Hlavní Analýzy

Z čeho pocházejí strie

Striae - problém není v žádném případě nový, ale stále vyvolává mnoho otázek. Proč se na kůži objevují strie? Jak se jich zbavit? Jak zabránit jejich výskytu? Druhy strie? Ale nebojte se moc. Problém strie není tak strašný, jak se zdá. Dnes vám mohou nabídnout kosmetiku a hardwarové techniky a plastickou chirurgii. Aby nedošlo k poslednímu, nejdůležitější je najít problém včas, zahájit okamžitou léčbu v počáteční fázi jejich výskytu. Hlavním důvodem výskytu strie je hormonální nerovnováha s prudkým poklesem nebo zvýšením tělesné hmotnosti. Existuje však řada dalších provokujících faktorů. Ale nejdřív první věci...

Z důvodu toho, co se objeví strie?

Strie se mohou tvořit v důsledku napínání kůže. Příčinou mohou být také důsledky hojení ran, mikrotraumy a zjizvení stehů po operaci. Je třeba podrobněji zvážit hlavní důvody..

Strie značky u mužů (na spodní části zad, po stranách, hýždě, boky, podpaží a předloktí). Příčiny:

 • Vodorovné pruhy na bocích, dolní části zad a bokech jsou důsledkem nadměrného cvičení, náhlého úbytku hmotnosti nebo nárůstu hmotnosti..
 • Vada může nastat v důsledku hormonálních změn nebo poruchy funkce slinivky břišní.

Strie u žen (může se tvořit téměř v jakékoli části těla). Příčiny:

 • Těhotenství. Během této doby se kůže natahuje v hrudi a břiše.
 • Obezita. Rychlý přírůstek hmotnosti dramaticky napíná pokožku.
 • Cukrovka. V důsledku praskání a zasychání kůže.
 • Endokrinní a pankreatická onemocnění. Tělo vylučuje velké množství kortizolu, který oslabuje pojivovou kožní tkáň..
 • Dramatické hubnutí.
 • Dlouhodobé užívání glukokortikoidových léků, které vedou k plnosti, proto vede k strie.
 • Dědičnost.

Strie značky u adolescentů (vytvořené v celém těle). Příčiny:

 • Obezita.
 • Hormonální nerovnováha.
 • Hubnutí nebo dramatický nárůst tělesné hmotnosti.
 • Zvýšený růst. Když kůže nemá čas růst za tělem a svalovou hmotou.
 • Strie na zadní straně dospívajícího muže mluvit o problémech s vnitřními orgány.

Strie u dětí. Příčiny:

 • Hormonální nerovnováha.
 • Obezita.
 • Hubnutí nebo dramatický nárůst tělesné hmotnosti.
 • Zvýšený růst.
 • Podvýživa.
 • Sedavý životní styl.
 • Nadměrné cvičení.

Kvůli tomu, co se objeví hormonální strie?

Hormonální strie se nejčastěji objevují během těhotenství i během puberty. Během tohoto období je narušena rovnováha hormonů, díky níž se tkáň kůže stává tenčí. Musíte navštívit lékaře, podstoupit testy a začít užívat léky, které mohou normalizovat hormonální pozadí.

Co způsobuje strie během těhotenství?

Těhotenství je úžasný okamžik v osudu ženy, ale kožní vady mohou toto období zastínit. Protože plod roste a vyvíjí se, břicho budoucí matky roste, objevují se další libry, kůže se natahuje, nedostatek vlhkosti, ztrácí se její elasticita a objevují se jizvy.

Kvůli tomu, co se na obličeji objevují strie?

Striae na obličeji se mohou tvořit v důsledku mechanického poškození pokožky nebo zvýšení hormonu progesteronu, což jen zpomaluje produkci tolik potřebného elastinu. Stretch značky na obličeji mohou také tvořit kvůli hubnutí..

Vlastnosti striae:

Růžové strie. Tvoří se na samém začátku, po prasknutí kožních vláken. Jizvy jsou stále velmi čerstvé a jsou blízko povrchu pokožky..

Fialové strie. Takové se stanou poté, co natažená textilie již není tak čerstvá, ale stále existuje možnost rychle a snadno se zbavit vady.

Modré strie. Takový odstín dostanou po 4-5 měsících. V tomto případě krémy nepomohou.

Bílé strie. Staré jizvy jsou zcela bělavé a ztrácí pigment. Takové strie jsou asi 8 měsíců nebo více. Již nejsou náchylné k kosmetickému ošetření a vyžadují alespoň laserové resurfacing.

3 možnosti, jak se zbavit strie: chirurgické, kosmetické, prostředky z lékárny

Vyberte si způsob ošetření v závislosti na barvě strie. Měli byste se obrátit na chirurga, pouze pokud všechny ostatní možnosti nepomohly a vaše strie jsou starší než 8 měsíců..

Nicméně je lepší se nejprve poradit s kosmetologem. Moderní hardwarové postupy a profesionální nástroje mnohokrát prokázaly svou účinnost.

Domácí léčba by měla být řešena první. Dnes, v regálech lékáren a kosmetických obchodů, velký výběr drog, které jsou způsoby, jak rychle zbavit tělo strie. Ale pouze pokud jsou růžové nebo fialové. Tyto produkty obsahují aminokyseliny, éterické oleje, kolagen, vitamíny a minerály..

S jakými postupy se mohu zbavit strie??

Je nemožné rychle se zbavit starých strie. Obzvláště na zádech a žaludku. Kosmetologie vám však kromě speciálních mastí, gelů a pleťových vod může nabídnout i mezoterapii a laserové resurfacing.

Podstatou mezoterapie je injekce speciálního aparátu do oblasti strie. To zlepšuje místní metabolismus. Trvá několik postupů.

Laserové resurfacing vám umožní dosáhnout výsledků po jedné relaci. Tato metoda je však bolestivější a nákladnější..

Preventivní opatření:

 • Zkuste provádět fyzické cvičení, které posiluje vaše tělo svaly..
 • Udělejte si kontrastní sprchu častěji a nalijte studenou vodu na své tělo.
 • Lehkou masáž rukou v různých oblastech.
 • Používejte zvlhčovače a gely, které zlepšují pružnost pokožky.
 • Nezapomeňte na zábaly. Kontaktujte je alespoň jednou týdně.
 • Používejte kvalitní spodní prádlo.
 • Zkuste jíst vyváženě. Tím se vyhnete hormonálním problémům..
 • Pokud se nechcete protahovat kůží, nepřehýbejte se a nehladovujte.

Populární dotazy:

Po chirurgickém zvětšení prsou se mohou objevit strie?

Ano, mohou díky prudkému zvětšení objemu a roztažení kůže. Proto je před operací nutné přijmout preventivní opatření proti vzniku strie - zvlhčení pokožky, různé masáže, vyvážená výživa, užívání vitamínů.

Co způsobuje striae po stranách?

Pokud se po stranách vytvoří svislé pruhy, je to způsobeno prudkým nárůstem hmotnosti nebo prudkým úbytkem hmotnosti. Horizontální strie naznačují hormonální nerovnováhu a onemocnění endokrinního systému.

Strie se musí na stranách chovat stejně jako strie v jakýchkoli jiných zónách, navíc stojí za návštěvu odborníka na výživu a endokrinologa, aby se normalizovala výživa a vyrovnal se hormonální hladiny..

Proč se střihy objevují na hýždích u mužů?

To je obvykle způsobeno nadměrnou fyzickou námahou, jakož i náhlým úbytkem hmotnosti nebo přibýváním na váze. Proto s prvními příznaky stojí za to okamžitě jednat.

Po porodu se mohou na boky tvořit strmé značky, nejen na břiše a hrudi?

Ano, během porodu během pokusů je silné napětí celého těla nastávající matky, včetně kůže. Je roztržená a strie se mohou tvořit jak na bocích, tak na hýždích, mezi nohama a v jiných oblastech. Také existuje velké riziko strií na nohou a telatách, protože nohy jsou během těhotenství nuceny nést velkou váhu. V tomto případě lékaři obvykle doporučují odpočinek častěji..

Prevence protažení těhotenství

Jak vypadají strie a kdy?

Po 20 týdnech dítě začne růst rychleji a kůže nemá čas se protáhnout. Zpočátku jsou strie téměř nepostřehnutelné, málo. Ale postupem času se jejich počet zvyšuje díky neustálému růstu břicha. Pokud neprovedete žádnou akci, budou velmi patrné a vyplní celý povrch břicha.

