Hlavní Zdraví

Jak je kouření ovlivněno během těhotenství a co se stane s dítětem po narození, pokud matka kouří??

Podle statistik ministerstva zdravotnictví kouří 20% nastávajících matek a pouze pětina z nich tento špatný zvyk opouští, když se dozví o své situaci. Vzhledem ke smutné statistice vědci aktivně studují vliv kouření na těhotenství a vývoj plodu..

Je třeba poznamenat, že u kuřácké ženy se porod dítěte stává zkouškou, protože vydrží obrovské zatížení kardiovaskulárního systému. Zvýšená toxikóza, slabost, dušnost a závratě jsou důsledky závislosti na nikotinu během těhotenství. Každá uzená cigareta má negativní dopad na matku i její nenarozené dítě.

Z článku se dozvíte

Jak se špatný zvyk matky odráží ve vývoji plodu?

V důsledku závislosti na tabáku je narušena rovnováha prolaktinu a progesteronu v těle matky, což ovlivňuje placentární tkáň. Stává se tenčí, snižuje se hmota, dochází k ultrastrukturálním změnám. Toxiny poškozují bariéru a omezují příjem živin.

Dítě trpí hypovitaminózou, nedostatkem kyseliny listové. Embryo je v raném těhotenství nejzranitelnější, proto gynekologové doporučují přestat kouřit před početím.

Kouření ve druhém a třetím trimestru vede ke zpomalení tvorby důležitých tělesných systémů. Mozek, játra, ledviny jsou orgány, jejichž lékaři se pomalu vyvíjejí v dítěti. Hypotropie je pozorována, když charakteristiky vývoje plodu zcela neodpovídají fázi těhotenství.

Tyto fotografie byly pořízeny ultrazvukovým skenerem. Horní část je snímek dítěte kouřící ženy. Můžete vidět, jak často se dotýká jeho tváře, na rozdíl od nekuřáckého dítěte. Studie ukazují, že čím je dítě starší, tím méně se dotkne jeho tváře, což naznačuje úspěšnou tvorbu centrálního nervového systému a vývoj obecně.

Škodlivé účinky cigaret na těhotenství během posledního trimestru významně zvyšují riziko pozdní toxikózy (gestózy). Tato komplikace může vést ke smrti samotné ženy i jejího dítěte..

Chrání placenta plod před účinky nikotinu, pokud těhotná žena kouří?

Vývoj plodu je způsoben placentou, která je pro něj živným médiem. Placenta ženy, která kouří, nezabraňuje pronikání toxických látek tabákového kouře, nikotinu, karcinogenních pryskyřic, oxidu uhelnatého, radioaktivních prvků do krve dítěte.

Koncentrace nikotinu v tkáních embrya je 1,5krát vyšší než u ženy, která jej nosí. Kouření matek je neustálá intoxikace vyvíjejícího se lidského těla v ní..

Ovlivňuje srdeční frekvenci plodu, pokud žena během těhotenství kouří?

Pod vlivem tabákového kouře produkují nadledviny katecholaminy s vazokonstrikčním účinkem. V důsledku toho prudce klesá průtok krve do placenty a zvyšuje se riziko trombózy. Krevní oběh je narušen, protože oxid uhelnatý reaguje s hemoglobinem a vytváří karboxyhemoglobin.

Sloučenina nenosí kyslík, v důsledku čehož se tvoří intrauterinní hypoxie, na kterou jsou zvláště citlivé mozek, ledviny a srdce. Porušení uteroplacentálního průtoku krve trvá 30 minut po kouření cigarety.

Takový stav vede k bolestivým křečím: dítě se neklidně chová, tlačí. Jako kompenzační mechanismus s nedostatkem kyslíku začíná jeho srdce bít častěji. Pokud matka kouří pravidelně, vyvíjí se patologická tachykardie.

Je také důležité vědět, že kouření před těhotenstvím může také negativně ovlivnit zdraví vašeho dítěte. A pokud jste nemohli přestat a zneužívat alkohol, pak se rizika ještě více zvyšují (čtěte více).

Vliv kouření na kojeneckou úmrtnost

Pouze 5 cigaret denně může vést k úmrtí dítěte v důsledku prasknutí nebo oddělení placenty. Bez včasného lékařského zásahu je potrat nebo smrt plodu pravděpodobně až 28 týdnů těhotenství. Kromě potratů je kouření matek ohroženo i fenoménem, ​​jako je narození mrtvého dítěte. Míra předčasného porodu mezi matkami kouření je více než 20% a předčasně narozené děti mají vážné zdravotní problémy..

Příčinou je později placenta previa, kdy plodová membrána nemůže dítě samo o sobě držet. Dříve porod práce přímo koreluje s množstvím cigaret, které žena kouří každý den..

Mladý syn nebo dcera ženy, která kouří během těhotenství, má 3krát vyšší riziko, než je obvyklé, že se u něj vyskytne syndrom náhlého úmrtí. Projevuje se ve spontánní smrti novorozence ve snu a při pitvě expert považuje za obtížné najít příčinu smrti.

Děti, které jsou závislé na tabáku svých rodičů, se rodí slabé, bolestivé, se známkami nikotinového hladu (nespavost, pláč, nervozita, respirační selhání). V důsledku toho často umírají dříve, než dosáhnou 1 roku..

Co se stane s dítětem, pokud se matka nevzdá? Možné budoucí důsledky

Tabák během kteréhokoli z trimestrů těhotenství ohrožuje budoucí dítě komplikacemi.

U kojenců jsou pozorována vrozená onemocnění:

 • kardiovaskulární systém (defekty v chlopni, srdeční stěny, plicní síně);
 • respirační systém (astma, nedostatečný vývoj plic, zúžení průdušek);
 • gastrointestinální trakt (ezofageální, rektální infekce);
 • genitálie (vaginální atrézie u dívek, zmenšení velikosti varlat ve srovnání s normálními chlapci);
 • muskuloskeletální systém (nepřítomnost nebo abnormální velikost končetin, klubová noha);
 • strabismus;
 • alergie.

Závislost na nikotinu ovlivňuje vzhled novorozenců. Liší se specifickými rysy obličeje:

 • úzké rty;
 • "Rybí ústa";
 • široký nosní můstek;
 • zvláštní hranice růstu vlasů;
 • dysplastické uši.

Kouření matek po 6-8 týdnech těhotenství vede k kraniofaciálním abnormalitám, jako je rozštěp patra (štěpení tkání patra) a rozštěp rtu (prasknutí střední části patra). V budoucnu budou tyto děti často trpět tonzilitidou, chřipkou a dalšími infekčními chorobami v důsledku snížené imunity..

Dítě kouřící matky má nižší IQ než jeho vrstevníci. Je pro něj těžší se učit, má potíže se soustředit a vyjadřovat své myšlenky. Pro takové dítě není snadné vyrovnat se se sociální adaptací a přípravou do školy, protože jeho agresivita se zvyšuje a kognitivní schopnosti se snižují.

