Hlavní Výživa

Jak mohu léčit bolest v krku pro mámu při kojení?

Bolest v krku se vyskytuje v důsledku infekce, alergií, onemocnění krku a v důsledku kašle nebo útoku zvracení. Každá podmínka vyžaduje vlastní léčbu. Pokud žena během nemoci krmí dítě, je třeba choulostivý přístup. Jak a jak zacházet s krkem kojící matky?

Pokud jde o léčbu kojící ženy, pak je v každém případě nutná odborná pomoc. Lékař určí příčinu bolesti v krku a předepíše léky, které při vniknutí do mléka nepoškodí dítě. Ale existuje postup, který může matka vzít, aby se zotavila sama. Mluvíme o tzv. Léčbě „lidových prostředků“. Je pomocný a používá se jako doplněk k lékové terapii předepsané lékařem. Ale je to velmi efektivní.

Pokud je zima

Někdy se kombinace faktorů (snížená imunita během laktace, únava, podchlazení, nedostatek vitamínů skupiny A a B) stává důvodem, že kojící matka zchladne. Bolest v krku způsobuje nepohodlí, podráždění.

Cítím se, že to může být šití, drcení, prasknutí. Stává se silnějším, když žena jí, vlaštovky. Bolest je umístěna vlevo, vpravo pokrývá celý povrch hltanu.

Jak zacházet

Když maminka onemocní a dítě je neklidné. Proto je včasné ošetření důležité jak pro ženy, tak pro drobky. Jak zacházet s krkem při kojení?

 • Pijte hodně. Je užitečné pít teplé mléko, šípkový vývar, kompot ze sušeného ovoce, můžete přidat malý zázvor do čaje nebo jiného nápoje.
 • Vitaminy A a B ve stravě. Právě tyto vitamíny ovlivňují stav sliznice. Jídlo by mělo zahrnovat produkty jako brambory, tvaroh, játra, brokolice, mořské řasy, obiloviny, ořechy, ryby, vejce. Musíte věnovat pozornost konzistenci vařeného jídla a jeho teplotě. Příliš kořeněná, slaná, horká nebo tvrdá, nakrájená na velké kousky, dráždí hrdlo a zesiluje bolest.
 • Opláchněte. Vhodný vývar heřmánku. A také soda: půl lžičky ve sklenici teplé vody. Můžete použít furatsilin a rozpustit dvě tablety znovu ve sklenici teplé vody.
 • Inhalace. Pro inhalaci se používá odvar eukalyptu - lžíce odvarů ve 300 ml vody.
 • Režim. A samozřejmě důležitým bodem v léčbě krku laktací je dodržování režimu, ve kterém bude kojící matce čas na odpočinek. Její manžel a příbuzní jí v tom pomohou..

Pokud je to bolest v krku

Když už mluvíme o léčbě anginy pectoris laktací, je důležité porozumět povaze nemoci. Angina - infekční onemocnění, při kterém se zanícují mandle. Může to být způsobeno viry nebo bakteriemi. K infekci dochází také vzdušnými kapičkami (když nemocný kýchne, kašle a vylučuje mikroorganismy), když jí nezpracované potraviny poseté mikroorganismy. Nebo s podchlazení, oslabenou imunitou, pokud jsou viry a bakterie již v těle.

Když kojící matka narazí na bolest v krku, bolest v krku ve dne i v noci, je otok, teplota, slabost. Rostoucí teploty a zhoršující se podmínky vyžadují dohled a doporučení odborníka. Protože angína má řadu komplikací, například bakteriální angina, edém krku, sepse.

Jak zacházet

Léčení bolesti v krku u kojící matky se liší od léčby krku u kojící ženy s nachlazením. Léčba může být složitější a zdlouhavější, ale tonzilitida v mírné formě je léčena ambulantně. Co musíme udělat?

 • Pijte hodně a kloktat. Obecně je nutné intenzivně implementovat všechna doporučení, jak jsou popsána výše, při léčbě nachlazení.
 • Ošetřete hrdlo antibakteriálními spreje. Při léčbě bolesti v krku během kojení se Hexoral a Miramistin používají k léčbě krku a mandlí. Jsou bezpečné pro matky a jejich děti. Vstřikování a zavlažování se provádí několikrát denně..
 • Aplikujte antipyretika. Maminky mohou používat ibuprofen. Doporučuje se užít ihned po krmení. V tomto případě, pro příští aplikaci, obsah drogy v co největším tajnosti „dojde k ničemu“.
 • Make obklady. Polotlakový obklad v chrámu, zápěstí, podpaží také snižuje teplotu.
 • Sledujte polopenzi nebo odpočinek. Slabost a snížená imunita vyžadují doplnění.

Jak zacházet s krkem kojící matky, pokud je příčinou osteochondróza

Během těhotenství, porodu, nese dítě v náručí, páteř nese vážné zatížení. Kojící matka se cítí unavená a mění se v zádech a krku. Vyskytuje se exacerbace osteochondrózy. Bolest v krku a pocit „hrudky“ při polykání jsou častým příznakem exacerbace nemoci.