Čerstvé stuhy vypadají jako vínové pruhy. Postupem času se jejich barva mění - mizí a stávají se světlejšími.

Proč se během těhotenství vytvářejí strie?

Strie se objevují, protože během těhotenství je hormonální pozadí přeskupeno. Tělo produkuje méně elastinu a kolagenu. Kvůli jejich nedostatku se elasticita kůže snižuje, takže během těhotenství čelí mnoho žen problému strií na břiše a na dekoltu..

Jak se vyhnout strie během těhotenství?

Aby nedošlo k řešení důsledků strie, musíte udělat prevenci a čím dříve, tím lépe. Ženy čelí strie v posledních měsících těhotenství. Pokud však podniknete určité kroky, nemusí k nim dojít..

Prevence strie se provádí s ohledem na následující aspekty:

 • Musíte sledovat svou váhu. Postupně se přidává 10 až 12 kilogramů. Ostrý set může způsobit slzy kůže. Získané další libry u těhotných žen situaci ještě zhoršují - pokožka se prostě nedokáže vyrovnat se silným a ostrým úsekem. Proto musíte jíst správně a ne přejídat se.
 • Rovnovážná výživa. Zdraví kůže závisí na tom, co člověk jí. Je dobré jíst potraviny bohaté na draslík a mastné kyseliny. Velké množství z nich se nachází v luštěninách, cereáliích, sušeném ovoci a ovoci, bylinách, ořechech, rostlinných olejích, zelenině, rybách a mořských plodech. Ve stravě by mělo být obsaženo dostatečné množství bílkovin. Pomáhají tělu produkovat správné hormony. Stojí za to postarat se o příjem dostatečného množství vitamínů A a E. Zvyšují pružnost pokožky, která zabraňuje tvorbě strií. Chcete-li se dostat do těla všechny potřebné stopové prvky během těhotenství, musíte brát vitamínové komplexy předepsané lékařem.
 • Sledujte denní příjem vody. U těhotných žen je to 1,5 až 2 litry. Je však lepší o tom diskutovat s porodníkem-gynekologem, zejména pokud se vyskytne otok.
 • Doporučuje se použít kontrastní sprchu. Nejprve si musíte připravit studenou vodu nebo trochu teplé. Hlavní věc je být pohodlný. A když si na to tělo zvykne, můžete postupně snižovat teplotu. Po přidání tlaku vody bude možné masírovat sprchu, počínaje nohama a pomalu se zvedat.
 • Fyzická cvičení. Může to být chůze, jóga, plavání nebo jen obecné tonické cvičení.
 • Na sobě speciální vzpěru a podpůrnou podprsenku. Pás nejen zabraňuje tvorbě strií, ale také snižuje zatížení páteře, podporuje plod ve správné poloze. Speciální podprsenka pomůže zabránit tvorbě strie na hrudi.

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků v boji proti strie, pomůže soubor výše uvedených opatření.

Co dělat pro péči o pleť během těhotenství

Aby se zabránilo rozvoji strie, je třeba o pokožku náležitě pečovat. K tomu lze použít masážní pohyby. Odstraňuje částice staré odumřelé kůže a mladá pružnější pleť se lépe vypořádá s protahováním. Musíte vydrhnout žaludek, dekolt, stehna a hýždě, protože právě v těchto místech se objevují strie. Netřete příliš tvrdě. Po mírném zčervenání pokožky je nutné umýt kartáč teplou vodou.

Můžete použít nakoupené prostředky. Ale během těhotenství je lepší používat domácí peeling - je to zcela přirozené a bezpečnější.

Chcete-li vyrobit produkt, musíte vzít následující složky:

 • dětský olej - 100 ml;
 • mletá kávová zrna - 1/2 šálku;
 • třtinový hnědý cukr (lze nahradit mořskou solí) - 1/2 šálku.

Je nutné míchat ingredience. Výsledná hmota by měla být docela silná. Aplikujte třikrát týdně. Toto drhnutí také pomůže omezit strie, které se již objevují. Výsledek je vidět po 5 procedurách.

Dalším krokem v péči o pleť je výživa a hydratace. Po sprchování je třeba na suchou pokožku aplikovat zvlhčovač. Můžete si koupit speciální krémy a oleje ze strie nebo použít běžný zvlhčovač.

Olej lze vyrábět doma. Chcete-li to provést, smíchejte některý z následujících olejů: oliva, pšeničné klíčky, aloe, mandle, semena hroznů, argan, pomeranč, citron. Před použitím musíte otestovat olej na zápěstí, abyste se ujistili, že není alergický.

Jak se zbavit strie po porodu doma

Zcela odstranit strie doma nebude fungovat. Ale můžete je učinit méně znatelnými. Následující domácí prostředky jsou účinné proti striím:

 • Krém založený na mumii. Je nutné rozpustit 1 g mumie v 1 lžičce. teplá vařená voda. Výsledná směs se zkombinuje se 100 g výživné dětské smetany. Denně po sprše naneste přípravek na dušenou pokožku. Účinek bude patrný po 5-6 procedurách. Připravený produkt uložte do chladničky. Může být také použit během těhotenství, aby se zabránilo výskytu strie..
 • Domácí peeling. Kombinujte rostlinný olej s medem a kávou a vytvořte kompozici s krémovou konzistencí. Produkt vmasírujte po dobu 10 minut do pokožky a poté opláchněte teplou vodou. Můžete provést proceduru 2-3krát týdně po sprše.
 • Tělový peeling. Smíchejte půl sklenice rostlinného oleje se sklenicí mořské soli. Vmasírujte do pokožky po dobu 5-7 minut. Poté opláchněte teplou vodou a použijte zvlhčovač. Postup opakujte 2-3krát týdně.
 • Oleje. Chcete-li zvýšit pružnost pokožky, můžete na ni aplikovat směs šťouchané kaše - 1 lžička. kombinujte olej z pšeničných klíčků s několika kapkami levandule a pomerančového esenciálního oleje. Masáže pomocí různých olejů jsou účinné. Díky nim se zlepšuje průtok krve do kůže a proces hojení je rychlejší.
 • Loupací maska ​​s avokádem. Kombinujte 2 lžíce. ovesná mouka a kosmetická hlína, buničina 1 avokádo, 1 polévková lžíce. rostlinný olej. Rozemele v mixéru, aby se získala tekutá kaše. Naneste produkt na problémové oblasti pokožky a vyčkejte půl hodiny. Během této doby bude maska ​​absorbována a poté bude nutné zbytky setřít mokrými ubrousky. Po zákroku se nemusíte osprchovat.
 • Maska s aloe a pampeliška. Smíchejte 100 g každé suroviny v mixéru. Do kašovitého stavu přidejte 120 ml olivového oleje a ovesné vločky. Naneste směs ráno a večer na problémové oblasti a po 20 minutách opláchněte teplou vodou.

Pro odstranění strií v břiše je užitečné provést zábal. Je nutné připravit směs na bázi jílu - musí být naředěna teplou minerální vodou do konzistence zakysané smetany. Do produktu přidejte několik kapek esenciálního oleje. Naneste směs na kůži tenkou vrstvou. Zabalte s přilnou fólií nahoře. Projděte tuto hodinu a poté opláchněte teplou vodou. Chcete-li dosáhnout účinku, musíte projít 10-12 postupy. Je nutné je provádět v intervalu 2-3 dnů.

Metody odstraňování strií v salonu krásy

Pokud domácí metody nepřinesly požadovaný výsledek, je nutné uchýlit se k pomoci odborníků. V kosmetických salonech jsou nabízeny následující metody odstraňování strií:

 • Mezoterapie Podávají se živiny pod kůži. K dosažení požadovaného účinku je třeba minimálně 10 relací..
 • Laserové odstranění. Laserový paprsek působí na horní vrstvu epidermis a odstraňuje jej spolu se strie. Během hojení ran se vytvářejí krusty, které v průběhu času mizí..
 • Mikrodermabraze. Kůže je vyleštěna, díky čemuž je vyrovnána její reliéf a obnovena poškozená vrstva.
 • Ozonová terapie Ozon se vstřikuje pod kůži, což podporuje syntézu kolagenu a elastinu..
 • Profesionální peeling. Kůže je vystavena chemikáliím, které odstraňují horní vrstvu. V budoucnu je pokožka obnovena. S každou procedurou se snižuje počet strie.

Pokud výše uvedené metody nepomohly, provede se plastická chirurgie břicha. Ale je předepsána pouze v extrémních případech.

Strie je docela těžké se zbavit. Proto je lepší dodržovat preventivní opatření během těhotenství, aby nedošlo k jejich formování.

