Hlavní Výživa

Proč se dívky bojí jíst meloun během těhotenství? Výhody a poškození „pruhovaných bobulí“

Těhotné ženy mají své vlastní vkusové preference. Říkají, že jsou nejčastěji „přitahováni“ k slaným a kyselým jídlům. Ale nikdo nemůže odolat čerstvému, chladnému, šťavnatému, voňavému a sladkému melounu! To je prostě ne každá nastávající matka si dovoluje užívat si tento zdravý bobule.

Omezení stravy předepsaná gynekologem, hororové příběhy od přátel, otoky nohou, stres na ledvinách - to je neúplný seznam důvodů, proč odmítnout sametové maso. Tyto body jsou však dostačující pro pochybnosti o tom, zda je nebo není možné jíst meloun?

Gynekologové se v této záležitosti dosud nedohodli. Někteří tvrdí, že pitný meloun poškozuje těhotnou ženu, zvyšuje otoky a stres na ledviny. Druhý, naopak, v praxi prokazuje svůj pozitivní účinek.

Uvidíme, proč jsou názory lékařů tak odlišné.

Příznivé vlastnosti

Pro těhotné ženy jsou výhody melounu zřejmé: vitaminy, makro- a mikroelementy nezbytné pro růst a vývoj plodu jsou soustředěny v buničině. Jsou to vitaminy A, B1, B2, B6, B9, C, PP. Stejně tak snadno stravitelné uhlohydráty, proteiny, tuky, vlákninu, popel, pektin.

Snad nejdůležitějším prvkem pro nastávající matku je kyselina listová, která se také nachází v melounu. Kyselina listová se podílí na metabolických procesech v těle, urychluje syntézu bílkovin, má pozitivní vliv na krev. Proto je meloun zvláště užitečný v prvním trimestru těhotenství..

Meloun je bohatý na několik přirozenějších stopových prvků - fosfor, draslík, železo a hořčík. Díky tomu je úspěšně předepisován k léčbě a prevenci anémie a kardiovaskulárních chorob.

Denní norma buničiny z melounu je 150 g. To stačí k doplnění zásob hořčíku pro tělo dospělého.

Schopnost buničiny melounu jemně a přirozeně čistit tělo toxinů, toxinů a cholesterolu je způsobena přítomností velkého množství vlákniny a vlhkosti. Diuretická vlastnost „pruhovaného bobule“ pomáhá těhotným ženám zmírnit zátěž ledvin ve druhém a třetím trimestru.

Co je bohaté na šťávu z melounu

Šťáva melounu neobsahuje soli, je bohatá na zásady, fruktózu, karoten. A to je nízkokalorický nápoj: 100 g šťávy z melounu obsahuje 30 kcal.

Mezi příznivé vlastnosti šťávy z melounu patří:

 • čištění močového měchýře a ledvin - přítomnost alkálií neutralizuje kyselinu močovou a vysoký obsah vody v šťávě přispívá k přirozenému mytí orgánů a odstraňování toxinů a bakterií z nich;
 • odstranění tekutiny z těla - šťáva z melounu má močopudný účinek, čímž zmírňuje otoky během těhotenství;
 • léčba artritidy - tento účinek je zajištěn beta-karotenem a vitamínem C;
 • normalizace zažívacího traktu - melounová šťáva vyluhuje toxiny nejen z ledvin, ale i ze střev, chrání je před účinky silných drog a antibiotik.

Přítomnost různých živin a vitamínů mění šťávu z melounu na osvěžující nápoj. Pouze 1 šálek šťávy denně zlepší trávení a urychlí metabolismus.

Meloun šupky a slunečnicová semínka

V lidovém léčitelství se semena melounu používají jako anthelmintika. Toto je také chutné ošetření spolu s dýňovými a slunečnicovými semeny..

Pro ošetření helminthiasis: rozemleté ​​a sušené semínka melounu, přidejte neztučné mléko v poměru 1:10, vezměte 1 šálek směsi na lačný žaludek a 1 šálek více během dne.

Smažená semena melounu se připravují speciální technologií: nejprve smažte semínka, umyjte a vysušte na ručníku a smažte je na suchém pánvi (jako dýňová nebo slunečnicová semínka), když semena ztmavnou, přidejte slanou vodu (1 lžička soli na ¼ šálku vody) a smažte, dokud nezmizí vlhkost. Chutný předkrm poskytován!

Semena melounu obsahují citrulin, aminokyselinu, která se v lidském těle přeměňuje na L-arginin a amoniak. Semena ve velkém množství jsou tedy kontraindikována u lidí s vrozenou citrullinémií - porušení štěpení citrullinky, které je spojeno s procesem tvorby moči.

Používají se také slupky melounu. Z bílé buničiny připravte kandovaný meloun nebo tzv. Meloun marmelády. Na rozdíl od jiných kandovaných plodů, vařené melouny jsou velmi šťavnaté, křupavé, milují je jak dospělí, tak děti.

Meloun a režim pití vody těhotné ženy

Buničina melounu je 90% vody. Gynekologové tuto skutečnost berou v úvahu při jmenování režimu pitné vody. Dříve se věřilo, že pro těhotnou ženu nestačí pít více než 1,5 litru tekutiny denně. Tento objem zahrnuje čistou vodu, čaje, kompoty, první chod, stejně jako vodnaté bobule, ovoce a zeleninu.

Švýcarský lékař Mohopt a jeho kolegové z University of Verne však toto pravidlo popřeli. Podle výsledků jejich studií potřebuje těhotné tělo nejméně 1,5 - 2 litry tekutiny denně. Tento objem navíc nezahrnuje další zdroje vlhkosti (čaj, káva, bobule).

Kontraindikace v pozdním těhotenství

I přes užitečnost „velkého bobule“ by jeho použití nemělo být nadměrné.

Důvody, proč lékaři nedoporučují jíst meloun:

 1. Přítomnost dusičnanů je nejdůležitějším argumentem, který téměř všichni gynekologové dávají. To se však týká pouze vodních melounů, které se objevily v prodeji na začátku léta. Skutečná „melounová“ sezóna začíná ve druhé polovině srpna.
 2. Otok - jak je uvedeno výše, šťáva z melounu pomáhá snížit otok.
 3. Velké ledvinové kameny - diuretický účinek melounu může mít nepříznivý účinek. Kameny ležící v klidu se začnou pohybovat a způsobují ledvinové koliky.
 4. Střevní kolika - někdy vodní meloun způsobuje hromadění plynu a nadýmání. Tento účinek je však způsoben individuální reakcí těla.

Pokud je budoucí matka v dobrém zdravotním stavu a výše uvedené kontraindikace nejsou, bude meloun užitečný pro jakékoli období těhotenství. Hlavní věc je vybrat si ji správně.

