Hlavní Zdraví

Dowry pro novorozence: kolébky nebo postýlky

Alyona Lisitsyna během těhotenství snila o kolébce pro své dítě. A když se přání splnilo, byla přesvědčena, že závěsná kolébka je skutečným zázrakem. Přečtěte si její příběh.

Ještě před padesáti lety naši rodiče tento moudrý a pohodlný vynález neustále používali, ale nyní se upřednostňují dětské postýlky. Mezitím je kolébka známa mnoha lidem. Možná to nebyla náhoda, že byly děti po celém světě drženy? Budu sdílet své myšlenky a zkušenosti.

Během mého těhotenství jsem snil o kolébce pro své dítě. Manžel šel se mnou setkat a nabídl kolébku. Téměř každý muž může vyrobit nejjednodušší závěsnou kolébku, pokud si to přeje. Zadejte do vyhledávače „Jak sestavit kolébku vlastními rukama“ a uvidíte několik mistrovských tříd. Pokud jsou všechny materiály po ruce, můžete vytvořit kolébku za pouhé 2-3 hodiny. Manžel se zkušenostmi s výrobou nábytku se rozhodl vytvořit kolébku složitějšího designu. Existují také podlahové kolébky. Princip houpání je úplně jiný. Podlaha je stejná postýlka, pouze menší. V mém článku se bude jednat o zavěšenou kolébku.

Klady zavěšené kolébky:

  1. Malé lůžko, takže dítě je v kolébce velmi teplé a pohodlné;
  2. Malá sada prádla a boků, která usnadňuje mytí v případě náhlého znečištění;
  3. V zavěšeném stavu kolébka nezabírá podlahovou plochu, můžete vysávat a umývat podlahy v ložnici jako obvykle;
  4. Kolébka může být odstraněna a přemístěna na jiné místo (relevantní, pokud má dům mnoho místností nebo má svůj vlastní pozemek);
  5. Lze jej na chvíli odstranit (pokud je byt malý nebo pokud rodiče nemají oddělenou ložnici);
  6. Dobré dítě spát (v postýlce, nejmladší dítě spí mnohem horší a více nervózní);
  7. Originalita a osobnost;
  8. Snadné použití.

Řeknu vám víc o tom druhém. Kolébka je přístupná z obou stran. Jeden pohyb - a kolébka se bude houpat od 3 do 5 minut. Je to velmi pohodlné během dne, kdy je dítě smutné. Zatímco se kolébka otáčí, podívá se na pokoj se zájmem, a pokud zavěsíte jasný předmět z kolébky, dítě ho následuje a pokusí se ho získat. Například máma v této době může při čtení knihy udělat úklid domu nebo si odpočinout. Pohodlné s kolébkou a v noci. Pokud má dítě hlad, pak samozřejmě vstaňte. Ale pokud dítě mělo špatný sen, pak ho za účelem rozhoupání nepotřebuji ani dostat z postele - stačí houpat kolébkou rukou. Navíc se nastaví malá amplituda pohybu dítěte, vrhá a proměňuje ve sen.

Až do 5 měsíců jsem prakticky neměl nejmladší dceru v náručí - nebylo třeba. Vždycky jsem tam byl, mluvil jsem s ní, zpíval ukolébavky a nahlas četl knihy, zapínal klasickou hudbu, ale už jsem to neměl na ruce celé hodiny. Žádné záchvaty vzteku. Proces nemoci z pohybu je jednoduchý a snadný. Upřímně řečeno, kolébka je jedním z mých tajemství, jak udržet krok se vším po narození nejmladší dcery. Mnoho přátel připustilo, že první měsíce života s kojencem jsou pro ně nejobtížnější..

Slyšel jsem teorii, že zavěšená kolébka podporuje raný fyzický vývoj dětí. Je to pravda - člověk může jen hádat. Ale existuje jen málo postav z naší rodiny: nejmladší dítě provedlo úplný puč ve 2 měsících, začalo se pokoušet plazit se ve 4 měsících, sedělo v 5, sebevědomě se plazilo na všech čtyřech a stálo na nohou v posteli v 6, chodilo po pohovce od 7 měsíců. Dítě má velmi silné nohy a paže. Po celou dobu mělo dítě koliku jen jednou, a pak podle mé hlouposti.

Nevýhody zavěšené kolébky

Taková kolébka má hmatatelnou minus - omezená životnost. Dětská postýlka může být používána až 2-3 roky a kolébka - pouze pokud existuje riziko, že z ní dítě vypadne. Všechny děti se samozřejmě vyvíjejí svým vlastním tempem. Naše dcera už ve 4 měsících se snažila posadit sama, takže jsme ji do 5 měsíců přesunuli do postele. Pokud dítě není tak aktivní, lze kolébku používat až 6-9 měsíců. Všechno je zde individuální..

Krátký život kolébky je samozřejmě velký mínus. Chápu to, protože já sám nerad utrácím další. Ale pokud existuje možnost sestavit kolébku vlastníma rukama nebo se zeptat přátel na několik měsíců, pak to doporučuji. Možná ve vaší rodině jeden z příbuzných má rád tesařství a tesařství. Kolébku lze snadno vyrobit a podle svého uvážení ji můžete ozdobit celou řadou tkanin, krajek, tylu, copu - vše, co chcete. Taková závěsná kolébka, vyrobená s láskou a péčí, bude pro vás a dítě naplněna zvláštním významem. Kolébky mohou být nejen dřevěné, ale také proutěné. Například v technice makramenu.