Žena si toho nemusí být vědoma a myslí si, že bolest byla způsobena nachlazením. Pokud však léčba nepomůže, je zřejmé, že musíte identifikovat příčiny bolestí v krku. Co dělat?

 • Navštivte lékaře a proveďte diagnózu. Kromě zkoušky může odborník naplánovat zkoušku. Toto je MRI nebo radiografie. Na základě diagnózy lékař předepíše léčbu. Někdy se jedná o léky proti bolesti a zánětům a kojící vitamíny..
 • Trénujte svaly na krku. A doma můžete být úspěšně léčeni. Cvičte několikrát denně, abyste posílili svaly na krku: odpočívejte na dlani s čelo, levou tváří, pravou tváří a krkem. Je také důležité dát příležitost odpočívat na krku a páteři. Nezapomeňte si každý den vzít teplou relaxační koupel.

Kašel a zvracení bolest

Krk může bolet po silném mechanickém namáhání a namáhání. To se děje po útoku kašle nebo zvracení. V tomto případě vám pomůže teplý změkčující nápoj - mléko se lžičkou medu (pokud na to máma a dítě nemají alergickou reakci), mátový čaj.

Pokud k problému přistupujete s myslí, bude pro dítě bezpečné i léčení krku během kojení. Krmení proto může a mělo by pokračovat. Pamatujte, že mléko chrání dítě před nemocí matky. A když teplota stoupne, nebude „shořet“ a nebude se „zhoršovat“. Někdy se chuť mění, ale tento jev s obvyklým režimem laktace rychle zmizí..

Jak zacházet s krkem kojením: lidové léky a léky

Mnoho matek, které byly během laktace vystaveny nachlazení, bolest v krku nebo chřipce, je překvapeno a neví, jak správně ošetřit krk. Během tohoto období nemůžete použít obvyklé prostředky: drtivá většina léků může dítě poškodit. Zjistěte, jak zacházet s krkem během kojení a pokud potřebujete během léčby přestat krmit.

Vlastnosti léčby během laktace

Nachlazení během kojení je velmi zřídka důvodem k zastavení krmení. K výběru drog je však třeba přistupovat s velkou opatrností. Účinné látky obsažené v nich pronikají do mateřského mléka a spolu s ním vstupují do těla dítěte. Důsledky mohou být nejvíce nepředvídatelné: od běžné diatézy po závažné poruchy srdce, jater a ledvin. Pravidla:

 1. Teplota během kojení, jejíž hodnota nepřesahuje 38,5 ° C, nevyžaduje použití antipyretik.
 2. Pokud je její skóre vyšší, jediným bezpečným lékem pro kojící matku je paracetamol. Je povoleno používat na tomto základě jakékoli léky - „Panadol“, „Efferalgan“, „Tylenol“, „Coldrex“.
 3. Najednou můžete pít maximálně 500 mg paracetamolu s maximálním počtem jídel 3krát denně.

Jak rychle vyléčit krk

Je nutné zahájit boj proti nemoci, když se objeví první známky malátnosti. Léčebné režimy pro různé typy nemocí se mohou dramaticky lišit. Chcete-li zvolit správný lék a vyhnout se užívání zbytečných léků, je důležité znát přesnou diagnózu. Obecná doporučení pro léčbu bolesti v krku:

 1. Při SARS nebo při běžném nachlazení je hrdlo ošetřeno výplachem, vdechováním, teplým obkladem.
 2. U chřipky se používají stejné léčebné metody a kromě nich lze předepsat antivirová léčiva založená na interferonu..
 3. U bronchitidy je zvláštní pozornost věnována inhalacím, expektorancím. Pro podráždění a bolest v krku se používají pastilky a kloktadla..
 4. U laryngitidy se kromě oplachování důrazně doporučuje používat místní prostředky k léčbě krku.
 5. Při bolestech v krku se doporučuje kloktat pomocí dezinfekčních roztoků a bylinných odvarů. Je obtížné se zbavit tohoto onemocnění bez použití antibakteriálních látek. Při kojení je nepřijatelné užívat antibiotika samostatně - předepisuje je pouze lékař.
 6. U virové faryngitidy se také používají výplachy, inhalace a pastilky. Pokud je nemoc bakteriální povahy, lékař předepíše antibiotika.

Bez ohledu na to, zda je bolest v krku bakteriálního nebo virového původu, bude kojící matka potřebovat časté oplachování. Musí být provedeny s protizánětlivými a antiseptickými roztoky, ale lze použít pouze léky kompatibilní s laktací. Při volbě způsobu ošetření krku pomocí HS se při oplachování doporučuje používat následující bezpečné léky:

 • hydroperit - 1 tableta / sklenici vody;
 • furatsilin - 1 tableta / 150 ml vody;
 • Roztok jodinolu - 1 lžička do sklenice vody;
 • Řešení Tantum Verde - lžíce přípravy na jedno oplachování.

