Hlavní Neplodnost

Teplota kojící matky: co dělat a zda je možné krmit

Vysoká teplota během kojení bere překvapivě téměř každou matku, protože musíte okamžitě přijmout opatření k léčbě a vyřešit problém s krmením dítěte. V důsledku snížené imunity je tělo kojící matky docela zranitelné a může dojít k několika důvodům zvýšení teploty.

Hlavní důvody zvýšení teploty na

Nejčastější příčinou takového nepříznivého počasí je infekční nemoc. V období epidemie to může být chřipka nebo ARI a každý den - jakákoli virová nebo bakteriální infekce přenášená vzduchovými kapičkami. V tomto případě je největším rizikem nakažení dítěte. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení však nestojí za to přestat během tohoto období krmit, protože léčivé látky vstupující do těla dítěte slouží jako druh očkování, posilují imunitu dítěte, čímž snižují šance na onemocnění.

Kromě běžného nachlazení nebo jiných virových onemocnění může být horečka také:

 • rozvoj lakostázy nebo, horší, mastitidy;
 • angíny nebo purulentní angíny;
 • exacerbace chronických chorob;
 • špatně léčivé účinky císařského řezu;
 • zánět ženských orgánů po porodu;
 • možné otravy.

V každém případě, když se objeví teplota, musí žena zavolat lékaře, aby určila správnou příčinu a předepsala léčbu, která může být někdy v rozporu s kojením. Tento problém však může vyřešit pouze terapeut na základě předepsaných léků, zdraví matky a rizika infekce dítěte..

Jak správně měřit teplotu

Aktivní produkce mateřského mléka vždy ovlivňuje tělesnou teplotu, proto se nedoporučuje měřit pod svalovou dutinou. I když se v mateřské nemocnici objeví malátnost, maminka měří ukazatele v oblasti úst nebo třísla. Nejspolehlivějšího výsledku však lze dosáhnout v ohybu lokte. Teplota se považuje za normální od 36,6 do 37,4 stupňů. Obrázky nahoře ukazují na přítomnost zánětlivého procesu v těle kojící ženy.

Vliv zvýšené teploty na mléko

Než se rozhodnete, zda snížíte teplotu nebo ne, stojí za to objasnit, jak ovlivňuje mateřské mléko, protože na tom záleží nejen léčení nemoci, ale také kvalita výživy dítěte. Pokud je vysoká teplota vyvolána vážnými komplikacemi po nemocech, vznikají záněty a objevují se hnisavé nádory, je lepší po celou dobu léčby přestat krmit, protože složky silných léků pronikají do těla dítěte. V tomto případě by mělo být mléko dekantováno, aby nezmizelo, a dítě by mělo být převedeno na umělé krmení nebo zmrazené zásoby mateřského mléka..

Pokud příčinou tepla byla laktostáza nebo stagnace mléka, pak nejprve nic neovlivňuje její chuť a kvalitu a výživa může pokračovat dále, dokud se uleví prsa..

ARI nebo ARVI nepředstavují zvláštní nebezpečí pro dítě, právě naopak, usnadňují vstup protilátek do malého těla novorozence a zmírňují imunitní systém. Studené mléko nemá téměř žádný vliv na mléko v hrudníku a z tohoto důvodu přestává krmit.

Způsoby, jak snížit teplotu

Známka na teploměru nad 38,5 stupně v devadesáti procentech případů musí být snížena, zejména teplota během kojení. Pokud pociťujete horečku nebo zimnici, měli byste měřit ukazatele a poradit se s lékařem, včasná diagnostika a léčba pomůže zabránit rozvoji komplikací a urychlí proces hojení. Mezi způsoby, jak snížit tělesnou teplotu, můžeme rozlišovat lidové a léčivé.

Lidové léky

Použití tradiční medicíny lze považovat za samostatnou léčbu nebo integrovaný přístup spolu s drogami. Nejprve by se mělo spotřebovat hodně kapaliny k odstranění škodlivých látek. Je vhodné pít teplé nápoje, ani studené, ani horké. Je dobré připravovat ovocné nápoje nebo kompot doma, pro léčebné účely ovocnou šťávu z brusinek nebo černého rybízu, malin, slabého čaje s medem, zázvorem nebo citronem.

Mír a ticho nikomu neubližovali při obnově těla chorobami. Měli byste se držet odpočinku v posteli, spát více a odpočívat, abyste nasměrovali všechny síly těla k udržení síly a boji proti viru.

Komprese na čele také pomůže zmírnit fyzickou kondici a nižší teplotu. Můžete použít ručník namočený ve vodě nebo zředěný ocet. Stejné složení lze použít k otření těla, provádí se po celém těle, s výjimkou oblasti hrudníku, a zejména podél krku, ohyby na loktech a kolenou, tříselné oblasti.

Co by se však nemělo dělat, je zabalit se do teplých přikrývek a obléci si více oblečení. Výměna tepla je tak narušena a teplota může stoupat ještě více.

Kromě toho nelze povolit tření alkoholu v těle, vstřebává se kůží, rychle vstoupí do krve kojící matky a poté s mlékem a dítětem, což by nemělo být povoleno.

Léky

Při kojení je užívání léků velmi opatrné a pouze v souladu s lékařským předpisem. Nejprve je nutné vybrat prostředky, které jsou s gv povoleny, a to:

 • Paracetamol a přípravky, které jej obsahují ve větším množství - Panadol ve formě sirupu nebo cefekonového čípku. Pečlivě studujte dávkování léku, protože čím méně se dostane do těla kojící matky, tím lépe. Pro snížení teploty stačí užít pilulku jednou a s druhým zvýšením můžete pít lék po 4 hodinách;
 • Výrobky na bázi ibuprofenu jsou také považovány za bezpečné. Nurofen (čípky, sirup, tobolky s tekutým složením) nebo ibuprofenová verze stejného jména pro děti nezaručují nejhorší účinek při snižování teploty. Nurofen obvykle účinkuje po dobu 8 hodin a v případě naléhavé potřeby může být použit až 4krát za jeden den. Ibuprofen, který je jeho součástí, pomůže uklidnit horečku, zmírní zánětlivý proces a působí také jako anestetikum..

Antivirové léky mají pozitivní hodnocení v boji proti teplotě:

 • Oscillococcinum - pomůže v raných stádiích onemocnění, teplota rychle zmizí a nemusí opět stoupat;
 • Viferon;
 • Geneferon.

Ty jsou oficiálně povoleny během těhotenství a kojení, produkují přirozený interferon v těle, což přispívá k rychlému uzdravení.

Pokud se v důsledku lakostázy zvýší teplota, nepomůže ani jediný lidový lék, z pití se hrudník naplní ještě více, což může dokonce vést k operaci. Pouze časté krmení dítěte nebo vyjadřování pomůže zmírnit bolest, tento postup lze usnadnit ve sprše. Po vyprázdnění prsu se teplota také pomalu sníží, pokud ne, pak je to příležitost k vážnému zamyšlení a návštěvě savce.

Pravidla pro užívání antipyretik s gv

Užívání léků je vždy spojeno s určitým rizikem pro dítě, a proto při používání antipyretik musí být dodržována určitá pravidla:

 • můžete užívat pouze schválené léky na HB - paracetamol a ibuprofen v malých dávkách jsou absorbovány do mateřské krve a pro dítě nejsou prakticky nebezpečné;
 • neměli byste snižovat teplotu pod 38,5 na pití antipyretik, měli byste být pouze v naléhavé potřebě;
 • upravte krmení tak, abyste brali léky po dalším s intervalem mezi dávkami alespoň 4 hodiny.

Zvýšení tělesné teploty je vždy důkazem zánětlivého procesu v těle. Proto, když se objeví, musíte kontaktovat terapeuta nebo savce v závislosti na příčinách teploty. Lékař určí diagnózu a navrhne léčebné metody. Kojící matka zůstává přísně dodržována všechna doporučení a bere drogy v souladu s pokyny a předpisem. Proces zotavení potom nebude trvat dlouho a nepoškodí dítě.

Teplota s HS u mámy: důvody, jak snížit a co můžete

U HB se často zvyšuje teplota matky. Důvody mohou být fyziologické (kvůli laktaci) a patologické (různá onemocnění). Teplota během kojení není kontraindikací pro další krmení dítěte mateřským mlékem. Pouze u těžkých forem některých nemocí by mělo být přerušeno po dobu trvání hepatitidy B.

