Hlavní Analýzy

Po kolik po narození jste zhubli

Ahoj holky.
Měl jsem zde zajímavé pozorování. Je to jako větší přírůstek hmotnosti, který získáte během těhotenství, čím více liber odcházíte při porodu.
Řekněte někomu, jak to bylo.

PS. A vždy mě překvapilo, jak se některým lidem při porodu podařilo ztratit až 11-12 kg. Nechte dítě + placentu + močový měchýř + krvácení - 5-6 kg. Odkud pochází zbytek? Nebo je to jen klystýr a hladový den (ztráta vody), ale druhý den se vše obnoví?

paštett
Hned po porodu jsem získal 14 kg, 12 kg vlevo. (dítě 4200)
Během týdne jsem vyhodil zbývající 2 kg.

Je to nepravděpodobné kvůli klystýru.. Ano, a já jsem neměl hlad. Jedl jsem v 7 večer, ve 4 ráno jsem porodil a ve 13 jsem už měl večeři, ačkoli nebyla žádná zvláštní chuť k jídlu, moje emoce byly plné. Není jasné, kam šly špice.

a začal jsem přibývat na váze, když bylo dítě 2 měsíce, dobře, tak je to tak, jak se zahřívá, je nutné jíst méně.

Získal jsem 17-20 kg na těhotenství, nevím jistě. Nakonec jsem se přestal vážit, abych se nezlobil. Když jsem se vrátil z nemocnice, zbývalo ještě 11 kg, nyní 1 kg do konce.

Myslím, že hodně kalorií jde na začátek výroby mléka. Bylo nám řečeno, že náklady na výrobu mléka u těla se přibližně rovnají třem hodinám fitness denně. Tehdy je vše již vyřešeno a podle mého názoru je vždy obtížnější začít. Porod samozřejmě vyžaduje sílu.

Přidal jsem 24 kg, trvalo to 13 kg týdně! Porod byl dlouhý, 16 hodin, nejedl nic, plus otok byl zjevně přebytek vody pryč.

A teď těchto 11 kg zůstalo! Pravda, dobře se najím.

Získal jsem 16 kg na těhotenství, ihned po porodu to trvalo 9, o pár měsíců později zbytek, protože dnes zmizelo až 19 kg
zde je článek vysvětlující vše:
"Z čeho se skládá přírůstek hmotnosti budoucí matky? Zvýšení hmotnosti matky sestává z následujících složek: dítě 3,0 - 3,5 kg dělohy 800 g objem krve 1,3 - 1,8 kg tekutina, tuk, prsní tkáň 4,5 kg placenty" 450 g - 800 g plodové vody 900 g

Na základě toho se za přírůstek hmotnosti v těhotenství považuje 8-12 kg. (Podle amerických standardů je přírůstek hmotnosti 11–17 kg považován za optimální). Rovnoměrný přírůstek hmotnosti a jeho udržení v doporučených mezích může významně snížit riziko typických těhotných společníků, jako jsou hemoroidy, křečové žíly, bolest ramene a zad, únava, trávení a dušnost. Pokud má žena před těhotenstvím nadváhu, zvyšuje se riziko pro její zdraví a zdraví dítěte. Zejména se zvyšuje pravděpodobnost přetlaku a diabetu u těhotných žen. Mohou existovat problémy s přesným určováním gestačního věku, protože manuální metody pro stanovení výšky dna a velikosti dělohy používané lékaři mohou být kvůli tukové vrstvě nevhodné. U matek s nadváhou je plod často větší než obvykle. Když se k tomu přidají zdravotní problémy, výsledkem je často těžké těhotenství a císařský řez. Proto je obzvláště důležité, aby se tyto ženy samy pečlivě sledovaly, udržovaly zdravý životní styl a dodržovaly správnou stravu. Ženy s nadváhou by neměly během těhotenství zhubnout nebo se příliš zotavit. Jejich strava by měla mít nízký obsah kalorií, ale bohatý na vitamíny, minerály a bílkoviny. Sada fyzických cvičení pro nastávající matky pomůže udržet váhu pod kontrolou. Optimální průměrný přírůstek hmotnosti je 500 g týdně ve druhém trimestru. Na začátku těhotenství je přírůstek hmotnosti pomalý, pak se zrychluje a blíže k porodu se opět zpomaluje. Pokud jste však do jednoho týdne přidali 100 gramů a do dalšího kilogramu a nemáte žádné další příznaky (otoky, vysoký krevní tlak, bílkoviny v moči), neznamená to, že máte závažné komplikace. Měla by být přijata opatření, pouze pokud hmotnostní přírůstek po dobu několika týdnů zůstává velmi velký. “

Jak zhubnout po porodu

Téměř každá mladá matka během těhotenství má zájem o to, jak zhubnout po porodu. Během kojení je to relativně komplikovaný proces, protože hormonální pozadí se výrazně mění, domácí práce zasahují a silně pociťuje nedostatek času. Je nutné jednat s dítětem, krmit mu mléko a dělat vše proto, aby vyrostl zdravě. V tomto ohledu ne každý může najít čas, jak se zbavit dalších liber. I přes to všechno je však možné obnovit celkový stav těla a odstranit nadváhu. Vyžaduje to školení, je nutné provádět speciální cvičení, cvičení a dodržovat dietu. V každém případě matka během kojení dietu dodržuje, lze ji však přizpůsobit zvláštním podmínkám..

Kolik můžete zhubnout po porodu

To je jeden z nejnaléhavějších problémů - kolik zhubnou po porodu. Těžko říci, záleží na individuálních podmínkách. Některé matky mohou během těhotenství získat několik liber, zatímco jiné se zlepšují o tucet kilogramů. Čím menší váha nabyla během těchto devíti měsíců, tím snazší se jich zbavit..

Nedoporučuje se zhubnout ihned po porodu

Období, kdy žena po porodu začne zhubnout, závisí pouze na ní. Je nutné začít jíst správně, při dodržení speciální stravy pro kojení. Toto je často dlouhý příběh, ale pokud trénujete, provádíte všechna výše uvedená cvičení a požadavky, pak můžete relativně rychle zhubnout..

Poznámka! Se správným přístupem lze skutečného výsledku dosáhnout za několik týdnů.

Jak zhubnout týden po porodu

Začít zhubnout týden po porodu se zdá nemožné. Není to však obtížné za všech podmínek. Je důležité si uvědomit, že mnozí zhubnou po porodu. Tuky velmi ztloustnou teprve během těhotenství, a poté bude hubnutí rozhodně začít. Musíte jen být trpěliví a řídit se všemi doporučeními.

Důležité! Pokud bylo porod provedeno císařským řezem, nedoporučuje se zapojit do období asi tří měsíců poté. Začněte pouze se souhlasem lékaře.

V tuto chvíli můžete zhubnout v relativně rychlém čase pomocí velkého množství různých metod. Byly vyvinuty speciální cvičení a výcvikové programy, které lze provádět i doma. Nezabere to obrovské množství času. Je nutné je vést v šetrném režimu a zároveň dosáhnout dobrého výsledku za týden.

Břicho je nejtěžší oblastí hubnutí po porodu.

