Hlavní Výživa

Stehy po porodu

V tomto článku podrobně vysvětlím vše o švech po porodu, o tom, jak se o ně správně starat, než zpracovat. Budu mluvit také o době hojení a důsledcích. Tento článek bude velmi užitečný pro matky všech věkových skupin..

Stehy u žen, které se chystají porodit, jsou několika typů. Podívejme se na ně podrobněji..

Stehy v pochvě

Takové stehy se používají v případě různých druhů poranění přímo v samotné ženské vagíně. Když se rány sešívají, používají se niti katgutu. Anestezie bude prováděna s novokainem nebo lidokainem, druhý lék je o něco silnější.

Po porodu budou používat samo-vstřebatelné stehy, nebudete je muset odstraňovat, protože nitě vyjdou za pár týdnů. Takže pokud najdete vlákno, nebuďte vystrašení, pak proces hojení švů probíhá dobře a vlákna postupně začínají vyjít.

Existuje jedna nevýhoda, takový šev bude bolet dva až tři dny, to je normální. Není nutná péče, protože se jedná o vnitřní stehy po porodu.

Stehy na děložním čípku

Příčinou šití na děloze je nejčastěji velké dítě. Nikdo nezačne anestetizovat tento postup, protože po porodu se děložní hrdlo na nějakou dobu jednoduše přestane chovat citlivě a nebudete cítit bolest..

Vnitřní švy po porodu vám nezpůsobí žádné nepříjemnosti ani žádné špatné pocity. Komplikace také nejsou pozorovány. Stehy se nanášejí samo-vstřebatelnými stehy, není třeba je odstraňovat.

Rozkrokové stehy

Možná, pokud porovnáme pocity bolesti při používání šicích materiálů na různých místech, budou šicí materiály na perineu po porodu charakterizovány jako ty, které způsobují největší počet bolestivých pocitů.

Vnější švy po porodu přinášejí mladé matce většinu problémů a nepříjemností. Velmi často způsobují zánět a hnisání, proto by tyto švy měly být nejdůkladnější péčí.

Důvodem je prasknutí perineu během porodu nebo řez perineum gynekologem. Anestezie se ve většině případů provádí lidokainem. Pokud řez není hluboký, bude šev vytvořen s niti z catgutu, pokud je řez hluboký, použije se nylonová nebo hedvábná vlákna. Takové stehy budou muset být odstraněny z lékaře po určité době, protože se rána sama zahojí..

Čas na uzdravení stehu

Kolik švů se zahojí po porodu, nelze s jistotou říci. U každé ženy se to děje jinak, v závislosti na složitosti a obecně na těle ženy.

Kolik stehů se rozpustí po porodu?

Švy po vláknech katgutu se hojí mnohem rychleji než švy po vláknech kapronu nebo hedvábí. Pokud v prvním případě mohou nitě vycházet za pět až šest dní a jizvy samy vymizí do dvou týdnů, pak v případě jiných nití, v nejlepším případě, budou stehy odstraněny za týden a jizva se uzdraví po velmi dlouhou dobu, až tři měsíce.

I po uzdravení se taková jizva u mnoha žen stává citlivou na změny počasí a v takových časech je velmi bolestivá a bolestivá. Aby se jizva vyléčila co nejrychleji, měli byste pečlivě sledovat vaši hygienu.

Protože pokud se do rány dostane špína, doba hojení se může výrazně prodloužit a žena znovu utrpí bolest a zánět.

Zpracování švu

Jak zpracovat stehy po porodu tak, aby se hojily co nejrychleji, je touto otázkou zmatena každá matka, která zažila takový postup. Koneckonců, všichni se tak chtějí rychle vrátit k normálnímu životnímu stylu a rychle se zbavit nepříjemné bolesti na takovém něžném místě..

Taková otázka by měla být nejprve položena vašemu lékaři. Je to lékař, který poskytne profesionální radu a naučí, jak se vyhnout nejhorším následkům po porodu.

Po švech se musíte samozřejmě snažit pohybovat méně, aby na švy nedošlo k žádnému tlaku a napětí. To jim pomůže léčit se rychleji. Dodržujte osobní hygienu a švy ošetřujte antiseptickými přípravky..

Níže jsou uvedeny tipy, které vám hodně pomohou při péči o stehy:

 • Vnější jizva musí být velmi pečlivě omyta teplou vodou a mýdlem, dvakrát denně, ráno a večer.
 • Umyjte se po každé návštěvě toalety, to je nutné!
 • Vyměňte těsnění každou jednu a půl až dvě hodiny, aby došlo k co nejmenší akumulaci vlhkosti. Koneckonců, švy se léčí tak dlouho díky konstantní vlhkosti.
 • Prádlo by mělo být pouze zdarma. Nic tažení, v žádném případě drcení.
 • Nemůžete sedět, pokud jsou švy položeny na rozkrok. Po dvou týdnech se doporučuje začít postupně sedat. Pokud se žena na rozdíl od rady a vedení lékaře stále posadí, za prvé, bude to nesmírně bolestivé a nepříjemné, a za druhé, šev jednoduše zmizí.
 • Je nutné zakoupit prostředky na zácpu v lékárně, ale pokud vaše matka kojí, musíte být velmi opatrní. V tomto případě by nejlepší možností bylo koupit svíčky na zácpu. Nejezte potraviny, které mohou vést k zácpě. Před každým jídlem můžete vypít lžičku běžného rostlinného oleje. Tím se zabrání zácpě a dalším zbytečným problémům..
 • V žádném případě by žena neměla zvedat závaží vážící více než tři kilogramy. Může také vést k zánětu a štěpení švu. Příbuzní a přátelé o tom musí vědět.

Tyto základní tipy umožní mamince dostat se do formy a cítit se lépe, jakmile to bude možné..

Co mám dělat, když mám po porodu stále šev?

Nejprve byste tento problém neměli řešit sami doma. Takové akce mohou věci jen zhoršit. Rozhodně to nepovede k pozitivnímu výsledku. Okamžitě zavolejte lékaře.

Pokud lékař diagnostikoval nesouhlas sutur, ale rána již byla zahojena, není nutné opětovné šití. Pokud rána stále není přišita, budete muset znovu přešit a v takovém případě může lékař předepsat léčivé masti..

Suture komplikace

I po nějaké době, po šití, může žena cítit bolest a nepohodlí. Pocit bolesti po porodu stehy jsou nedílnou součástí zotavení ženy.

Pokud během návštěvy u lékaře nenastanou komplikace, lze předepsat zahřívání kloubů. Tento postup je velmi účinný a rychle pomáhá zmírnit bolest. Masti pro hojení stehů také zmírní bolest. Použití takových mastí by se mělo konzultovat také s gynekologem.

Jak vypadají na perineu po porodu. To je pocit bolestivého zhutnění, něco jako adheze. Šev dva nebo tři centimetry dlouhý se může zdát ženě velmi velký a děsivý. Zvláště pokud to hodně bolí. Těsnění se může zdát silné a ošklivé. Žena by na to měla být připravena..

Čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost?

Mluvili jsme o divergenci švů. Stále však existuje mnoho faktorů, které by měly být monitorovány po šití. Po propuštění z domova možná zjistíte, že rána krvácí. To může být způsobeno odchylkou švu..

