Hlavní Neplodnost

Rychlé močení u žen

V průměru jde dospělý člověk na toaletu 5-10krát denně a má volnost řídit proces močení. Pokud se tato norma zvýší, je důvod konzultovat lékaře s vyšetřením genitourinárního systému. Časté močení u žen není zpravidla známkou patologie. S podchlazením, těžkým pitím, užíváním určitých skupin drog nebo ve stresových situacích se může nutkání vyskytovat mnohem častěji než obvykle.

Příčiny častého močení bez bolesti

Kořen způsobuje, že žena velmi často chce toaletu používat trochu, může být odlišná, často není spojována s nemocemi. Časté naléhavé důvody vysvětlují 4 hlavní faktory. První místo zaujímá patologie močového systému. Kromě toho může být neustálé nutkání sekundárním příznakem vývoje nemoci. Mohou být také stimulovány léky nebo prováděním fyziologických procesů v ženském těle. Zvažte nejčastější příčiny hojného bezbolestného močení u dívek:

 • Cystitida. Vzhledem k anatomickým rysům u žen se onemocnění vyskytuje třikrát častěji než u silnějšího sexu. Počáteční fáze nezpůsobuje bolest, ale později cystitida přináší dívce vážné nepohodlí. Charakteristickým znakem choroby je to, že močový měchýř i po močení se může zdát prázdný. S postupujícím onemocněním se moč zakalí.
 • Pyelonefritida. Časté močení u dospělých žen může mluvit o vývoji onemocnění ledvin - chronické pyelonefritidy. Někdy je nemoc doprovázena nepříjemným pocitem tahu v bederní oblasti. Pokud se patologie zhorší, tělesná teplota začne stoupat, objeví se nevolnost, slabost, v moči můžete vidět krev nebo hnis.
 • Kameny močového měchýře Konstantní nutkání u žen může být známkou urolitiázy. Touha vyprázdnit močový měchýř vzniká zpravidla ostře a nečekaně po sportovním sportu nebo třepání v dopravě. Během močení si žena s urolitiázou všimne přerušení proudu a v některých případech se cítí nepohodlí v dolním břiše.
 • Slabý svalový korzet močového měchýře. Hlavním příznakem je časté močení s malým množstvím vylučovaného moči. Ženy pociťují ostrou naléhavou touhu běžet na záchod. Tato patologie je vrozená, takže jediný způsob, jak vyřešit tento problém, je procvičit břišní svaly.
 • Hyperaktivita močového měchýře. Zlepšení dodávaných nervových signálů je mozkem interpretováno jako nutkání k močení. Terapie nemoci je zaměřena na potlačení patologické dráždivosti nervového systému.
 • Během těhotenství. V raných stádiích je zvýšená touha močit způsobena změnou hormonálního pozadí ženy a zvětšením její dělohy. Ve druhém trimestru není touha neustále vyprázdňovat močový měchýř fyziologicky odůvodněná, ale může naznačovat vývoj patologií. Na konci funkčního období se zvyšuje tlak hlavy dítěte a rozšířená děloha na močový měchýř, takže touha po vyprazdňování se objevuje častěji než obvykle.
 • Gynekologická patologie. Přílišný výdej moči může být příznakem děložních myomů (benigní nádor, který tlačí na močový měchýř). S rozvojem nemoci může být menstruační cyklus narušen. Pokud má žena vrozenou poruchu - vynechá se děloha, jsou časté touhy způsobeny přemístěním pánevních orgánů.
 • Endokrinní patologie. Konstantní výlety na toaletu často ukazují na cukrovku. Současně se objevují následující příznaky: únava, svědění kůže, žízeň. Pokud žena neustále žízní, může to také mluvit o cukrovce insipidus, která se vyznačuje zvýšením produkce moči až o 5 litrů denně.
 • Kardiovaskulární onemocnění. Se srdečním selháním se kromě zvýšení frekvence močení objevuje i kožní edém.
 • Fyziologické faktory. Běžné příčiny zvýšené produkce moči u žen jsou strava, úzkost, stres a hladovění.
 • Užívání léků. Nadměrné močení je někdy vyvoláno použitím diuretik předepsaných pro léčbu gestózy, s hypertenzí nebo otoky.

ČERNÝ URINÁL, BEZ BARVY

Léčba zánětlivých onemocnění močového systému (pyelonefritida, cystitida), mužských pohlavních orgánů (orchitida, epididymitida, prostatitida, uretritida), močové inkontinence, pohlavně přenosná onemocnění. Chirurgická léčba genitálních bradavic, krátkého frenum penisu, fimózy, varikokély a dalších nemocí.


Můžete použít poradenský urologický server - 03.uroweb.ru. Na této stránce si můžete vytvořit svůj osobní účet a v soukromé části (k dispozici pouze pro naše konzultanty) zveřejnit vaše zdravotní údaje a získat kompetentní radu od předních urologů v Rusku, Ukrajině, Bělorusku.


Pokud to bude potřeba, naši specialisté budou moci doporučit další vyšetření a ošetření s nejlepšími urology ve vaší oblasti.


Všechny typy urologických vyšetření a léčby na jakékoli klinice v Rusku, na Ukrajině, v Bělorusku.

Příčiny častého močení bez bolesti u žen

Pokud žena často chodí na toaletu na krátkou dobu - to je nejen nepříjemné a nepříjemné, ale v některých případech se mluví o vážných problémech v těle. Když je časté močení přirozené, kdy je to nebezpečné a co s tím dělat?

Časté močení je kolik

Kolikrát denně člověk chodí na záchod, je individuální záležitost. Závisí na věku, zdravotním stavu, na tom, co jí a pije, dokonce i na počasí.

Průměrná denní sazba je 3 až 10krát, v noci - ne více než 1krát.

Polyurie - močení více než 10krát denně, nokturie - několikrát za noc - to je příležitost konzultovat s lékařem.

Zpravidla to není pouhý počet cest do dámské místnosti, ale skutečnost, že se stávají častějšími. Pokud žena neustále chce toaletu používat trochu, musíte zjistit důvod.

Příčiny

Pro časté výlety na záchod jsou možné fyziologické i patologické příčiny.