Jak víte, žaludek je nejobtížnějším místem hubnutí. Tuk zanechává poslední. Trpělivost a vytrvalost ve třídě jsou proto důležité. Zpočátku ramena, paže a nohy začínají zhubnout a pak přijde na břicho.

Poznámka! Mnoho dívek se dokáže za devět měsíců zotavit velkým počtem kilogramů. Čím více z nich, tím méně efektivní bude proces hubnutí..

Samotný proces porodu matky vyžaduje obrovské množství síly a energie, které je obtížné rychle obnovit později. V tomto ohledu by se člověk neměl bát, že vytrvalost nebude na začátku výcviku dostačující. Přijde s časem. Proces hubnutí po porodu je často velmi únavný, pro zvýšení síly můžete absolvovat kurz speciálních vitamínových přípravků pro kojící matky.

Jak zhubnout po porodu

Před zahájením procesu hubnutí je důležité si přečíst informace a seznámit se se všemi možnými metodami a technikami hubnutí po porodu. Hlavní lze rozlišit:

 • Správná výživa je nejdůležitějším doporučením k zahájení procesu boje s nadváhou. V souladu s jeho metabolickým procesem v těle se velmi zrychluje, tukové depozity se začínají rozkládat a celkový fyzický stav je normalizován..
 • Síla a kardio cvičení. Bez tohoto bodu není možné zhubnout. Pravidelným tréninkem alespoň doma, v kombinaci s joggingem, můžete urychlit metabolismus a začít proces spalování tělesného tuku. Během tréninku se vyvíjí svalová hmota, která vytlačuje tuky.
 • Speciální prostředky pro hubnutí. Jedná se o chemické a bylinné přípravky, jejichž cílem je zlepšit stav pokožky a odstranit strie, které se nevyhnutelně vytvářejí po hubnutí. Je důležité si uvědomit, že pouze pomocí těchto prostředků nemůžete zhubnout. Můžete zlepšit stav pokožky, ale nic víc.
 • Chirurgická intervence. To je nejradikálnější, nejvzácnější a nejdražší způsob. Pokud neexistují žádné zvláštní indikace pro jeho implementaci, můžete se bez ní obejít..
 • Specializované masáže. Dobrý způsob, jak odstranit celulitidu a podkožní tuk. Masážní tóny a dobré uvolnění těla, umožňuje zotavení po tréninku.

Důležité! Před použitím jakékoli kosmetiky během kojení se doporučuje poradit se s lékařem.

Před zahájením procesu boje s nadváhou je důležité dobře studovat, co musíte udělat. Některé účinné programy a komplexy nemusí být vhodné pro ženy po porodu. Proto je důležité vybrat konkrétní programy speciálně pro začátečníky. Existuje mnoho z nich, jsou účinné a navržené speciálně pro zotavení po porodu.

Ne všechny programy jsou vhodné pro mladé matky.

Nezapomeňte na vodní rovnováhu v těle. Odborníkům na výživu a předním odborníkům v oblasti hubnutí se doporučuje konzumovat alespoň jeden a půl litru čisté vody denně. Zejména po cvičení je velmi důležité obnovit množství ztracené tekutiny. Nezapomeňte, že voda pomáhá při odbourávání tuků a odstraňování toxinů z těla..

Je třeba zdůraznit takové důvody, které mají velký vliv na hubnutí po porodu. Jsou velmi důležité a musí být známy před zahájením procesu hubnutí:

 • Hmotnost před a po porodu. To je důležitý bod, protože někteří se mohou zotavit o pět kilogramů, jiní o patnáct. Rychlost dosažení prvních výsledků bude tedy záviset na tom..
 • Obecná fyzická kondice před a po porodu. Závisí to na tom, jak obtížný byl těhotenský proces a na množství energie a energie, které žena utratila.
 • Druh krmení. Bez ohledu na to, jak zvláštní to zní, ale s kojením je proces spalování tuků mnohem snazší, protože hodně z nich bere mléko.
 • Struktura těla. Výkon závisí na tom.
 • Tendence k přibírání na váze. U žen, které jsou náchylné k plnosti, bude tento proces obtížnější. V tomto případě bude normalizace správné výživy velmi důležitým bodem..
 • Stáří. Ženy, které nedosáhly věku 30 let, bude mnohem snazší a rychlejší hubnout než starší.
 • Velký vliv má takový faktor, jako je narození ženy. Po prvním je mnohem snazší obnovit a získat zpět svou předchozí váhu..

Je těžší zhubnout po druhém narození

Proces boje s nadváhou po druhém narození je mnohem komplikovanější kvůli některým faktorům:

 • Stáří. Protože ve většině případů dochází k druhému narození v pozdějším věku. V průběhu času tělo zpomaluje metabolismus a je mnohem obtížnější zhubnout..
 • Nemohou zhubnout po druhém narození také proto, že je obtížnější přidělit čas na třídy a cvičení, dokonce i doma, protože již existují dvě děti a je třeba jim věnovat více pozornosti.

Důležité! V tomto případě je nutná maximální normalizace výživy. To pomůže metabolickým procesům zrychlit a spalovat tuk i po druhém a třetím narození..

Příčiny nadváhy po porodu

Dlouhý těhotenský proces vyžaduje obrovské množství síly a energie od dívek. Procesy probíhající v této době výrazně ovlivňují morální a fyzickou kondici..

Hormonální změny, které se vyskytují v těle, mají také přímý vliv na metabolické procesy..

Hlavní příčinou nadváhy je nedostatečná fyzická aktivita.

Nedostatečná lokomotorická aktivita během těhotenství má svůj účinek, protože v tuto chvíli matky chodí na mateřskou dovolenou a tráví méně a méně času pohybem a aktivním pronásledováním. Během tohoto období je lékaři nedoporučují..

Sportování

Doma po porodu se doporučuje provádět základní cvičení ke snížení hmotnosti. V tomto případě je žádoucí kombinovat je s kardio tréninky, mezi kterými si můžete vybrat pravidelné jogging na čerstvém vzduchu.

Nejúčinnější silová cvičení, která odborníci doporučují dělat doma, jsou:

 • Standardní základní tréninky: kliky, břišní tréninky a dřepy.
 • Cvičení Kegel, která byla navržena a navržena speciálně pro mladé matky.
 • Program Cindy Crawford, který se skládá ze tří komplexů.

Chcete-li cvičení správně provádět, abyste dosáhli co nejlepších výsledků, doporučujeme vám seznámit se s videonávody. Správné cvičení je důležité v procesu hubnutí..

Důležité! Před začátkem cvičení se musíte zahřát. To pomůže vyhnout se podvrtnutí a zraněním, které mohou nastat během cvičení. V konkrétním případě je nutné objasnit, po jakém množství po porodu můžete sportovat, abyste zhubli. Existují určité kontraindikace, pokud byl proces porodu příliš obtížný nebo s porušením.

Jak obnovit hormonální pozadí

Po těhotenství se nevyhnutelně u žen vyskytne hormonální porucha. Výrazně ovlivňuje mnoho procesů v těle, včetně hmotnosti. K normalizaci hormonálního pozadí a metabolických procesů stačí provést tyto jednoduché kroky:

 • Cvičit pravidělně.
 • Získejte nejvíce vitamínu D z potravin nebo speciálních doplňků.
 • Minimalizujte výskyt stresových situací..
 • Mouku a sladké je nutné odmítnout.
 • Neužívejte léky.

