Hlavní Analýzy

Seznam levných analogů Fenistil gel

Fenistil gel - je vysoce kvalitní antihistaminikum od švýcarské farmaceutické společnosti. Gel pomůže proti různým alergickým reakcím v těle, které se objevují na kůži. Značný počet lidí s nimi trpí a mnoho z nich se uchýlí k používání zdravotnických prostředků. Přes popularitu drogy v lékárnách existuje dostatečný počet náhrad za dostupnější cenu..

Co je přiřazeno?

Tento lék pomáhá proti svědivým alergickým vyrážkám, kopřivkám, ekzémům a účinkům různých kousnutí hmyzem..

Kontraindikace

 • Problémy s adekvátní reakcí těla na aktivní a příbuzné složky;
 • Přítomnost glaukomu s uzavřeným úhlem;
 • Benigní nádor prostaty;
 • Věk do 1 měsíce.

Používejte během těhotenství a během kojení

Někteří lékaři kategoricky popírají možnost použití farmaceutického přípravku při přípravě na porod v posledních stádiích těhotenství, zatímco jiní poznamenávají, že pod přísným lékařským dohledem a dodržováním předepsané dávky je to možné pouze v prvním trimestru..

Kojení během terapie - zastavení.

Možné negativní účinky aktivace

Zařízení vyniká svou bezpečností a účinností. Nepřispívá k rozvoji závažných současných reakcí. Ve vzácných případech dochází k zarudnutí, vysušení, poškrábání v místě aplikace gelu.

Správný léčebný režim

Návod k použití:

Produkt by měl být aplikován externě na místo léze 2 až 4krát denně. Při silném svědění se doporučuje souběžné podávání tablet antihistaminového typu nebo tobolek. Tento přístup urychlí zotavení.

Klíčové aspekty zapojení

 • Děti nesmějí aplikovat gel na velké plochy, zejména v přítomnosti zánětlivých procesů a krvácení;
 • Nadměrné svědění vyžaduje předchozí konzultaci s lékařem;
 • Během léčby musíte odmítnout zůstat na slunci, nespadat pod přímé paprsky;
 • Pokud máte závažné nebo závažné příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc;
 • Nemá vliv na kontrolu mechanismů, aut.

Kolik stojí gel Fenistil: cena v lékárně

Lék si můžete koupit bez problémů v nejbližší lékárně - to nevyžaduje lékařský předpis. Podle internetové stránky apteka.ru (Moskva) dosahují její náklady až 636 rublů. Cenovka pro mnoho pacientů nemusí být cenově dostupná, proto je vhodné zvážit alternativní možnosti.

Seznam dostupných prostředků nahrazení ruské a zahraniční produkce

V následující tabulce jsou uvedeny optimální náhrady za akci. Jsou vyráběny farmaceutickými výrobci v Rusku a Evropě. Mnoho z nich jsou na trhu docela dobře známé léky - jsou velmi žádané a mají dobré recenze..

Název analogů je levnější než lék Fenistil gelApteka.ru (cena v rublech)Piluli.ru (cena v rublech)
MoskvaSPbMoskvaSPb
Advantan (krém)--569595
Zyrtec (tabletová forma)215215201208
Rederm (mast)--137137
Beloderm (krém)--130135
Akriderm (mast)100104108105

Advantan - (výroba - Německo)

Německý lék je kompetentní v boji proti onemocnění kůže, zejména atopické a kontaktní a alergické dermatitidy, ekzému různých typů.

Není určeno pro lidi s tuberkulózou těla, stejně jako syfilis. Je zakázáno pro diagnostikované kožní léze virové povahy, včetně planých neštovic. Neléčí rosacea a periorální dermatitidu. Odmítnutí použití je nezbytné u dětí mladších 4 měsíců a netoleruje aktivní složku Advantanu.
Těhotné ženy jsou povoleny, pokud podléhají pravidlu většího prospěchu než potenciálnímu poškození nenarozeného dítěte. Kojení je přijatelné, ale vyhýbá se oblasti hrudníku.

Pokyny upozorňují na to, že je nepřijatelné, aby léčivo vstoupilo do zrakových orgánů a že neovlivňuje rychlost reakce a další důležité vlastnosti nezbytné při výkonu důležité a odpovědné práce..

Externě se aplikuje jednou za 24 hodin tenkou vrstvou na místo léze. Průměrná doba léčby je asi 12 týdnů.

Další výhodou této drogy je to, že málokdy vyvolává negativní paralelní reakce. Vznikají ve vzácných situacích. Mezi nimi zvýšené svědění, pocit pálení v místě, kde byl farmaceutický produkt aplikován, vyrážka.

Zirtek - (Švýcarsko / Itálie)

Je známá nejen překonáním symptomů alergických dermatóz a jejich doprovodem, ale také extrémně narušujícími svěděcími vyrážkami, kopřivkou, angioedémem, ale také sezónní alergickou rýmou.

Je užitečné odmítnout osoby s nesnášenlivostí vůči určitým prvkům Zirtka.

Lékaři doporučují zdržet se používání během období porodu dítěte. Totéž platí pro ty v období laktace - aktivní složka se vylučuje spolu s mlékem a může nepříznivě ovlivnit další vývoj novorozence. Zvláštní indikací je odmítnutí pít tvrdý alkohol. Pacienti s patologickými jevy renálního systému potřebují individuální přístup a přísné sledování klinického obrazu.

Způsob podání určuje lékař, ale považuje se za doporučený pro dospělé - 1 tableta denně (10 mg). V dětství je dávkování podobné.

Souběžně má pacient někdy poruchy funkce gastrointestinálního traktu, projevuje se pocitem aridity v ústní dutině a bolestí v břiše. Může trpět centrální nervový systém - je přípustná zkouška chtivosti spánku, migrén, rychlého dosažení celkové únavy a v některých situacích psycho-emocionálního vzrušení. Je možné ve formě přecitlivělosti na různé druhy alergií.

Rederm - (ruská náhrada)

Je indikován pro akutní a chronické dermatózy, stejně jako psoriázu, ekzém, neurodermatitidu, lišejníkový planus, ichtyózu, kopřivku, vyrážky způsobené alergiemi.

Je kontraindikován u pacientů se sklonem k alergiím na tento léčivý přípravek, který má na těle maligní nádory, melanom, růžovku, plané neštovice, plísně a virové léze. Kromě toho nemůže být přípravek Rederm aplikován na otevřené rány používané v pediatrii - pro děti mladší dvou let a ženy během kojení. Nedoporučuje se dlouhé trvání léčby a přítomnost onemocnění jater.