Jak odstranit staré a nové strie na těle: zbavit se strie

Většina žen a zároveň poměrně velké procento mužů ví, jaké strie nebo strie jsou. Tyto ošklivé, někdy cyanotické nebo tmavě fialové pruhy na těle, které nejsou nebezpečné. Neubližují, nesvítí, neobtěžují se a ani se nemohou vyvinout v něco víc. Ale tady mohou pěkně zkazit vzhled. Proto mají mnozí otázku, jak se zbavit strií na těle a zda je možné udělat něco s tak méně estetickým problémem..

Proč a kde se strie vyskytují častěji

Místa „dislokace“ stri

Pochopení toho, zda je možné navždy odstranit strie bez následků, byste měli nejprve zjistit, kde můžete nejčastěji očekávat výskyt takového „triku“ od svého vlastního těla..

 • U adolescentů nebo těch, kteří pravidelně sportují s těžkými břemeny, se strie nejčastěji cítí v zádech.
 • S obezitou, náhlým nekontrolovaným úbytkem hmotnosti, se v průběhu těhotenství objevují na žaludku strie.
 • Nadměrné ukládání tuku na těle nebo u lidí, kteří často naloží biceps, se na rukou mohou objevit strie, často v horní části.
 • S ostrými skoky v tělesné hmotnosti od malých po velké nebo naopak, u profesionálních sportovců, někdy během těhotenství a v dospívání, se mohou na boku a nohou objevit takové vady..

Důvody pro rozvoj a přispívající faktory

Mechanismus, kterým se na těle vytvářejí ošklivé jizvy, je vědcům a lékařům znám již dlouhou dobu. Podrobně je studovali, protože v jejich výskytu není tajemství. Lidská pokožka má svou vlastní konečnou sílu a hlavně - elasticitu. Pokud nevydrží zatížení, začne se doslova rozbít. Aby se chránilo tělo před krvácením a ranami, zdá se, že kůže „sešívá“ pomocí měkčí a napínací pojivové tkáně.

Na našich tělech se tak objevují ošklivé pruhy, které mají nerovnoměrné „roztrhané“ hrany a různé velikosti. Elastinová a kolagenová vlákna jsou bez důvodu roztrhána. Vědci požadují tyto dva hlavní faktory: hormonální poruchy v těle, stejně jako banální protažení epidermis. A ukázalo se, že to není náhodné. Strie jsou neoddělitelně spojeny se všemi změnami v těle nebo zdraví..

 • Během porodu dítěte se výrazně zvyšuje velikost břicha a hrudníku.
 • Když sportovci aktivně budují svalovou hmotu, epidermis prostě nemá čas růst tak rychle jako objemy.
 • S ostrým nárůstem hmotnosti nebo nouzovým resetem.
 • Porušení syntézy kolagenu a elastinu může také způsobit strie.

V mladé adolescenci znamená aktivní růst různé změny. Včetně, tam je transformace kostry, za kterou epidermis prostě nemůže držet krok. U chlapců se nejčastěji vyskytují stričky u dospívajících a u dívek na hrudi, bedrech, hýždích a břiše..

Zbavte se strie doma i v salonu

Chcete-li se zbavit červených strie na kůži, mnoho z nich je připraveno uchýlit se k mnoha metodám. Některé z nich jsou účinnější a přinášejí dobré výsledky, zatímco jiné neovlivňují vzhled strie vůbec. Můžete se pokusit odstranit takovou kosmetickou vadu pomocí lidových prostředků, které dosud používali naši vzdálení předci, nebo se můžete jednoduše obrátit na profesionálního kosmetologa. Ale pojďme na to, abychom se vyhnuli zmatkům.

Jedna babička řekla: lidové léky

Na rozdíl od mylných představ, dokonce i doma, lze udělat mnoho pro odstranění čerstvých strií nebo odstranění starých. Tradiční medicína nabízí různé léčivé byliny a další látky, které pomohou v tomto obtížném úkolu. Pokud však dříve bylo nutné samostatně sbírat potřebné kořeny stonků v lesích a polích, nyní lze bez problémů trávu téměř každé rostliny nalézt v nejbližší lékárně a zbytek najdete na policích supermarketu na rohu.

Existuje celý systém, který určitě pomůže. Skládá se ze tří hlavních fází, které bude muset vzít v úvahu všechny..

 1. Čištění kůže.
 2. Aplikace různých prostředků.
 3. Kvalitní masáž.

V takových případech není na škodu používat celý „těžký arzenál“ alternativní medicíny, počínaje léčivými maskami, éterickými a základními oleji, kontrastními sprchami a jinými vodními procedurami, až po různé výživné a léčivé směsi a léky. Pro lepší pochopení uvádíme několik jednoduchých příkladů..

Krém s mumií

Bude trvat asi osmdesát gramů jakéhokoli dětského krému na výběr. Pokud to není po ruce, můžete použít jakýkoli základní olej. Zmáčkněte celou zkumavku do mísy, přidejte jednu polévkovou lžíci teplé (téměř horké) vody a jeden gram mumie.

S tímto složením je velmi dobré namazat oblasti zasažené strie. Neubližuje masážním pohybem rukama. Tento krém se nejlépe uchovává v lednici na dveřích..

Maska zakysané smetany nebo kefíru

Tento nástroj byl znám již ve dnech Vladimíra Rudého slunce. Aby byla pokožka pružnější a zároveň měkká, hedvábná, krásná, bylo navrženo namazat ji kefírem nebo zakysanou smetanou dvakrát denně. Pravděpodobně nebude možné úplně odstranit strie na kůži pomocí mléčných výrobků, ale taková „terapie“ určitě nepoškodí.

Sůl, olej a cukr křoviny

Kartáč je považován za velmi účinný, který lze snadno připravit z obvyklých potravinářských produktů dostupných v kuchyni kterékoli, dokonce i těch nedbalých, hostitelek. Stačí si vzít hlubokou nádobu (misku), nalijte do ní půl sklenice slunečnicového oleje (můžete si vzít olivu, pokud je k dispozici). Nalijte tam tolik soli a cukru, to je půl sklenice. Vše důkladně promíchejte.

Po umytí mýdlem a žínkou naneste takový peeling na kůži v koupelně. Masírujte několik minut a poté opláchněte teplou vodou. Nezapomeňte, že po těchto procedurách je nutné nanést na pokožku výživný zvlhčovač..

Metody k odstranění strie v kabině

Domácí metody jsou neúčinné od starých strie, a ne každý má touhu a čas se s nimi obtěžovat. Ale každý se chce zbavit strie. Proto se někteří okamžitě a někdy po mnoha experimentech obracejí na odborníky o pomoc. Moderní kosmetické salony nabízejí opravdu velký výběr služeb k odstranění takové ošklivé kosmetické vady.

Toto je pouze špička ledovce procedur, které můžete v kabině nabídnout, abyste se zbavili strie. Všechny tyto metody je třeba zvolit individuálně po konzultaci s lékařem. Pokud nic nepomůže, můžete zvážit možnosti laserového nebo mechanického resurfacingu pokožky (mikrodermabraze), když jsou destruktivní oblasti pokožky jednoduše zcela odříznuty.

K dispozici je také plastická chirurgie, která pomůže v nejextrémnějším případě, kdy jsou vyčerpány všechny ostatní prostředky. Během malé operace je celá oblast kůže, na které se vada vyskytla, jednoduše mechanicky odstraněna. V tomto případě chirurg ukládá kosmetické stehy, které se v průběhu času téměř úplně absorbují..

Tipy pro krásu pro zlepšení výsledků léčby

Když přijdete na to, jak odstranit strie na těle, nezapomeňte, že kromě salónových procedur budete muset ještě udělat nějaké kroky sami. Odborníci doporučují, aby se nespoléhali výhradně na kosmetologii, ale aby podnikli nezávislé kroky k výraznému zlepšení výsledku.

 • Dodržujte správný pitný režim. Nedostatek vlhkosti může nepříznivě ovlivnit pružnost pokožky..
 • Výživa je také lepší upravit, přidat více vitamínů A a E, omega mastné kyseliny, kyselina hyaluronová..
 • Chcete-li se vyhnout křehkosti kapilár, které přímo ovlivňují barvu strií, takže jsou hnědé, konzumují více potravin bohatých na zinek a kyselinu askorbovou.
 • Pravidelně provádějte domácí masky a masáže, abyste zvýšili účinek kosmetické kosmetiky.
 • Dobrá nálada a zastavení příznaků stresu pomůže tělu házet všechny zdroje k boji proti striae.

