Hlavní Analýzy

Jak zavést doplňkové potraviny po 7 měsících. Výživa v 7 měsících: menu

Když se dítě objeví v rodině, je mladá matka plně oddaná dítěti. Zpívá mu ukolébavky, chodí s ním na čerstvý vzduch, hraje jednoduché hry, rozhovory a kojení. Poslední složka je stále nejdůležitější. Kojení je samozřejmě na prvním místě ve výživě drobků během prvních šesti měsíců. Poté můžete pomalu vstoupit do stravy a běžných potravin. Suplementace po 7 měsících zajišťuje přítomnost ovocných a zeleninových pyré, obilovin, mléčných výrobků, dietního masa a nízkotučných ryb v nabídce.

Kde začít?

Proces přechodu z mateřského mléka na pevné jídlo je poměrně zdlouhavý. Hlavní věc zde není spěchat. Jakýkoli produkt, který dáme dítěti poprvé, představujeme postupně - nejprve lžičku, pak lžíci. Tímto způsobem pokračujeme, dokud objem nedosáhne 100-200 gramů.

Nové výrobky pro dítě se nejlépe podávají ráno. Pokud z nějakého důvodu dítě způsobí nadýmání, koliku nebo alergickou reakci, budete mít čas zavolat lékaře a nezničit dětský oběd ani noční spánek. Navíc dítě obvykle ráno spalo, odpočívalo, a proto v dobré náladě. Je rozhodnut experimentovat a rád zkouší něco neznámého..

Kojení nejprve pokračuje, ale doplňková jídla již po 7 měsících znamenají přítomnost mléčných přípravků v nabídce. Mohou být například nahrazeny jedním krmením, například před spaním. Tím se odstaví dítě, aby usnulo na hrudi, což výrazně usnadní váš život. Kromě toho bude v noci plnější a přespí, možná i do rána.


Zeleninové a ovocné pyré

Doplňkové potraviny pro děti po 7 měsících by měly obsahovat jídla bohatá na užitečné stopové prvky, vitamíny a vlákninu pro normální funkci střev. To vše je obsaženo v zeleninových a ovocných pyré. Můžete si je koupit v obchodě nebo je vařit sami. V posledním případě nezapomeňte mleté ​​jídlo prosévat sítem nebo mletím v mixéru, aby se drobky neusazovaly.

První zelenina, kterou by vaše dítě mělo chutnat, je květák. Pak můžete dát brambory, dýně, cukety, mrkev. Pokud se vaříte, uvařte je. Každé tři dny můžete postupně zavádět novou zeleninu. Obvykle po šesti měsících dítě sní veškerou zeleninu.

Pokud jde o ovoce, pravidla doplňujících potravin po 7 měsících stanoví přítomnost v nabídce jablek, hrušek a banánů. Dítě je s nimi již dobře obeznámeno a rád je surové. Také v tomto věku můžete představit meruňky a broskve, švestky a lesní plody. Hlavní věc je, že drobky nemají alergii. Je to docela snadné zjistit - pokud po jídle má dítě vyrážku, červené skvrny na kůži nebo malátnost, je lepší produkt zrušit.

Pokud dítě pravidelně konzumuje ovoce a zeleninu, měla by být šťáva také součástí dětské výživy. Jedinou otázkou je co? Výživa po 7 měsících se také skládá z jablečných, hruškových a broskvových šťáv. V tomto věku můžete vstoupit a "agresivnější" - maliny, třešně, hrozny. Pokud po tom nedojde k žádné alergické reakci, zavede se také příslušné ovocné pyré. Z zeleninových šťáv je nejužitečnější mrkev. Dítě by to mělo často pít, což má dobrý vliv na stav vidění a pokožku. 50 gramů šťávy stačí na jeden příjem drobky za 7 měsíců.

Zároveň si uvědomte, že šťávy ovlivňují trávicí trakt různými způsoby. Meruňky, broskve a švestky - oslabují. Hroznová v těle způsobuje silnou fermentaci. Šťávy pro tyto děti jsou navíc také jídlem. Nezapomeňte proto dítěti dát nezbytnou tekutinu - speciální dětský čaj vyrobený v granulích. Nejoblíbenější - s fenyklem, heřmánkem, koprem.

Kaše ve stravě dítěte po 7 měsících

Toto jídlo je velmi zdravé a uspokojivé. Dítě už 7 měsíců jí pohanka a kukuřici. Kaše z nich je snadno stravitelná, obvykle tyto produkty nezpůsobují alergie. Výživa po 7 měsících by měla obsahovat také ovesnou kaši (pokud nedochází k zácpě), ovesné vločky a krupici. Pokud si vaříte sami, hotové jídlo rozemelte v mixéru spolu s mlékem. Sůl a cukr se nedoporučují. Dítě by si mělo zvyknout na přirozenou chuť ovesné kaše. Obvykle dítě po 7 měsících jí asi 150-200 gramů. Pokud nedokáže překonat ovesnou kaši v takovém množství, zředí ji ovocným pyré. Například banány zlepší sladkost jídla, jablka naopak přidají kyselost.

Pokud si koupíte obiloviny v krabici, pak se pro dítě ve věku 7 měsíců vejde vše, co je určeno pro tento věk. Obvykle je na obalu uvedeno, od kterého měsíce je povoleno jíst tuto nebo tu ovesnou kaši. Tam se také určuje, zda se jedná o mléko nebo ne. V prvním případě to zředíme vodou, ve druhém - mlékem. Poměry jsou uvedeny v pokynech na krabici. Pro alergické děti existují speciální hypoalergenní cereálie..

Mléčné produkty

Kravské mléko je pro dítě důležitým a nezbytným produktem. Je lepší nekupovat obchod, ale objednat si domácí. Před podáním dítěti je třeba vařit. Nejprve se mléko zředí vodou a poté se dá celé. Až do 7 měsíců by mělo dítě již pít produkt v dostatečném množství. A až poté mohou být do stravy zavedeny další mléčné výrobky.

Výživa v 7 měsících zahrnuje tvaroh a kefír. Na druhé straně jsou podávány každý den pro čtvrté krmení. To je přibližně odpoledne: 16-17 hodin. Maximální objem, který může dítě najíst najednou, je 50 gramů tvarohu. Nedoporučuje se dávat více než jeden rok. Strouhanka Kefir v tomto věku smí pít 100-200 gramů, může být naředěna jednou čajovou lžičkou cukru.

