Hlavní Testy

Dětský šampon

Dětský šampon - kosmetický přípravek určený k péči o vlasy dítěte.

Obsah

Funkce

Jaký je rozdíl mezi dětským šamponem a produkty pro dospělé? Hlavně složením. V dětském šamponu by se neměly používat složky, které dráždí pokožku hlavy, oční sliznici a způsobují alergie. Je zřejmé, že se jedná o přírodní složky, vedle kterých není místo pro barviva, vůně, kondicionéry, různé aktivní syntetické složky. Upozornění: pH dětského šamponu by mělo být vždy neutrální..

Jaké jsou důvody rozdílů ve vzorcích dětských výrobků a výrobků pro dospělé? Faktem je, že dospělí mají ochranný kyselinový film, který zabraňuje mikrobům proniknout. U dětí však tato ochranná bariéra ještě nebyla vytvořena. Proto je pokožka dětí mnohem citlivější - škodlivé látky vstupují do těla mnohem rychleji než u dospělých. Také „dospělé“ šampony jsou určeny k odstranění tuku a pokožka dětí mladších 7 let je mnohem tenčí a obsahuje málo tuku..

Stáří

V zahraničí je obvyklé rozdělit dětskou kosmetiku do tří skupin: pro děti do jednoho roku, od 1 do 3 let a od 3 do 14 let. V Rusku takové rozdělení neexistuje, takže výrobci obvykle uvádějí, pro jaký věk je tento nebo jaký lék určen. Pokud takové informace nejsou k dispozici, nepoužívejte přípravek pro děti do 3 let. Nástroje pro nejmenší by měly být co nejneutrálnější. Musí však být účinné, abyste si během plavání mohli rychle umýt vlasy svého dítěte. Je třeba poznamenat, že jsou téměř bez zápachu a mnoho z nich lze použít na bázi dva v jednom, to znamená současně pro koupání a šamponování.

Děti mohou používat šampony pro dospělé od 5 let, ale je lepší ho odložit na 14–15 let, kdy pokožka a vlasy získají všechny funkce dospělých. Jak víte, dnešní dětské výrobky jsou mezi dospělými velmi oblíbené, protože se vyznačují svou „přirozeností“..

Vlastnosti

Hypoalergenicita. Dětský šampon by měl být hypoalergenní, aby u dítěte nevyvolával alergie.

Aditiva. Všechny dětské šampony jsou si navzájem podobné - s jediným rozdílem v tom, že mají různé přísady. Někdo přidává heřmánkový extrakt, někoho, kdo má měsíček nebo lipu, někoho - vitamín B.

Žádné slzy. Jak víte, mnoho dětí neradi umývá vlasy, protože šampon se dostane do očí a dává nepříjemný pocit. K vyřešení tohoto problému kosmetika ve většině případů obsahuje složky, které oslabují citlivost očí.

Pěna. Dobrý dětský šampon je produkt, který netvoří mnoho pěny. Je to nejméně otravné pro dítě. Obecně je důležité vědět, že pěna není indikátorem výraznějších detergentních vlastností..

Vůně. V ideálním případě by produkt pro dítě neměl mít vůni nebo by měl být velmi slabý. To dokazuje jeho přirozenost, nedostatek vůní..

Láhev design. Konstrukce nádoby je poslední věc, kterou musíte věnovat pozornost při výběru produktu pro dítě, protože kvalitativní vlastnosti jsou mnohem důležitější. Současně věnujte pozornost tomu, že nádoba je plochá, ne příliš velká a nevyklouzává z mokrých rukou. Je dobré, když šampon snadno vytéká z plechovky, ale ne příliš rychle, aby se přehnal.

Dětské šampony. Všechno nejlepší pro děti!

Dětský vlasový šampon by měl obsahovat hypoalergenní složení, které čistí kadeře, vlasovou pokožku, aniž by způsobovalo sucho a rozvoj podráždění. Před použitím jakéhokoli kosmetického přípravku se rodiče musí ujistit, že nemají alergie provedením předběžného testování..

Dětský vlasový šampon je kosmetický přípravek, který jemně pečuje o dětské vlasy, usnadňuje česání a dává kadeřům vůni. Rodiče by si měli zvolit šampon pro dítě pečlivě, přičemž by měli věnovat pozornost složení. Faktem je, že u dětí je pokožka hlavy citlivá, takže různé chemické složky mohou vést k alergiím.

Rozdíl dětských šamponů od dospělých

Používání šamponu pro dospělé k mytí vlasů se pro dítě nedoporučuje. Důvod složení. K výrobkům pro dospělé se přidává řada komponent, ale u dětí by neměly být:

 1. Umělá barviva a příchutě.
 2. Aktivní doplňky.
 3. Triclosan. Tato látka účinně zastavuje škodlivé bakterie, ale zároveň ničí prospěšnou přírodní mikroflóru, která není u dětí příliš vyvinutá.
 4. Propylenglykol. Tato látka vede k vážnému podráždění jemné dermis a poškozuje také ledviny a játra..
 5. Diethanolamin. To je PVA, které u dítěte způsobuje podráždění sliznic očí a poškozuje také zažívací trakt, kardiovaskulární systém.
 6. Ftaláty. Nepříznivě ovlivňuje fungování endokrinního systému. Nemělo by být zahrnuto do složení dětského šamponu určeného pro chlapce, protože má nepříznivý vliv na reprodukční systém mužů..

Populární značky

Revlon Professional Equave Kids 2 v 1 hypoalergenní šampon

Šampon pro děti 2 v 1. Poskytuje jemnou péči o vlasy dítěte, dodává jim čistotu, sílu a hebkost. Děti milují světlou a svěží vůni, která po umytí obaluje jejich vlasy. Složení je zcela hypoalergenní, protože je založeno na přírodních složkách. Používejte šampon pro děti od 3 let. Vhodné pro silné a dlouhé kadeře.

Vůně produktu připomíná šťavnaté zelené jablko. Složení je krásně pěnivé a nezasekává vaše oči. Jemně čistí zámky a dermis hlavy.

Struktura:

Bílý mandarinka

Jedná se o gelový šampon, který lze použít k mytí hlavy a těla. Podporuje šetrné čištění vlasů a spolehlivou ochranu pokožky hlavy. Je založen na jedinečné a bezpečné formulaci, ve které neexistují žádné potenciální dráždivé účinky na dětskou pokožku.