Často dochází k porušování mentálního vývoje, asociálního chování. Konečně, tato kategorie lidí je s větší pravděpodobností závislá na nikotinu v dospělosti jako jejich rodiče.

Jak tento zvyk ovlivňuje syndrom fetálního tabáku a co je to??

Kombinace symptomů u novorozenců, jejichž matka má závislost na nikotinu, lékaři nazývají syndrom fetálního tabáku. Dítě má nedostatek živin a kyslíku, přebytek karboxyhemoglobinu a nikotinu.

Děti se rodí s nedostatečným růstem a váží méně než 2,5 kg, pomalu přidávají tyto parametry, trpí plicními patologiemi, mentální retardací. Lékaři jim předepisují intenzivní péči, aby dostávali potřebné léky, jejichž nedostatek byl testován in utero.

Jak pasivní kouření poškozuje nastávající matku?

Dříve jsme podrobně hovořili o pasivním kouření těhotné ženy. Připomeňme si krátce, že je nebezpečný pro matku a potomky, protože zvyšuje riziko vzniku abnormalit a vrozených abnormalit plodu. Jeho újma se zvyšuje úměrně době, během níž nastávající matka vdechuje použitý tabákový kouř v neventilované místnosti.

Za 1 hodinu pasivního kouření se do krevního řečiště dostává stejné množství toxických látek jako při kouření několika cigaret. Nastávajícím matkám se doporučuje, aby se vyhýbaly společnosti kuřáků a kuřáckých pokojů. Je-li otcem dítěte kuřák, měl by zcela závislost na alkoholu opustit nebo alespoň kouřit za přítomnosti druhé poloviny.

Přečtěte si ještě užitečnější informace o nebezpečí kouření v naší sekci..

Užitečné video

Další informace o účincích kouření na vývoj plodu naleznete níže:

Závěr

Závislost na nikotinu u matky tedy vede k hypoxii, hypovitaminóze a patologické tachykardii nenarozeného dítěte. Kouření výrazně zvyšuje riziko potratů, krvácení z dělohy, smrti plodu a narození mrtvých dětí. Děti se rodí bez váhy a trpí narušením řady orgánů.

Když plánujete těhotenství, měla by se kouřit žena s rozloučením se závislostí předem, protože toxické látky mohou být z těla odstraněny během jednoho roku. Odmítnutí aktivního a pasivního kouření v kterékoli fázi těhotenství však pozitivně ovlivňuje vývoj plodu.

Kouření během těhotenství: to, co každý potřebuje vědět?

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Těhotenství je radostnou událostí v životě ženy, ale pro některé ženy se stává skutečným testem ve snaze přestat kouřit. Je nepochybně lepší nezačínat vůbec. A pokud jste kuřák se zkušenostmi, je tak těžké se „svázat“, dokonce i když jste v zajímavém postavení?

Statistiky jsou takové, že závislost na cigaretách se stále více šíří mezi ženami a věk prvního seznámení s tabákem se stává mladším.

Když slyšíme lékařské těhotenství „ne“ během těhotenství, většina žen se stále přehání. Ospravedlněním pro budoucí kuřáky matek jsou „oteklé uši“ a zvýšená nervozita, stejně jako recenze těch, kteří klidně kouřili během těhotenství a dítěti se nic nestalo. Existující údaje z více než 300 studií provedených po celém světě se však shodují na složitých nepříznivých účincích kouření během těhotenství. Fakta o negativních závislostech zahrnují:

 • narození předčasně narozeného dítěte;
 • zvýšené riziko perinatální úmrtnosti;
 • podváhu novorozence;
 • fyzikální patologie;
 • riziko spontánního potratu;
 • stav preeklampsie, která představuje hrozbu pro život dítěte a samotné ženy (příznaky - silný otok, přítomnost bílkovin v moči, vysoký krevní tlak);
 • riziko vrozených chorob;
 • zpožděné projevy negativních účinků tabáku - mentální, intelektuální poruchy atd..

Nebezpečí kouření během těhotenství?

Nežádoucí změny u těhotných kuřáků se projevují patologiemi: v těle matky, s intrauterinní tvorbou dítěte, u kojenců a malých dětí.

Tělo matky a tělo dítěte jsou jeden celek - když žena vezme další potah, dítě je obklopeno kouřovou clonou, která vede k vazospasmu a hladovění kyslíku. Lékaři zaznamenávají placentární změny u těhotných žen, které zneužívají cigarety. V tomto případě získává placenta zaoblenější tvar a stává se tenčí. Nárůst počtu spontánních potratů, počet novorozeneckých epizod úmrtnosti a skutečnosti zpomalení vývoje novorozenců jsou přičítány časnému odloučení a situacím s velkým placentárním infarktem v důsledku negativního účinku nikotinu..

Výsledky kouření před početí, během těhotenství a po narození:

 • zvýšení počtu spontánních potratů a spontánní práce;
 • výskyt předčasně narozených kojenců;
 • poruchy spojené s procesem kojení;
 • snížení adaptačních faktorů a nárůst případů nemocí novorozence;
 • riziko vrozených vad;
 • znatelné zpoždění dětí v mentálním a fyzickém plánu.

Jsou známa fakta o nepříznivých účincích kouření během těhotenství na periferní krevní systém nastávající matky, jakož i o snížení respirační aktivity plodu. Škodlivý účinek oxidu uhelnatého a nikotinu na nitroděložní vývoj plodu souvisí se snížením schopnosti hemoglobinu transportovat kyslík. V důsledku toho arteriální křeč dělohy narušuje funkci placenty.

Poškození kouření během těhotenství

Málo známou skutečností je, že tabákové karcinogeny mají tlumivý účinek na fungování reprodukčního systému plodu. Dívky mají snížený přísun vajec a chlapci v pozdějším životě mohou mít problémy s potencí.

Je obtížné podceňovat poškození kouření během těhotenství pro samotnou matku:

 • ložiskový proces je obtížnější;
 • případy časné toxikózy, stejně jako gestózy, jsou běžné;
 • přitěžující problémy spojené s křečovými žilami, závratě, zažívací potíže (zácpa);
 • nikotin způsobuje nedostatek vitamínu C.

Chtěl bych poznamenat, že nedostatečné množství vitamínu C v těle matky způsobuje takové potíže, jako jsou: selhání metabolických procesů a fungování imunitního systému, narušená absorpce bílkovin a depresivní stavy.

Kouření během těhotenství vede k intoxikaci plodu tabákovým kouřem. Dítě se nedobrovolně stává pasivním kuřákem. Takové děti jsou často náchylné k závislostem, jako je tabák a alkohol, již ve svých dospívajících letech. Nejhorší je, že novorozenci často trpí „nikotinovým hladováním“, to znamená, že dokonce i v matčině lůně vytvářejí škodlivou závislost. Závislost se projevuje různými způsoby: mlhavostí a špatným spánkem, prvním dechem při narození, následovaným stavem zadušení.

