Hlavní Výživa

Jaké bobule jsou užitečné pro kojení: brusinky, borůvky, maliny

Mladé matky často odmítají jíst takové zdravé potraviny, jako jsou bobule, ovoce a ořechy, protože se bojí ublížit dítěti. Takové nepřiměřené omezení vede ke skutečnosti, že strava matek se stává monotónní. Co lze bezesporu představit stravě mladé matky a jak nejlépe na to?

Význam správné výživy pro GV

Strava mladé matky během kojení by měla zahrnovat potraviny bohaté na bílkoviny a vitamíny. Faktem je, že produkované mléko udržuje stálou hladinu železa, vápníku a dalších užitečných látek, které je kompenzováno zásobováním matkou, proto jejich nedostatek v ženském těle je spojen s negativními důsledky.

Následující opatření pomohou vyvážit stravu:

 • příjem bílkovin,
 • cukrový limit,
 • organizace pitného režimu (asi 1,5 litru tekutiny, včetně ovocných nápojů a ovocných nápojů).

Jedním z hlavních požadavků na stravu je konzumovat dostatek ovoce a bobulovin. Jaké bobule můžu jíst?

Lingonberry

Příznivé vlastnosti

Brusinka při kojení v přijatelném množství má příznivý účinek na tělo:

 • zlepšuje vidění a vnitřní orgány,
 • posiluje imunitu, bojuje s infekcemi,
 • zabraňuje rozvoji anémie, normalizuje složení krve,
 • odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla, eliminuje zácpu,
 • zlepšuje celkový stav a psycho-emoční pozadí, bojuje proti depresi.

Může být brusinka kojena? Samozřejmě ano, ale předtím je lepší se seznámit s některými kontraindikacemi.

Kontraindikace

Nedoporučuje se používat brusinky pro HS v následujících situacích:

 • nízký tlak,
 • akutní onemocnění bydlení a komunálních služeb, zvýšená kyselost žaludeční šťávy,
 • onemocnění srdce a ledvin,
 • urolitiáza,
 • v pooperačním období, protože ředí krev.

Jak vybrat a uložit

Měli byste si vybrat měkké ovoce s elastickými slupkami, musí být celé a suché. Bobule se sklízejí na podzim, list brusinek není pro kojení méně užitečný - sbírá se v dubnu až květnu. Bobule absorbuje radioaktivní látky, proto je důležité zajistit, aby byl produkt šetrný k životnímu prostředí.

V suché formě se uchovává v malých plátěných pytlích, které musí být pravidelně větrány. Živiny jsou dokonale konzervovány ve zmrazené formě, dobře a čerstvé brusinky jsou uloženy v dřevěných obalech. Skladovatelnost čerstvého produktu závisí na okolní teplotě: při 3–5 stupních nad nulou - neztrácí své vlastnosti až po dobu 3 měsíců a při pokojové teplotě je skladována po dobu nejvýše 10 dnů.

Jak vstoupit do stravy s hepatitidou B

Je možné, že kojící matka brusinky ihned po porodu? Ne, to je nejlepší udělat po 4 týdnech. V prvních dnech se do čaje nebo kompotu přidává 2–4 bobule, postupně se množství zvyšuje na dvě hrsti denně. Pokud jsou zjištěny negativní reakce, musí být zastaven úvod do stravy.

Je známo, že čaj nebo ovocný nápoj s brusinkami zvyšuje kojení, ale není třeba ho přehánět: stačí 1-2 šálky tohoto nápoje denně.

V jaké formě mohu použít

Nejlepší je jíst čerstvé bobule, takže si zachovává maximální množství živin. Z brusinek se vaří, kompoty, ovocné nápoje, čerstvé džusy, někteří kulináři specializují polévky s brusinkami.

Bobule a listy brusinky během kojení se používají k přípravě zeleninových salátů, aromatický čaj se získává z listů.

Užitečné recepty brusinky pro kojící matky

Ovocná šťáva z borůvek při kojení poskytne tělu všechny potřebné stopové prvky.

Připravuje se takto:

 1. Sklenici bobule se nalije litrem vody.
 2. Přiveďte k varu, vyjměte ze sporáku.
 3. Přidejte fruktózu, zahřejte nádobu a trvejte na ní 2 hodiny.
 1. Rozdrťte 1 lžíci suchých listů.
 2. Nalijte je dvěma sklenicemi vroucí vody (můžete použít termosku).
 3. Trvejte na tom, že alespoň 30 minut.

Borůvky

Příznivé vlastnosti

Borůvky během kojení nejsou o nic méně užitečné a mají na tělo následující účinek:

 • zlepšuje imunitu, obnovuje sílu,
 • stabilizuje metabolismus,
 • stimuluje mozek,
 • ředí krev, předchází srdečním a cévním onemocněním,
 • užitečné pro kožní onemocnění,
 • zlepšuje ostrost zraku,
 • obnovuje, omlazuje tělo.

Kontraindikace

Je možné, aby ošetřující matka borůvky - otázka, která mnoho zajímá. Je třeba poznamenat, že tento bobule obsahuje látky, které mohou vyvolat alergie, proto by se měla jeho konzumace léčit opatrně.

V přítomnosti následujících onemocnění se příjem bobuloviny nedoporučuje:

 • střevní obstrukce, zácpa,
 • nízká koagulace krve,
 • zvýšení kyselosti a akutních nemocí z bydlení a komunit.

Jak vstoupit do stravy s hepatitidou B

Můžete začít jíst borůvky s HB 2-3 měsíce po narození poté, co se střeva dítěte přizpůsobí novým podmínkám. Začněte tím, že je lepší omezit příjem 2-3 bobule ráno, takže během zbývajícího času můžete sledovat reakci dítěte.

V případě zarudnutí na těle dítěte, rýmě nebo kašli, na chvíli zlikvidujte bobule.

V jaké formě mohu použít?

Lze borůvky kojit - jasně, dobře a v jaké formě je vhodné jíst?

V každém: čerstvé, sušené nebo pečené. Mimochodem, suché ovoce si uchovává užitečné vlastnosti a velmi zřídka způsobuje alergie. Kompot lze vařit ze zmrazených bobulí, borůvkový džem během kojení je povolen, ale ne často. Pokud si chcete užít něco chutného a zdravého, můžete si vařit borůvkový želé.

Malina

Toto bobule je bohaté na vitamíny A, B, C, E, PP, draslík, vápník, železo, měď, ale je možné, aby kojící matka měla maliny?

Příznivé vlastnosti

Kojení maliny jsou nejen chutné, ale také zdravé. Je účinný při nachlazení, kašli, zlepšuje imunitu, snižuje teplotu a má na tělo následující účinky:

 • uklidňuje, uvolňuje únavu,
 • reguluje tvorbu krve, zabraňuje vzniku anémie,
 • posiluje krevní cévy,
 • pozitivní účinek na hormony,
 • odstraňuje přebytečnou vlhkost z těla, zlepšuje funkci ledvin,
 • zastaví zvracení nebo průjem.

Kontraindikace

Hlavním kritériem, které určuje, zda lze maliny kojit, je přítomnost alergie na produkt. Musíte také věnovat pozornost skutečnosti, že bobule obsahuje působivé množství cukru a purinů, takže při cukrovce může být škodlivá.

Malina během kojení je nepřijatelná, pokud žena trpí chronickým vředem nebo gastritidou, může být nebezpečná pro onemocnění ledvin nebo dnu.

Jak vybrat a uložit

Je možné jíst maliny během kojení? Z velké části závisí na kvalitě produktu. Je tedy lepší odmítnout koupit bobule, pokud je poškozená nebo začala šťávu. Jedná se o produkt podléhající zkáze, proto konzumace bobulí není první čerstvost, můžete ublížit sobě i svému dítěti.

Nejlepší místo pro zdravé ovoce je váš vlastní letní dům nebo zahrada. Pokud tomu tak není, je lepší ráno dostat bobule na trhy. Konzumujte maliny s HB je lepší než ty odrůdy, které rostou v oblasti bydliště.

Maliny mohou být v peci zmrazeny nebo sušeny při minimální teplotě. Kojivý malinový čaj vyrobený ze sušeného nebo zmrazeného ovoce bude obzvláště prospěšný..

Jak vstoupit do stravy s hepatitidou B

Mladé matky, které se zajímají o to, zda lze pro HB použít maliny, musí znát pravidla pro zavedení produktu do stravy.

To se provádí 3 měsíce po narození, stejně jako v předchozích případech postačí 2-3 bobule. V případě alergických reakcí přestaňte konzumovat bobule a vyhledejte lékaře. Denní norma malin je asi 50 gramů, což je asi 3 polévkové lžíce.

V jaké formě mohu použít

Maliny jsou užitečné nejen v čerstvé formě: můžete z nich připravit kompot, ovocný nápoj, džem, džem nebo džem. Čaj vyrobený ze sušených malin pomáhá v boji proti příznakům nachlazení, do odvarů můžete přidat nejen ovoce, ale také větvičky. Zakoupené čaje byste měli opustit, obvykle obsahují látky určené k aromatizaci a konzervační látky, které jsou zdraví škodlivé. Malina se také používá v kosmetologii: masky připravené doma omlazují, odbarvují, tónují pokožku.

Jíst bobule v neomezeném množství může u dítěte vyvolat alergii, hrstka vitamínových pochoutek bude však pro dítě i matku neuvěřitelně užitečná.

Video

Z našeho videa se dozvíte, jak si vyrobit zdravý koktejl s vitamínem Berry.

Mohou být kojené borůvky?

Borůvky jsou jednou z tradičních a milovaných mnoha bobulemi v naší zemi, v Rusku byly borůvkám přisuzovány léčivé vlastnosti, které pomáhaly být zdravým bez lékařů.

Pomáhá omlazovat, udržovat tón a posilovat imunitu, prodlužuje život a doplňuje přísun vitamínů a minerálů. Moderní lékaři podporují názor starých lékařů a doporučují použití této bobule, a to jak v sezóně, tak i skladování na zimu. A to nejen bobule, ale také větvičky a listy léčivé rostliny. Ale pokud jste kojící matka, je možné kojit s kojením?

Výhody a poškození borůvek

Borůvky jsou milovány pro své jedinečné složení. Jsou to vitamíny C, skupina B, karoten, P, minerály - fosfor, draslík, měď, železo, chrom, mangan a mnoho dalších.

Obsahuje mnoho organických kyselin, pektinů a speciálního typu cukru, stejně jako taniny a vzácnou užitečnou látku oxycoumarin, která má vlastnosti ředění krve.

Sušené ovoce je pro tyto účely zvláště dobré. Borůvky se rovněž hojně používají při očních onemocněních a snížené zrakové ostrosti, k léčbě problémů trávicího a genitourinárního traktu, k poškození ústní dutiny a kožních chorob, revmatismu nebo dny..

Borůvky budou užitečné při cukrovce, regulují hladinu cukru a normalizují metabolické procesy.

Borůvky také brání krevním sraženinám ředěním krve, ale má také schopnost zastavit děložní krvácení.

Hlavní terapeutické účinky borůvek jsou antiseptické a svíravé, protizánětlivé a antispasmodické.