Chcete-li vědět, zda můžete i nadále kojit své dítě, musíte zjistit příčinu zvýšení tělesné teploty..

Proč má kojící matka horečku

U žen se v prvních dnech po porodu, zvláště často, zvyšuje tělesná teplota z 37,1 na 37,4. Tento stav je způsoben přetečením prsu. Toto není začátek nemoci, ale fyziologická norma. V tomto případě teplota stoupne před krmením.

Horečka nízké úrovně je často signálem nástupu nemoci. Pro kojící matky jsou charakteristické zejména:

 • Mastitida je zánětlivý proces doprovázený bolestí na hrudi;
 • Laktostáza je stagnací mléka a vyznačuje se výskytem tuleňů v mléčných žlázách.

V prvních stádiích nemoci krmení mlékem nepoškodí dítě a pomůže mamce co nejdříve se zotavit. stagnace mléka s mastitidou podporuje množení infekce a zvyšuje pouze zánětlivý proces. Léčba nemocí by měla být zahájena okamžitě, aby se nemoci nezačalo. V posledních fázích mléko změní své složení a může dítě poškodit.

Je důležité to vědět! Matky, které mají dítě sát téměř všechna mléko z prsou, nemají lakostázu.

Kromě toho může teplota stoupat v důsledku běžných onemocnění. Jako:

 • nachlazení;
 • zánětlivé procesy v těle;
 • otrava.

Pokud teplota kojící matky vzroste, v intervalech mezi krmivy se nesnižuje, měla by být zahájena léčba (měli byste kontaktovat místního lékaře a podstoupit vyšetření). V některých případech musíte dítě přestat krmit. HB může být také škodlivá, pokud matka má velmi vysokou teplotu a je třeba ji snížit.

Jak a co snížit teplotu během kojení

Teplota musí být snížena, pokud je nad 38,4. Můžete to udělat s léky, které nejsou kontraindikovány u HB:

Před použitím léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem. Pouze odborník předepíše léčbu a uvede požadované dávkování léků.

Při přirozeném krmení se doporučuje ženám snižovat teplotu pomocí lidových prostředků, a to pouze tehdy, pokud nepomáhají používat léky..

Jedním z nejúčinnějších způsobů snižování teploty je studená komprese. Na čelo můžete připojit speciální gumovou topnou podložku naplněnou ledovou vodou. Nebo navlhčete ručník několikrát složený speciálním roztokem (voda a 9% ocet v poměru 1: 1).

Různé horečky a infuze pomohou vyrovnat se s horečkou:

 • brusinková šťáva;
 • šípkový vývar;
 • šťáva z červeného rybízu.

Používejte lidová léčba k léčbě opatrně, protože dítě může mít alergii.

Při vysokých teplotách nepřestávejte krmení. U kojenců se jejich vlastní imunita nevyvíjí, takže mateřské mléko obsahující protilátky jim pomáhá nemoci a rychleji se zotavuje. A pouze u některých onemocnění hepatitidy B je kategoricky kontraindikován.

Mohu kojit?

HBV u chorob matek může být u některých velmi závažných onemocnění zcela kontraindikována.

Kontraindikace pro krmení:

 • onemocnění ledvin a močových cest;
 • mastitida (pokud je nemoc zahájena)
 • těžká krevní onemocnění;
 • otevřená forma tuberkulózy;
 • tetanus;
 • syfilis;
 • antrax.

U těchto onemocnění je pravděpodobnost požití toxinů mlékem v těle dítěte vysoká. Co podle toho ublíží dítěti.

Také u některých nemocí existují relativní kontraindikace na hepatitidu B:

 1. U anginy, chřipky, pneumonie, pokud matce nebyla předepsána antibiotika, by mělo být dítě krmeno obvazem. Po zbytek času je lepší izolovat matku od dítěte.
 2. U spalniček, šarlatové neštovice a neštovic kuřat lze pokračovat v krmení se současnou imunizací dítěte gama globulinem (očkovat dítě).
 3. Pokud má matka úplavici, tyfus nebo paratypoid těžké formy HB na chvíli zastavit. S mírnou formou je dítě krmeno exprimovaným vařeným mlékem.

Při jiných nemocech, a to i při těžké otravě, pomáhá kojení dítěti onemocnět. Mateřské mléko obsahuje protilátky a antitoxiny, které zvyšují imunitu dítěte. Byla provedena řada experimentů, které prokazují, že kojená kojence jsou méně náchylná k nemoci, rychlejší zotavení.

HB by měla být dočasně přerušena, pokud je matka předepsána:

 • "Tetracyklin";
 • Tavegil
 • Parlodel
 • narkotika;
 • protirakovinové léky;
 • antimetabolity;
 • imunosupresiva;
 • Cyklosporin
 • přípravky obsahující lithné, zlaté, jodové soli.

Tyto léky jsou u pacientů s HB přísně kontraindikovány. V době užívání těchto léků byste měli své dítě krmit dříve zmrazeným mateřským mlékem nebo speciálními směsmi. Aby kojení nepřestávalo, musíte se neustále vyjadřovat.

Existuje řada léků, které je lepší nepoužívat pro kojící matky. Patří sem aspirin, některá projímadla, hormony a antibiotika (více o antibiotikách pro HB).

S opatrností by měl být používán "Paracetamol", anestetika, svalová relaxancia, snižování krevního tlaku, antikonvulziva, srdeční, antialergická léčiva. V každém případě byste se měli před použitím drog poradit s odborníkem.

Pokud má kojící matka během kojení horečku, měli byste se poradit s lékařem. Zjistí příčinu horečky, předepíše potřebné léky, aby ji snížil a zároveň nepoškodil dítě.

Je důležité to vědět! Pokud je teplota způsobena infekčním onemocněním, kojení by nemělo být zastaveno. Při krmení dítěte je nutné nosit obvaz s gázou a zabránit infekci dítěte.

Teplota kojící matky - 5 cest bez drog

Horečka v kojící matce. Jak snížit teplotu. Důsledky pro dítě. Antipyretika během laktace. Pravidla pro užívání drog

Teplota a kojení je obtížné kombinovat kvůli omezenému užívání drog v této době. Stejně jako v období přenášení dítěte je lepší snižovat teplotu bezpečnými přírodními metodami, aby se snížila zvýšená tělesná teplota: infuze lípy, studené obklady na čele a chladicí lázeň.

Ahoj!

Jsem šťastná a zdravá matka. Jsem také odborník na medicínu.

Teplota kojící matky - stojí za to?

Je možné kojit dítě při matčině teplotě?

Zvýšená tělesná teplota během kojení není důvodem k odmítnutí přirozeného krmení. Horečka může být snížena bez poškození dítěte.

Mateřské mléko je nejlepším jídlem pro dítě v prvních měsících života. Žena s horečkou dodává dítěti mléko speciální protilátky, které ho chrání před patogenními mikroorganismy. Proto musí být dítě kojeno, ale

Jak změřit teplotu kojící matky

Po správném měření teploty je třeba u kojící matky zvýšit tělesnou teplotu. Vzhledem k tomu, že horké záblesky způsobují přirozené zvýšení teploty v podpaží,

Obvyklá teplota v kojící matce se pohybuje od 36,5 ° C do 37,2 ° C. Tyto údaje se mohou během dne měnit. Proces měření teploty pomáhá určit tělesnou teplotu kojící matky

Jak snížit teplotu bez drog na kojící matku - 5 způsobů

Nejbezpečnější je snížit teplotu pomocí lidových prostředků. Prakticky se neliší od způsobů, jak snížit teplotu dítěte. Jsou to následující:

 1. Nejprve nechte tělo bojovat s neomezeným teplem
 2. Zbavte se přebytečného oblečení, přikrývek a dalšího teplého oblečení
 3. Otřete otevřené části těla čistým ručníkem namočeným ve studené vodě. Mokré obklady by měly být umístěny na podpaží, šíji a tříslech
 4. Otřete lokty a kolena ohyby, krk, podpaží, čelo slabým roztokem octa. Těkavé přípravky rychle ochlazují povrch pokožky. Namísto stolního octa během krmení je lepší použít jablko - 1 polévková lžíce. lžíce na 0,5 litru vody
 5. Při večerním nárůstu teploty si musíte v noci obléknout ponožky namočené v octovém roztoku.