Jak kouření škodí během těhotenství?

Díky pasivnímu nebo aktivnímu kouření je dítě kuřák už v matčině lůně a koncentrace karcinogenů z tabákového kouře ve vyvíjejícím se dítěti je mnohem vyšší a trvá déle než v mateřské krvi. Ukázalo se, že pasivní kouření zvyšuje riziko syndromu demence..

Mateřství znamená péči, lásku, schopnost myslet na štěstí a zdraví budoucího dítěte. Některé ženy v postavení hororových příběhů o dlouhodobých problémech ani informace o škodlivých složkách tabáku však nezastavují závislost. Přesto by měli vědět, jak kouření škodí během těhotenství. Tyto znalosti se neobjevily od nuly, ale odrážejí údaje ze studií vědců z celého světa o účincích nikotinu na těhotenství a vývoj embrya:

 • schopnost otěhotnění u kuřáků je výrazně snížena - u žen je obtížné pohybovat vajíčkem ve vejcovodech a inhibovat působení hormonů a u mužů sperma ztrácí svoji mobilitu;
 • počet narozených chlapců klesá - je prokázáno, že samčí embryo je obtížnější zvyknout si na podmínky přežití. Například pasivní kouření snižuje možné narození syna o jednu třetinu;
 • dítě rodičů kuřáků je odsouzeno k problémům spojeným s reprodukční funkcí;
 • kouření budoucí matky způsobí závislost dítěte na nikotinu;
 • kouření během těhotenství hrozí předčasné oddělení placenty, což vede ke komplikacím porodu s velkou ztrátou krve nebo potratem;
 • děti matek kuřáků - předčasné, zaostávající ve vývoji od vrstevníků;
 • objevují se vady vývoje, různé patologie - obličeje, končetin, vnitřních orgánů;
 • tabákový kouř narušuje funkci plic u dítěte, což vyvolává nedostatek povrchově aktivní látky;
 • zneužívání cigaret často způsobuje syndrom náhlého úmrtí kojenců;
 • kuřátka máma jsou nejcitlivější na různé nemoci.

Jak kouření ovlivňuje těhotenství?

Intenzivní kouření během těhotenství ovlivňuje hmotnost ženy. Tělesná hmotnost kuřáka je nižší kvůli snížení chuti k jídlu v důsledku závislosti a snížení množství konzumované stravy.

Vědci zjistili, že počet spontánních potratů přímo závisí na počtu cigaret kouřených nastávající matkou. Kojenecká úmrtnost při porodu kuřáckých matek se zvyšuje o 30% a riziko nepříznivého průběhu porodu u kuřáků se zdvojnásobuje. Předčasný porod je dalším nepříznivým účinkem tabáku..

Jak kouření ovlivňuje těhotenství a kvantitativní obsah thiokyanátu? Každodenní kouření až dvaceti cigaret vede ke zvýšení thiokyanátu v krvi matky, a tedy i dítěte, které je stanoveno analýzou krevního séra. Zvýšení thiokyanátu způsobuje endoteliální dysfunkci, která je hlavním faktorem v patogenezi plicní hypertenze a chronických obstrukčních plicních procesů..

Účinky kouření na těhotenství

Lékaři zahrnuli pojem „syndrom fetálního tabáku“, aby určili míru vlivu nikotinu na dítě. Podobná diagnóza u dětí je diferencovaná, pokud:

 • nastávající matka kouřila více než pět cigaret denně;
 • během těhotenství byla u ženy silná hypertenze;
 • novorozenec po 37 týdnech vykazoval symetrickou zpomalení růstu;
 • pocity chuti a vůně jsou nudné, je tu stomatitida;
 • je pozorováno zvýšené srážení krve;
 • došlo k porušení hematopoézy;
 • snížená imunita;
 • je zaznamenáno předčasné stárnutí kůže (tvorba vrásek);
 • antidiuretický účinek.

Negativní dopad kouření na těhotenství se týká především porušení struktury placentární tkáně, která se stává tenčí, její hmotnost je ve srovnání s normou výrazně snížena. Placenta získává kulatý tvar pod vlivem nikotinu, podléhá změnám v zásobování krví. Tyto patologické procesy často přispívají k předčasnému odmítnutí placenty, rozsáhlému krvácení do tkáně a fetální smrti.

Karcinogeny tabákového kouře aktivují křeč děložních tepen, což vede k dysfunkci placentární cirkulace a v důsledku toho k nedostatečnému přívodu kyslíku do plodu, což způsobuje zpomalení růstu. Zvýšené hladiny oxidu uhličitého v krvi mohou vést k hypoxii embrya.

Je důležité si uvědomit, že kouření během těhotenství snižuje vstřebávání vitamínů B, C a kyseliny listové, což je spojeno s problémy s položením centrálního nervového systému u dítěte.

Ovlivňuje kouření těhotenství?

Zprávy o narození života ne vždy nutí ženu, aby se vzdala cigaret. Mnoho z nastávajících matek upřednostňuje snížení počtu cigaret / balíčků, které kouří, a pouze.

Reakci dítěte v matčině břiše sledovali vědci, kteří prováděli ultrazvukovou diagnostiku. Ukázalo se, že teprve se záměrem těhotné ženy se dítě začalo zmenšovat a úšklebek.

Pokud máte stále pochybnosti o tom, zda kouření ovlivňuje těhotenství, měli byste se obrátit na zkušenosti lékařských zástupců. Účinky tabákového kouře na matky a děti byly zkoumány vědci z celého světa. Kromě fyzických patologií, nedostatečného rozvoje, problémů intelektuální a duševní povahy je kouření během těhotenství v budoucnu spojeno s obtížemi v sociální implementaci. Uzavřený, nepříznivý prostor, ve kterém bylo dítě během vývoje, ponechává svůj otisk na podvědomí na celý život.

Připomeňme, že cigaretový kouř sestává z přibližně 800 složek, z nichž třicet je toxických - oxid uhelnatý, nikotin, kadmium, rtuť, kobalt atd. Proto je intoxikace tabákem neměnným společníkem všech matek kuřáků a jejich dětí..

Kouření a plánování těhotenství

Plánování početí znamená ochotu páru stát se rodiči. Tímto přístupem si muž i žena uvědomují důležitost vytváření zdravých a zdravých vývojových podmínek pro budoucí dítě. Manželé vědomě kontrolují stav svého těla, zbavují se existujících problémů, uklidňují svůj emoční stav.

