Hlavní Výživa

Těhotenství po hysteroskopii polypů: příprava a hodnocení žen

Použití hysteroskopie v moderní gynekologii je velmi univerzální. Provádí se v případě ženských příznaků, přítomnosti patologických ložisek v děložní dutině, jakož i v boji proti neplodnosti a jako diagnostický přípravek pro asistované reprodukční metody.

Název službyCena
Úvodní konzultace s gynekologem2 300 rub.
Ultrazvukový gynekologický expert3 080 rub.
Intrauterinní antikoncepční aplikace4 500 rub.
Hysteroskopie22 550 rub.
Opakovaná konzultace gynekologa1 900 rub.
Získání otisků (škrábání) pro cytologické vyšetření500 rub.
Laparoskopie (1 kategorie obtížnosti)61 000 rub.
Program Zdraví žen po 4031 770 rub.
Léčba děložního čípku (léků) pro 1 zákrok800 rub.
Diagnostické kyretáž12 000 rub.

Hysteroskopie dělohy před eko, recenze

Ženy, které popisují své vlastní životní situace, se často doporučuje podstoupit hysteroskopický postup jako všelék na neplodnost. Zčásti taková tvrzení nejsou bez významu, ale neměli byste se absolutně spoléhat na metodu výskytu těhotenství. Zde je nutné pochopit, proč se doporučuje hysteroskopie před eko, recenze žen, které podstoupily tento postup, přičemž se zdůrazňuje její diagnostický význam. Pokud pacientka trpí dlouhou dobu neplodností, její ošetřující lékař předepíše úplné vyšetření, aby zjistil, co je její příčinou. Hysteroskopie je jednou z nejúčinnějších metod. Koneckonců, můžete vidět na mnoha fórech záznamy žen, které v procesu hysteroskopie, na pozadí absence stížností a klinických projevů, s výjimkou absence těhotenství, je diagnostikován patologický stav. V důsledku toho je příčinou neplodnosti polyp nalezený v děložní dutině nebo přítomnost adhezí v děložní dutině, malá velikost myomatózního uzlu, která nebyla viditelná při ultrazvukovém vyšetření, možná vrozená malformace - přítomnost intrauterinního septa, stejně jako endometrióza, endometriální hyperplazie a mnohem více další. Jakmile se zjistí důvod, je jasné, co je třeba bojovat a jaká opatření je třeba přijmout. Použitím stejné hysteroskopie je patologické místo odstraněno pomocí zařízení resekující komponenty. Ženy po tomto typu intervence popisují krátké cykly hormonální terapie a po několika měsících již existuje přímá příprava na IVF.

Některé ženy také ve svých recenzích uvádějí, že byly provedeny opakované IVF procedury, ale v důsledku toho k těhotenství nedošlo. Současně nebyla u těchto pacientů provedena hysteroskopie. Po neúspěšných pokusech stále doporučují provádění hysteroskopie, a to i na pozadí toho, co by se zdalo být úplným blahobytem. U některých pacientů je předepsán před IVF bez přítomnosti patologických lézí a lézí podle výsledků různých studií. V důsledku toho ženy odmítají a nechávají zpětnou vazbu, že hysteroskopii nepovažují za nezbytnou, protože vše je v pořádku. Ale nakonec, dříve nebo později, ztraceným časem, musíte se obrátit na tuto operaci a zjistit důvody nemožnosti těhotenství.

Hysteroskopie: recenze, které otěhotněly

Pravděpodobnost otěhotnění po hysteroskopii je velmi vysoká.

Tato operace zpravidla poskytuje velmi dobré výsledky, pokud jde o reprodukční sféru. Když hysteroskopie, recenze, těhotenství u žen nastane pouze po jednom nebo dvou cyklech. Zároveň samozřejmě doporučují pokusit se otěhotnět nejdříve o šest měsíců později. Když se provádí hysteroskopie dělohy, popisuji hodnocení těch, kteří po ní otěhotněly, jako pozitivní, zejména proto, že operace je minimálně invazivní a poměrně snadno tolerovatelná a účinek, který překročil všechna očekávání.

Šance na těhotenství po hysteroskopii s kyretáží.

Počet těhotenství po zákroku je mnohem větší než bez něj. Těhotenství po laparoskopii a hysteroskopii nastává, protože lékař určuje příčinu neplodnosti a předepisuje etiotropickou terapii.

To se samozřejmě týká žen se zdravotními problémy a možného početí. Poměrně častým problémem je například endometriální polyp v reprodukčním věku. V tomto případě těhotenství, které nastalo po hysteroskopii endometriálního polypu, recenze zanechají nejpříznivější díky hojivému účinku a návratu reprodukční funkce ženy..

Nástup těhotenství po hysteroskopii: recenze lékařů

Názory lékařů se jako vždy liší. Někteří považují hysteroskopii za povinný postup před plánováním těhotenství, pokud existuje neplodnost. Jiní, zejména před aplikací in vitro fertilizace, to považují za nepraktické a tvrdí, že v tomto případě existuje riziko potratu. Každý konkrétní případ je samozřejmě individuální a vyžaduje osobní přístup..

