Hlavní Neplodnost

Kdy začne porod, pokud je odstraněna sliznice?

Poslední měsíc těhotenství je výsledkem všech obtížných a obtížných okamžiků porodu dítěte. Tehdy si těhotná dívka uvědomí, že se brzy stane matkou, zatímco výcvik není jen na úrovni emocionálního vědomí, ale také fyzicky.

Objeví se první předchůdci rozhodného dne. Jeden z prvních je považován za korkový východ před porodem. Mnoho matek, když viděly, že korek prošel, se bojí, když se začne porod a zda se jim podaří dostat do nemocnice. Oddělení tlustého hlenu od děložního hrdla však není důvodem k útěku do nemocnice. Jak probíhá korek před prvním nebo druhým narozením, jaká barva by měla být vybrána a co by mělo varovat?

Co je to sliznice

Ochrana dítěte v děloze je hlavním úkolem těla, který se všemi možnými způsoby snaží dítě ochránit před agresivními vlivy. Když ženské vajíčko není oplodněno, děloha je chráněna před negativními mikroorganismy zvláštním hlenem. Když nastane těhotenství, změní se chemické složení výboje, tělo dělohy potřebuje další ochranu. Co je takový korek? Odchází to vždy bezprostředně před narozením dítěte??

Je to hustá, ve skutečnosti želé podobná sraženina průsvitné nebo krvavé barvy s malými pruhy krve nebo bez nich. Takový hlen je nutný k ochraně dítěte, zejména před mnoha infekcemi zvnějšku flóry. Tvorba slizniční bariéry začíná v prvním měsíci těhotenství, v posledních měsících je odtržení korku jedním z nositelů práce. Ani tato bariéra však nemůže odolat mnoha sexuálně přenosným chorobám a virovým onemocněním..

Hlenová zátka před narozením je vylučována pouze u 20% všech těhotných žen. Zbývajících 80% výtoku z děložní sliznice lze pozorovat 10 až 15 dní před porodem. Většina však věří, že korek během těhotenství je oddělen pouze před přímými kontrakcemi, což znamená, že je to důvod jít do nemocnice.

Abyste pochopili, kdy je čas jít na porodnici, musíte vědět, jak korek vypadá před porodem a jaké odchylky jsou příznakem nebezpečného stavu pro matku a plod. Takže korek před porodem ve vícerozměrném a primiparousu se prakticky neliší. Konzistence, množství a vzhled jsou prakticky stejné.

Existuje několik předchůdců raného porodu, mezi nimiž je propuštěný korek, vypouštěný ve velkém objemu z vagíny. Nejedná se o signál jít na porodnici, ale pouze o příležitost připravit se na porodnici: podívejte se na „alarmovací tašku“, dokumenty. Opravdu, těsně před porodem, děložní čípek začne pracovat aktivně, smlouva. Během takového „tréninku“ hlen také opouští. Tento stav nevede k prasknutí plodové vody, není důvod k obavám.

Chcete-li se cítit v klidu, musíte vědět, jakou barvu by měl být korek, pokud je vše v pořádku, a je krevní sraženina nebezpečným okamžikem? Čemu musíte věnovat pozornost a zda tato situace pro dítě představuje nebezpečí?

Protože hlenová sraženina zakrývající děložní čípek je ochranným barterem proti infekcím, je logické předpokládat, že její absence představuje riziko pro dítě. Toto riziko se však týká pouze případů, kdy matka nepřestávala mít sex nebo změnila svého sexuálního partnera.

Tento stav je pro dítě nebezpečný, protože během tohoto období je flóra ženy velmi citlivá na jakékoli změny, a proto je změna sexuálního partnera rizikovým faktorem pro život a zdraví dítěte.

Normální barva korku je:

 • bělavý stín s průhlednými žilami;
 • béžový a krémový odstín s pruhy krve;
 • růžový hlen s čirými nebo bílými pruhy;
 • čirý hlen bez dalších barev.

Stojí za zmínku, že pruhy krve, možná malé sraženiny - to není důvod k panice. Skutečnost je taková, že po dobu 9 měsíců se děložní čípek „odpočíval“, nesestavoval a nyní, když nastal čas porodit, vytlačuje hlen a stahuje svaly. V procesu takové redukce se mohou zlomit dobře definované kapiláry, což je přirozený proces, který by neměl vyvolávat obavy. Červený (šarlatový) a zelenkavý odstín by měl vyvolat obavy.

Hlasitost

Jak vypadá „normální“ korek u těhotných žen a kolik by to vlastně mělo být? Přibližný objem hlenu u těhotných žen je 2 - 3 polévkové lžíce, pokud se předpokládá zhruba. Pokud žena po procházce odhalila odloučenou sraženinu, která se často stává s fyzickou aktivitou v pozdějších stádiích, vypadá to jako hrudka, která se vejde do dlaně vaší ruky.

Konzistence

Jak vypadá hlen dělohy? Jaké údaje jsou abnormality? Konzistence - hustý nebo středně silný hlen připomínající lepidlovou hmotu, která doslova přilne k tkáni. Žena během své separace nezaznamenala žádnou bolest, navíc celý proces může zůstat zcela bez povšimnutí, když byl korek odstraněn během močení.

Jak je to pro primipary

Jak korek odchází těsně před prvním narozením a u těhotných žen, které rodí poprvé? Proces tvorby, složení a uvolňování takového hlenu se prakticky neliší jak u prvorozených, tak u prvorozených. Výstup korku před prvním narozením neznamená vždy, že povolení k narození stojí za čekání v následujících dnech.

Ve většině případů se tyto okamžiky týkají řady dědičných faktorů: u některých dívek v rodině zátky odcházejí za dva týdny, zatímco v jiných postupně (částečně) odlupují bezprostředně před samotným narozením nebo již v procesu. Jak dlouho má korek jít, určuje stav těhotné ženy, její genetickou predispozici a děložní aktivitu.

Začátek exfoliace často ovlivňují následující faktory:

 • únava ženy, arogantní fyzická aktivita (zejména pokud jde o shromažďování dokumentů, práci);
 • aktivní sexuální život;
 • stres (v důsledku kontrakcí dělohy - hlenových exfoliatů);
 • nástup porodu: nepoučovací kontrakce.

Můžete počkat na takový proces od 37. týdne. To však neznamená, že porod může začít za týden. Mnoho primiparous žen všimne si, že hlen byl propuštěn u 38 týdnů a porod začal jen u 41, toto je normální, a není považován za odchylku od normy. V každém případě není okamžik výtoku hlenu bolestivý, není doprovázen křečemi, nezpůsobuje obavy a změny v chování těhotné ženy..

Pokud výtok sliznice odejde za 41 týdnů, lze to považovat za začátek porodu. V tomto případě se za charakteristické příznaky považuje mírná nevolnost, žízeň, poruchy spánku, zvýšené močení, změna stolice, nepohodlí v perineu: je možné svědění, zarudnutí, podráždění. Mohou být zaznamenány příznaky nástupu porodu po 40–41 týdnech, přičemž korek připomíná premenstruační stav, táhne bolesti níže, bolesti zad.

