Hlavní Neplodnost

Tréninkové zápasy

Čím více vaše bříško roste a čím aktivnější se dítě cítí, tím častěji přemýšlíte o tom, jak k porodu dojde. Bez výjimky se všechny těhotné ženy ptají na tuto otázku bez ohledu na to, jaké je těhotenství. A pokud se poprvé stanete matkou, pak o to víc máte obavy z nadcházejícího porodu. A s přibližným očekávaným datem je každý podivný nebo podezřelý pocit připraven považovat za „všechno začalo. ".

Ženy, které porodily, říkají svým mladým přátelům, že porod nelze s ničím zmeškat nebo zaměnit: říkají, že když kontrakce začnou, pochopíte, že proces začal. Nicméně mnoho nastávajících matek přichází do nemocnice předem. A to vše kvůli falešným kontrakcím.

Když začnou tréninkové boje

Ukázalo se, že děloha těhotné ženy se během těhotenství napíná. Existuje teorie, která se tímto způsobem připravuje na nadcházející narození. Ženy po krátkou dobu necítí tato cvičení, ale po 20 týdnech mnoho z nich zažívá tzv. Tréninkové kontrakce, které popisují své pocity jako napětí nebo křeče v děloze, kdy žaludek na chvíli ztuhne. Vypadá to, že je kamenitá, a pak se znovu vrátí do normálu.

Takové pocity jsou často zaměňovány se skutečnými boji, které začaly..

Jak odlišit tréninkové zápasy od skutečných

„Falešné“ souboje se nazývají falešné nebo tréninkové, a podle jména lékaře, který tento jev poprvé popsal, také kontrakcemi Brexton Hicks. Ale to není boj. A abyste byli v klidu, naučte se je odlišovat od těch skutečných..

Pokud porod již vlastně začíná, budete se cítit pravidelně stahy, opakující se ve stejném časovém období a postupně se stávají intenzivnější, delší a bolestivější. Tréninkové zápasy nejsou cyklické, nezpůsobují bolest. Cítí se hlavně večer a v noci, protože právě v těchto hodinách se žena co nejvíce uvolní, denní shonu ustupuje do minulosti, těhotná žena pečlivě naslouchá svému tělu a i bez zaměření na vlastní pohodu pravděpodobněji pocítí různé změny.

Skutečné kontrakce mohou být navíc doprovázeny křečemi nebo průjmem: přidání jakýchkoli z těchto příznaků vám pomůže pochopit, že porod opravdu začíná.

Lyamusik

Blog o těhotenství a rodičovství

První známky porodu? Jak začínají pracovní bolesti.

V 9. měsíci těhotenství každý přemýšlí o tom, jak rozpoznat nástup porodu? Abyste rozptýlili všechny starosti a obavy nastávající matky, musíte si pamatovat několik důležitých tipů, jak začínají pracovní bolesti..

Hlavní nositelé porodu

Po 38 týdnech je plod považován za dlouhodobý, hladina hormonů dosáhne svého limitu a tělo se připravuje na porodu. Nezapomeňte však, že tělo je pro každého jiné a má individuální vlastnosti, proto se nemusí objevit všechny příznaky.

Tělo samo říká ženě, co se s ní děje. Proto se nebojte. Jak rozpoznat předchůdce porodu? Na co byste měli být připraveni? Jak začínají pracovní bolesti?

Prolaps břicha

Nejvýraznější bod břicha znatelně padá. Těhotná žena v této fázi cítí úlevu, je snadnější dýchat, pálení žáhy a další příznaky zmizí. Snižuje se plod a vyvíjí tlak na močový měchýř.

Bolest v dolní části zad

Protože je část plodu přitlačena k malé pánvi a pánevní kosti se rozšiřují. Protože se přenášejí pánevní cévy, jsou možné křeče na nohou a otoky.

Cork hlen výtok a porucha stolice

K odlupování dochází různými způsoby, pro někoho za pár týdnů nebo bezprostředně před samotným narozením. Okamžitě nebo po částech opouští vagínu, doprovázenou sekrecemi bílých sliznic, růžové nebo červené. Ty naznačují přístup porodu.

Poruchy stolice v důsledku hormonálních změn.

Plodová voda.

Vypouštění plodové vody je hlavním znakem blížícího se narození. V tuto chvíli se dítě stává nepříjemným, protože odchází ze svého domu. Plod a děloha se stávají náchylnými k infekcím vnějšího světa, takže je třeba co nejdříve upozornit lékaře a zavolat sanitku.

Ruptura močového měchýře není nejčastěji doprovázena bolestí, všechno se může stát najednou. Aby nedošlo k záměně výtoku vody s obvyklým výtokem, doporučuje se nosit bavlněnou podložku. Plenka absorbuje vodu a výtok bude viditelný na povrchu.

Začátek pracovních bolestí.

Kontrakce jako znamení, že plod je připraven opustit lůno, přispívá k otevření děložního hrdla. Vyskytují se s rytmickou aktivitou, žaludek je kamenný a interval mezi kontrakcemi se postupně snižuje. Během pauzy mezi nimi musí maminka nabrat sílu, protože s každým dalším bojem zesiluje a objeví se s ní bolest. V tomto okamžiku bolest pomůže odstranit správné dýchání a speciální cvičení, například na kouli.

Jak pochopit, že skutečné boje začínají, ne trénují?

Falešné kontrakce

Falešné kontrakce nebo „trénink“ nepřinášejí nepohodlí, není bolest, nenechávejte vodu, nerušíte v noci. Těhotná žena je dokonce nemusí cítit. Takové kontrakce jsou gymnastika, protože se tělo připravuje na budoucí stres.

Skutečné pracovní bolesti

Jak začínají pracovní bolesti? Jsou doprovázeny bolestí zad a pravidelnými kontrakcemi. Projevuje se také rostoucí bolest, špinění a vypouštění plodové vody..

Pokud dojde k více než 4 kontrakcím za hodinu a jsou pravidelné, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Hlavní věcí v této chvíli je přestat být nervózní, sbírat dokumenty a vše potřebné v nemocnici, připravit se na to, že setkání s dlouho očekávaným dítětem se uskuteční velmi brzy.

Jak způsobit kontrakce a urychlit nástup porodu?

Dítě je připraveno k narození po 38 týdnech těhotenství, takže dříve v žádném případě nemůže stimulovat porod. Je to velmi nebezpečné.

