Hlavní Bolest

Dicinon, Tranexam nebo Vikasol: srovnání

Jednou z nejhroznějších diagnóz při porodu dítěte může být hrozba přerušení nebo krvácení, které se otevřelo. Při prvních známkách možného potratu nebo krvácení může být Dicinon předepsán nastávající matce.

Indikace pro použití

Dicinon během těhotenství může být předepsán jako terapeutické a profylaktické léčivo pro různé typy vnějšího a vnitřního krvácení. Můžete si vzít dicinon:

 • v tabletách;
 • intramuskulárně;
 • subkonjunktiv;
 • intravenózně;
 • retrobulbar;
 • místně ve formě gázových dresinků a tamponů zvlhčených roztokem.

Hlavní indikace pro použití dicinonu během těhotenství jsou:

 • krvácení po operaci;
 • prevence krvácení po operaci;
 • krvácení v přítomnosti diabetické angiopatie;
 • střevní nebo plicní krvácení;
 • krvácení z dělohy;
 • krvácení v důsledku poranění kůže;
 • fibromyom;
 • mozkový infarkt.

Lék má následující formy uvolňování:

 • tablety - obsahují 250 mg účinné látky (ethamylát), jedno balení - 100 tablet;
 • dicinon v ampulkách během těhotenství - obsahuje 2 ml 12,5% roztoku, jedna krabička - 20 nebo 50 ampulek.

Přiřazeno s hrozbou potratu

Možná rizika a kontraindikace

Podle pokynů může dicinon během těhotenství způsobit následující nežádoucí účinky.

Z nervového systému:

 • bolesti hlavy;
 • migréna;
 • Závrať
 • spláchnutí obličeje.
 • přechodná reakce kůže;
 • zarudnutí kůže;
 • Zažívací ústrojí;
 • pálení žáhy;
 • nevolnost
 • bolest v epigastrické oblasti.
 • zarudnutí kůže;
 • nízký krevní tlak.

Výše uvedené reakce jsou zpravidla pozorovány u žen, které nevedou aktivní životní styl, a porušují také doporučené dávkování dicinonu během těhotenství. Naučte se také, jak užívat Kanefron pro těhotné ženy a antibiotika v 1 2 3 trimestru těhotenství.

Existují také kontraindikace užívání drog.

 1. Akutní porfyrie.
 2. Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
 3. Trombóza.
 4. Tromboembolismus.
 5. Hemoragie způsobená použitím antikoagulancií.

Pokud máte alespoň jednu z těchto kontraindikací, měli byste o tom ihned informovat svého lékaře.

Návod k použití

Pokyny k použití dicinonu během těhotenství naznačují, že léčivo lze použít pouze v případech, kdy přínos pro nastávající matku je vyšší než možné riziko pro rostoucí tělo..

Podle pokynů dicinon v časném těhotenství podporuje tvorbu krevních destiček kostní dřeně a také urychluje jejich pronikání do krevní plazmy. Účinek tohoto činidla navíc zvyšuje intenzitu procesů syntézy tromboplastinu, který je zodpovědný za koagulaci krve v poškozených oblastech vrstvy lemující vnitřní část kapilár. Hladina destiček zůstává v normálních mezích, takže pokud má žena nedostatek destiček - použijte tranexam a dicinon nedává smysl.

Injekce dicinonu během těhotenství v případě krvácení působí jako druh stimulátoru připojení destiček k poškozeným částem stěn krevních cév, po kterých se vytvoří zátka na destičky. To pomáhá zastavit krvácení..

Jak vyplývá z četných recenzí, předepisuje se dicinon v přítomnosti vnitřního kapilárního krvácení, včetně chirurgických zákroků v oblasti gynekologie a porodnictví. Mezi mimořádnými případy lze zaznamenat vysoké krvácení, střevní a plicní krvácení.

Denní dávka léčiva na bázi léčiva je 10-20 mg na 1 kilogram hmotnosti nastávající matky.

Jak brát dicinon během těhotenství, říká lékař na základě vaší anamnézy. Zpravidla jmenujte 1 tabletu (250 mg) - 3 - 3krát denně.

Účinek při perorálním podání bude patrný po 3 hodinách od okamžiku, kdy je tableta rozpuštěna v žaludku. Jeho trvání trvá 5 hodin..

Kolik dní můžete injikovat dicinonové injekce během těhotenství, váš lékař určí v závislosti na intenzitě krevního výtoku.

Výhody a nevýhody léku

Zvažte výhody a nevýhody injekcí dicinonu během těhotenství, podle recenzí pacientů.

kladyMinusy
Rychlý efektTablety mají hořkou chuť
Dostupná cenaMnoho vedlejších účinků
Dlouhá trvanlivostOčekávaný výsledek není vždy možné získat.
Kvalitní nástrojNežádoucí účinky jsou závažné
Žádné škodlivé účinky na plod
Pomozte vyrovnat se s těžkým krvácením

Neškodí plodu

Názor žen

Zvažte hodnocení žen, které dicinon užívaly během těhotenství v raných stádiích, a zanechaly svůj názor na tento lék.

Moje dlouho očekávané těhotenství bylo neobvyklé, cítil jsem se dobře, všechny testy byly normální. Když skončil první trimestr, všiml jsem si malého spodního prádla. Nejprve nepřikládala žádnou důležitost a rozhodovala, že možná byla loď někde poškozena. Když propuštění nezmizelo 3. den a současně se stalo ještě hojnějším - začal jsem se bát. Okamžitě jsem se rozhodl podívat se na internet, co to může být. Všude, kde psali o hrozbě přerušení, tvrdili, že je lepší vzít v tomto případě dicinon nebo tranexam. Když jsem se dozvěděl, že to může být riziko potratu, okamžitě jsem narazil na gynekologa. Doktor mě vyšetřil, poslal na ultrazvuk a učinil závěr „hrozba přerušení“. Skoro jsem se rozplakal. Téměř první trimestr je pozadu, všechno bylo v pořádku - a tam to je. Jedním z důvodů této diagnózy byl tzv. Těžký stres nebo úzkost. Byly předepsány injekce dicinonu. Neváhal jsem a tentýž večer jsem zahájil terapii. Celkově byl kurz 10 dní, ale všechna propuštění neprošla, jen o něco méně. Jakmile injekce skončily bodnutím - můj výboj získal nažloutlý odstín a po několika dnech zmizel.