Jak vybrat a uložit meloun

Nákup melounů je nejlepší na trzích, kde najdete domácí výrobky..

Pokud si však chcete užít dovážené bobule, dodržujte následující pravidla:

 • vodní melouny by neměly ležet na zemi, mnohem méně v blízkosti vozovky;
 • Nákup melounu, nesouhlasí s tím, že bude řezán, může způsobit otravu (bakterie, které jsou na povrchu zelené slupky, se dostanou dovnitř a aktivně se množí);
 • zvolte bobule pružné na dotek se žlutou nebo oranžovou skvrnou na boku - to je indikátor zralého melounu;
 • znát opatření - je lepší vzít dva vodní melouny o hmotnosti 5 kg, každý než jeden velký, který se za den zhorší, a to i v lednici.

Skladovatelnost melounu je jeden den. Čím déle je řezaný meloun uložen, tím více bakterií se na svém povrchu rozmnoží a vyšší pravděpodobnost otravy i při přirozeném bobulové.

Před použitím meloun důkladně omyjte teplou vodou (nejlépe mýdlem).

Jak zkontrolovat, zda vodní meloun neobsahuje dusičnany

Bohužel, někdy není možné pochopit, co je uvnitř melounu? Má škodlivé dusičnany? Ale lze to určit.

Viditelné znaky:

 • ochablá slupka;
 • při klepání tupý zvuk;
 • přítomnost nepřirozených depresí a poškození;
 • řezaný meloun má maso se žlutými, nikoli bílými žilami;
 • velké množství bílých semen (jistá známka toho, že meloun přirozeně nedozrál).

Existuje další způsob, jak zkontrolovat meloun: ve sklenici studené vody byste měli spustit malý kousek buničiny. Pokud se voda zakalí, není dusičnan. Pokud voda zčervená, jsou zde dusičnany. A čím jasnější kapalina, tím více škodlivých látek v melounu.

Buď zdravý a chutný melouny melounu!

Žít zdravě! Obří bobule. Jak si vybrat meloun, takže všechny prospěšné vlastnosti a vitamíny jdou jen k nám.

Meloun během těhotenství je nebo není možný

Obsah článku

Obsah Škody, omezení a kontraindikace Připravuji chutné melounové pokrmy pro těhotné ženy Melounový máta sorbet Banánový meloun smoothie Salát z melounu a fety

Škody, omezení a kontraindikace

Norma, kterou by měly těhotné ženy dodržovat, je od 200 do 700 g. Přesný ukazatel vypočítá gynekolog, pokud nenalezne důvody pro odmítnutí bobule. Na melounu jsou půstové dny, ale během těhotenství jsou nežádoucí: z těla je odstraněno hodně tekutiny.

Kontraindikace pro použití:

 • Exacerbace peptického vředu a gastritidy s vysokou kyselostí.
 • Nízká aktivita ledvin, tvorba kamenů v nich nebo močový měchýř.
 • Poškození je způsobeno možnou otravou dusičnany, které jsou obsaženy v bobulích. Mohou zpracovat produkt k urychlení růstu..
 • Poruchy trávení, průjem jsou vzácné, ale možné společníky pro přejídání melounu. To je spojeno s vysokým procentem tekutiny v buničině a bakteriích. Při nákupu ovoce nakrájeného v obchodě propadají řezy ze špinavé slupky.
 • Při cukrovce musí ošetřující lékař stanovit normy produktu, vše záleží na typu onemocnění a cukru v krvi.

Vaření lahodných melounů pro těhotné ženy

Kromě stravování pruhovaného bobule v jeho „čisté formě“ z něj můžete připravit zajímavá jídla a učinit těhotné menu nejen užitečným, ale také rozmanitým. Pár jednoduchých receptů pro vás.

Meloun-máta Sorbet

Je velmi snadné vyrobit takový osvěžující dezert:

 • do mísy mixéru vložte 200 gramů buničiny z melounu;
 • přidat 10-12 lístků máty;
 • nastrouhejte citronovou kůru na jemném struhadle, stačí půl lžičky;
 • nasekat všechno;
 • hmotu vložte do plastového kontejneru a na několik hodin odešlete do mrazničky.

Banánový meloun Smoothie

K přípravě budete potřebovat:

 • 1 zralý banán;
 • 100 gramů buničiny melounu bez semen;
 • hrst jahod nebo jiných sezónních bobulí;

Vložte všechny ingredience do mixéru a důkladně vyhlaďte, dokud nebudou hladké. Tento koktejl bude výbornou snídaní a nabije těhotnou ženu energií po celý den.

Meloun a salát Feta

K přípravě lehkého a netriviálního salátu budete potřebovat:

 • plátek melounu (100 g);
 • sýr feta - 50 gramů;
 • pár větví bazalky;
 • 3-4 cherry rajčata;
 • lžíce olivového oleje.

Nakrájejte meloun a fetu na středně velké kostky a třešně nakrájejte na polovinu. Rozdrťte bazalku, roztrhněte ji rukama a ochutnejte salát olejem.

Hot Smažené meloun předkrm

Neobvyklý způsob, jak vařit známý produkt pro každého:

 • rozdělit meloun na desky o tloušťce 1-1,5 centimetru;
 • odstranit přebytečnou šťávu z talířů papírovou utěrkou;
 • plátky melounu položte na horký gril;
 • smažte 2 minuty na každé straně.

Hotový smažený meloun se hodí se sýrem feta nebo mozzarellou.

Mimochodem, melounová dřeň připojená k chrámům může pomoci vyrovnat se s bolestmi hlavy. Všechny těhotné ženy vědí, že v tomto rozhodujícím období života stojí za to minimalizovat užívání léků, takže taková lidová metoda stojí za zmínku.

Je možné meloun během těhotenství

Během melounu můžete jíst meloun, protože obsahuje mnoho užitečných látek:

 • Kyselina listová - esenciální vitamin do 16 týdnů těhotenství, zabraňuje malformacím plodu;
 • Vitamin A - udržuje vlasy a nehty v dobrém stavu. Vitamin A je u velkého počtu těhotných žen kontraindikován, ale pro předávkování melounem je musíte jíst v kilogramech;
 • Vitamin C - posiluje imunitní systém, podporuje kardiovaskulární systém, zabraňuje anémii, pomáhá vstřebávat žlázu;
 • Jód - podporuje štítnou žlázu budoucí matky a dítěte;
 • Vápník a fosfor jsou nezbytné pro správnou tvorbu kostry plodu;
 • Železo - obsahuje velké množství melounu - zabraňuje těhotné anémii;
 • Hořčík je přírodní antispasmodikum, pomáhá srdci, zklidňuje nervový systém;
 • Organické kyseliny - normalizujte trávení;
 • Vlákno - podporuje činnost střev, snižuje hladinu cholesterolu, slouží jako prevence kardiovaskulárních chorob;
 • Pektin - zlepšuje střevní motilitu, je antioxidant, čistí tělo, odstraňuje toxické látky;
 • Beta-karoten - zlepšuje náladu, bojuje se stresovými podmínkami.