Pozornost! Alkoholické obklady a tření pro kojící ženy NENÍ vhodné. Alkohol může proniknout do těla a způsobit otravu u dítěte.

Jak snížit teplotu kojící matky

Kojení je dlouhý proces. Během této doby může kojící matka onemocnět a zažít horečku. Běžné příčiny horečky u kojící matky jsou:

 1. Infekce a záněty
 2. Problémy se zády po porodu
 3. Střevní infekce
 4. Mastitida
 5. Mléčná stáza - laktostáza
 6. Sezónní ARVI

Při léčbě lakostázy je nutné striktně dodržovat

Po krmení můžete nanést chladný obklad tvarohu. Je však lepší poradit se s lékařem a podstoupit ním stanovené fyzioterapeutické procedury.

Při včasném správném ošetření se teplota kojící matky rychle stabilizuje. Ve formě preventivních opatření stojí za to vzdát se mačkání oblečení, pokusit se nespát na hrudi, vyhnout se extrémním teplotám a živit se na první žádost dítěte.

Pokud po krátké době teplota kojící ženy opět vzrostla, je pravděpodobné, že minulá laktostáza nebyla léčena.

Antipyretika během kojení

Ze všech dostupných léků

Studie prokázaly svou bezpečnost při snižování teploty lidem v jakémkoli věku při doporučené dávce. Těhotné ženy v jedné dávce nemohou brát více než 3 gramy léku denně.

Je dokonce bezpečnější používat Paracetamol nebo Ibuprofen ve formě rektálních čípků. Tato forma léků eliminuje vniknutí chemických složek do mléka..

Nedoporučuje se užívat Indomethacin a Piralgin, který přechází do mléka a může způsobit poškození kostní dřeně u dítěte.

Teplota a kojení - pravidla pro užívání drog

Než se rozhodnete, jaké léky snižují teplotu, musíte se bezpodmínečně poradit s lékařem nebo lékárníkem, který vysvětlí možná rizika a přínosy spojené s užíváním jakéhokoli léku. Na letácích připojených k antipyretikům jsou uvedeny informace o možnosti užívání tohoto léku během kojení. V případě jeho škodlivého účinku se objeví varování „nepoužívat během kojení“.

Důležitým problémem je doba užívání léku během kojení. Musí být synchronizováno s krmením dítěte. Nejlepší možností je odmítnout krmení po dobu 30 minut až 1,5 hodiny po užití léku. V současné době je u většiny léčiv dosaženo vysokých koncentrací v krvi a mléce. Odborníci doporučují užívat drogy ihned po kojení, což vám umožní ušetřit přestávku až do příštího přijetí dítěte.

Co dělat, když během kojení teplota matky stoupne?

Dobrý den, milí čtenáři, Lena Zhabinskaya je s vámi. Moderní matky jsou velmi zodpovědné a náročné na svůj životní styl, stravu a zdraví, protože je již dlouho známo, že to vše ovlivňuje kvalitu mléka.

Co mohu říci, když začnou zdravotní problémy? V tomto případě vyvstává mnoho otázek. Jedna z nich se týká těch situací, kdy je třeba odpovědět, co dělat, pokud během kojení vzroste teplota matky? Mohu i nadále krmit své dítě, jak si mohu v této situaci pomoci a je možné nějaké ošetření? Dozvědět se o tom všem a ještě mnohem více dnes..

Příčiny horečky

Zánět v období po porodu.

Císařský řez i přirozený porod jsou stresující pro ženské tělo a ne vždy odejdou bez následků. Možný vývoj nemocí, jako je zánět děložní sliznice nebo stehy.

Takovým podmínkám vždy předchází horečka. Ale hlavní nebezpečí není v tom, ale v riziku náhlého krvácení, při kterém počet klesá doslova několik minut, a jednoduše nemůžete mít čas se dostat do nemocnice.

Proto byste měli být velmi opatrní při tělesné teplotě nad 37,5 stupňů během prvních dvou týdnů po porodu. Chcete-li být v bezpečí a vyloučit zánět v ženské části, proveďte obecný krevní test s vyvinutým vzorcem bílých krvinek.

Pokud není možnost okamžitě navštívit lékaře, zkuste nejprve dešifrovat výsledky online na speciálních lékařských portálech a adresářích. Pokud se odchylují od normy, velmi naléhavě naplánujte výlet do gynekologa.

Horečka nízké kvality.

Tělesná teplota až 37,2 stupňů při absenci dalších příznaků a celkový stav není narušen, může být výsledkem zvýšené produkce mléka v těle a považována za podmíněně normální.

Doporučujeme také provést klinický krevní test, abyste se ujistili, že nic vážného není..

Virové infekce jsou nejčastější příčinou horečky. K příznakům se zpravidla přidává rýma, kašel, bolest v krku. Tyto projevy mohou být společně, jednotlivě, v různých kombinacích navzájem..

U lidí se také nazývá nachlazení, chřipka atd. - to nemění podstatu.

Tělesná teplota se v tomto případě může zvýšit v různých rozsazích, od 37 do 39 stupňů a více.

Laktostáza a mastitida.

Obvykle s takovými problémy je zvýšená teplota doprovázena bolestí a těžkým nepohodlím na hrudi, takže kojící matka si alespoň uvědomuje, že příčinou teploty jsou problémy v mléčné žláze..

Nemoci vnitřních orgánů.

Zpravidla je možná exacerbace stávajících chronických onemocnění. Je to například cystitida, pyelonefritida, pneumonie, zánět středního ucha atd..

V takových případech je teplota obvykle doprovázena symptomy a bolestmi, které jsou lokalizovány v určité oblasti..

V důsledku toho může mladá matka alespoň odhadnout důvod zvýšení na teploměru.

Jak měřit

Tělesná teplota se měří v podpaží. Nejbezpečnější je to pomocí moderního elektronického teploměru, který by se měl po spolehlivém signálu po zvukovém signálu držet ještě nějakou dobu. Je lepší sledovat obrazovku a získat ji, pouze když se značka přestane měnit. Tento ukazatel bude spolehlivější..

Pokud máte podezření, že právě díky prsní produkci mléka vyvolává teplotu, můžete se sami zkontrolovat následujícím způsobem. Změřte teplotu v lokti a pevně stlačte ruku.

Právě tato metoda byla použita v oddělení poporodních komplikací, které jsem navštívil po prvním narození. Pokud není teplota způsobena hrudníkem, pak „běží“ a v lokti.

Jak mléko ovlivňuje

Existuje mnoho mýtů, že s rostoucí teplotou musí kojící matka okamžitě ukončit kojení, protože mléko je sražené, kyselé, žluklé atd. Někteří doporučují vařit mléko během nemoci před podáním dítěte.

To vše jsou mýty a spekulace vycházející z lidí, kteří nejsou zběhlí v kojení..

Vařící mléko obecně ničí téměř všechny živiny v něm..

Zvýšená tělesná teplota sama o sobě nemá vliv na kvalitu mléka.

Proto se při zvyšování značky na teploměru doporučuje nejen přerušit kojení, ale aktivně v ní pokračovat. Proč? Číst dál!

Mohu kojit

Odpověď na tuto otázku bude záviset na tom, co způsobuje zvýšení tělesné teploty a jaké akce se objeví během léčby.

Pokud je příčinou virová infekce, chřipka, nachlazení, pak lékař předepíše symptomatickou léčbu.

Mléko je tvořeno krví a lymfou. Viry nepronikají do krve a lymfy. V důsledku toho mateřské mléko není infikováno SARS a chřipkou..

Naopak obsahuje protilátky produkované tělem matky k boji proti viru. Jsou to tyto protilátky, pokud dítě jí prsa, pomůže mu buď se úplně vyhnout infekci vzduchovými kapičkami od jeho matky, nebo přenést nemoc v mírné formě.

Proto je u virové infekce kojení jednoduše nezbytné.

Pokud matka trpí bakteriálním onemocněním (zánět sliznice dělohy, mastitida, cystitida, pneumonie, zánět středního ucha atd.), Jejichž léčba vyžaduje, aby lékař jmenoval antibiotika, pak vyvstává otázka, zda jsou kompatibilní s kojením..

Antibiotika jsou předepisována výhradně lékařem, který by měl vědět, že jsme kojící matka..