Nedostatku váhy po porodu často brání nedostatek času a nedostatek energetických rezerv u mladých matek. Můžete však zhubnout v relativně krátké době, když jsou dodržovány všechny metody a programy, které jsou zaměřeny na hubnutí po těhotenství.

Jak zhubnout po porodu

Během těhotenství žena přibírá na váze: je to nezbytné pro bezpečné nošení dítěte a jeho narození. Každý by měl v průměru získat z těhotenství 19 až 12 kg, pokud byla před početí velmi tenká - přípustná je až 15–17 kg, pokud měla nadváhu - ne více než 7-9 kg. O nebezpečí hubnutí během těhotenství jsme zde psali.

Po porodu se většina hmotnosti vrací zpět do nemocnice - jedná se o hmotnost samotného dítěte plus placentu, plodovou vodu, tkáňovou tekutinu, ztrátu krve a trochu tuku, dokud není strava upravena. Ale stejně zůstávají další libry a musíte se postupně formovat. Jak zhubnout efektivně a přirozeně, jak je to možné? Spojení nejužitečnějších a nejefektivnějších způsobů.

Váha po porodu: proč to zůstává?

Vědci odhadují, že během roku po porodu si ženy ponechají 3–5 kg nadváhy. Je také vysoká pravděpodobnost, že přírůstek na váze zůstane až do příštího těhotenství, bez ohledu na rozdíl mezi dětmi. Tuky, které se shromažďují s první „hůlkou“ po stranách, papežem a boky po dlouhou dobu, a často samy hormony, jejichž rovnováha se mění, stejně jako změny v chuti k jídlu a nedostatek času pro sebe, jsou na vině.

Podle americké vysoké školy porodníků a gynekologů je přibližně 65% žen v reprodukčním věku (před menopauzí) nadváha nebo obezita. Zejména tento problém přetrvává během těhotenství, je rovněž prohlouben a vytváří podmínky pro udržení váhy po porodu a rozvoj obezity. Hubnutí po těhotenství je důležité nejen pro krásu postavy, ale také pro zdraví celého organismu. Mladé matky často nevědí, jak začít zhubnout a jak dosáhnout cíle hubnutí.

Význam hubnutí po porodu

Hubnutí po těhotenství je zásadní z následujících důvodů:
Hlavní příčinou obezity může být zachování nadváhy v poporodním období nebo dokonce její další zvýšení. V důsledku toho obezita významně zvyšuje riziko dalších nemocí u matky, jako je hypertenze a diabetes..

Srdce, na které se zvyšuje zátěž, není o nic méně ovlivněno, je nuceno pumpovat krev aktivněji.
Nadměrná váha vytváří nadměrný tlak na klouby, čímž zvyšuje riziko problémů s nimi, jako je artritida. Kolena a boky jsou obzvláště těžce poškozeny..
Některé studie ukazují, že přírůstek tělesné hmotnosti během těhotenství může zvýšit riziko poporodní deprese..
Takže hubnutí po těhotenství a dosažení zdravé tělesné hmotnosti jsou důležité pro každou ženu, ale musíte vědět, kdy a jak začít zhubnout..

Jak určit správný čas, jak zhubnout po těhotenství?

Specialisté v oboru dietetiky, porodnictví a gynekologie, stejně jako zdraví žen, nabízejí mladým matkám, aby se nespěchaly hned z nemocnice do tělocvičny, nebo aby tam nechodily na dietu. Před snížením kalorií, jak zhubnout, musíte počkat, až bude dítě alespoň dva měsíce staré, a normalizovat kojení. V průměru se většina mumií dostane do před těhotenství asi po 8-10 měsících od narození. Proto není třeba spěchat do procesu hubnutí. Ostré a aktivní hubnutí v krátkém čase může nepříznivě ovlivnit vaše zdraví a kojení..

Většina žen v období po porodu přirozeně ztratí 50% své váhy do šesti týdnů po porodu. Pokud chcete se svým úsilím zhubnout, poraďte se se svým lékařem před zahájením jakéhokoli cvičení nebo přechodem na novou stravu. Hubnutí může být jedinečné pro každou ženu a závisí na faktorech, jako je zdraví matky a její potřeby, jakož i zdravotní stav jejího dítěte..

Užitečné tipy pro hubnutí po porodu

Vyberte si jídlo z různých skupin

Zdravá a racionální strava je konzumace potravin ze všech pěti hlavních skupin (ovoce, obilí, zelenina, živočišné bílkoviny a mléčné výrobky). Zdravá a pestrá strava pomáhá získat všechny potřebné živiny spolu se snížením hmotnosti (zejména pokud jste kojící matka).

Vyměňujte některé typy výrobků za jiné častěji, aby se neobtěžovaly, a dostanete všechno, co potřebujete z jídla. Dva potravinové výrobky mohou být stejné, pokud jde o jejich přípravu, ale do velké míry mají jinou sadu živin. Pokud se zaměřujete na hubnutí jedné skupiny produktů, může to vést ke skutečnosti, že nedostanete potřebné živiny od jiných skupin. Proto se nezaměřujte pouze na kalorie, ale vyberte si zdravá jídla..

Vyberte si zdravé svačiny pro sebe

Studie ukazují, že distribuce příjmu energie ve čtyřech až pěti malých jídlech denně může mít příznivý vliv na zdraví a hmotnost. Můžete tedy zvážit konzumaci zdravých svačinek, jako jsou nesolené ořechy, čerstvé ovoce, jogurt, tvaroh nebo kousky sýra mezi hlavními jídly.

A během hlavních triků upravte velikost porcí. Můžete si nechat vést diář s jídlem nebo si aplikaci stáhnout do telefonu, abyste mohli sledovat velikost podávání. To vám pomůže kontrolovat příjem jídla po celý den. A v případě, že kojíte a dítě má známky alergie, váš deník pomůže vypočítat alergen.

Kontrolní touhy po škodlivých produktech

Praxe s vědomým jídlem

Přestože přenášení dítěte do náručí není vždy snadné, jezte se vědomě, soustředte se na obsah talíře a ne na televizi, chytrý telefon nebo domácí práce. Tento přístup nutí člověka soustředit všechny své smysly na samotné jídlo při jídle, a tak žvýkat jídlo pomalu a užívat si každého kousnutí. Dobrou žvýkáním jídla můžete snížit celkový příjem kalorií, což pomáhá snižovat hmotnost..

Nevynechávejte jídlo a nedodržujte přísnou a extrémní stravu.
Přeskočení jídla nebo následování jakékoli nové stravy by nemělo být pro ženu po porodu způsobem, jak zhubnout. To může způsobit změny ve zpracování kalorií vašeho těla z potravy, a tím narušit proces metabolismu a hubnutí. To je ještě důležitější pro kojící matku, protože přeskakování jídel může ovlivnit celkový poporodní regeneraci a laktaci..

Pijte hodně

Hydratace je nezbytná během kojení a přímo souvisí s produkcí mateřského mléka. Dostatečný příjem tekutin přispívá ke správné produkci mateřského mléka, což pomáhá při spalování kalorií.

