Hlavní Analýzy

Jak malovat dřevěnou postýlku

Rodiče, kteří chtějí malovat dětskou postýlku vlastníma rukama, se určitě pokusí přijmout preventivní opatření a nebudou používat škodlivé materiály.

Dětská postýlka musí být vybírána nejen v závislosti na barvě. Barva musí být vždy šetrná k životnímu prostředí, bez toxických materiálů. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že dítě může chtít okusovat kolébku, proto by měla být zvláštní pozornost věnována bezpečnosti barvy.

Jakou barvu si vybrat

Důležitým bodem je výběr barvy. Kvalitní povlak se získá za použití mnoha různých moderních barev. Je však lepší vyzkoušet barvu na malém kousku dřeva při koupi dokončovací směsi v obchodě. Pak si můžete jasněji představit, jaký bude výsledek po obarvení nábytku.

Existuje mnoho druhů barev na prodej, které jsou speciálně navrženy pro barvení dětského nábytku. Neobsahují olovo a neexistují žádné další toxické materiály. Takové barvy lze zakoupit v železářství nebo stavebnictví, na trhu..

Dřevo, které má být ošetřeno takovou barvou, by mělo být hladké, bez otřepů a neměly by se také vyhýbat ostrým hranám..

Dětská postýlka

Bez ohledu na to, zda je nová postýlka natřena nebo stará natřena, musí být povrch připraven k práci. Před opětovným nasazením postýlky je nutné vyčistit starý nátěr. Existují také takové moderní barvy, laky, které lze jednoduše aplikovat na předchozí vrstvu. Pokud však zvolíte obvyklé složení, povrch by měl být ošetřen tak, aby se zcela odstranily zbytky starého materiálu. Broušení by mělo být provedeno brusným papírem, po dokončení práce odstraňte prach čistou hadříkem. To pomůže vyrovnat vrstvu barvy, bude ležet čistěji a produkt se ukáže jako velmi krásný..

K práci potřebujete váleček, houbu a kartáč. Pro velké plochy použijte váleček. Je vhodné malovat sloupy a tyče postýlky štětcem. Houba je vhodná pro malé části. Můžete si koupit barvu v aerosolovém balení a provést malování postřikem, ale tato technika je dobrá pouze pro rovnoměrné pozadí. Navíc se zvyšuje spotřeba barvy..

Během barvení je třeba dbát na to, aby se kapky barvy neshromažďovaly na nevhodných místech. Za tímto účelem nenasahujte najednou velké množství barvy na váleček nebo kartáč.

Po zabarvení použijte hadr nebo brusný papír k procházce po všech okrajích, kde by se mohla nahromadit barva, zejména ve spodní části postýlky..

Pokud se má postel plánovat nejen k malování, ale také k malování, je lepší povrch po leštění natřít. Základní nátěr může být na bázi oleje, latexu nebo vody. Ropná základna bude spolehlivější, ale vůně z ní může být silná.

Co pokrývají kolébky?

Používáte zastaralý prohlížeč. Tento a další weby se na něm nemusí zobrazit správně..
Musíte aktualizovat svůj prohlížeč nebo zkusit použít jiný.

Zúčastněte se kronik příměstské izolace s FORUMHOUSE

Sedět doma mimo město je v pohodě: na svém webu můžete chodit, jak jen chcete, a to bez následků, a také můžete provádět opravy, třídit trosky v podkroví, starat se o zahradu, uspořádat zahradu, vyrobit dílnu, postavit bunkr v případě apokalypsy, která se jí líbí. Jsme si jisti, že mnoho z vás bude mít během karantény seznam úspěchů a opravdu chceme, abyste je sdíleli, podporovali a inspirovali členy fóra..

Zúčastněte se našeho projektu „Sedět doma“ a jako dárek můžete získat výkonnou akumulátorovou pilu!

Jak malovat dřevěnou postýlku?

Podíl na sociálních sítích. sítě:

Jak malovat dřevěnou postýlku? - Tato otázka se obává všech rodičů, kteří se setkali s tímto problémem. Rodiče jsou tímto problémem často zmateni, když se rozhodnou aktualizovat lakování na dětském nábytku. To může být jednoduše způsobeno přirozeným opotřebením materiálů v průběhu času nebo v případě mechanického poškození. Dnes zjistíme, kterou barvu zvolit, jak provést všechny potřebné kroky, které produkty jsou bezpečné pro zdraví vašeho dítěte.

Zahrnuje dětský nábytek

Před vyřešením problému, jak natřít dřevěnou postel, je nutné zvolit ten správný lakovací produkt. Hlavní podmínkou je volba takového nástroje, který by nepoškozoval zdraví dítěte. Níže uvádíme několik tipů na výběr materiálů pro vnější transformaci dětského nábytku.

Tipy pro zakrytí nábytku v dětském pokoji:

 • Složení barvy a laku by nemělo obsahovat škodlivé látky, protože se vypařují do vzduchu a mohou mít nepříznivý vliv na zdraví dítěte. Dítě může mít svědění kůže, podráždění nosní sliznice nebo kašel.
 • Barvy nesmějí obsahovat soli těžkých kovů, škodlivé organické látky, toxické chemikálie a toxické oxidy.
 • Rozhodněte se pro produkt na vodní bázi, na vodní bázi, bez barev. Nepoužívejte fenol, xylen nebo toluen.
 • Vezměte prosím na vědomí, že materiál musí být nehořlavý..
 • Barva by měla být charakterizována elasticitou a odolností proti opotřebení, protože veškerý dětský nábytek musí být často otřen hadříkem několikrát denně hadrem.
 • Podle estetických charakteristik je lepší dávat přednost jasným nasyceným barvám - takový nábytek potěší děti více.

Důležité! Při rozhodování o tom, jakou barvu malovat jesličku a nákup laku, stojí za to zkontrolovat bezpečnostní certifikáty pro tento nástroj od prodávajícího. To je vaše právo, ale při kontrole si budete jisti kvalitou produktů..

Základní materiály pro malování dětského nábytku a jejich výhody

Jak jsme psali výše, je nejlepší dát přednost vodním barvám a lakům nebo výrobkům vyrobeným z přírodních olejů.

Materiály použité pro malování:

 • Akrylové a latexové barvy určené k pokrytí dřeva:
 • nábytek z akrylového polyuretanu;
 • smalt na bázi akrylu;
 • potápění;
 • olejový vosk.

Pojďme studovat každý materiál podrobněji.

Akrylové a latexové barvy - výhody:

 • bezpečné pro tělo;
 • dokonalá kvalita nátěru;
 • bohatý výběr nasycených barev;
 • silný a flexibilní povrchový film.

Akryl-polyuretanová barva - výhody:

 • vysoká síla;
 • dlouhodobé používání;
 • odolný proti poškození;
 • voděodolný
 • velký výběr barev.

Akrylová smalt

Tento lak se stal bezpečným prostředkem pro zdraví dítěte. Rodiče ve vysoké poptávce.

Potápění a olejový vosk

Tyto typy barev jsou vyráběny na různých podkladech. Jsou však žádáni, protože odpuzují vodu, jsou odolné vůči poškození a jsou absolutně bezpečné..

Důležité! Všechny barvy, o kterých jsme mluvili, splňují všechny bezpečnostní certifikáty a jsou skvělé pro rozhodování o tom, jaké barvy malovat. Vzhledem k velkému počtu testů, které pravidelně absolvují, jsou však jejich náklady nadprůměrné.

Doma natíráme postýlku

K malování postýlky vlastními rukama budete potřebovat:

Důležité! Při procesu barvení je vhodné zajistit, aby barva ležela v silné vrstvě a nestála na jednom místě. Za tímto účelem nenasahujte na pracovní nástroj velké množství barvy.