V moderním světě existují antibiotika, která jsou schválena pro použití u kojících matek. Příslušný lékař si určitě vybere tu verzi léku, která je účinná a současně schválená pro použití během kojení..

Pokud předepsané antibiotikum není kompatibilní s kojením, bude nutné po dobu jeho používání převést novorozence na umělé krmení..

K udržení laktace je také třeba mléko 6–7krát denně exprimovat. To bude pro tělo signálem, že mléko je odstraněno z prsu, resp. Je nutné pokračovat ve výrobě.

Až budete léčeni, můžete své dítě kojit znovu.

Pokud máte mastitidu, můžete se v každém případě nakrmit, pokud vám to nezpůsobí zjevnou bolest. Pokud je bolest nesnesitelná, měla by být krmena zdravým prsu a pacient by měl být vyjádřen.

Léčba

Pokud je příčinou vysoké známky na teploměru virová infekce (chřipka, nachlazení, jiné akutní respirační virové infekce), pak bude léčba, kterou vám předepíše lékař, symptomatická, protože v současné době neexistují žádná léčiva s prokázanou účinností, která by mohla viry ovlivnit.

Usnadnění stavu kojící matky:

 1. Vnitřní vzduch 18-20 stupňů. V důsledku rozdílu v tělesné a pokojové teplotě bude tělo schopno ztratit přebytečné teplo, a tím nezávisle snížit tělesnou teplotu. Zároveň by měly být šaty teplejší.
 2. Vlhkost je 50-70 procent. S tímto úkolem se vypořádá pouze speciální zařízení - zvlhčovač (bude stát od 2000 rublů). Se zvyšující se teplotou začne tělo drasticky ztrácet tekutinu. Pokud musíte také dýchat suchý a teplý vzduch, pak jsou ztráty katastrofické, dehydratace, rýma a bronchitida jsou zaručeny.
 3. Pijte hodně. Minerální voda, sušené ovocné kompoty, ovocné nápoje, speciální rehydratační roztoky (prodávané v lékárnách) jsou navrženy tak, aby výrazně zmírnily stav a zkrátily dobu zotavení odstraněním toxinů a virů z těla močí a potem. Při absenci kontraindikací byste měli pít až 5-6 litrů denně.
 4. Antipyretika, pokud je to nutné, symptomaticky. Pokud vás zajímá, co snížit teplotu, doporučení jsou následující. Během kojení jsou paracetamol a ibuprofen schváleny k použití podle pokynů a předpisů lékaře.

Jak brát léky

Obecným doporučením pro antipyretickou kojící matku je, že byste měli užívat paracetamol nebo ibuprofen při vysoké teplotě od 38,5 stupně..

Je to proto, že když teplota v těle stoupne, dochází ke zvýšené produkci interferonu - hlavního bojovníka proti viru. Čím vyšší je teplota, tím více je produkována a čím rychleji se tělo s touto chorobou vyrovná.

Neměli byste však tolerovat teploty vyšší než 38,5 - 39 stupňů, protože v tomto případě začíná nejsilnější dehydratace těla, a tím je mnohem více poškozeno.

Aby se minimalizovala koncentrace antipyretika v mléce, měla by se brát, pokud je to možné, ihned po kojení. V této situaci, v době další aplikace na prsu, se množství léčiva v těle již významně sníží.

Tato opatření v komplexu jsou navržena tak, aby zmírnila stav kojící matky a vedla k zotavení co nejdříve. Obvykle by se 4. den nemoci měla ve srovnání s předchozími indikátory snížit teplota. Do 5-7 dnů by měla teplota úplně klesnout.

Toto je standardní vývojový diagram pro běžnou virovou infekci. Jinak (nedostatek uzdravení do konce týdne) byste měli okamžitě vyhledat lékaře, protože to může naznačovat komplikace onemocnění a přidání bakteriálních komplikací.

Během kojení jsem musel onemocnět a díky výše uvedeným doporučením jsem se rychle dostal lépe a děti se vůbec vůbec neinfikovaly (je to zázrak, je pravda, že magické protilátky v mléce opravdu fungují), nebo to bolí, ale v mírné formě. A museli jste onemocnět během kojení a co pomohlo vyrovnat se s nemocí?

Buďte zdraví, a pokud onemocníte, snadno se zotavte a znovu navštivte, Lena Zhabinskaya byla s vámi, sbohem!

Teplota pro kojení: je možné srazit a jak zvolit bezpečný lék

Během kojení může žena z různých důvodů zaznamenat zvýšení tělesné teploty. Někdy je tato reakce spojena se zánětlivým procesem v mléčné žláze (mastitida) nebo stagnací mléka (lakostáza). Jak ovlivňuje teplota během kojení režim výživy dítěte a jak je možné jej lékařsky snížit??

Co dělat, když během kojení teplota stoupne? Mohu vzít antipyretikum nebo je lepší tolerovat? Hodí se obvyklý „acetyl“? Kromě obav o vlastní zdraví roste i strach o zdraví dítěte. Jak ovlivňuje teplota mateřské mléko? Je nutné dítě dočasně přestat krmit? Takové poplachy samozřejmě nejsou neopodstatněné a vyžadují vysvětlení každého bodu. Musíte však začít od jiného.

Teplota během kojení není nemoc, ale příznak. A pokud se teploměr „převalí“, může to znamenat nejméně tři nepříjemné procesy v těle kojící ženy:

 • akutní respirační infekce;
 • zánět prsu (mastitida) nebo sekrece sekrece (laktostáza);
 • otrava, střevní infekce.

Léky na teplotu během kojení: možné nebo ne

Je důležité nejen zjistit, jak snížit teplotu během kojení, ale odstranit příčinu jejího vzhledu. Proto se bez léků neobejdete, možná budete dokonce potřebovat celou řadu léků. Lze ji však přizpůsobit kojení..

Matka by měla okamžitě informovat ošetřujícího specialistu, že během léčby chce dítě i nadále krmit. Pak vám lékař pomůže vybrat antipyretika a další léky, které jsou schváleny pro použití při kojení. To znamená, že jsou bezpečné pro drobky a není nutné přerušovat přirozené krmení..

Kompatibilita laktace

Mnoho nemocných matek se bojí brát drogy během kojení. V pokynech můžete často najít varování, že během léčebného období musíte dítě přestat krmit. Ale předepsaný lék lze vždy zkontrolovat. Existuje několik renomovaných odborných zdrojů, které vám umožní vyhodnotit, jak lépe snížit teplotu kojící matky. Níže je jejich seznam..

 • Odkaz WHO. Počínaje rokem 2002. Věnováno laktaci a kompatibilitě s léky.
 • Adresář „E-laktace“. Vytvořeno s pomocí Španělské organizace pro podporu kojení.
 • Příručky. Můžete využít díla zahraničního i domácího autorství. Například díla T. Hale nebo A. Zaitsev a O. Karpov.

Co je obvykle předepsáno

Podle výše uvedených zdrojů lze tělesnou teplotu kojící matky normalizovat pomocí paracetamolu nebo ibuprofenu. Možná to oni doporučí váš lékař s uvedením dávky a přípustného časového intervalu pro medové metody.

Tyto drogy však musí být v čisté formě. Jejich kombinace, například v práškových verzích typu Coldrex, jsou v období krmení dítěte nebezpečné. A také lékař poradí, jak je lze střídat, pokud teplota neklesne okamžitě.

První lék je nedílnou součástí i dětských antipyretik. A ačkoli proniká do mateřského mléka, ale v malém množství, pro dítě tato dávka není nebezpečná. Druhý lék také nepoškozuje dítě a prakticky se nedostává do mléka.

Ale tradiční kyselina acetylsalicylová nehořlavá není zcela bezpečná. V referenční knize „E-laktace“ má první stupeň rizika. Významné dávky léku mohou být pro dítě škodlivé. Proto má smysl nahradit obvyklý „aspirin“ podobnými, ale absolutně neškodnými prostředky.

Mohu pokračovat v krmení

Pokud má kojící matka horečku, ale cítí sílu pokračovat v kojení, může tak učinit. Samotná teplota neovlivňuje laktační proces. Naopak, dítě spolu s mlékem dostává protilátky proti původci nemoci matky. Trénuje a posiluje jeho imunitu..

Ovlivňuje teplo kvalitu mléka?

Zvýšení teploty během kojení nemá vliv na chuť ani kvalitu mléka. Pokud matka pozoruje předchozí rytmy krmení, obvykle se objem mléka také nemění. Koneckonců, jeho vývoj závisí na frekvenci aplikace.