Nanáší se na postiženou oblast s výškou masti asi 0,5 cm v místě léze a trochu se třese během 24 hodin. Jiná frekvence a dávkování může stanovit pouze specialista. V některých situacích je dovoleno uchýlit se k pomocným obvazům, které lze denně měnit. Léčebné období je obvykle od 2 týdnů do měsíce.

Vedle sebe je suchá pokožka, svědění, zarudnutí. Asimilace je z větší části bezpečná.

Beloderm - (Chorvatsko)

Je určen proti dermatitidě - na pozadí alergie s svěděním, po kousnutí různých druhů hmyzu, zejména včel a komárů. Pomůže při kontaktní, sluneční a radiační dermatologické reakci. Bojuje dobře s lišejníky, ekzémy, erythrem.

Neléčí kožní tuberkulózu, plané neštovice, plísňové, virové a bakteriální léze v těle. Neaplikujte na otevřené rány, rosacea. Věková hranice je až 6 měsíců. Nedoporučuje se pro ty, kteří se připravují na porod a kojení. Lékaři nedoporučují aplikaci léku na oblast obličeje a očí.

Nanáší se pouze navenek tenkou vrstvou dvakrát denně. Třela se trochu. Nepřetržitá léčba netrvá déle než 25 dnů.

Jako doprovodné akce vznikají světelné situace se zvýšenou citlivostí. Vyznačují se zvýšeným počtem existujících nemocí - závažné svrab, svědění, hypertermie celého čísla. Když se tyto jevy projeví, je léčba naléhavě ukončena.

Akriderm - (slavný domácí nejlevnější prostředek)

Má nejen cenově dostupnou cenovku, ale také kvalitní komponentu. Známý pro svou účinnost v přítomnosti psoriázy, alergií, mnoha typů dermatitidy - slunečný, pracovní, doprovázený silným svěděním.

Zákaz Akriderma se vztahuje na pacienty s kožní tuberkulózou, virovými onemocněními, akné rosacea a dermatitidou v ústech. Zapojení těhotných je povoleno, ale pod přísným lékařským dohledem, protože nekompetentní přístup přispívá v budoucnu k rozvoji řady závažných vedlejších účinků a závažných problémů u dítěte. To se může stát zejména při dlouhé terapii. Doporučuje se na určitou dobu kojení zastavit..

Pacienti mají mimochodem pocit pálení, podráždění v místě aplikace, pocení a alergie. V takových situacích byste se měli obrátit na zdravotnické zařízení a požádat o kvalifikovanou pomoc..

Závěry k levným synonymům

Po analýze dat online lékáren na přítomnost účinných náhrad bylo možné stanovit, že ti, kteří mají výše uvedená dermatologická onemocnění, se nemusí starat o své peněženky a úspory peněz. V současné době byla zavedena masová výroba takových léků v akci, které se prodávají za přijatelnější ceny. Na jejich výrobě se podílejí evropské a ruské farmakologické firmy. Výběr synonymum je však odpovědnou záležitostí. Abyste se neublížili, pokud máte určité výše uvedené příznaky, musíte navštívit nemocnici a dodržovat všechny lékařské pokyny.

Přehled analogů fenistil gelů

Analogy fenistilu Pirtsevir mohou být levné a dražší a mohou mít stejnou účinnou látku, tj. Dimetinden maleát. Podle standardu obsahuje 1 gram léčivého přípravku 1 miligram dimethindenu.

Léky potlačují vysokou permeabilitu kapilár, která je spojena s alergickou reakcí těla. Gel se nanáší na pokožku, aby se snížilo svědění a podráždění způsobené alergiemi. Působení léku začíná několik minut po aplikaci, takový rychlý účinek je spojen s gelovou bází Fenistilu a některými jeho analogy.

Analogy

V každé lékárně můžete vždy najít analog fenistilu v kapkách nebo jako mast. Obvykle může lékař vysvětlit, jak vyměnit fenistil gel, pokud pacient není s cenou spokojen. Pokud to však z nějakého důvodu neučinil, pomůže tato informace vyřešit tento problém..

Všechna generika mají různé náklady, vše bude záviset na jejich kvalitě, účinnosti, součástkách a zemi výroby. Dále se zamyslíme nad tím, co mohou mít analogy fenistilu gelu a jak se liší?

Advantan

Advantan označuje dermatologické přípravky se širokým spektrem účinku. Pokud je to přijato během léčby chronických kožních onemocnění, lékaři si všimli, že se stav pacienta významně zlepšil, a pokud byly pozorovány relapsy, jejich aktivita byla znatelně snížena.

Jaké nemoci jsou předepsány Advantanu?

Tento lék pomůže obnovit předchozí stav pokožky a obnovit její integritu. Bude však nejúčinnější při používání komplexní terapie. Používá se také pro následující nemoci:

 • popáleniny způsobené slunečním zářením;
 • různá lokalizace psoriázy;
 • dermatitida;
 • různé formy ekzému.

V jakých případech je lék kontraindikován?

 1. Tento analog fenistilového gelu je zakázán pro pacienty se zjevně poškozenou funkcí ledvin a jater, jakož i pokud je pozorována vnímavost na účinnou látku léčiva.
 2. Lékaři doporučují aplikaci léčiva na zdravou kůži před použitím Advantanu a po několika hodinách zkontrolovat, zda se nevyskytly alergické reakce.

Cena léku je v rozmezí od 510 do 600 rublů.

[důležité] Důležité! Lék předepisuje pouze zkušený dermatolog s odpovídající kvalifikací, který bere v úvahu všechny vlastnosti těla pacienta. [/ Důležité]

Akriderm

Akriderm je analog, kterým lze nahradit kapky Fenistilu. Jako aktivní složku obsahuje glukokortikosteroidní hormon betamethason. Používá se pro účinné protizánětlivé nebo antialergické účinky. Díky tomu s jistotou bojuje s následujícími chorobami:

 • kontaktní dermatitida jakékoli formy;
 • svědicí pokožka;
 • sluneční a seboroická dermatitida;
 • intertrigo;
 • ekzém;
 • toxická dermatitida;
 • fotodermatitida;
 • neurodermatitida;
 • atopická dermatitida;
 • pracovní dermatitida;
 • drogová dermatitida;
 • nealergická dermatitida;
 • psoriáza;
 • senilní svědění;
 • hmyzí štípnutí;
 • genitální svědění.