Závěsná kolébka je namontována na háku ve stropě. Místo háku jsme použili karabinu. Připevňuje se na kovové části stropu. Tento typ držáku je schopen odolat asi 80 kg. Pokud prostor umožňuje byt, pak se stropní držáky pro kolébku nejlépe provedou v několika místnostech. Nízká váha kolébky umožňuje, aby ji máma samostatně nesla na správné místo a zavěsila. Pokud máte svůj vlastní dům nebo chalupu, můžete v létě umístit kolébku na ulici. Lehký mys bude chránit před přímým slunečním světlem a hmyzem dítěte.

Moje první známost se zavěšenou kolébkou se stala silnou a upřímnou láskou. Pro mě byla kolébka skutečným objevem a všem matkám doporučuji tento zázračný vynález našich předků.

Kolébka nebo kolébka: zvolte nábytek pro novorozence

Jaká postýlka? Který šatník? Potřebuji přebalovací stůl? Kam zavěsit lampu? Kolébka nebo ještě postýlka? Tyto a mnoho dalších otázek vás udržuje vzhůru, když se v domě očekává nový člen rodiny..

Oprava v dětském pokoji je hotová. Je čas koupit nábytek. Dítě potřebuje postel. Nebo kolébka. Nebo postel? Zkusme pochopit výhody a nevýhody těchto dvou typů nábytku. Kolébka je z psychologického hlediska organičtější. V něm se novorozenec cítí chráněný, protože prostor je omezený a baldachýn vytváří iluzi uzavřeného prostoru.

Kolébka často odpovídá myšlence a snu budoucí matky o prvních měsících mateřství a typu dětského pokoje. Můžete zaplatit za sen. Za jeho výhodu lze považovat také její mobilitu. Kolébka se snadno pohybuje po bytě, takže tam dítě vždy je. Ale kolébka má jednu velmi významnou nevýhodu: krátkou dobu používání. Když dítě dosáhne věku šesti měsíců nebo i dříve, postýlka se bude muset koupit.

Výběr dětských postýlek je nyní opravdu obrovský. Podélný nebo příčný švih, standard nebo transformátor se schopností používat až deset dětí. Dřevo nebo kov.

Na typu houpačky často nezáleží, jde o chuť. Navíc pediatři v posledních letech nedoporučují houpat dítě kvůli slabosti vestibulárního aparátu. Pokud si koupíte velkou transformační postel „pro růst“, měli byste přemýšlet o způsobu, jak vytvořit pocit bezpečí u dítěte. Během narození dítě narazilo na matku několik měsíců za stálého míchání, po narození je důležité tento pocit zachovat. Můžete použít polštář na krmení nebo přikrývky, abyste omezili dítě z obrovského prázdného prostoru kolem.

Volba mezi dřevěnou a kovovou postelí je spíše výběrem postele vhodné do interiéru dětského pokoje. Plus odpovídající vkusu rodičů. Stojí za zmínku pouze to, že kovové lůžko vyžaduje povinnou přítomnost měkkých stran. Měkké strany musí být odstraněny! Musí být možné je umýt, jinak to budou trvalé a škodlivé sběrače prachu.

Vraťme se k nedostatkům pravidelné postýlky před kolébkou. Problém nepohyblivosti postýlky lze vyřešit zakoupením dětského lehátka. Dá se snadno pohybovat po domě. Postýlku lze také použít jako ohrádku pro dospělé dítě. Stříšky se prodávají samostatně nebo se dodávají s některými typy betlémů, takže řešíme také otázku prostorových omezení.

Dětská postýlka i kolébka mají své vlastní výhody a nevýhody, které lze v případě potřeby a malou kreativitu zcela eliminovat. Otázka kolébky nebo postýlky zůstává otevřená a odpověď na ni bude pouze motivací rodičů novorozence..

Co si vybrat, kolébka nebo postel pro novorozence?

Dívky, pomoc s radou! Brzy se narodí moje dlouho očekávané dítě. Ale já prostě nemůžu rozhodnout o odpovědi na otázku co, co si vybrat pro svůj poklad - kolébku nebo obyčejnou postýlku. Kolébka nebude trvat dlouho (maximálně 3 měsíce) a stojí jako obyčejná postýlka. Otázka však vyvstala, protože jsem četl, že v nich se novorozenci cítí mnohem pohodlněji. Má se za to, že malý prostor kolébky je nejpohodlnější, připomínající matčino lůno. Je to tak? Pomozte rozhodnout.

Odpovědi

Ahoj! Chcete-li publikovat příspěvky a získat plný přístup k funkcím projektu, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Sledujte finance. Neměli jsme žádné speciální prostředky, koupili jsme pouze postýlku, kočárku a koupel. První měsíc můj syn spal v kolébce od kočárku (tzv. „Zimní kočárek“), je tu jen malý prostor a bude pohodlnější a snáze onemocní. Pouze kočárek je lepší s odnímatelnými koly, která je umývají pokaždé, když přijdete z procházky. A pak to vložte do postýlky, která může vydržet až 2 roky. A pokud budou zuby bolestivé, dítě s vámi obecně spí, protože každou hodinu se probudí.
A také, aby malé dítě klidně spalo, zakryjte kolébku svým závojem. Dobrý lidový lék.