Pouze lékař může doporučit neškodné metody vyvolání kontrakcí, konkrétně:

 • hodně chodit;
 • plavat v bazénu;
 • mít sex. Sperma obsahuje látky, jako jsou prostaglandiny, které pomáhají urychlit práci.
 • hnízdění. Úklid bytů, vytírání, mytí a další domácí práce.
 • projímadla. Mají vliv na svaly střeva a budou mít vliv na dělohu. Hlavní věcí není samoléčení.

Pokud jste již v nemocnici, porod stimuluje následovně:

 • brát speciální léky;
 • vpíchnutí močového měchýře;
 • se špatným odhalením děložního čípku se děloha otevře ručně.

Kdy je čas jít do nemocnice?

Pár týdnů před narozením je těhotná žena plná energie, celý byt dokonale svítí, vše je umyté, hladené, připravené a dokonce i neosázené květiny nedávají v noci odpočinek. Takzvaný „hnízdní syndrom“ je první zvonek, který brzy porodí.

Množství výboje se zvyšuje, dusný nos. Menší úbytek hmotnosti je možný, protože se tělo zbaví přebytečné tekutiny. Možná projev falešných kontrakcí. Dítě je tiché a získává sílu. Sliznice odchází (může se vyskytnout jak týden, tak několik hodin před porodem). Možná naštvaný žaludek, takže si tělo zajistí přirozený klystýr a vyčistí žaludek. Hlavní věc je shromáždit vše, co potřebujete pro sebe a své dítě, když jste v nemocnici, a nezapomeňte na dokumenty.

Pokud dojde k častějším průtokům vody a kontrakcím, je důležité upozornit lékaře a zavolat sanitku. Nezáleží na tom, v jakou denní dobu nebo v noci se nemusíte bát a stydí se, že dítě nebude čekat.

Jak usnadnit nástup porodu?

Mírný chod bez náhlých pohybů, klidně individuálním tempem. Můžete chodit tak dlouho, dokud budete mít sílu, přestávky a odpočinek. Po získání síly můžete pokračovat v chůzi. Nezáleží na tom, v jaké pozici a chodu. Hlavní věc je, že žena v práci se cítí pohodlně. Nestyďte se a nebojte se vypadat hloupě. Pokud to pomůže přežít bolestivé kontrakce, musíte udělat vše pro vlastní úlevu.

Tanec, rytmické pohyby v hudbě mnoha pomáhají snižovat bolest při narození. Co by mohlo být lepší než klidné tance k vaší oblíbené melodii, s níž cítíte úlevu.

Vezměte si teplou sprchu nebo koupel. V tomto případě voda působí jako masáž, při které žena necítí hmotnost těla. Teplá voda zahřívá svaly zad, uvolňuje záda a porodní kanál a snižuje bolest. Hlavní věc je, že teplota vody je pro tělo pohodlná, ne studená a ne horká, ale příjemná a teplá.

Fitball je sportovní nafukovací míč, kterým můžete ulevit od bolesti. Přijetím různých pohodlných poloh: na jaře, houpání, svinutí ze strany na stranu můžete přispět k lepšímu odhalení děložního čípku. Nepříjemná bolest tak zmizí.

Přejeme všem ženám porodní bezbolestné narození, nezapomenutelné emoce a zdravé děti!

Když začnou tréninkové boje a jak dlouho vydrží?

Těhotenství přináší ženskému životu mnoho nových pocitů a emocí. Bohužel, ne všechny jsou příjemné, ale téměř všechny jsou přirozené a poskytované přírodou. Pokud strie na břiše nebo bolesti na hrudi mají pochopitelný původ, pak s takovým projevem, jako jsou falešné (tréninkové) kontrakce, vyvstává mnoho otázek. Z tohoto materiálu se dozvíte, kdy začnou, proč a jak dlouho vydrží, a také jak je nezaměňovat s pravým kmenem.

Co se děje?

Po dlouhou dobu byl pojem „falešné kontrakce“ lékařům neznámý. Byly tam jen základní, pracovní bolesti, jejichž účelem je zkrátit svalová vlákna děložního čípku, což vedlo k jeho odhalení. Rytmické a pravidelné kontrakce děložních svalů vedou k postupnému otevírání děložního čípku do stavu, ve kterém může postrádat hlavu plodu.

Tréninkové zápasy, které nevedou k nástupu porodu, neotevírají děložní hrdlo, nepřibližují čas narození dítěte, byly poprvé popsány anglickým lékařem Johnem Brextonem-Hicksem v roce 1972 na jedné z londýnských klinik. Studoval je a dospěl k závěru, že nedobrovolné krátkodobé a nepravidelné stresy ženského reprodukčního orgánu během těhotenství jsou zcela fyziologickým jevem, který nemůže nijak poškodit matku a plod..

Výcvik děložních kontrakcí byl pojmenován po „objeviteli“ Brexton-Hicksových kontrakcí. Samy ženy je často nazývají zkráceně „školení“ nebo „Brextony“. Falešné kontrakce jsou napětí děložních svalů, které se vyskytují nedobrovolně, rychle procházejí a ženy se obvykle příliš neobtěžují..

Podmínky vzhledu

Falešné kontrakce podle oficiálních lékařských zdrojů obvykle začínají po 20. týdnu těhotenství. Tréninkové napětí svalových stěn dělohy se však může objevit dříve, později. Situace, ve které se vůbec neobjevují, se také považuje za normální..

Během prvního těhotenství není svalová tkáň hlavního reprodukčního ženského orgánu tak elastická, a proto lze pozorovat tréninkové kontrakce dříve, přibližně od poloviny těhotenství. Ve druhém těhotenství a každé následující svalové stěně je již poněkud napnuté, jsou pružnější, méně vzrušující, a proto tréninkové kontrakce reprodukčního orgánu nemusí být pozorováno téměř před porodem.

U mnohonásobných žen boje o výcvik, pokud k nim dojde, vždy vyvolávají mnohem méně otázek, protože mají zkušenosti s prožíváním pravých a nemohou je v zásadě zaměnit..

2-3 týdny před porodem jsou u většiny těhotných žen obvykle pozorovány tréninkové kontrakce s různou intenzitou a četností, bez ohledu na počet narozených před současným těhotenstvím. Posílení takových kontrakcí dělohy je považováno za předzvěstí raného porodu. Není však možné z nich vypočítat datum narození. U některých předchůdců „začínají“ pár týdnů před narozením dítěte, pro jiné - na několik dní a pro ostatní - doslova v posledních hodinách.

Bylo to pochopení, že tréninkové kontrakce jsou normou, která vedla k rozšířenému mylnému názoru, že jejich absence je anomálie. Dáma, která necítí žádné falešné kontrakce, může být často konfrontována s názorem, že její skutečná práce nebude úplná, mohou se objevit komplikace při porodu, protože děloha se na nadcházející odpovědný proces řádně nepřipravila.

