Hlavní Výživa

Rychlé narození: důsledky pro dítě. Rychlé zrození v multiparousu

Každá žena v porodních snech o prenatálních kontrakcích trvá co nejméně a porod bude rychlejší. Ale lékaři vážně varují: rychlé dodání není vůbec tak dobré, jak si myslí těhotné ženy. Jsou plné mnoha nebezpečí. Komplikace mohou nastat jak u matky, tak u novorozence.

Jak dlouho by měla dodávka trvat??

Délka pracovní bolesti u každé ženy závisí na řadě faktorů - jaký je porod, zda existují dědičná onemocnění, v jakém fyzickém stavu je žena, atd..

Obvykle práce trvá 7 až 14 hodin u těch, kdo rodí poprvé, a od 5 do 12 u mnohočetných žen. Rychlý porod je proces porodu, který je 3–6 hodin u primiparů, a 2–4 ​​hodiny u těch, kteří rodí druhýkrát a následně. Pokud je čas ještě kratší, pak se takový porod nazývá patologický. Obecně platí, že rychlý a rychlý porod představuje přibližně 0,8% všech případů.

Jaké je nebezpečí?

Během bojů vykonává tělo určité funkce. Cervix se otevře, kosti pánve jsou připraveny a plod zaujme správnou polohu. Pokud je tento přípravný proces omezen, potom tělo matky nemá čas se plně připravit na vyloučení plodu a dítě je vytlačeno pod vlivem silného kontrakce dělohy. Ačkoli v ideálním případě by se měl hladce rodit.

První známky

Jak vědět, že porod bude rychlý? Existuje několik známek:

 1. Puls se zrychluje, dýchání je obtížné, celková fyzická aktivita klesá.
 2. Kontrakce se nezvyšují postupně, jsou dostatečně silné od začátku porodního procesu. Obvykle trvají 10 sekund a opakují se každé 2-3 minuty. Při normálním porodu se kontrakce postupně zvyšují, zpočátku jsou slabé a opakují se po 20-30 minutách. Interval se snižuje postupně a pouze při úplném otevření děložního hrdla se kontrakce stávají častými a silnými.
 3. Může nastat opačná reakce: žena v porodu je letargická, prakticky necítí kontrakce, ale během doslova jedné hodiny se prudce zvýší. Po 2-3 hodinách se děloha začne silně stahovat a tlačit plod, který ještě není připraven na setkání s vnějším světem.

Důvody pro rychlé narození

Rychlé narození u prvorozených a rychlé narození u vícenásobných má jiné pozadí, ale existují i ​​běžné důvody, které tento proces vyvolávají. Tyto zahrnují:

 1. Dědičnost. Pokud v rodině podél ženské linie někdo měl rychlý porod, pak je pravděpodobné, že těhotná žena stráví méně času na porodnici. Je pravděpodobné, že existuje vrozená patologie svalů dělohy, což vede ke zvýšené kontrakci.
 2. Gynekologická onemocnění. Různé záněty přenesené dříve mohou vyvolat proces rychlého porodu. Z tohoto důvodu lékaři doporučují, ještě před početí dítěte, podstoupit vyšetření a vyloučit zánětlivá a infekční onemocnění. Pokud byla pozorována dřívější nepravidelná období, má žena abnormality ve struktuře dělohy, vyskytly se případy potratů, zvyšuje se riziko rychlého porodu.
 3. Stáří. Seznam rizik zahrnuje velmi mladé ženy mladší 18 let a ženy, které překročily hranici 30 let. V prvním případě se tělo ještě plně neformovalo, reprodukční systém není zcela připraven na narození dítěte. Dospělé ženy mají v anamnéze chronické choroby, zánět podél gynekologické linie atd..
 4. Nežádoucí těhotenství. Pokud během porodu dítěte hrozily přerušení, byl pozorován zvýšený tlak, toxikóza se vyvinula ve třetím trimestru, byl pozorován otok, tyto faktory by měly varovat.

Vše záleží na nervovém systému

Existuje názor, že čím vyšší je vzrušení ženy, tím rychlejší bude její narození. V tom je nějaká pravda. Pokud existují poruchy nervového systému, pokud je žena v porodu příliš ustaraná, psychologicky není připravena na proces porodu, může to urychlit proces porodu. Takže je dobré moralizovat pro příznivý výsledek porodu a nestarat se o nic.

Lékaři mohou způsobit rychlý porod, jehož důsledky nejsou vždy předvídatelné. Stává se, že kontrakce jsou pomalé a slabé, a poté se rozhodne stimulovat pomocí léků. Pokud však není dávka přesně vypočtena, je zaručeno narození plodu na světlo dopředu.

Nebezpečí pro ženy při porodu

Rychlý porod, jehož důsledky je obtížné předem předvídat, je vždy považován za nebezpečný, a to zejména pro ženy v práci. Lékaři říkají, že je velmi vzácné, že při rychlém porodu jsou jakékoli komplikace. Existuje skupina hlavních rizik, mezi něž patří:

 1. Roztržení děložního čípku nebo dělohy samotné. Dochází k těžkému krvácení, které je těžké zastavit. V tomto případě se lékaři nejčastěji uchylují k chirurgickému zákroku. Někdy není dokonce možné uchovat genitální orgány, což dále vede k neschopnosti žen mít děti v budoucnu.
 2. Perineální ruptura. Při rychlém porodu nemají pohlavní orgány čas se připravit na proces vzhledu dítěte. V tomto případě budou lékaři stehovat a bude vyžadováno další ošetření..
 3. Divergence kostí pánve. Bude vyžadována dostatečně dlouhá rehabilitační doba.
 4. Odpojení placenty. Tento proces je zpravidla doprovázen závažným krvácením..
 5. Opožděný výstup z placenty. V tomto případě musíte po porodu vyčistit dutinu dělohy.

Z výše uvedených komplikací je nejnebezpečnější a život ohrožující těžké krvácení. Pomoc v tomto případě vyžaduje okamžitou pomoc, účet trvá několik minut.

Důsledky pro novorozence

Ale nejen pro matku jsou nebezpečné porody. Důsledky pro dítě mohou být také velmi závažné. Opravdu, během normální porodnické péče, kdy se kontrakce postupně zvyšují a tělo matky se připravuje na to, aby se dítě objevilo v předepsané době, plod zaujme požadovanou polohu i uvnitř lůna. Netlačí z dělohy, ale postupně se vynoří do světla.