Pokyny pro malování postele rukama:

 1. Vyjmeme matraci z postýlky a všechny další věci, které na ní byly.
 2. V dobře větrané místnosti bereme atribut dětského nábytku.
 3. Pokud je starý nátěr, musí být odstraněn. K provedení této akce budete potřebovat špachtli, brusku s kovovou tryskou ve formě kartáče a stavební fén.
 4. Pomocí smirkového jemně zrnitého papíru je nutné vyčistit celý povrch, který chcete malovat. Pro velké plochy byste měli pro leštění povrchů použít vrták se speciální tryskou..
 5. Odstraňte prach z vyčištěné postýlky.
 6. Malé části, které nevyžadují zbarvení, se omyjí mýdlovou vodou a vodou. Drain.
 7. Všechny povrchy ošetřujeme skvrnou.
 8. Čekáme, až se postýlka úplně vyschne..
 9. Dává to dohromady.
 10. Naneste barvu na všechny povrchy. Tato akce musí být provedena ve dvou fázích..
 11. V místě, kde se nahromadily kapky barvy, jemně otřete brusným papírem nebo hadříkem.
 12. Vyložíme postel na ulici nebo na balkón a necháme ji úplně uschnout..

Důležité! Při rozhodování o tom, jak natřít dřevěnou postel, můžete po odstranění staré vrstvy aplikovat speciální základní nátěr. Tento nástroj odstraní trhliny, čipy, škrábance a další nepravidelnosti.

Doporučení

Pokud uvažujete o malování postýlky vlastníma rukama, pak můžete atribut dětského nábytku vyrobit svými vlastními rukama nejen stejné barvy, ale také použít různé odstíny. Ukažte svou fantazii a vytvořte svou dětskou postýlku jedinečnou.

Tipy pro malování:

 • Pokud se vaše dítě ještě nenarodilo, ale plánuje se, že se objeví, doporučuje se malovat postýlku tři týdny před stanoveným datem. V takovém případě odstraníte všechny vady a učiníte dětský nábytek krásným..
 • V případě, že se nátěr odloupl, je nutné odstranit starý nátěr rozpouštědly a brusným papírem a znovu natřít nábytek.
 • Je možné použít aerosolové barvy. Poté musí být obraz proveden na ulici ve speciálním oblečení, které ochrání vaše tělo.
 • Sledujte malovaný produkt. Prach se nesmí dostat na povrch, medvědi a další hmyz si sednou.
 • Sušení nábytku bude trvat asi osm hodin..
na obsah ↑

Stock záběry

S pomocí našich tipů můžete malovat postýlku vlastníma rukama. Když děláte práci sami, vaše postel bude nejkrásnější, namočená laskáním a péčí.

Jak si vybrat lak na dětský nábytek

Co je lak? Toto je speciální řešení, které se skládá z pryskyřic. Rozlišujte mezi alkoholem, olejem, vodním lakem, nitro lakem. Složení alkoholu má velmi estetický vzhled, dává maximální lesk. Zasychá docela dlouho (až 2 hodiny), není odolný vůči vlhkosti.

Někdy dospějí rodiče k závěru, že dětský nábytek je třeba lakovat. Jak zvolit správný lak tak, aby byl ideální pro křehké tělo dítěte? Na čem by mělo být při výběru? Mnoho otázek, které musíte hledat odpovědi na chvíli. Toto téma podrobně probereme..

Lak a dětský nábytek

Co je lak? Toto je speciální řešení, které se skládá z pryskyřic. Rozlišujte mezi alkoholem, olejem, vodním lakem, nitro lakem. Složení alkoholu má velmi estetický vzhled, dává maximální lesk. Zasychá docela dlouho (až 2 hodiny), není odolný vůči vlhkosti.

Olejová verze laků zasychá po velmi dlouhou dobu (více než jeden den) a má vynikající hydrofobitu.

Nitro laky také dokonale chrání před vlhkostí, rychle schnou (maximální hodina). Vysoce hořlavý. Nitro potažené předměty se nesmí žvýkat. Jeho složení nevypouští toxické látky do životního prostředí..

Nejvýznamnější jsou barvy a laky vyráběné v Rusku, Finsku, Německu.

Bezpečnost. Lak na dětský nábytek

Je však lepší dát přednost různým řešením na vodní bázi. Lak na vodní bázi se bojí kapaliny. Pokud je dítě dostatečně staré a elegantní, můžete ho použít. V tomto případě však nelze takový povrch nazvat praktickým..

V dávných sovětských dobách neexistovala žádná zvláštní volba pro zakrytí nábytku. Obvykle je vybrán mezi lakem a voskem. V dnešní době je řada laků velmi různorodá. V poslední době se na trhu objevila nábytková kompozice bez zápachu. Má ale také několik výhod, protože uvolňuje toxiny. Proto by tento vynález neměl být pro děti přijat.

Při výběru barev a laků pro nábytek v dětském pokoji existuje několik bodů:

 • Nekupujte laky na vodní bázi. Nejsou praktické.
 • Je nežádoucí pořizovat nitro-laky pro malé děti, protože snadno se zapálí.

Nejspolehlivější lak na dětský nábytek má akrylové složení nebo jeho olejový ekvivalent. Dlouho zasychá, ale jsou velmi spolehlivé a praktické..

Akrylová kompozice je zcela netoxická. Má mnoho pozitivních vlastností:

 • průhledný
 • odolný vůči ultrafialovému světlu;
 • nevydává nepříjemné pachy;
 • povrch je odolný a odolný proti mechanickému poškození (takový lak se nebojí štěpků nebo poškození).

Výsledek správného použití takového laku na 5 +, ale pouze za předpokladu, že jsou splněny podmínky fázování a aplikace. Pokud je vše hotové správně, nábytek potěší vás i děti s vynikajícím vzhledem po dlouhou dobu. Proto si předem přečtěte správnost jeho aplikace..

Čemu musíte věnovat pozornost

Prozkoumejte sklenici. Pokud má logo standardu EN71, jedná se o další plus. Takový materiál prošel certifikací.

A znovu prozkoumáme sklenici nebo dokumentaci, na které by měl být certifikát DIN registrován, pokud jsou taková čísla k dispozici, pak je produkt odolný vůči potu a slinám. Lze jej tedy použít na zakrytí postýlky (je dobře známo, že děti jsou milovníky okusování, zejména jejich postýlky).

Čteme složení - přítomnost sušicích látek, ricinového oleje, kalafuny, mikrovosků naznačuje ekologickou šetrnost kompozice. Lak na dětský nábytek by měl být nejblíže přírodnímu produktu.

Nezapomeňte, že někdy můžete obejít i bez laku. Například někdy jsou postele pokryty speciálním voskem. Vosk se obvykle mísí s oleji v určitých poměrech. Takový povlak má také mnoho výhod. Obvykle se však používá v továrně a zřídka doma..

Koupit lak na dětský nábytek. Koupit v Moskvě a dodání do regionů

Na základě našich rozsáhlých zkušeností jsme vybrali pokročilé technologie a zkušenosti odborníků v oblasti nanášení barev a laků od několika společností..

V případě všech technických problémů se můžete obrátit na naše specialisty, kteří se vám pokusí poradit co nejúplněji. Chcete-li zjistit cenu laku, zavolejte na náš vícekanálový telefon v Moskvě: +7 (495) 984-50-50. Odesláním zprávy na naši e-mailovou adresu vás žádáme, abyste zanechali poznámku k předmětu dopisu o přijetí technické rady s uvedením telefonního čísla a kontaktních informací. Po vyřešení problému vás bude kontaktovat odborný technolog.

Jak malovat postýlku ze dřeva?