Vyvarujte se potravin s vysokým obsahem tuku, cukru a zpracovaných potravin.
Stejně jako sladké šťávy a sycené nápoje. Různé studie ukázaly, že nadměrný cukr, tuk a sodík mohou přispívat k nárůstu tělesné hmotnosti, což sabotuje vaše pokusy zhubnout během těhotenství. Všechny nejužitečnější půjdou do mateřského mléka a dítěte, takže vám zůstanou ty nejškodlivější složky.

Dávejte přednost domácímu jídlu. Je vyrobena z kvalitních surovin a v hotových pokrmech můžete upravit množství soli, cukru nebo tuku. Můžete také vařit podle svých preferencí. V běžných potravinách je někdy příliš mnoho skrytých tuků a prázdných kalorií..

Vyvarujte se pití alkoholu.

Sledujte své porce mimo domov

Veďte aktivní životní styl

Chytrá cvičení

Kojení

Spánek a stres

Nejčastější otázky mladých matek

Hubnutí po porodu je nutné, ale to je to, čeho byste měli dosáhnout postupně..


Jak dlouho trvá zhubnutí po porodu?

To může trvat šest až 12 měsíců. Termín se však může u každé ženy lišit a závisí na několika faktorech - věku, celkovém počtu dalších liber a způsobu života. Nebojte se, pokud potřebujete k návratu na hmotnost před těhotenstvím déle než rok. I nadále jíst správně a vést aktivní životní styl.

Je těžké zhubnout po císařském řezu?
Neexistuje žádný důkaz, že císařský řez může ztížit hubnutí. Studie neodhalila korelaci mezi narozením dítěte císařským řezem a zachováním mateřské hmotnosti..

Hubnutí po těhotenství je dosaženo neustálým úsilím. Stanovte realistické krátkodobé cíle a změňte svůj život pomalu, ale jistě..

Můžete si také přečíst náš materiál na odkazu, proč se chuťové preference mění během těhotenství..

8 jednoduchých pravidel pro hubnutí po porodu bez poškození dítěte

Co vzrušuje maminky nově narozených dětí? To jsou myšlenky na zdraví a pohodlí malého muže. A starosti o to, jak přivést svoji váhu zpět k normálu. Matky s dítětem získávají během těhotenství asi deset kilogramů navíc. Brzy se jich chtějí zbavit a vrátit se do dobré kondice. K řešení tohoto problému pomůže osm základních pravidel hubnutí po porodu..

Určíme motivaci, která bude řídit naše aktivity ve věci hubnutí. A začněme boj proti nadváze.

Jaká je motivace zhubnout po porodu?

Po porodu může být několik důvodů pro hubnutí. Může převládnout jeden z faktorů nebo jejich kombinace:

 1. Nespokojenost s jejich vlastním vzhledem. Když se nechcete přiblížit k zrcadlu, abyste neviděli formuláře, které přidaly objem.
 2. Fyzické nepohodlí. Dýchavičnost, rychlá únava, a to i při nízkém zatížení.
 3. Návrat na předchozí skříň. Oblíbené věci shromažďují prach ve skříni. Čekají na návrat paní. Aktualizace skříně je drahá, ale nakupování vás neuspokojí, když se nehodíte do požadované věci.
 4. Výčitky náročného manžela nebo strach, že se začne dívat „doleva“. Ne všichni manželé správně vyhodnotí změny, které provázejí narození dlouho očekávaného dítěte. Vnější přitažlivost manželky je to, co potřebují, a detaily nejsou důležité.
 5. Někdy práce vyžaduje atraktivní vzhled, včetně postavy.

8 pravidel pro hubnutí

Je obtížné zhubnout bez přísné stravy, používání léků a doplňků stravy pro hubnutí a chirurgický zásah. To vše nelze použít poprvé po porodu. Protože kojíte, pokud kojíte. A plná návratu ztracených kilogramů. Proto dodržujeme následující pravidla:

1. Pohyb je život

Během těhotenství, zejména v posledních měsících, jste se pohybovali pomalu a opatrně. Nyní potřebujeme nový rytmus života. Zvýšení motorické aktivity.

Ranní cvičení, mírná fyzická aktivita ve formě cvičení pro různé svalové skupiny zvýší vitalitu. Budou se nabíjet s živostí a energií. Nadměrné cvičení může ublížit, ale mnoho z nich je užitečné i pro těhotné ženy. Například kurzy pružnosti nebo strečink, cvičení na fitball. Na druhém můžete dítě současně houpat a upravovat svou vlastní postavu.

Denní procházky kočárku jsou dobré pro vás i vaše dítě. Nadechněte se čerstvého vzduchu a zhubněte. Pojďte na hřiště a posaďte se na lavičku - ne naše volba. Je lepší pohybovat se s kočárkem, pohybovat se poměrně rychlým tempem a plochým zády. 1 hodina intenzivní chůze hoří přibližně stejnými kaloriemi jako 3 hodiny cvičení na simulátorech. Je také velmi užitečné jako cvičení nosit dítě v praku nebo v „klokani“.

2. Správná výživa

Mělo by se to vždy dodržovat. To je ideální. A to zejména při kojení. Koneckonců, veškerá „škodlivost“ je přenášena na dítě mateřským mlékem.

Jezte častěji, v malých porcích, jíst se svým dítětem, 5-6krát denně. Neopírejte se o sladkosti, i když opravdu chcete. Zelenina a ovoce jsou lepší než pečivo. Jíme obiloviny, polévky, nízkotučné maso a rybí pokrmy. Odmítáme sendviče na útěku, rychlé občerstvení, polotovary, smažená jídla. Přejeme dobrou a vydatnou snídani. Snídaně je považována za nejdůležitější v každodenní praxi..

Takové jídlo vás nejen ztenčí, ale také pozitivně ovlivní vývoj trávicího systému novorozence. "Máma musí jíst pro dva" - mýtus. Naopak, přejídání přispívá k výskytu zvýšené tvorby plynu u dítěte, alergických reakcí. Je lepší zvolit jídlo bohaté na zdravé vitamíny a minerály..

Hlavními látkami nezbytnými pro tělo po porodu, a zejména pokud kojíte, jsou železo, vápník a bílkoviny. Proto je nutné konzumovat v dostatečném množství mléko, tvaroh, libové maso, hovězí játra, ryby a obiloviny. Pijte hodně tekutin, ale ne kávu, čaj.

Pokud používáte umělé krmení, můžete přidat výpočet kalorií. Jakýkoli pult na příslušných stránkách vám pomůže vypočítat množství kalorií, které můžete vzít za den. Stačí zadat potřebné parametry: počáteční a požadovaná hmotnost, věk, výška.

3. Kojení

Je to jedna věc, když je odmítnutí kojení z objektivních důvodů nezbytné. Například nemoci nebo zmizené mléko u matky, alergie u dítěte.

Pokud je důvodem odmítnutí neochota „zkazit číslo“, je to špatně. Péče o dítě je prioritou a výhody mateřského mléka jsou zřejmé. Kromě toho kontrakce dělohy během krmení rychle přivede k porodu normu. Proto budou navíc libry odcházet rychleji.