Jak zacházet s krkem kojící matky

Následuje seznam léků s různými terapeutickými účinky, které jsou kompatibilní s kojením. Umožní vám zbavit se bolesti v krku, urychlit zotavení. Léky nebudou vyžadovat ukončení kojení - ale pouze pokud jsou používána v přísném souladu s pokyny nebo individuálním dávkovacím režimem předepsaným lékařem. Zobrazeno:

 • Šestihranný sprej - antiseptický pro zavlažování krku.
 • Sprej "Ingalipt" - sprej pro zavlažování krku. Vyznačuje se antibakteriálními, protizánětlivými a mírnými analgetickými účinky..
 • Faringosept tablety - antiseptické pro resorpci v ústech.
 • Tablety Lizobakt - antibakteriální látka pro vstřebávání v ústech.
 • Tablety „ACC“ - mukolytický lék pro přípravu roztoku, který se užívá perorálně.

Jak se kloktat při kojení

Bolest v krku během kojení dává ženě velké nepohodlí. Situaci komplikuje skutečnost, že ne všechny léky lze užívat s hepatitidou B, protože většina léků může u dítěte vyvolat bolestivé koliky. Děti jsou často alergické na léky, které máma bere. Proto je docela obtížné odstranit bolest a v některých případech je pro ošetřující matku nemožné vyrovnat se s bolestmi v krku bez zásahu lékařů..

Před léčbou krku kojící matky je nutné stanovit přesnou příčinu nástupu bolesti, protože způsob léčby přímo závisí na příčině onemocnění. Bolest v krku je často způsobena nachlazením nebo virovou infekcí, když je postižen horní dýchací trakt. K výskytu bolesti však vedou i jiné důvody. Proč má kojící matka bolest v krku??

 1. 1. Alergická reakce. Zpravidla neexistuje alergie na bolest v krku. Ale je tu velké nepohodlí: v krku neustále potím, chci kašel. Kromě všeho, rušivé výtoky z nosu jsou rušivé a dokonce i oči mohou zarudnout. Každý alergen může být cokoli: od prachu po pyl.
 2. 2. ARI. U akutních infekcí dýchacích cest je sliznice krku ovlivněna virem a kromě jiných příznaků onemocnění nosní kongesce a hojný výtok sliznice, bolest hlavy, horečka a slabost. Akutní respirační infekce nejčastěji vedou k rozvoji faryngitidy, laryngitidy nebo angíny..
 3. 3. U faryngitidy se zánět zadní stěny hrdla zapálí a objeví se nepříjemné pocity bolesti spojené s lechtáním. U hrtanu se zánět spodní části krku zapálí, v důsledku čehož se vzduch dostane do hlasivek, hrdlo začne pískat a hlas se mění. U angíny je zánět mandlí zapálen a potažen bílým potahem, v důsledku toho je pro člověka bolestivé mluvit, jíst a dokonce i polykat sliny.
 4. 4. Suchý vzduch v místnosti. Nejčastěji je tento důvod pozorován během topné sezóny. Příliš suchý vzduch v bytě vede k tomu, že sliznice nosu a krku vyschnou, v důsledku čehož hrdlo začne lechtat, objeví se bolest. Navíc sušení sliznice vede k riziku nákazy virovou infekcí kvůli neschopnosti těla odolávat virům.
 5. 5. Infekce způsobené bakteriemi. V tomto případě se odkazuje na bakterie streptokoků, které působí na mandle a vedou k tvorbě bílého plaku na nich. Výsledkem je, že člověk vyvine bolest v krku, je pozorována obecná slabost a horečka..

Pouze zřídka je možné samostatně určit příčinu bolesti v krku, která byla zarazena, proto je vhodné podstoupit lékařskou prohlídku: nejen vyšetří ženu a provede diagnózu, ale také vám řekne, jak zacházet s krkem kojící matky.

Předtím, než začnete užívat jakýkoli lék, musíte pečlivě prostudovat pokyny a seznámit se se všemi dostupnými kontraindikacemi.

Obecně je seznam léčiv povolených kojení následující:

 • Sirupy nejen zmírní bolest, ale také terapeutický účinek. Pokud máte bolest v krku, přijde k záchraně doktor Mom nebo Geledix. Je důležité zvolit sirupy, které neobsahují bromhexin..
 • Lízátka, tablety a pastilky nemohou nemoc zcela vyléčit, ale mohou dočasně zmírnit bolest, čímž zmírní celkový stav. Matkám kojenců jsou povoleny takové drogy jako Strepsils, Stop Angin, Septolete. Pro odstranění bolesti je přípustné rozpustit 4-5 pastilek nebo tablet denně (každé 3-4 hodiny).
 • Antiseptické léky přijdou na pomoc, pokud bolest v krku je výsledkem akutních infekcí dýchacích cest. Kojící matky mohou používat chlorhexidin a furatsilin - roztoky těchto léků je třeba kloktat. Tento postup se doporučuje 3x denně. Opláchnutí roztoky výše uvedených léků pomůže zničit patogenní mikroflóru, zmírnit zánět a odstranit bolest.
 • Spreje způsobené místními účinky neovlivní kvalitu mateřského mléka, což znamená, že nepoškodí ani dítě. Během laktace mohou být pro matku použity následující spreje: Hexoral, Ingalipt, Cameton. Doporučuje se používat sprej po každém kloktadle, tj. Třikrát denně.
 • Antipyretika. Mezi povolená antipyretika pro kojící matky patří drogy, jako je Paracetamol a Ibuprofen. Paracetamol pomůže snížit horečku a Ibuprofen zmírňuje zánět.

Můžete se tak sami zbavit bolestí v krku.

Pokud ale týden po zahájení léčby bolest v krku nezmizí a stav kojící matky se nezlepší, pak musíte navštívit lékaře, který ženu vyšetří, provede přesnou diagnózu a předepíše vhodný průběh léčby..

Pokud má žena vysokou tělesnou teplotu, zhoršuje se dýchání a celkový stav se prudce zhoršuje, je lepší to riskovat a zavolat lékaře doma.

Při léčbě by kojící matka měla dodržovat následující doporučení:

 1. 1. Pokračujte v kojení.

Některé matky se mylně domnívají, že byste během nemoci neměli kojit dítě. Někteří lidé si myslí, že mléko se stává méně prospěšné, zatímco jiní věří, že dítě se může během krmení nakazit matkou. Ve skutečnosti je mléko nemocné matky pro dítě naprosto bezpečné a přerušení laktace situaci jen prohloubí: pro matku je to plné následků ve formě mastitidy (zánět mléčných žláz) a laktostázy (stagnace mléka) a pro dítě se riziko infekce pouze zvýší. Skutečnost je taková, že třetí den nemoci tělo kojící matky začne produkovat interferon (přírodní antivirový prostředek) a na šesté protilátky proti nemoci. A zatímco bude kojit, matka bude moci výrazně posílit imunitu svého dítěte, protože protilátky produkované spolu s mlékem obdrží dítě.

Výjimku je třeba učinit, pokud má matka závažnou formu onemocnění a jsou jí předepsány léky, které mohou skutečně poškodit zdraví dítěte. Potom musíte dítě dočasně přenést na krmení umělou směsí a matka bude muset několikrát denně exprimovat mléko, aby nedošlo k spálení a na konci léčby můžete kojit i nadále..

 1. 2. Pijte hodně tekutin.

Pitná tekutina pomůže rychle vyčistit tělo toxinů a zabránit dehydrataci, ke které může dojít v důsledku horečky během nemoci.

 1. 3. Sledujte odpočinek postele.

Samozřejmě, že při péči o kojící dítě je nepravděpodobné, že by matka úplně přešla na odpočinek. Přenesením nemoci „na nohy“ je možné vyvolat její komplikaci, proto je nutné do péče o dítě zapojit i ostatní členy rodiny. A kojící matka musí sama odpočívat, aby se zotavila rychleji. Kromě toho je žádoucí co nejméně zatěžovat hlasivky, aby nedošlo k chrapnutí a neztrácení hlasu.

 1. 4. Noste gázový obvaz a přísně dodržujte osobní hygienu.

Tato opatření chrání dítě a ostatní členy rodiny před infekcí. Gázový obvaz bude chránit před vzdušnými infekcemi. Musí být nošeno před každým kojením. Kojící matka by si měla umýt ruce mýdlem tak často, jak je to jen možné, aby dítě neodměňovalo bakteriemi. Je důležité si umýt ruce mýdlem po každém čištění hlenu..

 1. 5. Je lepší opustit používání kapesníků pro tkáňové tkáně a nahradit je jednorázovými ubrousky..

Po použití musí být okamžitě vyhozen, je nepřijatelné, aby použité kapesníky byly umístěny vedle dětské postele.

 1. 6. Udržujte vlhkost v bytě na správné úrovni. Je důležité dům ventilovat každý den. Pro zvlhčování můžete použít konvenční stříkací pistoli.
 2. 7. Pokud je příčinou bolesti v krku alergická reakce, musí být vyloučeny všechny možné kontakty s alergenem.
 3. 8. Kloktat slanou vodou nebo infuze léčivých bylin..

K přípravě solného roztoku musíte použít převařenou teplou vodu. Na 1 šálek vody potřebujete 1 lžičku soli, 1/2 lžičky jedlé sody a 3 až 3 kapky jódu. Kloktat s výsledným roztokem může být 3-4krát denně. Pro přípravu bylinné infuze je lepší vzít lékárnu heřmánku nebo šalvěje. Bylinná infuze může kloktat každé 3-4 hodiny.

 1. 9. Vyjměte z stravy kořenitá a slaná jídla..