Jak namalovat postýlku pro novorozence: výběr bezpečné vrstvy pro obnovu staré dřevěné postele

Proč malovat postýlku? Každá rodina má na tuto otázku vlastní odpověď. Někdo má na zuby zuby, někdo se pokouší vytvořit jasnou náladu v dětském pokoji nebo chce obnovit zděděný nábytek. Jediná věc si plete - nebezpečí lakování pro zdraví dítěte. V současné době tento problém řešíme, protože pro aktualizaci interiéru existují netoxické barvy. S výhradou technologie barvení pomůžou obnovit lůžko během několika dní..

Co výrobci natírají cots?

Laky na vodní bázi používané při výrobě nemají štiplavý zápach, jsou příjemné na dotek a umožňují obdivovat vzor přírodního dřeva. Bojí se chemických přípravků, takže je stačí každodenně otřít vlhkým hadříkem. Je důležité, aby povlak neobsahoval nebezpečný olovo a formaldehyd (to je uvedeno v osvědčeních o shodě s kvalitou).

Jak malovat postýlku doma?

Má smysl malovat dětskou postýlku, pokud to není nové, protože v době nákupu si můžete zakoupit nábytek v dětském pokoji pro téměř jakékoli barevné schéma. Pro práci je důležité zvolit netoxické barvy, dodržovat bezpečnostní opatření. Je nežádoucí, aby nastávající matka nezávisle aktualizovala pokrytí. K tomu by měli být přitahováni blízcí lidé..

U dětského nábytku je nutné barvu pečlivě zvolit, protože musí splňovat všechny bezpečnostní parametry a nesmí obsahovat nebezpečné sloučeniny

Jak malovat postýlku? Při výběru materiálů je důležité se zaměřit nejen na požadovaný odstín, ale také na úplnou bezpečnost novorozenců (viz také: video a lekce o pletacích botách pro novorozence s pletacími jehlami). Neměly by obsahovat toxická rozpouštědla, jedovaté oxidy, těkavé chemické sloučeniny, soli těžkých kovů a jiné škodlivé nečistoty. Následující typy barev splňují tyto požadavky:

 1. Akryl na vodní bázi. Odolný vůči opotřebení, snadno ovladatelný, nezničený neustálým čištěním. Jejich cena je však poměrně vysoká..
 2. Nitro barvy. Vytvořte odolný nehořlavý povlak. Rychle suchý, nemá výrazný zápach, má nízkou cenu za malování 1 m2.
 3. Vodní emulze. Netoxický, lehce a hustě zakrytý nábytek, bez zápachu, dokáže uzavřít trhliny do hloubky 1 - 2 mm, vydrží až 5 let.
 4. Voskové oleje. Vytvářejí bezchybný povlak díky kvalitnímu složení. Oleje jsou absorbovány do dřeva a vosk vytváří vnější vodoodpudivý povlak. Jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady.

Je možné doma zakrýt postýlku lakem?

Nejoblíbenější barva, kterou rodiče dávají přednost malování dětského nábytku - krémová, hnědá, růžová, modrá. Mnoho z nich však chce pouze zdůraznit přirozenou strukturu dřeva a chránit ji před negativními faktory prostředí. K tomu jsou vhodné netoxické akrylové laky. Jsou průhledné, odolné vůči ultrafialovému záření, čipům a poškození, nemají štiplavý zápach. Nitrolové laky a vodní nátěry nejsou vhodné pro dětský nábytek. První jsou toxické, druhé jsou nepraktické, protože jsou zničeny kapalinou.

Akrylový lak aplikovaný na povrch postýlky zdůrazňuje strukturu stromu a dává mu klasický, přirozený vzhled

Akrylová kompozice může pokrývat nábytek v konečné fázi. Dříve byl jeho povrch natřen, broušen (broušen brusným papírem č. 80 100) a potažen mořidlem na bázi vody. V prvním případě bude mít nábytek hezčí vzhled. Ve druhé verzi skvrna ztmavne dřevo do několika vrstev a lak zvýrazní jeho vzor..

Jak rychle odstranit starý lak z povrchu postýlky?

Chcete-li rychle odstranit starý lak z nábytku nebude fungovat. Nezbytné dovednosti a nástroje (bruska, bruska, kruhová vrtací tryska ve formě brusného kotouče, speciální spláchnutí). Řemeslníci doporučují používat Dufa Abbeizer. Produkt však má vůni, na všech površích se chová stejně dobře..

Fáze malování postýlky

Před malováním na lůžko je nutné připravit materiály a povrchy nábytku. Budete potřebovat barvu, váleček (malý byt a velký kulatý kartáč), houbu a hadry. V aerosolových obalech jsou povlaky, které se nanášejí stříkáním, ale jejich použití vede ke zvýšení spotřeby materiálu. Při malířských pracích byste měli dodržovat plán:

 • rozebrat nábytek na prvky;
 • očistit starý nátěr (pokud není plánováno zakrýt stávající složení) pomocí špachtle, brusky, štětce, chemického mytí;
 • odstranit prach, zpracovat pryskyřičné uzly (pokud existují);
 • vady, štěpky a trhliny;
 • povrch očistěte brusným papírem a odstraňte prach hadrem;
 • pokud plánujete malovat po stranách, povrch by měl být po broušení natřen základním nátěrem;
 • pomocí válečku nebo štětce naneste tenkou vrstvu barvy, pečlivě zakrývejte konce a vnitřek;
 • po zaschnutí první vrstvy nanést další vrstvy, nechat zcela zaschnout.

Barvení se provádí v několika vrstvách po úplném vysušení každé z nich

Pro správné zabarvení postele ne jednou hustou vrstvou, ale dvěma nebo třemi tenkými. Procedura se provádí 3 týdny před zahájením provozu nábytku. To umožní včasné odstranění defektů povlaku a zcela oslabí ten nejjemnější zápach barvy. Pokud po zabarvení začne povlak bublinkovat a zpožďovat, je práce přepracována: povrch je očištěn brusným papírem, odmaštěn a zbarven. Konečné vysoušení trvá až 8 hodin..

Doporučení pro zotavení jesliček

Postel často zdědí starší bratři, sestry, přátelé a příbuzní. Ne vždy vypadá, aby vyhovovala jejím rodičům, a musí se vypořádat s obnovou. Chcete-li aktualizovat vzhled kotviště v krátké době umožní tyto události:

 1. Kontrola možnosti obnovení nátěru. Je důležité zjistit, zda starý povlak neobsahuje olovo. Pokud ano, pak se barva již sněhla do dřeva a není možné ji vyčistit. Takové lůžko byste měli odmítnout.
 2. Hodnocení bezpečnosti. Provozní pokyny pro dětské postýlky se mění. Nábytek, který byl bezpečný před 10–15 lety, nemusí splňovat moderní požadavky. Měli byste věnovat pozornost vzdálenosti mezi stranami postýlky. Nemělo by být tak velké, aby dítě mohlo držet hlavu.
 3. Příprava na nové skvrny. Stojí za to odstranit stopy staré barvy, prachu, broušení, ujistěte se, že neexistují žádné otřepy, ostré rohy.
 4. Malování. Masters doporučujeme zvolit barvy Tikkurila, Dulux, Bright, PF-115, Symphony Winner. Pro lakování v bílé barvě jsou vhodné značky Tikkurila Miranol, Enamel Poli-R, Krasivo (Kvill). Dobře malované v hnědých nátěrech Alpina, Tikkurila Euro Pesto, Enamel Aerosol. Nedoporučuje se používat červené a žluté alkydové emaily od výrobců Kudo, LA-060 Element, PF-115 Lacra, protože obsahují olovo.
 5. Volba lůžkovin. Matrace a povlečení by měly být nové, přizpůsobit se velikosti postele tak, aby bylo dítě pohodlné.
 6. Kontrola pevnosti. Je důležité zajistit, aby byl model připraven k nepřetržitému používání. Chcete-li to provést, zkontrolujte mechanismy a smyčky, které mohou ublížit dítěti. Rám postýlky může být zabalen do ochranného krytu, aby dítě mohlo okusovat, aniž by se poškodilo.