Mírné cvičení pomáhá zůstat fit. Pravidelným prováděním jakýchkoli cviků cvičíte současně a pokožka se stává pružnější, lépe se protahuje. Dobrým účinkem na tělo a stav epidermis je terapeutická gymnastika. Takovou činnost si však musíte zvolit individuálně, pokud možno bez účasti ošetřujícího lékaře a sportovního trenéra.

Pravda a mýty o striích těla

Existuje několik běžných mylných představ, které nám zatím neumožňují tento problém účinně řešit. Proto je lepší neposlouchat nečinné rozhovory v kuchyni a rady těch, kteří nerozumí ničemu v této záležitosti, ale obrátit se na lékařské znalosti.

Strie - vizuální a povrchová vada

Toto je nejběžnější mýtus. Ve skutečnosti je tento efekt zdaleka pouze vizuální, epidermis je opravdu vážně zraněn, roztržen. K tomu dochází, když dojde k nějaké poruše v práci fibroblastů, kde se produkuje kolagen s elastinem..

V tomto případě se vlákna začnou zlomit hluboko uvnitř kůže. Pouze časem vyjde úsek. Protože povrchní strie nelze nazvat.

Těhotenství je jedinou příčinou strií

Tato mylná představa nestojí ani za samostatnou diskusi. Všechny zúčastněné osoby se mohou vrátit do subsekce o příčinách vad a také o jejich nejčastějších umístěních.

HLS - záruka proti striae

Mnoho lidí si myslí, že udržení optimální hmotnosti, zdravá strava, neustálá fyzická aktivita vás mohou nějak ochránit před ošklivými defekty kůže. To však není úplně pravda. Riziko jejich výskytu je samozřejmě výrazně sníženo, ale neexistují žádné záruky, že by se v budoucnu mohly vyskytnout. Stojí za zmínku, že strie jsou nejen pro plné, ale také pro hubené lidi, což plně dokazuje naše závěry.

Světelné stuhy jsou dobré a temné jsou zlé

Ve skutečnosti to absolutně nezáleží na tom, jaké barevné strie vám dá odpočinek. Jejich barva obvykle závisí na stupni jizvy a na dodávce krve do problémové oblasti. Protože mechanismus jejich výskytu je ve všech případech úplně stejný, bez výjimky bude boj proti nim naprosto totožný.

Není možné se úplně zbavit strie doma.

To je bohužel pravda. Žádné domácí nebo zakoupené produkty, voda a jiné procedury, správné jídlo a cvičení vás nemohou zachránit před striemi úplně, i když jejich vzhled bude znatelně změkčen. Můžete to udělat tak, že se stanou téměř neviditelnými, ale stále s námi zůstanou, jako hloupá připomínka nepříliš dobrého stavu pokožky. Zraněné tkáně leží velmi hluboce a nemohou zcela „vyřešit“.

Základy prevence stria

Nakonec, když jsme zjistili, co jsou strie a proč se jejich boj může ukázat jako neúčinný, stojí za zvážení další otázku. Je důležité pochopit, co je třeba udělat, než budete mít tento problém. Prevence neposkytuje 100% záruku, že nebudete mít žádné poškození kůže, ale výrazně zvyšuje elasticitu pokožky, což minimalizuje riziko strie. Je třeba dodržovat tři základní zásady..

 • Dávejte si pozor na jídlo. Toto je velmi důležité pravidlo prevence, protože uspořádáním správného režimu a výběrem zdravých produktů lze snadno zabránit drastickému nárůstu nebo ztrátě hmoty, které zabrání poškození kůže. Nízkotučné ryby a maso, více zeleniny, ovoce, méně pečení a sladkosti pomohou zachovat nejen krásu těla, ale také zdraví po mnoho let.
 • Procvičte si kontrastní sprchu. Pokud to berete jako zvyk, uvidíte, že je docela schopen zabránit výskytu strie, a navíc dokonce učinit existující jemnými a bledými. Správná střídání studené a horké vody výrazně stimuluje metabolické procesy v kůži a trysky ze sprchy také vykonávají masážní funkce..
 • Začít sportovat. Samozřejmě mluvíme o pravidelných, proveditelných nákladech a ne o vyčerpávajícím tréninku „pro nošení“. Mírná kultura těla nikdy nikomu neublížila. Nemůžete pronásledovat módu ani ignorovat něčí radu, ale vybrat si aktivity pro sebe: jízda na kole, fitness, zumba, pilates, jóga, vzpírání, plavání, bungee a mnoho dalšího. To nejen sníží výskyt ošklivých pruhů na těle, ale také zlepší váš celkový stav, zlepší zdraví.

Na základě výše uvedeného lze tvrdit, že jak se zbavit strie na kůži, pomůže vám pouze tvrdá každodenní práce, pokud nezohledníte chirurgický zákrok. Ale i když prevence selhala a strie se objevila na těle, pak můžete opravdu najít spoustu metod, které vám pomohou, pokud je úplně neodstraníte, pak je učiníte neviditelnými, stěží viditelnými.

Jak se zbavit strie na těle

Téměř 70% světové populace má strie. Takže otázka, jak odstranit strie, vzrušuje mnoho. Kosmetický průmysl nabízí desítky možností, jak se těchto jizev zbavit. Je pravda, že v některých případech nemohou být strie odstraněny: stopy zůstanou. Dobrá zpráva: i ty nejškaredější a velké jizvy mohou být téměř neviditelné. Bude to vyžadovat čas a integrovaný přístup k problému, ale výsledek vás určitě potěší. Pokud mluvíme o tom, odkud tento problém pochází, můžeme rozlišit několik hlavních důvodů.

Rychlý růst. To platí zejména pro dospívající v období puberty. Chlapci jsou vytažení, dívky rostou prsa, vynikají boky. Pokud je růst poměrně rychlý, objeví se na kůži pruhy. Nejčastěji se mohou objevit tenké a bílé, ve vzácných případech plnohodnotné karmínové strie.

Sportování. Když tělo rychle získává svalovou hmotu, kůže nemá čas se přizpůsobovat a v důsledku toho se objevují strie. Obvykle se tvoří v bicepsu, kvadricepsu a zpět..

Obezita. S ostrým nekontrolovaným nárůstem hmotnosti se na břiše objevují strie. Mohou se také vyskytovat na bocích a kolem ramen, na zádech a po stranách. Hubnutí pomůže zbavit se tělesného tuku, ale nikoli jizvy na těle.

Těhotenství. Vzhled strie je v tomto případě dědičný. Pokud vaše matka nebo babička měla během těhotenství strie, budou s největší pravděpodobností s vámi. Toto je „genetická loterie“: někdo dostane pevnější pokožku, která se dokáže přizpůsobit rychlým změnám v těle, a někdo bude muset vyvinout velké úsilí, aby minimalizoval šance na strie.

Mechanismus výskytu strie je dobře znám. Lidská kůže má svou vlastní konečnou sílu a pružnost. Když nevydrží zátěž, epidermis se začne trhat. Aby se předešlo krvácení a ranám, pokožka zahájí regenerační mechanismus a „sešívá“ okraje mezer měkkou pojivovou tkání. V důsledku toho se na těle objevují ošklivé jizvy a pruhy. Aby se epiderma začala roztrhávat, musí jeden ze spouště aktivovat: jedná se o hormonální nerovnováhu nebo roztažení kůže. V případě těhotenství fungují oba faktory: v ženském těle dochází k mnoha změnám a žaludek roste a napíná pokožku. Přibližně stejné mechanismy fungují v těle během puberty: adolescenti mění své hormonální hladiny a kůže jednoduše nezachovává růst svalů. V případě fyzické námahy je výskyt strie způsoben právě protažením epidermis.

Pokud vaše tělo má ošklivé jizvy, téměř určitě jste alespoň jednou přemýšleli o tom, jak se zbavit strie. Salon procedury, laserové resurfacing a alternativní metody mohou být účinným způsobem, jak se vypořádat se strie. Zvažte nejznámější metody expozice, které vám pomohou, pokud se nezbavíte strie, a pak je méně znatelné.

Kupodivu, mnoho z nich opravdu funguje. Pokud strie nejsou příliš výrazné, můžete s nimi bojovat i doma. Je pravda, že by měli být relativně „svěží“: staré profesionální jizvy zvládnou pouze profesionální kosmetologové s lékařským vzděláním. Pokud se rozhodnete vypořádat se s strie doma, měli byste se předem připravit na to, že to bude dlouhý a pracný proces. Skládá se ze tří fází:

 • čištění pleti;
 • aplikace terapeutických činidel;
 • masáž.

