Hlavní Bolest

Jak začít plánování těhotenství pro ženu a muže - etapy, přípravy a doporučení

Koncept plánování těhotenství zahrnuje celou řadu povinných opatření, která pomohou začít se připravovat na vzhled dítěte: v tuto chvíli by žena neměla užívat antikoncepční pilulky, ale vyhledat radu lékaře. Zdravý pár bude schopen otěhotnět zdravé dítě po kontrole jejich zdraví na infekce, přestat pít alkohol, kouřit, odstranit škodlivé potraviny z jejich stravy, dodržovat režim, často dýchat čerstvý vzduch a dobře se odpočívat. Testy ukáží, zda potřebujete podstoupit lékařské ošetření..

Co je plánování těhotenství?

Aby se narodilo zdravé dítě, musí několik manželů vyvinout velké úsilí a řádně se připravit na nadcházející těhotenství. Plánovací opatření pomohou vyhnout se možným komplikacím, vydržet, porodit zdravé dítě. Specialisté vyloučí faktory škodlivé pro pár, poskytnou praktické rady. Mnoho žen má šanci otěhotnět. Proces početí je podporován:

 • návštěvy u obou manželů u lékařů;
 • konzultace s gynekologem pro ženu;
 • shromážděné analýzy;
 • zvolený příznivý okamžik pomocí koncepčního kalendáře;
 • eliminace infekcí pohlavních cest.

Jak plánovat těhotenství

Manželský pár se musí rozhodnout, jaké kroky podniknout, aby nastalo těhotenství, a dítě se narodí plné. Jak plánovat těhotenství? Plánování a příprava by měla začít návštěvou lékaře, konzultací s gynekologem. Lékařské vyšetření pomůže zjistit přítomnost infekcí v těle, chronické onemocnění. Gynekolog zkoumá dělohu ženy a podrobně konzultuje plánování. Správná příprava plánovacího kalendáře pomůže rodině vyhnout se chybám, sebevědomě projít všemi fázemi přípravy.

Co potřebuješ vědět

Pochopte, co potřebujete vědět při plánování těhotenství. Zjistit:

 • jak dobré je zdraví, dobré v době početí;
 • jak vypočítat okamžik nástupu ovulace;
 • jaké očkování je třeba provést, aby se předešlo infekčním chorobám (hepatitida, plané neštovice, zarděnky);
 • jaké vitamínové přípravky je třeba použít ke zvýšení odolnosti těla;
 • jak úplně opustit hormonální a jiné drogy;
 • co pomůže nepít alkoholické nápoje, nekouřit;
 • jaké testy by měly být provedeny;
 • jak vytvořit normální stravu, vyloučit stravu / hladovění.

Kde začít

Po návštěvě u lékaře si musíte vytvořit obecný plánovací kalendář. Seznam po bodech všechny činnosti, které rodina musí vykonávat, aby se pravděpodobnost početí stala téměř stoprocentní. Několik měsíců před nástupem těhotenství stojí za to zkontrolovat všechny životně důležité orgány (játra, ledviny, srdce, plíce). Je čas navštívit lékaře (terapeuta, gynekologa, ORL, zubního lékaře), pokud potřebujete specialistu na infekční choroby, psychiatra. Je důležité provést nezbytná očkování včas. Je možné otěhotnět a porodit zdravé dítě, pokud rodiče postupují podle rady lékaře.

Žena

Pro začátek těhotenství, úspěšné narození dítěte, by žena měla začít následujícími kroky:

 • navštívit gynekologa, najít užitečné doporučení, tipy;
 • darovat krev pro obecnou analýzu, biochemii;
 • zkontrolovat moč;
 • projít nátěry na genitální infekce;
 • podstoupit vyšetření orgánů pánevní oblasti ultrazvukem;
 • zkontrolovat krev na protilátky proti virovým onemocněním (herpes, zarděnka);
 • testováno na HIV, hepatitidu B a C;
 • darovat krev na krevní cukr;
 • posoudit stav dělohy, vaječníky;
 • zkontrolujte ženské genitálie.

Muž

Jaké kroky by měl člověk udělat, aby bylo jeho spermie životně důležité, úplné? Pro člověka je vhodné začít:

 • provést obecnou analýzu krve a moči;
 • zkontrolovat přítomnost jakékoli infekce, zánětlivých procesů;
 • předat alokaci flóře;
 • u vysoce kvalitních mobilních spermií sledujte teplotu ve tříselné oblasti (spermatozoa netolerují teploty nad 33–35 stupňů);
 • minimalizovat, zcela opustit alkoholické nápoje, kouřit;
 • pro syntézu spermií v objemech nezbytných pro nástup těhotenství snižte sex na 1-2 za týden.

Kdy plánovat

Nejpravděpodobnější početí dítěte se stane u zdravého páru. Plánování početí a věk budoucích matek a otců jsou vzájemně propojeny, mladé tělo je silnější, odolnější a zdravější. Můžete naplánovat početí, kdy je v případě chronického onemocnění nastávající matka podrobena léčebnému procesu, je-li absolutně zdravá. V ideálním případě by oba rodiče opustili špatné návyky, dobře se bavili, trávili spoustu času na čerstvém vzduchu, jedli správně. Ženské tělo je poškozeno nekontrolovanou konzumací alkoholických nápojů, kouřením, sedavým životním stylem.

Analýzy

Existuje určitý seznam testů, které musí žena a muž absolvovat v tomto rozhodujícím časovém období. Oba budoucí rodiče musí projít bez selhání:

 • analýza ke stanovení krevní skupiny a faktoru Rh za účelem vyloučení patologie vývoje plodu;
 • nátěry, krev na přítomnost genitálních infekcí;
 • analýza na HIV, hepatitida;
 • obecný biochemický krevní test, který ukazuje celkový zdravotní stav;
 • testovány na protilátky;
 • OAM (obecná analýza moči);
 • genetické testy (v případě potřeby);
 • studie kvality, množství produkce pohlavních hormonů u nastávajících matek a otců.

Jak se připravit na těhotenství ženy

Vashkevich Irina Vladimirovna

Pro budoucí matku je vždy lepší podstoupit wellness trénink pro početí, než to nedělat. To pro zdraví potomka hodně znamená. Nedostatek minerálů a vitamínů, nízká imunita, špatné zdraví nejen vytvářejí špatné pozadí pro početí, ale také pro plod. Dítě s takovou matkou může být narozeno předčasně, retardované, s vrozenými patologiemi způsobenými nedostatkem látek při tvorbě orgánů a nervového systému.

Čím zdravější je matka, tím zdravější bude její potomek. Toto tvrzení je pravdivé jak z hlediska medicíny, tak iz hlediska jednoduché logiky. Těhotenství, i když se týká přirozených fyziologických procesů, je pro tělo zároveň vážným stresem. Pro zvládnutí tohoto stresu je ženské tělo vytvořeno s určitou „bezpečností“. Ale charakteristika životního stylu modernosti, špatná ekologie, špatná kvalita potravin ze supermarketů - to vše může okamžitě negovat samotné zdravotní bonusy zděděné od přírody. Proto potřebujete alespoň šest měsíců před plánovaným těhotenstvím, abyste dospěli k životnímu stylu, ve kterém se tělo zotaví, a žena sama kvete.