Struktura:

 1. Kukuřice a cukr. Pečlivě pečují o dermis hlavy, čistí ji a vlasy, aniž by způsobovaly sucho a podráždění.
 2. Mléko ovsa. Nasycuje pokožku kyslíkem, zlepšuje mikrocirkulaci a obnovuje hydrolipidické bariéry.
 3. Výtah z posloupnosti. Zklidňuje pokožku hlavy, snižuje podráždění, chrání před agresivními bakteriemi.
 4. Heřmánkový extrakt. Má silný protizánětlivý a baktericidní účinek, neutralizuje vliv bakterií, snižuje svědění, eliminuje peeling a stimuluje krevní oběh v kožních tkáních.

Kinder

Jedná se o balzámový šampon, který je považován za ultramoderní produkt, který čistí pokožku hlavy a vlasy dítěte. Kromě toho je kompozice vybrána tak, že po promytí jsou kadeře snadno a jemně hřebenitelné. Výrobky jsou založeny na hypoalergenní kompozici, takže pokožka nebude podrážděná nebo přesušená.

Struktura:

 • lněný olej - zjemňuje kadeře, obnovuje jejich zdravý vzhled;
 • extrakt z měsíčku - zvlhčuje a vyživuje vlasy vitamíny, takže budou silné, hedvábné a silné;
 • panthenol;
 • citronová kyselina.

HiPP BabySanft šampon

Měkká receptura produktu je určena k mytí vlasů nejmenších dětí.

Struktura:

Dr. Sante dítě

Složení přípravku neobsahuje látky, které by mohly poškodit zdraví dítěte. V srdci šamponu jsou pouze bylinné složky:

 • extrakt z jablek - dodává vlasům úžasnou vůni;
 • mléčné proteiny - zjemňují dermis a chrání před suchem;
 • Pšeničné proteiny - kondiční kadeře, podporují snadné česání;
 • olivový olej - dodává vlasům pokožku hlavy jemnost a něžnost.

Bubchen

Tento šampon je schválen pro použití od narození. Nemá žádné mýdlo ani konzervační látky. Zvlhčuje a jemně čistí prameny. Struktura:

 • extrakt z heřmánku a lípy - zjemňují vlasy, lesklé, usnadňují česání;
 • levandule - má uklidňující účinek.

Babyborn

Hypoalergenní kosmetický přípravek, který mohou děti používat v prvním roce života. Struktura:

Výrobek patří do řady „žádné další slzy“, nemá dráždivý účinek, jemně a jemně čistí dermis hlavy, liší se hustou konzistencí a příjemnou vůní.

Sanosan

Jedná se o šamponový gel, který neobsahuje mýdlo a je vhodný pro každodenní použití..

Aktivní komponenty:

Způsob aplikace

Naneste dětský šampon na mokré vlasy, pěnu a masáž hlavy po dobu 2-3 minut. Omyjte velkým množstvím vody. Aplikujte 1-2krát týdně.

K umytí vlasů musí dítě používat pouze hypoalergenní šampon, který očistí pokožku hlavy, kadeře a usnadní česání. Prezentované produkty nemají žádné kontraindikace. Jediné, když nemůžete použít šampon, je individuální nesnášenlivost součástí.

Seznam nejlepších dětských šamponů bez síranů a parabenů: přírodní složení a bezpečnost

Každý ví, že různé druhy „chemie“ obsažené v kosmetických prostředcích jsou navrženy tak, aby zlepšily řadu vlastností nebo prodloužily dobu skladování. Zdraví může negativně ovlivnit velké množství škodlivých složek. Dětský kosmetický průmysl neunikl „chemickým“ inovacím. Nejčastěji se zde vyskytují parabeny a sírany. Podrobně se podíváme na toto důležité téma a uvážíme vysoce kvalitní přírodní šampony bez přírodních sulfátů - mohou být použity pro kojence.

Výrobci dětských šamponů také ve svých produktech používají škodlivé chemikálie

Co jsou sírany a parabeny??

Na základě přítomnosti husté pěny v šamponu můžeme dojít k závěru, že v ní jsou přítomny sírany. Jejich cílem je čištění vlasů.

Ve skutečnosti jsou sírany soli kyseliny sírové. Snadno se vypořádají s čištěním různých typů znečištění. Ve větší míře jsou tyto látky přítomny v následujících produktech:

Stanovení jejich dostupnosti je velmi jednoduché. K dispozici jsou následující typy solí:

 • natriumlaurylsulfát nebo SLS - v ruštině bude laurylsulfát sodný;
 • natriumlaurethulfát nebo SLES - přeloženo jako laureth sulfát sodný;
 • disodecylsulfát sodný nebo SDS - dodecylsulfát sodný;
 • amoniumurylsulfát nebo ALS - známý jako síran amonný.

Parabeny

Parabeny se velmi často používají při výrobě kosmetických prostředků, protože jsou odpovědné za dlouhou životnost výrobku. Díky jejich „práci“ se plísně a mikroby nemohou reprodukovat..

Jsou zapotřebí konzervační látky? Jsou nezbytné pouze proto, že extrémně krátká doba použitelnosti nevyhovuje prodejcům ani kupujícím. Nikdo nepotřebuje produkt, který se může zhoršovat za dva až tři dny. Nepřecházejte na recepty babičky, protože v prodeji jsou slušné produkty.

SLS a SLES

Podskupiny síranů (SLS a SLES) mají extrémně negativní vliv na citlivou pokožku dětí, což platí pro pokožku obličeje, hlavy a celého těla. Metabolické procesy jsou narušeny a některé sírany se ukládají a hromadí v buňkách těla.

Co je škodlivé pro sírany na vlasy? Uvádíme jejich negativní dopad:

 • porušení struktury vlasů;
 • vlasy jsou tenčí;
 • alergie je možná;
 • vývoj lupů (doporučujeme přečíst: jak se s lupinami zachází u dítěte?);
 • můžete úplně ztratit vlasy.
Problémy s vlasy nejsou pro dospělé jedinečné, mohou se objevit iu malých dětí

Bylo by humánní a rozumné úplně opustit laurylsulfáty nebo alespoň minimalizovat počet produktů s těmito škodlivými látkami u vás doma. Můžete je nahradit bezsulfátovými možnostmi..

Vědci z Velké Británie jako první viděli, že parabeny jsou velmi nebezpečné. Tyto látky našli v analýze nádorů prsu. Nebudeme skrývat skutečnost, že následné studie v této oblasti nepotvrdily nebezpečí výskytu rakovinných nádorů při používání kosmetických prostředků, v jejichž složkách jsou parabeny v množství menším než 0,8%. Proto stojí za to zacházet s těmito prvky opatrně, ale není možné uvést jejich nadměrné zdravotní riziko.