Meloun je 92% vody, ve které jsou rozpuštěny živiny. Je to snadno stravitelný produkt, který nezatěžuje gastrointestinální trakt.

Meloun obsahuje málo kalorií - pouze 27 kcal na 100 gramů, takže nepoškozuje těhotné ženy náchylné k nadváhy.

Hodnota melounu v různých časech

Meloun je užitečný při absenci patologií pro budoucí matku a dítě a za předpokladu, že bobule jsou pěstovány bez pomocných složek ve formě dusičnanů. Snižuje krevní tlak, ředí krev, je dodavatelem draslíku a hořčíku.

Kultura melounu je schopna očistit střeva a odstranit příznaky časné toxikózy, zmírnit otoky. Je to užitečné za všech podmínek, ale existují nuance..

Bobule dusičnanu mohou vést k děložnímu tónu a vyvolat předčasné narození nebo ukončení těhotenství. Rovněž snižují množství jeho spotřeby v důsledku diuretického účinku. Budoucí matky již trpí častým nutkáním a plod je jen posiluje. Pokud je vybrána kultura šetrná k životnímu prostředí, bude přínosná v každém z 9 měsíců..

Výhody pro nastávající matky

Pro těhotné ženy jsou důležité nejen harmonické kombinace vitaminových komplexů. Mají své vlastní potřeby, které se při formování stravy berou v úvahu.

Meloun bude užitečný se všemi jeho komponenty. Pečlivě žvýkaná semena budou dodávána s tokoferolem - jedná se o vitamin E, který zlepšuje pružnost krevních cév, sílu vlasů a nehtů. Je také potřebná pro vstřebávání tuků rozpustných v tucích..

Výhoda melounu pro nastávající matky však spočívá v jiném:

Nasytí díky vysokému procentu vody ve složení. Při velkých objemech obsahuje málo kalorií, což ocení těhotná vzpírání.
Užitečné pro toxikózu, protože odplavuje soli z močového systému. Pozitivně ovlivňuje činnost ledvin, játra. Odstraňuje písek a toxiny.
Navzdory vysoké hladině tekutin v buničině zvyšuje množství vitamínu K v krvi.
Draslík reguluje tlak, srdeční frekvenci a budoucí matky si na tyto problémy často stěžují

Jejich tělo zažívá dvojnásobnou zátěž během porodu dítěte, takže meloun se stává důležitou součástí stravy.
Hořčík napomáhá růstu kostí, v nich zůstává 60%. To znamená, že ženy si mohou udržet sílu a krásu svých zubů a nehtů..
Meloun obsahuje kyselinu listovou, ale její procento je velmi malé - 2% denního příjmu

Je však pouze 100 g.
Vitamin B9 je nutný nejen během těhotenství, ale také při jeho plánování. Snižuje riziko předčasnosti, ovlivňuje metabolismus, činnost nervového a kardiovaskulárního systému.

V melounech a tykvích jsou užitečné buničiny a semena, což může být 1 000 kusů na 1 bobule, jakož i kůry. Kandované ovoce se z nich připravuje, které neobsahuje žádné speciální vitamíny, ale potěší budoucího tátu s originální chutí. Těhotné ženy často probudí kulinářský talent.

Bobule je také důležitá v kosmetických maskách. K tomu použijte buničinu zralé kultury. Nosí se rovnoměrně na obličeji. Pokud je pokožka suchá nebo kombinovaná, rozdrtte buničinu přidáním olivového oleje.

Meloun je také považován za hodnotnou náhradu za vysoce kalorické dezerty. Připravují s ním ovocné koktejly, konzervované na zimu. Odborníci na výživu nepovažují konzervaci za užitečnou, ale solené melouny, jako jsou okurky, bojují proti toxikóze a odstraňují touhu po nejedlých kombinacích.

Meloun během těhotenství

Možná, že už nikdy žena nebude sledovat její stravu tolik jako v těch devíti měsících, na kterých závisí zdraví jejího budoucího dítěte. A dokonce i ti, kteří byli lhostejní ke zelenině a ovoci, zkuste s nimi obohatit svou stravu..

Tento přístup je správný - podle doporučení Americké asociace těhotenství by začátečníky měly během dne jíst tři porce čerstvého ovoce. Pojďme zjistit, jestli těhotná žena může jíst meloun, a pokud ano, jaké výhody může přinést.

Co je užitečné pro těhotný meloun

Nestojí to za to odmítnout vzdát se sladké šťavnaté buničiny melounu během těhotenství, pokud je okno na konci srpna nebo září, je čas na skutečné, na slunci vyživované a nikoli na ledě pruhované ledovce. Melouny navíc pomáhají vyrovnat se s mnoha „vedlejšími“ účinky, které se vyskytují během těhotenství:

 • několik plátků melounu se vypořádá s ranním onemocněním a pomůže také s pálením žáhy, které těhotné ženy často trpí;
 • bobule obsahují hodně draslíku a hořčíku, které pomáhají předcházet svalovým křečím, které trápí mnoho žen během třetího trimestru;
 • otok nohou je nepříjemným „bonusem“ pro těhotné ženy. Meloun pomůže vyrovnat se s tímto problémem, protože přispívá k uvolňování přebytečné tekutiny;
 • přírodní antioxidační lykopen pomáhá posilovat imunitu a snižuje pravděpodobnost vzniku hypertenze na polovinu;
 • meloun během těhotenství je dobrý, protože jeho pomocí je tělo nasyceno vlhkostí, která je nezbytná pro včasné a rychlé odstranění toxinů;
 • delikátní problém známý pro všechny kundičky je zácpa, také příležitost k zavedení melounu do vaší stravy;
 • meloun pomůže "opravit" těkavou náladu, protože je přírodní antidepresivum.

Kromě výhod pro vaše tělo má smysl používat pruhované bobule a pro zdraví nenarozeného dítěte:

 • vitamíny (A a C, B6, B1, B2, PP), minerály (draslík, hořčík, vápník, zinek, měď, železo, jód atd.), jakož i organické kyseliny - všechny tyto užitečné látky posilují imunitu plodu, přispívat k rozvoji jeho mozku a orgánů vidění;
 • vysoký obsah stejného lykopenu přispívá ke správnému nitroděložnímu vývoji dítěte.

