Hlavní Bolest

Může být kojen

Abychom parafrázovali slavné rčení Hippokratů, vaše mléko je to, co jíte. Všechno, co jí kojící matka v upravené formě, spadne přímo do hrudníku a odtud do dítěte. Jsou sušené ovoce užitečné pro kojící matky nebo je to příliš extrémní jídlo pro novorozence? Stojí za to vyzkoušet sušené švestky při kojení? Přijdeme na to.

Je možné, aby kojící matky sušily ovoce

Odborníci na výživu se domnívají, že sušené ovoce mohou vyzkoušet kojící matky s HB. Jsou to data, rozinky, sušená jablka, hrušky, sušené meruňky, švestky. Ačkoli v nich je méně vitamínů než v čerstvě sklizeném ovoci, stále jsou tam. Jako řada užitečných stopových prvků.

Pediatrům se nedoporučuje aktivně zavádět sušené ovoce první měsíc po porodu. Pro každý plod - svůj vlastní termín.

Data jsou připsána s mnoha léčivými vlastnostmi. Zvyšují imunitu, posilují kosti, snižují únavu a stimulují mozkovou aktivitu. A to vše je pravda, ale pouze částečně. Koneckonců magické produkty neexistují, důležitá vyvážená strava kojící matky je důležitá.

Data obsahují hodně cukru, proto je povoleno konzumovat pouze 5-6 kusů denně. To je dobrá alternativa k sladkostí. Data lze zadat od třetího měsíce laktace.

Raisins zmírňuje depresi (jako ve skutečnosti jakákoli sladká jídla), posiluje krevní cévy, chrání před anémií a zlepšuje spánek. Zároveň jsou však rozinky poměrně těžké na trávení. Můžete to jíst, ale pečlivě.

Podrobnosti v článku o rozinkách s HS.

Švestky jsou slavné projímadlo, zmírňuje zácpu, normalizuje krevní tlak a reguluje srdeční činnost. Může mít projímavý účinek na novorozence. Vyzkouší se od druhého měsíce laktace.

Sušené meruňky uvolňují přebytečnou tekutinu, působí jako lehké diuretikum. Zmírňuje stres, posiluje imunitní systém, normalizuje krevní tlak, zmírňuje zácpu. Do stravy je povolen druhý měsíc laktace. Doporučuje se nepřebírat a sledovat reakci dítěte.

Je možné kojící matce sušené meruňky

Perfektní sušené meruňky nevypadají vůbec dokonale: jsou suché a pomačkané.

Tato sušená meruňka obsahuje draslík, hořčík, fosfor a další užitečné prvky, které ženě na HS chybí. Podle studií je toto sušené ovoce mnohem zdravější než čerstvé meruňky. Sušené meruňky během kojení pomáhají obnovit sílu a vysoký obsah vitamínů a živin pomůže dítěti rozvíjet se.

Sušené meruňky s kojením jsou dobré, protože u kojenců zřídka způsobují alergické reakce. Toto sušené ovoce obsahuje náhražky cukru - fruktózu a glukózu. Jsou neškodné a dodávají ovoce příjemnou sladkou chuť..

Nejbezpečnější je sušení meruněk doma doma. Ale v obchodě najdete tento vysoce kvalitní produkt. Jeho vzhledu je třeba věnovat pozornost. Sušené meruňky by měly být vybledlým šedivým nádechem. Je to tento druh suchého ovoce, který se přirozeně suší.

Světlé, lesklé ovoce obsahuje chemikálie - přidávají se jako konzervační látky. Takové sušené ovoce by se nemělo používat se strážci. Maximální denní dávka sušených meruněk je 100 gramů. Lze jej přidat do různých pokrmů a vařit kompot. Toto sušené ovoce odstraní zažívací potíže a zachrání vás před zácpou..

Je možné jíst švestky při kojení

Vitamíny C, B, A, PP, unikátní sada minerálů, pektinu a vlákniny činí toto sušené ovoce nesmírně užitečným. Suchá švestka dokonale normalizuje práci srdce. Zbavuje náladu o nic horšího než čokoláda a eliminuje poporodní depresi.

To je dobré projímadlo pro kojící matku a zácpu u kojenců..

Švestky s jámami jsou díky speciální výrobní technologii zdravější..

Vzácná kojící matka neví, jaké jsou problémy se stolicí po porodu. A první věcí, kterou lze v tak choulostivé situaci doporučit, je spousta čisté vody a několik lahodných švestek. V prvním měsíci po porodu musíte být obzvláště opatrní a jíst sušené ovoce opatrně, trochu, sledovat reakci dítěte. A je lepší se omezit na kompotování nebo švestkový vývar. Od druhého měsíce můžete zadat 1-2 kusy.

Po třech měsících lze švestky bezpečně jíst 4–5 kusů denně - syrové nebo jako součást jiných jídel.

Musím říci, že alergie na švestky u kojenců jsou vzácné. Ale pokud se máma přejídá, může začít kolika a dokonce i průjem. Když jsou sušené švestky se zácpou v drobky, obvykle to oslabuje a normalizuje stolici. Je to mírné a přirozené projímadlo..

Dr. Komarovsky říká, že tento plod pomáhá při zácpě, ale nesmíte překročit přípustnou rychlost. Jinak se nemůžete vyhnout nadýmání a kolikům u dítěte.

Musíte si vybrat švestky pečlivě. Lesklý a kluzký povrch suché švestky naznačuje, že během sušení byl použit oxid siřičitý nebo jiné konzervační látky. Jsou schváleny pro použití v potravinářském průmyslu, nezpůsobují otravu. Ale hromadění v těle může v průběhu času vést k různým nemocem. Dítě vůbec takovou „chemii“ nepotřebuje. Proto zvolte nudné švestky. Ale bez stop plísní, chyb a kazů.

Je možné, aby kojící matka kompostovala sušené ovoce

Kompost sušeného ovoce během kojení bude dobrým zdrojem vitamínů a nezpůsobí rozrušení střev u matky a dítěte. Můžete vložit kompot:

Ženy mohou pít odvar ze sušeného ovoce ihned po porodu. Nejprve však připravte nekoncentrované odvarky jablek a hrušek. s minimem cukru nebo bez cukru vůbec. Nalévané a rozinkové nápoje lze kojit týden nebo dva po narození dítěte.

Dušené meruňky a fíky - po měsíci laktace. Pokud žaludek dítěte reagoval negativně na nápoj, podání se odložilo o jeden až dva měsíce. Pediatrové však tvrdí, že tělo dítěte dobře odvádí odvar sušeného ovoce. Doporučují mu, aby pil, aby zlepšil chuť mateřského mléka a posílil laktaci..

Jak si vybrat správné sušené ovoce

Během kojení je důležité mít možnost vybrat si vysoce kvalitní sušené ovoce. Oxid siřičitý se často používá pro dýmání sušených meruněk, rozinek a sušených švestek a poté se odesílá na prodej. Takové ovoce vypadá jasně a krásně. Málokdo ví, že tento konzervační prostředek je škodlivý, zejména pro kojící matky. Vede k trávení a dalším gastrointestinálním problémům..