Někdy můžete najít recenze matek, které během jejich malátnosti zhoršují odtok mléka kvůli jeho vymizení. Koneckonců, pokud dříve byla tekutina aktivně vypouštěna a zasažena několika tryskami, pak se může s nemocí tok snížit. Tento efekt nesouvisí s teplotou samotnou, ale se stavem matky. V podmínkách nemoci, stresu a špatného zdraví je pro ženu obtížné relaxovat a užívat si krmení..

Za těchto okolností je hormon oxytocin produkován horší. Je zodpovědný za aktivní únik sekrece z mléčných žláz. Matky mezi sebou nazývají svou akci „přílivem“. Čím větší je stres, tím horší se mléko může oddělit. Z vnější strany se může zdát, že mléko je pryč. Ale to není.

Některé matky si však během kojení všimnou nepříjemných následků malátnosti a teploty. Objem produkovaného mléka se může skutečně snížit, pokud během období špatného zdraví žena méně pravděpodobně přivede dítě na prsa. Nebo se na nějakou dobu přestala krmit.

Jak nakrmit dítě během léčby „těžkými“ drogami

Pokud lékař navrhne snížit teplotu během kojení léky, které vyvolávají obavy, můžete vždy hledat analogy s bezpečnějším stavem. Ale někdy musíte opravdu vzít prostředky, které jsou zcela nebo částečně nekompatibilní s přirozeným krmením. V takové situaci čelí žena a její ošetřující lékař několika alternativám při organizaci dalšího režimu krmení.

 • Po dobu léčby dítě odstavte. Krmení bude pokračovat až po úplném přerušení léku. V takovém případě je důležité dodržet období odběru látky z těla ženy.
 • Vyměňte několik krmení. Je vhodné dočasně odstranit přílohy, které jdou po užití drogy. Ve skutečnosti je v tuto chvíli jeho obsah v krvi nejvyšší. Kojení můžete nahradit například vyjádřeným mlékem nebo upraveným mléčným přípravkem.
 • Minimalizujte laktaci. Máma konečně dokončí krmení svého dítěte.

Při předepisování antipyretika během kojení nezapomeňte uspořádat pohodlný denní režim. Účinek léků bude mít znatelnější účinek, pokud matka netoleruje nemoc „na nohy“. Žena má dobrý odpočinek, dostatek teplého nápoje, čerstvý vzduch a nejlehčí jídlo.

Jak snížit teplotu v kojící matce?

Při kojení matky musí být její matka velmi citlivá na její zdravotní stav, protože na něm závisí blaho dítěte. Ale zřídka se matka během laktace dokáže vyhnout této nemoci. Se zvyšující se tělesnou teplotou v matce je třeba nejprve zjistit důvody vzniku takové situace. Teplota se může zvýšit, například v důsledku sezónního SARS, vývoje laktostázy. Otrava, výskyt problémů se zády po porodu a další záněty a infekce mohou být příčinou horečky. Jak snížit teplotu v kojící matce?

Kojení při vysokých teplotách

Když matka zjistí, že její tělesná teplota je mírně zvýšená, může se začít divit, je možné pokračovat v kojení při vysoké teplotě? Dnes lékaři doporučují kojení, protože protilátky pronikají do těla dítěte spolu s mateřským mlékem, což zvyšuje jeho odolnost vůči nemoci. A když je kojení zrušeno, zvyšuje se riziko nakažení dítěte dýmkou nebo chřipkou.

Pokud se tělesná teplota kojící matky zvýšila na pozadí laktostázy nebo laktační mastitidy, je nutné k řešení tohoto problému aktivně a často kojit..

Příčiny vysoké horečky během kojení

Před snížením tělesné teploty je nutné během kojení zjistit příčinu vysoké teploty. Chcete-li to provést, věnujte pozornost příznakům nemoci, které doprovázejí teplotu..

 • S SARS se projevuje celková slabost, ucpání nosu, nádcha, bolest v krku, kašel, kýchání, zvýšení lymfatických uzlin.
 • Pokud se vyvinula laktostáza, pak se na hrudi cítí těsnění, v místě zhutnění se objevuje bolest, zčervenání kůže na této části hrudníku, hrudník se na dotek zahřeje, objevuje se slabost, snižuje se krevní tlak.
 • Pokud se lakostáza změnila na mastitidu, lze k výše uvedeným příznakům přidat ostré zvýšení tělesné teploty až o 39,5–40 stupňů. V oblasti zhutnění se zčervenání kůže zesiluje, může se objevit namodralý nádech, vytvoří se měkké skvrny. Pokud zatlačíte na kůži na hrudníku, pak na ní zůstanou promáčknutí.
 • Pokud příčinou byla otrava, je zpravidla doprovázena bolestmi hlavy, zvracením, bolestmi břicha, průjmem, dušností, bledostí kůže, ospalostí, ztrátou vědomí.

Kromě zjišťování průvodních příznaků byste se měli poradit s lékařem, aby potvrdili diagnózu a prodiskutovali s ním možné léčebné metody. Je třeba mít na paměti, že všechny léky a jiné způsoby léčby, které budou předepsány lékařem, musí být definitivně schváleny pro použití s ​​kojením. Kojení by mělo pokračovat jako obvykle..

Kojení Antibiotika

Pokud byla matce předepsána antibiotika nebo zvláštní ošetření, které se nedoporučuje kombinovat s kojením, a účinek léku přetrvává několik hodin, pak by měla být před užitím mléčné dávky vyjádřena tak, aby mohla být krmena dítětem ze lžičky nebo ze stříkačky bez jehly. Po požití léku, po několika hodinách čekání, kdy má lék aktivní účinek, je třeba z obou prsou vyjmout část mléka, nalít. Po další 1 hodině musíte dítě připevnit k hrudi. Pokud bude léčba trvat několik dní, je třeba v tomto okamžiku dítě nakrmit předem vyjádřeným mlékem, při zohlednění správných metod jeho skladování, nebo dočasně přenést drobky do směsi. Použití kojení se nedoporučuje při krmení, proto může dítě následně úplně opustit prsa. Kojení musí být podporováno periodickou dekantací..

Léky pro snižování teploty

Jak snížit teplotu kojící matky? Ke snížení tělesné teploty během kojení může matka použít Paracetomol nebo Nurofen. Tyto léky mají minimální vedlejší účinky, jsou relativně bezpečné pro dítě a jsou schváleny kojení. Můžete použít svíčky, které jsou založeny na paracetamolu a ibuprofenu. Na rozdíl od tablet jsou méně účinné, ale jejich nepochybnou výhodou je, že látky, z nichž se skládají, nepřecházejí do mateřského mléka vůbec. Abyste snížili vysokou tělesnou teplotu za chladu, musíte pít hodně obyčejné vody, ovocných nápojů, čajů. S laktostázou a mastitidou by neměly být zneužívány tekutinou.

Kojící matka by měla přijmout opatření ke snížení teploty, pokud překročí 38 ° C. Pokud teploměr vykazuje hodnotu pod touto značkou, neměli byste se pokoušet snižovat teplotu, protože to znamená, že tělo odolává virům, bojuje s nimi a nemusí zasahovat..

Lidové léky na snížení teploty

Během nachlazení je dobré si vzpomenout na lidové tonické a antipyretické léky, jako jsou maliny, med, černý rybíz, citrony a byliny. Tyto produkty neobsahují látky škodlivé pro dítě a mohou výrazně zlepšit stav matky během nachlazení. Během léčby může žena pít čaj s malinovou marmeládou nebo malinovým ovocem, čerstvé bylinky, džusy a ovocné nápoje. Chladné obklady aplikované na čelo přispívají ke snížení tělesné teploty. Pomocí tohoto roztoku můžete zředit ocet a otřít koleno, koleno, krk, podpaží. Nepoužívejte alkohol k tření, protože snadno proniká do mléka a může způsobit otravu u dítěte.

Pokud jste nebyli schopni sami snížit tělesnou teplotu pomocí všech přijatých opatření a stále pokračuje, je lepší zavolat lékaře doma, protože horečka může být vyvolána vážnými důvody, jejichž stanovení je možné až po lékařském vyšetření. Někdy, za účelem identifikace příčiny zvýšení teploty, může být lékař předepsán ženě, aby provedla testy.