Pokud se vnitřní švy náhle začaly bolet, pocity silné bolesti v perineu, hromadění krve, horká kůže v oblasti rány, teplota okamžitě vzrostla okamžitě k lékaři. Obvykle se to všechno děje v nemocnici během prvních tří dnů, po propuštění z domova by to nemělo být, to už není normální.

Po uzdravení stehu může být velmi dlouhá doba narušena podivná bolest. Pronásledují bolest při pohlavním styku s mužem, protože vagína se zužuje kvůli stehu, takže sex pro ženu v práci je bolestivý. Podívejme se blíže na toto téma.

Sex po porodu. Stehy, narušují intimitu?

Kolik dní po narození mohu mít sex? Odpověď je ne! Minimálně měsíc, ne dříve. Samozřejmě, musíte počkat na uzdravení stehu a na okamžik, kdy krev přestane vynikat.

Toto je nezbytné pravidlo, mělo by být dodržováno. Pokud se tato doporučení nedodrží, může mít sex za následek, že žena má zánětlivý proces v děloze a krvácení. Obnovení intimního života dříve než o měsíc později způsobí velké poškození zdraví ženy, například proces regenerace těla zpomalí.

V období po porodu mají téměř všechny ženy slabou sexuální touhu. Existují důvody. Ženy se bojí zažít bolest během pohlavního styku, existuje strach, že se po porodu považují za ošklivé a jejich muž s nimi je jen z lítosti.

Po narození dítěte má žena mateřský instinkt, jako by klikala. Během tohoto období může manžel zcela přestat mít zájem o manželku. Ve většině případů sexuální touha žen zmizí na měsíc nebo i více..

V tomto případě by měl člověk počkat, dokud se jeho touha nevrátí k jeho milovanému. Měl by být měkčí a netrvat, protože žena může mít úplnou averzi k sexu.

Materinský instinkt zcela přerušuje ženské libido a není s tím nic dělat, je to příroda. Pokud je tedy člověk laskavý a zdvořilý, pak toto období propadne rychleji. Také psychologické faktory velmi ovlivňují touhu ženy, pokud jde o sex. Znovu se bojte zažít bolest, největší strach ze ženy. Je to, jako by se zaklínal do hlavy a sex byl uvalen.

Žena může chtít sex, ale její touha bude blokována strachem. To by mělo být také pochopeno a přijato. Když se člověk začne tlačit, urazit, často se od něj žena ještě více uzavře a strach zesílí. Tentokrát stačí přežít, to jde. Je třeba věnovat náležitou pozornost. Pomoc s dítětem, podpora ve všem.

Na příkladu dalších žen, které znám, mohu říci, že se odehrává vše, co je uvedeno v tomto článku.

Osobně jsem osobně vydržel dvě narození, šili dvakrát. Poprvé byl plod velmi velký a lékaři provedli řez. Bez úlevy od bolesti je strašně bolestivé. Catgut byl šitý nitěmi, které o pár týdnů později vyšly samy. Ale po prvním narození asi dva měsíce jsem nemohl sedět, zatímco doktoři říkali, že bude možné se posadit za měsíc.

Posadil jsem se. Nemohl od divoké bolesti. Dokonce i pohybující se kolem domu, ohýbání se, bylo bolestivé se narovnat. Každá žena má jinou zkušenost. Pro někoho stačí měsíc na úplné uzdravení, někdo trpí nějakou dobu. Asi rok bolely švy pro každou změnu počasí, nic nepomohlo. S druhým dítětem bylo všechno mnohem jednodušší..

Nedělali řez, sám explodoval ve staré jizvě. Prošívaná novokainovou analgézií. Ale tato anestézie mě nezachránila vůbec, cítil jsem veškerou bolest, jako poprvé. Nejpozoruhodnější však je, že po porodu jsem po jednom dni seděl lehce do strany a po dvou týdnech jsem už seděl doma klidně, bez bolesti a dalších nepříjemných pocitů.

Nejlepší je zpracovávat švy doma brilantní zelenou. Ne moc, samozřejmě, kousky. Ale to rychle zaschne ránu a uzdraví se. Chcete-li zabránit zácpě, můžete použít glycerinové čípky.

K urychlení hojení švů můžete použít několik cvičení doma. Nejúčinnější je zadržování proudu moči, zatímco svaly vagíny se stahují.

Držte napětí by mělo být asi 5-7 sekund, s opakováním 7 krát. Můžete také uvolnit a napnout svaly pánve. Cvičení je krásné ve své jednoduchosti a účinnosti. Nekomplikované a přinášejí očekávaný efekt..

Samozřejmě by se člověk měl přísně řídit pokyny lékařů.

Často se však stává, že žena sama podle svých pocitů rozumí, jak a co je třeba udělat. Koneckonců, každý zná své tělo lépe než kterýkoli jiný lékař. Článek obsahuje nejdůležitější a nezbytné tipy pro péči o stehy po porodu.

Ale neměli byste zapomenout na své tělo. Pokud vás trápí bolest, bez horečky a jiných příznaků, nerozdělujte se na lékaře. Při vyšetřování vaší rány může lékař vlastními silami vyvolat vaše stehy, což vám způsobí bolest a nepohodlí.

Pokud je rána chvějící, v oblasti šití a pálení jizvy pociťuje pálení, měl by být konzultován lékař. Potom neutahujte a nehledejte pomoc odborníka.

Pokud budete sledovat své zdraví, pak vám vaše tělo také děkuje. Postarejte se o své švy po porodu, dodržujte pravidla osobní hygieny. Poprvé po porodu je pro ženu a pro celou její domácnost nejtěžší.

Muž musí rozumět své ženě, pochopit její poporodní stav, přijmout ji jako celek. Dodržováním těchto tipů budete brzy moci začít normální, krásný život.!

Stehy po porodu: jak urychlit hojení?

Některé okolnosti mohou zastínit první týdny po narození dítěte. To platí zejména pro stehy po porodu, kterým se často nelze vyhnout. Pokud se bez nich neobejdete, musíte po porodu dodržovat určitá pravidla, aby nedocházelo k žádným komplikacím a hojení proběhlo co nejrychleji.

Ekaterina Svirskaya
Porodník-gynekolog, Minsk

Jednou z nejčastějších komplikací při porodu jsou slzy během porodu měkkých tkání porodního kanálu, které zahrnují děložní hrdlo, vagínu, perineum a vnější genitálie. Proč se to děje a je možné se vyhnout stehu? Ve skutečnosti je nemožné určit jediný důvod pro přestávky. Ale některé z nich mohou být ovlivněny..

Nejprve je třeba si uvědomit, že pouze zdravé tkáně mají dostatečnou pružnost a roztažitelnost. Zanícená tkáň je křehká a oteklá, proto se při jakémkoli mechanickém působení neprotahuje, naruší. Takže jakýkoli zánět genitálií v předvečer může vést k prasknutí během porodu. Asi měsíc před narozením by tedy každá žena měla podstoupit vyšetření a na mikroflóru projít skvrnou. Pokud je zjištěn zánět, je léčba rozhodně předepsána s následným sledováním její účinnosti. Dalším důvodem snížení pružnosti tkáně jsou předchozí zranění (jizvová tkáň neobsahuje elastická vlákna, a proto je prakticky neroztažitelná). Takže, pokud byl perineální řez proveden u předchozích narození, zpravidla se u následných narození může obejít i bez něj.

