Hlavní Analýzy

Jak si vybrat autosedačku pro dítě

Výrobci moderních automobilů věnují zvláštní pozornost bezpečnosti. Všechna přijatá opatření jsou však účinná pouze pro řidiče a dospělé cestující, zatímco dítě v kabině zůstává zranitelné a není možné mu poskytnout dostatečnou ochranu pomocí pravidelných prostředků automobilu..

Co lze a mělo by se udělat, aby se cesty s mladšími členy rodiny konaly pohodlně a bezpečně, říkají odborníci z internetového obchodu Dcery a synové.

Zdravý rozum nebo zbytečné zajištění?

Povinné používání zvláštních autosedaček v Rusku bylo zavedeno relativně nedávno, od 1. ledna 2007, ale ne všichni řidiči a rodiče toto opatření považovali za nezbytnou nezbytnost. SDA byl změněn tak, aby řidičům ukládal povinnost používat dětský zádržný systém (oficiální název v SDA a GOST) pro přepravu dětí mladších 12 let. V případě nedodržení tohoto požadavku je řidiči uložena pokuta. Současně byl uzákoněn zákon GOST 41.44-2005, kterým se v Rusku stanoví pravidla pro certifikaci takových zařízení.

Všechny dětské autosedačky musí být certifikovány, protože datový štítek umístěný na samotné autosedačce může říct:

 • kód normy, které židle vyhovuje (ECE R44 / 03 nebo ECE R44 / 04)
 • kategorie (univerzální, polouniverzální, specifická)
 • hmotnost nákladu (přípustná hmotnost dítěte)
 • E odznak s kódovým číslem země, která provedla testy (1 - Německo, 2 - Itálie, 3 - Francie, 4 - Holandsko atd.)
 • identifikační číslo certifikátu
 • sériové číslo produktu, protože každých pět tisícin autosedačky je podrobeno zkouškám

Ale co vestavěný ochranný systém? Standardní bezpečnostní pásy připevňující cestujícího k sedadlu jsou určeny pro osobu vážící více než 36 kg a výšku 150 cm; pro ostatní jsou taková zařízení neúčinná. Navíc mohou v případě nehody dokonce poškodit malého cestujícího.

Pojďme se podívat na statistiky.

 1. V Německu došlo v roce 2010 k více než 10 000 nehodám, při nichž byli nezletilí v poškozených autech, a pouze 32 z nich zemřelo. Takový vysoký bezpečnostní ukazatel byl umožněn díky univerzálnímu používání německých řidičů speciálních certifikovaných zařízení pro přepravu dětí.
 2. Cestování dítěte v autosedačce snižuje riziko úmrtí v důsledku nehody o 70% a zranění o 60%.
 3. V Rusku se podle časopisu Health v posledních pěti letech v důsledku používání zádržných zařízení snížila dětská úmrtnost při nehodách o 30% a počet zraněných se snížil o 17%.

Výše uvedené statistiky ukazují, že nákup speciálního zařízení pro přepravu dětí není výstřelek, nýbrž nezbytný příspěvek k bezpečnosti silničního provozu, a legislativní konsolidace tohoto požadavku byla dána účelností.

Drahá autosedačka nebo alternativní rozpočet?

Podle bodu 2.1 GOST, který vymezuje řadu dětských zádržných systémů, mezi ně patří „sada prvků sestávající z popruhů nebo pružných prvků se sponami, seřizovacími zařízeními, upevňovacími prvky a v některých případech přídavným zařízením (například kolébkou, odnímatelnou dětskou sedačkou)., přídavné sedadlo a / nebo nárazuvzdorná obrazovka). ““ Z výše uvedeného výňatku je zřejmé, že ruský zákonodárce namísto dlouho zavedených a spolehlivých dětských autosedaček v civilizovaných zemích umožňuje použití alternativních možností pro upevnění malého cestujícího na běžném autosedačce. Jejich jediným účelem je zajistit bezpečnost dítěte při cestování v autě, ale všichni se s tímto úkolem úspěšně vypořádají?

Alternativní příslušenství jsou na trhu v široké škále. A vzhledem k tomu, že pravidla silničního provozu na taková zařízení nestanoví žádné požadavky, lze cokoli nazvat speciálními systémy. Například komerčně dostupné speciální vázanky, spony a adaptéry na opasek, které upevňují dítě „správně“. Mezi výhody oproti plnohodnotné autosedačce patří nízká cena a kompaktnost. Kromě toho, jak uvádějí výrobci těchto zařízení, odpovídají pojmenovanému GOST, což znamená, že řidič za jejich použití nečelí pokutu. Současně je utajeno to nejdůležitější: tato zařízení nejen nezaručují bezpečnost dítěte v případě nouze, ale dokonce mu mohou ublížit.

Havarijní test z „Autoreview“

Časopis Auto Review pro motoristy provedl srovnávací nárazovou zkoušku různých zádržných zařízení (č. 8 (400) 2008). Korešpondent Yuri Vetrov uvádí: „Je lepší upevnit dítě běžným běžným bezpečnostním pásem, pokud neexistuje kvalitní dětská sedačka, než používat taková zařízení“.

Podle výsledků studie nebylo žádné z alternativních zařízení schopno chránit dítě alespoň stejně jako nejlevnější židle. Analogy úspěšně prodávané v Rusku se navíc v Evropě nepoužívají a neprodávají pod hrozbou velké pokuty.

Výběr autosedačky podle hmotnosti dítěte

Výchozím bodem při výběru dětského zádržného systému je hmotnost dítěte: určuje skupinu autosedačky. Věk a výška dítěte nehrají zvláštní roli; je pouze důležité, aby hlava dítěte nezvedla nad horní okraj zadní části křesla. Pokyny pro omezení hmotnosti dětí, které jsou vhodné pro konkrétní zařízení, jsou uvedeny na štítku s informacemi o certifikačním standardu.

Podle současných evropských a ruských standardů jsou stávající autosedačky rozděleny do pěti hlavních a tří dalších skupin (nazývají se také univerzální, protože každá z nich kombinuje parametry produktů ze základních skupin). Uvádíme pět základních skupin dětských autosedaček a jejich hlavní charakteristiky.

Tabulka 1. Základní skupiny autosedaček s jejich hlavními charakteristikami
Skupinové jménoHmotnost dítětePřibližný věk dítěteZpůsob instalace
Skupina 0Méně než 10 kgOd narození do 9 měsícůKolmo k pohybu
Skupina 0+Méně než 13 kgOd narození do 18 měsícůPostavte se proti pohybu
Skupina 19 až 18 kgOd 1 roku do 4 letTvář ve směru jízdy
Skupina 215 až 25 kg3 až 7 letTvář ve směru jízdy
Skupina 325 až 36 kg6 až 12 letTvář ve směru jízdy

Skupina 0 (kojenecký nosič)

Pro děti do 10 kg, přibližně od narození do 9 měsíců.

Skupina 0 - kojenecké nosiče zajištěné v postranní poloze na zadním sedadle automobilu. Vhodné pro novorozence a může být použito až do věku devíti měsíců, nebo do doby, kdy dítě přibírá na váze do 10 kg. Autosedačky mohou být odnímatelnou horní částí kočárku - rychle a snadno se připevňují k rozvoru, instalují a vyjímají z automobilu. Během cesty je dítě v naprosto vodorovné poloze - nejen to zvyšuje pohodlí cestování, ale také je to bezpečnější: odborníci se domnívají, že i při cestování na krátké vzdálenosti by mělo dítě ležet.

