Hlavní Analýzy

Nutrilak Premium 1 to Nutrilak Translation

Mateřské mléko bylo a zůstává nejužitečnějším potravinovým produktem pro děti prvního roku života. Existují však situace, kdy kojení není možné. Poté vyvstává otázka výběru přizpůsobené mléčné směsi. Mnoho rodičů se však obává velmi důležitých otázek: jak vybrat kojeneckou stravu? jak provést přechod z jedné směsi do druhé, když dítě rostlo?

Funkce Nutrilak Premium Blends

Nutrilak Premium je upravená receptura na sušené mléko pro smíšené a umělé krmení dětí. Jejich složení je vyvíjeno v souladu s věkem a fyziologickými potřebami těla v látkách nezbytných pro plný růst a vývoj.

Nutrilak Premium 1. Složení této směsi obsahuje množství bílkovin, tuků a uhlohydrátů, které dítě potřebuje od prvních dnů života. Tato formulace je způsobena vlastnostmi růstu a vývoje dítěte v období od 0 do 6 měsíců. V tomto věku není fyzická aktivita příliš vysoká a tělo má zásoby železa a dalších biologicky cenných látek přijímaných od matky během vývoje plodu. Dítě ale rychle roste a vyvíjí se, a proto potřebuje protein v přísném poměru.

Nutrilak Premium 2. Směs ve druhé fázi je určena pro děti od 6 měsíců. Ve svém složení se zvyšuje podíl kaseinu a snižuje se podíl syrovátkové bílkoviny. Taková změna v receptu je dána potřebou připravit trávicí systém dítěte pro trávení složitějších potravin. Přírodní zásoby stopových prvků se v tomto věku snižují, proto je důležité je doplnit potravou. Takže ve složení následné směsi je více železa (například v produktu č. 1 je to 0,7 mg a v č. 2 je to 1,2 mg), vápník, fosfor, měď, sodík, zinek atd. Také ve směsích Nutrilak Premium 2 zvýšil podíl uhlohydrátů a snížil obsah tuku. Důvodem je skutečnost, že se dítě stává aktivnějším a mobilnějším, potřebuje více energie než dříve.

To jsou hlavní rozdíly ve směsích Nutrilak Premium 1 a Nutrilak Premium 2. Přesto každý z těchto produktů obsahuje nukleotidy, prebiotika, omega-3, omega-6 mastné kyseliny, lutein a další cenné látky nezbytné pro harmonický vývoj..

Převod z 1. do 2. směsi musí být proveden poté, co dítě dosáhne věku šesti měsíců. Děti tento proces zpravidla dobře snášejí, ale přesto by se člověk měl řídit doporučeními o správné výměně jedné směsi za jinou.

Přechod ze směsi 1 na směs 2 by měl být postupný během 4 dnů. Děti zpravidla ve věku 6 měsíců jedí 200 ml hotové směsi v jednom krmivu (6 kopeček suché směsi zředěné ve 180 ml vody). Proto je vhodnější provést přechod následujícím způsobem:

 • 1. den. Pro každé krmení připravte směs skládající se ze 4 naběraček Nutrilak Premium 1 a 2 naběraček Nutrilak Premium 2;
 • 2. den. Před krmením připravte směs zředěním ve vodě 3 odměrky Nutrilak Premium 1 a Nutrilak Premium 2;
 • 3. den. Směs by měla být připravena z 5 kopeček Nutrilak Premium 2 a 1 lžíce Nutrilak Premium 1;
 • 4. den. Čtvrtý den je již Nutrilak Premium 1 zcela vyloučen a pro každé krmení je připravena směs 6 kopeček Nutrilak Premium 2.

Pokud vyměňujete jednu směs za jinou, nedoporučuje se zavádění nových potravin do dětské stravy.

Která směs je lepší Nutrilac nebo Nutrilon?

Pomozte s výběrem mléčné výživy pro dítě. Vyberte si mezi dvěma Nutrilakem nebo Nutrilonem.

Tyto směsi jsou vhodné pro každého odlišně, pro některé Nutrilak a pro někoho Nutrilon. Náš analogový výrobce Nutrilon-Baby je stejný obal Istrinskaya, za levnější cenu. Od začátku jsme dali Nutrilon, pak Malyutku a pak Bellact 0-12 měsíců, 12-36 měsíců (dali nám to zdarma, je to také dobrá směs), všechny směsi byly vhodné.

Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď. Z vlastní zkušenosti: Nutlon je dvakrát dražší, můj syn na něj zkapalnil výkaly, šedavé barvy, na nutrilac nedošlo k žádné takové reakci. Teď jsme se zastavili na nutrilacu, jediné negativní - z nějakého důvodu je vlhké, i když jsem se pokusil přenést do speciální nádoby na směsi.

Která dětská výživa je lepší: nan nebo nutrilon

Názor odborníků

Dětská výživa NAN je směsí, o které se podle pediatrů domníváme, že má vzácný výběr ochranných látek. Je navržen tak, aby posílil imunitu dítěte v době zvýšeného růstu. To je usnadněno přítomností ve směsi živých bifidobakterií, které mají zlepšit mikroflóru ve střevech dítěte..

Pro dobrý rozvoj zraku a mozku malého člověka se mastná kyselina Omega-3 přidává do dětské výživy Nan. Pomáhá také chránit imunitní systém dítěte. Výrobci se navíc snažili přiblížit mléčnou bílkovinu směsi co nejblíže bílkovině nalezené v mateřském mléce. Díky tomu se snadno vstřebává rostoucím organismem. Kromě toho výrobci zajistili, aby dítě netvořilo zubní kaz. Za tímto účelem se do složení suchého prášku přidávají živé laktobacily, které se stávají překážkou množení mikrobů, které ničí zubní sklovinu..

Nutrilonová směs obsahuje prebiotika, která podporují zdravé střevní mikroflóru, snižují pravděpodobnost zácpy a nadměrné tvorby plynů, snižují riziko alergií. Je také vědecky prokázáno, že Nutrilon obsahuje komplex minerálů a vitamínů, vyvážený v souladu s potřebami těla dítěte. Přispívají k normálnímu vývoji a přírůstku hmotnosti dítěte. A vylepšená sada mastných kyselin pomáhá zvyšovat inteligenci.

Žádnou umělou směs nelze srovnávat s mateřským mlékem ve složení, výhodách a stravitelnosti. Vědecky dokázané, nejvýhodnější pro dítě je kojení..

Recenze spotřebitelů

Na fórech mladé matky aktivně diskutují o tom, která dětská výživa je lepší: Nutrilon nebo Nan. Někteří z nich tvrdí, že druhá směs je lépe absorbována dítětem od narození. Nazývají jednu z výhod, že přítomnost bílkovin v ní je co nejblíže přirozenému mateřskému mléku. Ostatní matky sdílejí své zkušenosti, že výživa pro děti Nutrilon na rozdíl od Nan nezpůsobila alergie na jejich dítě, zatímco na Nutrilonu jejich dítě přestávalo trpět kolikou.

Žádný z rodičů se však nedohodl. Zkušené matky i pediatrové doporučují, aby výběr umělé směsi pro dítě byl prováděn přísně individuálně. To, co je vhodné pro jedno dítě, nemusí být vhodné pro druhé. Proto je nutné se zaměřit na pocity, preference a pohodu každého jednotlivého dítěte.

Po výběru směsi je vhodné sledovat chování dítěte, vyvodit příslušné závěry.

Pokud složení výrobku není vhodné, musíte postupně přenést dítě do nového typu směsi a po chvíli porovnat výhody a nevýhody dvou testovaných druhů dětské výživy..

Přehled směsí Nutrilon: tabulka se složením a oblíbenými druhy dětské výživy (Premium, Pepti Allergy a Gastro)

Výživa pro kojence musí splňovat nejvyšší standardy. Tomu dobře rozumějí odborníci na výživu Nutricia, kde byla vyvinuta směs pro novorozence a malé děti zvaná Nutrilon. Nutricia je původem z Holandska, ale dnes se společnost rozrostla a stala se mezinárodním koncernem. Výrobky známé značky jsou také populární v zemích SNS. Dnes se podrobněji podíváme na složky směsi Nutrilon a také se seznámíme s jejími odrůdami.

Nutrilonové směsi jsou určeny pro kojeneckou výživu od narození. Při jejich výběru se musíte seznámit se skladbou

Základní směsi Nutrilon

Před výběrem konkrétního typu produktu je třeba mít na paměti, že složení každého typu se může lišit. Základní koncentráty jsou určeny pro kojence různého věku, jak je uvedeno na obrázku na obalu. Zvažte fotografii a popis hlavních druhů potravin:

 1. směs od 0 do 6 měsíců - Nutrilon pro novorozence - Premium 1;
 2. produkt pro kojence od šesti měsíců do roku - Premium 2;
 3. mléčné jídlo pro děti od 12 do 18 měsíců - Junior a má číslo 3;
 4. jídlo pro děti od 18 měsíců - Junior 4.