Zde jsou nebezpečí, která čekají novorozence v případě rychlého porodu:

 1. Hypoxie. Plod přijímá nedostatečné množství kyslíku, což může vést k narušení mozkové činnosti a poruch nervového systému.
 2. Poškození kostí v ramenním opasku, zlomeniny klíční kosti, v extrémně závažných případech - páteř.
 3. Mozkové krvácení, cerebrovaskulární křeč.
 4. Vnitřní krvácení.
 5. Poškození měkkých tkání - modřiny, otěry.

V běžných porodech se plod postupně pohybuje podél porodního kanálu a také se postupně připravuje na první dech. Při rychlém dodání je možná asfyxie. V tomto případě bude novorozenec potřebovat nucený přísun kyslíku.

Mohu hrát bezpečně??

Možnost rychlého narození dítěte během prvního těhotenství je velmi vzácná. Nejčastěji dochází k rychlému druhému zrození i následnému. Zároveň však zkušený porodník-gynekolog může i při porodu plodu ohrozit ženu a naznačit, že její kontrakce budou probíhat rychle. Pokud tedy lékař připouští pravděpodobnost takového výsledku, pokusí se matku předem hospitalizovat. Ve stacionárních podmínkách budou lékaři schopni tento proces opravit..

Pokud však intenzivní kontrakce začnou, porodníci doporučují podávání léků, aby se snížila pracovní aktivita. Neměli byste se toho bát - je lepší přežít nepříjemné boje déle, ale dostat zdravé dítě. V mnoha případech, pokud žena v práci dorazí do nemocnice předem a je pod lékařským dohledem, mohou být komplikace po rychlém porodu odstraněny..

Nebuďte nervózní a starejte se o sebe

Žádná ze žen v plodném věku, které očekávají dítě, není v bezpečí před rychlým porodem. V mnoha případech je lze předvídat, ale někdy se stává, že před kontrakcemi nebyly pozorovány žádné vnější projevy. Existují obecná doporučení, která toto riziko minimalizují. Zde jsou základní pravidla pro všechny těhotné ženy:

 1. Před zkouškou složte zkoušku. Pokud se ukáže, že některá onemocnění reprodukčního systému nebyla vyléčena před těhotenstvím, je dobré se jich během těhotenství zbavit..
 2. Nebojte se a nebuďte nervózní. Nervový systém by měl být normální, snažte se nestřetnout, nedovolit záchvaty hněvu. Zažijte pouze pozitivní emoce. Silný stres může vážně poškodit vaše zdraví i zdraví nenarozeného dítěte..
 3. Odmítněte nadměrné fyzické námahy, snižte svou aktivitu. Pro těhotnou ženu stačí lehká gymnastika a krátké procházky. Žádné závaží, žádný tanec ani aktivní sport!
 4. Včasné návštěvy gynekologa. Lékař bude okamžitě schopen rozpoznat, zda těhotenství začalo s porušováním. To vám umožní upravit proces porodu dítěte a pomoci matčině tělu v raných fázích..

Neboj se, nalaď se pro nejlepší

Pochybní čtenáři v sobě okamžitě najdou všechny známky toho, že v nich dojde k rychlému zrození. Neměli byste to dělat, protože podle statistik tomu čelí pouze jedna žena v práci ze sta.

Současně rychlé doručení často končí úspěšně. Komplikace se zdaleka vůbec nevyskytují. Proto stojí za to relaxovat, číst pozitivní knihy a poslouchat dobrou hudbu, být v teplé společnosti a zbavit se negativních. A pokud se během těhotenství obáváte, je nejlepší to prodiskutovat se svým lékařem.

Co je považováno za rychlé narození u prvorozených a mnohočetných, a proč je tento proces nebezpečný pro matku a plod

Rychlé narození je patologický proces, který může výrazně poškodit zdraví nastávající matky a jejího dítěte.

Rychlé narození: příčiny a možné komplikace

Porod je fyziologický proces, kterým se dítě narodí.

Pokud standardně trvají asi 8-12 hodin, pak se takový porod, který se koná dvakrát nebo třikrát rychleji, nazývá rychlý.

Definice

Rychlý porod je patologický proces, který je způsoben porušením kontraktilní funkce dělohy. Mohou se vyskytnout s vysokou úrovní vzrušivosti pohlavních orgánů nebo rysů nervového systému nastávající matky.

Délka standardního porodu u nulliparous ženy je 7–15 hodin, a v multiparous - 5–12 hodin. Narození, která trvala méně než 6 a 4 hodiny, jsou považována za rychlá.

Při rychlém porodu je zaznamenáno krátké trvání porodu a dítě se narodí po několika pokusech. Nástup porodu není známkou toho, že žena je připravena na vzhled dítěte, protože děložní čípek ještě není zcela otevřený a brání narození dítěte.

Příčiny rychlého narození: rizikové faktory

Rychlá práce je vážná patologie, jejíž příčiny mohou být zcela odlišné.

Mezi ně může patřit genetická predispozice nebo nesprávná léčba porodu nebo použití stimulačních drog..

Plod

Mezi rizikové faktory pro rychlé dodání patří:

 • velká velikost plodu;
 • infekce dítěte v děloze;
 • fetální malformace;
 • Rhesusův konflikt dítěte s matkou.

Matky

Důvody výskytu rychlé práce jsou:

 • vlastnost nervového systému;
 • dědičnost;
 • zhoršený metabolismus;
 • těžká toxikóza;
 • nemoc ledvin
 • zánětlivá onemocnění reprodukčního systému;
 • cervikální nedostatečnost;
 • vysoké hladiny hormonů produkovaných nadledvinami, štítnou žlázou;
 • polyhydramnios;
 • vícenásobné těhotenství;
 • trvání těhotenství je 41–42 týdnů;
 • stimulační drogy byly nesprávně předepsány.

U primiparous žen

Rizikové faktory pro nástup rychlého porodu u nulliparous ženy jsou následující:

 • dědičnost;
 • psychoemocionální labilita;
 • nesprávně předepsané léky ke stimulaci porodu;
 • porušení funkcí endokrinních žláz;
 • patologie kardiovaskulárního systému;
 • renální patologie;
 • toxikóza v prvním trimestru;
 • pozdní gestóza.

V multiparous

Převážně rychlý narození dítěte se vyskytuje u žen ve věku 30 let a vícečetných. Tento jev je spojen s:

 • historie více než tří narození;
 • v minulosti měla žena rychlý porod i porodní trauma plodu nebo mrtvého porodu - jako komplikace porodu;
 • přítomnost zánětlivých onemocnění reprodukčního systému v historii.

