Hlavní Analýzy

PMS prošel, ale ne měsíčně

Také k mému překvapení se cítím skvěle (TTT) - obvykle, když dojde ke zpoždění, pak něco něco bolí, bolí nebo unaví - nyní žádné překvapivé symptomy vůbec nejsou.

Opakuji, že tam byl slušný takový PMS, když jedl sladkosti (jedli tuny), únavu a ospalost a otoky, obecně všechno bylo, jak by mělo, pak PMS odešel a nyní, ne, pět nebo šest dní už

sestra, a jak dlouho vaše PMS skončila?.

Kolik je Vám let?

Samozřejmě přiznávám, že existují „klimakterické zvony“, ale PMS v celé své slávě je velmi trapná. Někdy MPS prochází téměř nepostřehnutelně, ale tentokrát to bylo tak bouřlivé, že samotná absence menstruace opravdu překvapila.

Samozřejmě si koupím pro každého. případ je těhotenský test, ale mám dvě děti a přesně si pamatuji, že i před zpožděním, nevědomím o těhotenství, se můj zdravotní stav mění - a moje bolesti na hrudi a moje chuťové pocity se mění a celková únava - teď z toho nic není, vůbec

nemáte demenci, sestru))) tohle je moje top))

Pokud PMS šlo, ale teď to nějak nechodí. Co to znamená?

Zdá se, že identifikujete pojmy „PMS“ a „menstruace“. Mohu být překvapen takovou hustotou a nevědomostí ze strany dívky / ženy.

Předmenstruační syndrom (PMS) je komplexní komplex cyklických symptomů, který se vyskytuje u některých žen v premenstruačních dnech (2–10 dní před menstruací) a je charakterizován psychoemotorickými, vegetovaskulárními a metabolicko-endokrinními poruchami, které zase negativně ovlivňují způsob, jakým je žena zvyklá života.
Při projevech příznaků PMS hrají roli faktory vyvolávající porod a potrat, neuropsychický stres a infekční onemocnění. Přesná příčina vývoje cyklického syndromu není dosud známa..
Hlavním cílem léčby premenstruačního syndromu je normalizace funkcí jednoho z oddělení mozku - hypotalamu, jakož i eliminace doprovodných ženských infekcí, infekcí a toxikózy. Hlavními metodami léčby komplexu symptomů jsou farmakoterapie, hormonální terapie a neléková léčba.

Klinický obraz premenstruačního syndromu je charakterizován symptomatickou rozmanitostí. To zahrnuje:
psychoemocionální symptomy (např. podrážděnost, deprese, slza);
příznaky vegetativně-cévních poruch (bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, bolest srdce);
příznaky odrážející metabolické a endokrinní poruchy (roztržení mléčných žláz, otoky, svědění, horečka atd.).

V závislosti na převládajících jistých příznacích se rozlišují čtyři hlavní klinické formy onemocnění: neuropsychická, edematózní, cefalgická a krize. Kromě toho se v závislosti na počtu, trvání a intenzitě symptomů během PMS rozlišují mírné a těžké formy průběhu nemoci. Mírná forma PMS je stav, ve kterém jsou pozorovány 3 až 4 symptomy 2 až 10 dní před menstruací, a závažný stav je charakterizován projevem 5 až 12 symptomů 3 až 14 dní před nástupem menstruace. Rozlišují se také tři stadia syndromu: kompenzovaná, subkompenzovaná a dekompenzovaná.

PMS: instrukce k přežití

Bez ohledu na to, jak odoláváte, ale dříve nebo později vstoupí do vašeho života ženy. A pak je poznáte ze špatné stránky. Špatná stránka z nich, jako vlkodlaci, se projevuje děsivými cykly a nazývá se PMS. Musíte znát tohoto nepřítele osobně a být schopen se bránit.

V dnešní době pouze ten nejzoufalejší a zpravidla osamělý mužský jedinec popírá existenci tak destruktivního přírodního jevu jako premenstruační syndrom, který skvěle nazýváme PMS. Ještě před půl stoletím se tato zkratka nezdála o nic méně mystickou než UFO, a nyní ICP zaujala nejen čestné místo v práci umělců fotojabu, ale také oficiálně uznanou Světovou zdravotnickou organizací.

Pokud by PMS byl mikrobem vstupujícím do ženského mozku a přitahováním pák (pouze tento patent patentujeme), bylo by snadné jej ukončit. PMS je však vyvolán násilným tancem hormonů. Nejenže vám podrobně řekneme, co je PMS a co je plné, ale naučíme vás také předpovídat jeho přístup a efektivně se s ním vypořádat. Nakonec jste získali objektivní přístup nezávislý na hormonech. Nikdo jiný vám nebude říkat „krutý, bezduchý dobytek“ bez důvodu!

Během PMS může vaše přítelkyně:

• nečekaně plakat;
• dostat akné;
• otrávený maličkosti;
• chtějí spát pořád;
• bobtnání (pozorován přírůstek hmotnosti až 2 kg);
• jíst bez zastavení.

Ale pokud ji máte rádi (nebo jí stále dlužíte auto), budete si s nimi samozřejmě poradit, jak nepříjemné, jako dočasné potíže.

Kriminální román

Abychom lépe porozuměli tomu, jak se vypořádat s příznaky PMS, není špatným nápadem začít pochopit původ problému. PMS je komplex fyzických a behaviorálních příznaků, které se vyskytují 2–10 dní před menstruací výhradně u žen v plodném věku. Existenci PMS napsal římský lékař Soran z Efezu ve 2. století A.D. E. Ve své rozsáhlé práci „Gynekologie“ zmiňuje, že „krátce před krvácením“ se ženy začínají potýkat s různými nepříjemnými příznaky, jako jsou otoky končetin, ospalost, slabost a dokonce „zarudnutí tváří“..

Protože Soran z Efezu již zemřel, obrátili jsme se na konzultaci s jiným lékařem - kandidátkou lékařských věd, porodníkem-gynekologem kliniky + 31 Medical Center Madina Kuchukova. A tady je to, co nám řekla: „Dnes převládá hormonální teorie vývoje PMS. Hladiny estrogenu stoupají, což způsobuje hypoglykémii, která se vyznačuje únavou. Současně se snižuje hladina hormonu progesteronu a začíná v těle zadržování tekutin. “ Náš specialista našel vědecké vysvětlení, proč má dívka během PMS ve zvyku vynechat vaši nezaplacenou vinylovou sbírku ze 16. patra: „Pohlavní hormony ovlivňují produkci důležitého peptidu v hypofýze - melanostimulačního hormonu. Tento hormon, který interaguje s endorfinem, může zvýšit produkci aldosteronu, což způsobuje mnoho změn v těle, včetně změn nálady. “ Madina nám také řekla, co můžeme očekávat od dívky, která zažívá PMS.

Musíte být ostražití, nenechte nepřítele proniknout bez povšimnutí. Pokud jednoho dne za slunečného rána zjistíte, že vám nejen nebyla podávána snídaně, ale vyložili dveře s houpací židlí a třemi dětmi, obviňujte se pouze. PMS detekovaný v čase výrazně sníží vaše ztráty..

Samozřejmě neočekáváme, že v kapesním kalendáři oslavíte cyklus žen ve vašem okolí. Koneckonců, žijeme v XXI století: pro všechno jsou webové stránky vynalezeny dlouhou dobu! Zaregistrujte se na pmsbuddy.com. Zadejte informace o údajném začátku PMS pěti žen, od paní až po recepci, a web vám bude měsíčně zasílat upozornění na hrozící katastrofu. Poté postupujte podle našich pokynů níže. A ať vám pomůže děrovaný kolečko na kolečkách (nebo cokoli váš talisman)!

Dobrý nápad

• Nechte ji být sama
Je čas navštívit své rodiče nebo vaši oblíbenou zebra v zoo. V prvních fázích PMS u žen se hladiny testosteronu zvyšují. Jedním z výsledků procesu je touha po osamělosti. Je nebezpečné porušovat přirozené potřeby jejího těla - doporučujeme se na chvíli zbavit těla.
• Pošlete ji na sport
Dejte jí jednorázový certifikát do tělocvičny, který vám údajně dali vaši kolegové, klienti nebo máma. Michelle Beck, autorka Zkrocení měsíční čarodějnice, prohlašuje, že „cvičení může zmírnit úzkost, zmírnit náhlé změny nálady a další příznaky nálady PMS v důsledku hormonů štěstí - endorfiny, které se při sportu uvolňují do krevního oběhu“.