Pro porážku strie se doporučuje použít některý z následujících prostředků nebo jejich kombinaci..

Krém s mumií. Jako základ můžete vzít jakýkoli drobný krém nebo základní kosmetický olej. Smíchejte 80 gramů lžící horké vody a 1 gram mumie. Výsledné strie namažte jednou denně. Doporučuje se před použitím uchovávat v lednici, udržovat při pokojové teplotě..

Maska zakysané smetany nebo kefíru. Aby byla pokožka pružnější a pružnější, můžete ji namazat kterýmkoli z těchto fermentovaných mléčných výrobků dvakrát denně. Samozřejmě to nebude fungovat, aby se strie úplně odstranila, ale pokud nemají čas proměnit se v plné šarlatové jizvy, taková terapie rozhodně nebude bolet.

Sůl, olej a cukr křoviny. Účinným způsobem, jak se zbavit strií (a v některých případech i zahájení celulitidy), je použití kompozice na bázi rostlinného oleje. Půl sklenice báze se smíchá s cukrem a solí v poměru 1: 1: 1. Doporučuje se aplikovat takový peeling po procedurách koupání na dušené kůži. Jemně vmasírujte do problémových oblastí a opláchněte teplou vodou. Poté pokožku namažte výživným krémem.

Zbavit se starých jizev doma není snadné. Ne každý člověk je ochoten strávit několik hodin denně povinnými postupy. Pokud se tedy chystáte odstranit strie z pokožky, můžete se obrátit na odborníky o pomoc. Moderní salony nabízejí řadu služeb zaměřených na efektivní odstraňování strií:

 • chemický a laserový peeling;
 • ultrazvuková a vakuová masáž;
 • kryosauna;
 • tlaková terapie;
 • ozonová terapie;
 • kavitace a další.

Specifická technika je vybrána individuálně po konzultaci s odborníkem. Zpravidla nabízejí jemnější způsob, jak zacházet s čerstvými strie, ale budete muset projít několika postupy. Jejich počet přímo závisí na stavu kůže a její regenerační schopnosti. Pokud jsou jizvy zastaralé, s největší pravděpodobností vám bude nabídnuta metoda laserového nebo mechanického resurfacingu. Pozitivní výsledek se objeví po prvním postupu, ale k úplnému vyloučení budou zapotřebí alespoň tři sezení. Pro nejtěžší situace existuje samostatná oblast plastické chirurgie.

I při výběru salónových procedur budete muset podniknout nezávislé kroky. Odborníci doporučují nespoléhat se pouze na kosmetologii: pár jednoduchých kroků pomůže urychlit výsledek.

Pijte hodně tekutin a sledujte svá jídla. Nedostatek vlhkosti výrazně ovlivňuje zdraví a vzhled pokožky. Strava by měla obsahovat více vitamínů A a E, polynenasycené mastné kyseliny (Omega-3). Není absolutně nutné zahrnout do stravy obrovské množství ryb: z výživových doplňků můžete získat potřebné prvky. Například mnoho tobolek Omega-3 je obsaženo v tobolkách Herbalife Nutrition Herbalifeline Max. Konzumujte více potravin obsahujících zinek a vitamín C k posílení krevních cév a kapilár..

Použijte křoviny. Nejde o domácí domácí směsi, ale o kvalitní výrobky. Například Herbalife Nutrition má bobule pro okamžitou obnovu pleti. Samozřejmě, že neodstraní strie najednou, ale pravidelné používání křoviny pomůže vyhladit jejich projevy. Kromě toho je toto ošetření prospěšné pro pokožku: dvakrát denně se provádí peeling k odlupování odumřelých kožních buněk epidermis. Vitaminy C, E a B3, ovocné kyseliny, výtažky z bobule goji, jahody a aloe vera, jakož i exfoliační granulát z kokosových a borůvkových semen nejen pokožku očistí, ale také ji vyživují užitečnými látkami, což je velmi důležité při zacházení se striemi.

Snažte se také vyhnout stresu. Pokud to není možné, poraďte se s odborníkem a vyhledejte správný komplex sedativ. A samozřejmě nezapomeňte, že kromě lidových léčivých přípravků existují speciální krémy, masti a masky, které významně zlepšují stav pokožky a pomáhají rychleji zbavit strie..

Existuje několik běžných mylných představ, které mohou zasahovat do boje se strie..

První mýtus. Strie jsou vizuální povrchovou vadou kůže. Ve skutečnosti jde o poranění a prasknutí epidermis. Vlákna se také mohou zlomit v hlubších vrstvách kůže: v tomto případě se natahování nedostane na povrch až po nějaké době.

Druhý mýtus. Strie se objevují pouze u těhotných žen. Jak je uvedeno výše, strie se může vyskytnout u každého, bez ohledu na pohlaví a věk.

Třetí mýtus. Zdravý životní styl chrání před striemi. Někteří lidé se domnívají, že správná výživa a cvičení mohou zaručit nepřítomnost strie. Ve skutečnosti tomu tak není. Ano, rovnováha voda-sůl a dobrá strava mohou snížit riziko strie, ale nezaručují úplnou ochranu.

Čtvrtý mýtus. Světlé strie neovlivňují tělo a tmavé strie jsou důkazem nebezpečných chorob. Ve skutečnosti na odstínu strie nezáleží. Jejich barva závisí na věku jizev, jakož i na míře přívodu krve do této oblasti. V obou případech je tato vada čistě kosmetická a nepoškozuje zdraví.

Pátý mýtus. Strie může být doma zcela odstraněna. Pokud se jedná o čerstvé a malé jizvy - existuje taková šance. Čím více a čím starší jsou strie, tím méně významný bude výsledek domácího boje. Dlouhá masáž, správná výživa a masti samozřejmě způsobí, že strie budou méně výrazné. Ale můžete se jich úplně zbavit pouze v kabině.

Může se striae vyhnout? Pokud má vaše rodina nátlak na strie, je velká šance, že se ve vás objeví. Snižujte rizika jejich výskytu pomocí prevence.

Upravte výkon. Zdravá strava nasycuje tělo všemi potřebnými živinami a vitamíny. Výsledkem je, že pokožka zlepšuje produkci kolagenu a elastinu, stává se pružnějším.

Vezměte si kontrastní sprchu. Tento skvělý způsob, jak udržet své tělo tónovaný, je účinný způsob, jak zabránit strie..

Začít sportovat. Mluvíme o mírné fyzické aktivitě a cvičení, které tělo nenosí. Pokud se rozhodnete pro kulturistiku a budování svalů, buďte připraveni na to, že výsledkem vyčerpávajícího tréninku bude nejen krásná úleva, ale také strie..

A nenechte se odradit, pokud se strie stále objeví. Jedná se o přirozený mechanismus regenerace lidského těla, který zabraňuje vážným zraněním. A můžete se zbavit ošklivých stop kdykoli nejvhodnějším způsobem pro vás.!

Zametací stopy: 5 způsobů, jak se zbavit strie na těle

Problém strií se stává zvláště důležitým během plážové sezóny, kdy za pruhy plavky nelze skrýt bílé pruhy na bocích a břiše. Pokud vám nepříjemné stričky pomohou, ukážeme vám, jak se jich zbavit.

Cosmo doporučuje

Lehké, volné a stylové letní kalhoty pro uvolněný vzhled

Dole s nudnými odstíny! Nejjasnější šaty pro horkou sezónu - trend léta 2020

Sergey Barsukov, kosmetolog a dermatolog romanovského kosmetického a zdravotního střediska: „Strie nebo strie na těle jsou složitým problémem spojeným s hormonální nerovnováhou a mechanickým napínáním kůže. Klasickým příkladem je těhotenství. To se může také stát, když se poprvé velmi dobře a pak zhubnout. Poškozená kůže na úrovni retikulární dermis nemá čas se zotavit, „mezera“ je vyplněna pojivovou tkání. Objeví se strie. Paradoxně mohou být tato zranění léčena jinými zraněními. Chcete-li obnovit normální strukturu dermis, musíte aktivovat regenerační procesy v požadované oblasti. Toho lze dosáhnout poškozením kůže, ale je nutné, aby k tomu došlo na úrovni retikulární vrstvy dermis, kde je problém. Dermatolog-kosmetolog v arzenálu má několik účinných postupů, které vám pomohou zbavit se nenáviděných strií na těle. Doporučil bych věnovat pozornost třem nejúčinnějším podle mého názoru. “.