Důležitým ukazatelem stupně přizpůsobivosti dětského mléka je jeho složení. Ne všichni rodiče četli seznam látek na obalu a věřili, že výrobce dobře ví, co dítě potřebuje. Výrobky různých výrobců se však liší svým složením a úkolem dobrých rodičů je vybrat tu nejlepší možnost. Nutrilon obsahuje bílkoviny, tuky, uhlohydráty a další látky..

Složení proteinů

Aby umělé mléko bylo co nejblíže přirozenému, vypočítali odborníci poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu. Ve stravě pro kojence od 0 do 6 měsíců je tento poměr 60:40 a v produktech pro děti od 6 měsíců - 50:50.

Ve směsích označených Junior je poměr syrovátkové bílkoviny k kaseinu 35:65, což je stejné jako u kravského mléka. Takové mléko pro děti již nemůže být náhradou mateřského mléka a je pouze doplňkovou látkou k hlavní potravě. Kromě uvedených látek jsou v produktech pro děti mladší než jeden rok přítomny aminokyseliny, jako je taurin a L-tryptofan. U juniorů - pouze taurin.

Sacharidové složení

Sacharidy ve směsích Nutrilon 1, 3 a 4 jsou představovány laktózou a pouze v balení s Premium 2 je také přítomen maltodextrin. Tato látka je jako melasa, může prodloužit pocit sytosti a prodloužit dobu mezi krmením. Maltodextrin se tělem snadno vstřebává, nejčastěji se používá jako uhlohydrátová složka produktů pro děti od čtyř měsíců věku.

Složení tuku

Složení tuků, které Nutrilon Premium 1 a 2 prokazuje, je komplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpina a stop mléčných tuků. Palmový olej zajišťuje přítomnost kyseliny palmitové, kromě toho jsou v prášku přítomny řepkové, kokosové a slunečnicové oleje. Jejich úkolem je naplnit potřebu kyseliny linolové a α-linoleové u dítěte.

Junior směsi také obsahují komplex tuků, který zahrnuje palmový, řepkový, slunečnicový olej a rybí olej (podrobnosti viz: dobré směsi bez palmového oleje). Všechny tyto látky jsou nezbytné pro rostoucí dítě, jejich komplex je navržen tak, aby poskytoval tělu mastné kyseliny..

Složení směsi je zcela vyváženo pro kojeneckou výživu a je vhodné pro děti od narození

Další komponenty

Nutrilonové směsi obsahují další látky nezbytné pro harmonický vývoj dítěte. Patří mezi ně nukleotidy (v prémiových produktech), které přispívají ke správnému růstu a dělení buněk, vitamínů, stopových prvků.

Kromě toho jsou v suchém prášku prebiotika představovaná galaktooligosacharidy a fruktooligasacharidy. Tyto látky jsou navrženy tak, aby normalizovaly fungování střeva, zatímco nejsou absorbovány jeho stěnami, ale jsou vylučovány po hraní jeho role. Hlavní úkoly prebiotik:

 • zajistit řádné fungování prospěšných mikroorganismů ve střevě;
 • snížit pravděpodobnost různých druhů alergií, podporovat a posilovat imunitní systém;
 • ovlivnit konzistenci stoličky dítěte, zjemněte ji.

Všechny tyto komponenty jsou výhody produktů Nutrilon. Jaké jsou jejich nevýhody? Uvádíme nejvýznamnější:

 • nedostatek nukleotidů v produktech Junior 3, 4;
 • nedostatek probiotik - živé mikroorganismy určené k zajištění účinného fungování střeva.

Vlastnosti složení: souhrnná tabulka

Název produktuVeverkyTukySacharidydodatečně
Prémium 1Syrovátkové proteiny a kasein 60:40, taurin a L-tryptofanKomplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpinaLaktózaNukleotidy, prebiotika
Prémium 250:50 bílkoviny a kasein, taurin a L-tryptofanLaktóza, maltodextrin
Junior 3veverky a kasein 35:65, taurinPalmový, řepkový, slunečnicový olej, rybí olejLaktózaPrebiotika
Junior 4Laktóza

Speciální produkty z Nutrilonu

Dále si povíme o produktech Nutricia pro kojence, kteří vyžadují speciální výživu. Existuje celá řada koncentrátů pro alergické děti a pro ty, kteří trpí zažívacím trhem. Také na prodej existují výrobky, se kterými můžete snížit regurgitaci dítěte, zastavit projevy nedostatku laktázy. Zejména si všimneme mléka pro předčasně narozené děti. Kterou směs je lépe zvážit podrobněji.

Nutrilon Comfort

Komfortní mléčný koncentrát v první a druhé fázi je vhodný pro krmení dětí trpících zácpou a zvýšenou tvorbou plynu. Proteinové složení suchého prášku obsahuje částečně hydrolyzovaný protein, který je dokonale absorbován. Kromě toho má produkt upravený palmový olej, který vám umožní zbavit se zácpy.

Nutrilon Comfort lze použít jako hlavní recept na krmení dítěte od narození

Aby se zabránilo regurgitaci, výrobce mírně zahušťoval mléko Comfort a přidal do něj škrob. Laktóza je v tomto produktu přítomna v omezeném množství, což může snížit účinky, jako je kolika a zvýšená tvorba plynu. Podobné jevy jsou často pozorovány u dětí, které mají nedostatek enzymu laktázy. Pro zlepšení chuti Nutrilon Comfort byl do dětské směsi přidán glukózový sirup, který má tu vlastnost, že je snadno stravitelný..

Nutrilon kyselé mléko

Univerzální produkt pro děti, které mají zažívací potíže. Směs Nutrilon Fermented Milk 1 and 2 může být podávána jako samostatná potravina nebo jako doplňková, pokud dítě používá jiné produkty stejného výrobce. Koncentrát fermentovaného mléka také dobře kojí, protože jeho kyselost je blízká mateřskému mléku.

Syrovátkové bílkoviny a kasein v tomto produktu jsou ve stejném poměru, navíc je mléko obohaceno probiotiky, maltodextrinem. Nevýhody zahrnují nedostatek nukleotidů a mastných kyselin, které jsou v jiných produktech Nutrilonu reprezentovány rybím olejem, oleji jednobuněčných hub. Kyselé mléko Nutrilon je k dispozici ve dvou variantách - směs pro kojence od narození (1) a pro děti od šesti měsíců (2).

Nutrilon hypoalergenní (HA)

Tento produkt je určen dětem s projevy různých druhů alergií. Existuje směs pro kojence od narození a Nutrilon Hypoallergenic 2 - pro děti od šesti měsíců. V tomto produktu je mléčná bílkovina přítomna ve štěpném stavu (částečně hydrolyzované syrovátkové molekuly), takže hotové mléko je absorbováno bez problémů.

Sacharidy v hypoalergenní směsi jsou kukuřičný škrob a jako výsledek má Nutrilon hořkou chuť. Aby si dítě zvyklo, měla by se hypoalergenní směs zavádět postupně, zejména proto, že ji lze kombinovat s jinými výrobky výrobce. Dále se předpokládá, že dítě zůstane na této stravě bez jakýchkoli dalších přísad..

Nutrilon bez laktózy

Rodiče dětí trpících deficitem laktázy ocení směs bez Nutrilon laktózy. Odstraněním laktózy ji odborníci nahradili glukózovým sirupem. Koncentrát je také vhodný pro děti s částečným deficitem laktázy. Můžete jej použít jako hlavní jídlo nebo jako další jídlo. Výrobce slibuje, že tento produkt pomůže:

 • rychle se zbavte projevů nedostatku laktázy;
 • zlepšit trávení a optimalizovat bariérovou funkci střeva díky nukleotidům;
 • mají pozitivní vliv na mozek i na zrakové orgány, protože mezi složkami jsou mastné kyseliny.

Nutrilon Antireflux

Antireflux je produkt určený pro kojence, kteří často a hojně prasknou po krmení. Speciální látka působí proti regurgitaci - svatojánská guma, která je zahušťovadlo. Tato látka je považována za nejúčinnější metodu proti reflexu roubíků. Tato složka navíc slouží k normalizaci trávení. Antireflux se používá jako hlavní výživa dítěte a v některých případech jako doplněk kojení.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Kyseliny Nutrilon Amino Acids mají široké využití. Je předepsán dětem, které mají závažné alergie - na sóju, na bílkoviny kravského mléka, na jiné produkty. Kromě toho je toto mléko vhodné pro kojence, kteří potřebují speciální stravu s malabsorpčním syndromem, enterostomii. V produktu není žádný protein ve své obvyklé formě - je nahrazen komplexem aminokyselin, který je absorbován bez pomoci enzymů.

Nutrilon Pepti Allergy

Směs Pepti Allergy, jednoho z nejvyhledávanějších produktů Nutrilon. Pomáhá oslabit projevy alergií, včetně zastavení příznaků atopické dermatitidy. Peptické mléko Allergy je založeno na hydrolyzátu syrovátkové bílkoviny, který je díky své hořké až mírně kyselé chuti. Během období, kdy dítě používá směs alergií na Nutrilon Pepti, může stolice změnit barvu na zelenou. Směs je docela účinná, obvykle předepsaná lékařem.