Jak vyjde multiparous

Výtok z korku před porodem u žen, které již porodily, se neliší v délce, povaze procesu, množství hlenu a jeho barvě. Vypadá to, že korek je u druhého narozeného dítěte při porodu, lze ho najít výše, je to stejná barva, konzistence a množství.

Druhé těhotenství může mít vliv pouze na načasování nástupu pracovního povolení pro ženu, která rodí. Čekací doba na porodu je zpravidla výrazně zkrácena, příznaky mohou být prchavější, protože tělo již „ví“, jak se „chovat“, samotný průchod korku ve vícedruhovém není doprovázen bolestivými pocity.

Když má odstraněný korek po 40 týdnech viskóznější průhlednou strukturu s malými pruhy krve, znamená to dobré těhotenství, že dítě nebylo vystaveno žádným „útokům“ z patogenní flóry. Oddělení v čtyřicátém prvním (41) týdnu těhotenství v 95% případů naznačuje nástup porodu. Kromě toho žena sama už pocítila kontrakce.

Po kolik práce začne po korku

Mnoho těhotných žen se zajímá o otázku: pokud korek prošel, kdy začne porod, a stojí za to o tom mluvit s lékařem? Dopravní zácpa zmizela, kdy čekat na doručení? V mnoha ohledech je třeba věnovat pozornost nikoli procesu odlupování, ale době porodu dítěte (týden) a vzhledu hlenu. Protože většina primiparů je jednoduše emocionálně zoufalá, jejich hlavním strachem je rychle porodit, aniž by dosáhly požadovaného bodu..

Pokud se korek těhotné ženy uvolnil, neznamená to, že se dítě objeví za pár hodin. Pokud řekneme, že takový hlen uhynul ve 41 týdnech, pak je to známka toho, že tělo je již připraveno k porodu, pokud je doba 37–38 týdnů, musíte ještě čekat na kontrakce nebo perkolaci plodové vody.

Kolik korku bere před dodáním? Každý má jiný proces. Norma je považována za období 2 týdnů před stanoveným porodním obdobím porodu, ale ne za odchylku a za situaci se považuje, když porod již započal, a stále neexistuje zátka. Existují dvě možnosti pro vývoj událostí: první - těhotná nevšimla, kdy korek vyšel, druhá - korek vyjde se silnými souboji. A to a další možnost není patologie.

Abyste pochopili, kolik času máte v záloze, musíte se podívat na výběr: jasný, průhledný nebo nažloutlý odstín znamená, že se děloha stále moc nesnižuje, což znamená, že byste neměli čekat na příští týden. Pokud je doba 39 týdnů, je bolest v dolní části zad, žaludku bolí, pak můžete jít na porodnici. V každém případě musíte o takovém procesu informovat svého gynekologa.

Co dělat po korku

Panika těch, kdo rodí poprvé, je docela oprávněná: nevědí, co je normální, jak se chovat, pochybnosti se vplížily nad tím, zda tělo takové testy vydrží. Proto, když se začnou objevovat první známky, panika je pro většinu žen typická.

Ve skutečnosti, pokud dopravní zácpa překonala plán (37–38 týdnů), pak to není důvod k panice a běhu do nemocnice. Je to jen výmluva pro přizpůsobení vašeho obvyklého způsobu života, musíte se navíc postarat o udržení těhotenství, nebo spíše o prevenci negativních následků:

 • neužívejte horkou koupel, plavat ve společném bazénu, otevřenou vodu;
 • měli by se zdržet sexuální aktivity;
 • striktně je zakázáno používat nekonzistentní drogy (svíčky, tablety) bez vědomí lékaře;
 • vyhnout se aktivní fyzické aktivitě.

Mám sbalit věci v porodnici? Připravuji se na nemocnici? Tyto otázky jsou relevantní již v osmém měsíci. Každá těhotná žena by měla mít kabelku se vším potřebným: léky, věci pro dítě a ženu při porodu, peníze, směnárnu, individuální léky (astmatici, diabetici, epileptici).

Kdy navštívit lékaře

Stojí za to zavolat sanitku, když je korek odloučen, a když se musíte spěchat na porodnici? Pokud stav těhotné ženy není doprovázen tlakovými rázy, není nemocná a barva hlenu není nazelenalá a není šarlatová, vínová, hnědá, pak se není čeho bát.

Hlavní příznaky, které by měly upozornit nastávající matku:

 • závrať;
 • ztráta orientace;
 • porušení vestibulárního aparátu;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • ztráta vědomí;
 • červený, nazelenalý, hnědý výboj;
 • akutní bolest v dolní části zad, v dolní části břicha;
 • teplota.

V takovém případě je třeba na chvilku neváhat. O proveditelnosti činností, které zachrání život dítěte a matky, rozhoduje pouze porodník.

Zásuvka na hlen před doručením

Čím delší je těhotenství, tím je blížící se očekávané datum narození, tím silnější a silnější touha konečně porodit a konečně vzít zázrak do svých rukou. Budoucí matky, zejména primiparous, úzkostlivě poslouchají signály svého těla a snaží se pochopit, co tím myslí. Nebo jsou již při porodu; nebo jsou to jen harckeri; nebo se něco pokazilo a musíte naléhavě zavolat sanitku?

V tomto případě je zvláštní pozornost věnována absolutoriu. Vypouštění může být různé, doprovázené bolestí nebo bezbolestné atd. Při jakémkoli výtoku krve, ať už bolestném nebo ne, samozřejmě musíte zavolat sanitku. Pokud máte bílý výboj, pak s největší pravděpodobností máte drozd. A musíte navštívit gynekologa a projít nátěrem.

Existují však absolutně bezpečné exkrece, které jsou absolutně bezpečné a signalizují přípravu ženského těla na porod. To je ztráta sliznice. Navzdory bezpečnosti takových sekrecí velmi děsí ženy, zejména primiparous, někdy i hysterii. Uvidíme, co to je.

Co je to sliznice

Hlenová zátka je sraženina viskózního hlenu. Hlenová zátka se tvoří během těhotenství ve velmi rané fázi - přibližně na konci 1. měsíce těhotenství.

Účelem sliznice je chránit tělo ženy a plod před různými infekcemi, například při sexu nebo plavání v rybníku.

Jak vypadá sliznice?

Sliznice každé ženy vypadá jinak. V některých odchází s jednou želé podobnou sraženinou, v jiných - postupně v průběhu jednoho až dvou dnů, ve formě špinění.

Nejčastěji je sliznice bezbarvá nebo má nažloutlou nebo narůžovělou barvu. Ve sliznici se mohou objevit pruhy krve. Ale jsou to pruhy! Pokud vidíte výtok krve - okamžitě zavolejte sanitku! To může být známkou narušení placenty..

Proč vychází sliznice

Na konci těhotenství je hormonální estrogen aktivně produkován v těle ženy. Tento hormon pomáhá změkčit hlen a korek vychází sám..