Po těhotenství to dlouho nefungovalo, takže jsem se musel uchýlit ke stimulační proceduře. Ve třetím kole pokusů bylo dítě počato. Protože moje tělo nebylo zpočátku připraveno na nezávislou produkci nezbytných hormonů k udržení života plodu, předepisoval gynekolog mnoho podpůrných léků. Viděl, že všechno funguje správně, ale v 9. týdnu se stále objevovaly špinění. Okamžitě mi poslali doporučení do nemocnice, protože jsem potřeboval úplné vyšetření a naléhavá opatření. Jak se ukázalo, předepsané léky nestačily, a proto hrozilo přerušení. Přidává se k pití dicinonových tablet, jakož i několika vitaminových přípravků v injekcích. Byl jsem léčen po dobu 7 dnů, poté jsem znovu složil všechny testy a složil zkoušku. Alokace zůstaly velmi vzácné, ale již nepředstavovaly nebezpečí. Při propuštění mi bylo přiděleno další dvě léky na údržbu. Obecně jsem během těhotenství pil tolik pilulek, kolik jsem celý život nepil. Přidělení proběhlo po 3 dnech a můj syn se narodil zdravě přesně včas.

Moje historie užívání tohoto léku není úplně růžová. Nejprve jsem se dozvěděl o své „zajímavé situaci“. Nějak se zlikvidovala, otočila se, a když se místo menstruace objevily skvrny, vzala je na skromnou plánovanou menstruaci. Přitáhl však a namísto předepsaných 5 dnů trval 12! Měl jsem podezření, že něco není v pořádku, a šel k lékaři. Doktor mi na židli okamžitě řekl, že jsem těhotná a brzy by se mohla rozloučit se svým „zajímavým postavením“, protože případ již byl zahájen. Byl jsem v šoku! Za prvé, nečekal jsem takový obrat a za druhé jsem se bál o dítě. Obecně mi bylo předepsáno injekce dicinonu po dobu 2 týdnů, ale lék jsem nebral až do konce, protože po 3 dnech došlo k vážnému krvácení. Uvědomil jsem si, že to je konec. Takže vždy sledujte své menstruační cykly, aby se mé chyby neopakovaly.

O autorovi: Olga Borovikova

Ethamsylate - analogy, které mohou být účinnější

Ethamsylát často tvoří základ drog používaných k zastavení krvácení. Tato látka působí na první fázi hemostázy a zvyšuje adhezi destiček. V důsledku užívání drogy je možné rychle zastavit krvácení. Ethamsylát však nelze použít ve všech případech, analogy léku jsou prostředkem volby.

Ethamsylate - co je tento lék?

Poprvé, když v seznamu lékařských předpisů vidí neznámé jméno, spěchají pacienti rychle, aby zjistili, co je Etamzilat. Tento lék je lék určený k zastavení krvácení. Princip jeho působení je založen na vlivu aktivní složky léčiva přímo na první fázi hemostázy - procesu interakce endotelu krevních cév a destiček. Kromě toho řešení Ethamsylate:

 1. Zvyšuje přilnavost destiček.
 2. Normalizuje odpor stěn krevních kapilár.
 3. Potlačuje syntézu prostaglandinů, které vyvolávají desgregaci destiček. To zkracuje čas krvácení, snižuje krevní ztráty.

Co pomáhá Etamzilat?

Ve většině případů se pacienti plně spoléhají na kompetence a profesionalitu lékařů, takže se jen zřídka zajímají o to, co Etamsilat zachází a k čemu je předepisováno. Seznam indikací pro užívání této drogy je rozsáhlý, proto uvedeme hlavní:

 1. Kapilární krvácení různého původu, zejména krvácení způsobené poškozením endotelu.
 2. Preventivní opatření a terapie krvácení při chirurgii v různých oborech medicíny: porodnictví a gynekologie, otolaryngologie, urologie, plastická chirurgie, oftalmologie. Ethamsilate pro děložní krvácení je droga volby.
 3. Léčba kapilárního krvácení u nemocí, jako je metrorrhagie, hematurie, hypermenorea, krvácení dásní, krvácení z nosu.
 4. Prevence periventrikulárního krvácení u předčasně narozených dětí.

Etamsylát - složení léku

Složky obsažené v léčivu přímo určují mechanismus jeho působení, závažnost a rychlost nástupu terapeutického účinku. Pokud mluvíme o drogě Etamsylát, složení tohoto léku, pak jeho hlavní aktivní složkou je ethamsylát. Tato složka přímo určuje hemostatický účinek léčiva. Kromě toho kompozice obsahuje další látky:

 • disiřičitan sodný;
 • siričitan sodný bezvodý;
 • edetát disodný;
 • voda na injekci.

Etamsylát a jeho analogy

Ethamsylát je jedinečný lék. Jeho hlavní složka se často používá k výrobě jiných léků. Existuje mnoho hemostatických látek, ve kterých je přítomen etamzilát: analogy mají podobné složení. Avšak vzhledem k přítomnosti dalších dalších složek často vykazují mírně odlišné terapeutické vlastnosti, proto lékaři dávají přednost jejich přízni.

Vše záleží na konkrétní situaci. Potřeba použít jiný lék může být diktována různými faktory, mezi nimiž centrální pozice je kontraindikacemi pro použití etamsylátu. Při identifikaci následujících kontraindikací lékaři volí ve prospěch analogů:

 • hemoblastóza u dětí;
 • akutní porfyrie;
 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • akutní porfyrie;
 • přecitlivělost na složky léku.

Jak nahradit Ethamsylate v tabletách?