Názor odborníka

„Kojenci do hmotnosti 9 kg nemohou být přepravováni v sedě; vhodné držáky pro ně jsou kolébky a autosedačky. Nejlepší možností by byla autosedačka skupiny 0+.

Nejlepší bezpečnost pro novorozence je zajištěna židlemi skupiny 0. Je to tím, že dáte své dítě po nemocnici. Životnost tohoto modelu je krátká: dítě z této židle vyroste velmi rychle. Delší a spolehlivější alternativou bude kojenecký nosič nebo horní odnímatelná část kočárku. “.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Goloveshkina Ekaterina

Skupina 0+ - Autosedačky

Pro děti do 13 kg, přibližně od narození do 18 měsíců.

Skupina 0+ - autosedačky namontované zpět ke směru jízdy; Vhodné pro děti do 18 měsíců s hmotností do 13 kg. Tato instalace autosedačky je způsobena specifikami dětské anatomie, kdy krk dítěte ještě není dostatečně silný: při nárazu na přední část vozidla je na něj položeno zvýšené zatížení.

Skupina 1

Pro děti od 9 do 18 kg, od jednoho roku do 4 let.

Skupina 1 - sedadla, která jsou umístěna ve směru vozidla; Vhodné pro děti ve věku od 1 do 4 let a hmotnosti do 18 kg. K upevnění dítěte používají zařízení této skupiny své vlastní pásy a k upevnění sedadla k autosedačce se používají systémy ISOFIX nebo LATCH. Na mnoha autosedačích této skupiny je možné změnit úhel sklonu ze sedu do polohy pro spaní.

Skupina 2

Pro děti od 15 do 25 kg, od 3 do 7 let.

Skupina 2 - kombinuje autosedačky pro kojence o hmotnosti od 15 do 25 kg ve věku 3 až 6 let. V nich jsou mladí pasažéři připevňováni pomocí běžných pásů, tříbodových pásů pro autosedačku nebo bezpečnostních stolů. Židle má nastavitelné opěradlo a opěrku hlavy.

Skupina 3

Pro děti od 25 do 36 kg, od 6 do 12 let.

Skupina 3 již není křeslo, ale tzv. Posilovač; představuje polštář bez opěradla, na kterém sedí dítě. Takový polštář umožňuje „zvýšit“ růst dítěte, aby se cestující správně připevnil pomocí ramenního popruhu. Věková omezení - od 5 do 12 let, hmotnost - od 22 do 36 kg. Posilovač umožňuje umístit dítě výše, aby se běžné bezpečnostní pásy správně upevňovaly (pásy by neměly procházet blízko obličeje a blízko krku). Vhodné pro děti od 5 let.

Kombinované skupiny autosedaček pro děti

Zvažte univerzální skupiny autosedaček: jak ukazuje praxe, je o ně největší zájem. Jedná se o ekonomickou možnost, která vám umožní výrazně zpozdit okamžik, kdy dospělé dítě bude muset koupit novou autosedačku.

Tabulka 2. Kombinované skupiny autosedaček pro děti a jejich hlavní vlastnosti
Skupinové jménoHmotnost dítětePřibližný věk dítěte
Skupina 0 + / 10 až 18 kg6 měsíců až 3,5 roku
Skupina 1/2/39 až 36 kgOd 1 roku do 12 let
Skupina 2/315 až 36 kgOd 3,5 do 12 let

Skupina 0 + / 1

Od 0 do 18 kg, od přibližně 6 měsíců do 3,5 roku.

Skupina 0 + / 1 - výrobky této skupiny jsou vhodné pro nejmenší, od 6 měsíců do 4 let s hmotností nejvýše 18 kg. Sedadlo může být instalováno jak proti směru pohybu vozidla (pro kojence do jednoho a půl roku), tak po cestě.

Důležité!

Dokud se dítě neobrátí do jednoho roku, pediatrové důrazně doporučují instalovat dětskou autosedačku zády ve směru jízdy. Podrobnosti jsou napsány ChildrenAuto.

Skupina 1/2/3

9 až 36 kg, přibližně 1 rok až 12 let.

Skupina 1/2/3 - takové židle jsou určeny pro děti od jednoho roku do 12 let s hmotností 9 až 36 kg. Nastavte ve směru jízdy. Jak cestující roste, jsou taková zařízení transformována (vložka je odstraněna), což poskytuje největší pohodlí a ochranu. Například, když hmotnost dosáhne úrovně 15 kg, musí být vnitřní bezpečnostní pásy rozepnuty a používat standardní analogy. V budoucnu se taková zařízení změní na posilovače. Křesla této skupiny jsou nejoblíbenější, ale pro novorozence a kojence do jednoho roku jsou kategoricky nevhodné: opěradlo takového zařízení je prakticky nepřítomné a dítě bude muset spát při cestování a sedět v nepohodlné poloze. Nastavitelná opěrka hlavy a zesílená boční ochrana vyrobená z materiálu pohlcujícího energii spolehlivě chrání dítě před bočními nárazy a dokonale ho drží při ostrých zatáčkách.

Důležité!

Autosedačky skupiny 1/2/3 jsou nejoblíbenější, ale absolutně nejsou vhodné pro novorozence a kojence do jednoho roku.!

Skupina 2/3

15 až 36 kg, přibližně 3,5 až 12 let.

Skupina 2/3 - tato zařízení jsou určena pro děti od 3,5 do 12 let (růst je důležitý - až 150 cm) s hmotností v rozmezí 15–36 kg. Zastupování židlí zády; někdy s opěrkou hlavy. Dítě v nich je upevněno standardním bezpečnostním pásem.

Názor odborníka

„Abychom ušetřili peníze, mnoho rodin se rozhodlo pro křesla nejoblíbenější skupiny 1/2/3. A je odůvodněné, pokud je takový model zakoupen pro dítě, které již umí sedět a jeho hmotnost dosáhla úrovně 9–10 kg. S největší pravděpodobností nemusíte kupovat další zařízení: zařízení z této skupiny bude s největší pravděpodobností sloužit až do dne, kdy dítě dosáhne 12 let. Výhody této možnosti jsou úspory: budete muset strávit pouze jednou na židli. Ale: univerzálnost takové autosedačky má nevýhodu: v porovnání s modely ze základních sedadel chrání zařízení skupiny 1/2/3 méně méně při nehodě.

Pokud to finanční možnosti umožňují, odborníci internetového obchodu Daughter-Sonki doporučují postupně zakoupit několik autosedaček, které v každé fázi poskytují nejúplnější ochranu dítěte při nehodě. Jedná se o modely ze skupin 0+, 1 a 3 ".

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Popova Lydia

Na co ještě hledat při výběru autosedačky?

Mount

Zadržovací systém by měl být nainstalován do automobilu rychle a snadno; to je zvláště důležité pro autosedačky skupin 0 a 0+, protože s aktivním životním stylem rodičů bude křeslo z automobilu několikrát denně odstraněno.