Dalším důvodem pro přerušení porodu je rychlý porod, nedostatek koordinované práce ženy a porodní asistentky, velká velikost dítěte nebo nesprávné vložení již existující části plodu. V ideálních porodech se plod pohybuje po porodním kanálu postupně a tkáně budoucího těla matky mají čas se přizpůsobit rostoucímu tlaku, stále více se protahují. Pokud tělo nemá čas se přizpůsobit, pak to vede k narušení krevního zásobení a výskytu otoku tkání porodního kanálu, což nevyhnutelně končí prasknutím.

Stehy po porodu: oprava slz a řezů

Všechna poranění porodního kanálu podléhají povinnému léčení. Začíná se zkoumáním porodního kanálu ihned po oddělení placenty. Pro šití malých prasklin děložního čípku není nutná analgezie, protože v děložním čípku nejsou receptory bolesti. Pokud je nalezena velmi hluboká mezera (což je vzácné), je žena ponořena do celkové anestezie, aby vyšetřila hloubku mezery v dutině dělohy. Krční slzy se sešívají absorbovatelným materiálem.

Po prozkoumání děložního čípku jsou vyšetřeny stěny pochvy. Pokud během porodu dojde k několika přestávkám a nejsou hluboké, bude stačit lokální anestézie - okraje rány jsou odříznuty léky proti bolesti. Při hlubokých a vícenásobných prasklinách se používá celková anestézie. Pokud byla při porodu použita epidurální anestézie, pak anesteziolog při šití přiřadí k existujícímu katétru analgetikum. Slzy ve stěnách vagíny jsou šity absorbovatelnými stehy, které není třeba odstraňovat.

Malé praskliny vnějších genitálií často nevyžadují šití, protože se hojí rychle, ale tato část porodního kanálu je velmi dobře zásobena krví, takže pokud jsou trhliny doprovázeny krvácením, musí být po porodu šity. Poškození vnějších genitálií je velmi bolestivé, takže lékařské manipulace v této oblasti často vyžadují celkovou anestézii. Stehy jsou navrstveny velmi tenkými absorbovatelnými nitěmi, které není třeba odstraňovat.

Na konci poporodního vyšetření se obnoví integrita perinea. V současné době jsou stehy po porodu častěji šity absorbovatelným šicím materiálem a nevyžadují odstranění, méně běžné nodulární neabsorbovatelné švy.

Samostatným případem přišití při porodu jsou stehy za císařským řezem. Dříve, s císařským řezem, bylo břicho vyříznuto uprostřed „od pupku po pubis“ a byly aplikovány přerušované stehy. Nyní dělají malý řez podél ochlupení. Nejčastěji se používá speciální kontinuální kosmetický šev, méně často - uzlové švy nebo kovové svorky. Stehy po řezu císařským řezem jsou odstraněny 7. až 9. den. Po řádné péči zůstává rok po operaci bílá jizva tenká jako nit, kterou snadno zakryjí i spodní část bikin..

Poporodní léčení sutury

Samozřejmě, že všechny mladé matky se zajímají o otázku, kolik sutur se uzdraví po porodu? Tento proces tedy závisí na velikosti poškození, řádné péči, obecném stavu těla, metodách a materiálech použitých při šití. Při použití přírodních nebo syntetických vstřebatelných materiálů dochází k hojení ran během 10-14 dnů, švy se rozpadnou přibližně za měsíc. Při použití kovových držáků a neabsorbovatelného materiálu se tyto materiály po porodu odstraní v průměru 5. den v nemocnici před propuštěním. V tomto případě bude hojení ran delší - od 2 týdnů do 1 měsíce.

Stehy v pochvě a na děložním čípku

Self-vstřebatelné stehy v pochvě a na děložním čípku nepotřebují zvláštní péči. Nemusíte je zpracovávat a odstraňovat, stačí zajistit úplný klid a čistotu. Poporodní exkrece je ideálním substrátem pro růst patogenních bakterií. Proto je třeba během prvních tří týdnů po narození pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny, aby se infekce nedostala do genitálního traktu. Před každou návštěvou toalety a výměnou podložky si důkladně umyjte ruce mýdlem. Po záchodu odstraňte staré těsnění zepředu dozadu. Umyjte rozkrok teplou vodou a mýdlem. Směr pohybu a proud vody by měl být vždy z genitálií do konečníku. Po umytí genitálií je nutné je vysušit ubrouskem nebo dobře absorbujícím ručníkem. Takový ručník, jako spodní prádlo, musí být vyměněn, když je kontaminován sekretem okamžitě a denně - pokud to všechno zůstává v čistém vzhledu. I když nemáte pocit nutkání k močení, ujistěte se, že jít na záchod každé 3-4 hodiny. V prvním měsíci po porodu však nebude možné se vykoupat.

Rozkrokové stehy

Přítomnost stehů na perineu bude vyžadovat ještě důkladnější hygienu. V prvních dvou týdnech to bolelo docela špatně, je těžké chodit a je zakázáno sedět, matky se krmit, zatímco ležely, také musely jíst, když ležely nebo ležely. To se nevztahuje na toaletu, protože na toaletu můžete sedět již první den po narození dítěte. Při mytí rukou a rozkroku použijte mýdlo s antiseptikem. Nedotýkejte se švů rukama. Těsnění v prvních dnech musí být často měněna, někdy každé 2 hodiny, protože pro nejrychlejší hojení rány musí být udržována v suchu. Používejte speciální jednorázové poporodní kalhotky nebo volné bavlněné prádlo.

Když jste v nemocnici, léčí stehy dvakrát denně porodní asistentka, za použití řešení „manganistanu draselného“ nebo „zpětné vazby“. Odstranění závitu je bezbolestný postup, který významně eliminuje nepříjemné pocity.

V prvních dnech po porodu musíte stolici odložit, proto je lepší nejíst obiloviny, ovoce, zeleninu a další produkty, které stimulují pohyby střev. Obvykle to nezpůsobuje velké problémy, protože před porodem se provádí klystýr. Po 3 dnech, projímadlo pomůže obnovit stolici, pokud je to nutné. Abyste předešli zácpě, můžete před jídlem vypít polévkovou lžíci rostlinného oleje, poté stolice změkne a neovlivní hojení švů..

Po odstranění stehů a propuštění z nemocnice, pokud se léze léčí dobře, není potřeba léčení. Posezení na pevné látce je povoleno pouze po 2 týdnech a pouze na zdravé hýždě, naproti boku řezu.

Během dne několikrát proveďte následující cvičení: zatáhněte za svaly vagíny, perineum a konečníku. Jste v tomto stavu na několik sekund a poté uvolněte svaly. Potom vše opakujte. Cvičení lze provést během 5-10 minut. Stimuluje průtok krve do orgánů a přispívá k jejich lepšímu uzdravení. Uzly absorbovatelných stehů spadnou kolem třetího týdne. Od bolesti a svědění v oblasti švu pomůže infuze heřmánku. Takovou infuzi lze omýt, nebo ji můžete navlhčit gázovým polštářkem a připojit ji k ráně na 1-2 hodiny. Některé ženy používají studené obklady. Za tímto účelem se drcený led vloží do sterilní gumové rukavice. Rukavice se aplikuje na ránu po dobu 20-30 minut. Během prvního měsíce se pokuste dlouho nesedět a stát. Je lepší ležet na vaší straně a sedět na polštáři nebo kruhu. Na konci prvního měsíce po narození musíte navštívit gynekologa na prenatální klinice. Prohlédne švy, v případě potřeby odstraní zbývající absorbovatelná vlákna.