Poznámka pro zkušené řemeslníky: jak udělat dětskou postel jedinečnou?

Svému designérskému pokoji můžete za pár dní dát lesk na míru. To inspiruje rodiče, kteří rádi pracují nezávisle na zlepšení interiéru svého bytu a domova. V tomto případě je lepší prohlížet fotografie interiérů v dětských pokojích a jednat takto:
(doporučujeme přečíst: dětský pokoj pro novorozenou dívku nebo chlapce: fotografie interiérů)

 • přemýšlet o autorově designu postele (vzor, ​​výzdoba);
 • vyberte barvu, vyberte správnou barvu (akryl, latex);
 • vypočítat náklady na práci a zahájit provádění;
 • udělejte dekor z látky: patchwork, postýlky, baldachýn a další (doporučujeme si přečíst: jak umístit baldachýn na postýlku a videonahrávku sami);
 • přidejte kola, vytvořte větrací otvory ve spodní části postele;
 • ozdobte ložní prádlo s aplikacemi, pruhy podle stylu školky.

Rodiče by měli vědět, že někdy můžete udělat i bez lakování. V tomto případě by měla být postýlka broušena a ponechána v naturáliích. Při obnově postýlky používají mistři často speciální vosky a oleje, které pomáhají chránit přírodní stín dřeva. Pokud však potřebujete vyjádřit jedinečnost dětského pokoje konkrétní barvou, pomůže vám pouze obarvení bezpečnými materiály..

Jaká barva malovat postýlku

Při nákupu hotové dřevěné postýlky, která nebyla ve fázi výroby pokryta ochrannými látkami, je nutné ji namalovat sami. Obnovení lakové vrstvy je nutné také při použití starého produktu. V obou případech je důležité povrch řádně připravit před zahájením práce. Musíte si vybrat, jak malovat postýlku.

Co výrobci natírají cots

Pro novorozence je vybrán nábytek, který neobsahuje toxické látky. Z tohoto důvodu je nejběžnější verze stromu. Aby se vyloučilo riziko poranění, když se střepina dostane pod kůži dítěte a prodlouží se životnost takového výrobku, je lakován. Ve výrobních podmínkách se používají následující možnosti:

 1. Formulace na vodní bázi. Materiály z této skupiny nepoškozují dětské tělo, nepříjemný zápach při rychlém zabarvení zmizí. Povlak je hladký a vrstva zaschlé barvy je příjemná na dotek. Populární je barevné složení nebo čirý lak na bázi vody. Častěji je postýlka pro dítě namalovaná v hnědé nebo bílé barvě. Pokud je použit lak, v tomto případě je zachována přirozená struktura materiálu. Současně je nevhodné vydávat kus nábytku v jiné barvě, i když je povlak zastaralý. Lze jej obnovit.
 2. Olejové barvy. Takové kompozice neumožňují průnik vlhkosti, umožňují nanášet jednotnou vrstvu materiálu. Olejové barvy chrání dřevěnou strukturu před poškozením. Ke zvýšení životnosti povlaku a samotné postýlky se používají speciální aditiva (antiseptická). To zabraňuje vývoji plísní, hniloby a hniloby..

Jaká barva malovat postýlku

Nábytek pro dítě by měl být bezpečný, ale zároveň by mělo být dobré chránit strom před poškozením a dítě před zraněním, pokud jsou na povrchu drsnosti..

Další požadavky jsou také kladeny na povrchové materiály:

 • předpokladem je absence různých těkavých složek ve složení materiálu;
 • barva by neměla obsahovat těžké kovy, toxické a jiné nebezpečné látky, protože děti často kousají improvizované předměty;
 • vysoká rychlost sušení, rozpouštědla ve směsi musí být neškodná;
 • při výrobě barev pro dětský nábytek nepoužívejte hořlavé látky; Kromě toho věnujte pozornost vlastnostem materiálů, jejich chování ve spalovacím procesu - komponenty by neměly emitovat toxické sloučeniny;
 • odolnost proti vlhkosti, agresivnímu prostředí a mechanickému namáhání;
 • snadná péče;
 • pružnost, která zajišťuje odolnost materiálu vůči negativním faktorům, prodlužuje životnost.

Pro obarvení postýlky je lepší zvážit lesklou barvu, protože matný povlak se obtížněji čistí - všechny nečistoty jsou na něm natištěny a okamžitě vás upoutají.

Na vodní bázi

Vodou dispergované kompozice jsou považovány za nejvýhodnější pro lakování povrchů a struktur v dětském pokoji. Tyto materiály jsou rozděleny do následujících typů:

 1. Akrylové sloučeniny. Barva této skupiny splňuje požadavky na dokončovací materiály ve školce. Cena je navíc přiměřená. Výhody zahrnují přítomnost antibakteriálních přísad v kompozici. Rychle schne, zatímco povrch je hladký. Materiál je dobře snášen mechanickým namáháním, vlhkostí, teplotními extrémy a ultrafialovým zářením..
 2. Latex. Barva je založena na syntetickém latexu. Cena složení této skupiny je nižší než akrylová. Po zabarvení se vytvoří středně silný povlak. Materiál dobře snáší kontakt s kapalinou, což usnadňuje péči. Nevýhody: vystavení ultrafialovému záření, změny teploty.
 3. Silikonové sloučeniny. Jsou odolné vůči vlhkosti. Po zabarvení se na povrchu stromu vytvoří film, který je náchylný k samočištění. Vyznačuje se hydrofobními vlastnostmi, pružnými, nevystavenými mikroorganismy, propouští páru, toleruje extrémní teplotní výkyvy a vydrží dlouho.
 4. Polyvinylacetátové materiály. Tato možnost je také vhodná pro zdobení dětského nábytku. Výhody materiálu: během hoření nevypouští toxické látky, je odolný vůči ultrafialovému záření, agresivnímu prostředí. Povlak je flexibilní, ale netoleruje kontakt s vlhkostí..

Na základě kaseinu z mléka

Jedná se o bezpečné materiály, neobsahují těkavé složky. Složení zahrnuje mléčný kasein, porcelán. Poslední z nich působí jako posilující látka. První je ve formě pojivové složky.

Když se aplikuje na strom, neobjeví se charakteristický zápach, složení se vyznačuje vysokou přilnavostí, která vám umožní zpracovat rovnoměrné povrchy, na kterých zůstává stará barva.

Tyto materiály jsou považovány za podmíněně bezpečné. To rozšiřuje rozsah jejich aplikace. Složení tohoto typu může být použito ke zlepšení vzhledu dřevotřískových desek: DPS, dřevotříska, dřevotříska. Je přípustné používat materiál v uzavřeném prostoru..

Lakovací technologie

Vzhledem k výše uvedeným požadavkům na zakrytí postýlky je třeba zvolit správné složení a při aplikaci se vyhnout chybám. Výsledkem bude, že design zůstane atraktivní po dlouhou dobu. Barva může mít jakoukoli barvu, ale častěji se volí kompozice jasného odstínu.