Kategorie odborníků, kteří používají tuto diagnostickou metodu při léčbě neplodnosti a obnovení plodnosti ženy, zaznamenává pozitivní výsledky v procentu následných těhotenství. To je zvlášť zřejmé, když se odhalí patologické ohnisky, když nastalo těhotenství po endometriální hysteroskopii, přičemž recenze jsou pozitivní jak od ošetřujícího lékaře, tak od zdraví těhotné ženy..

Kolik po hysteroskopii můžete otěhotnět

Po zákroku, samozřejmě, každá žena chce vědět, jak dlouho po hysteroskopii můžete otěhotnět. Přesná data však nikdo nemůže pojmenovat, protože vše záleží na problému, který způsobil neplodnost, a také na doprovodných patologiích v ženském těle.

Stejné schéma se zpravidla provádí v případě použití eko po hysteroskopii, recenze a dojmy reprodukčních lékařů a pacientů vycházejí ze získaných výsledků - přítomnosti progresivního těhotenství v děložní dutině. Toto těhotenství vyžaduje neustálé pečlivé sledování. Jak však ukazuje lékařská praxe, eko-hysteroskopie je velmi příznivá (recenze pacientů to jasně ukazují na fórech).

zjištění

Při morálním sebevzdělávání pomáhají ženy, které samy testovaly hysteroskopii - těhotenské schéma, uvědomit si význam a nezbytnost postupu. Hysteroskopie však bohužel neznamená absolutní výsledek následné koncepce, zejména pokud příčinou neplodnosti je jakákoli jiná patologie (hormonální poruchy na ženském reprodukčním systému nebo hormonální poruchy štítné žlázy atd.). Diagnostickou hodnotu této metody však nelze podceňovat, a proto byste se měli rozhodnout pro hysteroskopii, pouze pokud se ujistíte, že vám nic nebrání stát se matkou na cestě k cíli.

Kdy mohu otěhotnět po hysteroskopii?

Hysteroskopie je moderní postup, během kterého je možné podrobné vyšetření děložní dutiny a chirurgických manipulací v těle. Celý proces je řízen speciálním zařízením - hysteroskopem. Taková manipulace je pro zdraví ženy méně traumatická než laparoskopie nebo klasická kyretáž, přesto patří do kategorie chirurgických zákroků.

Ženy se zajímají o to, jak rychle nastává těhotenství po hysteroskopii. Plánování koncepce je zásadním krokem, na který je důležité se připravit fyzicky i psychicky.

Následné těhotenství

Protože tento lékařský postup se často provádí na pozadí dlouhodobé neplodnosti. Intervence sama o sobě často neovlivňuje hormonální pozadí, ovulaci a proces oplodnění vajíček. Problémy však mohou nastat i po početí. Po určitou dobu po hysteroskopii je úplná implantace embrya nemožná.

Záleží také na tom, jak rozsáhlý byl zásah během hysteroskopie. Pokud byl postup proveden výhradně za účelem vyšetření, může být koncepce naplánována již po dalším cyklu.

Nezaměňujte špinění špinění spojené s rušením ženského reprodukčního systému s pravidelnými periodami. Proto doporučujeme seznámit se s dalšími informacemi o menstruaci po hysteroskopii..

Pokud bylo kyretáž provedeno během hysteroskopie, početí by mělo být na chvíli odloženo. Je lepší být chráněn před několika cykly a po 2-3 menstruaci můžete zkusit otěhotnět.

Pokud byly provedeny rozsáhlejší intervence, může být ženě předepsán sexuální odpočinek a dlouhé období rehabilitace po hysteroskopii. Vážné lékařské postupy zahrnují odstranění adhezí, příček, polypů a myomů. Plná regenerace tkání a obnovení reprodukčních schopností trvá až šest měsíců..

Cauterizace endometriózy také vyžaduje dlouhé zotavení. Uzdravená tkáň je zahojena během 3–6 měsíců, teprve poté začíná fáze plánování těhotenství.

Ve věcech týkajících se početí po hysteroskopii je důležité poslouchat názor ošetřujícího lékaře. Pouze on může plně posoudit stav dělohy, vejcovodů, vaječníků a hormonálních hladin a určit, kdy bude těhotenství bezpečné pro matku i plod.

Řádná období mohou trvat později, než je datum splatnosti. Pokud manipulace nejsou rozsáhlé, dochází k menstruaci včas. Pokud bylo provedeno kyretáž, může následující regulace začít nejdříve po 30 dnech. Pro plánování koncepce je důležité pochopit, jaké dny po intervenční ovulaci nastanou..

Pokud byla ve druhé fázi cyklu provedena hysteroskopie, může k hnojení dojít i několik dní po zákroku. Pro implantaci embrya a budoucí tvorbu placenty je však zapotřebí normální vrstva endometria, která po mnoha gynekologických postupech nemůže růst tak rychle. Odložením těhotenství se lze vyhnout mnoha komplikacím a dokonce i blednutí..

Komplikace

Ačkoli je hysteroskopie účinným postupem, někdy se po ní objeví řada komplikací. Žena si může všimnout následujících problémů:

 • špinění špinění;
 • infekce pomocí nesterilního nástroje;
 • patologie děložní dutiny způsobená traumatem při nesprávné manipulaci;
 • silné krvácení spojené s rozsáhlými zásahy;
 • zánětlivé procesy;
 • alergie na látky používané v hysteroskopii;
 • vaginální křeče na několik dní.

Léčba neplodnosti je spojena s určitými oběťmi ženy. Gynekologické postupy jsou nepříjemné, ale po provedení plnohodnotných operací se mohou objevit ještě závažnější následky. Před zahájením manipulace lékař upozorní na možná rizika.

Léčba po hysteroskopii

Aby se těhotenství po hysteroskopii objevilo co nejrychleji, musí žena přísně dodržovat všechna doporučení lékaře. Je třeba zvážit následující funkce:

 • ve většině případů lékař předepíše hormonální léky, aby obnovil zdraví;
 • může být vyžadován průběh antibiotik po zákroku k neutralizaci infekce;
 • po dobu doporučený sexuální odpočinek.

Pro vyloučení patologií dělohy a sledování stavu ženy po hysteroskopii lékař předepíše ultrazvuk. Plánované vyšetření vám umožní včas si všimnout porušení předpisů a v případě potřeby upravit léčbu.

Pokud žena dodržuje všechny lékařské předpisy, bude rychle schopna obnovit své reprodukční zdraví, otěhotnět a porodit dítě.

Hysteroskopie snižuje šance na těhotenství?

Realita dnešního života je taková, že téměř 90% žen v reprodukčním věku zažívá nějaký problém s ovulací, početí nebo těhotenstvím. Rozsáhlé zavedení hysteroskopie v gynekologické praxi vedlo k tomu, že internet je plný otázek: kdo otěhotněla po hysteroskopii, kdy můžete naplánovat těhotenství po hysteroskopii, zda je těhotenství možné po hysteroskopii s kyretáží a mnoho dalších otázek na téma „Hysteroskopie a těhotenství“.

Hysteroskopie je minimálně invazivní diagnostická metoda a metoda pro rychlé odstranění patologických formací z dělohy, z nichž většina je příčinou ženské neplodnosti. Hysteroskopie sama o sobě šetří integritu děložního endometria co nejvíce. Při vyšetření s hysteroskopem je však možné provést aspirační nebo klešťovou biopsii, jakož i řadu dalších chirurgických zákroků, například kyretáž..

Varianty metody a jejich výhody

Metoda hysteroskopie a dodržování manipulační techniky mohou minimalizovat poškození integrity vnitřní endometriální vrstvy, vyloučit možnost vývoje jizvové tkáně, jakož i perforaci nebo perforaci děložních stěn. Díky těmto výhodám je těhotenství po hysteroskopii nejen možné, ale také nastává v nejkratším možném čase, pokud se však pomocí takové manipulace bylo možné zbavit příčiny neplodnosti. Hysteroskopie sama o sobě není postup, který umožňuje ženě s porodními problémy otěhotnět.

Diagnostická hysteroskopie

Uvádíme možné příčiny neplodnosti, které lze odstranit pomocí hysteroskopie, jakož i indikace její implementace s cílem objasnit diagnózu a zvýšit šance ženy na úspěšné otěhotnění v budoucnosti:

 • neúspěšný potrat, kontrakce stěn dělohy nebo předpoklad přítomnosti zbytků vajíčka během spontánního potratu;
 • vrůst antikoncepční spirály;
 • myomatózní nádor nebo uzly submukózní etiologie;
 • přítomnost cizího předmětu v děloze;
 • polypóza děložního hrdla, krku a stěn dělohy;
 • hormonální nerovnováha;
 • adenomyóza.

Pomocí hysteroskopické metody je možné ukončit neplánované těhotenství v raných stádiích. V tomto případě dochází k odstranění vajíčka plodu bez kyretáže děložní dutiny.

Tím se významně zvyšuje možnost otěhotnění v budoucnosti a ve srovnání s potratem prováděným tradiční metodou se výrazně zkracuje doba do příští ovulace..

Hysteroskopie s WFD

Místo „normální“ hysteroskopie lze předepsat samostatnou diagnostickou kyretáž (WDV) děložní dutiny, děložního hrdla a / nebo děložního čípku, která bude provedena hysteroskopickou metodou. Důvody takového provozního typu diagnózy jsou:

 • endometriální hyperplázie nebo dysplazie;
 • zbavit se nádoru v počátečních fázích jeho vývoje;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • odstranění cyst, fibroidů, adhezí, polypů;
 • zdokonalení etiologie rostoucích buněk.

Navzdory skutečnosti, že WFD je stále traumatická, ve srovnání s jinými tradičními manipulacemi prováděnými bez hysteroskopu jsou důsledky takové kuretáže pro ženské tělo minimální. A díky včasné diagnóze patologií a schopnosti provádět chirurgický zákrok v děložní dutině, aniž by došlo k jeho řezání, se šance na otěhotnění u většiny žen nesnižují, ale spíše zvyšují.

Pokud bylo čištění provedeno na podezření z onkologie, pak otázka, kdy je možné otěhotnět po hysteroskopii zní nevhodně. Plánování těhotenství po hysteroskopii RDF musí být odloženo, alespoň dokud nebudou získány výsledky histologie ze zřejmých důvodů.

Úspěch a načasování početí po zákroku

Mohu otěhotnět po hysteroskopii? Ano, tento postup vám nejen umožňuje doufat v realizaci snu, ale občas zvyšuje šance na početí. Ale konkrétně odpovědět na otázku, kdy těhotenství přijde po hysteroskopii, je nemožné. Všechno je velmi individuální. Například, jak dlouho bude trvat, než bude tato příležitost realizována, závisí na tom, jaké konkrétní onemocnění brání těhotenství. Někdy není možné vyléčit neplodnost a v některých případech budete muset čekat s plány, protože budou předepisovány hormonální léky nebo dokonce intrauterinní zařízení.

Podle statistik je většina žen těhotná po profylaktických nebo „aborivních“ hysteroskopických manipulacích v období 2 až 6 měsíců. Lékaři však doporučují čekat pouhých šest měsíců. Po terapeutické hysteroskopii bude vše záviset na tom, zda je patologie překonána a jak rychle se obnoví hormonální pozadí a endometrium.

Užívání biopsie neovlivňuje zrání vajec vůbec. V tomto případě lékaři doporučují čekat na výsledky analýzy. A těhotenství po hysteroskopii endometriálního polypu je možné v prvních měsících, pokud po jeho odstranění nejsou žádné komplikace a neexistují žádné jiné příčiny neplodnosti. Při narušení průchodnosti vejcovodů bude vše záviset na rychlosti terapeutické léčby spojené s touto patologií endometriózy..

Hysteroskopické vyšetření a oplodnění in vitro

Tyto informace budou užitečné zejména pro ženy, které plánují otěhotnět pomocí techniky oplodnění in vitro (IVF). Lékaři pracující v reprodukčních centrech poznamenali, že hysteroskopie, která není uvedena na seznamu povinných vyšetření IVF, výrazně zvyšuje počet úspěšných IVF. Proč?

 • Za prvé, hysteroskopická technika umožňuje identifikovat patologie v děloze, které nelze určit pomocí ultrazvukového nebo magnetického rezonance.
 • Za druhé, léčba v centrech IVF je nákladná „potěšení“ a není zbytečná. Ceny jsou ovlivněny nejen vysokými náklady na činnosti. Z objektivních důvodů nejlepší reprodukční a gynekologičtí diagnostikové s nejvyšší kvalifikací pracují na takových klinikách, kteří dostávají dost přiměřené platy za své znalosti a zkušenosti. Výsledky hysteroskopického vyšetření na „pravidelné“ klinice a ve středisku IVF se proto mohou radikálně lišit.

Pokud je možné zvolit místo pro hysteroskopickou diagnózu, pak i když je plánování těhotenství plánováno přirozeně, je lepší tuto službu využít ve specializované instituci k oplodnění in vitro nebo projít tímto postupem na soukromé klinice se zkušeným gynekologem s prokázanou praxí.

Nebojte se hysteroskopických vyšetření nebo lékařských postupů. Nevztahují se na kontraindikace těhotenství. Tato technika byla vyvinuta speciálně pro zvýšení informovanosti diagnostiky gynekologických patologií a terapeutických manipulací..

Těhotenství po hysteroskopii - plánování početí dítěte a možné problémy

Moderní metody diagnostiky reprodukčních orgánů pečlivě ošetřují ženské tělo, ale těhotenství po hysteroskopii nastává až po určité době. A to i přesto, že provádění postupu způsobuje minimální poškození. Koneckonců, lékař se snaží provádět nejnutnější manipulace, aby znovu nepronikly do ženského těla. Po dokončení diagnózy musí žena podstoupit období zotavení před těhotenstvím, aby se předešlo možným komplikacím.

Efektivní diagnostická metoda

Hysteroskopie je gynekologická manipulace, při které je do dělohy zavedeno speciální zařízení (hysteroskop). Videokamera na jejím konci vám umožní prozkoumat vnitřní oblast děložního čípku, v případě potřeby odstranit polypy a novotvary. Tento nástroj vám umožní vzít materiál pro další výzkum.

Tento chirurgický zásah nepoškodí tělo, protože se provádí bez řezů a propíchnutí přirozenou dírou. Aby se zabránilo nepohodlí, podává se anestetikum.

Diagnostická hysteroskopie se používá ke zkoumání ženského reprodukčního systému. Provádí se v lokální anestezii v gynekologické místnosti. Invazivní hysteroskopie je zase podobná chirurgii. Provádí se v nemocnici v celkové anestezii. Jeho účelem je provádět lékařské manipulace: odstranit polyp, další neoplazmus, odebrat kus tkáně k vyšetření, v některých případech jsou tyto 2 typy postupů kombinovány.

Postup je úspěšný v neplodnosti. Ve většině případů nastává těhotenství po hysteroskopii. I když zejména pro zbavení neplodnosti se tato manipulace neprovádí.

Hysteroskopie - vyšetření dutiny dělohy pomocí hysteroskopu

Důvody průzkumu

Hysteroskopie se provádí s patologiemi ženského reprodukčního systému. Pokyny pro jmenování postupu mohou sloužit:

 • adheze v děložní dutině;
 • nestabilní menstruační cyklus;
 • vznik novotvarů maligní nebo benigní povahy;
 • genitální malformace;
 • cizí předmět v děloze;
 • endometriální polypy;
 • těžké krvácení z dělohy;
 • neplodnost z různých důvodů;
 • slizniční hyperplázie;
 • necharakteristický výtok z dělohy;
 • nesprávný potrat;
 • komplikace po porodu;
 • potřeba odstranit zbytky nitroděložního zařízení;
 • přítomnost kousků vajíčka během mimoděložního těhotenství;
 • sterilizace;
 • kontrola léčby nemocí.

Po hysteroskopii (i když došlo k odběru buněk pro biopsii) se děloha rychle obnoví. V následujících měsících můžete očekávat těhotenství. Jeho nástup však nelze zaručit, protože hodně záleží na identifikovaných nemocech. Pokud se zjistí polypy nebo jiný problém v děložní dutině, musíte podstoupit předběžnou léčbu a připravit se na těhotenství, aby nic nebránilo dítěti.

Vztah diagnózy s následnou koncepcí

Podle statistik je mnoho žen, které otěhotněly po hysteroskopii 2 měsíce poté. Existuje určitá souvislost mezi touhou otěhotnět dítě a lékařskou manipulací. Často jsou případy, kdy je neplodnost diagnostikována z důvodu adhezí, polypů v děložní dutině. Tyto formace jsou úspěšně odstraněny během hysteroskopie..

Lékařská manipulace způsobuje, že tělo hází sílu do uzdravení. Možná to slouží jako impuls pro těhotenství po hysteroskopii. Takové významné události ve vašem životě je nutné naplánovat pouze po konzultaci s gynekologem. Pouze on, po vyhodnocení výsledků zkoušek, může říct, zda proces obnovy skončil. Chcete-li se vyhnout negativním důsledkům, je lepší postupovat podle doporučení lékaře.

Mohu otěhotnět po hysteroskopii?

Po zákroku byste neměli ihned naplánovat těhotenství. Žena potřebuje odpočívat, obnovit sílu, zdraví. Někdy by se mělo léčit několik měsíců.

Téměř vždy po hysteroskopii jsou antibiotika předepisována, aby se zabránilo infekci spojující se s poškozenou sliznicí dělohy. Hormony se používají k obnovení obecného pozadí a stimulaci vaječníků..

Normální sexuální vztahy začínají 3 týdny po manipulaci. Může být nutné podstoupit ultrazvukové vyšetření, aby se potvrdil normální průběh zotavení. Těhotenství po hysteroskopii s kyretáží nebo bez ní se doporučuje naplánovat nejméně o 6 měsíců později..

Možnost početí po odstranění polypu

U hormonálních poruch se mohou vyskytovat specifické výrůstky na sliznici dělohy - polypy. Někdy nedávají ženě šanci otěhotnět nebo těhotenství končí potratem. Hysteroskopie umožňuje takové formace odstranit. Těhotenství po hysteroskopii polypu endometria nastává, ve většině případů, rok po operaci.

Protože polypy se vyskytují v důsledku poruchy v hormonálním systému, je nutné obnovit hormonální pozadí, řádná léčba (obvykle trvá 2 měsíce). Žena by měla podstoupit testy, podstoupit plánovaná vyšetření, aby se předešlo možným komplikacím. V případě potřeby jsou předepsána ultrazvuková vyšetření reprodukčního systému. Asi 1 měsíc po ukončení hormonální terapie může dojít k těhotenství.

Hysteroskopická kyretáž

Pokud pacient odhalí vážné patologické problémy v reprodukčních orgánech, je předepsán LDV (léčba a diagnostická kyretáž). Během operace se okamžitě vyšetří děložní dutina a chirurgicky se provede nezbytné odstranění. V tomto procesu lékař monitoruje všechny akce pomocí kamery. Aby se ženské tělo rychle zotavilo, postup se provádí asi 4 dny před nástupem menstruace..

Správně provedená kyretáž pomáhá předcházet komplikacím a umožňuje vám začít plánovat těhotenství za 1-2 měsíce. Žena by měla kontaktovat svého lékaře, který rozhodne o dalším vyšetření. Čas, kdy dojde k ovulaci, pomůže určit příslušný odborník.

Možné komplikace

Jakýkoli zásah do práce lidského těla může vést k negativním důsledkům. Po hysteroskopii jsou také možné komplikace. Nesprávně provedené manipulace mohou vést k následkům:

 • infekce;
 • vzhled krvácení;
 • zánět v pánevních orgánech;
 • zranění děložního čípku;
 • alergie na anestezii - plyn používaný během operace;
 • vaginální křeče.

Před zákrokem musí lékař pacienta upozornit, jaké komplikace ji v případě neúspěšné operace čeká a jak může ovlivnit její budoucí těhotenství. Takové důsledky jsou vzácné, moderní vybavení umožňuje veškeré manipulace na vysoké úrovni..

Nepříjemné následky jsou špinění. To je normou po takovém postupu, protože jsou poškozeny krevní cévy. Přidělení by mělo skončit po 2, maximálně 5 dnech. Pokud budete pokračovat i po tomto období, měli byste se poradit s lékařem. Zvláštní pozornost by měla být věnována vašemu zdraví, když se objeví nepříjemný zápach z výboje, změny jejich barvy, například černé zbarvení.

Po hysteroskopii může dolní část břicha bolet při návratu do dolní části zad. Trvání takových pocitů někdy trvá až 10 dní. Se zvýšenou bolestí od mírnějšího k silnému musíte stěžovat lékaři. Pokud tažná bolest nezmizí ani po uvedené době, je nutná odborná konzultace.

Dalším negativním důsledkem je obecná nevolnost, slabost. To může být důsledkem anestézie, emoční deprese. Přidání zimnice, horečka, migréna - dobrý důvod konzultovat s lékařem.

Obnova cyklu

Po hysteroskopii by mělo trvat nějakou dobu, než se menstruační cyklus vrátí. Po diagnostickém postupu není menstruační cyklus narušen, není zpoždění. Ale někdy existují výjimky. Opožděná menstruace může být od 4 do 15 dnů a zároveň nesmí být příznakem těhotenství.

Obnovení cyklu závisí na složitosti postupu. Při odstraňování nádorů je zpoždění 1 cyklus. Při kyretáži bude přeskočen i cyklus 1 cyklu. Zotavení závisí na individuálních vlastnostech ženského těla. Pokud menstruace nezačne po měsíci, musíte se poradit s gynekologem.

V některých případech naopak začíná bohatá období. To ukazuje na nepříznivé procesy v děložní dutině. Zvláštní pozornost by měla být věnována vypouštění štiplavým zápachem, velkými sraženinami. S takovými příznaky existuje podezření na poškození vejcovodů. Samoléčení je velmi nebezpečné, musíte naléhavě vyhledat pomoc lékaře. Velká ztráta krve může způsobit prudký pokles tlaku, ztrátu vědomí.

Hysteroskopie je minimálně invazivní chirurgický zákrok, který vylučuje nutnost velkých operací v dutině na děloze

Šance na početí rostou

Příčiny neplodnosti jsou různé. Hysteroskopický postup přesněji než jiné metody odhaluje stav vejcovodů a dělohy. Kromě diagnózy může být použit k léčbě. Hysteroskopie a těhotenství na první pohled příliš nesouvisejí. Postup léčby a takové vyšetření však zvyšuje šance na otěhotnění a porodení dítěte.

Pokud lze těhotenství naplánovat po hysteroskopii, odpoví pouze ošetřující gynekolog. Zohlední chronická onemocnění, všechny rysy ženského těla, kontraindikace, možné komplikace, rysy postupu. Je třeba naslouchat jeho doporučením, protože tím se v budoucnu vyhneme komplikacím.

Po zákroku zůstává děložní čípek po nějakou dobu nechráněný, na jeho vnitřním povrchu jsou rány a infekce jej může proniknout. Z tohoto důvodu hned po diagnóze nemůžete mít sex. Termín abstinence určuje lékař, s kuretáží 15 dní. Během této doby se sliznice zotaví. V případě porušení doporučení mohou začít zánětlivé procesy, které budou vyžadovat dlouhodobou léčbu..

Při obnově sexuálního kontaktu může někdy žena pociťovat bolest, pálení v genitáliích, v průběhu času. Nesmíme opomenout termín, kdy můžete po hysteroskopii otěhotnět. V této době se šance na požadované dítě výrazně zvyšují.

Těhotenství po hysteroskopii

Hysteroskopie je relativně nová metoda pro studium děložní dutiny pomocí optického systému. Proveďte jej pro diagnostiku a léčbu intrauterinní patologie. Hysteroskop (vypadá jako kovová trubička o průměru 5 mm) je ultra tenký optický nástroj, který se nejprve vloží do děložního hrdla a poté do samotné děložní dutiny. Základem nástroje je optické vlákno, které přenáší obraz prostřednictvím malé videokamery na monitor. Doktor na obrazovce vidí děložní dutinu v desetinásobném zvětšení. Aby se stěny dělohy pohybovaly od sebe navzájem, je do její dutiny přiváděn sterilní roztok.

Hysteroskopie se provádí jak pro diagnostiku (diagnostická hysteroskopie), tak pro léčbu (chirurgická hysteroskopie) různých onemocnění pohlavních orgánů. Při vyšetřování děložní dutiny může lékař odebrat část endometria z „podezřelého“ místa k vyšetření. Na základě výsledků analýzy a vyšetření lze stanovit konečnou diagnózu..

Pro chirurgickou hysteroskopii se používá hysteroskop s různými nástroji (mikro pinzety, nůžky, malé skalpely), pomocí kterých může lékař provádět různé chirurgické zákroky. Tento postup se provádí v celkové anestézii. Před ní pacientka absolvuje nezbytné testy. Pooperační období však trvá jen několik dní. Pokud byla hysteroskopie provedena pouze pro diagnózu, je pacient po několika hodinách propuštěn.

Tento postup je dnes docela bezpečný. Prakticky neexistují žádné komplikace. Existuje však řada podmínek, za nichž je hysteroskopie kontraindikována:

 • genitální zánětlivé procesy;
 • cervikální stenóza;
 • rakovina děložního hrdla;
 • všechny druhy nádorů;
 • kardiovaskulární choroby;
 • těhotenství;
 • hojné krvácení z dělohy;
 • infekční choroby (chřipka, angína, SARS).

Proč tedy hysteroskopie? Existuje mnoho indikací:

 • nepravidelné krvácení z dělohy;
 • děložní myomy;
 • intrauterinní adheze po potratu nebo komplikovaném dodání;
 • podezření na rakovinu endometria;
 • endometriální hyperplázie;
 • endometriální polyp;
 • intrauterinní septum;

Koncepce po odstranění polypů dělohy: jak plánovat těhotenství?

Dívky, které podstoupily odstranění polypu, se bojí jedné věci - že nebudou schopny otěhotnět ani porodit dítě. Existuje mnoho metod pro léčbu nádorů endometria v děloze, po kterých je těhotenství možné. Musíte však znát optimální čas pro plánování období. Teprve na konci rehabilitace a důkladného vyšetření můžete přemýšlet o porodu dítěte. Po odstranění polypů nastává těhotenství téměř ve všech případech. Hlavní věc je dodržovat doporučení lékaře, nespěchat a dát tělu čas na uzdravení.

Metody odstraňování polypů dělohy

Při diagnostice nádoru se často provádí chirurgický zákrok. Existuje mnoho způsobů, jak vyloučit vzdělávání. Téměř všechny operace jsou bezpečné a nenarušují reprodukční funkce. Na konci období zotavení musíte těhotenství naplánovat pečlivě.

Technika odstranění je vybrána v závislosti na celkovém zdravotním stavu ženy, povaze polypózy, riziku malignity.

Polypektomie

Lékaři při identifikaci nádorů benigní povahy často předepisují tuto metodu léčby patologie. Spočívá v kroucení formace až do oddělení. Po zákroku je povrch rány kauterizován tekutým dusíkem nebo elektrodou. Poté je materiál přenesen do laboratoře pro histologii. 7-10 dní po polypektomii se provádí kontrolní ultrazvukové vyšetření. Technika léčby je bezpečná, nezbavuje šance na otěhotnění dítěte, proto je po odstranění polypů z dělohy těhotenství běžným jevem.

Kyretáž

Chirurgický zásah, který spočívá v kuretáži formace, nepatří k neškodným. Po rozšíření cervikálního kanálu jsou stěny očištěny kyretou. Manipulace je často komplikovaná:

 • perforace dělohy nebo vytvoření průchozí díry;
 • hematometr - akumulace v dutině genitálního orgánu krve v důsledku pooperačního krvácení;
 • neúplný potrat;
 • isthmicko-cervikální nedostatečnost;
 • ektropion;
 • exacerbace nemoci;
 • břemeno následného těhotenství.

Ablace děložní dutiny

Tento způsob odstraňování polypů se používá zřídka. Indikace k intervenci - vysoké riziko transformace na rakovinu, dospělost s realizovaným mateřstvím. Odstranění se provádí pomocí laseru, vysokofrekvenčních vln, kapalného dusíku. Operace se neprovádí u žen s akutním zánětem, závažnými somatickými poruchami. Pacienti, kteří podstoupili ablaci, nemohou dítě sami nosit.

Děložní polyp hysteroskopie

Manipulace je považována za diagnostiku a léčbu. Odkazuje na endoskopické techniky. Výhodou je schopnost okamžitě prozkoumat a odstranit polyp. Během operace se na monitoru zobrazuje vše, co se stane. Hysteroskopie je indikována pro:

 • neúčinnost konzervativní terapie;
 • velké nádory (od 5 mm);
 • časté krvácení z dělohy;
 • proliferace endometria.

U dívek je po neúspěšných pokusech otěhotnět po dobu šesti měsíců nebo déle předepsán postup.

Hysterektomie nebo vysoká amputace

Odstranění polypů spolu s děloha a přívěsky je radikální léčba polypózy. Provádí se s podezřením na malignitu a metastázy, těžkou mukózní hyperplázii, silnou bolest břicha, vaginální krvácení a rozvoj anémie. Těhotenství po operaci není možné.

Nejbezpečnější a nejběžnější chirurgickou metodou pro léčbu onemocnění je polypektomie. Jedná se o metodu zachování orgánů, která nevylučuje těhotenství po odstranění polypu.

Faktory ovlivňující opožděné těhotenství

Vyloučení útvarů, pokud jsou malé, izolované, není často doprovázeno komplikacemi a nezpůsobuje potíže při přenášení plodu. Mnoho dívek, které odstranily nádor, se dokáže vyhnout problémům s početím. Existují však faktory, kvůli kterým těhotenství nenastává dlouho.

Hormonální poruchy

Nestabilita hladiny hormonů, jejich nerovnováha je jedním z důvodů zpoždění početí. Lékaři obvykle diagnostikují nadměrnou koncentraci estrogenu. Jedná se o ženské pohlavní hormony, které obvykle (pokud je dívka zdravá) zvyšují šanci na plné těhotenství. Poruchy reprodukčního systému, hormonální nerovnováha, zvýšené hladiny estrogenů a nedostatek progesteronu jsou však spojeny s odmítnutím vajíčka plodu. Neúspěšné pokusy v důsledku hormonální nerovnováhy často vedou k opětovnému vzniku nádorů.