Pokud mluvíme o tom, zda je meloun škodlivý pro těhotné ženy, pak stojí za zmínku některé kontraindikace pro užívání tohoto přípravku:

Neopírejte se o meloun, pokud jste naštvaní naštvaným žaludkem nebo exacerbací žaludeční choroby;
kolitida je také příležitostí ke snížení spotřeby bobulí;
v případě narušení odtoku moči a přítomnosti ledvinových kamenů by měl být meloun používán velmi opatrně, jako každý produkt, který má močopudný účinek.

Je také důležité, aby znalý člověk, který ví, jak odlišit meloun z dusičnanového melounu od zralého, zdravého ošetření, koupil meloun. V současné době jsou pro vás dusičnany dvakrát škodlivé! Teď to není hřích a požádejte jednoho z příbuzných, aby vyzkoušel nejprve koupený meloun

Můžete hodit kousek buničiny do sklenice čisté vody a zkontrolovat, zda není růžová nebo červená (toto je příležitost hodit nákup v kbelíku). A nezapomeňte si umyjte celý meloun, než jej nakrájíte na plátky (nákup řezaného melounu je přísně zakázán!).

Zjistili jsme, že nejen těhotné ženy mohou jíst meloun, ale také je nutné. Pokud jste „znuděni“, abyste nakrájeli kousek z bobulí, můžete experimentovat v kuchyni, například ochutnávkou šťávy z melounu (zejména pokud vás trápí ranní nevolnost a nedostanete nic do úst), chlazený melounový pyré nebo dokonce salát z melounu s rajčaty ( šoková dávka lykopenu). Nenechte si ujít příležitost opevnit se, protože u zdravé matky - zdravého dítěte!

Zobrazit diskusní vlákno.

Výhody melounu během těhotenství

Meloun je bobule užitečná pro ženské tělo. Téměř 90% tvoří voda, což znamená, že pomáhá udržovat dobrou úroveň hydratace. Dostatečné množství vody v těle pomáhá vyplavovat toxiny z buněk, zabraňuje vzniku bolestí hlavy, zmírňuje depresi a stres.

Džusová šťáva z melounu obsahuje vitamíny A, C, PP, B vitamíny, kyselinu listovou, jakož i hořčík, zinek, draslík, fosfor, jód a železo. Všechny tyto látky jsou pro budoucí dítě jednoduše nezbytné pro správný vývoj orgánů..

Důležitým objevem, který zvýšil hodnotu melounu, byl objev velkého množství lykopenu v něm. Tato látka patří k pigmentům a určuje barvu červeného ovoce, zeleniny a bobulovin. Lykopen je antioxidant a „cestuje“ tělem a bojuje s volnými radikály. Jak víte, volné radikály jsou nepřáteli našeho těla, způsobují poruchy v práci a stávají se příčinou stovek nemocí, které zhoršují kvalitu a snižují délku života.

Stephen Pratt, autor časopisu Superfoods, tvrdí, že minerály v buničině melounu mohou chránit nastávající matku před křečemi lýtkových svalů..

Tento produkt je dietní produkt. Meloun je nízkokalorický bobule (ve 100 gramovém řezu nejvýše 40 kcal) s bohatým obsahem vitamínů a minerálů. Mnoho žen se těší na konec léta na melounovou dietu. V průběhu těhotenství tyto experimenty samozřejmě nejsou povzbuzovány odborníky a mohou způsobit velkou škodu matce i dítěti. Použití melounů v přiměřeném množství však není zakázáno a meloun čerstvý může dokonale doplňovat a diverzifikovat stravu těhotné ženy. Co jiného je užitečné pro těhotný meloun:

 • pruhované bobule obsahuje vlákninu a pektiny, což znamená, že jí budoucí matka zapomene na problémy se střevy;
 • citrulin v buničině melounu v těle se transformuje na arginin - podmíněně nezbytnou aminokyselinu zodpovědnou za produkci růstového hormonu, stimulující imunitní systém;
 • použití melounu v horké sezóně snižuje pravděpodobnost úpalů a přehřátí těla;
 • draslík a hořčík ve složení červených bobulí zabraňuje rozvoji onemocnění srdce a krevních cév;
 • vodní meloun je vynikající diuretikum, které normalizuje fungování močového systému a zmírňuje otoky;
 • plátek melounu může eliminovat pálení žáhy, často trápení těhotných žen.

V roce 2003 byly výsledky studií prezentovány v časopise Gynekologie a porodnictví, podle kterého lze tvrdit, že meloun během těhotenství není jen možný, ale musí být sněden! Skutečností je, že lykopen ve svém složení snižuje pravděpodobnost preeklampsie u těhotných žen o 50%. Preeklampsie je závažný stav, obvykle se projevuje v pozdním těhotenství a je doprovázen edémem, závratě, vysokým krevním tlakem, bolestí v perineu a zvracením..

Aby vaše tělo dostalo dostatek lykopenu, stačí, aby nastávající matka snědla 200 gramový plátek melounu. Je třeba mít na paměti, že použití více než 30 miligramů lykopenu, což je trochu více než kilogram melounu, může vést k trávicím problémům. Toto opatření je velmi důležité.!

Meloun během těhotenství

Mnoho budoucích matek a jejich příbuzných se zajímá o otázku, zda je meloun škodlivý při otoku během těhotenství. Ačkoli její tělo sestává hlavně z vody, přesto pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu z těla. Diuretické vlastnosti bobule již nejsou pochyb.

Je považován za neškodný při edémech různých etiologií: zda jde o porušení kardiovaskulárního nebo močového systému. Použití hraje důležitou roli při čištění jater toxinů, důsledcích užívání různých léků. Jedná se o účinný nástroj v boji proti otokům u těhotných žen..

Meloun lze také připsat spíše užitečným bobulím. Její složení je téměř ideální pro ženu a její nenarozené dítě. V buničině je spousta kyseliny listové, která je často předepisována těhotným ženám. Obsahuje také draslík, hořčík a železo. Další pozitivní vlastností melounu je to, že působí jako antidepresivum, pomáhá při nespavosti, zmírňuje podrážděnost a také udržuje dobrý stav kůže, nehtů a vlasů..

Samozřejmě existují některé kontraindikace: s opatrností by meloun měl být konzumován pro ty, kteří mají v anamnéze diabetes, problémy se zažívacím systémem. Alergická reakce je také občas možná.

Je třeba si uvědomit, že meloun je téměř nekompatibilní s jinými produkty, zejména s mléčnými výrobky, takže je vhodné ho jíst jako samostatné jídlo. Také byste ho neměli jíst na lačný žaludek.

Výhody takových bobulí bohatých na vitamíny, jako je meloun a meloun, jsou však obrovské a u všech těhotných žen se ukáže mírně. Závěr: meloun a meloun během těhotenství je soubor užitečných látek a stopových prvků nezbytných pro zdraví budoucí matky a dítěte.

