Hlavní Analýzy

Newborn Health: Dummy Sterilization

Pravidla péče o novorozence jsou neoblomná: v prvních měsících života by dítě mělo žít v prostředí blízkém sterilnímu prostředí. Například by neměly být dudlíky používány znovu, lízat dospělé, dejte dítěti, pokud spadne na zem. Před použitím musí být sterilizovány. A není toho tak málo způsobů..

Text: Anna Shatohina 4. června 2014

Obsah článku:

Požadavek na sterilizaci dětských bradavek nemá smysl. Na podlaze, pohovkách a dalších površích je opravdu mnoho bakterií, z nichž mnohé jsou patogenní (a kvalita čištění s tím nemá nic společného). Imunita dítěte ještě není připravena odolat všem těmto mikrobům. Proto stojí za to pomáhat dítěti postupně se přizpůsobovat. Proto stojí za to aktivně sterilizovat bradavky, zatímco dítě ještě leží v postýlce.

Jak sterilizovat bradavky

Nejjednodušší způsob sterilizace, který je k dispozici každému člověku, ať už je to muž, žena nebo prarodiče. K sterilizaci figuríny natáhněte vodu do malého hrnce a zapálte ji. Když se vaří, spusťte bradavku do ní a vařte několik minut. Všechno, bradavka je dezinfikována.

Nebojte se, že bradavka nevydrží takové vysoké teploty. Figuríny jsou vyrobeny z materiálů určených speciálně pro sterilizaci a vaření

Šetřením figuríny můžete ušetřit čas pomocí dvojitého kotle. Nalijte vodu do spodní části, dejte bradavku na jednu z úrovní a zapněte zařízení na 2-3 minuty. V páře se bradavka rychle stane sterilní..

Alternativně můžete ošetřit bradavky ve speciálním sterilizátoru lahví. V takových zařízeních jsou dudlíky dezinfikovány pod ultrafialovou lampou. Tato metoda je na jedné straně výhodnější v tom, že se nemusíte obtěžovat vodou - nalijte, nalijte, vysušte zařízení. Na druhé straně ultrafialová lampa má další baktericidní účinek..

Pokud potřebujete bradavku naléhavě nebo prostě nechcete trpět všemi konstrukcemi pro sterilizaci, stačí zapnout konvici, počkat, až se vaří, a držet bradavku nad párou.

Odborníci tvrdí, že tato metoda není 100% ochranou proti mikrobům. Sterilizace figuríny je však lepší než vůbec nic.

Existuje další možnost sterilizace bradavek v mikrovlnné troubě. Ale pouze není vhodný pro každý typ figuríny. Proto si přečtěte informace na obalu, abyste do mikrovlnné trouby náhodně neposlali něco, co pro ni není určeno. V opačném případě riskujete získání mimořádně neočekávaného výsledku..

Co je třeba zvážit při sterilizaci bradavky

U novorozenců obvykle kupují nové bradavky (a nepoužívají ty, které jsou zděděny). Obvykle jsou buď pryžové nebo plastové. Pamatujte, že gumu lze sterilizovat jakýmkoli způsobem, který je pro vás vhodný. Ale s plastem složitějším. Ne všechny metody lze na ně použít. Jaké konkrétní metody sterilizace jsou pro takové bradavky vhodné, je lepší konzultovat s prodejci nebo zástupci výrobce.

Před prvním použitím musíte dudlík určitě připravit. Příprava zahrnuje promytí bradavek v mýdlovém roztoku a následnou sterilizaci v souladu se všemi pravidly. A nemůžete to odložit.

Hlavní otázkou, která se objevuje u mladých matek, je, jak dlouho trvá, než se v ideálním případě vaří bradavka, a zda to bude stačit 2-3 minuty. Odborníci ujišťují, že tentokrát bude stačit. Bakterie nejsou dostatečně životaschopné, aby vydržely ani minutu..

Kolik matek si myslí, že tento proces - sterilizace bradavky - bude pokračovat donekonečna. Ve skutečnosti však vše, včetně tohoto, prochází poměrně rychle. A pak zůstanou i ty nejkrásnější vzpomínky na tyto nekonečné vary.

Přečtěte si také zajímavý článek o tom, jak se zbavit hrbu na nose..

Utěšitel. Návod k použití

Když představíme dítě, v naší fantazii obvykle vidíme tak roztomilého baculatého arašídového s chrastítkem v ruce a dudlíkem v ústech. Už dlouho se figurína stala nedílnou součástí obrazu malého dítěte.

Světová zdravotnická organizace před časem doporučila opustit figuríny. Poté začaly aktivní diskuse o jejich škodách a výhodách. A stále více matek a otců, kteří se připravují na to, aby se stali rodiči, chtějí znát podrobnosti dříve, než si koupí toto „zařízení“ pro jejich drobky..

Proč ne?

Problémy s kojením

Doporučení WHO jsou založena na přesvědčení, že používání dudlíků narušuje úplné kojení. Jak se ukázalo, kvůli zvyklostem nebo potřebě sát figuríny může mít kojenec špatný přírůstek na váze, může se rozvinout nedostatek laktázy, dítě může během kojení plakat a ohýbat se nebo ho dokonce odmítnout. K těmto závěrům dospěli lékaři a vědci na základě výzkumu..

Maminka může vyvinout praskliny a jiná zranění bradavky, lakostázy a mastitidy v důsledku obvyklé figuríny a může být také nedostatečná nebo nadměrná produkce mléka..

Je známo, že žena produkuje tolik mléka, kolik ho dítě saje. Pokud místo toho, aby dítěti dalo fikci místo prsu, nedojde k nezbytné stimulaci a příště dítě sní méně, než potřebuje. V jiných situacích matka krmí pokaždé, když je dítě úzkostné, ale po určité době ho trhá, čímž dítěti dá figurínu, aby neplakal. To je plné skutečnosti, že dítě nedostane zpětné mléko s nejvyšší kalorickou hodnotou. V obou příkladech je pravděpodobné, že dítě projeví příliš nízký přírůstek na váze, a matka ztratí mléko nebo naopak mastitida začne kvůli stagnaci mléka, které dítě prostě nesmí sát..

„Pokud dítě plakalo a instinktivně jsi se natáhl ne pro dítě, ale pro figurínu - vyhoď to!“ (W. a M. Sears „Vaše dítě od narození do dvou let“)

No a kromě toho figurína, která se používá k „uspokojení sacího reflexu“, se často považuje za alternativu k prsu. Z tohoto důvodu postupně klesá touha matky pokračovat v kojení.

Studie provedená pod dohledem Americké akademie pediatrů ukázala, že při používání figuríny je riziko předčasného ukončení kojení jedenkrát a půlkrát vyšší ve srovnání s dětmi, kterým nebyly nabízeny bradavky. Navíc, starší matky začaly dávat svým dětem figuríny, čím dříve se počet a doba krmení začaly snižovat.

Zdraví a vývoj dítěte

V první řadě je dlouhodobě prokázáno spojení mezi otitis media a figurínou: při použití je riziko zánětu středního ucha o 40% vyšší!

V důsledku dlouhodobého sání na dudlíku se u dítěte může vyvinout nesprávné sousto, které následně povede k problémům s logopedií. Z toho není bezpečné jediné dítě, i když rodiče nakupují výhradně ortodontické bradavky.

Použití atrapa je také spojeno s větší pravděpodobností zubního kazu..

Nemluvě o tom, že se mnoho bakterií dostává do úst dítěte s bradavkou, což může negativně ovlivnit fungování gastrointestinálního traktu a dokonce vést k závažným onemocněním. To je pravděpodobné iu těch dětí, jejichž bradavky jsou pravidelně sterilizovány, protože je téměř nemožné vyhnout se kontaktu dudlíku s různými povrchy, včetně dětského oblečení.

Každý ví, že malé děti mají silný sací reflex. Její vzhled je způsoben skutečností, že v mateřském mléce je obrovské množství různých látek, které mohou dítěti v každé situaci pomoci. Mléko kromě hladu a žízně pomáhá dítěti: usnout, uklidnit se, růst, trávit jídlo. Pomocí prvků mateřského mléka u dětí se imunitní systém posiluje a vyvíjí se nervový systém. Proto bradavka není úplnou náhradou za kojení a její zneužití může zpomalit vývoj drobků a vést k nemocem..

Někteří autoři uvádějí snížení kognitivních schopností u dětí v důsledku používání bradavek místo prsou. Dítě, které saje figurínu, jako by se ponořilo do sebe, ztrácí zájem o svět kolem sebe. K intelektuálnímu vývoji však dochází v procesu poznání světa, k čemuž v tomto případě nedochází.

Bylo zjištěno, že během sání prsu tělo dítěte produkuje hormon endorfinu potěšení. A při sání figuríny to nevyčnívá. Důležitost endorfinu je velká: snižuje hladinu stresových hormonů. Asi ve věku tří let hormonální pozadí těla dítěte nabývá konstantní úrovně a následně určuje nejen vývoj určitých fyzických a duševních nemocí, ale také jeho vztah k vnějšímu světu a způsob interakce s ostatními lidmi..

Abychom se v budoucnu chránili před možnými problémy s kojením, nenabízejte dítěti dudlík v prvním měsíci života, když se krmení jen zlepšuje, a dítě k němu ještě nevyvinula správný postoj..

Máma a dítě vztah

Pomocí matek nabízíme figuríny s každou nespokojenou vrzou drobků. Zároveň se nesnaží porozumět svému dítěti, neanalyzují jeho příznaky - protože to není třeba dělat, mají univerzální sedaci. Přispívá to k rozvoji sebevědomí matky a pochopení potřeb dítěte?

Vsuvka může narušovat vznik silné vzájemné náklonnosti mezi dítětem a matkou. Když dítě pláče (od bolesti, strachu, nenávisti) a najde mír nasátím figuríny, přijímá tato položka vděčnost dítěte za skutečnost, že bolest pominula, strach zmizel nebo byl zapomenut zášť. V tomto případě už matka nemá tak obrovskou důvěru, jakou si zaslouží. A v nejhorším případě se osoba, která dala dětskému životu, stane pouze prostředkem k uspokojení některých fyziologických potřeb, především k uspokojení hladu.

Kupodivu je kouření a závislost na alkoholu také často výsledkem sání figuríny. Matka dudlík v reakci na jakékoli nepohodlí dává špatný slib do budoucnosti: existuje univerzální prostředek k relaxaci a řešení různých problémů. Pro takovou osobu bude obtížné pochopit příčinu vlastního nepohodlí a učinit správná rozhodnutí v obtížných situacích..

Neexistují absolutně žádné plusy?