Borůvky pro kojení

Samozřejmě, borůvky mohou přinést výhody a potěšení kojení jakékoli maminky..

Doplňuje zásoby živin a pomáhá při prevenci mnoha onemocnění..

Ale nemůžete brát čerstvé borůvky, pokud matka má gastritidu se snížením kyselosti, snížením koagulace krve, střevní obstrukcí nebo chronickou hypotonickou zácpou..

Sušené borůvky by měly být pečlivě přijímány kvůli problémům s odtokem žluči a problémům s pankreasem.

Přestože lékaři nazývají borůvky hypoalergenním bobulím a neexistuje přísný zákaz jeho používání při kojení, v reálném životě však existují případy, kdy borůvky dávají dítěti výrazné alergické reakce.

Alergie někdy také vzniká v samotné matce, proto je při používání borůvek při kojení nutná opatrnost.

Seznámení s borůvkami stojí za několik pečlivě umytých bobulí.

Stojí za to sledovat reakci dítěte asi den, přičemž bobule berou první polovinu dne. Pokud dojde k reakci, rychle se ukáže.

Obvykle to mohou být vyrážky a uvolněné stolice nebo zácpa. Potom stojí za to odložit borůvky o jeden až dva měsíce a zkusit to později, až dítě vyroste.

Můžete zmrazit borůvky na kompotu nebo dezertech. Jako takový je obvykle lépe snášen. Obecně platí, že borůvky na kojení nejsou zakázány, musíte se však pokusit vstoupit pomalu a opatrně.

Borůvky ve stravě mladé matky s kojením

Mladá matka, která kojí dítě, by měla pečlivě sledovat její stravu. Výživa by měla být vyvážená, vitamín, vysoce kalorická, protože v budoucnu se to všechno přenáší s mlékem na dítě. Má se za to, že nemůžete jíst zeleninu, ovoce a bobule v jasných barvách, protože obsahují látky, které způsobují alergické reakce. A v malém, nedávno narozeném organismu v prvních stádiích života, přecitlivělost na všechno nové.

Existuje však jedna jedinečná bobule, která nezpůsobuje alergickou reakci, ve které existuje mnoho léčivých látek, kterými lze obohatit tělo mladé kojící matky - to je borůvka.

Co je to berry?

Borůvka je zakrslý keř, který roste v přírodních podmínkách a dává zdravé listy a plody. Bobule dozrávají v červenci, právě v tomto měsíci je můžete začít sbírat. Listy se však sklízejí v květnu, přesně tehdy, kdy jsou nejvíce naplněny vitamíny.

Chcete-li v létě konzumovat čerstvé borůvky, můžete si je vybrat sami nebo je zakoupit na policích na trhu. Ale abyste si mohli celý rok doplnit zdravé borůvky zdravým borůvkami, musíte plody připravit předem.

Nejjednodušší způsob je zmrazit. Čerstvě zmrazené bobule si uchovávají své složení po dlouhou dobu. Výhodou této metody je, že to nevyžaduje mnoho úsilí, navíc je nejvhodnější skladovat produkt v chladničce..

Také, borůvky mohou být sušeny. Tato metoda je časově náročnější, ale takové bobule mohou být skladovány po dobu asi dvou let..

Příznivé vlastnosti

Takový malý keř s malými plody má obrovské množství důležitých látek.

Nutriční hodnota:

 • proteiny - 1,1 g;
 • tuky - 0,6 g;
 • uhlohydráty - 7,6 g;
 • popel - 0,4 g;
 • voda - 86 g;
 • kalorií - 57 kcal.

Borůvky obsahují:

 • taniny - 18%;
 • organické kyseliny - 7% (citronová, jantarová, chinová, jablečná, benzoová, šťavelová);
 • cukr - 30%;
 • kyselina askorbová - 6 mg /%;
 • Vitaminy B - 0,04%;
 • karoten - 0,75 - 1,6 mg /%;
 • protein - 18%.

Borůvkové listy obsahují:

 • taniny - 20%;
 • cukr - 18%;
 • hydrochinon - 0,047%;
 • arbutin - 0,58%;
 • saponiny - 2,2%;
 • organické kyseliny - citrónová, octová, jablečná, galová, šťavelová, vinná, benzoová;
 • minerály - chlor, železo, hořčík, vápník, draslík, sodík, síra, fosfor;
 • glykosidy - aglukon, neomyrtillin.

Díky tak silné skladbě mají borůvky řadu léčebných účinků na tělo:

 • Hypoglykemická vlastnost. Bobule dobře snižují vysokou hladinu cukru v krvi.
 • Zvýšení kyselosti. Produkce kyseliny chlorovodíkové v důsledku toho zlepšuje proces trávení.
 • Normalizace metabolických procesů nastává díky bohatému složení minerálů v borůvkách.
 • Zvyšuje ostrost zraku. Mnoho lidových léčitelů přezdívalo bobule zdroj dobrého vidění, protože je bohaté na keratin, který zlepšuje přívod krve do sítnice..
 • Protiprůjmový prostředek kvůli velkému procentu taninů.
 • Antioxidační účinek pomáhá eliminovat toxické látky v těle a toxiny.
 • Prevence rakoviny. Látky z borůvek pozitivně ovlivňují tělo na buněčné úrovni, inhibují rozvoj nádorových procesů.
 • Antibakteriální a antiparazitické účinky borůvek jsou známy od počátku farmaceutického průmyslu.
 • Prevence infarktu a trombózy se provádí v důsledku velkého počtu kyselin, které ředí krev a krevní sraženiny, které se v ní vytvářejí. A to je obrovský přínos pro kardiovaskulární systém..
 • Protizánětlivé vlastnosti borůvek získané díky skupině vitaminů B a C.

Proto bude užitečné pro mladou matku, která kojí, aby vzala tuto přírodní léčivou rostlinu a její plody. Spektrum jejího působení je tak široké, že preventivní opatření pomohou předcházet matce i dětem.

Kontraindikace

Samozřejmě, že ne každá kojící matka by měla ve stravě zahrnovat borůvky, protože existují kontraindikace.

Hlavní je zvýšená citlivost těla, protože matka i dítě mohou mít alergickou reakci na borůvky. Proto je na začátku třeba zajistit, aby nedošlo k alergii. Chcete-li to provést, po nakrmení dítěte zkuste sníst malé množství ovoce a sledovat reakci vašeho těla. Poté můžete mléko vyjádřit, pokud si všimnete jakýchkoli příznaků.

Pokud matka nemá alergie, můžete zkusit dítě krmit mateřským mlékem v malém množství a poté sledovat reakci a chování dítěte..

Je přísně kontraindikováno používat borůvky během prvních 3 měsíců kojení.

Nemoci gastrointestinálního traktu jsou také přísnou kontraindikací, protože borůvky obsahují velké množství kyselin, které přispívají k podráždění sliznice a následnému rozvoji exacerbací nebo komplikací ve formě eroze, vředů a krvácení.

Bohužel, obsah dostatečného množství taninů zhorší proces defekace, takže můžete na borůvky zapomenout na problémy se stolicí..

U hemofilie je přísně zakázáno používat borůvky, protože některé látky přispívají k ředění krve.

Co můžu vařit?

Můžete si udělat něco z borůvek, počínaje vitaminovým nápojem a konče dezertem.

 • Kompot. Budete potřebovat 400 g borůvek, 3 polévkové lžíce cukru, 3 litry vody. Přiveďte vodu k varu, rozpusťte cukr a přidejte borůvky. Vaříme 1 minutu a poté ji necháme uvařit, dokud úplně nevychladne.
 • Džem. Budete potřebovat 1 kg borůvek a 1,5 kg cukru. Dále je třeba plody brousit cukrem nebo kroužit přes mlýnek na maso. Nádobu s touto směsí položte na malý oheň a poté vařte do varu. Cool a může být nalita do sklenic.
 • Infuze listů. Budete potřebovat doslova 1 polévkovou lžíci listů, kterou musíte vyplnit do šálku a nalít vroucí vodou. Nechte to vařit po dobu 30-40 minut. Infuze je připravena k pití.
 • Želé. Borůvky potřebují 250 g, 200 ml vody, 5 listů želatiny a 100 ml javorového sirupu. Nejprve je třeba uvařit bobule na mírném ohni. Všechny bobule by měly prasknout. Poté přidejte sirup a želatinu. Roztok se uvede do varu a nalije se do forem.

Jak používat?

Existuje mnoho receptů, ale těhotné ženy a kojící matky by neměly zneužívat nekontrolovanou konzumaci borůvek. Stačí udělat jednu věc a vzít ji ve správné dávce pro preventivní účely, aby nedošlo k poškození vašeho dítěte.

 • Při kojení začněte jíst borůvky nejdříve 2-3 měsíce po porodu.
 • Každý nový produkt se zavádí do dětské výživy s nejmenšími dávkami..
 • Borůvkový džem by měl být přidán do stravy až po šesti měsících kvůli velkému množství cukru. Začněte 1 čajovou lžičkou a přitom sledujte chování dítěte.
 • Borůvkový kompot je užitečný pro těhotenství. Můžete začít ve druhém nebo třetím trimestru půl sklenice denně maximálně dvakrát. A během kojení - půl šálku denně.
 • Borůvkový želé může být jak pro těhotné ženy, tak pro ženy na HB. Tuto lahůdku nezneužívejte, můžete ji do své nabídky zahrnout dvakrát týdně.
 • Infuze listů má méně alergenní účinek, ale chutná méně příjemně. Takový nápoj lze konzumovat ve 2 polévkových lžících 2krát denně každý druhý den..

tipy a triky

Pokud se rozhodnete přidat borůvky do své stravy, poraďte se s lékařem, který určí přesnou potřebu. Nezapomeňte, že obohatíte nejen vaše tělo o užitečné látky, ale také o tělo dítěte. Nezapomeňte, že můžete být náhodně poraněn užíváním velkých dávek přírodního léku..

Při použití borůvek používejte pouze kvalitní produkt. Sušené a zmrazené borůvky skladujte správně, při dodržení teploty a světelných podmínek.

Informace o tom, jak vyrobit borůvkový kompot, najdete v následujícím videu.

Může být borůvkový koláč dán kojící matce? Je možné pro borůvky kojící matce? Pivo a kouření kojící matky

Kojící matky potřebují vitamíny pro své zdraví a vývoj dítěte. Borůvky jsou při kojení jedním z bezpečných bobulí, které nezpůsobují alergické reakce..

Výhoda

Lékaři věří, že borůvky jsou užitečné pro hepatitidu B, protože se liší od ostatních bobulí v dokonalé kombinaci vitamínů a minerálů. Bobule je dovolena pro ženy náchylné k alergickým reakcím, ke zvýšení imunity a obnovení těla po porodu.

Užitečné vlastnosti borůvek:

 1. zlepšuje fungování nervového systému;
 2. příznivě ovlivňuje kvalitu vlasů a nehtů;
 3. zvyšuje hladinu železa v krvi;
 4. zlepšuje kvalitu zraku;
 5. pomáhá odstraňovat toxiny a škodlivé látky z těla;
 6. je přírodní antioxidant;
 7. zlepšuje metabolismus, pomáhá vrátit váhu zpět k normálu.