• Naplňte chladničku zvláštním jídlem nebo dokonce vařte večeři
Naše odbornice Madina Kuchukova doporučuje věnovat zvláštní pozornost výrobkům obsahujícím hořčík, vitamíny B6 a C. „Pro normální fungování nervového systému jsou nezbytné vitaminy B6 a hořčík,“ vysvětluje Madina. "Vitamin C má antioxidační a imunostimulační účinek, což je velmi aktuální, protože imunita je oslabena během PMS." Doporučujeme tedy skladovat vejce, obiloviny, luštěniny, ořechy, krevety, játra, jehněčí maso, kuře a kiwi. Teorie, že během PMS musí být žena máčkována čokoládou, však tento test neprošla. "Výrobky jako sýr, káva a čokoláda mohou během PMS vyvolat úzkost, migrény a silný srdeční rytmus," vysvětlil nám lékař..

• Za úsvitu ji neprobuď
Můžete se dokonce uchýlit ke špinavé hře a vypnout mobil na svém iPhone. Raději bude pozdě do práce ráno, než mít čas na skandál ve večerních hodinách. "Žena během PMS by měla spát 8 - 9 hodin," říká nám autorka Kuchuková. "Nedostatek spánku zhoršuje úzkost a další negativní emoce, zvyšuje podrážděnost".

• Dejte jí romantickou komedii

Protože se stále musí smát, plakat a vyfukovat nos, nechte ji, aby to udělala za pomoci hostujícího Adama Sandlera.

• Zúčastněte se povinností domácnosti
Nechť je všech 58 let vázáno nezávazným vztahem, je to ona, kdo umývá, čistí, leští, vosky a mastizuje, ale ve dnech svého ICP byste měla převzít některé z povinností domácnosti. Rozložte ponožku na sušičce, umyjte zástrčku, házejte míč na kočku - je lepší než poslouchat znovu vyčítat.

• Masírujte krk
„Prudký nárůst estrogenu může způsobit premenstruační migrény, které jsou zhoršovány hlasitým zvukem a jasnými světly,“ říká Stefan Jaskell, autor knihy „Pánský průvodce PMS“. Také dává podrobnou masážní techniku, kterou jsme zredukovali na jednu větu: masírujte dívčí krk zezadu (jinak si bude myslet, že jste se rozhodli ji uškrtit) stisknutím oblasti na spodní části lebky. Jsou zde umístěny svaly, jejichž masáž může snižovat bolesti hlavy..

• Obklopte jej příjemnými pachy
Žena s PMS je zvláště citlivá na pachy. Můžete prostě vyhodit kebab, který vám vaši přátelé dali, abyste vystudovali ledničku, nebo můžete jít dále. "Vůně vanilky, jahod a levandule působí na ženu jako afrodiziaka," důvěrně s námi sdílel Stefan Jaskell. Pro případ, že si koupíte sprchové gely s uvedenými vůněmi (ať už s výjimkou jahod).

• Zobrazit obavy
"Nejste příliš unavení?" "Je polštář dost měkký?" "Umyjte si další meloun?" - tyto pochmurné otázky vás mohou proměnit v jejích očích z zbytečného chlupatého kousku masa na rytíře v pantoflích během několika sekund.

• Souhlasíte s pohlavím, pokud to vyžaduje
V prvních fázích PMS u žen prudce stoupá hladina testosteronu, hlavního mužského hormonu. Stefan Jaskell vysvětluje: „Testosteron je zodpovědný za její touhu po agresivním sexu, iniciativě a prokazování dominance ve vztazích.“ Nesnažte se odkazovat na bolesti hlavy a únavu - bude žádat o dobro pouze jednou.

Špatný a velmi špatný nápad.

• Jděte daleko a dlouho
Toto rozhodnutí je nejen nesportovní, ale také nebezpečné. Žena s PMS nemůže být dlouho vařena ve vlastní šťávě. Rozhodne se, že se jí vědomě vyhýbáte (což je pravda, ale raději to neví). Po návratu najdete skandál s obviněními, jako je „Mohl bych zemřít, a byl bys pozdě na můj pohřeb a nikdy bys nepotkal mou matku“..

• Hrajte společně sport
Pouze chronicky sebevědomá žena (a tento pohled je na pokraji vyhynutí) si může během PMS dovolit potit se před opačným pohlavím. Nyní se cítí silnější, nemotornější, červenější a rozcuchanější než obvykle. Nemám ji rád. To ji zlobí. S velkou pravděpodobností vytáhne zášť proti mužskému skákání z ruky raketou na druhé straně hřiště.

Pokud si myslíte, že několik tuctů nejlepších přátel a neznámých lidí, kteří se kolem vašeho domu planou v barevných čepicích, jí zabrání v házení skandálu, jste se fatálně mýlí. Naopak. Každá strana je stresem a jakýkoli stres během PMS je plný. "Odložte rozsáhlé události a velké zprávy až do nejlepší chvíle, kdy bude mít opět na mysli." Položka „Předstírat, že je pohostinná hostitelka“ je nyní poslední na seznamu priorit, “říká Stephanie Eldred, autorka článku„ Spravujte její ICP “na askmen.com.

• Dejte jí alkohol v naději, že se utratí
Alkohol z vašeho spojence se změní na vašeho nepřítele, pokud jej nalijete na ženu, která zažívá PMS. Kromě toho byste neměli doufat, že alkohol uklidní, nebo dokonce zklidní osobu, která je v epicentru hormonální bouře. Michel Beck trvá na tom, že „alkohol a cigarety zhoršují příznaky PMS“. Riskujete, že se vám podaří dostat opilý vztek, který chce věci vyřešit před úsvitem. Skrýt láhev.

• Vezměte na výstavu vojenských fotografií
Jakékoli silné otřesy během PMS nevyhnutelně povedou k tomu, že začne klást prozatímní otázky: „Proč se lidé navzájem zabíjejí?“, „Budou si nás potomci pamatovat?“, „Rozdělí se s ním přímo na výstavě?“. Věř mi, nechceš jim odpovědět.

• Chovat se stejně jako obvykle
Chcete-li ignorovat testosteron, zlověstně zářící v jejích očích, je alespoň krátkozraký. Zde je o tom, co si o tom Stephanie Eldred myslí: „Vyhněte se běžným konfliktům - kvůli špatně osazenému zvedlému toaletní sedačce, přetékajícímu koši se špinavým prádlem - pokud víte, že hledá jakoukoli příležitost, jak vzbudit pláč“.
• Dotkněte se jejích prsou
Ano, vypadá to skvěle. Přesně tak, jak má. Nic víc a nic méně. Dotkněte se a dotkněte se. Ale ne, během období PMS se její vlastní ňadra pro ženu staly velkou zátěží. Zvyšuje se, ale také bolí, svědí a dělá jiné nepříjemné věci, o kterých nemusíte vědět. Je to smutné, ale pravdivé: můžete obdivovat pouze vizuálně.

Bohužel, není čas na svůj slavný česnekový koláč s durianem a sýrem brie. Pokud obvykle nepříjemné pachy způsobují podráždění u dívky, u dívky s PMS mohou vyvolat záchvat hněvu. Neriskujte.

• Vtip o PMS, řekněte, že rozumíte jejímu stavu nebo upozorňujete na horká témata
Řeknout vtip o PMS ženě s PMS je jako říct holohlavému příteli vtip o plešatých. Raději řekněte vtip o PMS holohlavému příteli. Empatie také nestojí za to. Čím více výzkumů o PMS, tím více žen je hrdých na své postavení. Když hlásíte dívce, že jí rozumíte jejímu stavu, za prvé lháte a za druhé ji zbavujete pocitů exkluzivity. No a samozřejmě myšlenky na zánik institutu manželství s ní teď také nestojí za to.

• Vyžadovat sex, pokud si to nepřeje
Průvodce „PMS Male Guide“ nám říká, že „progesteron, který během PMS klesá, zabíjí touhu ženy a snižuje produkci feromonů v jejím těle.“ To znamená, že to nechce, a už pro vás není zamračená dívka atraktivní. Najít sex tam, kde to necítí, je nevděčná práce.

Seznam zjevných příčin opožděné menstruace

Menstruační cyklus

Menstruační cyklus je komplex změn v ženském těle, zaměřený na schopnost otěhotnění. Jeho regulace se provádí pomocí složitého hormonálního mechanismu.