V 7 měsících by mělo dítě jíst jogurt téměř každý den. Mohou to být skladovací produkty - v tomto případě zkontrolujte trvanlivost a pečlivě prostudujte složení, zda neobsahuje škodlivé přísady. Jogurt lze připravit samostatně, k tomu budete potřebovat: výrobce jogurtu, mléko a speciální kvásk.

Maso a ryby na dětské menu po 7 měsících

Když je dítě v tomto věku, dá se na oběd dát malý kousek masa. Je lepší, když je to dietní - kuře, krůta, králík. V tomto případě si pro dítě vybereme nejchudší část. Takové malé děti by neměly jíst telecí maso, je to docela alergické. V extrémních případech můžete do stravy zavést hovězí nebo libové vepřové maso. Kousek masa smícháme se zeleninovým pyré nebo ho používáme k vaření vývaru - pediatrové stále takové jídlo nedoporučují každý den. Povoleno 2krát týdně.

Pokud jde o ryby, pro drobky prozatím to bude stačit jeden malý kousek jednou týdně. Ryby by měly být štíhlé, vykostěné a vždy čerstvé. Tento produkt je velmi alergický, proto je nutné ho do dětské výživy zavádět po 7 měsících velmi opatrně a postupně. Kromě toho se pro děti tohoto věku prodává mnoho masa a ryb připravených bramborovou kaší. Vyberte si, co je vhodné pro tento věk, a odvážně dejte dítěti. Nezapomeňte si pečlivě přečíst anotaci na každé plechovce dětské výživy.

Ostatní produkty

Měli na mysli vejce, máslo a chléb. Pokud jde o vejce, bude vhodný pouze vnitřek, tj. Žloutek. Někteří lékaři říkají: můžete s ním chvíli počkat, protože vejce často způsobuje vyrážku. Ostatní pediatři umožňují dítěti žloutek jíst již 7 měsíců. Pouze by měla být podávána nejvýše dvakrát týdně, každá po čtvrtině. Vejce je lepší koupit doma. Mohou však pouze vařit. Děti by neměly podávat smažená jídla až do dvou let.

Rostlinný olej také potřebuje malé tělo. Doposud jde o velmi malá množství. Po 7 měsících bude stačit přidat kávovou lžičku k večeři šťouchaných brambor nebo zeleniny. Zde je lepší nepoužívat domácí olej, protože je příliš těžký na malý žaludek. Lepší nákup rafinovaný.

Chléb lze podávat pouze tehdy, pokud ho upékáte ve speciálním stroji na pečení chleba. Malý kousek drobky lze smíchat s bramborovou kaší. Dávat sousto pro dítě se zatím nedoporučuje.

Tabulka podávání po 7 měsících

Abychom to shrnuli, můžeme vytvořit přibližný nutriční plán pro dítě v tomto věku. Je to přibližné, protože všechny děti jsou jiné. Pokud jedno dítě může jíst 200 gramů obilovin ke krmení, pak jiné může mít pouze 100. Množství v gramech se liší v určitém rozmezí. Kromě toho mají děti různé chutě a pokud člověk jedí zeleninu a ovoce s radostí, druhý se na ně ani nepodívá. Místo toho milujte ovesnou kaši nebo ryby. Proto je také nutné počítat s kulinářskými preferencemi drobků a nahradit některá jídla v nabídce jinými..

Krmení po 7 měsících. Nabídka pro tento týden
Název produktuKolikrát týdně dátGramy na dávku
Zeleninové a ovocné pyré7100-200
Šťávy750-100
Mléko7100-150
Tvaroh3-4padesáti
Kefir nebo jogurt3-4100-200
Maso2padesáti
Ryba1padesáti
Ovesná kaše7100-200
Žloutek21/4
Rostlinný olej75-10
Strouhanka2-3padesáti

Tato tabulka je pouze jednou z možností nabídky pro dítě po 7 měsících. Vše záleží na velikosti a chuti dítěte, na přítomnosti nesnášenlivosti nebo alergických reakcí na konkrétní produkt. V každém případě se před začátkem krmení poraďte s pediatrem, který vám pomůže upravit stůl podle individuálních potřeb a vlastností vašeho dítěte..

Nabídka dítěte v 7 měsících: základ stravy a zásady výživy

Dítě ve věku sedmi měsíců nebylo tak dávno, že snědlo jen mámino mléko nebo směs, ale před nějakou dobou se na jeho jídelníčku objevila zelenina, cereálie a ovoce. Dítě se raduje z nového vkusu a úkolem rodičů by měl být správný začátek seznámení drobků s novým jídlem. Podívejme se, jaké nové produkty se sedmiměsíční dítě snaží a jak si v tomto věku vybudovat stravu..

Jaká jídla si můžete přidat do své stravy??

Ve věku sedmi měsíců zůstává mateřské mléko hlavním produktem kojenecké výživy dítěte. Dítě to obdrží ráno po probuzení a večer před spaním. V jiných krmivech se dítě snaží s mocí a hlavním dalším jídlem, které lze také umýt mlékem z matčiny hrudi.

V 7 měsících se dítě stále seznamuje se zeleninou a obilovinami. Děti, které začaly doplňovat potraviny se zeleninou ve věku šesti měsíců, začnou ochutnat ovesnou kaši bez mléka, a ty děti, jejichž kaše byla vybrána k zahájení krmení, se zavedou do šťouchané zeleniny. Část těchto produktů roste.

Rostlinný olej se stává novým produktem ve stravě kojeného dítěte ve věku sedmi měsíců. Nejčastěji se přidává do zeleniny v množství asi 1/5 lžičky (to je asi 1 gram).

Umělé dítě, stejně jako dítě, které její matka začala jíst s nedostatkem mléka od 4 do 5 měsíců, může ve věku sedmi měsíců už vyzkoušet sušenky, sušenky, žloutek a ovocné šťávy. Kaše pro takové děti může být již vařena v mléce. Kromě toho se v jejich stravě objevuje tvaroh. Všechny nové produkty začínají dávat v malých dávkách a postupně zvyšují jejich počet na doporučený v daném věku.

Pokud rodiče začali doplňovat potraviny s mléčnými výrobky, řídili se doporučeními Komarovského, pak už za sedm měsíců jejich dítě užije 150 ml kefíru a 40 g tvarohu. V tomto věku se podle Komarovského zavádí kaše (známý pediatr radí kaši z rýže, pohanky nebo ovesné vločky), vařený v mléce. Toto jídlo je populární lékař navrhuje dát poslední krmení před spaním..