Studie prokázaly souvislost mezi použitím bradavek a nízkým rizikem syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS). U dětí, kterým je nabízena bradavka, je SIDS o 90% méně běžná než u dětí, které nekouří figurínu. Tato závislost se ukázala být silnější, když byly špatné podmínky na spaní dítěte: když spala na břiše nebo na boku, spala se svou kouřící matkou nebo na měkké posteli. Vědci však nepochopili mechanismus tohoto účinku..

Sání není za účelem sytosti, ale kvůli samotné akci je spojeno s lepším růstem a vyšším tělesným odporem předčasně narozených dětí. V tomto ohledu může být bradavka alternativou, pokud kojení není možné..

Když je potřeba figurína

Zaprvé se tedy nemůžete obejít bez figuríny při ošetřování předčasně narozených dětí. Kromě výše uvedených pozitivních aspektů z jeho použití je důležité vyvinout pomocí figuríny sací reflex a vytvořit logický vztah mezi sáním a krmením. V druhém případě je toho dosaženo skutečností, že při krmení dítěte sondou dostane dudlík. S takovými bezpodmínečnými výhodami existuje negativní účinek: v případě použití figuríny u předčasně narozených dětí mají často problémy s kojením a zvyknutím na „dospělé“ jídlo.

Bez umělé výživy se neobejdete bez figuríny. Když matka kojí, samotné dítě řídí metodu sání - aktivní při získávání mléka nebo zdlouhavosti, aby uspokojilo sací reflex a jen aby se uklidnilo. U láhve je taková samoregulace nemožná a musí být nabídnuta dostačujícímu „řemeslníkovi“ bradavku, aby se nepřebíral a nepolykal vzduch, přičemž by se z láhve mohl dále sát..

Když moje matka odešla do práce, ale chce kojit, není pochyb o použití figuríny v její přítomnosti.

Někdy nastanou situace, kdy je při kojení nezbytná figurína. Zaprvé je to kvůli vynucenému dlouhému odloučení matky a dítěte, které ještě nedosáhlo věku 6 měsíců. Nebo při péči o dvojčata, když potřebujete dočasně rozptýlit jedno z dětí, například od čekání na krmení. Některé matky dávají přednost krmení přísně podle režimu a při tomto přístupu bude dítě potřebovat k uklidnění figurínu.

Je však důležité mít na paměti, že kojení přináší mnoho výhod pro zdraví a vývoj dítěte. Rada odborníků je jasná: je lepší se obejít bez použití figurín. A měli byste se rozhodnout zvážením všech údajných výhod a nevýhod.

Dudší výběr a péče

Pokud se rozhodnete, že potřebujete bradavku, přistupujte k jejímu výběru odpovědně. Ortodontická dudlíka, jejichž tvar je co nejblíže bradavce, pomohou omezit některé negativní vlivy jejich používání..

Dudlíky jsou vyrobeny ze dvou materiálů: latex a silikon. Mnoho dnešních mladých rodičů vyrostlo na latexových bradavkách, ale moderní medicína dává přednost silikonovým výrobkům. Faktem je, že latex sám o sobě je silný alergen, navíc má specifickou chuť a vůni cizí pro člověka. A některé progresivní společnosti, jako je AVENT, již tento materiál opustily. Kromě toho má silikon jednu obrovskou výhodu: k rozmnožování bakterií dochází velmi pomalu. Nakonec však volba zůstává na dítěti, které určí, které figuríny rád saje.

Štít správné figuríny je široký, s výřezem pro nos. Velkým plusem je přítomnost malých otvorů, které chrání kůži drobků před podrážděním.

Než dáte dítěti novou bradavku, zacházejte s ním. Jak na to, je uvedeno na obalu. Bradavky lze zpravidla vařit, ale ne na dlouho. Obecně by měly být udržovány mimo zdroje tepla, aby se zabránilo deformaci..

Jakmile si všimnete praskliny, díry nebo jiné vady, musíte figurínu okamžitě vyměnit. Ale nezapomeňte, že mají životnost. Pro latex - ne více než 3 týdny; pro silikon - ne více než 5 týdnů.

Nezapomeňte pravidelně, nejméně jednou denně, umýt figurínu v teplé vodě dětským mýdlem. A nikdy to nelízejte - mikroflóra vaší ústní dutiny může dítě poškodit. Aby byla bradavka méně špinavá, zavěste ji na speciální řetízek se sponkou na prádlo a připevněte ji k dětské oblečení.

Odstavení z figuríny

Dříve či později má mnoho rodičů otázku, jak odstavit dítě z bradavky. Tento proces může být docela zdlouhavý a můžete jej začít již od 6 měsíců. Postupně nabídněte dudlík stále méně a snažte se odvrátit dítě od jeho touhy.

Přibližně jeden a půl až dva roky, sající reflex ustupuje a v tomto věku by už dítě mělo být odstaveno z figuríny. Později se jeho použití potýká s problémy, jako je deformace patra a zubů, které nutně ovlivní artikulaci..

Pokud je láska k figuríně tak silná, že ji rodiče nemohou samostatně zbavit, můžete se obrátit na dětského psychologa. Určuje příčinu této závislosti a pomůže opustit figurínu s nejmenšími obavami..

Informace uvedené na místě nenahrazují osobní konzultace s odborníkem, který může doporučit další ošetření na základě individuálních charakteristik.

VYHLEDÁVÁNÍ STRÁNKŮ

Kopírování materiálů z webových stránek Yarmalysh je povoleno za předpokladu, že je uveden aktivní odkaz na zdroj © 2009-2020 Yarmalysh.

Jak zacházet s figurínou před prvním použitím. Jak sterilizovat figuríny doma

Existuje několik způsobů, jak sterilizovat lahve pro novorozence doma: vařit, používat kuchyňské spotřebiče, ošetřovat párou nebo speciálním sterilizačním roztokem. Každá z možností je dobrá svým způsobem, takže si rodiče budou moci vybrat tu, která je nejpohodlnější. Před sterilizací je nutné pokrmy ze zbytků mléčné směsi nebo mléka vyprázdnit a důkladně omýt.

Vařící

Tradiční metodou sterilizace, která se používá již několik desetiletí, je vaření. Může ji použít jakákoli matka, protože je zapotřebí pouze kamna, pánev vhodného objemu a voda:

 • nalít vodu do pánve a ponořit do ní láhve tak, aby byly zcela pokryty vodou;
 • položte pánev na sporák a přiveďte vodu k varu;
 • vydrží od okamžiku varu po dobu 3-5 minut a vypne teplo;
 • vyjměte lahve z pánve a položte na suchý čistý ručník;
 • po vychladnutí použijte sterilizované nádobí.

Lahve z nekvalitního plastu s pryžovými prvky se mohou zhoršovat, pokud se vaří často a po dlouhou dobu. Proto se před nakládkou do pánve musíte ujistit, že jsou schopni odolat zahřívání na 100 ° C. Známí výrobci obvykle uvádějí tyto informace na balení nebo na samotné láhvi. Vaření je bezpečné pro sklo a láhve od NUK, Chicco, Avent, Canpol Babies, Tommee Tippee.

Stejně tak můžete dezinfikovat bradavky a dudlíky, zkrátit pouze dobu zpracování na 2-3 minuty. Nebojte se, že guma nebo silikon nevydrží vroucí - moderní materiály, z nichž jsou tyto výrobky vyrobeny, lze snadno opakovaně ošetřit vroucí vodou a párou.

Speciální sterilizátor

Existuje-li strach, že se lahve mohou zhoršit nebo není potřeba potit se vroucí vodou, můžete si koupit speciální parní sterilizátor poháněný elektrickou sítí. „Inteligentní“ technika usnadňuje zpracování nádobí pro dítě, protože celý proces probíhá automaticky:

 • nalijte vodu do sterilizátoru;
 • vložte dětské lahve, bradavky na krmení, dudlíky uvnitř;
 • nastavte požadovaný režim a zapněte zařízení.

Sterilizace trvá v průměru 10–12 minut - během této doby bude nádobí uvnitř spotřebiče ošetřeno horkou parou, která zničí všechny mikroorganismy. Je velmi výhodné použít sterilizátor, protože od 2 do 8 předmětů lze zpracovávat najednou. Pokud je nutné udržovat sterilitu nádobí, můžete po vypnutí spotřebiče nechat několik hodin pod víkem.

Parní nádobí pro dítě je jemnější než vaření. Může být provedeno bez zvláštního vybavení: láhve upevněte vzhůru nohama přes hrnec nebo konvici vroucí vodou a nechte stát 10-15 minut.

Parní a pomalý vařič

Parní sterilizace

Dvojitý kotel je schopen sterilizovat několik lahví standardního nebo zvětšeného průměru najednou. Použití je poměrně jednoduché:

 • nalijte vodu do příslušného oddílu;
 • umístěte láhve na spodní část a položte je dnem vzhůru;
 • dejte bradavky a dudlíky na horní část;
 • nastavte dobu sterilizace 5-15 minut.

Vícebarevná sterilizace

Mladí rodiče, kteří mají v kuchyni multikamer, mohou tomuto zařízení svěřit antiseptické zpracování dětských jídel:

 • nalijte 1 litr vody do promyté mísy vícevrstvého;
 • vložte rošt pro úpravu páry do zařízení;
 • dejte na něj umyté láhve, víčka a bradavky do strany a pokud to vnitřní objem zařízení umožňuje, umístěte láhve krkem dolů;
 • zavřete víko multicookeru a zapněte režim „sterilizace“ na 5-7 minut nebo režim „steaming“ na 10-15 minut.

Po dokončení práce hrnčířského hrnce nebo dvojitého kotle zbývá vyjmout sterilní předměty, vložit je do čisté nádoby, talíře nebo položit na ručník.

Kromě skutečnosti, že láhve musí být správně sterilizovány, je třeba dodržovat hygienická pravidla a čistá nádobí by měla být odstraněna umytýma rukama.

Mikrovlnná trouba

Majitelé mikrovlnných troueb mohou používat kuchyňské jednotky ke sterilizaci dětských jídel:

 • vezměte si čistou skleněnou nebo keramickou misku, která se smí používat pro mikrovlnnou troubu;
 • nalijte do ní vodu a ponořte celou láhev, na které nejsou žádné kovové části a kresby nanesené metalizovanou barvou;
 • vyjměte bradavky z lahví a vložte je do vody;
 • zakryjte pánev a vložte do mikrovlnné trouby;
 • nastavit maximální topný výkon.

Mikrovlnné trouby různých výrobců se liší technickými parametry. Proto je nutné poprvé zkontrolovat, jak dlouho trvá, než se vaří voda. Vypočítejte celkovou dobu sterilizace tak, aby se lahve vařily 3-5 minut.

Lahve v mikrovlnné troubě můžete sterilizovat pouze v případě, že jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu a nejsou deformovány vystavením vysokým teplotám. Tyto vlastnosti by měly být uvedeny v pokynech pro dětské nádobí nebo na obalu.