Průměrný menstruační cyklus je 28 dní. Jeho délka u zdravých žen však může být zkrácena na 21 dní nebo prodloužena na 35 dnů.

Ovulace je proces ženských genitálních buněk opouštějících vaječník do volné břišní dutiny. Tato událost odpovídá středu menstruačního cyklu - 12–16 dní. Během ovulace a 1 až 2 dny po ní je ženské tělo připraveno otěhotnět.

Menarche - první menstruační cyklus v životě dívky, je to začátek reprodukční aktivity ženského těla. Obvykle k této události dochází mezi věkem 11 až 14 let, ale období od 9 do 16 let je považováno za normu. Menarche čas závisí na mnoha důvodech - genetika, postava, stravovací návyky, celkové zdraví.

Menopauza nebo menopauza je poslední menstruační cyklus v životě. Tato diagnóza je stanovena po skutečnosti, po 12 měsících nedostatku krvácení. Normální rozsah menopauzy se považuje za průměrně od 42 do 61 let, v průměru 47–56 let. Jeho nástup závisí na počtu těhotenství, zásobách vajec, perorálních kontraceptivách, životním stylu.

Menstruace nebo menstruace - součást ženského cyklu, charakterizovaná vývojem děložního krvácení. Obvykle trvá 3 až 7 dní, v průměru 4–5 dní. Menstruace je odmítnutí endometria dělohy - její vnitřní sliznice.

Kvůli menstruaci je endometrium dělohy aktualizováno. Tento proces je nezbytný pro přípravu varhanní stěny pro další cyklus, ve kterém je možné početí.

Zpoždění menstruace se považuje za jeho nepřítomnost delší než 6 až 7 dní v normálním cyklu. Kratší období se nepovažuje za patologii. Normálně jsou možné posuny cyklu o 2-3 dny. Menstruační zpoždění může nastat u žen a dívek jakéhokoli věku z přírodních (fyziologických) a patologických důvodů.

Důvody opožděné menstruace

Stres

Regulace menstruačního cyklu je složitý proces, který závisí na mnoha faktorech vnitřního prostředí těla. Hormonální systém je velmi citlivý na stres a emoční otřesy. Tato vlastnost je výsledkem úzké interakce endokrinních žláz a mozku..

Psychologické a emoční stresy jsou nepříznivým prostředím pro těhotenství. Proto mozek dává endokrinnímu systému signál, že početí by nemělo nastat. V odezvě na to, hormonální žlázy mění jejich způsob operace, předcházet nástupu ovulace.

Důvodem zpoždění menstruace mohou být různá napětí. Některé ženy klidně snášejí těžké otřesy (smrt blízké osoby, diagnóza nemoci, propuštění z práce atd.). U některých pacientů může být absence menstruace spojena s menšími zkušenostmi..

Možné příčiny opožděné menstruace zahrnují také závažný nedostatek spánku a přepracování. Pro obnovení cyklu by žena měla vyloučit účinek provokujícího faktoru. Pokud to není možné, doporučuje se pacientovi poradit se s odborníkem. Obvykle zpoždění menstruace během stresu nepřesáhne 6–8 dní, ale v závažných případech je možná jeho dlouhodobá absence - 2 týdny nebo více.

Těžká fyzická námaha

Ženské tělo není přirozeně přizpůsobeno silné fyzické námaze. Nadměrný stres může způsobit poruchy v menstruačním cyklu. Takové poruchy reprodukčního systému jsou často pozorovány u profesionálních sportovců.

Důvodem zpoždění menstruace při těžké fyzické námaze je produkce zvýšeného množství testosteronu - mužského pohlavního hormonu. Díky němu může svalová tkáň růst v reakci na její napětí. Normálně má ženské tělo malé množství testosteronu, ale jeho zvýšení vede k selhání menstruačního cyklu..

Vysoké hladiny testosteronu ovlivňují složité mechanismy mezi hypofýzou a vaječníky, což narušuje jejich interakci. To vede k nedostatku ovulace a ke zpoždění menstruačního krvácení..

Pokud dojde k selhání menstruačního cyklu, měla by žena vyloučit silový trénink. Mohou být nahrazeny aerobními cviky - tanec, běh, jóga.

Z jakých důvodů dochází ke zpoždění menstruace?

Klimatická změna

Lidské tělo se někdy obtížně přizpůsobí novým životním podmínkám. Prudká změna klimatu může způsobit menstruační nepravidelnosti. Tato funkce je nejčastěji pozorována při cestách do horkých a vlhkých zemí..

Měnící se podmínky prostředí jsou signálem potřeby zabránit početí. Tento mechanismus je podobný zpoždění menstruace během emočního stresu a šoku. Mozek vyšle signál do vaječníků o nutnosti blokovat ovulaci.

Dalším důvodem zpoždění menstruace s negativním těhotenským testem je dlouhá expozice slunci. Ultrafialové paprsky mají negativní vliv na fungování vaječníků. Může dojít ke zpoždění při zneužívání solária.

Typicky doba zpožděného menstruačního krvácení během cestování nepřesahuje 10 dní. Při delší nepřítomnosti by se žena měla poradit s odborníkem.

Hormonální přizpůsobení

U dospívajících dívek jsou skoky v cyklu možné během prvních 2-3 let po menarche. Tento rys je normální jev spojený s regulací ovariální aktivity. Obvykle je cyklus nastaven na 14-17 let, pokud zpoždění menstruace trvá i po 17-19 letech, měla by dívka konzultovat specialistu.

Důvodem zpoždění menstruace po 40 letech je nástup menopauzy charakterizovaný zánikem reprodukční funkce. Období menopauzy obvykle trvá 5 až 10 let, ve kterém dochází k postupnému zvyšování doby mezi krvácením. Poměrně často je menopauza doprovázena dalšími příznaky - pocitem horečky, pocení, nervozity, skoky v krevním tlaku.

Také dlouhé zpoždění menstruace je přirozenou reakcí těla po těhotenství. Během kojení se v hypofýze vytváří zvláštní hormon, prolaktin. Způsobuje blokování ovulace a nepřítomnost menstruačního krvácení. Tato reakce je koncipována přírodou, protože ženské tělo se musí po porodu zotavit.

Pokud žena nedojčí bezprostředně po narození, obnoví se její normální cyklus přibližně po 2 měsících. Pokud mladá matka začne kojit, menstruace přijde až po jejím ukončení. Celková doba retence krvácení by neměla přesáhnout jeden rok.

Po zrušení perorálních kontraceptiv dochází k přirozeným hormonálním změnám. Během jejich příjmu přestávají vaječníky fungovat, takže k zotavení potřebují 1-3 měsíce. Tato reakce těla je považována za zcela normální, nevyžaduje lékařskou úpravu.

Dalším důvodem zpoždění menstruace o týden nebo déle je použití nouzové antikoncepce (Postinor, Escapel). Tyto léky obsahují umělé hormony, které blokují jejich vlastní syntézu. Díky tomuto účinku je ovulace blokována a menstruační cyklus se posune..

Podváha a podvýživa

Endokrinní metabolismus ženského těla zahrnuje nejen endokrinní žlázy, ale také tukové tkáně. Jeho procento tělesné hmotnosti by nemělo být nižší než 15-17%. Tuková tkáň se podílí na syntéze ženských pohlavních hormonů.

Podvýživa je příčinou vážného úbytku hmotnosti, což vede k amenorey - nedostatku menstruace. Při vážném nedostatku hmoty nemusí být cyklické krvácení pozorováno po dlouhou dobu. Tato vlastnost je přirozeně adaptivní - mozek vysílá signály, že žena nebude schopna rodit dítě.

Trvalá menstruační zpoždění mohou být spojena s nedostatečným příjmem polynenasycených mastných kyselin a vitaminu E. Tyto látky se podílejí na endokrinní funkci vaječníků, což způsobuje normální dělení ženských zárodečných buněk..

K obnovení cyklu by žena měla získat chybějící libry a zkontrolovat její stravu. Měl by zahrnovat mořské ryby, červené maso, ořechy, rostlinný olej. V případě potřeby je možné použít přípravky vitamínu E..

Obezita

Zvýšení tělesné hmotnosti může vyvolat porušení menstruačního cyklu. Mechanismus patologie reprodukční funkce je spojen s blokováním ovulace v důsledku nadměrné akumulace estrogenů v tukové tkáni.