Kolik by mělo dítě jíst?

Celkové denní množství jídla pro sedmiměsíční dítě se stanoví na základě jeho hmotnosti. Chcete-li zjistit, kolik toho dne by mělo dítě v tomto věku jíst, musíte rozdělit jeho tělesnou hmotnost na 8 nebo 9.

Doporučení pro doplňkové potraviny:

Produkt

Maximální spotřeba za 7 měsíců

Kojení

Umělé krmení

Strava

Ve věku sedmi měsíců jí dítě pětkrát během dne s intervaly mezi jídly od 3,5 do 4 hodin.

Ukázkové menu

U dítěte, které bylo krmeno pouze mateřským mlékem do 6 měsíců věku, bude menu vypadat takto:

Jíst

Jídlo a jídla

Zeleninové pyré do 120 g a rostlinný olej do 1 g

Ovocné pyré do 60 ga mateřské mléko

Sedmiměsíční dítě, které začalo být krmeno ve věku 4-5 měsíců z důvodu nedostatku mateřského mléka v matce, bude menu následující:

Jíst

Jídlo a jídla

Kaše až 200 g na směs nebo v kravském mléce, máslo do 5 g

Zeleninové pyré do 150 g, rostlinný olej do 3 g, čtvrtina žloutku, ovocná šťáva do 30 ml

Ovocné pyré do 60 g, tvaroh do 30 g, dětské sušenky nebo sušenky, mámino mléko

Pro dítě na umělém krmení bude strava ve věku 7 měsíců vypadat takto:

Jíst

Jídlo a jídla

Kaše až 200 g na směs nebo v kravském mléce, máslo do 5 g

Zeleninové pyré do 150 g, rostlinný olej do 3 g, čtvrtina žloutku, ovocná šťáva do 30 ml

Ovocné pyré do 60 g, tvaroh do 30 g, dětské sušenky nebo sušenky, upravená směs

Dítě, které začalo být krmeno na základě doporučení Komarovského, bude strava 7 měsíců vypadat takto:

Jíst

Jídlo a jídla

Mateřské mléko nebo upravená směs

Kefír do 150 ml a tvaroh do 40 g

Mateřské mléko nebo upravená směs

Mateřské mléko nebo upravená směs

Kaše s kravským mlékem do 180 g

Rada

Nepoužívejte doporučení k zavádění a doplňování potravin a tabulek s načasováním a množstvím potravin s nadměrnou horlivostí. Měli by sloužit pouze jako průvodce a rodiče by měli nejprve zohlednit všechny individuální vlastnosti a zdravotní stav drobků.

Zvažte následující nuance:

 • Než dáte drobeček nový produkt, musíte věnovat pozornost různým faktorům, například blahobytu dítěte a nepřítomnosti nemocí (včetně alergií), přibývání na váze, dobré chuti k jídlu a dalším..
 • Sedmiměsíční dítě už dobře sedí, takže by mělo být krmeno v poloze na sezení. Pro větší pohodlí byste si měli pro drobky koupit speciální dětskou židli..
 • Denně připravujte pro vaše dítě čerstvá jídla. Před podáním jídla dítěti zkontrolujte teplotu produktu a dobře promíchejte.
 • Nechtějí vyzkoušet nové návnada dítě nemůže být nucen. Existuje mnoho důvodů pro toto chování, například se mu nelíbila chuť nebo dítě nemělo dost hlad. Kojte, ale nadále mu nabízejte nové jídlo.
 • Nakrmte dítě lžičkou a nebojte se dát dítěti lžíci ve svých rukou, takže se začne pokoušet jíst sám. To je samozřejmě způsob, jakým se část jídla dostane kolem úst a talíře, ale dítě se musí začít učit, aby zvládlo tuto dovednost.
 • Při výběru první kaše zvažte vlastnosti obilovin. Například, rýže má hodně škrobu, ale tato cereálie je nejbezpečnější pro alergiky a pohanka má hodně vitamínů. Kaše s vodou vařená může být naředěna maminkovým mlékem nebo směsí.
 • Nová skupina doplňkových potravin by měla být podávána až po úplném zvyknutí na již zavedená jídla. Aby bylo snazší sledovat, na které misce se objevila negativní reakce, dejte dítěti nejprve jednodílné jídlo.
 • Použijte síto, mixér nebo mixér k přípravě jídla pro dítě ve věku 7 měsíců. Můžete tak dosáhnout požadované uniformity produktu.

Jak správně představit první návnadu

Obecná informace

Otázka, jak je první krmení dítěti zavedeno v určitém období, je pro každou matku velmi důležitá. Informace o tom, jak dochází k zavedení prvního krmení dítěte, se velmi liší. Kromě toho se informace na internetu zásadně liší od toho, o čem mluví starší lidé..

Ale bez ohledu na to, kolik doporučení obdrží mladá matka, je důležité, aby první krmení dítěte bylo zavedeno co nejpřesněji. Proto se musíte seznámit s doporučeními, která vám umožní získat odpovědi na nejdůležitější otázky. Například v jakém věku můžete dát dítěti vodu, kolik měsíců můžete dát tvaroh a podobně.

Každá matka se musí s těmito informacemi podrobně seznámit, aby mohla poskytnout dítěti krmení, které bude správně zavedeno. To zase zaručí, že kojené dítě i umělé dítě budou mít správný trávicí systém.

První návnady pro kojení, obecná pravidla

Mladé matky mají vždy spoustu otázek o tom, jak správně podávat doplňkové krmení, zda je třeba dávat vodu atd. Nejprve je důležité vzít v úvahu, že s plným kojením je to, že pokud matka dodržuje plán krmení, dítě aktivně roste, krmí se před šesti měsíci dítě nepotřebuje.

Někdy matky, věřící, že dítě nedostává dostatečné množství mateřského mléka, začnou krmit směsí. Většina pediatrů, včetně Komarovského, se však domnívá, že není nutné krmit dobře vyvinuté děti. Kdy se má směs dodat dodatečně a zda by se to mělo udělat, je lepší se zeptat pediatra.

Jak praktikovat zavádění nového produktu, každá matka pomůže pochopit tabulku nebo schéma zavádění doplňkových potravin během kojení. Tato tabulka jasně popisuje, kdy zavádět doplňková jídla pro kojení po dobu měsíců a která jídla by měla být podávána v konkrétním čase.