Neatraktivní mírné a neostravé sušené ovoce je nejzdravější. Přírodní ovoce se suší na horkém slunci. Neobsahují konzervační látky, procházejí přírodním tepelným zpracováním. Někteří pěstitelé umisťují švestky a meruňky do speciálních pecí a urychlují proces sušení pomocí chemikálií. Produkty spalování se usazují na pokožce. Lze je identifikovat cizím chemickým zápachem. Je třeba mít na paměti, že látky používané ke zpracování ovoce jsou škodlivé pro mladou matku.

Sušené ovoce je velmi užitečné během kojení. Neodmítávejte je, pokud neexistují přímé kontraindikace pro matku a dítě. Z nich můžete připravovat různá jídla a nápoje a používat je v čisté formě. Hlavní věc je pečlivě vybrat sušené ovoce a vyhnout se ovoce s chemikáliemi a přísadami. Pokud je to možné, je lepší ovoce sušit doma. Žena musí pečlivě sledovat blaho dítěte a produkt vyloučit, pokud se mu dítě nehodí.

Švestky ve stravě kojící matky: výhody a poškození sušeného ovoce

V období po porodu ženské tělo postupně získává sílu. V této době potřebuje mladá matka zejména vyváženou a pestrou stravu a zdravé výrobky. Mnoho z nich se doporučuje zahrnout sušené švestky jako jedno z nejčastějších a na vitamíny bohaté sušené ovoce v seznamu..

Švestky v kostce

Švestky - sklad živin a stopových prvků. Toto sušené ovoce je nepostradatelným nástrojem pro mladé matky, protože:

 • má schopnost omezovat úzkost a zlepšovat emoční stav, pomáhat v boji proti poporodní depresi;
 • pozitivně ovlivňuje vzhled vlasů, nehtů a kůže;
 • bohaté na antioxidanty, které pomáhají chránit mládí a krásu;
 • Pomáhá udržovat zásoby železa v těle
 • přispívá k regulaci tlaku, rovnováhy vody, kyselin a elektrolytů;
 • má mírný projímavý účinek;
 • nevztahuje se na vysoce alergenní přípravky, díky nimž je bezpečné používat během kojení při absenci individuální nesnášenlivosti a jiných kontraindikací.
  Švestky nejsou vysoce alergenní.

Je důležité si uvědomit, že švestky jsou vysoce kalorický produkt. 100 g tohoto sušeného ovoce obsahuje v průměru 256 kcal, což je 14% denní normy kojící matky, což se rovná 1800 kcal.

Tabulka: obsah živin v sušených švestkách na 100 g jedlé porce

ŽivinymnožstvíNorma
(pro dospělé)
% normy ve 100 g
Trávicí vlákno9 g20 g45%
VitamínyVitamin A, RE10 mcg900 mcg1,1%
Beta karoten0,06 mg5 mg0,4%
Vitamin B1, thiamin0,02 mg1,5 mg1,3%
Vitamin B2, riboflavin0,1 mg1,8 mg5,6%
Vitamin C, Ascorbic3 mg90 mg3,3%
Vitamin E, alfa tokoferol, TE1,8 mg15 mg12%
Vitamin PP, NE1,7 mg20 mg8,5%
Niacin1,5 mg
MakronutrientyDraslík, K864 mg2500 mg34,6%
Vápník Ca80 mg1000 mg8%
Hořčík, Mg102 mg400 mg25,5%
Sodík, Na10 mg1300 mg0,8%
Phosphorus, Ph83 mg800 mg10,4%
Stopové prvkyŽelezo, Fe3 mg18 mg16,7%

Jak si vybrat prořezávání vzhledu

Pouze vysoce kvalitní sušené ovoce vám opravdu prospěje. Při výběru švestek dávejte pozor na ovoce:

 • barva kávy prořezaných plodů naznačuje, že sušené ovoce bylo předtím nalito vroucí vodou, což významně snížilo obsah živin v něm; Pokud jsou plody sušené švestky, pak bylo s největší pravděpodobností sušené ovoce předtím nalito vroucí vodou, což významně snížilo obsah živin
 • Nepřirozený lesk ovoce naznačuje jejich další zpracování se speciálními chemickými přísadami, které nemají žádný přínos; Nepřirozený lesk plodů naznačuje jejich další zpracování různými chemickými přísadami
 • jednotný povrch bobulí je dokladem přirozenosti produktu, který si zachoval maximum prospěšných vlastností. Důkazem přirozenosti sušeného ovoce je matný povrch jeho plodů.

Před jídlem nebo přípravou jídla pečlivě opláchněte sušené ovoce nebo je nechte několik hodin namočit do studené vody.

Video: jak vybrat švestky v supermarketu

Jak zavést švestky do stravy kojící matky

Použití švestek kojící matkou může zlepšit fungování gastrointestinálního traktu a pomoci zlepšit motilitu střeva díky vysokému obsahu vlákniny v tomto sušeném ovoci. Lze jej považovat za zdravou svačinu a jako dezert.

Některé matky poznamenávají, že zahrnutí švestek do jejich stravy pomáhá dítěti, které je plně kojeno, vyrovnat se se zácpou. Přes všechny výhody sušeného ovoce může jeho nadměrné používání během kojení vést k nežádoucím reakcím u dítěte: průjem, zarudnutí a vyrážky na kůži.

Nadměrné používání švestek může vést k problémům s bříškem dítěte

Chcete-li správně zavést švestky do stravy kojící matky, postupujte takto:

 1. Ráno nejíst více než jedno ovoce. V tento den nezavádějte do své stravy další nová jídla..
 2. Pokud se u kojenců objeví nežádoucí reakce, zdržte se po dobu dvou až tří týdnů před jídlem švestky.
 3. Zkuste znovu zkonzumovat nejvýše jeden bobule za dva až tři týdny.
 4. Zvýšete příjem švestek příští ráno na dvě až tři bobule, pokud se u dítěte nevyskytnou nežádoucí reakce.
 5. Jezte nejvýše čtyři až pět plodů denně.

V prvních měsících života má 10–40% kojenců vyrážky známé jako novorozená akné. Nejedná se o alergii, ale o reakci mazových žláz na pohlavní hormony matky (androgeny)..

Začněte jíst švestky, pít z nich nápoje nebo pokrmy s malými porcemi. Nezapomeňte sledovat reakci vašeho těla na sušené ovoce. V případě nežádoucích účinků ve formě průjmu, na chvíli vyhoďte sušené švestky, dokud se stolice neobnoví, a začněte ji znovu používat po malých porcích..

Jak udělat vývar vývar

Kojící matka umí vařit prořezaný kompot, přidat sušené ovoce k zákusku nebo si s ním péct výbornou kastrol.

Kojené dítě může na pomoc se zácpou získat odvar švestek, ale ne dříve, než dosáhne věku šesti měsíců a ne více než jedné čajové lžičky denně, nejlépe ráno. V opačném případě by měl nápoj konzumovat sama máma..

Zvažte přípravu odvarů švestek. Budete potřebovat:

 • 100 g prořezaného ovoce (20–25 kusů);
 • 400 ml vody;
 • cukr podle chuti;
 • smaltované nádobí.