Možnosti montáže pro autosedačku v autě:

 1. Používání standardních bezpečnostních pásů je nejčastějším způsobem, jak se pásy protahují speciálními vodítky, čímž se upevní dětský bezpečnostní systém. Kromě toho stojí za to koupit podšívku pro pásy. Doporučujeme, abyste se seznámili s přehledem autosedačky se zapínáním pomocí běžných popruhů Capella Comfort S-807.
 2. Použití připojení ISOFIX. Vezměte prosím na vědomí: má smysl kupovat autosedačku s takovým instalačním systémem, pouze pokud je vozidlo vybaveno. Do dětské sedačky jsou zabudovány speciální kovové vodítka, které jsou připevněny k držákům na spodní straně zadního sedadla automobilu. Někdy se také používá horní kotevní popruh: není to nutné, ale takové jednoduché opatření zvyšuje stabilitu zádržného systému v případě nehody. Kromě toho židle spočívá na podlaze s nastavitelnou podpěrou. Tento držák je považován za nejspolehlivější - přečtěte si více v recenzi autosedaček s upevňovacím systémem Capella Isofix SPS.
 3. V USA je běžný systém LATCH mount. Je to podobné jako ISOFIX, ale místo kovových vedení používá pásy se zámky.

Důležité!

V současné době výrobci aktivně vyrábějí automobily s již integrovaným systémem isofix. Pokud se však rozhodnete zakoupit autosedačku s takovým držákem, ujistěte se, že vaše vozidlo má tento držák, než si ji koupíte..

Komfort pro dítě

Při výběru autosedačky věnujte zvláštní pozornost pohodlí v ní. Dítě bude muset v zádržném systému ujet značné vzdálenosti a je důležité, aby dítě nepocítilo sebemenší nepohodlí. Vaše pohodlí se vyplatí pečovat: možná byste měli věnovat pozornost přítomnosti držadla pro nošení v horní části sedadla.

Pohodlné, pokud je zařízení vybaveno nastavitelnou záda. Mnoho dětí ráda spí během pohybu a pokud dítě usne, jedním pohybem bude možné převést ho do klidové polohy. Je důležité, aby židle měla nastavitelnou opěrku hlavy a zesílenou boční ochranu vyrobenou z materiálu pohlcujícího energii - spolehlivě chrání dítě před bočním nárazem a drží jej v ostrých zatáčkách.

Výrobci vybavují sedadla různými bezpečnostními systémy. Pětibodový pás je považován za nejspolehlivější a zajišťuje rovnoměrné rozložení zatížení těla v případě nehody. Pohodlný automatický systém napínání řemenu. Dvou a tříbodové pásy jsou široce distribuovány, stejně jako bezpečnostní tabulky - ty jsou určeny k ochraně hlavy, krku a vnitřních orgánů před zraněním v případě nehody. Síla nárazu je absorbována materiálem absorbujícím nárazy bezpečnostního stolu; z hlediska ochrany se tento systém podobá airbagům.

Důležitá metoda výroby dětské autosedačky. Jeho tělo musí být zcela vyplněno a vyrobeno z plastu absorbujícího energii a nárazu.

Vzhled a odolnost proti opotřebení

Obal je zodpovědný za tyto dva body. Má několik požadavků: musí být vyrobena z husté, neznačkující, hypoalergenní, měkké „dýchací“ textilie, která zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu. Kryt by měl být snadno omyvatelný pro praní. Za těchto podmínek bude vaše dítě v sedadle pohodlné.

Výrobci dětských aut

V současné době jsou nejoblíbenějšími, a proto osvědčenými a spolehlivými výrobci zádržných zařízení:

Autosedačka pro novorozence: pohodlí a bezpečnost

Domů »Tipy pro rodiče» Dětské zboží »Autosedačka pro novorozence: pohodlí a bezpečnost

Plánujete vyzvednout své dlouho očekávané dítě z nemocnice autem? V tomto ohledu stojí za to zajistit, aby byla pro něj první cesta v životě malého muže bezpečná.

Trh s výrobky pro kojence nabízí mnoho modelů kojeneckých nosičů pro přepravu kojenců. Doporučení pro výběr tolik potřebného produktu vám pomohou vyhnout se chybám při nákupu a ušetřit čas.

Potřebuji pro novorozence nosítko pro novorozence?

V roce 2007 Rusko zavedlo pravidla pro přepravu dětí pouze ve zvláštních zádržných zařízeních (bod 22.9 SDA). Abyste se nestali pachatelem a spolehlivě chránili své dítě před možnými nepříjemnými okamžiky, měli byste si určitě koupit autosedačku. Jeho konstrukční a provozní vlastnosti musí odpovídat věku a růstu dítěte, poskytovat pohodlí a bezpečnost.

Jak vybrat dětský kočárek pro novorozence?

Autosedačka je speciální autosedačka pro přepravu dětí, které samy nemohou sedět. Konstrukční vlastnosti výrobku: ortopedický tvar vnitřního povrchu; silný případ; bezpečnostní pásy.

Celý obrovský počet modelů je rozdělen do dvou skupin podle způsobu umístění dítěte:

 • Skupina 0. U tohoto typu kolébek je dítě umístěno na břiše..
 • Skupina 0+. Mají v nich dítě ležící: nohy jsou mírně vyvýšené, válečky jsou umístěny pod záda a krk. Tato kategorie patří do autosedaček, liší se od nich nosnou rukojetí a možností připevnění na podvozek vozu.

Výrobci stanovují pro obě kategorie maximální hmotnost dítěte do 13 kg (někdy 10) a horní věkovou hranici 1 - 1,3 roku. V praxi děti vyrůstají z klasické kolébky o 6 měsíců.

Autosedačka nebo autosedačka pro novorozence: což je lepší?

Před porovnáním těchto dvou zařízení bychom si měli připomenout zvláštnost proporcí těla a kostry kojenců:

 • nedostatečná tuhost kostí;
 • převaha chrupavky v kostře;
 • váha hlavy je jedna pětina celkové hmotnosti - to s tenkým krkem se špatně vyvinutými svaly vytváří riziko poranění i při ostrém chvění rukou;
 • respirační procesy u kojenců jsou nedokonalé, závisí na poloze těla.

Na základě výše uvedeného je snazší posoudit rizika a přínosy, které poskytuje přeprava novorozence ve dvou různých bezpečnostních zařízeních.

Pozice těla během cesty

Kolébka je navržena pro vodorovnou polohu dítěte: je to fyziologicky nejvíce do šesti měsíců věku. Když dítě leží, nedochází k dýchání kvůli snížené bradě, na slabou páteř není žádný tlak. V autosedačce leží dítě do 6 měsíců v úhlu 30 - 45 stupňů k horizontále. Pohodlí pro novorozence je mírně sníženo, ale zcela postačuje.

Věkové limity

Autosedačka je použitelná pouze během prvních šesti měsíců života, pokud hmotnost dítěte nepřesahuje 9 kg a výška je 70 cm (i když existují možnosti pro větší děti). V autosedačce „0 + 1“ se dítě cítí pohodlně až 15 měsíců s tělesnou hmotností 13 kg a výškou 75 cm.

Umístění a upevnění kabiny

Kolébka je kolmá na pohyb vozidla a je připevněna k zadnímu sedadlu běžným pásem. Dítě je upevněno v kojeneckém nosiči pomocí vnitřních popruhů. Podobná fixace je zajištěna konstrukcí autosedačky, ale je umístěna proti pohybu. Mínus autosedačka: zabírá více místa v kabině.

Bezpečnost

Vzhledem k orientaci kolébky přes pohyb stroje je třeba poznamenat, že při čelním nárazu je nebezpečnější pro hlavu (i když není nijak fixována) a krk. Tato zranění jsou typická pro 70% nehod..

Novorozenec v křesle je lépe chráněn před nouzovým brzděním: s optimálním nakláněním židle hlava dítěte neklesne, nedojde ke zlomení krku. Chcete-li nastavit úhel, vložte pod sedadlo auta speciální válečky nebo ručníky. Po stranách zadní části zařízení jsou boční zarážky pro držení hlavy.