Takovým lidem je zřejmé, že kouření a plánování těhotenství jsou neslučitelné věci. Oba budoucí rodiče by měli co nejdříve opustit negativní zvyk. Koneckonců, schopnost reprodukčních funkcí u kuřáků je snížena téměř o polovinu. U mužů je kvalita spermií významně snížena au žen je počet vajec snížen. Jak se ukázalo, pro kuřáky je těžší otěhotnět i s IVF a počet pokusů se zdvojnásobil.

Na základě skutečnosti, že se mužské tělo zbaví nikotinu rychleji než žena, je možné plánovat početí tři měsíce po ukončení kouření, za předpokladu, že pouze budoucí otec byl kuřák.

Kdy mohu naplánovat těhotenství po kouření??

Řada studií uvádí, že k čištění krve dochází po osmi hodinách od kouření. Úplné odstranění toxinů nikotinu z těla bude trvat až šest měsíců.

Před těhotenstvím byste se měli cigarety vzdát nejméně měsíc, protože nikotin významně snižuje šance na možné početí. Je třeba poznamenat, že použití nikotinové náplasti nebo žvýkačky k potírání závislosti na tabáku je možné pouze před početí.

O negativních účincích kouření na ženské tělo bylo řečeno mnoho - srdce, onemocnění plic, problémy s játry, snížená obrana atd. Jak dlouho se žena musí zotavit ze závislosti? Vše záleží na intenzitě kouření, stavu tělesných systémů, správné výživě a emoční stabilitě. Jak těhotenství bude pokračovat po kouření, závisí na přítomnosti chronických onemocnění způsobených závislostí.

Kouření před těhotenstvím

Závislost na nikotinu je častou příčinou neplodnosti. Vědci zjistili, že u kuřáků jsou vejce méně životaschopná. Je to způsobeno vstupem polycyklických aromatických uhlovodíků do orgánů a systémů tabákovým kouřem. Schopnost ženy otěhotnět se v průměru snižuje o polovinu, což je určeno četností a počtem kouřených cigaret.

Ženy závislé na cigaretách častěji trpí poruchami menstruačního cyklu, nezažívají nástup ovulace a rychlé seznámení s menopauzou.

Pasivní kouření před těhotenstvím, zejména pokud je otec vystaven negativnímu zvyku, dále snižuje šance na úspěšné oplodnění. Kuřáci mužského pohlaví mají problémy s potencí, kvalitou a životaschopností spermatu.

Kouření v časném těhotenství

Kouřil jsi a nevěděl jsi, že jsi těhotná. Zpráva o novém životě ve vás přináší radost a obavy z možného poškození. Příroda zde projevuje obavy o budoucí dítě. Početí nastává pokusně čtrnáctý den cyklu. První týden se vyznačuje nedostatečnou komunikací mezi matkou a embryem, která se vyvíjí na úkor jejich síly a rezerv. Embryo je zavedeno do děložního endometria až ve druhém týdnu semestru a po uplynutí prodlevy se žena dozví o těhotenství.

Kouření na začátku těhotenství narušuje všechny fyziologické procesy v těle matky, negativně ovlivňuje pokládání vnitřních orgánů a systémů nenarozeného dítěte.

Je jednodušší zapomenout na závislost na začátku ložiska, než to udělat později.

Brzy těhotenství kouření

Závislost na nikotinu zabraňuje orgánům nenarozeného dítěte „dozrát“ a nahrazuje zdravé buňky pacienty. Vzhled nižších buněk je způsoben toxiny tabáku. Maximální poškození nikotinem je způsobeno kostní dřeni, která vyžaduje transplantaci po narození dítěte.

Budoucí matka nemusí mít podezření na těhotenství ani na konzervaci se omluvami: ukončení kouření bude pro dítě stresující, první dva týdny neexistuje spojení mezi tělem matky a embryem.

Ať už je to jakkoli, kouření v raných fázích těhotenství je sobectví a nezodpovědnost vůči vašemu dítěti. Gynekologové-porodníci jednomyslně tvrdí, že zapomínání na cigarety je lepší ještě před početím. Pokud těhotenství nebylo plánováno, měla by se nastávající matka zbavit závislosti okamžitě po obdržení dobré zprávy.

Kouření v časném těhotenství

Za nejškodlivější se považuje kouření v raných stádiích těhotenství, kdy existuje „karta“ všech orgánů a systémů dítěte. Jedním potahem se do embrya dostává značné množství škodlivých látek - nikotin, benzapyren, oxid uhelnatý. Nikotin vyvolává fetální hypoxii v důsledku expozice oxidu uhelnatému, který proniká placentární bariérou do krve vytvářejícího se dítěte a vytváří karboxyhemoglobin s hemoglobinem.

Přítomnost nikotinu v těle nastávající matky výrazně oslabuje průtok krve v cévách placenty, čímž se snižuje tok potravy do plodu. Spontánní potrat, zvýšené krvácení z pošvy - časté nežádoucí účinky tabáku v raných stádiích.

Závislost na cigaretách na začátku těhotenství je plná možnosti mutací u novorozence - „rozštěp patra“ nebo „rozštěp rtu“. Tvorba oblohy se provádí jen mezi šestým a osmým týdnem.

Pokud jste nevěděli o životě, který pochází z vás a pokračoval v kouření, pak byste se měli špatného zvyku zbavit co nejdříve. V ideálním případě nezjistíte cigarety vůbec, ani se nevzdáte závislosti až do početí.

Kouření v prvních dnech těhotenství

Kouření je dokonce pasivní, především negativně ovlivňuje tělo ženy, zhoršuje stav plic a imunitní systém. Kuřáky jsou nejvíce náchylné k onemocněním dýchacích cest, což je během těhotenství zcela zbytečné..

Předpokládá se, že v prvních dnech po početí neexistuje spojení mezi matkou a embryem. Proto kouření v prvních dnech těhotenství nepoškozuje nenarozené dítě. Většina matek se zpravidla dozvídá o své nové pozici po dvou nebo dokonce pěti týdnech po početí a nadále kouří.

Pokud nejste schopni vést zcela zdravý životní styl, pak v krvi je nikotin, který má negativní vliv na vaše orgány a systémy. Záleží také na množství denně kouřených cigaret..

Gynekologové doporučují zbavit se závislosti na tabáku co nejrychleji, aby se předešlo potížím s intrauterinním vývojem dítěte a komplikacemi během těhotenství i během porodu..

Kouření v prvních týdnech těhotenství

Mnoho kuřáků často nevědí o těhotenství a nadále kouří svou dávku nikotinu. Je důležité okamžitě opustit negativní závislost poté, co se potvrdí skutečnost početí.

Placenta se stává domovem pro budoucí život na všech devět měsíců, poskytuje dítěti vše potřebné pro plný vývoj - kyslík, živná média, ochranné protilátky. Tvorba placentární tkáně je dokončena do konce dvanáctého týdne po početí a kouření v prvních týdnech těhotenství přináší různé poruchy přirozenému procesu. Embryo trpí nedostatkem kyslíku, je otráveno toxiny tabáku.