Díky vysokému obsahu vody a vlákniny se zlepšuje rovnováha voda-sůl, barva pokožky je vyrovnaná, stává se zdravější. Nepřehánějte to však u těch, kteří mají urolitiázu, je diagnostikována cystitida. Nejprve byste se měli poradit s odborníkem, abyste svůj stav nezhoršovali.

Nebezpečí melounů během těhotenství

Mince má obrácenou stranu: pro mnoho jsou vodní melouny spojeny s dusičnany. Buničina z melounu snadno absorbuje škodlivé látky, takže existuje možnost otravy tímto produktem. V případě otravy dusičnany u těhotné ženy se „klasické příznaky“ objevují ve formě zvracení, průjmu, slabosti, zimnice a horečky. Zvracení a průjem vedou k dehydrataci, která způsobuje zahušťování krve a zvýšené riziko trombózy..

Otrava během těhotenství je také nebezpečná, protože škodlivé látky mohou proniknout placentou k dítěti. V těžkých případech malátnosti může u ženy dojít k potratu, takže jakékoli nežádoucí příznaky by měly být důvodem pro návštěvu lékaře!

Kromě toho existují určité podmínky, kdy je použití melounů kontraindikováno. Tyto zahrnují:

 • nemoc ledvin
 • problémy s odtokem moči;
 • kolitida, průjem;
 • přítomnost ledvinových kamenů.

Jak si vybrat dobrý meloun?

Podle odborníků renomované Americké asociace těhotenství by žena v pozici měla jíst 3 porce ovoce denně, což může být snadno meloun. Ale hlavní věc je, že produkt musí být vysoce kvalitní.!

Odpověď na otázku, zda je meloun užitečný pro těhotné ženy, bude pozitivní, pouze pokud bobule neobsahují dusičnany. Jak vybrat dobrý produkt? K tomu vám pomohou následující pokyny:

 • nekupujte červené bobule na přírodních trzích na okraji, tam pohlcují škodlivé látky z výfuku automobilu;
 • nekupujte krájené nebo poražené plody, protože jejich maso může být kontaminováno a škodlivé mikroorganismy se do něj mohou dostat;
 • po klepnutí na kůži bobule by měl být slyšet prázdný zvuk, pokud je tlumený, to znamená obsah dusičnanů;
 • plátky melounu by měly mít heterogenní podobu jako cukrová struktura a jeho hladkost je špatným znakem;
 • žluté velké žíly také označují nekvalitní produkt;
 • nevybírejte příliš velké melouny, množství dusičnanů v nich bude velké.

Nezáleží na tom, jak chcete jíst meloun uprostřed léta, pamatujte, že melouny dozrávají v přírodních podmínkách blíže ke konci srpna, takže „rané“ bobule mohou být nebezpečné. Před jídlem bobule musí být dobře umyt pod tekoucí vodou.

Kalorie, vitamíny, stopové prvky

Meloun původně rostl pouze v Africe, byl považován za dar z nebe, protože je to 90–92% vody. Poté se začal pěstovat v Evropě a později přinesl do Ruska, kde se stal oblíbeným letním bobulím. Nastávající matky to ocení pro svou sladkost a nízký obsah kalorií - od 27 do 38 kcal na 100 g hmotnosti buničiny.

Kultura melounu má další vlastnosti, jako jsou vitamíny a mikro, makrobuňky. V melounu jich je málo, ale procento je slušné:

 • Kyselina askorbová - 7,8% denní normy. Meloun nevyžaduje tepelné zpracování, takže se vitamín C úplně vstřebává. Promývá se vodou a lidské tělo to potřebuje každý den.
 • Pyridoxin nebo vitamin B6 je v množství 4,5% požadované denní dodávky. Je zodpovědný za normální metabolismus, regulaci hmotnosti, zlepšuje funkce jater a ledvin, odstraňuje toxiny.
 • Jsou přítomny další vitaminy této skupiny: riboflavin - 3,3%, thiamin - 2,7%. Jsou zodpovědné za fungování nervového systému, zlepšení mentálních procesů, přenos paměti prostřednictvím genů.
 • Hlavními stopovými prvky jsou draslík (4,4%) a hořčík (3%). Jsou důležité při udržování centrálního nervového systému, normalizaci rovnováhy voda-sůl a při přenosu nervových impulzů..
 • Důležitý stopový prvek pro hematopoézu - železo - je zastoupen v množství 5,6% na 100 g hmotnosti. Při interakci s kyselinou askorbovou a B6 železo podporuje tvorbu červených krvinek a zabraňuje anémii.
 • Vysoké hladiny sacharózy (2 g), fruktózy (4,3 g) a glukózy (2,4 g). Je to díky této kvalitě, že meloun chutná dobře. Ale sladkost nejen stimuluje chuť k jídlu - pomáhá tělu rozkládat bílkoviny a ovlivňuje tvorbu hormonu radosti.
 • Existují také esenciální aminokyseliny - arginin, tryptofan, lysin, valin atd. Jsou nezbytné pro kvalitní spánek, tvorbu svalů, zdravé kosti a nehty, zuby, vlasy.

Vstup do těla ve správné kombinaci, která poskytuje dužinu melounu, esenciální aminokyseliny a vitamíny urychlují metabolismus.

Jak používat

Hlavní věc je vybrat neškodný produkt. Prodejci tvrdí, že by měl být upřednostněn meloun s tmavě žlutou nebo oranžovou barelem o velikosti dlaně. Hovoří o dlouhodobé expozici slunci, což znamená, že k růstu došlo in vivo, bez stimulace dusičnany.

 • Ne největší, ale nejmenší bobule - asi 5-7 kg. Můžete si vzít polovinu, ale je lepší, když se meloun ořízne těsně před prodejem, okamžitě se uzavře místo řezu pomocí přilnavé fólie.
 • Pokud se meloun prodává v souladu s dokumenty. Toto je jediná možnost nákupu zdravého produktu. Nespolehlivá je zaměření na velikost, barvu pruhů, ocas nebo zvuk při klepání. Tato čísla se liší podle stupně..
 • Meloun můžete zkontrolovat na dusičnany snížením části buničiny na sklenici vody. Pokud se bobule rozpustí, voda ztmavne - neexistují žádné dusičnany. Zčervenání vody je jistým znakem chemikálií.

Správné zařazení produktu do stravy znamená jíst mezi hlavními jídly. Pokud chcete jíst s chlebem, zastavte výběr na bílém. Nezpůsobuje kvašení a tvorbu plynu jako hnědý chléb. Ale meloun je lepší jíst bez čehokoli, královský bobule nepotřebuje konkurenci.

Meloun během těhotenství na Diet4Health.ru.