Je třeba poznamenat, že ne všechny ženy mají sliznici před narozením. Často se vyskytují případy, kdy korek odchází již během porodu.

Gynekologické vyšetření může také způsobit korkový odpad..

Když sliznice odejde

Sliznice se blíží ke konci těhotenství. Nejčastěji se to děje během ranní sprchy nebo na toaletu. Během vytažení sliznice můžete cítit mírné otřesy bolesti, mírné napětí a bolest v tahu v dolním břiše, které rychle procházejí a neopakují se.

Korkový hlen neznamená, že brzy porodíte. Někdy to může trvat až měsíc od korku do práce.

Lékaři se obecně domnívají, že by se korek měl běžně odcházet nejdříve 2 týdny před narozením. Takže, pokud máte dopravní zácpu, měli byste ještě jít k lékaři na vyšetření.

Co nelze udělat, pokud je korek uvolněný

Po stažení sliznice se zvyšuje riziko infekce ženy a dítěte. Proto se vyhněte koupání, koupání v bazénu nebo otevřené vodě. Je také vhodné zdržet se sexuálních vztahů.

Neměli byste odcházet daleko od domova - porod může začít v kteroukoli chvíli.

Kdy jít do nemocnice

V některých případech, po zastavení korku, byste měli okamžitě vyhledat lékaře, nebo dokonce jít do nemocnice okamžitě. Mezi tyto případy patří:

 1. Po stažení korku tažná bolest nebo chvění bolesti nezmizely.
 2. Ve sliznici je spousta krve.
 3. Pokud je výboj příliš tenký. Možná je to plýtvání vodou. Takže - naléhavě v nemocnici.

V každém případě je nutné informovat lékaře, který vás sleduje, že korek je volný. Pomůže vám to poskytnout přesnější představu o tom, jak vaše těhotenství postupuje, a případně vyjasnit datum narození.

Jak se korek před dodáním

Od prvních dnů těhotenství začne cervikální hlen produkovaný buňkami děložního hrdla během každé ovulace zesílit. Postupně vytváří docela hustou sraženinu, která uzavírá děložní hrdlo po celou dobu porodu dítěte. Kvůli této funkci „ucpávání“ se tomu říkalo sliznice. Chrání dělohu před infekcemi a blokuje přístup k ní pro všechny patogenní mikroorganismy. Toto je další příklad nepochopitelné přirozené moudrosti..

Je však logické předpokládat, že před narozením by se měl vstup (a pro dítě - východ) otevřít. Stává se to krátce před porodem, i když je to pro každého jiné: u někoho začíná porod za pár hodin a pro někoho za pár dní a dokonce týdnů poté, co sliznice prošla. Ale vždy to naznačuje, že se tělo připravuje na nadcházející události.

Nulliparous ženy mají jistě zájem o otázku, jak sliznice odchází před porodem. Nic nadpřirozeného, ​​děsivého nebo nepochopitelného. Vypadá to jako sekrece hustého hlenu nebo sliznice z pochvy. Tento hlen má bělavě nažloutlou (béžovou, narůžovělou) barvu, velmi často s pruhy nebo nečistotami krve, protože malé kapiláry praskají, když se děložní hrdlo rozšíří. Korek však může být čistý a transparentní..

Ve většině případů se sliznice zhasne ráno při sprchování nebo při záchodu. V tomto případě můžete cítit, ale nemáte čas vidět, že něco vyšlo z pochvy. Pokud by korek vypadl ve chvíli, kdy jste se nosili, určitě uvidíte tento charakteristický hlen na spodním prádle nebo na prostěradle (pokud byla ještě v posteli). Velmi často tomu předchází vyšetření gynekologem. A stává se, že korek odchází současně s vodami.

Jak mukózní zátka zmizí a jak moc práce začíná

Sliznice během těhotenství je sraženina viskózního koncentrovaného hlenu, který vyplňuje krční kanál a nabývá jeho podoby. Hlavním účelem sliznice je ochrana plodu a plodových membrán před patogenními mikroorganismy, takže zátka pevně ucpává cervikální kanál. Kromě hlenu produkovaného žlázami válcového epitelu (výstelky endocervixu) obsahuje korek protilátky a bílé krvinky, které se aktivují, když virulentní bakterie vstupují do dutiny plodné komory. Ochrannou funkci korku tedy představují dvě složky: mechanická a biologická.

Jak vypadá korek?

Podle objemu sliznice nepřesahuje obsah jedné polévkové lžíce. Jedná se o kus viskózního hlenu, připomínající kousek želé. Barva korku se liší od průhledné až nažloutlé až po nahnědlou. Ve sliznatém konglomerátu jsou často vidět krevní pruhy, což se netýká odchylek. Malé šíření krve je pouze známkou potvrzující „zrání“ děložního hrdla na konci těhotenství (zkrácení, centralizace a změkčení). V procesu „zrání“ krku dochází k poškození jeho malých krevních cév, což vysvětluje nečistotu krve.

Vzdělávací mechanismus

Zesílení hlenu v děložním hrdle je způsobeno změnou hormonálního pozadí v ženském těle. Je známo, že v předvečer a během období ovulace sliz v endocervixu zkapalňuje, aby zajistil přístup k zralému vejci v děložní dutině, aby jej oplodnil. Ve druhé fázi cyklu, která probíhá pod záštitou progesteronu, se děložní hlen stává viskózním a tlustým, což zabraňuje pronikání infekčních agens do děložní dutiny během početí a implantace fetálního vajíčka do endometria. Pokud k oplodnění nedojde, pak je hlenová hrudka z endocervixu vytlačena krví a opuštěnou funkční vrstvou děložní sliznice (menstruační tok). Od okamžiku připojení oplodněného vajíčka v děložní dutině tělo začne intenzivně syntetizovat progesteron, což způsobuje zahušťování děložního hlenu. Vytváření sliznice tedy začíná ještě před početí a pokračuje po celé těhotenství. Ke konci těhotenství se produkce progesteronu začíná snižovat, zatímco estrogen roste. Estrogeny připravují tělo k porodu, včetně „zrání“ krku a zkapalnění sliznice.

Když korek vyjde

Výtok z korku je jedním z předchůdců těhotenství a naznačuje předčasné narození (po několika dnech - několika týdnech). Následující příznaky signalizují bezprostřednost předčasného porodu: výhřez břicha a snazší dýchání těhotné ženy, úbytek hmotnosti o 300 - 400 gramů, výskyt falešných kontrakcí atd. Normální doba pro opuštění korku se považuje za několik hodin - několik týdnů (2 až 3 týdny před porodem). Výstup hlenového konglomerátu z endocervixu může trvat tři až deset dní a čekat na nástup porodu během prvních tří hodin po události je zbytečné. Korek by měl být upozorněn brzy - v období 37 týdnů nebo méně (nepřímo označuje hrozbu předčasného porodu).