Závěrem stojí za zmínku, že autosedačka poskytuje novorozencům vyšší úroveň bezpečnosti a krátkodobý pobyt v polosedě není pro páteř škodlivý. Pokud matka stále pochybuje o pohodlí křesla nebo existují zdravotní omezení, je lepší si koupit autosedačku.

Jak si vybrat nejlepšího miminko pro svého novorozence?

Existuje řada požadavků na ochranné zařízení pro novorozence.

 • Spolehlivý design a trvanlivost pouzdra. Autosedačka vydrží náklad v případě nehody, pokud je karoserie vyrobena z plastu odolného proti nárazům. Aby nedošlo k poranění dítěte, musí být všechny upevňovací prvky, držadla a další odnímatelné prvky dobře upevněny.
 • Vnitřní pásy. Nejbezpečnější jsou pětibodové pásy, které drží dítě za ramena, pas a rozkrok. Lepší, pokud jsou pásy vybaveny měkkým obložením..
 • Ergonomie Tělo dítěte by mělo zaujímat nejvíce fyziologické postavení v kolébce, aby nedošlo k poškození páteře. Nejlepší modely mají bezpečnostní certifikáty - potvrzují, že design produktu je v souladu s ortopedy.
 • Způsob montáže v autě. Existují dvě možnosti: upevnění kojeneckého nosiče pomocí bezpečnostních pásů (přímo nebo prostřednictvím speciální základny); systémem Isofix (pomocí podstavců se svorkami). První metoda je univerzálnější.
 • Utěšit. Kromě pohodlné polohy zahrnuje tento koncept ekologický povrchový materiál, přítomnost opěrek hlavy, krku a válečků hlavy, ochranný zorník.
 • Evropské osvědčení o shodě ECE R44 / 04 nebo GOST R41.44-2005. Produkt certifikovaný podle evropských norem musí projít nárazovými testy a musí splňovat všechny bezpečnostní normy..

Populární modely aut

Autosedačka ROMERBaby-SafeSLEEPER (Německo). Patří do skupiny 0 a slouží k přepravě dítěte o hmotnosti do 13 kg v rozsahu od 0 do 15 měsíců. To je možné díky zvětšeným vnitřním rozměrům: 90 x 43 x 62 cm (výška je označena zvednutou horní částí). Hmotnost produktu - 7 kg. Autosedačka se používá pro chůzi, pokud ji instalujete pomocí speciálního adaptéru na podvozek kočárků Britax-Romer..

Zařízení je připevněno k vozu dvěma standardními tříbodovými pásy. Nehybnost dítěte v kojeneckém nosiči je zajištěna pomocí vnitřních tříbodových pásů s textilními vycpávkami.

 • síla rámu a vnitřní čalounění poskytují maximální absorpci kinetické energie při kolizi;
 • rukojeť - další ochranný oblouk při bočním nárazu;
 • vodorovná poloha hřbetu - je regulovaná a ovládaná;
 • odnímatelná vnitřní vložka - hraje roli podpory těla dítěte;
 • čalounění a podšívka jsou vyrobeny z prodyšného hypoalergenního materiálu, který lze snadno prát v jemném režimu;
 • shoda s normou ECE-R44 / 04

Cena kojenecké autosedačky 19000 - 20 000 rub.

Automobilový nosič Maxi-Cosi CabrioFix. Lze jej použít, pokud dítě není starší než rok a jeho hmotnost nepřesahuje 13 kg. Model je instalován podle typu autosedačky - proti pohybu, na zadním nebo předním sedadle. Možnosti montáže do automobilu: standardní tříbodové pásy nebo instalace na základnu EasyFix pomocí pásového systému EasyBase (druhá možnost je spolehlivější).

 • prostorný;
 • snadno opravit;
 • lehký - váží pouze 3,25 kg;
 • má zvětšené boky pro podporu hlavy a ochranu proti bočním nárazům;
 • rukojeť - ochrana před nárazem zepředu;
 • existuje centralizovaný systém napínání vnitřních pásů;
 • odpovídá normě ECE-R44 / 04.

Nesoucí Maxi-Cosi Pebble. Toto je univerzálnější modifikace předchozího modelu. Jeho funkcí je možnost instalace nejen na bázi EasyFix, ale také na FamilyFix. Druhou možností je připojení k vozidlům vybaveným systémem IsoFix.

Cena pokročilého nošení se pohybuje od 16 do 20 tisíc rublů.

Pokud zakoupíte základnu FamilyFix (cena 15 - 19 tisíc rublů), je také užitečné pro instalaci sedadel pro příští věkový cyklus (od 9 do 18 kg). Zařízení se nejen připojuje k systému IsoFix, ale je také vybaveno opěrnou nohou spočívající na podlaze automobilu. Pomocí FamilyFix může být kojenecký nosič nainstalován během několika sekund pomocí tlačítka, přičemž je zajištěna vysoká spolehlivost montáže a správná poloha. Základní parametry jsou v souladu s ECE-R44 / 04.

Kolébka pro novorozence BOB (USA). Je určen pro kojence do 9 měsíců věku. Vnitřní rozměry: 74 x 32 x 20 cm. Hmotnost 3,5 kg. Tento všestranný produkt je namontován na podvozku kočárku. V režimu autosedačky se model přenáší pomocí vestavěných adaptérů vložených do adaptérů pro autosedačku BOB (kupují se samostatně).

Cena kolébky BOB - 7750 rublů.

Dětská autosedačka pro novorozence: návod k použití

Hlavní funkcí kojeneckého nosiče je zajistit bezpečnou cestu pro dítě. Aby se předešlo zranění při nehodě, při náhlém zastavení nebo při prudkém zatáčení, měla by být kolébka správně připevněna k autosedačce a dítě by mělo být upevněno. Zadržovací zařízení jsou obvykle opatřena pokyny nebo nálepkami s vizuálními informacemi o způsobu montáže..

Obecná pravidla pro praktické používání autosedaček jsou formulována níže.

 • Modely pro ležení jsou umístěny pouze na zadním sedadle, bokem k pohybu stroje, upevnění se provádí pomocí adaptačních pásů - jsou spojeny s bezpečnostními pásy automobilu.
 • Nosič automobilu je umístěn proti pohybu, nejlépe na zadním sedadle. Provádění se provádí pomocí přechodových pásů na standardní pásy nebo pomocí svorek na základním stojanu (může být trvale v autě). V tomto případě je nesprávná instalace signalizována kontrolkou..

Účinná léčba konjunktivitidy u novorozence.

Opatření při používání dětského nosiče

 • Klasická autosedačka se otáčí na zadním sedadle, takže hlava dítěte je od dveří - zabráníte tak zranění hlavy při bočním nárazu.
 • S kojeneckým nosičem by na sedadle neměly být žádné cizí předměty (měly by být umístěny do kufru).
 • Pokud jsou standardní pásy kratší, než je nutné, měly by být vyměněny v servisním středisku..
 • Přenášení na předním sedadle je povoleno pouze při vypnutém airbagu.
 • Dětský nosič neupevňujte dvoubodovým nebo vadným bezpečnostním pásem.
 • Není povoleno provozovat kojenecký dopravce, který měl nehodu.
 • Pokud hmotnost dítěte překročí standardní hodnotu, je třeba vyměnit sedačku..