Neškodné šampony

Dětský šampon, který neuspokojuje ruce a oči hustou mýdlovou pěnou, by měl přinést radost těm, kteří jsou s ohledem na pokožku dítěte co nejjemnější. Mezi další ingredience ve složení dětského šamponu najdete výtažky, které mají rostlinnou základnu, byliny a mikro a makro prvky. Všechny jsou neškodné a šetrné k životnímu prostředí..

Kvalitní šampony jsou připravovány na bázi bylinných výtažků a éterických olejů

Přírodní šampony mají řadu nesporných výhod:

 1. jemné a spolehlivé opláštění vlasů, které je chrání před škodlivými vnějšími faktory;
 2. šampony, které neobsahují sírany a parabeny ve složkách, jemně zklidňují citlivou pokožku a zároveň jsou antiseptiky;
 3. chloupky začnou růst intenzivněji, stanou se měkkými a učenlivými.

Seznam šamponů pro děti bez síranů a parabenů

Poté, co jsme viděli, jak parabeny a sírany mohou být škodlivé, vyslechli jsme různé úhly pohledu na míru jejich nebezpečí a také prozkoumali výhody, které šampóny bez obsahu laurylsulfátů mají, se podíváme na příklady. Jaký šampon bude pro dítě nejlepší? K vaší pozornosti vám budou nabídnuty nejnebezpečnější a nejpřirozenější šampony pro děti, které nemají mezi svými komponenty škodlivé látky. Většina z nich byla účastníky programu „Zkušební nákup“. Takže nejlepší zástupci kosmetického průmyslu pro děti.

Kosmetika Mulsan

„Kosmetika pro ty, kteří čtou kompozici“ - to je filozofie společnosti. Mulsan je absolutním lídrem v oblasti bezpečné kosmetiky pro dospělé i děti. Mnohokrát doporučují známí dětští lékaři a specialisté v oblasti přírodní kosmetiky. Bezpečné pro děti jakéhokoli věku. Ve srovnání s jinými výrobci má nejkratší trvanlivost (10 měsíců), což svědčí o absenci jakékoli chemie.

Tento produkt nelze zakoupit v supermarketu nebo lékárně. Vzhledem k omezené skladovatelnosti prodává společnost pouze oficiální internetový obchod. Mulsan Cosmetic Gets Nejlépe hodnocené, doporučené.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 399 rublů.

Baby teva

Tato značka profesionální kosmetiky je mezi rodiči velmi oblíbená. Vlasy vašeho dítěte budou v bezpečí, protože v šamponu najdete pouze přírodní ingredience: hroznový olej, ylang-ylang a levandule. Baby Teva dětský šampon jemně a jemně zvlhčuje pokožku hlavy a vyživuje vlasy užitečnými vitamíny.

Objem produktu: 250 ml.
Cena: 1300 rublů.

Wakodo

Světelná expozice nepoškozuje pokožku a nepoškozuje ji. Složení přípravku je tak neškodné, že se doporučuje používat pro děti od prvního dne života. Zde nenajdete žádné sírany, žádné parabeny, žádná barviva, žádné příchutě. Všechno je založeno na přírodních zdrojích, což znamená, že je to bezpečné. Dětské vlasy jsou měkké a hedvábné.

Objem produktu: 450 ml.
Cena: 1500 rublů.

A-derma primalba

Hlavní výhoda dětského šamponu v jeho uklidňujícím účinku a účinku bez slz. Mléčné krupice, které se často vyskytují u malých dětí, vymizí velmi rychle, pokud tímto produktem pravidelně umýváte hlavu (doporučujeme si přečíst: jak odstranit krusty na dětské hlavě?). Tento profesionální produkt obsahuje ricinový olej, jehož cílem je stimulace růstu vlasů a jejich nasycení živinami.

Objem produktu: 250 ml.
Cena: 1000 rublů.

Péče o mámu

Tento profesionální produkt je založen na bezsíranovém a hypoalergenním složení. Jemné ingredience usnadňují použití pro jemné vlasy vašich dětí a nebojí se, že se objeví alergie. Složky jsou vybírány tak, že můžete produkt používat každý den. Mezi komponenty dětského šamponu najdete výtažky z oliv, aloe vera a pšeničných klíčků. Vlasy vašeho maličkého budou pod spolehlivou kontrolou a ochranou..

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 600 rublů.

Mustela

Ekologický produkt bez obsahu síranů určený speciálně pro děti. Předtím, než se dostal do regálů obchodů a lékáren, byl produkt důkladně testován dermatology, kteří ukončili jeho bezpečnost i pro novorozence. Citlivá epiderma nebude vystavena „chemickým“ útokům, protože všechny ingredience mají přírodní, a tedy bezpečný základ.

Absence agresivních přísad a konzervačních látek činí tento profesionální nástroj zcela neškodným. Snadné česání a příjemná pružnost - tyto výsledky jsou garantovány výrobcem.

Objem produktu: 150 ml.
Cena: 600 rublů.

Natura House Baby Cucciolo

Snadné čištění a pocit citlivosti a jemnosti - to je velmi důležité pro jemnou dětskou pokožku. Šampon bez obsahu síranů se skládá hlavně z rostlinných a přírodních ingrediencí, mezi něž patří hedvábné proteiny a olej z pšeničných klíčků. Díky aktivním složkám se zvyšuje růst vlasů a jejich síla je velmi patrná. Úroveň PH - neutrální.

Při mytí hlavy vašeho dítěte tímto léčivým přípravkem se nemusíte bát možného podráždění pokožky hlavy a očí. Jemný výběr přísad nepoškodí citlivé oči a nezpůsobí slzy. Pouze pohodlí a příjemné pocity a žádné zarudlé oči!

Objem produktu: 150 ml.
Cena: 450 rublů.

Čerstvě narozené děti si mohou tento nádherný přírodní šampon vyzkoušet samy o sobě, ale není to kontraindikováno pro starší děti a dospělé. Jsem rád, že v ní nejsou parabeny, sírany, barviva, silikon a parafiny. Díky takové hypoalergenní složení dětského šamponu je přípravek zcela neškodný a bezpečný. Očištění prvních dětských chloupků je doprovázeno hydratačním účinkem, pečlivou a pečlivou péčí.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 120 rublů.

Bubchen

Bubchen lék je založen na bylinných přísadách. Přírodní složky zahrnují květy heřmánku a lípy. Pravidelným používáním tohoto nástroje je možné dosáhnout viditelných výsledků: absence dříve existujícího podráždění pokožky hlavy, suchost. Vlasy se stanou zářivými a lesklými. Panthenol, který je součástí kompozice, je zaměřen na rychlejší hojení existujících ran. Rychlejší regenerace a žádné podráždění zaručeny.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 180 rublů.

Bubchen novorozence

Plně hypoalergenní, rostlinný šampon. Mezi komponenty produktu patří lístky meduňky, květy lípy a měsíček. Použití produktu je možné od prvních dnů života. Přírodní dětský šampon nezasekne vaše oči, což znamená, že drobky schválí takový jemný produkt. Uklidňující složky přispívají k snadnějšímu usínání, takže se zvláště doporučuje umýt hlavu před spaním. Cena produktu je docela přijatelná a objem je docela působivý. To je dobrá volba, bude to dostupné pro všechny rodiče..

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 160 rublů.

Sanosan

Složení produktu je zcela neškodné, což znamená, že jemná pokožka dítěte nedostane podráždění a záněty. Lehké jemné čištění kombinované s jemnou péčí o celý povrch hlavy. Složky produktu jsou rostlinné složky. Bezpečnost prokázaly opakované testy dermatologů a lékařů.

Objem produktu: 500 ml.
Cena: 400 rublů.

Johnsons Baby „Z vrcholu hlavy po paty“

Výrobce se specializuje na koupelové výrobky. Dětská šamponová pěna této společnosti má jemnou pěnu a příjemnou vůni. Produkt se snadno omyje a nepřítomnost alergických složek zabrání problémům s praním. Oči, ústa - to vše je v naprosté bezpečí. Jakmile tam bude, nástroj nezpůsobí žádnou škodu. Díky tomu uvidíte jemné vlasy, které jsou také dokonale vyčesány..

Objem: 300 a 500 ml.
Cena za 500 ml: 220 rublů.

Pár domácích šamponů pro děti bez parabenů

Eared Nannies

Big Eared Nanny sestává hlavně z přírodních složek, ale obsahuje sírany, které poskytují hojnou pěnu. Jednou z rostlinných složek produktu je heřmánkový extrakt, který má protizánětlivý účinek. Riziko alergií v tomto nástroji je minimalizováno. Podráždění sliznic očí také nebude. Denní použití možné.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 120 rublů.

naše matka

Produkt vytvořený speciálně pro děti vyřeší problém zarudnutí, nadměrného zasychání kůže a zánětlivých procesů. Dětský šampon obsahuje přírodní výtažky z bylin - provázek, měsíček, heřmánek a panthenol. V důsledku aplikace se vlasy vašeho dítěte stanou poslušnými a hedvábnými. Snadné česání a přirozený lesk jsou dobrá očekávání, že? Jedinou negativní je přítomnost SLS.

Objem produktu: 150 ml.
Cena: 150 rub.

Rada

 1. Přečtěte si složení. Každé balení produktu musí obsahovat komplexní a spolehlivé informace o jednotlivých složkách. V zásadě první jsou ingredience, které jsou v produktu nejvíce, a nakonec ty, které jsou obsaženy v malém množství. Mějte na paměti, že všechny komponenty musí být organické. Například hydratační šampony „Dárky přírody“ obsahují velké množství éterických a rostlinných olejů.
 2. Každý šampon obsahuje mycí základnu. Nejlepší volbou jsou měkké povrchově aktivní látky, jmenovitě glukosidy a betainy. Musí být uvedeny ve složení. Produkt může obsahovat protizánětlivé složky nebo jiné „pomocníky“, jako jsou vitamíny a bylinné extrakty. Povrchově aktivní látky jsou povrchově aktivní látky. Jsou v jakémkoli detergentu, ale je důležité, aby byly měkké a ne agresivní. Pěna z těchto složek je malá, ale prací účinek je vynikající.
 3. Ujistěte se, že mezi přísadami nejsou laureth sulfát sodný, dodecylsulfát sodný (SDS), laurylsulfát sodný (SLS), oxid titaničitý (oxid titaničitý, oxid titaničitý, oxid titaničitý, potravinářská barva E171). PEG-80 a PEG-150.
 4. Přírodní kosmetika má tendenci se rozdělit do samostatných vrstev, proto se doporučuje láhev před použitím protřepat.
 5. Při nákupu organického šamponu zkontrolujte jeho vůni a barvu. Nemělo by to být nic tvrdého nebo výslovně chemického. Parfémy a barviva nemají místo v přírodních prostředcích. Bylinná kosmetika je snadno rozpoznatelná příjemnou vůní bylin.
 6. Barviva by neměla být, díky čemuž bude mít barva produktu přirozené přírodní odstíny.

Buďte zodpovědní rodiče! Přístup k výběru šamponů pro novorozence s maximální pozorností! Seznam produktů bez „chemie“, který jsme představili v tomto článku, vám pomůže. Jsou zařazeny do žebříčku nejlepší kosmetiky pro děti. Který z nich bude pro dítě nejlepší, se rozhodnete.

MÝTY A PRAVDA o dětském šamponu.

Zajímá vás článek o dětských šamponech. Naučil jsem se spoustu užitečných věcí, zejména o mýtech) Dávám vám číst, možná někdo přijde vhod)))

Mýty a pravda o šamponu pro děti

Při výběru přípravku pro péči o vlasy dítěte si každá matka přeje, aby byla nejen efektivní, ale také bezpečná a aby při používání nezpůsobovala negativní emoce. Jak si vybrat dětský šampon? Co hledat? Jaké mýty a pravdivá prohlášení existují?

Dětský šampon lze používat od prvních dnů života: PRAVDA

Při výběru dětského šamponu musíte mít na paměti, že by měl být vhodný pro vaše dítě podle věku. Proto si pozorně přečtěte štítek. Pokud šamponová láhev vykazuje náznak, že se doporučuje používat od prvních dnů života, můžete tento šampon bezpečně použít při koupání novorozence..

Dětský šampon vyschne vlasy: MÝT

Šampony vytvořené pro kojence mají neutrální pH, což pomáhá chránit a vytvářet křehkou ochrannou vrstvu vlasů a pokožky hlavy. Složení výrobců dětských šamponů zahrnuje glyceryl oleát - složka, která posiluje bariérovou funkci pokožky, zjemňuje ji a podporuje účinnou hydrataci. Tato jedinečná složka je získávána z přírodních olejů a tuků. Glyceryl oleát je plně v souladu se sýrovým lubrikantem - krémovou látkou, která při narození pokrývá pokožku dítěte. Komponenta má navíc několik výhod:

Dětský šampon se vzorcem „Už žádné slzy“ vám nevytlačí oči: PRAVDA

Standard kvality a bezpečnosti „No More Tears®“ byl vyvinut společností Johnson & Johnson před padesáti lety. Všechny výrobky pro koupání pro děti JOHNSON'S® odpovídají této normě. Zahrnuje četné předklinické studie o všech složkách, a to jak jednotlivě, tak v kombinaci. Speciální složení ve složení těchto produktů nedráždí oči dítěte, když do nich pronikne pěna.

Povrchově aktivní látky obsažené v dětském šamponu jsou škodlivé pro zdraví dítěte: MÝT

Jako měkké povrchově aktivní činidlo v kompozici dětské kosmetiky můžete vidět kokosový glukosid a kokamidopropylbetain. Jedná se o látky tzv. Neaniontového systému povrchově aktivních látek (povrchově aktivních látek). V kombinaci s vodou vytvářejí povrchově aktivní látky velké čisticí částice (micely), které poškozují pokožku méně, a zároveň poskytují nejjemnější odstraňování kontaminantů. Kokosglukosid lze připsat jedné z nejmenších složek, což pomáhá odstraňovat nečistoty a vytvářet jemnou pěnu. Kromě toho dokonale zjemňuje, chrání a vyhlazuje pokožku. Složka se získává z detergentu (detergentu), kokosového oleje a škrobu, což určuje jeho dobrou snášenlivost s kůží dítěte.

Prostředky „od hlavy až po paty“ jsou vhodné pro koupání, čištění pokožky dítěte a pro mytí vlasů: PRAVDA

Výrobky mají jedinečnou recepturu a složení, které v případě potřeby umožňuje jejich každodenní použití, a to jak pro mytí vlasů, tak pro jemné čištění jemné pokožky dítěte během mytí a mytí od prvních dnů života.

Hypoalergenní dětský šampon: PRAVDA

Dětské šampony jsou hypoalergenní, pokud jsou uvedeny na obalu. Hypoalergenní důkazy poskytují rozsáhlé kontroly produktů před vstupem na trh, jakož i četné klinické studie se závěrem alergologů.

Pokud má dítě alergii, můžete použít šampony, které obsahují bylinné výtažky: MÝT

Děti s anamnézou alergií se nedoporučují používat kosmetiku obsahující bylinné výtažky a aromatické oleje, protože existuje riziko alergií. Mezi složky, které mohou způsobit nechtěné reakce, patří měsíček, olej z čajovníku a bambucké máslo, mandle a některé další.

Dospělí mohou používat dětský šampon: PRAVDA

Zatímco děti by neměly používat kosmetiku pro dospělé, dospělí mohou dobře používat dětskou kosmetiku. Kromě toho se mladým matkám dokonce doporučuje používat stejnou kosmetiku s dítětem, protože pravděpodobnost podráždění kůže dětskou kosmetikou je snížena na nulu, protože Je hypoalergenní a obsahuje nejměkčí, testované komponenty. Lehké aroma vycházející z matky navíc u dítěte vyvolává dobré asociace a vyvolává pozitivní emoce během koupání iu nejobtížnějších a nejmladších dětí..

Některé dospělé šampony jsou také vhodné pro děti: MÝT

Kategoricky nemůžete používat běžné (dospělé) šampony pro děti. Obsahují látky škodlivé pro dítě, mohou poškodit nejen pokožku hlavy, ale i zdraví dítěte obecně. Mezi tyto škodlivé komponenty patří Parabens. Jedná se o estery kyseliny parahydroxybenzoové (methyl-, ethyl-, propyl-, butyl-, izobutyl-parabeny, fenoxyethanol). Používají se jako konzervační látky, tj. jejich funkcí je zabránit růstu plísní a bakterií. Parabeny se staly populární kvůli jejich nízkým nákladům. Druhou stránkou těchto úspor je však jejich vysoká toxicita a alergenita. Jsou zvláště negativní na alergickou pokožku..

Komentář odborníka, Anna L. Karavaeva, neonatologka, Ph.D. Katedra novorozenců, Klinika novorozenců a pediatrie, FSBI NTsAGiP im. V.I. Kulaková, členka odborné rady JOHNSON´s Babu: „Koupání a mytí vlasů jsou velmi důležité hygienické postupy, které každé dítě potřebuje. Hlavu dítěte je třeba umýt každý den, na samém konci koupání, protože se dítě silně potí as použitím čisticí gelové pěny nebo šamponů - dvakrát týdně. V létě, v případě potřeby častěji, Po koupání by měly být vlasy dítěte navlhčeny ručníkem. Novorozencům se doporučuje nosit kapotu nebo pletený klobouk po dobu 5-10 minut. Dětské vlasy jsou tenčí a rychle schnou. Aby nedošlo k poškození citlivých vlasů, zkuste nepoužívat fén.

Při výběru jakéhokoli dětského produktu, včetně dětského šamponu, nezapomeňte, že by měl být vhodný pro věk dítěte, neměl by obsahovat silné aromatické a barvicí látky, neměl by obsahovat složky, které dráždí pokožku, například lauryl a laureth sulfát sodný, propylenglykol, parabeny atd. "Upřednostňujte pouze prostředky těch firem, které se osvědčily a byly na trhu již dlouhou dobu.".

Hodnocení nejlepších šamponů pro dětské vlasy: recenze výrobců

Většina rodičů, kteří si pro své děti vybírají kosmetiku, se spoléhá na informace z reklam. Nezapomeňte, že hlavním kritériem při výběru kosmetiky je vždy její bezpečnost. V blogu „Tovariki“ přezkoumáme hodnocení nejkvalitnějších a nejlepších dětských šamponů pro vlasy podle recenzí skutečných spotřebitelů.

Na dětské výrobky byly vždy předloženy poměrně vysoké a přísné požadavky. Je to proto, že pokožka a vlasy drobků jsou velmi citlivé na chemikálie a stále se vytvářejí přirozené ochranné vlastnosti. To, co starší obvykle tolerují, může nepříznivě ovlivnit zdraví kojenců, protože to způsobí:

 • alergie
 • tvorba lupů;
 • zarudnutí kůže, svědění.

Podívejme se na nejlepší nejlepší profesionální šampony na mytí vlasů s fotografií: toto hodnocení nejkvalitnější kosmetiky pro děti je založeno na spotřebitelských recenzích.

 1. Mulsan Cosmetic je vybrán těmi, kdo vyžadují složení. Produkt je na prvním místě v seznamu neškodných kosmetických přípravků pro všechny věkové kategorie. Mezi komponenty nejsou žádné nebezpečné chemikálie, parabeny a barviva. Je třeba poznamenat, že doba dostupnosti produktu je poměrně krátká - pouhých 10 měsíců. Tato skutečnost potvrzuje, že lék je přirozený.
 2. Mustela se vyrábí výhradně z přírodních surovin, neobsahuje žádné sírany. Po postupech s vodou se kadeře změknou.
 3. Hipp je pro děti neškodný, protože je vyroben z přírodních látek a je hypoalergenní..
 4. Bubchen je celá řada kosmetických přípravků. Vše je vytvořeno z rostlinných látek s vysokým obsahem heřmánku a lípy.
 5. Johnsons Baby je ve svém segmentu poměrně populární značkou a získává důvěru matek a otců. Zboží je prakticky bez zápachu, nezpůsobuje podráždění při styku s očima, je rychle omyté a nevyvolává vznik alergií.
 6. Eared Nannies je produkt ruské výroby za dostupnou cenu. Vyznačuje se vysoce kvalitní kompozicí založenou na přírodních složkách.