Zpracování dětských jídel v mikrovlnné troubě se nejlépe provádí pomocí sterilizátoru - speciální nádoby s víkem. Voda se nalije do ní, vloží se všechny předměty vyžadující antiseptické zpracování, poté se zakryje víkem a umístí se do mikrovlnné trouby. Doba takového zpracování závisí na výkonu mikrovlnné trouby a obvykle nepřekračuje 8 až 10 minut. Taková zařízení lze zakoupit od 1 000 do 1 200 rublů, ale po 8 až 12 měsících je nepravděpodobné, že bude potřeba.

Mikrovlnný sterilizátor

Antiseptické tablety

Doma můžete použít speciální antiseptické tablety nebo prášky, například JEX. Jejich aplikace nezpůsobí zvláštní problémy:

 • nalijte studenou vodu do nádoby vhodné velikosti (mísa, pánev);
 • rozpusťte dezinfekční prostředek ve vodě;
 • vložte do roztoku dětská jídla, bradavky, dudlíky;
 • obal uzavřete víkem a nechte jej stát půl hodiny;
 • po 30 minutách odstraňte všechny předměty a opláchněte čistou převařenou vodou.

Navzdory své zjevné jednoduchosti není tento způsob sterilizace u moderních rodičů příliš oblíbený: někteří se bojí používat chemikálie, jiní nechtějí utrácet peníze za nákup tablet a prášků. Existují příznivci takové dezinfekce: vroucí voda není během zpracování nutná a připravený antiseptický roztok si zachovává své vlastnosti po dobu 24 hodin. Je výhodné používat tablety mimo domov, pokud nejsou k dispozici jiné způsoby sterilizace, například cestování.

Pomocí kterékoli z výše uvedených metod můžete dezinfikovat nejen lahve na krmení, ale také všechny předměty, které padají do úst dítěte: bradavky, dudlíky, odsávačky, zubní prsteny, hlodavci a chrastítka.

Použitá láhev a dudlík musí být vždy po ukončení krmení omyty a sterilizovány. Konkrétní sled akcí je důležitý.

Nejprve pečlivě opláchněte lahvičku a dudlík teplou vodou - můžete to udělat v množství vody z vodovodu. Poté myjeme láhev a dudlík v horké mýdlové vodě. Musíte umýt láhev jak venku, tak uvnitř; Používáme speciální kartáč - kartáč. Nemůžete být omezeni na propláchnutí láhve; je zcela nepřijatelné, aby směs mléka zůstala alespoň na malém množství na stěnách láhve. Poté, co jsme skončili s mytím lahví, vezmeme bradavku. Musí se umývat rukama - také zvenčí a uvnitř; Pro pohodlnější mytí vnitřního povrchu lze bradavku vytočit. Plátek bílého mléka na bradavce by neměl zůstat nikde, protože tento plátek je vynikající živnou půdou pro různé patogenní bakterie. Bradavky také vyžadují loupání. Tyto otvory se snadno čistí, pokud silně stlačíte špičku bradavek z boku - zdá se, že tyto otvory vyčnívají. Pomůže to vyčistit díry v bradavce a dřevěný párátko; párátko by však mělo být zcela nové, nemělo by se používat, ale pro zamýšlený účel dříve. Po vyčištění každé díry myjeme mýdlovou vodu a zbytky mléčné směsi z bradavky. Toto praní je hotovo.

Nyní se připravujeme na sterilizaci: na dno pánve o vhodné kapacitě položíme malý ručník (můžete použít plenku): na tento ručník položíme láhve a bradavky; lahve si jistě leží na svých stranách a bradavky - podle potřeby. Dále naléváme studenou vodu do pánve; množství vody by mělo být takové, aby byly lahve pokryty; dávejte pozor na plnění lahví a bradavky vodou - neměly by být nikde vzduchové bubliny.

Zakrývejte, položte pánev na oheň. Jakmile se voda na pánvi vaří, můžeme uvažovat o zahájení sterilizace. Celkově by sterilizace (vaření) lahví a bradavky měla trvat 5 až 10 minut - neméně, nic víc.

Po ukončení varu naléváme vodu z pánve - a to se zavřeným víkem. Aniž bychom odstranili víko z pánve, čekáme na vychladnutí lahví a bradavek; tento proces byste si neměli nějak vynutit - pánev vylijte studenou vodou nebo jej vložte na nějaký čas do chladničky, přikryjte ledem atd.; potřebujeme pouze sterilizovat nádobí a bradavky včas, aby nás nepotřebovala další láhev nebo bradavka. Počkejte, až pánev vychladne na pokojovou teplotu. Poté můžeme extrahovat obsah pánve. Všechny láhve, které jsme sterilizovali, jsou úhledně umístěny s krkem dolů na ručník. Nasaďte bradavky na sterilní misku a přikryjte je sterilní sklenicí nebo sterilní nádobou. Vyjmeme-li lahve z pánve ručně, pak by měly být bradavky odstraněny sterilními pinzetami.

Již dlouho je známo, že dudlík nebo bradavka byla poprvé vynalezena speciálně, aby plně uspokojila vrozený sací reflex dítěte. V takovém případě, pokud se matka snaží aplikovat dítě na její prsa častěji a nedochází k problémům s kojením, pak dítě nepotřebuje další vývoj vlastního sacího reflexu, protože jeho základní potřeby jsou plně uspokojeny. V takovém případě dítě nepotřebuje bradavku ani figurínu. Ale často se i takové děti s pomocí těchto dětských doplňků mohou jen tak bavit, uklidnit se. Neměli byste si myslet, že si dítě zvykne na bradavku tak, že bude obtížné ji později odstavit. Ale jak ukazuje praxe, takové zkušenosti jsou marné a samotné děti tuto lekci opouštějí.

Pokud mluvíme o kojencích, kteří jsou uměle krmeni, pak pravděpodobně použijí figurínu. To pomůže rozvíjet sací reflex dítěte a neodklonit se od předepsaného plánu. Kromě toho si uvědomujeme, že matky, které mají dvojčata, se často také uchylují k pomoci figurín. Ale všichni rodiče jsou si dobře vědomi, že není vůbec snadné plně uspokojit potřebu dítěte sát.

Bradavka nebo figurína hraje zvláštní roli. Obzvláště v prvním roce života vyniká každá maličká se svou individuální figurínou, světlou a zajímavou, na řetízku as velkým prstenem. Ale děti jsou všechny neklidné a často se může stát, že bradavka vypadne z úst, ztratí se, zašpiní se. V takových případech musíte vědět, jak se správně starat o měkké výrobky, aby vydržely dlouho. lahvové bradavky také nebudou považovány za výjimku, protože z nich každý den vaše dítě pije vodu nebo jí tekutou kaši.

Pravidla péče o bradavky

Rodiče by si měli vždy pamatovat, že figurína i jakákoli bradavka mají přímý kontakt se sliznicí dítěte v ústní dutině. Proto existuje velké riziko, že tímto způsobem může padnout jakákoli infekce. Aby se předešlo takovému možnému zásahu, je nutné včas zajistit náležitou péči o všechny položky, které se nejčastěji nacházejí v ústech v ústech, například pro bradavky..

- Předtím, než dáte dítěti figurínu nebo dudlík, musíte jej ještě několik minut vařit. Poté znovu pravidelně opláchněte a zpracovejte figurínu vroucí vodou. Toto je nejjednodušší pravidlo elementární dezinfekce, které byste se určitě měli uchýlit

- s pravidelností as náležitou péčí je nutné zkontrolovat figurínu nebo dudlík. Při každé inspekci se ujistěte, že je předmět integrovaný. Za tímto účelem můžete gumu táhnout různými směry a směry. Pokud si při takovém vyšetření všimnete jakýchkoli, i těch nejmenších trhlin, musíte dudlík okamžitě zlikvidovat. Opravdu, v dírách, řezech a prasklinách se může ukládat nevymyté jídlo, což také přispívá k rozvoji bakterií a mikrobů. Proto bude vždy existovat riziko možné infekce..

- po jídle nedotahujte umyvadlo a další zpracování bradavek. Koneckonců, dokonce i zbytky na ní z tekuté kaše mohou v průběhu času vyschnout a vytvořit poměrně silný film, který je jednoduše velmi obtížně omyvatelný. Proto je ihned vhodné lahvici zcela rozbalit, vyjmout z ní bradavku a poté ji umístit pod tekoucí vodu. Takže z ní vyperete všechny zbytky jídla. Pak máte dva způsoby: opláchněte bradavku vroucí vodou (jako naše babičky), nebo použijte modernější a progresivnější zařízení, jehož úlohou je sterilizátor.

- Pravidla pro skladování struků a figurín naznačují, že takové předměty a výrobky by měly být vždy skladovány výhradně ve sklenicích. A vždy můžete použít zapečetěný speciální obal, prodávaný v lékárnách, což je docela výhodné..

Jednoduché, ale nutné čištění lahví

Pravidelné čištění vyžadují nejen bradavky nebo dudlíky. Skleněné láhve však také podléhají obtížnému odstranění znečištění, což je první krok na cestě k intenzivnímu šíření bakterií. Proto by měla být každá dětská láhev, z níž jí nebo pije, dodatečně zpracována a podrobena dezinfekčnímu kroku. Samozřejmě, aby se lahve omyly a důkladně dezinfikovaly, musíte si navíc zakoupit předměty, které jsou v každodenním životě velmi nezbytné. Tyto položky zahrnují sterilizátory a příslušnou sadu čisticích kartáčů. Kartáče by měly mít různé délky svých štětin pro účinnější čištění. Za zmínku stojí, že k mytí kojenecké láhve není bezpodmínečně nutné uchýlit se k použití dalších detergentů. Faktem je, že zbytky takového produktu nejsou úplně vyplaveny a jeho chemické složení v budoucnu riskuje, že se v budoucnu dostane do křehkého dětského organismu..

Kojenecká láhev by se měla vždy umýt ihned po jídle. Ale v případě, že nebylo okamžitě možné jej opláchnout z trosek pod tekoucí vodou, pak by měl být nádoba na chvíli namočena v horké vodě. takže pro vás bude mnohem snazší je umýt a sterilizovat později. Pokud je vaše mučení a úsilí marné, zkuste použít tuto metodu: nejprve rozpusťte trochu sody v teplé vodě a tento roztok použijte při čištění. Po takovém vyčištění je třeba láhev propláchnout horkou vodou a sterilizovat bez problémů.

Opravdu, všechny takové okamžiky, které je třeba implementovat, jsou zpočátku těžko zapamatovatelné. Ale nebojte se o tuto chvíli, protože vše se časem ukáže. Všechna nezbytná opatření se postupně vyvinou ve zvyk a čištění bradavek a lahví bude probíhat lépe a efektivněji..