Stále bych doporučil postel, kolébka není příliš relevantní, protože první měsíce v noci děti často spí se svými rodiči na procházkách na invalidních vozících. A vy sami říkáte, že kolébka je maximálně 3 měsíce. Je to na tobě.

Kolébka v prvních měsících života může být výhodnější. Přímo v něm můžete houpat dítě. A pak, trochu pohodlněji, také souhlasím.

Rád se s vámi podělím o své zkušenosti. Můj manžel a já jsme se rozhodli koupit kolébku pro začátek a nelitovali jsme jí to vůbec. Opravdu, dítě je pohodlnější v menším prostoru, jako v matčině bříšku. Navíc kolébka vypadá velmi krásně v místnosti, je maličká a mimochodem velmi pohodlná. Za prvé, zpravidla je v něm zvláštní okno pro sledování dítěte, protože V prvních měsících se děti často opakují. Když jsem šel spát, kolébka se stočila k mé posteli, odpoledne se vrátila ke zdi. Je také velmi vhodné umýt podlahy, prvních pár měsíců je stále třeba umýt 2krát denně, dítě potřebuje dostatečnou vlhkost a čistotu. Mimochodem, použili jsme kolébku až šest měsíců, jakmile se dítě naučilo sedět na vlastní pěst, jen jsme ji prodali a koupili postýlku, takže jsme ji prakticky neztratili v penězích. Hodně štěstí a snadné doručení!

Také se připravuji na vzhled dítěte, myslím, že si vezmu postýlku, koupím ji, i když je kolébka malá, a postele jsou nyní s kývavými nohami, takže se můžete houpat. A kočárky přicházejí s odnímatelnou kolébkou, pokud lze něco použít místo kolébky poprvé.

Máme postýlku, která se nehýbe, se čtyřmi nohami na hřišti. Byl jsem proti houpání dítěte. Existuje mnoho důvodů. Než se tedy rozhodnete, zjistěte, zda je „nemoc z pohybu“ dítěte užitečná. A pocit pohodlí s tím nemá nic společného..

Vybral bych si postýlku, protože postýlka má bariéry. Je lepší zvolit postýlku.

V obchodě jsem viděl kolébku a byla to kolébka, která připomínala dětskou postýlku pro nošení dětí (nevím, jak se to říká). Taková kolébka byla jednoduše připevněna ke stranám postýlky. A zbytek postele byl velmi obyčejný, standardní. Nevím, jestli byly prodány společně jako sada, nebo to byl jen příklad. Pro mě tedy tato otázka již nebyla relevantní. Ale myslím, že je to nejlepší volba. Moje dítě, první měsíce, spalo v kočárku. A musíte se houpat. Děti si pamatují, jak se houpaly v bříšku své matky - na nejteplejší a nejbezpečnější místo, a my musíme takové podmínky vytvářet. Potom se dítě uklidní rychleji a usne. Moje dcera má již 1 rok a 5 měsíců. Dokonce nějak postupem času usnula bez pohybové nemoci. Nebylo tedy žádné bolestivé období.

Vše záleží na vašich finančních možnostech. Konec konců, kolébka bude muset být vyměněna dostatečně brzy, protože děti rostou velmi rychle.

Rozhodně si vezmi postel. Víte, jak obtížné je potom odstavit dítě z kolébky, vaše dítě pak nebude moci být připoutáno k postýlce nebo k plechovce, ale s obtížemi si na kolébku okamžitě zvykněte..

Kolébka se neliší velikostí, nýbrž tím, že ji lze otřást. A tam jsou malé postýlky, které vydrží až 4-5 let. Vybrali jsme si postýlku, protože jsme se báli, kdyby nás učili houpat se, později bychom museli neustále houpat.

Kolébka je navržena tak, aby houpala dítě. Dítě si na to zvykne a rodiče mají problém - pokaždé si ho musíte stáhnout. Podle mého názoru je lepší to nedělat. Musí si okamžitě zvyknout na spánek bez pohybu. Proto si musíme určitě vzít postel.

Postýlka vydrží déle a naučí dítě usnout bez dlouhého rituálu pohybové nemoci. Postýlku lze po určitou dobu použít jako ohrádku, když dítě začne vstávat a pokoušet se chodit. Šikovná věc!

Získejte postýlku. Nyní se prodávají kolébky s odnímatelnými koly. Pokud vyjmete kola, kolébka se otáčí jako kolébka. Až šest měsíců můžete používat bez kol, pak je vrátíte zpět. Je lepší vzít si postýlku ze dřeva a přírodní barvy, je zde šance, že na ní bude méně chemie. Vyberte si kokosovou matraci

Novorozenec samozřejmě potřebuje kolébku. Jak bez ní? Pohodlí dítěte je především. Kromě toho je třeba houpat novorozence - to uklidňuje dítě a dává mu zdravý spánek.