Infekční choroby

Patogeny mohou proniknout do těla jak kvůli tomu, že žena nedodržela doporučení lékaře v pooperačním období, a po lékařské manipulaci. Infekce má negativní vliv na těhotenství a vede k:

 • exacerbace polypózy;
 • malformace a abnormality vývoje dětských orgánů;
 • intrauterinní infekce plodu;
 • zvýšená pravděpodobnost potratu.

Aby se těmto komplikacím zabránilo, lékaři doporučují naplánovat těhotenství po absolvování antibakteriální léčby..

Proces adheze

Tvorba jizev, adhezí je způsobena operacemi, zejména odstraněním polypů (kyretáž). Kyretáž je plná těžkého traumatu na genitální orgán. Vymáhání po takovém zásahu je dlouhé (několik měsíců). Aby se předešlo těhotenství, jsou odstraněny adheze. Aby se předešlo riziku jejich výskytu, doporučuje se:

 • dodržování všech lékařských předpisů;
 • účast na terapeutických cvičeních, elektroforéza, magnetoterapie.

Anemické krvácení

Odstranění polypů je spojeno s pravděpodobností vnitřního krvácení. Na pozadí ztráty velkého množství tekutiny je pozorována anémie s nedostatkem železa, pokles koncentrace hemoglobinu a objem červených krvinek. S takovými důsledky je hnojení a bezpečné uložení obtížné. I když nastane těhotenství, může být komplikován chronickým hypoxickým syndromem.

Léčivé přípravky s obsahem železa spolu s výživovou korekcí a krvácením mohou pomoci zabránit anémii.

Obecná nevolnost, slabost

Stres, chronická únava, snížení ochranných vlastností těla spolu s rozrušeným menstruačním cyklem - to vše vyvolává problémy s početím. Pro zlepšení zdraví, posílení imunity a brzkého nástupu dlouho očekávaného těhotenství lékaři doporučují užívat vitamín-minerální komplexy, vést aktivní život, upravovat stravu a opustit závislost.

Pokud neexistují žádné komplikace, doporučuje se naplánovat období těhotenství 2 měsíce po operaci. Vzhledem k riziku exacerbace nemoci a potřebě opakované excize není opožděné oplodnění.

Mohu otěhotnět po kyretáži?

Vzdělávání ve sliznici dělohy je vážnou překážkou při porodu dítěte. Těhotenství po odstranění polypů v endometriu je reálnější než před intervencí. Jakákoli radikální technika, včetně kyretáže, vyžaduje období rehabilitace.

Doporučujeme každému, kdo chce otěhotnět:

 • průchod lékové terapie;
 • provádění kontrolního ultrazvuku;
 • krevní test na infekci.

Období obnovy trvá v průměru 2 měsíce. Na konci korekčního kurzu a při absenci komplikací se doporučuje naplánovat koncepci.

Kolik můžete otěhotnět po hysteroskopii??

Vyříznutí nádoru přispívá k úspěšnému oplodnění. Ale není možné přesně určit gestační věk po hysteroskopii polypu endometria. K tomu může dojít jak při prvním pokusu, tak za pár let. Pokud k oplodnění nedojde, je dívce předepsáno absolvování dalších vyšetřovacích metod ke stanovení stavu pohlavních orgánů, zejména ovulace, infekcí.

Někdy je nutná léčba (hormonální substituční terapie). Zdravé dívky v reprodukčním věku dokážou otěhotnět po hysteroskopii v období od 1 do 5 měsíců.

Koncepce, která přišla téměř okamžitě, je nebezpečná pro plod a matku. To je často komplikováno zmrazeným těhotenstvím, polyhydramniemi, hypoxií dítěte, placentou previa. Aby se předešlo následkům, lékaři doporučují nespěchat s početí. Mělo by projít několik cyklů. Úspěšné těhotenství je možné pouze po obnovení sliznice..

Kategorie rizik

Ani jedna dívka není v bezpečí před vývojem patologie. Existuje mnoho důvodů pro výskyt polypů. Onemocnění je způsobeno infekcemi pohlavních orgánů, neúspěšnými manipulacemi, endometriózou, poraněním po porodu s krvácením. Ženy jsou více ohroženy nástupem a relapsem nadváhy nádoru, metabolismu, cukrovky. Nemoc u 85% je diagnostikována v dospělosti a během menopauzy.

Recenze pacientů o těhotenství po hysteroskopii

I přes nebezpečí polypózy se mnohým, kteří podstoupili operaci, podařilo otěhotnět. Recenze dívek naznačují, že patologie je úspěšně přístupná terapii. Těhotenství podle většiny pacientů nastalo 60 dní po excizi nádoru a nelišilo se v závažném průběhu.

zjištění

Je reálné otěhotnět po odstranění polypů, pokud je žena zdravá. Vystoupení ze vzdělávání je pro dívky šancí cítit všechny potěšení z mateřství. Existuje mnoho netraumatických metod, které neovlivňují reprodukční funkci a nejsou spojeny s rizikem komplikací. Je však vhodné plánovat pečlivě a v žádném případě neprodleně po operaci.

Články O Neplodnosti