Začátek procesu zavádění doplňkových potravin však vyvolává mnoho otázek o tom, jak a kdy začít dítěti dávat konkrétní produkt. Například je květák nebo kukuřičná kaše „správným“ produktem, který se může začít krmit, je možné dát švestky šestiměsíčnímu dítěti, kdy dát novorozence vodu, atd..

V ideálním případě by každá matka měla studovat nejen literaturu, ale také pravidelně konzultovat s pediatrem. Je to on, kdo bude jasně odpovídat na otázky o tom, zda je možné mít dýně na hepatitidu B, zda je možné brokolici atd., A také upraví režim krmení, který chcete praktikovat..

Kdy kojencům představit doplňková jídla?

Existuje spousta doporučení, kdy začít s krmením dítěte. A podle zkušeností babiček by měl být začátek krmení proveden co nejdříve.

Nicméně všechny otázky, které trápí mladou matku ohledně toho, kolik měsíců můžete krmit své dítě a co stojí za to ho začít krmit, musíte se nejprve zeptat dětského lékaře..

Ve skutečnosti se v posledních letech výrazně změnil přístup k tomu, jak začít s krmením dítěte, kde začít lépe. A pokud moderní babičky z velké části skutečně zastávají názor, že například kaše pro děti ve třech měsících nebo tvaroh pro děti ve věku 4 měsíců, je to normální, pak lékaři věří jinak.

Všechny vědecké studie prováděné moderními vědci a lékaři potvrzují, že odpověď na otázku, v jakém věku může být dítě krmeno, je následující: pokud se praktikuje pouze kojení, pak by dítě nemělo být krmeno nejdříve 6 měsíců. Podobná doporučení se týkají toho, kolik měsíců můžete krmit dítě, které roste na umělém krmení: těmto dětem je podávána doplňková strava o měsíc dříve, ale je také přijatelné začít se seznamovat s „dospělou“ potravou od 6 měsíců.

Je velmi důležité zvážit všechny nuance: co, kdy, kolik dát dítěti. Pokud se věk dítěte blíží šesti měsícům, měli byste se zeptat lékaře na všechny relevantní otázky: kdy dát žloutek, zavést brambory. Stejně důležité je vědět, kdy zavést maso do dětské výživy a jaké maso začít. V zájmu řádného vedení procesu zavádění doplňkových potravin a seznámení se s jeho vlastnostmi se rodiče rovněž vyzývají ke studiu speciální moderní literatury..

Proč by se návnada neměla podávat dříve?

Rodiče, kteří chtějí vzít v úvahu všechna důležitá pravidla doplňkového krmení, by měli pochopit, že pro kojence mladší než 6 měsíců není jiné jídlo než mateřské mléko nebo umělá výživa nejen zdravé, ale také škodlivé.

Zavádění kojenecké výživy se neprovádí dříve, protože dítě nemá potřebné enzymy pro trávení nových druhů potravin až do šesti měsíců. Proto, pokud jsou pravidla porušena a dítě přijímá určitá jídla dříve (i když jsou to dýňová nebo jiná „lehká“ jídla), nebude se vstřebávat a nepřinese tělu výhody. A pokud jídlo nebude tráveno, pak je nevyhnutelné vážné zatížení těla, a dokonce i malé množství jakéhokoli jídla způsobí zatížení. To je důvod, proč postup zavádění doplňkových potravin podle Komarovského, jakož i na doporučení jiných odborníků, stanoví určitou sekvenci zavádění zeleniny a dalších produktů..

Kdy a jak správně začít, záleží na tom, co dítě jí. První krmení během umělého krmení je zavedeno o něco dříve, protože enzymové systémy u těchto dětí dozrávají o něco dříve. Existuje speciální tabulka pro zavádění doplňkových potravin během umělého krmení, což může značně usnadnit zavádění nových potravin. Existují však určitá obecná doporučení nejen o tom, kdy začít, ale také o tom, jak je správně zadat: schéma podávání stanoví, že každé nové jídlo se začíná dítěti podávat v množství 5 g denně. Postupně se množství jídla zpravidla zvyšuje každý den, na týden a výsledkem je zvýšení na 100 nebo 150 g.

Přesto se stále doporučuje, abyste se poradili se svým lékařem v jakém věku přesně zavést nové jídlo a kdy zavést tento nebo tento produkt s umělým krmením.

Doporučuje se zavádět doplňková jídla se smíšeným krmením i umělým krmením - přibližně od pěti měsíců. Správné zavedení smíšeného krmení zajišťuje, že dítěti se zpočátku podává jeden z druhů zeleniny a každý den po dobu 1-2 týdnů zvyšuje počet gramů krmiva.

Pro kojené, kojené nebo smíšené krmení je k dispozici speciální krmný stůl. Má mít speciální režim pro zavádění doplňkových potravin, jsou zde informace o tom, kde začít, atd. Podobné programy, jak je doplnění zavedeno, navrhují Dr. Komarovsky a další specialisté..

Krmný stůl pro děti na kojení a umělém krmení

Věk (měsíce)produkty
6Brokolice, květák, mrkev, cuketa, dýně.
7Kaše: kukuřice, rýže, pohanka. Kaše musí být bez mléka.
8Maso: králík, krůta, kuře, telecí maso, jehněčí. Brambor, žloutek.
9Výrobky z kyselého mléka: tvaroh, kefír.
10Ovoce: švestky, hruška, jablko.

Moderní tabulka zavádění doplňkových potravin WHO (podle věku dítěte)

Dětský věk678910jedenáct12
Ovocné pyréZpracoval: Marina Stepanyuk - lékárník, lékařský novinář Specialita: Lékárník více

Vzdělání: Vystudoval základní lékařskou fakultu Rivne State Basic s titulem Pharmacy. Vystudovala Státní lékařskou univerzitu Vinnitsa. M.I. Pirogov a stáž na něm založená.

Pracovní zkušenosti: Od roku 2003 do roku 2013 - pracoval jako lékárník a manažer lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny dopisy a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

Ano, a právě začal brokolicí a cuketou. Heinzovi se to líbilo nejvíc, i když vyzkoušeli jiné. Nejpodobnější k přirozenému složení a chuti)))

Než přinesete informace masám, musíte zkontrolovat jejich relevanci a zjištění nedávných studií v oboru pediatrie. Jaký žloutek. Dříve byl také dáván rybí olej. Žloutek byl jediným zdrojem vitamínu D. Aby se zabránilo rozvoji křivice, byl zaveden žloutek, a to i přes riziko alergické reakce. V současné době je k dispozici vitamín D a téměř každá máma má smartphone s aplikací Weather, kde můžete sledovat UV index.