Jaké je nebezpečí rychlého dodání

Rychlá práce nemusí mít důsledky, ale riziko komplikací pro plod i matku je velké.

Pro dítě

Zdravotní následky dítěte jsou následující:

 • akutní fetální hypoxie v důsledku předčasného placentárního narušení. Tato hrozba je nejčastější;
 • křeč krevních cév vede ke smrti mozkových buněk;
 • vyklonění ramen nebo vážná poranění páteře, humeru a klíční kosti jsou možné, pokud dítě nemá čas otočit hlavu správným směrem;
 • riziko vážného zranění a intrakraniálního krvácení během průchodu porodním kanálem, protože kosti lebky nemají čas na změnu;
 • možná smrt dítěte nebo výskyt závažných patologií centrálního nervového systému, jako je paralýza nebo paréza, v důsledku poškození mozku a lebky u dítěte.

Pro matku

Důsledky rychlého narození dítěte mohou vést k následujícím negativním bodům:

 • možné odstranění dělohy v důsledku těžkého krvácení způsobeného předčasným oddělením placenty;
 • silné praskliny perineum, děložního čípku, které zůstanou po rychlém pohybu dítěte přes porodní kanál;
 • výrazný nesoulad v pánevních kostech, který může způsobit akutní bolest. Tato bolest zůstává po porodu a vyžaduje zvláštní ošetření;
 • poporodní krvácení, která jsou způsobena neschopností dělohy porodit, v důsledku - nemožné zmenšení všech svalů.

Jak dlouho zůstanou v nemocnici po rychlém porodu?

Doba pobytu v nemocnici závisí na následujících faktorech:

 • zdravotní stav matky a dítěte;
 • způsob dodání;
 • absence poporodních období.

Pokud se matka a dítě cítí dobře, nemají po porodu žádné komplikace, porod byl úspěšný, pak jsou propuštěny pátý den. Pokud však má žena nějaké komplikace, zůstane s dítětem až do zlepšení zdravotního stavu.

V případě, že je pro dítě vyžadováno další monitorování, je poslán k léčbě na lůžkové oddělení a matka je propuštěna.

Závěrem lze říci, že rychlé dodání je patologií kontraktilní funkce dělohy. Mohou mít závažné zdravotní důsledky pro matku i její novorozené dítě. Faktory ovlivňujícími zrychlení porodu mohou být různé nemoci, dědičnost, nesprávný výběr léků. Abyste se vyhnuli rychlé práci, musíte být navštíveni lékařem, dodržovat všechna jeho doporučení, sledovat své zdraví a být nervózní.

Urychlení. Nebezpečí rychlého porodu?

Rychlé narození: rodné slzy, krvácení z dělohy a komplikace pro dítě

Mnozí z nás často slyšeli o porodu, ke kterému došlo během několika hodin. V kruhu nastávajících matek je takový příběh o porodu vnímán s nadšením. Nespěchejte však k závisti: tak rychle porodilo nejčastěji negativně ovlivňuje stav mladé matky a zdraví novorozence.

Rychlý a rychlý porod je komplikace, která se vyvíjí v důsledku narušení normální regulace práce. Výsledkem takového „spěchu“ mohou být závažné praskliny porodního kanálu, krvácení z dělohy a dokonce i komplikace pro dítě..

Abychom pochopili důvod vývoje „vysokorychlostního“ porodu, měli bychom si pamatovat, v jakých fázích se pracovní aktivita skládá a které mateřské organizmy jsou zodpovědné za regulaci tohoto nejdůležitějšího procesu..

Pracovní aktivita je boj - rytmické kontrakce svalů dělohy, opakující se v určitých časových intervalech a trvající několik sekund. Normálně jsou kontrakce pravidelné, to znamená, že se vyskytují po stejném časovém období, mají stejnou dobu trvání a intenzitu kontrakce. Jak se vyvíjí pracovní aktivita, kontrakce se postupně zvyšují: jejich trvání a síla se zvyšují a pauza mezi kontrakcemi klesá. Během všech porodů zůstává interval mezi kontrakcemi periodou klidu: děloha se uvolňuje a tělo matky buduje sílu pro další kontrakci.

Období narození

Činnosti klanu jsou rozděleny do tří hlavních etap - období.

První období porodu začíná okamžitě počátkem pravidelné porody, tj. Od okamžiku, kdy se vyskytnou pracovní bolesti. Tato fáze porodu se nazývá „cervikální dilatační období“. Ve skutečnosti je výsledkem kontrakcí v tomto období postupné zvyšování otvoru ve spodním segmentu dělohy - děložního hrdla nebo porodního hrdla. Koncem první fáze porodu je úplné odhalení děložního čípku, tj. Vytvoření takového otvoru, který může postrádat největší část plodu - hlavu.

První období je asi 2/3 celé délky porodu. Postupné a plynulé roztahování porodního hltanu působením zvyšujících se kontrakcí vám umožní zachovat integritu porodního kanálu a stěny dělohy a zbavit hlavu dítěte před nadměrným tlakem.

Druhé období porodu začíná okamžikem úplného odhalení děložního hrdla a končí narozením dítěte. Tato fáze práce se nazývá „období vyhoštění plodu“. Poté, co se děložní hrdlo úplně otevře, každá kontrakce děložní stěny pohání plod podél porodního kanálu směrem k "východu". V důsledku natahování měkkých tkání pánve a přemísťování konečníku umístěného vedle vagíny během porodu zažívá žena v porodu touhu tlačit. Proto druhé jméno tohoto období je.

Druhé období je mnohem kratší než první období. Během rušného období dítě opatrně, milimetr po milimetru, šíří tkáně mateřského kanálu matky. Postupný, plynulý vývoj plodu zajišťuje integritu tkání vagíny a perineu, umožňuje dítěti přizpůsobit se výraznému tlaku stěn porodního kanálu, snižuje riziko intrakraniálního krvácení plodu.

Třetí období porodu se nazývá „příští“. Ve skutečnosti v této fázi dochází k narození všeho, co zůstává v děloze po plodu, po porodu. Pojem placenta zahrnuje místo dítěte (placenta), zbytky membrán (stěny membrán) a pupeční šňůru. Třetí období porodu začíná po narození dítěte a končí uvolněním placenty. Třetí období je nejkratší a nejméně vnímatelné pro ženu v práci; obvykle trvá několik minut a je doprovázen jedním bojem. První narození bez komplikací a lékařské stimulace trvá v průměru asi 11-12 hodin. Od této doby je asi 9 hodin věnováno na otevření děložního hrdla, ne více než 2 hodiny - po dobu vyhoštění plodu a ne více než 30 minut - pro narození po porodu..

