Hlavní Zdraví

Pokyny pro výběr produktů péče o novorozence

Pokud čtete tento článek, s největší pravděpodobností se blížíte šťastné setkání s dítětem a možná s dětmi. Očekávání dítěte je spojeno se zkušenostmi blížícího se narození a přípravou na vzhled nového člena rodiny. Mnoho žen v tomto období je v rozpacích, protože nemají zkušenosti s péčí o dítě a řada dětských obchodů je tak velká, že se jejich hlavy točí. Pod vlivem hormonů, těhotné ženy na vědomí, že se prostě nemohou soustředit. Mezitím je stále méně času přemýšlet o tom, co si vzít s sebou do porodnice, o tom, co je nezbytné pro péči o dítě, a představa, že v prvních měsících musíte ještě udělat seznam věcí pro novorozence, je děsivá.

Později v tomto článku budeme analyzovat základní způsoby péče o novorozence. Budeme také analyzovat seznam lékárničky pro novorozence.

Po přečtení této části si můžete vybrat správný výběr produktů péče o novorozence a stáhnout si seznam toho, co musíte koupit pro novorozence.

1. Plenky na jedno použití

Pro novorozence musíte koupit nejmenší plenky. Často jsou označeny NB. Výběr plen je založen na finančních možnostech rodiny a individuálních preferencích. Plenky slavných značek jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s měkkou savou vrstvou. Doporučujeme vyzkoušet různé značky, aby se vaše dítě rozhodlo správně..

2. Plienkový krém na bázi kalaminu

Je velmi důležité, aby se pro plenky vybral správný výběr krému. Plenové krémy v zásadě obsahují zinek, který se dobře uzdravuje, ale zinek suší citlivou pokožku dítěte příliš. Zinkové krémy pod plenkou negativně ovlivňují genitálie dívek díky sušení. Proto je lepší zvolit krém na bázi kolaminu, který má vlastnosti zinkových krémů, ale nevysušuje pokožku. Calamine krém také absorbuje agresivní látky a zabraňuje aktivaci moči a enzymů fekálií při kontaktu s alkalickým PH pokožky dítěte, díky vytvoření spolehlivé ochranné bariéry. Krém Calamine je novinkou v péči o novorozené děti a prodává se pouze v lékárnách.

3. Prací prostředek pro novorozence od hlavy až k patě

Nekupujte samostatné produkty na mytí vlasů a těla dítěte. Na trhu dětské kosmetiky existuje dostatek prostředků, které lze použít od hlavy až k patě. Při výběru produktu se vyvarujte silných vůní a konzervačních látek. Vždy dávejte přednost prostředkům označeným „0+“.

Používáte-li krém pod plenu s kalaminem, pak je nepravděpodobné, že při výměně plen bude potřeba prášek. Prášek může být užitečný při léčbě vrásek dítěte na pažích a nohou. Při výběru dětského prášku věnujte pozornost nedostatku škrobu v kompozici. Přítomnost této složky je pro novorozence nežádoucí.

5. Čistící pěna

Po každém vyprázdnění je nutné dítě umýt. Nástroj by proto měl být co nejjemnější a neutrální. Vyberte si produkt ve formě pěny, nikoli gelu, která pokožku suší a bez parfémů. Pěny se snadno používají, protože jsou k dispozici s dávkovačem. Bude pro vás výhodné používat takový nástroj jednou rukou. Vyhněte se lahvičkám s uzávěry, které je třeba odšroubovat, protože to nelze provést s dítětem v náručí.

V přítomnosti výše uvedených prostředků je použití mýdla neoprávněné. Je však lepší, když se celá rodina dočasně přepne na používání dětského mýdla pro hygienu rukou.

7. Hydratační mléko

Po koupeli potřebuje pokožka dítěte hydrataci. Mléko může být také užitečné pro snadnou samomasáž. Vyberte si mléko bez ostrého parfému a nepříliš mastné konzistence, abyste zabránili ucpávání pórů.

8. Bavlněné pupeny

Bavlněné pupeny jsou nezbytné pro ošetření pupku a čištění uší. Pro bezpečné použití nakupujte bavlněné police s omezovačem.

9. Dětský olej

Je nutné ošetřovat kožní záhyby, aby se snížilo tření, a také změkčily krusty na hlavě a za ušima. Nepoužívejte olej jako plenku. Olej vytváří skleníkový efekt, který přispívá k rozvoji vyrážky z plenek.

10. Vlhké ubrousky

Mokré ubrousky jsou nezbytné pro hygienu dítěte při výměně plenek, zejména na veřejných místech. Vlhké ubrousky by však neměly nahrazovat správnou hygienu používáním vody a pěny k mytí. Získejte mokré ubrousky bez alkoholu a vůní.

Taška v porodnici, seznam věcí 2020

Všechny nastávající matky se těší na tuto uvítací akci - narození dítěte. Porod, stejně jako samotné těhotenství, však není lehkým obdobím v životě ženy a jejího dítěte. Pokud se chystáte porodit poprvé a nevíte, co by mělo být v tašce v nemocnici a jaké věci jsou pro vás tam užitečné a které nikoli, pak vám tento článek pomůže pochopit všechny komplikace poplatků.

Kdy sbírat tašku v nemocnici

Porod, zejména první, je vzrušujícím a ne vždy předvídatelným jevem, a proto je samozřejmě lepší shromáždit všechny potřebné věci předem, takže až dorazí „Xhodina“, nepropadejte panice kolem bytu, zoufale se snažte najít potřebné věci a ztrácet drahocenný čas..

Můžete sbírat některé věci, bez kterých se neobejdete, například balíček dokumentů pro přijetí do nemocnice, předem, a nechte je čekat v křídlech. Všechny další věci potřebné pro pohodlný pobyt matky a dítěte v nemocnici lze sbírat přibližně od poloviny třetího trimestru těhotenství. Takže v 36-37 týdnech těhotenství budete mít v nemocnici připravený pytel věcí. A i když někdo může říci, že je příliš brzy, porod je nepředvídatelný proces a neposlouchá naši touhu, proto je lepší, když se vše potřebné připraví trochu předem.

Taška v nemocnici pro mámu a dítě

Co obsahuje taška v nemocnici? Každá mateřská nemocnice má obvykle své vlastní seznamy nezbytných věcí a také seznamy toho, co je přísně nepřijatelné, aby se do porodnice dostalo. Proto, pokud jste si předem vybrali porodnici, můžete tyto nuance vždy vyjasnit. Obecně platí, že seznam toho, co by mělo být v sáčku v nemocnici, vypadá takto:

 • Dokumenty a peníze;
 • Oděvní a hygienické potřeby pro mámu;
 • Oblečení pro dítě v nemocnici a pro propuštění.

V praxi mohou být a měly by být všechny tyto položky rozděleny do samostatných obalů a sáčků, aby se usnadnil proces sběru. Kromě toho vám taková organizace věcí pomůže později je rychlejší najít. Je lepší zabalit věci do plastových sáčků, protože v mnoha nemocnicích jsou kožené a textilní sáčky kvůli současným hygienickým a epidemiologickým standardům zakázány. Pokud jsou vybrané balíčky a tašky zcela průhledné, bude to další plus - okamžitě uvidíte, co přesně leží uvnitř a nemusíte balíček podepisovat..

Taška v nemocnici: seznam věcí

V porodnici musíte brát jen to nejnutnější, bez čehož nemůžete dělat. V opačném případě riskujete, že půjdete do nemocnice s celým kufrem různých věcí, a pokud budete mít úspěšné narození, strávíte vy a dítě v nemocnici déle než týden..

Obecně lze všechny věci, které musíte vzít do nemocnice, rozdělit do čtyř různých tašek:

 • věci, které budoucí matka bude potřebovat před porodem;
 • věci, které musíte vzít s sebou na porodnici;
 • věci, které se hodí po porodu a pro propuštění;
 • věci pro dítě.

Je vhodné si předem připravit několik seznamů věcí, abyste se mohli systematicky připravovat na cestu do nemocnice a na nic nezapomenout.

Seznam věcí v porodnici pro mámu

Nastávající matka musí zpravidla vzít do mateřské nemocnice více věcí než pro novorozence. Pojďme na to, bez kterého porodnice rozhodně nestačí?

Dokumenty a peníze

Dokumenty jsou nejlépe zabaleny do samostatné složky nebo souboru. V nemocnici budete určitě muset vzít s sebou následující dokumenty:

 • Cestovní pas;
 • Výměnná karta těhotné ženy;
 • Povinné zdravotní pojištění;
 • Rodný list, který se obvykle vydává na prenatální klinice v místě bydliště;
 • Seznam nemocných, který je zapnut na prenatální klinice. Vydává se zpravidla společně s certifikátem.
 • Smlouva o placeném porodu, pokud porodíte za poplatek.

Také je třeba si s sebou přinést malé množství hotovosti a plastovou kartu. Většina porodnic má nyní bankomaty, což znamená, že není třeba s sebou vzít velké množství peněz.

Věci, které potřebujete před dodáním

Pokud jdete do nemocnice podle plánu, s největší pravděpodobností strávíte před porodem pár dní na oddělení. Potřebujete tedy následující věci:

 1. Pohodlné oblečení pro každodenní nošení, nejlepší ze všech - měkké župany;
 2. Noční košile;
 3. Pantofle a gumové břidlice pro sprchu;
 4. Pár párů ponožek, nejlépe bavlny, ale můžete také nosit vlněnou v předporodním oddělení;
 5. Spodní prádlo;
 6. Dva ručníky - velké a malé;
 7. Hygienické výrobky: zubní kartáček, pasta, mýdlo, šampon, hřeben;
 8. Balení sterilních plenek, které budou vyžadovány jak při vyšetření, tak při narození;
 9. Klystýr k očištění střeva těsně před porodem;
 10. Dvě balení ubrousků - suché a mokré;
 11. Vlastní sada nádobí - pohár, talíř, lžíce;
 12. Tašky na odpadky a špinavé prádlo;
 13. Telefon, protože bez něj se člověk neobejde a nabíječka za to;
 14. Elegantní oblečení a kosmetika jsou užitečné pro vypouštění. Oděv je lepší vzít volný střih, bez pásů a bez drcení břicha.

Také můžete a měli byste si vzít s sebou něco, co vám pomůže udržet se v předvečer porodu. Těmito položkami mohou být: přehrávač se sluchátky, oblíbená kniha, zápisník a pero.

Věci, které je třeba vzít do porodnice

Když začne samotné narození, na porodnici se hodí následující věci, které můžete a měli byste mít v samostatném sáčku:

 • Bavlněný župan a košile;
 • Je však lepší vzít si s sebou pouze bavlněné ponožky, protože vlna je v doručovně zakázána;
 • Ploché boty;
 • Voda: Můžete si vzít buď pitnou rodinu bez sycených nápojů do 2 litrů, nebo termosku s bylinkovým čajem, pokud to není v nemocnici zakázáno. Během bojů je velmi užitečné pití. Pokud se rozhodnete vzít bylinkový čaj s sebou, je lepší ho připravit z máty nebo meduňky, protože právě tyto bylinky stimulují práci a zároveň zklidňují nervový systém;
 • Svačina. Během bojů většina žen obvykle nemá čas na jídlo, ale pokud máte stále hlad, budete potřebovat sušenky a sušené ovoce;
 • Elastický nebo vlásenka je velmi užitečná pro majitele dlouhých vlasů;
 • Froté ručník (malý) je vhodný pro otírání studenou vodou;
 • Pokud trpíte křečovými žilami, budou pro vás také užitečné kompresivní punčochy nebo elastické obvazy pro omotání dolních končetin;
 • Jednorázové obložení na toaletu;
 • Hygienická rtěnka pomůže zabránit vzniku trhlin na rtech, které jsou při porodu velmi suché..

Také v porodním sále musíte uchopit věci pro své dítě. Pro dítě budete potřebovat:

 • Vesta;
 • Plena;
 • Kapota nebo tenká čepice;
 • Plenka pro novorozence - 1 kus.

V mateřské místnosti tráví ženy v práci s dětmi zpravidla několik hodin a poté jsou převedeny do poporodní jednotky..

Co je užitečné po porodu?

Když tedy prošel jeden z nejobtížnějších testů připravených pro ženy matkou přírodou, vy a vaše dítě budete muset zůstat v nemocnici ještě několik dní. Když jste se svým dítětem v porodním oddělení, mohou se vám hodit následující věci:

 • Hygienické poporodní polštářky: hojný výtok po porodu je běžná věc, takže standardní polštářky zde nejsou vhodné, mají příliš nízkou absorpci;
 • Jednorázové spodní prádlo. Jednorázové kalhotky jsou lepší než obvykle, protože po porodu budou často muset být změněny a jednorázové kalhotky mohou být vyhozeny;
 • Podprsenky pro kojící matky. Nezapomeňte, že po porodu, kdy začíná dojit mléko, se vaše velikost prsou může zvětšit na tři jednotky ze stávající, proto při nákupu spodního prádla zvažte tento bod předem. Navíc speciální modely, mnohem měkčí a pohodlnější než obvykle.
 • Více košil s předním zapínáním pro snadné krmení.
 • Glycerinové čípky - v případě zácpy;
 • Poporodní obvaz;
 • Krém na praskliny v bradavkách, které jsou zcela běžné na začátku kojení. Můžete si vzít Bepanten nebo Purelan;
 • Prsní pumpa - v případě, že nemůžete dítě z jakéhokoli důvodu ihned nakrmit.

Pro nově narozenou matku budou tyto věci velmi důležité v prvních dnech života dítěte v nemocnici.

Seznam věcí v nemocnici pro dítě

A co by mělo být v tašce v nemocnici pro dítě? Různá porodnice v tomto ohledu zpravidla dodržují různá pravidla: někde jsou povoleny pouze jednorázové pleny a krémy a někde - smějí brát věci pro novorozence. Pokud je vaše mateřská nemocnice jednou z nich, musíte pro dítě připravit následující seznam věcí:

 • Plenky ve výši 10 kusů za každý den pobytu v nemocnici. Pokud další zůstanou - vezměte je s sebou;
 • Prášek nebo krém pod plenu, to samé "Bepanten" udělá;
 • Plenky - 10 kusů, polovina z nich by měla být tenká a zbytek by měl být flanelový, teplý;
 • Dětské spodky - 4-5 kusů;
 • Posuvníky a tělo - 4-5 kusů;
 • Rukavice na rukojeti;
 • Ponožky - 4 páry;
 • Montérky;
 • Tekuté mýdlo pro děti - bez barviv. příchutě a vůně. Stačí jedna lahvička;
 • Dětské ubrousky.

To jsou jen základní věci, které váš novorozenec bude potřebovat v prvních dnech svého života v nemocnici.

Seznam věcí v nemocnici: Zima

Většina matek se zpravidla obává, jak a co dát svému dítěti k propuštění. Tento problém se týká zejména dětí narozených v zimě. „Zimní“ děti budou potřebovat:

 • Teplá obálka pro vypouštění, nejlépe na ovčí kůži;
 • Teplé tělo;
 • Pilch;
 • Teplý klobouk;
 • Palčáky;
 • Zimní kombinézy;
 • Teplé ponožky.

Přikrývka je obvykle ovázaná stuhou, ale přikrývka není nejlepší volbou, pokud píšete v zimě, a stuhu lze také připevnit přes teplou obálku.

Seznam věcí v nemocnici: Jaro

Na jaře, zejména pokud se dítě narodilo na začátku jara, můžete, a někdy dokonce musíte použít stejnou sadu oblečení, které se používá pro vypouštění v zimě. Pokud to však klima dovolí, můžete vyměnit teplou obálku na ovčí kůži za světlejší obálku na zimní podložce.

Seznam věcí v nemocnici: Léto

Nejjednodušší situace je u matek „letních“ dětí. Pokud je počasí dost teplé, můžete se obejít bez obálky, stačí jednoduchá přikrývka svázaná stuhou. Měli byste však přemýšlet o tom, jak se dostanete domů předem. Podle pravidel musí být i novorozenci přepravováni ve speciální dětské sedačce nebo autosedačce, která by měla být připoutána bezpečnostním pásem, a přikrývka v tomto případě způsobí další potíže. Při zavolání na taxi nezapomeňte informovat dispečera, že potřebujete auto s dětskou sedačkou a nekuřáckým řidičem.

Seznam věcí v nemocnici: podzim

Mimosezóna je obtížné období pro propuštění z nemocnice. Pokud se dítě narodilo na konci podzimu, můžete velmi dobře použít teplé zimní oblečení k propuštění. Pokud však k propuštění dojde na začátku podzimu, je velmi důležité zvolit oblečení pro propuštění tak, aby na jedné straně nepřevařoval a nezachytil nachlazení, a na druhé straně nepřekonal dítě, protože to může od narození narušit termoregulaci. organismus. Proto v závislosti na počasí používejte demo sezónu nebo zimní oblečení.

Když jdete do nemocnice, nezapomeňte, že všechny věci jsou nejlépe zabaleny do průhledných plastových sáčků, aby se daly snadno najít. Kromě toho lze každý z těchto balíčků podepsat na „mámu“, „dítě“, „na porod“, „na propuštění“ atd..

Co musíte vzít s sebou do nemocnice: přesný seznam potřebných věcí pro mámu a novorozence

Pracovní doba se blíží a nastávající matka se začíná shromažďovat v nemocnici. Je lepší připravit vše, co potřebujete předem, než dát něco ve spěchu a pak se rozčilovat. Dokud nenastane vzrušující okamžik, pojďme zjistit, co je třeba vzít do nemocnice, abychom se tam cítili pohodlně. Seznam se skládá z nezbytných věcí a dokumentů. Podmíněně ji rozdělíme do tří tašek: na porod, po porodu a na dítě. Čtvrtý vak, určený k propuštění, může být vyzvednut, jak pro přijetí do zdravotnického zařízení, tak přinesen příbuznými v době propuštění z něj..

Která taška je nejlepší pro balení?

Podle hygienických norem a pravidel (SanPin) je zakázáno brát do nemocnice vaky vyrobené z kůže, tkaniny nebo tkané. Takové materiály se mohou stát šířením bakterií a virů. Doporučuje se zabalit do plastových sáčků. Taška by měla být také průhledná, aby se do ní příliš dlouho nesnažila hledat správnou věc. Hypotetické „tři sáčky“ nelze brát doslova. Zaměstnanci instituce vám pravděpodobně neumožní přinést 3 až 3 kufry..

Zásobte si na jednu velkou tašku, vložte do ní všechny připravené věci a rozdělte je do sektorů, abyste věděli, co leží. Mimochodem, v obchodě si můžete koupit hotovou tašku, pokud najdete ta, která vám vyhovuje. Pokud vy nebo jeden z vašich příbuzných víte, jak šít, vytvořte si vlastní verzi „případu poplachu“ pro ženu v práci. Některé mumie mají dostatek plastových sáčků s držadly.

Jaké dokumenty bych si měl vzít s sebou?

Při pozorování lékaře po celou dobu těhotenství jste získali velké množství lékařských dokladů a osvědčení. Některé z nich by měly být odvezeny do zdravotnického zařízení. Od 32 týdnů si udělejte pravidlo, abyste s sebou nosili doklady - doba stanovená lékařem se může na žádost vašich drobků změnit. Pokud všechno půjde dobře, do 36. týdne jděte nakupovat, sbírejte „alarmující kufr“ s věcmi. Vložte do ní následující dokumenty:

 • cestovní pas;
 • výměnná karta pro těhotnou ženu s úplnými informacemi o průběhu těhotenství a výsledcích analýz;
 • zdravotní pojištění, které vás opravňuje ke zdravotní péči;
 • máte-li dohodu se zdravotnickým zařízením, uveďte jej;
 • potvrzení o zaplacení samostatného oddělení a společného doručení, pokud se rozhodnete tyto služby využít.
Výměnná karta poskytne porodníkovi všechny informace o průběhu těhotenství, takže k pozdějšímu datu musí být vždy u sebe

Mimochodem, pokud jde o společné narození. Dokumenty jsou potřebné a váš duše. Lékaři budou od vašeho manžela vyžadovat cestovní pas a zdravotní certifikát. Děje se to pro bezpečnost dítěte.

Jaké věci se připravit na porod?

Seznam položek, které se hodí během porodu, je malý. Servisní předpisy v porodnici znamenají doručení potřebného oblečení ženám při práci, můžete si však vzít omyvatelné pantofle. Každá porodnická instituce si však stanoví vlastní pravidla, raději se o jejich existenci dozvíte předem. Teoreticky byste měli shromažďovat:

 • noční košile (volná fit);
 • pitné vody (1 litr nebo více, pokud si přejete);
 • ručník (dva možné);
 • dětské mýdlo (tekuté);
 • jednorázová toaletní sedadla;
 • teplé ponožky (nevyrobené z vlny);
 • můžete popadnout videokameru nebo fotoaparát, pokud na nich chcete mít radostnou historickou událost v životě vaší rodiny.

Přidejte do brašny věci a vybavení pro novorozence, které si zaměstnanci instituce po porodu obléknou. Některé agentury používají k plenení dítěte své vlastní dětské plenky. Zjistěte si tuto otázku předem - možná nebudete muset vybírat oblečení pro novorozence, jen pro propuštění. Zásobujte následující:

 • vestu, tělo nebo halenku;
 • plena;
 • umí umístit jezdce;
 • kapota.

Maminky, které se chystají porodit poprvé, se často ptají, zda je možné si s sebou přinést jídlo. Věřte mi - při porodu budete určitě zapomenout na jakékoli jídlo. Pokud si chcete něco dát na svačinu, můžete zásobit sušené kandované ovoce nebo ovoce, sušenky, sušenky. Vařená vejce a vývar udělají. Nepřetěžujte svůj „alarmový případ“, abyste jej nemohli zvednout.

Seznam věcí pro matku po porodu

Po porodu maminka tráví asi 3-5 dní se svým malým pokladem v nemocnici. Co sbírat pro toto období, jaké předměty budou vhodné pro kojící matku? Vložte na seznam nějaké šatní skříně. Výrobky, které používáte pro osobní hygienu, vložte. Zásobte se vodou a jídlem, které jste jedli před narozením. Pokud chcete vypadat atraktivní - vezměte si tašku na make-up, ale přečtěte si naše další vysvětlení v samostatné části s recenzemi. Připravili jsme pro vás potřebný seznam..

oblečení

 • Čistá noční košile, župan, pantofle. Vyberte si výstřih pro snadné kojení. Některé porodnice rozdávají vlastní oblečení, zjistěte to předem. Pokud rodíte v zimě, dejte dva páry teplých ponožek.
 • Pro kojení potřebujete speciální podprsenku, která je na bradavkách opatřena odnímatelnými kapsami. Tento produkt vám poskytne vhodné krmení pro vaše dítě..
 • Pokud porodnice nedává prádlo, vezměte si jednorázové kalhotky (bavlna, 3-5 kusů) a poporodní polštářky.
 • Budete také potřebovat podložky pod podložky, které dokonale absorbují unikající mléko. Pokud je neberete, všechny šaty budou na místech, která okyselují a začnou špatně vonět..
 • Postarej se o svou postavu - vezmi poporodní vzpěru.
Použití vzpěry ihned po porodu pomůže obnovit vaši postavu rychleji

Hygienické výrobky

 • Obvyklá sada pro každodenní péči: zubní kartáček, šampon, mýdlo, krém na péči o tělo, deodorant (míč), sprchový gel (viz také: co si mohu koupit elektrický zubní kartáček pro děti od 3 let?). Jednorázová toaletní sedadla. Maminky, jejichž narození skončilo sešíváním, mohou požádat někoho blízkého, aby jim přinesl nejměkčí třídu toaletního papíru.
 • Prostředky proti prasklinám v bradavkách. Vyberte si ten, který není třeba umývat. U mnoha matek se objevují trhliny a během krmení způsobují bolest. Důvodem je nesprávné připojení novorozence k hrudi. Kupte si Bepanten nebo D-Panthenol krém.
 • Glycerinové svíčky. Pomoc s problémy se stolicí.

Jídlo, příbory, předměty pro volný čas

Položky uvedené v této části nelze s sebou vzít v den přijetí do nemocnice. Kterékoli z nich vám mohou nahlásit příbuzní během návštěvy. Příbory lze omezit na hrnek a lžičku. Můžete nahrávat na mobilní telefon. Sestavili jsme ukázkový seznam:

 • Pití vody. Vezměte vodu nesycené oxidem uhličitým. Zapomeňte na to - k pití musíte použít vařenou vodu z kohoutku.
 • Vezměte si jídlo, které můžete jíst.
 • Hrnek, vidlička, lžíce, talíř, pokud nádobí není vydáno v nemocnici.
 • Pytle na odpad. Komory v porodnici jsou udržovány ve sterilním stavu, takže nevkládají popelnice.
 • Kosmetika. Berte to na minimum po dobu 3-5 dnů.
 • Zápisník a pero. Možná budete chtít napsat doporučení svého lékaře nebo si vyměnit kontakty s přáteli na vašem oddělení. Časopis nebo kniha pro volný čas.
Některé porodnice nabízejí dobré chutné jídlo - předem si můžete přečíst recenze o instituci, ve které se narodí nastávající matka.

Často je kladena otázka léčiv. Porodnice je zdravotnické zařízení, kde vám v případě potřeby poskytne léky na bolesti hlavy, nevolnost nebo vážnější léky. Maminky, které vědí, že mají císařský řez, by měly zkontrolovat seznam nezbytných léků s lékaři v nemocnici nebo v perinatálním centru.

Další objasnění důležitých položek

Odpovíme na otázky, které nevyhnutelně vyvstávají u matek, které jdou do nemocnice. Často se ptají na polštářky a přemýšleli, které z nich jsou nejlepší pro poporodní hygienu. Lékárny nabízejí speciální poporodní polštářky, které lze nazvat pooperační nebo urologické. Vyrobeno z materiálu pohlcujícího vlhkost. Stačí jeden balíček. Pokud si myslíte, že můžete dělat s obvyklými "nočními" polštářky, vezměte je.

Při výběru županu zjistěte, zda jsou v instituci vydávány sterilní šatní skříně. Pokud si můžete vzít šaty, vyberte si lehký bavlněný župan se zipem nebo pachem - tyto oblečení nebude bránit vašim pohybům a zajistí pohodlné kojení. Je žádoucí, aby produkt měl kapsy na různé dámské maličkosti (vlásenka, vlásenka, elastická na vlasy, kapesník, telefon).

Existuje ještě jedna nuance a souvisí s doporučeními lékařů. Lékaři radí ženě, která porodila, aby myla genitálie domácím mýdlem. Tento postup by měl být povrchní. Umyjte mýdlem vnější švy a povrch těla, v žádném případě jej nepoužívejte k mytí vnitřku. Alkalie, která je součástí mýdla na prádlo, má nepříznivý vliv na vaginální sliznici, zejména pokud je při porodu zanícena nebo poškozena..

Seznam věcí pro novorozence

Kolekce oblečení a doplňků pro novorozence je pro matku nejpříjemnějším okamžikem. Prohledává dětské oblečení a žije v očekávání obrovského štěstí. Přibližný seznam vypadá takto:

 • Plenky na jedno použití. Velikost produktu 0 nebo 1 (hmotnost 2-5 nebo 3-6 kg). Balení po 28 je dost.
 • Mýdlo, samozřejmě, zlato. Můžete si vzít tekutinu, pro pevné uchopení mýdlové misky.
 • Hygienické výrobky z bavlny (disky, tyčinky s omezovačem). Bude třeba očistit uši a nos drobků a promazat pupeční ránu.
 • Mokré dětské ubrousky nebo jednorázové kapesníky.
 • Krém pro děti a pod plenky. Protože nemůžete předvídat reakci dítěte na lék, vezměte krém do malé zkumavky.
 • Pleny Zpravidla se vydává v porodnicích. Pokud si myslíte, že důvěřujete více svým vlastním věcem, vezměte 2 z bavlněné tkaniny a 2 z flanelové (velikost - 60x90). Povolit finanční příležitosti - kupte jednorázové plenky.
 • Měkký ručník.
 • Dětská tílka, halenky, tělo. Vyberte si vzory šité vnějšími švy. Vezměte je z výpočtu, jeden pro každý den, asi 4-5 kusů.
 • Pokud má halenka rukávy na otevřených rukou, nasaďte si rukavice - „proti poškrábání“.
 • Bavlněné tílko nebo kombinézy, 4-5 kusů.
 • Bavlněná nebo flanelová čepice - výběr látky závisí na ročním období. Kupte 2 kusy stejné velikosti.

Podívejme se blíže na plenky. Pochybnosti o jejich množství, velikosti, značkovém mučení mnoha mladých matek. Zapomeňte na gázu, opakovaně použitelné plenky a plenky, zastavte se pouze u jednorázových modelů plenek. Vyberte si značku podle vlastního vkusu, množství - omezte se na malé balení. Kupte si, co se vám líbí, ale na základě našich doporučení. Když se s dítětem vrátíte domů, najdete lepší plenky.

Jaké věci brát pro propuštění z nemocnice?

Výběr věcí k propuštění z nemocnice závisí na ročním období. Většina žen se stará o vybavení novorozence.

V létě můžete vyjít s kapotou, vestou nebo lehkou halenkou a jezdci. Kromě toho zabalte dítě do tenké přikrývky nebo obálky. Pro jízdu v autě noste bavlněnou kombinézu..

Podzim jaro

V offseason došlo k radostné události - navigujte se zařízením pro dítě podle počasí. Vyberte si polodlouhé kombinéze pro drobky tím, že si na teplé prádlo obléknete. Pokud jste propuštěni na začátku zimy nebo na jaře, použijte sadu oblečení pro chladné období, které jsme popsali výše. Hlavní věcí je nemíchat novorozence tak, aby se nepřehříval, držte se rozumného rozhodnutí.

Nyní se podívejme, co musíte vzít, aby se dítě narodilo v zimě. Do letního spodního prádla přidejte teplý klobouk, izolovanou obálku nebo kombinézu (nejlépe transformátor). Je lepší přepravovat dítě v autě ve vnějším oděvu, protože je obtížné projít pásy autosedačky pod přikrývkou nebo obálkou. Pamatujte - pravidla pro přepravu dětí v autě vyžadují použití speciální autosedačky. Jezdce, tílko a čepice, které se nosí pod vnějším oděvem, berou flanel.

Oblečení pro mámu by mělo být pohodlné a vhodné pro počasí. Je nepravděpodobné, že se budete moci snadno vytlačit do džíny, které jste nosili před těhotenstvím. Břicho neproběhlo beze stopy a pevné oblečení vás bude nepohodlné, i když se vejde. Vyberte si volné oblečení pro svůj oděv: sukně, šaty, svetr, letní šaty. Vezměte si boty s nebo bez malých podpatků. Nechte kosmetickou tašku přivézt z domova - chcete být také krásní na nezapomenutelných fotografiích.

Co by nemělo být přivedeno do nemocnice?

Pamatujte, že pobyt v nemocnici je omezen na 3–5 dní. Není třeba se shromažďovat, jako byste se chystali na moře za měsíc. Make-up je záležitostí bezpečnosti dětí. Kontakt s dítětem, které právě přišlo na tento svět, by měl být pro něj naprosto bezpečný. Prášek, oční stíny, rtěnka se mohou dostat na tělo dítěte a způsobit alergie. To nejlepší, co si můžete dovolit, je lehké zabarvení řas.

Nepoužívejte silné aroma. Dítě by mělo cítit matku, kterou uznává jako přirozenou a ochrannou. Pociťuje přirozenou matku vůně, dítě spí pokojně, jí dobře, pohodlně si na něj zvykne na nové prostředí. Zapomeňte na figurínu, pokud plánujete krmit dítě mateřským mlékem. Vsuvka v nemocnici je další příslušenství. Dítě saje dobře a je docela spokojené.

Většina žen zná úzkostné vzrušení před porodem. Současně prožíváte a radujete se, připravujete se na největší tajemství. Praktičnost je dobrá a vy si samozřejmě vezmete všechny potřebné věci. Nejdůležitější věcí, kterou však do nemocnice přivezete, je obrovská láska k někomu, kdo by se měl narodit. Přejeme vám nejjednodušší porod, aby se váš poklad narodil zdravý a silný..

Seznam věcí v porodnici pro dítě a ženu v porodu

Narození dítěte je úžasné a nezapomenutelné období v životě každé ženy. Poslední trimestr těhotenství je nejobtížnější a nejodpovědnější. Mnoho žen si předem vytvoří seznam věcí v nemocnici a sbírá tašky. Dychtí po tom, aby ve spěchu na nic nezapomněli. Jaké věci opravdu potřebujete v nemocnici? Co musíte vzít pro ženu v práci a dítě?

Co potřebujete v porodnici: seznam věcí v porodnici pro ženu v porodu

V posledních měsících těhotenství se budoucí rodiče se zvláštní odpovědností připravují na nadcházející narození: navštěvují speciální kurzy, vybavují školku, kupují pro dítě potřebné věci. Maminky se zvlášť bojí: dopředu je rozhodující okamžik porodu, setkání s dítětem. Každá žena v práci se bojí, aby na nic nezapomněla a šla do nemocnice. Konec konců závisí na tom pohodlí matky i dítěte.

Na výměnné kartě těhotné ženy se obvykle v nemocnici vytiskne seznam, který obsahuje informace o množství a kvalitě potřebných položek. Několik týdnů před porodem zkontrolujte seznam léků a spotřebního materiálu v nemocnici, kde porodíte. Seznamy na různých klinikách se často mírně liší.

Pokud žena nosí dítě normálně, věci po porodu se shromažďují ve 32–34 týdnech těhotenství. Všechny položky se nejlépe ukládají do 2-3 sáčků nebo tašek. Pohodlné speciální plastové tašky pro maminky. Jsou průhledné, takže je snadné v nich rychle najít něco. Tkanina a proutí by však měla být opuštěna. Hromadí se v nich prach, mnoho porodnic zakazuje ženám pracovat, aby takové tašky používaly.

Za prvé, pro ženu v práci musíte vzít tyto věci:

 • dokumenty: výměnná karta, cestovní pas, smlouva s nemocnicí nebo pojistka (pokud existuje);
 • peníze (poprvé nebo v případě nepředvídaných situací);
 • porodnické balení (nakupujte hotové nebo sbírejte podle seznamu vydaného lékařem);
 • telefon a nabíječka;
 • voda bez plynu.

Seznam věcí v nemocnici je následující:

 • župan, noční košile - 2 ks.;
 • šátek;
 • omyvatelné pantofle;
 • podprsenky na krmení - 2 ks.;
 • ponožky - 2 páry;
 • kalhotky (možné se stahováním) - 3-4 ks.

Seznam v nemocnici obsahuje následující toaletní potřeby:

 • vložky do laktační podprsenky;
 • krém na praskliny v bradavkách;
 • výrobky osobní hygieny;
 • Holicí strojek;
 • hřeben, zrcadlo;
 • toaletní papír;
 • velký ručník na sprchu;
 • role papírových ručníků;
 • hygienická vložka;
 • krém na ruce a obličej.

Možná budete potřebovat takové užitečné věci:

 • plenky na jedno použití - 2 ks.;
 • sada nového povlečení (volitelné);
 • nádobí;
 • pero a notebook;
 • noční světlo (volitelné);
 • poporodní bandáž.

Nezapomeňte, že oblečení v nemocnici se nejlépe odebírá z přírodních tkanin. Noční košile by měla být pro krmení pohodlná: rozepněte se na hrudi nebo mít V-krk.

Seznam v porodnici pro dítě?

Pokud je taška v nemocnici pro matku připravena, pokračujte ve sbírání drobků. V prvních okamžicích života je důležité dát dítěti pocit pohodlí a tepla. Oblečení hraje v tom důležitou roli..

Při nákupu věcí pro dítě věnujte pozornost kvalitě látky a krejčovství. V létě si vezměte oblečení z lehkých materiálů, v zimě budete potřebovat teplejší oblečení. Hlavní věc je, že se v nich dítě cítí pohodlně.

Položte dětské předměty na Rhodzal na vrch nebo do samostatného sáčku, aby je sestra mohla rychle dostat. Veškeré oblečení umyjte dětským hypoalergenním práškem nebo mýdlem, suché a na obou stranách žehlte..

Vezměte jednu sadu oblečení do Rodzalu a 2-3 do porodnického oddělení. Může to být tělo - jsou vhodné pro výměnu plenky, dobře zavřete zadní část dítěte. Měkké kombinézy, košile a kombinézy. Nezapomeňte si vzít 3-4 páry ponožek a několik víček. Nezapomeňte na rukavice poškrábání. Zahřejí ruce dítěte a nedovolí mu, aby se probudil nedobrovolnými pohyby..

Seznam věcí v nemocnici pro novorozence je následující:

 • Nejmenší plenky na jedno použití - minimálně 20 kusů. Vyberte si vysoce kvalitní hypoalergenní možnosti, pokožka dítěte po narození je obzvláště něžná a zranitelná.
 • Tenké kaliko a flanelové plenky - 5 ks..
 • Plenky na jedno použití - 2 ks. Mohou být uspořádány, když je dítě vyšetřeno pediatrem, váženo nebo během převlékání.
 • Tenká přikrývka s přikrývkou nebo přehozem.
 • Hygienické výrobky: dětské mýdlo, bavlněné pupeny a disky, nůžky na manikúru s tupými konci, mokré hypoalergenní ubrousky.
 • Dětský olej, krém a plenka, vyrážka, prášek.
 • Láhev, dudlík.
 • Pipety - 2 ks., Nové stříkačky bez jehel (s jejich pomocí je snazší podávat dětskou medicínu).
 • Malý klystýr a aspirátor.
 • Digitální teploměr.

Seznam v nemocnici pro dítě pro propuštění vypadá takto:

 • plena;
 • plenka, která se během oblékání šíří;
 • sada halenky a kalhot nebo kombinéz;
 • klobouk;
 • ponožky, boty;
 • inteligentní obálka.

V zimě by mělo být oblečení teplejší, v žáru obálky není potřeba. Pokud plánujete narození partnera, nezapomeňte na dokumenty a oblečení pro manžela. Neberte si věci, abyste s sebou do nemocnice propustili, příbuzní je mohou přinést.

Na základě těchto doporučení budou budoucí rodiče snadno sbírat vše, co pro nemocnici potřebují. Pohodlí, teplo a útulnost jsou nejdůležitějšími detaily prvních dnů setkání s dítětem.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k popsaným metodám bez předchozí konzultace s lékařem.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Jaké věci vzít v nemocnici

Z tohoto článku se dozvíte:

 • Jaké věci bych měl vzít do nemocnice
 • V jakých balíčcích se věci berou do nemocnice
 • Co je to „pravidlo 3 balíčků“
 • Věci, které mají zůstat v předporodní a poporodní oddělení
 • Jaké věci vzít dítěti v nemocnici
 • Jaké věci vzít do nemocnice k propuštění pro mámu a dítě
 • Jaké dokumenty je třeba vzít do nemocnice
 • Kolik je hotových tašek pro nemocnici

Shromažďování věcí v nemocnici, budoucí rodiče se řídí seznamy, které jsou neomezeně prezentovány na internetu a odborných publikacích. Když jsou studováni, stává se někdy zcela nepochopitelnou na základě toho, co do nich spadá. Otázka, co dělat v nemocnici, bude podrobně rozebrána v tomto článku..

Jaké věci je třeba vzít do nemocnice: obecná doporučení

Pytel s věcmi v nemocnici musí být předem připraven a vyzvednut. Je lepší to udělat 2-4 týdny před očekávaným datem narození. Diskutovat o tom, co je třeba vzít do nemocnice, je především se zaměstnanci nemocnice, kde porodíte. Každá instituce má svá vlastní pravidla týkající se věcí a oděvů povolených pro nošení pro mámu a dítě. Takže, co bych měl vzít do nemocnice?

 • Musíte mít s sebou výměnnou kartu, cestovní pas a zdravotní pojištění. Pokud není k dispozici výměnná karta, je vysoce pravděpodobné, že budete posláni do observatoře nebo do specializované nemocnice pro infekční choroby. Nedostatek cestovního pasu nebo pojistné smlouvy může vést k odepření svobodného narození.
 • Pokud mluvíme o tom, co je třeba vzít v porodnici, pak hlavními potřebnými oděvy jsou župan a noční košile se sponkami na hrudi. Kromě toho budete potřebovat dlouhé tričko nebo tričko, ve kterém porodíte, gumové pantofle, ponožky, spodní prádlo, včetně poporodní kalhotky a speciální poporodní polštářky (nebo jednorázové plenky). Doporučujeme si pyžamo nebo košili s knoflíky na hrudi, kraťasy nebo lehké tepláky, mikinu se zipem. Pro pohodlný spánek patří zátkové chrániče sluchu, spánková obvaz a, pokud to nemocnice nezakazuje, polštář. Pokud je používáte, nezapomeňte si vzít brýle nebo čočky s tekutinou.
 • Z hygienických potřeb nezbytných pro porod a krmení stojí za to vyzdvihnout speciální ochranné bavlněné vycpávky pro kojení a jednorázové kalhotky pro ženy v práci. Pro zajištění pohodlí při krmení dítěte si můžete koupit podprsenku s odnímatelnými popruhy.
 • Mezi nezbytné osobní hygienické prostředky patří: kartáček a pasta na zuby, houba, mýdlo, šampon a sprchový gel, břitva, deodorant, ručník a toaletní papír, vlhké hygienické a papírové ručníky, hřeben, zrcadlo, hygienická rtěnka, krém na obličej, vatové tampony a tyčinky, speciální uklidňující krém pro péči o bradavky, kosmetika. Kromě výše uvedeného stojí za to se zásobit vodou a vzít si několik sáčků vašeho oblíbeného čaje. Vezměte si pero, notebook a za špinavé prádlo poskytněte samostatnou tašku.
 • Pro novorozené dítě musíte vzít tělo a vesty, tenkou kombinézu nebo slipy s halenkou, teplé halenky, pletenou čepici nebo čepici, ponožky.
 • Mezi hygienickými potřebami pro dítě je třeba doplnit plenky pro novorozence, plenky na jedno použití, olejové utěrky nebo speciální nepromokavé plenky, přikrývku nebo přikrývku, zvlhčující krém na dítě.
 • Z jídla dávejte přednost šťávám, kefíru, sýrům, sušičkám a dalším výrobkům, které jsou vám povoleny. Je důležité být schopen rychle uspokojit svůj hlad kdykoli během dne nebo noci..

V jakých balíčcích se věci berou do nemocnice

Protože se blížící se očekávané datum porodu stávají budoucí rodiče starosti a paniky, je lepší se předem rozhodnout o tom, jaké věci vzít do nemocnice. Udělejte si seznam věcí a jakmile budete připraveni, označte již zakoupené položky zaškrtnutím. Mnoho porodnic zakazuje vnášet věci do látkových sáčků nebo kufrů, takže musíte všechno vložit do plastových sáčků.

Na základě osobní zkušenosti mnoho matek doporučuje dodržovat pravidlo „3 pakety“:

 • 1 balení by mělo obsahovat věci nezbytné pro nastávající matku a dítě na porodnici.
 • 2 balíček obsahuje věci po porodu pro matku a novorozence;
 • Balíček 3 obsahuje věci pro vybití pro mámu a dítě.

Když dojde ke kontrakcím, musíte s sebou vzít první a druhý balíček do nemocnice. Vzhledem k tomu, že je obtížné předvídat délku porodu, je možné, že po porodu do nemocnice bude potřeba něco po porodu. Třetí balíček může zůstat doma a přiveden přímo k propuštění z nemocnice.

Obecně můžete vzít všechny potřebné věci, ale s ohledem na omezení a pravidla, která dnes existují ve státních porodnicích:

 1. Hygienické a epidemiologické normy zakazují přepravovat kožené a látkové tašky do nemocnice. Předměty lze přepravovat pouze v plastových sáčcích..
 2. Podle objemu by měly být věci umístěny na nočním stolku. Mohou být také umístěny pod postel, ale to vytvoří další nepříjemnosti jak pro vás, tak pro personál nemocnice..
 3. Při narození partnera je nutné zajistit oblečení obsluhy: pantofle, župan, pokrývky bot, čepici a čisté jednorázové oblečení. Z dokumentů budete muset předložit cestovní pas a osvědčení o fluorografii.

Níže uvádíme podrobněji tři skupiny potřebných věcí.

Jaké věci si vzít v nemocnici, aby zůstali na prenatálním oddělení

Pokud potřebujete jít na porodnici v dostatečném předstihu, doporučujeme vám, abyste si vzali v první řadě to, které vám umožní pohodlně být v nemocnici bezprostředně před narozením. Budete potřebovat:

 • noční košilka;
 • župan nebo sportovní oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně;
 • ponožky;
 • pantofle (nepromokavá guma);
 • mobilní telefon a nabíječka;
 • výrobky osobní hygieny: šampon, sprchový gel, zubní kartáček, pasta, houba, břitva atd.;
 • kniha, časopisy, mp3 přehrávač nebo jiné věci, se kterými můžete trávit čas.

Jaké věci brát v nemocnici pro pobyt v porodnickém oddělení

Po úspěšném porodu jsou matka a novorozenec převedeni na oddělení „matka a dítě“, kde tráví až 3 dny. Pokud mluvíme o tom, co se dá do nemocnice na toto období vzít, je lepší použít následující seznam:

 • Noční košile nebo košile - 2-3 ks..
 • Župan. Stačí si ho vzít. Župan je nutný pouze po dobu, kdy opustíte místnost na chodbě, jídelně nebo sanitární místnosti.
 • Hygienické vložky pro poporodní období - 2 balení. Běžné polštářky používané v kritických dnech nejsou vhodné, protože objem výboje po porodu je mnohem větší.
 • Jednorázové poporodní nebo běžné bavlněné kalhotky. Vzhledem k vysoké elasticitě poporodní periody jsou takové kalhotky mnohem pohodlnější než obvykle. V prodeji najdete a porovnejte velikost speciální bezešvé kalhotky-mesh.
 • Kojící podprsenka, která nemusí být při kojení úplně odstraněna.
 • Změkčující krém na oblast kolem bradavek.
 • Poporodní obvaz, jednorázová plenka.
 • Prostředky osobní hygieny: šampon, tekuté mýdlo na ruce, sprchový gel a intimní hygiena (s neutrálním faktorem ph).
 • Výrobky pro péči: hřeben, mokré ubrousky, ručníky, toaletní papír atd..
 • Položky pro ústní péči: zubní kartáček, zubní pasta, oplachovací prostředek.
 • Bavlněné polštářky pro kojení, i když jsou pravděpodobně užitečné třetí den po narození.
 • Minimální sada nádobí pro osobní použití.
 • Jídlo nebo občerstvení: bagely, sušičky, čajové sáčky, zelená jablka. Jsou nezbytné v případě večerních a nočních občerstvení, kdy nebude fungovat jídelna nebo kavárna v nemocnici.

Jaké věci vzít dítěti v nemocnici

 1. Pleny Několik tenkých a tlustých plenek. Novorozené dítě v nemocnici potřebuje plenky, bez ohledu na to, zda jej plánujete v budoucnu nebo ne.
 2. Dvojice figurek (pokud rodiče nejsou jejich odpůrci) pro novorozence.
 3. Plenky na jedno použití. Vhodná velikost jednorázových plen pro novorozence - 3-6 kg.
 4. Mokré ubrousky bez obsahu alkoholu pro kojence.
 5. Ručník.
 6. Sada pro vypouštění (lze přivést v den vypouštění).

Budeme mluvit více o tom, jaké věci je třeba vzít do porodnice pro propuštění pro mámu a dítě

Jaké věci vzít do nemocnice na výpis pro mámu

Seznam věcí, které musíte vzít v porodnici:

 • volné oblečení, pohodlné boty;
 • Dekorativní kosmetika;
 • vysoušeče vlasů nebo kleště na styling vlasů;
 • výrobky na úpravu vlasů bez štiplavého zápachu;
 • sponky do vlasů, elastické pásky atd.
 • nedoporučuje se brát parfém nebo toaletní vodu, u novorozence může vyvolat alergickou reakci.

Jaké věci vzít novorozence do nemocnice k propuštění

Oblečení, obuv a další náležitosti pro novorozence musí být sbírány předem.

V závislosti na ročním období může novorozenec potřebovat pár plenek a plenek, tělo, ponožky, klobouk a kombinézu.

Je nezbytné, abyste si kupovali autosedačku nebo kočárku s předstihem..

V případě volání taxíkem je nutné upozornit dispečera, že v autě bude novorozené dítě, které potřebuje dětskou sedačku.

Při vyhotovení výpisu z nemocnice musíte vyzvednout všechny věci, které jste si přivezli, a následující dokumenty:

 • lékařský rodný list. Bude to vyžadováno při registraci do rejstříku;
 • propuštění epicrisis z historie vývoje novorozence pro pediatr v místě registrace;
 • výpis z historie porodu pro poskytování předporodní péče.

Při předčasném porodu by se člověk neměl příliš starat o nesestavené tašky. Většina porodnic poskytuje základní vybavení pro matku a dítě. Zpočátku je nutné poskytnout dokumenty, aby se příbuzní mohli postarat o to, co by se mělo do nemocnice vzít později.

Jaké dokumenty je třeba vzít do nemocnice

Před dodáním do nemocnice jsou nutné následující dokumenty:

 • Cestovní pas.
 • Povinné zdravotní pojištění.
 • Vyměňte kartu z prenatální kliniky, kde budou uvedeny všechny vyšetření a testy.
 • Nemocná odchází z prenatální kliniky. Zpravidla jej lze získat současně s generickým certifikátem.
 • Rodný list, který vydává porodnice-gynekologka z prenatální kliniky ve 30. týdnu jediného těhotenství nebo ve 28. týdnu vícenásobného těhotenství.
 • Smlouva o placeném porodu a období po porodu, pokud je porod placen.

Co nemusí být odvezeno do nemocnice

 1. Kosmetika a parfémy nejsou zahrnuty do seznamu náležitostí. Na porodnici není vzhled ženy v porodu nikoho zajímavý. Kromě toho, žena v práci nebude mít absolutně žádný čas na to, aby si sama udělala make-up. Hřeben a vysoušeč vlasů jsou maximum, které se hodí. Použití parfémů na porodnici je přísně zakázáno.
 2. Knihy. Knihy budou s největší pravděpodobností představovat další břemeno, nanejvýš budete mít čas na procházení několika časopisy.
 3. Hráč, notebook nelze vzít ze stejného důvodu. K propuštění obvykle dochází 3-5 dnů po narození dítěte.

Jaké věci vzít do nemocnice pro mámu a dítě

Vítejte v Happywear! Happywear je nejlepší kombinací ceny, designu a kvality! Světlé, stylové, módní a levné oblečení pro každého!

Střední a malý velkoobchod - naše specializace více než 10 let. Spolupracujeme přímo s výrobci a obcházíme zprostředkovatele, což nám umožňuje stanovit příznivé ceny. V naší osobě získáte spolehlivého partnera pro vaše podnikání. Rozsah je aktualizován každou sezónu, neustále se objevují nové modely. Nabízíme vám výrobky z továren v Rusku, Uzbekistánu, Bělorusku, Turecku a Číně.

Na našem webu najdete kvalitní košile různých modelů, velikostí a barev. Můžeme vám poskytnout nejen skvělé výrobky za nízkou cenu, ale také dobré podmínky, stálý sklad produktů, pozitivní přístup našich zaměstnanců, práci bez přerušení a certifikáty kvality.

Každá věc na našem webu je neocenitelným dílem velkého počtu lidí. Doufáme, že vynikající kvalita, příznivé podmínky a příznivé ceny poslouží jako začátek naší dlouhodobé spolupráce..

Články O Neplodnosti