Pokyny k vaření:

 1. Důkladně opláchněte sušené švestky.
 2. Ovoce vložte do připravených smaltovaných pokrmů a přikryjte studenou vodou.
 3. Přidejte cukr podle chuti (obvykle to není nutné, protože sušené ovoce je velmi sladké).
 4. Zapalte oheň a přiveďte nápoj k varu.
 5. Poté, co se vaří, vařte to po dobu 10 minut.
 6. Po 10 minutách vyjměte nápoj z talíře a zakryjte jej.
 7. Počkejte, až vývar zcela vychladne.
 8. Před použitím jej napněte. Chlazený vývar před použitím napněte

Švestky mají řadu užitečných vlastností nezbytných pro to, aby mladá matka po porodu obnovila sílu. Vyberte si pouze vysoce kvalitní sušené ovoce, uvařte s ním chutné pokrmy a nezapomeňte, že by se mělo konzumovat s mírou.

Je možné stříhat při kojení novorozence

Mnoho žen se zajímá o otázku, zda je možné při kojení do své stravy zahrnout švestky. Blaho dítěte a stav jeho zažívacího systému jsou zcela závislé na produktech, které jí kojící matka.

Může být kojen

Složení produktu zahrnuje:

 • pektin;
 • glukóza, sacharóza, fruktóza;
 • organické kyseliny (šťavelová, jablečná, citrónová, salicylová);
 • celulóza;
 • antioxidanty;
 • vitaminy;
 • stopové prvky (železo, fosfor, draslík, vápník, sodík, hořčík).

Díky svému bohatému složení je sušené ovoce pro tělo velkým přínosem..

Výhoda

Produkt po vysušení obsahuje stejné množství živin jako čerstvé. Příznivé vlastnosti:

 1. Normalizace trávicího systému.
 2. Zlepšení zdraví těla.
 3. Stimulace práce srdce, posílení stěn krevních cév.
 4. Zlepšení stavu ústní dutiny.
 5. Prevence rakoviny.
 6. Zvyšte svalový tonus.
 7. Ochrana těla před bakteriemi a viry.
 8. Zlepšení chuti k jídlu.
 9. Nasycení buněk kyslíkem, prevence anémie.
 10. Normalizace tlaku.
 11. Posílení imunitního systému.
 12. Pozitivní vliv na nervový systém, zvládání stresu.
 13. Zlepšení stavu pokožky, zubů, vlasů a nehtů.
 14. Snížení cukru a cholesterolu v těle.
 15. Normalizace rovnováhy voda-sůl.
 16. Zlepšení stavu pokožky.
 17. Antiseptický účinek.
 18. Čištění těla od přebytečné tekutiny, přebytečné soli a škodlivých látek.
 19. Zlepšení zrakové ostrosti.
 20. Zvýšené laktace. Vyskytuje se díky zlepšené kvalitě krve. Mléko je syntetizováno aminokyselinami a plazmatickými proteiny..

Přípravek má příznivý účinek na střevní motilitu, je to způsobeno vlákninou a pektinem. Sušené ovoce má projímavé vlastnosti. Tento produkt se používá k zácpě namísto léků..

Prune Harm

I přes užitečnost může konzumace sušeného ovoce vést k nepříjemným následkům:

 1. Výskyt alergických reakcí u dítěte. Sušené ovoce je mírný alergen, ale je nemožné předvídat reakci těla dítěte. V důsledku toho se může objevit zánět, zarudnutí nebo vyrážka..
 2. Nadýmání, kolika. Účinné látky ve složení přípravku přispívají ke zvýšené tvorbě plynu. Nedoporučuje se překračovat denní normu a používat produkt těsně před krmením.

Sušené ovoce jsou vysoce kalorická jídla, takže lidé s nadváhou by měli omezit příjem..

V případě hepatitidy B se použití přípravku ve velkém množství nedoporučuje, protože to může vést k průjmu. Řešení dehydratace novorozence je docela obtížné: dítě není schopno pít správné množství vody, aby udržovalo rovnováhu.

Nakupované sušené ovoce může obsahovat škodlivé látky, které výrobci přidávají pro rychlý růst rostliny. Toxické látky v produktu jsou obsaženy po dlouhou dobu, i když ošetření chemickými látkami bylo provedeno na jaře.

Ovlivňuje dítě stolici

V prvním roce života se u dítěte tvoří střevní mikroflóra, proto je nutné pečlivě přistupovat k výběru produktů. Pokud jsou některé produkty fixovány, pak toto sušené ovoce zmírňuje zácpu. Jakmile je v těle dítěte s mateřským mlékem, má projímadlo. Použití kompasu švestky po dobu 3 dnů zmírní problémy se střevy. Žena by měla pít ½ šálku dušeného ovoce denně..

Bez akutní potřeby tohoto přípravku se nedoporučuje používat až do konce kojení, protože normalizace práce dětských střev v některých případech trvá hodně času. V případě zácpy je nutné zvolit projímadlo a nepoužívat léky.

Střevní problémy se vyskytují také u kojící matky, zejména bezprostředně po porodu. Důvodem je stažení tekutiny do mléka. Při kojení můžete použít sušené švestky, ale v malém množství a ne každý den. Obzvláště sušené ovoce je užitečné pro ženy, které mají velké přestávky..

Pravidla výběru

Existují pravidla pro výběr produktu:

 1. Definice přirozenosti vzhledu. Neměli byste kupovat jasně černé lesklé sušené ovoce, protože je lze zpracovávat pomocí chemikálií. Doporučuje se nudné sušené ovoce..
 2. Namáčení. Po zakoupení by měl být produkt namočen několik hodin (nebo přes noc) ve vroucí vodě.
 3. Mytí. Bezprostředně před použitím omyjte sušené ovoce ve vroucí vodě..
 4. Sušené ovoce by mělo být měkké, ale pevné. Během dlouhodobého skladování se objeví tuhost.
 5. Přírodní produkt musí mít sladkou a kyselou chuť..
 6. Cena kvalitního produktu bude vyšší.

Plísně nebo plak na povrchu nejsou povoleny. Cizí produkt by neměl být zakoupen. Cizí zápach a nepříjemná chuť jsou také důvody, proč takový produkt odmítnout. Je vhodné zakoupit tento produkt od důvěryhodných prodejců odpovědných za kvalitu produktu..

Prořezávat recepty

Existuje mnoho receptů na laktaci. Strava kojících žen by měla být vyvážená a výživná. Sušené ovoce obsahuje hodně sacharózy a fruktózy, takže jejich konzumace snižuje chuť k sladkostem..

Kompot

 • švestky - 400 g;
 • voda - 1 l;
 • cukr - 8 lžíce. l.
 1. Důkladně opláchněte sušené ovoce a přidejte vodu.
 2. Přidejte cukr a promíchejte.
 3. Oheň.
 4. Po varu vařte 40 minut na mírném ohni..

K přípravě infuze nebo vývaru budou zapotřebí následující složky:

 • sušené ovoce - 2-3 ks.;
 • vroucí voda - 1 sklenice.

Pro přípravu infuze vylijte sušené ovoce vroucí vodou a nechte jej několik hodin vařit. Technologie vaření vývar:

 1. Nalijte vařenou vodu na sušené ovoce.
 2. Zapálte, vařte 15 minut.
 3. Nechte několik hodin stát pod víkem.

Oba nápoje mohou být dány dítěti za 1 lžičku. den poté, co mu bylo 4 měsíce.