Regulace pracovní činnosti se provádí prostřednictvím interakce dvou nejdůležitějších systémů těla matky - nervového a hormonálního. Ženské pohlavní hormony - estrogeny, prostaglandiny - připravují porodní kanál a nervový systém matky a plodu na nástup porodu, způsobují kontrakce. Mozková kůra, ve které se v době nástupu porodu tvoří porodní dominance (akumulace nervových buněk, které regulují vývoj porodu), řídí dynamiku porodního procesu..

V případě narušení interakce hormonálního a nervového systému ženy při porodu se vyvíjejí různé komplikace pracovní aktivity, včetně rychlého a rychlého porodu.

Patologické možnosti

Narození se nazývá rychle a trvá 5 až 7 hodin u ženy, která rodí poprvé, nebo od 3 do 5 hodin u ženy, která rodí znovu. Rychlé narození v nulliparous trvá méně než 5 hodin, s opakovaným narozením - méně než 3 hodiny. Taková vysoká rychlost porodu je zajištěna příliš silnými a častými kontrakcemi dělohy, což výrazně převyšuje přirozenou odolnost tkání porodního kanálu. V důsledku tohoto „porodního tlaku“ je plod doslova vytlačen z mateřského těla, nemá čas se přizpůsobit prudce se měnícím podmínkám prostředí (tlak v děložní dutině, vagina a na výstupu z porodního kanálu se výrazně liší) a zranění v porodním kanálu matky zanechává.

Rizikové faktory pro rychlé rychlé dodání

 • časté opakované narození (vícečetné ženy);
 • rychlý a rychlý průběh předchozího narození;
 • dědičný faktor (údaje o rychlém a rychlém porodu v blízkém příbuzenství ženy v dělnických matkách, babičkách, tetách, sestrách);
 • hrozil potrat ve druhé polovině těhotenství;
 • isthmicko-cervikální nedostatečnost (neúplné uzavření děložního hltanu během těhotenství, nedostatečné pro držení vajíčka plodu);
 • těžký průběh pozdní toxikózy (preeklampsie) těhotných žen (komplikace, často charakterizované zvýšením krevního tlaku, výskyt otoků, bílkovin v moči): vysoký krevní tlak, který nelze léčit, výrazné zhoršení ledvin, jater, jiných orgánů a systémů těhotné ženy, významné fetální utrpení ;
 • nemoci matky, doprovázené trvalým zvýšením krevního tlaku;
 • nemoci matky, doprovázené narušením hormonálního metabolismu (zvýšená funkce štítné žlázy, nadledvinek, vaječníků, hypofýza); - akutní infekční choroby matky, doprovázené poškozením centrální nervové soustavy;
 • duševní onemocnění a hraniční neuropsychický stav matky (akutní psychóza, hysterie, neuróza);
 • jiná onemocnění a stavy, které narušují neurorhormonální regulaci porodu nebo normální poměr porodu a rezistence porodního kanálu.

Existuje několik možností pro zrychlený průběh porodu.

Spontánní rychlá práce je charakterizována rovnoměrným zrychlením celého procesu porodu, počínaje otevřením děložního hrdla. Zrychlený průběh prvního a druhého období porodu je v tomto případě spojen se zvýšenou roztažitelností tkání porodního kanálu - děložního čípku, vaginálních stěn a perineálních tkání. Hlavním důvodem rychlého průběhu porodu je nízká odolnost tkání porodního kanálu vzhledem k rostoucí síle kontrakcí. Tato možnost rychlého a rychlého porodu se vyskytuje u žen, které se množí, v nastávajících matkách s hyperestrogenií (nadbytek ženských hormonů odpovědných za elasticitu tkání), a také s isthmicko-cervikální nedostatečností - neúplné uzavření cervikálního kanálu během těhotenství. Vývoj spontánního rychlého porodu je charakterizován nepřiměřeně rychlým nárůstem síly a trvání porodu: během první hodiny od začátku porodu se pracovní bolesti zvýší na 2-3 za 5 minut. Dodání v tomto scénáři trvá 4-5 hodin, obvykle bez výrazného poškození porodního kanálu. Takový průběh porodu je pro dítě nebezpečnější, zejména s předčasnou bezpečností, velkou velikostí nebo přítomností jakékoli patologie (nedostatek kyslíku plodu během těhotenství, syndrom zpomalení růstu plodu, nízká adaptivní kapacita, vrozené malformace). Takové fetální patologie jsou detekovány během ultrazvukového vyšetření, prováděného nejméně třikrát během těhotenství, podle výsledků Dopplerometrického vyšetření - studie krevního oběhu v plodových cévách, podle výsledků sledování srdečního rytmu plodu - kardiografického vyšetření.

Spastická práce během rychlého a rychlého průběhu porodu je charakterizována současným vývojem nedostatečně častých, dlouhotrvajících a bolestivých kontrakcí, které prakticky postrádají doby odpočinku. Porod začíná okamžitě násilnými a prodlouženými kontrakcemi, které se objevují až 5 nebo vícekrát za 10 minut. Žena v práci s tímto vývojem pracovních sil od samého začátku porodu zažívá značné nepohodlí, chová se neklidně, stěžuje si na výraznou bolestivost kontrakcí a nepřítomnost období odpočinku. Obvykle je takový porod doprovázen předčasným vypouštěním vody (voda je vylita před nástupem porodu), nevolností, zvracením, zvýšeným pocením, tachykardií (srdeční frekvence). V tomto případě je porodnost spojena se spastickými (ostrými, nedostatečně silnými a velmi častými) kontrakcemi děložního svalu, doprovázenými významnými prasklinami děložního čípku, vaginálních stěn, perineu a někdy i samotné dělohy. Během porodu se často vyskytují nebezpečné komplikace, jako je předčasné abrazi placenty, zhoršený průtok krve placentou a krvácení z dělohy. U plodu se v důsledku spastických bolestí v práci vytvářejí zranění, podkožní krvácení, cefalohematomy (krvácení pod periostem - obal kostí lebky) a krvácení do mozku. Většina z těchto komplikací je extrémně nebezpečná, mnohé ohrožují život matky a plodu. Porod v tomto případě netrvá déle než 3 hodiny, dítě se narodí po 1-2 pokusech, ihned po vytvoření úplného otevření děložního čípku.