Jíst kořenitá a slaná jídla, jakož i teplá nebo studená jídla, může vést k podráždění krku, což situaci ještě zhorší..

Dodržování těchto opatření přispěje nejen k rychlému uzdravení, ale také minimalizuje pravděpodobnost nakažení dítěte matkou.

Odstranění bolesti v krku u ženy během laktace tedy není tak obtížné, jak se zdá na první pohled. Je důležité řídit se doporučeními lékařů a pravidly užívání drog schválenými pro kojící matky. A pak nepohodlí a bolest zmizí za několik dní.

Jak víte, po porodu, dokud není ženské tělo úplně obnoveno, je velmi citlivý na všechny druhy virů a nachlazení. Pokud má kojící matka bolest v krku, pak je třeba nejprve přemýšlet o tom, jak pomoci, aby nedošlo k poškození dítěte. Existuje mnoho způsobů. Nyní je vezmeme v úvahu.

Kojení Léčba

Jak zacházet s krkem při kojení? K tomuto problému by se mělo přistupovat s velkou odpovědností. Protože mateřské mléko přispívá k rozvoji imunitního systému dítěte, může nesprávná léčba jakéhokoli onemocnění vést k tomu, že prospěšné látky nejen vstupují do malého těla ve sníženém množství, ale mohou dokonce přestat být produkovány přirozeně.

Když bolí hrdlo kojící matky, co se dá léčit a co ne? Nejprve je třeba se poradit s terapeutem, ale v žádném případě to neberte sami, abyste tento problém vyřešili.

Bez ohledu na to, jaké účinné farmaceutické přípravky, jako jsou tablety, léky, spreje, musíte mít na paměti, že se skládají hlavně z chemických prvků, které spolu s mlékem mohou pronikat do těla dítěte. Výsledkem takového ošetření může být:

- výskyt kopřivky různého stupně;

Je také možné, že léky negativně ovlivňují činnost dětských orgánů, jako jsou srdce, ledviny nebo játra.

Pokud má kojící matka bolest v krku a léčba jakýmikoli léky je kontraindikována, co mám dělat? Odpověď je jednoduchá - léčit se odvarem léčivých rostlin. Ale také to může být velmi chyba. I když se rozhodnete pro zotavení pomocí této metody, musíte se poradit s odborníkem.

Ale když má kojící matka bolest v krku, co bych měl udělat, abych nepoškodil dítě? Nejlepší je začít léčbu při nejmenších příznacích. Nejjednodušší a nejlepší možnosti budou:

- použití velkého množství kapaliny;

- vytvoření kolem vás všech nezbytných podmínek pro zotavení.

Oplachování

Oplachování lze připsat nejlepší volbě. Protože nejen pozitivně ovlivňuje sliznici krku a zmírňuje zánět, ale stále nevnikne do krve nebo mléka kojící ženy.

K přípravě řešení, které budete potřebovat;

- 200 mililitrů převařené vody;

- sůl, přednostně moře (1 lžička);

- 2 kapky jódu;

- 0,5 čajové lžičky jedlé sody (to je volitelné).

Mnoho zkušených odborníků doporučuje kloktat jak matkám, tak dětem s furasolem nebo furatsilinomem. Lze je zakoupit ve formě kapaliny, připravené k použití nebo ve formě prášku, tablet a připravit si roztok sami.

Byliny odvarů

Je velmi dobré vypláchnout hrtan pomocí léčivých odvarů. K jejich přípravě budete potřebovat heřmánek, provázek (nebo měsíček).

Efektivní odvar se získá také z těchto bylin:

Tyto složky důkladně promíchejte ve stejných poměrech. Poté musí být 2 polévkové lžíce sbírky naplněny vroucí vodou (500 ml). Je třeba napustit vývar do termosky asi 9 hodin. Opláchněte hrtan třikrát denně, dokud nepohodlí zcela nezmizí.

Samozřejmě je nejlepší tyto výplachy střídat.

Kromě toho bude užitečné udržovat hrdlo v teple, například jej obalit vlněným šátkem.

Lidové léky

Když má kojící matka bolest v krku, můžete se pokusit ho vyléčit lidovými metodami. Nejoblíbenější z nich je vařené mléko. Měl by se přidat malý kousek másla a lžička přírodního medu.

Účinným lékem je přírodní med (1 lžička) s česnekem (jeden hřebíček).

Po celý den můžete žvýkat propolis. V tomto případě však musíte být opatrní. Přestože má tento produkt protizánětlivé, antivirové a antibakteriální vlastnosti, může u dítěte vyvolat alergickou reakci.

Jak zacházet s krkem při kojení? V tomto případě, aby se konečné rozhodnutí, poraďte se s lékařem.

Co dělat, když je v kojící matce rýma a bolest v krku? Chtěl bych poznamenat, že tyto příznaky jsou prvními příznaky virové choroby. Mnoho žen se obává, že během léčby mohou dítě ublížit a že v tomto období je lepší kojit dítě. Ale to je velmi velká chyba. Protože virus vstupuje do těla pár dní před tím, než se projeví. Během této doby se na něj malý organismus plně přizpůsobil. A již posílený imunitní systém se musí vyrovnat sám.