Kde začít připravovat na těhotenství?

Existuje mnoho názorů a bylo vyvinuto mnoho programů, které připravují ženy na těhotenství. Ale zdaleka ne vždy, když se tyto programy dotýkají tématu sexuálních vztahů, i když přímo souvisí se zdravím žen. Časté změny sexuálních partnerů a sexu s nimi bez kondomu s velkou pravděpodobností způsobí různé sexuální infekce, které následně ovlivní, včetně zdraví plodu. Problémem není tolik přenos samotných infekcí, ale útlak autentické mikroflóry vagíny. Zavedení „mimozemských“ mikroorganismů téměř vždy způsobuje bakteriální nerovnováhu, což zase vede k oslabení imunitní bariéry, která zabraňuje rozvoji mnoha infekcí. Výsledkem je, že žena, která shromažďuje zkušenosti se změnou partnerů, riskuje gynekologická onemocnění v nejdůležitějším okamžiku. Jedním z prvních pravidel pro přípravu na narození dítěte je proto volba stálého partnera a vzájemná loajalita páru..

Odpověď na otázku „kde začít?“, Je nutné dotknout se tématu „kdy?“. Předpokládá se, že nejpříznivějším obdobím pro početí prvorozených je věk 18-24 let. Během tohoto období je ženské tělo na vrcholu svých reprodukčních schopností, takže těhotenství je pravděpodobnější a těhotenství při porodu je plynulejší. To však neznamená, že po 24 letech je čas na mateřství ztracen. Naneštěstí tendence k pozdějším rozhodnutím mít děti je charakteristická pro většinu lidstva, počínaje koncem dvacátého století..

Průzkum Velmi správným, zvažovaným krokem pro budoucí matku může být lékařské vyšetření, které poskytne celkový obraz o stavu jejího těla. Chcete-li to provést, domluvte si schůzku s lékařem na gynekologovi nebo při konzultaci s dětmi. Po rozhovoru lékař sestaví individuální vyšetřovací program, který zohlední věk budoucí matky, předchozí a chronická onemocnění (pokud existují) a další rysy těla. Je nesmírně důležité vyloučit infekce genitourinárního systému, aby nedošlo k léčbě během těhotenství, která může poškodit plod. Z cervikálního kanálu je nutné předat nátěr na flóru, STI a bakteriální kulturu, i když neexistují žádné projevy. Musíte také mít představu o stavu pánevních orgánů. K tomu je předepsáno ultrazvukové vyšetření (ultrazvuk)..

Je nutné darovat krev na HIV, syfilis a hepatitidu C, i když jste si jisti, že nejste nemocní, protože infekce může být skrytá. Přítomnost těchto nemocí zásadně mění program přípravy na těhotenství. Opět platí, že takové testy se podávají před narozením, ale je mnohem lepší o nich vědět předem. Existují techniky, které vám umožní bezpečně provádět těhotenství a produkovat zdravé potomstvo. To platí jak pro infekci HIV, tak pro hepatitidu C.

Jak připravit pár na početí?

Oba rodiče se musí připravit na vzhled dítěte. Většina aktivit ovlivní ženu, protože nosí dítě. Ale zdraví potomků záleží na člověku. Čím lepší je jeho genetický materiál, tím menší je pravděpodobnost vrozených malformací plodu. Kromě toho, samotné pojetí může nastat, pouze pokud existují dostatečně pohyblivé spermie se správnou morfologií. K určení těchto indikátorů je uveden spermogram.

Jak by se měl životní styl změnit. Budoucí rodiče nemusí vůbec změnit svůj životní styl, pokud byli dříve zdraví. Mírná fyzická aktivita, pravidelná tělesná výchova nebo nějaký venkovní sport, vyvážená výživa, minimum stresu, hygiena, čistota v sexuálních vztazích - to je v podstatě vše, co je nezbytné pro zdraví a produkci životaschopných potomků..

Psychologický aspekt. Pokud se pár rozhodl pořídit potomka a udělá všechno společně, pak má největší šanci mít zdravé dítě. Když manželé dělají všechno společně, pak mají ve vztahu idylku. V tomto případě zmizí ženský faktor úzkosti. Nemusí se například bát například toho, proč její manžel dlouho chybí a nezvedá telefon. I takovému stresu se nejlépe vyhneme jak v přípravné fázi, tak v době těhotenství. Je známo, že u žen, které se pečlivě připravují na matku, se psychosomatické poruchy prakticky nestávají, protože udělala vše potřebné, a proto je pro sebe klidná.

Výživa. Doporučuje se, aby žena a muž, kteří plánují narození společného dítěte, změnili stravu odstraněním všech „prázdných“ potravin a zavedením všeho, co je užitečné, což zvýší plodnost páru a posílí rodičovské organismy.

Pro ženu je důležité zásobit co nejvíce vitamínů a minerálů, posílit kostru a zvýšit celkovou imunitu. To je z velké části jeho příprava. Preferovány by neměly být lékárenské komplexy, ale přírodní produkty. Mírné používání přírodních šťáv, stejně jako hojnost ve stravě zeleniny a ovoce v syrovém stavu a zpracovaných šetrným způsobem, bude v několika dnech mít pozitivní účinek. Na stole musí být nutně ryby, různé nízkotučné maso, ořechy, byliny, rostlinné oleje s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin (nerafinovaná oliva, lněná semena, řepka).

Pokud má žena nadváhu, její dieta bude vyžadovat korekci ve směru snižování podílu uhlohydrátů. Ale jedna dieta nefunguje s váhou. Vyžaduje se pravidelné cvičení. Nemůžete prudce zhubnout. Je třeba počítat s úbytkem hmotnosti 10-15 kg po dobu šesti měsíců.

Člověk by měl také sledovat svou vlastní váhu, protože obezita má nepříznivý vliv na kvalitu spermií a zvyšuje riziko endokrinních poruch. Zinek je velmi důležitý pro zvýšení spermogeneze. Tento stopový prvek je hojně přítomen v dýňových semenech, takže je třeba tento produkt zavést do stravy (stačí jíst malou hrst nepražených semen denně). Oleje z dýně a melounu jsou také bohaté na zinek. Mohou být ochuceny zeleninovými saláty, které obohacují jejich chuť. Dobré pro zdraví mužů a produkty, jako jsou ořechy, mořské ryby a měkkýši, libové maso, banány, česnek.

Alkohol a kouření. Tyto dvě věci jsou zjevně škodlivé pro zdraví, a proto jsou kontraindikovány pro páry, které se chystají stát rodiči. Pokud manželé odmítnou alespoň během přípravného období a samotného těhotenství alkohol a cigarety, bude to pro ně prospěšné. Velmi mírné používání vysoce kvalitních alkoholických nápojů ve fázi přípravy na početí je však stále přijatelné. Mnoho zahraničních autorů o tom píše, navíc, v tradici několika evropských zemí, používání vína, a nedochází ke zvyšování vrozených anomálií spojených s vystavením malým dávkám alkoholu. Nejde o pití vína každý den, ale pokud nastávající matka vypije sklenku vína na dovolenou, tak se to nestane. Další věcí jsou silné nápoje ve významných dávkách a další zneužívání..