Rychlý porod, charakterizovaný hlavně rychlým porodem plodu, se liší od dvou předchozích typů zrychlení procesu. Hlavním rozdílem je porušený poměr doby trvání první a druhé pracovní doby. U této verze průběhu porodu se doba zveřejnění v čase nemusí výrazně lišit od normálního porodu nebo může být mírně zrychlena a proces vyhoštění plodu trvá jen několik minut. Takový rychlý výskyt dítěte po předchozím normálním období odhalení je častější u předčasného porodu, podvýživy (nízká váha v normální délce) plodu, velkých pánevních kostí ženy při porodu a také u neopodstatněné lékem vyvolané antikoncepce. Vytváří se matka s takovým obdobím rušného období, vážnými defekty měkkých tkání vagíny a perineu (významné praskliny, hematomy). Rychlý porod je pro plod nebezpečný tím, že vyvine poranění míchy a mozku..

Důsledky rychlého porodu

Zrychlený průběh práce bohužel ve velké většině případů vyvolává rozvoj závažných, někdy život ohrožujících komplikací u matky a plodu..

Pro matku je rychlý proces porodu nebezpečný pro rozvoj následujících komplikací:

 • Poranění měkkých tkání porodního kanálu (praskliny děložního čípku, stěny a oblouky pochvy, perineum), prasknutí dělohy je komplikací, při které je život ženy při porodu ohrožen masivním krvácením: v tomto případě porod vždy končí chirurgickým zákrokem.
 • Divergence pánevních kostí v ochlupení: komplikace je doprovázena silnou bolestí. Léčba spočívá v udržení pevné polohy na zádech na tvrdém povrchu, dokud příznaky nezmizí (obvykle 1-1,5 měsíce).
 • Předčasné oddělení placenty je komplikace, která je pro život matky a plodu extrémně nebezpečná; v tomto případě, aby se zachránily životy matky a plodu, se provádí nouzová císařská sekce.
 • Porušení průtoku krve placentou v důsledku hyperaktivity dělohy - stav, který vyvolává hladovění fetálního kyslíku (akutní hypoxie).
 • Porušení oddělení placenty ve třetím období porodu, opožděné laloky placenty, membrány v dutině dělohy. V tomto případě se při intravenózní anestezii placenta nebo její zbytky ručně separují.
 • Hypotonické (způsobené nízkou kontraktilitou „přepracovaných“ při narození dělohy) krvácení v prvních 2 hodinách po porodu. S rozvojem takové komplikace jsou přijímána nouzová opatření k zastavení krvácení: zavedení léků, které zvyšují kontraktilitu dělohy (oxytocin, pituitrin, methylergo-metrin), náhradní krevní transfúze a krevní náhražky. Pokud je to nutné, provádí se manuální vyšetření dělohy, což pomáhá redukovat svaly. Nejčastější komplikace pro dítě s rychlým a rychlým porodem: Poranění měkkých tkání (krvácení do podkožní tkáně).
 • Poranění klíční kosti, humerus: dítě nemá čas dokončit kolo po narození hlavy a ramena se rodí v šikmé velikosti.
 • Cephalohematomas (krvácení pod periosteum lebečních kostí).
 • Intraorganická krvácení (játra, ledviny, nadledvinky).
 • Porušení mozkového oběhu a smrt mozkových buněk v důsledku cerebrovaskulárního spasmu nebo krvácení (mrtvice, mikrotoky), zvýšený intrakraniální tlak, který následně způsobuje poruchy ze strany centrálního nervového systému, v nejhorším případě život ohrožující nebo způsobující postižení.
 • Poranění páteře.
 • Akutní hypoxie (kyslíkové hladovění) plodu během porodu je stav nebezpečný pro život dítěte. Při rychlých pokusech se dítě často rodí ve stavu zadušení, tj. s poškozenou dýchací funkcí. V tomto případě novorozenci dostanou resuscitační opatření..

Trochu pomaleji.

Je možné se vyhnout rozvoji většiny komplikací rychlého porodu, které jsou pro matku i dítě docela impozantní. Za tímto účelem je nutné včas (předem, během doby pozorování na prenatální klinice) identifikovat predispoziční faktory v historii nastávající matky, což naznačuje vysokou pravděpodobnost rozvoje „urychlení“ při porodu. Pokud je detekován vysoký stupeň rizika (zvýšený tón dělohy, syndrom retardace růstu plodu, poruchy placentárního toku krve a další problémy, které by nebylo možné zvládnout v podmínkách předporodních klinik), nastávající matka je předepsána plánovanou prenatální hospitalizaci na oddělení těhotenské patologie porodnice. V tomto případě budou lékaři na samém začátku vývoje práce schopni přijmout veškerá opatření, aby „zpomalili“ rychlostní režim práce, přiblížili průběh práce normálnímu času a zabránili rozvoji komplikací..

Lze očekávat hrozbu příliš rychlého vývoje práce v případě, že během prvních 20 - 30 minut se frekvence kontrakcí zjevně zvýší. Například, s normální dynamikou práce, první kontrakce trvají asi 10 sekund, střídají se s intervalem obvykle nejméně 20 minut a ke snížení pauzy na 15 minut dojde za 1-1,5 hodiny. S „zrychlenou možností“ do půl hodiny od okamžiku prvního záchvatu se interval zkrátí na 4-5 minut, zatímco intenzita samotných záchvatů se výrazně zvýší. V tomto případě musíte jít do nejbližší porodnice: čím dříve nastávající matka a dítě budou pod dohledem lékařů, tím větší je šance na přizpůsobení práce a vyhnutí se komplikacím.

Rychlé narození je charakterizováno „bouřlivým začátkem“. V tomto případě jsou první kontrakce bolestivé, prodloužené a příliš časté. V případě, že kontrakce okamžitě způsobí vysoký stupeň nepohodlí a jsou od sebe odděleny přestávkou 10 minut nebo méně, okamžitě vyhledejte nejbližší porodnici.

V případě vývoje rychlého a rychlého porodu jsou terapeutická opatření zaměřena na snížení intenzity práce, tj. Na snížení a snížení kontrakcí. Na recepci je nastávající matka položena na nosítka; vstávání a chůze je zakázáno. Při diagnostice rychlé pracovní činnosti se neprovádí čištění klystýru, protože tento postup má rhodostimulační účinek. Žena v porodu na gurney je doručena na porodnici a umístěna na postel, umístit ji na její stranu naproti poloze záda dítěte. Toto postavení ženy v práci maximalizuje dobu porodu..