Ethamsylát se používá hlavně v roztoku. Tato forma léku pomáhá k rychlejšímu dosažení terapeutického účinku, což je důležité při zastavení krvácení. V některých případech však existuje potřeba dlouhodobé léčby nebo profylaxe krvácení, takže lékaři se rozhodují pro tablety. Vzhledem k analogům podobným Ethamsilátu v tabletách je nutné zdůraznit následující léky:

 1. ETAMZILAT-KV je tabletová forma léčiva. Používá se podle pokynů lékaře. Denní dávka pro dospělé je 1000-15000 mg, v závislosti na typu poruchy a klinickém obrazu..
 2. Vikasol je populární hemostatikum založené na syntetickém analogu vitamínu K. Přispívá k normalizaci krevní koagulace a je kofaktorem pro syntézu protrombinu.
 3. Dicinon - hemostatické tablety, jejichž aktivní složkou je etamsylát. Má stejné vlastnosti jako dotyčný lék..

Jak nahradit etamsylát v ampulích?

V případech, kdy je kontraindikováno použití Etamzilatu v ampulích, lékaři volí ve prospěch jiných hemostatických látek ve formě roztoků. Existuje mnoho injekčních léčiv podobných Etamsylátu: analogy léčiva jsou tak četné, že se často radikálně liší ve složení, které mají podobný terapeutický účinek. Mezi nimi:

 1. Adroxon - tento syntetický lék má hemostatický účinek, pomáhá při kapilárním krvácení. Toho je dosaženo zvýšením propustnosti stěn kapilár, aniž by došlo ke změně srdeční aktivity a krevního tlaku.
 2. Kyselina aminokapronová - lék inhibuje fibrinolýzu blokováním aktivátorů plasminogenu. Má systémový hemostatický účinek a používá se k rozsáhlému krvácení..
 3. Menadione - ve vodě rozpustný analog vitaminu K. Zvyšuje koagulaci krve zvyšováním syntézy hemokoagulačních faktorů.

Etamzilat - jak vybrat analog?

Výběr léčiva s podobným mechanismem účinku by měl provádět lékař. Správný lék si může vybrat pouze specialista. Když je nezbytné nahradit ethamylát sodný, vyberou se analogy léků s ohledem na následující nuance:

 • přítomnost patologií s intenzivní krevní sraženinou;
 • složení krve v době ošetření a výměny léčiva;
 • vlastnosti krve (viskozita).

Což je lepší - Dicinon nebo Etamsylát?

Při odpovědi na tuto otázku lékaři věnují pozornost tomu, že oba tyto léky jsou úplnými analogy. Dicinon - Ethamsylát v tabletách. Mechanismus účinku těchto látek je totožný a je způsoben vysokou rychlostí tvorby primárního trombu, aktivací syntézy tromboplastinu. Tato složka nejen zastavuje krvácení, ale také posiluje stěny krevních cév a snižuje jejich propustnost. Léky nepřispívají k krevním sraženinám a neovlivňují krevní tlak.

Což je lepší - Ethamsylate nebo Tranexam?

Při porovnání těchto dvou léčiv je třeba poznamenat, že Tranexam má řadu terapeutických účinků. Kromě hemostatika má na těle:

 • protizánětlivé;
 • antialergický;
 • protinádorový účinek.

V souvislosti s těmito rysy je seznam patologií, ve kterých může být Tranex předepsán, rozsáhlý. Kromě toho přípravky obsahují různé účinné látky, které určují způsob jejich použití: Tranexam se podává pouze intravenózně. Pokud potřebujete přípravek užívat v tabletách, lékaři také předepisují Tranexam.

Záměrem je říci, který lék je lepší, obtížnější. Hodně záleží na konkrétní situaci. Například, Etamzilat během těhotenství, snaží se nevyužít hrozbu potratu, preferují Tranexam. Má terapeutický účinek rychleji, protože přímo ovlivňuje plazminogen zapojený do procesu koagulace krve.

Což je lepší - Ethamsylate nebo Vikasol?

Tyto dva léky mají různé mechanismy účinku, které určují jejich vlastnosti. Vikasol působí na propojení hemostázy, syntetizuje protrombin a Etamsylát normalizuje aktivitu destiček, zlepšuje mikrocirkulaci a posiluje kapilární stěny. Vikasol je bezmocný s krvácením způsobeným nemocemi, jako jsou:

 • hemofilie;
 • Verlhofova choroba;
 • von Willebrandova choroba.

Na základě toho, jaký druh léku je lepší použít v konkrétním případě - měl by být určen lékařem. Ethamzilát pro menstruaci, který trvá déle než 5 dní, se používá častěji: pomáhá posilovat stěny krevních cév, snižuje krevní ztráty. Významným rozdílem je skutečnost, že etamsylát, a nikoli analogy, se častěji používá k zastavení akutního arteriálního a žilního krvácení..

Tranexam nebo dicinon: co je lepší a jaký je rozdíl mezi drogami, specifika každého léku, názor lékařů a pacientů

Tranexam nebo Dicinon: což je lepší?

Lékaři často používají drogy jako Tranexam nebo Dicinon k zastavení krvácení. Nemají rychlý výsledek, berou je samozřejmě, ale léky se vyznačují vysokou mírou bezpečnosti. Navzdory stejnému účelu nejde o analogy a aplikují je v různých dávkách.

Lékaři často používají drogy jako Tranexam nebo Dicinon k zastavení krvácení..

Tranexam Charakteristika

Jedná se o hemostatikum, jehož forma uvolňování je tableta a roztok v ampulích pro intravenózní podání. Tyto složky mají lokální protizánětlivý účinek, zastavují krev a snižují riziko alergií. Léčivou látkou léčiva je kyselina tranexamová, která dobře odstraňuje otoky a snižuje průtok krve.

Mechanismus účinku léčiva spočívá v tom, že aktivní složka ovlivňuje aktivaci plasminogenu a inaktivuje jej, čímž brání jeho přeměně na plasmin. Zastavuje krvácení způsobené zvýšením hladiny fibrinolýzy. Vzhledem k potlačení produkce aktivních proteinů a kininů účastnících se alergických reakcí má protizánětlivé a antialergické účinky.

Nejvyšší koncentrace léčiva nastává 3 hodiny po podání. Složky léčiva jsou schopny vázat se na plazmatické proteiny, pronikat placentou a vylučovány do mateřského mléka. Terapeutický účinek trvá až 17 hodin. Pokud má osoba zhoršenou funkci ledvin, existuje možnost akumulace aktivní složky. V důsledku intravenózního podání má léčivo analgetický účinek..