Švy po císařském řezu

Švy po císařském řezu. Ženy, které měly císařský řez, by měly být připraveny na skutečnost, že bolest v oblasti pooperační rány bude narušena po dobu 2-3 týdnů. V prvních dnech musíte používat léky proti bolesti. V tuto chvíli, když chodíte, musíte nosit pooperační obvaz nebo si svázat žaludek s plenkou.

Spát v posteli nestojí za to, protože včasné vstávání a mírná aktivita (péče o dítě, chůze po chodbě) nejen zlepšuje pohyblivost střeva, ale také přispívá k lepší kontrakci dělohy a rychlejšímu hojení pooperační rány. Když jste v nemocnici, ošetřující sestra ošetřuje stehy antiseptickým roztokem denně a mění obvaz. Je důležité chránit tento obvaz před vodou, proto jej při mytí zakryjte ručníkem. Musíte zajistit, aby oděv přiléhající k ráně byl vždy čistý. Spodní prádlo, včetně noční košile, se mění každý den a jak se špiní, ještě častěji.

Po odstranění stehů můžete být propuštěni domů a osprchovat se. Další zpracování švu již zpravidla není nutné. První 2 týdny po propuštění by měla být pokožka dvakrát denně omyta mýdlem a vodou. Po umytí kloubů je jemně poklepejte do sucha jednorázovým nebo čerstvě umytým ručníkem..

Dokud se rána úplně nezhojí, doporučujeme nosit lehké prodyšné spodní prádlo. Silné spodní prádlo může po císařském řezu poškodit šev. Nejlepší volbou jsou volné bavlněné kalhoty s vysokým pasem. V prvním měsíci po narození se novorozené matce nedoporučuje zvedat závaží více než hmotnost dítěte. Je také nutné nosit speciální poporodní obvaz. Zpočátku může být jizva velmi svěděná, je spojena s léčebným procesem, stačí ji tolerovat. Na konci druhého týdne po porodu můžete začít mazat jizvu krémy a masti, které zlepšují regeneraci kůže.

Poporodní komplikace

Pocit těžkosti, plnosti, bolesti v perineu může mluvit o hromadění krve (vytváření hematomu) v oblasti poškození. Obvykle se to stane během prvních tří dnů po porodu i v nemocnici, takže byste měli okamžitě informovat svého lékaře o tomto pocitu..

K divergenci švů dochází nejčastěji v prvních dnech nebo bezprostředně po odstranění, zřídka později. Důvodem může být předčasné sezení, náhlé pohyby, porušení sterility a špatné přizpůsobení tkání při šití, jakož i nedodržování hygienických pravidel po porodu. Jedná se o vzácnou komplikaci, ke které dochází při vážných hlubokých perineálních slzách. Pokud po propuštění domů začne oblast stehu krvácet, bolí, zčervená, objeví se hnisavý výtok, je naléhavě nutné se poradit s gynekologem, protože infekce se s největší pravděpodobností spojila a objevil se zánět. Pro léčbu bude třeba ránu ošetřit různými antiseptiky a někdy může být vyžadována speciální chirurgická léčba..

Komplikace po porodu vyžadují okamžitou léčbu, protože mohou vést k velmi závažným následkům - poporodní peritonitida (zánět břišní dutiny) nebo sepse (běžná infekční léze celého těla, která se šíří krví). Pokud se tedy ve vašem stavu něco vadí, nezapomeňte se poradit s lékařem.

Vnější stehy po porodu po tom, kolik se uzdraví

Obsah článku

ObsahJak se o sebe postarat samiCo musíte věnovat zvláštní pozornost Možným komplikacím Příčina nepohodlí Výhody se vstřebatelným šicím Jak dlouho si švy po narození vyřeší možné komplikace Cvičení pro včasné uzdravení Komplikace poporodních šicích švů

Jak se starat

Zkušené matky umí zrychlit proces obnovy vnějších kloubů po porodu, mají ve svém arzenálu mnoho účinných a osvědčených prostředků: speciální krémy a gely, opláchnuté zraněné povrchy s odvarem bylin a květů (nezapomeňte na léčivé vlastnosti heřmánku, šalvěje, měsíčku), aplikaci antiseptická a antibakteriální mýdla bez parfémů a barviv.

Samostatně můžete urychlit proces obnovy a zlepšit svůj celkový stav podle následujících jednoduchých pravidel:

Zajistěte, aby pracovníci kliniky léčili problémovou oblast roztokem manganistanu draselného nebo jinými dostupnými prostředky dvakrát denně.
Nezapomeňte podle potřeby vyměnit hygienické vložky.
Kupte si jednorázové spodní prádlo nebo upřednostňujte měkké a přírodní tkaniny.
Pokud chcete rychle vrátit plochý žaludek, je poprvé zakázáno nosit přiléhavé kalhotky, které mají tendenci vyvíjet tlak na orgány a narušovat krevní oběh.
Nesedejte (zejména na měkkém povrchu), abyste vyloučili riziko zlomení kloubu.
Musíte pečlivě sledovat čistotu intimní oblasti pomocí čisté tekoucí vody, antibakteriálního mýdla (nebo sprchového gelu).
Pokud není možné osprchovat se a důkladně se umýt, můžete si koupit antibakteriální mokré ubrousky bez zápachu nebo čirý antiseptický sprej a použít je v extrémních případech.
Musíte si pamatovat, abyste se vyprázdnili, pomůže to mírně zmírnit zátěž a bolestivé pocity..
Je důležité jíst a pít hodně vody, aby se zabránilo zácpě a jiným problémům s trávicím traktem.
Zapomenout na cukr, pečivo a sycené nápoje, takové jídlo inhibuje hojení pokožky.
Ošetřující lékař musí pacientovi poskytnout doporučení ohledně péče o poškozené klouby. Tyto tipy je třeba dodržovat, aby se v budoucnu zabránilo komplikacím..
Zapomeňte na vzpírání. Pokud žena dodržuje tyto tipy, proces hojení bude mnohem rychlejší a bezpečnější

Ale pokud nechcete poslouchat své tělo a ignorovat jeho signály všemi možnými způsoby, můžete se ze své vlastní zkušenosti poučit o řadě komplikací, které jsou v této fázi možné

Pokud žena začne tyto tipy dodržovat, proces hojení bude mnohem rychlejší a bezpečnější. Ale pokud nechcete poslouchat své tělo a ignorovat jeho signály všemi možnými způsoby, můžete se ze své vlastní zkušenosti poučit o řadě komplikací, které jsou v této fázi možné.

Čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost

Mluvili jsme o divergenci švů. Stále však existuje mnoho faktorů, které by měly být monitorovány po šití. Po propuštění z domova možná zjistíte, že rána krvácí. To může být způsobeno odchylkou švu..

Pokud se vnitřní švy náhle začaly bolet, pocity silné bolesti v perineu, hromadění krve, horká kůže v oblasti rány, teplota okamžitě vzrostla okamžitě k lékaři. Obvykle se to všechno děje v nemocnici během prvních tří dnů, po propuštění z domova by to nemělo být, to už není normální.