Crib malování poprvé

Pokud je nábytek vyroben na zakázku, nemá vždy povrchovou úpravu. Pak majitel natírá postel sám. Zakoupí se hotové barevné složení nebo bílá, do kterého se přidá barva požadovaného odstínu. Pokyny pro malování:

 1. Celý povrch postýlky je očištěn od nečistot: prachu, třísek, olejových skvrn.
 2. První vrstva materiálu je základní nátěr. Takové opatření zajistí vysokou přilnavost barvy a dřeva..
 3. K distribuci kompozice se používají válečky, štětce.
 4. Chcete-li, aby byla barva sytější a jednotná vrstva, naneste barvu v několika vrstvách. Mezi etapami si udělejte přestávky, protože musí před dokončením malířských prací zcela vyschnout..

Pokud je použita kompozice na bázi vody, musí být přístroj po dokončení práce omyt. Rychlost sušení takové barvy je vysoká. Povlak přestane být lepivý po 30-60 minutách. Dětskou postýlku lze použít po 2 dnech. K úplnému ztuhnutí materiálu však dojde po 10 dnech. Poté se povlak stává odolným vůči agresivnímu prostředí (rozpouštědla, detergenty).

Aktualizace dříve malovaných položek

Pokud potřebujete přelakovat postýlku, není nutné zcela odstranit vrstvu starého obložení. Moderní materiály se vyznačují vysokou přilnavostí, takže je přípustné zahájit práci na vrcholu dříve naneseného povlaku. Návod:

 1. Postýlka se zpracovává na střední nebo vysokou zrnitost. Toto opatření umožňuje posílit přilnavost barvy ke starému nátěru. Když začne odlupovat, je zcela odstraněna špachtlí..
 2. Stará vrstva opláštění je vyčištěna, odmaštěna.
 3. Pokud jsou na povrchu vady, jsou v této fázi odstraněny. Pro dřevo můžete použít tmel, tmel. Když tyto oblasti zaschly, přejděte k dalšímu kroku - barvení. Předdřevo je znovu očištěno a připraveno.
 4. Složení se aplikuje na stejném principu jako v předchozím uvažovaném případě - když je vymalováno nové lůžko.

Je třeba mít na paměti, že pro dekoraci laminovaných dřevotřískových desek se nedoporučují vodné disperzní kompozice.

Jak a jak malovat dřevěnou postýlku

Všechny děti milují být obklopeny jasnými, barevnými, světlými a veselými předměty. Malování dětského nábytku v jasných barvách, kreslení kreslených postaviček, pohádkových postav, květin, vzorů nebo roztomilých zvířat na jeho povrchu potěší každé dítě a dodá každodenní život dobrou náladu. Designovou postel můžete vytvořit za pár dní volna..

Materiály pro dětský nábytek

Hlavním bodem při realizaci takové myšlenky je volba barvy pro postýlku, protože v případě nesprávného přístupu může být ohroženo zdraví dítěte. Mělo by se mít na paměti, že děti, jejichž zuby jsou řezány, se pokusí okusit postýlku. Proto, aby se zabránilo výskytu alergické reakce, otravy, podráždění sliznic dítěte, měla by být barva šetrná k životnímu prostředí bez obsahu toxických látek.

Speciální typy barev pro dětský nábytek neobsahují olovo, toxické oxidy, toxické prvky, těžké kovy a škodlivé organické látky. Aby nedošlo k omylu při výběru materiálu, je třeba zkontrolovat dostupnost osvědčení o povolení pro barvy nebo laky, které vám umožní použít je pro dětské zboží.

Musíte malovat postýlku materiály odolnými vůči mechanickému namáhání, aby dítě nemohlo odlomit kousky dřeva. Při výběru barvy by měly být upřednostněny výrobky vyrobené na základě bezpečných rozpouštědel, nejlépe na vodě. Je nutné vybrat nehořlavé materiály a během hoření nevyzařovat toxické látky.

Proces lakování

Rekonstrukce staré dřevěné postýlky bude vyžadovat velmi málo času a nákladů. Veškerá práce se skládá z následujících kroků:

 • Za prvé, rozebrat postýlku na její součásti;
 • pokud existuje nějaká stará barva, je nutné odstranit a vyleštit dřevěné povrchy jemným brusným papírem a snažit se je co nejhladší;
 • velké části pískujte speciální kulatou tryskou na vrtáku se smirkovými podložkami;
 • Odstraňte prach z ošetřených povrchů, aby se barvy a laky nanášely rovnoměrně čistou vrstvou;
 • malé části a mřížky důkladně omyjte mýdlovou vodou a dobře osušte;
 • prvky s kůží by měly být pokryty vodou zbarvením majícím jeden tón s tónem mřížek;
 • sestavit nábytek, pevně spojit všechny detaily;
 • platí pro všechny prvky, včetně mřížek, bezbarvého akrylového laku nebo barvy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat výběru laku. Měl by být bezpečný pro dětské hračky, nesmí obsahovat škodlivé látky. Je dobré používat ten, který má vodní základnu, která je bez zápachu, velmi rychle schne a je absolutně neškodná pro zdraví dítěte. Nátěr nebo lak musí být nanášen ve 2 vrstvách;
 • v další fázi použijte hadr nebo brusný papír k procházce po okrajích produktu, kde by kapky barvy mohly zhoustnout;
 • Po malování by neměla být postýlka ponechána na čerstvém vzduchu (na ulici nebo na balkóně), dokud nátěr nakonec nevyschne. Jinak se mohou drobné zbytky nebo hmyz lepit..

K malování potřebujete váleček, štětec a houbu. Velké, rovné povrchy by měly být natřeny válečkem. Kartáče různých velikostí jsou vhodné k použití pro větvičky a postýlky, u malých předmětů je houba dobrá.

Během provozu musíte zajistit, aby se sraženiny barvy neobjevovaly na samostatných místech. Za tímto účelem natřete malé množství kapaliny na kartáč nebo váleček.

Další doporučení

Není nutné malovat postýlku pouze jedním druhem laku. Můžete ukázat fantazii a malovat pouze určité prvky barvou a lak nanášet na zbytek povrchu, protože samotný strom je krásný materiál. Můžete si koupit malé sklenice azurové barvy v různých barvách a vyrobit nábytek mnohobarevným, což pomůže dítěti naučit se rozlišovat barvy.

Vytvořením nového designu postele pro dítě můžete současně zlepšit odvětrávání matrace díky spodní části postýlky. To se provádí řezáním díry ve spodní části produktu, která sestává z dřevovláknité desky nebo souvislé desky z překližky.

Jak malovat dřevěnou postýlku?

Podíl na sociálních sítích. sítě:

Jak malovat dřevěnou postýlku? - Tato otázka se obává všech rodičů, kteří se setkali s tímto problémem. Rodiče jsou tímto problémem často zmateni, když se rozhodnou aktualizovat lakování na dětském nábytku. To může být jednoduše způsobeno přirozeným opotřebením materiálů v průběhu času nebo v případě mechanického poškození. Dnes zjistíme, kterou barvu zvolit, jak provést všechny potřebné kroky, které produkty jsou bezpečné pro zdraví vašeho dítěte.

Zahrnuje dětský nábytek

Před vyřešením problému, jak natřít dřevěnou postel, je nutné zvolit ten správný lakovací produkt. Hlavní podmínkou je volba takového nástroje, který by nepoškozoval zdraví dítěte. Níže uvádíme několik tipů na výběr materiálů pro vnější transformaci dětského nábytku.

Tipy pro zakrytí nábytku v dětském pokoji:

 • Složení barvy a laku by nemělo obsahovat škodlivé látky, protože se vypařují do vzduchu a mohou mít nepříznivý vliv na zdraví dítěte. Dítě může mít svědění kůže, podráždění nosní sliznice nebo kašel.
 • Barvy nesmějí obsahovat soli těžkých kovů, škodlivé organické látky, toxické chemikálie a toxické oxidy.
 • Rozhodněte se pro produkt na vodní bázi, na vodní bázi, bez barev. Nepoužívejte fenol, xylen nebo toluen.
 • Vezměte prosím na vědomí, že materiál musí být nehořlavý..
 • Barva by měla být charakterizována elasticitou a odolností proti opotřebení, protože veškerý dětský nábytek musí být často otřen hadříkem několikrát denně hadrem.
 • Podle estetických charakteristik je lepší dávat přednost jasným nasyceným barvám - takový nábytek potěší děti více.