4. Bereme v úvahu hormonální selhání

Po přenášení dítěte a porodu mohou být některé procesy v těle narušeny. Koneckonců, porod je velkým otřesem pro ženské tělo.

Obnovení hormonálních hladin je pomalý proces. Proto se nemusíte divit, že váha začíná postupně odcházet, „s vrzáním“. Nechte tělo přizpůsobit se, nevzdávejte se. A brzy se vrátíte k předchozím indikátorům.

5. Vyhněte se stresovým situacím.

Po narození dítěte jste stále neměli čas na uzdravení a obavy se výrazně zvýšily. Časté krmení dítěte, noční povstání, nedostatek schopnosti plně spát, praní plen. Ano, a nikdo nezrušil domácí práce: jíst, vařit, uklízet dům.

Neberte si všechno na sebe. Takže budete nervózní vyčerpání a deprese. A mimochodem, zvyšuje její chuť k jídlu. Zavolejte o pomoc z domácnosti: máma, manžel, babička, tchán.

Pokud to není možné, vzdejte se opět každodenních domácích prací ve prospěch spánku a relaxace. I krátký odpočinek vám přinese pozitivní výhled na svět. Navíc máte obrovský bonus - přítomnost vedle malého zdroje radosti, vaše dítě.

6. Cvičení s dítětem

Můžete cvičit bez tělocvičny. Můžete dát dítě do klokanů, abyste si udělali domácí úkoly, můžete si dát své dítě na hruď, abyste pumpovali, můžete... Ano, můžete přijít se spoustou různých cvičení s dítětem, která vám přinese spoustu potěšení pro vás i vaše dítě. Je také velmi důležité, aby se zatížení v tomto případě postupně zvyšovalo, jak vaše dítě roste.

7. Návrat k radosti sexu

Poprvé, když bolestivé pocity po porodu stále žijí, a já o tom nechci přemýšlet. O něco později se však vraťte k tomuto zdroji vitality. Během intimního procesu se nejen spotřebují kalorie a ztrácí se nadváha, ale také se dostává potěšení, obnovuje se psychická pohoda, zvyšuje se sebevědomí, zlepšuje se zdraví.

Zpravidla se žena po porodu stává smyslnější. Proto milujte svého partnera znovu, objevujte nové aspekty a odstíny s ním v sexu. A zároveň zhubněte!

8. Pozitivní přístup

Vracíme se z toho, co jsme začali. Pamatujte na motivaci.

Neodkládejte hubnutí teprve později. Zítra přijde pozdě. Čím rychleji začneme, tím dříve přijde výsledek..

Pokud jste narazili, spadli - začněte znovu. Teď to nevyšlo, bude to fungovat o něco později.

Tenčí přátelé a partnerové na hřišti nejsou předmětem závisti, ale napodobením. Chyťte se a předjeďte! - takové je vaše motto.

A poslední věcí je, že jedním z hlavních způsobů, jak vypadat dobře, je dobře se naladit. Ne jediné negativní slovo před zrcadlem k vašemu odrazu! Vzpomeňte si na slavný sovětský film se stejným názvem - pracovní hypnotický pracovní systém funguje a od té doby se opakovaně osvědčil. Jak vyladíte, bude to tak! Nyní máte živé pozitivní - vaše dítě. Je lepší nežehlit plenu znovu, ale hrát si s ní, smát se a užívat si existence vašeho dítěte.

Každý ztracený kilogram je výsledkem vaší práce na sobě. Jste silní, můžete to udělat! Staňte se štíhlejší, krásnější a atraktivnější. Jste nejen úžasná matka, ale také krásná žena!

Četli jsme také na téma hubnutí:

Mladá matka Julia říká, kolik času po porodu můžete začít cvičit na hubnutí a navštívit tělocvičnu. Říká také, jak správně sestavit jídlo, sdílet některé recepty. Kromě toho Julia upozorňuje na časté chyby, které se dějí mladé matky, když se snaží odstranit své břicho a boky, vysvětluje, jak můžete začít trénovat doma. A je velmi důležité pochopit, že můžete zhubnout po porodu nejen v tělocvičně, ale také doma, protože v první řadě musíte velmi přesně dodržovat správnou stravu.

Chcete být první, kdo si přečte naše materiály? Přihlaste se k odběru našeho telegramového kanálu, stránky Facebook nebo skupiny VKontakte.

Jsme v Yandex.Zen - připojte se!

Zhubnout po porodu - 10 zlatých pravidel

Každá druhá žena během těhotenství získává další libry. Důvodem je nejen skutečnost, že při porodu dítěte chcete jíst pro dva, ale také geneticky. Tělo se spoléhá nejen na sebe, ale také na druhého malého chlapce, proto je na hladovění potřeba dvakrát tolik rezerv. Kromě toho je ženské tělo navrženo tak, aby na břiše a boky měla být vrstva tuku, která bude chránit plod..

Po porodu se váha vrátí do normálu, svaly břicha a boků se napnou, kůže se vrátí do své velikosti. A žena znovu kvete a stává se ještě krásnější než před těhotenstvím. To je perfektní obrázek! Což bohužel nemá nic společného s realitou. Jaká žena po narození dětí se málokdy může pochlubit krásnou postavou. Těhotenství, porod, kojení, poporodní deprese a nekonečná únava dělají trik: 3-4 až 20 a ještě více kilo se drží ženy. A jednoho dne přijde den, kdy chcete odhazovat pouty s nadváhou, jít na procházku s kočárkem v nové podobě: chytrý, štíhlý a samozřejmě krásný.

Zde začíná hledání ideální stravy, která je jak chutná, tak zdravá (zejména pro kojící matky) a rychlá! Koneckonců, je jaro nebo léto, nebo jsou svátky na nose, a tak chci dlouho očekávaný úbytek na váze! Poznáváte se? Samozřejmě! Koneckonců, téměř každá žena prošla nebo prochází.

Začněte hubnout s relaxací

První věc, kterou musíte uklidnit a ne panikařit. A ještě více se nespěchejte k tomu nejhoršímu. Prvních šest měsíců po narození dítěte, i když šlo o nekomplikované narození, se sami nemučte. Zkuste se jen zotavit. Jezte zdravé jídlo, vydejte se na čerstvý vzduch, zkuste dostatek spánku, pro které hledáte pomocníky: manžela, rodiče, sestry, tety a další. I když jste horlivým stoupencem, že dítě by měli vychovat pouze rodiče, v prvních měsících po porodu neváhejte požádat o pomoc. Pokud někdo chodí po dobu 2-3 hodin s vaším dítětem, hraje si s ním nebo vám umožní nakupovat, bude to pro vás přínosem. Čím více relaxujete během prvních týdnů a měsíců po porodu, tím rychleji se vaše tělo zotaví a čím dříve se vrátíte do předchozí podoby.