Po uzdravení stehu může být velmi dlouhá doba narušena podivná bolest. Pronásledují bolest při pohlavním styku s mužem, protože vagína se zužuje kvůli stehu, takže sex pro ženu v práci je bolestivý. Podívejme se blíže na toto téma.

Možné komplikace

První komplikace se mohou objevit již v nemocnici. Nejčastěji se vyskytují následující podmínky:

Výskyt zarudnutí v ráně, otok, zvýšená bolest je známkou infekce. V počáteční fázi je v nemocnici předepsána fyzioterapie. Efektivně aplikujte křemene na rány, ultrafialové nebo infračervené záření.

Někdy se na švech objeví bílý povlak. To je příznak plísňové infekce. Aby kandidóza nezpůsobila nesrovnalosti na okrajích rány, je nutné ošetření antifungálními masti. Účinné přípravky na bázi klotrimazolu, pimafucinu. Jednají lokálně.

Pokud jsou stehy po porodu shnilé, je nutné jmenovat antibiotika. Taktika závisí na závažnosti zánětu. V těžkých případech je rána otevřena v lokální anestézii, odstraní se hnisavý obsah, promyje se antiseptickými roztoky:

 • furatsilin;
 • peroxid vodíku;
 • manganistan draselný.

Někdy používají ubrousky namočené do roztoků proteolytických enzymů. Pomáhají očistit povrch rány a urychlit hojení. Po ošetření se perineum uzdravuje sekundárním napětím, aniž by táhlo okraje nití.

Pokud je céva v oblasti epiziotomické rány poškozena, může se hromadit krev a vytvoří se hematom. Krev se může hromadit ve stydkých pyskách, impregnovat vlákninu. Žena pociťuje zvýšení bolesti v perineu, pocit plnosti v oblasti rány. Velké hematomy mohou vyvíjet tlak na konečník, močový měchýř a ztěžovat jít na záchod. Tělesná teplota zůstává normální.

Léčba hematomu závisí na jeho velikosti. U malých velikostí se na zaostření použije ledová bublina. Velké hematomy vyžadují operaci.

V nemocnici nebo po přijetí domů může dojít k divergenci okrajů jizvy. Tato podmínka ohrožuje pouze rány na perineu. Zkušenosti o tom, zda se vnitřní švy mohou rozejít, jsou marné. Příznaky nebezpečné situace jsou následující:

 • zvýšená bolest;
 • otok;
 • švy, jako by „tahaly“;
 • zarudnutí rány.

Co dělat, když jsou švy otevřené?

O tom musíte informovat svého lékaře. Pokud se v nemocnici objeví příznaky, bude taktika záviset na délce a závažnosti patologie. Po 1-2 dnech je rána ošetřena antiseptiky a jsou znovu aplikovány stehy. Pokud existují známky hnisání, je třeba antibiotika a očištění rány. O tom, jak v tomto případě zpracovat poporodní švy, se rozhoduje samostatně. Mohou být použity antibiotické masti, antiseptika..

Ženy s rozporem doma nejsou znovu zašity. Doporučují léčbu antiseptiky, hygienu, předepisují antibakteriální léky ve formě mastí.

2 týdny po narození si některé mladé matky stěžují, že stehy jsou svědivé. Tento příznak se týká běžných projevů procesu hojení ran. Pokud neexistují žádné další známky zánětu, pak není nutná zvláštní léčba.

Důvod nepohodlí

Někde 3 týdny po narození dítěte začínají mladé matky vyslovovat stížnosti, které bolí po porodu. Navíc to může být na svém místě. Tento proces je samozřejmě normou pro hojení ran, která je nyní místem pro opravu mezery. Skutečně se divergence tkání považuje za poškození kůže - a začíná zánět, což je přirozená reakce imunitního systému.

Zčervenání (důsledek dilatačních cév), lokální edém (změna tlaku ve tkáních) a bolest (podráždění receptorů) jsou také přirozené. Někdy se však stane, že všechny tyto projevy jsou výsledkem patologických stavů nebo špatných návyků. Pak se žena v práci obává otázkou: „Proč bolí po porodu bolení?“ A v tomto článku jsme zkoumali hlavní důvody:

 • Sexuální kontakt - během těhotenství, zejména v posledním trimestru, a v prvním měsíci po vzhledu dítěte může prakticky zmizet. V tu chvíli, když se žena rozhodla, že se vše uzdravilo a že by mohla mít sex, mohla by udělat chybu a to by vedlo k tomu, že místa škrábanců začnou bolet. To se děje v důsledku nedostatečného mazání a suchosti vagíny, což celkově vytváří zvýšený tlak na perineum. Pravidelný lubrikační nebo zvlhčovací gel pomůže snížit zátěž a podle toho i bolestivé pocity..
 • Vzpírání, časté dřepy - zvedání těžkých předmětů nebo již dospělého dítěte, způsobuje zvýšení nitrobřišního tlaku u ženy při porodu, který také tlačí na pánevní bránici a přechází na stehy od porodníka-gynekologa. Za účelem řešení tohoto problému je nutné vyloučit zvedání věcí těžších než 1 až 2 kilogramy..
 • Hnisavé procesy jsou vzácné, ale taková možnost je možná. Projevuje se jako zarudnutí, bolest a hlavně hnisavý výboj. Pak byste se měli co nejdříve poradit s lékařem a zajistit odpovídající léčbu, protože poporodní výboj je vynikající živnou půdou pro různé mikroflóry. Také tento stav neprojde sám o sobě a může znamenat specifické onemocnění.
 • Zácpa je zvláště důležitá pro stehy během prvních 1 až 2 měsíců. Obvykle „tuhost“ výkalů tvoří množství spotřebované vody, které během kojení ve velkých dávkách vede k tvorbě mledziva a v průběhu času i mléka. To lze samozřejmě napravit například pomocí glycerinových čípků, ale je docela možné to udělat bez použití léků - stačí dodržovat pitný režim. Pokud je pitná voda již jednoduše nesnesitelná, můžete přejít na zelený čaj, přírodní šťávu (ne z citrusových plodů - to je alergen), bylinné infuze.

Pokud jste vyloučili nebo léčili všechny výše uvedené stavy a uplynuly 2 týdny, ale stále cítíte bolestivé pocity, pak to znamená, že došlo k poškození hojení.

Výhody sevření absorbujících švů

Poporodní švy lze rozdělit na interní a externí. Vnitřní vynucení s prasknutím děložního čípku a stěn vagíny. Příčinou je rychlé dodání, velký plod a neúplné otevření dělohy.

Přístup k švům je obtížný a není nutný nový zásah. Doba resorpce přímo závisí na složení vláken. Materiály se považují za absorbovatelné, pokud se jejich pevnost ztratí po dobu 30-60 dnů. Vliv vody a bílkovin na složení šicí tkáně.

Pro šití použijte:

 1. Catgut, vlákna zmizí od 30 do 120 dnů, v závislosti na tloušťce materiálu.
 2. Lavsan - od 20 do 50 dnů.
 3. Vicryl - 50–80 dní.