Ablace pomocí frakčního CO2 laseru

Metoda je účinná, ale docela traumatická, protože dochází k frakčnímu (bodovému) odpařování (odpařování) kůže, včetně epidermis, které plní ochrannou funkci. V tomto ohledu budete mít dlouhé rehabilitační období, výskyt zarudnutí a odlupování v místě laserové expozice. Vzhledem k riziku hyperpigmentace je nutná pečlivá péče (antibakteriální a regenerační látky) a odmítnutí slunečního záření (opalování)..

Technika vystavení vysokofrekvenčnímu záření s mikrojehly

Další velmi efektivní metoda, zbavená nevýhod CO2 laseru, pokud jde o intenzivní poškození epidermis. Doba rehabilitace není tak dlouhá a pohodlnější. Procedura je poměrně bolestivá, ale okamžitě poskytuje viditelné výsledky.

Fokusovaný ultrazvuk s vysokou intenzitou (Ultraformer)

Relativně nová technika k vyřešení problému strie. Dokonale obnovuje dermis a současně dodává pokožce tón, pružnost a poskytuje silný lipolytický účinek. Procedura je téměř bezbolestná, rehabilitační období prakticky chybí, protože nedochází k poškození epidermis, což je samozřejmě obrovské plus.

Domácí péče

Nemůžete se zbavit strie na vlastní pěst, ale mohou být přijata preventivní opatření! Například pro zlepšení mikrocirkulace se doporučuje masírovat a pravidelně brát kontrastní sprchu. Je také nutné brát potravní doplňky ke zlepšení trofismu a metabolismu (vitamíny, antioxidanty, mikro a makro prvky). Pokud je výskyt strie spojen s hormonálními poruchami, je nutná hormonální substituční terapie (tento problém je vyřešen pouze u lékaře).

Anastasia Shestakova, dermatologka, kosmetička, laserová terapeutka, lékařka kliniky Lazer Jazz: „Oblíbená lokalizace strie je u žen v žaludku, boky, hýždě, pasu a mléčných žlázách au mužů a sportovců se v ramenním opasku a stehnech vyskytují strie. Striae mají výhradně kosmetický defekt: kůže na tomto místě se liší barvou (od cyanoticko-karmínově až bělavě) a reliéfem: atrofický (zasunutý), hypertrofický (konvexní) nebo inormotrofní (zarudlý s kůží). jsou stále „mladí“, tj. až do 6 měsíců a bez kontraindikací..

Frakční radiofrekvenční resurfacing + plazmová terapie

Jedním z nejúčinnějších režimů léčby strie je frakční + plazmová terapie. Fractor je frakční povrchová úprava rádiovou frekvencí, která v kombinaci s autoplasmatem umožňuje vyrovnávání reliéfu, textury a vyhlazení jasného okraje mezi kůží a strie. Zařízení má několik typů trysek s různými délkami a počtem jehel, které vám umožňují kontrolovat hloubku a oblast dopadu. Efekt se objeví po prvním zasedání, ale pro konsolidaci výsledku byste měli absolvovat kurz. Skládá se ze 4 až 6 frakcí v kombinaci s 5 až 6 sezeními plazmatické terapie. Pravidelnost - jednou za 30–45 dní.

Jedná se o univerzální postup, tj. Vyhovuje všem bez ohledu na pohlaví, věk a fototyp (při absenci lékařských kontraindikací). Fractor se liší od ostatních technologií tím, že je schválen FDA a je nejúčinnějším postupem mezi všemi technologiemi zlomkové jehly v Rusku.

Undercover: 3 životy hacks maskovat vyčnívající břicho s oblečením

Jak se rychle zbavit strie

wikiHow pracuje na principu wiki, což znamená, že mnoho našich článků napsal několik autorů. Při tvorbě tohoto článku dobrovolní autoři pracovali na jeho úpravách a vylepšování..

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 22. Jejich seznam najdete v dolní části stránky..

Protahovací značky, také nazývané striae, se objevují v důsledku vážného roztahování kůže. Striae se objevují v důsledku prasknutí dermis, hluboké vrstvy kůže. Za prvé, strie mohou být červené nebo fialové, ale postupně mizí a získávají bledě stříbrný odstín. Barva se také může lišit v závislosti na tónu pleti. [1] X Spolehlivý zdroj National Health Service (UK) Přejít na zdroj Podle statistik až 90% žen zažívá tento problém během těhotenství. Strie se objevuje v dospívání díky aktivnímu růstu a přibývání na váze. Kromě toho může rychlý nárůst svalové hmoty vést k napnutí kůže. Podle lékařů je čas nejlepším řešením pro strie. Strie se stávají v průběhu času bledými a téměř neviditelnými. Existují různá ošetření strie. Věnujte však pozornost skutečnosti, že tyto léčebné metody ne vždy přinášejí očekávaný úspěch. [2] X Trusted Source Mayo Clinic Přejít na zdroj

Jak se vypořádat s strie, aby nebyly během těhotenství

Strie se u těhotných žen objevuje v důsledku kombinace řady okolností. Moderní věda dokonce tvrdí, že tendence tvořit jizvy na kůži je zděděna na genetické úrovni. Je to tak a je možné se chránit před tímto neštěstí, porodit se a zůstat krásný s mladou a pružnou pokožkou? Chcete-li získat odpověď, musíte jasně pochopit, co jsou strie, jak jsou vytvářeny a jaká preventivní opatření jsou skutečně účinná..

Takže strie jsou strie - jedná se o drobná zranění způsobená intenzivním roztahováním kůže během těhotenství. Obvykle jsou to světlé, růžové nebo modré jizvy různých hloubek, délek a šířek. Častěji se objevují na nejvíce náchylných k natahovacím místům s neelastickou pokožkou v těchto oblastech: břicho, hrudník, hýždě, boky.

Bojovat se strie je možné a nutné, ale prevence problému bude mnohem efektivnější. Chcete-li se vyhnout striím během těhotenství, začněte s přípravou těla na test předem a těhotenství bude snadné a příjemné, a co je nejdůležitější, téměř beze stopy po kůži..

Prevence při plánování těhotenství

Chystáte se brzy stát mámou? Přijměte preventivní opatření, abyste předešli strie, začněte s přípravou hned teď. Pamatujte, že nikdo není imunní proti striím, i když babičky a prababičky ze strany mého otce nebo matky neměly takový problém, vedou zdravý životní styl a obecně nemají žádné zdravotní problémy. Hormonální poruchy a špatná výživa, zhoršený metabolismus a další faktory, které mohou najít místo v životě i nejzdravější těhotné ženy, mohou ovlivnit vzhled jizev..

To je důvod, proč při plánování mateřství dělat potíže, aby se zabránilo strie nejméně šest měsíců před početí. Co dělat během těhotenství, aby neexistovaly strie:

 1. Přiveďte váhu zpět do normálu. Vytočte, pokud jste příliš lehcí nebo zhubnete. Sledujte výživu těhotné ženy.
 2. Absolvujte kurz léčby vitaminy. Během těhotenství tělo zažije akutní nedostatek vitamínů a vrhá veškerou svou sílu do kultivace nového života. Aby si pokožka udržela pružnost a zdraví v nových podmínkách, které jsou pro ni neobvyklé, pečujte o tělo o komplex minerálů a vitamínů v těle. Pijte i po početí. Vypusťte přísnou stravu a zaměřte se na mírnou fyzickou aktivitu..
 3. Postarejte se o vaši pokožku. Musí být nasycen prvky odpovědnými za zdravou elasticitu. Vezměte si kontrastní sprchu ráno. Jednoduchý postup zlepší krevní oběh a zvýší elasticitu kolagenových vláken. Před početí navštěvujte lázně a užijte si balicí procedury pomocí speciální hydratační kosmetiky..

Začněte pravidelně vyživovat a hydratovat pokožku vašeho těla osvědčenou kosmetikou, která zvyšuje elasticitu.

Jak se vyhnout strie během těhotenství a po něm: prevence v prvním trimestru

S nástupem těhotenství v prvních třech nejdůležitějších měsících, kdy jsou položeny základní systémy a orgány malého člověka, je čas, aby matka přemýšlela o kráse a zdraví jejího těla. To musí být provedeno, i když toxikóza trpí a neexistuje nálada pro dobro sebe i dítěte. Co se týče pokožky, musí začít intenzivně čistit, hydratovat a vyživovat od prvního dne těhotenství.