Lékařskou korekcí rychlého vývoje porodu je představit budoucí matce léky, které snižují kontraktilní aktivitu dělohy. K tomuto účelu se používají přípravky ginipral a partusisgen. brikanil, nifedipin, verapamil atd. Pro snížení bolesti je předepsána stabilizace krevního tlaku a snížení dráždivosti centrálního nervového systému. Je-li to nutné, provádí se první i druhá pracovní doba v epidurální anestezii (anestézie, jejíž vstup do anestetika je podán na úrovni bederních obratlů, spodní část těla je anestetizována). Aby se předešlo rozvoji placentárních poruch toku krve a akutní hypoxie plodu během porodu, jsou předepisovány léky, které zlepšují krevní zásobení dítěte - pentoxifylin atd..

Porod se také bere v pozici ženy při porodu, ležící na straně opačné k poloze záda plodu. Ihned po oddělení placenty se provede důkladné vyšetření tkání porodního kanálu, pokud existuje podezření na laloek placenty, membrán nebo prasknutí děložní stěny, provede se ruční vyšetření dutiny dělohy.

V časném poporodním období jsou mladé matce předepisovány léky, které zlepšují děložní involuci (její návrat do normální velikosti), - methylergometrin, oxytocin.

Období adaptace (zotavení) plodu po rychlém a rychlém porodu se může zvýšit až na 5-7 dní, což ovlivňuje možnost připojení k hrudníku, načasování očkování a propuštění.

Při absenci komplikací u matky a dítěte se doporučuje jejich společný pobyt na porodním oddělení. Tento režim pomáhá eliminovat stres při narození, rychlý vývoj dělohy a včasný nástup laktace díky možnosti časté aplikace dítěte na hrudník.

Jaké je nebezpečí rychlého dodání

Dlouhé bolestivé boje děsí nastávající matky; část nezkušených snů o tom, že se porod zrychlí - jednou! - a dítě vyskočilo, nemělo čas ublížit. Ano, a těhotné ženy vědí, že k tomu dochází, a to rychle a dokonce rychle. Pouze gynekolog se zamračil, pokud uslyšel od pacienta „jak je to skvělé, když rychle.“ Budeme pochopit, proč se lékaři nelíbí zrychlený scénář.

Jaké narození se nazývá rychlé

Cesta k vnějšímu světu není pro dítě jednoduchá: během porodu prochází porodním kanálem, překonává překážky. Je nutné projít kostním prstenem malé pánve; současná část dítěte se otáčí určitým způsobem v různých rovinách pánve - takže bude méně zranění. A dítě je zdůrazněno; je nezbytnou součástí procesu přizpůsobování se životu mimo děloze.

Normální narození zpravidla trvá:

 • pro ty, kteří rodí poprvé, od 8 do 12 hodin;
 • v multiparous - od 7 do 10 hodin.

Maximální dodací lhůta, která odpovídá normě, je 18 hodin.

Když je proces zkrácen, v primiparousu se vejde do intervalu 2–4 hodin a v multiparousi trvá méně než dvě hodiny, lékaři si všimnou rychlého porodu. Někteří lékaři považují takový porod za rychlou odrůdu, pro kterou jsou tato časová období stanovena: pro prvorozenství 4–6 hodin, pro ty, kteří rodí znovu 2–4 hodiny.

Rychlé a rychlé dodávky představují 0,8 procenta všech dodávek.

Rekord pro nejkratší narození v historii vytvořila Angličanka z Middlesex Palak Vyas - žena se narodila prvorozeným za pouhou hodinu. V poslední době však byl záznam přerušen... stejná paní Vyasová, která ve třiceti letech dokázala porodit druhé dítě - dívku - za pouhé dvě minuty; lékaři nenašli žádné zdravotní problémy u matky a dítěte, což lze považovat za další zázrak s tak rychle narozenými dětmi.

Během porodu zkrácený program nezačíná mechanismus přizpůsobení dítěte novým podmínkám, což ohrožuje negativní zdravotní účinky. Kromě toho plod často trpí vážnými zraněními a žena v práci - slzy perineum, masivní ztráta krve. Proto je takový porod považován za patologický..

Důvody rychlého porodu

Lékaři vysvětlují neobvykle rychlá porodnosti s genetikou, chronickými vředy, frustrovanými nervy a komplikacemi těhotenství u žen. Mezi důvody tedy rozlišujte:

 • patologie buněk svalové tkáně - myocytů, když je zvýšena jejich vzrušivost; i s nepatrným účinkem na myometrium - svalovou vrstvu dělohy - začne intenzivně stahovat, což urychluje porod; toto je genetická anomálie, takže byste měli být opatrní před těmi, kteří mají blízké příbuzné, přežili rychlé narození;
 • zvýšená nervová podrážděnost; dámy, které jsou náchylné k neuróze, depresi a také horečně strach z porodu, nedobrovolně způsobují příliš aktivní práci; srdeční a cévní onemocnění, hypertenze, anémie, infekce v těle také vyvolávají zrychlené dodání; Deprese v budoucí matce může vést k prchavému porodu
 • endokrinní patologie a metabolické poruchy; s hypertyreózou - zvýšená produkce hormonů štítné žlázy - dochází k urychlení metabolických procesů, které dráždí nervy; totéž se děje s onemocněním nadledvin, když se zvyšuje produkce noradrenalinu a acetylcholinu, vysílačů nervového vzrušení do centrálního nervového systému; a „rozcuchané“ nervy vedou k prchavým porodům; Je nutné zkontrolovat fungování štítné žlázy během těhotenství; je-li zvýšena syntéza hormonů štítné žlázy, není vyloučen rychlý porod
 • patologie reprodukčních orgánů - zánět a abnormality ve vývoji dělohy, cysty, nádory, endometrióza (proliferace vnitřní vrstvy dělohy mimo orgán), zánět slepého střeva; v takových situacích hraje rozhodující roli průběh předchozího narození, protože historie se zpravidla opakuje: buď proces bude probíhat rychle, nebo se bude vytahovat;
 • komplikace současného těhotenství - těžká toxikóza, gestóza (pozdní toxikóza), nízká voda nebo polyhydramnióza, velký plod, abnormální poloha placenty, konflikt Rhesus a prodloužené těhotenství; Některé ženy, které mají těžkou toxikózu, nevylučují zrychlenou porodu
 • iatrogenní faktory (spojené s činností zdravotnického personálu); chybné dávkování léků, které stimulují porodu - například Mifepriston, Oxytocin; někdy se tyto drogy používají bez dobrého důvodu a porod je mimo kontrolu;
 • odtok vody s polyhydramniemi; rychlé vyprázdnění dělohy dramaticky snižuje tlak uvnitř orgánu, dráždí myometrium, které se rychle stahuje; Aby nedošlo k prchavému porodu u žen s nadměrným množstvím vody, opatrně otevřete močový měchýř a kontrolujte odtok;
 • prodloužené vystavení přítomné části plodu děložnímu čípku; k tomu dochází, když je první fáze porodu zpožděna, hlava nebo hýždě dítěte stlačují a dráždí krk; pak se děložní čípek otevře dokořán a dítě se rychle pohybuje přes porodní kanál.