Důležité! Při rozhodování o tom, jakou barvu malovat jesličku a nákup laku, stojí za to zkontrolovat bezpečnostní certifikáty pro tento nástroj od prodávajícího. To je vaše právo, ale při kontrole si budete jisti kvalitou produktů..

Základní materiály pro malování dětského nábytku a jejich výhody

Jak jsme psali výše, je nejlepší dát přednost vodním barvám a lakům nebo výrobkům vyrobeným z přírodních olejů.

Materiály použité pro malování:

 • Akrylové a latexové barvy určené k pokrytí dřeva:
 • nábytek z akrylového polyuretanu;
 • smalt na bázi akrylu;
 • potápění;
 • olejový vosk.

Pojďme studovat každý materiál podrobněji.

Akrylové a latexové barvy - výhody:

 • bezpečné pro tělo;
 • dokonalá kvalita nátěru;
 • bohatý výběr nasycených barev;
 • silný a flexibilní povrchový film.

Akryl-polyuretanová barva - výhody:

 • vysoká síla;
 • dlouhodobé používání;
 • odolný proti poškození;
 • voděodolný
 • velký výběr barev.

Akrylová smalt

Tento lak se stal bezpečným prostředkem pro zdraví dítěte. Rodiče ve vysoké poptávce.

Potápění a olejový vosk

Tyto typy barev jsou vyráběny na různých podkladech. Jsou však žádáni, protože odpuzují vodu, jsou odolné vůči poškození a jsou absolutně bezpečné..

Důležité! Všechny barvy, o kterých jsme mluvili, splňují všechny bezpečnostní certifikáty a jsou skvělé pro rozhodování o tom, jaké barvy malovat. Vzhledem k velkému počtu testů, které pravidelně absolvují, jsou však jejich náklady nadprůměrné.

Doma natíráme postýlku

K malování postýlky vlastními rukama budete potřebovat:

Důležité! Při procesu barvení je vhodné zajistit, aby barva ležela v silné vrstvě a nestála na jednom místě. Za tímto účelem nenasahujte na pracovní nástroj velké množství barvy.

Pokyny pro malování postele rukama:

 1. Vyjmeme matraci z postýlky a všechny další věci, které na ní byly.
 2. V dobře větrané místnosti bereme atribut dětského nábytku.
 3. Pokud je starý nátěr, musí být odstraněn. K provedení této akce budete potřebovat špachtli, brusku s kovovou tryskou ve formě kartáče a stavební fén.
 4. Pomocí smirkového jemně zrnitého papíru je nutné vyčistit celý povrch, který chcete malovat. Pro velké plochy byste měli pro leštění povrchů použít vrták se speciální tryskou..
 5. Odstraňte prach z vyčištěné postýlky.
 6. Malé části, které nevyžadují zbarvení, se omyjí mýdlovou vodou a vodou. Drain.
 7. Všechny povrchy ošetřujeme skvrnou.
 8. Čekáme, až se postýlka úplně vyschne..
 9. Dává to dohromady.
 10. Naneste barvu na všechny povrchy. Tato akce musí být provedena ve dvou fázích..
 11. V místě, kde se nahromadily kapky barvy, jemně otřete brusným papírem nebo hadříkem.
 12. Vyložíme postel na ulici nebo na balkón a necháme ji úplně uschnout..

Důležité! Při rozhodování o tom, jak natřít dřevěnou postel, můžete po odstranění staré vrstvy aplikovat speciální základní nátěr. Tento nástroj odstraní trhliny, čipy, škrábance a další nepravidelnosti.

Doporučení

Pokud uvažujete o malování postýlky vlastníma rukama, pak můžete atribut dětského nábytku vyrobit svými vlastními rukama nejen stejné barvy, ale také použít různé odstíny. Ukažte svou fantazii a vytvořte svou dětskou postýlku jedinečnou.

Tipy pro malování:

 • Pokud se vaše dítě ještě nenarodilo, ale plánuje se, že se objeví, doporučuje se malovat postýlku tři týdny před stanoveným datem. V takovém případě odstraníte všechny vady a učiníte dětský nábytek krásným..
 • V případě, že se nátěr odloupl, je nutné odstranit starý nátěr rozpouštědly a brusným papírem a znovu natřít nábytek.
 • Je možné použít aerosolové barvy. Poté musí být obraz proveden na ulici ve speciálním oblečení, které ochrání vaše tělo.
 • Sledujte malovaný produkt. Prach se nesmí dostat na povrch, medvědi a další hmyz si sednou.
 • Sušení nábytku bude trvat asi osm hodin..

Stock záběry

S pomocí našich tipů můžete malovat postýlku vlastníma rukama. Když děláte práci sami, vaše postel bude nejkrásnější, namočená laskáním a péčí.

Jaký druh barvy mohu použít?

Očekávání dítěte v rodině je důležité a náročné období. Budoucí rodiče mimo jiné zajistí prostor pro nového člena rodiny, vyberou nábytek a připraví se na změnu. Postýlka a přebalovací stůl, židle pro dítě a chodec, dětský koutek - to vše postupně zaplňuje dům.

Malování dřevěného nábytku pro děti je jedním z nejpopulárnějších témat na fórech mladých matek a otců. V tomto článku odpovíme na všechny jejich otázky..

Situace pro malování postýlky

Postýlku dali štědří přátelé a příbuzní, ale nezapadá to do stylu vašeho bytu. Nejstarší dítě prozkoumalo svět, objevilo umělce a vymalovalo veškerý nábytek a nákup nového se do rozpočtu vůbec nevejde. Všechno, co obchody nabízejí, se navzájem podobá, ale chci něco zvláštního. Stará postel dlouho čekala na svého majitele a ztratila svůj bývalý vzhled.

Obecně platí, že v různých situacích se rodiče ptají: jaké barvy malovat dětský nábytek. Každý si přeje svému dítěti to nejlepší, proto je při výběru materiálů velmi zodpovědný.

Z čeho je dětský nábytek vyroben?

Materiál, ze kterého je nábytek vyroben, určuje výběr povlaku. Vhodná barva pro malování postýlky by měla být s ní kompatibilní, dobře si lehnout a nepadat. Nejběžnější materiály: dřevo, deriváty dřeva a plasty.

Dřevo

Dřevěný nábytek je nesporným lídrem a favoritem. Přírodní materiál odolný proti opotřebení, jehož jste v bezpečí. Je snadné prát a rychle zasychat. Tvrdá dřeva jsou odolnější a prohlubně a stopy zůstávají na měkkém povrchu borovicového nábytku.

Dřevotříska a MDF

Levný nábytek vyrobený z dřevěných derivátů je mnohem dostupnější než masivní dřevo, i když to není tak ceněné. Předpokládá se, že MDF je silnější než jiné panely na bázi dřeva, šrouby v něm lépe drží a povlak zůstává déle neporušený.

Pokud na strom padne téměř jakákoli barva, je obtížnější malovat tyto materiály, i když nejsou beznadějné..

Plastický

Plastový nábytek je lehký a pohodlný. Obvykle se jedná o houpací křesla a přeměňující postele, které rostou s dítětem a z kolébky pro novorozence se mění v obyčejné místo na spaní. Při výběru takového nábytku věnujte pozornost kvalitě plastů.