Fyziologické příčiny častého močení

Důvody jsou následující:

 1. Těhotenství. Během těhotenství se mění hormonální pozadí, zvyšuje se krevní objem a intenzita oběhu tekutin. Od druhého trimestru se děloha významně zvyšuje v objemu a tlacích na močový měchýř. To vše vede k častým nutkáním a čím delší je, tím častěji.
 2. Menstruace. V premenstruačním období se v těle hromadí tekutina a s nástupem menstruace se vylučuje.
 3. Climax Tón svalů močového kanálu a močového měchýře závisí na hladině estrogenu. Se zánikem reprodukční funkce se množství hormonů snižuje. Způsobuje močovou inkontinenci a časté močení bez bolesti u žen během dne a ve spánku.
 4. Užívání diuretik. Při této terapii se zvyšuje nejen množství močení, ale také vylučovaný moč.
 5. Strava. Mastná, kořenitá a slaná jídla způsobují podráždění receptorů močového měchýře a chcete častěji chodit na záchod. Káva, zelený čaj, pivo mají stejný močopudný účinek..
 6. Stres. Psychoemotivní faktory ovlivňují celé tělo. Silný stres vede k kyslíkovému hladovění buněk, které se mimo jiné projevuje nutkáním na toaletu.

Téměř všechny tyto příčiny častého močení bez bolesti u žen jsou dočasné, ale vyžadují pečlivou pozornost a kontrolu, protože mohou vyvolat infekce močových cest.

Patologické příčiny častého močení

Časté nutkání na toaletu není vždy neškodné, v mnoha případech jde o projev závažných zánětlivých onemocnění, infekčních nemocí, novotvarů atd. Někdy jsou doprovázeny bolestí, jinými nepříjemnými projevy a někdy ne a močení je jediným příznakem, který nesmíte hledat zahájit léčbu včas.

Patologické příčiny častého močení u žen jsou rozděleny do tří skupin:

1. Nemoci močového systému:

 • cystitida je zánět sliznice močového měchýře. U cystitidy je moč zakalená, bolí spodní břicho, močení je provázeno bolestí, pálením, pocitem neúplného vyprázdnění močového měchýře;
 • uretritida - zánět močové trubice. Příznaky jsou podobné cystitidě, hlen se objevuje v moči;
 • pyelonefritida - zánět ledvinové pánve. Příznaky: bolest dolní části zad, moč s krví a hnisem, vysoká horečka;
 • urolitiáza. Příznaky: bolest v podbřišku, rozšíření na stehno, močení krví, přerušený proud moči;
 • atony (oslabený tón) močového měchýře. S touto patologií existuje nutkání k močení u žen bez moči nebo s velmi malým množstvím vylučované tekutiny, inkontinence;
 • hyperaktivita močového měchýře. Nervové receptory udržují stěny v konstantním tónu a způsobují nutkání na záchod.

2. Gynekologická onemocnění:

 • vynechání dělohy vede k deformaci a přemístění všech orgánů malé pánve a tlaku na močový měchýř;
 • fibroidy dělohy, dosahující významné velikosti, tlačí na orgány močového systému. Příznaky: bolest břicha, krvácení z dělohy, močová inkontinence.
 • diabetes insipidus. Vzácné onemocnění, ke kterému dochází v důsledku abnormalit v hypotalamu nebo hypofýze. Příznaky: uvolňování velkého množství moči (6-15 litrů za den) a neustálá žízeň;
 • cukrovka. Nedostatek inzulínu způsobuje žízeň a ona - časté močení.

Diagnóza a léčba

Bez ohledu na to je časté močení u žen v noci bez bolesti nebo během dne a je doprovázeno pálením, svěděním, dalšími nepříjemnými příznaky, vyžaduje vyšetření.

Začněte terapeutem, který mu předepíše potřebné testy:

 • obecný a biochemický krevní test ukáže přítomnost zánětlivého procesu, problémy se štítnou žlázou, ledvinami atd.
 • obecná analýza moči odhalí nečistoty hlenu, bílkovin, soli atd.;
 • stěr vaginální mikroflóry na patogenních hubách a bakteriích;
 • Ultrazvuk pánevních orgánů bude vykazovat nárůst, deformaci, přemístění orgánů, přítomnost novotvarů.

Po úvodním vyšetření a vyšetření vás terapeut odkáže na specialistu - urologa, endokrinologa, gynekologa nebo nefrologa. V některých případech budete potřebovat pomoc chirurga.

Jakákoli léčba častého močení, bez bolesti nebo bolesti, je zaměřena na odstranění nikoli příznaku, ale příčiny - základního onemocnění.

Infekce jsou léčeny antibiotiky, pro- a prebiotiky k obnovení mikroflóry, antispasmodika se používá k úlevě od bolesti atd..

Neléčte sami. S jakoukoli patologií je terapie komplexní. A předepisujte a kontrolujte její odborníky.

Léky a pilulky pro časté močení u mužů

Podle statistik mají muži alespoň u žen poruchy moči. K výskytu tohoto příznaku vede několik patologií..

Léčba častého močení u mužů se provádí několika způsoby. Ve většině případů je použití tablet dostatečné..

Jejich použití lze doplnit lidovými prostředky. Pokud terapie neuspěje, je pacientovi předepsán chirurgický zákrok.

Co se rozumí častým močením?

Normálně se během močení vylučuje 75% tekutiny spotřebované denně. Moč se hromadí v močovém měchýři, jehož objem je asi 300 mililitrů. Jakmile orgán přeteče, je do nervového systému vyslán signál, že je třeba jej vyprázdnit.

U zdravých mužů se to děje asi 5-6krát denně, zatímco u člověka s patologií nastává nutkání vyprázdnit močový měchýř až 10-15krát denně, někdy impulsy přicházejí okamžitě po odchodu na záchod.

Rizikové faktory pro tuto patologii jsou.

 1. Věk - po 50 letech se riziko tohoto příznaku zvyšuje.
 2. Strava - lidé, kteří většinou jedí maso, mají predispozici.
 3. Místo pobytu - nejčastěji se vyskytují problémy s vyprazdňováním močového měchýře u lidí žijících v oblastech s nepříznivými podmínkami prostředí, zvýšeným zářením pozadí.
 4. Genetická predispozice - pokud má vaše rodina muže trpící onemocněním ledvin nebo prostaty, pak je riziko nepříjemného příznaku vyšší.

Citlivost nervových receptorů se může zvýšit z různých důvodů - od podchlazení po vysokou emotivitu. Patologie je stav, kdy člověk není schopen oddálit močení o 10-15 minut.

U mužů však dochází k častému močení, nejen kvůli podráždění receptorů - prostata působí na funkci vylučování moči. V tomto případě je nutná urgentní terapie. Prostata se může zvýšit zpožděním vylučování moči nebo naopak přispět k častějšímu vyprazdňování orgánu.

Příčiny symptomu

Existuje několik důvodů pro časté močení u mužů jakéhokoli věku, bez drogové léčby nebo pilulek se používá v závislosti na onemocnění, které vedlo k nástupu příznaků. V extrémních případech lze použít i chirurgický zákrok. Obvykle můžete rozdělit kořenové příčiny do skupin.

 1. Fyziologické důvody. Patří mezi ně použití velkého množství tekutiny, výběr nápojů s diuretickým účinkem a podchlazení. Pokud nedochází k žádnému onemocnění, které by ovlivňovalo fungování močového měchýře, pak se močení stává 1-2 dny častější. Tento stav nepřináší další nepohodlí.
 2. Patologické příčiny - nemoci, které ovlivňují excitabilitu nervových receptorů umístěných na stěnách močového měchýře, práci ledvin a prostaty.

Problémy se nejčastěji vyskytují, když:

 • zánětlivé procesy;
 • benigní nebo rakovinné nádory;
 • infekční léze močové trubice nebo močového měchýře;
 • diabetes;
 • použití diuretik;
 • stres, podchlazení, silné nachlazení;
 • hyperaktivní močový měchýř.

Před předepisováním léků s častým močením u mužů shromažďuje lékař anamnézu. Je důležité, aby pochopil, kdy problémy začaly a jaké události jim předcházely..

Například muži, kteří měli nechráněný pohlavní styk několik dní před nástupem známek patologie, budou mít podezření na infekční poškození orgánů.

Pokud fyziologické příčiny vedly ke zvýšenému močení, není léčba předepsána.

Jaké další příznaky se mohou objevit?

Během recepce se urolog vždy ptá pacienta na další příznaky nemoci. Mohou být použity k diagnostice.

 • U hyperaktivního močového měchýře není nepohodlí pozorováno. K tomuto onemocnění vedou nádory mozku nebo poškození této oblasti, změny související s věkem nebo obstrukce močových cest..
 • Pokud se symptom projeví hlavně v noci, je ve většině případů diagnostikován adenom prostaty. Nádor vede ke skutečnosti, že proud moči je slabý nebo přerušovaný, dochází k opožděnému výstupu moči. Pokud se neléčí, povede to k nechtěnému vyprázdnění močového měchýře v noci.
 • Nasycený pitný režim a hojnost rostlinných potravin ve stravě dráždí receptory močového měchýře, díky množství tekutin rychle přetéká. Fyziologické vlastnosti vedou k tomu, že člověk močový měchýř častěji ráno vyprazdňuje. V obou situacích neexistuje žádná jiná symptomatologie..
 • Akutní bolest v zádech a slabinách - značí kameny nebo písek v ledvinách. Toto nutkání je charakterizováno falešným nutkáním k močení..
 • Urogenitální infekce pohlavní patologie vedou k bolestivému močení, pálení a výtoku z močové trubice.
 • S diabetem se hladiny glukózy v krvi zvyšují. Tento příznak lze pozorovat pouze pomocí krevního testu, který je vždy předepsán urologem. Kromě toho se muži doporučuje zaznamenat množství tekutiny spotřebované v předchozích 2-3 dnech před užitím.

To je pouze část příznaků, které provázejí hlavní problém mužů. Kromě toho lze pozorovat slabost zimnice, horečku a další známky zánětlivých procesů. Pokud se hnis nebo moč uvolní společně s močí, je nutná okamžitá léčba pro časté močení.

Důležité! Neodkládejte návštěvu lékaře na inkontinenci, protože to je jasný příznak tvorby nádoru.

Diagnostika poruch močení

K určení příčiny symptomu nestačí pohovorit s pacientem. Určete, jak léčit časté močení u mužů, je možné pouze po diagnostických postupech. To zahrnuje:

 • biochemické a podrobné krevní testy;
 • analýza moči;
 • Ultrazvuk ledvin, pánevních orgánů, prostaty;
 • bakteriální kultura nátěru z uretrální sliznice;
 • počítačová tomografie ledvin (předepsaná pro akutní bolest, krev v moči).

Analýza moči může být nejen obecná. Pro diferenciální diagnostiku je užitečnější studie podle Zimnitského metody. S ním je veškerá moč odebírána pro analýzu denně - každá porce v nádobě. Tato metoda umožňuje získat představu o celkovém objemu moči. Kromě toho je nutné zaznamenat každou močení, což pomáhá znát interval.

Pacientovi může být také odepřena tekutina po dobu 4 až 18 hodin, zatímco moč je odebírán každou hodinu k analýze pro stanovení osmolarity. Poslední diagnostická metoda se používá ke stanovení, které vedlo k častému vyprazdňování močového měchýře - diabetes insipidus nebo nervový kmen. Používá se tedy jako metoda upřesnění pro špatnou obecnou analýzu..

Vlastnosti léčby infekcí

Pro nemoci infekční povahy lékaři doporučují užívání drog pro časté močení u mužů. Budou nejbezpečnějším způsobem, jak léčit poruchu vylučování moči dítěte. Léky jsou předepisovány na základě diagnostických údajů.

Mezi nejčastější infekční choroby patří:

Vyznačují se množením infekčních agens v močové trubici. K jakékoli z těchto patologií může dojít akutně nebo chronicky. Ve druhém případě budou symptomy implicitní, bude zapotřebí větší úsilí pro diagnostiku a léčbu.

Pro infekce jsou předepisována antibiotika, uroseptika a imunomodulátory. Správná diagnóza pomáhá vybrat antibakteriální pilulky z častého močení: naočkování stěrem moče a analýza moči.

Pokud pacient naléhavě potřebuje pomoc, pak lékaři volí širokospektrální antibiotika. Při specifickém zánětu se používají velmi zřídka, protože patogeny (gonokoky, chlamydie a další mikroorganismy) na ně nemají citlivost. Nejčastěji jsou muži předepisováni celý seznam nástrojů, aby byl přístup komplexní. Nejprve se do něj shromažďují antibiotika:

Z uroseptik se nejčastěji používají přípravky rostlinného původu nebo syntetické produkty vyrobené na jejich bázi. Nejčastěji používané drogy se jmény:

Můžete si koupit některý z těchto léků - prakticky se neliší účinkem na tělo. Dostali skvělé recenze..

Stimulanty imunity pomáhají zvyšovat odolnost obranyschopnosti těla vůči infekčním patogenům a zabraňují přechodu nemocí do chronické formy:

Mnoho lékařů doporučuje, aby pacienti prováděli teplé koupele pro dolní část těla a končetiny s přidáním:

 • roztok manganistanu draselného;
 • odvarky heřmánkových květů;
 • infuze šalvěje, měsíček.

Jako další léčebnou metodu lze uvnitř použít infuze a odvary z rostlin nazývané přírodní antibiotika:

Tyto bylinné prostředky zlepšují pohodu, ale jejich použití nestačí. Kromě toho můžete užívat multivitaminové komplexy a rostlinné výtažky z aloe, eleuterokoka, ženšenu.

Použití kombinací výše uvedených prostředků umožňuje léčbu infekční patologie na několika úrovních, což zabraňuje tomu, aby se stala chronickou. Výše uvedená doporučení mohou být použita při léčbě doma. V nemocnicích se nejčastěji používá pouze farmakologická terapie..

Podobné léky léčí cystitidu u žen..

Jak je léčba adenomu?

Adenom prostaty se vyvíjí po dobu jednoho roku až 10 let. Podstupuje tři fáze. Konzervativní léčba může být použita v počátečním stádiu onemocnění. Musíte začít, jakmile se zdá, že nutí vyprázdnit močový měchýř, pocit není úplně prázdný z močového měchýře a slabý proud moči.

Farmakologická léčiva nebudou schopna zcela odstranit benigní. Nádor zvaný adenom, jen zastaví jeho růst. Musíte užívat drogy na celý život.

U benigního nádoru se zvyšuje tón struktur hladkých svalů, proto jsou na život předepsána antispasmodika ze skupiny alfa-blokátorů:

Po 2-3 týdnech můžete pozorovat zlepšení, ale pokud jej přestanete užívat, pozitivní účinek zmizí. Během léčby jsou pozorovány vedlejší účinky užívaných léčiv: snížení krevního tlaku, bolesti hlavy, závratě.

Pro nejlepší výsledek a rychlou úlevu od nepříjemných příznaků lékaři doplňují léčbu látkami, které snižují citlivost nervových receptorů na produkci testosteronu..

Tato skupina zahrnuje: prostamol, permixon a flutamid. Kromě toho musíte pít léky z hormonální skupiny. Regulují produkci testosteronu, který zabraňuje růstu orgánu a snižuje jeho hmotnost. Dnes se pro terapii používají:

Většina pacientů musí pít léky z každé skupiny současně, aby bylo dosaženo výsledku. Kombinovaný přístup poskytuje nejlepší výsledek..

Nevýhodou všech těchto fondů je vysoká cena léčby kvůli skutečnosti, že je vyžadován dlouhý kurz nebo nepřetržité zacházení. Mnoho mužů proto souhlasí s včasným odstraněním nádoru, aby se nemoc okamžitě vyléčila..

Drogová léčba jiných patologií

Adenom a infekce jsou nejčastějšími patologiemi vylučovacího systému, které jsou příčinou častého močení u mužů. Lékaři volí nelékovou terapii nebo pilulky z jiné skupiny pro další onemocnění - hormonální abnormality, patologie nervového systému. S diagnostikovanou urolitiázou zahrnuje kombinovaný přístup.

 1. Po speciální dietě bez solí.
 2. Lýza - kameny se rozpustí přímo v močovém měchýři a poté se vylučují močí.
 3. Užívání léků: „Urodan“, „Etamid“, „Blenmarin“, „Allozyme“, „Uralit“. Výběr léčiv je založen na složení soli konglomerátů.

Patologie nervového systému mohou také vést k rychlému vylučování moči nebo ke vzniku falešných tužeb. V tomto případě nemůže být symptom odstraněn bez léčby základního onemocnění.

Pokud patologie nervového systému vedla k rozvoji hyperaktivity močového měchýře, může lékař doporučit užívání levných a relativně bezpečných léků s antispasmodickým účinkem - „No-shpu“ nebo „Papaverine“. Ke stresu se používají antidepresiva - duloxetin nebo jeho analogy.

Jakýkoli typ diabetu a poruchy spojené s věkem močového měchýře vyžadují jmenování celoživotních hormonálních léků. Jejich výběr se provádí až po krevním testu.

Dávkování je také předepsáno individuálně. U starších pacientů starších 50 let by hormony měly zastavit vývoj tkáňové dystrofie charakteristické pro menopauzu. Příkladem takového léku je Desmopresin.

Jiné terapie

Jako pomocné typy terapie a při neexistenci účinku použití tablet z častého močení lze použít i jiné typy terapie. Mezi alternativní léčivé přípravky patří: tradiční medicína, fyzioterapie a chirurgický zákrok. Nemůžete přiřadit procedury pro sebe.

Všechny schůzky by měl provádět pouze lékař. Nejezděte do center, která slibují, že místo drog budou pro časté močení u mužů používat oteplování.

Před jakoukoli terapií by měla být provedena diagnóza, pouze pak předepsaná metoda pomůže, neublíží.

Důležité! V infekčních procesech je zakázáno používat topné podložky nebo horké obklady do třísel - v horku se mikroby aktivněji rozmnožují.

Úkon

V pokročilých případech a při neexistenci účinku tradiční terapie se používá chirurgický zákrok. Pomáhá se zbavit častého močení u mužů, vyvíjeného na pozadí:

 • výskyt rakovinných nádorů;
 • adenom;
 • vytváření velkých kamenů v měchýři.

Před operací podstoupí pacient podrobnější vyšetření. Stanovuje velikost a tvar novotvarů, přesně označuje místo jejich lokalizace. Pacient potřebuje přípravu před a po zákroku.

Některé manipulace, například drcení kamenů, se provádějí endoskopickou metodou - je méně traumatická. Období obnovy, když je vybráno, se několikrát zkrátí.

Fyzioterapie

Pokud člověk nemá známky intoxikace, lze použít různé metody fyzioterapie. Umožňuje vám dodávat léky přímo do postiženého orgánu..

U adenomu a chronické prostatitidy se doporučuje léčba:

 • magnetické pole;
 • laserové záření;
 • léčivé koupele;
 • elektroforéza;
 • zábaly;
 • elektrická stimulace.

Kromě toho je pacientovi předepsána gymnastika Kegel. Pomáhá hodně obnovit erekci, posílit svaly perineum. Pravidelné provádění intimního cvičení vám umožní upravit průtok moči během močení a zlepšit celkový stav pacienta.

Pouze lékař po diagnóze může říct, které pilulky z častého močení musíte pít. Výběr léčebné metody a léčiva závisí na závažnosti a příčině výskytu rychlého močení.

Samoléčení nebo předčasné léčení lékaři s tímto nepříjemným příznakem může vést pouze ke zhoršení pohody..

Zabývá se diagnostikou a léčbou kožních onemocnění, jako je psoriáza, akné (akné), rosacea, seborrhea, ekzém, dermatitida (alergická, atopická, kontaktní, neurodermatitida), různé druhy lišejníků.

Časté močení u žen a mužů: co dělat?

Proč často chcete toaletu trochu používat? Cukrovka, prostatitida, těhotenství nebo infekce

Christopher Kelly Cardiologist, MD, Columbia University

Mark Eisenberg Cardiologist, MD, Columbia University

Časté močení, také známé jako polyurie, může být nepříjemným nepříjemností a příznakem vážného onemocnění. Většina lidí močí šest až osmkrát denně. Pokud vstanete z malé potřeby několikrát za noc (tzv. „Nocturia“), může to být způsobeno zvýšenou spotřebou vody, kofeinu nebo alkoholu. Současně to může naznačovat cukrovku nebo potíže s ledvinami. Pojďme to pochopit.

Nepsaným pravidlem je diskutovat o hygienických návycích někoho tak neslušného, ​​jako když se ptáme na váhu nebo politické názory. "Něco, co jsi tam byl už dlouho, je všechno v pořádku? Už je to čtvrté ráno?" To je velmi nepříjemné. Věř mi.

Pokud ale ráno projíždíte šéfovou kanceláří již páté, situace se stane citlivou. Mávl jsi znovu rukou? Nebo zíral na podlahu a šel k cíli? Víte, že píšete hodně, vědí, že píšete hodně, ale hlavní otázka stále visí ve vzduchu: proč píšete hodně?

Co dělat? Rezervujte si uličku při nákupu letenek? Změňte záchody, abyste přestali klepat o svém malém měchýři? Nebo může tento proud zpomalit a způsobit močový měchýř?

Stačí jen napsat hodně. Proč?

Bič kofein nebo vodu v litrech. Spotřeba velkého množství vody (nebo jakékoli jiné kapaliny) samozřejmě vede k častému močení. Navíc, pití osm sklenic vody denně je zcela volitelné; nikdo nechápe, odkud tato postava pochází, ale bude rozumnější uhasit žízeň podle potřeby a udržet světle žlutou nebo průhlednou barvu moči.

Alkohol a kofein mají diuretické vlastnosti, což vysvětluje takové dlouhé linie na toaletách. Zkuste je snížit, zvláště před spaním..

Děloha nerešpektuje osobní prostor močového měchýře. Během těhotenství tělo udržuje samo o sobě tekutinu navíc pro podporu dítěte v žaludku. Při změně hladiny hormonů a požadavků na tekutinu mohou být vyžadovány další služební cesty. Rostoucí plod navíc tlačí na močový měchýř a zabraňuje jeho vyplnění. V důsledku toho jej musíte vyprazdňovat častěji, protože ledviny produkují nezměněný objem tekutiny.

Vezměte si nové léky. Diuretika (diuretika) doslova stimulují produkci moči, protože tento proces snižuje krevní tlak. (V jistém smyslu vypouštíte přebytečnou tekutinu z krve.) Navíc některé léky na kontrolu krevního tlaku, antidepresiva a sedativa mohou ovlivnit hormony odpovědné za močový měchýř, čímž se vykompenzuje váš plán na toaletu. Před zastavením užívání jakéhokoli léku nebo přechodem na nový lék se poraďte s lékařem.

Přetékající močový měchýř - a nic se neděje

Horší než neustálé močení může být pouze nedostatek schopnosti ulevit. Máte-li pocit plného močového měchýře, ale nemůžete stisknout kapku, můžete trpět močovou retencí.

U mužů je nejčastější příčinou retence moči zvětšená prostata. Mezi další pravděpodobné příčiny patří léky, cévní mozková příhoda, roztroušená skleróza a poškození míchy. Hlavními darebáky mezi drogami jsou antihistaminika, dekongestanty, tricyklická antidepresiva a celková anestetika (pokud se problém objeví během několika hodin po operaci).

Retence moči vyžaduje naléhavou lékařskou péči, protože infekce se může snadno objevit v stojaté moči. Kromě toho může rozptyl močového měchýře vést k bolestem síly, kterou je těžké si představit. Představte si, že chcete jít na záchod šíleně, stejně jako minule, ale nemůžete s tím nic dělat.

Krátkodobé ošetření zahrnuje zavedení katétru do močové trubice k vyprázdnění močového měchýře. Poté začíná dlouhodobá léčba spočívající v užívání léků, které podporují rozšířenou močovou trubici.

Příčiny častého močení, které vyžadují léčbu

Cítíte závratě a / nebo neustále žízeň. Odstranění přebytečné tekutiny je normální. Jít na záchod jako běžící kůň není během dehydratace normální. Pokud k tomu dojde a neužíváte diuretika, může to být příznak cukrovky..

Při tomto onemocnění se v krvi hromadí tolik cukru, že ledviny musí produkovat další moč a odstraňovat přebytek. Výsledkem je, že tělo neustále žízní a snaží se nahradit ztracenou tekutinu. Navštivte svého lékaře a nechte si vyšetřit moč a krev. Pokud se cítíte velmi závratě a slabě, bez ohledu na tekutinu, kterou pijete, zavolejte sanitku.

Moč vychází po kapkách, i když tvrdě tlačíte. Muži: Pamatujete si, jak se vaše jméno jmenuje na sněhu? S takovou přesností, že mohli dokonce umisťovat tečky nad „ё“? Přepnuli jste na Morseův kód? Prostata je na vině. Tento orgán je umístěn kolem močové trubice (trubice, která vyprázdňuje močový měchýř) u vstupu do penisu..

Jak stárnete, vaše prostata se zvětšuje a začíná blokovat tok moči. Je stále obtížnější tlačit moč kolem prostaty, a proto je močový měchýř neustále v přetékajícím stavu. Spousta léků a postupů může snížit prostatu a vyladit proud.

Pálení nebo bolest při močení. Nejpravděpodobněji máte infekci močových cest (UTI). Většina žen tuto infekci zažívá alespoň jednou za život. UTI nejsou mezi muži tak běžné, ale s věkem začínají překonávat silnější sex..

Je také pravděpodobné, že máte pohlavně přenosné onemocnění (STD). Diagnózy obvykle pomáhají jednoduché testy moči. Léčba obvykle sestává z antibiotik. Pokud se příznaky často objevují a užívání antibiotik nepomůže, můžete mít vzácný stav zvaný intersticiální cystitida (nebo syndrom dráždivého močového měchýře).

K únikům moči dochází zejména při kašli nebo smíchu. Bohužel nejenom pleť klesá s věkem. Svaly malé pánve se také trochu uvolní a v důsledku toho se močový měchýř začne držet obsah horší. Náhlý tlak na žaludek - při zvedání závaží nebo hysterického smíchu - stlačuje močový měchýř a vytlačuje moč.

Toto onemocnění, známé jako stresová močová inkontinence (způsobená fyzickým tlakem na močový měchýř), je obvykle léčeno Kegelovými léky a cvičeními. Pro ty, kteří neznají Kegelovy cviky: jsou to systematické napětí svalů, s nimiž obvykle přestanete močit. Zkuste cvičit během schůzek.

Náhle nastane násilné nutkání k močení, ale jinak je vše v pořádku. Posaďte se u stolu, přemýšlejte o tom, kdy se močový měchýř najednou začne aktivně brečet o pozornost. Jdete na toaletu, ale jakmile se dostanete do výchozí polohy, močový měchýř se uklidní. Můžete mít hyperaktivní močový měchýř, který se často a najednou snaží vyprázdnit bez varování.

Svaly běžící podél stěny močového měchýře se ostře stahují, i když nejsou plné, a vůbec se nestarají o to, abyste byli daleko od záchodu. Představte si, že k vám byla připevněna bomba, zbývá už jen pět sekund.

Léky obvykle pomáhají uklidnit svaly močového měchýře. Nebojte se, prostě jděte k lékaři.

Kdy zavolat sanitku

Bolest v pánvi, doprovázená horečkou, zimnicí a / nebo závratěmi. Vážná infekce močového měchýře se může rozšířit do ledvin a vstoupit do krevního řečiště, což ohrožuje váš život. Protože jsou ledviny umístěny blízko páteře, infekce často způsobuje bolest na jedné nebo obou stranách dolní části zad. Okamžitě zavolejte sanitku, potřebujete intravenózní tekutiny a antibiotika.

Nemáte absolutně žádnou kontrolu nad močením a / nebo pohybem střeva. Mrtvice nebo problémy s míchou, jako je krvácení, otok, trauma, mohou poškodit nervy vedoucí k močovému měchýři a střevům. Toto je nouzová situace. Lehněte si a zavolejte sanitku.

Představte si, že jste častým fanouškem močení z některého z výše uvedených důvodů. Sledujete nový film Jamese Bonda v přeplněném kině a vaše místo je přímo uprostřed řady. Na toaletě jste netrpělivě čekali, ale Daniel Craig se chystá košili sundat a vůbec nechcete požádat všechny sousedy ze série, aby se odtrhli od obrazovky. Rozhodnete se tolerovat a pokusit se rozptýlit popcorn. Ale počkejte, neupozornil vás vaše matka v dětství, že byste se neměli držet, jinak měchýř praskne?

Zdravý močový měchýř může pojmout půl litru moči. Měchýř se zpravidla začíná připomínat, když je napůl plný (v tuto chvíli je jasné, že výlet na záchod je v blízké budoucnosti). Pokud začnete snášet maximální naplnění močového měchýře, pak tento orgán. nebude prasknout. Prostě bude ignorovat vaše protesty a vyprázdní se přímo ve vašich kalhotách. Jen pro případ, připravte přesvědčivá slova omluvy pro své sousedy.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Nevěřil jsem lékařům a aktivně jsem s ním zacházel pomocí internetu. Historie jedné cystitidy

Před šesti lety jsem se probudil uprostřed noci z divoké bolesti. Dolní břicho bolí tolik, že bylo prostě nemožné vydržet. Seděl jsem a vzlykal. I když ne, neseděl jsem. Dokonce i nehybné sezení bylo kvůli této bolesti nesnesitelné. Tak jsem potkal svou novou nemoc, která mě stále mučí svými útoky. Mluvím o cystitidě.

Obrázek má jen ilustrační charakter. / Fotografie: unsplash.com

Jmenuji se Dina, je mi 35 let. Ženatý. Nevedu extrémní a velmi aktivní životní styl. Jako každý: v práci mě unavuje, ne vždy mám dost spánku. Někdy, když není čas na snídani nebo oběd, zachytím nějaké tučné a kořeněné rychlé občerstvení. Ne vždy piji hodně vody, jak doporučují odborníci na výživu. Klobouky a teplé boty často ignoruji v chladu - běh z domu do auta je pár minut. Co si myslíte: to vše by mohlo způsobit cystitidu a tyto strašné bolesti? Ne? také jsem si to myslel.

Pak jsem si při prvním útoku uvědomil, že jsem nikdy podobné bolesti nezažil. Dokonce blízko. Jedinou touhou bylo, aby to brzy skončilo. Zavolal jsem sanitku. Její lékaři jako první vyjádřili podezření na tuto diagnózu a předepsali furagin, který mírně zmírnil akutní příznaky. Ráno jsem šel na testy a schůzku s urologem. Předepsal antibiotika pro léčbu cystitidy. Jaká cystitida? - Byl jsem dlouho překvapen. Cystitida je, když běžíte na záchod každých pět minut a v moči je krev. Ano, během močení jsem cítil mírný pocit pálení, ale nemohl jsem si myslet, že to bylo tak důležité.

Takže mi byla předepsána antibiotika, která jsem... ta-dam... samozřejmě jsem nepil až do konce kurzu. Jak brát antibiotika, nikdy nebyl zájem. A tady, tím víc, za pár dní jsem se cítil lépe. Tak proč i nadále polykat pilulky? A byla to fatální chyba. Za méně než šest měsíců se cystitida vrátila. A nyní, nejen s bolestí, ale také s výhonky na záchodě a tak dále. Co se se mnou stalo, jsem to pochopil velmi dobře, ale na koho jsem obviňoval všechno? Vy sám? Ne. Lékaři, kterým jsem obzvláště nevěřil, a poté, co „mě nevyléčili,“ ještě více. Proto se pokusila uzdravit. A žádná antibiotika - „jsou pro organismus tak škodlivá.“ Tento a další „vynikající“ tipy, které jsem četl na internetu. Naštěstí hlas rozumu a, upřímně řečeno, strašná bolest, stále zvítězil a já jsem se vrátil k analýze, urologovi a normálním metodám léčby.

Obrázek má jen ilustrační charakter. / Fotografie: unsplash.com

Můj nízký práh bolesti pro mě nebyl tak špatný. Právě mě přiměl jednat ve velmi počátečním stádiu, abych zastavil nemoc. Nemohu to udělat jinak: nevšímám si například nebo ignoruj ​​příznaky. A tak jí nedovolím dále se rozvíjet, vyvinout v něco velkého a ledvinám komplikovat. Skutečně je mimochodem docela příběh. Jeden z mých přátel šel, vytrvalý, a v důsledku toho už ne léčila cystitidu doma, ale pyelonefritidu v nemocnici.

Odkud tato nemoc pochází? Existuje několik možností. O některých jsem psal na začátku. V mém případě tělo oslabené stresem, nedostatkem spánku, nesprávným jídlem získalo část podchlazení - a všechno se změnilo v nemoc. Bolest v akutní fázi a neustálé výlety na záchod, kde píšete trochu, doslova po kapkách. A po pěti minutách znovu běžíte na toaletu a hrozný pocit pálení.

Proto jsem se nyní na sebe mnohem pozorněji zaměřil. Nyní, v chladném počasí, jsou moje nohy vždy v teplých ponožek. A nemám opovržení termoprádlo. Zmrazit pro mě trochu - je to cystitida. Snažím se spát více. Během akutní fáze mi byla předepsána určitá strava: nulová akutní, nulová konzumace alkoholu, nula všeho, co může dráždit sliznici. Snažím se dodržovat tuto stravu v běžných dnech. Empiricky zjistil, že alkohol může skutečně vyvolat nemoc. Obzvláště negativní z nějakého důvodu moje tělo reaguje na pivo.

Piju také hodně čisté vody a často chodím na toaletu (samozřejmě ne tak často jako při nemoci). Piju nejméně dva litry vody denně. Čím méně v mém močovém měchýři stagnuje - tím méně je pravděpodobné, že se cystitida vrátí.

A samozřejmě nepiji jednu pilulku, aniž bych absolvoval testy na moč a nedostal radu a schůzky od urologa. Naštěstí v lékařském centru, kde mám pojištění, existují speciální expresní testy, které fungují, podobně jako těhotenské testy. A diagnóza zabere velmi málo času. Hůlka je malovaná v určitých barvách, podle mého stavu. Zhruba vidíte: jak silný zánětlivý proces v těle nastane v těchto minutách.

Obrázek má jen ilustrační charakter. / Fotografie: unsplash.com

Myslím, že nevylučuji možnost, že se jednoho dne probudím a pochopím, že už asi 10 let nemám cystitidu. Jsem na správné cestě. Jeden z mých posledních lékařů předepsal určitý léčebný režim, který dodržuji. A od loňského podzimu je vše v klidu.

Nechci s nikým sdílet recepty a názvy léků. Pokud se vám to stalo: okamžitě běžte k lékaři a proveďte testy. Nechoďte na fóra na internetu, například „jak zacházet s cystitidou domácími prostředky“, nečtěte si tipy „zkušených“ o náplastech, bylinkách, zázračných pilulkách a jiných kecech. Nespěchejte, abyste spolkli ultra silný lék, který vás zbaví všech problémů za den. Společně s odborníky se dostaňte ke kořenové příčině nemoci a zabývejte se její prevencí..

Olga Viktorovna Antonova, vedoucí urologického oddělení LODE Medical Center, urologický doktor a nejvyšší kategorie

Z historie její nemoci udělala hrdinka opravdu správné závěry. Je nutné dodržet nezbytnou dobu léčby. I když už nic neuškodí, ujistěte se, že jste předepsané prášky dokončili. Toto je první postulát.

Za druhé: před zahájením léčby musíte vždy podstoupit testy a navštívit lékaře.

Za třetí: pokud se cystitida neustále opakuje, musíte určitě hledat příčinu. Ona je, věř.

Nejčastěji se cystitida vyskytuje na pozadí některých poruch imunitního systému. Gynekologická infekce nebo střevní bakterie se dostávají do močové trubice, kde jsou problémy s flórou a trávením. Napadají močovou trubici a sliznici močového měchýře a imunitní síly nestačí, aby jim odporovaly. Mimochodem, milovníci sladkostí jsou ve zvláštní rizikové skupině, protože cukr výrazně přispívá k množení bakterií střevní skupiny.

Stává se tak, že cystitida může začít po sexu. Toto je zvláštní skupina: postcoitální cystitida. Jsou spojeny se skutečností, že během sexu vstupuje do močové trubice partnerova flóra nebo její vlastní flóra z vagíny. To se děje čistě mechanicky během tření. A to vůbec neznamená, že váš partner nebo jste byli něčím nemocní. Je to jen o tom, že žena snížila imunitu a tělo při ostření cizích bakterií reaguje ostře. Jako prevenci postkoitální cystitidy můžete doporučit: první je močení po sexu, druhá je mytí speciálním antibakteriálním mýdlem, které lze zakoupit v lékárně. Muž se s nimi může také umýt: před a po sexu. Před sexem si také můžete vzít urantiseptickou pilulku..

Cystitida může také vyvolat vaše endokrinní pozadí. Sliznice močového měchýře, stejně jako děložní sliznice, je velmi závislá na hormonech. Nepravidelný cyklus, nesprávně vybrané hormonální antikoncepční prostředky - a žena se okamžitě stává náchylnější k útokům na cystitidu.

Trvalá cystitida může vést k chronické změně sliznice, což bude vyžadovat chirurgický zákrok. Tomu se říká leukoplakie močového měchýře. Vytváří se bílý film, který posiluje určité oblasti sliznice močového měchýře: od začátku močové trubice po krk. A pokud se vytvoří leukoplakie, bude to po celý život člověka obtěžovat, a to i bez napadení bakteriemi. Bude se s ním zacházet velmi vážně. Až do použití laserové chirurgie, kdy se postižená membrána odpařuje a na svém místě roste zdravě.

Jedním z akutních důsledků cystitidy může být také to, že infekce stoupá do ledvin. A to je pyelonefritida, život ohrožující nemoc, kterou lze léčit pouze v nemocnici. Někdy jde o urosepsii, která hrozí ztrátou ledvin nebo dokonce smrtí.

Takže pokud se objeví první příznaky, neodkládejte kontaktování lékaře. Neváhejte a požádejte o pomoc odborníky. Pokud se vám nelíbí lékař opačného pohlaví, například urolog mužského pohlaví, vyhledejte odbornou ženu.

Pokud si všimnete chyby v textu zprávy, vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

10 chyb, které každý den děláte na záchodě

Jakmile získáme návyk, může být velmi obtížné ho zlomit. A toalety jsou ještě obtížnější změnit, protože je používáme několikrát denně každý den..

Záchod je jednou z nejčastěji používaných místností v domě, stejně jako lokalita milionů bakterií. Musíte pravidelně umývat toaletu, ale málokdo to má rád.

Jaké další chyby uděláme na záchodě bez podezření??

1. Nesprávně sedět

Správné držení těla během pohybu střev může vyřešit mnoho problémů se stolicí. Věděli jste, že většina z nás sedí na záchodě nesprávně?