Jak snížit teplotu kojící matky, aby nedošlo k poškození dítěte?

Co říkají lékaři?

Lékaři říkají, že před srážením teploty musí kojící matka znát důvod jejího zvýšení. Teprve poté je vybrána metoda korekce. V současné době farmaceutické kampaně představují široký výběr antipyretik. Mezi nimi lze rozlišovat „Fervex“, „Teraflu“, „Coldrex“ a mnoho dalších. Odstraňují nejen horečku, ale také bojují s bolestmi hlavy, bolestmi svalů, pocitem slabosti, přetížením nosu atd. Všichni si určitě zaslouží uznání. Kojící matky jsou však přísně zakázány užívat takové drogy.

Lékaři také říkají, že byste neměli snižovat teplotu lékem "Aspirin" a žádnými jeho deriváty. Tento léčivý přípravek je u dětí v jakémkoli věku přísně kontraindikován. Často to způsobuje vážné komplikace..

Jak snížit teplotu během kojení?

Informace o drogách naleznete výše. Pokud ale nechcete nic brát, zkuste snížit teplotu bez léků:

 • Pokud jste velmi horké, svlékněte se. Na hlavu a telata položte látku namočenou v roztoku octa. Stačí se jen otřít studenou vodou
 • Máte-li zimu a jste velmi chladní, oblékněte se příjemně a leží pod teplou přikrývkou. Musíte se potit. K tomu pijte teplý čaj
 • Pijte líhu, heřmánkový čaj. Potřebujete pít hodně tekutin

Pokud je nutné teplotu snížit?

Než přijde na to, jak snížit teplotu kojící matky, je třeba říci o hodnotách teploměru. Pokud je horečka způsobena virovou nebo bakteriální infekcí, pak se lidské tělo nejprve pokusí vyrovnat se samo. V tomto případě může teplota stoupnout až na 38 stupňů. Nepoužívejte lék okamžitě. Nechte svou imunitu naplno využít.

Když hladina teploměru rychle stoupne a dosáhne úrovně 38,5 stupňů, musíte přemýšlet o tom, jak snížit teplo kojící matce. Zvažte základní bezpečné formulace.

Jaká by měla být teplota během kojení?

Pokud kojící matka okamžitě po krmení nebo vyjádření změří teplotu podpaží, zjistí, že je nad normální. Obvykle na teploměru vidíte hodnoty v rozmezí 37,0-37,4 ° C. To je zcela normální, protože po krmení svaly uvolňují teplo, navíc je teplota mléka v potrubí vyšší než 37 ° C. Proto lékaři nedoporučují měřit teplotu pod podpaží, aby získali spolehlivé výsledky.


Teplota a laktace

Paracetamolové přípravky

Jak snížit teplotu kojící matky? Každý lékař vám řekne, že nejbezpečnějším způsobem je paracetamol. Tato účinná látka je součástí léku stejného jména. Také, založený na paracetamolu vyrobený sirup "Panadol" a svíčky "Tsefekon".

Je třeba poznamenat, že tablety Paracetamolu jsou k dispozici v dávce 500, 325 a 125 miligramů. Čím méně léku pije matka, tím bezpečnější bude pro své dítě. Pokud se chcete zbavit horečky, začněte s minimálním dávkováním. Rektální čípky "Cefecon" obsahují ve svém složení 100 miligramů paracetamolu. Také prakticky nepřecházejí do mateřského mléka. Před použitím je však vhodné vyprázdnit střeva..

Léčiva obsahující paracetamol ve svém složení vydrží až 12 hodin. V tomto případě může být opětovné podání léčiva provedeno po 4 hodinách. Nepoužívejte tablety bez zvláštních potřeb. Ve většině případů stačí jedna dávka léku ke snížení teploty..

Pravidla pro krmení

Dokonce i v případě antipyretik povolených pro kojící ženy musí být přijata bezpečnostní opatření ke snížení rizika náhodného poškození dítěte. Zaprvé se při léčbě používá snížené dávkování (stanoví ho lékař na základě diagnózy, věku dítěte, celkového zdraví matky). Za druhé, měli byste dodržovat zvláštní režim léků.

Koncentrace terapeutické látky v krvi dosahuje vrcholu půl hodiny po užití léku. Hlavní část léčiva se vylučuje po 2-3 hodinách. Nejdříve byste tedy měli dítě nakrmit, poté okamžitě vzít lék a dalších pár hodin se zdržet pokládání dítěte na hrudník (pokud dítě potřebuje jídlo, pak použijte směs).

Další důležitá podmínka - musíte pečlivě sledovat blaho dítěte. Pokud si matka najednou všimne neobvyklých příznaků (vyrážka na kůži, poruchy trávení, horečka u dítěte), okamžitě přestaňte přípravek užívat a vyhledejte lékaře. Další léčba současným kojením může pokračovat pouze se souhlasem lékaře.

Výrobky na bázi ibuprofenu

Co může mít kojící matka od teploty? Povoleny jsou léky, které obsahují ibuprofen. Pokud z nějakého důvodu nemůžete vzít bezpečný a účinný Paracetamol, použijte Nurofen. Tento léčivý přípravek je ve formě suspenzí, tobolek a čípků. V síti lékáren najdete „Ibuprofen pro děti“. Taková kompozice má nižší dávku. Začněte s tím. Tobolky pro dospělé mají větší dávku a jsou považovány za nebezpečnější pro dítě.

Lék „Nurofen“ je platný přibližně 8 hodin. V případě potřeby můžete připravit až čtyři dávky denně. Dávejte přednost léku ve formě svíček. Stejně jako léky Tsefekon budou pro vaše dítě bezpečnější. Je třeba poznamenat, že produkt na bázi ibuprofenu není jen antipyretikum a analgetikum. Má také protizánětlivé účinky. Díky tomu je efekt léčby dosaženo mnohem rychleji..

Jak správně měřit teplotu během kojení?

Pokud změříte teplotu pod podpaží, získáte nespolehlivý výsledek. Při kojení na teploměru je vždy více než 37 ° C. To je normální, takže pro získání adekvátních a pravdivých hodnot vložte teploměr do lokte. Jen držte teploměr a ohýbejte ruku. V nemocnici se měří v tříslovném záhybu nebo dokonce v ústech. Pravda, teplota v ústech je také obvykle vyšší než 37 ° C..

Pokud máte podezření, že máte problémy s hrudníkem, změřte teplotu v obou podpaží. Může se lišit, ale pokud je vyšší než 37,6 ° C, můžeme mluvit o nějaké nemoci.


Teplota v horké vodě

Léky s nimesulidem

Co může mít kojící matka od teploty? Pokud nemůžete vzít první dvě popsané látky, použijte lék, který obsahuje nimesulid. Mezi tyto léky patří Nise, Nimesil, Nimulid atd. Jsou také schváleny pro použití u dětí, ale mají více negativních recenzí. O těchto fondech také nesouhlasili lékaři.

Kompozice s nimesulidem jsou nesteroidní protizánětlivé léky. Jejich práce je podobná ibuprofenu. Mnoho lékařů a pacientů však tvrdí, že Nise a její analogy mají větší účinek a výrazný protizánětlivý účinek..

Mohu kojit při teplotě?

Jedná se o samostatný problém, protože matka byla před dítětem odebrána a zakázána kojit. Nyní se vše změnilo a ve většině případů, pokud matka nebere žádné závažné léky, je nejen možné krmit dítě, ale také.

Pokud má matka ARVI, není třeba ukončit kojení, jen si oblékněte masku a zkuste trávit méně času s dítětem, aby ho nenakazilo. Mléko můžete vyjádřit a dát ho dítěti z láhve. U laktostázy, tj. Ucpání mléčných kanálků, není nutné přestat krmit. Dítě je lepší než jakékoli mateřské čerpadlo k odstranění mléka ze zanícené oblasti. Mnoho matek se bojí slané chuti mléka v přítomnosti těsnění na hrudi. Mělo by to tak být, protože sodné soli jsou zároveň vhodné pro prsní tkáň a mění se chuť mléka.

Slaná chuť mléka nijak nesouvisí s výskytem hnisu v něm. Pokud je mléko normální barvy se slanou chutí, můžete dítě krmit. A je lepší to udělat pouze z bolavé hrudi. U zdravé mléčné žlázy se vylučuje mléko.