Vyprovokujte průchod děložního hlenu může pohlavní styk, gynekologické vyšetření nebo zánět vagíny. V druhém případě korek získává nazelenalý nádech a nepříjemný zápach.

Korkové výboje možnosti

Vyhoštění děložního hlenu může nastat podle různých scénářů:

 • 1 možnost. Korek je z endocervixu zcela a současně vytlačen. V tomto případě je možné vyhodnotit jeho barvu, konzistenci, identifikovat krev a patologické inkluze. Podobná možnost je charakteristická pro ženy rodící, což je způsobeno zkrácením děložního hrdla a širším děložním kanálkem (důsledek předchozích narození)..
 • Možnost 2. Slizový konglomerát zanechává po částech několik hodin denně. To je pozorováno u primiparous těhotných žen a je kvůli hustotě a prodloužení děložního čípku.
 • 3 možnost. Korek odjíždí současně s tekoucí plodovou vodou. Tento proces je bezbolestný.

Proces výstupu z děložní sliznice zpravidla probíhá bezbolestně a žena jej často nevnímá. Obvykle korek odchází ráno, namáhání v procesu defekace může způsobit jeho odchod.

Doporučení po výtoku hlenu děložního

Po uvolnění korku se doporučuje zabránit infekci vajíčka:

 • odmítnout se vykoupat, umýt se ve sprše;
 • odmítnout sex nebo používat kondomy;
 • vyměňovat spodní prádlo dvakrát denně;
 • kontrolní vaginální výtok (případně prenatální výtok vody);
 • používat denní podložky;
 • vyrobit záchod genitálií nejméně dvakrát denně (bez použití mýdla nebo gelu);
 • připravit se na cestu do nemocnice (sbírat a kontrolovat potřebné dokumenty a věci);
 • odmítnout dlouhé cesty (cestování do země, do jiného města) kvůli bezprostřednímu nástupu porodu;
 • odmítají plavat ve volné vodě a bazénu.

Naléhavě do nemocnice

V některých případech je výtok děložního hlenu doprovázen dalšími nepříznivými příznaky a vyžaduje okamžité nouzové volání:

 • výtok z korku je doprovázen mírným nebo významným krvácením z genitálního traktu;
 • sekrece děložního hlenu nastala současně s odtokem vody;
 • výskyt křečových bolestí břicha se v průběhu času zvyšuje (nástup porodu).

Video: Jak odchází korek u těhotných žen před porodem? osmnáct+

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

Kork před porodem: jak odjíždí, jak to vypadá (foto), kolik korku na primipara a více listů

Odjezd sliznice je jedním ze známek raného narození. Většina žen si tento proces všimne a začne se připravovat na šťastnou událost. Může sliznice zmizet bez povšimnutí a jakou roli plnila dříve?

Nyní pojďme na to podrobněji..

Co je to „sliznice“?

Na děložním čípku jsou žlázové buňky, které produkují sekrece. Zvýšené množství této sekrece se uvolňuje během ovulace, což si všimla téměř každá žena. Pokud těhotenství nenastane, nahromaděný hlen odejde spolu s menstruačním tokem. Když je vajíčko oplodněno, hlen se hromadí v děložním čípku a zhoustne, což způsobuje, že se lumen těsně ucpává. Příroda si to představovala tak, aby žádná infekce nemohla vstoupit do dělohy, kde se tvoří nenarozené dítě. Sliznice v děložním čípku tedy hraje důležitou ochrannou funkci. Složení formovaného korku je neustále aktualizováno, protože sekrece cervikálních buněk nekončí. Korek tak zůstává vždy čerstvý a plně vykonává své funkce..

Sliznice vyplňuje asi 5 cm děložního hrdla. Ucpává lumen velmi pevně a nezanechává žádné mezery mezi zdmi. Hlen obsahuje hotové protilátky, které okamžitě začnou bojovat s infekcí, pokud k tomu dojde.

Množství hlenu je poměrně malé, přibližně dvě polévkové lžíce. Podle konzistence se podobá želé nebo medúze. Korková barva se může mírně lišit. V některých případech jsou přípustné malé nečistoty krve..

Ne všechny ženy si všimnou výtoku korku. U každé těhotné ženy mohou být prekurzory porodu individuální - někdo začne vytahovat žaludek, někdo vytéká voda, někdo si všimne průchodu sliznice. Kromě vidění samotné želé podobné hmoty nelze pozorovat průchod sliznice. To znamená, že pokud odešla na záchod a žena ji necítila, pak těhotná žena nemusí vědět, že porod začne brzy. V některých případech hlen z děložního čípku listy spíše v částech než v celku.

Jak vypadá sliznice s fotografií

Co je sliznice znázorněná na obrázcích níže:

Sliznice každé ženy může vypadat jinak. Je však možné jej charakterizovat běžnými znaky:

 • Konzistence. Nejčastěji korek vypadá jako želé nebo želé. Hustota takové hmoty je poměrně silná, takže sliznice připomíná hrudku. Tvar je také způsoben skutečností, že sekrece krční sliznice je ve válcovém cervikálním kanálu. V některých případech se může konzistence měnit ve více tekutém směru a korek může vyjít po částech - pak bude připomínat rozmazaný výtok sliznice..
 • Velikost. Přibližný objem korku je 50 ml a jeho velikost nepřesahuje 2 cm. Pokud si těhotná žena všimne ve velkém množství sliznice, nemusí to být korek, ale příznaky zánětlivého nebo infekčního procesu. Je to malá velikost a želatinová hmota, která vám umožňuje nezaměňovat zátku s jinými sekrecemi.
 • Barva. Barva sliznice se může lišit. Přirozená barva sekrece děložního čípku je transparentní až bělavá žlutá. Povoleny jsou také změny ve směru hnědých odstínů. Tento parametr plug pro každou ženu může být individuální, proto univerzální kritéria neexistují. Změna barvy je vysvětlena vlastnostmi průběhu těhotenství a zdravotním stavem ženy. Pokud v průběhu přenášení dítěte došlo k nějaké nemoci, může to ovlivnit složení a konzistenci hlenu. Normální jsou považovány za žlutou průhlednou hmotu a hnědý hlen. Je však nutné vědět o patologických stavech, aby bylo možné v kritických případech rychle konzultovat lékaře. Korek tmavé nebo nasycené barvy by měl upozornit. Nepřirozený nebo jasný odstín může být důkazem patologií, například výboje placenty a hrozby potratu. Světlá šarlatová zátka, ve které je přítomno velké množství krve, je také špatným příznakem a vyžaduje okamžitou lékařskou péči. Takové podmínky jsou zvláště nebezpečné, pokud ještě zdaleka nenarodily. Normálně by sliznice měla zmizet pár dní před narozením dítěte.

Funkce sliznice

Nejsrozumitelnější funkcí sliznice je ochrana otevření děložního hrdla před infekcí. Jeho antibakteriální vlastnosti a mukózní konzistence jsou skutečně spolehlivou překážkou pro různé mikroby, díky nimž se embryo bezpečně vyvíjí.