Doporučuje se vzdát se cigaret ženě i muži. Komplex látek obsažených v tabákovém kouři oslabuje tělo, špatně ovlivňuje spermogenezi a zrání vajíček. Tyto látky jsou fixovány téměř ve všech tkáních a biologických tekutinách, včetně plodové vody.

Čištění těla. Mnoho lidí tento koncept interpretuje nesprávně. Věří, že je třeba něco vyčistit. Ale tělo má vestavěné samočisticí mechanismy. Jednoduše s tím nesmí zasahovat. Je nemožné „očistit“ játra nebo ledviny jakoukoli manipulací nebo léčbou léky. Ale vytvořit takové podmínky, za kterých bude kvalitativně probíhat regenerace orgánových tkání. Toto je skutečné očištění těla..

Bohužel mnoho populárních metod čištění nefunguje a některé dokonce poškozují. V přípravné fázi početí by neměly být prováděny pochybné postupy, například odebírání oleje k „očištění jater“ nebo předepisování diuretik pro „proplachování“ ledvin. Všechna opatření k čištění by měla být omezena na organizaci zdravého životního stylu, jehož koncept zahrnuje vyváženou a rozmanitou stravu, tělesnou výchovu, venkovní procházky, příznivé emoční pozadí.

Antikoncepce a plánování těhotenství

Moderní farmakologická činidla perorální antikoncepce neovlivňují celkovou plodnost ženy. Chrání e před těhotenstvím během jejich příjmu. Ovulační schopnost je vaječníky obnovena velmi brzy po vysazení léku. Ve většině případů je schopnost otěhotnění plně obnovena do 2–3 měsíců po ukončení užívání hormonálních kontraceptiv. Při rušení COC dochází, když v prvních cyklech po zrušení léku, se zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění v důsledku hormonálního nárůstu. Za tímto účelem jsou někdy předepsány hormonální antikoncepční prostředky ke zvýšení šance na početí při zrušení. V současné době je však odmítají a nepoužívají, protože častěji existují i ​​jiné důvody pro nepřítomnost těhotenství a užívání hormonálních léků je nepřiměřené. Ve vzácných případech se po vysazení vyskytne amenorea - stav, při kterém menstruace chybí. Může to trvat šest měsíců nebo déle a zpravidla se vyskytuje na pozadí skrytých patologií reprodukčního systému. Tento problém je častěji pozorován u žen v raném a pozdním reprodukčním věku a postihuje asi 2% žen užívajících antikoncepci.

Chcete-li zaručit, že ženské tělo může obnovit ovulační schopnost, měli byste přestat užívat perorální antikoncepci 2-3 měsíce před plánovaným těhotenstvím. Je vhodné to udělat dříve než později, protože tyto léky narušují vstřebávání některých důležitých vitamínů, zejména C a A, čímž snižují regenerační schopnosti těla během přípravy na početí a porodu dítěte.

Fyzická a emoční stránka přípravy

Pro porod zdravého dítěte není nutné být šampiónem v jakémkoli sportu. Ale ženy, které pravidelně navštěvují fitness tělocvičny, s větší pravděpodobností snášejí těhotenství a porod. Není to tak kvůli jejich fyzickým schopnostem, jako je vyšší imunita a správné fungování endokrinního systému. Výjimky se mohou vztahovat pouze na ženy, které se věnují sportovním sportům, a také na ženy, které se snaží získat maximální kondici. Nadměrná svalová hmota a nedostatek tukové tkáně nepříznivě ovlivňují hormonální profil a posouvají ji na mužskou stranu. To může vést ke snížení plodnosti..

Ženy, které se profesionálně věnují sportu a zvažují vyhlídky na dítě, by měly během přípravy na mateřství snížit svou pracovní zátěž. Měli by však věnovat více pozornosti dietě a hubnutí. Tuková tkáň se hromadí velmi rychle, ale nemůžete dovolit nadměrný přírůstek hmotnosti.

Mírná fyzická aktivita příznivě ovlivňuje emoční pozadí. Může to být plavání, gymnastika, tenis, aerobik, cykloturistika a další typy, které kombinují mírné energetické zatížení a kardio.

Pro nastávající matku je nesmírně důležitý vnitřní mír a důvěra v úspěšný výsledek porodu. Nadměrné nadšení v tomto období pro lékařskou literaturu z porodnické a gynekologické orientace může vyvolat obavy, úzkost až po neurózu. Nastávající matky by proto měly vědět o těhotenství a porodu hlavní věc a neměly by se ponořit do lékařských podrobností. Raději si užijte přírodu, poslouchejte ptáky a dobrou hudbu, chodte na čerstvý vzduch, čtěte knihy.

Jak zvýšit pravděpodobnost početí

Cílem všech přípravných opatření, která budou doporučovat budoucí rodiče, je zvýšení jejich plodnosti. Ale ani ten nejzdravější pár z hlediska reprodukce nemůže otěhotnět dítě se 100% zárukou, kdykoli chtějí. To vyžaduje shodu mnoha podmínek.

K početí může dojít pouze během ovulace, kdy je zralé vajíčko v cestě spermatu. Pokud tedy máte pohlavní styk uprostřed menstruačního cyklu, pravděpodobnost početí bude nejvyšší. Důležitou roli hraje stav spermií. Při vysoké frekvenci pohlavního styku klesá koncentrace spermií a objem samotného ejakulátu pod kritickou normu. Maximální koncentrace spermií je dosaženo po třídenní abstinenci. Při každodenním pohlavním styku nebo prováděném každý druhý den je však zachována úroveň samčích zárodečných buněk, která je pro početí normální. Ze strany člověka je třeba pro udržení vysoké plodnosti spotřebovat dostatek potravin obsahujících zinek a zvýšit podíl bílkovin a vitamínů ve stravě.

Pomocí ovulačních testů můžete zjistit, kdy vajíčko opouští folikul. Několik dní po ovulaci - to je okno pro početí. To se děje uprostřed cyklu, ale existují odchylky jak v jednom směru, tak v druhém směru..

Nedoporučuje se uchýlit se k lékům, které stimulují růst folikulu a ovulaci samotnou. Účinnými látkami těchto léků jsou ženské pohlavní hormony. Před přijetím takových léků se musíte ujistit, že hormonální terapie je v tomto případě vhodná a bezpečná. Takové jmenování by měl provádět výhradně lékař na základě výsledků vyšetření ženy.

Orální antikoncepce se také týká hormonálních léků, které jsou vybírány jednotlivě odborníky. Po zrušení antikoncepčních léků se obnoví nejen menstruační cyklus a ovulace, ale také se zpravidla pozoruje zvýšení reprodukčních schopností u žen, ale existují určité problémy s početí, pokud existují určité důvody..