Štěstí, touha, očekávání a dokonce i strach - všechny tyto pocity nevyhnutelně doprovázejí těhotné ženy

A v tomto období je velmi důležité nevzdávat se emocím, ale pamatovat na tu zodpovědnost, která je také její nedílnou součástí. Výživa během těhotenství je jednou z nejdůležitějších podmínek pro úplný vývoj plodu, příznivý průběh těhotenství a jeho výsledek

Normální početí, proces těhotenství a krmení dítěte, jsou přirozené fyziologické procesy, které často nevyžadují zásah lékařů.

Jediné, čemu by budoucí matky měly rozumět, je život a zdraví jejich nenarozeného dítěte, které bude záviset na tom, jak budou jíst 9 měsíců. Někteří si to prostě neuvědomují, proto v budoucnu vznikají vážné problémy s vývojem plodu. Nesprávná a nevyvážená výživa budoucí matky během těhotenství navíc po mnoha letech ovlivní pohodu dítěte. V této době je nejdůležitější pozorovat základy zdravého životního stylu. Téměř všechny se vztahují na těhotenství, i když některé vyžadují drobné změny. Správná výživa během těhotenství je nejdůležitější, protože záleží na tom, co žena jí, jak se bude vyvíjet její dítě.

Například to, zda těhotná žena dostává dostatek bílkovin, závisí na tom, zda dítě stavební materiál chytí.

Proteinová výživa pro těhotné ženy je velmi, velmi důležitá a kromě toho má mnoho produktů nejškodlivější vliv na stav a vývoj dítěte a na blaho matky. Tyto výrobky musí být samozřejmě zlikvidovány.

Má smysl vzít v úvahu jednu důležitou vlastnost: správná výživa v počátečních stadiích těhotenství se bude mírně lišit od stravy těhotné ženy v posledních týdnech.

Argumenty proti

Kromě skutečnosti, že meloun je velkým přínosem pro tělo nastávající matky, existují i ​​jeho kontraindikace. Tyto zahrnují:

 1. Nemoci trávicího traktu. Pokud jsou přítomny, vodní meloun může způsobit fermentaci ve střevech, tvorbu plynu nebo průjem, což je pro těhotnou ženu velmi špatné..
 2. Diabetes nebo problémy s nadváhou se stávají překážkou konzumace melounu. Důvodem je skutečnost, že pruhované bobule mají poměrně vysoký obsah cukru.
 3. Nemoci močových cest, velké ledvinové kameny.


chemicky ošetřené ovoce.

Tyto škodlivé látky jsou schopny proniknout placentou do plodu a mít na ni negativní účinek až do jeho smrti.

Proto, pokud si nejste stoprocentně jisti kvalitou melounu, je lepší se ho zdržet, takže budete chránit sebe i své dítě.

Meloun během těhotenství: je to možné nebo nemožné

Nastávající matka má velké štěstí, pokud druhý trimestr těhotenství spadne na srpen až září. Koneckonců, můžete nasycení těla užitečnými vitamíny a minerály obsaženými v melounu. Použití takového užitečného bobule by však mělo být mírné, protože nadbytek tekutin může vést ke zvýšenému stresu na ledviny..

Je možné jíst meloun během těhotenství

Mnoho nastávajících matek přemýšlí, jestli je možné jíst meloun v období porodu dítěte? Samozřejmě to můžete, i když to potřebujete, pouze pokud je to z vaší zahrady, nebo koupeno od důvěryhodného prodejce, který je nevyrábí chemickými látkami. Dobrý meloun je velké množství vitamínů a minerálů, což je dost pro dva, stejně jako náhrada za dorty, pečivo a jiné sladké dezerty, které se nedoporučují jíst během těhotenství..

Někdy se těhotné ženy obávají jinou otázkou, je možné tuto bobuli jíst s otoky? Na tuto otázku lze odpovědět s důvěrou - ano, může! Ačkoli se skládá prakticky z vody, je schopna z těla odstranit tekutiny, čímž se sníží otok končetin.

Kontraindikaci lze přičíst skutečnosti, že pokud je otok způsoben poruchou funkce ledvin nebo gestózou, je v tomto případě lepší odmítnout léčbu.

Je také kontraindikováno, aby ženy jedly bobule v poloze, pokud mají gastrointestinální problémy. V některých případech může použití melounu ve velkém množství vyvolat průjem, plynatost. U žen, které očekávají dítě, mohou tyto jevy vést ke zvýšení tonusu dělohy.

Výhody melounu pro těhotné ženy

Pokud neexistují žádné problémy s ledvinami, bude mít z melounu užitek, protože meloun obsahuje:

 • vitaminy A, C, E, PP;
 • Vitaminy B1, B2, B6, B9;
 • draslík;
 • sodík;
 • fosfor;
 • kyselina listová;
 • hořčík;
 • popel;
 • pektin;
 • celulóza;
 • žehlička;
 • lykopen;
 • minerální soli.

Lykopen je zodpovědný za červenou barvu bobule, je také užitečným antioxidantem. A minerální soli udržují správnou rovnováhu voda-sůl. Meloun obsahuje také mnoho cukrů, které kromě sladké chuti dokážou také zvýšit náladu a normalizovat spánek..

Lékař může důrazně doporučit jíst dostatek melounů pro určité problémy s játry a ledvinami..

Bobule je zobrazena pro:

 • gastritida s vysokou kyselostí;
 • nemoc žlučníku;
 • hypertenze
 • zácpa.

Také meloun melounu může snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi těhotné ženy, pomoci odstranit písek z ledvin, očistit střeva toxinů, posílit celé tělo. Kromě toho všeho má bobule mírné antipyretické, protizánětlivé a diuretické vlastnosti..

Poškození melounu během těhotenství

Díky mnoha výhodám může plod také v některých případech způsobit poškození těla. Pojďme na to, když:

 • má-li žena v této poloze průjem;
 • tlusté střevo je zanícené;
 • existuje diabetes (včetně gestačního);
 • bobule může být škodlivá, pokud dojde k močení.

Jedním z hlavních důvodů, proč lékaři nedoporučují ženám jíst meloun, je riziko otravy nekvalitní bobulí. Obsah dusičnanů a toxinů může způsobit velkou škodu nejen tělu nastávající matky, ale také dítěti.

Jíst bobule spolu s jinými potravinami způsobí dunění a plyn ve střevech. Proto, aby se zabránilo takovým nepříjemným příznakům, je lepší nejprve jíst bobule a po 30–60 minutách už jíst další jídlo.

Brzy a pozdě meloun

Pokud je bobule pěstována ve vaší vlastní nebo sousední zahradě bez dusičnanů a toxinů, není možné ji použít pouze v brzkém termínu, ale je také nutné, zejména pokud má žena toxikózu. Ale všechno by mělo být s mírou, těhotné ženy smějí jíst 4 plátky 3-5 krát týdně - nic víc.