Tato tvrzení nemají žádný základ. Lékaři nedokázali identifikovat přímou souvislost mezi výskytem falešných kontrakcí a následným průběhem porodu. Ženy, které neměly jediný falešný boj, rodí stejným způsobem jako ženy, které během těhotenství trpěly cvičením křečí dělohy..

Důvody a účel

Skutečné příčiny rozvoje falešné kontraktilní aktivity dělohy zůstávají neznámé. Anglický lékař Brexton-Hicks nemohl zjistit a jeho následovníci nemohli najít pravdu. Moderní medicína proto jednoduše akceptuje existenci falešných kontrakcí, ale prakticky jim nedává rozumné vysvětlení.

Existují dvě teorie, které částečně vysvětlují tréninkové boje a odpovídají na otázku, proč jsou vůbec potřeba. Podle prvního, nejčastějšího se ukázalo, že pomocí krátkodobých kontrakcí hladkých svalů se děloha „nacvičuje“, připravuje se na plnohodnotnou práci. Teorii je těžké odolat kritice, protože nedokáže vysvětlit, jak bez porodu rodí ženy, které během těhotenství nedodržovaly falešné kontrakce..

Podle druhé teorie jsou falešné boje „hra mysli“. Jak roste děloha (a během těhotenství se zvyšuje až 500krát!), Zvyšuje se přísun krve do tohoto orgánu. To vše čas od času vede k tvorbě nesprávných, chybných příkazů mozku k nervovým receptorům, které jsou zodpovědné za hladké svalové napětí genitálního orgánu. Děloha, která se řídí příkazy mozku, se stane „připravenou“, ale při porodu neexistuje žádná hormonální podpora, proto dochází k spontánní relaxaci hladkých svalů, mozek „ruší“ nesprávný řád.

Přímé spojení s přípravou na porod bylo zjištěno pouze u předběžných kontrakcí, které obvykle začínají 8-10 hodin před porodem, někdy později. Během tohoto období se děložní čípek začíná aktivně připravovat na zveřejnění, ale zároveň skutečné skutečné kontrakce, které jej začínají otevírat, ještě nezačaly..

Cítit

Tréninkové zápasy jsou pociťovány jako krátkodobé napětí dělohy. Takové epizody netrvají dlouho - od několika sekund do několika minut. Pokud mohou být ve 28-30 týdnech obvykle jednoduché, pak ve 36-37 týdnech se mohou opakovat častěji a ve 39-40 týdnech se obvykle vyvinou na začátek předběžného období.

Během falešného boje se žena cítí jako její rigidní děloha. Po dlouhou dobu, například po 34–35 týdnech těhotenství, může těhotná žena obvykle cítit dno své dělohy v linii pod prsou v době napjatosti reprodukčních orgánů..

Současně s napětím se ve velmi dolním břiše objevuje mírná bolavá bolest v tahu, zřídka v bederní oblasti. Připomíná to pocit během menstruace. Tahové pocity nejsou nic jiného než napětí vazového aparátu, který drží dělohu ve stabilní poloze.

Napětí spontánně klesá, doba boje není dlouhá. Po nějaké době může být tón opakován nebo nemusí být opakován několik dní.

Podle pozorování žen a lékařů se nejčastěji trénuje svalová aktivita ráno nebo večer, kdy nastávající matka relaxuje po aktivním dni. Od 31-32 týdnů se podle recenzí může během dne objevit falešná kontrakce. Důvodem je skutečnost, že žena chodí na mateřskou dovolenou, má více času na odpočinek, mění se typ její fyzické aktivity.

Ženy si uvědomují, že v těchto situacích se velmi často vyskytuje napětí v děloze:

 • po sexu (sexuální vzrušení a orgasmus způsobují zvýšení citlivosti dělohy, vedou ke krátkým stahům svalů reprodukčního orgánu) - kontrakce nejsou nebezpečné, pokud žena během těhotenství nemá jiné kontraindikace na intimní život;
 • s plným močovým měchýřem (plný močový měchýř začne vyvíjet tlak na dělohu, což zvyšuje jeho citlivost) - jít na záchod a vyprázdnění močového měchýře obvykle pomáhá rychle zbavit pocitu napětí v děloze;
 • při fyzické námaze (zejména po zvedání něčeho, naklonění dopředu, dolů, dřepu, chůzi po schodech);
 • při stresu (pokud se nastávající matka bojí, nervózní, uvolňování stresových hormonů je stimulováno v jejím těle, zvyšuje se citlivost hladkých svalů a vzniká tón);
 • s úplnou relaxací (před spaním, při tichém sledování filmu nebo čtení knihy);
 • aktivní pohyby plodu (během pohybů dítěte dochází k mechanické stimulaci stěn dělohy).

Každá jednotlivá žena může mít navíc své vlastní individuální situace. U některých se falešné kontrakce začínají během vzrušení, u jiných - po probuzení během praní, u jiných - po jídle.

Jaký je rozdíl od skutečných?

Je docela snadné rozlišit tréninkové epizody od skutečných bolestí v práci. Ve většině případů samy ženy chápou rozdíl, když nastanou skutečné boje. Otázka rozdílů je však jednou z nejnaléhavějších, zejména u žen, které mají před porodem jen několik dní.

Harbingery jsou vždy nepravidelné. Objeví se, zmizí a znovu se objeví. Nezvyšují se, nezvyšují se, je nemožné vysledovat cyklickou a rytmickou povahu takových bojů. Bolesti jsou mírné a v některých jsou obecně neviditelné, nepohodlí způsobuje pouze napětí stěn dělohy. Lokalizace pocitů je nižší břicho, méně často - dolní část zad. Při falešných kontrakcích a prekurzorech může žena dobře usnout. Pomáhá jí změna držení těla, tabletka bez střely, teplá sprcha, rovnoměrné a klidné dýchání. Neobvyklé propuštění během falešného boje se nestane. Obecný stav ženy zůstává normální.

Pravda, skutečné boje od samého začátku se stávají pravidelnými. Nejprve se opakují každých půl hodiny nebo méně, pak se postupně stávají stále častějšími. Doba trvání každého záchvatu je od samého začátku stejná, stejně jako se vyvíjí pracovní aktivita, záchvat se stává bolestivým, může chvíli trvat a zbývající intervaly mezi nimi se zkracují.

Jsou-li boje skutečné, nepomůže ani změna polohy těla, ani pozice kolenního kloubu, které milují nastávající matky po dlouhou dobu, ani antispasmodická pilulka ani duše. Kontrakce se budou neustále zvyšovat. Lokalizace bolesti - zezadu do dolní části zad a odtud přílivovou vlnou - spodní břicho a horní břicho.

Žena se skutečnými souboji nebude schopna spát, být rozptylována, bez ohledu na to, jak tvrdě se snaží. Když se kontrakce projeví a opakují se každých 10-15 minut, musíte jít do porodnice. Porod může začít vypouštěním plodové vody. V tomto případě nemusíte čekat na práci, měli byste okamžitě zavolat sanitku a jít do porodnické instituce.

Dnes existují aplikace pro chytré telefony, které jsou protikladem kontrakcí a pomáhají ženě neuniknout v okamžiku, kdy se tréninkové kontrakce změní na skutečné. Takové aplikace jsou zdarma. Žena si je může stáhnout a nainstalovat do svého telefonu v jakékoli fázi těhotenství.

Co dělat?

S výcvikovými souboji nemusíte nic dělat. Pokud se objevily, stačí se s nimi vyrovnat. Ve většině případů nezpůsobují nastávající matce výrazné nepříjemnosti. Nemají vliv na zdraví dítěte a nebrání mu v růstu a rozvoji. Nepřibližují porod - všechno se stane, když se to má stát.

Pokud však falešné kontrakce způsobují určité nepohodlí, může žena po předběžné konzultaci s lékařem začít užívat No-Shpa nebo podávat rektální čípky s papaverinem. Chůze na čerstvém vzduchu pomáhá, pokud chodíte neuspěchaným a měřeným tempem. Můžete si dát teplou sprchu nebo se připojit k bazénu ve speciální skupině pro ženy „na pozici“.

Pomáhá měřenému a hlubokému dýchání a hladí břicho rukou. V reakci na dotek rukou druhých se může falešný boj prodloužit. Pro ženu bude užitečné vzdát se nadměrné fyzické námahy, více se uvolnit a ujistit se, že napětí projde kolem.

Nejlepší „přítel“ těhotných žen, které často zažívají hmatatelné falešné kontrakce, je „kočičí póza“, ve které musíte stát na všech čtyřech, spočívat na loktech a jemnými a lehkými pohyby, abyste ohnuli záda v bederní oblasti a záda. V tomto případě musíte správně dýchat, protože těhotné ženy jsou vyučovány v kursech na prenatálních klinikách.

Kdy je potřeba lékař??

Žena potřebuje navštívit lékaře, pokud tréninkové zápasy trvají celý den s krátkými přestávkami nebo celou noc, pokud obecně způsobují docela nepříjemné pocity a často se opakují.

Volejte sanitku a okamžitě jděte do nemocnice, pokud se na pozadí krvavých, hnědých, zelenavých nebo těžkých průhledných výbojů objeví falešné kontrakce.

Užitečné tipy

Období falešných kontrakcí lze provádět s maximálním přínosem. Za prvé, je to skvělý způsob, jak se naučit dýchat. Tato dovednost pomůže v budoucnosti, když začne skutečná práce a práce. Stresový stres v děloze dává ženě příležitost lépe poznat své vlastní tělo a také se mentálně připravit na skutečné boje.

Například v Japonsku porodníci doporučují brát tréninkové zápasy jako skutečné a tak si to představovat. Pak nebude strach z pracovních bolestí. Již dlouho se prokázalo, že čím více se žena bojí bolesti, po vyslechnutí příběhů o „bolestivých a hrozných“ bojích, tím silnější bolest zažije, až přijde čas porodu..

Aby se snížila bolest během přírodních bolestí při práci, musí se žena naučit s nimi klidně zacházet, být schopna se úplně uvolnit a „pustit“ bolest. To se lze naučit ve speciálních lekcích jógy pro nastávající matky, ve třídách s psycholožkou na prenatální klinice.

Podívejte se na další video o tom, jak rozpoznat falešné kontrakce od skutečných..

Tréninkové zápasy: jakmile začnou, jak dlouho vydrží

Tréninkové zápasy jsou alarmujícími příznaky pro ty, kteří očekávají dítě. Mnozí se obávají, že je nerozlišují od těch skutečných. Lékaři však říkají: falešné kontrakce dělohy jsou nezbytné pro budoucí matku při porodu a nejsou vůbec nebezpečné. Z článku se dozvíte všechny podrobné informace o tomto jevu..

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Tréninkové zápasy: co to je, kdy začínají a jak dlouho vydrží

Co znamená pojem „tréninkové souboje“? Úplný název příznaku jsou kontrakce Braxton-Hicks. Je zřejmé, že jsou pojmenovány po lékaři, který tento jev identifikoval a charakterizoval. Objev byl proveden anglickým lékařem v 19. století.

Kontrakce Braxton Hicks jsou procesem, při kterém dochází ke kontrakcím svalu dělohy. V tomto případě práce svalů nevede k otevření děložního hrdla a porodu. Tělo se tedy připravuje na další doručení.

Kdy začínají tréninkové zápasy? Lékaři tvrdí, že se vyskytují u žen od samého začátku těhotenství. Kontrakce jsou však tak slabé, že je těhotná žena necítí. Konce se stávají hmatatelnější na konci ložiska.

Většina žen zažívá kontrakce od třetího trimestru. Někteří si však mohou všimnout změn od 20. týdne..

Ženy někdy překvapí, že nezažily žádné kontrakce. Ve skutečnosti děložní svaly stejně fungovaly. Příroda stanovila, že práh bolesti a citlivost se u všech žen liší. Proto si některé budoucí matky nevšimly kontrakcí, protože byly téměř bezbolestné.

Existuje teorie, že k falešným kontrakcím může dojít nejen samostatně. Někdy děložní kontrakce způsobují takové faktory:

 • nedávné intimní vztahy, zkušený orgasmus;
 • stres;
 • hrozný strach;
 • velká fyzická námaha;
 • plný močový měchýř;
 • dehydratace těla;
 • nedostatek vitamínů.

Přestože boje Braxton Hicks nejsou nebezpečné, je lepší nevyprovokovat jejich nepřirozený výskyt. Proto sledujte svoji pohodu a vyhýbejte se faktorům, které mohou ovlivnit výskyt falešných kontrakcí..

Tréninkové kontrakce: příznaky a pocity, jak se odlišit od skutečných

Hlavní otázkou, která zajímá budoucí matky, je, jak odlišit tréninkové zápasy od skutečných. Těhotné ženy se bojí přeskočit proces porodu nebo chodit k lékaři příliš často. Abychom si už nemuseli dělat starosti, mluvíme o příznacích falešných kontrakcí a jejich rozdílech od prenatálních.

Při falešných kontrakcích dělohy žena cítí, že:

 • bolest se vyskytuje na samém dně břicha, což je podobné premenstruačnímu stavu;
 • žaludek se zdá být kamenem;
 • děloha je velmi napjatá a pak se uvolňuje (pro delší období to může být vizuálně určeno).

Hlavní rozdíly mezi kontrakcemi jsou:

 1. Fiktivní kontrakce nejsou pravidelné. Mohou se vyskytnout v určitých časech, například ráno a před spaním. Skutečné boje jsou pravidelné.
 2. Fiktivní kontrakce trvají od asi 30 sekund do minuty. Interval mezi nimi je navíc odlišná mezera. Ale když kontrakce označí začátek porodu, časový interval mezi nimi je systémový a pak se zkracuje.
 3. S tréninkovými souboji bolest v průběhu času ubývá a u skutečných se stupňuje.
 4. Při tréninkových bojích záleží na poloze těla. Proto se často se změnou držení těla bolest snižuje nebo úplně zastavuje. A když jsou děložní kontrakce způsobeny otevřením děložního hrdla, vždy to bolí.
 5. Bolest během kontrakčních kontrakcí může ulevit lékům, které vám lékař předepíše, pokud jej budete kontaktovat. Lék neovlivňuje skutečné děložní kontrakce.

Jak vidíte, je možné zaměnit skutečné a falešné boje, ale je to obtížné. Pokud jsou vaše cvičení vyčerpávající, řekněte to svému lékaři..

Nezapomeňte, že falešné kontrakce nejsou nikdy doprovázeny:

 • krvavý výboj;
 • únik plodové vody;
 • prasknutí plodové vody;
 • výtok sliznice;
 • tažení bolesti v bederní oblasti;
 • prudké snížení intenzivního pohybu plodu.

Pokud se objeví příznaky, nedovolte, aby se situace unášela: jedná se o nositele porodu. Proto, i když tato doba není dlouhá, okamžitě jděte do nemocnice.

Ze všech pozorování lze usoudit, že vám nebude chybět začátek porodu.

Tréninkové zápasy: co dělat

Pokud čelíte cvičným bojům poprvé, pravděpodobně se bojíte. Nic však opravdu není třeba udělat. Pocity obvykle odezní samy o sobě a nevyžadují zásah..

Na obrázku je další stránka: některé těhotné ženy (zejména ženy s vysokými prahy bolesti) trpí bolestí. Co dělat v tomto případě?

Nejprve věnujte pozornost svému životnímu stylu. Omezte fyzickou aktivitu, minimalizujte stres, chodte více na čerstvý vzduch a jíte správně. S takovou zábavou nepřinesou falešné kontrakce utrpení.

Jak snížit nepohodlí při porodu? Zkuste následující tipy:

 • Změňte pozice. Pokud jste lhali, postavte se, pokud jste seděli, zkuste se projít. Obvykle bolest v tomto případě zmizí.
 • Vezměte si teplou sprchu (ale ne vanu). Voda pomůže zmírnit nepohodlí a uklidnit.
 • Relaxovat. Zahrajte si pěknou hudbu a ležel na levé straně. Můžete zapálit hůl nebo svíčku.
 • Dýchejte cvičení. Nadechněte se pomalu nosem a vydechněte ústy. Někdy pomáhá povrchové dýchání (pamatujte, jak psi dýchají). Zároveň se připravte na porod.
 • Vezměte si kolenní loket a zůstaňte v něm několik minut.
 • Vypijte sklenici vody.
 • Dát si pauzu. Podívejte se například na film nebo udělejte to, co máte rádi.

Kterýkoli z těchto tipů vám pomůže rozptýlit se a zmírnit stres. Po několika minutách vás překvapí, že bolest zmizela nebo se zhoršila..

Naučili jste se, jaké tréninkové boje jsou, jak je odlišit od skutečných a vypořádat se s nepříjemnými pocity. Zůstaňte v klidu a klidu. Přejeme snadné dodání!

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Tréninkové kontrakce: pocity a příznaky

Těhotenství je složité a důležité období ženského těla. Během této doby, jaké pocity ženy nezažívají - těžkost v břiše, časté nutkání k močení, otoky a mnohem více. Ale mnoho z těchto pocitů je zaměřeno na přípravu těla nastávající matky na nadcházející narození. Jedním z těchto jevů je tzv. Trénink nebo falešné kontrakce během těhotenství..

Co jsou to tréninkové zápasy

Tréninkové kontrakce jsou periodické kontrakce hladkých svalů dělohy. Jejich dalším názvem jsou kontrakce Brexton Hicks, pojmenované po vědci, který kdysi popsal tento jev poprvé v roce 1872. Tréninkové zápasy nevedou přímo k porodu, jejich cílem je připravit porodní kanál na samotný proces porodu.

Důvody pro výcvik bojů

Hlavní příčiny tréninkových bojů jsou následující:

 • velká fyzická aktivita nastávající matky;
 • častý kontakt se žaludkem;
 • aktivita dítěte v lůně;
 • nedostatek vlhkosti v těle;
 • plný močový měchýř;
 • pohlavní styk;
 • starosti a starosti budoucí matky.

Příznaky a pocity během tréninku / falešné kontrakce

Jsou tréninkové kontrakce bolestivé? Kontrakce Brexton Hicks jsou zcela bezbolestné a téměř nepřináší nepohodlí nastávající matce.

Co je podobné a jak rozpoznat tréninkové zápasy? Jsou jako ostré nepříjemné stlačení nebo napětí v břiše, které není doprovázeno bolestí. Dolní břicho a dolní část zad mohou mírně kňučet.

Četnost výskytu takových kontrakcí u konkrétní ženy je čistě individuální: frekvence se mění od několikakrát za hodinu do několikrát denně.

Jak rozlišit skutečné pracovní bolesti od tréninku

Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných prenatálních? Velmi jednoduché:

 • tréninkové zápasy jsou nepravidelné;
 • časové intervaly mezi nimi nejsou cyklické;
 • falešné kontrakce lze snadno zastavit změnou polohy těla nebo osprchováním;
 • děložní čípek se neotevře;
 • tyto kontrakce postupně úplně zmizí.

Na druhé straně pracovní kontrakce jsou pravidelné a opakované v pravidelných intervalech, které postupně klesají. Samotné boje se v tomto případě prodlužují. Pokračují až do narození dítěte. Prekurzory kontrakce jsou bolestivé a změna držení těla nepomáhá zmírnění záchvatů. Cervix se postupně otevírá.