Budou zapotřebí následující složky:

 • jablko - 1 ks.;
 • švestky - 8 ks.;
 • voda - 35 ml.
 1. Vařte ingredience po dobu 10 minut.
 2. Porazte mixérem až do pyré.
 3. Používejte teplé.

Cukroví

K vaření budete potřebovat:

 • švestky - 200 g;
 • lískové ořechy - 30 g;
 • rozinky - 50 g;
 • sušené meruňky - 30 g;
 • data - 50 g;
 • oranžová - 1 ks.
 1. Veškeré sušené ovoce rozemelte v kuchyňském robotu nebo mlýnku na maso, přidejte pomerančový džus a kůru.
 2. Rozdrťte lískové ořechy, vytvořte koule ze sušeného ovoce a nakloňte je do ořechového chleba.
 3. Denně může být snězeno pouze 1 bonbón, protože je to celkem kalorií.

Před konzumací sladkostí se ujistěte, že nejste alergičtí na citrusové plody. Pokud takový problém nastane, doporučuje se vyloučit pomeranč ze směsi sladkostí.

Jogurt

 • sušená švestka - 8-10 ks.;
 • kefír 1% - 1 šálek.

Sušené ovoce smíchané s kefírem se šlehačkou. Miska je nejen chutná, ale také zdravá, protože obsahuje hodně vápníku nezbytného pro růst kostí.

Tvarohový kastrol

 • tvaroh - 400 g;
 • zakysaná smetana - 3 lžíce. l.;
 • slepičí vejce - 1 ks.;
 • cukr - 3 lžíce. l.;
 • krupice - 2 lžíce. l.;
 • švestky - podle chuti;
 1. Beat tvaroh s mixérem.
 2. Přidejte zbývající ingredience a důkladně promíchejte lžičkou.
 3. Výslednou hmotu nalijte do formy lemované pergamenovým papírem.
 4. Pečte v troubě zahřáté na 180 ° C po dobu 40 minut, dokud se nevaří.
 • voda - 300 ml;
 • švestky - 200 g;
 • želatina - 2 lžíce. l.;
 • cukr podle chuti.
 1. Omyjte sušené ovoce do cedníku.
 2. Vařit vodu, vypnout teplo a nalít sušené ovoce do pánve.
 3. Nechte na tom trvat (možné celou noc).
 4. Přidejte želatinu a nechte vyluhovat půl hodiny.
 5. Položte pánev na oheň a bez varu rozpusťte želatinu.
 6. Přidejte cukr a poražte obsah pánve mixérem, dokud nebude hladký..
 7. Výsledná směs se nalije do misky a chladí se..
 8. Po 3 hodinách můžete na stůl servírovat želé.

Tvarohový koláč

Budou vyžadovány následující složky:

 • slepičí vejce - 4 ks.;
 • máslo - 100 g;
 • cukr - 1,5 šálky;
 • mouka - 1 sklo;
 • tvaroh - 500 g;
 • zakysaná smetana - 250 g;
 • sušená švestka - 200 g;
 • škrob - 2 lžíce. l.;
 • vanillin - podle chuti.
 1. Žloutek oddělte od 1 vejce, smíchejte s ½ šálku cukru a másla.
 2. Přidejte mouku, hnětejte těsto a nechte jej v chladničce 30 minut.
 3. Přeneste těsto do pekáče. Vytvořte spodní a boční strany koláče.
 4. Vložte formu do trouby zahřáté na 200 ° C po dobu 7 minut.
 5. Zbývající přísady, kromě sušeného ovoce, poražte mixérem až do hmotnosti vzduchu.
 6. Omyjte sušené ovoce, nakrájejte a rozetřete na dortu.
 7. Nalijte dovnitř koláč se získanou směsí..
 8. Pečte 40 minut při 200 ° C.
 9. Po vypnutí trouby nevyjímejte z ní dort, dokud není zcela vychladlý.

Červená řepa Stew

 • řepa - 140 g;
 • jablka - 40 g;
 • sušená švestka - 10 g;
 • rozinky - 5 g;
 • cukr, zakysaná smetana, máslo - 1 polévková lžíce. l.
 1. Omyjte řepu, uvařte, oloupejte a nakrájejte na kostičky.
 2. Namočte sušené ovoce do vody a omyjte.
 3. Prořezejte na tenké proužky.
 4. Oloupejte jablka a oloupejte, rošt.
 5. Smíchejte řepu, jablka a sušené ovoce, přidejte zakysanou smetanu a máslo.
 6. Umístěte nádobu na nízkou teplotu. Vařte po dobu 20 minut.

Dušené hovězí maso

Budou zapotřebí následující složky:

 • hovězí maso - 500 g;
 • švestky - 20 ks.;
 • cibule - 1 ks. (velký);
 • rajčatová pasta, slunečnicový olej, pepř, sůl - podle chuti.
 1. Maso umyjte, nakrájejte na velké kostky, pepř a sůl.
 2. Cibuli nakrájíme na půlky a smažíme na oleji.
 3. Opláchněte a nakrájejte sušené ovoce.
 4. Maso smažte na vysoké teplotě za stálého míchání.
 5. Po 5 minutách přidejte smaženou cibuli a rajčatovou pastu.
 6. Nalijte vroucí vodu (nebo vývar), přikryjte a mírně vařte po dobu jedné hodiny za stálého míchání.
 7. Přidejte sušené ovoce a přiveďte maso k plné připravenosti..

Podmínky použití

Doporučení pro použití:

 1. Doporučujeme zahájit zavádění sušeného ovoce do stravy nikoli v prvním měsíci života dítěte, ale 4 měsíce po porodu..
 2. Doporučuje se představit produkt s 1 ks. Během následujících 8 hodin musíte sledovat reakci dětského těla.
 3. Doporučuje se vyzkoušet nový produkt ráno, abyste měli čas zavolat lékaře. V noci je obtížnější sledovat stav dítěte.
 4. Pokud produkt nezpůsobuje nežádoucí účinky, můžete jej přidat do stravy. Pokud se u vás vyskytnou alergie nebo jiné nepříjemné příznaky, doporučujeme počkat dalších pár měsíců..
 5. Denní sazba - ne více než 3 ks..
 6. Compote je legální nápoj. Norma jeho použití je 1 sklo denně. Zároveň nezapomeňte, že toto sušené ovoce patří k projímadlům..
 7. Tepelné zpracování snižuje množství živin v produktu.
 8. Sušená švestka v dobré harmonii s přílohami z rýže, protože obilí vede k zácpě a sušené ovoce má opačný účinek.
 9. Nedoporučuje se používat sušenou švestku s produkty s projímavými vlastnostmi, protože to povede k nežádoucí reakci trávicího systému..

Doporučuje se zahrnout švestky během kojení po konzultaci s pediatrem. Doporučený denní příjem přípravku bude přínosem pro matku i dítě.

Je možné při kojení novorozence stříhat, což je v prvním měsíci hepatitidy B normou, pomůže to se zácpou?

Je možné během kojení jíst švestky? Spánek, pohodu, růst, trávení dítěte - to vše přímo závisí na tom, co jí kojící matka.

V prvním měsíci po narození si tělo dítěte zvykne jen na nové podmínky. Mikroflóra je tvořena až tři měsíce. Během tohoto období musí kojící matka brát problém s používáním konkrétního produktu velmi vážně. Ale je možné jíst švestky během kojení, musíte to přijít na to.

Užitečné vlastnosti a složení

Ovoce sušené na slunci si uchovává maximum užitečných prvků. Sušené švestky během kojení jsou vhodné, protože pomáhají ženskému tělu normalizovat všechny důležité funkce. Hlavní složky jsou uvedeny v tabulce 1.

Tabulka 1 a chemické složení sušených švestek

Živel:Procentuální denní hodnoty:Akt:
Trávicí vlákno45Normalizuje funkci střev, zlepšuje imunitu, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá kontrolovat chuť k jídlu.
Vitamin E12Zásadní pro funkci srdečního svalu, zlepšuje stav pokožky, je antioxidant.
Draslík34.6Reguluje rovnováhu vody, kyselin, elektrolytů v těle. Zlepšuje práci ledvin, srdce.
Hořčík25.5Je nezbytná pro práci se svalovými vlákny, krevními cévami a stavbou kostní tkáně. Zlepšuje srdeční funkci, stabilizuje krevní tlak.
Žehlička16.7Účinně bojuje proti poporodní anémii.

S tímto seznamem živin jsou švestky užitečné pro kojící matku. 100 g produktu obsahuje 256 kcal - asi 15% denní normy. Je třeba mít na paměti, že 1 sušené ovoce s kamenem váží 30 g, to znamená, že 100 g nutriční části bude obsaženo ve 4-5 kusech.

Švestky se vyrábějí ze švestek, ale ne všechny v řadě. K sušení jsou vhodné pouze některé odrůdy obsahující 20% sušiny, více než 12% cukru. Kůže by měla být modrá, hustá. Ovoce, stejně jako semeno v něm, je vybíráno v malých velikostech.

Výhoda

Švestky mají bohaté složení, které zahrnuje:

Toto sušené ovoce má následující prospěšné vlastnosti:

 • normalizuje funkci střev;
 • stimuluje práci srdce;
 • saturuje krev železem, čímž zabraňuje výskytu anémie;
 • normalizuje tlak;
 • posiluje imunitní systém;
 • normalizuje rovnováhu voda-sůl;
 • zlepšuje stav pokožky;
 • má antiseptické vlastnosti;
 • čistí tělo díky svým diuretickým, choleretickým a projímavým vlastnostem.

Pokud má kojící matka nebo její dítě problémy s židlí, jako je zácpa, švestky nebo sušené meruňky, pomůže tento problém vyřešit. Poměrně často lékaři doporučují tyto sušené ovoce jako alternativu k lékům..

Jaké je použití švestek pro matku a dítě s HS?

Sušené švestky jsou velmi oblíbené díky své chuti a prospěšným vlastnostem. Je bohatý na vitamíny A, B, C, PP. Kromě toho obsahuje množství minerálů, včetně vápníku, hořčíku, zinku, draslíku, železa, fosforu. Má také hodně vlákniny a pektinu. Prune je koncentrát živin, který obsahuje čerstvý produkt - švestku.

Švestky jsou velmi užitečné pro kojení. Pomůže matce i dítěti při zácpě..

Pravidelná konzumace doplňuje zásoby vitamínů a minerálů v těle ženy, vyčerpaná těhotenstvím a porodem. To přispívá k rychlému zotavení nově maminky. Kromě toho má sušené ovoce následující vlastnosti:

 • normalizuje krevní tlak;
 • uklidňuje metabolické procesy v těle;
 • odstraňuje toxiny;
 • zpomaluje proces stárnutí;
 • zlepšuje gastrointestinální trakt;
 • normalizuje nervový systém;
 • zabraňuje rozvoji nádorů;
 • posiluje imunitní systém;
 • pomáhá v boji proti virům;
 • zlepšuje funkci mozku;
 • zlepšuje stav vlasů a nehtů;
 • Pomáhá v boji s depresí
 • zvyšuje vitalitu;
 • odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla;
 • pomáhá při zácpě;
 • odstraňuje toxiny;
 • zlepšuje stav zubů a kostní tkáně;
 • zvyšuje hemoglobin;
 • zlepšuje kardiovaskulární systém;
 • příznivě ovlivňuje svalovou tkáň atd..

Vliv na dítě, pomoc při zácpě

Použití kojící matky sušených švestek má dobrý vliv na zdraví dítěte. Batole často trpí zácpou. Pokud jsou v mateřské stravě přítomny švestky, lze tento problém vyřešit. Ve vyšším věku (od šesti měsíců) se dítěti může odvážit švestky. Je důležité si uvědomit, že při neustálé zácpě u dítěte musíte navštívit lékaře a zjistit příčinu problému. Je přísně zakázáno neustále léčit zácpu švestkami..

Mnozí tvrdí, že dítě může mít kvůli produktu průjem. To je možné pouze v případě, že matka jí ovoce v neomezeném množství. Produkt není alergenní, proto je riziko vzniku alergické reakce minimální..

Kolik švestky přechází do mateřského mléka?

Není možné přesně říci, kolik švestek přechází do mateřského mléka. Závisí to na mnoha faktorech: rychlost metabolismu, produkt byl spotřebován samostatně nebo s jinými potravinami atd. V průměru první část jídla přechází do mateřského mléka během jedné hodiny a může být v něm přítomna 24 hodin..

Porodnice doporučila odtržení švestek od zácpy. Měl jsem císařský řez a na nějakou dobu byly v této záležitosti potíže. Do hrnku jsem kouřil 3 věci a viděl. Pomohlo to. Z takového léku mělo dítě průjem pouze jednou.

Nesnáším švestky. Ošetřovatelství však není možné. Jedl. Pravidla jsou tak. Malý netrpěl, mám báječný. hurá.

Mám velmi rád čokoládové švestky. S HS jsem musel jíst ten obvyklý bez čokolády. Delicious taky. Dítě nebylo alergické, břicho nebylo nemocné. Chutné a zdravé, které potěší.

Možné poškození švestek během kojení, kdy a proč nemůžete jíst švestky kojící matce?

Přestože má přípravek tak velký seznam užitečných vlastností, existují určité kontraindikace a vedlejší účinky. Protože švestky mají projímavý účinek, mohou způsobit průjem. Lidé s průjmem nesmějí jíst pochoutky. Pokud má vaše dítě při používání švestek často volnou stolici, měli byste pochopit, že to může způsobit dehydrataci. Kromě toho existuje riziko individuální nesnášenlivosti, pokud je použití produktu přísně zakázáno.

Kontraindikace zahrnují:

 • diabetes;
 • nemoc jater
 • akutní žaludeční choroby;
 • onemocnění slinivky břišní atd..

Je prořezaný alergen?