Doporučení

Kojící matka má bolest v krku, horečku, kašel, rýmu - co mám dělat? Pro takové příznaky je třeba dodržovat následující doporučení..

Musíte udělat parní lázně, stejně jako inhalaci. Teplota by měla být snížena antipyretiky, které obsahují paracetamol a mohou se používat během kojení. Rovněž stojí za to vzít takové léky na všechny virové příznaky, které vyřeší kojící ženy..

Musíte pít hodně teplé tekutiny, protože při jakémkoli virovém onemocnění je tělo dehydratováno, což zase negativně ovlivňuje laktaci..

Pokyny pro kojící ženu

Když červené hrdlo kojící matky, co zacházet a co dělat?

 1. Oplachovací procedury každou hodinu.
 2. Zánět hrtanu pomůže zmírnit inhalaci pomocí eukalyptového esenciálního oleje.
 3. Nezbytným nástrojem se také stane mléko s máslem..
 4. Musíte se snažit, aby se příliš neochladilo a nepřestávejte si krk teplým šátkem.
 5. Aby nedošlo k podráždění sliznice, nejezte slané a teplé jídlo.
 6. Snažte se nemluvit velmi hlasitě, abyste nezatěžovali své hlasové akordy.

Jak komunikovat se svým dítětem, když jste nemocní?

Co dělat, když má kojící matka bolest v krku a další příznaky nemoci? V takovém případě byste měli dodržovat některá pravidla:

 1. Protože všechna taková onemocnění jsou nejčastěji přenášena vzduchovými kapičkami, je nejlepší používat obvazy, které je třeba měnit každých pár hodin, protože jsou blízko dítěte..
 2. Zkuste provádět mokré čištění a větrejte místnost tak často, jak je to možné. Takové události mají zabíječský účinek na virové infekce..
 3. Přestože je moje matka nemocná, není třeba chránit dítě před chůzí ve vzduchu. Koneckonců to může udělat i jedna z domácností.
 4. V žádném případě byste neměli přestat kojit. Při nejmenším virovém onemocnění jsou protilátky produkovány v mléce, které chrání dítě před virovou infekcí..

Co vzít z krku při kojení? Nejčastěji se jedná o drogu "Grippferon". Je účinný při léčbě a je povolen u kojících žen..

Následující léky se dokonale vypořádají s bolestmi v krku:

Teplota může být snížena u tablet Paracetamolu a poté, když stoupne o více než 38 stupňů. Před tímto indikátorem se dokonale vypořádá s problémem tření octovým roztokem.

Drogy jako:

S rýmou se doporučují kapky na bázi rostlin - „Pinosol“. A pro zvlhčení sliznice jsou nejvhodnější spreje, na jejichž základě je mořská voda. Například: „Aqua Maris“ nebo „Salin“.

Abychom nepoškodili dítě ani sebe, neberte si neznámé léky ve velkých dávkách.

Rovněž se nedoporučuje překračovat dávku léku předepsanou lékařem. Protože nežádoucí účinky mohou zhoršit zdraví.

Bez ohledu na zvolenou možnost léčby nelze lékařskou radu ignorovat.

Dávejte pozor na sebe!

Takže, kojící matka má bolest v krku. Jak zacházet s takovou malátností? Na první pohled se zdá všechno jednoduché, ale pokud se podíváte z druhé strany, pak to vůbec není pravda. Koneckonců, bezohledné a nesprávné ošetření může poškodit dva organismy.

Za prvé, nemůžete ignorovat počáteční příznaky. Výsledkem může být chronické onemocnění nebo ještě horší vývoj bakteriálních komplikací.

Pokud zvolíte nesprávnou metodu léčby v boji proti nachlazení, pak je velmi pravděpodobné, že to povede nejen ke vzniku alergické reakce u dítěte, ale také k oslabení jeho imunitního systému. Ta je zase plná nemoci dítěte se stejnou nemocí jako matka.

Během kojení dítě dostává všechno, co potřebuje, s mlékem, ale s nejmenším narušením stravy, kterou jeho matka dodržuje, vše ovlivňuje jeho tělo. Při nesprávném zacházení přicházejí užitečné látky ve sníženém množství. Současně je snížena produkce mateřských protilátek, které chrání malé, ještě ne zcela posílené tělo.