Faktem je, že když sedíme a ohýbáme nohy v úhlu 90 stupňů, je přirozený průchod židle obtížný a zablokovaný. Proto často musíme vyvinout zbytečné úsilí, což vede k zácpě, syndromu podrážděného střeva a dalším problémům.

Úhel 35 stupňů je považován za přirozený. Toto je podřep, který se učíme od mladého věku a přijímáme, když jdeme na záchod v přírodě.

Protože je prakticky nemožné správně předělat všechna toaletní sedadla, můžete změnit úhel položením nohou na malou stoličku nebo krabici..

2. Sedět příliš dlouho

WC je tiché a pohodlné. Můžete bezpečně sedět za zavřenými toaletními dveřmi s knihou, časopisem nebo chytrým telefonem a nikdo vás nebude obtěžovat.

Pro ochranu soukromí je však lepší zvolit jiné místo. Dlouhá doba strávená v této poloze vytváří tlak na spodní žíly konečníku. V průběhu času může expanze žil konečníku vést k hemoroidům, doprovázeným nepříjemnými pocity, bolestí a krvácením během vyprazdňování.

V některých případech mohou hemoroidy zmizet během týdne, ale pokud si po pohybu střev všimnete krve na papíře, měli byste se poradit s lékařem o léčbě.

3. Zatlačte příliš tvrdě

© kwanchaichaiudom / Getty Images Pro

Při namáhání nebo zadržování dechu vyprázdníte tlak na žíly a riskujete, že vyděláte nejen hemoroidy, ale také anální trhliny.

Drobné slzy v tkáni se vyskytují, když se pokoušíte tlačit tvrdou stolici, k níž nejčastěji dochází při zácpě.

Abyste tomu zabránili, doporučuje se jíst více vlákniny, pít více tekutin a zůstat aktivní. Pravidelná fyzická aktivita zlepšuje svalovou aktivitu ve střevech..

Případně se pokuste snížit na několik sekund, abyste snížili tlak. Tato pozice přirozeně zarovná střeva a podporuje postup stolice s menším úsilím..

4. Nedívejte se na židli

Pohled na židli samozřejmě není nejpříjemnějším pohledem, ale její vzhled může hodně říci, co se děje ve vašem těle..

Měkké, hladké stoličky ve tvaru klobásy jsou známkou dobrého zdravotního stavu. Přijatelné jsou také měkké hrudky s jasnými okraji. Ale pokud je stolice pevná s hrudkami, musíte zvýšit množství vlákniny a tekutin ve vaší stravě.

Naopak stolice, která vychází jako moč, může naznačovat mírný případ otravy nebo nesnášenlivosti některého produktu, infekce nebo závažnějšího onemocnění, jako je Crohnova choroba nebo celiakie..

Plovoucí stolice nejčastěji naznačují špatnou absorpci živin nebo přebytek plynu ve střevech.

Tužka tenká stolička může být známkou střevního nádoru.

Sledujte obsah stoličky a poraďte se se svým lékařem, pokud si všimnete, že stolice změnila barvu na černou nebo jasně červenou (příznak krvácení) nebo došlo k jiným náhlým změnám.

5. Ignorujte pach moči

© LucaLorenzelli / Getty Images Pro

Některá jídla a léky mohou moči dodávat štiplavý zápach. Například po jídle chřestu se některé kyseliny v chřestu během trávení rozkládají na sirné, zapáchající sloučeniny, které mohou způsobit, že vaše moč vydává silný zápach.

Pokud je však zápach velmi silný a nepříjemný a moč je tmavá a zakalená, může to znamenat infekci močového traktu nebo močového měchýře nebo jiná onemocnění, jako je onemocnění jater, diabetes nebo metabolické poruchy.

Pokud vaše moč voní jako amoniak a barva je koncentrovaná, znamená to, že tělo postrádá tekutinu.

6. K čištění toalety použijte bělidlo

Samotné použití bělidla k čištění toalety je neškodné. Před čištěním toalety musíte nalít 1–4 šálku na záchod a nechat několik minut dezinfikovat.

Pokud však bělidlo reaguje s amoniakem, produkují se toxické chloraminy, které mohou způsobovat příznaky, jako je kašel, sípání, nevolnost a slzení a ve vysokých koncentracích bolest na hrudi nebo zápal plic.

Současné použití bělidla s některými čisticími prostředky na toaletu a dokonce s octem také není nejlepším řešením.

Kombinace bělidla s obsahem chloru a kyselin vede k produkci toxických plynů, které mohou způsobit pálení v očích a dýchací potíže, a dokonce vést k smrti, pokud je koncentrace vysoká..

7. Důkladně otřete toaletním papírem

Agresivní utírání a příliš důkladné čištění mýdlem a voňavými ubrousky může dráždit kůži mezi hýždě a způsobit svědění a zánět.

Po vyprázdnění samozřejmě chcete, aby bylo vše čisté, ale není třeba škrábat, používat pro tyto účely vonný nebo barevný toaletní papír..

Prostor jemně otřete běžným toaletním papírem nebo vlhkým hadříkem a vše ve sprše opláchněte jemným mýdlem a vodou..

8. Zahoďte mokré ubrousky

Někteří výrobci mokrých ubrousků tvrdí, že jsou pro žlaby bezpečné.

To však neplatí a testy ukázaly, že čisticí utěrky se po 10 minutách nerozkládají ve vodě, na rozdíl od toaletního papíru, který se během několika sekund rozpadne na malé kousky.

Mezi další věci, které by neměly být házeny na záchod, stojí za to uvést nit, sádry, hygienické osušky, tampóny a kondomy..

9. Omyjte vodu s otevřeným víkem.

Věděli jste něco takového jako „toaletní vlak“? Skládá se ze směsi malých částic odpadní a toaletní vody, která může při splachování stříkat až 4,5 metru.

Studie na University of Oklahoma zjistila, že záchodový chochol hraje roli při přenosu infekčních chorob.

Další studie univerzity Leeds University zjistila, že bakterie Clostridium difficile může stoupnout 25 cm nad sedadlo záchodu pokaždé, když propláchnete vodu s otevřeným víkem..

Tato bakterie způsobuje infekci a vede k průjmu a nevolnosti. Proto vždy propláchněte záchod se zavřeným víkem..

10. Nemyjte ruce dostatečně dlouho

Důkladné mytí rukou je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zabránit šíření infekce a nemoci..

Většina lidí to obvykle spěchá, aniž by řádně odplavilo všechno, co zbylo na prstech.

Poté, co jste si umyli ruce, musíte je umýt po dobu 20 sekund.

Články O Neplodnosti