Sušené švestky nejsou zahrnuty do seznamu alergenů, takže je užitečné jíst při kojení. Přesto existuje vždy minimální riziko alergií. Proto by matka po jídle měla pečlivě sledovat reakci dítěte. Přítomnost vyrážek, svědění, trhání atd. - to jsou příznaky alergie. Pokud vidíte tuto reakci, přestaňte okamžitě používat švestky. Pokud jsou příznaky akutní, okamžitě vyhledejte lékaře..

Je možné kojící matce sušené meruňky

Perfektní sušené meruňky nevypadají vůbec dokonale: jsou suché a pomačkané.

Tato sušená meruňka obsahuje draslík, hořčík, fosfor a další užitečné prvky, které ženě na HS chybí. Podle studií je toto sušené ovoce mnohem zdravější než čerstvé meruňky. Sušené meruňky během kojení pomáhají obnovit sílu a vysoký obsah vitamínů a živin pomůže dítěti rozvíjet se.

Sušené meruňky s kojením jsou dobré, protože u kojenců zřídka způsobují alergické reakce. Toto sušené ovoce obsahuje náhražky cukru - fruktózu a glukózu. Jsou neškodné a dodávají ovoce příjemnou sladkou chuť..

Nejbezpečnější je sušení meruněk doma doma. Ale v obchodě najdete tento vysoce kvalitní produkt. Jeho vzhledu je třeba věnovat pozornost. Sušené meruňky by měly být vybledlým šedivým nádechem. Je to tento druh suchého ovoce, který se přirozeně suší.

Světlé, lesklé ovoce obsahuje chemikálie - přidávají se jako konzervační látky. Takové sušené ovoce by se nemělo používat se strážci. Maximální denní dávka sušených meruněk je 100 gramů. Lze jej přidat do různých pokrmů a vařit kompot. Toto sušené ovoce odstraní zažívací potíže a zachrání vás před zácpou..

Vedlejší efekty

Je důležité vědět, že při použití sušeného ovoce během kojení se mohou objevit různé nežádoucí účinky:

 • V první řadě mohou švestky u dětí vést k alergickým reakcím. Proto je s prvními příznaky nutné léčbu ukončit.
 • Překročení doporučené dávky sušeného ovoce může vést ke zvýšené tvorbě plynu a kolice u dětí.
 • Kromě toho, švestky obsahují velké množství kalorií, proto, aby se zabránilo poruchám trávení, stačí jíst několik bobulí nebo pít kompot.
 • Bezohlední výrobci během přípravy sušeného ovoce mohou zdraví dítěte přidat nebezpečné složky. Proto se nedoporučuje dávat ovoce dětem mladším než dva měsíce..
 • Nežádoucí účinky zahrnují průjem u matky i dítěte.

Je možné jíst švestky při kojení

Vitamíny C, B, A, PP, unikátní sada minerálů, pektinu a vlákniny činí toto sušené ovoce nesmírně užitečným. Suchá švestka dokonale normalizuje práci srdce. Zbavuje náladu o nic horšího než čokoláda a eliminuje poporodní depresi.

To je dobré projímadlo pro kojící matku a zácpu u kojenců..

Švestky s jámami jsou díky speciální výrobní technologii zdravější..

Vzácná kojící matka neví, jaké jsou problémy se stolicí po porodu. A první věcí, kterou lze v tak choulostivé situaci doporučit, je spousta čisté vody a několik lahodných švestek. V prvním měsíci po porodu musíte být obzvláště opatrní a jíst sušené ovoce opatrně, trochu, sledovat reakci dítěte. A je lepší se omezit na kompotování nebo švestkový vývar. Od druhého měsíce můžete zadat 1-2 kusy.

Po třech měsících lze švestky bezpečně jíst 4–5 kusů denně - syrové nebo jako součást jiných jídel.

Musím říci, že alergie na švestky u kojenců jsou vzácné. Ale pokud se máma přejídá, může začít kolika a dokonce i průjem. Když jsou sušené švestky se zácpou v drobky, obvykle to oslabuje a normalizuje stolici. Je to mírné a přirozené projímadlo..

Dr. Komarovsky říká, že tento plod pomáhá při zácpě, ale nesmíte překročit přípustnou rychlost. Jinak se nemůžete vyhnout nadýmání a kolikům u dítěte.

Musíte si vybrat švestky pečlivě. Lesklý a kluzký povrch suché švestky naznačuje, že během sušení byl použit oxid siřičitý nebo jiné konzervační látky. Jsou schváleny pro použití v potravinářském průmyslu, nezpůsobují otravu. Ale hromadění v těle může v průběhu času vést k různým nemocem. Dítě vůbec takovou „chemii“ nepotřebuje. Proto zvolte nudné švestky. Ale bez stop plísní, chyb a kazů.

Způsoby použití

Vysoce kvalitní přírodní plátek nemá lesklý lesk a olejovou kůru

Sušené švestky jsou sušené švestky. Ve srovnání s čerstvým ovocem neexistuje téměř žádná voda, což znamená, že se snižuje riziko kvašení cukru v žaludku. Procento mikro a makro prvků během sušení se zvyšuje s klesající hmotností produktu. V souladu s tím jsou švestky pro kojící matku během kojení mnohem lepší než čerstvé švestky. Sušené švestky, které se prodávají v obchodě, však nejsou vždy kvalitní a bezpečné. Při výrobě mohou být chemické látky použity ke zvýšení skladovatelnosti (fumigace s oxidem siřičitým) a ke zlepšení vnějších vlastností produktu (ošetření glycerolem). Tyto složky negativně ovlivňují pohodu matek a dětí a mohou vyvolat alergie a poruchy trávení. Chcete-li konzumovat zdravé švestky, postupujte podle těchto pokynů:

 • nekupujte lesklé, olejnaté ovoce, raději nepřipravené - scvrklé a nudné ovoce, ujistěte se, že byly sklizeny v poslední sezóně;
 • namočte sušené ovoce do vařené vody na několik hodin, abyste zajistili odstranění chemických složek;
 • před použitím opláchněte ovoce vroucí vodou.

Tepelně zpracovaný produkt, stejně jako kompot s sušenými švestkami, je lépe absorbován než čerstvé sušené ovoce a má mírnější účinek na trávení. Máma může přidávat švestky do kompotů spolu s jiným sušeným ovocem, připravovat dezerty, pečivo, přidávat k masům, občerstvení, přílohy a omáčky.

Jak sušit švestky

Elektrická sušička je navržena pro sušení odtoků bez jakýchkoli potíží, optimální teplota se udržuje uvnitř zařízení

Nejužitečnějším produktem pro matku a dítě bude produkt, jehož kvalita je bezpochyby - pěstovaná v venkovském domě nebo na osobním pozemku bez použití chemie a sušená vlastníma rukama. Optimální způsob sklizně je pomocí speciální elektrické sušičky. Pokud toto zařízení není veřejné, použijte troubu. Chcete-li vysušit odtok, musíte:

 1. Vyberte plně zralé ovoce, odstraňte listy a stonky, opláchněte vodou.
 2. Velké švestky se doporučuje snížit na polovinu, odstranit kámen, malé plody lze sušit celé.
 3. Připravte si blanšírovací roztok (15 g sody na 1 litr vody) a přiveďte k varu.
 4. Švestky ponořte do vroucího roztoku po dobu 30 sekund, poté ihned vložte do studené vody.
 5. Vypusťte, vypusťte švestky.
 6. Pečicí papír nebo fólii položte na plech.
 7. Vložte švestky do 1 vrstvy (poloviny - s plátky).
 8. Suší se v peci při teplotě 45–50 stupňů.
 9. Přestávejte každou hodinu, ochlazujte produkt a potom znovu zapněte troubu, aby nedošlo k úniku.
 10. Zvyšte teplotu na 75–80 stupňů a sušte další 1-2 hodiny (v závislosti na velikosti ovoce).
 11. Na konci sušení zvyšte několik minut teplotu na 100 stupňů - na povrchu se objeví cukr a karamelizujte, což poskytne lesklou kůru.