Také na pozadí obezity dochází k inzulínové rezistenci - stavu, při kterém jsou buňky lidského těla méně citlivé na inzulín. V reakci na to, slinivka břišní začne syntetizovat rostoucí množství hormonu. Neustálé zvyšování hladiny inzulínu v krvi zvyšuje hladiny testosteronu.

Zvýšené množství mužských pohlavních hormonů narušuje normální menstruační cyklus. Proto se ženám doporučuje sledovat jejich hmotnost a zabránit obezitě..

Infekční proces

Jakýkoli zánětlivý proces narušuje normální průběh ženského cyklu. Tělo to vnímá jako negativní pozadí pro počátek početí, proto blokuje nebo posouvá ovulaci.

Jednou z nejčastějších příčin opožděné menstruace je nachlazení a další onemocnění horních cest dýchacích. Typicky, s takovými patologiemi, se cyklus nepohybuje déle než 7-8 dní.

Specifická onemocnění genitourinárních orgánů (cystitida, drozd, vaginóza) mohou způsobit selhání menstruace v důsledku selhání vnitřních orgánů. Pokud žena trpí bolestí nebo táhne dolní část břicha, je pozorován patologický výtok z pohlavního ústrojí, stoupá tělesná teplota, při pohlavním styku dochází k bolesti, měla by se poradit s odborníkem.

Syndrom polycystických vaječníků

Tato patologie je charakterizována vícenásobnými změnami v hormonálním pozadí, což způsobuje blokádu ovulace a posun v menstruačním cyklu. U syndromu polycystických vaječníků je narušena endokrinní funkce hypofýzy. To vede k maturaci několika folikulů, žádný z nich však není dominantní.

U syndromu polycystických vaječníků je v krvi ženy pozorováno zvýšené množství mužských pohlavních hormonů. Zhoršují průběh nemoci a dále brání ovulaci. Poměrně často je na pozadí patologie pozorována inzulínová rezistence, která zvyšuje sekreci testosteronu.

K diagnostice nemoci je nutné ultrazvukové vyšetření. Na ultrazvuku jsou zvětšené vaječníky viditelné a mají mnoho folikulů. S patologií v krvi je pozorováno zvýšení androgenů (mužských pohlavních hormonů) a jejich derivátů. Poměrně často je polycystický ovariální syndrom doprovázen vnějšími příznaky - růst vlasů u mužů, akné, seborrhea, nízké hlasové zabarvení.

Léčba patologie zahrnuje použití hormonálních kontraceptiv s antiandrogenními účinky. Při plánování těhotenství pro nastávající matku lze uvést stimulaci ovulace pomocí drog.

Hypotyreóza

Hypotyreóza je onemocnění charakterizované snížením funkce štítné žlázy. Tento stav způsobuje mnoho faktorů - nedostatek jódu, patologie hypofýzy, trauma, autoimunitní poškození.

Hormony štítné žlázy jsou zodpovědné za všechny metabolické procesy v lidském těle. S jejich nedostatkem je pozorováno snížení reprodukční funkce v důsledku blokování ovulace. Proto je u hypotyreózy často pozorována dlouhá zpoždění menstruace až do její absence.

K diagnostice patologií štítné žlázy se používá její ultrazvukové vyšetření a počítání množství hormonů v krvi. Léčba je založena na typu onemocnění, může zahrnovat příjem jódu, substituční terapii, chirurgický zákrok.

Hyperprolaktinémie

Toto onemocnění se vyznačuje zvýšenou syntézou hypofyzárního hormonu - prolaktinu. Jeho nadměrné množství blokuje ovulaci a narušuje menstruační cyklus. Hyperprolaktinémie se vyskytuje v důsledku traumatu, nádorů hypofýzy, léků nebo hormonálních poruch.

Diagnóza patologie zahrnuje dodání krevního testu na hormony, stejně jako MRI nebo CT mozku. K léčbě tohoto onemocnění se používají léky - agonisté dopaminu.

Hyperprolaktinémie: hlavní mechanismus pro vývoj PMS

Těhotenství

Opožděná menstruace je považována za jeden z prvních příznaků těhotenství. K potvrzení početí může nastávající matka použít testovací proužky, které určují hladinu hCG v moči. Nejmodernější z nich mohou určit těhotenství před zpožděním menstruace.

Kromě těhotenství mohou vzácnější patologie a nemoci způsobit zpoždění menstruace:

  • Itsenko-Cushingova nemoc (hyperprodukce hormonů kůry nadledvin);
  • Addisonova choroba (hypoprodukce kůry nadledvin);
  • poškození endometria dělohy (v důsledku chirurgického zákroku, čištění, potratu);
  • rezistentní ovariální syndrom (autoimunitní onemocnění);
  • syndrom vyčerpání vaječníků (předčasná menopauza);
 • ovariální hypertrofický syndrom (na pozadí dlouhodobého užívání orální antikoncepce, radiační expozice).

Celá pravda o PMS: odkud to pochází a jak se toho zbavit

PMS není fikcí žen, ale skutečnou diagnózou.

Co je to PMS

Předmenstruační syndrom - PMS - se vyskytuje 2–10 dní před menstruací. To je stejná podmínka, kdy žena může plakat bez dobrého důvodu, chtít „něco, nevím co“, otrávit maličkosti, zažít bolesti hlavy a bolesti svalů a obecně se cítit nikde horší.

Podle statistik asi 90% žen alespoň jednou v životě zažilo PMS v té či oné podobě.

Těžká PMS se nazývá premenstruační dysforická porucha - PMDD. Příznaky jsou stejné, ale mnohem intenzivnější. Tolik, že žena nemůže vést obvyklý životní styl.

Naštěstí je PMDD méně běžný. Pouze 3–8% žen si stěžuje na premenstruální dysporickou poruchu (PMDD) na tuto poruchu..

Odkud pochází ICP

Navzdory rozšířené prevalenci PMS nemohou lékaři určit její příčiny. Stále však existují návrhy pro předmenstruační syndrom (PMS):

 • Cyklické hormonální změny. Kolísání hladin estrogenu a progesteronu spolu s příznaky PMS zmizí během těhotenství a po menopauze.
 • Chemické procesy v mozku. Počet neurotransmiterů, včetně serotoninu, dopaminu a GABA, ovlivňuje emoční a duševní stav. Nedostatek serotoninu tak může zhoršit náladu, způsobit únavu, hlad a problémy se spánkem..

Kdo je v nebezpečí

Pokud existují období, může to být PMS. Ale co je PMS riziko více? ženy ve věku 20–40 let, které:

 • porodila;
 • jsou v depresi (a nemusí si toho být vědoma);
 • trpěli depresí, včetně poporodní, nebo trpěli bipolární poruchou;
 • mít příbuzné s depresí;
 • vystaven častému stresu;
 • kouř
 • zneužívání alkoholu, soli, cukru a červeného masa;
 • spát málo;
 • zanedbaná fyzická aktivita.

Jaké jsou příznaky PMS?

Existuje mnoho symptomů PMS, ale nejčastěji se u žen vyskytuje právě předmenstruační syndrom (PMS).

Emoční a behaviorální projevy

 • deprese, napětí a zvýšená úzkost;
 • plačtivost;
 • změny nálady;
 • podrážděnost, záchvaty hněvu;
 • změny v stravovacím chování: neustálý hlad nebo ztráta chuti k jídlu;
 • nespavost;
 • izolace, neochota komunikovat s lidmi;
 • obtížnost soustředění
 • libido se mění.

Fyzické projevy

 • bolest svalů;
 • bolesti hlavy;
 • únava;
 • přírůstek hmotnosti v důsledku zadržování tekutin v těle;
 • nadýmání;
 • bolest na hrudi nebo něha;
 • akné
 • zácpa nebo průjem;
 • nesnášenlivost na alkohol.

U většiny žen příznaky jakékoli závažnosti obvykle zmizí do čtyř dnů po začátku menstruace..

Jak pochopit, že máte PMS

Diagnostika PMS je obtížná. Fyzická a duševní onemocnění mohou mít podobné příznaky nebo jednoduše zhoršovat stav před menstruací. Proto je nejúčinnější diagnostickou metodou vedení deníku, jak je diagnostikována PMS (premenstruační syndrom)?.

Pokud se příznaky pravidelně objevují uprostřed cyklu a přetrvávají až do začátku menstruace, je to pravděpodobně ICP.