Nyní pojďme mluvit o tom, jak by měla vypadat kvalitní dětská figurína. Figuríny jsou silikonové a latexové, silikonové jsou odolnější proti opotřebení, ale musíte se na ně dobře dívat v době, kdy dojde k výbuchu zubů dítěte, snadno se kousají. Při nejmenším poškození vyhoďte starou figurínu, je velmi dobré mít vždy náhradní bradavky. Mnoho dětí dává přednost latexovým bradavkám, protože jsou měkčí a lépe napodobují povrch kůže. Figuríny mají odlišný tvar, mnozí výrobci tvrdí, že jejich výrobky nezkazí kousnutí, a dokonce napodobují ženskou bradavku. Většinou však dudlíky jsou kulaté (vypadají jako známé sovětské), ploché, kapkovité a se šikmým skusem, tzv. Ortopedické. Můžete si koupit dítě nejdražší ortopedické figuríny od známého výrobce, a on bude rád sát na obyčejné levné kulaté bradavky, to už má chuť a barvu... Figuríny s kroužky zářící v noci jsou velmi pohodlné, snadno se najdou v postýlce, když se dítě roztrhne v slzách během spánku.

Nezapomeňte je před každým použitím důkladně propláchnout a opláchnout. Vsuvky s uzávěry a speciální kontejnery pro dudlíky jsou velmi vhodné pro skladování. Když budete mít ve svém kočárku takový kontejner, můžete padlého „sedativního“ vždy nahradit. Nikdy si olízl padlou bradavku, ústa člověka jsou místem plným různých bakterií, včetně těch, které jsou lakomé, hniloby a dítě to vůbec nepotřebuje. Z bezpečnostních důvodů neponechávejte figurínu na elastickou pásku nebo pásku na krku dítěte, za tímto účelem používejte speciální kolíčky na prádlo s plastovými řetězy. Nemažte bradavku do cukru nebo medu, nic než hnědou

Tento užitečný článek o tom, jak správně používat figurínu bez poškození zdraví dítěte, jak vařit bradavky a sterilizovat je, a také poskytuje zajímavou radu, jak dítě od bradavky odstavit..

Je velmi důležité zpracovat figurínu před prvním použitím a v procesu použití. To může být dušené, pro toto musíte držet bradavku nad vroucí vodou. Ke zpracování můžete také použít dvojitý kotel. Nyní jsou v prodeji speciální sterilizátory. Elektrické sterilizátory používají ultrafialovou lampu, která spolehlivě zabíjí všechny bakterie. Existují také parní sterilizátory určené pro mikrovlnnou troubu. Všechny se snadno používají. Existuje mnoho metod, které naznačují, jak zacházet s dudlíkem, nejdůležitější věcí je nezapomenout na sterilizaci, na tom závisí zdraví dítěte..

Nejstarší a nejspolehlivější metodou sterilizace bradavky je vaření. Aby se bradavka napařila, je třeba vařit požadované množství vody a tam dole bradavku vařit po dobu 3-5 minut. Dále vytáhněte figurínu pinzetou a usušte. Pomocí této metody můžete vařit bradavky s plastovými díly. Existují však bradavky, které nelze vařit, například teploměrová bradavka, takže když si koupíte figurínu, musíte se zeptat prodávajícího, jak vařit bradavky, a obecně je možné vařit ty, které jste si vybrali..

Figurína dítěte je pomocnicí první matky, ale jednou, před každým rodičem, vyvstává otázka, jak dítě odstavit z bradavky. Nejprve je třeba omezit přístup k bradavce, například dát pouze tak, že dítě usne nebo na procházce. Zubaři doporučují odstranit bradavku z každodenní rutiny dítěte do roku, v opačném případě to zničí kousnutí dítěte, zkroutí zuby a zkazí jeho řeč. Nejzajímavějším způsobem je toto: pokud už dítě chodí, musíte zavěsit bradavku na zeď, aby ji mohla dostat, ať se vejde

Jsi tu:

Pro uspokojení vrozeného sacího reflexu novorozence mu mnoho rodičů nabídlo bradavku. Dudlík se špatným skladováním se však může stát živnou půdou pro velké množství mikrobů.

Když se dítě právě narodilo, nemůže dělat nic jiného než sát. To je dominantní vrozený reflex. Kojená miminka dokážou uspokojit svůj reflex i bez dalších zařízení - matka jim to dá v plné výši. Děti, které jsou kojeny, je však potřebný dudlík, protože potřeba sání zůstává neuspokojená. V době, kdy je dítě kruté, když je dítě nemocné nebo se jen snaží usnout, může také pomoci figurína.

Výrobci dětských výrobků vyrábějí bradavky ze dvou typů materiálů - silikonu a latexu. Silikonové bradavky neztrácí svůj původní tvar, když je dítě sát po dlouhou dobu, jsou velmi trvanlivé a vydrží velké množství sterilizací. Silikonové bradavky nezpůsobují alergické reakce u dítěte. Latexové bradavky s prodlouženým sáním mají tendenci se protahovat, zvětšovat se, tj. ztratit svůj původní vzhled. Mnoho dětí však dává přednost latexovým dudlíkům, protože jsou měkčí než silikon a snáze se sají. Latexové bradavky je třeba jednou za 3 týdny vyměnit.

Před prvním použitím bradavek musí být bradavky sterilizovány (vařeny). Při dalším použití je figurína dost na mytí mýdlem a horkou vodou a poté důkladně opláchněte. Avšak jednou za dva týdny, aby se zabránilo množení bakterií a mikrobů na bradavce, musí být také několik minut držena ve vroucí vodě se zavřeným víkem. Pokud bradavka klesla na zem, rodiče by ji v žádném případě neměli lízat, čímž ji očistili. V ústech dospělého žiji

Dummy, jak si vybrat a koupit ten správný dudlík.

Ještě před narozením dítě cucí pěst nebo pupeční šňůru, aby se uklidnilo. Po narození začne hledat přinejmenším něco, co je pro něj známé, například něco, co lze sát. V ideálním případě by to mělo být matčino ňadro - tak se dítě uklidní a bude jíst a naváže kontakt s matkou. Postupem času však budete muset dát svému dítěti tekuté nástrahy a vodu - k tomu budete potřebovat láhev a bradavku. Nebo možná nemůžete své dítě kojit - potom budete potřebovat láhev od prvního dne života dítěte.

Hned řekneme, že si nemůžete koupit první bradavku, která se objeví. Nejprve byste se měli podívat na velikost hrdla láhve: zapište si společnost a sérii lahviček pro kojence nebo si láhev vezměte s sebou, abyste si mohli vyzkoušet. Všimněte si, že v zásadě přicházejí se standardním a širokým krkem. Standardní hrdlo jedné láhve se však nemusí nutně rovnat stejnému krku s jiným, i když se mohou zdát stejné. To je důvod, proč si vybrat dudlík přesně na nádobí.

Široký krk je také považován za lepší, protože v tomto případě dítě opakuje zachycení hrudníku své matky, to znamená, že nemá malokluzi, a celý ústní aparát funguje a je správně vyvinut. V našem obchodě jsou latexové i silikonové bradavky. Latexové jsou známé svou schopností zapamatovat si chuť mléka, ale rychle se opotřebovávají. Silikon je odolnější, ale je přísnější. Nabízíme také kulaté i ploché bradavky. Kulaté bradavky opakují tvar mateřské bradavky a plochá bradavka opakuje skus a nedeformuje oblohu.

Další možností, jak uklidnit dítě, je koupit figurínu. Můžete se na nás podívat na jakoukoli figurínu, protože jejich sortiment je obrovský: s květinami, samozavírací, s krajkou na krk, rukojetí zářící ve tmě a mnoha dalšími.

Již před 200 lety v Evropě byly děti uklidněny figurínou. A teprve v první polovině 20. století byl uznán jako zastaralý, nepříjemný a nehygienický zvyk, který je třeba odstranit. V posledních několika letech se laskavost rodičů a pediatrů k bradavce opět vrátila. Existuje však mnoho jejích odpůrců, kteří považují sání figuríny za návykové než sání prstů.

Neexistuje žádný přesný důkaz, že použití figuríny přispívá k malocclusion. Správný skus závisí na mnoha faktorech a obviňovat z něj pouze dudlík je nespravedlivé. Pokud je rozumné používat figurínu, neměly by to mít žádné negativní důsledky.

Figurína dítěte uspokojuje potřebu sání dítěte. Neuspokojená potřeba sání může ve vyšším věku (po 3 letech) způsobit neurózu a další nepříznivé psychologické stavy. Hlavním účelem bradavek je uklidnit se. Vytváří pocit bezpečí a pohodlí, které je pro dítě nezbytné. Vsuvka je ochrana proti stresu.

Děti, které spí s figurínou v ústech, se snadněji probudí samy v okamžiku potíží s dýcháním. Pokud má dítě v ústech figurínu, nemůže si pochovat nos v posteli a dusit se. Navíc děti s figurínou v ústech často spí na zádech, což snižuje riziko SIDS (syndrom náhlého úmrtí dítěte)..

Průhledné silikonové gumové dudlíky jsou nejvhodnější pro nejmenší. Po objevení se zubů u dítěte se doporučuje přejít na měkkou latexovou bradavku, která méně ovlivňuje růst zubů..

Figurína se skládá z bradavky, ochranného disku (podbradníku) a prstence. Všechny tyto detaily se liší materiálem, tvarem a velikostí. Nabídněte svému dítěti několik možností, ať si vybere figurínu, kterou má rád.

Taška pro matku a novorozence S příchodem nového malého člena rodiny do rodiny začíná éra novorozence. A přátelé a příbuzní přemýšlejí, co dát novorozenému dítěti a jeho rodičům. Od krásy a originality dítěte

Latexové bradavky se snadněji sají, protože jsou měkčí. Bude to vyhovovat

Pokud si to mladí rodiče nekoupili sami, babičky to určitě koupí a pár přátel a kamarádek, kteří přišli na návštěvu nového muže, dá mu ještě pár.

A každý dělá nákup v souladu se svými úvahami a mnoha tipy zkušenějších rodičů.

Jak vybrat figurínu?

V současné době farmaceutický řetězec nabízí figuríny vyrobené z latexu a silikonu, jejich tvar je také různorodý - kulatý, anatomický, symetrický.

Nejvhodnější volbou bude anatomický tvar, ale pokud to vaše dítě tvrdohlavě odmítne, můžete vyzkoušet figuríny kulaté nebo symetrické.

Silikon nebo latex je na vás. Latexové dudlíky jsou měkké a křehké, měly by se měnit dostatečně často, asi jednou za měsíc.