Kouření v 5 týdnu těhotenství

V pátém týdnu těhotenství se plod vyvíjí:

 • dělení buněk do skupin pro vytváření různých orgánů;
 • původ prototypu budoucího nervového systému (nervová trubice);
 • položení nejsložitějšího orgánu - mozku;
 • srdce začíná bít;
 • vyvíjí se oběhový systém.

Na obrázcích se embryo podobá krevetám se záněty průdušek, štítné žlázy a slinivky břišní, játry, ledvinami a nadledvinami.

Z výše uvedeného je zřejmé, že kouření po 5 týdnech těhotenství je více než nezodpovědný čin. Nastávající matka by si měla pamatovat, že začátek těhotenství je zvláště nebezpečný kvůli možnosti potratu. Žena musí pečlivě sledovat své zdraví: brát vitamíny, dobře jíst, nepřevařovat a nepřehřívat se, zapomenout na léky a špatné návyky.

Odvykání od tabáku a alkoholu ochrání vaše dítě před změnami ve struktuře DNA a vrozenými malformacemi.

Hormonální pík nastává přesně v pátý týden po početí. Embryo již má spojení s mateřským tělem přes pupeční šňůru a čerpá z životně důležitých zdrojů prostřednictvím výživy a kyslíku od matky.

Kouření během těhotenství přispívá k pronikání toxického tabákového kouře na dítě, což způsobuje udušení a silnou intoxikaci. Takové děti mají po narození závislost na nikotinu, mohou mít respirační selhání a spontánní smrt.

Během tohoto období může aktivní formování placenty a závislost matky narušit přirozený fyziologický proces. Důsledky mohou být žalostné - změny oběhového systému placenty, její předčasné oddělení, krvácení a spontánní potrat.

Kouření v 6 týdnech těhotenství

V šestém týdnu se dítě podobá pulec s tmavými tečkami v místech budoucích očí a nosních dírek. Místo uší se začínají objevovat obrysy končetin a žlabů. Ultrazvuk zachycuje embryonální tlukot srdce a krev se začíná vyvíjet v těle..

Co způsobuje kouření v 6 týdnech těhotenství? Představte si uzavřený prostor, kde je koncentrováno asi čtyři tisíce toxických složek. Hrozbou pro nenarozené dítě je tabákový kouř, který obsahuje:

 • zúžení krevních cév nikotin;
 • uhlík způsobující nedostatek kyslíku;
 • silný karcinogen - benzen;
 • kyanovodík používaný k potírání plevelů;
 • formaldehydy.

A nyní si uvědomte, že uzavřený prostor je vaše lůno s rostoucím novým životem, který je nucen absorbovat všechny toxické výpary. Nejsmutnější je, že v této situaci dítě prostě nemá právo na výběr.

Kouření v 8 týdnech těhotenství

Maminky by si měly uvědomit, že kouření po 8 týdnech těhotenství může způsobit patologie při tvorbě nosohltanu dítěte. Mnoho lidí slyšelo o takových problémech, jako je „rozštěp rtu“ a „rozštěp patra“, ale málokdo ví, že takové vrozené malformace lze vyřešit složitými chirurgickými postupy. Matky kuřáky by proto neměly nadále hledat výmluvy, ale doporučuje se zbavit se závislosti na nikotinu.

Kouření během těhotenství připravuje embryo o dostatečné množství kyslíku a způsobuje dysfunkce mateřského oběhového systému. Tato fakta vedou ke změnám v mentálním vývoji dítěte, což často vede k Downova syndromu po narození.

Kouření v 10 týdnech těhotenství

Nejvíc jedy z tabákového kouře poškozují embryo v první fázi vývoje, kdy jsou položeny všechny životně důležité orgány a systémy. Dítě v matčině lůně zažívá dvojitou dávku intoxikace nikotinem a malé a něžné rodící se orgány nejsou schopny odolat ničivému kouři.

Tak slabí, náchylní ke všem druhům vředů se rodí děti s vrozenými patologiemi. Ne nadarmo, že někteří gynekologové srovnávají kouření v 10 týdnech těhotenství se zločinem. Riziko spontánní smrti dítěte se zvyšuje a šance na reprodukci zdravého dítěte mají sklon k nule.

Na konci desátého týdne těhotenství embryo přechází do stadia plodu, když začíná aktivní růst. Přestože je riziko vrozených malformací v prvních devíti týdnech vývoje maximální, kouření po 10 týdnech těhotenství může nepříznivě ovlivnit další tvorbu vnitřních orgánů dítěte. Tvorba nervového systému pokračuje s vývojem reflexů (pohyb rtů, reflex sání). Játra, ledviny, mozek, bránice jsou také ve fázi zlepšování jejich funkčnosti.

Kouření mámy během těhotenství způsobuje nenapravitelné fyziologické, duševní poškození zdraví nenarozeného dítěte. Po narození může mít dítě nemocné plíce, onemocnění srdce, zpoždění intelektuálního vývoje, duševní poruchy.

Kouření ve 12 týdnech těhotenství

Dvanáctý týden dokončuje první trimestr těhotenství. Pokládání všech orgánů plodu již proběhlo, mozek je téměř vytvořen. Kostra dítěte dosáhne fáze osifikace, která se vyznačuje tvorbou kostní hmoty. V této fázi nitroděložního vývoje je brzlík (brzlík) aktivně funkční, přispívá k akumulaci T-lymfocytů (v budoucnu nezbytných pro boj s infekcí) a štítné žlázy, která syntetizuje jodtyrosin a reguluje metabolické procesy. Vývoj a růst tkání pod vlivem hormonů štítné žlázy pokračuje.

Kouření ve 12. týdnu těhotenství bude naprosto nevhodné, protože před 14. týdnem je aktivní položení životně důležitých systémů těla dítěte. Účinek nikotinu se odráží především na přirozeném vývoji orgánů. Karcinogeny obsažené v cigaretách mohou způsobit fyzické anomálie a duševní problémy. Vysoká pravděpodobnost potratu v důsledku odmítnutí placenty v důsledku porušení oběhového systému placenty.

Kouření v 16 týdnech těhotenství

Šestnáctý týden těhotenství je zrychlená tvorba nervových buněk neuronů, která se začala tvořit od pátého týdne. Nyní se každou sekundu objeví pět tisíc nových buněk. Hypofýza je součástí práce. V šestnáctém týdnu se začíná produkovat hemoglobin, k hematopoetické funkci jater se přidává trávení.

Dýchání pokračuje přes pupeční šňůru, takže kouření v 16 týdnech těhotenství se nezajímá dobře, kromě pravidelných problémů.