Deset věcí, které musíte udělat před těhotenstvím

Mnoho žen přemýšlí o svém zdraví a zdraví svého nenarozeného dítěte, pouze když jsou již těhotné. To však není vůbec správné, protože ve skutečnosti musí být zdraví dítěte před jeho početí postaráno. Proto by každá žena, která sní o dítěti, měla věnovat pozornost 10 věcem, které musí udělat, než otěhotní:

1. Vzdejte se špatných návyků

Nejprve by se žena před početí měla vzdát cigaret a alkoholu. Některé ženy samozřejmě věří, že pokud občas pijete trochu alkoholu nebo kouříte jednu cigaretu, pak to nebude mít žádné škody. V tomto případě se však velmi hluboce mýlí, protože alkohol vede ke zvýšení hladiny cukru v krvi, díky čemuž se v ženském těle může objevit hormonální selhání. Co se týče kouření, je to také velmi škodlivé nejen pro ženu, ale také pro její nenarozené dítě, protože kouření vede k narušení vejcovodů. Kromě toho může každá žena kouřit cigaretu způsobit neplodnost, po které je nepravděpodobné, že otěhotní.

2. Zbavte se nadváhy

Je nutné zbavit se nadváhy z toho důvodu, že tukové buňky podporují uvolňování hormonu estrogen, což snižuje šance žen na otěhotnění. Navíc kvůli nadváhy nebude ovulace pravidelná, což povede ke snížení množství hormonů, které jsou nezbytné pro početí..

3. Odmítněte hormonální pilulky

Protože hormonální pilulky vedou k narušení menstruačního cyklu, může trvat i několik měsíců, než se obnoví. Proto by se při plánování těhotenství měly hormonální pilulky co nejdříve zlikvidovat..

4. Poraďte se s lékařem

Před plánováním těhotenství v případě užívání jakýchkoli antidepresiv, antibiotik nebo steroidů by se žena nebo její partner měla v tomto ohledu rozhodně poradit s lékařem, který bude schopen poskytnout některá doporučení.

5. Účelné zaměstnání * s ohmem

Abychom si mohli otěhotnět, je třeba začít praktikovat se * s om, nejen ve dnech ovulace, ale také když chcete. Hlavní věc je, že si užijete každého se svým blízkým a nepřemýšlíte o těhotenství co nejdříve. Čím více v životě partnerů, tím větší je šance na otěhotnění ženy.

6. Předejte všechny potřebné testy s partnerem

Ve většině případů, kdy se mladá rodina potýká s problémem početí, je hlavním viníkem těchto problémů žena. Ve skutečnosti tomu tak ale není, protože muž, stejně jako žena, nese velkou odpovědnost za otěhotnění dítěte. Proto by při plánování těhotenství měla být zkontrolována nejen žena, ale také její partner a provést všechny nezbytné testy, aby se zajistilo, že její reprodukční funkce nebude narušena..

Zdravé stravování je klíčem ke zdraví. Žena by měla odmítnout cukr a další produkty, které obsahují různé biologické přísady a konzervační látky, a místo toho by měla do své stravy přidávat co nejvíce ovoce a zeleniny. Také ve stravě musí být ryby. Aby se zlepšila kvalita spermií, musí muž dodržovat stejnou stravu jako žena.

8. Sledujte svůj menstruační cyklus

U všech žen má menstruační cyklus jiné trvání (od 25 do 35 dnů), a proto by ji žena měla pečlivě sledovat. To vše je nezbytné pro stanovení dnů ovulace, kdy může žena snadno otěhotnět. I když ovulaci lze označit příznaky jako: bolest v břiše a něha *.

9. Návštěva u zubaře

Před počátkem musí žena navštívit zubaře, aby se ujistila, že její zuby jsou v dobrém stavu, a aby se také během těhotenství zabránilo jakékoli léčbě a rentgenovým paprskům, které by mohly poškodit zdraví nenarozeného dítěte..

10. Příjem kyseliny listové

Ještě před početí byste měli začít užívat kyselinu listovou, což snižuje riziko potratu a skutečnost, že se dítě narodí s vrozenou vadou. Kromě toho by do vaší stravy měly být zahrnuty potraviny obsahující kyselinu listovou. Patří sem obiloviny, růžičková kapusta, tmavé fazole, zelená zelenina a brokolice..

Jak otěhotnět: nejúčinnější způsoby + co dělat, když nemůžete

Zdravím, drazí přátelé! Navrhuji zvážit důležité téma pro mnoho párů, konkrétně - jak otěhotnět, otěhotnět dlouho očekávané dítě. Bohužel se 30% mladých lidí obrací k lékaři, aby zjistili, proč je nemožné otěhotnět. V článku budu hovořit více o příčinách neplodnosti, v jaké pozici je lepší mít sex, aby mohla otěhotnět, je možné v období otěhotnět, jak otěhotnět dvojčaty.

Nejlepší věk pro narození prvního dítěte je 22 až 32 let. Po 33 letech má žena pokles plodnosti o 4%, takže šance na otěhotnění a zdravé dítě jsou sníženy. Žena může bezpečně vydržet a porodit dítě pouze se správným životním stylem a za pomoci kvalifikovaného lékaře.

Příčiny neplodnosti

Neplodnost ve dvojicích se vyskytuje v 10-15% případů. Lékaři identifikují řadu důvodů, proč je nemožné si představit:

 • obstrukce vejcovodů v důsledku individuálních anatomických rysů nebo zánětu;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • nedostatek ovulace;
 • potraty
 • nádory;
 • nízký počet spermií a špatná kvalita spermií;
 • endometrióza;
 • poruchy spermatogeneze;
 • nepříznivé environmentální faktory;
 • chronická onemocnění reprodukčního systému;
 • dědičné faktory;
 • neurologická onemocnění;
 • genové chromozomální abnormality.

Pokud početí nenastane kvůli neplodnosti manžela nebo ženy, která není vdaná, ale chce mít děti, může tento problém vyřešit bez muže kontaktováním spermií, kde vybere materiál dárce.

Léčba neplodnosti

Pokud manželé nejsou schopni otěhotnět, předepíše lékař po diagnóze konzervativní terapii. Ve vážnějších případech je nutný chirurgický zásah. Pokud je ženě diagnostikována ovulační nedostatečnost, pak jí předepisují hormonální léky, stimulanty.

Chcete-li rychle otěhotnět, proveďte umělé oplodnění. K tomu potřebujete sperma od svého manžela nebo dárce. Směs vajec a spermatu se umístí do vejcovodů. Je možné oplodnění in vitro - chirurg odstraní a vrátí vajíčko do dělohy.

Někdy neplodnost zažívají lidé, kteří nechali mandle odstranit. Důvodem je skutečnost, že mandle jsou důležitou součástí lidského imunitního systému, který chrání tělo před různými infekcemi. Při těžkém zánětu se odstraňují, aby se zabránilo poruchám kloubů, ledvin a srdečních chorob. Chirurgická intervence snižuje produkci imunoglobulinů - látek odpovědných za ochranu před patogenními mikroorganismy. Zrání zárodečných buněk.