Samorezavé švy nevyžadují další zpracování. Za měsíc se rozhodnou sami. Je nutné pouze dodržovat osobní hygienu, vyhýbat se sexuálním vztahům po dobu 2 měsíců, nenosit těžkosti a včasně předcházet problémům s pohybem střev. Lékaři doporučují vzít před jídlem lžíci rostlinného oleje, aby se usnadnil proces stolicí..

Jak dlouho vyřeší šití po dodání možné komplikace

Poměrně často, po propuštění (po 1-2 týdnech), žena začne cítit bolest a nepohodlí v oblasti švu

Je velmi důležité reagovat na takový příznak včas, jinak se stav může ještě zhoršit

Poranění po porodu mohou způsobit takové komplikace:

1. Bolest. Tento příznak se projevuje po každé operaci a porod není výjimkou. Jako léčbu k úlevě od bolesti můžete použít speciální masti (Kontraktubeks) a suché oteplování. Silnější léky lze užívat pouze tehdy, když žena kojí. V opačném případě jí většina analgetik nemůže být předepsána, protože mohou negativně ovlivnit stav dítěte..

2. Při ostrém pohybu nebo při sportu může dojít k divergenci švů. V tomto případě se doporučuje naléhavě zavolat lékaře, protože z rány vytéká krev. Tento stav je navíc nebezpečný, protože infekce může vstoupit do otevřené svalové tkáně, což může vést k zánětu, horečce a horečce.

3. Svědění. Obvykle tento příznak nenaznačuje přítomnost patologií nebo infekcí v ráně. Naopak, signalizuje příznivý léčebný proces, proto by neměl u žen působit úzkost.

Chcete-li mírně snížit závažnost svědění, je třeba ji omýt teplou vodou. Nedoporučuje se používat žádné léky na svědění..

4. Potlačení ran je jednou z nejnebezpečnějších komplikací. Příznaky jsou:

• zvýšení tělesné teploty;

• vzhled nepříjemného zápachu ze švu;

• vzhled hnisavého výboje z rány z matně žluté do tmavě hnědé;

• bolest během stehu.

Pokud je rána potlačena, doporučuje se ženě co nejdříve vyhledat lékaře. Po vyšetření Vám lékař předepíše potřebné masti a antibiotika. Nejúčinnější léky k odstranění zánětu jsou takové masti: Malavit, Levomekol, Vishnevsky.

Pokud jizvy přetrvávají, může být ženě předepsáno používání chlorhexidinu a peroxidu vodíku pro každodenní mytí stehu.

Je důležité vědět, že těžké hnisání rány je nebezpečné nejen pro zdraví matky, ale také pro dítě, zejména pokud žena kojí dítě. 5

K otevření vnitřního krvácení může dojít, pokud dojde k porušení pravidel pro nošení volných oděvů a sezení během prvních týdnů po operaci. Tento stav je velmi nebezpečný, proto vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

5. K otevření vnitřního krvácení může dojít v rozporu s pravidly pro nošení volného prádla a sezení během prvních týdnů po operaci. Tento stav je velmi nebezpečný, proto vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Okamžitě před propuštěním by měl ošetřující lékař sdělit přibližné datum pro odstranění stehů. Pokud žena zůstane v nemocnici po dostatečně dlouhou dobu, může odtamtud odstranit její stehy. Pokud bude propuštěna domů, bude muset po chvíli znovu navštívit lékaře.

Při odstraňování stehů pacient nemusí znovu chodit do nemocnice, protože tento postup netrvá déle než čtyřicet minut as dobrým zjizvením lékař nechá pacienta toho dne vrátit domů.

Je důležité vědět, že i po uspokojivém stavu rány po odstranění stehu se doporučuje, aby žena byla opatrná a vyhýbala se zvedání závaží. Může se vrátit ke svému obvyklému životnímu stylu nejdříve šest měsíců po počátečním šití

Cvičení pro rychlé zotavení

Pro urychlení opravy tkáně můžete provádět speciální cvičení. Je třeba si uvědomit, že před odstraněním švů nemůžete provádět cvičení s únosem (rozmnožováním) nohou.

V prvních dvou dnech se cvičení provádí při ležení v posteli. Patří mezi ně ohýbání nohou v kloubních kloubech a poté v kolenních kloubech. V budoucnu je zvedání pánve podporováno podporou na ohýbaných nohách. Užitečná dechová cvičení. Délka výuky - 15 minut.

V následujících dnech je gymnastika prováděna v klidu a její trvání se zvyšuje na 20 minut. Kroucení a mělký trup, stojící na nohou, lehké dřepy jsou přidány. Je zobrazena periodická komprese svěrače řiti během dne a pokusů o dočasné zastavení proudu moči během močení. Taková cvičení pomáhají obnovit tok tkáně krve a urychlit hojení..

Komplikace poporodních stehů

Pokud byla žena po porodu šitá, je každý den vyšetřována lékařem. Pokud nebyla zjištěna žádná porušení, pak je standardní postup zpracování: peroxid vodíku a roztok zelené nebo manganové. Pokud jsou zaznamenány odchylky od normy, pak je rozhodnuto v závislosti na situaci.

Švy se rozdělily

Pokud se rána ještě nezhojila a švy se rozšířily, aplikují se znovu. Pokud se rána uzdravila a několik stehů švu se rozdělilo, může lékař situaci opustit tak, jak je (za předpokladu, že nehrozí život ženy). Pokud byl celý šev otevřen, bude nutné ránu přeříznout a znovu sešít. Šití se mohou rozpadnout, když je žena propuštěna z nemocnice. Tato skutečnost vyžaduje okamžité nouzové volání do nemocnice..

Švy slaví

Správné zacházení se stehy, které se normálně zahojí, bylo zmíněno výše. V případě, že je detekován zánět nebo hnisání vnitřních nebo vnějších poporodních stehů, stanoví lékař dodatečná opatření k léčbě ran.

Hygienická péče bude doplněna tampóny s masti na švy. Lze použít levomikol, Vishnevsky mast nebo jiné masti, které zmírňují zánět a hnisání. Pokud zjistíte, že abnormální vaginální výtok je již doma, měli byste druhý den vyhledat radu s lékařem.

Stehy bolí

Bolest po aplikaci vnějšího i vnitřního švu bude v každém případě. Normálně by bolest z vnitřku měla zmizet 2 dny po narození. Pohodlí při použití externích švů bude přítomno mnohem déle. Zvláště pokud nedodržíte režim a pokusíte se sednout brzy.

Pokud se bolest objeví pouze při sezení, je to normální (pokud není příliš silná a lze ji tolerovat). Pokud ale cítíte nepohodlí, když stojíte nebo vleže, může to znamenat zánětlivý proces. V tomto případě nelze bolest tolerovat. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Poporodní švy jsou stehy po chirurgickém zákroku. Aby se rychle a bezpečně uzdravili, musíte se o ně řádně postarat. Po narození dítěte samozřejmě budou stačit i další starosti. Ale věřte mi, vaše dítě potřebuje zdravou mámu. Čím pečlivě se staráte o švy, tím rychleji se vyléčí a přestanou vyžadovat pozornost.

Doporučujeme vám, abyste si přečetli: Vlastnosti operace a péče o řezy provedené během porodu

Lékařský alkohol

Lékařský 40% alkohol používejte pouze v extrémních případech, pokud se šev začne místy otrávit, měl by být ošetřen pouze šev, zdravá kůže kolem poškození bude předsušena, což vede ke špatnému uzdravení. Pokud však švy slaví, neléčte samy, je lepší poradit se s odborníkem.