Indikace pro použití hemostatických tablet a injekcí:

 • žaludeční, nazální, poporodní a děložní krvácení, a to i na pozadí von Willebrandovy choroby;
 • hematurie, krvácení po extrakci zubů u pacientů s hemoragickou diatézou, formování děložního čípku v důsledku karcinomu, prostatektomie;
 • krvácení na pozadí zhoubných novotvarů prostaty a slinivky břišní, leukémie, onemocnění jater, po chirurgickém zákroku na hrudních orgánech a manuálním oddělení placenty;
 • krvácení během těhotenství;
 • alergická onemocnění - drogová a toxická vyrážka, kopřivka, alergická dermatitida, ekzém;
 • diabetická retinopatie;
 • dědičný angioedém;
 • zánětlivá onemocnění - stomatitida, laryngitida, faryngitida, angína, afty ústní sliznice.

V gynekologii se Tranexam používá k zastavení děložního krvácení. Předepište lék s hrozbou potratu, prudkým výtokem v raných stádiích, s prodlouženým krvácením (více než 1 týden). Aplikujte léky na těžkou ztrátu krve během menstruace.

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • spontánní subarachnoidální krvácení.

Tranexam se pod dohledem lékaře bere v následujících případech:

 • infarkt myokardu;
 • tromboembolický syndrom;
 • tromboflebitida hluboké žíly;
 • mozková trombóza;
 • selhání ledvin;
 • hematurie močových cest;
 • zhoršení barevného vidění;
 • trombohemoragické komplikace;
 • hrozba trombózy.

Někdy užívání léku způsobuje vedlejší účinky:

 • nevolnost, zvracení, snížená chuť k jídlu, průjem, pálení žáhy;
 • narušení vnímání barev, ospalost, závratě;
 • tromboembolismus, trombóza;
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • spontánní subarachnoidální krvácení.

Tranexam se pod dohledem lékaře bere v následujících případech:

 • infarkt myokardu;
 • tromboembolický syndrom;
 • tromboflebitida hluboké žíly;
 • mozková trombóza;
 • selhání ledvin;
 • hematurie močových cest;
 • zhoršení barevného vidění;
 • trombohemoragické komplikace;
 • hrozba trombózy.

Někdy užívání léku způsobuje vedlejší účinky:

 • nevolnost, zvracení, snížená chuť k jídlu, průjem, pálení žáhy;
 • narušení vnímání barev, ospalost, závratě;
 • tromboembolismus, trombóza;
 • kopřivka, svědění, vyrážka.

Tranexam je předepsán pro hrozbu potratu, prudký výtok v raných stádiích, s prodlouženým krvácením.

Výrobci léčivých přípravků: moskevský endokrinní závod (Moskva), Nizhpharm OJSC (Nižnij Novgorod), chemická a farmaceutická společnost Obninsk CJSC (Obninsk).

Charakterizace Dicinonu

Je to hemostatický lék, který pomáhá předcházet krvácení a zastavit ho. Léčivou látkou léčiva je ethamylát. Dávkové formy - tablety a injekční roztok. Dicinon se vyznačuje nejen hemostatickými vlastnostmi. Tento lék pomáhá posílit stěny krevních cév, snížit jejich propustnost a také podporuje koagulaci krve.

Dicinon má vazokonstrikční vlastnosti, protože stimuluje uvolňování prostacyklinu Pgl2.

Pomáhá také zastavit krvácení. Přes hemostatické vlastnosti léčivo nevede ke vzniku krevních sraženin a nezvyšuje systémový krevní tlak.

Po podání je terapeutický účinek pozorován po 2,5–3 hodinách, po intravenózním podání - po 20 minutách, po intramuskulární injekci - po 1-1,5 hodinách. Lék trvá 4-6 hodin. Je schopen projít placentou.

Indikace pro použití:

 • zastavení a prevence kapilárního a parenchymálního krvácení v otolaryngologii;
 • v zubním lékařství během operace;
 • krvácení z nosu způsobené arteriální hypertenzí;
 • v operační oftalmologii v léčbě glaukomu, odstranění katarakty a keratoplastiky;
 • diabetická mikroangiopatie;
 • hemoragická diatéza (včetně Werlhofovy choroby);
 • v neurologii - s ischemickou cévní mozkovou příhodou, v pohotovostní chirurgii - k zastavení plicního a střevního krvácení;
 • intrakraniální krvácení u předčasně narozených a novorozenců.

Dicinon se používá k zastavení menstruace, protože je to mocný nástroj. Doporučuje se však použít pouze jako poslední možnost, pokud k tomu existují přímé náznaky.

 • akutní porfyrie;
 • tromboembolismus;
 • trombóza;
 • hemoblastóza u dětí;
 • přecitlivělost na složky přípravku.

S opatrností se doporučuje užívat lék na krvácení v důsledku předávkování antikoagulanty. Během těhotenství je v extrémních případech předepsán lék.

Dicinon pomáhá posilovat stěny krevních cév, snižuje jejich propustnost a také podporuje koagulaci krve.

S použitím přípravku Dicinon se někdy mohou vyvinout následující nežádoucí účinky:

 • závratě, bolesti hlavy, necitlivost dolních končetin;
 • nevolnost, tíže v horní části břicha, pálení žáhy;
 • snížení krevního tlaku, kožní hyperémie obličeje, alergické reakce.

Výrobce léčiv - Lek D.D., Slovinsko.

Porovnání Tranexamu a Dicinonu

Pro zjištění, která droga je účinnější, je nutné zjistit jejich podobnost a odlišnost.

Podobnost

Obě drogy mají hodně společného:

 • stejné dávkové formy;
 • používá se k zastavení krvácení;
 • identické kontraindikace;
 • vést k vedlejším účinkům.

Jaký je v tom rozdíl?

Tranexam a Dicinon mají následující rozdíly:

 • různé aktivní složky;
 • Tranexam má méně kontraindikací;
 • různých výrobců.

Což je silnější?

Tranexam snášel snáze, silněji a rychleji.

Což je levnější?

Cena Tranexam - 550 rublů., Ditsinona - 330 rublů..

Což je lepší - Tranexam nebo Dicinon?