Pamatujte na hormonální změny v těle. Určitě ovlivní stav a vzhled pokožky. Vyhněte se novým neověřeným krémům. Pomocí obvyklých přípravků pro péči o ně předběžně otestujte reakci v určitých oblastech kůže. Během těhotenství mohou alergie začít, i když jsou v kontaktu s nejbezpečnějšími a osvědčenými prostředky..

V prvním trimestru pomůže aktivní životní styl s mírnou fyzickou námahou zabránit strie v těhotenství. Sledujte stravu, vymyslete vyvážené menu, obohacené o minerály a vitamíny, více chodte, dodržujte režim spánku, odpočinku a pití. Vyhněte se nezdravému jídlu, odmítněte soda (oxid uhličitý snižuje pružnost pokožky) a alkohol, cigarety ze života vymažte. Toto je první odpověď na otázku, jak zabránit vzniku strie během těhotenství v počátečních fázích.

Prevence strie během těhotenství ve druhém trimestru

Druhý trimestr na jedné straně přinese dlouho očekávané odstranění toxikózy, na druhé straně riziko strie. Během tohoto období je důležitější než kdy jindy starat se o tělo a zabránit vzniku poškození. Vyberte si speciální krém, gel nebo mléko pro strie během těhotenství vhodné pro váš typ pleti.

Je důležité, aby produkt zladil, posílil pokožku, aktivoval vitalitu buněk zodpovědných za produkci takových důležitých látek, jako je elastin a kolagen. V počáteční fázi natahování, kdy je pokožka dostatečně elastická a dokud není poškozena, mohou tyto výrobky stačit k zabránění problémům.

Správně vybrané látky pro léčbu a prevenci strií během těhotenství zlepšují regenerační funkce pokožky a zároveň přispívají k urychlení buněčného dělení regenerací epidermis. Čerstvé strie s pomocí těchto nástrojů bude možné odstranit téměř bez námahy a co je nejdůležitější - beze stopy. Pokud se budete řídit doporučeními pro správný životní styl, nebudou žádné nové.

Jak zabránit strie během těhotenství ve třetím trimestru

Ve třetím trimestru existuje reálná hrozba poškození kůže na břiše, hrudníku, hýždích a bokech. Břicho budoucí matky rychle roste, nadváha v kyčlích se často objevuje, mléčné žlázy se znatelně zvyšují. Během tohoto období musíte pokračovat v aktivní péči o vaši pokožku, pít hodně vody (s výjimkou edematózních stavů), stejně jako nápoje ze zeleného čaje a vitamínů.

Aby nedocházelo ke vzniku otoků, a tím i strií během těhotenství, pomůže kontrola příjmu tekutin. Zkuste pít více ráno a je to velmi důležité - snižte nebo úplně eliminujte sůl ze stravy. Je to to, co zadržuje tekutinu a vyvolává vývoj edematózního stavu.

Správně vytvořte menu. Výživa by měla být různorodá a vyvážená. Menu by mělo zahrnovat luštěniny, syrové ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, cereálie, mořské plody, ořechy, cereálie a rostlinné oleje. Vyvarujte se mastných a příliš kořeněných potravin, vyloučte uzená masa, tukové sýry, drůbež během těhotenství. Od 38. týdne lze menu mírně rozšířit. V tomto okamžiku se váha obvykle vrátí k normálu bez jakéhokoli úsilí těhotné.

Jak zabránit striím na břiše? Pokračujte v péči o pokožku pomocí zvlhčovačů, ale bez hardwarových procedur. V současné době jsou takové manipulace nebezpečné.

Používejte přípravky obohacené o vitaminy E. Nanášejte je pouze na očištěnou pokožku, přebytečné ubrousky. Delikátní masáž aromatickými oleji nebude na místě, z nichž mnohé lze snadno vyrobit doma i rukama..

Kontrola hmotnosti: jak pomáhat v boji proti strie

Kontrola hmotnosti je vždy důležitá, a to zejména během těhotenství. Hlavní pravidlo pro nastávající matky - nesnažte se jíst pro dva. Během těhotenství by štíhlá žena podle normy neměla získat více než 9-12 kg, žena s malou nadváhou - od 14 do 15 kg.

Rychlost přírůstku na váze u těhotných žen závisí na individuálních vlastnostech těla. Správně přibývejte na váze postupně. Asi 5% získané hmoty je placenta, 6% je plodová voda.

Čím větší je plod, tím více hmoty získává matka primárně v důsledku zvýšení objemu krve. Asi 3-5 kg ​​těla těhotné ženy získává kalorie pro rezervu na období těhotenství a porodu.

Denní norma kalorií budoucí matky by měla být asi 2400 kcal, což je o 300 kcal víc než strava běžné ženy. Pokud rozložíme vnitřní náplň v lůně těhotné ženy podle hmotnosti, ukáže se, že placenta váží asi 700 g, děloha váží až 1 kg, plodová voda - 900 g, dítě - 3,4 kg, krev - 1,6 kg, mléčné žlázy - 900 g tuková rezerva - 3 kg. Celkem se ukazuje, že normální přírůstek hmotnosti během těhotenství je 12 kg.

Čím rovnoměrněji se zvyšuje hmotnost nastávající matky, tím lépe to ovlivní stav její kůže a celkové zdraví. Náhlé skoky na váze by měly upozornit, není to normální, v jakémkoli směru. Mírné a postupné přibírání na váze pomůže v boji proti strie, navzdory rezervám tuku. Kromě toho systematický přírůstek hmotnosti ukazuje na normální výživu dítěte důležitými vitamíny a minerály.

Ke kontrole hmotnosti během těhotenství je třeba zaznamenávat ukazatele každý týden. Začněte s váhou před těhotenstvím a pokračujte v zaznamenávání změn, jak dítě roste. Ráno ve stejný den v týdnu vážíme ihned po spaní bez oblečení.

V prvním trimestru se hmotnost mírně přidá. Počínaje druhým případem jdou rychleji. Průměrný přírůstek hmotnosti během tohoto období týdně je 350 - 400 g. Ženy s normální hmotností a jedním dítětem v děloze by měly přibrat na váze podle tohoto schématu:

TýdenPřibývání na váze
1 až 10 týdnů200-300 g za měsíc
10 až 20 týdnůOd 300 g týdně
Od 20 do 30 týdnůOd 400 g týdně
Od 30 do 40 týdnůOd 300 g týdně

Všechny indikátory uvedené v tabulce jsou průměrovány. Přesná čísla jsou v každém případě jiná.

Co by měl být krém pro zvlhčení ze strie

Správně vybrané krémy pro zvlhčení dermální vrstvy pomohou zabránit striím kůže. Účinnost kolagenových vláken a elastinu, která je nejdůležitější pro elasticitu pokožky, bude záviset na intenzitě hydratace této konkrétní vrstvy. I malá ztráta vlhkosti vede ke snížení elastických schopností kůže, což znamená, že nezabrání zlomeninám - hlavní příčiny natahování.

Intenzivní hydratace a výživa pokožky sníží pravděpodobnost mikrotraumy. Kromě toho léky na strie vyřeší problém zpomaleného metabolismu, zachování vlhkosti v kůži s podporou optimální úrovně měkkosti, pružnosti a pevnosti..

Krém pro těhotné ženy, který má odstranit strie, by měl být postaven na uspořádání složek schopných zajistit požadovaný účinek v kombinaci se saturací pokožky vlhkostí a jejím udržením ve správném množství. Mezi hlavní patří:

 • přírodní oleje ze strie během těhotenství;
 • glycerin a silikon;
 • vitaminy;
 • kyselina hyaluronová;
 • retinol;
 • hydrolyzované proteiny;
 • rostlinné výtažky;
 • éterické oleje;
 • antioxidanty;
 • kolagen a elastin.

Olej je téměř nejzákladnější složkou zvlhčovače. Jeho funkcí je proniknout hloubkou epidermis mezibuněčnou látkou, aby se zvýšila hydrofobní vrstva a zabránilo ztrátě vlhkosti v dermis se současným zvýšením životaschopných buněk v epidermis..

Silikony a glycerin hrají přibližně stejnou funkci jako oleje. Nedokážou vyživovat pokožku, jejich akce je zaměřena výhradně na zvlhčení. S těmito součástmi musíte být opatrní, přebytek silikonů může mít opačný účinek..

Vitaminy ve zvlhčovači jsou potřebné pro aktivaci metabolických procesů v kůži, zlepšení hydrofobních vlastností na pozadí zahušťování epidermis.

Kyselina hyaluronová také stimuluje vlhkost v kůži, zatímco hydrolyzované proteiny ji zpožďují..

Retinol urychluje regeneraci kůže, zvyšuje elasticitu stimulací syntézy složek.