Akriderm během těhotenství a během laktace

Akriderm GK je u žen během těhotenství a kojení přísně kontraindikován. Ale pokud jde o jiné odrůdy drogy, Akriderma SK a Gent, lze je užít, ale pouze v nejextrémnějším případě, kdy účinek překrývá možná rizika a další drogy jsou zcela neaktivní.

Jak tento léčivý přípravek ovlivňuje mateřské mléko, nebyl dosud plně prozkoumán, takže byste měli v době užívání léku dítě přestat krmit.

V závislosti na typu a zemi výroby léčiva se její cena může pohybovat od 120 do 630 rublů.

Triderm

Triderm nelze koupit levněji než Fenistil. Může být vyroben jako mast nebo gel. Krém se liší tím, že se vstřebává rychleji. Ale kvůli této funkci bude muset být aplikována častěji..

Indikace pro použití

Droga bude užitečná v těchto případech:

 • alergická a atopická dermatitida;
 • ekzém;
 • různé druhy lišejníků, pityriasis, chronické (jednoduché), vícebarevné;
 • kandidóza;
 • epidermofytóza nohou;
 • dermatofytóza.

Lékové složky

Tento léčivý přípravek obsahuje tři hlavní složky, a to gentamicin, betamethason a klotrimazol. Gentamicin lze připsat antibiotikům. Je schopen snadno procházet buněčnou membránou a zastavit proteinový proces, to je nutné k zastavení vývoje škodlivých bakterií.

Betamethason je určen k boji s alergiemi, svěděním a záněty. A klotrimazol se ukázal jako antimykotikum. Bude účinný v boji proti houbám, jako jsou Candida, Trichophyton a Microsporum..

Triderm stojí do 690 rublů.

[upozornění] Věnujte pozornost! Produkt je aplikován na problémové oblasti pokožky a zachycuje malou část zdravého povrchu kůže [/ varování]

Diazolin

Tento lék byl jedním z prvních v generaci antihistaminů, ale dodnes neztratil svůj význam. Antihistaminika jsou léky, které mohou potlačovat působení histaminu, látky charakterizované vysokou biologickou aktivitou..

Diazolin se týká levných analogů. Zároveň je však schopen aktivně bojovat s nemocemi, jako jsou:

 • senná rýma;
 • alergická rýma;
 • po kousnutí vos, včel, čmeláků a jiného podobného hmyzu;
 • vazomotorická rinitida;
 • Quinckeho edém;
 • kopřivka;
 • atopická a kontaktní dermatitida;
 • alergie na léky.

[upozornění] Věnujte pozornost! Pacientům je předepsán lék se zvláštní opatrností, pokud je jejich práce spojena se zvýšenou koncentrací pozornosti a pokud má pacient porušení v centrálním nervovém systému (centrální nervový systém) [/ varování]

Kdy nemůžete použít diazolin??

Tento levný analog fenistilového gelu je v případě výskytu takových chorob zakázán:

 • pylorická stenóza;
 • asteno-depresivní syndrom;
 • atony močového měchýře;
 • letargie střev;
 • porušení rytmu srdce;
 • kardiovaskulární choroby;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • hypertrofie prostaty;
 • epilepsie.

Při předepisování léku bude lékař věnovat pozornost přítomnosti ulcerativních procesů v žaludku a dvanáctníku, protože lék ovlivňuje sliznici těchto orgánů. Diazolin není přijatelný pro pacienty, kteří netolerují glukózu a laktózu..

Cena diazolinu se rovná 75 rublům.

Zirtek

Zyrtec je také antihistaminikem, ale již druhou generací. Její působení je zaměřeno na alergické reakce těla v době jejich exacerbace.

Lék stojí o něco víc než zbytek levných analogů Fenistilu. Pokud to vezmeme v úvahu ve formě tablet, bude sestávat z následujících složek:

 • mikrokrystalická celulóza;
 • stearát hořečnatý;
 • monohydrát laktózy;
 • koloidní oxid křemičitý;
 • Opadry Y-1-7000.

Terapeutický účinek

 • používá se jako profylaktika proti možným projevům různých forem alergií;
 • pomáhá snižovat otoky;
 • má antipruritický účinek;
 • potlačuje vyrážku v oblastech kůže a bojuje proti zarudnutí;
 • bez ohledu na příčiny alergických projevů usnadňuje jejich průběh;
 • působí profylakticky proti alergickým útokům, mezi ně patří bronchiální astma nebo dermatitida.

Kontraindikace

Tablety a kapky přípravku Zirtek se nepoužívají, pokud pacient trpí přecitlivělostí na složky léčiva, nesnášenlivostí laktózy a je také nepřijatelný během těhotenství a během kojení..

Kapky pro děti se nepoužívají, pokud dítě ještě nemá 6 měsíců.

Maximální cena za Zirtek je 420 rublů.

[důležité] Důležité! Terapeutický účinek nastává již po 20 minutách po aplikaci léčiva a bude trvat 24 hodin. Pokud používáte lék po dlouhou dobu, nenastane závislost nebo oslabení jeho účinnosti. [/ Důležité]

Claritin

Claritin lze použít jako lék na alergie během záchvatů a jako profylaktický lék k prevenci recidivy chronických onemocnění. Působí na buněčné úrovni a ovlivňuje pouze molekulární struktury, které se účastní alergických procesů.

Droga se stane účinnou, když pacient projeví taková onemocnění jako:

 • alergická rýma, která je sezónně spojená;
 • Quinckeho edém;
 • kopřivka (chronická);
 • pseudoalergická reakce, která se projevuje po konzumaci potravin uvolňujících histamin, jmenovitě rajčata, káva, čokoládové výrobky nebo kakao;

Claritin během těhotenství

Lékaři předepisují claritin těhotné ženě, pouze pokud neexistují žádné jiné možnosti léčby tohoto onemocnění a tento účinek pokryje všechny negativní důsledky. Při provádění pokusů na zvířatech nemohli odborníci detekovat žádné abnormality plodu. Ale tvrdit, že droga neubližuje, nejsou ve spěchu.

Pokud matka během kojení použije klarithin, pronikne do mléka, proto je přísně zakázáno v tomto období dítě přirozeně krmit..

V závislosti na počtu tablet může cena Claritinu dosáhnout až 550 rublů. Cena sirupu je 250 rublů.