Děkuji dívky za radu! Koupili jsme si postel i kolébku! Nespíme ani v jednom, ale spíme s mámou a tátou na naší straně. Všechno je blízko a jídlo a teplo.

naše dítě strávilo první 2 týdny spaním v kočárku od kočárku, protože Čekali jsme dlouho, než vyšel model postýlky, kterou jsme chtěli. Obecně bych se neobtěžoval, pro pohodlí novorozence se můžete volně pohybovat. Není třeba utrácet peníze za kolébku a po 3-4 měsících přemýšlet, kam je připojit

Kolébka, postýlka nebo kokon: jak si vybrat lůžko pro novorozence

V prvních měsících života tráví dítě většinu dne ve snu. Je to ve snu, že dítě roste a shromažďuje sílu.

Jedním z důležitých problémů, kterým čelí mladá matka dlouho před narozením dítěte, je otázka uspořádání místa pro spaní pro dítě tak, aby tam dítě bylo pohodlné, pohodlné a bezpečné. Jaké by mělo být ideální místo na spaní? Co to bude: kolébka, postýlka nebo kokon? Pojďme s námi spolupracovat, abychom pochopili, jaké jsou vlastnosti a rozdíly každé z nich..

Kolébka nebo kolébka

klady

 • Má malé rozměry, což znamená, že je vhodný pro malé byty, protože nevyžaduje velké množství prostoru pro ubytování. Kromě toho se v uzavřeném prostoru kolébky bude dítě cítit útulně a pohodlně, jako v lůně matky.
 • Mnoho moderních modelů je vybaveno nohami a kolečky, což znamená, že místo pro spaní se může pohybovat po bytě, kde jste v pohodlí. Většina moderních kolébek je vybavena popruhy, což znamená, že můžete dítě snadno přemístit z místa na místo, aniž by ho probudilo.
 • Obvykle mají kolébky speciální běžce nebo zavěšení, které pomáhají mamce snadno houpat padající spící dítě. Moderní modely kolébek jsou vybaveny elektronickým systémem pohybové nemoci a nenápadným hudebním doprovodem.

Minusy

 • V závislosti na velikosti a modelu vám bude kolébka sloužit od narození až po drobky až 6-7 měsíců. Potom se dítě začne pohybovat aktivněji a spánek v takové posteli se pro dítě stane nebezpečným. Kromě toho dítě roste a kolébka se pro něj jednoduše zmenší.

Zdroj: Kidsi; kolébka kolébka Summer Infant Soothe and Sleep, cena 4270 UAH

Kokon

klady

 • Kokon má anatomický tvar, takže držení těla dítěte v takovém lůžku podporuje zdravý a tichý spánek, snižuje se pravděpodobnost koliky a mírně zvýšená hlava drobky snižuje riziko asymetrické lebky.
 • Je to bezpečné, protože téměř všechny modely jsou vybaveny upevňovacím pásem, který pomáhá držet dítě. Kromě toho je vhodné v prvních měsících života dítěte vzít s sebou na výlety a použít místo autosedačky.
 • Díky své malé velikosti může být zámotek umístěn do rodičovské postele. Jeho měkké strany chrání dítě a nehrozí nebezpečí náhodného poranění dítěte během společného kloubu.

Minusy

 • Vzhledem k tomu, že kokonové hnízdo bylo původně vytvořeno pro péči o předčasně narozené děti, je životnost takového lůžka omezena na 4–5 měsíců..

Betlém

klady

 • Klasické postýlky jsou obecně spolehlivé a praktické. V tom je dítě oploceno ze všech stran vysokými stranami, což znamená, že nehrozí nebezpečí, že by se drobenka valila a vypadla z ní..
 • Mnoho moderních modelů je vybaveno odnímatelnými nárazníky, což znamená, že rodiče mohou cvičit společný spánek, aniž by si zvykli dítě spát s nimi ve stejné posteli. Po odstranění jedné strany z postýlky ji můžete jednoduše přesunout k dospělému a ovládat tak noční spánek dítěte.
 • Život postýlky závisí na její velikosti, ale v podstatě klasické modely postýlek slouží od narození dítěte do 3–4 let. A když dítě vyroste, lze použít dětskou postýlku jako ohrádku.

Minusy

 • Jedinou nevýhodou postýlky jsou snad její rozměry. Rodiče by si měli předem rozmyslet o místě, kam umístit postýlku, aby byl přístup k ní pohodlný a bezpečný..

Redakční stanovisko se nemusí shodovat se stanoviskem autora článku.

Musím si pro novorozence koupit kolébku?

Zatímco dítě čeká na dítě, přidává se problém se získáním všeho nezbytného pro malého chlapce. Jedním z hlavních problémů je přemýšlet a vybavit místo pro spaní pro dítě.

Trh s dětskými výrobky je tak široký, že matky a otcové jsou ztraceni při výběru. Co je lepší koupit pro dítě: kolébku nebo běžnou postýlku? Co je kolébka - krásný rozmar mumií nebo moderní, pohodlný předmět v dětském pokoji? Budeme rozumět výhodám a nevýhodám kolébky a jak oprávněné je její nákup.

Hlavní typy kolébek

Na venkově stále najdete dřevěné kolébky, které visely ze stropu. Byly vyzdobeny, pečlivě uloženy, předávány z generace na generaci, byly důležitou součástí života a kultury výchovy dětí. Samozřejmě dnes nikdo takové kolébky nepoužívá, ale byly nahrazeny moderními modely kolébek pro kojence.