Kromě toho sliznice plní funkci mechanické ochrany. Například spermie po nechráněném pohlavním styku nebo bazénové vodě nemohou vstoupit do dělohy. Antibakteriální vlastnosti sliznice jsou užitečné jak pro patogenní mikroorganismy, tak pro udržení správné rovnováhy přirozené mikroflóry.

Dokud sliznice nezmizí, může žena klidně vést svůj obvyklý životní styl. Když hlen odejde, děloha se stane nechráněnou a žena musí být opatrná, aby nekoupala na otevřené vodě, ne se dlouho koupat, aby byla více pozorná na své zdraví.

Proč korek jde a jak dlouho před dodáním

Doba odtoku korku závisí na různých důvodech. Tento proces je ve většině případů fyziologický a dochází k němu několik dní před narozením kvůli kombinaci několika okolností. Hlavní roli v procesu vypouštění korku mají hormonální změny. Jeden z ostrých skoků je zaznamenán v 38 týdnech těhotenství - od té chvíle by se žena měla připravit na korek a další harckerky raného porodu. Důvody, které mohou vést k výtoku sliznice, jsou následující:

 • Změna hormonálních hladin. Po celou dobu těhotenství byl produkován progesteron, který přispíval k těsnému uzavření děložního hrdla. Po 38 týdnech se tento hormon nevytváří, takže děložní hrdlo změkčuje a jeho pomalé otevírání vede k prolapsu.
 • Výtok plodové vody automaticky vede k odmítnutí sliznice. Napětí svalů vagíny nebo naopak jejich relaxace. Například během sprchy nebo intenzivního sexu.
 • Kontrakce. V tomto případě sliznice odejde těsně před porodem, což se stává docela často.
 • Gynekologické vyšetření. Korkový výstup spuštěný mechanickým vniknutím.
 • Infekční choroby v oblasti gynekologie, jako je kolpitida nebo drozd, které se často vyskytují u těhotných žen. V tomto případě může být zástrčka předčasná a pacient musí naléhavě navštívit lékaře.

Průchod sliznice tedy může začít čekat po 38 týdnech. Nejčastěji k tomu dochází několik dní před dodáním. Tento ukazatel je pro každou ženu individuální a nezávisí na počtu předchozích těhotenství a porodu. U vícedarých a primiparousů dochází k východu korku přibližně stejným počtem dní před událostí a je doprovázeno stejnými znaky. Jediný rozdíl je v tom, že u těhotných žen bez těla je průměr děložního hrdla užší a stěny kanálu jsou poměrně husté. Z tohoto důvodu je korek držen silnější a častěji odchází v částech nebo s uvolňováním pruhů krve. Ženy, které již porodily, mají elastický povrch děložního hrdla. Epitel se protahuje dobře, takže sliznice často odchází zcela a bez krve. Fyziologicky by proces korekového výboje měl být bezbolestný.

Pokud si všimnete, že korek ustoupil, není nutné rychle jít do nemocnice. Pro klidná setkání můžete mít od několika dní do několika týdnů volného času.

Co dělat, když je odstraněna sliznice

Pokud cítíte změnu množství vypouštění, musíte se rozhodnout, o co jde. Pokud je výtok sliznicí a nemá známky patologie, musí těhotná žena počkat několik dní, než se přirozeně začne proces porodu. V některých případech může být sliznice zaměněna s výtokem plodové vody. Bezvodé období je pro dítě velmi nebezpečné, a proto když žena vypouští vodu, potřebuje naléhavou hospitalizaci. Můžete odlišit jeden stát od jiného podle několika kritérií:

 • Čas odjezdu. Korek odchází několik dní před porodem a voda často opouští přímo v procesu porodu. Zpravidla se při odtoku vody zesilují kontrakce. Pokud je žena v tomto období doma, musí pochopit, že porod začíná. Když je korek odstraněn, celkový zdravotní stav a frekvence kontrakcí v děloze se nemění.
 • Barva. Sliznice může mít bílý, žlutý, hnědý odstín a malé pruhy krve. Amniotická tekutina by měla být průhledná, ale v patologických situacích se změní na žlutozelenou.
 • Konzistence. Sliznice je hrudka želé a plodová voda je tekutina unikající z vody.
 • Periodicita. Hlenová zátka se může okamžitě uvolnit zcela nebo několikrát po částech. Amniotická tekutina neustále vytéká, žena si všimne mokrého spodního prádla, rychlé plnění denních polštářků, zvýšené vylučování během kašle.

Proces vypouštění korku může být doprovázen následujícími příznaky:

 • kreslení a bolavé bolesti v podbřišku;
 • nepohodlí
 • mokré spodní prádlo nebo rychlé plnění podložky.

Pokud se po odstranění korku vaše zdraví nezhorší, musíte počkat na přirozený nástup porodu. Pokud máte bolesti nebo zvýšené kontrakce, musí žena naléhavě navštívit lékaře. Sliznice z děložního čípku zanechává absolutně všechny těhotné ženy. Můžete pozorně sledovat a čekat, až se tato událost dozví o bezprostředním přístupu k porodu. Ženy, které tvrdí, že neměly zástrčku hlenu, si to nevšimly..

Pokud si všimnete, že sliznice je pryč, lékaři doporučují tyto tipy:

 • Nepoužívejte koupel, zvláště horké. Zkuste několik dní před porodem použít pouze sprchu. Užitečné jsou také omývání odvarem léčivých bylin (heřmánek, měsíček, dubová kůra) nebo manganistanu draselného..
 • Od chvíle, kdy korek odejde, neplavte v bazénech nebo na otevřené vodě ani nesedejte v chladu..
 • Zkuste se zdržet sexu nebo to dělat opatrněji.
 • Věnujte zvýšenou pozornost osobní hygieně - vyměňte spodní prádlo častěji, umyjte se speciálními hygienickými výrobky a zabraňte infekci v oblasti genitálií.
 • Buďte pozornější a sledujte další předchůdce porodu - vypouštění vody, četnost práce. Pokud existuje několik příznaků práce, musíte jít do nemocnice.
 • Připravte se na cestu do nemocnice předem. Nyní již víte, že se to stane dostatečně brzy, takže si udělejte čas a sbírejte věci a dokumenty.

Co potřebujete vědět o oddělení sliznice

Poškození cervikálního kanálu se může změnit v obecných statistických případech. Například sliznice se zbarví červeně v důsledku zánětu nebo loupání ze stěny děložního hrdla. Množství husté tekutiny, což je sliznice, je poměrně malé - stejné jako při normální ovulaci vylučuje cervikální sekreční vrstvu.

Oddělení sliznice je přirozený fyziologický proces. Označuje začátek hormonální úpravy a nevyžaduje lékařský zásah.

I když sliznice vyšla, dítě je díky husté membráně močového měchýře spolehlivě chráněno v lůně. Pokud je amniotická membrána poškozena, riziko infekce je extrémně vysoké. V tomto případě nouzová hospitalizace a porod.