Až 4 měsíce jsme nepřemýšleli o doplňkových potravinách, uměli jsme) Používali jsme izraelské mateřské směsi a později nám bylo doporučeno přemýšlet o doplňkových potravinách, máme kaši a bramborovou kaši. Takže na konci šesti měsíců jsme se seznámili s jablečným pyré a rýží a kukuřičnou kaší)) Řekli nám také o kompotu, dali nám velmi dobrý recept, takže občas mletí kaši na kompotu - dítě nemůžete odtrhnout. Do 10 měsíců jsme již vyzkoušeli 6 různých druhů obilovin, ze všeho nejvíc milujeme ovesné vločky s ovocem a směsí obilovin)) Doporučuji všem, aby jedli tuto společnost, tam jsem si jistý kvalitou! Pokud v létě můžete vařit bramborovou kaši sami, pak v zimě jsou všechny plody solidní GMO a věříme matčině věci) Zkontrolováno! Doporučujeme!

Kojení po 7 měsících

Kojení po 7 měsících: nuance a doporučení

Ve druhé polovině života je dítě již připraveno k jídlu „dospělé“ - fyziologicky i psychologicky. Může sedět u společného stolu, aktivně se zajímá o to, co máma a táta jedí, osloví vyzkoušet neznámé jídlo a ve většině případů pozitivně reaguje na návnady.

Kojení po 7-8 měsících však zůstává základem výživy dítěte. Její rozvrh a formát jsou však mírně upraveny..

Dle režimu nebo na vyžádání: nutriční vlastnosti 7měsíčního dítěte

Téměř vždy, v tomto věku, kojící matka a její dítě nějakým způsobem vyvinou určitý režim. Všechno je zde velmi individuální: některé děti stále potřebují 5–7 dní a 2–3 noční krmení, u jiných stačí 5–6 jídel s mateřským mlékem po celý den a po zbytek času rádi jedí doplňkové potraviny, a jiné zase naopak prokázat úplnou neochotu odmítnout prsa ve prospěch nemléčných potravin.

Přání dítěte musí být tedy respektováno, pokud u kojence ve věku 7 měsíců, které kojí se svým chováním, vyplývá, že se nesnaží nahradit mateřské mléko obilovinami a bramborovou kaší, mělo by být zkrácení GV odloženo na pozdější datum. Pokud ovšem samozřejmě neexistují sociální nebo lékařské důvody, proč tak učinit okamžitě.

Je důležité si uvědomit, že mateřské mléko nasycené vitaminy, hormony, enzymy a minerálními složkami, které mají dokonale vyvážené složení bílkovin, tuků a uhlohydrátů, přináší i po šesti měsících dítěti neocenitelné výhody. Proto se vyplatí snižovat počet krmení po 7 měsících kojení. Opakujeme: je třeba se řídit připraveností tohoto dítěte.

Některé rysy gw ve věku sedmi měsíců

Mnoho matek si všimne, že hned po šesti měsících se dítě během jídla chová poněkud podivně. Může se točit, zvolit si novou pozici nebo použít střídavě obě žlázy pro jedno krmení.

Některé ženy to berou kvůli neochotě dítěte kojit a ve spěchu vypínají stráže jako zastaralý a již nepotřebný nástroj. A udělejte vážnou chybu. Toto chování dítěte naznačuje, že jednoduše experimentuje se svými novými fantaziemi a schopnostmi, získává zkušenosti a rozšiřuje své obzory. Stále však potřebuje matku hrudník a je důležitý, včetně klidného usínání. Takže má smysl pokračovat.

Rozhodně by však mělo být zastaveno pokusy drobků o kontrolu síly jejich prvních zubů pomocí matice bradavky. Pokud dítě začne kousat - rozhodně si sundejte hrudník, chvíli počkejte a pak znovu nabídněte. Takže dítě bude mít pevné spojení „skus - deprivace jídla“. Když si na to zvykne, bude se chovat přesněji a nebude schopen ublížit vaší bradavce.

Nabídka kojení dítěte po dobu 7 měsíců: rozšiřování možností krmení

Ideálně by v tomto věku mělo být vaše dítě již seznámeno s řadou produktů a pokrmů, zejména:

 • některé obiloviny (rýže, pohanka, kukuřice);
 • zeleninové a ovocné pyré;
 • brambory;
 • tvaroh, kefír a jogurt bez náplní;
 • žloutek;
 • šťávy, ovocné nápoje, želé.

Kromě toho můžete postupně zavádět ovesné vločky do stravy sedmiměsíčního dítěte kojením, které je vhodné vařit z mouky, a nikoli z obilovin nebo zejména z obilovin, libového masa (ideálně z vařeného kuřecího nebo krůtího prsa, telecího, králičího masa), chléb a sušenky, stejně jako zelenina a máslo.

Pokud matka z jakéhokoli důvodu přeskočí kojení, stane se její vhodnou náhradou upravená směs umělého mléka..

Některé děti v tomto věku nejsou připraveny se učit nové produkty. Neměli by být nuceni: doplňkové krmení po 7 měsících kojení je spíše doporučením pro většinu, než pravidlem, které by mělo být přísně dodržováno bez ohledu na okolnosti. Pokud vaše dítě přijde na tento formát výživy za dva týdny nebo dokonce za měsíc - katastrofa se nestane. Proto při nabízení doplňkových potravin pro 7měsíční dítě během kojení pečlivě sledujte jeho reakci a v žádném případě se nesnažte vynutit nebo trvat na tom,.

Žena a výživa po 7 měsících kojení: co si můžete dovolit?

Po šesti měsících se strava maminky stává rozmanitější. Kromě již známé zeleniny, obilovin, brambor, vajec, vařeného masa a ryb můžete do nabídky přidat po 7 měsících s kojením smažené maso a ryby s nízkým a středním obsahem tuků, vysoce kvalitní čokoládu, bílý chléb, mořské plody, téměř jakékoli ovoce a bobule, s kojením. pokud dítě nemá individuální nesnášenlivost.

Přesto byste se měli vyvarovat uzeného masa a okurek, připravených cukrovinek, uzenin, majonéz, konzervovaných potravin, nezdravých potravin a rychlého občerstvení, pomazánek a cukrářských tuků, sladkých nápojů, džusů a silného alkoholu.

Je důležité zajistit, aby vaše strava po 7 měsících kojení byla i nadále plná a vyvážená..

Odstavení: Je čas nebo příliš brzy?