Dnes je kolébka místem pro spaní se standardní velikostí 50 x 100 cm, určené pro pohybovou nemoc novorozence. Moderní výrobci vyrábějí několik typů těchto zařízení:

 • klasické kolébky na nohou nebo kolečkách;
 • zavěšení (analogie starých kolébek);
 • elektronický (s moduly pohybové nemoci, hudby, světla);
 • houpací kolébka (s mechanickou výkyvnou jednotkou);
 • kompaktní nosná kolébka;
 • kombinované možnosti.

Všechny tyto modely se od sebe liší materiálem výroby (dřevo, plast), přídavnými zařízeními a podle toho i cenou. Přehled hlavních modelů kolébky najdete v našem článku TOP-9 nejlepších kolébek pro novorozence.

Jaké jsou výhody a nevýhody kolébky

Pro zjištění, zda dítě potřebuje kolébku, je užitečné zjistit její klady a zápory. Nepopiratelné výhody kolébky jsou následující:

 1. malé velikosti umožní provozovat model v malých bytech;
 2. vybavení koly usnadňuje pohyb kolébky ve všech místnostech;
 3. přídavná zařízení (hudba, světlo, funkce při nemoci z pohybu atd.);
 4. okouzlující designové vzory.

Mobilní, přenosné a připojené kolébky (s odnímatelnou boční stěnou) pomáhají realizovat myšlenku pohodlného spánku a odpočinku pro matku a dítě.
Významnou nevýhodou kolébek je jejich krátké použití. V závislosti na tom, jak rychle dítě roste, se kolébka hodí asi 5–9 měsíců. Když dítě začne sedět a vstávat, je už nebezpečné ho tam nechat.

Druhou nevýhodou jsou vysoké náklady na nábytek. Cena se pohybuje od 4 000 r (klasické modely) do 25 000 r (elektronické). Je samozřejmě možné koupit použitou kolébku - díky krátkému použití kolébky si kolébka obvykle udržuje téměř dokonalý stav.

O něčem se hádat

Při výběru kolébky je třeba zvážit dva sporné problémy. Někteří psychologové tvrdí, že je užitečné, aby dítě během prvních měsíců života spalo ve stísněném prostoru napodobujícím matčino břicho. Existuje také názor pediatrů, kteří se domnívají, že taková izolace uzavírá přístup kyslíku k dítěti. Žádný ze stanovisek nemá vědecké důkazy..

Druhá protichůdná skutečnost je považována za hlavní funkci nemoci kolébky - pohybu. Ve zdravotnickém prostředí existují odpůrci a příznivci této metody spánku dítěte. A opět není vědecky dokázáno, zda je pohybová nemoc škodlivá nebo prospěšná pro kojence. Zkušenosti matek naznačují, že hodně záleží na povaze dítěte: některé houpací vzrušení, jiné opravdu uklidňující.

Každá rodina se individuálně rozhodne, zda koupit kolébku pro novorozence nebo okamžitě koupit postel. Výběr bude záviset na finančních možnostech, osobních preferencích a vlastnostech dítěte.

Co je lepší pro novorozenou kolébku nebo kolébku

Jednou z nejdůležitějších akvizic budoucích rodičů je dětská postýlka. Maminky mohou trávit hodiny chůzí a díváním se na kolébky a kolébky, zvedání ložního prádla a tatínky mohou pečlivě prostudovat montážní pokyny a typy houpacích mechanismů.

Výběr postýlky pro dítě je odpovědná a obtížná záležitost. Můžete si koupit tu nejlepší postýlku na světě a dítě v ní vezme a odmítne spát. Vezměte od přátel starý proutěný koš - kolébka - a dítě bude v něm v klidu popadat celou noc, bude rozptýleno pouze krmením. Není možné uhodnout, protože každý typ postýlky má své klady a zápory. Jak vybrat postýlku pro novorozence? Pojďme to dát dohromady!

Kolébkový koš

Tato možnost je z minulosti. Proutěný koš s pohodlnými úchyty, malý - přesně ten druh, který novorozenec potřebuje, aby se cítil pohodlně, skoro jako v matce v bříšku. Stojany se často prodávají samostatně pro takové koše a někdy jsou dokonce vybaveny mechanismem pro pohybovou nemoc.

Kolébka

Stejná kolébka - zpravidla pouze nehybná, to znamená, že koš z ní nelze vyjmout. Kolébky jsou vyrobeny z révy a dalších přírodních materiálů. Výrobci jim dodávají baldachýny, volánky a celou sadu ložního prádla, které je vhodné velikosti. Nákup samostatně za směnu bude zpravidla stát uklizenou částku. Děti z těchto kolébek vyrůstají velmi rychle. A budete muset umýt celou látkovou „tělesnou soupravu“ kolébky alespoň jednou týdně.

Postýlka na kolečkách

Tyto nádherné postýlky mají pouze jednu nevýhodu - děti z nich rychle rostou. V takové posteli, kterou lze snadno přepravovat po pokojích, bude dítě bezpečně spát po dobu maximálně 6-7 měsíců. Pak to může jednoduše vypadnout, protože tyto modely zpravidla nejsou vybaveny mechanismem pro nastavení výšky dna, který zajišťuje pohyblivost modelu, ale snižuje jeho bezpečnost.

Pravidelná dětská postel

Toto je standardní možnost, kterou si většina rodičů vybere. Tato postýlka zpravidla stačí až 3 roky.