Každá fáze nitroděložního vývoje je jedinečná, vytvořená přírodou k vytvoření záložek nebo zlepšení funkcí systémů nového organismu. Vaše dítě je již docela aktivní: dokáže stavět tváře, plivat, vykonává polykání a sání, otáčí hlavou. Na ultrazvuku můžete zachytit jeho rozhořčení nad přicházejícím nikotinovým jedem - grimasy, stlačení těla.

Kouření v 18 týdnech těhotenství

Po dobu osmnácti týdnů se mozek dále formuje, tvoří se tuková tkáň dítěte. Imunitní systém získává sílu, která začala produkovat látky, které pomáhají bojovat proti virům a infekcím. Dítě v bříšku své matky zachycuje pronikající světlo a zvukové vibrace.

Pokud budete pokračovat v kouření v 18. týdnu těhotenství a nemůžete se vůbec vyrovnat se sebou, pak má dítě obrovskou intoxikaci nikotinem. Závislost je faktor, který zvyšuje riziko vrozených abnormalit.

V ideálním případě by se mělo do 12. týdne vývoje embrya zbavit závislosti na nikotinu u kuřáků se zkušenostmi. Může pomoci mateřský instinkt, vůle nebo spontánní opuštění závislosti.

Kouření 23 týdnů těhotenství

Dvacátý třetí týden je období začátku tvorby tukové vrstvy v zárodku a aktivního růstu. Vývoj krevních cév v plicích naznačuje jejich přípravu na respirační funkci. Dítě projevuje respirační pohyby, ale plíce se neotevírají. Malé množství plodové vody se dostává do dýchacího systému dítěte, což nepoškozuje a rychle se vstřebává. Respirační „trénink“ zahrnuje asi šedesát pohybů v intervalu třiceti až šedesáti minut. Kouření narušuje tento proces po 23 týdnech těhotenství, což způsobuje hypoxii. Předpokládá se, že cigareta kouřená mámou způsobí, že dítě nebude dýchat až půl hodiny.

Kouření během těhotenství v šestém měsíci vyvolává předčasný porod. Kojení takového novorozence je složitý proces a vyznačuje se vysokou pravděpodobností úmrtí dítěte. Komplikací u kuřáckých matek může být mrtvé dítě, placentární exfoliace s těžkým krvácením.

Kouření ve 30 týdnech těhotenství

Lékaři věří, že zbavení se závislosti na tabáku i ve třicátém týdnu těhotenství pomůže dítěti získat potřebnou váhu. Během tohoto období vývoje vzniká mastná vrstva, která způsobuje hromadění vápníku, železa, bílkovin, protilátek. Dítě má období spánku a bdělosti a také se vyskytují rysy nervového systému a duševního stavu.

Kouření ve 30 týdnech těhotenství často způsobuje předčasné oddělení placenty, což vede k předčasnému porodu. Tyto komplikace jsou vyřešeny chirurgickým zákrokem a představují nebezpečnou možnou smrt plodu. Nikotin v této fázi vyvolává stav podvýživy - nesoulad mezi fyzickým vývojem orgánů dítěte a obdobím těhotenství.

Kouření ve 33 týdnech těhotenství

Třicátý třetí týden těhotenství přibližuje dlouho očekávanou událost k narození dítěte. Kuřácké matky by měly vědět, že v tuto chvíli dochází k tvorbě plicních alveol a játra získávají výrazné laloky a jejich buněčné linie v přísném pořadí, které určuje plnění důležitých fyziologických funkcí hlavní chemickou laboratoří těla. V pankreatu přichází okamžik vlastní produkce inzulínu. "Úprava" všech vnitřních orgánů dítěte je dokončena.

Je zřejmé, že kouření po 33 týdnech těhotenství nepřinese dítěti nic dobrého. Otrava nikotinem, nedostatečný příjem kyslíku a živin, zpoždění vývoje, dysfunkce orgánů, vrozené patologie - to vše jsou důsledky tabákového kouře.

Zlomení placenty a předčasný porod jsou také výsledkem kouření během těhotenství po 33 týdnech. Tento patologický stav představuje vážné ohrožení života dítěte a je pro matku těžkou ztrátou krve.

Kouření v prvním měsíci těhotenství

První měsíce po početí se vyznačují největší zranitelností embrya, protože se rodí všechny základní systémy nenarozeného dítěte.

Žena se zpravidla dozví o těhotenství nejdříve čtyři až pět týdnů. Tělo čeká na hormonální otřes, mění se stravovací návyky, emoční nestabilita a pozoruje se řada fyziologických změn (vaginální výtok, otoky bradavek, nevolnost atd.). Některé ženy mají v tomto období averzi k cigaretovému kouři. Stává se však také, že procesy přizpůsobení neovlivňují touhu udělat pár potahů.

Kouření je považováno za velmi nebezpečné v prvním měsíci těhotenství kvůli hrozbě potratu. Embryo nedostává dostatek kyslíku, fyziologická tvorba orgánů a systémů je narušena. Pasivní vdechování tabákového kouře není o nic méně škodlivé, proto vycvičte svoji domácnost, aby „kouřila“ ve vzduchu.

Kouření po 5 měsících těhotenství

Již v pátém měsíci vývoje plodu má dítě již dobře vyvinuté končetiny a je rád, že je otestuje v pohybu. Aktivita plodu je nahrazena obdobími klidu. Dítě je schopné kašel a škytnout, které budoucí matky dokážou chytit. Dítě v lůně hromadí hnědý tuk, což vám umožní udržovat konstantní teplotu těla. Tuková vrstva pod kůží poskytuje dítěti ochranu před podchlazením a látkami zapojenými do životních procesů. V kůži se tvoří potní žlázy.

Maminka kouření po 5 měsících těhotenství může vyvolat obrovskou poruchu v jemných přírodních procesech. Při nedostatečné dodávce kyslíku v důsledku působení nikotinových toxinů je narušen přirozený rytmus vývoje.

V této době bude předčasné narození, které může vyvolat aktivní zneužívání tabáku, naprosto nežádoucí. Pětiměsíční dítě je zcela nepřipravené na setkání s okolním světem a jeho šance na přežití jsou zanedbatelné.

Kouření v 6 měsících těhotné

Plod v šestém měsíci vývoje má tenké tělo, zbavené tuku, s vyvinutými končetinami. V kůži se začínají objevovat potní žlázy, oči jsou stále zavřené. Toto období je také charakterizováno tvorbou papil v jazyku, ale dítě se učí rozlišovat chuťové poznámky po dosažení dvacátého osmého týdne.

Moudrá příroda počala po sobě jdoucí formování nového života s pokládáním, vývojem a můžeme říci „dozrávání“ orgánů. Každá fáze těhotenství je nejjemnějším fyziologickým procesem, který může být negativně ovlivněn kouřením během těhotenství. Vnitřní systémy dítěte jsou tak snadno zranitelné a nikotinový jed volně proniká placentární bariérou.