Zkuste spát. Spánek je vášnivý pomocník při hubnutí. Pokud jste během dne poslali svého manžela na procházku s dítětem, všechno položte a jděte spát! Věci nikam nepůjdou, ale sílu těla lze zcela vyčerpat. Pamatujte, že unavené mučené tělo nemá v úmyslu zhubnout! Přežije a sníte o nějakém štíhlém pasu. Vysvětlete proto svému věrnému manželovi, že vaše harmonie spočívá ve spánku a odpočinku. Nechte ho, aby vám s tím pomohl. Opakuji: neodmítají žádnou pomoc. Nesnažte se být koněm, který táhne všechno na sebe, i když máte sílu. Koneckonců, existují ženy, které po porodu cítí povzbuzení energie. Je tam výtah? - Skvěle! Zaměřte ho nejen na dítě, ale také na sebe, milovaného.

Je důležité zlepšit střeva

Všechny ženy to vědí, že po porodu rozrušily střeva. Zde hrají roli natažené svaly břišní dutiny a bolest po porodu a hormonální změny. To je důvod, proč je tak důležité stanovit střeva po narození dítěte. Z nejúčinnějších způsobů můžete doporučit následující:

 1. Věnujte pozornost polynenasyceným tukům, zejména těm, které obsahují omega-3 mastné kyseliny. Lněný olej ze semen lnu nebo lněný semen je tedy lídrem v obsahu těchto kyselin. Použití semen nebo oleje zmírňuje zácpu, zlepšuje stav vlasů, pokožky a nehtů, pomáhá v boji s nadváhou. Lněný olej ze semen - ideální doplněk stravy.
 2. Věnujte pozornost vláknu. Pokud dítě nejedete, můžete jíst jakoukoli zeleninu a jejich kombinace. Zkuste mít na stole čerstvou zeleninu každý den. Pokud jste kojící matka, pak zvolte, co můžete. Ráno jezte složité sacharidy: celá zrna. Pokud je chléb, pak s otrubami, pokud jsou těstoviny, pak z tvrdých odrůd.
 3. Cvičte dechová cvičení pro vaše střeva. Podrobnosti zde: https: //eshsmelo.ru/prostoy-sposob-izbavitsya-ot-zaporov-navsegda/
 4. Jíst celozrnnou ovesnou kaši k snídani.
 5. Pijte více čisté vody.
 6. Pohybovat. Domácí tahy se nepočítají. Více chůze na čerstvém vzduchu.

Jak zhubnout po porodu - začněte za šest měsíců

Pokud jste zvyklí na nové postavení matky nebo matky druhého, třetího dítěte (každé z nich má svou vlastní situaci), je na čase vzít si na sebe. Zde musíte vycházet ze skutečnosti: jste kojící matka nebo ne. Pokud ne, budete potřebovat dietu dobré výživy, kterou jste možná dodržovali před těhotenstvím. A pokud jste se nelepili, můžete ho poznat zde. Správná výživa je prvním krokem k krásné postavě.

Pokud krmíte dítě, pak je třeba vycházet z toho, jak je dítě citlivé na to, co matka jí. Obyčejně 3-4 měsíce všechny kojící matky vědí, co mohou jíst a co ne. A po šesti měsících začínají aktivní doplňkové potraviny, které usnadňují výživu žen. Dítě se již živí nejen mlékem, ale také dalšími produkty, a proto jeho trávicí systém zraje, a maminka si může dovolit více ve své každodenní stravě.

Jak jíst po porodu

Následující položky vám pomohou najít prostřední místo v denním menu:

 1. Jezte ideální proteiny denně: vejce, mléčné výrobky.
 2. Odstraňte veškerý viditelný tuk z masa. Pokuste se péct maso v troubě nebo vařit, takže můžete maximálně ušetřit maso z vnitřních tuků. Vařte maso bez rostlinných olejů.
 3. 3krát týdně jíst ryby tuku a odvážné odrůdy. Vězte, že mastné odrůdy zahrnují nejen pstruhy a lososy, na které jsou některé alergické, ale také makrely, sledě (sledě se prodávají čerstvé, není nutné jíst solené, může být dušené a pečené), halibuty a dokonce i nejjednodušší ryby treska bezvousá.
 4. Snažte se jíst ořechy a semena, ale přísně dávejte: ne více než 1krát denně a malou hrstku.
 5. Odstraňte sladkosti a čokolády z vaší stravy. Vy ani dítě je nepotřebujete. Pokud máte chuť na sladkosti, můžete sladkosti nahradit užitečnějšími: kandovaným ovocem. Ale můžete je jíst jen ráno a ne více než jednou za dva dny. Pokud toužíte zhubnout, vyloučte sladkosti vůbec. Sladký čaj můžete pít jednou denně, pokud jste na něj velmi zvyklí.
 6. Eliminujte pečení a jakékoli pečení ze stravy: sušenky, perníčky, rohlíky atd. To je hlavní důvod k nadváze. Nahraďte je zeleninou, která nezpůsobuje kvašení ve střevech (pro kojící matky): okurky, rajčata, hlávkový salát nebo ovoce, které můžete.

Pokuste se nejíst pro dva. To je hlavní pravidlo.!

Poté, co jste porodili dítě, není třeba jíst pro dva! Pamatujte si to! I když aktivně krmíte své dítě, není nutné jíst pro dva. Spíše musíte pít více tekutin. Proto snižte počet porcí o jednu třetinu.

 • Pokud je doba kojení u konce, vypijte vitamíny. Potřebujete je.
 • Šest měsíců po narození dítěte, pokud neexistují lékařské kontraindikace, začněte sportovat. Cokoli, co je vám blíže. Pokud máte příležitost jít do posilovny, pak je to ideální, pokud ne, nutte se denně cvičit doma. Je nutné zahrnout aktivní pohyby: chůze na místě, běh na místě, dřepy, aktivní zahřívání atd. Plus cvičení pro zpřísnění svalů zad, břicha, boků a hýždí. Není třeba dávat vše nejlepší! A ještě více se zapojit do bolesti svalů. Začněte malý a pak postupně přidejte další cvičení. Pokud to počasí dovolí, zkuste chodit více. Vezměte kočárek s dítětem a projděte se ulicemi a nestůjte v hromadě s ostatními maminkami.
 • Nejezte těžké jídlo před spaním. Pokud krmíte dítě, pak před spaním v případě hladu můžete z vařených vajec jíst něco mléčného nebo veverky. Pokud nechcete krmit, pak 4 hodiny před spaním zavřete ústa k hradu - to je nejjistější způsob, jak zhubnout!
 • Motivace je důležitá cesta k harmonii.

  S motivací začíná každé podnikání v našem životě. Dokonce jdeme k lékaři a nabíjíme se myšlenkami, že chceme být zdraví. Zde, jak zhubnete, určete sami, proč chcete být štíhlí. Napište do poznámkového bloku nebo poznámkového bloku přímo na body, které vám umožní hubnutí. Pište vše do nejmenších detailů, do nových šatů, podrobně je popište. Napište, co vám příbuzní a přátelé řeknou, když zhubnete, a napište, co chcete slyšet. Napište, co budete cítit, do nejmenších detailů.

  Metoda přenosu myšlenek na papír je jednou z nejstarších a nejúčinnějších v moderní psychologii. Stačí napsat na krásný notebook nebo notebook a nezapomeňte si znovu přečíst poznámky alespoň jednou týdně. Věřte tomu, co jste napsali. A divte se, jak efektivní to je.!