Před ošetřením ran si důkladně umyjte ruce mýdlem, nejlépe loktem. Pokud na ráně zjistíte bílé výrůstky, neměli byste je očistit - to znamená, že se vytvoří nová vrstva epitelu. Pokud jsou odstraněny, pak se později na těchto místech vytvoří jizvy.

Dodržujte osobní hygienu, manipulujte se švy, máte pozitivní náladu, podpora milovaných je nyní více než kdy jindy potřeba. Vaše nálada je předána dítěti, dejte mu šťastné dětství! Hodně štěstí a rychlé zotavení.!

Jak se starat a jak zpracovat stehy po porodu

Aby se stehy rychleji vyléčily a nezpůsobovaly nepříjemnosti mladé matce, je důležité se o ně v postpartálním období pečlivě starat a pečlivě je zpracovávat, dokud nejsou úplně uzdraveny. Za tímto účelem musí žena po porodu přísně dodržovat následující pravidla:

 • Udržujte klouby suché a čisté - poporodní výboj způsobuje trvalé šití kloubů, což vede k jejich dlouhodobému hojení. Je nutné používat podložky vyrobené z bavlněné tkaniny, které by se měly měnit, jakmile se zvlhčí, ale ne méně než jednou za 1,5 až 2 hodiny;
 • Po každém záchodu je nutné perineum a genitálie jemně omýt mýdlovým roztokem a osušit čistou gázovou utěrkou;
 • Každý den, dvakrát denně, upravujte švy roztokem chlorhexidinu a pak brilantně zelenou;
 • Používejte prádlo pouze z přírodních tkanin, aby pokožka a švy mohly „dýchat“;
 • V případě špatného hojení ran se křemenné genitálie provádějí pod dohledem zdravotnického personálu.

Toaleta a intimní hygiena s poporodními stehy

první dny po porodu, komplikované stehy, může být poporodní žena obtížná při návštěvě toalety. Při močení a močení v oblasti rány si žena stěžuje na bolest a těžké pálení. S tím se můžete vyrovnat, pokud ihned po návštěvě toalety omyjte perineum a genitálie teplou vodou a mýdlem a poté je pečlivě osušte čistým hadříkem.

Při vyprazdňování je nesmírně důležité nezatěžovat a nezatěžovat přední břišní stěnu, aby nedošlo k vykrvácení stehu nebo jejich divergenci. Pokud není možné vyprázdnit střevo v důsledku zácpy, sestra dá ženě očistný klystýr

Po návštěvě toalety je nesmírně důležité sledovat čistotu genitálií a oblast kloubů. Jsou požadována mýdla, po kterých jsou švy opět ošetřeny brilantní zelenou

Jsou sexuální a poporodní stehy kompatibilní?

Doporučuje se obnovit intimní vztahy po šití během porodu, pouze pokud jsou úplně zahojeny, jinak patogeny proniknou do ran a může začít zánětlivý proces. Časný nástup sexuální aktivity v přítomnosti šití je plný jejich divergence a infekce.

Kolik stehů se po porodu léčí a bolí?

Bolestivost po šití zůstane v ženě po dlouhou dobu. Úplné uzdravení samo-vstřebatelných stehů nastane během 7-14 dnů, v závislosti na rozsahu poškození. Šití na děloze po císařském řezu se zahojí během 7 týdnů a může bolet několik měsíců až let.

Vnější stehy se hojí 5 až 8 týdnů, ale žena může být narušena celý první rok po porodu. Bolestivé pocity jsou nejčastěji způsobeny zácpou, pohlavním stykem, gynekologickým vyšetřením, změnami počasí.

Odstranění stehu po porodu: podmínky a vlastnosti postupu

Po odstranění stehu je proveden výpis z ženské mateřské nemocnice. Při absenci komplikací ve formě hnisání nebo zánětu se tento postup provádí po dobu 5 až 7 dnů. V moderních porodnicích je matka a novorozenec propuštěn na 3-4 dny, poté doktor informuje ženu o nutnosti vrátit se, aby se odstranily stehy. To může udělat gynekolog na prenatální klinice..

Během odstranění stehu může žena cítit mravenčení a mírné pálení v genitáliích, ale anestézie se neprovádí..

Poporodní švy: jaké komplikace mohou být?

Při správném sešívání okrajů rány a péči o stehy v období po porodu je riziko komplikací minimální. Pokud se do rány zavádí infekce nedostatečně pečlivým ošetřením stehů, mohou se vyvinout následující komplikace:

 • Hnisání;
 • Zánět;
 • Bolest
 • Rozpor;
 • Sekundární infekce.

Při prasknutí při porodu se nemusí stehy na těchto místech po dlouhou dobu hojit kvůli nerovným okrajům rány..

Irina Levchenko, porodnice-gynekologka, zejména pro Mirmam.pro

Související články Superclean Intimní hygiena po porodu

Alsou: první fotografie po třetím narození

33letá zpěvačka a nyní matka mnoha dětí, Alsou, se poprvé objevila po narození na veřejnosti - přesněji v sociálních sítích. Alsou porodila syna téměř před dvěma měsíci. Třetí dítě zpěvačky a její manžel Jan Abramov se jmenoval Raphael. "Zdraví vás trochu ospalý, trochu unavený, trochu chybějící Alsou." To doslova létalo těchto několik týdnů mimo sociální sítě. Jako jeden den! A co chci říct. Za prvé, že jsem neuvěřitelně potěšen tím, že na mě čekali a zmeškali mě...

Pfizer uvádí na ruský trh kosmetickou linii Vagisil

Biofarmaceutická společnost Pfizer, výrobce léčiva pro léčbu drozdu Diflucan, představuje řadu kosmetických přípravků pro intimní zónu Wagisil. Zatímco Diflucan má terapeutický účinek, Vagisil může zmírnit nepříjemné symptomy, dokud nezačne lék působit. Podle statistik nejméně 75% žen v daném období života má nepříjemné příznaky (pálení, svědění, hojný výtok) v citlivé oblasti. Příčinou svědění může být často...

Jak se dostat do práce po porodu

Dnes, 7. července, Irena Ponaroshka vypráví o sobě a jejím synovi Seraphimovi - když se představuje, „militantní vegetariánka, skeptická optimistka, milující matka a milovaná manželka“. Irena spojuje práci a výchovu dítěte od narození jejího syna. Po narození mého syna jsem o pár měsíců později začal chodit na scénu jednou týdně s ním. Nelze to nazvat plnohodnotným dílem, ale byla to nutnost: ne finanční, ale psychologické. Řekl sám manžel a podíval se na slznou a...

Rusové fotografují nejvíce v Evropě

Rusové fotografují nejvíce v Evropě, hlavně po telefonu... “..Osobní fotografie fotografií a fotografií blízkých patří mezi nejcennější fotografie pořízené telefonem. Také v Rusku, více než kdekoli jinde v Evropě, uživatelé rádi fotografují krajinu. Pokud jde o sociální sítě, Rusové mají nejčastěji fotografie pořízené během svátků, méně často - noční fotografie nebo fotografie z večírků, z nichž více než polovina (53%) jsou fotografie sebe...