Dítě již vyvinulo výrazy obličeje a reaguje negativně na kouření matek v 6 měsících těhotenství, které dokázalo lékaře zachytit ultrazvukem. Některá děťátka se tváří, grimasa, dokonce zadržují dech z máminy myšlenky na cigaretu.

Kouření v 8 měsících těhotenství

Systematické kouření v 8 měsících těhotenství zvyšuje riziko možných komplikací tohoto období - děložního krvácení, prenatálního stavu, potratu atd. Mateřská závislost na cigaretách ovlivňuje vývoj dítěte v jejím ňadru. Mezi patologiemi u dítěte jsou izolované - nízká hmotnost, případy spontánní úmrtnosti v prvních dnech života po narození.

Když se maminka ještě jednou nafoukne, dítě, ve stísněném prostoru plném kouře, kašle a sytiče, začne jeho srdce bít častěji a nedostatek kyslíku ho připravuje o možnost plně se rozvíjet až do narození.

Kouření v 9 měsících těhotenství

Poslední měsíc těhotenství je přípravný, když dítě přidá asi 250 g týdně a klesá níže v pánevní dutině. Objevují se první kontrakční kontrakce, krátké a bezbolestné. Během tohoto období se žena snáze dýchá.

Kouření v 9 měsících těhotenství je charakterizováno následujícími komplikacemi:

 • oddělení placenty a silné krvácení, což je známkou císařského řezu;
 • možná exacerbace hypertenze;
 • pozdní toxikóza;
 • předčasná práce;
 • zvýšené riziko mrtvého porodu.

Kouření v posledním měsíci těhotenství

Bohužel ve všech zemích dochází k nárůstu počtu budoucích matek kuřáků. Důvodem zneužívání cigaret a alkoholu je nárůst počtu nesezdaných žen a zhoršování sociálních podmínek. Nastávající matky navíc nepřestávají varovat o možném potratu nebo komplikacích při porodu.

Kouření v posledním měsíci těhotenství narušuje periferní přísun krve ženy, což zase způsobuje hypoxii u dítěte (nedostatek kyslíku). Z tohoto důvodu může dojít k nedostatečnému rozvoji plodu, zvyšuje se riziko porodu předčasně narozeného dítěte.

Karcinogeny tabákového kouře mají patologický účinek na psychiku nenarozeného dítěte. Faktem je, že cigaretové toxiny vyvolávají nedostatečný průtok krve do mozku embrya. Existují tedy abnormality nervového systému a duševních poruch. Některé studie naznačují vztah mezi kouřením během těhotenství a Downovým syndromem u dítěte po narození..

Srdeční vady, nazofaryngeální vady, tříslová kýla, šilhání - to je seznam běžných problémů dětí, jejichž matky byly závislé na kouření v procesu porodu.

Kouření v prvním trimestru těhotenství

X-ray expozice, pití alkoholu, užívání léků a kouření v prvním trimestru těhotenství způsobují nenapravitelné poškození dítěte. Abychom pochopili, s čím to souvisí, je třeba si připomenout fáze nitroděložní formace dítěte.

Během prvního měsíce začíná ležet srdce, plíce, mozek a tvorba pupeční šňůry, čímž dochází k zásobování potravinami a stahování životně důležitých produktů. Druhý měsíc se vyznačuje tvorbou končetin a růstem mozku. Žaludek, játra se vyvíjejí, je zaznamenán vývoj dalších orgánů. Ve třetím měsíci se dítě začne pohybovat, což se necítí vůbec kvůli malé hmotnosti (asi 30 g) a velikosti (asi 9 cm). Tato fáze je tvorbou reprodukčního systému.

Připomenutí důležitosti probíhajících procesů, zákaz kouření během těhotenství, vyvážená strava, dodržování všech lékařských předpisů a používání vitamínů bude zbytečné.

Kouření ve druhém trimestru těhotenství

Čtvrtý měsíc těhotenství je období aktivního nitroděložního růstu dítěte. Pupeční šňůra se zvětšuje a zahušťuje, aby získala více krve a stravy. Během čtvrtého a pátého měsíce se objeví nárůst hmotnosti asi o dva kilogramy. Nastávající matka začne cítit první pohyb v břiše. V šestém měsíci je zapotřebí ještě větší množství živin, takže žena by měla jíst vyvážená a pravidelná jídla.

Kouření ve druhém trimestru těhotenství, kdy je placenta plně formována a funkční, vyvolává nedostatečné zásobování dítěte kyslíkem. To přispívá k rozvoji chronické nebo akutní hypoxie, která narušuje přirozený růst a vývoj dítěte. Může dojít k časnému zrání placenty, ke změně jejího tvaru a ztenčení stěny. Z těchto důvodů existuje nebezpečí spontánního narození a úmrtí dítěte.

Kouření ve třetím trimestru těhotenství

Kouření během těhotenství je riziko pro nastávající matku i dítě. Kouřená cigareta vede ke křečím krevních cév v oběhovém systému placenty, což způsobuje hladovění plodu kyslíkem. Proto i kouř z druhé ruky v poslední fázi vývoje dítěte mu způsobuje nenapravitelné poškození. Děti kuřáckých matek jsou náchylné k obezitě, nachlazením, alergiím, cukrovce.

Kouření ve třetím trimestru těhotenství může vyvolat časnou práci kvůli oddělení placenty. K odmítnutí placenty ze stěn dělohy by mělo dojít až po porodu, takže předčasné vyprázdnění placenty je patologie, která představuje hrozbu pro život dítěte. Tento stav je určen krvácením, které zhoršuje stav ženy.

Dalším problémem pro dlouhodobě kouřící matky je gestóza, která také způsobuje řadu komplikací způsobených změnami vaskulárního systému placenty - zhoršený embryonální vývoj, předčasná porodu.

Pozdní těhotenství kouření

Lékaři říkají, že zapomínání na kouření je vždy lepší v každém těhotenství, než pokračovat ve vaší nepříznivé závislosti. Odvykání od tabáku i v posledním měsíci může snížit riziko možných komplikací pro ženu a její dítě.

Jaká je rizika kouření v pozdním těhotenství? Zaprvé, podvýživa plodu, která se projevuje nesouladem mezi charakteristikami fyzického vývoje a období těhotenství. Vaskulární křeče vedoucí ke snížení průtoku krve do dělohy a omezení živin vstupujících do dítěte způsobují hypotrofii.

Požití oxidu uhelnatého v těle matky je faktorem, který u dítěte způsobuje hladovění kyslíku. Novorozenci s tímto syndromem zaostávají v hmotnosti, získávají jej obtížně a vyžadují intenzivní péči a zvláštní péči..