Každý den si uvědomte následující:

 • Existují bolesti nebo křeče?
 • Existuje vaginální výtok??
 • Jaká je tvoje nálada??
 • Kolik jsi spal?
 • Cítíte se unavení nebo pod napětím??
 • Jaká je tvoje váha?
 • Existují nějaké vnější změny (nadýmání, akné)?
 • Mít fyzickou aktivitu?
 • Byl tam sex? Chráněno nebo ne?
 • Berete antikoncepci?
 • Kdy začala a končí menstruace?

Nejvhodnější je to ve speciálních aplikacích. Smartphone je vždy s vámi, takže si můžete kdykoli vytvořit značku.

Jak zmírnit příznaky PMS na vlastní pěst

 • Jezte menší předmenstruační syndrom (PMS) po částech, ale často zabrání nadýmání.
 • Soli méně jídla, aby vlhkost v těle nezůstávala.
 • Vzdejte se kávy, alkoholu a cigaret.
 • Jíst potraviny bohaté na vápník: tvaroh, mléko, lískové ořechy, sezam. Stejně jako komplexní uhlohydráty: ovoce, zelenina a celá zrna.
 • Udělejte jógu, osvojte si techniku ​​hlubokého dýchání a přihlaste se k masáži, abyste zmírnili stres.
 • Věnujte alespoň 30 minut denně chůzi, cyklistice, plavání a dalším aerobním cvičením.
 • SPI více.

Kdy navštívit lékaře

Stává se, že PMS se stává vážným problémem, který zasahuje do obvyklého způsobu života. Pokud jsou příznaky závažné, intenzivní po dobu dvou cyklů v řadě, pravděpodobně se zabýváte premenstruální dysphorickou poruchou (PMDD). Pak byste se měli poradit s lékařem - gynekologem nebo psychoterapeutem.

Neváhejte. Obzvláště pokud máte těžký emoční stav: chcete se ublížit, přemýšlet o sebevraždě.

Přítomnost podobných příznaků v průběhu menstruačního cyklu je také závažným důvodem k domluvě s odborníkem. Mohou naznačovat další zdravotní problémy, které nesouvisejí s PMS a PMDD. Například o onemocnění štítné žlázy nebo depresi.

Co bude lékař dělat

K diagnostice PMS nebo PMDD musí lékař vyloučit možnost těhotenství nebo zdravotních potíží. Buďte tedy připraveni na testy a odpovězte na otázky předčasného syndromu (PMS) týkající se času, kdy se příznaky objevily, a jejich závažnosti, způsobů, jak se cítíte lépe, své nálady a dalších. Zde vám pomůže menstruační deník..

Pokud je diagnostikována PMS a je pro vás nepříjemné, lékař vám pravděpodobně předepíše následující léky: Předmenstruační syndrom (PMS):

 • Diuretika. Jsou užívány, pokud cvičení a omezení příjmu soli nepomáhají vyrovnat se s přírůstkem hmotnosti, otoky a nadýmáním. Diuretické tablety odstraňují přebytečnou tekutinu ledvinami.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky. Například ibuprofen nebo naproxen. Zpravidla jsou předepisovány pro křeče, bolesti hlavy a nepohodlí v pánvi a hrudi.
 • Antidepresiva. Zvyšují úroveň neurotransmiterů produkovaných mozkem potřebných pro kontrolu nálady a emocí. Nejúčinnější skupina selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu.
 • Hormonální antikoncepce. Tyto léky zastavují ovulaci a mohou zmírnit příznaky PMS..

Zeptejte se svého lékaře na všechny možné typy terapie. Například některé ženy zažívají úlevu od předmenstruačního syndromu (PMS) po akupunktuře a bylinných ošetřeních (třezalka tečkovaná, zázvor, ginkgo, posvátný vitex). Co je pro některé PMS nápomocné? kyselina listová, hořčík, vápník, vitamíny D, E a B6. Je pravda, že účinnost těchto metod nebyla prokázána..

A ano, vždy se poraďte se svým lékařem, než začnete užívat jakýkoli lék..

PMS: příznaky blížící se menstruace

Cítíte se před menstruací podrážděni, ponurí, docela hladoví? Pokud ano, pak nejste sami! Tyto příznaky jsou způsobeny premenstruačním syndromem, také známým jako PMS. Většina dívek má příznaky PMS několik dní před menstruací. Je to druh řeči těla, který vás varuje, že menstruace je hned za rohem.

Příčiny PMS

PMS je způsobena změnou hladiny hormonů v těle. Tyto hormony působí nejen během menstruace, ale během celého cyklu! Hormony prostaglandinu způsobují během menstruace kontrakci dělohy. Pomáhají jí tak odtrhnout sliznici. A před menstruací, prostaglandiny způsobují, že se cítíte mírné křeče v břiše.

Čím více prostaglandinů v krvi, tím závažnější jsou příznaky PMS.

Co je PMS u dívek: příznaky a známky

Kdy začíná ICP??

Známky a příznaky PMS se mohou objevit týden před nástupem menstruace. Příznaky zmizí, když začne menstruace.

Příznaky a příznaky PMS

Před menstruací a během menstruace můžete cítit křeče v dolním břiše. Nebojte se, není nic špatného nebo hrozného. Zkuste omezit nepohodlí pomocí teplé vyhřívací podložky..

Bolesti hlavy a bolesti zad

Bolesti hlavy a bolesti zad jsou velmi častými příznaky PMS před menstruací. Užijte si více odpočinku, dostatek spánku. Pokud je bolest příliš silná, promluvte si se svým lékařem..

Nadýmání

Bloating je dalším běžným znakem PMS. Je to kvůli hromadění tekutin v těle způsobených hormony. Nebojte se, všechno za pár dní projde.

Emoční nestabilita

Hormony ve vašem těle mohou ovlivnit náladu a citlivost. Pokud se vám všechno jeví jako hrozné, nebojte se, projde to. Pokud chcete být sami, dejte si takovou příležitost. Možná budete chtít plakat, to je také v pořádku. Zkontrolujte svůj menstruační kalendář. Pokud je vaše nálada skutečně spojena s PMS, stačí se zhluboka nadechnout, zůstat v klidu a pokusit se nebát se svých pocitů.

Akné

Kůže je velmi citlivá na hormonální změny v těle. Možná si všimnete, že máte nové vyrážky před obdobím.

Vaginální výtok se zvyšuje těsně před nástupem menstruace. Je to způsobeno změnou hladiny hormonů v těle. Vypouštění se zpravidla stává silnějším a krémovějším vzhledem. V takových případech použijte vložky pro diskrétní kalhotky. Jsou velmi tenké a pružné, takže se nepohodlí.

Před obdobím se vaše prsa stanou citlivějšími.

Aktivní fyzická aktivita a nepříjemná podprsenka mohou během tohoto období způsobit další nepohodlí na hrudi..

Každá dívka má svou vlastní jedinečnou kombinaci výše uvedených příznaků PMS. Věnujte pozornost tomu, jak se cítíte před nástupem menstruace, pak vás vaše období nepřekvapí.

Hormonální touha nebo ženská deprese. PMS: příčiny, příznaky, pomoc.

Proč stojí za to mluvit samostatně o „ženské depresi“? Poruchy nálady jsou ve skutečnosti bez pohlaví a mentální struktura mužů a žen má stejnou strukturu. Prevalence deprese mezi ženami je však statisticky vyšší a každá osmá žena zažívá během svého života alespoň jednu depresivní epizodu. Série článků „Hormonální touha“ je věnována depresivním stavům způsobeným hormonálními výkyvy, které každá žena pravidelně prožívá.

Předmenstruační syndrom (PMS).

Hormonální fluktuace jsou nejčastěji spojeny s reprodukčními cykly v ženském těle. Menstruační cyklus, těhotenství, poporodní období, menopauza, neplodnost nebo vědomé rozhodnutí nemít děti - všechny tyto události mají specifický vliv na změny nálady ženy a pro některé taková změna znamená nástup depresivní epizody. Studie potvrzují, že hormony mají silný vliv na chemii mozkových procesů, včetně ovlivnění těch oddělení, která regulují obecné emoční pozadí a způsoby emoční reakce, vnímání reality. Mechanika samotné hormonální „invaze“ stále nemá žádné vysvětlení a zatím se musíme vypořádat s viditelnými důsledky.

Je třeba říci, že samotná změna hormonálního pozadí nezpůsobuje depresi. Hormony vyvolávají depresivní stav, pokud žena k tomu měla předem náchylnost. Existuje však situace, která se všeobecně odráží v duševním stavu každé ženy - premenstruační syndrom nebo PMS.