Přehled a analýza výrobců dětských šamponů ukazuje, že nejspolehlivější, neškodné a levné jsou ty, které vyrábějí tuzemské společnosti.

Který z nich si vybrat

Mezi různými kosmetickými výrobky pro děti není snadné vybrat spolehlivý a užitečný produkt. Abychom to mohli udělat, musíme dokonale porozumět klasickým součástem a vědět všechno o škodlivých prvcích, které by neměly být.

Dobrý čisticí prostředek pro dítě má následující vlastnosti:

 • složení na láhvi je jasně viditelné, podrobné;
 • jemná mycí základna;
 • žádný štiplavý zápach;
 • barva je průhledná nebo se žlutým nádechem;
 • nedostatek parabenů.

Proč jsou sírany nebezpečné?

Tyto látky mají negativní vliv na citlivou pokožku dítěte a narušují přirozené procesy. Prvky mají tu vlastnost, že v buňkách těla přetrvávají bez dalšího vylučování. Harm se projevuje takto:

 • ničení struktury kadeře;
 • alergie;
 • seborrhea;
 • ztráta vlasů.

Bezpečné dětské šampony

Tento typ produktu se vyznačuje nepřítomností husté a svěží pěny. To znamená, že tekutina nepoškozuje tělo, pomáhá jemně umýt vlasy. Zpravidla se jedná o rostlinné produkty.

Gélová látka obaluje všechny vlasy a chrání je před nebezpečnými účinky na životní prostředí. Nejužitečnější produkty mají uklidňující účinek, působí jako antiseptikum. S jejich použitím vlasy porostou rychleji, zjemní a ohřejí. K výběru je třeba přistupovat co možná nejzodpovědněji a pečlivě rozebrat informace uvedené na láhvi.

Jaký dobrý dětský šampón bez sulfátů ve složení (podle recenzí)

Hustá pěna a doba skladování několik let je příležitost přemýšlet o tom, zda dítě potřebuje takovou směs koupit a jak to ovlivní. Chemikálie rychle řeší znečištění, ale jsou velmi agresivní. Síranové produkty jsou spotřebovány ekonomicky, skladovány po dlouhou dobu. Současně je ale způsobeno následující poškození:

 • chloupky jsou tenčí a vypadávají;
 • lupiny se vyvíjejí;
 • kazí obecný stav kadeří;
 • hrozí vážné onemocnění.

Parabeny jsou druhem konzervačních látek. Nejbezpečnější dětské šampony neobsahují. Prodlouží datum vypršení platnosti. Takže složka zvaná MIT může nepříznivě ovlivnit tvorbu centrálního nervového systému nebo způsobit kůru..

Nejnebezpečnější komponenty jsou:

 • laurylsulfát sodný, laurethsulfát a dedecylsulfát sodný (SLS, SLES a SDS);
 • síran amonný (ALS).

Výběr kosmetiky bez škodlivých chemických látek není příliš velký a mezi rodiči tyto produkty nejsou vždy žádané. Skutečnost je taková, že tyto vlastnosti jsou vlastní těmto výrobkům:

 • špatné pěnění;
 • krátká doba skladování;
 • rychlá spotřeba;
 • vysoká cena.

Jaký je nejlepší dětský šampon: nejdůležitější vlastnosti a fotografie

 1. Natura Siberica. Výrobky vyvinuté ruskou společností. Nesuší pokožku, urychlují růst vlasů a mají změkčující účinek. Složení obsahuje extrakt kořene lékořice.
 2. Kinder. Obsahuje panthenol, při styku s očima se nepřiskřípne.
 3. Mami Baby. Zjemňuje pokožku, jemně čistí, umožňuje snadné česání.

Na lupiny

Peeling pokožky hlavy ukazuje výskyt plísňové infekce - seborrhea. Důvody vývoje mohou být následující:

 • hormonální změny;
 • stres;
 • avitaminóza;
 • nadbytek cukru v těle.

K odstranění nemoci je nutný integrovaný přístup. Při léčbě musíte nejprve odstranit kořenovou příčinu, zajistit plnohodnotnou péči o vlasy pomocí speciálních prostředků:

 1. Bubchen. Doporučeno pro děti a pomáhá odstranit lupiny co nejdříve..
 2. "Nizoral" je vhodný pro jakýkoli věk, nevyvolává negativní reakce těla.
 3. "Sebozol" je bezpečný pro zdraví, vždy poskytuje efektivní výsledek.
 4. Ketokonazol je koncentrát, který musí být používán s přísným dodržováním pokynů..

Šampon pro seboroické krusty

Někdy se na hlavě dětí objevují žluté vločky, podobné lupinám - je to důsledek příliš aktivní práce mazových žláz, používání nevhodných hygienických prostředků. Takové krusty mohou způsobit drobky hodně úzkosti, protože způsobují svědění a vedou ke vzniku hnisání. Tento problém může efektivně vyřešit řada produktů:

 1. "Mustela." Je vyvíjen na základě rostlinných prvků, dobře zvlhčuje a eliminuje nemoc.
 2. Babe je ideální pro suchou pokožku, považovanou za uzdravení.

Hypoalergenní šampony


Hlavními iniciátory alergických reakcí jsou sírany, barviva, konzervační látky, parabeny, příchutě, které jsou součástí hygienické kosmetiky. Mezi komponenty bezpečného produktu zpravidla patří rostlinné oleje, výtažky, bílkoviny. Toto je považováno za produkt domácí značky „Naše matka“.

Žádné slzy

Pro mnoho dětí je mytí vlasů tragédií. Většina z nich se všemi prostředky snaží vyhýbat se nenávistnému postupu, plakat, uspořádat vztek. Toto chování je často způsobeno pálením očí po získání pěny nebo mýdlové vody. Problém je vyřešen velmi jednoduše - stačí vyzvednout produkt neobsahující síran. Neměla by také zahrnovat agresivní povrchově aktivní látky, které aktivně kombinují nejmenší částice tuku a způsobují nepříjemné nebo dokonce bolestivé pocity..

Odpovědní výrobci jako Natura Siberica, kteří se zajímají o kvalitu, přidávají šetrné povrchově aktivní látky - glukosidy a betainy.