Nutrilon Pepti Gastro

Směs Nutrilon Pepti Gastro je vyvinuta s ohledem na doporučení mezinárodních odborníků. Je určen pro novorozence a kojence, kteří mají zhoršenou absorpci látek ve střevě. Pepti Gastro je také vhodný pro děti trpící potravinovou intolerancí. Kompozice je hydrolyzovaný protein a glukózový sirup jako uhlohydrát. Pamatujte, že během aplikace směsi Nutrilon Pepti Gastro může mít dítě zelenou stolici.

Nutrilon Pre

Nutrilon Pre je určen pro předčasně narozené děti, jakož i pro ty, kteří přibývají na váze. Má vysoký obsah bílkovin a podíl syrovátkových bílkovin a kaseinu je 60:40. Mezi komponenty patří komplex olejů - palmový, kokosový, sójový, slunečnicový, jednobuněčné houby, pupalková polévka a rybí olej. Tato směs obsahuje speciálně vyvinutý komplex Pronutri +, jehož hlavní složky jsou:

 • prebiotika - galaktooligosacharidy a fruktooligosacharidy, určené ke stimulaci rozvoje střevní mikroflóry;
 • komplex mastných kyselin;
 • potřebné vitamíny a minerály.

Výrobce představuje produkty Pre 0 a 1. První se používá ke krmení předčasně narozených dětí, dokud jejich hmotnost nedosáhne 1800 g, druhá - pro novorozence a kojence s hmotností vyšší než 1,8 kg.

Pokyny pro přípravu základních směsí

Před chovem dětského mléka je třeba si umýt ruce a pečlivě připravit místo, kde bude směs připravena. Umístěte dudlík, láhev a odměrku do sterilizátoru (doporučujeme si přečíst: Potřebuji sterilizátor pro dětské láhve?). Dále musíte postupovat podle pokynů:

 1. vařit vodu po dobu 5 minut, kapalina se ochladit na teplotu 38-40 ° C;
 2. nalijte do láhve správné množství vody podle tabulky;
 3. pomocí odměrné lžíce sebere suchá směs z obalu a pomocí omezovače se odstraní vytvořený kopec;
 4. nařeďte požadovaný počet lžiček v nádobách;
 5. lahvičku uzavřete a protřepávejte, dokud nevznikne tekutina jednotné barvy;
 6. sejměte víčko, nasaďte dudlík;
 7. zkontrolujte teplotu zředěného mléka.
 • krmte dítě směsí, která zůstala z předchozího krmení;
 • uchovávat zbytky mléka v lednici;
 • zahřejte hotové dětské mléko v mikrovlnné troubě.
Pokud dítě nedokončilo konzumaci směsi okamžitě, může být skladováno nejpozději šedesát minut po přípravě

Jak naředit Nutrilon mix? Aby nedošlo k chybě v počtu odměrných lžic a také v množství kapaliny, měli byste se podívat do tabulky. Označuje věk dítěte a kolikrát denně musíte dítě krmit.

Dětský věkVařená voda, mlSuchý prášek, odměrkyPočet krmení denně
Až 2 týdny9037
3 až 8 týdnů12047
215056
318065
418065
521075
621074
Od šesti měsíců do 1 roku21072-3

Podmínky skladování

Jak dlouho lze nové práškové balení uložit? Datum exspirace je uvedeno na obalu, je důležité jej umístit na temné místo, kde teplota není vyšší než 25 ° C. Je však žádoucí, aby se prášek neuchovával vedle obilovin - existuje riziko infekce potravní můrou. Nedoporučuje se také vkládat obaly do chladničky, protože tam může být zvýšena vlhkost. To může vést ke tvorbě hrudek ve směsi, navíc produkt absorbuje vůně nádobí z chladničky.

Otevřenou lze použít po dobu tří týdnů. Podmínky skladování otevřeného obalu by však měly být dodrženy ještě přísnější než vzduchotěsné.

Kojenecká výživa Nutrilak pro kojence: recenze, složení, sortiment (Premium 1,2,3, kyselé mléko, hypoalergenní, Peptidis SCT, Beefy)

Dnes se lidstvo naučilo uměle reprodukovat téměř všechno, dokonce vytvořilo náhradu za mateřské mléko. Některé směsi jsou navíc tak kvalitní, že nejsou horší než mateřské mléko. V tomto článku budeme hovořit o směsích Nutrilak ruské společnosti Infaprim, jejich sortimentu, složení a recenzích.

Řada mixů Nutrilak

Nutrilak, výrobce potravin, nabízí zákazníkům velké množství druhů směsí pro děti různého věku.

ProBrain Premium 1, 2, 3 (0-6, 6-12, 12 a starší)

Výživa pro děti od narození přispívá k plnému rozvoji mozku novorozence díky omega-3 mastným kyselinám a mléčnému tuku. Nukleotidy zvyšují imunitu dítěte a prebiotika zjemňují stolici a usnadňují trávení. Ve směsi označené 3 pro děti od jednoho roku věku přidali výrobci speciální vitamínový komplex pro správný vývoj kostí, ochranné funkce těla a orgánů pro tvorbu krve. K dispozici v suché a hotové zředěné formě.

Prémiový Caesarea BIFI

Určeno pro děti, které se narodily pomocí císařského řezu. Toto jídlo pomáhá naplnit střeva dítěte prospěšnými bakteriemi. Výživa je třikrát účinnější na imunitu novorozence pomocí laktobacilů, bifidobakterií a prebiotik. Kromě mastných kyselin a nukleotidů lze ve složení nalézt i lutein - látku, která plní ochrannou funkci sítnice před ultrafialovým zářením.

Immuno Beefy

Dobře se hodí pro děti s oslabeným imunitním systémem, pro děti s rizikem častého nachlazení. Nukleotidy, které tvoří směs, posilují zdraví dítěte a zlepšují proces trávení.

Prémiový hypoalergenní

Částečně hydrolyzované syrovátkové proteiny pomáhají výrobcům snižovat potravinové alergie u kojenců. Bifidobakterie a laktobacily zlepšují střevní mikroflóru a zvyšují imunitu novorozence. Mléčný tuk má blahodárný účinek na metabolismus v těle dítěte, správnou tvorbu mozku a dává dítěti vitalitu.

Prémiové kyselé mléko

Zlepšuje trávení, normalizuje střevní mikroflóru. Vzhledem k narušení mikroflóry může dítě zažít koliku, nadýmání a zácpu. Užitečné bakterie, které jsou součástí stravy, se s tímto problémem vyrovnávají. Fermentovaný protein přispívá k lepšímu trávení potravy. Téměř všechny složky směsi se nacházejí také v mateřském mléce..

Prémiový antireflux

Výživa účinně bojuje proti akutní fazole, způsobuje problémy s regurgitací, střevní kolikou a zácpou. Každodenní používání této směsi činí stoličku dítěte pravidelnou a měkkou. Nukleotidy zvyšují odolnost těla vůči nemocem a mastné kyseliny stimulují správnou tvorbu mozku dítěte.

Premium Pre

Navrženo speciálně pro předčasně narozené děti a malé děti. Výrobci představili maximální možné množství tuku, bílkovin. Ve srovnání se standardními směsmi je u této stravy pro lehké děti snížen obsah laktózy.

Prémiová sója

Pokud je dítěti diagnostikována intolerance bílkovin kravského mléka nebo nedostatek laktázy, může být tato dobrá směs řešením problému výživy. V něm je laktóza nahrazena izolátem sójového genetického proteinu. Tato směs má zlepšené složení aminokyselin, uhlohydráty jsou představovány glukózovým sirupem.

Prémiová laktóza zdarma

Doporučuje se dětem s galaktosémií, prodlouženým průjmem a intolerancí laktózy. Místo laktózy ve stravě, glukózový sirup. Výrobce tvrdí, že v kombinaci s maltodextrinem přispívá k normálnímu fungování gastrointestinálního traktu ak vymizení příznaků nedostatku laktázy..

PEPTIDI STST

Lékaři předepisují tuto potravu na alergie na kravské mléko, potravinové alergie, malabsorpci a trávení živin ve střevech dítěte. Na základě hydrolyzátu syrovátkové bílkoviny. Bez laktózy.

Nutrilak (univerzální)

Směs je v oranžovém balení, které může být krmeno jak novorozencům, tak dětem do jednoho roku. Díky univerzální výživě Nutrilak dostávají děti v prvním roce života vylepšené složení aminokyselin, důležité polynenasycené mastné kyseliny a celý nezbytný komplex vitamínů.

Nutrilak 1, 2, 3

Počáteční, následná směs pro děti od 1 roku věku a mléčný nápoj, které jsou vytvářeny tak, aby do těla dítěte přivedly potřebné živiny. Nutrilak 3 obsahuje prebiotika. Liší se od Nutrilak Premium v ​​přítomnosti palmového oleje.

Složení směsí Nutrilac

Výrobce pečoval o vyvážené a zdravé složení svého produktu..