Co by měla být postýlka?

Jaké vlastnosti by měla mít jesle, aby to trvalo dlouhou dobu a přinášelo radost i rodičům i malému majiteli?

Postýlka by měla mít:

 • Schopnost upravit výšku matrace;
 • Padající zeď, aby bylo pro rodiče výhodnější dát dítě do postýlky;
 • Schopnost odstranit 2-3 tyče nebo úplně odstranit jednu ze zdí, když se dítě učí vylézt z postýlky;
 • Dno stojanu pod matrací.

Jako bonus k postýlce lze připojit spodní zásuvky na hračky nebo ložní prádlo, přebalovací stůl nebo boční police. Některé modely mají silikonové ochranné podložky na všech stranách.

Často se vyrábějí dětské postýlky s mechanismem nemoci z pohybu - příčné nebo podélné. Zkontrolujte, jak snadno se postýlka „přepne“ z režimu pohybové nemoci na stacionární a naopak a zda to dokážete sami.

Mějte na paměti, že stále nevíte, zda se dítě bude chtít houpat vůbec, a proto nebudete hádat se stejným mechanismem.

Vyberte si to, zaměřte se především na to, kde bude dětská postýlka: ve středu pokojů? U zdi? Která strana? Pokud tedy hodláte postavit kolébku podle svých představ, bude příčná verze nepříjemná.

Většina dětských postýlek má velikost 120 × 60 cm, většina z nich. Dovážené postýlky jsou o něco menší - o velikosti 125 × 65 cm. K dispozici je také možnost velikosti - 140 × 70 cm. To je důležitý bod, protože pro první nákup matrace není problém, ale pro druhé mohou být náklady na matraci dokonce vyšší než náklady samotné postýlky..

Vzdálenost od horní kolejnice zábradlí k matraci v nejnižší poloze by měla být alespoň 66 cm. Optimální vzdálenost mezi tyčemi postýlky je 5-6 centimetrů. Mezi prkny nesmí být přilepeny paže, nohy ani hlava dítěte.

Vlastnosti výběru kolébky pro novorozence

Dnes rodiče z určitých důvodů postupně opouštějí kolébky pro děti. Za prvé, jedná se o obvyklé úspory. Ne každý apartmán má prostor, který vám umožní umístit několik podobných nábytkových prvků do dětského koutku. Kolébka pro novorozence prostě není mnohými považována za důležitý prvek školky. Určitá poptávka po tomto produktu však stále přetrvává..

Kolébka pro novorozence

Kolébka pro novorozence je malá postel určená k zajištění pohodlí a klidného spánku během prvních měsíců života. Takový nábytek umožňuje mladým rodičům houpat dítě, aniž by ho držel v rukou, a tak si dítě zvyklo na „nezávislost“..

V zásadě se tyto produkty skládají ze dvou hlavních komponent - lůžka a rámu. Tvar, styl a odstín postele mají druhořadý význam a záleží pouze na dekoraci v interiéru.

Související článek:

Strany v postýlce pro novorozence: fotografie, proč jsme potřebováni, typy, velikosti, tkanina, výplň, způsoby upevnění, další podrobnosti, doporučení pro výběr, jak si vyrobit vlastní ruce - v publikaci.

Odrůdy kolébek pro novorozence

Existuje mnoho typů kolébek pro děti. Abyste se mohli správně rozhodnout, musíte se seznámit s jejich technickými vlastnostmi. Kromě toho se berou v úvahu i osobní preference..

Kolébka bez pohybové nemoci

Světlé, pohodlné a bezpečné výrobky jsou vyrobeny z přírodního a ekologického dřeva. Použitý materiál je potažen hypoalergenním lakem, který se vyrábí na bázi vody..

Dětská lůžka bez mechanismu pohybové nemoci mají spolehlivý design a liší se také délkou operace. Pokud se objeví druhé dítě, není třeba kupovat novou postel..

Udržitelné výrobky mají 2 nebo 3 úrovně výšky dna. Mechanismus pro spouštění boční stěny umožňuje její snížení, zatímco dítě vede ležící životní styl. Když dítě trochu vyrostlo, posadí se a vstane, strana může být zvednuta a upevněna. Zaoblené hrany vylučují poranění dítěte.

Houpací kolébka

Dětská postýlka bez kyvadla se také používá k houpacím účelům, když se houpá. Na rozdíl od kyvadlových modelů se celý případ otáčí. Pro tyto účely jsou na ně nainstalovány velké běžce. Amplitudy výkyvu se liší v závislosti na zaoblení. Řada modelů má v budoucnu schopnost měnit kola pro kola.

Aby se zabránilo náhlému převrácení, je ke kolejnicím připevněna svorka. Zabrání výskytu příliš velkých amplitud motorů. V průběhu růstu dítěte se před spaním nebudete muset houpat, běžci mohou být odstraněni.