V posledních měsících těhotenství byste se měli z důvodu velké zátěže orgánů, zejména ledvin, zdržovat konzumace melounu. Pokud opravdu chcete, pak můžete jíst 1-2 kusy jednou nebo dvakrát týdně.

Jak vybrat dobrý a bezpečný meloun

Nákup melounu je třeba brát s velkou odpovědností, aby nedošlo k poškození sebe ani budoucího dítěte. Dobrý a bezpečný meloun si můžete koupit teprve v srpnu, teprve pak začnou zpívat sami, ne pomocí chemikálií.

I když i v hlavní sezóně můžete spadnout do pasti a koupit si nekvalitní produkt. Proto se musíte naučit rozpoznávat „špatné“ vodní melouny očima:

 • při stlačení meloun nepraskne;
 • na slupce jsou důlky nebo praskliny;
 • na buničině jsou žluté žíly;
 • když stisknete meloun, cítíte se měkce.

Kvalitu bobule můžete zkontrolovat pomocí vody, proto hodíme kousek strouhanky do sklenice s tekutinou, a pokud je zabarvená, pak je meloun plněný chemikáliemi.

A nyní se zamyslíme nad tím, jaké zralé, šťavnaté a hlavně bezpečné ovoce by mělo být:

 • když klepnete, vydá tupý zvuk, jako by z duté nádoby;
 • při poměrně silném stlačení se meloun objeví;
 • čím menší je žlutá skvrna na slupce, tím je zralá;
 • je velmi obtížné propíchnout kůži zralého ovoce.

Pokud jsou v řezaných bobulích žluté hrubé žíly, je lepší to hned vyhodit, protože to znamená, že se pěstovalo na dusičnanech. Také, pokud je uprostřed velká prasklina, je to také známka nitrace..

Polovinu konzumovaného ovoce můžete uchovávat pouze v lednici a poté ne více než 18–15 hodin.

Kontraindikace

Aby meloun přinesl tělu výhradně výhody, musíte vědět nejen, jak jej vybrat a uložit, ale také jak ho jíst. Je důležité vědět, že kombinace bobule s hnědým chlebem je nepřijatelná, ale s bílou je to možné.

Ačkoli meloun je velmi užitečným ovocem, při jeho používání existuje ještě několik kontraindikací během očekávání dítěte:

 • nelze použít pro přecitlivělost nebo individuální nesnášenlivost;
 • s některými střevními chorobami;
 • s problémy s močením (přetížení);
 • s velkou péčí musíte jíst bobule, pokud existuje tendence k nadýmání.

Pro nastávající matky je důležité si pamatovat, že od okamžiku početí jsou odpovědné nejen za svůj život, ale také za zdraví dítěte. Navzdory skutečnosti, že meloun je velmi užitečný, musíte jej před použitím konzultovat s lékařem, abyste se vyhnuli nepříjemným následkům.

Mohou těhotné ženy jíst meloun?

Skutečnost, že ženy v pozici se zvláštní pozorností na jejich stravu, není překvapující. Ve skutečnosti v době očekávání dítěte nesou odpovědnost nejen za vlastní pohodu a zdraví, ale také za vývoj dítěte. Ale protože doporučení pro konzumaci více zeleniny a ovoce jsou obecně pochopitelná, stále je však třeba vyjasnit. Dámy mají často otázku, zda je možné, aby nastávající matky jedly melouny a zda velké a sladké bobule porodí dítě.

Složení a vlastnosti

Meloun je velký bobule, která, bohužel, se nemůže pochlubit velkým seznamem vitamínů a minerálů v něm obsažených. Většinou je maso melounu voda a cukr. V melounu je spousta. Množství cukrů dosahuje 13%. Jedná se o fruktózu, sacharózu a glukózu..

Navíc bobule zrající na melounu má minimální množství sacharózy, která se hromadí během skladování bobule.

Pektin v buničině méně než 1%, stejné množství proteinu. Existuje malé množství vápníku, sodíku, draslíku, fosforu a železa. Mezi vitaminy v kompozici je třeba poznamenat přítomnost kyseliny askorbové a kyseliny listové, karotenu. 100 g buničiny obsahuje asi 39 kalorií.

Je třeba říci, že vodní melouny jsou zahrnuty do čestného seznamu přírodních darů s léčivými vlastnostmi: její kůry, dužina a semena se ve farmakologii používají jako suroviny.

Je také ceněna pro své diuretické vlastnosti. A kromě toho mají melouny mírné choleretické, protizánětlivé, antipyretické, projímadlo a obecné tonické vlastnosti.

Melouny můžete jíst pro těhotné ženy, ale berte v úvahu pouze skutečnost, že bobule má na jejich tělo stejný účinek jako na těhotné ženy. Proto je během těhotenství velmi důležité dodržovat pravidla pro používání tohoto bobule, abyste nepoškodili sebe a dítě..

Výhoda

Přes vysoký obsah minerálů má složení melounu pozitivní vliv na hematopoézu. Železo, sodík, draslík a fosfor v kombinaci s velkým množstvím vody ve složení je skvělý způsob, jak obnovit rovnováhu voda-sůl během dehydratace, během tepla.

Pro ženy s těžkou toxikózou v raných stádiích, doprovázenou zvracením, bude užitečné kompenzovat ztrátu tekutin a solí kouskem zralého melounu.

Maso z melounu normalizuje trávení, zabraňuje jemnějšímu a jemnějšímu průchodu potravy trávicím traktem.

To je vynikající prevence zácpy, hemoroidů, které mnoho nastávajících matek trpí ve 2-3 trimestru, v pozdějších fázích.

V posledním období ve třetím trimestru mnoho žen trpí anémií s nedostatkem železa, dokonce se nazývá fyziologická anémie těhotných žen. A zde může být užitečný meloun - často se používá v klinické výživě s anémií. Bobule je zvláště vhodná pro ženy s onemocněním srdce a cév, ředí krev, zabraňuje trombóze, křečovým žilám.

Všechny ženy blíž k narození mají silnější krev. Tento mechanismus byl vynalezen přírodou, takže nedochází k žádné velké ztrátě krve při porodu. U žen s vaskulárními problémy as predispozicí k trombóze však mohou docházet k závažným stavům, včetně fatálního tromboembolismu. Doporučuje se jíst melouny pro prevenci..

Často dochází k zánětu močových cest u těhotných žen v důsledku přirozeného snížení imunity. Meloun bude příjemným lékem a účinným diuretikem v případě cystitidy a otoků. Močení bude častější, zvyšuje se množství moči.