Mohu během kojení jíst borůvky? Odborníci prokázali, že borůvky jsou díky svému složení dietní produkt. Jsou užitečné pro matku i dítě, protože ovlivňují vývoj nervového systému, srdce a cév.

Škody a kontraindikace

Kojení je pro ženu zásadní čas. Před zavedením produktů do stravy se doporučuje studovat přítomnost kontraindikací.

Borůvky pro kojící matky jsou zakázány, pokud existuje individuální nesnášenlivost.

 • se zácpou;
 • má-li žena střevní obstrukci;
 • gastritida a zvýšená kyselost v žaludku;
 • výskyt alergické reakce;
 • nízká koagulace krve.

Při kojení odborníci nedoporučují jíst potraviny, které žena nejedla před porodem. To může vést k alergické dermatitidě u dětí a stolice..

Foto alergie dítěte na borůvky:

Bez kontraindikací můžete bezpečně jíst borůvky. Je důležité si uvědomit, že uvedení produktu do stravy kojící matky by mělo začít malými porcemi.

Podmínky použití

Aby se předešlo zdravotním problémům, může jíst borůvky začít 3 měsíce po porodu. V této době bude tělo dítěte posíleno a střeva budou schopna brát nové látky s mateřským mlékem.

Představení produktu začíná několika plody. Pokud další den matka a dítě nemají alergickou reakci, můžete porci zvýšit. Při jakýchkoli změnách v těle je produkt zlikvidován po dobu nejméně 2 měsíců.

Zralé borůvky jsou pro kojící matku výhodnější. Je nasycen minerály a stopovými prvky a snižuje riziko alergií. Před jídlem se umyjte bobule. Ovoce se nejlépe sklízí během sklizně. Jsou vybírány malé mladé keře, protože bobule rostoucí na starých sazenicích mají méně vitamínů.

Existuje několik dalších způsobů, jak jíst borůvky:

 • sušené ovoce. Hlavní věc je, že jsou čisté, bez hniloby a zápachu;
 • zmrazené bobule. Doporučuje se z nich vařit kompot pro lepší asimilaci žaludkem;
 • jam nebo jam.

Kaše s přidáním čerstvých nebo zmrazených bobulí bude zdravou a uspokojivou snídaní a dodá energii celý den. Pokud si přejete, můžete si s tvarohem připravit borůvky.

Jam a jam

Když opravdu chcete sladký při kojení, borůvkový džem přijde na pomoc. Hlavní věc je, že se vařila doma z zralých bobulí.

Recept na rychlé a chutné ošetření:

 1. ovoce se umyje, rozprostře na pánvi;
 2. nalijeme cukr a výslednou směs umístíme na sporák;
 3. jam jam po dobu alespoň 1,5 hodiny a rozložte v bankách pro skladování.

Borůvkový džem pro kojící matku lze přidat do stravy 5 měsíců po porodu, protože obsahuje cukr. Při vaření můžete přidat černý rybíz.

Když žena kojí své dítě, existuje pro ni mnoho zákazů výživy, ale mnoho z nich je marných. Během tohoto období potřebuje mladá matka vitamíny a užitečné látky jako nikdy předtím, a to nejen pro to, aby mléko bylo pro dítě výživnější a zdravější, ale také pro regeneraci těla po porodu. Borůvky během kojení, stejně jako jiné bobule, způsobují hodně kontroverze. Takže je možné nebo nejíst pro matky?

Výhoda

Borůvky jsou skutečným nálezem pro každého člověka, zejména pro matky, kterým často chybí vitamíny. Borůvky období GV mohou a měly by být konzumovány. Je však třeba si uvědomit, že u jakéhokoli produktu konzumovaného matkou se může u dítěte negativně projevit negativní reakce. Borůvky jsou považovány za jeden z nejvíce hypoalergenních bobulí a obsahují následující živiny:

 • vitamíny C, B a P;
 • pektiny;
 • taniny;
 • organické kyseliny;
 • žehlička;
 • zinek;
 • antioxidanty;
 • hořčík.

Jednou z důležitých živin v borůvkách je oxycoumarin, který pomáhá snižovat krevní srážlivost, což je velmi dobrá prevence proti trombóze. Tato divoká bobule pomáhá v boji proti různým chorobám:

 • oční choroby;
 • diabetes;
 • dna;
 • revmatismus;
 • poruchy kardiovaskulárního systému;
 • průjem;
 • gastrointestinální choroby.

Jíst borůvky s GV, žena doplňuje přísun živin v těle, zlepšuje paměť, tělo se stává odolnější vůči stresu a aktivuje se nervový systém. Toto lahodné lesní ošetření slouží jako prevence proti nemocem. Ve skutečnosti se v takovém období nedoporučuje, aby mladá matka byla nemocná.

Zavádění borůvek do stravy

Během laktace musíte začít používat bobule postupně, jako každý nový produkt. Je třeba si uvědomit, že je možná individuální nesnášenlivost, ke které může dojít u dítěte. Doporučuje se poprvé jíst pár bobulí a sledovat reakce těla dítěte během dne. Negativní projev může být vyrážka na tváři, hlavně na tvářích. V tomto případě se nedoporučuje jíst borůvky..

Můžete to zkusit znovu po 1-2 měsících, kdy se tělo dítěte přizpůsobí různým potravinám. Pokud maminka tyto lahodné plody ještě předtím nemusela mít, může mít také negativní reakci. Je vhodné zahájit zavádění nového produktu ráno, abyste mohli sledovat reakci těla a matky dítěte během dne. Pokud je vše v pořádku, další den můžete zvýšit počet konzumovaných bobulí. Je možné, aby borůvky kojící matce závisely také na ženském těle. Pokud jste náchylní k zácpě, měli byste být opatrní. Nedoporučuje se používat pro následující zdravotní problémy:

 • zvýšená kyselost žaludku;
 • gastritida;
 • špatná krevní srážlivost;
 • chronická hypotonická zácpa;
 • střevní obstrukce.

Nejlepší je jíst borůvky v období, které trvá od konce července do začátku září, kdy se jedná o přírodní léčbu lesů..

V jaké formě mohu jíst borůvky

Pokud vhodné období pro zařazení do stravy černých bobulí spadne mimo sezónu, můžete při kojení jíst zmrazené bobule nebo borůvkový džem. Ze zmrazených bobulí se získá vynikající kompot, který bude užitečný pro dospělé dítě od 7 do 8 měsíců. V sezóně můžete vybírat borůvky, zmrazit a jíst v zimě, když vitamíny nestačí a tělo je oslabené. Pomůže to posílit imunitu. Ve formě marmelády nebo dezertů je bobule lépe snášena, takže zavedení lze zahájit dezertem.

NURSING NURSING MOM

Výživa kojící matky * ** ** SÍLA: mouka: těstoviny, bílý chléb, muffin, sušenky atd., Čokoláda, rýže, borůvky, hrušky, brambory, jogurt, kefír s cukrem * ** ** * SLABINA: okurky, jablko, cuketa, lilek, kefír, banány * ** ** VĚDY: zelí, nakládané včetně hnědého chleba, brambory, lilek, hrozny, soda, všechny luštěniny * ** ** VÝSTUPY: káva, kakao, čokoláda, silný čaj, Coca-Cola, vlašské ořechy * ** ** ALLERGENO: citrusové plody, čokoláda, vejce, konzervované ovoce, tropické ovoce, uzená klobása, ryby, drůbeží kuřecí brojler * ** ** * *) Kuřecí brojler - obvykle se pěstují na krmivech s hormonálními doplňky. Samozřejmě není přípustné, aby dítě jíst takto vyrobené potraviny. Co mohu jíst beze strachu? ++ ++ ++ ++ Pohanka, sýr, máslo, mléko, tvaroh, otrubový chléb, sušené ovocné kompoty, marmeláda, džemy. Tento seznam je podmíněn, protože je možné všechno, ale v malých částech vyvažující antagonistické produkty. Nemůžete jíst houby v jakékoli formě, pít alkohol. Všechno je nutné, až na vzácné výjimky. Protože mléko pro dítě by mělo být nasyceno různými látkami. Vápník musí být samozřejmě přítomen ve velkém množství, ale velké množství je podmíněný koncept. Můžete si vzít speciální léky, nebo si můžete nahlodat chrupavky jesetera a dalších mořských ryb - 100% asimilace. Pokud přípravek obsahuje vápník, pak pouze ve spojení s vitaminem D3, bez něj nebude absorbován. Jako nápoje se doporučují preferované čaje z bylin a ovoce. Lépe si to udělejte kombinací bylin, které jsou pro kojení chutné a zdravé (fenykl, anýz, meduňka a sladidlo). Pokud jde o kávu. Miluješ to tak těžké odmítnout - pít rozpustný, půl lžičky na šálek - nic špatného se nestane.

Dieta kojící matky

Neexistuje žádná dokonalá absolutní strava pro kojící matku všechny děti se liší, všechny matky se liší, každý má ve střevech jinou mikroflóru, a proto se různé látky absorbují ze stejného jídla. Kromě toho má každý jiný imunitní systém, a tedy jinou imunitní reakci na reakci antigen-protilátka, tj. alergeny.

Každá matka si vybírá svou vlastní stravu, následuje stoličku dítěte, tvorbu plynu, stav kůže. U novorozence se může na kterékoli části kůže objevit kožní reakce. Později tyto podkožní oblasti nejčastěji reagují na podvýživu: líce, hýždě, za uchem, pokožkou hlavy (kůra), kůží dolní končetiny, popliteální a loketní záhyby.

Základní principy budování vlastní stravy:

Každý nový produkt představujeme zvlášť, aby bylo možné sledovat reakci dítěte. Vedeme jídelní deník. Děti často nereagují na první jídlo nového jídla své matky, ale na druhé!

Pokud kojící matka potřebuje nějaké lékařské ošetření, mělo by se to provést pouze po konzultaci s pediatrem. Vztahy s léčivými látkami by měly být ještě přísnější než během těhotenství, protože placenta již neplní svou bariérovou funkci.

Následující potraviny, často způsobující alergické a střevní reakce, by se neměly používat vůbec:

Syté sladké nápoje.

Kuřecí a rybí vývar.

Rafinované uhlohydráty: koláče, čokoláda, krupice.

Jahody, banány, kiwi, pomeranče.

V prvních 2 dnech po narození je strava přibližně následující:

Pohanková kaše na vodě s rostlinným olejem

Sušený obilný chléb nebo sušený chléb.

Plátek vařeného hovězího masa.

2-3 vlašské ořechy.

Kapaliny do 2 litrů: kopřivová infuze, infekce chaga, minerální voda bez plynu.

Od 3 dnů se strava rozšiřuje:

Tekutinu omezujeme na 0,8 - 1 litru, protože 3-4 dny je spěch mléka.

Pečené zelené jablko ve fólii

Pečená, dušená, dušená zelenina: cuketa, tuřín, rutabaga, květák.

1 sklenici bifidoprostwaxu, fermentovaného pečeného mléka nebo mléka, pokud ho pijete vůbec.