Silikonové dudlíky jsou odolnější a pružnější, jsou vhodnější pro rodiče, jejichž děti nejsou kojeny, ale smíšené. Bude to trvat déle - 3-4 měsíce.

Taková figurína je těžší se sát, ale je to nezbytná podmínka pro použití figuríny, vaše dítě není líné brát prsa. Vsuvky pro láhve pro směs a vodu by v tomto případě měly být také vyrobeny ze silikonu.

Pro oslabené, předčasně narozené děti je vhodnější latexová figurína, která pomůže dítěti zachránit sílu, ale dlouhodobé dítě s baculatými tvářemi a silikonovou figurínou si snadno poradí..

Jaké druhy rozlišují?

Klasický nebo obyčejný: tvar malé zaoblené papily dává tomuto druhu největší podobnost s matkou prsou. Obzvláště - v kopiích latexu.

Anatomický: Podlouhlá a zploštělá bradavka pomáhá rozvádět tlak na patro. Tento typ lze zvolit podle výšky a hmotnosti dítěte - dobrý výběr

jak vařit figurínu pro novorozence

Mladé matky se často zajímají o to, zda je možné dát novorozence figurínu, a jaké by to mohly mít důsledky. Figuríny a kojení si navzájem neodporují. Musíte si však zapamatovat - je lepší začít používat bradavku po zavedení laktace, režimu krmení. V opačném případě bude dítě líné pro sání prsu.

Před výběrem figuríny pro novorozence je důležité porozumět hlavním modelům uváděným na farmaceutickém trhu. Typy figurín v materiálu jsou následující:

Mnozí se zajímají o to, co si vybrat, latexové nebo silikonové figuríny pro dítě. Výhodou silikonových modelů jsou následující vlastnosti:

Na rozdíl od silikonového modelu má latexová figurína nažloutlou barvu a vyznačuje se menší pevností. Kromě toho má taková bradavka lehkou chuť a vůni, které se dítěti ne vždy líbí.

Při výběru bradavky musíte věnovat pozornost její základně. Tato plastová část dudlíku by neměla blokovat nos a narušovat dýchací proces. Na základně by neměly být žádné ostré hrany nebo hrboly, které by mohly poškrábat jemnou pokožku..

Nyní zkusme přijít na to, zda novorozenec potřebuje figurínu, nebo zda to zvládnete bez použití. Uvažujte o výhodách a škodách figuríny pro tělo dítěte. Okamžitě stojí za zmínku, že vyhovuje potřebě sání, ale ne všechny děti to potřebují. Proto se vyplatí naučit své dítě figuríny.

Níže jsou uvedeny hlavní negativní důsledky, které mohou nastat při pravidelném používání dudlíků:

Neustálé používání bradavek vede k tomu, že se dítě unavuje sáním. A když přijde čas na krmení, sací reflex se sníží a síla pro plný příjem mateřského mléka se sníží.

Předpokládá se, že dudlík může ukousnout kousnutí u dětí a dokonce i v nich

Bradavky a kojenecké lahve, z nichž matky krmí novorozence, vyžadují sterilizaci. Střevní mikroflóra u novorozenců je stále jen v procesu formování, proto tento způsob zpracování bradavek a lahví chrání děti před patogenními mikroby, které se aktivně množí v mlékárenském prostředí.

Nakupujte v obchodě speciální jídla (smaltovaná nebo hliníková pánev nebo naběračka). Při sterilizaci bradavky budete potřebovat vařit vodu.

Po dojení dítěte z kojenecké láhve umyjte bradavku a láhev speciálním čisticím prostředkem určeným k mytí dětských nádobí (v extrémních případech stačí opláchnout vodou). Důkladně opláchněte proudem čisté vody..

Nalijte do hrnce tolik vody, že když do ní vložíte láhev, voda do ní zcela spadne. Místo plynový sporák, dokud se vaří.

Láhev a dudlík ponořte do vroucí vody asi 10 až 15 minut. Přesný čas na sterilizaci dětských jídel bude záviset na typu bradavky a láhve, jakož i na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a stupni kontaminace. Proto je doba sterilizace pro každé jídlo individuální a můžete ji poznat pouze s praxí. Pokud existují obavy, které můžete odvrátit od postupu, voda se vaří a láhev se rozpustí v kastrolu a pak do lahvičky vloží kus gázy navinutý v několika vrstvách. V tomto případě bude roztavená směs láhve a gázových bradavek schopna absorbovat a při čištění pánve bude méně práce..

K mytí nádobí pro děti nepoužívejte mýdlo, čisticí prášky a jiné látky s toxickým (chemickým) základem.

Gumové bradavky se mohou zhoršovat po několika varech. Silikonové vlákna vydrží déle, ale při vystavení vysokým teplotám se rychle zhoršují

Poté, co se rodiče rozhodli dummy, musí se dozvědět více o tom, jak se o tento produkt starat. Proč je třeba pravidelně měnit, jak dlouho lze jednu bradavku používat a jak ji správně sterilizovat?

Důvody pro výměnu

Trvalá sterilizace figurín vede k jejich rychlému opotřebení. Při delším používání se na nich mohou objevit praskliny, které představují nebezpečí pro zdraví dítěte. Vyměňte je včas.

Klasifikace podle materiálů a doby používání

Latexové druhy nejsou příliš dlouhé. Při jeho neustálém používání si všimnete, jak ztrácí svůj tvar a jeho stěny se začnou slepovat. Kromě toho v průběhu času dochází v latexu k mikrotrhlinám, ve kterých se mikroorganismy snadno usazují. Z tohoto důvodu jsou varianty latexových figurín vyměňovány každé 2-4 týdny před tím, než produkt ztmavne a pokřiví se..

Silikonové modely jsou odolnější, takže vydrží déle. Takové příslušenství se však snadněji kousne a vniknutí i malé částečky podobné bradavky do těla dítěte může být nebezpečné. Doporučujeme jej měnit každé 3–5 týdnů, i když celý produkt.

Sterilizace

Nejjednodušší metody zpracování zahrnují vaření. Nalijte trochu vody do malého kastrolu a nechte ji vařit, spusťte figurínu do vody (je důležité, aby voda zcela zakrývala produkt) a udržujte ji ve vroucí tekutině po dobu 2-3 minut. Nedělejte si starosti s tím, zda produkt vydrží varu - jsou vyráběny s očekáváním časté sterilizace.

Rychlý způsob sterilizace je použití páry. Produkt je držen několik sekund nad párou z hubičky konvice. Všimněte si, že při tomto ošetření neexistuje žádná záruka, že byly odstraněny všechny bakterie z bradavky, ale pokud neexistují jiné možnosti pro léčbu figuríny, pak

Vsuvka (figurína) - objekt napodobující bradavku, vytvořený pro uspokojení sacího reflexu u novorozenců. Kojenci, kteří kojí, zpravidla tuto položku nepotřebují, protože časté připevnění k prsu plně uspokojí jejich potřebu sání. Ale pokud je novorozenec na smíšeném nebo umělém krmení, pokud dítě neklidně usne bez sání, pak takové dítě potřebuje dudlík. A bradavka pomůže těm dětem, které se bojí o plyn v bříšku, protože sání jim pomáhá odcházet.

Vybereme tvar bradavek: klasický, anatomický, ortodontický

Bradavky mají klasický (kulatý) tvar a anatomický tvar. Kulatý tvar bradavek je nejběžnější a nejznámější formou všech. Je omezená na omezovači a postupně se rozšiřuje ke konci, se zaoblenou papílou, figurínou. Takový dudlík může být dán dítěti na obou stranách. Při velmi častém a dlouhodobém používání takové bradavky se však může vytvořit nesprávný skus.

Bradavky anatomického tvaru odpovídají struktuře dětských dásní. Toto je vsuvka přiléhající k jazyku, zploštělá na jedné straně, která má eliptický tvar. Tato forma figuríny umožňuje rovnoměrné rozložení tlaku na obloze novorozence. Anatomická bradavka zabraňuje polykání vzduchu a pomáhá správnému vývoji kousnutí.

Nejoblíbenější nyní je figurína ortodontické formy. Jedná se o bradavku se zkosenou papilou, na jedné straně mírně zploštělou a na druhé konvexní. Díky tvaru slzy je výhodněji umístěn v ústech. Dítě ji zajímá stejným způsobem jako mámina prsa. Ortodontické bradavky jsou ve tvaru rozděleny do 3 typů:

Jiný typ bradavky na obou stranách se nazývá symetrický. Taková bradavka je výhodná v tom, že může být jako kulatá

Často si můžete prohlédnout tento obrázek: dítě vyplivne figurínu, přistane na přikrývce a matka ji bez dalšího přivolání zvedne a strčí dítě do úst. Figurína však již obsahuje značné množství bakterií. A tím zvýšíte jejich počet a vystavíte své dítě riziku stomatitidy.

Pro zkušenou ženu není problém - jak sterilizovat dudlíky. Tento proces se po mnoho let nezměnil a nevyžaduje mnoho času. Nejprve si však pamatujte jednu jednoduchou věc: mělo by být několik dudlíků a musí být uloženy v čisté misce.

Nejsnadnějším způsobem sterilizace je vaření. Nalijte trochu vody do malého čistého hrnce, přiveďte k varu a ponořte dudlík do vody na pár minut. Potom je vyjměte a položte na čistě umytou desku, dokud neuschnou. Všechno, figuríny jsou připravené k jídlu.

Pokud jste ve spěchu, nebo nemáte touhu a čas vařit dudlíky, existuje alternativa: vařte konvici a držte dudlík na páře několik sekund. Tento postup samozřejmě neposkytuje 100% záruku sterilizace, ale stále lepší než nic.

Pokud bude mít váš dům dvojitý kotel, nebudete mít otázku, jak sterilizovat dudlíky. Stačí, když naplníte nádobu vodou a nastavíte časovač na 2-3 minuty.

Nyní v prodeji najdete speciální sterilizátory pro bradavky a láhve. Kupte si jeden z nich a usnadněte si práci. Sterilizace v těchto zařízeních probíhá pod vlivem ultrafialové lampy, která, jak víte, dobře zvládne zárodky. Doba sterilizace je pouze 3 minuty.

Je třeba doma novorozence obejmout? Dokonce i naše babičky se zavrtaly - „zkroucené“ novorozené děti. Tato tradice v naší době pokračovala z řady důvodů. Za prvé, dětská plenka může snadno a rychle zabalit dítě od hlavy až k patě, což se rychle zahřeje

Dudlíky jsou nejen guma, ale také plasty. Na plasty

Tři povinné otázky, které by se měla každá pečující matka klást a určitě na ně najít komplexní odpovědi: může být novorozeně dána bradavka, je bradavka potřebná pro novorozence, a pokud je to potřeba, co by měla být bradavka pro novorozence a jak vybrat ji?