Měli byste si být také vědomi nebezpečných případů, ve kterých se musíte dát pozor a nechat se konzultovat s odborníkem:

 • jeden z případů je, když si pletou sliznici a plodovou vodu. Hlavní rozdíl ve pocitech spočívá v tom, že plodová voda neustále teče a objem sliznice obvykle nepřesahuje 50 ml. S jakýmkoli napětím v břišních svalech začne voda pronikat intenzivněji. V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace..
 • Zhoršení korku dlouho před očekávaným datem porodu může naznačovat patologie, například placentární narušení nebo předčasný porod.
 • Když je výtok z korku doprovázen uvolněním světlé šarlatové krve. S vyšší pravděpodobností není tento proces normální, protože oddělení sliznice by mělo probíhat bez krvácení.

Jak pochopit, že korek odešel, co dělat, když se to stalo, a kdy začne porod?

Čím blíže k porodu, tím větší vzrušení se týká nastávajících matek. Zvláštní zkušenosti zažívají ženy, které mají první těhotenství: jakmile začne porod, jak zjistit, že začínají - to jsou otázky, které pronásledují budoucí ženy v práci.

Podle zkušenějších žen není pochyb o aproximaci porodu, pokud se odstraní sliznice děložního korku. Tato nápověda však vyvolává ještě více otázek - jaký druh vzdělávání je, jak pochopit, že odešlo, jak neudělat chybu. Aby protichůdné znalosti nepřinesly mnoho zármutků, budeme se těmito otázkami zabývat z vědeckého hlediska.

Kdy začne porod??

Těhotná žena by neměla očekávat, že si všimne uzávěru korku, který uzavře výstup z děložního čípku. Často k tomu dochází při návštěvě toalety, takže ženy se prostě nesoustředí na pocity. Pokud se korek náhle uvolnil, což není často, žena se okamžitě začne bát - když začne porod. Mohou začít jak po několika hodinách, tak po několika dnech (a dokonce i po 2 týdnech). Výstup mukózy „blokády“ není referenčním bodem pro stanovení nástupu porodu.

Při prvním těhotenství

Pořadí narození neovlivňuje faktor uvolňování sliznice, takže nikdo nemůže předpovědět, jak dlouho žena porodí, pokud je korek odstraněn, ať už jde o 1. narození nebo 2..

Protože to může trvat několik hodin nebo několik dní od okamžiku propuštění hrudky hlenu do začátku porodu, tento předzvěstí nedává jasně najevo, kdy začnou.

Nepochybný nástup porodu se projevuje spolehlivějšími příznaky:

 • táhne spodní břicho;
 • asi 6 hodin před nástupem porodu dochází k nepravidelným kontrakcím (akutní bolest v dolním břiše, vyzařující bederní a konečník);
 • objevuje se hojný výtok sliznice z pochvy, pravděpodobně s distribuovanou krví;
 • nepravidelné kontrakce jsou transformovány na pravidelné s intervalem 10-15 minut.

Kontrakce děložních svalů je doprovázena akutní bolestí, pouze malá část žen rodí bezbolestně. I při zjevných zjevných příznacích nástupu porodu je těžké říci, jak dlouho se dítě narodí, protože délka porodu je:

 • zdlouhavý - 18 nebo více hodin;
 • rychle - 4-6 hodin v prvním těhotenství a 2-4 v následujícím;
 • rychle - méně než 4 hodiny při 1 porodu a méně než 2 hodiny při dalším porodu.

Kolik porodit vícečetné?

Stejně tak nelze předpovědět, kdy porod začne během druhého těhotenství, pokud je korek odstraněn. Je pravda, že doba trvání procesu porodu u multiparousů je obvykle 1,5–2 krát kratší než u novorozených žen v práci. Vypouštění hlenu není ukazatelem pro hodnocení přístupu k procesu porodu.

Jak pochopit, že korek se uvolnil?

S blížícím se dlouho očekávaným obdobím je žena stále více překonávána pochybnostmi - co když zmešká nějaké důležité znamení před porodem nebo neuzná, jako například pochopit, že korek se uvolnil. Lze říci jednu věc - nebojte se a eskalovat nezdravou atmosféru paniky kolem porodu.

Zbytečné nepokoje nepomohou ani ženě, ani dítěti, ale jsou schopny způsobit škodu ve formě psychosomatických poruch.

Správným chováním před porodem je klidně čekat na začátek tohoto fyziologického procesu a neměnit obavy, kdy porod začne, pokud je korek odstraněn. Není nutné se obávat, pokud se hlenová hrudka nehýbe. Nemusí jít k samému narození, není čeho se obávat.

Musíte se jen připravit na to, že narození může začít

Jak se korek před dodáním?

Pokud se však hrudka hlenu oddělí před nástupem porodu, je proces jeho odstranění z pochvy individuální. Porovnejte, jak korek vychází u různých těhotných žen:

 1. V některých to vyjde po částech - ve formě viskózního hlenu nebo malých sliznic - po dobu dvou až tří dnů. Pak je tu „klid“ a porod začíná teprve po 2 týdnech.
 2. U ostatních se během močení „vynoří“ v těsné hrudce. V tomto případě může porod také začít jak za pár hodin, tak za pár dní (7-14).
 3. Ve třetím případě dochází k výtoku korku v době úniku plodové vody, to znamená již v procesu dodávání.

Zda korek vyšel během těhotenství nebo během porodu, nebo pokud si žena vůbec svého výtoku nevšimla, není to důležité, ale jak bude probíhat samotný proces porodu. Aby si žena nepřidala komplikace, musí se žena starat o maličkosti co nejméně. To neznamená, že musíte přinutit všechny, aby s ní spěchali, jako s malým dítětem. Musíme se chovat jako dospělá žena a ne doufat, že proces porodu lze vzít do našich rukou a nějakým způsobem ovlivnit. Je možné vypočítat datum narození v den početí nebo poslední měsíc?

Izolace krví je normální?

Nepanikařte, i když korek s krví spadl. Pokud je žena ve fázi úplného nebo mírně předčasného těhotenství, tělo se již připravuje na porod.

Často hnědý korkový list, který také ukazuje na přítomnost krve v něm. Vzhled krve v prenatálním hlenu je docela fyziologický, i když poté, co vyšel korek, nastane „latentní fáze“ - úplná absence příznaků a nejistota, kdy začne porod.

Co dělat, když dojde k dopravní zácpě?

Jak by se měla žena chovat, když uvidí tlustý viskózní hlen nebo hlenovou hrudku na ložním prádle nebo ve vaně při sprchování? Nejdůležitější je být ráda, že její těhotenství dozrálo a brzy, zpravidla nejpozději do 14 dnů, přijde porod. Zde jsou některé porodnické tipy pro ženy vysvětlující, co dělat, když je odstraněna sliznice:

 • klidně informovat gynekologa provádějícího těhotenství;
 • zkontrolovat připravenost k odeslání do nemocnice (dokumenty, lékařské záznamy, pomocný vak atd.);
 • varovat své domácnosti o možné dodávce v následujících 2 týdnech;
 • odmítněte dlouhé cesty, pokud byly naplánovány, a pokud jste pryč, vraťte se co nejdříve domů;
 • až do porodu, odmítnout se vykoupat a nahradit ji sprchou;
 • je vhodné odmítnout sex, aby nedošlo k náhodné infekci.