Na běžcích

Na běžcích jsou 2 typy kolébek:

 1. Postel s velmi zaoblenými běžci. Snadno se houpe, ale musíte na tom pravidelně pracovat. Podobná kolébka se trochu otáčí z pohybů dítěte, které škubá horní a dolní končetiny. Tímto způsobem se bude dítě moci utratit. Po dosažení věku šesti měsíců však dítě vstane, odskočí a houpe se. Proto je třeba přesunout lůžko na kolečkách a blokovat kroutí.
 2. Postel s mírně zaoblenými běžci. Má lepší stabilitu. Chcete-li uvést produkt do pohybu, musíte vynaložit úsilí. Amplitudy motoru jsou výrazně menší než u postelí s vysoce zaoblenými běžci. Zastaví se rychle, pokud přestanete pumpovat kolébku. Samotné dítě se nebude moci houpat. Taková kolébka bude tou nejlepší volbou, aby dítě nezvyklo na nemoc.

S kloubovým mechanismem kyvadla

Taková kolébka je instalována na speciálních běžcích, které umožní houpat dítě. Tyto výrobky jsou často vybaveny kyvadlem. Umožní kolébce pohybovat se po dlouhou dobu z jednoho dotyku ruky. Houpání se provádí svisle a vodorovně.

Závěsný

Závěsná postel může být proutěná nebo vyrobená ze dřeva. V moderních domovech jsou paprsky zřídka instalovány na strop, pro které je možné zavěsit kolébku. Protože závěsná dětská kolébka je již vybavena spolehlivými podpěrami, které drží její lůžko.

Výhodou takového produktu budou plynulé pohyby, v důsledku čeho se dítě nevzbudí z náhlých nárazů. Kromě toho se kolébka zavěšení lehce otáčí lehkým dotykem ruky. Chcete-li přesunout postel na jiné místo, stačí přesunout podpěry a znovu k nim připojit dětskou postýlku.

Chcete-li zvolit správnou kolébku, musíte se zaměřit na výšku stran. Čím je větší, tím lépe, protože to pomůže chránit dítě před pádem a zraněním..

Elektronický

K houpání dojde pomocí elektronického systému. Chcete-li zahájit proces, musíte stisknout klávesu. Některé modely lze zapnout automaticky, což reaguje na pláč dítěte. Zbytek lze zapnout na dálku pomocí dálkového ovladače.

Související článek:

Lehátko pro novorozence: nejlepší modely, základní pravidla výběru, nejlepší modely v různých cenových segmentech, v různých nominacích, doporučení našich redaktorů - přečtěte si publikaci.

Jiné typy

Existují i ​​jiné typy kolébek:

 • cradle-playpen - pohodlný produkt, který umožňuje dítěti spát a hrát si;
 • transformační postel - model, který se používá od narození do 7 let věku, protože jej lze snadno proměnit v malou pohovku;
 • kolébka s přebalovacím stolem - typ klasické postele, charakterizovaný přítomností přebalovacího stolu.
FOTO: besplatka.ua Bed-playpen FOTO: allo.ua Cradle-transformátor

Jak vybrat kolébku pro novorozence

Výběr různých kolébkových vzorů ztěžuje výběr. Hlavní důraz v procesu nákupu modelu je kladen na tyto faktory:

 • dětská postel by měla být snadno čistitelná a omyvatelná, vybavená odnímatelným textilem;
 • matrace by měla mít střední nebo vysokou tuhost;
 • upevnění a další součásti rámu jsou pro děti skryté a nepřístupné, jinak by mohlo dojít k poranění dítěte;
 • nejlepší materiály pro návrh kolébek budou ekologické a přírodní dřevo;
 • mechanismus pro pohybovou nemoc je pevně stanoven.
FOTO: babyblog.ru Vybrané funkce

Podle materiálu výroby a formy

Výrobní materiál musí být šetrný k životnímu prostředí a bezpečný pro zdraví. Často najdete kolébky ze dřeva, dřevotřísky a plastu. Dřevěné postele jsou považovány za bestsellery, protože materiál je zcela přírodní. Kolébky z dřevotřísky, MDF mají nižší cenu než dřevěné. Ve výrobním procesu se však někdy používají toxické prvky. Plast je zřídka vybrán kvůli své nedostatečné pevnosti ve srovnání s jinými materiály..

Kolébka pro kojence musí být ve správném tvaru. Neměly by být přítomny žádné vyjímatelné ostré rohy nebo detaily. Celá struktura by měla být pevně upevněna a šrouby by měly být uvnitř. Postele s koly se stanou pohodlnými.

Kývavým mechanismem

U kyvadlových modelů bude pohyblivá pouze kotviště. Podpěry zůstávají v každém případě nehybné. To je možné díky použití speciálního kyvného mechanismu - kyvadla. Tato zařízení se dodávají ve 3 typech:

 • s podélným výkyvem;
 • s bočním houpáním;
 • s univerzálním pohybem.

Různé modely kolébek s kyvadlem mají své vlastní rozdíly. Podélné a boční pohyby postele jsou poměrně populárním typem mechanismu. Univerzální kyvadlo je zařízení, ve kterém je možné změnit směr pohybu kolébky s ohledem na potřeby uživatelů..

FOTO: proraboff.rf Druhy kyvadlových kolébek

Další funkcí

Mnoho moderních dětských kolébek je vybaveno dalšími možnostmi. Mohou to být upevňovací prvky pro noční stolky, plenkové koše, speciální převlékací stoly. Výrazně zjednodušují péči o dítě - v každé situaci budou mít rodiče v blízkosti plenky, náhradní spodní prádlo a další potřebné doplňky.