Co dělat, aby otěhotněla

Pro rychlé těhotenství je třeba pečlivě prostudovat faktory ovlivňující ovulaci. Takové činy ženy mohou zpomalovat proces početí:

 • časté stresy - snižují zdroje vaječníků;
 • půst, strava - vede k narušení ženského cyklu;
 • užívání hormonálních tablet - potlačuje ovulaci;
 • zneužívání alkoholu, cigaret, záření a chemická terapie - vede k intoxikaci těla.

Odstranění těchto faktorů normalizuje práci vaječníků, pomáhá obnovit ovulaci. Kromě toho musí tělo plně přijímat vitamíny a minerály..

Chronický stres může způsobit hormonální nerovnováhu a poškození spermatu.

Ovariální dysfunkce může vést ke snížení funkce štítné žlázy. Vlivem jodu, který s jídlem vstupuje do těla ženy, štítná žláza produkuje hormony štítné žlázy. Regulují fungování krevních cév a srdce, jsou zodpovědné za metabolické procesy, duševní stav, reprodukční a zažívací systémy.

Nedostatek hormonů štítné žlázy v těle vede k menstruačním nepravidelnostem, dysfunkci vaječníků, prodlouženému a těžkému krvácení během menstruace. Žena si může stěžovat na několik příznaků:

 • zvýšená ospalost;
 • časté nachlazení;
 • špatná chuť k jídlu nebo jeho úplná absence;
 • zácpa
 • sluchové postižení;
 • narušení srdečního rytmu;
 • ostrý přírůstek na váze;
 • chlad;
 • bledost kůže;
 • křehkost a tupost vlasů.

Pokud se takové příznaky objeví, měly by být vyšetřeny endokrinologem a podrobeny léčbě.

Další informace o metodách početí ve videu:

Mohu otěhotnět z tuku?

Tuto otázku lze často najít na fórech, pojďme na to přijít.

Mazivo nezahrnuje genetický materiál, ale když uvolníte močovodu z kanálů spolu s lubrikantem, může se uvolnit malé množství spermatu, které tam předtím zůstalo. To může být způsobeno nedávnou masturbací nebo sexu. V tomto případě je možné otěhotnět z lubrikantu, ale pravděpodobnost je velmi malá.

Jak otěhotnět rychleji

7 tajemství pomáhá urychlit těhotenství.

Zdravý životní styl neznamená, že by žena měla chodit po celý den v tělocvičně na sport. To naopak může vést k nedostatku ovulace. Stačí zapojit 45-50 denně a každé 2 dny. Těhotenství je podporováno správnou výživou, chůzí nebo půlhodinovým aerobikem. Je také důležité vzdát se alkoholu a kouření..

Správná výživa

V moučných výrobcích obsahuje rychlé občerstvení spoustu uhlohydrátů a karcinogenní akrylamid. Negativně ovlivňují nervový systém a geny. Akrylamid je součástí bramborových lupínků, muffinů, koláčů, chleba, hranolků.

Pro přirozené zrychlení těhotenství musí být do těla ženy a muže přijaty následující vitaminy:

 • Vitamin A - hraje důležitou roli ve fungování gonád;
 • Vitamin E - s jeho nedostatkem jsou zaznamenány menstruační nepravidelnosti, nervové poruchy, rychlé stárnutí kůže;
 • Vitamin B12 - zodpovědný za metabolismus tuků a uhlohydrátů, se podílí na tvorbě krvinek.

Důležité prvky trasování zahrnují:

 • zinek - podílí se na produkci enzymů a syntézy bílkovin, produkci testosteronu a spermatu, zlepšuje reprodukční funkci;
 • draslík - účinný pro prevenci cervikální eroze, snižuje riziko potratu;
 • zlato - zabraňuje neplodnosti a je užitečný pro impotenci;
 • měď - podílí se na syntéze ženských pohlavních hormonů, podporuje rychlé pojetí.

Abychom nahradili nedostatek vitamínů a mikroelementů, doporučuji tyto produkty do stravy zahrnout:

 • vitamin A: sladké brambory, dýně, játra, sušené meruňky, papriky, avokádo, sýr, mango, salát, vejce, hovězí maso, mrkev, brokolice, mastné ryby, brambory, meloun, meloun;
 • Vitamin E: špenát, rostlinné oleje, slunečnicová semínka, avokádo, ořechy, ryby, krevety, chřest, brokolice, rajčata, ovoce, bobule;
 • vitamin B12: hovězí maso, játra, jehněčí, vepřové maso, treska, mléko, sýr, krevety, mušle, krůtí prsa;
 • zinek: pomeranč, jablko, fíky, rybíz, grapefruit, fazole, pohanka, hrášek, riziko, řepa, rajčata, brambory, česnek, zázvor, ořechy, sýr, maso, vejce, chobotnice;
 • draslík: brambory, fazole, sušené meruňky, švestky, losos, avokádo, pomeranče, dýně, špenát;
 • zlato: kukuřičná kaše, speciální přípravky;
 • měď - játra, krevety, rýže, hrášek, těstoviny, arašídy, pistácie, lískové ořechy, čočka, vlašské ořechy, fazole, chobotnice, ovesné vločky.

Lidové léky

K léčbě neplodnosti můžete použít lidová léčiva.

 1. Šalvějový čaj. Vařte 5 g šalvěje ve 250 ml vroucí vody, přidejte trochu soli. Měl by se užívat po menstruaci po dobu 11 dnů, 10 ml ráno před jídlem a v noci. Léčba trvá 3 měsíce. Pokud početí nenastalo, opakujte kurz po 2 měsících.
 2. Čaj z lipových květů. Vezměte 20 g surovin a nalijte 1 litr vroucí vody, uzavřete nádobu víčkem a nechte 2 hodiny. Musíte brát lék 250 ml dvakrát denně po dobu šesti měsíců.
 3. Zrzavý. Odstraňuje křeče během menstruace, normalizuje děložní tonus, bojuje s neplodností, frigiditou. Pro muže je užitečné používat zázvor ve formě prášku v kombinaci s medem. Směs se nechá pít čaj.
 4. Bylinkový uzel. Smíchejte 250 ml byliny a 1 litr vroucí vody. Pijte jako čaj.
 5. Oddenky kozlíku. Vany využívající odvar na základě valeriánských oddenků pomáhají v boji proti mužské neplodnosti. Stačí vzít 60 g drcených surovin, nalít 2 litry teplé vody a nechat 2 hodiny. Potom je třeba produkt vařit po dobu 15 minut, filtrovat a nalít do koupelny s vodou. Průběh léčby zahrnuje 10 procedur.
 6. Jeřáb. Rowanová tinktura léčí zánět dělohy, přívěsky, močové cesty, obstrukci vejcovodů. Vezměte 40 kapek třikrát denně.
 7. Přírodní šťávy. Normalizovat hormonální a sexuální funkce. Doporučuji odebrat 100 ml šťávy z čerstvých listů kopřiv. Po půl hodině můžete z listů petrželky nebo celeru vypít 100 ml šťávy.