  Jak zhubnout snáze

  Mnoho žen, které chtějí zhubnout, hledají společníky, ale jak ukazuje praxe, hubnutí je samo o sobě jednodušší, dokonce snazší, pokud máte zkušenosti nebo pomoc, na kterou se můžete spolehnout. A pokud osobní poradenství od odborníků na výživu není vždy možné, pak existují dostupnější metody. Redaktoři Eat Boldly speciálně pro své čtenáře připravili řadu knih, které jsou velmi levné (cena knih vychází pouze z nákladů na rozvržení), ale velmi účinně pomáhají zhubnout. První kniha „Vím, jak zhubnout“, je deník, ve kterém jsou všechny body úbytku hmotnosti popsány od rána do večera. Druhá kniha „30 snídaní od odborníka na výživu“ jsou recepty na snídani pro každý vkus: uhlohydráty, bílkoviny a směsi. Máte-li zájem, jsou zde podrobnosti: https: //eshsmelo.ru/nashi-knigi-o-pokhudenii/

  Vždy se můžete zeptat na výživu a získat odpověď zcela zdarma. Hodně štěstí, drahé ženy! Být zdravý a krásný.

  Autor článku: Alexandra Petrovicheva (psycholog-výživa). Pomáhám lidem najít harmonii, naučit mě jíst správně, zbavit se závislosti na sladkostí, přejídání a psychologické závislosti na jídle.

  Naši odborníci

  Časopis byl vytvořen, aby vám pomohl v těžkých dobách, kdy se vy nebo vaši blízcí potýkáte s nějakým zdravotním problémem!
  Allegolodzhi.ru se může stát vaším hlavním pomocníkem na cestě ke zdraví a dobré náladě! Užitečné články vám pomohou vyřešit problémy s pokožkou, nadváhou, nachlazením, řeknou vám, co dělat s problémy s klouby, žilami a zrakem. V článcích najdete tajemství, jak udržet krásu a mládí v každém věku! Ale muži nezůstali bez pozornosti! Pro ně je zde celá sekce, kde najdou spoustu užitečných doporučení a rad ohledně mužské části a nejen!
  Všechny informace na webu jsou aktuální a dostupné 24/7. Články jsou neustále aktualizovány a kontrolovány odborníky v oblasti medicíny. Ale v každém případě si vždy pamatujte, že byste se nikdy neměli sami léčit, je lepší kontaktovat svého lékaře!

  Jak rychle jste zhubli po porodu?

  Řekněte mi, jak rychle jste vy nebo vaše žena zhubli po porodu. Co pro to udělali: strava nebo jen sport? Ať už kojili, nebo možná bylo dítě kojeno?

  Každý má jiné organismy, někdo během těhotenství a kojení hubne, ale bohužel mě takové štěstí neovlivnilo. Během kojení je obvykle těžké zhubnout, protože ačkoli musíte jíst zdravé jídlo, musíte jíst v dostatečném množství, aby bylo mléko. Začal jsem zhubnout poté, co bylo dítě ve věku jednoho roku, protože již v této době dochází k aktivnímu krmení a kojení klesá.

  Teď jsem právě v procesu hubnutí. Je to velmi daleko od sportu, takže se snažím omezit příjem potravy, nejíst pozdě (nejlépe čtyři hodiny před spaním), jíst zdravé jídlo, více zeleniny a méně sladké. Výsledky jsou již viditelné..

  Jak zhubnout po porodu?

  Fotografie z webu: razvitie-krohi.ru

  Neexistuje žádná šťastnější a radostnější událost pro každou ženu než narození dítěte. Navíc obvykle čekáme na strouhanku s strachem, ale vůbec ne přemýšlíme, co dělat dál s naším docela dobře zotaveným tělem. Podivným způsobem, tam byl stereotyp, že těhotná žena by měla jíst hodně, pro dva, ale nejčastěji to vede k poněkud katastrofálním následkům a je schopen hrát krutý vtip. Situaci ještě zhoršuje skutečnost, že sezení s dítětem opravdu neběží kolem fitness center a tělocvičen. Ale co dělat, jak zhubnout rychle a doma po porodu, je tato otázka zajímavá pro mnoho žen, které prostě nevědí, co dělat v takové situaci..

  Odkud pochází nadváha: kolik odchází kilogram po porodu

  Během těhotenství, zatímco mladá matka nese své dítě, nevyhnutelně přibírá na váze, protože život, který v ní vznikl, má také hodně. Zpočátku je tato hmota poměrně malá, ale s každým dalším dnem dítě roste a hmotnost matky neustále roste. Mnoho se zdá, že jakmile porodí, hmota se okamžitě vrátí do normálu, ale je to absolutní mylná představa. Než zjistíte, kolik kg jde bezprostředně po narození, musíte nejprve zjistit, odkud přišli. Pojďme pochopit ve fázích, pak bude jasné, nejen to, ale také, jak rychle zhubnout po porodu.

  Ve skutečnosti vám nikdo nebude moci říct, jak velkou váhu jde konkrétně po porodu. To vše je poměrně přibližné, protože je nutné brát v úvahu nejen hmotnost samotného dítěte, ale také plodovou vodu, a nejen jejich.

  Vzpomeňme tedy na hodiny matematiky ve škole a zkusme si spočítat zhruba, kolik liber po porodu trvá, a proto musíte určit, kolik žena v průměru získá za všech těch šťastných devět měsíců. Navíc se jedná o poměrně jednoduchý počet, takže by s tím nikdo neměl mít problémy.

  • Hmotnost samotného dítěte, které je připraveno k narození, je přibližně tři a půl kilogramu. Pokud tedy přemýšlíte o tom, jak velká váha jde po porodu, lze toto číslo bezpečně zohlednit.
  • Hmotnost místa celého dítěte, nebo jak to lze vědecky nazvat, by se měla zvážit také placenta, protože spolu s dítětem také odejde. V průměru jde o přibližně jednu třetinu hmotnosti dítěte, tj. Někde kolem 600–800 gramů.
  • Rovněž děloha, jejíž hmotnost může dosáhnout od půl kilogramu a do jednoho a půl kilogramu, má dostatečně silné vlastnosti..
  • Normální hmotnost plodové vody je také někde kolem 750 - 850 gramů..
  • Existuje tendence ke zvýšení mléčných žláz, to znamená, že vaše prsa také nutně porostou v průměru ne méně než půl kilogramu..

  Fotografie z webu: deti.mail.ru

  Kromě toho se v těle ženy během těhotenství objem krve i mezibuněčné tekutiny významně zvyšuje téměř o tři kilogramy. Nezapomeňte na tělesný tuk, který by měl také nevyhnutelně vypadat, že chrání dítě, bude tvořit od tří a půl do pěti kilogramů, pokud všechno půjde tak, jak má. Jak moc zhubnout hned po porodu? Uděláme nejjednodušší výpočet a získáme výsledek dvanácti až patnácti kilogramů, které každá žena jistě nahromadí, dokud se nenarodí malý nový muž..