Kolébky jsou také vybaveny dekoračními prvky - volánky, mašle, výšivky a tištěné aplikace. Takové vybavení umožňuje učinit interiér dětského pokoje jedinečným.

FOTO: ek.ua Kolébky s další funkčností

Přední výrobci

Mezi nejlepší výrobce se říká:

Každá ze značek vyrábí vysoce kvalitní produkty..

Populární dětské kolébkové modely

Aby bylo možné pro dítě správně zvolit kolébku, bylo sestaveno hodnocení. Zahrnuje nejoblíbenější dětské postýlky..

Chicco Next2me

Připojený model, který bude nejlepším řešením pro společný spánek. Taková postel umožňuje spát s dítětem ve stejné místnosti s pohodlím pro rodiče a dítě. Uvažované kolébky mají zpravidla jednu odnímatelnou stranu, lze je také výškově nastavit. To se provádí za účelem nastavení kolébky na stejnou úroveň jako lůžko pro dospělé..

Navenek je to docela atraktivní produkt, má velké množství barevných variací, které vám umožní zapadnout do různých interiérů. Má kompaktní rozměry a světlý design. Je lehký, vyrobený z plastu, žádné vyčnívající části. Kolébka je vyrobena z tkaniny, boky jsou odstraněny, což umožňuje snadné čištění postele. Dno je nastaveno na výšku produktu. Boční panel je pro pohodlí uvolněn pomocí zipu.

Pro bezpečnost dítěte je dětská postýlka připevněna k rodiči pomocí pásů. Kolébka má kolečka pro snadný pohyb. Rozměry jsou 91 × 15 cm v sestavené formě. Pro pohodlí při nošení je taška.

 • Kompaktní velikost.
 • Bezpečnost.
 • Šetrnost k životnímu prostředí materiálů.
 • Žádná kapuce.
 • Jedna vyjímatelná deska.

Bambolina láska

Tato kolébka je vyrobena ze dřeva. Taková kolébka je vhodná pro rodiče, kteří dávají přednost jejich přírodním materiálům. Modely vyrobené ze dřeva jsou odolné a šetrné k životnímu prostředí. Takové kolébky se vyznačují dobrými pevnostními parametry. Tento produkt vyrábí italská značka, protože je vysoce kvalitní a má jasný design..

Model je menší verzí dětské postýlky. Existují kola, která lze upevnit, což zvyšuje bezpečnost produktu. Jsou vyrobeny z pryže pro tichý pohyb a pro zabránění poškrábání na povrchu..

Pozoruhodnou výhodou takové kolébky bude to, že má krabici, ve které je uloženo potřebné příslušenství pro dítě. Postel má rozměry 83 × 42 cm, je nutné si koupit další matraci a boky.

 • Budujte spolehlivost.
 • K dispozici je úložný box.
 • Gumová kola.
 • Šetrnost k životnímu prostředí materiálů.

Mezi nedostatky lze uvést nutnost zakoupit matraci.

Zibos ala

Dotyčný produkt se označuje jako přistýlka. Venku to vypadá jako Chicco Next2me. Má 5 úrovní regulace výšky. Kupující si může vybrat jednu ze 7 barev. Výrobek má kola, kompletní sada má matraci a boky, z nichž jedno je vybaveno moskytiérou. Postel se vyvíjí, má tašku pro pohodlnou přepravu.

K dispozici je možnost opravit s rodičovským lůžkem. Hlavním rysem produktu bude to, že vydrží hmotnost až 150 kg. Toho je dosaženo díky duálnímu rámu. Existují kapsy pro uložení požadovaných drobností. V případě potřeby si můžete koupit mechanismy a transformovat model do houpacího křesla nebo do houpacího křesla pro dospělé. Pro tyto účely byl vytvořen podobný spolehlivý rámec..

 • Dostupnost úložného prostoru pro příslušenství.
 • Odolá velké hmotnosti.
 • Může se transformovat.

Mezi nedostatky lze uvést potřebu dalšího nákupu transformační soupravy.

Jednoduchost 3060

Tento model je považován za extrémně běžný, připisuje se kolébce. Má spíše světlý vzhled. Kromě toho lze snadno použít jako oddělené lůžko. Kolébka s pomocí běžců může být houpána, ale může být namontována na kola.

Boční strana může být odstraněna, pokud je v úmyslu použít postel jako prodloužení, je také možné nastavit výšku. Je zde možnost nočního světla, vibrací, na dálkovém ovladači je hudební jednotka. V sadě kupující obdrží matraci.

Model má kapuci, díky níž bude vypadat jako kočárek. Ve spodní části postele je sukně, která skryje všechny další prvky. Například je zde košík, kde můžete umístit vše, co potřebujete pro děti. Zařízení má ale nízké strany, takže kolébku nebude možné používat po dlouhou dobu.

 • Mít noční světlo.
 • K dispozici je dálkové ovládání.
 • Lze použít jako přistýlku..
 • Dolní strany.
 • Skromný výběr barev.

Při výběru kolébky jsou hlavními ukazateli pohodlí a bezpečnost dítěte. Styl a tvar postele mají druhořadý význam, jakož i další funkčnost ve formě hudebního systému nebo přívěšku na hračky. Čím větší je počet vestavěných funkcí v kolébce, tím vyšší je cena, takže výběr bude do značné míry záviset na peněžence rodičů.

Články O Neplodnosti