Hygiena podcastů během těhotenství

V části podcast na webu 7ya.ru publikoval podcast „Hygiena během těhotenství“. Očekávaná narození dítěte sleduje nastávající matka své zdraví, snaží se správně jíst a udržovat se v dobré fyzické kondici, shromažďuje informace o vývoji dítěte a pečuje o něj

Co ještě musíte věnovat pozornost během těhotenství, se dozvíte poslechem podcastu

Hypoalergenní strava po Quinckeho edému co?

Super čisté! Intimní hygiena po porodu. Faktem je, že v důsledku restrukturalizace imunity po porodu může používání nových hygienických přípravků způsobit alergickou reakci, i když jste ve svém životě nikdy neměli alergii..

alergické matky - dotazování

Super čisté! Intimní hygiena po porodu. Faktem je, že v důsledku restrukturalizace imunity po porodu může používání nových hygienických přípravků způsobit alergickou reakci, i když jste ve svém životě nikdy neměli alergii..

Porodní poranění

Při porodu přirozenými cestami může dojít k prasknutí tkání krku, vagíny nebo perineu. Zranění se častěji vyskytují na změněných tkáních, pokud je akutní nebo chronický zánět. Krk nebo pochva získávají volnou strukturu, epitel se stává tenčí. Proto při porodu dochází během tření k prasklinám nebo hlubším zlomům. Je nemožné zabránit zranění pochvy nebo děložního čípku. Jedinou prevencí je včasná léčba zánětlivých onemocnění a správné chování při porodu.

Perineální slzy se mohou objevit s nedostatečně elastickými tkáněmi, velkou hlavou plodu. Řezaná rána se uzdravuje lépe než tržná rána, přesné formy jizev a menší riziko komplikací nebo hlubokých slz. Proto, když se objeví známky tečení tkáně, lékař provede řez ve směru na sedací tuberkulózu - epiziotomie.

V závislosti na umístění rány se vybere šicí materiál:

 • vnitřní stehy se aplikují na děložní čípek a vaginální tkáň, za použití materiálu absorbujícího katgut;
 • vnější perineum nevstřebatelné nitě.

Ruptury krku a pochvy

Děložní čípek je roztrhán během rychlého porodu, velkého dítěte nebo v případech, kdy žena v porodu začne mačkat s neúplným otevřením. Na krku se objevují slzy, které byly změněny jizvou po léčbě eroze, předchozích zranění. Roztržení může být podezřelé objevením malého množství krve během porodu. Nejčastěji se však vyskytují při vyšetření porodního kanálu po narození po porodu.

Typická místa zlomu na krku jsou ve 3. a 9. hodině na podmíněném číselníku. Anestezie během šití není nutná, tkáně ztrácejí citlivost. Lékař může mít nepřetržité nebo oddělené přerušené stehy. Výběr techniky závisí na hloubce mezery a individuálních charakteristikách rány.

Během vyšetření se také zjistí praskliny v pochvě. Mohou mít různé hloubky, ale častěji ovlivňují základní tkáně. K sešívání se používá anestézie. Aplikujte lokální léky ve formě injekce novokainu nebo lidokainu. Uložte samo-vstřebatelné stehy. Jejich vlákna vycházejí přirozeně spolu se sekrecemi.

Při hlubokých prasklinách pochvy, stejně jako u žen, které provedly manuální separaci placenty nebo vyšetření dutiny dělohy, se tkáně sešívají pod anestézií.

Kolik poporodních stehů na krku nebo vagíně zmizí?

Závisí to na individuálních charakteristikách, hloubce mezery a nepřítomnosti komplikací. Nejčastěji trvá úplné uzdravení děložního čípku 2-4 týdny, vagína - až 3 týdny.

Rána po epiziotomii

Úhledný řez v perineu může mít různé hloubky. Délka řezu se pohybuje od 4 cm. Někdy lékař odřízne pouze kůži a podkožní tkáň, to stačí pro normální pokračování porodu a pro prevenci ruptury. Ve vážných případech však incize ovlivňuje okraj svalu. To ovlivňuje povahu švů:

 • malý řez se sešívá s jednou řadou stehů;
 • hluboký řez se sešívá ve dvou fázích: nejprve se hluboké tkáně spojí s vstřebatelnými nitěmi, pak je pokožka neabsorbovatelná -.

Podobná taktika pro perineální slzy, která neměla čas varovat. Pomoc je jiná, pokud se vytvoří hluboká mezera, která ovlivňuje tkáň konečníku. V tomto případě je nutná pomoc proktologů nebo břišních chirurgů, operace se provádí v celkové anestezii..

Epiziotomie a perineotomie se liší ve směru řezu.

Vnější švy ukládají oddělené uzly. Doktor začíná šít od rohu rány ve směru vagíny a přizpůsobuje její okraje vulkanickému prstenu. Počet uzlů závisí na délce zranění.

Někdy se používají kosmetické stehy, které se provádějí kontinuální nití, která se aplikuje klikatým způsobem uvnitř pokožky. Po uzdravení a odstranění švů se jizva stává téměř neviditelnou. Tento typ se však nejčastěji používá při císařském řezu.

Kolik stehů se uzdraví po epiziotomii??

Doba hojení je dána hloubkou rány. Čím menší je řez, tím rychlejší je obnovení tkáňové integrity. Šicí materiál se odstraní v normálním průběhu poporodní periody před propuštěním po dobu 5 dnů. Ale po přestávkách, hlubokých řezech to může trvat až 10 dní. Uzly budou poté odstraněny na prenatální klinice nebo při kontaktování přijímacího oddělení nemocnice.

Ale odstranění nití neznamená úplné vytvoření jizvy, tento proces se táhne za měsíc nebo déle s hlubokými ranami.

Kdy a jak odstranit

Pokud jsou komplikace překonány a vše pokračuje v normálním rozmezí, aplikované stehy jsou odstraněny 5. - 6. den, toto datum je předem dohodnuto s lékařem. Pokud matka a dítě zůstávají déle v porodnici, postup se provádí přímo tam, pokud byli propuštěni dříve, je nutné dorazit v určený čas. Vzhledem k prahu bolesti pacienta má lékař právo nabídnout anestezii, ale je to velmi vzácné. Odstranění by nemělo vyvolávat nepříjemné pocity, protože vše se již uzdravilo. To, co máma cítí, je mírný pocit pálení a brnění..

Neměli byste se toho bát, všechno je už pozadu. Hlavní věcí je kompetentní péče o sebe dříve, pravidelné návštěvy u lékařů a pozornost na sebe a své vlastní zdraví. Čistota, mír, menší pracovní zatížení, vyšetření lékaře jsou jednoduché požadavky, ale povinné body, které by měly být dodržovány.

Ale i když jsou objeveny určité komplikace, není třeba panikařit a zoufalství. Včasná pomoc odborníka problém snadno odstraní v poměrně krátkém časovém období.

Mnoho žen po porodu může mít stehy, které způsobují nepohodlí ženě při porodu. Častou komplikací je prasknutí měkkých tkání během pokusů a narození dítěte. Situace je v každém případě individuální, v závislosti na elasticitě dělohy a vagíny, velikosti plodu a jeho řádné péči. Pokud se švům nelze vyhnout, je třeba zajistit rychlejší hojení..

Články O Neplodnosti