  Tak proč, proč neváží po porodu váha? Nebude možné se zbavit všeho, co bylo napsáno za čtyřicet týdnů v jednom pádu, protože příroda, jak víte, nemá rád prázdnotu. Zanechá přesně to, co dítě váží, plus plodovou vodu, krev a placentu a získá požadovaný výsledek. Průměrně je to asi pět až šest kilogramů, pokud k porodu došlo bez komplikací. S císařským řezem stojí za to hodit dalších 500–700 gramů, ne víc. Zde vyvstává docela rozumná otázka, na kterou se mnoho žen ptá: „Co mohu udělat, nemohu zhubnout po porodu?“ Podívejme se na to společně a najděte řešení problému, který podle statistik, které jsou většinou poměrně spolehlivé, znepokojuje více než padesát procent všech žen v naší zemi..

  Fotografie z webu: divo-shop.info

  Jednoduché hubnutí po porodu: šest základních kroků ke snížení hmotnosti matek

  Pokud je velmi snadné a snadné určit, jak moc zhubnou ihned po porodu, bude hubnutí o něco obtížnější. Každá dívka nebo žena přesně ví, jak snadné je stavět tuk na břiše a boky, a jak to nejen zbavit později. Po vynaložení určitého úsilí se však každý dokáže vypořádat, to je fakt, protože byl v praxi již dlouho testován jednou nebo dvěma, ale tisíci ženami..

  1. Nenechává se hmotnost po porodu? Buďte trpěliví a nespěchejte!

  Obava, že hmotnost nezačne hned po porodu, je pro každého člena férového sexu zcela přirozená. Především to záleží na skutečnosti, že se hormonální rovnováha během těhotenství významně mění a „usadí se“ nejdříve po ukončení kojení. To znamená, že se nemusíte spoléhat na rychlé výsledky.

  Fotografie z webu: 4mama.com.ua

  Ale i když nemáte kojit, pak zotavovací procesy po takové stresující situaci, jako je těhotenství, mohou trvat nejméně čtyři nebo šest měsíců a někdy všech dvanáct. Je tedy lepší být trpělivý, stejně jako další doporučení a tipy, a jen počkat, aniž byste se vrhli do nesmyslných slz a nového stresu.

  2. Povinná vyvážená výživa: především kvalita

  Ihned po porodu se některé nedbalé matky snaží jít na nejpřísnější stravu, přestat jíst všechno kromě mléka, ale to samozřejmě nikdy nevede k ničemu dobrému. Hladovění se také v žádném případě neprokazuje těm, kteří kojí, protože to opravdu vyžaduje velké množství energie, a určitě nemá nikde jiné, než jak jíme jídlo. Pokud dostanete méně než dva tisíce kalorií denně, vaše dítě bude hladovět, a to je nepřijatelné.

  Fotografie z webu: vseodetyah.com

  Je nutné vypracovat správnou a zdravou stravu, protože je nemožné jíst vše v řadě. Musí zahrnovat bílkoviny, tj. Maso a ryby, ovoce, zeleninu a vše, co je velmi bohaté na vápník, například tvaroh. Odstraňte známé alergeny, abyste předešli trávicím a metabolickým problémům u vašeho dítěte. Nezapomeňte mimo jiné na to, že stravování stojí za zlomek, asi pět až sedmkrát denně, v malých porcích.

  3. Nezapomeňte se poradit s lékařem: zde je potřeba lék

  Každá žena musí po porodu vždy navštívit svého lékaře, který bude sledovat proces zotavení. Někde za šest až sedm měsíců bude již možné podstoupit úplné vyšetření, například je třeba darovat krev a další testy. Je to lékař, který vám řekne, že hormonální pozadí vstoupilo do stabilní fáze, to znamená, že se již můžete vypořádat s úpravou tělesné hmotnosti.

  Pokud nedojde ke změnám, ale zdá se, že je vše v pořádku se zdravím, má smysl kontaktovat odborníka na výživu a endokrinologa. Je možné, že problém leží přesně tam, kde to může vyřešit pouze skutečný lékař, protože žádné tělocvičny zároveň nepomohou určitě.

  4. Život po porodu: hubnutí znamená vynikající přístup

  Ať už se dá říci cokoli, než byly ženy psychologicky silnější než moderní ženy. Dnes je hlavním problémem, který vám nedovolí snadno a snadno zbavit přebytečný tuk, jednoduše poporodní deprese, kterou lékaři znali a léčili po dlouhou dobu, samozřejmě, pokud je budete kontaktovat.

  Fotografie z webu: uaua.info

  Pokud začnete plakat a vzlykat bez důvodu, objevil se neobvyklý hysterický smích, pokud každý podráždí nebo překonává bolestivé útoky něhy, nebo možná naopak, nenávist a neopustíte dort a dorty, je rozhodně čas přejít k lékaři ze všech nohou. V žádném případě byste neměli „zabavit“ depresi, protože je to plné výrazného zhoršení problémů.

  5. Tělesná výchova nebo chůze: gymnastika po porodu pro hubnutí

  I když jste vždy byli obzvláště sportovní, pravidelně navštěvovaní tělocvičny a také jste dosáhli neuvěřitelných záznamů, nemusíte hned po nemocnici běžet na hřiště, nebude to nic jiného než škoda. Začněte tím, že si pravidelně a po dlouhou dobu zvyknete chodit se svým dítětem na čerstvý vzduch. Začněte s dvaceti minutami denně a postupně ji zvyšujte. Takové procházky pomohou spálit nejméně dvě sta kalorií najednou.

  Gymnastiku a cvičení můžete zahájit nejdříve za čtyři až šest týdnů, pokud jste porodili sami a nedocházelo k problémům. S císařským řezem vám pouze lékař řekne, kdy můžete dělat cvičení a trénovat. Jóga, lehký jogging, trochu aerobiku, pilates a tanec - to je to, co máte po dobu šesti měsíců, až do zotavení.

  Neposlouchejte ty, kteří říkají, že se budete muset vyhýbat pohlavnímu styku se svým partnerem po velmi dlouhou dobu. Po pouhých čtyřech až šesti týdnech se vše uzdraví a vy můžete bezpečně mít sex a užít si ho. To však není hlavní důvod, protože díky takové tělesné lásce tělo ztrácí také hodně kalorií a také trénuje mnoho svalových skupin..

  6. Užijte si život: jak rychle zhubnout po porodu

  Pouze užívat si života může člověk dosáhnout plného uzdravení a kdokoli se nechce změnit, nebude to dělat, to je prokázaný fakt. Nenechte se naštvat, pokud hubnutí trvá mnohem déle, než jste očekávali, protože se jedná o poměrně bolestivý proces. Ale nemusíte z toho dělat tragédii, ne každý má takové štěstí jako vy, máte nádherné dítě, které potřebuje milující, něžné a veselé a veselé maminky.

  Fotografie z webu: bitoki.ru

  Některé dívky se mimo jiné zeptají na něco podobného: „Po porodu jste ztratili hodně na váze a jak přibrat na váze?“ A s tím nemáte absolutně žádné problémy. Hlavní věcí je pozitivní přístup a dobré zdraví a vše ostatní se určitě zlepší. A když dítě vyroste, budete mít vždy čas tvrdě pracovat v hale na budování vlastního těla.

  Články O Neplodnosti
  V kontaktu s: