Hlavní Výživa

Těhotenství - menstruace po porodu

Těhotenství je nejdůležitější období v životě každé ženy. V tuto chvíli mají budoucí matky zájem o mnoho otázek: jak jíst, jaká fyzická aktivita je přípustná, je možné mít sex atd..

Po porodu se situace trochu změní. Žena se začíná starat o novorozence i o své zdraví. Například jeden z nich - když menstruace začíná po porodu.

Odpověď na tuto otázku by měla být známa všem nastávajícím matkám. Bude tedy snazší určit, které změny v ženském těle jsou normální a které naznačují abnormality a vyžadují lékařskou péči.

Období zotavení po menstruaci

Po početí je menstruační funkce „deaktivována“. Po dobu 9 měsíců se žena v kritických dnech neobtěžuje. Jejich nepřítomnost je spojena se změnou hormonálních hladin. Teprve po porodu se tělo začne zotavovat: hormonální pozadí se vrací k normálu a menstruace začíná znovu.
Neexistuje žádné konkrétní časové období, po kterém může menstruace začít po porodu. Čas jejího nástupu pro každou ženu samostatně. Ve většině případů menstruace začíná po dokončení kojení. To je způsobeno tím, že během kojení v hypofýze vzniká hormon zvaný prolaktin..

Kontroluje nejen produkci mléka, ale také brání fungování vaječníků. To je důvodem absence normálního menstruačního cyklu. Pokud kojení trvá dlouho a je-li doplňkové krmení zavedeno pozdě, nastává menstruace po porodu poté, co je dítě ve věku jednoho roku..

Některé ženy aplikují návnadu brzy. V hypofýze se prolaktin začíná produkovat v menším množství a přestává potlačovat funkci vaječníků. Menstruace v podobné situaci nejčastěji začíná šest měsíců po porodu.

Jsou chvíle, kdy mladé matky bezprostředně po porodu kombinují umělou výživu pro dítě s kojením. To vede ke skutečnosti, že menstruační funkce je obnovena 3-4 měsíce po narození dítěte.

V určitých situacích ženy nemohou kojit dítě vůbec. Menstruace v tomto případě může začít po porodu za 6-10 týdnů.

Obnovení menstruační funkce je ovlivněno nejen okamžikem ukončení kojení, ale také mnoha dalšími faktory, vnitřními i vnějšími. Mezi ně patří:

 • režim dne a odpočinku;
 • výživa;
 • přítomnost chronických chorob, komplikace;
 • psychický stav.

Začátek menstruace po porodu: rysy

Ve většině případů se menstruační cyklus po porodu rychle stává pravidelným. Pouze prvních pár měsíců, kritické dny mohou trochu dopředu naplánovat nebo trochu zpozdit.

O menstruačním cyklu a rychlosti jeho zotavení existuje mnoho pověstí. Často slyšíte, že obnovení menstruace po porodu je přímo závislé na tom, jak se dítě narodilo. Ve skutečnosti tomu tak není. Počátek menstruace nemá nic společného s tím, zda byl porod přirozený nebo byl proveden císařský řez.

Po nástupu menstruace mnoho žen poznamenává, že menstruace je méně bolestivá, nepohodlí se již nepociťuje. Tento jev je fyziologicky vysvětlitelný. Obvykle se bolest během menstruace vyskytuje v důsledku ohýbání dělohy, což zabraňuje normálnímu odtoku krve. Po porodu v břišní dutině se uspořádání orgánů mírně změní, ohyb se narovná. V této souvislosti bolesti v kritických dnech dále zmizí.

Menstruace je velmi často zaměňována se sekrecemi zvanými lochie. Jsou to směsi krevních sraženin a hlenu. Příčina lochie spočívá v poškození děložní membrány. Prvních několik dní po narození je hojných a mají jasně červenou barvu. Po týdnu získá lochie nahnědlý odstín a jejich počet výrazně klesá. Postupně se stávají vzácnějšími. To je způsobeno tím, že se sliznice dělohy uzdravuje. Lochia může být přidělena do 6-8 týdnů. Poté se zastaví.

Po porodu během kojení a při absenci menstruace se může objevit početí. Je známo, že zrání vajíčka a jeho opuštění z vaječníků začíná asi dva týdny před krvácením. Několik dní před a po ovulaci existuje možnost otěhotnět.

Nástup menstruace po porodu není známkou toho, že ženské tělo je připraveno na další těhotenství. Plné uzdravení trvá několik let. Po uplynutí této doby je vhodné naplánovat další dítě. Proto se před začátkem menstruace musíte starat o antikoncepci.

Situace, kdy navštívit lékaře

Po porodu dítěte a při umělém krmení nedošlo k menstruaci? Podobná skutečnost může naznačovat přítomnost nemocí genitourinárního systému. Po ukončení kojení může menstruace také chybět. Důvodem je poporodní patologie, endometrióza, hormonální poruchy, otoky a zánět vaječníků. Při absenci kritických dnů byste se měli určitě poradit s lékařem, abyste zabránili výskytu nežádoucích následků.

Pokud jsou vaše období velmi hojná, je třeba se poradit s lékařem. Pokud při silném výboji trvá 2 hodiny více než 1 těsnění, mělo by se to považovat za krvácení. Také by měly být vyplašeny příznaky, jako je bolestivost, nepříjemný zápach a tmavý odstín krve..

Pokud se po 2-3 měsících od počátku kritických dnů neobnoví menstruační cyklus, jedná se již o odchylku. V takové situaci byste měli vyhledat radu od gynekologa. Příčinou může být hormonální nerovnováha..

Ženy, které se stanou matkami, si někdy stěžují na zhoršení PMS. Odpovědi na otázky: proč se to děje a jak se s tímto problémem vypořádat, najdete ve videu na konci článku..

Osobní hygiena při obnově menstruace po porodu

Po narození dítěte by měla být věnována zvláštní pozornost osobní hygieně, protože v tomto období vyžaduje ženské tělo pečlivější a pečlivější přístup.

Před obnovením menstruačního cyklu se nedoporučuje používat podložky, které mají absorpční síť, a tampony. Uvedené prostředky nebudou s lochií fungovat. Během nich je nejlepší používat těsnění s hladkým povrchem. Každé 3-4 hodiny je třeba vyměnit.

Po porodu se doporučuje časté WC genitálií. V tomto okamžiku je lepší odmítnout "intimní" gely. Můžete použít běžné dětské mýdlo.

Sexuální kontakt je nežádoucí do 6 týdnů po porodu. Nechráněný sex je nepřijatelný, protože infekce se mohou dostat do dělohy.

Závěrem je třeba zdůraznit, že okamžik, kdy menstruace začíná po porodu, se u různých žen nevyskytuje v různých časech. Trvání procesu obnovy je čistě individuální. Velkou roli po porodu hraje osobní hygiena. V tuto chvíli musíte být velmi opatrní o své tělo, abyste zabránili vniknutí infekcí do dělohy a výskytu jakýchkoli zánětlivých procesů.

Když začíná první menstruace po porodu a co jsou: kolik jdou, pravidelnost, povaha propouštění

První období po porodu jsou pozorována v různých časech. Délka tohoto období je dána dobou kojení, charakteristikami a průběhem porodu a stavem puerpera jako celku.

Ani žádný zkušený porodník-gynekolog neodpovídá přesně, jak dlouho trvá menstruace po porodu. U každé ženy v období po porodu se trvání a další znaky periodického krvácení a změny celého ženského cyklu mění.

Kdy začíná menstruace při kojení

Když menstruace začne po porodu s kojením, nikdo nedá definitivní odpověď. Harmonická obnova hormonální rovnováhy, a tedy i ženského těla, je velmi individuální, u první ženy existují významné rozdíly po první epizodě porodu a opakované.

Trvání období bez menstruace ovlivňuje řada faktorů. Mezi nimi nejvýznamnější:

 • povaha kojení;
 • rysy individuálního průběhu porodu (fyziologické nebo patologické);
 • chronická patologie vnitřních orgánů a reprodukční sféry;
 • puerperální emoční stav.

V období po porodu je hormon prolaktin intenzivně syntetizován v hypofýze ženy. Pokud je jeho množství dostatečné, produkuje se množství mléka nezbytné pro dítě a hlavní hormony (gonadotropní) regulující ženský cyklus nejsou syntetizovány v dostatečném množství, takže se cyklus neobnoví.

Pokud puerperal přivede dítě na prsa i na porodnici, pokusí se všemi prostředky založit produkci mléka, krmí novorozence pouze v režimu „na vyžádání“, to vše zabraňuje obnovení hormonálního a pravidelného menstruačního cyklu.

Ve většině případů se měsíční období po porodu během kojení, vadné nebo nepravidelné, neobjeví dříve než 4-6 kalendářních měsíců po narození. Obnovení hormonální rovnováhy je dokončeno, a to: cyklická syntéza gonadotropních hormonů, progesteronu a estrogenu.

Pokud se puerperě nepodařilo pod vlivem vnějších nebo vnitřních faktorů na vytvoření tvorby mleziva a mléka, můžeme pojmenovat přibližná data, po kterých začnou období po porodu. Fyziologický ženský cyklus s ovulací se objevuje v průměru 3–4 měsíce po narození dítěte, je-li zastavena plná konstantní laktace. Reprodukční funkce je obnovena, je možné další těhotenství.

Fyziologický cyklus žen s ovulací

Není jisté, kolik menstruačních období přichází po porodu, pokud žena pravidelně kojí v „plánovaném“ režimu nebo se její objem mléka s růstem dítěte nezvyšuje. K tomu může dojít 4-6 měsíců po narození dítěte nebo o něco později. Žena si nemůže být jistá neexistencí ovulace a měla by používat antikoncepční metody.

Pokud bylo narození pacienta obtížné nebo patologické, somatická patologie (například endokrinní koule) se zhoršila, puerpera nejí dobře a je ve stálém stavu stresu, pak je také obtížné říci, jak dlouho období po porodu začíná. Dlouhá doba zotavení způsobuje pozdější nástup menstruačního krvácení. Ovulace se obnoví po 2-3 cyklech.

Může menstruace začít měsíc po narození? Ano, pokud mluvíme o patologickém procesu porodu, nižší nebo krátké laktaci. Pokud k tomu dojde, měla by žena určitě zvolit metodu antikoncepce a přísně ji dodržovat, aby nedošlo k dalšímu těhotenství. Objevená menstruace po porodu o měsíc později je důvodem mimořádné konzultace porodníka-gynekologa, protože krvácení v tak krátké době způsobuje těžkou anémii a špatné zdraví ženy.

Jaké je první období

Neexistuje jasný vzorec toho, kolik menstruace jde po porodu. Vliv je ovlivňován počátečními rysy ženského cyklu, délkou samotného krvácení a celým cyklem před nástupem vyřešeného těhotenství a také faktorem laktace..

Kolik dní zbývá po menstruaci - ne více než 8 dní. Trvání skutečného krvácení u zdravé ženy se pohybuje od 4 do 6 dnů, méně často se prodlužuje na 7-8 dní.

Všechny ženy bez výjimky se zajímají o to, co jsou - první menstruace. Úplně první cyklus se zřídka vyskytuje při ovulaci - uvolňování zralého vajíčka z jednoho vaječníku. Je pozorována zpětná tvorba folikulů a po 10-14 dnech začíná rejekce horní vrstvy endometria - menstruace. Obvykle žena necítí žádný rozdíl ve svém vlastním stavu a nemůže to vědět bez určitých testů o nepřítomnosti ovulace.

Jak dlouho trvá menstruační období po porodu, co je považováno za normu, jaké příznaky by měly varovat, lékař prenatální kliniky, který pacienta dlouhodobě sleduje, zodpoví četné otázky. Jak jsou menstruační periody po porodu? Je docela vhodné se zeptat lékaře, který vede ženu v porodu a ženu na porodnici..

Menstruační cyklus a endometrium

Musí být hojné nebo skromné.

Bohatá období po porodu nejsou neobvyklá. Objem výboje během určitého období fyziologického cyklu se pohybuje od 20 do 80 ml. Pokud je objem výboje větší, považuje se to za možnou patologii, zejména pokud je takový vzorec zaznamenán opakovaně. K vyloučení endometriózy a jakékoli jiné reprodukční patologie je nutná konzultace s lékařkou.

Některé ženy uvádějí po porodu hubená období. Snížení hlasitosti nemůže být kritické. Objem vypouštění menší než 20 ml po celou dobu krvácení nebo špinění na prádle nelze považovat za menstruaci. V takové situaci je nutná konzultace s porodníkem-gynekologem..

Pravděpodobným příznakem patologie je velmi hojná menstruace po porodu. Důvody jsou různé: onemocnění gynekologické sféry, koagulační systém, endokrinní žlázy. Neměli byste se zabývat samoléčbou, je lepší kontaktovat porodníka-gynekologa. Vždy je snazší léčit dysfunkční děložní krvácení v raných stádiích nemoci než na pozadí těžké anémie a vyčerpání.

Nepravidelná období

Nepravidelná období po porodu jsou běžným jevem, který nevyvolává velké obavy. Harmonické obnovení hormonální rovnováhy se někdy táhne několik měsíců, a doba krvácení bude kolísat.

Žena v období po porodu potřebuje vědět, jak by měla být měsíční období po porodu normální, aby bylo možné podezření na patologii včas a navštívit jejího porodníka-gynekologa.

Proč jsou bolestivé a je to normální

Bolestivé období po porodu je zcela přirozená situace, zejména pokud žena během krvácení před těhotenstvím zaznamenala nepohodlí. Nepříjemné pocity jsou způsobeny nízkým prahem bolesti, neúplným obnovením hormonální koule.

Lékařská konzultace je nutná pouze v určitých případech, pokud jde o nemoc. Naléhavá konzultace je nutná, pokud existují takové náznaky:

 • bolest je silná, nekončí obvyklými analgetiky;
 • žena si všimne vážné slabosti, ostré bledosti, sníženého tlaku;
 • horečka, zimnice;
 • hojný nebo s výrazným nepříjemným zápachem.

Výše popsané příznaky jsou stavem „akutního břicha“ a vyžadují okamžitou lékařskou pomoc..

Co dělat, pokud po dobu 6 měsíců neexistuje žádná regulace

Pokud po porodu nedochází po 3 měsících menstruace, musí žena analyzovat svůj životní styl a stav. Pokud žena plně kojí, nedojde ke změně celkového stavu (bledost, slabost, horečka, zhoršení vlasů a nehtů), pak není důvod k panice. Jedná se o přirozený fyziologický jev spojený se zvýšenou syntézou prolaktinu a inhibicí gonadotropních hormonů..

Pokud po porodu není období 6 měsíců a více a puerpera si nezachovala laktaci nebo upřednostňovala umělé nebo smíšené krmení, je to důvodná obava. Není možné samostatně najít příčinu amenorey, je nutná pomoc gynekologa.

Poporodní zotavení

Úplné zotavení z menstruace po porodu může trvat až šest měsíců, pokud bude dodržena správná výživa a racionální režim práce a odpočinku. Jejich délka je ovlivněna věkem ženy, porodními rysy (fyziologickými a patologickými), typem porodnic (kleště, císařský řez). Důležitý je také fyzický a emoční stav ženy. Je proto těžké přesně říci, kdy je období po dodání.

Kdy začínají první období po porodu

Porod je vážnou zkouškou pro každou ženu. Výrazně mění práci těla a všech orgánů jako celku, včetně obvyklého menstruačního cyklu, takže každá žena, která rodí, má přirozenou otázku, kdy začíná menstruace po porodu, což je považováno za normu a které může naznačovat gynekologická onemocnění a komplikace.

Poporodní období

Po narození děloha postupně ztrácí tón a pomalu se vrací k normální velikosti a kondici. První dny po porodu se rána na místě, kde placenta začíná krvácet.

Tato událost se netýká menstruace: lékaři ji nazývají poporodní krvácení, které trvá několik dní a rychle prochází. Nejprve se výboj stává silným, s kousky plodové vody a placenty, ale postupně se stávají méně jasnými a přecházejí. Je třeba pochopit, že poporodní krvácení nelze určit, když nastane menstruace.

Počátek první menstruace závisí na následujících faktorech:

 1. Průběh těhotenství a přítomnost různých komplikací. Těhotenství narušuje hormonální pozadí ženy, a pokud to bylo obtížné, menstruace nemusí přijít brzy.
 2. Chronická onemocnění, poporodní komplikace, deprese, mateřská horečka významně prodlouží období nástupu menstruace.
 3. Kojení Existuje vzor: pokud je dítě zcela kojeno, ale již podle režimu, může menstruace začít ve chvíli, kdy je dítě odstaveno z prsu. Pokud matka začala kojit své dítě podle plánu, spolu s první návnadou, pak se zcela zdravým tělem po dobu 3-4 měsíců, můžete začít čekat na menstruaci. Přibližně ve stejnou dobu začíná menstruace, pokud žena začne brzy krmit. To je způsobeno tím, že během krmení se v těle mladé matky uvolňuje zvláštní hormon, blokující progesteron a estrogen, které jsou potřebné pro menstruační cyklus..
 4. Když menstruace začíná po porodu, závisí to přímo na individuálních genetických charakteristikách ženy. Pokud matka neměla období do jednoho měsíce po ukončení krmení, její dcera v tuto chvíli nepřijde. Pokud po ukončení kojení nenastane menstruace, může to být patologie. V takovém případě byste se měli určitě poradit s lékařem a provést vyšetření.

Odborníci poznamenávají, že obnovení menstruace není ovlivněno tím, zda žena sama mohla porodit dítě, nebo zda měla císařský řez..

Norma nebo patologie

Jak dlouho po porodu nemůže nikdo s přesností říci. V období po porodu se obnoví děloha: různé nádory, cysty a jiné abnormality mohou zmizet. Menstruace může nastat v době ukončení kojení nebo o něco dříve. Mohou být nepravidelní, občasní, dorazí dopředu nebo trochu pozdě.

Celý menstruační cyklus je obnoven až po jednom a půl až dvou měsících od začátku menstruace, to však neznamená, že žena je znovu připravena na těhotenství. Je vhodné plánovat dítě nejdříve 2 roky po začátku menstruace po porodu.

Několik příznaků patologie, o kterých by měla každá žena vědět:

 1. Bolestivá menstruace. Některé ženy si všimnou, že bolestivá menstruace zmizí a snáze snáší měsíční krvácení. Je to proto, že v poporodním období se ohýbání dělohy narovná, což vyvolalo bolest. Bolestivé kritické dny - první známky patologie, vyžadující náležitý zásah specialisty.
 2. Pokud dojde ke zhoršení: menstruace by měla jít, ale nepřijdou. Zvláštní pozornost je třeba věnovat, pokud po ukončení krmení uplynulo více než šest měsíců. Důvodem absence menstruace může být latentní patologie, trauma nebo hormonální selhání.
 3. Silné krvácení s ostrými bolestmi. Pokud první den menstruace začala velmi hojně, takže bylo nutné vyměnit těsnění za méně než 2-3 hodiny, mluvíme o krvácení. V tomto případě je lepší netrpět a konzultovat se specialistou nebo zavolat sanitku. Po porodu přichází menstruace bezbolestně nebo téměř bezbolestně, stejně jako dříve.
 4. Pokud je nástup menstruace neustále přerušován, je výtok vzácný, má štiplavý zápach nebo neobvyklý.
 5. Pokud menstruace začíná před kojením. Odborník provádějící těhotenství obvykle určí, kolik menstruace začíná po porodu, pokud kojení přestalo. Pokud menstruace začíná před koncem krmení, jedná se o závažné hormonální selhání.

Nově vyrobené matky by měly vědět, že tělo v poslední době porodilo příliš mnoho prolaktinu a není dostatek estrogenu. V této situaci může žena začít růst velmi tlustě, takže může být vyžadována hormonální terapie.

Zavolejte odborníka

Nejnebezpečnější jsou těžká menstruace s velkým výtokem krve nebo nečistot, neobvyklá struktura nebo vůně. Pozornost odborníka si zaslouží stav, kdy menstruace trvá méně než 2 dny, je-li bolestivá nebo existuje-li pravidelné krvácení, které není spojeno s obnovou cyklu. Bolest se může vrátit a být doprovázena dalšími příznaky..

Je špatné, pokud k menstruaci nedochází dlouho po ukončení kojení. Specialista určí, proč k tomu dochází, a předepíše léčbu..

Kdy začínají období po porodu?

Proč není menstruace obnovena ihned po porodu?

Kdy by mělo začít období po porodu: přibližná data

 1. Čistě kojení. U GV nedochází k menstruaci. Zároveň však musí být splněny některé podmínky. Dítě by mělo být aplikováno na hruď nejméně jednou za tři hodiny. Nelze také zrušit noční krmení. Ale během spánku si můžete nechat přestávku až šest hodin. Při tomto způsobu krmení tělo produkuje dostatek prolaktinu, aby spolehlivě chránilo ženu před ovulací. V tomto případě k menstruaci nedochází po celý rok.
 2. Smíšené nebo umělé krmení. V tomto případě prolaktin nemá antikoncepční účinek. Funkce dělohy se obnoví za dva měsíce a první menstruace nastane za tři.
 3. Zavádění doplňkových potravin. Pediatrové doporučují začít přenášet dítě na potravu pro dospělé, počínaje šesti měsíci. S výskytem rozmanitosti ve stravě se obvykle dítě méně zajímá o mateřské mléko. Postupně klesá její produkce, klesá hladina prolaktinu a obnovuje se menstruace..
 4. Komplikace při porodu. V takových případech se děloha často zotavuje déle. Menstruace se proto objevuje později než tři měsíce.
 5. Stav nervového systému u žen. Stres může výrazně ovlivnit menstruační cyklus. To je pravda po porodu. Je však obtížné přesně předpovědět, jak to ovlivní. Proto není možné říci, kdy čekat na menstruaci.
 6. Odpočinek, spánek, dobrá výživa. Pokud se matce podaří dostatek spánku a nepřetěžování domácími pracemi, menstruace přijde včas.
 7. Celkové zdraví a chronická onemocnění. Těhotenství a porod mohou způsobit pravidelnější a méně bolestivý cyklus. Důvodem je zásadní restrukturalizace hormonálního pozadí. Ale při špatném zdraví a zhoršování chronických onemocnění byste neměli očekávat, že vaše období přijde včas.

Takže se nemůžete chránit?

Povaha menstruace po porodu

 • Lochia se nakonec stala vzácnější a bledší. Postupně se ničí. Pak přijde krátká přestávka. A teprve po tomto období může jít,
 • Když se menstruace vrátí, nestanou se okamžitě normální. První menstruace může být velmi skromná nebo příliš hojná,
 • Když nastane menstruace, cyklus se obnovuje postupně. Po první menstruaci může následovat přestávka. Po kolika měsících mohu čekat na další propuštění? I dva měsíce je normální čas.,
 • všimněte si, kolik výboje jde. Období 2 až 7 dní se považuje za fyziologické,
 • neměli byste očekávat, že po takové závažné restrukturalizaci začnou vaše období okamžitě běžet. Tělo potřebuje až šest měsíců před úplným obnovením cyklu.

Měsíční poporodní: alarmující znamení

 1. Je třeba věnovat pozornost tomu, kolik menstruace není. Pokud jste dokončili kojení a funkce žen se neobnovily do dvou až tří měsíců, měli byste se poradit s lékařem. To není známkou nějaké nemoci, ale musíte se ujistit, že je vše v pořádku.
 2. Obzvláště znepokojujícím příznakem je nadměrně hojný výtok. Pokud ztratíte více než 150 ml krve denně, vyžaduje to konzultaci. Hormonální poruchy a různá onemocnění - endometrióza, adenomyóza, endometriální hypoplasie a dokonce i nádory různých etiologií mohou tento obraz vyprovokovat..

Shrnout

Populární akcie na Mamsy

Populární příspěvky

Jak se zbavit myší v domě? Vzhled nepříjemných „sousedů“ ve formě hlodavců vždy vyvolává u člověka smíšené pocity - od odporu k panice. Pokud jsou myši v domě likvidovány, je nutné přijmout opatření.

Čteme s dětmi: Antoine de Saint-Exupery - "Malý princ" část 2 Malý princ - slavné vytvoření Antoine de Saint-Exupery bylo vydáno v roce 1943. Vyšlo to s kresbami samotného spisovatele.

Vaginální dysbióza: příznaky a léčba Co dělat, pokud máte nepohodlí v intimní oblasti? Jak se zbavit vaginální dysbiózy? Pokusme se problém pochopit a také nabídneme efektivní léčbu.

Restaurační jídla, která lze připravit doma! Navštívit rafinovanou restauraci je skutečným snem jakéhokoli hédonisty. Doslova šťastnější nás může doslova udělat nejen chutné, ale také krásně servírované jídlo v atmosféře národního kouzla. Ale

Správná výživa pro rodinu Správná výživa je hlavní složkou zdraví, ale proč není vždy možné správně jíst? Existuje několik důvodů.

Kdy začínají období po porodu

Krevní výtok, který se objevuje po dokončení porodu, se nazývá lochie. Pokračují až do úplného obnovení poškozené tkáně dělohy..

Lochie není menstruace nebo děložní krvácení. Toto je poporodní výtok z dělohy. Tento fyziologický proces je charakterizován čištěním a hojením jeho dutiny.

Lochia obsahuje zbytky placenty, hlenu z děložního hrdla, dělohy a krve.

Měsíční zotavení po porodu

K potlačení funkce vaječníků dochází pod vlivem hormonu prolaktinu. Pokud žena kojí, její vývoj pokračuje, ale k tomuto procesu dochází pouze při pravidelném používání dítěte.

Pokud kojící matka nemá dostatek mléka (je třeba použít kojeneckou stravu) nebo se provádí noční krmení směsí, produkce prolaktinu klesá a menstruace může začít dříve.

Ve většině případů při smíšeném krmení končí laktační amenorea ještě před zrušením kojení. První menstruace nastane 2-3 měsíce po narození.

Lochia po porodu je špinění, které je vybíjení ran.

Když je dítě zcela na umělém krmení, mělo by se obnovení menstruačního cyklu očekávat 8-10 týdnů po narození. Možná menstruace přijde se zpožděním, je to kvůli individuálním vlastnostem těla.

Je třeba si uvědomit, že absence menstruace může být důsledkem zdravotních problémů vyžadujících lékařskou péči..

Obnovení funkce vaječníků může začít, pokud žena z nějakého důvodu nedojčila své dítě (dekantované mléko) a poté obnovila HB. Nedostatek stimulace bradavek, ke kterému dochází, když dítě saje mléko, může způsobit časný nástup menstruace.

Není možné přesně říci, kdy menstruace začíná po porodu během kojení, protože tento fyziologický proces ovlivňuje mnoho faktorů.

Vlastnosti menstruace během krmení

Menstruace během kojení je individuální. Možná na začátku bude cyklus nepravidelný. Jeho porušení v období po porodu je považováno za normu. Při absenci zdravotních problémů se zotaví sám.

Stává se, že před těhotenstvím byla menstruace doprovázena bolestí, ale po porodu zmizely příznaky. Důvodem je skutečnost, že nepohodlí bylo spojeno s ohýbáním dělohy a po porodu a porodu patologie prošla.

Trvání menstruace také závisí na hladině prolaktinu v těle. Pokud je vysoká, krvácení skončí rychle. Když je hormon produkován v malém množství, bude menstruace dlouhá.

Menstruace během kojení je prvním příznakem normalizace všech procesů v ženě po porodu.

Krevní výtok po císařském řezu

Bez ohledu na způsob porodu se všechny ženy podrobují procesu čištění a hojení děložní dutiny. Lochia po císařském řezu může trvat až 2 měsíce. Počátek prvního odmítnutí funkční vrstvy endometria nezávisí na tom, jak se dítě narodilo.

Znak Loch:

 • první 2-3 dny po narození - špinění;
 • 3-4 dny - výtok serózní sacharózy
 • od 10. dne - nažloutlý bílý výboj;
 • po 5-6 týdnech se výtok z dělohy zastaví.

Prodloužený výtok krví - příležitost konzultovat s lékařem!

V budoucnu, pokud kojící matka pravidelně staví dítě na její prsa a v noci vyjadřuje mléko (dítě odmítá jíst v noci), pak bude laktační amenorea pokračovat až do začátku snižování produkce prolaktinu, tj. Nelze očekávat nástup menstruace..

Po císařském řezu, obnovení menstruačního cyklu, množství sekrecí a dalších ukazatelů bude záviset na individuálních charakteristikách pacienta.

Ačkoli je řez císařským řezem považován za jednoduchou operaci, mohou se po něm objevit komplikace. Z tohoto důvodu se doporučuje ženám, které porodily císařským řezem, vědět, jaké jsou rozdíly mezi krvácením z dělohy, lochií a menstruací..

O tom si promluvíme v jednom z našich dalších článků..

Krmení dítěte během menstruace

Pokud během laktace dojde k menstruaci, neměli byste kojení odmítnout. Obnovení cyklu nemá vliv na kvalitu mléka, jeho chuťové vlastnosti se také nemění - záleží na tom, co jí kojící žena..

Množství mateřského mléka produkovaného během menstruace u některých žen klesá. Pro zvýšení jeho množství se doporučuje připevňovat dítě k hrudi častěji. Speciální přípravky pro laktaci, které lze zakoupit v lékárně, pomáhají zvýšit produkci..

Nedoporučuje se přerušit kojení během menstruace, např to může vést k vymizení mléka.

Pokud dítě během menstruace odmítne kojit, doporučuje se, aby se žena častěji sprchovala a prováděla hygienu bradavek (prsu)..

Důvodem tohoto chování dítěte může být vůně matky: během menstruace pod vlivem hormonů se mění vůně ženského těla.

K obnovení menstruačního cyklu, a tedy k nástupu menstruace, obvykle dochází po období laktace nebo po krmení dítěte.

Kdy konzultovat s lékařem

Doporučuje se ženě konzultovat gynekologa k rutinnímu vyšetření nejpozději měsíc po propuštění. Lékař zkontroluje průběh děložních kontrakcí, provede nátěr, prozkoumá mléčné žlázy, dá doporučení ohledně antikoncepčních metod atd..

Důvodem návštěvy u lékaře může být nemoc, například bolest v podbřišku. Pokud by lochie zmizela, měla by být konzultována gynekologka, ale po několika dnech by měla být obnovena..

Normálně by první menstruace po ukončení laktace měla nastat od 2 měsíců do 6 měsíců. Pokud po 6 měsících nezačne vaše období, doporučuje se podstoupit lékařskou prohlídku.

Zdravotní pomoc je nutná u žen, které v cyklu nezískaly pravidelnost.

Menstruace po ukončení laktace

Pro zotavení po těhotenství a porodu trvá tělo asi 8 měsíců. Během tohoto období se děloha stahuje do své normální velikosti, hojení vnějších pohlavních orgánů a obnovení hormonálního pozadí.

Po laktaci trvá ženské tělo normalizaci vaječníků 1-2 měsíce. Proto, pokud matka krmí dítě pravidelně, pak poté, co přestane aplikovat dítě na její prsa, měla by očekávat menstruaci za 30-60 dní.

Ale protože každý organismus je individuální, je možné, že práce vaječníků bude pokračovat dříve.

První kritické dny po ukončení laktace se mohou lišit od menstruačního krvácení, které bylo před těhotenstvím. Výtok může být nadměrně vzácný nebo hojný, mohou být přítomny krevní sraženiny..

Trvání menstruace po HB se také často liší od doby před počátkem porodu.

K obnovení hormonálního pozadí dochází postupně, takže druhá a následná menstruace může začít dříve nebo později.

Normální variantě lze připsat nepravidelným obdobím u žen, které přestaly kojit.

Obnovení funkce vaječníků umožňuje tělu oplodnění, a proto pokud pár neplánuje více dětí a menstruační krvácení nepřichází včas, doporučuje se provést těhotenský test nebo provést krevní test na hCG..

První menstruace po porodu

Kdy menstruace přichází po porodu

První menstruace po porodu u žen se vyskytuje v různých časech. Někdo hovoří o krvácení již 1,5 měsíce po narození dítěte a někdo se obává nepřítomnosti menstruace šest měsíců po této události. Když jsou období po porodu normální, co určuje načasování jejich počátku a co dělat se zpožděním?

Kdy čekat na menstruaci

Počátek menstruace je zpožděn v důsledku působení hormonálního prolaktinu, díky kterému se provádí laktace. V některých případech je však produkce tohoto hormonu snížena. To se děje u žen, které krmí dítě podle plánu, a ne na vyžádání. Pokud je mezi krmením, získá se interval delší než 3 hodiny (včetně noci). Pokud dítě začne dostávat směs. A také se zavedením doplňkových potravin.
Když menstruace přijde po porodu v prvních 2 měsících, tyto okolnosti jsou na vině..

Pokud však žena krmí dítě na požádání, je tam dostatek mléka, pak se může menstruace objevit až na samém konci laktace, snížení množství mléka opilého dítětem a (nebo) frekvence příjmu potravy. Stojí za to podniknout nějaké kroky, aby krvácení začalo co nejdříve? To nedává smysl.

A zastavit kojení během menstruace není nutné. To není škodlivé. I když některé děti mohou mít negativní reakci. Nesouvisí však se změnou kvality mateřského mléka, ale se změnou vůně matky. Existují tak malé tipy.

Pravděpodobnost těhotenství a doporučená antikoncepce

Mnoho žen věří, že nové těhotenství může nastat pouze tehdy, když první menstruace nastane po porodu, tedy po této skutečnosti. Ale není tomu tak. Ano, existuje metoda laktační amenorey, když v prvních měsících po narození dítěte, za předpokladu, že je často aplikována na její prsa, matka nemusí být chráněna před těhotenstvím - protože vysoká hladina prolaktinu blokuje nástup ovulace.
Všechno se však může změnit. A žena má první ovulaci po narození dítěte před nástupem menstruace. To znamená, že žena může otěhotnět, i když nikdy neměla menstruaci po narození dítěte. Mimochodem, pokud se první menstruace po narození vyskytla vzácně a současně došlo k sexuálním jednáním, a ještě více bez použití antikoncepce, je třeba zkontrolovat těhotenství.

Kondomy, nitroděložní prostředky, spermicidy a orální antikoncepční prostředky mohou být použity jako antikoncepční opatření pro ženu, která nedávno porodila. Vše s nástupem sexuální aktivity, přibližně 1,5–2 měsíce po narození, nejlépe po konzultaci s gynekologem (vyšetření).

Nebezpečná situace

Někdy se stává, že první menstruace po porodu je velmi hojná. Je to způsobeno hormonálními změnami, užíváním léků a různými chorobami (například hyperplazií endometria)..
Každá žena by měla vědět, kdy naléhavě navštívit lékaře, kolik krve je považováno za normální a jak dlouho trvá první menstruační období.

Normálně je měsíční krevní ztráta ženy rovna nebo menší než 50 gramů (po všechny dny). Je to jen těžká menstruace. Více než 80 gramů ztracené krve hrozí anémií (pokud se situace opakuje z měsíce na měsíc). Pokud začalo těžké krvácení z dělohy, měl by být lékař neprodleně konzultován. Konkrétně 1 hygienická vložka (ne denně) trvá maximálně 2 hodiny. Nebo víceméně hojné vypouštění. Patologické trvání menstruace je více než 7 dní.

Je důležité nezaměňovat menstruaci s poporodními sekrecemi. Poporodní vypouštění někdy končí úplně ve velmi krátké době - ​​doslova v prvních 10 dnech po narození. A poté po několika dnech začne znovu krvácení a těžké. Často je doprovázen nepříjemným zápachem z pochvy, bolesti břicha a výtok samotný je tmavé barvy a sraženin. Nejedná se o menstruaci, ale lochii, jejíž odtok z dělohy byl z nějakého důvodu přerušen. V takové situaci bude užitečné navštívit gynekologa na vyšetření a provést ultrazvuk pánevních orgánů. Pamatujte, že menstruace nemůže začít dříve než měsíc po porodu, i když žena nikdy kojila dítě.

Měsíčně po porodu

Když se objeví první období po porodu, když cyklus nabývá pravidelnosti, jaké odchylky jsou možné a jak zabránit jejich výskytu.

Nadměrná úzkost nově narozené ženy je škodlivá, ale je nutné vědět, jaké jevy naznačují přítomnost patologie, aby bylo možné včas konzultovat lékaře. Proto byste měli toto téma prostudovat a zvážit důležité funkce..

Proč neexistují období po porodu

Některé ženy věří, že cyklus se zotaví okamžitě po narození dítěte. Ale není tomu tak. Nebude určitá doba pro menstruaci, a to je přirozené. Novorozená matka má lochii - to je jméno pro poporodní propuštění. Nejedná se však o menstruace, ačkoli jim připomínají jejich barvu.

Lochia je děložní výtok, který je spojen s potřebou těla odtrhnout všechny stopy minulého těhotenství. Během několika týdnů zbytky endometria, placenty a dalších životně důležitých produktů plodu opouštějí dělohu. Barva husy je zpočátku bohatá na červenou, ale postupně se tyto sekrece ztmavnou a jejich počet klesá. Asi po 1,5 měsíci by se lochie měla zastavit. Je to proto, že vnitřní vrstva dělohy se vrátila k normálu. Menstruace však bude nějakou dobu chybět..

Absence menstruace v poporodním období je způsobena hormonálními změnami v těle ženy. Aby mohla kojit, uvolňuje se do krve velké množství prolaktinu. Tento hormon narušuje fungování vaječníků, proto se nevytváří žádná vajíčka a netvoří se endometrium. Menstruace se tedy neobjevuje.

Kdy začínají období po porodu

Přesný čas, kdy se první menstruace objeví po porodu, je obtížné pojmenovat. To je ovlivněno mnoha faktory (nemoci, individuální vlastnosti těla, hormonální hladiny atd.). Ačkoli obecně, menstruace závisí na tom, jak je kojení plné.

Měli byste se zaměřit na okolnosti jako:

2. Množství mléka. Při nedostatku mléka musí žena používat mléčné receptury. Současně se snižuje produkce prolaktinu, což umožňuje vaječníkům začít pracovat. V této situaci se může menstruace objevit po 4-5 měsících. Proto se absolutně není třeba bát.

3. Volba ve prospěch umělého krmení. Některé matky nemohou nebo nechtějí kojit. V tomto případě začnou období po dodání mnohem dříve - asi po 2 měsících.

4. Vlastnosti porodu. Pokud se dítě narodilo kvůli císařskému řezu, nástup menstruace u matky závisí na typu krmení. Při kojení menstruace chybí, dokud není dítě nakrmeno.

Období, kdy by menstruace měla začít po porodu, je ovlivněno vlastnostmi:

 • Denní rutina
 • Žena věk,
 • Emoční stav.

Proto ani lékař nemůže poskytnout přesné informace.

Jaké je období po dodání

Ženy po narození prvního dítěte často mluví o odstranění nepohodlí během menstruace a pravidelnosti cyklu. Ale vyvodit závěry je pouze 3 měsíce po jejich prvním vzhledu. Před tím se cyklus může měnit a menstruační periody samy někdy prochází neobvykle (s kratší nebo delší dobou trvání, nadměrným hojením nebo nedostatkem sekretů). To se považuje za normální, i když je stále nutná konzultace s lékařem. Takže si můžete ověřit nepřítomnost patologií.

Frekvence menstruace je obvykle 21-34 dní po dobu 3-8 dnů. Objem sekrecí by neměl být menší než 20 ml nebo vyšší než 80 ml. Trvání prvních poporodních období není důležité (za běžných sazeb), je důležité, aby se staly pravidelnými do 3 měsíců.

U některých žen dochází ke změnám v charakteristice premenstruačního období. Zaznamenávají nárůst příznaků PMS, což je může obtěžovat. To je obvykle spojeno s hormonálními změnami v těle. Je obtížné tuto funkci neutralizovat - nejčastěji se s ní musíte vyrovnat. Ale jeho vzhled neznamená, že v těle jsou problémy.

Kdy potřebujete lékařskou pomoc

Po porodu by žena neměla zapomenout na své zdraví. Musíte poslat lékaře k posouzení stavu vnitřních orgánů a ujistit se, že neexistují žádné patologie. Naléhavě konzultujte specialistu v takových situacích, jako jsou:

 1. První období jsou příliš hojná. Pokud je třeba podložky vyměnit více než jednou za 2 hodiny, znamená to krvácení. Také velké množství sekrecí může být způsobeno endometriózou, hyperplázií endometria, odchylkami v hormonálním pozadí.
 2. Po zastavení lochie se objevil krvavý výboj s nepříjemným zápachem. To znamená, že v děloze jsou zbytky vajíčka..
 3. Nedostatek sekrecí nebo jejich absence do 3 měsíců po ukončení kojení. To se děje se zvýšeným obsahem prolaktinu v těle, i když jeho množství by se mělo do této doby snížit..
 4. Přítomnost nepříjemného zápachu v menstruačním toku. Pokud má krev vylučovaná v tomto případě tmavý stín a žena je trápena silnou bolestí, může to znamenat přítomnost poruch v těle.
 5. Nepravidelnost cyklu 3 měsíce po začátku menstruace. To je také příznak patologie spojené s hormonálním systémem..

Musím být chráněn

Některé ženy se kvůli nedostatku menstruace v období po porodu domnívají, že není třeba používat antikoncepci. Teoreticky je to pravda, protože vaječníky nefungují, vejce nejsou produkována, a proto nemůže dojít k těhotenství. Existuje však mnoho případů, kdy těhotenství přesto nastalo a jeho přítomnost byla známa později.

Důvodem je nedostatek přesných informací o nástupu menstruace. Není známo, kdy se množství produkovaného prolaktinu sníží, lze o něm jen hádat. K ovulaci dochází 2 týdny před menstruací. Proto při nechráněném pohlavním styku může žena znovu otěhotnět a nepřítomnost menstruace může být vysvětlena hormonálními změnami spojenými s kojením (zejména pokud není zastavena).

To znamená, že i během kojení je třeba se chránit. Pokud chce pár mít druhé dítě, nelze to provést, ačkoli lékaři doporučují čekat asi dva roky, než se ženské tělo po porodu plně zotaví..

Proč jsou poruchy

První tři měsíce od začátku menstruace se nebojí kvůli své nepravidelnosti. Pokud však menstruační nepravidelnosti přetrvávají i poté, je třeba se poradit s lékařem. To je zvláště důležité, pokud jsou pozorovány další nepříznivé příznaky. Příčiny menstruačních nepravidelností se mohou lišit. To:

 1. Sheehanův syndrom (poporodní hypopituitarismus). Tato patologie může být způsobena peritonitidou, sepsou nebo těžkým poporodní hemoragií. Histózy to také mohou vyprovokovat. Výsledkem nemoci může být absence menstruace nebo jejich nedostatek, který je spojen s nekrotickými změnami hypofýzy. Dalšími příznaky syndromu jsou únava, bolesti hlavy, otoky, hypotenze.
 2. Hyperprolaktinémie Absence menstruace je v tomto případě způsobena porušením funkce štítné žlázy nebo přítomností hypofyzárního adenomu..

Obě patologie lze vyléčit, ale k tomu je třeba se poradit s odborníkem.

Měl by krmení pokračovat i po menstruaci

Mateřské mléko je nejzdravějším jídlem pro dítě. Pokud je dítě kojeno, výrazně se tím snižuje riziko vzniku infekčních chorob. Ale po nástupu menstruace mnoho žen neví, zda stojí za to pokračovat v krmení dítěte mateřským mlékem a pochybovat o jeho přínosech..

Přítomnost menstruace neovlivňuje kvalitu mléka, proto byste se neměli vzdát kojení. Musíte však zvážit některé okolnosti:

 1. Při pokračujícím laktaci může být doba normalizace cyklu prodloužena.
 2. Během menstruace se zvyšuje citlivost bradavek, což pro ženu nepříjemné krmení.
 3. Mléko se během kritických dnů vylučuje v menším množství, takže dítě může být nervózní. Tento problém můžete vyřešit aplikováním dítěte na jedno nebo druhé prsa, jedno po druhém.

Tyto funkce mohou způsobit nepohodlí. V současné době však není nutné pochybovat o výhodách kojení - může a mělo by se v ní pokračovat.

Hygienické funkce

V poporodním období je velmi důležité dodržovat hygienická pravidla. Ženské tělo v této době vyžaduje pečlivou péči, protože se ještě nezotavilo ze stresujících okolností.

Hlavní doporučení jsou následující:

 1. I když se menstruační cyklus nezotavil, nepoužívejte tampony a absorpční podložky z pletiva. Také nejsou vhodné pro kojence. Optimálním hygienickým výrobkem v tomto případě jsou těsnění s hladkým povrchem. Má se měnit jednou za 3-4 hodiny.
 2. Genitálie v této době je třeba umýt častěji, aby se zabránilo pronikání infekcí. Použití intimních hygienických gelů nebo voňavého mýdla je nežádoucí. Tyto prostředky by měly být nahrazeny dětským mýdlem.
 3. Je nutné zdržet se sexuálního života po dobu nejméně 6 týdnů. Po obnovení sexuální aktivity je nutné použít bariérovou antikoncepci - to pomůže vyhnout se těhotenství a zavést infekci do dělohy..

Počátek menstruace po narození dítěte je individuální jev, který je ovlivňován mnoha okolnostmi. Sama žena to nemůže ovlivnit, ale může se postarat o své tělo, aby se zabránilo rozvoji poporodní komplikace.

Měsíce po porodu, když kojení začíná?

S narozením dítěte dochází k velkým změnám v životě a režimu ženy. Kromě skutečnosti, že nyní má dítě, se kterým musí trávit veškerý svůj čas, začínají v těle závažné hormonální změny. Tento článek vám řekne, jak začít období po porodu (při kojení). Zjistíte také období normální amenorey (nedostatek menstruace). Mnoho nově razených matek se obává zpoždění menstruace po porodu. To bude také popsáno později..

Co se děje v těle po narození dítěte

Mnoho žen se již druhý den po vzhledu dítěte zeptá lékaře: „Kdy začnou období po porodu?“ Žádný zkušený odborník nemůže na tuto otázku přesně odpovědět. Nejprve se pokusme přijít na to, co se v této chvíli děje v těle ženy.

Ihned poté, co je plod vyloučen z dělohy, začíná placentární rejekce. Tato fáze je považována za konečnou v procesu porodu. Odmítnutí místa dítěte způsobí poškození cév. V důsledku toho začíná krvácení, což je zcela normální. Mnoho žen toto propouštění provádí úplně první měsíc po porodu. Toto stanovisko je však chybné. V tomto případě je proces odvádění a uvolňování krve poněkud odlišný..

Menstruační cyklus a krmení dítěte

Ženské mateřské mléko je produkováno hormonem zvaným prolaktin. Je vylučován hypofýzou. Díky prolaktinu může žena své dítě kojit.

Hypofýza po narození směřuje veškerou svou práci výhradně na produkci prolaktinu. Proto se zastaví menstruační cyklus a zapadá tzv. Poporodní amenorea. Jakmile začne produkce prolaktinu klesat, menstruace se znovu objeví.

Měsíčně po porodu s kojením

Pokud propouštění po porodu není menstruačním obdobím, pak kdy má začít? Okamžik, kdy menstruace začíná po porodu, závisí přímo na vlastnostech ženského těla a frekvenci krmení dítěte. Je třeba poznamenat, že u stejné ženy při porodu se cyklus může zotavit v různých časech. Zvažte několik možností, jak začne menstruace a jakmile začne po porodu během kojení.

První menstruace nebo poporodní výboje?

Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma fyziologickými procesy? Menstruace je krvácení, ke kterému dochází v důsledku absence těhotenství. To znamená, že během menstruace je endometrium, které bylo pěstováno pro připoutání a vývoj vajíčka plodu, odmítnuto. Pokud k oplodnění nedošlo, začne menstruace.

A propuštění, které ženy často mylně berou za první menstruaci po porodu, má mírně odlišný původ. V tomto případě vyjdou části membrán, hlenu a dalších zbytků. Proto má takový výtok pozorovaný ženou mukóznější strukturu a neobvyklý zápach. Tyto sekrece se nazývají lochie. Trvají normálně až čtyřicet dní, ale některé nově mumie mohou skončit dříve.

Menstruace 30 dnů po narození

Tento výsledek je teoreticky možný, ale podobný jev nastává velmi zřídka. Důvod je následující. Poté, co se dítě narodí, začne po porodu vypouštění. Mohou trvat 20 až 40 dní. Během tohoto období nemůže růst endometria žádným způsobem začít. 30 dnů po porodu proto nemůže být odtržen.

V lékařské praxi se však mohou vyskytnout následující. Poporodní vypouštění se nezastaví po jednom měsíci, ale spíše se zintenzivňuje. Ženy berou tento jev po hojná období po porodu. Ale tady je záležitost úplně jiná. V děloze se objevila krevní sraženina, která nemohla vystoupit. V důsledku toho začíná zánětlivý proces a těžké krvácení. Zastavit ji může pouze správná korekce. V tomto případě je často vyžadováno kyretáž.

Měsíčně po 3–4 měsících (90–120 dní)

Měsíce po porodu (s kojením), které se cítily po 3 nebo 4 měsících, mohou být také variantou normy. V tomto případě lze brzké zotavení cyklu považovat za individuální rys ženského těla. Mnoho lékařů věří, že hypofýza funguje v těchto nově razených matkách velmi dobře..

V tomto období může také začít menstruace, pokud žena přestane kojit své dítě. Při smíšeném krmení se cyklus vrátí do normálu přibližně ve stejnou dobu. Zejména pokud se mléčná směs používá v noci a ráno.

Měsíčně po 6-8 měsících (180-240 dní)

Kolik období po doručení obvykle začíná? Většina žen patří do skupiny, ve které je cyklus obnoven asi 6 měsíců po narození dítěte nebo o něco více. Důvodem je skutečnost, že dítě začíná zkoušet „dospělé“ jídlo a méně absorbuje mateřské mléko. Kojení mírně klesá a v důsledku toho začíná produkce běžných pohlavních hormonů.

Také v tomto časovém období je dítě již dost velké a může v noci odmítat jíst. Pokud jste přestali krmit dítě ráno a pozdě v noci, začne se snižovat laktace. Ve skutečnosti nastává v tomto období vysoká produkce prolaktinu.

Měsíčně po jednom roce

Pokud jste nedokončili krmení dítěte, může se cyklus začít znovu zotavovat. Když dítě dosáhne jednoho roku, už jí obvykle jídlo pro dospělé a nepotřebuje noční krmení. Vzácná vazba na hrudník vede ke snížení laktace.

Za zmínku stojí, že v tomto období mnoho matek mluví o úplném obnovení menstruačního cyklu.

Když první menstruace začíná po porodu přirozeným krmením: názory žen

Recenze zkušených matek naznačují, že menstruace se nejčastěji rychle zotavuje. Může si však připomenout sebe sama několik týdnů po objevení drobků a do dvou let. Vše záleží na frekvenci krmení a na hormonální rovnováze ženy.

Většina žen tvrdí, že menstruace začala v prvních šesti kalendářních měsících. Menší část matek s tím však nesouhlasí. Ženy trvají na tom, že menstruace nastala až po roce nebo více. Jen málo z nich se setkalo s jevem, kdy měsíční propouštění začalo po úplném krmení dítěte.

Jaké období po porodu bude podléhat režimu přirozeného krmení

Mnoho žen neví, co lze očekávat od první menstruace. Některé ženy tvrdí, že první propuštění je velmi vzácné a rychle končí. Jiné matky tvrdí, že po porodu měly hojná období. Jaká by měla být normální alokace?

První menstruace během kojení se může úplně lišit od všech následujících. V důsledku produkce prolaktinu mohou být sekrece vzácné, hojné, dlouhé nebo krátké. Ale stojí za to si uvědomit, že když dojde k vážnému krvácení, musíte navštívit lékaře. Možná budete potřebovat lékařskou pomoc.

Také po porodu během kojení může být cyklus nepravidelný. Absence menstruace ve stanovené době tedy není patologií. S novým těhotenstvím však může dojít ke zpoždění.

Jak obnovit menstruační cyklus při kojení

Pokud první menstruace přišla měsíc po narození, kdy bude cyklus plně obnoven? Lékaři nedávají jasnou odpověď na podobnou otázku. Můžete krmit dítě ještě další dva roky a celou tu dobu bude cyklus, jak se říká, skákat.

Po úplném opuštění dítěte by však mělo dojít k obnovení hormonální rovnováhy během tří měsíců. Pokud se tak nestane, stojí za to navštívit odborníka. Možná budete potřebovat nějakou hormonální korekci, která vám brzy pomůže stanovit menstruační cyklus..

Shrnutí

Takže nyní víte, kdy a jak přichází první menstruace a propuštění, s preferencí přirozeného krmení dítěte. Pamatujte, že tento proces je velmi individuální. Nenechte se rovnat svým zkušeným přátelům, matkám a babkám. Můžete být výjimkou z pravidla. Nebuďte znepokojeni, pokud vaše období začíná velmi brzy. Ve starověku se to považovalo za patologii, ale nyní medicína učinila velký krok vpřed. Mnoho studií dokazuje, že menstruace po objevení drobků se může připomenout jako pár měsíců, a to až po ukončení laktace..

Pokud máte jakékoli dotazy nebo pochybnosti o první menstruaci nebo propuštění po porodu, musíte kontaktovat svého gynekologa nebo porodníka. Pochybnosti a uklidnění může rozptýlit pouze lékař. Je-li to nutné, lékař nařídí ultrazvukové vyšetření. Zůstaňte zdravý a kojte po dlouhou dobu!

Články O Neplodnosti