Dětský šampon pro parazity

Jsou chvíle, kdy se vši objevují v drobcích vlasů. Chcete-li je odstranit, musíte použít speciální nástroje. Je lepší je koupit v lékárně. Dobrý nákup nezpůsobí podráždění, alergie, problém rychle vyřeší. Mezi nejoblíbenější patří:

 1. Veda. Na základě permethrinu. Přestože je součást považována za zastaralou, účinně plní svou práci a rychle vylučuje nežádoucí hosty..
 2. "Paranit." Hlavním pravidlem výrobce je bezpečnost. Proto je produkt docela vhodný pro děti. Léčivou látkou je minerální olej. V tomto případě se paraziti nezabijí. Dostanou se do filmu, ve kterém nemohou dýchat a pohybovat se. Po vyčesání hřebenem útok zmizí.
 3. "Higia." Rychle ničí hnusy i vši samy. Po aplikaci je třeba držet půl hodiny, opláchnout a potom odstranit škůdce hřebenem. Během procedury může dojít k pálení a svědění..

Jak si vyrobit dětský šampon

Mnoho matek a otců po prostudování etiket produktů kosmetického průmyslu dospělo k závěru, že je bezpečnější vyrobit tekutinu na mytí rukou. Můžete si tedy být jisti, že se do ní dostanou pouze přírodní komponenty. Chcete-li to provést, použijte:

Existuje mnoho receptů. Při výběru vhodného typu by se mělo přihlédnout k věkovým charakteristikám dítěte.

Výroba šamponu z dětského mýdla

Tento hygienický výrobek byl vždy považován za nejbezpečnější. Že je často základem domácí kosmetiky. Výrobní postup je velmi jednoduchý a zahrnuje následující kroky:

 • třít mýdlovou tyčinku;
 • připravit bylinné odvar heřmánku, lípy nebo kopřivy;
 • míchejte teplou tekutinu a drobky;
 • přidejte éterické oleje podle vaší chuti.

Vařený nemůžete skladovat dlouho.

Přírodní

Užitečný pro vlasovou linii a docela oblíbený mezi milovníky přírodních látek je možnost žloutku s přídavkem ovesných vloček. Jako doplněk se používá levandulový olej. Má příznivý uklidňující účinek, poskytuje klidný a zdravý spánek..

Recept se také doporučuje doplnit bazalkou, šalvějem, výtažkem z kořene petržele, rozmarýnem.

Hotový produkt by měl být skladován v chladničce po dobu jednoho týdne..

Seznam nejlepších šamponů pro děti

Ne.TitulHodnoceníCena (str.)
1."Eared chůvy" s heřmánkem4/5103
2.JOHNSON´s BABY4/5168
3.LITTLE SIBERICA „Bez slz“4,5 / 5259
4.Bubchen4,5 / 5193
5.WELEDA4/5483
6.Mustela bebe4,7 / 5596
7.Weleda Baby s měsíčkem4,7 / 5650
8.Péče o mámu (organická)5/5560
9."Naše matka"4/593

Jedná se o kvalitní výrobky od spolehlivých výrobců..

"Eared chůvy" s heřmánkem


Rozpočtový produkt domácí produkce, který je doporučován pro použití dermatology. Oči dítěte nejsou při koupání podrážděné, takže je lze použít i na citlivou pokožku..

kladyMinusy
✔ Nízké náklady.✔ Je pozorována suchá pokožka.
✔ Nedostatek parabenů, příchutí, síranů.
OŽádné podráždění.
✔ Nákladově efektivní.

JOHNSON´s BABY


Známý pro svůj jemný vzorec. Liší se univerzálností použití: je určen jak pro hlavu, tak pro tělo. Může se také přidat do lázně, aby se získalo malé množství vzdušné pěny. K dispozici ve 30 ml lahvích s praktickým dávkovačem. Jeden může trvat několik měsíců..

Výhodynevýhody
✔ Univerzální nástroj.✔ Zaschne pokožku.
✔ Okamžité pěnění.
✔ Nedostatek nebezpečných součástí.
✔ Bylinná vůně.

LITTLE SIBERICA „Bez slz“


Domácí šampon lze použít pro hygienu dětí starších než 1 rok. Kompozice obsahuje přírodní výtažky lékořice a aloe, které vyživují a hydratují pokožku. Produkt se rychle omyje a pomalu spotřebuje, je k dispozici v balení po 250 ml.

kladyMinusy
✔ Optimální sada komponent.✔ Tvrdé česání.
✔ Rychlé čištění.✔ Není k dispozici ve všech obchodech..
✔ Pohodlná láhev.✔ Může způsobit alergie.
✔ Cenově výhodný dávkovač.

Bubchen


Vysoce kvalitní německý značkový produkt. Vhodné pro kojence jakéhokoli věku od prvních dnů života. Bezpečnost je potvrzena velkým počtem kvalifikovaných studií a dostupností certifikátů. Hypoalergenní receptura se doporučuje všem bez výjimky, je postavena na základě extraktu heřmánku, který také poskytuje příjemnou vůni.

Výhodynevýhody
✔ Povoleno pro novorozence.OtNeobjeveno.
✔ Jemně čistí.
✔ Při aplikaci se vytvoří lehká pěna.
✔ Měkké česání.
ReaVytvořeno na základě přírodních látek.

WELEDA


Šamponový gel. Jméno již hovoří o univerzálnosti prostředků, které vám umožňují plně vykoupit dítě. Lze ji však použít pouze pro děti od tří let. Přípravek Veleda doporučuje dermatolog, pomáhá při léčbě ekzému. Produkt má jemnou vůni obohacenou o oleje a je k dispozici ve 200 ml lahvích..

kladyMinusy
✔ Pouze přírodní přísady.✔ Vysoké náklady.
Nutrition výživa vlasů.
✔ Zvlhčování.
✔ Nenápadný zápach.
✔ nevyvolává slzy.

Mustela bebe


Poskytuje snadné česání, nedává dítě plakat a je vhodné k plavání. Lze použít i pro kojence.

Výhodynevýhody
✔ Měkké čištění.✔ Předražená malá láhev.
✔ Lehká vůně ovoce a bylin.
✔ nevyvolává alergie.
✔ Testy prošly pod dohledem pediatrických lékařů.

Weleda Baby s měsíčkem


Šamponový gel pro šetrné koupání celého těla. Role konzervačních látek se přeměňuje na éterické oleje. Extrakty bylin přispívají k odstranění zánětlivých procesů.

kladyMinusy
✔ Žádné chemické nebo syntetické látky.✔ Vysoké náklady.
✔ Nedráždí oči.