To pomůže zbavit se otoků a patologického přírůstku hmotnosti a také přispěje k zotavení při komplexní léčbě cystitidy, pyelonefritidy, diurézy kyseliny močové.

Cukr, voda a glukóza - to je to, co je potřeba pro játra budoucí matky. Pokud tedy dojde k problému s tímto orgánem, důrazně se doporučuje přidat do stravy velkou sladkou bobuli..

Pokud žena onemocní a má vysokou horečku, šťáva z melounu pomůže snížit horečku. Nejedná se pouze o tekutinu, ale o tekutinu, ve které se základní minerály a vitaminy shromažďují velmi vyváženým způsobem, což pomůže snížit intenzitu horečky a eliminovat acidózu..

V časných stádiích prvního trimestru, pokud trpí nevolností, malé kousky melounu pomohou zmírnit nepříjemné symptomy. A meloun kdykoli stimuluje chuť k jídlu, zlepšuje náladu a spánek, pokud ovšem samozřejmě není velké množství buničiny bezprostředně před spaním. V tomto případě vám diuretický účinek jednoduše nedovolí spát a nutí těhotnou ženu, aby znovu a znovu běžela na záchod.

Možné poškození

Buničina melounu má vlastnost snadno absorbovat dusičnany, dusíkaté sloučeniny, které se používají ke zpracování melounů pro jejich rychlejší zrání. Motivy producentů jsou jasné: čím dříve začnou melouny prodávat, tím větší zisk získají, protože lidé, kteří touží po zimě a na jaře, se rádi rozplývají na velkých a sladkých bobulích.

Pro těhotné ženy je lepší zdržet se prvních melounů, aby se vyloučila i samotná pravděpodobnost otravy. Toto pravidlo platí pro 1 trimestr a pro další dva.

Nejlepší čas na nákup melounu je konec července a později. Ještě lépe, buďte v bezpečí a počkejte do srpna.

Právě v melounu začaly dozrávat plody pěstované bez použití hnojiv.

Škody mohou způsobit nejen samotný meloun, ale také jeho množství. Pokud budete jíst příliš mnoho buničiny, můžete vyvolat nadměrné zatížení ledvin, které u těhotných žen již pracuje pro dvě. A otok, kterého jsem se chtěl zbavit, naopak vzroste.

Příliš mnoho lahůdek z melounu může způsobit průjem, který je stejně jako zácpa v době čekání na dítě nežádoucí.

V pozdějších stádiích by mělo být množství spotřebovaného produktu sníženo, aby se podpořily ledviny a nezpůsobila akumulace tekutin v mezibuněčném prostoru.

Některé ženy nemohou jíst tyto bobule. Nejprve mluvíme o ženách se sklonem k průjmu, trpících syndromem dráždivého tračníku. U urolitiázy je také vhodné se zdržet konzumace tohoto produktu. Ostré břemeno na ledvinách může způsobit oddělení kamene a zablokování močovodu, což může vyžadovat vážnou operaci.

Bobule se také nedoporučuje u žen s diabetem. Ale v případech, kdy je porucha metabolismu uhlohydrátů dobře regulována a napravena, může lékař samostatně vyřešit produkt v malém množství. U gestačního diabetu je přípustné malé množství buničiny z melounu přísně se znalostí a souhlasem ošetřujícího lékaře..

V jiných případech je meloun nejen hoden, ale je také nezbytný v prvním trimestru v raných stádiích, ve druhém a třetím.

Podmínky použití

Aby meloun nebyl škodlivý, ale nesmírně užitečný, naučte se, jak si vybrat správné bobule.

Jedovatý a potenciálně nebezpečný dusičnanový plod lze odlišit od dobrého kombinací následujících příznaků:

 • Pokud klepete na meloun svými klouby, dusičnan vydává tupý zvuk;
 • Pokud stlačíte bobule, dusičnany nikdy neprasknou, zdá se, že při stlačení je měkčí;
 • v této souvislosti je meloun dusičnanu vždy barevný, hladký, téměř standardní a normální ovoce se nemůže chlubit vnitřní částí, která je dokonce v konzistenci a barvě;
 • škodlivý meloun má drť v drsnosti a nažloutlé pruhy a dobrý je lehký a něžný.

Pokud máte pochybnosti, nakrájejte malý kousek a vložte do nádoby s vodou. Pokud voda zčervená, pak je to dusičnanový bobule, neměla by se jíst.

Nebezpečné jsou nejen chemické bobule, ale také příliš zralé vodní melouny, ve kterých se kolonie bakterií již množí v plném proudu. Takové melouny se snadno kupují, pokud se prodávají v žáru. Věnujte pozornost prasklinám, narušení integrity pláště. Odmítají koupit meloun, který je prodejci dříve rozřezán na poloviny.

Před jídlem umyjte bobule důkladně pod tekoucí vodou. Plátky melounu skladujte pouze v lednici, ne více než jeden den.

Více se dozvíte, jak zkontrolovat kvalitu melounu sledováním následujícího videa.

Co dělat v případě otravy?

Otrava je indikována pocitem silné slabosti, bolesti hlavy, průjmu, zvracení, celkové intoxikace a někdy i vzestupem teploty. V „zajímavé poloze“ nemůžete riskovat, takže okamžitě zavolejte sanitku a jděte do nemocnice, kde dostanete neodkladnou detoxikační terapeutickou péči.

Pamatujte, že otrava je zvláště nebezpečná v raných stádiích až 13 týdnů a po dobu 27 až 37 týdnů, protože není vyloučen potrat nebo předčasný porod..

Před přijetím lékařů se pokuste co nejvíce uvolnit žaludek zbytků nebezpečných potravin. Pijte hodně čisté vody, zkuste stimulovat zvracení, opláchněte žaludek.

Neužívejte žádné léky, než je vyšetříte odborníkem..

Jak to je?

Nejprve musíte tento problém projednat se svým lékařem. Pouze odborník, který vás sleduje, přesně ví, kolik šťavnatých a sladkých bobulí vám neublíží a nebude mít z toho prospěch.

Odborníci na výživu doporučují těhotným ženám jíst meloun odděleně od jiných potravin, nekombinovat ho s jiným ovocem, nezasekávat maso plátky černého nebo bílého chleba, jak mnoho lidí ráda dělá.

Nejlepší je vyrobit melounové občerstvení, které se místo odpoledního občerstvení nebo oběda zavádí jako samostatné jídlo. Nejezte bobule před spaním - může to narušit a ráno způsobit silné otoky nohou a obličeje.

Za optimální množství se považuje 300-600 gramů produktu na příjem. Ale toto množství může být příliš velké pro ženy s preeklampsií a sklonem k otoku, ale protože je stále lepší dbát rady svého lékaře.

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Články O Neplodnosti