Autosedačka pro novorozence: recenze

Irina Baeva (Mytishchi). Spolu se základnou FamilyFix se nám podařilo ušetřit na nákupu Maxi-Cosi Pebble. Tuto sadu jsme si objednali v Německu: ukázalo se, že je poloviční, než v Rusku. Velmi cool křeslo, prostorné, můj hrdina je v něm (81 cm za 9 měsíců) perfektně sedí.

Anastasia Bryantseva (Moskva). Koupili jsme si dceru nesoucí Maxi Cosi CabrioFix. Všechny jeho vlastnosti jsou úžasné: pohodlná podšívka pro dítě, nastavení hloubky, přítomnost rukojeti. Ale za cenu je model trochu drahý. Hlavní nevýhodou je, že dcera v autosedačce je nepříjemná (potí se a okamžitě začne křičet).

Evgenia Ryzhova (Kostroma). Měli jsme autosedačku ROMER Baby-Safe SLEEPER - včera jsme ji prodali (zákazníci byli rychle nalezeni). Moje dcera v něm bruslila až 5 měsíců, mám velkou. Okamžitě si mohli koupit židli, ale koupili si obálku k propuštění, takže zůstala možnost pro kočárku. Je vhodnější pro předčasně narozené děti, které by neměly být sklopeny.

Elena Bortsová (Moskva). Neměl jsem čas na objednání Rover v Německu, ale nechtěl jsem přeplatit. Po přečtení nárazového testu jsem se rozhodl koupit levnou přepravní židli Cybex Aton (německá společnost, čínská montáž). Kolébka je lehká a pohodlná, je zde vložka pro dítě, kapuce, pohodlná poloha pro dítě, kryty jsou dobře vymazány, rukojeť je umístěna ve třech polohách. Mínus: špatná kompatibilita pro invalidní vozíky, protože adaptéry Cybex jsou vzácné.

Yana Kirillova (Jekatěrinburg). A my jsme velmi spokojeni s ROMER Baby-Safe SLEEPER. Dítě je v něm tak pohodlné: okamžitě usne, jakmile jej položíte. Porodil jsem se v prosinci, psali jsme v zimní obálce a teď se přikrývám. Proto je kolébka pro mě nejlepší volbou. Model je poněkud těžký, ale jeden z nejlepších v nárazových testech.

Při výběru dětského nosiče pro novorozence se nesnažte šetřit peníze - může to ovlivnit kvalitu zařízení. Můžete prodat solidní značkový produkt a nahradit ho novým autosedačkou.

Jak si vybrat autosedačku pro novorozence: vyberte si s Dr. Komarovským

Výběr autosedačky může být velmi komplikovaný a matoucí. Existuje mnoho různých modelů. Většina rodičů chce vědět, zda existuje model, který nejlépe chrání dítě v případě nehody a je pohodlný a snadno použitelný. Ve skutečnosti existuje mnoho kritérií, která vyhovují vašim potřebám. V tomto článku vám ukážeme, jak vybrat autosedačku pro novorozence. Nejlepší autosedačka je ta, která je pečlivě vybrána a správně používána v souladu s pokyny výrobce.

Co hledat při výběru

Autosedačky pro kojence se liší od ostatních modelů. Kromě zajištění bezpečnosti musí brát v úvahu potřeby finálního, dosud neformovaného dětského organismu a poskytnout mu pohodlí při pohybu. I při krátkém výletu vždy sedí novorozence v autosedačce!

Při výběru autosedačky je důležité věnovat pozornost následujícím otázkám:

 1. Je velikost a pásmo vhodné pro mé dítě??
 2. Je autosedačka správně umístěna v mém autě??
 3. Jaká jsou bezpečnostní hodnocení pro vybraný produkt?
 4. Poskytne to pohodlí mému dítěti a mně??

Která skupina je vhodná pro novorozence

Existuje pět hlavních skupin autosedaček, které jsou dále rozděleny do podskupin. U novorozence musíte zvolit následující skupiny a podskupiny, které se liší hmotností vašeho dítěte:

 1. Skupina 0, určená pro kojence o hmotnosti 0-9 kg.
 2. Skupina 0+ pro kojence 0-13 kg.
 3. Skupina 0/1 od 0 do 18 kg.
 4. Skupina 0/1/2 téměř univerzální 0-25 kg.

Autosedačka Beone SP LX Mickey Mouse Nania (Nania)

Comfort Night I'COO (Aiku)

CabrioFix Maxi-Cosi (Maxi-Cosi)

Charakteristickým rysem skupin autosedaček pro novorozence je to, že dítě v něm je téměř v poloze pro ležení. To je nutné, protože dítě dosud nevyvinulo svaly a klouby nejsou zcela formovány. Tato poloha zabraňuje namáhání krku a zad..

Zadržovací zařízení musí být namontováno tak, aby dítě směřovalo k zadní části vozidla, což zajišťuje další bezpečnost. Židle z univerzálnějších skupin jsou přizpůsobeny ke změně směru pohybu dítěte.

Pokud v autě není na výběr a máma (nebo táta), vložte ji na přední sedadlo. Rodič, který je rozptylován od řízení při kontrole, jak je dítě zezadu, může být mnohem nebezpečnější.

Je sedadlo vhodné pro mé auto?

Při výběru přidržovacího zařízení je velmi důležitá otázka jeho správné instalace v automobilu. Moderní výrobci poskytují tři hlavní možné způsoby instalace:

 1. Používání běžných bezpečnostních pásů.
 2. Použití speciálního zipu pro dětské sedačky ISOFIX.
 3. Upevnění ISOFIX a volitelné kotevní popruhy pro větší spolehlivost.

Poslední dvě možnosti budou samozřejmě nejvýhodnější a nejspolehlivější. Pokud však dětské úchyty takové dětské úchyty neobsahují, nezlobte se. Pokud si přejete, můžete si za příplatek nainstalovat systém ISOFIX. Ale i bez ní je instalace židle pro novorozence se silou běžných bezpečnostních pásů docela spolehlivá. Hlavní věcí je vždy zkontrolovat, zda jsou řemeny bezpečně připevněny a zda jsou pevné.

Která autosedačka je bezpečnější

Pro zajištění optimální ochrany vašeho novorozence vyberte autosedačku schválenou komisí pro bezpečnost. Například velmi dobrá židle, pokud je opatřena značkou bezpečnostního certifikátu OSN pro Evropu ECE R44.

Norma ECE R44 byla vyvinuta Evropskou komisí v oblasti bezpečnostních norem pro dětské autosedačky, podle kterých výrobci sedadel musí splňovat požadavky různých technických nuancí, které poskytují autosedačku.

Splnění této normy je možné získat pomocí různých technických bezpečnostních norem, inspekce se provádějí při nárazových zkouškách s figuríny..

Bezpečnostní pásy jsou také důležité..

Při výběru je samozřejmě výhodnější pětibodový. Neexistuje žádné přísné oddělení typu pásu od skupinového autosedačky nebo od jiných ukazatelů. Typ řemene vybraný pouze výrobcem.

Sedadla mohou být navíc vybavena bočními ochrannými zařízeními. V době bočního nárazu musí uhasit energii a zajistit bezpečnost dítěte.

Výběr pohodlné a praktické židle

Bude velmi výhodné, když se kolébka uvolní ze základny židle a bude přenesena pomocí speciální rukojeti. Důrazně doporučujeme vybrat autosedačku pro novorozence s touto funkcí..

Důležitým bodem je struktura čalounění židle. Většina rodičů dává přednost přírodní bavlněné tkanině. To je správné rozhodnutí, protože bavlna pohlcuje pot od dítěte a rychle zvlhne.

Kromě toho lze na zadní straně dětské sedačky zajistit větrací otvory pro lepší cirkulaci vzduchu..

Bude užitečné mít ramenní chrániče na vnitřních pásech autosedačky. Nebude zbytečné mít hledí, které chrání před slunečním zářením.

Hlavní věcí, kterou si pamatujete, je dětská autosedačka pro novorozence, nejedná se pouze o příslušenství, je to důležitá součást bezpečnosti pro novorozence v autě. Proto při výběru autosedačky nezkoušejte šetřit na maličkostech a vyberte si pohodlné sedadlo vhodné pro vaše auto.

Tipy od Dr. Komarovského, jak zvolit správné autosedačky pro dítě.

autosedačky nebo autosedačky

i když opravdu, až do 8 měsíců.. pak dítě sama začne odmítat jezdit v něm, nebo tam je málo místa

Zpráva byla změněna uživatelem dne 09-09-2010 ve 22: 46. Uživatel byl změněn uživatelem dne 09/09/2010 ve 22:48.

Výborně: gy:

Autosedačka je skupina židlí 0-13 kg. To je v tom, že jeden musí mít dítě do jednoho roku. V kolébce od kočárku v žádném případě nevykazují nechutné výsledky. Po roce - židle 9-18 kg. Bezpečnější.

Měli jsme však nehodu a je dobré, že jsem se za peníze na židli nelitoval. Doufám, že nenosíte kolébku od kočárku.

K tématu: Mám velmi velké dítě, v prvním měsíci jsem skóroval 1700gr. Nyní má 7 měsíců a je dokonale zahrnut do obou svých autosedaček - Chicco a Mishutka. Nošení oblečení na jeden rok. A je tu stále nabídka křesel, jistě po dobu 4 měsíců. Po šesti měsících děti nerostou tak rychle jako dříve.

Co je lepší pro novorozence - autosedačka, autosedačka nebo kočár: rozdíly v metodách přepravy

Moderní trh je plný zařízení, která pomáhají vychovávat, vzdělávat, přepravovat a vyvíjet dítě od prvních dnů jeho života. Výběr autosedaček pro děti je neuvěřitelně bohatý. Mladým rodičům, kteří poprvé začali hledat autosedačku pro své dítě, proto několik doporučení neublíží. Například se pravděpodobně zajímají o otázku, kolik let může být dítě přepravováno v kolébce? Jakou váhu může podporovat? A jak ji správně nainstalovat?

Jak přepravit novorozence?

Hlavní vlastnosti zařízení jsou následující:

 • silný případ;
 • zařízení na ochranu těla dítěte před nárazem;
 • pásy držící dítě uvnitř konstrukce;
 • ortopedická základna (vnitřní povrch) židle.

Mimochodem, jak dát dítě do autosedačky, lze všechny modely rozdělit do dvou skupin: skupina „0“ a skupina „0+“. První (skutečný kojenecký nosič) se vyznačuje tím, že dítě je umístěno výhradně v poloze na zádech. Druhá (autosedačka pro novorozence) - umožňuje přepravovat dítě, které nelze vysadit jako dospělý, napůl sedící (nohy a hlava jsou zvednuté, speciální válečky jsou umístěny pod hlavu a krk) (doporučujeme přečíst: jak přepravovat novorozence v autě?).

Toto je hlavní rozdíl mezi oběma zařízeními. Tyto autosedačky lze často upevnit na rám vozíku. Charakteristickým rysem kojeneckého nosiče je navíc rukojeť, která umožňuje jeho použití jako dětského nosiče..

Na autosedačce dítě zaujímá přirozenou polohu pro svůj věk

Maximální hmotnost, pro kterou jsou obě skupiny určeny, je podle dokumentace výrobce 10-13 kg, maximální věk je 1-1,3 roku. Hodnocení rodičů však naznačuje, že ve většině případů děti vyrostou z těchto sedadel a kolébek o šest měsíců.

Co je pro novorozence lepší: kolébka nebo židle?

Obě zařízení jsou navržena pro děti od 0 do roku, autosedačka bude účinná až do šesti měsíců nebo do doby, kdy dítě váží více než 9 kg a výška je 70 cm. Autosedačka poskytuje pohodlnou jízdu pro dítě do 1 - 1,3 roku - až do bodování hmotnost 15 kg a nedosáhlo růstu 75 cm.

Na autosedačce skupiny 0+ může být dítě umístěno v úhlu 30-45 stupňů, což snižuje jeho pohodlí během prvních tří měsíců, ale ne moc. V obvyklé situaci jsou oba návrhy navrženy pro vlastnosti kostry dítěte.

Co je bezpečnější: kolébka nebo skupina židlí 0+?

Kojenecký nosič pro přepravu novorozenců v prostoru pro cestující je umístěn kolmo na pohyb vozidla a je zajištěn standardními popruhy. Autosedačka v automobilu je umístěna proti pohybu, což výrazně šetří místo v kabině. Obě provedení vyžadují stejnou fixaci dítěte uvnitř zařízení - vnitřní popruhy.

K dosažení požadovaného úhlu sklonu a upevnění hlavy malého cestujícího jsou v autosedačce umístěny speciální válečky nebo složené měkké plenky. Boční části židle pro děti od 0 mají speciální zarážky, které drží hlavu dítěte.

Má se za to, že při přepravě v autosedačce pro novorozence je dítěti poskytována vyšší úroveň ochrany a krátkodobý pobyt v polosedě nemůže způsobit významné poškození zdraví dítěte. Pokud je přeprava plánována na dlouhou dobu nebo existují lékařské kontraindikace pro použití autosedačky, musíte dát přednost autosedačce. V ostatních případech můžete své dítě nosit v autosedačce.

Kritéria pro výběr zařízení pro nejmenší

 • spolehlivost;
 • síla;
 • bezpečnost;
 • ergonomie;
 • utěšit;
 • dostupnost certifikátu.

To jsou základní požadavky na dětský kočárek pro novorozence a autosedačka pro nejmenší cestující. Konstrukce výrobku by měla být co nejspolehlivější, pouzdro by mělo být vyrobeno z plastu odolného proti nárazům. Upevňovací prvky všech odnímatelných prvků musí být vysoce kvalitní, aby nedošlo k poranění při odtržení jakéhokoli prvku. Za nejspolehlivější způsob upevnění dítěte se považuje upevnění v pěti bodech (pro ramena drobků, pás a oblast rozkroku), pásy by měly být vybaveny měkkým obložením.

Ergonomie zajišťuje fyziologickou polohu těla dítěte, což zabraňuje rozvoji patologie jeho kostry. Kvalitativní modely jsou v designu koordinovány s ortopedy. Komfort pro dítě zajišťuje kvalitní „dýchací“ materiál čalounění, přítomnost opěrek hlavy, válečků na krku a dalšího doplňkového příslušenství. Dětské kočárky jsou připevněny dvěma způsoby:

 • běžný pás (nejuniverzálnější varianta);
 • pomocí podstavce se svorkami (systém Isofix).
„Ležící“ kojenecký nosič je obvykle připevněn pomocí standardních bezpečnostních pásů ve spojení se speciálními vlastními pásy

Kolébka do automobilu musí mít certifikát shody ECE R44 / 04 nebo GOST R41.44-2005. Před získáním certifikátu produkt prochází crash testy. To znamená, že při jeho návrhu byly brány v úvahu všechny možné bezpečnostní normy. Výsledky havarijních testů naleznete na webových stránkách odborníků testujících kolébky (například klub ADAC). Výsledky testů jsou každoročně zveřejňovány na webových stránkách klubu. Štítek na kolébce EHK musí obsahovat povinné informace o názvu produktu, kódu země certifikace, hmotnosti dítěte, typu upevnění a přítomnosti 5 bodových pásů (označení - Y).

Návod k použití kolébky

Aby dětská kolébka mohla plnit svůj hlavní účel (chránit tělo dítěte před zraněním při náhlém brzdění, otáčení a nehodě), měla by být správně upevněna v prostoru pro cestující. Dítě by mělo být v upevněném stavu. Taková přidržovací zařízení jsou opatřena nálepkami s vizuální informací o způsobu připevnění nebo instrukcích. Pro všechna sedadla platí obecná pravidla. Například modely, které zajišťují výlučně vodorovnou polohu těla dítěte, jsou umístěny na zadním sedadle vozidla do stran s ohledem na pohyb. Jsou připevněny speciálními pásy, které jsou připojeny k bezpečnostním pásům. Nosič pro kojence s funkcí nošení nastavenou proti pohybu, nejlépe zezadu. Je připojen dvěma způsoby:

 • přechodné pásy k pravidelným;
 • pomocí spon na speciální stojan.

Pokud není zcela jasné, jak zařízení opravit, vyplatí se podívat na fotografii, která podrobně ukazuje příklady zajištění přidržovacích zařízení v autě. To výrazně zjednoduší záležitosti..

Existuje několik způsobů, jak opravit autosedačku

Doporučení pro přepravu dítěte v autosedačce

Pokud by na něj autosedačka padla, měla by být upevněna v úhlu 30 až 45 stupňů. Pokud dáte dítě do autosedačky s nižším úhlem sklonu, povede to ke skutečnosti, že hlava dítěte klesne dopředu, což narušuje jeho dýchání, a bezpečnost bude trpět při vysokých úhlech sklonu. Sklon můžete upravit pomocí válečků, které jsou položeny pod židlí před zařízením.

Opatření pro kolébku a židli

Při přepravě automobilové karoserie musíte otočit hlavu ze dveří, čímž se zabrání zranění hlavy při bočních srážkách. Je lepší nainstalovat zařízení na zadní sedadlo, ale je možné to provést s deaktivovaným airbagem a na předním pravém sedadle. Na sedadle s nainstalovaným zádržným systémem by neměly být žádné cizí předměty, měly by být přesunuty do kufru. Pokud jsou standardní bezpečnostní pásy kratší, než je nutné k zajištění zařízení, měly by být vyměněny. Nepřipevňujte zařízení poškozeným nebo dvoubodovým bezpečnostním pásem. Pokud byla kolébka při nehodě - nelze ji dále používat. Pokud hmotnost dítěte překročila stanovené normy, musí být zádržný systém nahrazen odpovídající hmotností.

Hodnocení nejlepších autosedaček pro novorozence

Vlastnosti výběru autosedaček pro novorozence

Autosedačky pro kojence jsou zádržné prvky, ve kterých můžete přepravovat děti od narození. Navenek vypadají jako kolébka pro novorozence, které lze použít jako houpací křeslo, stejně jako některé modely namontované na podvozku kočárků..

Existují určité vlastnosti výběru autosedaček od 0 měsíců:

 • podle všech norem a pravidel, včetně evropských, lze sedadlo v automobilu přepravovat pouze s opěradlem vpřed a vzadu a vpředu;
 • pokud rodiče chtějí používat autosedačku pro novorozence také na předním sedadle, pak výrobky pouze se systémem upevnění Isofix nebudou fungovat, protože na předním sedadle nejsou žádné speciální zámky;
 • musíte se předem rozhodnout, jaký věk bude dítě od narození jezdit na autosedačce, abyste mohli správně určit skupinu (například 0 nebo 0+);
 • pečlivě prostudujte složení potahu, který by měl být „prodyšný“ a neudržovat vlhkost uvnitř, aby děti neměly podráždění a vyrážky na kůži v důsledku nadměrného pocení;
 • mnoho modelů může být použito jako houpací křeslo pro rychlé usínání, stejně jako pro přenášení, snadno vyjímatelné z automobilu;
 • dětská autosedačka by měla odpovídat výšce a hmotnosti dítěte pro své vlastní pohodlí, jakož i bezpečnost během jízdy;
 • materiály rámu, z nichž jsou dětské sedačky vyráběny od 0 do 10 (13) kg, musí být co nejsilnější, aby vydržely náraz při nehodách;
 • měla by se zvážit ochrana před vedlejšími dopady, která chrání hlavu dítěte a další životně důležité orgány;
 • z důvodu bezpečnosti a pohodlí novorozence by se u kojence měla brát v úvahu podpora hlavy.

Nyní mohou rodiče před narozením dítěte vědět již předem, jak si pro novorozence zvolit správnou autosedačku

Typy autosedaček pro novorozence

V prodeji najdete následující možnosti:

 1. Skupina 0 je kolébka pro děti do 10 kg. Zpravidla je třeba je instalovat pomocí pravidelných bezpečnostních pásů na zadním sedadle automobilu. Vzhled těchto sedadel kategorie 0 připomíná košík běžného kočárku. Jsou umístěny kolmo na pohyb vozidla. Tato autosedačka je určena pro dítě do 6 měsíců včetně.
 2. Skupina 0+ pro kojence do 13 kg. Jejich vzhled připomíná misku. V takových autosedačkách jsou pětibodové bezpečnostní pásy, které upevňují dítě. Kromě toho musí být namontovány zády k čelnímu sklu (proti pohybu). A to není náhoda. Pokud uděláte opak, pak při náhlém brzdění může dojít k fatálnímu kývnutí hlavy. Autosedačka pro děti této skupiny se také používá jako nosič. Věk - do 1 roku.
 3. Skupina 0 + / 1, kterou lze použít k přepravě kojenců do 18 kg. Tento typ zádržného zařízení patří mezi univerzální autosedačky, protože jej lze použít pro děti do 4 let. Ukládání dětí do autosedačky je již možné a opěradlo dopředu a ve směru automobilu.
 4. Skupina 0-1-2, která může obsahovat děti od narození do 25 kg, což odpovídá maximálnímu věku 6 let. Takové modely jsou instalovány zpět a lícem dopředu. Mají mnoho poloh na zádech, opěrkách hlavy a šířce sedadel, takže s nárůstem hmotnosti a výšky je dítě pohodlné, pohodlné a bezpečné..

Která autosedačka je nejlepší pro novorozence

Kolébka pro děti, ať už je to kdekoli - doma nebo v autě, rodiče vždy přemýšlejí, který z nich je nejlepší zvolit při porovnání různých možností. Přezkum autosedaček, srovnání ceny dětského produktu, výsledky nárazových zkoušek atd..

Pokud zvažujete volbu mezi skupinami 0 a 0+, měli byste si prostudovat následující informace.

Výhody skupiny 0:

 • dítě je ve vodorovné poloze;
 • ideální pro přepravu oslabených nebo předčasně narozených dětí;
 • žádný tlak na křehkou páteř.

Nevýhody skupiny 0:

 • rozměry, ve kterých zadní sedadlo zabírá dvě místa najednou;
 • při čelním nárazu není schopna chránit dítě před poškozením v co největší míře.