 • Sušená demineralizovaná syrovátka;
 • Rostlinné oleje;
 • Plnotučné mléko
 • Maltodextrin;
 • Galaktooligosacharidy a fruktooligosacharidy (prebiotické);
 • Mléčné tuky;
 • Sušené odstředěné mléko;
 • Minerály;
 • Rybí tuk;
 • Syrovátkový proteinový koncentrát nebo hydrolyzát;
 • Vitaminový komplex;
 • Mortierella Alpina olej (k dispozici v prémiích 1,2,3, prémiových přípravcích, prémiové sóji; Peptidis SCT);
 • Cholin;
 • Inositol;
 • Taurin;
 • Emulgátor;
 • Nukleotidy;
 • L-karnitin (ne v prémii 3);
 • Lutein (nikoli v Premium 3, v Antirefluxu, Premium Pre, bez laktózy, Peptidium SCT);
 • Koncentrát bifidobakterií a laktobacilů (k dispozici v prémiové Caesarea BIFI, hypoalergenní, kyselé mléko);
 • Mléčný cukr (nalezený v hypoalergenní);
 • Kukuřičný škrob (k dispozici v hypoalergenní);
 • Kvašení kultury mléčných bakterií (k dispozici pouze v kyselém mléku);
 • Přírodní guma ze svatojánského chleba (k dispozici pouze v Antirefluxu);
 • Triglyceridový koncentrát se středním řetězcem (k dispozici v prémiových přípravcích Pre, CCT peptidy);
 • Glukózový sirup (k dispozici v prémiové sóji, bez laktózy, Peptidium SCT);
 • Izolát sójového proteinu (k dispozici v prémiové sóji).

Jak chovat Nutrilak?

Na oficiálním webu najdete fotografické pokyny k vaření.

 1. Sterilizujte lahve a nádobí, ve kterých plánujete přípravu směsi.
 2. Do nádoby, která má teplotu asi 40˚, nalijte požadovaný objem převařené vody.
 3. Suchou směs nalijte do vody pomocí speciální odměrky. Do tabulky vložte množství uvedené na obalu. Přebytečný prášek odstraňte nožem.
 4. Pevně ​​zašroubujte nádobu a důkladně ji protřepejte, dokud se prášek úplně nerozpustí.
 5. Zkontrolujte, zda je teplota směsi pro dítě pohodlná.
 6. Vařené jídlo znovu nepoužívejte. Hotová směs Nutrilac se neuchovává déle než jednu a půl až dvě hodiny. A v lednici ne více než den, pokud to dítě nejedlo a je hermeticky ucpané.

Mnoho rodičů, na radu pediatra Komarovsky, snížit množství suchého prášku, takže směs méně hustá. Podle lékaře může být alergická reakce vyvolána příliš koncentrovanou výživou. V takovém případě je pro takové rozhodnutí důležité konzultovat s místním pediatrem.

Kde koupit a kolik stojí Nutrilak dětské výživy?

Toto jídlo lze v maloobchodě snadno najít. V supermarketech „Lenta“, „Magnet“, „Auchan“, v obchodech a lékárnách si můžete koupit směs Nutrilak za cenu 300 až 1000 rublů za balení 350 a 600 gramů. V internetových obchodech Detsky Mir, Daughters and Son, Avito, Ship jsou náklady na akcie a slevy nižší.

Co je lepší Nutrilak nebo Nutrilon?

V Nutrilonově stravě je řada označená 4, která je speciálně navržena pro děti po 18 měsících. Kromě toho na rozdíl od Nutrilak Nutrilon neobsahuje maltodextrin, ale v něm se nachází palmový olej. Ve směsích Nutrilon Premium a Nutrilon Junior je kyselina eikosapentaenová, která nedovoluje, aby se na kůži dítěte objevila různá podráždění. Směsi Nutrilak mají přijatelnější cenu.

Nestrogen nebo Nutrilak: což je lepší?

Ve stravě Nestogen není hydrolyzovaný protein, takže může vyvolat alergické reakce. Stejně jako Nutrilak, Nestogen jídlo neobsahuje sacharózu a palmový olej, ale má vyšší množství maltodextrinu, aby směs získala více sladkosti. Nestogen navíc neobsahuje prospěšné omega-6 polynenasycené mastné kyseliny..

Co si vybrat Nutrilak nebo Baby?

Na rozdíl od Nutrilak obsahuje Baby směs palmový olej a nižší náklady. Nutrilak se mísí s velkou směsí produktů.

Nutrilak nebo Similak: která směs je lepší?

Oba produkty neobsahují palmový olej. Sacharidy jsou představovány laktózou, ale ve stravě Similak 3 je také sacharóza, která se nepovažuje za takovou neškodnou složku. Similak má vyšší cenu.

Nutrilak nebo Nan: Porovnání

Obě směsi lze snadno najít na policích obchodů, během vaření se dokonale rozpustí a mají velký sortiment. Nan však neobsahuje prebiotika a je docela drahý..

Pediatrické a zákaznické recenze na Nutrilak Premium Mix

Na fórech nechávají paní lékaři a matky matek, kteří dávají přednost výživě Nutrilak všem ostatním směsím, řadu recenzí..

 • Pediatrové považují tuto směs za nejblíže mateřskému mléku. Usnadňuje trávení, zvyšuje imunitu, neobsahuje škodlivé látky: sacharózu, palmový olej, škrob. Lékaři na vědomí bohaté složení minerálů a vitamínů, nízká cena.
 • Pozitivní je, že rodiče zvažují přítomnost vzácných ingrediencí: nukleotidů a luteinu, které mají příznivý vliv na imunitu dítěte a orgány vidění.
 • Z minusů směsi lze zaznamenat možné alergické reakce na jednotlivé složky způsobené jejich individuální nesnášenlivostí.
 • Má pouze jeden typ prebiotika a má dostatečně vysokou osmolalitu, která je stále v normálních mezích..

Směsi Nutrilac - dostatečně dobrá alternativa k mateřskému mléku.

Která kojenecká výživa je lepší Nutrilac nebo Nutrilak Premium?

Nutrilak a Nutrilak Premium, určené k výživě dětí, vyrábí ruská společnost JSC Infaprim. Řadu představuje řada Nutrilak a prémiová varianta - Nutrilak Premium. Jídlo je určeno dětem od narození do 1 roku věku..

Nutrilac

K dispozici v kartonové krabičce v jasně oranžové barvě, s logem v podobě modrého medvídka na polštáři. Sestava obsahuje balení o hmotnosti 350 ga 600 g.

Linka směsi Nutrilac:

 • Nutrilak - od narození do 1 roku.
 • Nutrilak 1 - od narození do šesti měsíců.
 • Nutrilak 2 - od 6 do 12 měsíců.
 • Nutrilak 3 - starší než 1 rok, mléčný nápoj.

Složení zahrnuje:

 1. Vysoce kvalitní syrovátkový protein.
 2. Mastné polynenasycené kyseliny.
 3. Komplex vitamínů a antioxidantů, včetně železa, vitamínu D, vitamínu A, E, selenu, vitamínu C, vápníku a zinku.
 4. Živiny v mateřském mléce - taurin, biotin, cholín, inositol.

Nutrilak Premium

K dispozici v krabici s logem ve tvaru modrého medvídka, který vykoukne kvůli číslům nebo vykřičníkem v červené barvě. Řádek obsahuje balení o hmotnosti 350 ga 600 g. Každý typ je balen v balení odpovídající barvy.

Prémiová značka:

 • 1 - od narození do šesti měsíců, purpurově modré tutu.
 • 2 - od šesti měsíců do 1 roku, purpurově modré tutu.
 • 3 - pro doplňkovou výživu pro děti od 1 roku věku, fialově modré tutu.
 • Caesarea BIFI - fialově modré tutu.
 • Hypoalergenní - fialově žluté tutu.
 • Kysané mléko - fialově zelené tutu.
 • Antireflux - purpurově růžové tutu.
 • Pre - Violet Pink Tutu.
 • Sója - fialově žlutý balíček.
 • Bezlaktózové balení - fialová lila.
 • PEPTIDI STST - fialové maso tutu.

Také v prémiové sérii jsou hotové zředěné směsi, které nevyžadují předběžnou přípravu, jsou připraveny k použití:

Hotové přípravky Nutrilac Premium:

 • Označení 1 - od narození do 6 měsíců.
 • Označení 2 - od 6 do 12 měsíců.
 • Označení 3 - od 12 měsíců a starší.

Složení zahrnuje:

 1. Přírodní mléčný tuk.
 2. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny.
 3. Lutein.
 4. Prebiotika.
 5. Nukleotidy.
 6. Vitamíny a minerály.

Co je běžné a jak se produkt liší

Směs se používá jako náhrada mateřského mléka, pokud kojení není možné. Pro krmení můžete použít jednu z vyráběných značek. Chcete-li si vybrat, musíte pochopit, co je společné a jak se prezentované produkty liší.