Efekty

Pokud ignorujete sebemenší známky bolesti v krku, pak se to může změnit na tyto nemoci:

 • Angina, která se vyznačuje zanícenými a zarudlými mandlími, je možná projevem hnisavého plaku. Také v tomto případě vzhled vysoké teploty.
 • Zánět hrtanu. Vzniká v důsledku podchlazení a může nést virový charakter. Rozšiřuje se do hrtanu, epiglottis a hlasivek. Při nesprávném zacházení přechází do průdušnice a podporuje suchý kašel.
 • Faryngitida (zánět zadní strany krku). Kašel, obvykle suchý, rýma, chrapot v krku a vysoká horečka jsou zde charakteristické. Jeho původ může být jak virový, tak infekční.
 • Kandidóza. Plísňové onemocnění sliznice krku. Vyznačuje se silným svěděním, bublinami na povrchu, erozí, pokrytými tvarohovým povlakem.

Heřmánek může kloktat s kojením. Pokud heřmánkový vývar po vypláchnutí vyplivne a není spolknut, jeho účinné látky nepřecházejí ani do krve, ani do mateřského mléka. Pokud je tedy u gV správné kloktat s heřmánkem, nebudou u matky ani u kojence pozorovány žádné vedlejší účinky.

Projevy alergie na heřmánek u kojící matky. Pokud k tomu dojde, opláchněte heřmánkovým přípravkem..

Ve velmi vzácných případech může být matka alergická na heřmánkový přípravek. Při oplachování se projevuje tím, že se na tvářích objevuje zarudnutí, ve výjimečných případech to zabraňuje nosu. Takový vývoj událostí je možný pouze v situaci, kdy žena nikdy v životě nikdy nepoužila heřmánkový přípravek v jakékoli formě. Pokud dříve kojící matka použila heřmánkové výrobky, může si bezpečně opláchnout krk během kojení..

I když matka má při oplachování takovou mírnou alergii na heřmánek, nebude to mít vliv na stav dítěte, protože žádné složky odvarů nebo infuzí se nedostanou do mateřského mléka..

Nežádoucí účinky jsou možné, pokud se kojíte s heřmánkovým čajem nebo odvarem během kojení a pak polknete samotné řešení. V tomto případě se může vyskytnout projímadlo (zdravé dítě se nešíří, ale pokud má sklon k průjmu, může se to stát), sedativní účinek heřmánku, některé jeho další vlastnosti.

Když se nemůžete kojit s heřmánkem během kojení?

Během kojení nelichte s heřmánkem, abyste nebrali léky předepsané lékařem (zejména pokud jde o anginu a antibiotika nezbytná pro její léčbu). Opláchnutí heřmánkovým odvarem nechrání kojící matku před komplikacemi bolestí v krku, často velmi vážnými a smrtícími. Pokud během nemoci potřebujete brát antibiotika a dočasně přerušit kojení, musíte to udělat.

Podobně nemůžete vypláchnout hrdlo, takže se zjevnými příznaky bolestí v krku (bolest v krku, horečka, nedostatek nachlazení a kašel), nešel k lékaři. Ve všech případech lze výplach použít pouze pro pomocnou symptomatickou terapii, ale je nebezpečné s nimi počítat, aby se vyléčilo onemocnění!

Nezapomeňte, že bolest v krku je příznakem nemoci, jejíž příčina musí být prokázána, aby bylo možné účinně léčit, a že samotná nemoc nepoškozuje zdraví matky ani dítěte.

Kojící matka není jako každá jiná osoba pojištěna proti chronickým a nachlazením. Vážný hlasový stres, chůze v dešti nebo chladu, mokré nohy nebo posezení pod klimatizací v horku vám mohou pomoci s problémy s horním a dolním dýchacím ústrojím - především s krkem.

Jak zacházet s bolestmi v krku, pokud kojíte dítě? Jakýkoli lék přechází do mléka, které musí být krmeno arašídy. Nemůžete nechat nemoc běžet, protože bolest a bolest v krku zasahují do plného života a zánět se může zintenzivnit a jít dolů do dolních dýchacích cest. Jak zacházet s krkem kojící matky? Co lze udělat s nachlazením, aby nedošlo k poškození dítěte a pomohla si?

Je nemožné nechat bolavý krk bez dozoru, protože i mírné sezónní onemocnění se může proměnit v závažné chronické onemocnění. Klíčovou léčebnou podmínkou pro kojící matku je výběr šetrných osvědčených metod a léků

Příčiny bolestí v krku

Obecný název „nachlazení“ znamená obvyklou podchlazení těla. Přispívá k aktivaci virů, které jsou stálými společníky každé osoby. Hypotermie oslabuje imunitní systém, zhoršuje chronické procesy v těle. Existuje několik hlavních nemocí, jejichž hlavním příznakem je bolest v krku:

 1. Angina (angína). Nemoc může nastat v různých formách. Od mírného, ​​se zčervenáním krku a mandlí, po závažné, s tvorbou plaku a výrazným zvýšením tělesné teploty. Angina je nebezpečná, protože se snadno dostane do zápalu plic a způsobuje komplikace na srdci (doporučujeme přečíst: jak účinně léčit anginu kojení?). K léčbě jsou často potřebná antibiotika..
 2. Zánět hrtanu. V dětství je toto onemocnění smrtelné, protože způsobuje významné zúžení hrtanu a udušení. Dospělý trpí laryngitidou se suchým, bolestivým kašlem, chrapotem nebo dočasnou ztrátou hlasu. Léčeny místními a lidovými léky.
 3. Zánět hltanu. Nejčastější možností, která je doprovázena zvýšením lymfatických uzlin, migrénou, letargií, mírným zvýšením teploty. Můžete ho vyléčit stejným způsobem jako laryngitida, aniž byste připojili vážné lékařské dělostřelectvo..
 4. Drozd (kandidóza na sliznici). Drozd v ústech je častější u kojenců než u dospělých. Nemoc je doprovázena bolestmi v krku, suchostí a bílým výbojem sražené konzistence. Kandidóza se určuje v laboratoři - stejně jako její vaginální a střevní formy. Léčba by měla zahrnovat antimykotika, která ničí houbu..

Vlastnosti léčby krku kojící matky

Je velmi obtížné zvolit léčbu pro kojící matku, protože jakékoli léky se dostávají do mléka. U novorozeného dítěte mohou různé chemikálie způsobit dyspepsii, alergie, ospalost nebo extrémní podrážděnost, což může mít za následek nesprávnou funkci všech orgánů. Průběh léčby by měl zvolit zkušený lékař, i když máte najednou bolest v krku. Neléčte sami sebe a nezačínejte nemoc. Nevzdávejte kojení, dokud vaše léčba nezahrnuje pouze místní léky.

Možnosti léčby krku pro kojící matku

Během laktace jsou povoleny pouze některé léky. Nejlepší možností je resorpce cukrovinek a pastilek, opláchnutí bylinkami. Dokonale se vyrovnává s bolestí v krku, heřmánku a měsíčku. Můžete si vzít tinkturu alkoholu. Dalším pomocníkem kojících matek je rozprašovač. Vdechování můžete provádět pomocí normálního solného roztoku - zvlhčuje sliznici a bojuje se zánětem nebo antiseptikem Dekasan. Inhalace nebulizérem je nejnebezpečnějším způsobem pro novorozence, protože v tomto případě drogy nevstoupí do krve, mízy a mléka matky.

Seznam léků úředně schválených lékárníky pro onemocnění hltanu během kojení:

 1. Sprej "Ingalipt." Díky streptocidu, eukalyptu a máty máty se lék vyrovnává s bolestmi v krku způsobenými různými mikroorganismy. Je účinný pro plísňová onemocnění hltanu..
 2. Miramistin. Populární širokospektrální antiseptikum. Pomáhá při bolestech v krku a rýmě (více v článku: Jak zacházet s rýmou během kojení s mámou?).
 3. "Hexoral" (viz také: je možné použít Hexoral kojení?). Aerosol, který bojuje proti celé řadě patogenů. Místní antiseptikum.
 4. Tablety "furacilin". Osvědčený lék na bolest. Rozpusťte 2 tablety ve sklenici vody a kloktejte jejich hrdlem.
 5. Lizobact lízátka (doporučujeme si přečíst: jak aplikovat laktaci Lizobact?). Účinné pastilky zmizely během kojení.

Spray Ingalipt je účinný a snadno použitelný nástroj. Jeho hlavní výhodou je, že lék působí lokálně na nemocné tkáně, obchází trávicí trakt, minimálně vstupuje do krevního řečiště a mateřského mléka

Lidové metody

Máte bolest v krku a začala to teprve nedávno? Opláchněte bylinnou infuzí. Byliny by se měly používat opatrně, protože i při kojení mohou být kontraindikovány. Nejnebezpečnější možností je odvar heřmánku. Změkčuje hrdlo a zmírňuje zánět. Pokud vám lékař dovolil léčit pouze byliny, poznamenejte si několik receptů:

 • Heřmánek, máta, třezalka tečkovaná a marshmallow se mísí ve stejných proporcích (více v článku: může kojící matka pít heřmánku při kojení?). Změří se dvě polévkové lžíce směsi, nalije se do termosky a nalije se vroucí vodou. Aby byla infuze silná, nechte ji celou noc. Kloktat až 4krát denně, dokud nedojde ke zlepšení.
 • Lžička fenykl se nalije vroucí vodou a napouští se půl hodiny. Půl sklenice uvnitř před jídlem. Fenykl pomáhá nejen kojit, ale také bojuje se záněty.
 • Osvědčená v průběhu let metoda zmírnění bolesti a bolesti v krku - lžička sodovky, soli a kapky jódu ve sklenici převařené vody. Ukázalo se, že suspenze má nepříjemnou chuť, ale zánět v krku se rychle odstraní.

V období hepatitidy B můžete mírně propláchnout různé bylinné přípravky, které se prodávají v lékárně. Poplatky, mezi které patří lékořice, šalvěj, heřmánek, měsíček, řada, vám pomohou vyrovnat se s účinky podchlazení, porazí nežádoucí nachlazení, které začíná.

Články O Neplodnosti