Konzultace s lékařem

Při plánování těhotenství je důležité poradit se s lékařem a podstoupit vyšetření. Pár by měl být testován na různé genitální infekce. Při konzultaci vám lékař podrobně řekne, které léky a vitamínové komplexy by se měly pít. Žena by měla věnovat pozornost kyselině listové. Pomáhá snížit riziko patologií nervových trubic u plodu. Užívání kyseliny listové 3-5 měsíců před těhotenstvím pomáhá normalizovat hormonální hladiny..

Počítání dnů cyklu

Chcete-li si snadno představit, musíte vyzkoušet v určité dny menstruačního cyklu. Nejlepší doba pro oplodnění je prvních 5 dní před ovulací, během ní a 5 dní po ovulaci. Během tohoto období může dokonce i panna otěhotnět se zbavením neviny.

Pro správné stanovení dne ovulace v lékárnách jsou uvedeny speciální sady. Většina žen však dává přednost měření základní teploty během nepravidelného menstruačního cyklu. Do konečníku by měl být ráno vložen teploměr. V den ovulace mírné zvýšení teploty.

Mnoho žen chce vědět, jaký den lze během menstruace představit. Gynekologové jednomyslně věří, že pravděpodobnost početí během menstruace je velmi nízká. K ovulaci obvykle dochází po 7. dni cyklu, takže ve většině případů nenastane početí během menstruace.

Žádné starosti nebo starosti

Pro rychlejší početí se nemusíte bát a soustředit se na myšlenky o těhotenství. Pokud nebylo možné otěhotnět poprvé nebo podruhé, jedná se o zcela normální a běžnou situaci a není to důvod k panice.

Nevstávejte hned po sexu

Pro rychlejší otěhotnění doporučuji, aby po intimitě lehl s partnerem na dobu alespoň 15 minut. Během tohoto období mají samčí reprodukční buňky čas na proniknutí do dělohy.

V jaké poloze je lepší mít těhotenství

Během intimity by partneři měli zajistit maximální kontakt, aby spermie nevniklo z pochvy a nepohybovalo se vertikálně dolů. Vědci sestavili seznam nejúspěšnějších pozic pro početí.

 1. Misionář Pro mnoho párů se to může zdát nudné, ale v tom můžete otěhotnět rychleji. V této poloze spermie pronikají přímo do dělohy a pravděpodobnost úniku je snížena na nulu.
 2. Na straně. Pohodlná poloha pro vstup spermatu do dělohy. Někteří lidé si mysleli, že pro otěhotnění musíte mít sex na levé straně a pro chlapce - napravo.
 3. Na kolenou. Tato pozice je považována za úspěšnou pro početí chlapce, protože pomůže nejmilejšímu spermii dostat se do dělohy. Tato pozice je vhodná, pokud existuje ohyb.

Nevhodné pro pojetí je pozice jezdce. Rovněž je snížena pravděpodobnost těhotenství, pokud muž sedí nebo stojí.

Pokud má žena sedlovou dělohu, doporučuji, abyste při sexu použili polštář ke zvýšení pánve a přitiskli kolena k hrudi. To přispívá k přímému vstupu spermatu do dělohy..

Je-li děložní čípek mírně vyšší než obvykle, musí si manželé zvolit místo, kde žena leží na zádech a partner je nahoře..

Zjistěte více o tom, jak mít sex a jaké jsou nejlepší pozice, které můžete v samostatných článcích..

Jak otěhotnět s dvojčaty

Pokud chcete dvě děti najednou, věnujte pozornost 5 tipům.

 1. Oplodnění in vitro. Během zákroku mohou být do dělohy zasazena dvě embrya. Žádný lékař však nemůže zaručit, že oba zakoření.
 2. Zrušení hormonálních léků. Užívání takových léků po dlouhou dobu a jejich zrušení vede ke skutečnosti, že vaječníky začnou tvrdě pracovat. Často, když ženy přestanou pít hormonální antikoncepci, otěhotní dvojčata.
 3. Stáří. Čím je žena starší, tím je pravděpodobnější počat dvě děti. Ale po 40 letech jsou šance na porod dvojčat sníženy.
 4. Koncepční čas. K otěhotnění dvojčat byste měli mít sex koncem jara a léta, hlavně ve dne, protože právě v tomto období se produkuje hormon gonadotropin, který je zodpovědný za práci vaječníků, v největším objemu.
 5. Počet narozených. Po narození druhého dítěte se pravděpodobnost početí dvojčat zvyšuje dvakrát, po pátém narození - 6krát.

Jak otěhotnět s chlapcem

Pohlaví závisí na typu chromozomu v spermatu. Chromozom Y je zodpovědný za narození chlapce a chromozom X pro dívky. Životnost zárodečných buněk s chromozomem Y v ženských pohlavních orgánech je 24 hodin. Jsou mnohem aktivnější než spermie nesoucí chromozom X. Zárodečné buňky s chromozomem X však žijí až 72 hodin. Abychom si představili chlapce, zamilovejte se v den ovulace.

Jak otěhotnět s dívkou

Abychom si mohli otěhotnět, musí se nechráněné pohlaví objevit 3 dny před začátkem ovulace. Spermatozoa s chromozomem Y zemře před uvolněním vajíčka, takže existuje velká šance, že dívka otěhotní.

Závěr

Mluvili jsme o tom, jak otěhotnět rychleji, abychom zjistili, co žena a muž musí udělat, jaké návyky narušují početí, jaké dny je rychlejší na otěhotnění a které lidové prostředky jsou nejúčinnější. Nevěřte ve znamení, mýty, spiknutí a pověry. Je lepší poradit se s lékařem, který vám pomůže určit důvod, proč nemůžete otěhotnět, a uveďte správná doporučení..

Znáte jiné způsoby, které ženě pomohou otěhotnět? Sdílejte svá tajemství v komentářích!

Účinné rady, jak rychle otěhotnět. Užitečné tipy pro početí dítěte

Už jste čekali na pozitivní výsledek těhotenského testu? Následující odborná rada vám pomůže rychle otěhotnět, pokud to nedokážete.

Pokud jste se jasně rozhodli založit rodinu, s největší pravděpodobností to chcete udělat rychle, ne? Pokud jde o vás, začněte hned teď plánovat. Protože rychle otěhotnět znamená nejen mít sex ve „správném“ čase, ale také vytvořit takové příznivé prostředí, ve kterém zdravé dítě vyroste ze zdravého embrya poté, co se sperma setká s vejcem. Co tedy musíte udělat, abyste otěhotněli? Zde je podrobný průvodce, jak rychle otěhotnět..