Dudlík pro novorozence není jen hračka nebo roztomilý doplněk, který se můžete chlubit dalšími mumami v parku. Dudlík pro novorozence je nezbytnou položkou, zejména pokud matka z nějakého důvodu nemůže své dítě kojit.

Od okamžiku narození je sací reflex u dítěte zpočátku velmi dobře vyvinut, je to kvůli potřebě dítěte dostat mateřské mléko od prvních minut po narození. Pokud dítě obdrží matčino ňadro, obecně mu není třeba dát figurínu. Pokud dítě takovou příležitost nemá, stačí se seznámit se základními pravidly pro výběr dudlíku nebo bradavky na láhev. Podle mnoha lékařů má proces sání blahodárný účinek na psychiku dítěte. Když má dítě figurínu, uklidňuje se a je rozptylováno od vnějších podnětů.

Je možné dát novorozence dudlík?

Mít dítě je zásadním krokem v životě rodičů. To je třeba pamatovat od samého okamžiku početí a nikdy na to nesmíme zapomenout. Po narození dítěte mají rodiče spoustu otázek, které je třeba co nejrychleji najít a najít správné odpovědi. Jedna z těchto otázek: „Je možné dát novorozence dudlík?“.

Příčina bílých vloček ve výkalech u kojenců Novorozenci a kojenci vždy vyžadují větší pozornost. Je nutné přistupovat k různým studiím. Maminky by se neměly stydět žádat pediatra o koprologické vyšetření

Nedávno se objevilo mnoho mýtů o tom, zda dát dítěti figurku. Mnoho lidí věří, že dlouhodobé sání bradavek může vést k malocluzi a dítě, jehož matka kojí, se může vyvinout n

Pravidla péče o novorozence jsou neoblomná: v prvních měsících života by dítě mělo žít v prostředí blízkém sterilnímu prostředí. Například by neměly být dudlíky používány znovu, lízat dospělé, dejte dítěti, pokud spadne na zem. Před použitím musí být sterilizovány. A není toho tak málo způsobů..

Požadavek na sterilizaci dětských bradavek nemá smysl. Na podlaze, pohovkách a dalších površích je opravdu mnoho bakterií, z nichž mnohé jsou patogenní (a kvalita čištění s tím nemá nic společného). Imunita dítěte ještě není připravena odolat všem těmto mikrobům. Proto stojí za to pomáhat dítěti postupně se přizpůsobovat. Proto stojí za to aktivně sterilizovat bradavky, zatímco dítě ještě leží v postýlce.

Jak sterilizovat bradavky

Nejjednodušší způsob sterilizace, který je k dispozici každému člověku, ať už je to muž, žena nebo prarodiče. K sterilizaci figuríny natáhněte vodu do malého hrnce a zapálte ji. Když se vaří, spusťte bradavku do ní a vařte několik minut. Všechno, bradavka je dezinfikována.

Nebojte se, že bradavka nevydrží takové vysoké teploty. Figuríny jsou vyrobeny z materiálů určených speciálně pro sterilizaci a vaření

Šetřením figuríny můžete ušetřit čas pomocí dvojitého kotle. Nalijte vodu do spodní části, dejte bradavku na jednu z úrovní a zapněte zařízení na 2-3 minuty. V páře se bradavka rychle stane sterilní..

Alternativně můžete ošetřit bradavky ve speciálním sterilizátoru lahví. V takových zařízeních jsou dudlíky dezinfikovány pod ultrafialovou lampou. Tato metoda je na jedné straně výhodnější v tom, že se nemusíte obtěžovat vodou - nalijte, nalijte, vysušte zařízení. Na druhou stranu má ultrafialová lampa

Sterilizujeme láhve na krmení správně

S příchodem dítěte vyvstává mnoho otázek o péči. Proč, protože se dítě právě narodilo, ještě není přizpůsobeno pro život ve velkém světě. Dítě bylo v lůně pod spolehlivou ochranou. Sotva zrozený, ho obklopuje spousta mikroorganismů a ne vždy užitečných. Imunitní systém dítěte je velmi zranitelný. A nejprve musíte tvrdě pracovat, abyste ho ochránili před škodlivým a nebezpečným nebezpečím. To ovlivňuje především výživu. Proto je důležité sterilizovat lahve před každým krmením, pokud dítě jí s pomocí. Samozřejmě, pokud je dítě kojeno, tato otázka zmizí. Ale někdy zde mohou nastat situace, kdy musíte dítě nechat s babičkou a dát mléko do láhve. A zde je také užitečná znalost sterilizace příslušenství pro krmení..

Důvod zpracování jídel pro kojence

Někteří se diví, je nutné dezinfikovat láhve tak důkladně? Možná to bude stačit propláchnout, a to je vše? Je však již dlouho známo, že mléko, které je skladováno po dlouhou dobu, se stává zdrojem patogenů, které se množí a mohou způsobit vážné otravy. Představte si, co se stane, pokud nebude mléko úplně omyto. Uvnitř se bude vyvíjet škodlivé prostředí. Takové mikroorganismy jsou ničeny pouze působením vysokých teplot. Proto bude správnější okamžitě opláchnout a dezinfikovat nádobí ihned po použití.

Okamžitě vyvstává otázka, jak dlouho by se s tímto mělo zacházet? Měsíc, šest měsíců nebo více? Odborníci říkají, že asi rok, nebo dokonce rok a půl, si dítě zcela zvykne na prostředí, které nese ne vždy užitečné mikroorganismy. Sterilizace je proto povinná po dobu až 12 měsíců. A když začne návnada, lžíce by se měly před použitím omýt a dobře opláchnout vroucí vodou. Nemusím říkat, že tento příbor by měl být pro drobky individuální.

Sterilizační metody

Samozřejmě existují speciální zařízení pro zpracování dětských jídel, ale není vždy možné je používat. Dnešní možnosti navíc umožňují používat nejen speciální vybavení jako sterilizátor. Pojďme se podívat na nejčastější způsoby, jak pomoci mladým rodičům.

 1. Vařící.
 2. Zpracování za studena.
 3. Mikrovlnná trouba.
 4. Parní akce.
 5. Pomalý kuchař.
 6. Speciální sterilizátor.

Každá z těchto metod je dobrá a docela cenově dostupná. Volba je pouze pro pečující maminky a tatínky. Budeme uvažovat každý zvlášť.

Vařící

Pro tento postup je nutné přidělit speciální pánev. Nalije se tam dostatečné množství vody, které zakryje láhev a všechny odnímatelné části. Bude správně zakryta malým víčkem, aby se během vaření láhev nevysypala. Vařte 5 až 10 minut. Musíte ale zvážit dobu zpracování bradavek. Tato položka může být ve vroucí vodě po dobu nejvýše 3 minut, protože je to spolehlivý způsob, jak neutralizovat, ale ne nejvíce šetřící. Silikon, ze kterého je bradavka vyrobena, se rychle stane nepoužitelným. To je jedna z mínusů. Druhým je čas strávený, je nutné kontrolovat okamžik před varem a zaznamenat čas. Pokud vezmete v úvahu frekvenci krmení, stejně jako noční chuť drobků, pak v arzenálu musíte mít jednu směnu, ale dvě láhve. Nakonec to musíte zpracovat v noci.

Zpracování za studena

Na policích železářství najdete chemikálie pro sterilizaci dětských kuchyňských předmětů. Výrobci slibují bezpečnost této metody. Plusem bude úplná neutralizace a zničení nebezpečné flóry. Před použitím se tableta rozpustí ve studené vodě, nádobí se tam umístí na přibližně 30 minut.

Ale i přes přísliby výrobců této chemické metody je po takovém zpracování možná silná vůně chloru a specifické mléko. A to může vyděsit novorozence před jídlem. Kromě toho, pokud nedodržíte proporce, existuje riziko poškození dítěte. V některých zemích není tato metoda absolutně žádaná. Před použitím se doporučuje používat příležitostně a pečlivě prostudovat pokyny.

Mikrovlnná trouba

Nejjednodušší ze všech způsobů. Sledujte čas, není třeba. K sterilizaci láhve stačí použít speciální zařízení do mikrovlnné trouby. Pokud tomu tak není, je možné umístit potřebný předmět a všechny jeho součásti do skleněné misky, nalít vodu, nastavit maximální výkon a zapnout mikrovlnnou troubu na několik minut. Někteří odborníci se domnívají, že nádobí lze umístit i bez vody. Je to všechno o emitovaných vlnách, které mohou zabít všechny nežádoucí mikroorganismy. Nevýhodou této metody je v obou případech to, že takto kovové díly nebudete zpracovávat a bradavka se rychle opotřebuje..

Pokud neexistují žádné kovové části, není čeho se bát. Dudlík může být zpracován parou. I když je touto metodou přípustné zpracovat všechny části plnicí láhve.

Parní akce

Neméně účinný způsob a jemnější. Před použitím této metody stačí do pánve nalít trochu vody, nainstalovat čistý cedník a láhev a dudlík položit krkem. Když se voda začne vařit, vytvoří se pára a bude se s problémem plně vypořádat. Existují však také nevýhody, jako je potřeba v tomto procesu být vedle zařízení. Hrozí nebezpečí vroucí vody. Ano, a čas musí být načasován.

Ale stejný princip činnosti má běžný dvojitý kotel. Vzhůru nohama jsou nainstalovány části dětského nádobí, zapneme zařízení a vše je připraveno. Poté ji stačí vytáhnout a vysušit pro další použití..

Pomalý kuchař

Tato pomoc pro mámu je téměř v každém domě. Kromě výroby mléčných kaší a funkce dětské výživy existuje pro pár také sítko na recepty. Lze ji však použít nejen pro výrobky. Opravdu, díky vroucí vodě, nádobí a figuríny mohou být dušené. Krása spočívá v tom, že stačí nainstalovat součásti vzhůru nohama, nainstalovat program a čas „páry“ a zařízení bude dělat všechno samo. Sterilizace bude na nejvyšší úrovni.

Ale protože se jedna mísa používá jak pro vaření, tak pro dezinfekci, existuje riziko, že z páry budou vydávány pachy. Plast, ze kterého se lahve vyrábějí, absorbuje zbytečnou vůni. Proto se pokuste zajistit, aby dno misky a stěny byly důkladně omyty a vysušeny..

Sterilizátor

To je další způsob zpracování pomocí páry. Důvodem je, že zařízení je navrženo speciálně pro dezinfekci dětského nádobí. Pro domácí použití je vhodné použít mechanismus zahrnutý v síti. Voda je nalita dolů a všechny části láhve jsou nainstalovány v tryskách vzhůru nohama. Ale v důsledku působení horké páry existuje riziko popálení, takže z ní musíte pečlivě a opatrně odstranit předměty. Raději počkejte, nechte je tam vychladnout.