Falešné kontrakce, které se objevují po 38. týdnu těhotenství, se někdy obtížně odlišují od skutečných, ale porodníci-gynekologové vám doporučují, abyste se uklidnili a ne paniky: podle statistik žena vždy sama a s přesností na 100% chápe, že porod začíná. V mnoha případech takové otázky o tréninkových kontrakcích obvykle nevznikají.

Co dělat během tréninkových bojů

Co by měla nastávající matka dělat během tréninkových bojů, zejména pokud s ní naráží? Použijte následující tipy:

 • Změňte polohu těla - posaďte se, otočte se k Bohu, lehněte si na záda. Nejdůležitější věc je, že jste v pohodě.
 • Chůze trochu po ulici nebo doma, pohybovat hladce a pomalu.
 • Teplá sprcha je skvělý způsob, jak zastavit trénink.
 • Jděte na záchod, vyprázdněte močový měchýř.
 • Pijte klidnou vodu, ovocné nápoje.
 • Udělejte si přestávku v boji - užijte si své oblíbené koníčky, poslouchejte hudbu nebo čtěte.
 • Zkuste prostě ignorovat falešné kontrakce.

Proveďte následující dechová cvičení:

 • Vyhoďte svíčky - zhluboka nadechněte nosem a poté vydechněte ústy. Nadechněte se pomalu a ostře a rychle vydechněte..
 • Dýchejte jako pes - mělký, rychlý dech při výdechu. Nevdechujte tímto způsobem déle než 30 sekund, abyste zabránili závratě..
 • Zachraňte dech - při dýchání pomalu vydechněte a poté se zhluboka nadechněte. poté, co je zápas dokončen, se cvičení opakuje.

Kdy navštívit lékaře?

V případě běžných tréninkových bojů byste neměli panikařit a běžet k lékaři, ale měli byste se poradit s odborníkem v následujících případech:

 • výrazná bolest v dolní části zad a dolní části zad;
 • krvavé problémy;
 • krvácející;
 • vodní listy;
 • křeče a bolest při kontrakcích;
 • nevolnost a průjem;
 • plod se začal pohybovat znatelně méně.

Falešná a porodní videa

Doporučujeme sledovat video, kde se specialista podělí o své znalosti o tréninkových kontrakcích, jak se liší od porodních kontrakcí. Ti, kteří se připravují porodit poprvé, budou takové znalosti velmi užitečné.

Tréninkové kontrakce: kolik před začátkem porodu, pocity, příznaky

Přečtěte si také:

Jaký den přichází mléko po porodu a jak stimulovat laktaci

Poporodní obvaz - co potřebujete, jak se nosí a jak si vybrat

Buscopan - svíčky během těhotenství před porodem

Dobrý den, moji čtenáři. Dnes chci mluvit o nadcházejícím narození. Přesněji řečeno, jak udělat chybu v tom, že jste skutečně měli pracovní činnost. Určitě už mnozí slyšeli, že existují tréninkové souboje - kolik před narozením začnou, ale ne všichni to vědí.

Opravdu existuje něco jako falešné kontrakce (v medicíně tento termín zní mnohem vážněji: kontrakce Breston Hicks). Z nevědomosti je velmi snadné zaměnit je za skutečné boje. Myslím, že si četl různé vtipy ve směru nastávajících matek o tom, že obtěžují svého manžela 5krát týdně, sebejistě ujišťuji: „Porodím!“.

Budeme shromažďovat informace, abychom nepropadli panice v předstihu (vůbec nemusíme panikařit), a tak, že nemusíte probudit svého manžela v noci (pokud samozřejmě nejde o to jít do obchodu s jahodami v zimě - dělám si srandu).

1. Co jsou tréninkové boje?

Kontrakce Breston Hicks je druh kontrakce dělohy, který však nevede k jeho otevření.

Takové kontrakce mohou, jak se projevuje, neruší ženu vůbec během těhotenství. Ale pokud k tomu dojde, pak až po 20 týdnech těhotenství.

Obvykle nezpůsobují budoucí matce žádné nepohodlí, ale jsou charakterizovány nedostatkem systematičnosti. Děloha se může stahovat v intervalech několikrát denně až čtyřikrát za hodinu.

Tréninkové zápasy se časem nestávají intenzivnějšími.

2. Jak rozpoznat falešné kontrakce

Často slyšíte, že skutečná matka okamžitě pocítí, že začala rodit a kontrakce jsou opravdu skutečné. Vlastně je to tak. Spíše tomu tak je v případě, že žena má například druhé narození, což znamená, že nastávající matka se naučila z minulých zkušeností rozlišit falešné kontrakce od skutečných kontrakcí (i když ne každá žena může takovou zkušenost získat během prvního těhotenství).

Kontrakce Breston Hicks mají následující vlastnosti (příznaky):

 1. nejsou pravidelní (až 6 záchvatů za hodinu);
 2. projít bezbolestně, ale způsobit nepohodlí ženě;
 3. ke koncentraci dochází na konkrétním místě;
 4. projevují se chaoticky (vypadají neviditelně a také zmizí).

Existují i ​​další náznaky, že kontrakce jsou falešné a nejsou předzvěstí nástupu porodu. Ale velmi často jsou individuální povahy a nelze je aplikovat na všechny ženy.

3. Proč tréninkové boje začínají

Proč? Připravit ženské tělo na budoucí narození! Je to skvělá škola pro ty, kteří potřebují přežít první narození.!

Falešné kontrakce mohou tedy vyvolat různé faktory:

 • emoční stres (ne za nic, co říkají: "těhotná, neměli byste se bát");
 • fyzický stres (dehydratace nebo vyčerpání);
 • nadměrná aktivita budoucí matky (příliš vyčerpávající sport nebo nadměrná pohyblivost: úklid, mytí, zahrada atd.);
 • nadměrná aktivita dítěte (ano, přesně to, co je v lůně);
 • orgasmy (mimochodem, pokud je načasování již správné, pak sex může způsobit nejen tréninkové zápasy, ale také sloužit jako stimulace skutečného porodu);
 • přeplněný močový měchýř (to je přinejmenším nepohodlné, musíte se vyprázdnit tak často, jak je to možné, abyste se necítili nepohodlně a nevyvolávali falešné kontrakce).

4. Jak se Breston Hicks bojuje

No, samozřejmě, za skutečné boje! A vtipy jako vtipy, ale ve své podstatě jsou velmi podobné těm, kdo se narodí při porodu, ale dostávali své jméno přesně proto, že navzdory své podobnosti se skutečnými souboji trénují.