Krok 1: Žijte zdravým životem

Pokud vás zajímá, jak zvýšit šance na otěhotnění, začněte se o sebe starat. Není žádným tajemstvím, že během těhotenství a porodu prochází ženské tělo vážnými změnami a zkouškami, takže nezapomeňte zahájit cestu důležitými kroky směrem ke zdravému životnímu stylu. Zde je několik jednoduchých tipů na zdravý životní styl, takže mnohem rychlejší otěhotnění bude mnohem snazší..

Jděte k gynekologovi a zubnímu lékaři

Gynekolog (porodní asistentka) bude analyzovat celkový zdravotní stav a poradí nezbytné změny v životním stylu, aby těhotenství přicházelo rychleji. Nezapomeňte zmínit případy neplodnosti, které se vyskytly v rodině, protože některé problémy s reprodukčním systémem žen mohou být dědičné. Doporučuje se také konzultovat zubního lékaře, pokud se vyskytnou nějaké problémy s dásněmi a zuby, které jsou jedním z důvodů předčasné péče a nízkého přírůstku hmotnosti dítěte. Před otěhotněním je nutné uklidit ústní dutinu a denně dodržovat nezbytnou hygienu.

Cvičení

Různé druhy cvičení by se měly stát zvykem, protože je nutné tělo připravit na těhotenství. I krátké procházky na čerstvém vzduchu pomohou stabilizovat srdce a zlepšit zdraví. Buďte opatrní a nepřekračujte to: studie prokázaly, že nadměrné cvičení a trénink k vyčerpání může způsobit poruchy v menstruačním cyklu a vést k neplodnosti..

Začněte užívat prenatální vitamíny

Nikdy není příliš pozdě začít užívat prenatální vitamíny. Kromě různých vitamínů a minerálů obsahují kyselinu listovou, což je důležité pro dítě ve všech fázích jeho vývoje. Podle vědkyně, lékaře a výživky z Harvard Medical School, Audrey Gaskins, kyselina listová prodlužuje ovulaci, pomáhá oplodnění a pomáhá embryu přežít v časných stadiích těhotenství. Promluvte si o tom, který vitaminový komplex si vybrat, promluvte si s gynekologem. Velké množství kyseliny listové se nachází v jahodách, špenátu, pomerančové šťávě a fazole.

Nekuřte

Kouření snižuje šance na rychlé otěhotnění. Je spojen s vysokou pravděpodobností potratu a mimoděložního těhotenství. "Kuřáci významně snížili hladiny estrogenu, což může snížit pravděpodobnost ovulace v cyklu a potenciálně ovlivnit udržení těhotenství," říká Gaskins. Tento zvyk by měl být odstraněn také partnerem, protože kouření negativně ovlivňuje počet spermií a kvalitu spermií..

Sledujte příjem kofeinu

Nevzdávejte kofein obecně, pouze snižte jeho spotřebu na 1-2 šálky (250 ml) denně. Příliš mnoho kofeinu může vést k reprodukčním problémům..

Snižte příjem alkoholu.

Přestože malá sklenka vína obecně neovlivňuje reprodukční funkci, je lepší nepít alkoholické nápoje během období, kdy se snažíte otěhotnět. Během těhotenství není bezpečné množství alkoholu, a dokud otěhotníte, je lepší ho úplně opustit..

Nezapojujte se do nezdravého jídla a sladkostí

Jíst správně, jíst hodně ovoce, zeleniny a celých zrn. Zdravá strava zvyšuje hladinu progesteronu, klíčového hormonu při udržování těhotenství, podporuje ovulační proces a implantaci oplodněného vajíčka do děložní stěny.

Krok 2: Zastavte antikoncepci

Pravděpodobně o chevidno, proč je nutné přestat kontrolovat proces porodu a přestat používat metodu, která vám pomohla neotěhotnět. Rovněž stojí za zmínku, že v závislosti na metodě, kterou jste pro tyto účely použili, bude záležet na tom, jak rychle se obnoví reprodukční funkce a jak snadné bude těhotenství. Pokud jste použili kondomy, šance na otěhotnění se výrazně zvýší, pokud na ně zapomenete na nočním stolku. Takže to je s IUD: po odstranění spirály bude tělo okamžitě připraveno k těhotenství. U hormonálních antikoncepcí je situace o něco složitější: po zastavení těla bude nějakou dobu trvat, než se vrátí k normálu.

"Pokud žena užila perorální antikoncepci po dlouhou dobu, pak po ukončení léčby může dojít k přerušení menstruačního cyklu." Menstruace může v zásadě chybět nebo může být vzácná, opakuje se několikrát za měsíc atd. - říká Eric D. Levens, MD, certifikovaný specialista v reprodukční endokrinologii na klinice Shady Grove. Zpravidla by se cyklus měl po šesti až osmi týdnech zotavit téměř úplně. Pokud po 8–10 týdnech stále přetrvávají poruchy, je rozumné vyhledat pomoc lékaře, aby zjistili, co se děje “.

Krok 3: Sledujte ovulaci

Ovulace je období nejvyšší plodnosti ženy, takže je nesmírně důležité vědět, kdy toto období přijde, aby se doma rychle otěhotnělo. Je někdy obtížné určit tento okamžik, ale existuje několik ověřených způsobů, jak sledovat ovulaci..

Zjistěte, kdy dojde k ovulaci

Musíte zjistit podstatu ovulace, pochopit, jak to funguje, abyste mohli dále sledovat její příznaky a příznaky. První mylná představa je, že k ovulaci dochází 14. den od začátku kritických dnů, je to částečně pravda, ale pokud je cyklus konstantní a trvá 28 dní. Každá žena má jiný cyklus. "V průměru může cyklus trvat 24 až 35 dní a může začít o 3 až 4 dny později, než je obvyklé," říká Levens. V závislosti na délce cyklu může k ovulaci dojít 11-21 dní od prvního dne poslední menstruační periody (možná dříve nebo později, je-li cyklus velmi krátký nebo příliš dlouhý). Čas ovulace závisí na jedinečném cyklu ženy a u všech zdravých žen začínají kritické dny 12–14 dní po ovulaci.

Použijte kalkulačku ovulace

Stejně jako si zapisujete všechny důležité věci a plány do svého deníku nebo kalendáře, také stojí za to s ovulací, protože těhotenství je velmi důležitý cíl. Kalkulačka ovulace nebo plodnosti určí dobu trvání cyklu a pomůže určit samotné dny, kdy je pravděpodobnost otěhotnění velmi vysoká. Stačí si na několik měsíců zapsat první den cyklu (začátek období). Postupem času si začnete všimnout vzorců, kdy by měl váš cyklus začít, a proto, když dojde k ovulaci. Nejpravděpodobněji otěhotní dítě před ovulací a 24 hodin po něm.