Výhody skupiny 0+:

 • kolébka pro novorozence v autě této kategorie je menší;
 • stanoveno osobou proti pohybu v souladu se všemi bezpečnostními normami;
 • pro větší pohodlí jsou konstrukce ve formě kočárů promyšleny, aby mohly být děti pohodlně krmeny, hrály se, bavily;
 • určené pro děti do jednoho roku;
 • jsou k dispozici vnitřní pětibodové nebo tříbodové bezpečnostní pásy;
 • existuje možnost připevnění k základně isofixu nebo standardním bezpečnostním pásům;
 • lze jej umístit na přední sedadlo deaktivací airbagů;
 • lehká konstrukce.

Nevýhody skupiny 0+:

 • neexistuje vodorovná poloha zád, proto je až 5 měsíců lepší nosit děti v takových zádržných systémech na velké vzdálenosti, protože na křehké páteře je velké zatížení;
 • autosedačky s funkcí carry jsou užší než běžná stojící sedadla.

Důležité! Rodiče si sami vyberou nejlepší autosedačku z prezentovaných skupin, hodnotí všechny klady a zápory i individuální charakteristiky dítěte.

Jak nainstalovat

Součástí otázky je výběr autosedačky pro dítě podle určitých kritérií. Je třeba správně nainstalovat dětskou sedačku nebo kabelku.

Pokud existuje systém isofix, platí tato pravidla:

 • je nutné najít spoj mezi opěradlem a sedadlem a také najít upevňovací konzoly Isofix;
 • ze sedadla jsou odstraněny kovové držáky;
 • dále všechny komponenty zapadnou na své místo;
 • pokud má autosedačka ukazatele správného upevnění, po úspěšné instalaci se přepne do „zelené“ polohy;
 • potom je samotná konstrukce autosedačky instalována na základně isofixu a je navíc upevněna standardními bezpečnostními pásy, které jsou nataženy na požadovanou úroveň;
 • Základna Isofix by měla být maximálně tlačena dozadu na autosedačce;
 • v případě důrazu na podlahu jsou teleskopické konstrukce navíc regulovány do nezbytné polohy;
 • poté, co dítě sedí v autosedačce, je upevněno vnitřními popruhy.

Důležité! Isofix se nepoužívá na předním sedadle.

Instalace pomocí běžných pásů je jednodušší a pohodlnější, umožňuje vám umístit autosedačku na přední sedadlo automobilu. Děje se to takto:

 • najít speciální značky na těle autosedačky pro vynechání modrých pásů, protože sedadlo je umístěno proti čelnímu sklu;
 • projít přes ně pravidelné pásy a upevnit se;
 • umístit dítě na sedadlo a upevnit pětibodové nebo tříbodové bezpečnostní pásy;
 • Při cestování na předním sedadle musíte bezpodmínečně vypnout airbag.

Způsob připevnění autem se nepovažuje za nejspolehlivější ve srovnání s isofixem. Kromě toho nemusí mít bezpečnostní pásy dostatečnou délku.

Hodnocení nejlepších nejlepších autosedaček pro novorozence

Hodnocení nejlepších autosedaček pro novorozence je následující.

Maxi Cosi Cabriofix (přečtěte si recenzi)

Popis

 • kategorie 0+ (o-13 kg);
 • upevnění pouze pomocí běžných bezpečnostních pásů;
 • žádný systém Isofix;
 • lze nosit a houpat se;
 • vybavené tříbodovými bezpečnostními pásy;
 • Má kompatibilitu s podvozkem a některé invalidní vozíky.

Výhody

 • bezpečnost;
 • atraktivní vzhled;
 • je zde speciální opěrka hlavy.

nevýhody

 • vysoká cena;
 • upevňování bezpečnostních pásů vozidla je nevhodné;
 • isofix lze zakoupit pouze samostatně - neexistuje žádná konfigurace systému.

Autosedačka získala 5 bodů podle výsledků testu (nárazový test) ADAC.

Maxi Cosi Pebble (přečtěte si recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • je k dispozici držadlo pro nošení;
 • tříbodové vnitřní pásy s měkkým obložením uvnitř;
 • používá se jako houpací křeslo pro kojence;
 • existuje markýza, která chrání před sluncem;
 • lze použít isofix a standardní popruhy pro montáž na autosedačku.

Výhody

 • dítě pohodlně spí;
 • pohodlné bezpečnostní pásy;
 • ochrana dětí na silnici.

nevýhody

 • cena;
 • tvrdý pás;
 • syntetika vybraná pro případ.

Maxi Cosi Pebble v nárazové zkoušce získal 4 body.

Peg Perego Primo Viaggio Tri Fix Sl (přečtěte si recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • instalace pouze s automobilovými pásy bez základny isofix;
 • hmotnost produktu - 5 kg;
 • ochranný kryt (stan);
 • lze nastavit výšku opěrky hlavy.

Výhody

 • lze použít jako lehátko;
 • nošení je instalováno na podvozku kočárku;
 • bezpečnostní autosedačka.

nevýhody

 • nepohodlné nastavit rukojeť;
 • těžký
 • žádná ležící poloha.

Britax Romer Baby Safe Plus (Číst recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • a přepravující a kojenecký nosič - kombinuje dva produkty do jednoho;
 • k upevnění dochází pomocí pásů dostupných v autě;
 • kapuce je součástí;
 • je k dispozici podpůrný systém pro hlavu dítěte a samotná opěrka hlavy má 7 úrovní nastavení;
 • sklon zadní strany kolébky a vnitřních popruhů je rovněž nastavitelný;
 • odnímatelný potah;

Výhody

 • vysoká pozice v žebříčku podle výsledků nárazové zkoušky;
 • odnímatelný potah;
 • trvanlivý produkt.

nevýhody

 • těžká konstrukce;
 • složení krycího materiálu nevyhovuje kupujícím.

4 body za testování automatického klubu ADAC.

Cybex Cloud Q Plus (přečtěte si recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • hmotnost produktu je 6 kg;
 • upevnění pouze pomocí automobilových pásů;
 • instalace zády ve směru auta;
 • pásy jsou tříbodové;
 • opěrka hlavy je nastavitelná;
 • kryt je odstraněn.

Výhody

 • kvalitní;
 • funkční;
 • nastavení.

nevýhody

Nebyli nalezeni žádní kupující.

Podle ADAC obdržel 4 body v crash testu.

Nania Beone SP (přečtěte si recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • upevnění pomocí bezpečnostních pásů;
 • poloha - záda ve směru jízdy;
 • součástí ochranného krytu;
 • lze použít jako nosič;
 • Používá se také jako houpací křeslo pro dítě;
 • tříbodové pásy;
 • odnímatelný potah;

Výhody

 • s polohou na spaní;
 • vysoké bezpečnostní hodnocení;
 • pěkný design pro děti, který není vždy charakteristický levnou autosedačkou;
 • lehký produkt;
 • pohodlné udržovat čisté.

nevýhody

 • vypadá příliš úzce;
 • kvalita materiálů.

Výsledkem nárazové zkoušky bezpečnostních sedadel v automobilu bylo získání 4 bodů.

Toto je hodnocení autosedaček pro děti od narození. Rodiče si musí sami vybrat, kterou autosedačku koupit pro své dítě.

Chcete uložit?

Buďte první, kdo se dozví o prodejích, akcích ve svých oblíbených dětských obchodech a získáte exkluzivní propagační kódy a slevy na našem telegramovém kanálu!

P.S. Doporučeno

 • Naše služba cashback pro rodiče!
 • Velmi příznivá splátková karta 0% až 18 měsíců s cashbackem až 6% a úrok z zůstatku až 7,5% s bezplatnou emisí a údržbou!
 • Kreditní karta s cashbackem až 30%!
Články O Neplodnosti