Syndrom je kombinace symptomů nebo projevů. Fyzicky nepříjemné projevy (otoky, bolesti břicha a dolní části zad, ospalost, kolísání tlaku, ospalost nebo nespavost, zvýšená chuť k jídlu a touha po „škodlivých“ potravinách nebo specifických potravinách atd.) Jsou kombinovány s psychologickými - obraz vnímání sebe sama a změny světa. Podle jedné teorie je PMS podobná „zkoušce“ těhotenství, během níž žena zažívá změnu v pojetí „já“. Tato změna způsobuje silné vnitřní napětí v důsledku nevyhnutelného konfliktu. Žena může vypadat ze strany agresivně a zároveň letargicky, rozmarně, nevyváženě a disinhibovaně nebo naopak - inhibována.

Subjektivně prožívané ženy jako nepříjemné nebo dokonce bolestivé psychologické symptomy PMS se začínají objevovat 7-10 dní před prvním dnem cyklu a mizí v prvních dnech menstruace. Příznaky jsou podobné příznakům klasické deprese, i když ve skutečnosti nejsou..

PŘÍZNAKY PMS

- snížení energetické hladiny. Neexistují žádné síly pro otevřenou a aktivní interakci se světem. Zamykání v sobě a soustředění na sebe (jako způsob, jak šetřit energii);
- slza, sentimentalita;
- podrážděnost (neexistuje energie, ale existují ekologické podněty, které vyžadují odpověď. Například potřeba provádět domácí práce, být efektivní na pracovišti, chovat se s blízkými obvyklým způsobem);
- Zvýšené nároky na fyzické pohodlí. Silné napětí může způsobit ostré pachy, zvuky, nepříjemné hmatové pocity, nepříjemnou teplotu okolí, nedostatek čistoty, potřebu aktivních fyzických akcí atd.;
- pocit osamělosti, touhy a dekadentní nálady („na mě nic dobrého v životě nečeká“, „nikdo mě nemiluje a neocení“, „nikdo mě nepotřebuje“ atd.);
- Tendence obviňovat sebe a obecně hledat osoby odpovědné za všechny problémy. Když uspořádala hádku, žena se může okamžitě ponořit do zkušenosti své vlastní viny;
- projev náhlých iracionálních obav (dostat se do dopravní nehody, udušení v přeplněném autě metra...). Strach je kombinován se zkresleným viděním situací;
- snížená koncentrace, pozornost, poškození paměti. Nepřítomnost, snížená schopnost stanovit cíl a dosáhnout ho (slabost volební sféry jako celku);
- zobecněné myšlení - je možné snížit schopnost být specifický, přičemž je možné držet se maličkosti (nafouknutí slona z myši jako příčina konfliktu).

Protože hormony, na kterých nemáme rady, velí celé této „přehlídce“, můžeme podmínku zmírnit dostupnými metodami. (Hormonální terapie kvůli špatné předvídatelnosti výsledku v tuto chvíli není jednoznačnou indikací pro PMS).

PMS ASSISTANCE

Nestabilní psychologický stav sám o sobě činí ženu závislou na prostředí - fyzickém i sociálním. Obzvláště důležité osobnosti jsou blízcí lidé a ti, s nimiž má žena neustálý emoční kontakt. V tomto ohledu má smysl předem takové lidi varovat před možným vzplanutím hněvu, nerovnováhou, vyslovením neopodstatněných nároků, slzami atd. („Možná jsem trochu odlišný, zdánlivě nespravedlivý nebo nespokojený, ale to nemá nic společného s mým postojem k vám.“) Stačí to říci trochu dopředu a požádat o trochu shovívavost a porozumění, protože žena sama si takové chování nijak zvlášť neužívá, nemluvě o bolestivosti jednotlivých projevů PMS.

Je důležité, aby si blízcí lidé uvědomili, že během PMS nejsou rozmary a záchvaty hněvu způsobem, jak se může zdát. Žena zažívá do značné míry bezbranný stav a stává se dítětem, které dosud nemá dostatečné způsoby, jak regulovat její vlivy a které nejsou vždy schopny sdělit informace o svých potřebách „tichou“ formou. Vzlykání se stává způsobem, jak zmírnit stres. Vital potřeby mohou také přijít do popředí (nezažijte hlad, zima, jít spát včas, atd.), Nemusíte je ignorovat, nebo bránit jejich uspokojení
(„Jen proto, že jste nedávno měli večeři!“, „Dnes jste spali až do 11!“ Atd.)

Postačí, když lidé v okolí nezačnou reagovat na bouřlivé emoce a pochopí, že matka, manžel nebo přítelkyně je nyní v neobvyklém stavu pro každého. Udělat něco příjemného, ​​usnadnit každodenní starosti, mluvit se ženou o vřelých pocitech a ujistit se, že všechno v životě je dobré a že má ve vašem životě velkou hodnotu - to vše může mít významný dopad na její stav..

Jak si pomoci přežít PMS

Doporučení pro změnu stravy (konzumace více obilovin, snížení množství kofeinu, masa atd.) Nebo používání speciálních vitamínů jsou velmi běžná, navzdory obtížnosti při posuzování skutečné účinnosti těchto opatření. Taková opatření jsou dobrá jako prevence. Vyvážená strava přispívá k pohodě, bez ohledu na den cyklu, ale začít měnit stravovací návyky s nástupem nestabilního psychologického stavu není zpočátku nejúspěšnějším nápadem.

Podle zkušeností autora pomáhá soubor opatření ke stabilizaci psychologického stavu nejlépe zmírnit stav. A je tu dobrá zpráva: v tomto případě stačí relaxovat a, jak se říká, vzdát se vlny, která vás kryje. To je příroda! A PMS je jen případ, kdy je lepší dělat to, co chcete, jakkoli směšné to vypadalo ze strany a dokonce se vám nezdá divné.

Co je lepší udělat:

 • Omezte aktivitu, pokud během dne nezmizí pocit letargie (cílem je zabránit únavě). Pokud naopak - chcete se pohybovat, pohybujte se! Zrychlení průtoku krve pomáhá stabilnímu fungování nervového systému. Plavání, gymnastika, chůze - to vše dává tělu radost.
 • Meditujte (jako v případě vitamínů a správné výživy, je lepší profylakticky cvičit) nebo praktikovat jakoukoli techniku ​​pro samoregulaci emoční lability.
 • Být přírodou. Nejen procházky fungují dobře, ale i rozjímání o krajině, pobyt na čerstvém vzduchu na malebném místě mimo město.
 • Zaměřte se na současnost. Nemysli na význam života na celém světě, nemysli na důležité otázky.
 • Cry, jestli chceš. Je důležité nedržet slzy, když se valí. Samozřejmě musíte vždy zvážit relevanci vašeho chování v konkrétním případě na konkrétním místě a čase. Ale vždy můžete najít odlehlé místo, kde si můžete dopřát krátký záblesk temnoty bez očí.
 • Pokuste se rozzlobit a vyhodit energii (samozřejmě, že je lepší nesměřovat na agresi na ostatní a nepoužívat ji ničivým způsobem).
 • Mít sex. Dokonale uvolňuje stres a stabilizuje hormonální výkyvy. Současně je důležité, aby byl partner naladěn na vaši vlnu a zohlednil zvýšenou citlivost ženy. Odevzdání se přírodě v tomto případě znamená dělat vše jen tehdy a jen tak, jak chcete v tuto chvíli. Svého partnera můžete doslova vést, nechat ho cítit, co je přijatelné a co je nežádoucí.
 • Pamatujte, že smutný stav je dočasný. Nenechte se stydět za ústup, oplocení, popření světové komunikace. Musíte jen varovat předem.
 • Roztržitý! Mít méně času na přemýšlení o noční můře života. Podívejte se na film, čte knihy, výstavy.
 • S rostoucí náchylností k estetice je důležité uspokojit touhu po krásných: navštivte výstavu, poslouchejte svou oblíbenou hudbu. Můžete kreslit, vyřezávat, i když vaše zkušenost s barevnými barvami a plastelínou skončila ve školce; vylévejte emoce v jakémkoli textu: od poezie po krátké tóny.
 • Seznamte se s lidmi, kteří vám dávají smysl pro jejich hodnotu, dávají vám teplo a mohou sdílet důvěru. Komunikujte s těmi, kteří vás milují a koho milujete. Chci jít v krásných šatech - musíte jít; Chci pít kávu a plakat, chytit velký dort ve společnosti mé milované přítelkyně - to je způsob, jak to udělat. I přes nebezpečí kofeinu a jednoduchých sacharidů.