Proč žádné boje?

Mnoho žen, které nevědí o individuálních charakteristikách výtoku ze slizničních děložních útvarů, očekává zahájení kontrakcí. Ale zpravidla nepřicházejí okamžitě a žena si klade otázku, proč dopravní zácpa zmizela a neexistují žádné boje.

Z výše uvedeného je zřejmé, že korkový východ není přesným předzvěstem porodu. Dává ženě pouze čas na přípravu - někdy i několik hodin, někdy - několik dní.

Kus hlenu, který vyjde, nemusí být celý korek, ale pouze jeho část, jejíž odmítnutí by mohlo vyvolat porodnické vyšetření. Během pronikání do pochvy může být narušena integrita sliznice, proto se často stává, že po prohlídce korek vypadl. Kontrakce mohou začít mnohem později, je to normální.

Co je korek během těhotenství??

Pro posouzení potřeby preventivních opatření doporučených porodníky po průchodu sliznice je užitečné seznámit se s vlastnostmi této látky. Korek pokrývající děložní hrdlo je hrudka velmi viskózního děložního hlenu, který se ve velkém množství vytvoří kolem konce 1 měsíce těhotenství. Ucpává vstup do dělohy a chrání ji před získáním nejrůznějších patogenních původců během sexu, při koupání ve vaně nebo rybníku.

Objem korku a jeho vzhled se liší od 1 do 2 čajových lžiček a od průsvitných po nahnědlé. Je normální, že korek odjíždí za 39 nebo 40 týdnů, kdy porod začne přibližně o (nejpozději po 2 týdnech). Ale to se může stát dříve..

Co dělat, když je odstraněna sliznice?

Přišel tedy dlouho očekávaný okamžik - SHE vás opustil. Kdo to je a proč to dělala číst dál.

Odchod sliznice v pozdních stádiích těhotenství je zcela přirozený proces. Je umístěn v děložním čípku a má konzistenci odpovídající názvu. Hlenová zátka se objeví na samém začátku těhotenství a mění se v docela hustou zátku.

Hlavní funkcí korku je zabránit pronikání různých infekcí do děložní dutiny, které mohou poškodit vývoj plodu. Proto před porodem, když splnil svůj účel, odlupuje se z horní vrstvy děložního čípku a opouští tělo.

U zdravé ženy, jejíž těhotenství probíhalo bez komplikací, vypadá korek jako sraženina hlenu s malými krevními pruhy. Neměl by obsahovat velké krevní sraženiny, hnis a neměl by tam být žádný nepříjemný zápach.

Pokud se plodová voda vypouští po průchodu sliznicí, je nutné jít do rodinného domu. Pokud korek odešel, ale žena nezaznamenala žádné neobvyklé pocity, například bolest břicha nebo zad, můžete zůstat doma a korek odešel by měl být oznámen při plánované návštěvě prenatální kliniky. (https://idealnaya-ya.ru/kogda-otxodit-slizistaya-probka-u-beremennyx-pered-rodami.html)

Můj korek se uvolnil ráno po krátkém protažení kvůli kontrakci vaginálních svalů. Necítil jsem žádné další příznaky: tažení bolesti v podbřišku, zápach atd..

Gynekolog při rutinním vyšetření to uvedl. Řekla, že po korkových listech můžete stále chodit a chodit.

Nyní, s ohledem na načasování nástupu práce. Zde jsou lékaři velmi rozděleni: někdo píše, že primiparové zátky rodí rychleji, když odcházejí, než mnohonásobní, někdo říká opak.

Ve zdrojích jsem viděl následující termíny: alespoň 3 dny, maximálně 2 týdny. Možnost nástupu do práce ve stejný den není vyloučena..

Výše jsem popsal situaci, kdy vytékal pouze korek bez plodové vody.

Pokud voda vytéká, doporučuje se okamžitě sbírat a chodit do porodnice, protože je pravděpodobné, že v případě neexistence dodatečné ochrany, kterou bublinka plodové vody poskytuje, nemusí mít dítě dostatek vzduchu..

Trochu o korkové barvě

Pokud zjistíte, že se sliznice pohybuje, věnujte pozornost její konzistenci a barvě. Následující odstíny jsou považovány za normu:

Průhledný
Béžový
Bělavý
Nažloutlý
Taupe
Zelená barva sliznice a plodové vody naznačuje hladovění plodu kyslíkem. V takovém případě byste měli okamžitě vyhledat lékaře.

Kromě skutečnosti, že tato barva naznačuje hladovění, jsem také viděl informaci, že tato barva naznačuje přítomnost meconium (původní výkaly) v plodové vodě.

Přeji vám snadné a šťastné těhotenství a porod!

Po kolik práce začíná poté, co korek prošel. Co potřebujete vědět o výtoku sliznice před porodem, čeho se obávat?

Těhotenství je vždy problém.

Výtok z korku je jedním z předchůdců porodu, který těhotné ženy při určování počátku porodu řídí.

Téměř všechny měsíce těhotenství je lumen děložního hrdla uzavřen tzv. Hlenovou zátkou.

Jedná se o přirozenou ochranu plodu před nepříznivými faktory prostředí. Neexistuje jediná odpověď na to, kolik práce začíná poté, co korek prošel. Abychom ale mohli předvídat tuto událost, musíme pochopit samotný proces tvorby korku v děložním čípku a jeho účel v těle..

Co je to sliznice

U ženy je ve svém každodenním životě hlen volně sekretován a ne přetrvává v děložním čípku. Když nastane těhotenství, dochází k ostré restrukturalizaci hormonálního pozadí. Během devíti měsíců v ženském těle probíhá restrukturalizace, která vede ke vzniku nových funkcí.

Hlen pod vlivem hormonů se stává hustým, želé-podobným a pevně uzavírá lumen děložního čípku a mění se v druh korku.

Hlen tedy hraje ochrannou roli, vytváří určitý druh těsnosti a zabraňuje pronikání infekce do děložního hrdla.

Odtud přišlo jeho jméno - „korek“. Navenek - jedná se o normální hlen, jen s hustší konzistencí.

U těhotné ženy se mění složení hlenu.

Obsahuje velké množství prostaglandinů, imunoglobulinů a také enzymů - mucin, lysozym atd..

Díky svým baktericidním vlastnostem zabraňují infekci proniknout do děložního čípku a poté do děložní dutiny. To zvyšuje ochrannou funkci. V důsledku zvýšené produkce estrogenu v posledních měsících těhotenství, jehož koncentrace se výrazně zvyšuje před porodem, změkčení (ztenčení) hlenu, který tvoří korek.