Otázka je jiná, ale jaké jsou skutečné boje? Pro trénink?

Ve skutečnosti je počátek kontrakcí často srovnáván s menstruací. V břišní části těla je také druh fosílie, spodní břicho se nepříjemně usrkává. Proto je důležité přesně znát příznaky falešných kontrakcí..

5. Co dělat během falešných kontrakcí

Je lepší nevyprovokovat tělo, aby nedošlo ke kontrakcím Breston Hicks.

Pokud k nim však dojde, můžete je odstranit několika způsoby:

 • chůze pomalým tempem (ideální pokud je venku);
 • teplá koupel (mimochodem, teplá koupel během tréninku zmírní křeče, ale pokud vaše práce začne, bolest se zhorší);
 • změna polohy (možná jste jen nepohodlně sedí nebo lháte, změňte polohu);
 • žízeň uspokojení (pít zelený čaj, vodu nebo ovocný nápoj);
 • odpočinek (jen odpočinek);
 • dechová cvičení (v zásadě jsou velmi užitečná, protože zvyšují průtok kyslíku k plodu).

6. Měl bych zavolat lékaře

Pokud neexistují žádné zvláštní známky, není třeba zavolat lékaře. Tréninkové zápasy neohrožují život matky a dítěte. Pokud jsou však falešné kontrakce doprovázeny řadou dalších příznaků, může být pomoc lékaře nutná okamžitě.

Někdy je velmi obtížné stanovit tenkou hranici mezi tréninkem a skutečnými souboji, těhotenství je zde velmi důležité. Pokud je termín delší než 38 týdnů - je pravděpodobné, že porod je prenatální.

Věnujte pozornost následujícím znakům, které by vás měly upozornit a uvést důvod, proč zavolat lékaře:

 • dítě se začalo pohybovat méně často;
 • krvácení se otevřelo (a jakékoli);
 • dochází k vaginálnímu výtoku (zejména při špinění nebo špinění);
 • vody odešly;
 • bolest v dolní části zad a páteře.

Máma musí být vždy opatrná, ale zůstat v klidu.

V každém případě je porod nevyhnutelný (mluvím o matkách, které již nosí své děti). A i když ambulanci opakovaně rušíte, není s tím nic špatného. Alespoň, když začne skutečné narození, budete je určitě odlišovat od všech falešných předchůdců..

Z videozáznamu se můžete dozvědět více o rozdílech mezi tréninkovými a skutečnými zápasy:

A řeknu vám sbohem. Přihlaste se k odběru mého blogu. Stále mám mnoho nápadů o psaní článků, které vás budou zajímat. Ahoj!

Jak rozlišit tréninkové zápasy od skutečných: pocity, trvání, bolestivost, čas jejich začátku

Tréninkové zápasy způsobují pocity podobné těm, které obtěžují menstruaci. Kromě bolestivosti se vyskytuje určitá tuhost, často v době křečí v bederní oblasti je také cítit nepohodlí. Jaké jsou falešné boje, jak je nezaměňovat s pravými, jak pochopit, že začali, tento článek řekne.

Co jsou to tréninkové zápasy?

Žena, která ještě nikdy nenarodila, si nemusí představit, jaké tréninkové boje jsou. Ti, kteří pravidelně rodí, vědí, že tento proces je normální, fyziologický, což umožňuje tělu připravit se na nadcházející důležitou událost.

Jaké pocity jsou doprovázeny?

Příznaky jsou podobné pocitu, který se vyskytuje před menstruací. Nepříjemné příznaky, silné napětí v břiše, ale jen změna polohy těla - a nepohodlí se snižuje. Bolest může být znepokojující, pouze není silná a neovlivňuje celkovou pohodu.

Kolik před narozením začalo?

Jak dlouho se boje proti tréninku objeví, záleží na:

 • individuální vlastnosti těla;
 • jaký druh těhotenství a porodu sám.

Při prvním těhotenství

Pokud nasloucháte pocitům, bude možné přesně určit, kdy tréninkové kontrakce začnou během prvního těhotenství. Některá drobná rušení jsou alarmující již od 20. týdne. Ale větší počet primiparous cítí charakteristické příznaky od 30 do 31 týdnů.

Pokud se kontrakce dostatečně obtěžují, měli byste kontaktovat svého lékaře

Ve druhém těhotenství

Těhotné druhé dítě, navzdory zkušenostem, se také ptá, od kterého týdne začnou falešné křeče. Vše záleží na určitých vlastnostech těla. Avšak u žen, které rodí znovu, často dochází ke snižování termínů později - někde od 32 do 34 týdnů.

Jak pochopit, že začali?

Když tréninkové boje začnou během prvního nebo druhého těhotenství, dojde k mírnému nepohodlí, jako by byly svaly z kamene, kvůli křečím může mírná bolest narušit. Snížení je nepravidelné, ale s růstem období se cyklicita může zvýšit, doba trvání však zůstává stejná jako dříve.

Jak se odlišit od skutečné generické?

Jak odlišit tréninkové boje od skutečných, vysvětluje gynekolog, hlavní plánované jmenování. Lékař vám řekne, jak křeče začínají a jak se cítí, jaké kroky podniknout k odstranění nepohodlí.

Příznaky jako:

 • nedostatek silné bolesti;
 • zmizení nepohodlí po změně polohy těla nebo relaxace;
 • nepravidelnost, krátká doba;
 • nedostatek výboje.

Dalším důležitým bodem, který pomáhá zjistit, jak se tréninkové kontrakce liší od skutečných, je normální zdraví ženy. Během bolestí v práci období mezi křečemi rychle klesá, závažnost pocitů roste a těžká bolest je znepokojující, což se v průběhu času stává nesnesitelným a prohlubuje se každým dalším křečím.

Může být bolestivé?

Mnoho žen, které čekají na doplnění, přemýšlí, zda tréninkové křeče mohou být bolestivé. Některé nastávající matky zjistí, že když se před menstruací obávaly silné bolesti, doprovázené narušením jejich celkové pohody, pak byly tréninkové boje bolestivé, intenzivní. Je také důležité věnovat pozornost - každý člověk má jiný práh bolesti. To také ovlivňuje, jak probíhají tréninkové boje, jak silné jsou příznaky..

Jak se Brexton Higgs bojuje?

Křeče se často začínají objevovat od 20. týdne. Pokud mluvíme o tom, jak se cvičné kontrakce Brexton Higgs cítí, je třeba si uvědomit, že se nejprve obává mírného nepohodlí spojeného s přetížením děložních svalů, mírnou bolestivostí podobnou symptomům, které se objevují před menstruací. Postupně se síla křečí zvyšuje. Například pocity v 36 týdnech těhotenství jsou méně výrazné, ale s přístupem 38 týdnů, kdy se začne porod, začnou být pocity mnohem ostřejší.