Při výběru léku, který se má předepsat, lékař bere v úvahu celkový stav pacienta a závažnost onemocnění.

S krvácením

Při výběru léku na krvácení bere odborník v úvahu rychlost léku. Při krvácení z dělohy pomáhá Tranexam rychleji, protože ovlivňuje plazminogen účastnící se procesu srážení krve..

S těžkými obdobími

V tomto případě je povoleno používat oba léky. Pokud se však zvyšuje riziko krvácení z dělohy, je nejlepší zahájit léčbu přípravkem Tranexam.

Během těhotenství

Obě léky jsou předepsány, pokud existuje riziko potratu v časném těhotenství. V malém množství procházejí placentou..

Je možné nahradit jeden lék jiným?

Tranexam a Dicinon nejsou rovnocenné léky, proto by měl pouze ošetřující lékař rozhodnout, zda nahradit jeden lék jiným.

Recenze lékařů o Tranexamu a Ditsinonu

Oksana, 51 let, gynekolog Vladivostok: „Ve své praxi často předepisuji lék Tranexam. Jedná se o silný lék, který rychle zastaví krvácení z dělohy. Nežádoucí účinky se neobjeví při správně zvoleném léčebném režimu. Účinné během těhotenství, pokud hrozí potrat v raných stádiích. “.

Vladimir, 53 let, hematolog, Nižnij Novgorod: „Často předepisuji Dicinon svým pacientům. Je účinný a rychle zastavuje krev z nosu. Jeho cena je nižší než u jiných analogů. Na rozdíl od Tranexamu to neovlivňuje fungování srdce a je dobře tolerováno. ““.

Recenze pacientů

Svetlana, 29 let, Barnaul: „Na kořen zubu jsem měl cystu. Po jeho odstranění došlo k závažnému krvácení. Doktor navlhčil malé tampony v Tranexaminu a vložil je do zubu. Krev se rychle zastavila za 2-3 minuty “.

Victoria, 31, Moskva: „Během menstruace jsem vždy trpěl těžkou ztrátou krve. Za poslední rok jsem však ztratil tolik krve, že se vyvinula anémie. Lékař předepsal léčbu Dicinonem. Tento lék mě doslova zachránil, protože problém byl úplně vyřešen. ““.

Což je lepší: Dicinon nebo Tranexam

Dicinone

Tranexam

Na základě údajů z výzkumu je Tranexam lepší než Dicinon. Proto vám doporučujeme, abyste si to vybrali..

Nezapomeňte však, že tyto léky obsahují různé účinné látky. Nezapomeňte se proto poradit se svým lékařem. Některé z nich nemusí být vhodné pro vaši terapii..

Porovnání účinnosti Dicinonu a Tranexamu

Účinnost přípravku Dicinon je velmi podobná přípravku Tranexam - to znamená, že schopnost léčivé látky uplatňovat maximální možný účinek je podobná.

Například, pokud je terapeutický účinek Dicinonu výraznější, pak při použití Tranexamu ani ve velkých dávkách nebude možné tohoto účinku dosáhnout.

Rovněž rychlost léčby - ukazatel rychlosti terapeutického účinku Dicinonu a Tranexamu, je přibližně stejná. A biologická dostupnost, tj. Množství léčivé látky, které dosáhne svého místa působení v těle, je podobné. Čím vyšší je biologická dostupnost, tím menší bude její ztráta během asimilace a používání tělem.

Porovnání bezpečnosti Dicinonu a Tranexamu

Bezpečnost léku zahrnuje mnoho faktorů.

Navíc v Dicinonu je docela podobný Tranexamu. Je důležité, pokud je léčivo metabolizováno: léčivé látky jsou vylučovány z těla buď nezměněné, nebo ve formě produktů jejich biochemické přeměny. Metabolismus se vyskytuje spontánně, nejčastěji se však jedná o hlavní orgány, jako jsou játra, ledviny, plíce, kůže, mozek a další. Při hodnocení metabolismu v Dicinonu i v Tranexamu sledujeme, který orgán metabolizuje a jak kritický je jeho účinek.

Poměr rizika k prospěchu je při předepisování léku nežádoucí, ale za určitých podmínek a za určitých okolností oprávněný, s opatrností při používání opatrnosti. Současně, Dicinon nemá žádná rizika, když je aplikován, stejně jako Tranexam.

Při výpočtu bezpečnosti se berou v úvahu pouze alergické reakce nebo možná dysfunkce hlavních orgánů. V jiných věcech, jakož i zvratnost důsledků používání Dicinonu a Tranexamu.

Porovnání kontraindikací Dicinon a Tranexam

Na základě pokynů. Počet kontraindikací u přípravku Dicinon je docela podobný přípravku Tranexam a představuje malé množství. Toto je seznam symptomů se syndromy a chorobami, různými vnějšími a vnitřními podmínkami, za kterých může být použití Dicinonu a Tranexamu nežádoucí nebo nepřijatelné..

Porovnání závislosti v Dicinonu a Tranexamu

Stejně jako bezpečnost zahrnuje závislost také mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu při hodnocení léku..

Kombinace hodnot takových parametrů, jako je „abstinenční syndrom“ a „vývoj rezistence“ v Dicinonu, je tedy velmi podobná podobným hodnotám v Tranexamu. Abstinenční syndrom je patologický stav, ke kterému dochází po ukončení příjmu návykových nebo návykových látek do těla. A rezistencí se rozumí počáteční imunita vůči léku, takto se liší od závislosti, kdy se imunita vůči léku vyvíjí po určitou dobu. Přítomnost rezistence může být zjištěna pouze tehdy, pokud byl učiněn pokus zvýšit dávku léčiva na maximum možné. Navíc v Dicinonu jsou hodnoty „abstinenčního syndromu“ a „rezistence“ poměrně malé, stejně jako v Tranexamu..

Srovnání strany Dicinon a Tranexam

Vedlejší účinky nebo nežádoucí účinky jsou jakékoli medicínsky nepříznivé události, ke kterým dochází u subjektu po podání léčiva.

Dicinon má téměř stejný stav nežádoucích účinků jako Tranexam. Oba mají malý počet vedlejších účinků. To znamená, že frekvence jejich projevu je nízká, to znamená, že kolik případů projevu nežádoucího účinku léčby je možné a zaznamenané, je nízká. Dicinon má nežádoucí účinky na organismus, sílu účinku a toxický účinek přípravku Tranexam: jak rychle se tělo zotavuje po užití a zda se vůbec zotavuje.

Porovnání snadnosti použití Dicinonu a Tranexamu

Jedná se o výběr dávky s přihlédnutím k různým podmínkám a množství recepcí. V tomto případě je důležité nezapomenout na formu uvolňování léku, je také důležité vzít v úvahu to při sestavování hodnocení.

Snadnost použití v přípravku Dicinon je u přípravku Tranexam přibližně stejná. Nejsou však dostatečně pohodlné k použití..

Hodnocení léků sestavené zkušenými farmaceuty studujícími mezinárodní studia. Zpráva byla generována automaticky.

Datum poslední aktualizace: 2019-09-19 06:00:28

Tranexam nebo Dicinon: což je lepší?

Ke stanovení toho, které léčivo je účinnější: Tranexam nebo Dicinon, se doporučuje studovat princip jejich účinku, vlastnosti, složení. Oba prostředky jsou určeny k zastavení krvácení. Při výběru dávejte pozor na indikace k použití, kontraindikace a vedlejší účinky.

Tranexam Charakteristika

Výrobci: moskevský endokrinní závod a Obninsk HFK (Rusko). Forma uvolňování produktu: potahované tablety, injekční roztok (podaný intravenózně). Léčivou látkou je kyselina tranexamová. Dávka této složky v 1 tabletě: 250, 500 mg. Množství kyseliny tranexamové v 1 ml roztoku je 50 mg. Lék si můžete koupit v balení obsahujícím 10 a 30 tablet nebo 10 ampulek po 5 ml.

Lék má protizánětlivé, antialergické, protinádorové vlastnosti..

Hlavní vlastnosti Tranexamu:

 • hemostatický;
 • protizánětlivé;
 • protinádorové;
 • antialergický.

Hlavní složka ve složení léčiva inhibuje funkci aktivátoru plasminogenu. Pokud se dávka látky zvyšuje, dochází k vazbě plasminu. Kromě toho je zaznamenáno prodloužení protrombinového času. Ve výsledku se projevuje hemostatický efekt, díky kterému se krvácení zpomaluje v důsledku zvýšené fibrinolýzy.

Lék pomáhá snižovat rychlost produkce kininu, jakož i dalších peptidů. V důsledku toho se projevuje protizánětlivá, antialergická a protinádorová vlastnost. Kyselina tranexamová je skupina analgetik, ale působí mírně.

Při perorálním podání není absorbováno více než 50% látky. Maximální limit účinnosti je dosažen po 3 hodinách. Aktivní složka se váže na plazmatické proteiny mírně (3%). Vylučuje se během močení. Navíc většina aktivní složky (95%) je z těla odstraněna beze změny. Indikace pro použití hemostatických tablet a injekčního roztoku:

 • krvácení, které se vyvinulo na pozadí zvýšené fibrinolýzy (lék je předepisován jak pro léčbu, tak pro prevenci takových patologických stavů);
 • Ohrožených potratů;
 • Verlhofova choroba;
 • nemoc jater
 • anamnéza alergických reakcí: angioedém, ekzém, dermatitida, kopřivka;
 • zánětlivé procesy v orgánech horních cest dýchacích;
 • zastavení a prevenci děložního krvácení po lékařských výkonech;
 • chirurgický zásah.

Tranexam je indikován k léčbě onemocnění jater.
Lék je indikován pro alergické reakce, například s kopřivkou..
S opatrností musíte brát léky na selhání ledvin..
Během léčby drogy se může objevit pálení žáhy..
V některých případech byli pacienti narušeni průjmem.
Tranexam může způsobit nevolnost a zvracení.
Ztráta chuti k jídlu je jedním z vedlejších účinků léku..

Tranex by neměl být používán pro individuální nesnášenlivost složek ve složení, subarachnoidální krvácení. Lék může být používán s opatrností v takových patologických stavech:

 • trombóza různých etiologií;
 • krvácení;
 • selhání ledvin;
 • hematurie z horních močových cest.

Vedlejší účinky léku se projevují porušením zažívacího traktu:

 • nevolnost;
 • pálení žáhy;
 • volné stoličky;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • říhání.

Kromě toho jsou zaznamenány poruchy zraku, ospalost, trombóza, svědění a vyrážka na vnějších rysech. Kompatibilita tranexamu: léčivo nelze předepisovat současně s jinými hemostatickými látkami, protože se zvyšuje riziko krevních sraženin.

Drogová terapie může být doprovázena ospalostí..

Charakterizace Dicinonu

Výrobce - Sandoz (Švýcarsko). Lék si můžete koupit v tabletách a injekčním roztoku (intramuskulárně a intravenózně). Léčivou látkou je ethamzilát. Jeho koncentrace se liší v závislosti na formě uvolňování:

 • v 1 tabletě - 250 mg;
 • v 1 ml roztoku - 125 nebo 250 mg v 1 ampulce (2 ml).

Aktivní složka se týká hemostatických činidel. Hlavní rysy:

Pod vlivem léku je aktivován proces tvorby krevních destiček, díky čemuž se krvácení zastaví rychleji, protože se tím vytvoří krevní sraženiny. Snížení intenzity krevního toku v oblasti, kde jsou malé cévy poškozeny, pomáhá urychlit tvorbu tromboplastinu. Současně se snižuje aktivita produkce prostacyklinů ve stěnách krevních cév. V důsledku toho se zvyšuje adheze a agregace destiček..

Pod vlivem léku je aktivován proces produkce destiček, díky čemuž se krvácení zastaví rychleji.

Tento lék se odlišuje od analogů vzhledem ke skutečnosti, že neovlivňuje protrombinový čas. Proces trombózy nezávisí na dávce Dicinonu. Zvýšení účinku tohoto činidla je pozorováno po jeho opakovaném použití..

Současně je zaznamenán pozitivní účinek na kapiláry: zvyšuje se jejich odolnost vůči negativním faktorům, snižuje se propustnost.

Mezi výhody léku patří absence účinku na tvorbu krevních sraženin. Dicinon nepřispívá ke zúžení lumenu krevních cév. Indikace pro použití:

 • operace;
 • krvácení z dásní;
 • časté krvácení z nosu;
 • porušení menstruačního cyklu, v tomto případě vzhled hojnějšího propouštění;
 • patologie orgánů zraku: diabetická retinopatie, hemoftalmus atd.;
 • intrakraniální krvácení u dětí při narození.

Dicinon je kontraindikován v řadě případů:

 • akutní porfyrie;
 • různé patologické stavy doprovázené zvýšením aktivity krevních destiček;
 • hemoblastóza u pacientů v dětství;
 • individuální nesnášenlivost účinné složky nebo jiné látky ve složení léčiva.

Vedlejší účinky: poruchy trávení, alergické reakce, bolesti hlavy, závratě, ztráta citlivosti v končetinách.

Dicinon předepsaný pro krvácení dásní.
Droga je indikována na menstruační nepravidelnosti, doprovázená hojným propouštěním.
S patologií zrakových orgánů lze Dicinon také předepsat.
Během užívání léku může mít pacient zažívací potíže.
Didinon může vyvolat alergické reakce..
Během užívání léku se mohou objevit bolesti hlavy a závratě..

Porovnání Tranexamu a Dicinonu

Podobnost

Tyto prostředky můžete zakoupit ve stejných formulářích. Tranexam a Dicinon poskytují podobný výsledek léčby. Oba výrobky se vyznačují podobnými vlastnostmi..

Přispívají k rozvoji podobných vedlejších účinků, jsou předepsány pro stejné patologie.

Jaký je v tom rozdíl?

Tranexam a Dicinon obsahují různé účinné látky. Poslední prostředky ve formě roztoku mohou být použity intravenózně a intramuskulárně. Tranexam ve formě kapalné látky se podává pouze intravenózně. Kromě toho lze toto léčivo zakoupit ve formě potahovaných tablet, což významně snižuje riziko narušení trávicího systému. Léky působí na základě různých mechanismů, ale poskytují stejný výsledek léčby..

Tranexam lze zakoupit v tabletách, což výrazně snižuje riziko narušení trávicího systému.

Což je levnější?

Cena Tranexam se liší: 385-1550 rublů. Tablety (500 mg, 10 ks v balení) lze zakoupit za 385 rublů. Řešení stojí několikrát více. Cena Dicinonu: 415-650 rub. Tento nástroj je mnohem levnější v jakékoli formě vydání. Pro srovnání, pro 415 rublů. Můžete si koupit balíček obsahující 100 tablet Dicinonu.

Což je lepší: Tranexam nebo Dicinon?

S krvácením

Výběr účinnějších prostředků se provádí s ohledem na počáteční údaje: přítomnost patologií doprovázená intenzivní tvorbou krevních sraženin; složení a vlastnosti krve v době ošetření (například zvýšená nebo snížená viskozita) atd. Z tohoto důvodu je obtížné dát jednoznačnou odpověď, které léčivo bude účinnější při krvácení. Je třeba zvážit rychlost akce. Například při krvácení z dělohy pomáhá Tranexam rychleji, protože má přímý účinek na plazminogen zapojený do procesu koagulace krve..

S těžkými obdobími

Je dovoleno použít oba prostředky. Při těžké menstruaci se však zvyšuje riziko krvácení z dělohy, což znamená, že se doporučuje zahájit léčbu přípravkem Tranexam..

Během těhotenství

Pokud se v počátečních stadiích těhotenství vyskytují známky nebezpečí přerušení (žaludek je ztížený, objevily se drobné špinění), lze použít oba prostředky. Jak Dicinon, tak Tranexam pronikají placentou v malém množství. Gynekolog by si měl vybrat lék a předepsat léčebný režim.

Lékařské recenze o dikinonu Dicinon: indikace, použití, vedlejší účinky, analogyTranexam instrukceDicinon instrukce

Recenze pacientů

Vladimir, 39 let, Kerch.

Tranexam působí silněji, ale má vliv na práci srdce. Z tohoto důvodu se Dicinon ujal. Lék doporučil lékař, protože mám nějaké problémy se srdcem.

Anna, 35 let, Kaluga.

Po operaci jsem použil hemostatické tablety jako profylaktický přípravek. Tranexam působí silněji, ale mnozí chválí Dicinona. Později jsem zjistil, že existují levnější analogy, v té době jsem už dokončoval léčebný postup. Ale teď budu držet Dicinona připraveného v lékárničce, pokud bude potřeba. Na Tranexam nejsou žádné stížnosti, kromě toho, že cena je příliš vysoká.

Recenze lékařů o Tranexamu a Ditsinonu

Iskorostinskaya O. A., gynekolog, 44 let, Nižnij Novgorod.

Z hlediska účinnosti odlišuji Tranexam od řady analogů. Je přepravován snadněji, jedná rychleji a silněji. Negativní projevy nenastanou, pokud není porušen léčebný režim. Doporučuji lék během těhotenství (a s IVF, včetně), děložního krvácení.

Zemlyansky A.V., hematolog, 54 let, Vladivostok.

Dicinon se mým pacientům často doporučuje. Působí efektivně, rychle zastaví krvácení z nosu. Lék stojí mnohem levněji než analogy, což je důležité při léčbě nemocí doprovázených změnami složení krve a vyžadujících dlouhodobou léčbu.

Podívejte se na video: Hemostatika na těžké období

TRANEXAM nebo DICINON - což je lepší

DICINON nebo TRANEXAM: což je lepší - recenze, srovnání, jaký je rozdíl, účinnost

TRANEXAM
DICINON

Nevíte, co je lepší než TRANEXAM nebo DICINON? Po přečtení recenzí těchto léků na našem webu bude pro vás snazší pochopit, jaký je jejich rozdíl a vybrat, který z nich je lepší. Také najdete aktuální ceny pro DICINON a TRANEXAM.