Korek odešel - po jak dlouho začíná porod po uplynutí korku

Výstup sliznice není indikátorem, že ihned poté začne těhotná žena porodit bolest. Izolace děložního hrdla je jedním z předchůdců porodu, ale pouze to naznačuje, že v těle se začaly měnit přípravy na porod a všechny orgány a systémy se připravují k účasti na tomto komplexním procesu..

Jak dlouho začíná dodávka poté, co korek prošel, je rétorická otázka, protože není časově blízký vztah s následným doručením. Všechno se děje individuálně pro každou ženu a doba nástupu porodu u každé ženy po uvolnění korkového hlenu se může lišit.

Obvykle korokový výboj předchází kontrakcím za 2 až 3 týdny. Ale to se vždy nestane a vůbec ne. Hlen může někdy vyjít dva až tři dny před narozením. Někdy dochází k výtoku z korku několik hodin před porodem - hlavně v multiparous. Mnoho žen si je jistých, že nezastavily korek.

Okamžik jejího odchodu zřejmě chyběl - žena prostě nevěnovala pozornost. Kromě toho může plodová voda odejít téměř okamžitě.

V mnoha případech korek vyjde po částech, které žena někdy nevšimne. K tomu může dojít po vyšetření gynekologem: korek je vytlačen v důsledku reflexního zvýšení děložního tónu. Někdy to může bezpečně jít na záchod nebo ve sprše. Přestože pro mnoho lidí je tento proces doprovázen tažením nepříjemných bolestí v podbřišku, v nohou se objevuje slabost a pocity popsané ženou jsou podobné stavu před menstruací..

Proto neexistuje přesná odpověď na to, kolik práce začne po korku.

Načasování nástupu porodu během prvního a druhého těhotenství po vypuštění sliznice

Pokud analyzujeme alokaci cervikálních zátek u žen během prvního a následného těhotenství, ukáže se, že přítomnost předchozích neovlivňuje načasování výtoku z korku a kolik práce začne po odchodu korku..

Je známo, že příznaky brzkého těhotenství u těhotné ženy, včetně sekrece sliznice, se vyskytují přibližně ve stejnou dobu, bez ohledu na to, jaké těhotenství je žena v současné době.

Pokud během prvního těhotenství u ženy dojde k porodu týden poté, co vyjde korek, znamená to, že ve druhém případě budou stejné podmínky opakovány.

Předčasné oddělení korku - co to říká

Zvláštní pozornost musí být věnována po dobu 38 týdnů..

Pokud je korek uvolněný, může to být známka:

- přítomnost infekce - je nutné léčit;

- možnost následného vypuštění plodové vody a v budoucnu - riziko narušení placenty;

Krvácení může být podezřelé, pokud korek táhl dlouho a je doprovázen přítomností červené krve. Je třeba věnovat pozornost vzhledu korku: pokud je hlen zelený, je to následek nedostatku kyslíku u dítěte.

Nejmenší podezření na krvácení je důvodem k vyhledání lékařské pomoci. Nemůžete váhat, protože může dojít k přerušení placenty s krvácením - život ohrožující stav pro matku a dítě.

Pokud došlo k úniku korku po dobu 38 týdnů a došlo k úniku nebo vypuštění plodové vody - to je příležitost k okamžitému výletu do nemocnice.

Po dobu kratší než 37 týdnů mohou být všechny výše uvedené příznaky nepřímým projevem hrozby předčasného porodu.

Jak rozpoznat další prekurzory

Abychom pochopili, jak dlouho začíná porod po uplynutí korku, může sama žena sledovat svůj stav, věnovat pozornost přítomnosti dalších předchůdců porodu:

1. „Prolaps břicha“ - znamení, prověřené časem. Vysvětluje to skutečnost, že v posledních týdnech těhotenství je hlava dítěte vynechána - stává se „zasunutou do malé pánve“ a tam je fixována.

2. Změna chodu těhotné ženy spojená s prolapsem břicha: stává se „kachnou“ a je spojena s tlakem hlavy dítěte.

3. V důsledku toho děloha sestupuje a žaludek a plíce nejsou tak podporovány. Žena cítí tyto změny: její celkový stav se zlepšuje. Někdy lze pozorovat změny vizuálně: na žaludku je ještě větší protažení kůže, pupek vyčnívá.

4. Zvýšení množství tekutiny vylučované z genitálního traktu je spojeno s možným oddělením močového měchýře a únikem fetální vody. Pomocí speciálních testů pro expresní diagnostiku můžete rychle zkontrolovat, zda je v těchto sekrecích přítomna plodová voda.

5. „Úbytek hmotnosti“ o 1 - 1,5 kg je spojen s vymizením otoku. Je to jisté znamení těsného porodu.

6. Rychlé močení a výskyt uschlé nebo uvolněné stolice. To je jeden z nejspolehlivějších příznaků blížícího se porodu. Močení se stává častým kvůli stlačení močového měchýře močovým měchýřem; kašovitá stolice - výsledek prudce zvýšeného „špičkového“ množství produkovaného estrogenu.

7. „Tréninkové“ kontrakce - ostré kontrakce břišních svalů. Lze je snadno odlišit od skutečných kontrakcí nepravidelností, různými dobami trvání a bezbolestností.

8. Nepříjemné bolestivé pocity v dolní části břicha a zad jsou spojeny s podvrtnutím.

9. Změna emočního pozadí a nálady, vzhled autonomních příznaků: začnou narušovat pocit tepla, návaly horka, pocení, apatie, slzy a poruchy spánku. Je spojena s maximální produkcí estrogenu, snížením produkce progesteronu.

10. Často po 37 týdnech a pro mnohé ve 39. týdnu se objevuje další předzvěst porodu - pozdní toxikóza.

Co dělat, když je korek volný

Pokud je korek volný, je třeba dodržovat některá další hygienická pravidla:

- Vyvarujte se plavání v bazénu, na moři a dalších veřejných vodních plochách, aby nedošlo k infekci;

- neužívejte koupel - je vhodné se umýt ve sprše;

- vyloučit nechráněný sex (bez kondomu).

A musíte naléhavě informovat lékaře, že korek odešel.

V každém případě, pokud dopravní zácpa vyčnívala a stále neexistují žádné známky jiných předchůdců, nemusíte odcházet daleko a dlouho z domova a být připraveni kdykoli se rychle dostat do nemocnice, protože otázka - jak dlouho začíná porod po uplynutí korku - může být někdy vyřešena v blízké budoucnosti.

Pokud došlo k jedné z neobvyklých situací, neměli byste panikařit.

S moderními metodami a schopnostmi se medicína s takovými problémy úspěšně vypořádá..

 • Aby dítě rostlo silně a obratně, potřebuje to.
 • Jak vypadat o 10 let mladší než jeho věk
 • Jak se zbavit vrásek na obličeji
 • Jak navždy odstranit celulitidu
 • Jak zhubnout rychle bez stravy a kondice
Články O Neplodnosti