 • Kojení mohou od narození nahradit obě značky..
 • Směsi obsahují potřebné vitamíny a minerály pro růst a vývoj..
 • S růstem dítěte se složení mění, každý krok mu poskytuje potřebné prvky a vitamíny podle věku.
 • Geneticky modifikované zdarma.
 • Stejný způsob přípravy a trvanlivost hotové směsi.
 • Energetická hodnota hotové směsi je 66/275 kcal / kJ, s výjimkou speciální řady.
 • Dostupnost obchodu.
 1. Prémiový produkt neobsahuje palmový olej, zdrojem kyseliny palmitové je přírodní mléčný kravský tuk, neexistuje žádný řepkový olej, který způsobuje problémy v endokrinním systému, jsou přítomny kokosový, slunečnicový, sójový a olejové oleje.
 2. Značka Premium obsahuje funkční složky: nukleotidy, prebiotika, polynenasycené mastné kyseliny, lutein.
 3. Optimální podíl bílkovin co nejblíže složení mateřského mléka je obsažen v prémiové značce.
 4. Premium obsahuje rybí olej.
 5. Pro děti od 12 měsíců pod značkou Nutrilak Premium 3 byla uvolněna upravená směs pro další výživu a Nutrilak 3 je doplňkovou látkou stravy po roce.
 6. Směsi připravené k použití v bezpečném aseptickém balení jsou dostupné pod značkou Premium..
 7. Pod prémiovou značkou je určena řada speciálních směsí pro děti, které potřebují nutriční korekci.
 8. Různé náklady.

Jaké značky použít v jakých případech

Standardní produkty označené 1 a 2 lze použít pro výživu od narození do 12 měsíců. Po 1 roce můžete produkt označený 3 použít jako mléčný nápoj. Takové produkty jsou vhodné pro dítě bez alergie, plné, bez hmotného deficitu, bez nedostatku laktázy a poruch příjmu potravy. Tato varianta je ve srovnání s prémiovou značkou vyšší..

Je lepší použít speciální produkt řady Premium, u kterého výrobce úmyslně provedl změny a přísady určené pro tento účel, pro děti narozené během CS s alergiemi na potraviny, nedostatkem laktázy a jinými poruchami příjmu potravy. Musíte si vybrat v závislosti na indikacích pro použití:

 • Caesarea BIFI - zejména pro děti narozené v průběhu CS byly do kompozice zavedeny bifidobakterie BB-12, aby se normalizovala mikroflóra gastrointestinálního traktu.
 • Hypoalergenní - k vyloučení potravinových alergií u dětí, přidaná syrovátková bílkovina, která prošla částečnou hydrolýzou.
 • Kyselé mléko - pro léčbu funkčních poruch trávení zahrnuje složení také probiotika, bifidobakterie a kvasinky.
 • Antireflux - pro odstranění plivání, ošetření koliky a normalizace stolice byla do kompozice zavedena přírodní rohovníková guma.
 • Pre - pro děti narozené dříve než v den splatnosti a děti, které nezískávají dostatečnou váhu, je směs speciálně obohacena o kalorie díky zahrnutí dalších syrovátkových bílkovin.
 • Sója - pro krmení dětí s nesnášenlivostí laktózy, mléčných bílkovin a galaktosémií, obsahuje biologicky aktivní sójový izolát.
 • Bez laktózy - pro děti s nedostatkem laktázy, pokud má dítě volnou stolici, je laktóza nahrazena maltodextrinem a glukózovým sirupem.
 • PEPTIDI SCT - zejména pro děti s vícenásobnou potravinovou alergií a amlabsorpčním syndromem byly do kompozice zavedeny triglyceridy se středním řetězcem (SCT) pro snadné trávení.

O jakých konkrétních produktech se krmí dítě, je na rodičích, aby se rozhodli. Pokud není jistota o správném výběru, je vhodné se poradit s pediatrem.

Pediatr o složení a výhodách směsí Nutrilon

Podle doporučení Světové zdravotnické organizace je mateřské mléko nejlepším jídlem pro děti v prvních 6 měsících života. Pouze obsahuje optimální úroveň všech potřebných živin, vitamínů, stopových prvků pro dítě. Ale co matky, jejichž kojení je z různých důvodů nemožné a jak v takových případech krmit dítě?

Měli by tyto otázky položit svým dětským lékařům, protože nezávislý výběr dětské výživy může vést k nežádoucím výsledkům, například k alergické reakci, poruchám trávení. Na trhu je prezentována dostatečná nabídka směsí různých výrobců, domácích i zahraničních, lišících se jak cenou, tak kvalitou.

V tomto článku chci mluvit o vlastnostech Nutrilon Comfort, o jejich rozdílech od ostatních kojeneckých přípravků a obecně pomáhat matkám při výběru správného výběru pro své dítě.

Co jsou Nutrilonové směsi?

Nutrilon Comfort Premium je upravená kojenecká výživa vyrobená společností Nutricia a určená dětem s poruchami trávení, jako je střevní kolika, zácpa.

Vedení Nutrilon je poměrně široké:

 • upravená mléčná výživa Nutrilon Premium 1, Nutrilon Premium 2 pro zdravé děti;
 • specializované směsi Nutrilon pro děti s různými problémy.

Problémy mohou být:

 • ve formě alergických reakcí - Nutrilon hypoallergenic 1, Nutrilon hypoallergenic 2, alergie na Nutrilon peptid;
 • se zažívacím nepohodlem - Nutrilon je fermentovaný, bez laktózy, antireflux;
 • pro malé a předčasně narozené děti - Nutrilon pre.

A nyní více o mixu Nutrilon Comfort.

Nutrilon Comfort a jeho typy

Směs se vyrábí ve 2 typech: Nutrilon Comfort 1 (pro děti od 0 do 6 měsíců) a Nutrilon Comfort 2 (od 6 do 12 měsíců).

Nutrilon Comfort mix označuje specializované terapeutické mléčné směsi. Každý ví, že takové projevy, jako je střevní kolika a zácpa, jsou charakteristické pro děti od narození a během prvních 2 až 3 měsíců života, protože střeva novorozenců dosud nejsou osídlena mikroflórou, která je nezbytná pro normální trávení..

A normálně k tomuto urovnání dochází postupně, ale často může trpět blaho dítěte. Dítě je neklidné, jeho plný spánek je narušen, matka se obává o dítě, resp. Tato úzkost se přenáší na dítě a vytváří se začarovaný kruh.

A každá matka udělá vše, co je pro to, aby se dítě zlepšilo, protože po matčině stravě a užívání léků ke zmírnění koliky se ne vždy vyrovná. A právě v takových situacích může výživa Nutrilon Comfort pomoci..

Co je součástí směsi?

 1. Částečně hydrolyzovaný (split) syrovátkový proteinový koncentrát. Střeva kojenců se vyznačují nízkým obsahem enzymu laktázy nezbytného pro zpracování mateřského mléka (laktózy) a je to velká akumulace nesplněné laktózy, která vyvolává výskyt koliky, zácpy. Protože směs Nutrilon není jen syrovátka, jako u některých jiných směsí, ale částečně hydrolyzovaný koncentrát, značně to usnadňuje práci střevních enzymů. Tím se snižuje možnost střevní koliky, zácpy, průjmu. Je třeba poznamenat, že vzhledem k přítomnosti hydrolyzátů má směs hořkou chuť, takže by rodiče neměli být naštvaní, že to dítě nemusí okamžitě vyzkoušet, musíte mít trpělivost.
 2. Směs rostlinných olejů (řepka, kokos, slunečnice, strukturovaná palma, Mortierella alpina). Přes velké množství mýtů, že by v kojenecké výživě nemělo být palmový olej, mnoho pediatrů věří opaku. Díky palmovému oleji se tukové složení směsi co nejvíce přibližuje tukovému složení mateřského mléka a kyselina palmitová, která je bohatá na palmový olej, poskytuje dítěti dostatečnou energii a obecně pozitivně ovlivňuje harmonický vývoj dítěte. V rostlinách Nutricia je palmový olej získáván z dužiny olejnatých palmových plodů a poté je podroben vícestupňovému čištění, zejména u kojenecké výživy..
 3. Prebiotika (galaktooligosacharid, fruktoolysacharid). Jsou nezbytné pro normální fungování střev, stimulují růst prospěšných bakterií, které se podílejí na trávení potravin, odstraňují škodlivé bakterie ze střev. Na způsobu zrání u kojenců často ve střevech roste ne zdravá tzv. Podmíněně patogenní flóra, jejíž velké množství také narušuje normální proces trávení. Jedním takovým zástupcem je Klebsiella..
 4. Sójový lecitin je sada fosfolipidů. Zásadní pro normální zrání mozku a buněk nervového systému.
 5. Nukleotidy Také přispívají k růstu prospěšných bifidobakterií. Kromě toho jsou stavebním materiálem pro buňky našeho těla a pozitivně ovlivňují vývoj nervové tkáně, vidění. Jsou nezbytné pro všechny děti, zejména pro předčasně narozené děti.
 6. Glukózový sirup.
 7. Škrob (brambor a kukuřice).
 8. Laktóza.
 9. Minerály. Mezi ně patří sodík, draslík, chloridy, fosfor, hořčík, železo, zinek, mangan, měď, selen, jód.
 10. Rybí tuk. Zásadní pro duševní vývoj dětí.
 11. L-tyrosin. Nezbytné pro produkci hormonů a normální funkci štítné žlázy..
 12. Vitaminový komplex a stopové prvky.

Vitaminy A, D3, E, Kl, B1, B2, B6, B12, C, kyselina pantothenová (B5), niacin, kyselina listová, biotin, inositol, cholin, L-karnitin, taurin.

Je důležité si uvědomit, že taurin je aminokyselina nezbytná pro správné zrání a fungování imunitního systému. Kojená kojence dostávají taurin s mateřským mlékem.

Vitamin D je nezbytný pro normální růst kostí, obvykle se předepisuje dětem pro preventivní účely. Pro dítě, které je kojeno, může být doporučen další příjem vitamínu D3, zejména směs Nutrilon Comfort..

Jaké jsou rozdíly mezi Nutrilonovými směsmi?

Nutrilon Comfort dětská výživa je vyvážená na bílkoviny, tuky, uhlohydráty a kalorie, splňuje věkové standardy dítěte.

Nutrilon Comfort 2 se liší od Nutrilon Comfort 1 svým vysokým obsahem bílkovin, uhlohydrátů a nižším obsahem tuku, který také splňuje věkové standardy.

Vezměte si například jakoukoli jinou směs a analyzujte její složení.

Například společnost Infaprim pro děti s poruchami trávení nabízí Nutrilak Premium Antireflux mix, který také přichází ve dvou formách: Nutrilak 1 - od narození do 6 měsíců a Nutrilak 2 - od 6 měsíců do roku. Charakteristickým rysem této směsi Nutrilac je přidání gumy ze svatojánského chleba.

Hlavní vlastností gumy je eliminace nebo snížení regurgitace. Ale hlavní složkou je zde demineralizovaná syrovátka, a nikoli split koncentrát, který, podle výše uvedeného, ​​se naopak doporučuje přidat dětem s kolikou a zácpou do dětské výživy..

Palmový olej v kojenecké výživě Nutrilak je nahrazen sójou a jak již víme, neměli byste se bát palmového oleje, který naopak složení směsi přibližuje k mateřskému mléku..

Nutrilak Premium Antireflux mix neobsahuje prebiotika, která jsou tak potřebná k co nejrychlejšímu kolonizaci střev pomocí prospěšné mikroflóry. To jsou nejdůležitější rozdíly. Podrobnější složení směsí je uvedeno ve formě tabulek na oficiálních stránkách směsi Nutrilak a Nutrilon.

Cena těchto směsí se mírně liší. Ale chci si všimnout hlavní věci. Pokud je dítě nuceno přijímat ne mateřské mléko, ale mléčnou směs, mělo by být jeho složení co nejvyváženější a nejjemnější pro malé břicho. Směs Nutrilon Comfort vyhovuje této žádosti..
Tato směs může být použita jako doplněk k mateřskému mléku nebo jako jediná směs neustále.

Vybereme směs Nutrilonu pro dítě

Originální směs Nutrilon je vysoce kvalitní náhradou mateřského mléka, která obsahuje přírodní složky nezbytné pro plný růst a vývoj dítěte. Řada kojeneckých výživ Nutrilon zahrnuje mnoho různých náhrad, které jsou určeny dětem s různými potřebami a specifiky (věková kategorie, tělesná hmotnost, patologie). Článek podrobně rozebírá směs Nutrilonových typů, složek, nuancí v přípravě a krmení.

Výrobce

Nutrilon je nizozemský výrobce suché mléčné výživy Nutricia. Společnost je založena na výrobě inovativního systému Immunofortis. Výsledkem je, že složení směsí Nutrilon eliminuje různé patologie fungování trávicího systému.

Směsi Nutrilon díky složení složek zajišťuje normální spánek dítěte, správný přírůstek hmotnosti, plný vývoj. Směsi pro novorozence Nutrilon - přizpůsobené krmení, složky složek významně přibližují směs přirozené struktuře mateřského mléka.

Podle výsledků dlouhodobého výzkumu v oblasti umělého krmení dětí s pomocí pediatrů, odborníků na výživu, neonatologů byl vyvinut inovativní komplex Pronutra, který je základem suchých Nutrilonových náhražek..

Výhody a nevýhody

Referenční potravinou pro novorozence je mateřské mléko, žádná náhrada jej nemůže úplně nahradit. Směsi v každém případě budou mít kladné i záporné stránky. Nutrilonová směs pro novorozence splňuje nejmodernější požadavky na náhražky mateřského mléka.

Výhody Nutrilonových směsí:

 • obsahují komplex přírodních prvků (biologicky aktivních složek), které zajišťují plný růst a vývoj arašídů;
 • nízká osmolarita výrobků nezatěžuje formovací vylučovací systém dítěte;
 • poskytuje prevenci většiny patologií;
 • jedná se o plnohodnotný výživný produkt (obsahují stejné množství bílkovin, tuků, laktózy jako mateřské mléko během různých období hepatitidy B) zajišťující zdraví dítěte od narození do tří let;
 • Značkové směsi Nutrinol jsou doporučovány pro použití ruským ministerstvem zdravotnictví;
 • velká řada speciálních produktů, které poskytují účinnou léčbu specifických dětských patologií;
 • všechny značkové produkty mají záruku kvality potvrzenou mezinárodními certifikáty;
 • matky zaznamenávají výrazné zlepšení fungování trávicího systému u dětí, po zahájení používání přípravku zmizení koliky;
 • náhrady jsou v mnoha zemích považovány za nejlepší produkty;
 • všechny produkty po výrobě podléhají opakované kontrole kvality v různých výzkumných laboratořích;
 • Podle evropské technologie se v Evropě vyrábějí vysoce kvalitní evropské suroviny.
 • rozvinutá síť distributorů značek.

Nevýhody Nutrilonových směsí:

 • někteří rodiče hlásí špatný vkus a zápach;
 • produkt je při styku s vodou špatně rozpustný, vytváří mnoho hrudek;
 • náhrada neobsahuje probiotika, probíhají diskuse o této složce;
 • směs obsahuje nejednoznačné složky - kokosový a palmový olej, negativní účinek těchto látek není prokázán;
 • cena produktu je pro některé zákazníky nedostupná (v rozsahu od 340 do 1990 rublů).

Souhrnně lze říci, že náhražky mateřského mléka pod značkou Nutrilon jsou vynikajícím produktem pro výživu arašídů. Před výběrem a nákupem směsi se však poraďte s pediatrem, který zná vlastnosti vašeho maličkého, v případě potřeby bude lékař schopen upravit výběr směsi..

Vyrábí se celá řada směsí Nutrilon, které jsou zaměřeny na kojence od narození do 3 let. Pod značkou Nutrilon se vyrábějí tyto náhražky mateřského mléka:

 1. Klasické směsi, jejich složení je ideální pro zdravé děti a kojence. Tato vyvážená strava v souladu s věkovou skupinou dítěte zajistí její plný růst a včasný vývoj:
 • Premium 1, 2;
 • Junior 3, 4.
 1. Hypoalergenní. Počet alergiků dnes rychle roste, a to jak u dospělých, tak u dětí. Někdy dokonce i náhražky na bázi mléka mohou vyvolat alergickou reakci dosud netvořeného těla bobu. Nutrilon pro tyto děti vyvinul speciální produkty - řadu hypoalergenních mléčných náhražek:
 • Hypoalergenní 1,2;
 • Aminokyseliny;
 • Pepti Allergy;
 • Pepti Gastro.
 1. Kyselé mléko a speciální směsi. Doplňky stravy s kyselým mlékem obsahují speciální bakterie, které příznivě ovlivňují mikroflóru střevní sliznice. Kromě klasických možností vyrábí Nutrilon také řadu speciálních směsí. Umožňují vám uspokojit speciální výživové potřeby kojenců s patologiemi s fungováním trávicího systému:
 • Komfort 1, 2;
 • Kyselé mléko 1, 2;
 • Bezlatosny;
 • Antireflux.
 1. Obsahující prebiotika. Toto doplňkové jídlo je určeno pro předčasně narozené děti nebo kojence s problémem nedostatečné hmotnosti, jehož imunitní systém je potlačen. Speciální komponenty přispívají k rychlému zotavení sil a normálnímu vývoji:
 • Před 0, 1.

Nutrilon Premium 1, 2 a Junior 3, 4

Preventivní přípravky jsou zaměřeny na prevenci patologií a léčbu jejich počátečních forem.

Na základě věkové skupiny, na kterou je klasická verze směsi orientována, jsou Nutrilon Premium a Nutrilon Junior rozděleny do následujících kategorií:

 • Nutrilon 1 - pro kojence od narození do 6 měsíců;
 • Nutrilon 2 - pro krmení kojenců ve věku od 6 do 12 měsíců;
 • Nutrilon 3 - mléko orientované na arašídy ve věku 12 až 18 měsíců;
 • Nutrilon 4 - mléko odpovídající potřebám dětí od 18 do 36 měsíců věku.

Toto označení je přítomno na všech výrobcích pod značkou Nutrilon, což značně usnadňuje určení správné možnosti náhrady mateřského mléka. Kromě toho každá skupina směsí maximálně uspokojuje nutriční potřeby kojenců v jednom nebo druhém věku a doplňkové potraviny jsou vyváženy odpovídajícím složením složek..

Značkové výrobky se vyrábějí v nádobách o hmotnosti 400 nebo 800 gramů a směs Nutrilon je ve věku 0 až 6 měsíců ve 350 gramových kartonových obalech. Takový kontejner umožňuje držet ho jednou rukou, aniž by se obával sklouznutí. Cyklus přípravy směsi je organizován tak racionálně a důsledně, jak je to možné..

I při silném náklonu nádoby se směsí nedostane dostatek spánku, protože tvar má omezovač úhlu. S výrobkem je dodávána speciální lžíce, která je upevněna v balicí nádobě pomocí speciální svorky, a současně se při otevření krabičky odstraní speciální lžíce. Tento přístup eliminuje potřebu neustálého vyhledávání lžíce uvnitř plechovky..

Podívejme se podrobněji na základní složky klasických směsí:

 1. Proteinová složka. Směs Nutrinolu od 0 do 6 měsíců a „následná“ - nejpevnější složení mateřského mléka. Směs Nutrinolu od 0 do 6 měsíců je vysoce přizpůsobena z hlediska složení bílkovin, což je zajištěno vyšším obsahem syrovátkových bílkovin ve srovnání s kaseinem - poměrný obsah složek 60/40. Premium 2 je méně přizpůsobený, úměrný složení syrovátkových bílkovin, ve srovnání s kaseinem - 50/50. Junior 3, 4 ve skutečnosti nepatří mezi náhražky mateřského mléka, což také odráží složení těchto produktů. Existuje tedy více kaseinových proteinů než syrovátkových bílkovin (65/35), což je srovnatelné s běžným mlékem. Výsledkem je, že Junior 3, 4, jakož i výrobky podobné jim, co se týče složení složek, jsou klasifikovány jako dětské mléko. Při vytváření požadovaného proporcionálního složení syrovátkových a kaseinových proteinů existují tři přístupy:
 • demineralizace syrovátky;
 • odmašťování běžného kravského mléka;
 • použití extraktu syrovátkové bílkoviny.

Ve všech přístupech je výchozí surovinou kravské mléko, které se výrazně liší od mateřského mléka kojící matky. Výrobce, vzhledem k této vlastnosti, obohacuje produkt životně důležitými aminokyselinami (taurin a L-tryptofan), přičemž tyto složky nejsou nově vytvořeným subjektem nezávisle vytvářeny, ale tělo potřebuje značné množství takových složek. Junior 3, 4 jsou obohaceny pouze taurinem, složka je důležitá pro drobky i po dosažení věku 12 měsíců, tato látka je zodpovědná za nervový a svalový systém.

 1. Sacharidové složky. Kromě Premium 2 neobsahují všechny směsi této řady Nutrilon maltodextrin. Přítomnost složky v náhražkách neovlivňuje kvalitativní vlastnosti doplňkových potravin. Komponenta je dokonale vnímána tělem dětí, netvoří připoutanost na sladkosti u kojenců. Obvykle se látka přidává do doplňkových potravin, aby se vytvořil delší pocit sytosti u bobů, což přispívá k delším intervalům mezi jídly. To je určující přítomnost složky v následných náhradcích (poté, co dítě dosáhne věku šesti měsíců).
 2. Tukové složky. Premium 1, 2 jsou obohaceny rostlinnými oleji, rybím olejem, jednobuněčným houbovým olejem. Každá tuková složka je nedílnou součástí tukového komplexu a společně přináší doplňková jídla do mateřského mléka. Kyselina palmitová je dodávána v dostatečném objemu spolu s palmovým olejem, který obsahuje největší množství ze všech rostlinných olejů. Premium 1, 2 navíc obohacuje řepkový, kokosový a slunečnicový olej. Tyto složky tvoří požadované množství kyseliny linolové a a-linolové. Rybí olej poskytuje kyselinu dokosahexaenovou a eikosapentaovou. Tyto látky jsou však tělem produkovány v malém množství, což vyžaduje jejich vstup zvenčí. Přítomnost kyseliny eikosapentaenové zajišťuje prevenci kožních patologií.
 3. Jiné látky. Nutrilonové náhražky jsou obohaceny prebiotiky, fruktooligosacharidy, nukleotidy, vitamíny a minerály. GOS a FOS v doplňkových potravinách plní nenahraditelné funkce:
 • tvoří prospěšnou mikroflóru střevní sliznice;
 • stimulovat imunitní systém;
 • snížit pravděpodobnost infekčních patologií a alergií;
 • tvoří měkkou systematickou stolici.

Premium 1, 2 obsahuje nukleotidy, dětské mléko pro děti 3, 4 takové látky neobsahuje.

Jsou základem pro tvorbu DNA a RNA, které se určitým způsobem formují, představují místo uložení genetického materiálu. Další důležitou funkcí těchto složek je akumulace energie potřebné pro normální fungování buněk těla. Nukleotidy jsou produkovány nezávisle, ale jejich nedostatek je patrný během patologických procesů v těle a také při zrychleném vývoji.

Vlastní produkce nukleotidů v těle vyžaduje značné energetické náklady. Proto s arašídy je při formování těla nutný jejich další vstup do těla spolu s doplňkovými potravinami. Přítomnost těchto složek v doplňkových potravinách poskytuje normální soubor drobné tělesné hmoty a je zodpovědný za plnohodnotný fyzický a intelektuální vývoj dítěte. Když dítě dosáhne věku 12 měsíců, přítomnost těchto složek v doplňkových potravinách nemá význam.

Náhradníky pod značkou Premium a Junior - jediné doplňkové potraviny, které společně obsahují ARA, DHA, EPA - tyto látky pozitivně ovlivňují normální fungování mozku a zraku.

Nutrilon Hypoallergenic 1, 2

Náhrada je určena k výživě arašídů citlivých na alergické reakce. Hypoalergenic 1 se používá od narození do jednoho roku. Směs má jedinečný komplex Pronutra +, ne zcela hydrolyzovaný kravským proteinem (stupeň hydrolýzy proteinu je vyšší než v komfortu).

Směs obsahuje potravinářskou přídatnou látku E 472 s (kyselina citronová ve formě etheru), používá se jako strukturální stabilizátor konečného krmení. Je schválen pro použití ve náhradách obsahujících částečně štěpený kravský protein, aminokyselinu, avšak nepřesahující 9 gramů na litr hotového jídla. Hypoallergenic 2 obsahuje kukuřičný škrob.

Tato kompozice poskytuje snadné vnímání tělem výživy a významné snížení pravděpodobnosti alergické reakce. Odborníci doporučují, že když je jeden z členů rodiny náchylný k alergiím - neprovádějte experimenty a nezačněte krmit dítě hypoalergenní náhradou.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Substituce Breastmilk je zaměřena na krmení kojenců, kteří jsou náchylní k těžkým alergiím na bílkoviny krav, sóji, dalším alergiím na potraviny, v případě malabsorpčního syndromu. Náhrada jasně eliminuje riziko alergie na bílkoviny kravského mléka a sóji, protože tyto složky jsou z produktu zcela vyloučeny.

Protein je nahrazen komplexem aminokyselin. Jejich poměrné složení je vybráno tak, že je vyloučena práce enzymů - jsou přímo vnímány tělem drobků. Aminokyseliny jsou citlivé na oxidační procesy, což vede k přítomnosti přijatelných antioxidantů v produktu: E 304 (askorbyl palmitát), E 307 (alfa-tokoferol), E 306 (tokoferolový komplex). Zahrnuje složku potravin E 472 s (kyselina citronová ve formě etheru) - používá se jako strukturální stabilizátor konečného krmení.

Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, pro tělo je snáze vnímatelné. Tukové složení je tvořeno kokosovým, slunečnicovým a řepkovým olejem. Výrobek obsahuje slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové a řasový olej, který obsahuje velké množství kyseliny dokosahexaenové. Negativní strany směsi zahrnují zvýšenou osmolaritu - asi 340 mOsm / kg.

Nutrilon Pepti Allergy

Tento produkt je zaměřen na arašídy s odmítnutím kravského proteinu, s jednoduchými a mírnými formami alergických reakcí. Porušením intestinální absorpční funkce a antropické dermatitidy se také rychle eliminuje touto směsí. Místo kaseinového proteinu se jako náhrada používá syrovátkový protein, takže se množství laktózy sníží o více než 50%.

Produkt je obohacen o maltodextrin, celou řadu látek zajišťujících normální vývoj dítěte. Laktóza ve směsi je obsažena v menším množství než v řadě směsí Nutrilon orientovaných na arašídy bez patologií.

Spotřebitelé používající alergii Pepti zaznamenávají snadnost vnímání substituce v těle, účinné odstranění příznaků alergických reakcí. Náhradník Pepti Allergy je vhodný pro drobky od narození do 12 měsíců věku. Nevýhody náhražky zahrnují změnu barvy stolice na zelenou, která je spojena s přítomností proteinu v hydrolyzované formě. Stejná složka vytváří hořkou chuť směsi. Směs obsahuje potravinový doplněk E 472 s.

Nutrilon Pepti Gastro

Náhrada mateřského mléka se používá pro arašídy s odchylkami absorpční kapacity střeva a vrozenou alergií na potraviny. Výrobek obsahuje syrovátkovou bílkovinu v hydrolyzované formě, přispívá k významnému snížení pravděpodobnosti alergické reakce.

Substituce triglyceridů se středním řetězcem nezahrnuje expozici pankreatickým enzymům, je vnímána přímo tělem dítěte. To je významné v narušení absorpční kapacity střeva, protože s malým množstvím lipázy se tukové složky nerozkládají, a proto nejsou tělem vnímány..

Složení je obohaceno řepkovým, slunečnicovým, palmovým olejem, rybím olejem a speciálním olejem. Výživa nezahrnuje laktózu, je nahrazena glukózovým sirupem. Je zaznamenána přítomnost platné potravinářské přídatné látky E 472 s. Negativní stránkou použití náhražky je nazelenalá stolice, která je spojena s přítomností proteinu v hydrolyzované formě v produktu.

Nutrilon Comfort 1, 2

Náhradky suchého mléka Comfort 1, 2 jsou zaměřeny na krmení kojenců od narození (1 - 6 měsíců, 2 - do 12 měsíců věku). Odborníci nedoporučují doplňkové potraviny pro nepřetržité používání, musí být podávány pro koliku a zácpu, jiné poruchy trávicího systému kojenců do 12 měsíců.

Doplňkové krmení je ve složení složek vyvážené. Přítomnost proteinu v hydrolyzované formě a kyselina beta-palmitová pomáhá normalizovat stolici a eliminovat nepohodlí ve střevě. Náhrada má modifikovaný palmový olej, pomáhá eliminovat poruchy stolice spojené s hromaděním těžkých solí vápníku přítomných v kyselině palmitové v těle arašídů. Škrob zvyšuje hustotu hotového krmení, pomáhá snižovat frekvenci a počet zvracení.

Malé množství laktózy eliminuje tvorbu plynů, projevy koliky a nadýmání vznikající z nedostatku laktázy. Náhrada nemá nejpříjemnější chuťové vlastnosti (lehká hořká pachuť), která je spojena se složkami tvořícími produkt. Pro snazší vnímání doplňkového krmení fazolí byla do jeho složení zavedena lehká forma glukózového sirupu. Ve srovnání s klasickými možnostmi náhrady je Nutrilon Comfort pro tělo mnohem snazší vnímat. Odstranění nadměrného roubíkového reflexu pomáhá silnější struktuře hotového jídla.

Nutrilon Dairy 1, 2

Fermentované mléčné výrobky 1, 2 (ve věku 1 - 6 měsíců, ve věku 2 až 12 měsíců) pomáhají zlepšit trávení, udržují normální mikroflóru střevní sliznice. Jejich složení co nejvíce odpovídá mateřskému mléku, které eliminuje podráždění žaludku, přispívá k dobrému přijímání drobků tělem. Recept je založen na kvašení speciálních kvasinek..

Kvásek zahrnuje bifidobakterie a bakterie kyseliny mléčné, patentované výrobcem, díky čemuž dochází k hlavnímu procesu štěpení. Tato funkce je odlišuje od klasických možností. Rozklad proteinové složky, tuků, laktózy je doprovázen tvorbou nových látek: peptidy, mastné kyseliny, baktericidní složky, kyselina mléčná, vitamíny a minerály. Tyto složky jsou nejen nově vnímaným objevujícím se tělesem drobků, ale pozitivně ovlivňují jeho stav.

Náhradky obsahují stejné podíly proteinů a kaseinu, obohacené o probiotika a maltodextrin. Složení mastných kyselin se liší od ostatních produktů značky Nutrilon - neexistuje ARA, DHA a EPA, což je způsobeno nedostatkem řasového oleje. Další mínus - žádné nukleotidy.

Nepoužívejte tyto náhražky nepřetržitě ani po delší dobu. Mají léčivé vlastnosti, po odstranění patologie by mělo být dítě okamžitě převedeno do klasické verze.

Nutrilon bez laktózy

Výživa je určena pro kojence s chronickým částečným nebo úplným odmítnutím laktózy. Proteinová složka se skládá z kaseinu vápenatého (tato forma složky přispívá k úplnému rozpuštění kaseinu při interakci s vodou).

V sušeném odstředěném mléce není přítomna žádná laktóza, je nahrazena glukózovým sirupem, složka přispívá k příjemné chuti, snadnému vnímání produktu tvořenému tělem dítěte.

Spolu s L-tryptofanem jsou doplňková jídla obohacena o životně důležitou aminokyselinu - L-cystein, který je v klasických verzích přítomen společně se syrovátkou. Zvláštní složení této směsi určuje zvláštní zavedení této složky.

Nutrilon Antireflux

Substituce je zaměřena na odstranění problému systematického reflexu u novorozenců od narození. Látkou, která vylučuje nadměrný reflex roubíku (zahušťovadlo), je fazolový extrakt stromu rohovníku.

Produkt je obohacen o modifikovanou formu této látky, což přispívá k jeho rozpuštění při teplotě asi 50 stupňů (přírodní extrakt vyžaduje výrazně vyšší teploty). Fazolový extrakt z rohovníku má zároveň prebiotické vlastnosti, není zcela štěpen enzymy, působí jako potrava pro mikroorganismy tlustého střeva.

Složka tvoří měkkou židli, řeší problém zácpy. Náhrada je klasifikována jako dominantní kasein (množství kaseinu převládá nad syrovátkovým proteinem), je navíc obohaceno o maltodextrin, životně důležitou aminokyselinu (L-cystein).

Nutrilon Pre 0, 1

Výživa je zaměřena na předčasně narozené děti s nízkým přírůstkem na váze. Vyznačuje se výrazně vyšším obsahem proteinové složky, takže podíl proteinu a kaseinu je 60/40.

Směs je obohacena rostlinnými oleji - kokosovým, slunečnicovým, sójovým, palmovým, pupalkovým. Večerní prvosenka obsahuje kyselinu gama-linolovou, je představována kyselinou linolovou.

Kyselina gama-linoleová s nedostatečným množstvím vede k narušení produkce složek jako jsou hormony - prostaglandiny, které mají regulační funkci. Triglycerid se středním řetězcem je jednoduše vnímán a poskytuje formujícímu organizmu maličkého těla dostatečnou energii.

Vaječné fosfolipidy mají pozitivní vliv na nervový systém dítěte. Pre 0 je předepsán dříve, než arašíd dosáhne tělesné hmotnosti asi 1800 gramů, pak odborníci doporučují překládat na Pre 1, který se vyznačuje nižším množstvím proteinové složky.

Jak chovat směs pro novorozence?

Výrobce se obává usnadnění používání náhradky v praxi. Každá nádoba s produktem obsahuje nejpřístupnější prezentaci procesu vaření a doporučené dávky pro různé věkové skupiny. Součástí balení je speciální lžíce pro měření množství požadované směsi.

Zvažte správný algoritmus vaření:

 • důkladně si umyjte ruce mýdlem;
 • zpracovat vařící vodu láhev na krmení, víko s dudlíkem;
 • předehřívat vodu ve speciálním hrnci pro dítě předem (určitě byste ho měli dostat), vařit asi 10 minut, pak ji odložit stranou na prázdné sedadlo a stát tam asi půl hodiny - během této doby by se voda měla ochladit na správnou teplotu;
 • voda v láhvi musí být nalita, podle doporučení výrobce v přiložených tabulkových pokynech;
 • pomocí speciální lžičky nalijte odpovídající množství suché náhrady do láhve vařené vody;
 • pevně zakryjte láhev, protřepejte kompletní promíchání vody a suchého produktu - měli byste získat roztok homogenní konzistence bez hrudkovitých inkluzí;
 • odšroubujte uzávěr z láhve a nasaďte na něj bradavku;
 • těsně před krmením dítěte je nutné zkontrolovat jeho teplotu - použijte speciální potravinový teploměr nebo jej položte na zadní stranu ruky, teplota produktu by měla odpovídat normální teplotě lidského těla.

Přísně dodržujte doporučení výrobce uvedená v příbalové informaci. Odborníci upozorňují na skutečnost, že strukturální složení může záviset na typu směsi, což by měly brát v úvahu mladé matky. Klasické náhražky mají ve srovnání s Comfort nebo Antireflux mnohem tekutější konzistenci - jsou mnohem silnější.

Při přípravě doplňkových potravin existuje řada funkcí, které by rodiče měli určitě věnovat pozornost:

 • odpovídajícím způsobem upravte objem zředěných složek (zaměření na dávkování uvedené v tabulce pokynů);
 • nepoužívejte vařenou vodu k vaření, nemíchejte vařenou vodu s běžnou vodou, mnozí odborníci doporučují použití speciální dětské vody;
 • Doplňkové potraviny je nutné chovat bezprostředně před krmením malé;
 • neuchovávejte zředěnou směs, která zbývá po úplném naplnění batole - musí být zlikvidována;
 • po krmení držte dítě ve vzpřímené poloze, aby z žaludku vycházel vzduch, který se dostal do žaludku spolu s jídlem;
 • neměňte množství vody a suché směsi bez doporučení pediatra;
 • při vaření nepoužívejte mikrovlnnou troubu, protože to zvyšuje pravděpodobnost vzniku horkých hrudek;
 • Postupujte podle doporučených pravidel skladování pro otevřené plechovky se suchými náhradami;
 • sledovat dítě při krmení, je vhodné udržovat taktilní kontakt;
 • po jídle doplňkových potravin pečlivě sledujte reakci dítěte.
Články O Neplodnosti