Péče o mámu (organická)


Přípravek dobře pěňuje a rychle opláchne, i když neobsahuje síran. Nedráždí sliznice. Hlavní složky: heřmánek, levandule, měsíček.

Výhodynevýhody
✔ Doporučeno pro novorozence.OtNeobjeveno.
ArVelký obal.
✔ Poskytuje snadné česání.

"Naše matka"


Má zpevňující a výživný účinek na pokožku a vlasy, je relativně levný.

kladyMinusy
✔ Nezpůsobuje svědění, zarudnutí.OtNeobjeveno.
✔ Hypoalergenní složení.
✔ Úplný nedostatek barviv.

Nyní víte, jaký je dobrý dětský šampon bez složení síranů ve složení as pozitivním hodnocením. Podívejte se na další užitečné produkty pro péči o děti v katalogu „Zboží“.

Jak se liší dětský šampon od dospělého?

Na regálech jakéhokoli supermarketu najdete širokou škálu šamponů pro děti, světlé obaly a množství nabídek vždy přitahují pozornost. Je to marketingový tah nebo děti potřebují speciální produkt pro péči o vlasy?

Rysy dětských vlasů a kůže

Struktura vlasů je u dospělých i dětí podobná, rozdíly spočívají přesně v tloušťce a rovnováze pH pokožky hlavy. Dětská pokožka je mnohem jemnější a tenčí, v prvních letech života plně neplní své ochranné funkce a také rychle ztrácí vlhkost. Kromě toho jsou mazové žlázy kojenců do sedmi let nedostatečně vyvinuté a vylučují výrazně méně tuku..

Hodnota pH pokožky hlavy u dítěte je blíže neutrální - asi 6,5, zatímco u dospělého je mnohem vyšší. Z tohoto důvodu je při péči o kadeře nutné použít speciální jemný šampon, který nepoškodí strukturu vlasů a nezpůsobí alergie.

Složení dětského šamponu

To vede k závěru, že dětský šampon by měl mít následující vlastnosti:

 • Hypoalergenicita. Prostředek pro péči o vlasy nesmí obsahovat zvýšené množství účinných látek, jinak pravidelné mytí hlavy povede k tvorbě lupů a krup.
 • Nesmí narušovat acidobazickou rovnováhu pokožky hlavy. Optimální hodnota pH šamponu je 4,5-5,5.
 • Glukosidy a betainy by měly působit jako detergentní základ, další výhodou bude indikace protizánětlivých přísad, olejů, vitamínů a rostlinných extraktů ve složení produktu. Heřmánek a měsíček pomáhají zmírňovat podráždění, broskve, meruňky a pšeničné proteiny účinně vyživují a zjemňují pokožku hlavy a levandule má uklidňující účinek.
 • Doporučuje se, aby šampon obsahoval glycerin pro zvlhčení vlasů a oxidu zinečnatého, což přispívá k hojení mikroderéz..
 • Šampon by neměl bojovat s mastnými vlasy a sušit je..
 • Bezpečnost v případě náhodného kontaktu s očima. Při výběru produktu věnujte pozornost značce „bez slz“ na lahvi.

Některé dětské šampony mohou obsahovat kondicionéry, které pomáhají hřebenům a stylům vlasů. Takové kompozice jsou neúčinné, protože každá složka, která je součástí produktu, neplní své funkce do té míry, do jaké by měla - mycí základna nepláchne kadeře úplně a klimatizační zařízení je nepřiměřuje dostatečně. Požádejte o radu ohledně výběru kosmetiky pro specialisty dětských kadeřníků, prezentované na portálu https://kidsalon.su/.

Zakázané komponenty

Je nežádoucí mýt dětské vlasy šamponem obsahujícím některou z následujících složek:

 • Diethanolamin, který může způsobit podráždění sliznice, narušuje žaludek a kardiovaskulární systém
 • Laureth, kontraindikovaná pro alergiky
 • 1,4 dioxan, který ovlivňuje centrální nervový systém, játra a ledviny
 • Formaldehyd uvedený jako karcinogen, který způsobuje vyrážku a svědění na kůži dítěte.
 • Alergický propylenglykol.
 • Ftaláty, které nepříznivě ovlivňují endokrinní systém dětí.

Kromě toho stojí za to upustit od nákupu produktů pro péči o vlasy s umělými barvami a příchutěmi, včetně identických přírodních, síranů a parabenů. Ty se při požití poměrně snadno vylučují, ale také je nelze označit za absolutně neškodné.

Jak si vybrat kvalitní dětský šampon?

Tajemství volby správného šamponu pro jemné a měkké dětské vlasy je celkem jednoduché. Při nákupu produktu se můžete řídit následujícími tipy:

 1. Dávejte přednost známým a osvědčeným výrobcům, pečlivě prostudujte štítek na láhvi a složení s ohledem na výše uvedená doporučení. Nezapomeňte zkontrolovat datum expirace šamponu..
 2. Většina dětských šamponů je k dispozici pro děti od tří let. Pokud potřebujete šampon pro novorozence, zkontrolujte na etiketě příslušný štítek.
 3. Slovo „žádné slzy“ znamená, že šampon nezpůsobuje podráždění očí. Doporučujeme však kosmetický přípravek vyzkoušet na sobě, než jej použijete k mytí vlasů vašeho dítěte..
 4. Důležitou roli hraje vůně, barva a textura šamponu. Jasná barva s výraznou bobulovou nebo ovocnou vůní jistě potěší dítě, nicméně takový šampón bude obsahovat obrovské množství konzervačních látek, vonných látek a barviv, které jsou zdraví škodlivé..
 5. Kvalitní produkt by neměl příliš pěnit, velké množství pěny je známkou přítomnosti sulfátových povrchově aktivních látek v kosmetice.
 6. Tvar láhve by měl být takový, aby pohodlně seděl v ruce a láhev neklouzla ven.

Mohou dospělí používat dětský šampon?

Ve většině případů má dětský šampon blahodárný účinek na vzhled vlasů dospělých: stává se měkčí, lépe zvládnutelnější a lehčí. Tento nástroj je také ideální pro ty, kteří trpí alergiemi..

V některých případech však dětský šampon nemusí přinést očekávaný účinek - například při častém používání stylingových produktů nebude kosmetika pro děti zvládat odstraňování laku, vosku nebo pěny. Neočekávejte významné změny, pokud jsou vlasy barveny nebo prostupovány. U dětí s mastnou pokožkou hlavy vám dětský produkt nejen pomůže, ale situaci ještě zhorší.

Použití nebo nepoužívání dětského šamponu je osobní volbou pro každého dospělého, ale důrazně se nedoporučuje mytí dětských vlasů šamponem pro dospělé..

Články O Neplodnosti