Ukončení hepatitidy A v tomto věku není tak kritické jako před šesti měsíci. Za prvé, dítě je docela socializované, což znamená, že jeho svět se neomezuje pouze na mámu a její ňadra. Za druhé, sedmiměsíční krmení dítěte je velmi rozmanité, což v kombinaci se správně vybranou směsí poskytne drobky celou škálu užitečných živin.

Pokud však neexistují žádné zvláštní okolnosti, které by vynucovaly přirozené krmení, doporučujeme pokračovat: hodnota mateřského mléka, které je udržováno v každém kroku, není v žádném případě přehnaná..

Pokud musíte stočit, je lepší to udělat postupně, nahrazovat nejprve jedno, a pak několik denních jídel směsí nebo doplňkovými jídly. Noční krmení se čistí jako poslední. V tomto případě bude matka muset dítěti nabídnout něco na oplátku. Ať už to bude pohybová nemoc v kočárku nebo na rukou, figurína nebo plné krmení směsi - žena se rozhodne, poté, co odhadne, která metoda přináší nejpozitivnější výsledek.

Krmení dítěte 7 měsíců

Moderní matky často kladou otázky o správné výživě dítěte až do roku. Například - co je návnada? Jak se liší návnada od krmení? Je obvyklé nazývat zavádění přizpůsobené mléčné výživy pro dítě v případě nedostatku mateřského mléka nebo pro léčebné účely. Doplňkovými potravinami, o nichž se bude diskutovat, je úvod do každodenního dětského menu pevných jídel, tj. Potravin, které se liší ve všech vlastnostech od mateřského mléka nebo kojenecké výživy, abych tak řekl, zavedení „lidské stravy“.

Kde začít s doplňkovými potravinami, které porce jsou nejlepší pro kojence, a co je nejdůležitější, když potřebujete zavést doplňková jídla?

Podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) by měla být kojencům podávána doplňková strava od šesti měsíců věku, protože trávicí systém kojenců „dozrává“ právě v tomto bodě a ne dříve.

K dnešnímu dni se předpokládá, že kojená kojence by měla být zavedena dříve, po 4 měsících, což je mýtus, protože nedávné studie ukázaly, že moderní upravené formulace uspokojují nutriční potřeby kojenců do 6 měsíců.

Šest měsíců je jen obdobím, kdy byste měli své dítě představit prvním produktům. Jeho ochotu zavádět doplňkové potraviny v tomto věku již může svědčit jeho zájem o jídlo (dítě je přitahováno k jídlu pro dospělé, k tomu, co matka a otec jedí), sleduje tento proces se zájmem. Mnoho dětí již má své první zuby do této doby, což také naznačuje ochotu k jídlu. Mnoho dětí začíná sedět nebo se snaží zaujmout vzpřímenou pozici..

Zeleninové a ovocné pyré a bezlepkové cereálie se obvykle stávají prvním jídlem dítěte.

Nezapomeňte na základní pravidla pro zavádění doplňkových potravin. Nejdůležitější věcí v tomto oboru je postupnost. Nespěchejte a nenabízejte dítěti okamžitě velkou část nebo obrovskou škálu produktů. Účelem doplňkových potravin je seznámit dítě s novou chutí a konzistencí jídla.

Pro každý nový produkt je uveden týden. Pokud začínáte s doplňkovými potravinami čtvrtletní čajovou lžičkou, doporučujeme ji postupně přivést na požadovaný objem a pečlivě sledovat reakci dítěte. Pokud jste alergičtí na produkt, jeho zavedení je lepší odložit na pozdější datum. Pokud se dítě nelíbilo produktu, nemusíte ho nutit.

Je důležité si uvědomit, že hlavní potravou pro dítě do jednoho roku je stále mateřské mléko nebo směs, a my představujeme dítě dalším potravinám a postupně je uvádíme do stravy, nahrazujeme první a potom další kojení nebo krmení z lahví..

Vlastnosti krmení dítěte po 7 měsících

Obvykle již ve věku 7 měsíců už dítě vyzkoušelo několik produktů. Do této doby, ve své stravě, zpravidla existují zelenina a obiloviny, a možná i ovoce.

Pediatrové doporučují začít kojit dítě s kojením a umělým, s hypoalergenní zeleninou (cuketa, brokolice a květák) nebo obilovinami, v případě, že dítě nezískává příliš velkou váhu. Je vhodnější zavést ovocné pyré po zelenině, aby dítě po ochutnávce sladkého ovoce následně neodmítlo neméně důležitou a bohatou na vitamíny a mikroelementy, ale ne tak chutnou zeleninu.

Pokračujeme v zavádění dítěte do zeleniny a ovoce. Pokud dítě již úspěšně sníst cukinu, brokolici nebo květák, můžete ve věku 7 měsíců zavést dýně, mrkev, tuříny a brambory. Zelenina má příznivé účinky na trávicí systém drobků a je bohatá na vitamíny. Nezapomeňte, že každý nový produkt se zavádí postupně, v malých porcích. Obecně je obtížné odpovědět na otázku, jak moc dítěti dají doplňkové potraviny. Vše záleží na individuálních preferencích dítěte, na tom, co má rád, co ne, na tom, jak dítě snáší doplňkové potraviny, má-li alergie a jak přibírá na váze..

Je čas začít zavádět ovocné pyré (ovoce v doplňkových potravinách). Typicky první ovoce pro dítě je jablko a hruška, za 7 měsíců můžete do návnady vnést broskev, meruňku nebo banán. Jsou považovány za méně alergenní. Ne experimentujte s exotickým ovocem. Děti mladší tří let se nedoporučují podávat citrusové plody..

Obohatit výživu dítěte pomůže neméně užitečným obilovinám bez lepku. Jedná se o kaši z pohanky, rýže nebo kukuřičné krupice. První obiloviny by neměly obsahovat mléčné výrobky. Připravujeme je ve vodě bez cukru a soli, takže dítě cítí skutečnou chuť produktů. Mléčná kaše se doporučuje po roce.

Pravidla krmení nejsou tak komplikovaná, a pokud je budete dodržovat, bude dítě růst zdravě a silně..

Strava dítěte po 7 měsících: přibližné menu v tabulkách pro kojence a kojení

Dítě, které je již 7 měsíců, dokázalo získat představu o několika druzích zeleniny. Někdy dítě přijde do tohoto věku s rozmanitějším seznamem jídel ve své stravě, zejména pokud první návnada přišla za 4 měsíce. V každém případě, v osmém měsíci, je čas rozšířit nabídku drobků, můžete mu nabídnout maso, žloutek i tvaroh, kefír nebo jogurt k testování.