Jak dochází k falešným kontrakcím??

Jak určit tréninkové zápasy, musí každá nastávající matka pochopit. Charakteristické příznaky křeče dělohy:

 • začněte se obtěžovat kdykoli;
 • jsou nepravidelné;
 • jsou vzácné nebo časté;
 • způsobit přetížení děložních svalů.

Večer častěji dochází k falešným křečím. Během spánku se symptomatologie necítí, ale po probuzení se může znovu projevit. Obecně je zdraví ženy normální. Během této doby je důležité zůstat v klidu, méně si dělat starosti, aby se v případě křečí rychle uklidnil, uvolnil tělo.

Jak dlouho to trvá?

Jak dlouho tréninkové boje vydrží, závisí na stavu organismu budoucí matky. Některé mají dobu trvání 4 až 7 sekund, zatímco jiné mají asi 3 minuty. Těhotenství neovlivňuje trvání falešných křečí.

Může se objevit každý den?

Tréninkové zápasy se mohou obtěžovat každý den v pozdním období - 36 - 38 týdnů. Pokud se však denní křeče objevují dříve a navíc se žena obává silné bolesti, zhoršené celkové pohody, je nutné se poradit s lékařem, aby se vyloučila patologie, protože takové příznaky nejsou považovány za normální.

Mechanismy kontrakce

Pracovní aktivita je složitý proces, který je regulován nervovým systémem a hormony ženy. Kontrakce dělohy je také ovlivněna biochemickými procesy u plodu (fetoplacentální komplex). Společně tyto tři interakce vedou k nástupu práce ve formě práce.

Kontrakce v nulliparous

U těch, které rodí poprvé, se křeče dělohy tohoto druhu často objevují dříve než u mnohonásobných. Existují lidé, kteří až do dne „X“ nepociťují žádné příznaky. Vše samostatně.

Kontrakce v multiparousu

U těch, které rodí znovu, se taková kontrakce obvykle začíná obávat mnohem později, zatímco příznaky jsou stejné jako při porodu prvního dítěte. Trvání a cyklicita jsou stejné jako v prvním těhotenství, ale skutečné křeče přicházejí mnohem rychleji a je důležité tento okamžik nevynechat. Je možné vypočítat datum narození podle data početí a posledního měsíce?

Falešné kontrakce při zahájení porodu

Kolik dní před porodem začnou falešné kontrakce

Jak pochopit, že falešné kontrakce začaly, když po tomto očekávání se rodí? Tento jev je příprava dělohy na budoucí porod. Takzvané kontrakce Brexton Heights se u některých žen objevují velmi brzy, již za 20 týdnů. A mnoho lékařů to považuje za hrozbu pozdního potratu. Ve skutečnosti to nevyvolává hrozbu spontánního potratu. Je to trochu nepříjemné. Žena cítí, jak se její děloha periodicky stává těžkou, mohou se vyskytnout drobné bolesti tažné přírody. Ale to vše není v krátkodobém horizontu tak často. Je možné předpokládat, že pokud začaly falešné kontrakce, kdy začalo narození ženy?

Chcete-li učinit jakékoli předpoklady, musíte znát gestační věk. Je-li to 38 nebo více týdnů, pak je odpověď zřejmá - velmi brzy. Obvykle, pokud dojde k falešným kontrakcím, pak ještě před začátkem porodu se objeví jejich prekurzory. Tyto zahrnují:

 • průchod sliznice z děložního hrdla, kde tento hlen plní ochrannou funkci, slouží jako bariéra, která zabraňuje vstupu různých infekčních patogenů do dělohy, a časté falešné nebo tréninkové kontrakce někdy přispívají k jeho relativně brzkému propuštění - týden nebo déle před nástupem porodu;
 • úroveň dělohy se snižuje, vizuálně klesá břicho, je to způsobeno tím, že dítě sestupuje níže do pánve, blíže k východu;
 • váha mírně klesá, většina žen rychle přibírá na váze v posledních týdnech těhotenství, ale hlavně kvůli zadržování tekutin v těle a blíže k porodu tato nadbytečná tekutina vyjde a podle toho klesá hmotnost;
 • a pokud se mohou objevit falešné kontrakce přímo několik dní před porodem, pak ženské tělo „čistí“ den nebo méně před nástupem porodu, může mít opakované stolice, časté močení bez známek zánětlivého onemocnění močového ústrojí, méně pravděpodobné zvracení
 • bolest, pocit plnosti v perineu, pokud se tento příznak objevil spolu s křečemi dělohy, pak je to jeden ze způsobů, jak rozlišit falešné kontrakce od narození, protože tyto pocity se často objevují v první fázi porodu.

Přímo žena, jejíž děloha je vzrušující, tj. Náchylná ke stavu hypertonicity s nejmenším dopadem, bude určitě schopna odlišit skutečné porodní kontrakce od tohoto notoricky známého tónu. Neexistuje jediná správná odpověď na to, kolik dní před porodem začnou falešné kontrakce, i když u primiparous příprav na narození dítěte začíná dříve než u multiparous. Ale liší se od skutečných bojů - to je jejich pravidelnost. Pokud již začaly, nezastaví se a zintenzivní se, navzdory opatřením přijatým ve formě antispasmodik, teplé koupele, procházky atd..

A přesto, kolik falešných kontrakcí trvá před porodem, na co můžete být připraveni? Neintenzivní může trvat celý třetí trimestr, ale nakonec získávají sílu. Na CTG lze diagnostikovat skutečné kontrakce, silné kontrakce myometria, které nemusí být věnována pozornost ani nastávající matce. Jedná se o poměrně přesnou výzkumnou metodu, která vám umožní získat spolehlivé informace nejen o stahech dělohy v současné době, ale také o stavu plodu, což je ještě důležitější. Na CTG mu může být diagnostikována hypoxie - nedostatek kyslíku. Nejvíce informativní je provést studii ráno, když je většina dětí aktivní..

K určení kontrakcí se také používá dynamické pozorování ženy. Kontrakce se vyznačují významným stresem dělohy. Cervix na to reaguje. Nejprve se vyhladí a poté se začne rozvíjet. A čím intenzivnější kontrakce, tím rychlejší proces porodu. Falešné i pracovní kontrakce obvykle u vícerozměrných žen trvají kratší dobu, což vede k rychlejšímu porodu.

Články O Neplodnosti