Připravené švestky skladujte v temné, větrané místnosti při teplotě až 25 stupňů v papírových pytlích.

V jakých případech je zakázáno?

Přestože je tento produkt velmi užitečný pro mladé matky, existují i ​​jeho negativní aspekty při laktaci:

 • je schopen vyvolat alergickou reakci u dítěte;
 • u dětí, jejichž matky jedí toto sušené ovoce před krmením, lze pozorovat střevní koliku, jakož i nadbytek tvorby plynu;
 • je to kalorie, takže musíte pečlivě sledovat denní spotřebované množství;
 • během sušení švestky často používají škodlivé látky, které mohou nepříznivě ovlivnit zdraví matek a dětí;
 • nedoporučuje se jíst, dokud dítě nedosáhne 2 měsíců;
 • pokud má mladá matka nebo dítě průjem, neměli byste tento produkt používat, abyste situaci ještě více nezhoršovali..

V jaké formě je toto sušené ovoce užitečné během kojení?.

 1. Nejlepší je zavést do vaší stravy sušené švestky ve formě kompotu. Dušené ovoce z těchto sušených plodů je velmi užitečné a během vaření si zachovává téměř všechny prospěšné vlastnosti.
 2. Po opití kompotní tekutiny může kojící matka jíst vařené bobule.
 3. Jakmile je dítě 4 měsíce staré, můžete postupně zavádět přírodní sušené švestky nebo je používat jako součást dezertů. Žena může konzumovat 4-5 bobule denně.
 4. Poté, co dítě dosáhne 5 měsíců, může matka toto sušené ovoce rozdrtit. Chcete-li to provést, jen mlít s mixérem.
 5. Neméně užitečný je jogurt z tohoto sušeného ovoce. Kojící žena může do bobulí přidat kefír a všechny je nechat projít mixérem.

Pro koordinovanou práci trávení, různé diety během kojení a pro posílení imunity se doporučuje používat kojení v průběhu kojení v různých formách.

Je to vynikající orální antiseptikum

Rizika sběru švestek během kojení jsou následující.

 1. Pokud kojící matka nekontroluje používání tohoto sušeného ovoce, může to u dítěte vyvolat poruchu trávicího traktu, protože projímací složky vstupují do mateřského mléka, a pak přímo ovlivňují výživové chování dítěte..
 2. Je nutné opatrně zavést tyto bobule do stravy během kojení, ačkoli neobsahují zjevné vlastnosti způsobující alergie, stále existuje nebezpečí reakce. Může se projevit zarudnutím a loupáním na kůži. S tímto chováním těla dítěte by neměly být sušené švestky na několik týdnů vyloučeny..
 3. Dr. Komarovsky také tvrdí, že sušené švestky by měly být podávány postupně během krmení. Nejprve byste měli vyzkoušet jeden bobule, nejlépe ráno. Pokud dítě nemá negativní reakci, můžete pokračovat v přijímání více než 5 až 6 kusů sušeného ovoce denně.
 4. Sušené švestky mohou také u dítěte vyvolat uvolněné stoličky a střevní koliku. Průjem u kojenců způsobuje i minimální konzumaci potravy.
 5. Pokud mluvíme o mamince samotné, pak by neměla zapomenout na obsah kalorií v tomto sušeném ovoci. Pokud kojící matka trpí nadměrnou tělesnou hmotností a má predispozici k tvorbě dalších liber, pak je lepší se těmito bobulemi unést..
 6. Tato sušená ovoce je nutné pečlivě vybírat, protože dovážené bobule jsou často ošetřovány různými chemikáliemi, aby se prodloužila skladovatelnost během přepravy.

Recepty sušeného ovoce

Kompost švestek obsahuje mnoho minerálů, vitamínů a aminokyselin. Nápoj také slouží jako prevence zácpy u dítěte.

Odborníci doporučují kojícím matkám, aby tento nápoj braly opatrně, nejdříve 4–5 týdnů po porodu. Postupně od 1 šálku / den, nejlépe ráno.

 • 200 g sušené švestky;
 • 5 lžíce. l Sahara;
 • 0,5 1 filtrované horké vody.
 1. Opláchněte bobule, vyřešte.
 2. Smíchejte cukr, sušené švestky, přidejte vodu.
 3. Pak vše dobře promíchejte.
 4. Vařte 20 minut po vaření.

Před podáváním ochlaďte na požadovanou teplotu. Cukr lze přidat podle uvážení, protože toto sušené ovoce obsahuje dostatečné množství přírodní sacharózy.

Zdravá a chutná snídaně

 • 10 kusů sušeného ovoce nalijte vařenou vodu, nechte přes noc;
 • ráno můžete dát 1 lžičku, pokud je dítě starší než dva měsíce.

Chcete-li jíst kojenější během kojení a nepoškozovat zdraví syntetických přísad, můžete velmi rychle a jednoduše vařit jogurt s švestkami doma.

 • kefír s nejnižším procentem obsahu tuku;
 • 8-10 kusů sušených ovocných plodů.
 1. Smíchejte ingredience.
 2. Beat zakysanou smetanou do konzistence.

Domácí jogurt je prospěšný pro vývoj kosterního systému díky obsahu vápníku. Zahrnuje prospěšné bakterie, které mají příznivé účinky na střevní prostředí. Zjistěte, jaká je norma bilirubinu u novorozenců a celá pravda o ovesných sušenkách při kojení.

Pediatrové varují, že je možné jíst takový jogurt, ale s velkou péčí, ne více než 400 g / den.

O autorovi: Olga Borovikova

gynekolog, ultrazvuk, genetik

Vystudovala Státní lékařskou univerzitu v Kubanu, obor stáž z genetiky...

Místo výkonu práce: Klinika "Kosmetická"

Informace o mně

Publikováno na sociálních sítích:

Zajímají vás tyto články:

Lékárnička pro novorozence - co je v ceně

Obecný certifikát - jak a kde získat

Jak uklidnit novorozence, když pláče

DIY obálka

Správná výživa pro kojení

Hemangiom u novorozenců - příčiny a léčba

Jak si vybrat dobré ovoce

Při výběru kvalitního produktu dodržujeme následující doporučení:

 • Balení musí být vzduchotěsné.
 • Při nákupu dávejte pozor na trvanlivost.
 • Vysoce kvalitní sušené ovoce by mělo být měkké a šťavnaté na dotek.
 • Na povrchu bobulí by neměly být žádné vady, například plísně nebo plak..
 • Na obalu jsme si přečetli složení produktu, které by nemělo obsahovat žádné konzervační látky nebo barviva.