Rozvrh krmení

Je velmi důležité od útlého věku řádně organizovat denní režim a výživu dítěte. Kolikrát denně potřebujete krmit dítě? Podle pediatrů by mezi krmením sedmiměsíčního dítěte mělo být 4 hodinové období. V tomto ohledu může být dobře sestavená strava následující:

 • 6-00 - snídaně;
 • 10-00 - druhá snídaně;
 • 14-00 - oběd;
 • 18-00 - večeře;
 • 22-00 - druhá večeře před spaním.

Kalorie by měla být distribuována tak, aby první a poslední jídlo byly nejjednodušší. V tomto případě je obsah kalorií v denním jídle maximální.

Povolené produkty

Jak jsme již zmínili, ve věku 7 měsíců má kojené dítě čas vyzkoušet velmi málo potravin ve srovnání s těmi dětmi, které se živí směsí. Všechny děti by však měly jíst bez ohledu na druh krmení již v osmém měsíci:

 • Několik druhů zeleniny - cuketa, brambory, brokolice, květák, mrkev, dýně. Pokud dítě nic ze seznamu nezkusilo, je na čase vyplnit prázdná místa.
 • Kaše - rýže, pohanka jsou vhodné ke krmení. Nyní je dítě připraveno vyzkoušet kukuřici, ječmen a oves.
 • Ovoce - dítě již smí být krmeno jablečnou omáčkou, hruškovým pyré (doporučujeme si přečíst: jak vařit jablečnou omáčku pro krmení?). Prozatím se vyplatí zastavit - nedoporučuje se rozšiřovat nabídku ovoce pro děti za 7 měsíců.
 • Tuky - máslo a rostlinné oleje. Obvykle se přidávají do polévek a obilovin ne více než půl lžičky na porci.

Samostatně uvádíme další produkty, které sedmiměsíční dítě na IV je připraveno k použití, pokud jeho doplňková strava začala dříve než 6 měsíců. Mezi nimi:

 • Kuřecí vejce - pouze žloutek se používá k jídlu. Je třeba vařit natvrdo a začít přidávat do bramborové kaše ve velmi malých porcích - na špičku lžičky. Pokud dítě na tento produkt dobře reaguje, postupně snižujte na polovinu žloutku.
 • Maso - v osmém měsíci se podává pouze těm dětem, které jsou na IV (umělé krmení). Tento dětský produkt by měl dostávat dvakrát týdně, nejlépe na oběd. V druhé polovině roku může dítě jíst králičí nebo krůtí filé. Pro něj je vhodné i kuře, ze kterého je nejlepší vzít si prsa. Maso vyžaduje dlouhé tepelné zpracování a důkladné mletí - podává se ve formě pasty, bramborové kaše nebo pudinku. K večeři stačí dát dítěti 50 g bramborové kaše. Neměli byste však vařit svou dětskou polévku masovým vývarem - můžete použít pouze zeleninový vývar.
 • Tvarohem a jogurtem (kefír) s nízkým obsahem tuku lze také nabídnout drobky. Tvaroh se nejlépe vaří sám, protože tento produkt často způsobuje otravu. Pokud je zrnitý, je vhodné protrhnout tvarohem přes síto.
 • Kompot.
 • Suchary, dětské sušenky.

Ukázkové menu

Vyvinuli jsme vzorové menu pro sedmiměsíční dítě navržené na 1 den. Současně je výživa dítěte u hepatitidy B stále horší než u umělého. Vzhledem k tomu, že každý z nich má povoleno různé produkty, představujeme dva druhy stravy - pro krmení dětí v GV a pro řemeslníky.

Kromě toho je samostatně prezentována strava pro dítě s alergií na bílkovinu krav. Pro větší přehlednost jsou všechny informace uvedeny v tabulce.

Tabulka 1. Nabídka kojení dítěte:

První snídaněMaminko mléko200 ml
ObědŠálek másla + mateřského mléka170 + 30 ml
VečeřeZelenina s rostlinným olejem + doplněk170 + 50 ml
Brzy večeřeOvoce + mateřské mléko50 + 150 ml
Pozdní večeřeMaminko mléko200 ml

Tabulka 2. Nabídka pro dětského umělce:

První snídaněMléčná směs200 ml
ObědŠálek s máslem a žloutkem, ovocné pyré170 + 30 ml
VečeřeZelenina s rostlinným olejem, šťouchané maso, šťáva150 + 50 + 50 ml
Brzy večeřeOvoce, tvaroh, jogurtové sušenky nebo směs50 + 30 + 5 + 115 ml
Pozdní večeřeSmíchejte, jogurt nebo kefír200 ml

Tabulka 3. Nabídka pro dítě alergické na bílkoviny krav:

První snídaněMaminko mléko nebo speciální směs200 ml
ObědBezmléčná kaše, kterou lze ředit mateřským mlékem nebo směsí s přídavkem rostlinného oleje, ovoce130 + 70 ml
VečeřeZelenina s rostlinným olejem, králičí nebo krůtí maso170 + 30 ml
Brzy večeřeZeleninové pyré s rostlinným olejem nebo ovesnou kaší, maso180 + 20
Pozdní večeřeMaminko mléko nebo speciální směs200 ml

Jídla pro děti od 7 měsíců

Dále doporučujeme používat naše recepty k přípravě jídel pro sedmiměsíční dítě. Náš seznam zahrnuje obiloviny, polévky, dušené ovoce a jídla, která používají kombinaci produktů. Kromě toho budeme hovořit o domácích receptech na fermentované mléčné výrobky. Zkontrolujte, zda vaše dítě připravuje správně, a zároveň zkuste pro něj něco z našeho výběru uvařit.

Obecným pravidlem pro obiloviny určené pro kojence je jejich tekutý stav. Odborníci poznamenávají, že kaše pro děti 7 měsíců by měla být 5%. K dosažení tohoto poměru kapalina k cereáliím je nutné použít k přípravě kaše pouze 5 g obilovin (přibližně lžičku) na půl šálku vody. Když si dítě zvykne na nové jídlo a stane se to za 2-3 týdny, měla by být připravena koncentrovanější verze - 8-10% kaše. To znamená, že použijte jednu a půl až dvě lžičky obilovin na půl sklenice tekutiny.