Laktostáza a krmení

Antivirová činidla

Jak snížit teplotu kojící matky s nachlazením? Určitého účinku bude dosaženo úplným zotavením. Aby se to stalo co nejdříve, může žena používat antivirové přípravky. Patří mezi ně Oscillococcinum, Viferon, Genferon atd. Jsou povoleny během těhotenství a následného kojení..

Výše uvedené fondy vyvolávají uvolňování přírodního interferonu v lidském těle. Výsledkem je rychlé zotavení. Stojí za povšimnutí, že při časném podání léku Oscillococcinum teplota klesá poměrně rychle a v budoucnu se nezvyšuje..

Stojí za pochopení příčin teploty

Horečka během kojení je nebezpečným příznakem spojeným s mnoha patologiemi. Mohou být relativně bezpečné a nezakazují nepřetržité krmení dítěte. S infekcemi však souvisejí nemoci - škodlivé organismy mohou proniknout do mléka a infikovat dítě, takže hepatitida B je v tomto případě zakázána.

Možná příčina horečky u kojící ženyJe možné s touto nemocí pokračovat v krmeníJaké jsou příznaky kromě horečky u této choroby?
Poporodní zánět (např. Endometritida, chorioamnionitida)Ne, protože zánět způsobuje patogenní mikroflóra
 • lokální bolesti;
 • lochie (poporodní výtok z genitálního traktu),
 • zimnice,
 • slabost,
 • snížená chuť k jídlu.
ARVI a ARINe
 • rýma
 • kašel;
 • bolest krku;
 • migréna.
Laktostáza, mastitidaPouze s neinfekční povahou patologie
 • nepohodlí na hrudi (bolest, svědění, pocity tažení);
 • těsnění v žlázách.
Exacerbace stávajících chronických onemocnění vnitřních orgánů (cystitida, pneumonie, patologie kloubů, otitis media atd.)Pouze v nepřítomnosti infekceJsou spojeny s přesnou diagnózou (například s cystitidou, v oblasti genitálií jsou bolesti, časté močení)
Otrava jídlemNe
 • zažívací potíže;
 • příznaky obecné intoxikace (nevolnost, zvracení, slabost).

Je důležité si uvědomit, že v případě nemocí pomohou antipyretika dočasně zlepšit pohodu, ale není možné léčit je samotnými. Snížení teploty nevylučuje zdroj nemoci - proto musí být tepelné přípravky kombinovány s antibiotiky, protizánětlivými přípravky atd..

Lidové léky

Jak snížit teplotu kojící matky, aby nedošlo k poškození dítěte? Mnoho zástupců slabšího pohlaví dává přednost lidovým metodám. Lékaři však v tomto případě doporučují zvláštní péči. Mnoho přípravků může u dítěte vyvolat alergii. Zde je několik osvědčených antipyretik.

 • Malinový čaj. Bobule lze použít jako džem. Je také užitečné vařit malinové listy. Takové horké nápoje pomáhají eliminovat toxiny a ředit krev..
 • Ocet. Otření roztokem octa vede ke skutečnosti, že se vlhkost z povrchu kůže vypařuje a ochlazuje. Pro takové ošetření se vyplatí použít pouze stolní ocet zředěný vodou. Nenahrazujte jej alkoholem. Může to ublížit dítěti..
 • Tekutý. Pití velkého množství vody a stlačení studené vody na čele vám pomůže vyrovnat se s horečkou. Čím více vody denně pijete, tím rychleji se budete zlepšovat.
 • Vitamin C. Zaváděcí dávka této látky vám nejen pomůže vstát, ale v budoucnu také zvýší odolnost vašeho těla. Měli byste si však být vědomi možné alergie..

Další způsoby, jak snížit teplo

Co lze udělat při teplotě pro kojící matky, pokud horečka nepřesáhne 37,5 ° С-38 ° С a pacient necítí silnou bolest a zjevné nepohodlí? S laktací to lze provést bez užívání drog. Chcete-li to provést, odstraňte přebytečný oděv, po kterém by měla být kůže v otevřených oblastech těla ochlazena a navlhčena chladným chladným ručníkem. Můžete také použít mokré obklady na zadní část hlavy.

Chcete-li snížit vysokou teplotu, můžete setřít ohyby loktů, krku, dutin pod koleny roztokem octa smíchaného v polovině s vodou. Je bezpečnější používat přírodní jablečnou esenci. Roztok se nanáší na gázovou tkaninu nebo ubrousek a aplikuje se bodově na výše uvedené oblasti těla, protože právě v nich jsou velké cévy umístěny co nejblíže pokožce. Postup se provádí v intervalech. Aby teplota zmizela a pokožka měla čas na zaschnutí, potřebujete asi 10 minut, pak si můžete celé tělo otřít, obléct si lehký tenký roucho nebo prostěradlo a odpočinout si..

Pokud existují známky zimnice, vyplatí se tělu zahřát se. Je nutné zajistit teplé oblečení, přikrývku a horký čaj. Linden, která je velmi prospěšná pro zdraví žen, je ideální pro bylinné nápoje. Věci, které jsou mokré od potu, by se měly včas změnit na suché..

Teplý nápoj je jistý lidový lék na snížení tělesné teploty. Zabere to hodně takové tekutiny. Vhodná čistá voda, čaj, infuze, ovocné a ovocné nápoje z ovoce. Je důležité používat přípravky, které u dítěte nezpůsobí alergii. Lze použít čaj s medem a citronem, bobulovité variace (maliny, rybíz a šípky), zředěné v horké vodě, avšak u dítěte existuje riziko negativní reakce. S lakostázou nemůžete pít hodně tekutin.

Jak nakrmit dítě při teplotě? Lékaři jednohlasně prohlašují mateřské mléko. Nezapomeňte, že to není jen hlavní jídlo, ale také hlavní stavitel imunity malého organismu. Spolu s mateřským mlékem dostává dítě speciální protilátky, které jej chrání před škodlivými bakteriemi. Pokud se během kojení zvýší tělesná teplota ženy, chuť tekutiny a její prospěšné vlastnosti se nezmění.

Shrnutí

Nyní víte, jak snížit teplotu během kojení. Zkuste používat léky co nejméně. Pokud vás po jedné dávce horečka nadále trápí, má smysl se poradit s lékařem. Váš lékař vám správně diagnostikuje a předepíše správnou léčbu..

Nikdy nepřestávejte kojit, když teplota stoupne. S tímto mlékem jsou protilátky přenášeny na vaše dítě, které je chrání před infekcí. Názor, že kojení může potom dítěti ublížit, je chybný. být zdravý!

Doporučení pro kojící matky

Je třeba si uvědomit, že je nemožné užívat antipyretika bez předepisování lékaře, protože mnoho z nich je pro ženy s HB přísně zakázáno. Při užívání povolených léků nesmí žena přestat krmit své dítě. V tomto případě je vhodné pít lék ihned po krmení. V tomto případě bude mít hladina účinných látek v mateřské krvi před dalším krmením čas na snížení.

Vědci prokázali, že vysoká teplota matky není schopna ublížit jejímu dítěti, s mlékem se do jeho těla dostanou speciální protilátky, které pomáhají rozvíjet stabilní imunitu.

To nepoškozuje dítě a krmení matčiny mléko nemocné mastitidou nebo laktostázou. Naopak, proces krmení v tomto případě přispívá ke zlepšení stavu a k rychlému zotavení pacienta.

Pokud tělesná teplota nepřesáhne 38,50 ° C, je vhodné ji nesnižovat.

Jak měřit

Antipyretická léčba by neměla být prováděna náhodně, ale v souladu s určitými pravidly. Zkuste jim držet:

 1. Pijte lék pouze podle potřeby ke snížení teploty. Pro prevenci to nemusíte dělat.
 2. Nejvhodnější doba pro užívání léků je bezprostředně po krmení. Přínos bude maximální a potenciální poškození bude minimální..
 3. Neupravujte časový rozvrh podávání léků - není to nutné.

Když často vzniká potřeba antipyretika, mnoho z nich má legitimní otázku: je možné použít nejen jeden, ale jiný způsob? Autoritativní pediatr E. Komarovsky dává tuto radu: můžete střídat „Paracetamol“ a „Ibuprofen“, pokud to vede k výsledku, ale nezapomeňte, že musíte brát léky postupně a časový interval mezi dávkami by měl být alespoň 2 hodiny.