PMS: příznaky u žen. Příznaky PMS se zpožděním

Ženy jsou od přírody emocionálními osobami. Stává se však, že dámské emoce nevznikají bez důvodu. A nejčastěji jsou negativní. Co by to mohlo být, proč se to děje? Odpověď na tuto otázku bude hledána v tomto článku.

Zkratka

Pravděpodobně každá dáma ví, co tato tři písmena znamenají - PMS. Dekódování, symptomy - to je to, o čem chci mluvit. Jedná se tedy o určitý stav dámy, která se v medicíně nazývá premenstruační syndrom. Jedná se o zvláštní příznakový komplex, který se vyskytuje ve spravedlivém sexu asi týden nebo dva před nástupem menstruace. Tato podmínka má individuální charakter a je zvláštní pro každou dámu. Chci říci, že tento příznak má také několik dalších jmen v lékařské praxi. Pokud žena uslyší fráze „cyklické onemocnění“, „syndrom premenstruačního napětí“ nebo „premenstruační nemoc“, bude se toto jednat o jeden problém - PMS.

Co se stane tělu

Dále zvažujeme téma: „PMS, přepis, symptomy“. Chci také říci pár slov o tom, co přesně se v této chvíli děje se ženským tělem. Je důležité objasnit, že všechny příznaky budou pozorovány přesně ve druhé fázi menstruačního cyklu. V tomto případě může být nejčastěji ovlivněn vegetovaskulární, endokrinní a neuropsychologický systém.

Některé statistiky

Chci také říci pár slov o tom, kdo je nejvíce náchylný k takovým problémům, jako je PMS. Symptomy tohoto onemocnění budou nejčastěji pozorovány u dívek astenického typu, tj. Tenkých dám, stejně jako náchylných ke stresu a poruchám duševní osobnosti. Pokud jde o statistiku, lékaři říkají, že tato porucha nejčastěji postihuje spravedlivý sex nad 30 let. Do této doby má příznaky onemocnění pouze 20% dívek.

Klasifikace příznaků

Pokud žena trpí problémem, jako je PMS, příznaky se mohou týkat jedné z následujících poměrně velkých skupin.

 1. Neuropsychic.
 2. Edematózní.
 3. Kefalgický.
 4. Krize.
 5. Atypické.

Dále je třeba podrobněji prozkoumat každou z těchto skupin a zdůraznit zde zvláštní příznaky, které mohou dámu doprovázet v tak obtížném období..

Neuropsychic Symptom Group

Podívejme se podrobněji na problém jako PMS. Příznaky se mohou vztahovat k neuropsychické skupině. Zde si povíme o nejpravděpodobnějším společném problému všech žen - emočním. Jaké příznaky v tomto případě budou pozorovány:

 • nespavost;
 • podrážděnost;
 • slabost;
 • nestabilita nálady, její rychlá změna (od smíchu k slzám);
 • plačtivost;
 • agrese;
 • bezpříčinná touha;
 • únava
 • pocit strachu;
 • depresivní nálada (vznik negativních myšlenek, dokonce sebevražedných).

V této souvislosti má mnoho žen různé problémy spojené se sexuální sférou, čichovými a sluchovými poruchami. Mohou se také vyskytnout následující problémy: pronikání prsou, ztráta chuti k jídlu, nadýmání, závratě, celková bolest.

Edematózní PMS

Dále považujeme takový problém jako PMS. Symptomy s edematózní formou - o tom teď budeme mluvit. Hlavní problémy se zde budou týkat zadržování tekutin v tkáních. Co se potom může stát ženskému tělu?

 1. Otok obličeje.
 2. Otok končetin.
 3. Přibývání na váze.
 4. Žízeň.
 5. Snížené močení.

Tyto příznaky mohou být navíc doprovázeny závratě, nadměrným pocením, svěděním kůže a poruchami trávení (průjem, zácpa, plynatost)..

Kefalgický PMS

Jaké další ukazatele se liší v PMS u žen? Příznaky mohou souviset s vegetativně-cévním systémem a neuralgií. Co se potom stane s paní?

 1. Bolest hlavy (až k útokům podobným migréně).
 2. Palpitace, může dojít k bolesti srdce.
 3. Nervozita.
 4. Silná citlivost na zvuky, pachy.
 5. Nespavost.

Pokud jde o bolesti hlavy, bude to s největší pravděpodobností doprovázeno nevolností, závratě, těžkou pulzací v chrámech a otokem víček. Za zmínku také stojí, že tato forma symptomatologie je nejčastěji vlastní těm dámám, které utrpěly traumatická poranění mozku, vážná napětí a infekce. Kromě toho lze pozorovat u zástupců spravedlivého pohlaví, kteří mají problémy s kardiovaskulárním systémem a gastrointestinálním traktem.

Krizový PMS

Toto je vážnější forma PMS u žen. Příznaky v tomto případě budou mít určitý procesní charakter. To znamená, že tato krize bude mít svůj začátek, během kterého mohou být pozorovány následující příznaky.

 1. Bolest v oblasti srdce (bez odchylek v ukazatelích během EKG).
 2. Tachykardie - palpitace.
 3. Zvýšení tlaku.
 4. Panický strach.

V tomto případě nejčastěji cyklus příznaků končí nadměrným močením. Kdo je touto formou PMS nejvíce zasažen? Jsou to ženy po 40 letech, stejně jako ženy, které mají problémy s onemocněním ledvin, srdce, zažívacího traktu.

Atypické formy

Existují také atypické formy PMS. Příznaky

 1. tělesná teplota může stoupnout na 37,5 ° C (k tomu dojde ve druhé fázi cyklu);
 2. ospalost;
 3. bolesti hlavy se zrakovým postižením;
 4. různé alergické reakce.

Všechny tyto příznaky se však vyskytují u žen nejméně, a proto se nazývají atypické, které jsou velmi vzácné a pouze ve velmi malém procentu žen trpících PMS..

O závažnosti

Nikomu nebude tajemství, že se příznaky PMS u dívek liší. Někdo je zanedbatelný, někdo je silnější než ostatní. Stojí za zmínku, že závažnost tohoto problému je ovlivněna právě symptomatologií pozorovanou u paní. Existují dvě formy kurzu PMS.

 1. Snadný. V tomto případě má dáma jeden až čtyři příznaky uvedené výše. Všechno se děje asi 5-10 dní před začátkem menstruace.
 2. Těžký. V tomto případě se počet příznaků pohybuje od 4 do 12. Mohou se vyskytnout týden nebo dva před začátkem špinění. V tomto případě bude několik příznaků vyjádřeno velmi jasně a zřetelně. Také dáma bude mít postižení.

O jevištích

Po zvážení otázky, jaké příznaky se mohou vyskytovat u PMS u ženy, bych rád také řekl, že tento problém má tři fáze vývoje..

 1. Stupeň kompenzace. Zde se příznaky objevují u ženy ve druhé fázi menstruačního cyklu. Průběh syndromu však v průběhu let nepostupuje..
 2. Fáze subkompenzace. V tomto případě se počet příznaků v průběhu času zvyšuje, jejich závažnost může být také zhoršena. Je důležité říci, že příznaky PMS během špinění nezmizí.
 3. Fáze dekompenzace. Jedná se o velmi závažný průběh PMS, kdy jsou příznaky pozorovány téměř v průběhu celého cyklu. V tomto případě existuje pouze „lehké“ osvícení.

O důvodech

Ženy se také mohou zajímat o otázku, proč mají některé ženy syndrom PMS. Příznaky tohoto problému se nejčastěji vyskytují po utrpení stresu, neuroinfekcí, potratech a jiných operacích. Pozadí také vytváří řada gynekologických problémů, které se mohou vyskytnout u žen. Jaké další příčiny syndromu PMS doktoři dokazují??

 1. Hormonální fluktuace (teorie 1: porušení správného poměru hormonů v těle dámy jako estrogen a progesteron; teorie 2: hyperaktivita hormonu prolaktinu, který způsobuje, že sodík a voda zůstávají v těle).
 2. Patologie spojené s štítnou žlázou.
 3. Porušení rovnováhy vody a soli v těle.
 4. Nedostatek vitamínů B, jakož i nedostatek hořčíku, zinku a vápníku.
 5. Genetická predispozice může také způsobit, že dáma má tento syndrom.
 6. Psychogenní faktory: častý stres, problémy doma nebo v práci.