Které z budoucích matek jsou ohroženy

Když se děloha stahuje příliš aktivně, lékaři hovoří o hypertenzní dysfunkci pohlavních orgánů. Řada příznaků u těhotné ženy umožňuje předpovídat jak hyperaktivitu dělohy, tak nedostatečnou cervikální rezistenci, která za normálních okolností postupně odhaluje, regulující rychlost plodu.

Mezi rizikové faktory:

 • neurotické poruchy u ženy;
 • třetí, čtvrtá, pátá atd. těhotenství;
 • předčasný porod;
 • příliš široká mísa a plod malé velikosti;
 • isthmicko-cervikální nedostatečnost - předčasné zkracování a otevření děložního čípku.

Věk také záleží. U mladých matek, které nemají ani 18 let, není nervový systém zpravidla připraven k porodu, proto selže; část věkových matek starších 30 let má čas na získání gynekologických bolestí nebo chronických patologií srdce, ledvin a dalších důležitých orgánů. Budoucí matky mají zvýšené riziko rychlé práce

Těhotné matky registrované na prenatální klinice jsou zařazeny do rizikových skupin - včetně rychlého porodu; Je důležité, aby se proces, který se někdy vyvíjí nepředvídatelně, nepřekvapil lékařům překvapením.

Jak jsou přechodná porodnost

Abychom pochopili podrobnosti rychlého porodu, projdeme fázemi standardního porodu; jsou tři:

 1. Kontrakce - pravidelné kontrakce dělohy - obvykle trvají až 10 hodin; nejprve žena v porodu cítí asi 3 kontrakce každých 10 minut, po kterých se frekvence kontrakcí zvyšuje, krk se postupně otevírá, na konci první periody úplně - o 12 cm.
 2. Pokusy - trvá od hodiny do dvou; rozkrok se postupně protahuje, dítě se pomalu pohybuje podél porodního kanálu; hlava tlačí na konečník, což způsobí, že žena chce tlačit; proces probíhá pomalu, měkké tkáně se vyhýbají vážnému poškození a hlava dítěte má čas se přizpůsobit tlaku stěn porodního kanálu, což zabraňuje krvácení do mozku.
 3. Sekvenční období - trvá až půl hodiny; vyjde placenta, pupeční šňůra, fetální membrána; doprovázený jedním bojem.

Během rychlého porodu, tři možné scénáře.

1. možnost

Obě první pracovní doby se zrychlují. Nejprve se otevře děloha; kontrakce zvyšují pevnost, mezera mezi nimi rychle klesá (2-3 kontrakce během 5 minut). Protože se rozšiřitelnost tkání krku a perineu zvyšuje, mírně odolávají.

Všechno se stane za 4-5 hodin; porodní kanál ženy není vážně zraněn. Ale pro děti, zvláště předčasné nebo příliš velké, a také prožívající hypoxii (hladovění kyslíkem), je tato možnost nebezpečná.

Taková porod je typická pro ženy s isthmic-cervikální nedostatečností a pro ty, které porodily několikrát.

2. možnost

Kontrakce jsou časté, křečové, trvající dlouhou dobu. Mezi nimi nejsou téměř žádné mezery - za 5 minut dojde k 5 bitvám; někdy se vytvoří neustálé křeče. Žena v pracovní praxi:

 • silná bolest;
 • nevolnost, zvracení
 • tachykardie.
Trvalé kontrakce během rychlého porodu způsobují mučení

Exfoliační placenta je schopna zkomplikovat porod před termínem, což způsobí hypoxii u dítěte a silné krvácení u matky.

Takový porod netrvá déle než 3 hodiny; po otevření hltanu dělohy, doslova pár pokusů - a dítě se narodí. Žena a novorozenec jsou zpravidla vážně zraněni..

3. možnost

Mezi první a druhou pracovní dobou dochází k nerovnováze. Zpočátku proces probíhá podle plánu nebo se zrychluje, ale mírně. Pokusy však trvají 3-5 minut - to je superrychlé.

Dítě doslova vyskočí z dělohy pod vlivem síly, která snadno překoná odpor tkání v porodním kanálu. V důsledku toho má žena v porodu řadu přestávek a dítě riskuje zranění hlavy nebo zad.

V podobné situaci mohou být ženy, které:

 • předčasný porod;
 • široká pánev;
 • malé ovoce.

Jak porodit

10-14 dní před očekávaným porodem se v nemocnici očekává nastávající ohrožená matka. Pokud porod začal mimo zdravotnické zařízení, žena bude převezena do nemocnice sanitkou a převezena na oddělení na nosítce. Nyní je hlavní věcí zpomalit porod.

Každá žena v porodu má klystýr, který stimuluje kontrakce; s hrozbou rychlého porodu je klystýr kontraindikován.

To, co dělají:

 • položili ženu na bok - ne na stranu, na které spočívá záda dítěte; tato poloha snižuje sílu a frekvenci kontrakcí; během pokusů je žena v práci také ve vodorovné poloze;
 • intravenózní infuze tocolytik - léky pro svalovou relaxaci (Ginipral, Brikanil); hlavní věc je, že by neměly být kontraindikovány na ženu v porodu; v případě, že jsou zakázána tocolytika - u astmatu, ledvin, jater, glaukomu - blokátory vápníkových kanálů (například Verapamil);
 • po snížení intenzity kontrakcí jsou infuzovány antispasmodika (No-shpu, síran hořečnatý) a také narkotická analgetika (Baralgin) nebo narkotika (Promedol);
 • v případě potřeby jsou ženám v porodu podána epidurální anestézie (lokální anestetikum je injikováno do prostoru obklopujícího dura mater mezi bederní obratle); Anestetika vstříknutá do dolní části zad blokuje citlivost pánevních orgánů
 • během pokusu o normalizaci průtoku krve placentou se podává pentoxifylinový angioprotektor nebo glukóza s vitaminem C (zlepšení mikrocirkulace krve); Pentoxifylin snižuje viskozitu krve, pomáhá saturovat tkáně těla kyslíkem
 • když se dítě narodí a poslední vyjde, je ženě injikována léčiva, která zabraňují rozvoji krvácení (například methylergometrin, oxytocin); Hormonální lék Oxytocin zabraňuje krvácení, ke kterému dochází v důsledku prudkého snížení děložního tonusu v poporodní periodě
 • zkontrolujte dutinu dělohy ručně, abyste se ujistili, že neexistují žádné fragmenty placenty a membrán.