Je velmi výhodné používat zařízení, protože je možné nastavit potřebný čas, který nemusí být řízen. V tomto procesu můžete dělat své vlastní věci. Při této technice se s bradavkami zachází opatrně. Je přípustné sterilizovat figuríny.

Existuje také ekonomičtější verze takové techniky. Jeho cena je téměř dvakrát nižší. A používá se na stejném principu: voda se nalije, nádobí se umísťuje, zakryje víkem. Nezapíná se však do zásuvky, ale do mikrovlnné trouby. Pod vlivem stejné páry se kapalina zpracovává.

Zpracování lahve před sterilizací

Před prvním použitím musí být příslušenství pro krmení omyto a sterilizováno..

Toto pravidlo však platí i po každém dalším krmení. Na vnitřcích lahví mléka se vytvoří tenký film, který lze odstranit pouze důkladným promytím a dezinfekcí. V obchodech je mnoho detergentů, které jsou přijatelné pro použití od prvních dnů života dítěte.

Mnoho matek však dává přednost obyčejným sodovým nebo pracím mýdlům. Jsou to vynikající antiseptika, která si získala důvěru více než jedné generace rodičů. Kromě toho se jemné frakce sodovky dobře očistí od nežádoucích zbytků mléka. Promývací sekvence.

 1. Nejprve opláchněte studenou vodou.
 2. Poté se přidá buď detergent nebo soda (prací mýdlo).
 3. Boky a dno důkladně opláchněte štětcem. Místo štětce můžete použít širokou houbu, která dosáhne dna. Měl by být oddělený, používá se pouze pro kojeneckou láhev. Její náhrada by měla být pravidelná. Zbytek detailů, včetně dudlíku, jsou důkladně opatrné, protože jsou zde těžko přístupná místa ve formě ohybů. V nich mohou snadno zůstat stopy jídla, vyschnout a vytvořit nepříjemný zápach. A je to skvělá živná půda pro mikroorganismy..
 4. Omyjte teplou vodou. Omyjte dobře a odstraňte všechny čisticí prostředky. Používejte lepší tekoucí vodu.

Po dokončení procesu praní můžete odeslat ke sterilizaci. Samozřejmě to na první pohled vypadá časově náročné. Když se však proces vloží do stroje, bude se vyvíjet návyk. Každý měsíc se sníží počet krmení malé, což usnadní úkol matky. Nezapomeňte, že zdraví malého člověka je nejdůležitější!

Sterilizace lahví pro novorozence: jak to udělat správně

Po objevení dítěte v rodině nesou odpovědnost za jeho bezpečnost rodiče. Později se rychlé karusely a pochybné společnosti stanou hrozbou, a zatímco novorozené pokojně čichají v kolébce, musíte je chránit před neviditelnými, ale nebezpečnými nepřáteli - mikroby. Náš Fidget přišel na to, zda je nutné láhve před každým krmením sterilizovat, v jakých situacích se bez ní neobejdete a jak to udělat správně.

fotografie z webu http://rebenokrazvit.ru

Sterilizace kojeneckých lahví: předsudky nebo nezbytnost?

Patologický strach z mikroorganismů žijících kolem nás je archaismus z pohledu moderní medicíny. Ve vyspělých zemích je samozřejmé, že pár hodin po porodu matku a dítě navštíví dav příbuzných a nikdy by nenapadlo, že by někdo oblékl obvaz, pokud by nemocný nebyl. První den opouští novorozenec zdravotnickou zařízení a jde domů, kde čelí veškerému bohatství mikroflóry.

fotka z https://plus.google.com

Lékaři se staví proti úplné sterilizaci a tvrdí, že tělo dítěte se musí setkat s mikroorganismy, aby mohl trénovat imunitní systém. Nelze zajistit absolutní sterilitu v obytných prostorech, a když se dítě začne pohybovat po bytě samo, nemůže se vyhnout setkání se všemi mikroby, které v něm žijí, ale v tuto chvíli bude jeho imunita připravena se bránit. Sterilizace lahví pro novorozence je oprávněná pouze v následujících případech:

 • Předčasnost. Když se dítě narodilo předčasně, jeho imunitní systém ještě neprošel všemi stádiami formace stanovenými přírodou a dokonce i nepatogenní flóra může vyvolat vývoj onemocnění.
 • Lehký při narození. U novorozenců to může být způsobeno intrauterinními onemocněními, patologií placenty nebo mnohočetným těhotenstvím. Při tělesné hmotnosti nižší než 2 500 g způsobuje klinické projevy infekce i malá úroveň bakteriální zátěže (počet mikrobů, které vstupují do těla).
 • Imunodeficience. U novorozenců je způsobena intrauterinní infekcí HIV nebo genetickými chorobami, a proto tělo není schopné odolat ani nepatogenní mikroflóře.
 • Bydlení v oblastech endemických pro infekční choroby. V takové situaci je sterilizace před každým krmením způsob, jak chránit dítě před patogeny, o nichž je známo, že jsou přítomny v životním prostředí..
 • Nádobí pro skladování. Některé matky dávají přednost přípravě směsi na několik krmení a zahřívání těsně před použitím. Protože tato situace vytváří podmínky pro množení mikrobů přímo v láhvi, riziko vzniku kritického bakteriálního zatížení se výrazně zvyšuje. Ze stejného důvodu musí být nádobí pro skladování exprimovaného mateřského mléka sterilizováno..

Nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům

Rozbití lahví a příprava směsi zabere drahocenný čas matky a spotřebuje významnou část rodinného rozpočtu. Z pohledu rodičů i dítěte by prioritou měla být péče o kojení. Ve velké většině případů je žena schopna kojit své dítě a nemyslet na to, jak sterilizovat kojenecké lahve.

Zastánci sterilizace argumentují svým názorem na fyziologické vlastnosti novorozenců. Po narození je pH žaludku prakticky na neutrální úrovni 5,0-6,0, zatímco hlavní kyselina není chlorovodíková, ale mléčná. Takové mírně kyselé prostředí přetrvává během prvního roku života, ale kyselost dosahuje dospělé úrovně až po 7 letech. Proto bakterie u dětí neumírají v žaludku, ale vstupují do střev, což znamená, že sterilizace lahví je aktivita nezbytná pro každého.

Jak vidíte, fanoušci obou metod poskytují teoretické zdůvodnění, takže konečné rozhodnutí je zcela na vás. Domácí pediatrové se častěji doporučují, aby si zahrávali bezpečně, zatímco západní se drželi opačného úhlu pohledu.

fotografie z webu http://dombrat.ru

Před sterilizací lahví pro novorozence musí být připraveny. Nejprve zkontrolujte nádobí a pokud jsou na plastu nebo skle praskliny, neztrácejte čas a poškozenou láhev zlikvidujte. I když neteče, není možné kvalitně omýt zbytky směsi nebo mléka z trhlin, což znamená, že se bakterie v tomto živném médiu rychle rozmnoží. Pokud nejsou zjištěny žádné vady, pokračujte přípravou:

 • Láhev zcela rozeberte. Odšroubujte pojistný kroužek, odstraňte dudlík a ventil, je-li k dispozici.
 • Důkladně omyjte všechny části pomocí sody nebo saponátu. Pro tyto účely si vezměte samostatnou houbu, která se po použití důkladně omyje a vysuší..
 • U lahví s úzkým hrdlem byste si měli koupit kartáč na dlouhé rukojeti, aby bylo možné účinně vyčistit spár dna a stěn.
 • Zvláštní pozornost věnujte závitům a vnitřnímu povrchu bradavek, na nich často zůstávají částečky nečistot..
 • Pokud dáváte přednost mytí dětských nádobí v myčce na nádobí, vyberte režim s maximální teplotou a součásti na konci cyklu navíc opláchněte..

fotografie z webu http://www.7ya.ru

Lahve musíte umýt ihned po použití, protože setření vysušené směsi je pochybné potěšení. Sterilizaci již čistých jídel lze odložit a čekat, až se zvětšuje. Před sterilizací lahví se podívejte, možná kolem jsou ještě předměty, které je třeba dezinfikovat. Nezapomeňte na prsní pumpu, figuríny bradavek, hlodavce a chrastítka, v pokynech specifikujte, zda je zvolená metoda sterilizace přijatelná pro konkrétní produkt.

Jak sterilizovat kojenecké lahve a dudlíky

Sterilizace je nekomplikovaný úkol a určitě se s ním vypořádáte. Selhat může jen kvalita plastů nebo pryže, ale riziko deformace produktů slavných značek má sklon k nule. Dezinfekce se provádí jakoukoli metodou v závislosti na zařízeních dostupných v domě, protože jejich účinnost je poměrně srovnatelná.

Vařící

fotografie z webu https://www.mega-u.ru

Jednoduchý a účinný způsob, jakým naše babičky používaly, protože sterilizace lahví pro novorozence doma byla tehdy zásadní. Budou od vás vyžadovány následující akce:

 • vařit vodu na pánvi vhodného objemu;
 • ponořte do ní rozebranou láhev;
 • vařte 10 minut při nízkém žáru;
 • nádobí opatrně vyjměte z vroucí vody a osušte.

Mějte na paměti, že ani vysoce kvalitní bradavky nepodléhají vroucí sterilizaci. I když je deformace neohrožuje, materiál ztratí svou elasticitu. Je přípustné propláchnout bradavky vroucí vodou nebo sterilizovat párou.

Jak starý musíte sterilizovat lahve?

Vzhledem k dvojznačnosti samotné potřeby sterilizace nemá otázka, jak starý sterilizovat láhev, pouze správnou odpověď. Nejběžnější praxí je neustálá sterilizace dříve, než se dítě začne plazit, poté se jeho frekvence postupně snižuje na 1krát denně a dezinfekce zcela odmítá o 1-1,5 roku..

Parní sterilizátor

Ne všichni rodiče se rozhodnou koupit samostatné zařízení pro tyto účely, ale pokud je máte, musíte postupovat následovně:

 • umístit všechny části do sterilizátoru;
 • nalijte vodu do nádoby určené k tomuto účelu;
 • zapněte zařízení na 8-10 minut;
 • neotevírejte víko na konci postupu, aby se zachovala sterilita.

Parní ošetření je šetrnější postup a dokonce i bradavky to vydrží, takže klidně vložte všechny části láhve do sterilizátoru. Jako alternativu ke speciálním zařízením dali někteří rodiče láhev do výlevky varné konvice. Takový životný hack lze jen stěží nazvat plnou náhradou, protože je dezinfikován pouze vnitřní povrch láhve.