Závěr

Všechny uvažované léky jsou levnými analogy, cena za každou z nich je v rozmezí od 70 do 700 rublů. Správně vybraný lék může současně účinně vyřešit mnoho problémů se zdravím lidí nebo být použit jako preventivní lék, který pomůže předcházet některým vážným onemocněním.

Kapky nebo masti Fenistilu však mohou bez poškození nahradit pouze správně vybrané léky. Vezměte prosím na vědomí, že všechny analogy a Fenistil pro děti jsou předepisovány s maximální opatrností. Proto se nemedikujte sami a vždy vyhledejte radu lékaře.

Fenistil gel - co pomáhá dospělým, návod k použití, složení

Alergie u dětí do jednoho roku věku jsou běžným problémem. Svědčí vyrážka se může objevit v důsledku použití nového produktu kojící matkou nebo po kontaktu jemné kůže dítěte s nekvalitní věcí. Nemoc můžete vyléčit pouze ochranou dítěte před alergenem. Švýcarský lék Fenistil je schopen rychle odstranit nepříjemné příznaky. Zjistěte vlastnosti jeho použití v kojeneckém věku.

Formy uvolňování a složení léčiva Fenistil

Alergie se projevuje různými způsoby, pro které byly vyvinuty různé formy uvolňování Fenistilu. Vyrábejte typy pro vnější (gel, emulze) a vnitřní použití (kapky, tobolky). Všechny možnosti jejich složení mají jednu účinnou chemickou látku - dimethinden. Kromě toho obsahují řadu pomocných sloučenin v závislosti na formě léčiva:

 • gel - karbopol, hydroxid sodný, propylenglykol (první a poslední látka může způsobit alergie);
 • kapky - sacharinát sodný, kyselina benzoová;
 • emulze - benzylalkohol, kokoylkapylocaprát, voda;
 • tobolky - škrob, želatina, kyselina glutamová, laktóza.

Kapičky jsou k dispozici v malých sklenicích z tmavého skla se speciálním dávkovačem. Kapsle - v blistrech po 10 kusech. Gel - v hliníkových zkumavkách, emulze - v lahvičkách s tužkou.

Používejte během těhotenství a během kojení

Během porodu dítěte lze mast používat pouze od druhého trimestru a výhradně podle pokynů lékaře. Odborníci nejčastěji doporučují užívat více šetrných antihistaminik, které nemají negativní vliv na plod a vývoj těhotenství..

Někteří lékaři kategoricky popírají možnost použití farmaceutického přípravku při přípravě na porod v posledních stádiích těhotenství, zatímco jiní poznamenávají, že pod přísným lékařským dohledem a dodržováním předepsané dávky je to možné pouze v prvním trimestru..

Indikace pro použití antihistaminik

Indikace pro použití přípravku Fenistil New závisí na typu projevu alergické reakce. Se systémovými příznaky by děti měly používat formy léku k perorálnímu i vnějšímu použití společně (někteří pediatrové tuto kombinaci vylučují). Zvažte hlavní indikace pro terapii každým typem léčiva zvlášť.

Kapsle a kapky pro perorální podání

Tekutá forma je předepsána pro novorozence a kojence do tří let, pilulky - pro starší děti. Indikace pro terapii tobolkami nebo kapkami zahrnují:

 • reakce na léky;
 • alergie na jídlo;
 • kopřivka;
 • Quinckeho edém;
 • přetrvávající rýma alergické povahy;
 • senná rýma nebo vědecký název je senná rýma;
 • prevence alergických reakcí před imunizací.

Gel a emulze pro vnější použití

Gel a emulzi používají kojenci a dospělí pacienti. Emulze se nejčastěji používá při cestování, protože je výhodnější na silnici. Následující podmínky mohou být indikací pro použití látky pro aplikaci na kůži:

 • svědění hmyzem;
 • kopřivka;
 • mírné spálení sluncem;
 • dermatitida různého původu.

Recenze levných analogů Fenistil gel

Neexistují žádné plnohodnotné náhražky tohoto léku. Můžete si vybrat levnější masti a tablety ruské nebo zahraniční produkce, které se vypořádají s jedním nebo dvěma příznaky..
Jsou považovány za nejúčinnější analogy fenistilu při alergických reakcích. Zahrnují látky, které zmírňují svědění, pálení, zarudnutí a otok 2-2,5 hodiny po požití.

 • Loratadin je kontraindikován u těhotných žen, dětí mladších dvou let.
 • Cetrin by neměl být užíván během kojení a nedoporučuje se dětem mladším 6 let.

Můžete také zkusit kapky Claritinu na alergie. Upozorňujeme, že tento lék je určen pro děti starší 12 let..

Analogs Fenistil gel na alergie

Také v lékárně vám můžeme nabídnout:

 • Suprastin;
 • Diazolin;
 • Difenhydramin;
 • Zirtek;
 • Tavegil.
 • S výraznou reakcí na kousnutí hmyzem lze použít Mosquitall. Neliší se rychlou akcí, ale je efektivní a téměř třikrát levnější.
 • Populární je také droga Deta, která je k dispozici ve formě krému pro dospělé a pro děti ve formě pleťové vody, mléka a pěny. Deta-krém je známý pro schopnost rychle odstranit svědění a zarudnutí, které se objevují po kontaktu s kopřivy a medúzy.

Fenistil gel pro děti se etabloval jako nejbezpečnější lék, který lze použít k léčbě i kojenců. Často je nahrazeno dětským mlékem ve formě mléka (pro děti od 2 let) s příjemnou vůní. Díky malé lahvi je hospodárné použití a snadné použití při chůzi.

Obsahuje oxid zinečnatý, škrob, ethylalkohol..

Tento lék se používá k léčbě:

 • popáleniny;
 • kusy;
 • hmyzí štípnutí;
 • oblasti kůže postižené alergickými vyrážkami.

Jak se Tsindol aplikuje??

 1. Důkladně umyjte a osušte kousnutí nebo ránu.
 2. Naneste malé množství roztoku vatovým tamponem na kůži.
 3. Pro ochranu dítěte můžete ránu zavřít gázovým obvazem.
 4. Po dvou až třech hodinách opláchněte roztok teplou vodou.

Fenistil gel by měl být aplikován na poškozenou pokožku dvakrát až čtyřikrát denně. Pokud je svědění velmi silné a zarudnutí a otok jsou závažné, doporučuje se léčbu tabletami Fenistil doplnit..