Zkušení rodiče vědí, že je vhodné vařit kaši pro dítě dvěma různými způsoby. Popisujeme každou z nich:

 • Opláchněte cereálie, poté osušte. Poté musí být mletý v mlýnku na kávu do stavu mouky. Připravený obilný prášek nalijte do vroucí vody za stálého míchání tak, aby nebyly žádné hrudky. Před použitím se kaše zředí směsí nebo mlékem.
 • Druhá metoda je také známa našim rodičům. K tomu je třeba vzít promytou cereálii, přidat vodu a vařit pod víkem asi hodinu. Je důležité, aby topení bylo minimální. Během této doby se cereálie dobře rozpadne a bude snadné ji otřít sítem. K masu se přidá mléko nebo směs a po promíchání se uvede do varu. Je vhodné přidat do hotové kaše trochu másla.

Polévka pro dítě by měla mít také poměrně tekutou konzistenci. Jsou připravovány ze zeleniny - brambory, cukety, mrkev, brokolice. Do polévky můžete přidat obiloviny, pokud dítě už vyzkoušelo kaši a zeleninu samostatně. Žloutek je nabízen také s polévkou smíchanou s rostlinným olejem. Hlavní pravidlo - polévka by měla být homogenní, pečlivě nastrouhaná.

Pokud dítě vyzkoušelo cuketu a květák, můžete mu nabídnout tuto zeleninu ve formě polévky. Požadované:

 • cuketa bez semen - 50 g;
 • květák - 50-70 g;
 • máslo - 1 lžička;
 • voda - 200 ml.

Nakrájejte cuketu a několik květů zelí, přidejte vodu a nechte pod víkem půl hodiny. Ochlaďte, namíchejte v mixéru s odvarem, ochucte máslem.

Pokud je dítě na umělé výživě, může uvařit složitější polévku. Nabízíme recept na rýžovou polévku se zeleným hráškem. Požadované:

 • rýže - 10 g;
 • zelený hrášek (vařený) - ½ šálku;
 • máslo - 5 g;
 • voda - 200 ml.

Promytou rýži nalijte vodou, nechte ji 30 minut vařit pod pokličkou, ochlaďte, rozmíchejte v mixéru spolu s odvarem. Vařený hrášek odděleně setřete sítem, zkombinujte s rýžovým vývarem. Dejte polévku do ohně, přiveďte k varu. Přidejte trochu másla na samém konci.

Pokrmy z několika druhů výrobků

Ve věku 8–9 měsíců má dítě čas vyzkoušet mnoho druhů jídel (doporučujeme přečíst: doporučené menu pro kojené dítě ve věku 9 měsíců). Nyní již může nabízet vícesložkové pokrmy. Jaké kombinace produktů jsou přijatelné? Perfektně kombinovaná kaše se zeleninou. Pediatrové doporučují začít s těmito kombinacemi:

Obě složky se berou ve stejném objemu ochucené máslem. Postupem času se v tomto pyré můžete pokusit přidat žloutek.

Je dobré kombinovat masné výrobky se zeleninou. Jsou povoleny následující kombinace:

 • králičí maso a mrkev;
 • krůtí maso a cuketa.

Objem rozmačkaného masa se zeleninou by měl být 50 g, složky by měly být po tepelném zpracování smíchány. Pro šťavnatost a mírnější chuť se připravené pyré zředí zeleninovým bujónem.

Masová jídla

Trávicí trakt dítěte je připraven na bramborovou kaši blíže k 8 měsícům, a pokud je dítě na umělém krmení, začnou nabízet maso po 7 měsících (doporučujeme si přečíst: podrobná nabídka osmiměsíčního dítěte o umělém krmení). Je důležité si uvědomit, že na drobky by měly být nejprve podávány pouze odrůdy s nízkým obsahem tuku a droby pouze od 10 měsíců. Pravidla přípravy a uvedení do nabídky masa:

 • Malý kousek masa se důkladně očistí od tuku, filmů, žil, nalije se do vody a vaří pod pokličkou, dokud nebude měkká. Poté se maso dvakrát propláchne mlýnkem na maso nebo rozdrví v mixéru.
 • Pokud drobky nemají chuť nového produktu, kombinuje se šťouchané maso se známou zeleninou.
 • Postupně se objem šťouchaného masa upraví na 50 g. Doporučuje se míchat maso se zeleninovým vývarem, aby bylo šťavnatější.

Mléčné výrobky

 • K přípravě tvarohu potřebujete půl litru mléka a půl sklenice kefíru. Mléko musí být přivedeno k varu, do něj nalít kefír a odstranit z tepla. Počkejte, až se syrovátka oddělí (k tomu dojde do 15 minut), a házejte tvaroh na sýr nebo jemné síto. Získejte velmi malou část nabídky tvarohu. Takový produkt by měl být konzumován okamžitě, další den by neměl být ponechán.
 • Stejně jako tvaroh, můžete vařit kefír. Bude potřebovat vařené mléko při pokojové teplotě. Přidejte 1 polévkovou lžíci kefíru (zakoupeného v obchodě) do mléka a nechte na teplém místě, dokud produkt nezkvasí. Tento kefír může být použit jako startér pro přípravu následujících porcí.

Kefir, tvaroh a jogurt lze připravit pomocí speciálních startovacích kultur. Jako základ je nejlepší brát středně tučné mléko, které se musí vařit. Fermentované mléčné výrobky používající startovací kultury jsou chutné a zdravé, protože budou mít potřebný počet živých mikroorganismů.

Pití

Sedmiměsíční dítě už může vyzkoušet kompoty. Nejprve se doporučuje, aby se z něj stal nápoj zelených jablek bez přidání cukru. V průběhu času se hrušky mohou přidávat do jablek. Není vhodné, aby kompot měl bohatou chuť, 1 ovoce (jablko nebo hruška) by se mělo užívat na 500 ml vody. Správně uvařte kompot tak, aby si zachoval více živin. Z tohoto důvodu se ovoce umývá, krájí, nalije vodou a přivede k varu. Poté pevně přikryjte pánev, odstraňte teplo a nechte několik hodin trvat.

Poté, co si dítě zvykne na takové nápoje, je mu nabídnuto sušené ovocné kompoty. Je důležité, aby jablka a hrušky v kompotu byly zelené odrůdy. O něco později můžete nabídnout dítěti pít kompot s švestkami - nápoj s tímto ovocem bude mít projímavý účinek. Dále jsou do kompotu přidány broskve, meruňky, které pečlivě monitorují reakci dítěte na nové komponenty.

Články O Neplodnosti