Mikrovlnná trouba

fotografie z webu http://irecommend.ru

K dezinfekci v mikrovlnné troubě dochází také pod vlivem páry, ale zároveň se předměty velmi zahřívají, takže se mohou deformovat bradavky nekvalitní kvality. Při sterilizaci lahví postupujte následovně:

 • nalijte trochu vody do vhodné mikrovlnné misky;
 • ponořte všechny části láhve do nádoby;
 • pevně zakryjte;
 • zapněte troubu na 8-10 minut.

Lahve osušte položením na čistý, žehlený ručník. Před zasláním nádobí do mikrovlnné trouby se ujistěte, že na žádném místě nejsou kovové znaky ani výkresy. Švýcarská společnost Medela vyrábí pro tyto účely speciální balíčky, do nichž se lahve umístí, přidá se trochu vody, uzavře se a pošle se do mikrovlnné trouby pouze 3 minuty. Tato úspora času je velmi důležitá pro mladé matky, protože umožňuje rychle získat sterilní nádobu, protože je velmi obtížné čekat 10-12 minut s hladovým dítětem.

Pomalý vařič nebo dvojitý kotel

Tyto kuchyňské jednotky usnadňují vaření a jsou docela schopné vyměnit sterilizátor. Nedochází k přímému ohřevu, takže gumové a latexové struky lze nosit bez obav. Sterilizace lahví ve vícesložkovém zařízení se provádí v "parním" režimu a trvá standardně 10 minut, po kterých je vhodné je nevysunout na zamýšlené použití..

fotka z https://www.youtube.com

Jakákoli z výše uvedených metod je založena na vystavení teplotě. Po ukončení procesu zůstávají láhve sterilní po dobu 3 hodin, takže je dezinfikujte v rezervě.

Tablety

Chemická metoda sterilizace, mladé matky to opravdu nemají, pochybuje o její bezpečnosti pro dítě. V některých situacích je to však jediná možnost, například při výletech nebo na dovolené. Tyto tablety nabízí Bebe Confort a Milton. Dezinfekce za studena je velmi jednoduchá:

 • nalijte 5 l vody do čisté nádoby;
 • rozpusťte v 1 tabletě a ponořte do ní všechny podrobnosti;
 • zakryjte pánev víkem;
 • po 15 minutách vyjměte a vysušte láhev.

Přestože výrobci tvrdí, že řešení je zcela bezpečné a netoxické, je vhodné nádobí před použitím umýt vodou. Výhodou této techniky je, že roztok je vhodný pro použití do 24 hodin. Můžete do ní ponořit čistou láhev a uložit ji tam, dokud nebude mít hlad.

Jak vidíte, sterilizace dětských lahví doma je zcela nekomplikovaná a po několika dnech praxe to budete dělat automaticky a bez váhání. V každém případě bude toto období poměrně krátké a mezi mnoha potěšeními z mateřství to bude jen nepatrná epizoda..

data-block2 = data-block3 = data-block4 =>

nash-neposeda.ru Seznam věcí pro novorozence poprvé na podzim Pisoár pro novorozené dívky, jak používat

Před více než dvěma sty lety evropské matky začaly používat bradavky a dudlíky k uklidnění dětí. Spory o výhodách a nebezpečích tohoto zařízení nezmizí. Co říkají různí odborníci všech proužků, aby přiměli rodiče, aby opustili tento pohodlný způsob krmení a utrácení dítěte. Ale bradavky se stále používají.

Zpracování a skladování

Jediným nebezpečím, které mohou děti a rodiče, které je používají, je čekat na možnost nakažení infekce v důsledku nesprávného zacházení. Kontinuální ošetření bradavky pomůže tomuto problému snadno zabránit. Před příchodem elektrických spotřebičů je rodiče jednoduše vařili. Nyní existuje dostatek způsobů, jak sterilizovat bradavky pro novorozence.

Abyste měli vždy po ruce čisté, musíte mít na skladě 3-4 kusy. Pro skladování sterilních předmětů si můžete připravit obyčejnou sklenici s víkem. Jak často musíte sterilizovat, závisí na tom, kolik bradavek je k dispozici a jak často je dítě používá..

Jaké jsou bradavky a dudlíky?

 • Latex. Velmi měkké a pohodlné příslušenství. Při stálé sterilizaci se latex rozkládá a stává se nepoužitelným. Musí být měněno každé 2 týdny.
 • Silikon Docela silné bradavky, které při sání nejsou deformovány. Nemají žádné pachy. Použití těchto bradavek se doporučuje před výskytem prvních zubů. Materiál je snadno kousnut kojenci a kousky mohou spadnout do krku. Budou muset být měněny přibližně jednou za měsíc.

Vařící voda a pára

Existuje mnoho způsobů, jak sterilizovat bradavky. Nejstarší a osvědčenou možností úpravy je samozřejmě vařící voda..

Nalijte 200-300 gramů vody do malého hrnce a přiveďte k varu. Vložte papilku nebo figurínu nezbytnou pro sterilizaci do vroucí vody a přidržte po dobu 5 minut. Nerozebírejte figurínu. Také plastové díly musí být zpracovány.

Jak sterilizovat dudlíky a lahve párou? Tato metoda vyžaduje minimum času. Postačuje 1-2 minuty, aby držel bradavku nad proudem páry z konvice - a můžete ji dát dítěti.

Pokud potřebujete zpracovat několik dudlíků nebo lahví najednou, je vhodné použít obyčejný dvojitý kotel nebo pánev, uzavřené cedníkem.

Nalijte vodu do dvojitého kotle. Položte láhve krkem dolů. Zahřejte vodu k varu a nádobí držte v ohni po dobu 5 minut.

Parní sporák a myčka nádobí

Jak sterilizovat bradavky v elektrickém dvojitém kotli? Tato kuchyňská pomůcka je nejvhodnější pro sterilizaci bradavek a lahví. Časovač, který je vybaven zařízením, vám umožní neztrácet čas sledováním stavu bradavky.

Elektrický parní kotel přivede vodu do stavu páry za přibližně 5 minut. Ke zpracování příslušenství do stavu sterility je třeba tolik. Když máte po ruce takový dvojitý kotel, zapněte jej na 10 minut a používejte čisté láhve a bradavky, dokud nevyteče.

Lze bradavky sterilizovat v myčce na nádobí? Pokud je zařízení vybaveno režimem s teplotou nad 80 stupňů, můžete pomocí tohoto stroje pomoci matkám. Jinak budou bradavky jednoduše omyty, ale nedochází ke sterilizaci..

Mikrovlnná trouba

Musím sterilizovat bradavku v mikrovlnné troubě? Pokud doporučení k použití neukazují možnost použití mikrovlnné trouby, je lepší to neudělat. Plastové lahve a latexové bradavky se rychle stanou nepoužitelné.

Mikrovlnou troubu můžete použít pouze ke sterilizaci skleněných lahví k pití a krmení..

Nádobí by mělo být vloženo do trouby, nalít vodu na třetinu objemu. Pak musíte nastavit maximální výkon. Doba sterilizace - 2 minuty. Vypusťte a nechte láhev vychladnout, aby se zabránilo praskání skla..

Použití sterilizátoru

Jak sterilizovat dětské bradavky? V poslední době se v prodeji objevily speciální zařízení na zpracování dětských jídel. Zařízení je pohodlné a cenově dostupné. Některé modely pouze sterilizují bradavku. Existují však multivariáty, ve kterých můžete zpracovávat různá dětská jídla. Je těžké říci, zda stojí za to utratit peníze za toto zařízení. Většina rodičů nemá problém s tím, jak bradavku sterilizovat a bez tohoto módního gadgetu.

Antiseptika

V naléhavých případech, kdy je nutná čistá bradavka a sterilizace není za normálních podmínek k dispozici, se používají speciální antiseptika. Jedná se o lék z lékárny, který je třeba ředit studenou vodou. Tato metoda způsobuje mnoho kontroverzí..

Antiseptická tableta se ředí podle pokynů. Dudlík musí být umístěn do roztoku po dobu 30 minut. Potřeba oplachování snižuje sterilitu. A i když jsou léky neškodné, dítě může takto zpracované bradavky odmítnout. Kromě toho může chemické složení antiseptika u dětí vyvolat alergické reakce.

Na otázku, zda má bradavku sterilizovat, lékaři jednoznačně kladnou odpověď. Přestože je toto podnikání obtížné, sterilizace dítě ochrání před mnoha zdravotními problémy.

V žádném případě byste neměli dítěti dát dudlík, který se jednoduše opláchne čistou vodou. I použití balené vody může způsobit gastrointestinální rozrušení dítěte. Jemné tělo dítěte není schopno zvládnout všechny mikroorganismy obsažené v surové vodě.

Je absolutně nepřijatelné dát dítěti upuštěnou figurínu, stačí ji otřít kapesníkem, například.

Některým matkám se podařilo vložit bradavku do úst dítěte a olíznout si ji. Bakterie obsažené ve slinách určitě půjdou k dítěti. Mikroflóra dospělého muže být pro novorozence nebezpečná.

Zpracování nádobí před sterilizací

Každá žena v domácnosti ví, ale pro dětská jídla nepoužívejte běžné čisticí prostředky. Složení takových tekutin může být pro dítě nebezpečné. Některé složky mohou způsobit alergické reakce, které jsou pro dítě velmi nežádoucí..

K dětským věcem, ať už se jedná o plenky nebo nádobí, je třeba zacházet se speciálními nástroji. Ačkoli nejsou vhodné pro každé dítě.

Staré osvědčené výrobky jsou naprosto bezpečné: mýdlo na praní, soda a hořčičný prášek. Tyto produkty jsou hypoalergenní a pomáhají dosahovat výsledků..

Je však třeba si uvědomit, že soda může latex zničit. Proto je jeho použití k mytí bradavky nežádoucí.

Pravidla, která je třeba dodržovat při zpracování dětských jídel a bradavek:

 1. Důkladně opláchněte všechny části figuríny.
 2. Pokud se uvnitř latexového spreje objeví bílý plak, bradavka není pro použití vhodná..
 3. Pokousané a popraskané příslušenství by nemělo být dáno dítěti..
 4. Opláchněte lahve mléka, aby zářily. Po omytí otřete solí a opláchněte čistou vodou.
 5. Nezapomeňte sterilizovat všechna jídla a bradavky.
 6. K mytí nádobí a bradavek nepoužívejte chemikálie.

Závěr

Lékaři tvrdí, v jakém věku a jak sterilizovat bradavky pro novorozence. Někteří tvrdí, že stačí sledovat čistotu dětských jídel až rok. Každá matka se může rozhodnout, jak se o své dítě postarat a jak sterilizovat své bradavky. Ale stojí za to zvážit, že situace v oblasti životního prostředí v současné době zbývá hodně být žádoucí..

Články O Neplodnosti