O zpoždění

Některé dámy se také zajímají o otázku „budou mít PMS příznaky se zpožděním?“ To je samozřejmě možné. Příznaky se mohou objevit ve správný čas, ale špinění může být pozdě. Zde musíte nejprve pochopit, proč dochází ke zpoždění menstruace: příčinou může být jednoduchý stres a možná těhotenství.

O těhotenství

Musíte také odpovědět na následující otázku: „Existuje tandem: příznaky PMS a těhotenství.“ To nemůže být. Ve skutečnosti je při porodu dítěte práce vaječníků blokována. Během této zvláštní podmínky však u paní mohou být pozorovány některé ukazatele. Může to být například podrážděnost nebo změna chuti k jídlu. Ale všechny tyto příznaky jsou relevantní nejen pro jeden problém (PMS), ale také pro další podmínky dámy. Je také důležité, aby ženy byly schopny rozlišit mezi příznaky PMS během zpoždění, aby se nezaměňovaly s prvními ukazateli těhotenství (a často jsou velmi podobné)..

Diagnostika

Abyste správně diagnostikovali ženu s PMS, musíte nejprve vyhledat pomoc gynekologa. Pouze po důkladné studii všech příznaků, které jsou pozorovány u dámy, bude kvalifikovaný lékař schopen provést kompetentní diagnózu, poté, co rozhodne o formě a závažnosti průběhu tohoto syndromu. Lékař však může potřebovat další výzkum. Zároveň může být žena poslána k vyšetření dalším odborníkům.

 1. Může být nutná konzultace s neurologem nebo psychiatrem. V tomto případě lze také předepsat MRI, CT nebo rentgen lebky..
 2. Lékař může předepsat encefalografii, aby vyhodnotil stav cév mozku, pokud je hlavním příznakem dámy silné bolesti hlavy.
 3. Pokud má dáma problémy s bolestí na hrudi, může být předepsána mamologická konzultace a ultrazvuk mléčných žláz.
 4. Pokud má žena edematózní formu PMS, může jí být předepsáno různé močové testy: denní odběr diurézy, Zimnitsky nebo Robergův test.

Gynekolog také pravděpodobně poradí dámě, aby si nechávala deník příznaků PMS, aby lépe vyřešila tento problém..

Co dělat?

Je také důležité říci ženám, jak zmírnit příznaky PMS. K tomu můžete použít různé metody. Jeden z nich je zcela bezpečný pro ženské tělo, protože nevyžaduje použití léků. Co tedy může dáma udělat?

 1. Změna výživy. Aby se zabránilo výraznému vyjádření příznaků PMS, může se žena pokusit upravit její stravu dva týdny před výskytem špinění. Za tímto účelem snižte spotřebu soli a cukru (minimalizujte); vyloučit konzumaci alkoholu; zcela vyloučit z dietních produktů, které obsahují různé přísady a látky určené k aromatizaci; je nezbytné omezit příjem živočišných tuků na maximum, protože jsou hlavním zdrojem cholesterolu, který ovlivňuje krevní oběh; máslo se nejlépe nahradí zeleninou; konzumovat čerstvé ovoce a zeleninu ve velkém množství.
 2. Je také dobré začít zdravý životní styl. Chcete-li to provést, musíte jít do sportu (to výrazně zvýší vytrvalost těla); mít dostatek odpočinku (tělo potřebuje 7-8 hodinový noční spánek), zatímco musíte jít spát před 23-00; Netěžte nervový systém, vyhýbejte se stresovým situacím; dechová cvičení, jóga, relaxační postupy - po zvládnutí těchto cvičení se můžete vyhnout takovým problémům, jako je PMS.
 3. Existují i ​​jiné způsoby, jak zmírnit příznaky PMS? Samozřejmě! V tuto chvíli je dobré, že se žena bude také hýčkat. To pomůže vyrovnat se se slzami, špatnými myšlenkami a špatnou náladou. V tomto případě si můžete zařídit nákupní výlet na zajímavé místo. Nebo můžete prostě zkusit být vždy v zábavné společnosti, která vás prostě nenechá nudit.

Léčba

Dále zvažujeme téma: „PMS, příznaky“. Léčba tohoto problému léky je to, o čem chci mluvit více. Co tedy může lékař předepsat svému pacientovi? Zde se budete muset podívat na zvláštní příznaky. Koneckonců, léčba bude záviset na formě, do které příznaky, které doprovázejí ženu, patří. Téměř vždy však lékař předepíše sedativa, tj. Sedativa. Může to být buď nejjednodušší lék „Valerian“ nebo vážnější komplex sedativ, například léky jako „glycin“ nebo „glycid“. Lékař může také předepsat diuretika, pokud má dáma edematózní formu PMS. Moderní metodou řešení tohoto problému je použití hormonální terapie. Mělo by se však předepisovat pouze na základě analýzy. V tomto případě je velmi nebezpečné zapojit se do samoléčení.

Tradiční medicína

Naše babičky nám také mohou říct, jak zmírnit příznaky PMS. Koneckonců, existuje velké množství různých lidových prostředků, které pomáhají vyrovnat se s tímto problémem..

Boj proti otoku

Pokud žena trpí edematózní formou PMS, může se pokusit připravit lék pro sebe z přesličky. Je nutné vzít 30 gramů této suché byliny, nalijte sklenici vroucí vody. Nechte lék vyluhovat ne déle než 10 minut. Poté se kapalina filtruje. Musíte ji vzít do sklenice 2-3krát denně po jídle.

Boj proti podrážděnosti

Během PMS velmi dobře pomůže uklidnit bylinkovou bylinu. K přípravě léku je třeba vzít jednu polévkovou lžíci jemně nasekaných bylin, nalít sklenici vroucí vody a trvat asi hodinu. Užívejte tento lék jednu sklenici dvakrát denně, ráno a večer. To lze provést bez ohledu na jídlo..

Boj s výkyvy nálady

Výkyvy nálady jsou běžnými příznaky před PMS. V tomto případě si můžete připravit relaxační koupel. Za tímto účelem si vezměte 20 gramů těchto bylin: meduňka, pelyněk, řebříček, oregano, listy máty peprné a kořeny bahenních bahen. To vše se nalije do 10 litrů vroucí vody, naplněné asi půl hodiny, ochlazené. Nyní musíte koupel připravit správně: teplota vody v ní by měla být přibližně 37-38 ° C. Poté se do vody přidá infuze. Doba koupele - ne více než 15 minut. Během PMS si můžete udělat takovou koupel více než jednou denně..

Masáž

Masáž pomáhá velmi dobře se vypořádat s příznaky PMS. V tomto případě stačí vědět, jak správně a jaké části těla musíte masírovat.

 1. Masáž konečníku a šikmých svalů břicha. K tomu použijte hladení, třepání, hnětení, vibrace.
 2. Masážní body bolesti, které jsou v ochlupení a dolní části zad. Tření, tlak.
 3. Masáž gluteální oblasti. Tření, hladení, hnětení, vibrace.

Masážní kurz je určen pro asi 5-10 procedur po dobu 10 minut. Žena navíc může lhát i stát.

Minerály

Tradiční léčitelé také říkají, že speciální kameny - minerály mohou pomoci vyrovnat se s PMS. Ve formě šperků musí dámy v tomto případě neustále nosit perly, tygří oko, topaz, diamant, hematit nebo jantar. Předpokládá se, že tyto kameny dokonale korelují s „ženskou přírodou“ a pomáhají dívkám vyrovnat se výhradně s dámskými problémy..

Prevence

Pokud žena trpí PMS, můžete zkusit použít různá preventivní opatření. Na co by tedy měla být věnována pozornost? Musíte tedy správně upravit svůj jídelníček, poskytnout dostatek času na cvičení a fyzickou aktivitu. Je také velmi důležité vyhnout se všem stresovým situacím a přetížení nervového systému. K tomu je dobré zvládnout jógu, dýchací a relaxační techniky. No, samozřejmě, potřebujete dostatek času na odpočinek a neustálé udržování pozitivní nálady. Již při dodržení všech těchto poměrně jednoduchých doporučení se můžete vyhnout těžkým formám průběhu premenstruačního syndromu.

Články O Neplodnosti