Jak používat analogy:

 • Mosquitall se aplikuje na postižené oblasti při výskytu svědění..
 • Smetanový krém je distribuován (ne třen!) S tenkou vrstvou na kůži ne více než 5krát denně, když se objeví svědění
 • Cetrin a loratadin pro dospělé - 10 mg. Pro děti - dvakrát denně, půl tablety. Pokud je pozorována zhoršená funkce ledvin, měla by být dávka snížena na 5 mg denně. Tyto léky mají výrazný sedativní účinek, takže po jejich použití se nedoporučuje řídit vozidlo.
 • Claritin je předepisován dospělým a dětem starším 12 let jednou denně po 20 kapek. Pro lepší stravitelnost je lze ředit vodou / teplým čajem / kompotem. Pokud je hmotnost dítěte menší než 30 kg, dávka by měla být snížena na 10 kapek.

Před použitím některého z těchto léků se poraďte s odborníkem..

- Děti od 2 do 12 let - půl tabletky jednou denně.

- Chlapci a dívky od 12 let, stejně jako dospělí, - 1 tableta 1krát denně.

Náklady na lék "Agistam" se pohybuje od 30 rublů. A tak malá částka zaplatit za 12 tablet.

Nyní víte vše o drogě "Fenistil" - dávkování nezbytné pro všechny kategorie pacientů, pravidla pro přijetí, vedlejší účinky, indikace k použití. Zjistili jsme, že tento lék má mnoho analogů. Existují hodné léky, které poskytují dobrou konkurenci léku, kterému je článek věnován, a jedná se o tobolky Fenistil 24. Existuje levný analog tohoto léku, kterým je agent "Agistam". Soutěžní gel "Fenistil" může vyrábět masti "Dermadrin" a "Ketocin".

Fenistil gel - antihistaminikum (účinná látka - dimethiden) pro vnější použití proti svědění a alergiím.

Pomáhá při popáleninách, kopřivkách, ekzémech, kousnutí hmyzem. Snižuje svědění a podráždění alergiemi snížením propustnosti kapilár.

Dobře proniká pod kůži a začíná jednat rychle: od několika minut do 1-4 hodin.

Nedoporučuje se nanášet na velké plochy na kůži před vystavením slunci. Není vhodné pro kojence. Těhotenství a kojení se doporučuje používat opatrně.

Fenistil gel se vyrábí ve Švýcarsku a v Rusku to stojí asi 300-700 rublů za balení.

V Rusku a zemích SNS najdete náhradu za levný analog. Níže jsou uvedeny tabulky a seznamy možností nahrazení gelu Fenistil.

Blízké náhražky jsou všechny antihistaminika. Je třeba mít na paměti, že téměř všechny moderní dovážené analogy a synonyma a analogy od domácího výrobce způsobují ospalost a letargii..

Proto se takové léky nedoporučují užívat před řízením nebo zapojením do jiných činností vyžadujících koncentraci a vysokou rychlost reakce.

- Děti od 2 do 12 let - půl tabletky jednou denně.

- Chlapci a dívky od 12 let, stejně jako dospělí, - 1 tableta 1krát denně.

Nyní víte vše o drogě "Fenistil" - dávkování nezbytné pro všechny kategorie pacientů, pravidla pro přijetí, vedlejší účinky, indikace k použití. Zjistili jsme, že tento lék má mnoho analogů. Existují hodné léky, které poskytují dobrou konkurenci léku, kterému je článek věnován, a jedná se o tobolky Fenistil 24. Existuje levný analog tohoto léku, kterým je agent "Agistam". Soutěžní gel "Fenistil" může vyrábět masti "Dermadrin" a "Ketocin".

Použití kapek pro děti

Na farmakologickém trhu se drogy prodávají v jakékoli formě uvolňování, ale ne všechno může být použito kojenci až do roku. Problém alergické terapie u novorozenců je akutní. Jediným lékem pro děti od 1 měsíce života je Fenistil v kapičkách.

Před použitím jednotlivých léků je důležité tyto pokyny prostudovat. V něm jsou předepsány dávky a pravidla podávání. Zvažte, jak používat kapky.

Pravidla pro užívání drogy

Stejně jako jakýkoli lék má i dětský Fenistil svá vlastní pravidla pro přijetí.

Je důležité dávat kapky před jídlem nebo přímo během jídla. Nejmenší můžete chovat léky v mléce nebo pití.

V žádném případě by kapky neměly být zahřívány - ztratí své vlastnosti. Před očkováním může být antihistaminikum podáno 3 dny před očkováním, po zákroku pokračuje podávání alespoň 3 dny.

Výpočet dávky

Výrobci vypočítali průměrné množství látky pro každý věk. Podejme ve formě tabulky, kolik kapek je povoleno dětem. Dále zvažte podrobnější výpočet dávky.

StáříJedna dávka, kapkyDenní počet kapek
1 - 12 měsíců3 - 10Až 30
1 rok - 3 roky10 - 15Maximálně 45
3 až 12 let15 - 20Ne více než 60%

Každá matka může samostatně vypočítat požadovaný počet kapiček pro své dítě. K tomu potřebujete znát hmotnost dítěte. Na jeden kilogram tělesné hmotnosti je nutné 0,1 mg léčiva. 20 kapek obsahuje 1 mg dimethindenu.

Vypočítáme denní dávku: 0,1 mg se vynásobí hmotností arašídů v kg (například: drobky jsou staré 2 měsíce, váží 7 kg, výpočet: 0,1 * 7 = 0,7, tj. 14 kapek). Jedna dávka se vypočítá takto: denní množství se vydělí třemi.

Trvání a frekvence podávání

Trvání průběhu užívání léku určuje pediatr. Pokud ani po 6 až 7 dnech po zahájení léčby příznaky nezmizí, naléhavě vyhledejte další radu.

Fenistil by měl být konzumován 3krát denně, bez ohledu na věk pacienta. Pokud není možné vyhovět tomuto způsobu podání, měla by být denní dávka rozdělena do dvou. Nestojí to za to zacházet s tímto lékem po velmi dlouhou dobu, stejně jako s podobnými léky.

PŘEČTĚTE SI také: kolik kapek „Fenistilu“ podejte před očkováním DTP?