Jaká barva malovat postýlku

 • Barva musí být především bezpečná a netoxická. Neměla by emitovat těkavé organické látky, které způsobují alergie a zdravotní problémy..
 • Certifikát EN 71 potvrzuje shodu barev a laků s mezinárodními normami a umožňuje použití dětských hraček a nábytku.
 • Barvy a laky a laky na bázi rozpouštědel nejsou žádným způsobem vhodné, protože jsou toxické a představují nebezpečí požáru. Kromě toho mají silnou vůni. Je lepší upřednostňovat materiály na vodní bázi, které zahrnují přírodní materiály.
 • Povlak by měl být dostatečně silný, aby vydržel dětské hry a nepoškozoval dítě.
 • Je důležité věnovat pozornost odolnosti vůči pracím a čisticím prostředkům, musí být vysoká.

Takže s ohledem na všechna tato doporučení se konečně rozhodneme, jakou barvu můžete malovat betlém na dřevěné, plastové nebo z jiných materiálů..

Na vodní bázi

 • Emulze a disperze
 • Akrylát
 • Akryl

Voda je nejbezpečnějším ředidlem pro barvy a laky. Proto se pro děti doporučují vodní barvy.

Emulzní a disperzní kompozice vynikají oproti ostatním za dostupnou cenu. Propustili páru a „dýchali“, dokonce si dokázali zachovat barvu, ale bohužel takové materiály jsou krátkodobé a nejsou odolné proti mokrému čištění. Tato nevýhoda se stává důležitou, pokud jde o věci pro děti..

Povlak vytvořený akrylátovou barvou je pevný a pružný, ale ne vždy odolný vůči praní. Není to proto ideální jako barva na postýlku.

Akrylová barviva si zachovávají svoji barvu, vytvářejí trvanlivou a odolnou vůči různým povlakům, nepropouštějí vodu. Položky potažené akrylem lze prát.

Jak jsme již zmínili v jiných článcích, všechny materiály dispergovatelné ve vodě, včetně akrylu, mají dvě závažné nedostatky. Za prvé, v každém případě vyžadují před lakováním speciální povrchovou úpravu. Za druhé, nejsou schopné přilnout k některým povrchům: lakované, lesklé, laminované, natřené minerální nebo adhezivní barvou. Takové kompozice také nespadají na dřevotřískové a dřevotřískové desky.

Výrobci zpravidla uvádějí na obalu účel a oblast použití barev a laků, takže můžete procházet hlavními komponenty a symboly na štítku.

Na základě kaseinu z mléka

Barvy a další materiály pro zpracování dřeva z Vernenského manufaktury jsou vyrobeny z přírodních komponentů. Zahrnují kasein mléka, vodu jako ředidlo, porcelánový prášek pro sílu a přírodní barvy.

To jsou skutečné ekologické barvy, které prošly nezbytnými testy a splňují normy přijaté pro dětský nábytek a hračky. Materiály neemitují nebezpečné organické sloučeniny, proto nepoškozují zdraví a životní prostředí.

Ze stejného důvodu jsou bez zápachu a můžete s nimi během těhotenství pracovat beze strachu o sebe a nenarozené dítě.

Speciální receptura zajišťuje spolehlivou přilnavost k nejnáročnějším povrchům: plast, dřevo a všechny typy dřevotřískových desek (MDF, dřevotřískové desky, dřevotřískové desky), jakož i polystyren, keramika a beton, sklo a kov jsou lakovatelné. Ve většině případů není nutné předem zpracovat lakovaný produkt, což znamená, že není vystaven nadměrným chemickým a mechanickým účinkům.

Po zaschnutí se povrch stane odolným vůči vodě a detergentům, takže lakovaný nábytek lze omýt vlhkou houbou. Barva nebude vymazána a neodlomí se.

Rozhodnutí o tom, jaký druh barvy lze použít k malování postýlky, naznačuje, že zbývá pouze vybrat barvu.

Každý lovec chce vědět

Nejběžnější volbou je bílá barva na postýlku. Klidné odstíny nerozptylují dítě a barva je vhodná pro všechno. Na světlém nátěru jsou okamžitě vidět jakékoli nečistoty a nejmenší nedostatky, ale to může být jak ctnost, tak i nevýhoda.

Samozřejmě existují i ​​jiné možnosti. V interiéru místnosti se můžete zaměřit na postel a zakrýt ji neobvyklou barvou.

Dětský dřevěný nábytek můžete malovat několika barvami různými způsoby.

 1. Vyberte si dva harmonické odstíny a použijte je v celém designu místnosti.
 2. Doplňte vnější části nábytku vzory a ornamenty pomocí šablony nebo maskovací pásky.
 3. Natřete každou kolejnici postýlky ve své vlastní barvě: podle barev duhy nebo přechodu ze světla na tmavé nebo monochromatické přes jednu.

Vize dítěte je utvářena, soustředí se na jasné prvky a nálada, úroveň aktivity a obecně harmonický vývoj závisí na tom, co vidí kolem.

Lakovací technologie

Barvy založené na mléčném kaseinu ve většině případů nevyžadují předběžnou povrchovou úpravu: není třeba základní nátěr a odstraňovat staré barvy. Menší výjimkou je pouze laminovaný nebo lesklý povrch. Potom bude nutné povrch lehce obrusit, aby se odstranil lesk, není třeba zcela odstraňovat starou vrstvu.

Crib malování poprvé:

 1. Nejjednodušší je malovat po částech, takže pokud je to možné, produkt rozebírejte.
 2. Vyčistěte produkt od prachu a nechte jej zaschnout.
 3. Naneste nátěr rovnoměrně, obvykle pro vytvoření vysoce kvalitního nátěru stačí 1-2 vrstvy.
 4. Každá předchozí vrstva musí před nanesením další vrstvy zaschnout, v závislosti na vlhkosti a teplotě vzduchu to bude trvat 30–60 minut.
 5. Postýlka bude připravena k použití za dva dny a povlak zcela ztvrdne do deseti dnů.

V případě přelakování bude jako základní nátěr sloužit starý nátěr nebo lak..

Aktualizace dříve malovaných položek:

 1. Pokud byl nábytek nalakován, pak jej zbruste, aby se odstranil lesk..
 2. Vyčistěte a odmastěte produkt.
 3. Pokud chcete malovat několik barev nebo použít ozdobu, pak pomocí maskovací pásky izolujte části, které by neměly být natřeny.
 4. Stejně jako v předchozích pokynech pokračujte malbou.
 5. Naneste tenkou vrstvu rovnoměrně.
 6. Každá předchozí vrstva musí před aplikací další vrstvy zaschnout. V závislosti na vlhkosti a teplotě vzduchu to bude trvat 30–60 minut. Obvykle stačí 1-2 vrstvy.
 7. Postýlka bude připravena k použití za dva dny a povlak zcela ztvrdne do deseti dnů.

Rozsah kreativity

Pouhé malování nábytku bílou barvou je jemné, stručné řešení, ale je toho tolik, aby se dalo vylepšit.

Nechte pokoj s dítětem růst. Když dítě začne kreslit a učit se dopisy, pomocí břidlicové barvy, můžete pro toto místo vytvořit místo přímo na zdi.

Ekologicky šetrné materiály, které jsou bezpečné pro zdraví, vám umožňují představit dospělé dítě ke změně interiéru a široká paleta inspiruje realizaci nejodvážnějších nápadů.

Ve zkratce

Vyberte si materiály pro dětský pokoj, které nejsou zdraví škodlivé: nevyzařujte organické sloučeniny, vyhovují mezinárodní normě EN 71, vyrobené z přírodních složek.

Nezapomeňte na čištění: barva musí být odolná vůči vodě a detergentům..