Kompost ze sušeného ovoce (slabý).

Celá zrna kaše.

Vegetariánské polévky s bramborami.

Otruby jako potravinový doplněk pro prevenci zácpy a zdroje vitamínů gr. NA.

Slabý, nevykostěný hovězí vývar.

Zdraví hnědé rýže.

Čerstvá zelená jablka

Kopřivová infuze se zruší.

Množství kapaliny se postupně obnovuje na 2-2,5 litru.

Infuze petrželky nebo řebříčku podle potřeby

Do 21. dne začnou enzymatické systémy dítěte plně fungovat a střevní flóra je konečně kolonizována střevem. Povoleno:

Pečené brambory v kůře.

Suché sušenky (sušenky).

Brusinkové a brusinkové ovocné nápoje.

Co jíst a co ne kojit mámu?

To je čistě individuální. V ideálním případě můžete jíst vše. Doslova všechno kromě marihuany. Ve skutečnosti dnes mnoho dětí (dobře, ekologie, víte.) Mají citlivost na nějaké jídlo nebo dokonce na přirozenou alergii. Většina druhů potravin přechází do mléka, takže pokud si zkontrolujete, že přilnavost je dobrá, pokud dítě dobře přibírá na váze, pokud se krmení provádí na vyžádání a neexistují žádné známky toho, že by dítě nedostávalo dostatečné množství mléka (příznaky: zelená a nedostatečná stolice, nízká hmotnost, neklid) chování) a dítě se stále velmi bojí, měli byste zkontrolovat matčinu stravu.

Stále existuje takový okamžik: některé děti dostávají v nemocnici lahve směsi mléka. To vede v některých z nich k okamžité a negativní reakci střeva na mléčné výrobky, i když matka má velmi málo.

Produkty, u nichž existuje podezření, že jsou pro kojence problematické:

kravské mléko a VŠECHNY jeho deriváty, ve vzácných případech, také kozí mléko

hovězí, vepřové, kuřecí

mořské plody, ve vzácných případech, a ryby

lilek, rajčata, paprika, brambory

sladkosti, cukr, bonbóny, sušenky

konzervované potraviny, kečup, klobásy, klobásy, jakékoli chemicky zpracované výrobky (často existuje alergie na potravinářské chemikálie, konzervanty, barviva)

Nenechávejte okamžitě opustit celý seznam! Jen se podívejte, jestli dítě na tyto produkty reaguje. Pokud nedojde ke změně chování, mohou být konzumovány bezpečně.

Ale tyto produkty byly považovány za škodlivé pro kojení, ale zřejmě zcela marně:

zelí, kedlubny, květák atd..

luštěniny (nevstoupí do střev dítěte), ale pro střeva matky je samozřejmě lepší klíčit je tak, aby neobsahovaly žádné plyny)

sycené nápoje (nedělejte plyn pro dítě!)

syrová zelenina, byliny, jablka

Kromě toho každý ví, že kojící matka nemůže pít alkohol a kofein. Chci zde dát nediskriminační povolení ošetřovatelům, aby někdy vypili sklenku šampaňského, víno, slabý koktejl nebo půl sklenice piva nebo šálek kávy (ne 10 denně, ale šálek a ne každý den). Je lepší zdržet se velmi silných nápojů (vodka atd.).

Z bulletinu WHO „Krmení kojenců v prvním roce jejich života: fyziologický základ“. 1989.

„V průmyslově vyspělých zemích je neschopnost kojení úzce spojena s nedostatkem nebo nedostatečnou znalostí žen o kojení, s malými zkušenostmi nebo dokonce s nedostatkem v mechanice jeho provádění; nedostatek důvěry v jejich schopnost kojit; a nepřítomnost blízkého člena rodiny, přítelkyně nebo kohokoli jiného, ​​kdo by matce mohl poskytnout psychologickou podporu při řešení problémů, s nimiž se může setkat tím, že začne kojit. Zároveň jsou tyto ženy často vystaveny mnoha sociálním, ekonomickým a kulturním vlivům, které nevedou kojení. Shodou okolností se rodí většina nemocnic, kde postoje a praktiky vedoucí k potlačení laktace zůstávají rozšířené..

Naopak ve společnosti, kde je kojení považováno za přirozenou fyziologickou funkci a jediný způsob, jak nakrmit dítě, a kde je vysoce ceněna, a proto dostává širokou podporu ve společnosti jako celku a zejména v rodinách, je porušení laktace prakticky neznámé. Ženy v těchto společnostech jsou také méně často ovlivněny různými wellness systémy, které mohou podkopat kojení..

Na základě omezených klinických zkušeností průmyslových zemí lze říci, že maximálně 1-5% všech případů žen se sníženou laktací má čistě fyziologické důvody. Pozorování učiněná v tradičních společnostech ukazují ještě nižší číslo. “

„... v tradičních společnostech, a to i těch, které žijí v nehygienických podmínkách, špatně krmených a často nemocných žen, které vykonávají intenzivní fyzickou práci a častěji rodí děti s nízkou tělesnou hmotností, obvykle nemají problémy s kojením. Například v důsledku společné studie WHO o kojení bylo zjištěno, že z 3 898 matek sledovaných v Nigérii a Zairu žádná z nich neměla problémy s kojením. V prospektivní studii provedené v malé, chudé indické vesnici v horách Guatemaly byly děti narozené po dobu 8 let sledovány po dlouhou dobu. Všech 448 dětí narozených naživu a přežívajících po 48 hodinách bylo úspěšně kojeno. “

Je nepravděpodobné, že by některá z těchto žen spala alespoň 10 hodin denně, vzala multivitaminy, Apilak, Mlekoin, pivovarské kvasnice nebo vařilo mléko s ořechy nebo provedla sprchovou masáž podle Seitze. Jsem si ale jistý, že všechny děti těchto matek saly prsa, jak se očekávalo, aplikovaly na každé vrzání nebo pátrací pohyby, spaly se svými matkami v noci a saly, jak chtěly, nelepily figuríny a nedopouštěly.

Pokud vaše dítě saje její prsa ve správné poloze a na její první žádost (12 a VÍCE než jednou denně!), Nepoužíváte figurínu a láhev s dudlíkem, dítě není dopováno žádnou tekutinou a ve vašem životě jsou plná noční krmení, V tomto případě vaše dítě píše 12 nebo vícekrát denně a přidává od 125 g týdně, takže vše je v pořádku s množstvím mléka.

Pokud si nejste příliš sebevědomí a chcete dělat něco jiného, ​​pak můžete udělat vše, co vás bude následovat, nebude vám to bolet. Pokud dítě kojí správně nebo úplně nesprávně, pokud se na první žádost nekrmuje, saje figurínu a pije vodu nebo čaj mezi krmivy, pokud se živí pouze jednou v noci nebo se vůbec nekrmuje, nepomůže vám to následující laktace. Tyto činnosti mohou chvíli zvýšit množství mléka, ale ne více.

kojící poradce.

1. Dodržujte denní režim: spánek - 10 hodin denně, procházky - 2 hodiny denně.

Komentář: Samozřejmě velké problémy se spánkem. Doporučuji spát během dne s dítětem. Pak to nebylo tak unavené. A stále musíte chodit - to dítě také potřebuje.

2. Zvýšit množství tekutin ve stravě na 1,5 - 2 l / den (mléko, tekuté fermentované mléčné výrobky, džusy, odvar ze sušeného ovoce bez cukru, odvar z bylin - viz níže).

3. Častěji dejte dítě na hrudník (až 12krát denně), je nutné noční krmení!

4. Sprchová masáž podle R. N. Seitze: po krmení dítěte a vyjádření mléka (pokud ano) nakrmte prsa, vylijte horkou vodu (45 stupňů) ze sprchy a současně provádějte masáž krouživými pohyby z bradavky na okraj a shora dolů při vyjadřování mléka.

Trvání 5-10 minut. Procedura se provádí dvakrát pro levou a dvakrát pro pravou prsu během dne.

5. Pijte mléko 30 minut před kojením..

6. Multivitaminy pro kojící matky - nepřetržité užívání.

Metody pro zvýšení laktace:

1. Výtažky z liána a hlohového víčka. - 3krát denně. Trvat 7-10 dní.

2. Kopřiva kopřiva (20 suchých listů na 1 litr vroucí vody, trvejte na tom, příjem: 1 polévková lžíce - 3x denně). Trvat 7-10 dní.

Komentář: Tato metoda je pro mě nejvhodnější. Účinek byl pociťován téměř okamžitě. A vaření je velmi snadné!

3. Sběr podle D. Yordanov: anýz, kopr, tráva oreganu, každá po 25 gramech.

Rozdrťte všechno a promíchejte. Brew 1 lžička. kolekce pro 1 šálek vroucí vody. Trvejte na tom a vezměte 1 lžíce. - 3krát denně. Trvat 7-10 dní.

4. Vitamin E 0,1 - 0,2 - 2krát denně. Trvat 7-10 dní.

5. Kyselina askorbová do 1,0 g denně. Trvat 7-10 dní.

6. Sklizeň: kopr - 1 díl, jetel sladký - 1 díl, kopřiva - 1 díl, anýz - 1 díl.

7. Sběr: anýz - 1 díl, kořeny pampelišky - 1 díl, kmín kmínu - 1 díl, kopřiva - 1 díl.

2 lžíce nalijte do šálku 2 šálky vroucí vody, trvat na 20 minutách, namáhat a 1/2 šálku 2krát denně jednu hodinu po jídle. Trvat 7-10 dní.

9. Ve druhém měsíci mléko mého přítele zmizelo. Ale nevzdala se a udělala toto:

1. "Apilak" pod jazyk 1 ks. 3krát denně.

2. Pivovarské kvasnice 2 tablety. 3 r / den.

3. Vitamin "Gendevit" 1 dražé 3 r / den.

4. Med 1 lžička ráno na lačný žaludek za 30 minut před jídlem, 1 lžička 2 hodiny po jídle večer.

5. Polévka (0,5 litru / den min), zejména houba 2krát týdně.

6. Sběr bylin pro zvýšení kojení (pokud ne, odvar zrn kopru 1 lžička na 1 lžička vroucí vody).

7. Pití: čaj s mlékem - denně min. 0,5 l. mléko a 0,5 litru. čaje s cukrem (kondenzované mléko se nedoporučuje); 1 litr šťávy (kompot, ovocný nápoj (!)).

Opakuji - toto je denní minimum.

Proveďte všechny výše uvedené 3–4 týdny. Přítelské mléko se objevilo za měsíc.