Kouření během těhotenství, které se blíží k jeho dokončení, způsobuje zpoždění ve formování jednotlivých orgánů dítěte - játra, ledviny, mozek. U takových matek je pravděpodobnější, že během prvních týdnů života budou mít mrtvé narození nebo smrt. Zdravotničtí pracovníci jsou obeznámeni s syndromem náhlého úmrtí kojenců, kdy fatální následek nastane bez zjevného důvodu, často ve snu.

Užívání nikotinu před blízkými porody často vyvolává gestózu, jejíž vývoj před eklampsií ohrožuje život matky a dítěte. Gestóza je charakterizována změnami vaskulárního systému placenty, které způsobují inhibici vývoje plodu, oddělení placenty, vyvolávající předčasnou porodu.

Důsledky kouření během těhotenství

Je docela obtížné předvídat všechny negativní jevy z aktivního a pasivního kouření během těhotenství, protože některé patologie u dítěte se objevují o roky později.

Kouření čtyř cigaret denně je již vážnou hrozbou ve formě předčasné práce. Kouření během těhotenství významně zvyšuje rizikové faktory perinatální úmrtnosti.

U dětí se zvýšenou intenzitou kouření matek je pozorován pokles délky těla, obvodu hlavy a velikosti ramenního pletence. Důsledky kouření během těhotenství sahají až do stagnujících procesů ve fyzickém, intelektuálním a emočním vývoji. Děti, jejichž matky kouřily, jsou nejvíce náchylné k bronchitidě a pneumonii..

Mezi závažné abnormality vrozených dětí, které se vyvíjejí během kouření matky, patří:

 • defekty ve vývoji nervové trubice (dysrafismus);
 • srdeční choroba;
 • poruchy formování nosohltanu;
 • tříslová kýla;
 • strabismus;
 • mentální abnormality.

Zneužívání tabáku ovlivňuje trizomii (Downova nemoc).

Těhotenství a kouření: jak přestat?

Nekompatibilní pojmy - těhotenství a kouření. Jak ukončit závislost? Ukázalo se, že to není tak obtížné. Pokud vydrželi prvních dvacet čtyři hodin, pak prakticky vyhráli. Zbývá se ovládat při setkání s přáteli, ve chvílích nervového napětí, prudké nudě atd..

Dámám, u kterých byla denní norma více než deset cigaret denně, se nedoporučuje přestat kouřit. Těhotenství je stresující pro tělo a změny v zavedeném životním stylu, který zahrnuje kouření, mohou přidat stres fyzickému a emocionálnímu stavu. Rychlé zastavení tabáku může snížit srdeční kontrakce a aktivovat svalovou kontraktilitu, která je plná spontánního potratu. Proto, pokud jste kuřák se zkušenostmi, protáhněte proces „opuštění“ cigaret včas (přibližně tři týdny). Každý den snižujte množství kouření a rozvíjejte zvyk kouřit cigaretu až do konce - uhasený hlad nikotinu s pár potahy a dost.

Pasivní kouření během těhotenství

Toxiny z cigaret vstupují do lidského těla tabákovým kouřem. Samotný kuřák neabsorbuje více než 20% škodlivých látek, zbývající množství karcinogenů, které vypouští do okolního vzduchu, otrávuje příležitostné kolemjdoucí. Jedna hodina pasivního kouření je dostačující k získání dávky nikotinu, která vyvolává onemocnění plic a kardiovaskulárního systému, který vyvíjí nukleace rakovinných tkání.

Faktor ovlivňující předčasnou porodu a nedostatek kyslíku u plodu je pasivní kouř během těhotenství. Penetrace cigaretového kouře plodu zvyšuje riziko pneumonie, bronchitidy a astmatu po narození. Děti, jejichž matky během těhotenství nedobrovolně vdechovaly tabákový kouř, častěji trpí alergiemi, oslabily imunitu.

Kouření hash nebo marihuany během těhotenství

Marihuana - kuřácká směs ze sušené rostliny "Cannabis sativa" s hlavní chemickou složkou - delta-9-hydrokanabinol, která přispívá ke změně vědomí.

Hashish je látka vyráběná lisováním konopné byliny s hlavní složkou - delta-9-tetrahydrokanabinolem. Podle psychoaktivního účinku je hash považován za silnější nástroj než marihuana.

Účinky psychotropních přípravků jsou však podobné: zvýšený srdeční rytmus, oslabující tón a rozšíření průdušek, zarudnutí očí. Narkotické látky působí na „centra potěšení“ v lidském mozku, což vede k dočasnému pocitu euforie. Počítá se ve formě problémů s pamětí, narušené koordinace pohybů, toxické psychózy a dalších změn.

Kouření hash během těhotenství často vyvolává prodloužený porod. Negativní účinek látky na dítě souvisí s pomalým růstem a vývojem, snížením plodných funkcí v dospělosti, problémy s nervovým systémem a zrakem.

Studie ukázaly, že děti matek, které dávají přednost kouření marihuany během těhotenství, vykazují zkreslené reakce s vizuálními podněty, mají zvýšený třes (aktivní pohyb končetin v důsledku svalových kontrakcí), křičí. Všechna tato fakta mohou naznačovat problémy v nervovém systému..

Účinky marihuany na mladší děti a žáky naznačují:

 • poruchy chování;
 • snížené vnímání jazyka;
 • obtížnost soustředění;
 • slabá paměť a potíže při řešení vizuálních problémů.

Kouření a pití alkoholu během těhotenství

Kouření a alkohol během těhotenství jsou výbušnou směsí, což je dvojí hrozba pro život a zdraví dítěte.

Zneužívání alkoholických nápojů zvyšuje pravděpodobnost různých druhů odchylek u dítěte. Alkohol, který pronikl do plodu, je uložen v plodu dvakrát tak dlouho, jako v mateřské krvi. Dokonce ani mírná konzumace alkoholu během těhotenství nezaručuje absenci mentálních fyzických abnormalit u novorozence.

Kouření během těhotenství a pití jsou faktory spontánního potratu, předčasného porodu a komplikací během porodu.

Současný účinek ethanolu, acetaldehydu a nikotinu na embryo, zejména v raných stádiích, může narušit syntézu proteinů a vést k nenapravitelným změnám v DNA, což způsobuje mozkové patologie.

Kouření během těhotenství je úmyslné uvalení vůle na vznikající novou osobnost; stejně jako nabídnout dítěti cigaretu nebo sklenici vodky. Pokud stále nerozumíte tomu, co je vaše dítě s tabákovým kouřem, rozhlédněte se kolem sebe, najděte v bezprostředním prostředí osobu, která nesnáší cigaretový smog, a sledujte ho během nafouknutí. Chudák s největší pravděpodobností bude chvíli zadržovat dech, jeho tvář bude zkřivená úšklebkem, začne mávat rukama v blízkosti nosu a vyjadřovat nespokojenost všemi možnými způsoby. Ale tato osoba má na výběr - může se od vás vzdálit, což vaše nenarozené dítě nemůže udělat.

Články O Neplodnosti