Recenze na lék TRANEXAM

Recenze na lék DICINON

Název: Galina Romanova (Alyabyeva)
Recenze: Nepomůže mi to s edometriotickým krvácením. Beru 8. den pro 2 tablety... doufám, že se vyhnu operaci. „Strana“ se zdá být malá :)

Jméno: Alexey Nazarov
Recenze: Nepomůže mi to s edometriotickým krvácením. Beru 8. den pro 2 tablety... doufám, že se vyhnu operaci. „Strana“ se zdá být malá :)

Jméno: Alexey Nazarov
Recenze: Také jsem v současné době lhát v gynekologii, dicinone píchl, nepomohl. Cítil jsem se lépe, když jsem začal pít kyselinu aminokapronovou v prášcích, a poté se krvácení zastavilo na 2 dny a potom se zase večer zhaslo, diagnostika syndromu polycystických vaječníků

Název: Galina Romanova (Alyabyeva)
Recenze: Také jsem v současné době lhát v gynekologii, dicinone píchl, nepomohl. Cítil jsem se lépe, když jsem začal pít kyselinu aminokapronovou v prášcích, a poté se krvácení zastavilo na 2 dny a potom se zase večer zhaslo, diagnostika syndromu polycystických vaječníků

Jméno: Iger
Recenze: Proč snižovat hojnost menstruačního cyklu??

Název: MelANNge
Recenze: Proč snižovat hojnost menstruačního cyklu??

Jméno: Valentina Okolota
Recenze: Diagnóza: mnohočetné děložní fibroidy Trpím krvácením šest měsíců. V červnu udělali hysteroskopii, odstranili jeden velmi velký fibroid, předepsali norkolut, všechno se zdálo být v pořádku. Ale šla na dovolenou a krvácení pokračovalo. za den po dobu 5 dnů. Dnes je pátý den a krvácení se nezastavilo a dokonce se stalo více. Obecně se připravuji na amputaci dělohy..

Jméno: Lenusya
Recenze: Veterinární lékař předepsal Dicinonovi kočku po odstranění malého kamene z močovodu. Po vašich recenzích ani nevím, jestli stojí za to mučit zvíře touto drogou, a teď ho krmíme hrstkou pilulek.

Název: purpurrr
Recenze: jak úplně zastavit menstruaci na 1 den?

Jméno: Elena Tretyakova
Recenze: Mám první menstruaci po porodu. Vylévá kae z kbelíku. Řekli, že pijí tento lék, aby snížili krevní ztráty. Pomůže to?

Jméno: Thomas
Recenze: lék byl předepsán oftalmologem, došlo k krvácení do sítnice. Účinek léků proti hypertenze byl narušen, ráno stoupá na 160/105 a večer klesá na 100/60.

Název: qwerty qwerty
Recenze: Rozmazávám asi 15 dní

Název: Dima Moskvin
Recenze: skvělý lék, zastavil jsem krvácení z močového měchýře

Jméno: Olga Sonic
Recenze: Pokud nalijete suché jídlo vroucí vodou, nezpůsobí to mokré. Mokré jídlo je dušená zvířata. A prostě zlikvidujete komplex vitamínů ve vyváženém krmivu s vroucí vodou a zvíře dostane přesto, že se zápal škrobu s obsahem vitamínu.

Jméno: Sergey Stupchenko
Recenze: Sergey, podle mého názoru jsi trochu ztracený, co to souvisí s dicinonem??

Jméno: Ziyada kakimova
Recenze: Dobrá denní doba! Nějak mě trápilo krvavé špinění, gynekolog mi předepsal iv metrid, oxytocin im, dicinon im 1p. 3 dny denně. Po mně se neobtěžovalo nic kromě toho, že menstruace byla pryč jako týden. To je normální??

Jméno: Pavel Samodurov
Recenze: skvělý lék, zastavil jsem krvácení z močového měchýře

Tranexam nebo Dicinon: což je lepší?

Ke stanovení toho, které léčivo je účinnější: Tranexam nebo Dicinon, se doporučuje studovat princip jejich účinku, vlastnosti, složení. Oba prostředky jsou určeny k zastavení krvácení. Při výběru dávejte pozor na indikace k použití, kontraindikace a vedlejší účinky.

Tranexam Charakteristika

Výrobci: moskevský endokrinní závod a Obninsk HFK (Rusko). Forma uvolňování produktu: potahované tablety, injekční roztok (podaný intravenózně). Léčivou látkou je kyselina tranexamová. Dávka této složky v 1 tabletě: 250, 500 mg. Množství kyseliny tranexamové v 1 ml roztoku je 50 mg. Lék si můžete koupit v balení obsahujícím 10 a 30 tablet nebo 10 ampulek po 5 ml.

Lék má protizánětlivé, antialergické, protinádorové vlastnosti..

Hlavní vlastnosti Tranexamu:

 • hemostatický;
 • protizánětlivé;
 • protinádorové;
 • antialergický.

Hlavní složka ve složení léčiva inhibuje funkci aktivátoru plasminogenu. Pokud se dávka látky zvyšuje, dochází k vazbě plasminu. Kromě toho je zaznamenáno prodloužení protrombinového času. Ve výsledku se projevuje hemostatický efekt, díky kterému se krvácení zpomaluje v důsledku zvýšené fibrinolýzy.

Lék pomáhá snižovat rychlost produkce kininu, jakož i dalších peptidů. V důsledku toho se projevuje protizánětlivá, antialergická a protinádorová vlastnost. Kyselina tranexamová je skupina analgetik, ale působí mírně.

Při perorálním podání není absorbováno více než 50% látky. Maximální limit účinnosti je dosažen po 3 hodinách. Aktivní složka se váže na plazmatické proteiny mírně (3%). Vylučuje se během močení. Navíc většina aktivní složky (95%) je z těla odstraněna beze změny. Indikace pro použití hemostatických tablet a injekčního roztoku:

 • krvácení, které se vyvinulo na pozadí zvýšené fibrinolýzy (lék je předepisován jak pro léčbu, tak pro prevenci takových patologických stavů);
 • Ohrožených potratů;
 • Verlhofova choroba;
 • nemoc jater
 • anamnéza alergických reakcí: angioedém, ekzém, dermatitida, kopřivka;
 • zánětlivé procesy v orgánech horních cest dýchacích;
 • zastavení a prevenci děložního krvácení po lékařských výkonech;
 • chirurgický zásah.
Články O Neplodnosti