Co může mít za následek rychlé narození pro matku a dítě

Ne v každém případě taková porodnost vede ke komplikacím, ale hrozby negativních důsledků jsou velké. Pro ženu je možné:

 • prasknutí porodního kanálu, oddělení děložního hrdla, poškození samotné dělohy - v důsledku velké ztráty krve a ohrožení života;
 • divergence stydkého kloubu - chrupavka spojující části stydké kosti; pacient čeká na operaci nebo měsíční odpočinek na posteli s fixací nohou v určité poloze;
 • předčasné odtržení placenty, zhoršený průtok krve placentou; akutní hypoxie ohrožuje plod, proto je nutný císařský řez;
 • nesprávné oddělení placenty, díky čemuž její kusy zůstanou v děloze; pokud nejsou zbytky včas detekovány, je orgán infikován;
 • po rychlém porodu hojná krevní ztráta spojená s rupturami a se zeslabenými svaly dělohy.

Dítě může zažít:

 • poškození měkkých tkání, krvácení;
 • cephalohematoma - krvácení pod periosteem kostí lebky; periosteum je přemístěno, cévy mezi ním a kostí jsou roztrhané, hromadění krevních forem;
 • zlomeniny pažní kosti nebo klíční kosti, poranění páteře - kvůli skutečnosti, že po vzhledu hlavy nemá tělo čas na to, aby se před odchodem řádně otočilo;
 • cirkulační porucha v mozku až po mikroúder - k tomu vedou křeče mozkových cév; smrt dítěte není vyloučena;
 • krvácení v ledvinách, játrech;
 • hypoxie, dusivé při narození; takové dítě potřebuje urgentní resuscitaci, možná bude dítě zaostávat ve fyzickém a duševním vývoji.

Vyhnout se porodu ve zrychleném scénáři

Pokud se rodina rychle narodila, informujte gynekologa při registraci na prenatální klinice. Lékař upozornil na rizika, že nebude předepisovat léky, které zvyšují tonus dělohy, a týden nebo dva před porodem vám nabídne pobyt v nemocnici, pod dohledem zdravotnického personálu.

Další preventivní opatření:

 • nezvedejte závaží;
 • Vyhněte se intenzivní fyzické námaze;
 • postupujte podle doporučení gynekologa;
 • navštěvovat kurzy pro nastávající matky, kde poskytují praktické rady, jak se chovat při porodu, a psychologicky připravit ženu na porod.

Nevadí vám léčba v nemocnici, pokud lékař zjistil hrozbu předčasného porodu nebo zpoždění ve vývoji nenarozeného dítěte.

Máma recenze

Měl jsem rychlou dodávku. Prošlo 8 dní; celý proces doručení „od a do“ trval 3,5 hodiny. Již na mateřském stole se stahy začaly snižovat. Mám systém (stimulace). Výsledkem je, že dítě už „létá“ a kosti se ještě nezměnily. Syn uvízl. Byl jsem roztržen pomocí lékaře - mezera v celém perineu, 4 stehy. Dítě je velké - 4020 kg, 55 cm. Dítě má 3 hematomy. Nedávno jsem četl, že následkem rychlého porodu mohou být některé problémy u dítěte. Jsme skoro 2 měsíce. Pah-pah, vyvíjíme se dobře. Žádné odchylky.

přístav

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/rody/stremitelnye_rody_by_makss_30_07_mav_mail_ru/

Měl jsem druhé rychlé narození. Od prvního boje po narození 3,5 hodiny. Nebyla to jediná přestávka kvůli obratným činnostem porodní asistentky. Syn se ukázal být velmi rychlý, potřebuje všechno, šité od kněží, zjevně zapomněli vytáhnout.

Natalia Zeiger

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/rody/stremitelnye_rody_by_makss_30_07_mav_mail_ru/

Rychlé druhé narození. Po propíchnutí močového měchýře - za dvě hodiny. Kontrakce byly hrozné, chtěly dát opěradlo - neměly čas. Syn vyskočil v procesu přechodu z nosítka na generické křeslo. 3500, 49 cm. Bylo to mírně stlačeno (první pokus byl převezen na dopravu do Rodzalu z ošetřovny), což byla tvář - kapilární mřížky. Od té doby jsem měl problémy s páteří. Anesteziolog, který štípal místo pro epidurál, zeptal se sympaticky, zda se dříve vyskytly problémy s páteří, byl překvapen, že... Nebylo to... Dítě křičelo celou noc a třepotalo se při každém zvuku, ukázalo se, že došlo k narušení žilního krevního toku v mozkových cévách (byly odhaleny ve směru soukromého zdravotnického centra pro ultrazvuk) doppler). Ošetření přineslo výsledky (injekce, masáže, fyzioterapie). Je dobré, že jsem nedovolil běžet. Teď je to nádherné dítě, velmi vyvinuté.

Starpermama

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/rody/stremitelnye_rody_by_makss_30_07_mav_mail_ru/

Oba časy jsou rychlé. Subluxace krku (nebo klíční kosti, nepamatuji si, jak se jim říká) mohou být, ale mohou všichni. Potom pozval osteopat - opravený, dcera okamžitě začala lépe spát. A před tím, dva roky se točil kolem půlnoci. Řekl to z toho. Nevím. Hlavní výsledek pro mě. Nejstarší dcera má po celý život také děložní potíže.

ptica_we

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/553721,/

Porod se všemi kontrakcemi trval 40 minut. Jsou to důsledky, hlava neměla čas na správné vložení, výhoda fontanel byla velká, kosti byly dobře zarovnány, ale byl tam cefalohematom a nyní je přítomna neurologie. Druhý byt se odmítl porodit, ale pak byl můj doktor se mnou v solidaritě, byla tam císařská sekce.

mmama

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/553721/

Rychlý porod neprochází bezpečně pro každou ženu; často matka i dítě budou mít negativní důsledky, takže nejlepší možností je, když se všechno stane tak, jak to příroda zamýšlela, bez spěchu. Pokud jste náchylní k rychlému porodu, poslouchejte rady gynekologa, přijeďte do nemocnice brzy - šance na bezproblémové porod se zvýší.

Články O Neplodnosti