Analogy ruské produkce

názevCeny v rublechO drogě
Diazolin90-110Levný analog fenistilového gelu. Dodáváno ve formě tablet. Má antialergický, antipruritický účinek. Je určen pro kopřivku, svědění kůže, ekzém, alergickou rinitidu a také pomáhá proti kousnutí komárů. Po perorálním podání se rychle vstřebává do střeva. Pro použití při selhání ledvin a srdce se doporučuje preventivní opatření. Kontraindikované vředy, exacerbace v žaludku; poruchy srdečního rytmu; během těhotenství, krmení
Zovirax190-360Antivirový krém pro vnější a místní použití. Složení léčiva zahrnuje acyklovir. Je indikován pro herpes a další virové kožní choroby. Může způsobit (krátkodobé) zarudnutí, svědění, loupání, pálení, příležitostně - alergickou dermatitidu
Difenhydramin25-35K dispozici ve formě injekčních ampulek. Oslabuje alergické reakce, má anestetické a antiemetické účinky. Účinek trvá několik minut a trvá až 12 hodin. Může vyvolat alergickou reakci Během používání se nedoporučuje chodit na slunci a pít alkohol. Během kojení a kojení používejte opatrně.
Loratadine14-90Nejlevnější analog Fenistil gelu. K dispozici ve formě tablet. Má antialergický, antipruritický a anti-exsudativní účinek. Účinné 1-1,5 hodiny po podání
Tsindol110-140Oxid zinečnatý K dispozici v pozastavení. Má sušící, dezinfekční účinek, díky čemuž odstraňuje místní záněty a podráždění kůže

Kontraindikace

Před použitím léku si pozorně přečtěte kontraindikace. U kapek, emulzí, gelů a tobolek je tento seznam jeden:

 • individuální přecitlivělost na složení léčiva;
 • věk dětí do 1 měsíce (zejména předčasně narozené děti);
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • prostatická hyperplázie;
 • používejte opatrně během těhotenství a kojení;
 • astma.

PŘEČTĚTE SI také: kapky "Vibrocil": návod k použití pro děti

Ukrajinské náhražky

 1. Ketocin Antialergická mast ukrajinské produkce. Odstraňuje svědění, má antihistaminikový, protizánětlivý, dezinfekční účinek. Doporučuje se pro dermatitidu, ekzém, popáleniny, kousnutí hmyzem. Kontraindikováno u dětí mladších než jeden rok, těhotných a kojících matek.
 2. Agistam (30-40 rublů). Formulář pro uvolnění - tablety. Má antipruritické a antihistaminické účinky. Pomáhá při alergické rinitidě, kopřivce, ekzému a používá se ke kousnutí komárů. Nemůžou je užívat těhotné, kojící matky, děti do dvou let.

Vedlejší efekty

Stejně jako všechny léky může mít i Fenistil řadu vedlejších účinků. Rozdělují se na reakce z různých tělních systémů a závisí na způsobu aplikace. Při ústním podání:

 1. respirační systém: pocit sucha v hrtanu, velmi zřídka - respirační selhání (až do úplného zastavení);
 2. trávení: různé gastrointestinální poruchy (kromě nevolnosti);
 3. někdy způsobuje ospalost (působení na centrální nervový systém), často - závratě, podrážděnost, mírné bolesti hlavy;
 4. svalové křeče;
 5. edém různé lokalizace.

Při vnějším použití se ve vzácných případech objevuje alergie ve formě svědění, drobných vyrážek. Suchost, zarudnutí v oblastech kůže, kde byl produkt aplikován.

Správný léčebný režim

Herpes je onemocnění, které zažívají ženy i muži v jakémkoli věku. K zhoršení nemoci může dojít v kterémkoli ročním období na pozadí oslabené imunity. Ohniska jsou pozorována hlavně v období podzim-zima. Charakteristickým rysem nemoci jsou vyrážky, které jsou lokalizovány hlavně na rtech, ale mohou také jít do nosu, tváří a sliznice úst..

Lék, který by zcela zbavil osobu viru herpes simplex, nebyl dosud vytvořen. Stávající léky pomáhají vyrovnat se s vyrážkou a urychlují proces hojení. Masť Fenistil Pencivir pro opar na rtech má tlumící účinek na DNA viru. Agent začne působit okamžitě po aplikaci na postižené oblasti, úplné zmizení příznaků nastane přibližně po 4 dnech. Před použitím masti byste si měli přečíst pokyny a kontraindikace.

Produkt by měl být aplikován externě na místo léze 2 až 4krát denně. Při silném svědění se doporučuje souběžné podávání tablet antihistaminového typu nebo tobolek. Tento přístup urychlí zotavení.

Příznaky předávkování

Při dlouhodobém používání nebo léčbě velmi velkými dávkami mohou děti vykazovat známky předávkování Fenistilem.

Pokud dítě má následující reakce, lze předpokládat, že se lék užívá v nadbytku:

 • nadměrné rozrušení;
 • klonické a tonické křeče;
 • bušení srdce;
 • dočasné rozšíření žáka;
 • horečnaté podmínky;
 • motorické poškození ve formě ataxie.

speciální instrukce

Použití antihistaminik u dětí mladších šesti let může způsobit zvýšenou podrážděnost. Další speciální pokyny z pokynů:

 1. Kapky by neměly být vystaveny vysoké teplotě, protože to snižuje jejich účinnost.
 2. Při předepisování kapek dětem se přidávají do láhve s ohřátou dětskou výživou nebo nezředěné, pokud je dítě krmeno lžící. Kapky mají příjemnou chuť..
 3. Lék nevylučuje svědění spojené s cholestázou..
 4. Užívání kapek nebo tablet může snížit koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí, takže během terapie je lepší zdržet se řízení motorových vozidel nebo používání nebezpečných mechanismů.
 5. Pokud se alergie projevuje vážným svěděním nebo rozsáhlým poškozením kůže, gel lze použít pouze se souhlasem lékaře.
 6. Při použití gelu nebo emulze je třeba se vyhnout přímému vystavení slunečnímu a ultrafialovému světlu..
 7. Pokud léčba selže, vyhledejte lékaře..
 8. Složení emulze a gelu nárokovalo propylenglykol, benzalkoniumchlorid, butylhydroxytoluen. Tyto látky mohou způsobit kontaktní dermatitidu, podráždění sliznic, očí a další alergické reakce..

Mnoho pediatrů dnes doporučuje používat Fenistil k přípravě dítěte k očkování. To snižuje nepříjemné reakce na očkování. Antihistaminikum pomáhá eliminovat silnou reakci těla na vakcínu, ale pro rodiče je lepší nepoužívat ji předem - to může vést k nesprávné interpretaci výsledků, latentní alergie v budoucnosti. Je optimální předepsat kapky po vakcinaci, pokud se objeví silné svědění a pálení - 4-5 kapek dvakrát denně.