Dítě roste a vyvíjí se, takže kryt postýlky musí být dostatečně silný, aby vydržel hry a test „na zubu“.

Jak malovat postýlku ze dřeva?

Barva na dětský nábytek je v současné době reprezentována obrovským sortimentem. Jasné barvy, které bezpochyby osloví dítě i rodiče, mohou zdraví dítěte poškodit. Ani použití bílého barviva nezaručuje bezpečnost. Obzvláště pokud se takový dokončovací materiál používá k barvení nábytku, který často přichází do styku s dítětem po dlouhou dobu, například postel, vysoká židle, školní stůl.

Abyste se vyhnuli nepříznivým účinkům, je třeba pečlivě zvolit barvu. Chcete-li to provést, musíte vědět, jaká kritéria musí splňovat, je obzvláště důležité, jaké barvy malovat betlém.

Kritéria výběru

Před zakrytím povrchu je nutné řádně provést předběžné dokončovací práce. Porušení jedné z těchto technologií může způsobit problémy s dalším zpracováním. Kromě toho nekvalitní povrchové materiály mohou negativně ovlivnit zdraví dítěte..

Nejprve se studují vlastnosti barviv. Na druhé straně musí splňovat následující kritéria. To platí zejména pro barvy, takže vše bude bezpečné:

 • Složení konečných materiálů by nemělo obsahovat dostupné látky, které způsobují alergické reakce. Je lepší se vyhnout produktům, které obsahují neznámé sloučeniny a obsah. Mají speciální kódování.
 • Barva by neměla obsahovat těžké kovy a pesticidy. Často se ukazuje, že děti přitahují všechno, co je obklopuje, do úst, takže částice barvy vstupují do těla. Při interakci s organickými látkami v těle oxidují a emitují škodlivé částice, ničí nábytková vlákna.
 • Základní složky nátěru pro děti neobsahují chemické sloučeniny. Nejvhodnějším rozpouštědlem pro tuto látku je voda. Během sušení voda nevypouští těkavé škodlivé látky do vzduchu po celou dobu. Některé nečistoty nepříznivě ovlivňují tělo.
 • Neškodná směs eliminuje přítomnost hořlavých látek. Tím bude chráněn provozní proces v extrémních podmínkách. V důsledku spalování se škodlivé složky a sloučeniny nebudou uvolňovat do vzduchu.
 • Barva by měla být flexibilní, dobře poddajná pro pravidelné mokré čištění a chemické vlivy. Trvalá kontaminace potravin, barev, pohybů střev a potřeba čistoty mohou povlak výrazně opotřebovat, což má za následek mechanické poškození..

Výběr by měl být proveden nejen v souladu se slovy prodejce nebo konzultanta, je třeba zkontrolovat certifikáty kvality. Pokud jsou barvy a dokončovací materiály legální a zcela bezpečné, bude dokument v obchodě určitě přítomen. Okamžitě určit možnost, jak malovat nábytek. Nejlepší je malovat bílou - je co nejvšestrannější.

Na videu: barvy do dětského pokoje.

Druhy barev a laků

Jak malovat postýlku? Barvy a laky, které jsou vhodné pro použití v dětském pokoji, jsou rozděleny do několika hlavních typů. Barvy na dětský nábytek jsou následující:

 • Akrylová barva na vodní bázi. Tento typ má mnoho výhod. Tato barva se snadno nanáší na povrch. Má vysokou odolnost proti opotřebení, odolnost proti vlhkosti, během provozu nevypouští škodlivé látky. Akrylová barva pro postýlku má obrovskou škálu barev a všech odstínů. Negativní vlastnost - vysoké náklady.
 • Akrylátové barvy - jsou považovány za neškodné, ale méně praktické. Konzistence je elastická a snadno se nanáší během procesu lakování. Nejprve však musí být povrch pečlivě ošetřen, protože jakékoli brnění, nerovnosti mohou způsobit poškození nebo popraskání povlaku. Toleruje mokré čištění.
 • Barva na vodní bázi - bude skvělým analogem akrylu a akrylátu. Kombinuje jejich pozitivní vlastnosti, ale má své nevýhody - rychle se z povrchu vymaří v důsledku mokrého čištění a mechanického namáhání.
 • Olejový vosk je originální povrchová úprava nábytku, která často nahrazuje lak. Zcela šetrná k životnímu prostředí, která má vysokou odolnost proti opotřebení a kvalitu zpracování. Olej proniká do hloubky dřeva a vosk vytváří na povrchu ochrannou vrstvu. Negativní vlastnosti spočívají v tom, že barva není příliš rozšířená a vysoká..
 • Nitro barvy - mohou zcela nahradit všechny výše uvedené možnosti. Silný, jasný, šetrný k životnímu prostředí, nehořlavý a elastický. Současně je cena jedné plechovky od barvy poměrně vysoká.

Jaký druh barvy může být dětská postýlka vymalována? Existují i ​​další analogy podobných barviv, která v našem regionu dosud nejsou široce distribuována. Jedná se o unikátní vývoj, který má mnoho výhod..

Vlastnosti malování postýlky

Jak malovat postýlku? Malba dětského nábytku je v současné době obzvláště oblíbená, protože mnoho rodičů si ji vyrábí vlastníma rukama a lak zde není vhodný. A dokonce i při nákupu možností obchodu je někdy nutné změnit barvu produktu. To je nejdůležitější pro postýlku.

V tomto případě je třeba dodržovat následující kroky:

1. Postýlka by měla být zcela očištěna od výchozího materiálu: barvy, laky, oleje. To se provádí pomocí brusného papíru nebo dřevěné brusky. Atirka by měla být vysoce kvalitní a kompletní ke stromu. Dřevěný prach se otírá hadrem nebo tvrdým kartáčem. Tato položka také řeší otázku, jak překreslit produkt..

2. Jak nejdříve namalovat dřevěnou postel? Některé moderní barvy a laky lze nanášet na nezpracovaný povrch, tj. Jednoduše natírat. Pokud bude malování provedeno nerovnoměrně, to znamená s dodatečným malováním, pak po vyleštění by měl být proveden základní nátěr a na některých místech dokonce tmel. Někdy se nanáší vrchní lak. Je však lepší vyhnout se lakování.

3. Chcete-li malovat podrobnosti o postýlce, nejčastěji současně použijte váleček, kartáč a žínku. Velké a objemné povrchy jsou obrobeny válečkem. Tyče a jemné nábytkové prvky jsou natřeny štětcem. Těžko přístupné části jsou nejlépe natřeny žínkou a namočenými částmi.

4. Jak malovat postel? Při procesu barvení se na subjekt ošetřování aplikuje malé množství barvy. Pokud se na prvcích postýlky objeví kapky, je třeba je pravidelně utírat. Taková výzdoba může zkazit pouze estetický vzhled nábytku. Pokud přesto kapky obsahují, lze je odstranit pomocí brusného papíru.

Podpůrnými tipy budou následující pokyny, které definují vlastnosti postupu a samotné krycí prostředí:

 • Zpracování laku se provádí nejméně týden před přímým použitím.
 • Pokud se během nanášení vrstvy látky na povrchu objeví bubliny, je lepší odstranit barvu rozpouštědlem a znovu natřít plochu.
 • Pokud je povrch postýlky opatřen základním nátěrem nebo tmelem, musíte nechat zápach zmizet.

Do-it-yourself betlém malba se provádí velmi snadno. Pokud uděláte trochu úsilí a provedete každý krok pečlivě a pečlivě, konečný výsledek překoná všechna očekávání. Estetickým rysem této povrchové úpravy je rychlý, ale efektivní způsob, jak změnit vzhled dětského nábytku. Přemalovaný povrch se stane méně kvalitním pro budoucí použití..

Články O Neplodnosti