Poznejte příznaky ovulace

Jednou z nejjednodušších věcí, jak otěhotnět, je poslouchat své tělo a znát příznaky ovulace. Můžete mít jeden nebo dva nebo dokonce několik z následujících příznaků:

 • Malé špinění
 • Bezbarvý viskózní krční hlen
 • Zvýšené libido
 • Citlivost prsou a bolestivost
 • Zvýšené vidění, chuť a vůně
 • Nadýmání
 • Změna polohy a pružnosti děložního čípku (stává se měkčí, vyšší a otevřenější)
 • Prudké a stabilní zvýšení bazální tělesné teploty

Zvyšte své šance na „zázrak“ pomocí testu ovulace

Znáte-li příznaky ovulace, můžete se o svém cyklu dozvědět více. Než to všechno plně pochopíte, s největší pravděpodobností již otěhotníte. Pokud ne, mohou vám pomoci ovulační testy. V malých sadách se prodávají na přepážce. Jedna sada obsahuje několik testovacích proužků, jejichž úkolem je sledovat okamžik ovulace měřením hladiny luteinizačního hormonu (LH). LH je produkován hypofýzou a je v moči dobře monitorován. Tělo tento hormon produkuje neustále, ale 24-48 hodin před ovulací je produkováno velmi mnoho..

Nejpřesnější výsledek získáte podle pokynů na obalu. Test by měl být prováděn každý den ve stejnou dobu po dobu několika dnů, nepijte ani močit dvě hodiny před ním. Dále je třeba umístit testovací proužek do shromážděné části moči a sledovat výsledky na digitálním monitoru nebo na proužcích. Objeví se specifická barva nebo značka označující vysokou úroveň PH. To znamená, že ovulace je brzy, je čas začít podnikat. Tyto testy jsou velmi pohodlné, ale nejsou stoprocentně přesné, protože testují pouze jeden indikátor ovulace. Některé zdravotní problémy mohou ovlivnit výsledky vašich testů a ukázat falešně pozitivní výsledek (syndrom polycystických vaječníků nebo neovaskulární luteinizační syndrom folikulů) a některé léky obsahující estrogen a progesteron (antikoncepční pilulky nebo hormonální substituční terapie) mohou snížit hladinu LH..

Sledujte svou základní teplotu

Sledování bazální tělesné teploty (BTT) je dalším způsobem, jak zjistit období ovulace. Pokud nedochází k ovulaci, je normální teplota mezi 35,6 a 37,2 ° C. BTT by měla být měřena v průběhu cyklu a během ovulace může být o půl stupně vyšší. K měření BTT se používá speciální teploměr. Musíte měřit teplotu každé ráno, aniž byste vstali z postele. Nakreslete graf, kde osa Y je BTT a osa X jsou dny cyklu. Napište svůj BTT na graf několik měsíců. Pokud je BTT po dobu několika dnů o něco vyšší než obvykle, mělo by se dojít k závěru, že došlo k ovulaci. Tato metoda vyžaduje hodně času, ale pomůže vám to lépe poznat tělo a vytvořit celkový obrázek o vaší plodnosti. Pokud zjistíte svůj plán BTT, můžete bezpečně začít otěhotnět několik dní před nejvyšším BTT.

Krok 4: Mírný a správný sex

Když se snažíte otěhotnět, s největší pravděpodobností trávíte každou volnou minutu v posteli s partnerem. Ale pamatujte, že vše je v moderování dobré. Odborníci se domnívají, že nejlepším způsobem, jak rychle otěhotnět, je mít sex jednou denně nebo každý druhý den, během příznivých dnů před a po ovulaci. Pokud máte sex příliš často, počet spermií vašeho partnera může být snížen a pokud je příliš vzácný, vaše sperma stagnuje a spermie se nepohybují tak rychle. Pokud chcete rychle otěhotnět, nedělejte následující věci:

Nepoužívejte mazivo

S tím je samozřejmě výhodnější, ale některé typy maziva mohou zabíjet spermie, dokud nedosáhnou vajíčka. Takže si přečtěte štítky a vyberte to nejlepší, nebo zkuste řepkový olej. Předehra může být zvýšena pro stimulaci produkce přirozeného mazání.

Nesprchujte se po sexu

Šance na otěhotnění se snižují, pokud se osprchujete ihned po sexu. Navíc existuje pravděpodobnost rozvoje pánevních infekcí. Také byste se měli vyhnout dlouhým běhům, jít do sauny, vířivek nebo jakékoli jiné činnosti, která zvyšuje tělesnou teplotu ihned po sexu.

Póza během sexu nezáleží

Vědci nezjistili žádné konkrétní držení těla v sexu, které by podporovalo rychlé pojetí dítěte, což znamená, že sex můžete mít v naprosto jakékoli pozici. "Pozice, kterou preferujete v sexu, vám nezabrání otěhotnět a nezpůsobí neplodnost," říká Rachel Gurevich, odbornice na plodnost a spoluautorka Planning Pregnancy: Guide for Dummies. Proto se nebojte experimentovat a hledat velmi oblíbenou pózu v sexu, která se vám i vašemu partnerovi líbí. "Při výběru pózy byste si měli pamatovat jen pár věcí: póza je pro vás oba příjemná, přináší spoustu emocí ze setkání a nejdůležitější orgasmus," říká Robin Elise Weiss, Ph.D., certifikovaná Dula. Po sexu můžete pomoci spermiím zůstat ve vás, lehněte si na záda, ohněte si kolena a přitáhněte je k hrudi.

Jak dlouho trvá, než se dítě narodí?

Většina zdravých párů, které mají častý a nechráněný sex, v průběhu roku otěhotní. U 38 procent párů je možné si představit dítě za měsíc, 68 procent dosáhne výsledku za 3 měsíce, u 81 procent se to stane během šesti měsíců a 92 procent za rok. V některých případech musíte vyhledat pomoc odborníků, aby otěhotněla.

Pokud jste ve věku 30 let nebo mladší, jste vy i váš partner zdraví, pak můžete rychle otěhotnět jen aktivním sexem a neužívat se pomoci gynekologů a reprodukčních specialistů, aniž byste sami používali antikoncepci. Nakonec je důležité si uvědomit, že i na vrcholu ovulace jsou šance na otěhotnění v daném měsíci pouze 1 až 5.

Reprodukční funkce ženy s věkem klesá, takže pokud máte více než 35 let, musíte po půl roce neúspěšných pokusů vyhledat pomoc. Čím dříve navštívíte lékaře, tím rychleji otěhotníte. Postupem času se zhoršují některé příčiny neplodnosti. Pokud se posadíte, pravděpodobnost, že léčba neplodnosti pomůže, se postupem času sníží.

Hlavní věc není vina sama za to, že jste ještě nemohli otěhotnět. Podle studie Amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí má v poslední době docela často neplodnost - 1 z 8 párů má problémy s otěhotněním nebo udržením těhotenství. A nedělejte unáhlené závěry, že jste zdrojem „problému“. Koncepční problémy mohou být nejen kvůli ženě, ale také kvůli muži a dokonce i kvůli několika faktorům současně. Co dělat, pokud selže po dlouhou dobu? Pokud je to pro vás obtížné, obraťte se o podporu na blízkého. Připojte se ke skupině stejně smýšlejících lidí, prodiskutujte s nimi své problémy, podělte se o své pocity a emoce, požádejte o radu a nebojte se být otevřený. Nestačí jen chtít jednat.

Články O Neplodnosti