Výtažky z rostlin působí jako bezpečný základ pro krém s příjemnou vůní a léčivými vlastnostmi. Esenciální oleje vyživují, zvyšují elasticitu a co je nejdůležitější, urychlují metabolismus.

Nejdůležitější složkou produktu je elastin s kolagenem. Je to on, kdo udržuje úroveň pružnosti tkáně, zatímco extrakty z řas přispívají k regeneraci poškozených oblastí a urychlují metabolické procesy.

Jak vybrat správný lék během těhotenství: jak se vyhnout strie

Nastávající matka by měla zvolit krém pro péči o pleť a prevenci strie s maximální zodpovědností. Hlavní pravidlo - produkt by neměl vyvolávat alergie, být přirozený bez parfémů a barviv. Všechny tyto složky jsou škodlivé pro dítě, schopné proniknout matkou krví do jeho těla.

Stejně důležité je rozhodnout o jmenování speciální kosmetiky pro strie. Pro těhotné ženy existují dvě možnosti krémů: preventivní a maskující účinky protažení kůže. První práce zabraňující vzniku jizev na pokožce, zvlhčování, vyživování, zvyšování její pružnosti. Jizvy druhé masky, v některých případech zesvětlující, chrání před UV zářením.

Vybraný krém pro strie by měl projít testem alergické reakce. Prostředky na internetu proto nelze objednat. Krém se nanáší na nejcitlivější koutek kůže, například na vnitřní ohyb lokte, sleduje kožní reakci.

Důležitým bodem je datum exspirace a doba používání. V daném měsíci by nemělo být použito a mělo by být určeno pro těhotné ženy. Pokud byl produkt vytvořen pro péči a prevenci jizev v prvním trimestru, jeho používání po 8-9 měsících bude zbytečné a někdy dokonce nebezpečné.

Složení krému ze strií je nejdůležitějším bodem při výběru. Je nutné, aby součásti výrobku nepředstavovaly nebezpečí pro dítě, a to v kombinaci ani samostatně. Například v některých výrobcích výrobci obsahují éterické oleje, které mohou ublížit dítěti a dokonce způsobit potrat. Při výběru buďte opatrní!

Kromě toho věnujte pozornost jmenování fondů. Může to být běžný krém pro těhotné ženy nebo specializovaný nástroj pro prevenci strie. Vhodná je i běžná smetana, pro cokoli lepšího, ale neměli byste od ní očekávat žádný zázrak. Takový nástroj v nejlepším případě zvlhčuje pokožku. Speciální krém ze strie, kromě zvlhčení a vyživování, přispěje ke zvýšení úrovně pružnosti vláken a regeneraci buněk, a proto je zjevně výhodnější a správnější možností.

Alternativa ke krému proti striae

V těhotenství není důvěra v krémy, mléko a směsi obchodů ze strie? Vyzkoušejte alternativy jako přírodní oleje. Jsou vyrobeny z rostlin a pomáhají zabránit vzniku jizev, které jsou horší než u finančních prostředků od drahých nezkrotených značek.

Složení olejů na rozdíl od konvenčních kosmetických výrobků neobsahuje nečistoty, které by mohly ublížit dítěti. Kosmetika tohoto druhu je naprosto přirozená a hypoalergenní, přinejmenším bezpečná pro mámu a dítě. Přírodní oleje vám umožní vyřešit tyto problémy:

 • obohatit kožní buňky vitamíny A a E a zvýšit tak jejich elasticitu;
 • hydratují a vyživují pokožku;
 • stimulovat proces regenerace buněk;
 • zabránit destrukci dermisové vrstvy.

Přírodní oleje brání strie, pokud přistupujete k problému prevence komplexně. Je lepší začít používat oleje i během plánování těhotenství několik dní před početí. Nejúčinnější oleje jsou:

 • Kokos - obsahuje vitamín B pro zvlhčení, vyhlazení pleti;
 • lněné semínko - zlepšuje elasticitu, obsahuje mnoho mastných kyselin;
 • mandle - vitamíny kůže, bojuje s jizvami, nedovoluje vzhled nových;
 • olivový olej - zvlhčuje a tónuje;
 • meruňka - zlepšuje ochranné funkce pokožky, zvyšuje elasticitu;
 • broskev - zvlhčuje, tóny, vyživuje, nasycuje řadou vitamínů na všech úrovních;
 • z pšeničných klíčků - zabraňuje ničení kolagenových vláken, léčí;
 • grape seed - hydratuje, posiluje a obnovuje dermis;
 • kakaové boby - s antioxidačním účinkem, působí i při hlubokých jizvách.

Kromě krémů a správné výživy pro kontrolu hmotnosti, aby se zabránilo strie, musí těhotné ženy věnovat pozornost výběru spodního prádla.

Jak funguje spodní prádlo pro prevenci strie

Módní trend a skutečně relevantní a pracovní nástroj pro prevenci strií během těhotenství a po porodu jsou speciální spodní prádlo. Dejte to na místa, která se nejvíce protáhnou. Obvykle toto:

Účelem takového spodního prádla je podpora svalů, aby se zabránilo ochabnutí kůže. Například podprsenka se širokými pásy a speciálními fixačními vložkami jistě zabrání prohýbání mléčných žláz pod vlastní hmotností, což znamená, že zabrání výskytu strií bez rizika poškození krevního toku..

Velký vývoj - obvaz pro břicho. Právě v břiše se kůže nejvíce táhne a vytváří ošklivé, obtížně maskované jizvy. Obvaz bude podporovat žaludek během období aktivního růstu, počínaje druhou polovinou druhého trimestru. V kombinaci s takovým obvazem musíte zakoupit poporodní obvaz za stejným účelem - abyste zabránili ochablé pokožce.

Speciálně navržené punčocháče vám pomohou zabránit výskytu strií na bocích a hýždích. Výrobek je univerzální, má dvojí účinek - kromě prevence strie pomáhá udržovat tón žil. Jednotlivé modely ve složení mají speciální kosmetická plniva pro zlepšení pružnosti a výživy pokožky. Výrobci doporučují nosit takové výrobky v noci..

Masáž jako míra profylaxe striae

Masáž u těhotných žen není jen jednou z vašich oblíbených procedur. Speciálně navržené preventivní cykly stimulují žilní oběh, aktivují metabolické procesy, pomáhají obnovit pokožku a vyhladit malé strie.

Během masáže pán jemně a efektivně vypracuje problémové oblasti pomocí speciálních masážních krémů a olejů, jakož i dalších pomocných prostředků:

 • vakuové plechovky;
 • vakuové zařízení;
 • vakuová dlaždice;
 • krémový gel;
 • speciální videa;
 • led a dusík.

Mnoho druhů preventivní masáže doma lze provádět samostatně. V kosmetologickém centru stojí za to kromě masáže vyzkoušet peeling, který se provádí pomocí hypoalergenních přípravků pro těhotné ženy.

Kontraindikace pro masáž jsou:

 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • zhoubné nádory;
 • křečové žíly;
 • dermatologické problémy;
 • infekce horečkou;
 • rosacea strie.

Kromě toho by se těhotné ženy měly před provedením masáže poradit s pozorujícím lékařem.

Vhodnost pro prevenci strie u těhotných žen

Komplexní prevence strie během těhotenství po narození dítěte zahrnuje kromě cvičení produktů, masáže a správné výživy také fyzická cvičení. Zatížení by mělo být mírné, cvičení jednoduché a zajímavé, a co je nejdůležitější - pravidelné.

Nohy a boky budou muset být v této situaci nanejvýš proškoleny, a tak pracovat na řešení dvou problémů najednou: připravit pánev na porod a zabránit jizvám při roztahování kůže. Pro budoucí matky se těmto programům věnuje zvláštní pozornost:

 • fitness cvičení pro těhotné ženy;
 • aqua aerobik;
 • jóga pro těhotné.

Před zařazením do přípravného programu pro porod se koordinujte s lékařem.

Účinnou metodou kontroly a prevence strie je kontrastní sprcha. Při absenci kontraindikací je to nejdostupnější a nejpříjemnější způsob, jak zlepšit pružnost pokožky. Zakázaný postup při problémových těhotenstvích a riziku potratu.

Budoucí matky by se měly začít podobným způsobem postupně temperovat, počínaje pohodlnou teplotou vody a dlouhodobými kapkami jen o několik stupňů nižší nebo vyšší. Po kontrastní sprše se doporučuje masírovat problémové oblasti přírodními oleji, aby se zlepšil průtok krve..

Články O Neplodnosti