Jak se vypořádat s svědivými vyrážkami

Alergické reakce, kousnutí hmyzem a další kožní poruchy jsou zastaveny nejjednoduššími prostředky. Není obtížné vybrat si lék, krém, mast, suspenzi, která v konkrétním případě pomůže. Lékárny mají širokou škálu různých léků..

Při výběru léku se zaměřte na výrobce a farmakokinetiku léku.

Je užitečné pečlivě zvážit složení a to, jak může ovlivnit hormonální pozadí. Některé zvláště silné léky poskytují zřejmý a rychlý účinek, ale jsou potenciálně nebezpečné, pokud se používají po dlouhou dobu. Na základě anamnézy, doprovodných nemocí pacienta a specifického stavu je nutné zvolit optimální lék.

Žádné alergie!

lékařské reference

Fenistil levné analogy

Fenistil gel - antihistaminikum (účinná látka - dimethiden) pro vnější použití proti svědění a alergiím.

Pomáhá při popáleninách, kopřivkách, ekzémech, kousnutí hmyzem. Snižuje svědění a podráždění alergiemi snížením propustnosti kapilár.

Dobře proniká pod kůži a začíná jednat rychle: od několika minut do 1-4 hodin.

Nedoporučuje se nanášet na velké plochy na kůži před vystavením slunci. Není vhodné pro kojence. Těhotenství a kojení se doporučuje používat opatrně.

Fenistil gel se vyrábí ve Švýcarsku a v Rusku to stojí asi 300-700 rublů za balení.

V Rusku a zemích SNS najdete náhradu za levný analog. Níže jsou uvedeny tabulky a seznamy možností nahrazení gelu Fenistil.

Blízké náhražky jsou všechny antihistaminika. Je třeba mít na paměti, že téměř všechny moderní dovážené analogy a synonyma a analogy od domácího výrobce způsobují ospalost a letargii..

Proto se takové léky nedoporučují užívat před řízením nebo zapojením do jiných činností vyžadujících koncentraci a vysokou rychlost reakce.

názevCeny v rublechO drogě
Diazolin90-110Levný analog fenistilového gelu. Dodáváno ve formě tablet. Má antialergický, antipruritický účinek.

Je určen pro kopřivku, svědění kůže, ekzém, alergickou rinitidu a také pomáhá proti kousnutí komárů. Po perorálním podání se rychle vstřebává do střev..

Při selhání ledvin a srdce se doporučuje používat opatrně..

Kontraindikované vředy, exacerbace v žaludku; poruchy srdečního rytmu; během těhotenství, krmení

Zovirax190-360Antivirový krém pro vnější a místní použití. Složení léčiva zahrnuje acyklovir. Je indikován pro herpes a další virové kožní choroby..

Může způsobit (krátkodobé) zarudnutí, svědění, loupání, pálení, příležitostně - alergickou dermatitidu

Difenhydramin25-35K dispozici ve formě injekčních ampulek.
Oslabuje alergické reakce, má anestetické a antiemetické účinky. Účinné za několik minut a platné až 12 hodin.

Může vyvolat alergickou reakci Během používání se nedoporučuje chodit na slunci a pít alkohol..

Během kojení a kojení používejte opatrně.

Loratadine14-90Nejlevnější analog Fenistil gelu. K dispozici ve formě tablet. Má antialergický, antipruritický a anti-exsudativní účinek. Účinné 1-1,5 hodiny po podání
Tsindol110-140Oxid zinečnatý K dispozici v pozastavení. Má sušící, dezinfekční účinek, díky čemuž odstraňuje místní záněty a podráždění kůže
  Ketocin Antialergická mast ukrajinské produkce. Odstraňuje svědění, má antihistaminikový, protizánětlivý, dezinfekční účinek.

Doporučuje se pro dermatitidu, ekzém, popáleniny, kousnutí hmyzem. Kontraindikováno u dětí mladších než jeden rok, těhotných a kojících matek. Agistam (30-40 rublů). Formulář pro uvolnění - tablety. Má antipruritické a antihistaminické účinky..

Pomáhá při alergické rinitidě, kopřivce, ekzému a používá se ke kousnutí komárů. Nemůžou je užívat těhotné, kojící matky, děti do dvou let.

názevCeny v rublechO drogě
Fenidenový gel7-16 (běloruské rubly)Antihistaminový gel pro vnější použití. Používá se pro svědění, popáleniny, podráždění z komárů, kousnutí kůže.

Vedlejší účinky - suchost a pálení kůže, alergie. Není předepsáno pro děti do 1 roku. Používejte opatrně u dětí do 2 let a u těhotných žen.

Chloropyramin80-110Antihistaminikum, předchází alergickým reakcím a usnadňuje je. K dispozici ve formě tablet.

S opatrností by měl být užíván vředy a staršími. Nepoužívejte lék s alkoholem.

  Tavegil, 130 - 400 rublů. Antialergický lék se silným antihistaminikem a antipruritickým účinkem.

K dispozici ve formě tablet. Je předepsán pro kožní onemocnění, kousnutí hmyzem. Začne to fungovat za 2-4 hodiny. Kontraindikováno u dětí mladších 6 let a těhotných. Zirtek, 170-420 rublů. Uvolňovací forma - kapky a tablety. Zabraňuje a zmírňuje alergie a svědění..

Začne působit 20-60 minut po podání. Nedoporučuje se pro těhotné, kojící matky, novorozence. Zodak, 90 - 300 rublů. Antihistaminikum ve formě tablet s antipruritickými a antialergickými účinky.

Absorbuje se za 20-60 minut a je platný 24 hodin. Kontraindikováno u dětí mladších 6 let, těhotných a kojících. Suprastin, 130–450 rublů. K dispozici v tabletách. Indikace - podráždění a kožní onemocnění, alergie, alergické reakce na kousnutí hmyzem.

Povoleno pro děti. Používejte opatrně u těhotných a kojících žen. Olej z čajovníku, 100 - 800 rublů. Vyrábí ji různí výrobci. Má dezinfekční a protizánětlivý účinek.

Nadměrné používání může způsobit popálení kůže a zarudnutí. Claritin, 220 - 500 rublů, v závislosti na počtu tablet v balení. K dispozici také ve formě sirupu..