Závěrem stojí za zmínku, že zvýšená tělesná teplota žádným způsobem neovlivňuje kvalitu mateřského mléka - nemůže jednoduše vyhořet nebo se zhoršit. V takovém případě není nutná laktace. Chrání matku před problémy s prsou a miminko bude poskytováno imunitní podporu.

Nabízíme seznámení s ruskými jmény žen pro dívky

Tělesná teplota se měří v podpaží. Nejbezpečnější je to pomocí moderního elektronického teploměru, který by se měl po spolehlivém signálu po zvukovém signálu držet ještě nějakou dobu. Je lepší sledovat obrazovku a získat ji, pouze když se značka přestane měnit. Tento ukazatel bude spolehlivější..

Právě tato metoda byla použita v oddělení poporodních komplikací, které jsem navštívil po prvním narození. Pokud není teplota způsobena hrudníkem, pak „běží“ a v lokti.

Je to proto, že když teplota v těle stoupne, dochází ke zvýšené produkci interferonu - hlavního bojovníka proti viru. Čím vyšší je teplota, tím více je produkována a čím rychleji se tělo s touto chorobou vyrovná.

Neměli byste však tolerovat teploty vyšší než 38,5 - 39 stupňů, protože v tomto případě začíná nejsilnější dehydratace těla, a tím je mnohem více poškozeno.

Aby se minimalizovala koncentrace antipyretika v mléce, měla by se brát, pokud je to možné, ihned po kojení. V této situaci, v době další aplikace na prsu, se množství léčiva v těle již významně sníží.

Tato opatření v komplexu jsou navržena tak, aby zmírnila stav kojící matky a vedla k zotavení co nejdříve. Obvykle by se 4. den nemoci měla ve srovnání s předchozími indikátory snížit teplota. Do 5-7 dnů by měla teplota úplně klesnout.

Toto je standardní vývojový diagram pro běžnou virovou infekci. Jinak (nedostatek uzdravení do konce týdne) byste měli okamžitě vyhledat lékaře, protože to může naznačovat komplikace onemocnění a přidání bakteriálních komplikací.

Během kojení jsem musel onemocnět a díky výše uvedeným doporučením jsem se rychle dostal lépe a děti se vůbec vůbec neinfikovaly (je to zázrak, je pravda, že magické protilátky v mléce opravdu fungují), nebo to bolí, ale v mírné formě. A museli jste onemocnět během kojení a co pomohlo vyrovnat se s nemocí?

Buďte zdraví, a pokud onemocníte, snadno se zotavte a znovu navštivte, Lena Zhabinskaya byla s vámi, sbohem!

Neexistují žádné absolutně bezpečné léky (ani rostlinné), které dítě nedostane spolu s mateřským mlékem. Proto lékaři předepisují léky kojícím matkám vždy jen v naléhavých případech. Stává se, že trochu tepla může vydržet (protože v této době samotné tělo bojuje proti mikrobům). Samozřejmě mluvíme o teplotách pod 38 stupňů (pokud je indikátor na teploměru větší, nemůžete to udělat bez antipyretik).

Pokud příčina zvýšené teploty u matky není infekční a lékař umožňuje pokračující hepatitidu B, je důležité zvolit léky s minimálním poškozením dítěte. Nejbezpečnější antipyretika pro kojení jsou Paracetamol a Ibuprofen. Během kojení je zakázáno pít aspirin..

Paracetamol

Lékaři předepisují tento lék ženám během těhotenství a kojení. Faktem je, že molekuly paracetamolu jsou poměrně velké a těžké a z mateřského krevního oběhu stěží pronikají do mléčných kanálů a přes placentu. Dítě samozřejmě dostává část léků, ale je mnohem méně než při užívání jiných antipyretik.

Při léčbě paracetamolem proniká do mléka 0,23% dávky, kterou užila žena. Pro srovnání: při užívání Analginu, Kafetinu koncentrace drogy v mléce přesahuje 5%.

Ibuprofen

Ibuprofen je nesteroidní lék s analgetickými, antipyretickými a protizánětlivými účinky. K dispozici ve formě tablet, mastí, čípků, sirupů.

Ibuprofen je schválen pro použití během kojení (ale pouze podle pokynů lékaře). Při perorálním užívání léku nepřekračuje do mateřského mléka více než 0,7% dávky pilulky nebo sirupu užívaného matkou. Při použití mastí a čípků je penetrace účinných látek do mléka ještě menší (ne více než 0,18%).

Lékař může předepsat kojící ženě antipyretikum, jako je Nurofen. Ve skutečnosti je to úplně stejné jako u ibuprofenu (tj. Jedná se o dvě obchodní názvy jedné drogy).

Je důležité nejen zjistit, jak snížit teplotu během kojení, ale odstranit příčinu jejího vzhledu. Proto se bez léků neobejdete, možná budete dokonce potřebovat celou řadu léků. Lze ji však přizpůsobit kojení..

Matka by měla okamžitě informovat ošetřujícího specialistu, že během léčby chce dítě i nadále krmit. Pak vám lékař pomůže vybrat antipyretika a další léky, které jsou schváleny pro použití při kojení. To znamená, že jsou bezpečné pro drobky a není nutné přerušovat přirozené krmení..

Pokud stav ženy vyžaduje připojení léků, neměly by být zanedbávány. Léky jsou přijatelné pro kojení. Samozřejmě by však měl jakýkoli lék předepisovat lékař ve vhodné dávce.

Mnoho nemocných matek se bojí brát drogy během kojení. V pokynech můžete často najít varování, že během léčebného období musíte dítě přestat krmit. Ale předepsaný lék lze vždy zkontrolovat. Existuje několik renomovaných odborných zdrojů, které vám umožní vyhodnotit, jak lépe snížit teplotu kojící matky. Níže je jejich seznam..

 • Odkaz WHO. Počínaje rokem 2002. Věnováno laktaci a kompatibilitě s léky.
 • Adresář webu "E-laktace". Vytvořeno s pomocí Španělské organizace pro podporu kojení.
 • Příručky. Můžete využít díla zahraničního i domácího autorství. Například díla T. Hale nebo A. Zaitsev a O. Karpov.

Pokud má kojící matka teplotu, obvykle začíná teplo snižovat, když je teploměr nad 38 ° C. Až do tohoto bodu se věří, že tělo musí mít možnost bojovat proti nemoci samo.

Podle výše uvedených zdrojů lze tělesnou teplotu kojící matky normalizovat pomocí paracetamolu nebo ibuprofenu. Možná to oni doporučí váš lékař s uvedením dávky a přípustného časového intervalu pro medové metody.

Tyto drogy však musí být v čisté formě. Jejich kombinace, například v práškových verzích typu Coldrex, jsou v období krmení dítěte nebezpečné. A také lékař poradí, jak je lze střídat, pokud teplota neklesne okamžitě.

První lék je nedílnou součástí i dětských antipyretik. A ačkoli proniká do mateřského mléka, ale v malém množství, pro dítě tato dávka není nebezpečná. Druhý lék také nepoškozuje dítě a prakticky se nedostává do mléka.

Ale tradiční kyselina acetylsalicylová nehořlavá není zcela bezpečná. V referenční knize „E-laktace“ má první stupeň rizika. Významné dávky léku mohou být pro dítě škodlivé. Proto má smysl nahradit obvyklý „aspirin“ podobnými, ale absolutně neškodnými prostředky.

Nabízíme vám, abyste si přečetli, jak odstranit suchý kašel u dítěte v noci

Pokud mluvíme o farmakologických formách, pak je pro rychlou účinnost vhodnější, aby kojící žena vzala svíčky. Působí rychleji než pilulky. Proto se úleva od stavu matky přijde dříve.

Mohu pokračovat v krmení

Pokud má kojící matka horečku, ale cítí sílu pokračovat v kojení, může tak učinit. Samotná teplota neovlivňuje laktační proces. Naopak, dítě spolu s mlékem dostává protilátky proti původci nemoci matky. Trénuje a posiluje jeho imunitu..

I když se dítě nakazí, mateřské mléko mu pomůže lépe snášet nemoc a rychleji se zotavit. Nakonec obsahuje více než 1400 typů proteinů, včetně imunoglobulinů, a více než 500 typů různých užitečných látek. Díky tomuto bohatému složení bude dítě zdravé a harmonicky vyvinuté..

Články O Neplodnosti