K bylinkám přidám oregano (můžete ho rozdělit na polovinu s čajem), také koprová nebo kmínová semínka nebo fenykl: 2 lžíce. polévkové lžíce ve sklenici vody, trvají na tom, 2 hodiny v termoskách, pijí 2 s. půl sklenice denně (hrozná bláta). K multivitamínům, jako je Materna, bych nepřidával žádné vitamíny - jsou zde také dávky pro koně. A pil jsem ovocné nápoje v litrech (lesní bobule Wima Bil Danowského). Chladné mléko pochází z melounů, ale zřejmě s tím musí počkat do léta. Existuje další recept: piniové oříšky (lžíce lžíce) přes noc nalít sklenici vody, ráno přivést k varu, přidat med a napít se. Kojení je také usnadněno nalitím studené vody a, kupodivu, den úplného hladu (ten sám o sobě nebyl ověřen)

1 1/2 lžičky anýzu, kmínu, fenyklů a kopřivy (v podstatě stejné jako čaj Lactavit, vyjde jen levněji :)) rozmačkejte v třecí misce (nebo v misce s rozdrcením), nalijte sklenici vroucí vody, trvejte na tom, 7 -8 minut, vypijte a vypijte 3 až 6 šálků denně po krmení. Stále cool pomáhá - vlašské ořechy vařené ve sklenici balíků. mléko se lžičkou medu v termosky. A mléko je tlustší a další přílivy.

Také každý den (pokud nezapomenu))) Piju homeopatický Mlekoin ráno, je to levné a efektivní. Pivovarské kvasnice (lékárna) jsou stále dobré při 2 tabletách 3 r / den, pouze z nich můžete rychle získat tuk :(

Ale Apilak ke mně nešel, moje dcera na něj měla vyrážku. Ale můžete to zkusit, některé to pomůže.

Mohou borůvky být kojící maminkou?

Správně sestavená strava kojící ženy je klíčem ke zdraví jejího dítěte, protože kvalita mateřského mléka také závisí na tom, co matka jí. Bohužel dítě nereaguje dobře na všechna užitečná jídla. Koneckonců, jeho tělo neprodukuje dostatek enzymů, které mohou rozložit složité organické sloučeniny na jednodušší. Dále se zamyslíme nad tím, zda borůvky mohou být pro kojící matku a jaké jsou její výhody?

Výhody borůvek pro kojící matku

Bobule a čerstvé šťávy jsou velmi užitečné pro mladou matku. Lze tedy vytvořit legendy o blahodárných vlastnostech borůvek. Je bohatý na vitamin C, který pomáhá posilovat krevní cévy, zvyšuje obranyschopnost těla. Důležitým bodem je zvýšení imunity u kojící matky, protože po těhotenství a porodu je ženské tělo vyčerpáno. Ano, kojení a péče o dítě mu nedávají sílu. Z nejdůležitějších vlastností borůvek je třeba odlišit antioxidační účinek, tj. Aktivní prvky těchto bobulí jsou schopné neutralizovat volné radikály, které ničí buňky těla. Borůvky obsahují řadu základních stopových prvků, jako jsou: železo, draslík, fosfor, hořčík, zinek, měď, síra, chrom, titan. Kromě kyseliny askorbové obsahují tyto nádherné bobule vitaminy skupiny B, P a také kyseliny: jablečná, citronová, šťavelová, mléčná a jantarová. Borůvky hrají důležitou roli při regulaci viskozity krve. Snižuje tak jeho schopnost koagulace, což pomáhá zlepšit mikrocirkulaci v periferních orgánech.

Jak brát borůvky při kojení?

Ačkoli borůvky jsou považovány za hypoalergenní, ale stejně jako jiné nové produkty by měly být do mateřské stravy zavedeny s velkou péčí, protože není možné předvídat reakci dítěte. V tomto rozhodujícím období může i takový užitečný produkt vyvolat u dítěte alergii nebo se projevit jako diatéza. Je třeba dodržovat některá doporučení:

 • ráno, jíst několik bobulí a během dne pozorovat reakci dítěte;
 • pokud dítě reagovalo normálně na nový produkt, pak každý den můžete postupně zvyšovat počet konzumovaných bobulí;
 • v případě negativní reakce dítěte na borůvky nezoufejte. Měli byste to zkusit znovu nejdříve za měsíc, možná do této doby se chuť dítěte změní. Můžete zkusit vyrobit kompot ze zmrazených bobulí. V této formě jsou ovoce a bobule vždy méně alergické..

Je možné brát borůvky s kojením pro léčebné účely?

Každý již dlouho zná léčivé vlastnosti borůvek, které pomáhají zlepšovat funkci střev při průjmu. K tomu se často používají sušené bobule - stačí jen několik kusů, aby se zastavil průjem. Jejich důležitou vlastností je schopnost zlepšit vidění. Mnoho farmaceutických společností připravuje léky na základě extraktů z borůvek, nebo můžete jednoduše jíst čerstvé nebo zmrazené bobule. Protizánětlivý účinek borůvek je velmi důležitý, jehož použití pomáhá chránit močový, respirační a gastrointestinální trakt před infekcí.

Zkoumali jsme tedy všechny pozitivní aspekty užívání borůvek během kojení. A kromě svých prospěšných vlastností je také velmi chutný. Dá se jíst samostatně a společně s tvarohem a ovesnou kaší, z toho připravit džem, péct koláče a to vše stačí pro bouři ženské fantazie! Proto použití borůvek během kojení je nejen povoleno, ale také vysoce doporučeno. Hlavní věcí je dodržování všech opatření.

Kojící dieta, co by to mělo být? - Newborn Health - Babyblog.ru

Reakce novorozence na konkrétní produkt je jednoduše nepředvídatelná, na kterou jedno dítě reaguje s kolikou v žaludku nebo vyrážkou, druhé vnímá zcela normálně. Až poté, co prochází svou vlastní cestou pokusu a omylu, může každá matka s jistotou říci, jaký druh výživy musí dodržovat během kojení, aby dítě nic neobtěžovalo. Přesto však existují určitá pravidla výživy, kterými se můžete vyhnout většině potíží. V tomto článku jsou tedy shromažďovány informace o tom, co můžete a co nemůžete jíst mámu během kojení.

Maminka kojící měsíce.

Prvních 10 dní. Toto je období nejtěžší stravy. Aby se dítě mohlo dobře přizpůsobit novým životním podmínkám, již mimo lůno, neměla by jeho výživa způsobovat žádné nepohodlí. Proto je vhodné, aby se mladá matka omezila na takové produkty, jako jsou:

Kaše: ovesné vločky, rýže, pohanka, kukuřice, pšenice;

Libové maso (pouze hovězí);

Tuky: máslo do 15 g denně, nerafinované oleje (slunečnice, kukuřice, oliva);

Kapalina (slabý čaj, čistá voda).

Po 10-14 dnech. Po dvou týdnech přísné stravy lze do stravy postupně zavést následující potraviny:

Nízkotučné mléčné výrobky (tvaroh, fermentované pečené mléko, kefír);

Chléb je šedý, s otrubami;

Těstoviny na obloze. počet;

Dušená, pečená a vařená zelenina (mrkev, řepa, květák nebo brokolice, cibule, dýně, cuketa).

Po každém novém produktu musíte pečlivě sledovat reakci dítěte, není vhodné konzumovat několik nových produktů najednou, pak bude obtížné porozumět reakci na každý z nich.

Od 3 měsíců věku můžete přidávat produkty, jako například:

Štíhlý boršč s malým množstvím rajčat;

Maso (domácí kuře, králík, křepelka, telecí maso);

Syrová zelenina a ovoce podle sezóny;

Zakysaná smetana ve velmi malém množství, obsah tuku nejvýše 15%;

Ovocné nápoje (z borůvek, brusinek, rybízu, třešní).

Od 6 měsíců můžete postupně vstoupit:

Všechny druhy luštěnin;

Mnoho matek, které kojí své děti, se bojí jíst bobule a ovoce, protože si myslí, že látky, které prochází mlékem, mohou způsobit alergickou reakci..

Pokud chcete jíst borůvky - jíst, většina lékařů považuje tuto krásnou bobuli za hypoalergenní..

Používání borůvek při kojení je proto omezené..

Tato bobule je považována za jednu z nejúžasnějších a nejsladších bobulí ve složení..

Pomocí borůvek dostanete vy a vaše dítě velké množství vitamínů, 6 organických kyselin, mnoho minerálních a dalších důležitých látek, které tělo potřebuje.

Borůvky můžete konzumovat v čerstvé, sušené a pečené formě.

Sušené borůvky dokonale normalizují stolici pro průjem, zejména neinfekční povahy. Borůvka je velmi užitečná v případech poškození zraku, revmatismu, kožních onemocnění, urogenitálních nebo orálních potíží..

Ukázalo se, že i borci používají borůvky, protože dokonale normalizují metabolismus.

Takže borůvky jsou dokonce určeny k použití kojícími matkami, pomůže tělu rychleji se zotavit po přenášení dítěte a porodu.

Kontraindikace při použití borůvek během kojení.

Pokud máte vy nebo vaše dítě časté zácpy,

Gastritida s vysokou kyselostí,

je lepší zdržet se konzumace této bobule.

Množství bobulí, které mladá matka, zejména poprvé, by samozřejmě mělo být obzvláště opatrné a promyšlené.

Jak jíst borůvky s HS?

Nevzdávejte se úplně léčivých vlastností borůvek, jen když poprvé zkuste jíst jen několik bobulí a pečlivě sledujte dítě, pokud si nevšimnete jakýchkoli změn na kůži nebo stolici dítěte, pak všechno šlo dobře. Jezte borůvky a nasyťte své organismy svým dítětem mnoha látkami, které tělo potřebuje.

Pokud se vyskytnou nějaké problémy, je lepší odložit seznámení dítěte s borůvkami o několik měsíců, s největší pravděpodobností za pár měsíců můžete tento bobule jíst bez problémů.

Pokud jste koupili nebo shromáždili spoustu borůvek, pak nezoufejte - tuto dobu můžete zmrazit a poté vařit vonný a chutný kompot.

Sběratelské borůvky můžete sbírat v červenci až srpnu a pro výběr správných bobulí je nejlepší sbírat bobule z mladých keřů.

Stáří pouzdra může být určeno počtem větví na pouzdru, čím více je, tím větší je věk samotného pouzdra. Bobule lze sklízet pro budoucí použití, zmrazení, sušení, můžete také vařit džem a kompoty.

Získejte video právě teď, které analyzuje 5 zakázaných potravin, které mohou vést k alergiím, kolice a bolesti břicha..

Do formuláře zadejte svůj e-mail a klikněte na tlačítko „PŘÍJEM“

Během kojení musí kojící matka konzumovat dostatek zeleniny a ovoce a jeden z nejoblíbenějších druhů ovoce je považován za banán. Je však možné, že banány konečně kojí, týkají se exotického ovoce? Jak správně používat banány tak, aby přinášely výhody pouze mamince a dítěti?

Kojení banány

Tento produkt patří do skupiny hypoalergenních plodů a při kojení je možné si ho dovolit, aby však nepoškozoval, je třeba si pamatovat pravidla jeho použití.

Jakékoli jídlo z matky, rozdělené na „cihly“, vstupuje do krevní plazmy a odtud do mléka a do těla dítěte.

A dítě může různými způsoby reagovat na to, jak matka používá konkrétní potravinový produkt, včetně banánů.

V prvních týdnech života může konzumace velkého množství ovoce vést ke střevní kolice, nadýmání a nadýmání, proto je třeba věnovat přiměřenou pozornost.

Ti, kteří jsou nejvíce ohroženi negativními reakcemi od ženy se zdravým trávením a bez přítomnosti alergických reakcí, které během těhotenství aktivně jedí banány a dítě už je svým složením nepřímo obeznámeno.

Spotřeba banánů však může existovat i v prvních týdnech po narození, kdy je dítě nejzranitelnější vůči vnějším faktorům.

Výhody banánů

Přestože v naší oblasti banány nerostou, staly se na našem stole tradičním ovocem díky jemné sladké chuti.

Ale banány jsou nejen chutné, ale zdravé. Díky svým výživovým vlastnostem pomáhají ženě aktivně se zotavovat po porodu, mohou normalizovat krevní tlak, mít uklidňující účinek na nervový systém, normalizovat trávení a regulovat stolici.

Banány obsahují mnoho vitamínů B, stejně jako kyselinu askorbovou a vitamin E, zejména hodně draslíku a hořčíku, jakož i fosfor a železo, vápník, sto pomáhá v boji proti stresu a koncentraci.

Banán obsahuje hodně tryptofanu, který pomáhá dobře spát, udržuje váhu a reguluje chuť k jídlu.

Neméně je serotonin - hormon radosti a potěšení. Užitečný je také pektin, který je obsažen v těle banánů, který pomáhá při práci ve střevech a vylučuje z něj toxiny, při průjmech může regulovat stolici a stabilizovat rovnováhu tekutin..

Je možné banány?

Pokud neexistují žádné kožní vyrážky a rozrušení stolice, můžete bezpečně použít jeden nebo dva banány denně. Měli byste chvíli počkat s banány, pokud má dítě průjem nebo zácpu, protože banán je může zvýšit.

Autor publikace: Pediatr, konzultant výživy, trenér kurzu mateřství, CPMiD "Momino Solnyshko" a DS "Karapuz" Pokud si všimnete chyby v textu, vyberte jej a stiskněte kombinaci kláves Ctrl + Enter. poděkovat!

Dieta GV - rodičovství

To je skutečně věčné téma..

Klíčová slova pro vyhledávání v ruském jazyce: "krmení kojící matky".

Klíčová slova pro vyhledávání v anglickém jazyce: „výživa pro kojící matku“ Podívejte - a získáte spoustu nejkonfliktnějších informací. A vaše již nakrmené kamarádky se přidají. A pak uslyšíte spoustu nových věcí od všech ostatních příbuzných dítěte.

Současně je výživa kojící matky zcela nezajímavým tématem. O čem není co říci.

Kojení je energeticky velmi náročný proces, který vyžaduje hodně jídla :). 600-900 kcal na litr mléka.

Proto jíme tolik, kolik chceme

A nezapomeňte pít. Mléko se skládá z více než 80% vody, takže kojící matka musí vypít dalších 1-1,5 litru tekutiny (nebo, jak říkají cizinci, pít alespoň 8-10 sklenic tekutiny denně)

Jídlo by se mělo měnit. Je třeba jíst všechny potravinové skupiny denně - maso / ryby, zelenina, ovoce, cereálie, mléko / mléčné výrobky.

Nepřijatelné „posezení“ na pohanky se sušičkami a vodou.

Musíte jíst 4-5krát denně, určitě. A vlastně to je vše :).

Výživa kojící matky = výživa podle zásad zdravého životního stylu Další - jemnosti :)

Jakým potravinám se vyhnout?

Jen před pár lety jsem dal v odpovědi dlouhý a odlišný seznam toho, co by maminka neměla jíst.

Nyní jak zahraniční pediatričtí, tak i naši, docházejí k závěru, že v prvních třech měsících života dítěte je pro matku lepší vyhnout se následujícím produktům: - vejce a kuře. Stejně jako všechny omáčky obsahující vejce (především majonéza). Současně je možné pečení obsahující vejce - při dlouhém tepelném zpracování je protein úplně zničen.

Čokoláda (a také kakao!)

Mořské plody (včetně červeného kaviáru!)

Citrusové plody (včetně citronu, bez čaje s citronem :))

Upozorňuji na skutečnost, že se doporučuje vyloučit výrobky pouze v prvních třech měsících života dítěte. Pak tyto produkty představíte postupně (ne oranžová v čokoládě, ale dnes a zítra - čaj s citronem a po týdnu čokoládová bonbón :)) a podívejte se na reakci dítěte. Pokud je zdravý a veselý - jíst na zdraví. Pokud jste posypali nebo vykazovali bolest v břiše nebo jste ostře zakrytí seboroickými krusty („krusty“ na hlavě) - bohužel, oh, odložte tento produkt na další 3-4 měsíce.

Plné mléko (může u dětí způsobit koliku a / nebo vyvolat alergii na bílkoviny kravského mléka) a kondenzované mléko s cukrem. Plnotučné mléko - ne více než sklenka denně, kondenzované mléko - pár lžiček, ne více.

Kravský mléčný sýr, zejména „žluté“ odrůdy - jedna nebo dvě sendviče denně a to je vše.

Tvaroh - velké množství bílkovin kravského mléka. Pokud jíte tvaroh - tento sýr nejezte. Tvarohové koláče a jiné koláče s tvarohem mohou být, čím déle je - pečení - připraveno, tím lépe.

Potenciálními alergeny jsou jahody, maliny, černý rybíz, ostružiny, broskve a meruňky, třešně a rajčata. Není třeba je opustit. Ale klát a jíst tři kilogramy denně (ano, jsme divoký sever, můžeme to udělat :)) by také neměl být. Existuje přesně tolik pestrobarevných ovocných plodů denně, které se vejdou do dvou palem. Váš, ne váš manžel! A nebuď chamtivý :). Banány - ne více než 2 kusy denně

Káva a silný černý čaj - velké množství kofeinu dítě vzrušuje a může mu dokonce způsobit bolesti hlavy. Zvláště zdůrazňuji, že mluvíme o silném černém čaji. Světle žlutá voda nepotřebuje omezení :). Jeden šálek kávy ráno - zcela povoleno.

Alkohol. Malé množství alkoholu (půl sklenky vína nebo šampaňského, malá sklenka piva) nevyžaduje žádná zvláštní opatření - ale pokuste se ho nezneužívat, játra dítěte nejsou železo. Pokud plánujete masivní alkoholický nápoj, postarejte se předem o tom, jak krmit své dítě 3-4 hodiny po ukončení pití, když nebudete schopni krmit.

Konzervy a hotové párky, párky, uzené ryby atd. Z jednoho šprota nebo šprotu to nebude špatné, ale z celé plechovky konzervovaného jídla. Totéž platí pro uzenou klobásu. Pokud jste sami kouřili ryby - jíst na zdraví. Pokud víte, jak si udělat klobásu sami - jíst s radostí a sdílet se mnou :). Průmyslové výrobky obsahují příliš mnoho konzervačních látek, aromat, zvýrazňovačů chuti a jiných odpadků, takže je lze nebojácně jíst v jakémkoli množství.

Hotové dorty a pečivo se smetanou. Pokud máte sami připravené zákusky nebo písek s růží :) - jezte tolik, kolik chcete. Nejlépe se však vyhýbejte hotovým dezertům. Existuje příliš mnoho levných margarínů a vonných látek s barvivy.

Bílý chléb a muffin. Ne více než tři nebo čtyři plátky bílého chleba denně, pokud chcete buchty - bílý chleba nejíst vůbec.

Je možné jíst.

Ryby - je to možné a nutné, nejméně 2-3krát týdně. Začněte s treskou, platýsem, štikozubcem, pollockem, ledovou rybkou atd..

Mrkev a řepa - ano.

Třešeň, červený rybíz, angrešt, borůvky, borůvky, brusinky, brusinky - ano

Smažené, mastné, slané - ano, ano, ano!

Zelí (jakékoli! Z bílé na brokolici, z vařené na nakládané) a luštěniny - ano. U kojenecké koliky nejsou tyto produkty na vině..

Pikantní, pepř, cibule a česnek - ano. V malém množství, pokud jste ho nejedli během těhotenství a pokud se vám líbí, pokud jste tyto potraviny aktivně jedli během těhotenství. Pálivé papriky a rostliny s velkým množstvím éterických olejů mohou změnit chuť mléka, ale pokud jste jedli to samé během těhotenství, dítě už to všechno ochutnalo (polykání plodové vody) a nebude se bát mléka s novou chutí..

Džemy a džemy - ano. Můžete obyčejně, s cukrem, můžete fruktózou. Domácí jsou lepší než ready-made (opět - konzervanty a barviva).

Colic je známkou nezralosti střevního traktu. U některých produktů existuje individuální nesnášenlivost - zde však neexistují žádná obecná doporučení a nemohou existovat.

Pokud má dítě koliku a máte podezření na jídlo, sestavte si seznam toho, co jste jedli 6 hodin před nástupem koliky..

Pokud se stejný produkt objeví ve třech nebo čtyřech seznamech, zkuste jej vyloučit a zjistit, co se stane.

Ale na to se moc nespoléhejte, podívejte se na dva dřívější příspěvky o kolicích.

Zavolejte lékaře. Ne každá vyrážka na dítěti je alergická.

Postupujte podle doporučení svého lékaře. Ale pokud jste již ve stravě velmi ovlivněni, nezapomeňte, že maso, ovoce, zelenina, cereálie, výrobky z kyselého mléka by měly být na stole každý den. Nechte lékaře vybrat z těchto skupin přípravky, které u dítěte nezpůsobí reakci.

Pokud je alergie dítěte velmi tvrdohlavá a vyžaduje pro matku extrémně omezenou výživu, nyní se navrhuje, abyste neupravovali svou výživu, ale přeneste dítě na smíšené krmení - vaše mléko + směs - kompletní hydrolyzát (speciální léčebné směsi, ve kterých jsou všechny složky úplně rozděleny a snadno absorbovány). Toto není nejjednodušší způsob, tyto směsi jsou hořké, ale možná nejoptimálnější.

A samostatně pro moskevské matky. (Doporučení jsou v zásadě stejná pro Krasnodar. Poznámka - důl)

Žijeme ve městě zcela nesnesitelném z hlediska zdraví. Moskevská miminka velmi často chtěla plivat na vědecká doporučení a spolehlivá studia, potápěly a dávaly bolesti břicha se záviděníhodnou pravidelností pro všechno. Obecně za všechno.

Nevím proč, vím jen, že váš odjezd na 80 a další kilometry z Moskvy zachrání dítě před alergiemi mnohem lépe než jakákoli dieta.

Co dělat s Muskovity? Pokuste se vařit co nejvíce na vlastní pěst, nekupujte hotové výrobky a odcházejte z města, kdykoli je to možné.

Nemohu nabídnout nic jiného :(.

Po třech měsících může být dítě vyzkoušeno. Pravděpodobnost alergické reakce je poměrně vysoká, ale můžete zkusit :)

I když je dítě v klidu z pojídání půdy, neměli byste je jíst více než jednou týdně. Riziko získání rtuti u všech těchto ryb a mořských plodů je však stále vysoké.

Maso (vařené, dušené, pečené, solené, smažené, grilované) - krůta, králík, vepřové maso, hovězí maso, koňské maso, pštros, kachna, husa

Ryby (vařené, dušené, pečené, solené, uzené, smažené) - celé, hlavně moře

Zelenina (čerstvá, vařená, dušená, pečená, solená, uzená, smažená) - to je vše. A nezapomeňte na zeleň.

Ovoce (čerstvé, vařené, dušené, pečené, solené, smažené) - to je vše. Některé druhy jsou žádoucí v malém množství.

Kravské mléko - ne více než sklenka

Výrobky z kyselého mléka - vše. Tuk není důležitý, přestože je nejlepší dodržovat zlatý průměr - 3,2–3,5%. Tvaroh a sýr v malém množství.

Sladké - džemy, džemy, pečivo (lepší domácí výroba). Marshmallows a marshmallows - po 3 měsících jsou založeny na vaječném bílém. Připravte marmeládu opatrně, existuje spousta barviv.

Chléb / cereálie / těstoviny - chléb je lepší z celozrnné mouky s otrubami. Obiloviny - všechno, od pohanky po proso, se krupicí - velmi pečlivě. Tvrdé moučné těstoviny

Šťávy - jakékoli, hotové nebo čerstvě vymačkané. Pro jejich vlastní zdraví je lepší je zředit vodou dvakrát, ale tady si to každý sám vybere.

Pizza je možná (vařte to sami!), Možnost grilování.

Pokud jste vegetarián a chcete v kojení pokračovat v vegetariánství - poraďte se s odborníkem na výživu.

Vzhledem k tomu, že v prvních měsících je vhodné konzumovat velká množství slepičích vajec a kravského mléka, budete muset vážně myslet na výživu.

To vše je zcela řešitelné - ale poraďte se s odborníkem :).

A téměř jistě vám bude doporučeno pít nebo jíst speciální jídla pro kojící matky.

Vitamíny a speciální potraviny pro kojící matky

Zahraniční lékaři důrazně doporučují užívat speciální vitamíny pro kojící matky a jíst speciální obohacené potraviny..

Máma bude mít ve své stravě všechny potřebné látky - pro ni i pro své dítě - speciální jídla se rychle a snadno připraví. Zamíchal jsem sklenici nápoje nebo nalil kaši do vroucí vody - a máte hotovo, můžete jíst. Chutné, pohodlné, rychlé, zdravé. To je důležité pro kojící matku. - U některých speciálních produktů byly přidány látky ke zvýšení laktace

Potenciálně vitamínové a minerální doplňky jsou velmi velkým alergenem: (((.

V prvním měsíci života dítěte neužívejte multivitaminy a / nebo speciální produkty pro kojící matky. Poté, co dítě zraje měsíc a už ho dobře znáte a jeho obvyklé chování a reakce, měli byste se pokusit vzít buď speciální multivitaminy nebo speciální jídla (kde kromě vitamínů a minerálů je také protein, zdravé tuky a uhlohydráty). Chcete-li snížit riziko alergií, rozdělte denní dávku na 3-4 dávky a po celý den jedte malé dávky.

Speciální produkty pro maminky (další zdroj bílkovin, tuků, vitamínů a minerálů):

MDMil-máma Mléčná dráha (s laktohlavou kuchyní) Myšlenka máma plus Enfamama

Šťávy frutonyanya pro těhotné a kojící ženy (obohacené o železo a vápník)

Četné čaje pro kojící matky určené ke zvýšení laktace. Nejlepší jsou čaje, které se skládají přímo z bylin (a nikoli ze suchých vícebarevných granulí maltodextrinu namočených do příslušných éterických olejů) a které neobsahují více než 4-5 bylin.

Jídlo musí být rozmanité!

Jako příklad:

Pokud jste jedli pečené brambory se salátem a solené ryby k snídani - pak si vyberte zeleninová polévka (bez brambor :) na oběd a těstoviny s dušeným vepřovým masem - vezměte jogurt s ovocem na oběd - rýži s rybami na večeři. Jako svačinu si můžete vybrat sendviče se sýrem a / nebo masem. Následující den si připravte sýrové koláče na snídani - boršč a pečené krůtí prsa se zeleninou na oběd - kefír s houskou na odpolední svačinu - pohanka s mlékem na večeři. Na občerstvení - ovoce a sušení.

Čím rozmanitější je vaše strava, tím méně potravin se bude opakovat, čím nižší je riziko nesnášenlivosti dítěte. Zahraniční lékaři obecně doporučují, aby každý produkt snědl více než 2-3krát týdně (ale moje představivost odmítá vytvořit takové rozmanité menu :)).

A pít!! Pijte, pijte, pijte - čaj, džus, čistá voda, mléčné výrobky.

Protože dostatečné kojení může zajistit pouze dostatečné pití a aktivní sání.

A jak to všechno vařit, sedět s dítětem?!

V ideálním případě by samozřejmě měly pomoci kojící matky. Ale život není zdaleka ideální.

V zásadě je kojící matka na stejném místě jako žena na plný úvazek.

Chci to chutné, zdravé a krásné - ale nemám čas a energii ani na sýrový sendvič.

1. Plivejte na čištění. Uklízejte každých pár dní (nebo k tomu připojte svého manžela) nebo pozvěte uklízečku.

2. Když vás někdo navštíví, nestyďte se, objednejte si tašky na potraviny. Host vám rád udělá něco užitečného, ​​ale budete mít menší potíže.

3. Mražená zelenina opravdu pomáhá - není třeba je olupovat.

4. Velké kusy samostatně pečeného masa nebo ryb dobře pomáhají. Toto je druhé jídlo a zdroj sendvičů.

5. Je vhodné připravovat jídlo v květináčích - zdravé i rychlé. Nechte jídlo, přidejte vodu nebo zakysanou smetanu, vložte do trouby - a po 2 hodinách je vypněte.

No, atd. Každá paní má spoustu triků.

Navíc, někde v LJ byla dokonce zvláštní komunita na toto téma :).

Mám malé mléko!!

1. Pokud nejste spokojeni s radou vašeho pediatra, zavolejte konzultantovi kojení - http://akev.ru/content/category/5/16/76/ * Odsud jsem konzultovala konzultanty, líbilo se mi :).

2. Zatímco konzultant k vám přichází, konzultuje se na internetu, uklidní vás a poskytne vám spoustu nezbytných a nepotřebných informací. Neposlouchejte sousedy a starší příbuzné :). Možná je zřízení GV jedinou oblastí, kde je internet spolehlivější než živé tipy :)

3. Pijte horkou nebo horkou tekutinu 20-30 minut před krmením. Zároveň nezáleží na tom, co to bude: čaj s mlékem, čaj kojení, domácí bylinná infúze nebo jednoduše ohřátá voda. Teplá tekutina 20-30 minut před krmením stimuluje nával mléka.

4. Krmte tak často, jak je to možné. Ráno, odpoledne a vždy v noci! Vezměte dítě do postele, nechte ho v noci sát. Čím více krmení od 2:00 do 8:00 - tím více mléka bude.

S laktační výživou nemůžete dělat nic jiného. Jezte, pijte, nakrmte dítě. Vlašské ořechy a pivo jsou hlavně psychologická pomoc. Mimochodem, o pivu.

Pivo a kouření kojící matky

Zklamaná zpráva o pivu - snižuje laktaci, ale nezvyšuje se.

Dobrou zprávou o kouření je, že pokud kouříte mimo dům a ne více než 10 cigaret denně, pak to nemá na dítě nepříznivý dopad..

I když je samozřejmě lepší kouřit, nikotin přechází do mateřského mléka a vylučuje se v průměru 2-3 hodiny po kouření cigarety.

Proto se doporučuje krmit nejdříve hodinu po kouření cigaret - tak, aby byla odstraněna alespoň polovina nikotinu :).

Za prvé - při kojení žádná dieta.

Druhý - můžete se věnovat sportu od chvíle, kdy máte pocit, že jste na to připraveni. Alespoň den po narození, pokud existují fyzické a morální síly.

Za třetí, úplně odstraňte mouku ze stravy, použijte ovoce a bobule jako sladkosti, jedte pouze nízkotučné ryby a maso, sportujte a budete šťastní. Zhubněte na správnou velikost :).

Opravdu chci, nemůžu.

Pokud opravdu chcete, můžete.

A jídlo z McDonald's a sycené nápoje s cukrem, hranolkami a uzenou klobásou.

Jediným způsobem, jak minimalizovat možné poškození dítěte v tomto případě, je vzít tolik škodlivých potravin, kolik chcete. A pak odstraňte polovinu.

Zbývající polovina k jídlu a uklidnění :).

Obecně platí, že máte pěkné jídlo a úspěšné laktace! :)

Během kojení musí ženy dodržovat určitá pravidla výživy, zejména u matek, u kterých jsou děti náchylné k diatéze a alergiím. Ve stravě kojící ženy by však samozřejmě měly být vitamínové produkty. Patří sem ovoce a bobule. Zahrnují vitamíny nezbytné nejen pro obnovení sil po porodu, ale také po celou dobu laktace. Kromě toho bobule obsahují minerály, které ženské tělo skutečně potřebuje při zvýšených nákladech, borůvky jsou zvláště užitečné pro kojení.

Kromě užitečných vlastností, bobule vám umožní vychutnat neobvyklou sladkou chuť a zároveň obsahují málo kalorií, které nepoškozují postavu ženy. Tento produkt dobře reguluje trávení, zlepšuje imunitu, zbavuje tělo toxinů a toxinů. Jaké plody jsou v tomto ohledu plodné?

Je možné bobule s kojením

Většina kojících matek se bojí jíst bobule kvůli skutečnosti, že složky obsažené v jejich složení jsou schopné vyvolat alergii na dítě prostřednictvím mléka. Jaký druh bobulí je však při kojení povolen? Je třeba vědět, že mnoho z nich se vyznačuje nízkým alergenním potenciálem..

Takový produkt se smí zavádět do stravy kojící matky. Hlavní věcí je dodržovat některá pravidla, která ženám umožňují jíst bobule bez poškození dítěte:

 • Do stravy se doporučuje zavést bobule s jemnou barvou, například bílý rybíz.
 • Postupně přidávejte do stravy červené bobule a sledujte reakci dítěte.
 • Bobule jsou pouze podle sezóny, neměli byste spěchat na hostinu na raných odrůdách, protože mají hodně dusičnanů.
 • Před jídlem dodržujte hygienická pravidla, bobule důkladně omyjte.

Při dodržení těchto jednoduchých pravidel může žena snadno jíst bobule, aniž by se obávala poškození svého dítěte.

Léčivá a prospěšná vlastnost bobule je zachována v jakékoli formě, ať už jde o džem, ovocné nápoje, pečivo, kompoty.

Borůvky kojení

Pokud má kojící žena touhu jíst borůvky - ať jí jíst zdraví! Koneckonců, tento jedinečný produkt je považován za hypoalergenní. Jíst borůvky, matka a dítě obdrží:

 • hodně vitamínů;
 • minerální látky a jiné látky nezbytné pro organismus;
 • organické kyseliny.

Borůvky jsou bezpečné a zdravé jak v čerstvé, tak v pečené a sušené formě. Sušené borůvky pomáhají normalizovat stolici s průjmem u dítěte. Toto bobule je velmi cenné v případě problémů se zrakem, s močovým ústrojím, s ústní dutinou a při různých kožních onemocněních.