Je možné, aby kojící matka kompostovala sušené ovoce

Kompost sušeného ovoce během kojení bude dobrým zdrojem vitamínů a nezpůsobí rozrušení střev u matky a dítěte. Můžete vložit kompot:

Ženy mohou pít odvar ze sušeného ovoce ihned po porodu. Nejprve však připravte nekoncentrované odvarky jablek a hrušek. s minimem cukru nebo bez cukru vůbec. Nalévané a rozinkové nápoje lze kojit týden nebo dva po narození dítěte.

Dušené meruňky a fíky - po měsíci laktace. Pokud žaludek dítěte reagoval negativně na nápoj, podání se odložilo o jeden až dva měsíce. Pediatrové však tvrdí, že tělo dítěte dobře odvádí odvar sušeného ovoce. Doporučují mu, aby pil, aby zlepšil chuť mateřského mléka a posílil laktaci..

Sušené meruňky a švestky - spása z zácpy u kojenců

Laxativní vlastnost těchto sušených plodů může být úspěšně použita proti dětské zácpě. Pediatr Yevgeny Komarovsky radí matkám vynikající způsob, jak řešit tento delikátní problém u kojenců. Stačí, když kojící matka z nich sníst nějaké bobule nebo vypít kompot. Nezapomeňte bobule důkladně opláchnout a ještě lépe je namočit na několik hodin do vody, aby se odstranily toxické nečistoty použité při sušení.

Před vařením je třeba sušené švestky namočit do vody, aby z nich vycházely cizí chemické přísady, poté se voda vypustí a kompot se vyrobí z čerstvých

Dítě starší šesti měsíců může dostat několik lžic teplého dušeného ovoce připraveného z těchto sušených plodů z láhve s dudlíkem. Pak bude zácpa rychlejší.

Vyrábíme kompot

Z tohoto produktu můžete snadno vařit lahodný, výživný a zdravý nápoj. Jak vybrat produkt pro jeho přípravu? Při nákupu věnujte pozornost následujícímu:

 1. Ovoce dobré kvality je vždy čistě černé. Hnědá barva znamená, že bobule byly před prodejem vařeny vroucí vodou, čímž došlo ke zničení všech vitamínů a šedivý povlak označuje zpracování glycerinem.
 2. Bobule by neměla mít hořkou chuť.
 3. Vysoce kvalitní sušené ovoce nezanechává na rukou žádné stopy barvy.
 4. Povrch přírodního ovoce je vždy matný. Lesk je známkou ošetření karcinogenními chemickými přísadami, aby byl produkt atraktivní.
 5. Ovoce by mělo být sušeno, ale v žádném případě není uzené. Jíst produkty kouřené tekutým kouřem vede ke vzniku zhoubných nádorů.

Chcete-li připravit drink, vezměte 10-12 velkých hustých bobulí, dobře opláchněte teplou vodou a vložte do pánve se silným dnem. Nalijte je do 300-400 ml pitné vody, pomalu přiveďte k varu a vařte na mírném ohni asi 15-20 minut. Do hotového nápoje lze podle chuti přidat cukr nebo med..

Stejným způsobem můžete vařit kompot z sušených švestek a přidávat k němu sušené meruňky. Dodá nápoji originální chuť a vůni, obohatí jej o užitečné složky. Chcete-li to provést, vezměte 10 bobulí každého z těchto sušených plodů a 1 litr vody, vařte jako v předchozím receptu. Na konci vaření přidejte sladidlo.

Vaření jogurt

Některé matky mají opravdu rád jogurt vyrobený z švestek a sušených meruněk. Zkuste to uvařit sami v jogurtu podle následujícího receptu:

 1. Vezměte umyté ovoce a doufejte, že 1 bobule půjde na 1 jar.
 2. Vysušte je papírovou utěrkou, nakrájejte na malé kousky a vložte do pánve.
 3. Přidejte 3 lžíce cukru a vody a položte na pomalý oheň.
 4. Po varu vařte 2-3 minuty, vyjměte z tepla a chlazte..
 5. Výsledný chlazený sirup nalijte do sklenic, přidejte mléko s kváskem a dejte sklenice do jogurtu..
 6. Když je jogurt připraven, dejte sklenice s ním do chladničky. Může být uchováván maximálně 5 dní.
 7. Než jíte jogurt, smíchejte jej tak, aby kousky ovoce byly rovnoměrně rozmístěny po celé nádobě.

Jak si vybrat správné sušené ovoce

Během kojení je důležité mít možnost vybrat si vysoce kvalitní sušené ovoce. Oxid siřičitý se často používá pro dýmání sušených meruněk, rozinek a sušených švestek a poté se odesílá na prodej. Takové ovoce vypadá jasně a krásně. Málokdo ví, že tento konzervační prostředek je škodlivý, zejména pro kojící matky. Vede k trávení a dalším gastrointestinálním problémům..

Neatraktivní mírné a neostravé sušené ovoce je nejzdravější. Přírodní ovoce se suší na horkém slunci. Neobsahují konzervační látky, procházejí přírodním tepelným zpracováním. Někteří pěstitelé umisťují švestky a meruňky do speciálních pecí a urychlují proces sušení pomocí chemikálií. Produkty spalování se usazují na pokožce. Lze je identifikovat cizím chemickým zápachem. Je třeba mít na paměti, že látky používané ke zpracování ovoce jsou škodlivé pro mladou matku.

Sušené ovoce je velmi užitečné během kojení. Neodmítávejte je, pokud neexistují přímé kontraindikace pro matku a dítě. Z nich můžete připravovat různá jídla a nápoje a používat je v čisté formě. Hlavní věc je pečlivě vybrat sušené ovoce a vyhnout se ovoce s chemikáliemi a přísadami. Pokud je to možné, je lepší ovoce sušit doma. Žena musí pečlivě sledovat blaho dítěte a produkt vyloučit, pokud se mu dítě nehodí.

zjištění

 1. Švestky lze jíst s HB z nemocnice.
 2. Nejezte více než 5-6 kusů denně, aby nedošlo k poškození dítěte.
 3. Je důležité si uvědomit, že u dítěte může vyvolat poruchy stolice.
 4. Produkt lze jíst v čisté formě nebo použít k přípravě mnoha jídel.

Výběr a skladování

Výběr švestek, zejména během kojení, by se měl řešit zodpovědně. Chemikálie mohou být přidány do skladovacího produktu nebo ošetřeny plynem. Je zakázáno jíst takové sušené ovoce.

Kvalitní švestky by měly být černé. Pokud vidíte hnědý odstín, není to nebezpečné. To je důsledek skutečnosti, že švestka byla rozdrcena vroucí vodou z bakterií. Lesk je známkou nekvalitního produktu ošetřeného glycerinem. Plak, plíseň, zápach vlhkosti je také důvodem k odmítnutí nákupu. Produkt chutná sladce s kyselostí. Špatný vkus by vás měl upozornit.

Švestky skladujte ve skleněných nádobách na chladném místě. Je žádoucí, aby byla dobře větraná. Maximální trvanlivost sušeného produktu je 1 rok, sušený je několik měsíců, ale je lepší jíst rychleji.

Články O Neplodnosti