Borůvky jsou schopny rychle obnovit tělo po těhotenství a porodu, takže je dokonce indikováno pro kojící matky.

Výjimkou je, když:

 • Žena nebo dítě má soukromou zácpu.
 • Nízká koagulace krve.
 • Měj gastritidu.
 • Střevní obstrukce.

V takových situacích je lepší jíst tento bobule. V každém případě nejprve zkuste jen pár bobulí a sledujte reakci dítěte. Pokud je vše v pořádku, nepopírejte potěšení z jíst borůvky, saturujte své malé a své tělo takovými užitečnými látkami.

Brusinka s kojením

Stává se tak, že touha jíst bobule padá na zimu a chlad. Brusinka v takové situaci pomůže, protože plody jsou sklízeny na konci podzimu a zmrazené. Lingonberry je výživný a nezbytný produkt pro naše tělo. List této rostliny se používá k léčbě různých onemocnění. Lingonberry obsahuje vitamíny, které přispívají k rychlé rehabilitaci těla během a po nemoci.

Kojící ženy, které jedí toto bobule, poskytují vynikající prevenci nemocí a chrání své dítě před virovými infekcemi. Kojení brusinek je neocenitelné.

Tato bobule má však jasně červenou barvu, což je pro mnoho matek alarmující. Koneckonců, tato barva produktu je hlavním zdrojem alergií u kojenců. Nezapomeňte, že brusinky jsou bezpečné a hypoalergenní bobule pro kojence. Při kojení ji můžete sebrat s jistotou..

Stejně jako jiné produkty z bobulovin musíte začít konzumovat brusinky ve fázích, tři měsíce po narození. Když má dítě dva měsíce, můžete zkusit vypít kompot s jablky a brusinkami. Asi po měsíci můžete začít pít čaj z brusinek, který obsahuje bobule. O něco později - ovocný nápoj a čerstvé brusinky.

Jaká jídla lze připravit z brusinek? Při kojení můžete jíst čerstvé bobule, pít ovocné nápoje a čerstvé. Velmi užitečný list brusinek, který se nalije vroucí vodou a konzumuje se jako čaj. V případě onemocnění dítěte nebo jeho matky můžete do čaje vložit trochu medu nebo citronu, který obsahuje list bobule. Lingonberry leaf lze přidat do běžného čaje. V chladném období tyto nápoje zlepší vaši pohodu a zlepší vaši náladu. Kromě toho listy a bobule brusinky se dobře hodí k zeleninovým salátům..

Ovocný nápoj z brusinek je jedinečný nápoj s příjemnou chutí a obsahující mnoho důležitých prvků. Při zachování denní normy vitamínů v těle je nutné používat brusinkovou šťávu v množství asi tří sklenic denně.

Vaření brusinkové šťávy je celkem jednoduché: je třeba nalít čerstvé nebo zmrazené bobule vroucí vodou a nechat ji několik hodin vařit. A aby se připravil brusinkový nápoj z listů, je třeba sekat bobule a nalít pár sklenic vroucí vody, vařit alespoň půl hodiny.

Hrozny kojení

Většina matek se bojí konzumovat hrozny kvůli tomu, že může vyvolat nadýmání. To je usnadněno cukrem z vína, který obsahuje. To se opravdu vyplatí obávat, ale neměli byste zcela vyloučit hrozny ze stravy.

Hrozny jsou nejen chutné, ale také těží tělu ženy. Doporučuje se jíst nejvýše šest hrách denně a je vhodné jíst hrozny ráno.

Hrozny ve stravě matek mohou mít různé barvy. Pokud se u dítěte objeví kolika nebo vyrážka, hrozny by měly být ze stravy odstraněny.

Tak jsme zjistili, které bobule jsou užitečné pro kojení. Hlavní věcí je použít plody vlastní plodiny nebo je koupit na důvěryhodných místech. V prvé řadě je to bezpečnost a zdraví podzemnice olejné.

Samozřejmě, borůvky mohou přinést výhody a potěšení při kojení jakékoli ženy. Toto lahodné bobule je schopné doplňovat zásoby živin a předcházet různým chorobám. Podle odborníků jsou borůvky s GV prakticky bezpečné.

Díky vyváženému složení je riziko alergické reakce minimální, proto kojící matky, které se seznámily s hlavními kontraindikacemi, mohou tento hojivý bobule použít jako další zdroj vitamínů a minerálů.

Je povoleno v prvním měsíci?

Zavádění bobulí do nabídky kojící matky stojí za to postupně. V prvním měsíci laktace je nežádoucí přidávat do stravy borůvky, až po 3-4 měsících po porodu se tento zdravý a chutný produkt může jíst beze strachu.

V jaké formě je?

Největším přínosem pro mladou matku budou čerstvé, zmrazené nebo sušené borůvky. Nedoporučuje se přidávat do bobulí cukr a tepelně ho upravovat. Zmrazené ovoce před použitím musí být rozmrazeno a jíst je teplé.

Výhody pro matku

Prospěšné vlastnosti borůvek jsou tak jedinečné, že je lze právem považovat nejen za léčbu, ale za lék. Použití přípravku pro tělo kojící matky je neocenitelné a je do značné míry způsobeno chemickým složením.

Složení bobule obsahuje kyseliny nezbytné pro plné fungování těla matky:

Borůvky obsahují mikro a makro prvky:

 • chrom;
 • zinek;
 • síra;
 • hořčík;
 • fosfor;
 • mangan;
 • draslík;
 • železo a měď;
 • Vitaminy B;
 • vitaminy A, C, PP;
 • éterické oleje;
 • alkoholy;
 • pektiny a taniny.

Pozitivní účinek borůvek na tělo matky:

 1. Rychlé zotavení po těhotenství a porodu.
 2. Zraková ostrost.
 3. Prevence onemocnění očí a úst.
 4. Vylepšení paměti.
 5. Kardiovaskulární posílení.
 6. Snížení hladiny cukru v krvi.
 7. Obnovení slinivky břišní.
 8. Příznivý účinek na trávicí systém.
 9. Prevence předčasného stárnutí.
 10. Eliminace zánětlivých procesů v ledvinách a močových cestách.
 11. Reliéf pro revmatismus.
 12. Prevence krevních sraženin.
 13. Posílení imunity.
 14. Zlepšení mozku.
 15. Eliminace průjmu.

Při pravidelném používání borůvek se mateřské mléko stane pro dítě výživnějším a prospěšnějším a matčiny tělo se po porodu rychleji zotaví..

Kdy začít dítěti dávat?

Děti do jednoho roku věku mohou nejprve vyzkoušet zdravé bobule ve věku 8 - 10 měsíců, v tom případě, pokud nejsou problémy se stolicí a trávením.

Borůvky jsou uváděny do dětského menu v strouhané formě, stejně jako ve formě šťáv nebo kompotů bez přídavku cukru.

Celé bobule mohou léčit děti starší než rok.

Při absenci alergických reakcí u jednoletého dítěte může být denní norma 50 až 100 g bobule denně.

Přínos pro děti

Borůvky v dětské stravě mohou být pro jeho tělo velkým přínosem ve formě prevence anémie, odstranění uvolněných stolic a zlepšení vidění.

Při užívání antibiotik je užitečné podávat borůvkovou infuzi nebo kompot, protože bobule pomáhá obnovit narušenou střevní mikroflóru.

Pokud má dítě problémy se zrakem, je nutné zavést do dětské výživy borůvky po dobu 6 měsíců.

Se zneužitím borůvek můžete neutralizovat její pozitivní vlastnosti.

 • Stojí za to upustit od používání bobulí pro chronickou zácpu, obstrukci střev a žaludeční vředy.
 • U gastritidy s vysokou kyselostí a nízkou koagulací krve u matky a dítěte by měl být počet bobulí ve stravě minimalizován.
 • Borůvky jsou kontraindikovány, pokud má dítě po jídle alespoň jednu bobuli diatézu, kopřivku, kašel nebo uvolněnou stolici..

Jak si vybrat?

Při výběru produktu byste měli věnovat pozornost jednotné barvě. Přítomnost bledých a růžových bobulí naznačuje, že bobule nejsou zcela zralé. Plody by měly být dostatečně elastické, pevné, s rovným povrchem a mít světle bílý povlak. Chuť kvalitních bobulí by měla být sladká a šťavnatá.

Pro minimalizaci možných negativních reakcí dítěte na bobule je vhodné zakoupit produkt pouze v sezóně. Je vhodné pěstovat bobule v oblasti bydliště. Borůvky z regálů mohou být ošetřeny chemickými látkami, proto se nedoporučuje kupovat takový produkt během laktace.

Uchovávejte borůvky v chladničce v otevřeném obalu. Skladovatelnost ne více než 7 - 10 dní.

Navzdory blahodárným vlastnostem borůvek, je zavedení do stravy, stejně jako jakékoli nové bobule pro dítě, velmi opatrné.

K diverzifikaci nabídky kojící matky s borůvkami odborníci doporučují nejdříve 3-4 měsíce po porodu. Do této doby se žaludek dítěte postupně přizpůsobuje novým výrobkům v mateřské stravě a riziko negativní reakce je minimální.

Poprvé bude stačit jedna nebo dvě bobule. V první polovině dne je nutné jíst bobule a do dvou dnů sledovat reakci dítěte. Pokud se neobjeví vyrážka, průjem, zarudnutí, svědění, kašel, úzkost, rýma, může se denní dávka zvýšit. V případě negativní reakce byste měli bobule na několik měsíců opustit a zkuste to znovu.

Je vhodné, aby kojící matka použila borůvky ve své přirozené formě, po umytí bobulí v čisté vodě. Při přípravě kompotů nebo infuzí z borůvek je nežádoucí přidávat cukr nebo med.

Berry jam, i když se ukáže chutné a voňavé, nepřinese pro ošetřující matku a její dítě mnoho výhod.

Jak správně zavést dítě do stravy?

Od 8 - 10 měsíců, můžete dát své dítě borůvky jako doplňkové jídlo. V žádném případě by nemělo být kojencům nabízeno bobule po dobu až pěti měsíců. První měsíce života žaludek dítěte přijímá mateřské mléko dobře. Při časném zavedení bobulí do stravy může dojít k narušení střevní mikroflóry, diatéze a problémům se žlučníkem a stolicí..

Je povoleno dávat šťávu z borůvek. V tomto případě se zředí převařenou vodou v poměru 50 až 50.

Pokud není vhodné období pro zahrnutí ovoce v sezóně, můžete si připravit dětský kompot ze zmrazených bobulí. Nedoporučuje se přidávat do kompotu další bobule, sušené ovoce a cukr. Kompot se připravuje v čisté vodě a je dítěti nabízen v teplé formě, počínaje 1 čajovou lžičkou denně.

Denní sazba bobule pro kojící matku nebo jednoleté dítě by neměla být vyšší než 50 - 100 g.

Při správném používání tedy mohou borůvky sloužit jako dobrý doplněk vitaminu pro matku a její dítě, posílit imunitu a dokonce eliminovat některá onemocnění.

Články O Neplodnosti