Obsahuje loratadin. Účinnost nabývá půl hodiny po podání. Nezpůsobuje ospalost, neovlivňuje rychlost reakce - nejlepší volba pro řidiče.

Je zakázáno dětem do 2 let a kojícím matkám. Používejte opatrně u těhotných žen a pacientů s onemocněním jater..

Je tedy možné najít levnější levnější fenistil-gel, i když nemusí být ve formě gelu. Všechny uvedené náhrady se prodávají v lékárnách bez lékařského předpisu..

Před použitím jakýchkoli prostředků se však musíte seznámit s pokyny a pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

Fenistil gel se používá k léčbě alergických reakcí u dospělých a dětí. Tento lék je také indikován na ekzém, kopřivku, dermatózy, doprovázený svěděním..

Ale nejčastěji se gel používá k odstranění účinků kousnutí hmyzem a spálení sluncem. Díky své rychlé akci se stal populárním: během několika minut po aplikaci léku zmizí téměř všechny příznaky.

Neexistují žádné plnohodnotné náhražky tohoto léku. Můžete si vybrat levnější masti a tablety ruské nebo zahraniční produkce, které se vypořádají s jedním nebo dvěma příznaky..

V závislosti na příznacích může být fenistil gel nahrazen tabletami, například Loratadinem a Cetrinem.

Jsou považovány za nejúčinnější analogy fenistilu při alergických reakcích. Zahrnují látky, které zmírňují svědění, pálení, zarudnutí a otok 2-2,5 hodiny po požití.

Důležité!

Můžete také zkusit kapky Claritinu na alergie. Upozorňujeme, že tento lék je určen pro děti starší 12 let..

Analogs Fenistil gel na alergie

Také v lékárně vám můžeme nabídnout:

Fenistil gel pro děti se etabloval jako nejbezpečnější lék, který lze použít k léčbě i kojenců. Často je nahrazeno dětským mlékem ve formě mléka (pro děti od 2 let) s příjemnou vůní. Díky malé lahvi je hospodárné použití a snadné použití při chůzi.

Tsindol (pro děti od narození), bezbarvá kapalina ve skleněné láhvi, je levný analog, který lékárny vždy mají..

Obsahuje oxid zinečnatý, škrob, ethylalkohol..

Tento lék se používá k léčbě:

 • popáleniny;
 • kusy;
 • hmyzí štípnutí;
 • oblasti kůže postižené alergickými vyrážkami.

Jak se Tsindol aplikuje??

Fenistil gel by měl být aplikován na poškozenou pokožku dvakrát až čtyřikrát denně. Pokud je svědění velmi silné a zarudnutí a otok jsou závažné, doporučuje se léčbu tabletami Fenistil doplnit..

Jak používat analogy:

 • Mosquitall se aplikuje na postižené oblasti při výskytu svědění..
 • Smetanový krém je distribuován (ne třen!) S tenkou vrstvou na kůži ne více než 5krát denně, když se objeví svědění
 • Cetrin a loratadin pro dospělé - 10 mg. Pro děti - dvakrát denně, půl tablety. Pokud je pozorována zhoršená funkce ledvin, měla by být dávka snížena na 5 mg denně. Tyto léky mají výrazný sedativní účinek, takže po jejich použití se nedoporučuje řídit vozidlo.
 • Claritin je předepisován dospělým a dětem starším 12 let jednou denně po 20 kapek. Pro lepší stravitelnost je lze ředit vodou / teplým čajem / kompotem. Pokud je hmotnost dítěte menší než 30 kg, dávka by měla být snížena na 10 kapek.

Před použitím některého z těchto léků se poraďte s odborníkem..

Cena fenistilového gelu se pohybuje od 490 do 600 rublů, v závislosti na řetězci lékáren a na ruském městě.

Ceny analogů této drogy jsou mnohem nižší:

 • Mosquitall gel - v průměru 100 rublů;
 • Smetanový krém - od 108 do 140 rublů;
 • Loratadin (balení 30 tablet) - průměrně 60 rublů, v závislosti na výrobci;
 • Tsetrin (20 tablet) - od 150 do 200 rublů;
 • Claritin ve formě kapek - od 250 do 300 rublů;
 • Mléko pro kojence ve formě mléka - od 130 do 160 rublů;
 • Tsindol - asi 120 rublů.

Poznámka! Fenistil gel je vysoce účinný a rychle působící, takže je drahý. Jakákoli náhrada bude schopna eliminovat pouze jeden symptom nebo skupinu podobných symptomů. Pro správné rozhodnutí se poraďte s lékárníkem nebo lékařem.!

Analogy fenistilu Pirtsevir mohou být levné a dražší a mohou mít stejnou účinnou látku, tj. Dimetinden maleát. Podle standardu obsahuje 1 gram léčivého přípravku 1 miligram dimethindenu.

Léky potlačují vysokou permeabilitu kapilár, která je spojena s alergickou reakcí těla. Gel se nanáší na pokožku, aby se snížilo svědění a podráždění způsobené alergiemi. Působení léku začíná několik minut po aplikaci, takový rychlý účinek je spojen s gelovou bází Fenistilu a některými jeho analogy.

V každé lékárně můžete vždy najít analog fenistilu v kapkách nebo jako mast. Obvykle může lékař vysvětlit, jak vyměnit fenistil gel, pokud pacient není s cenou spokojen. Pokud to však z nějakého důvodu neučinil, pomůže tato informace vyřešit tento problém..

Všechna generika mají různé náklady, vše bude záviset na jejich kvalitě, účinnosti, součástkách a zemi výroby. Dále se zamyslíme nad tím, co mohou mít analogy fenistilu gelu a jak se liší?

Advantan označuje dermatologické přípravky se širokým spektrem účinku. Pokud je to přijato během léčby chronických kožních onemocnění, lékaři si všimli, že se stav pacienta významně zlepšil, a pokud byly pozorovány relapsy, jejich aktivita byla znatelně snížena.

Tento lék pomůže obnovit předchozí stav pokožky a obnovit její integritu. Bude však nejúčinnější při používání komplexní terapie. Používá se také pro následující nemoci:

 • popáleniny způsobené slunečním zářením;
 • různá lokalizace psoriázy;
 • dermatitida;
 • různé formy ekzému.

Cena léku je v rozmezí od 510 do 600 rublů.

Důležité! Lék předepisuje pouze zkušený dermatolog s odpovídající kvalifikací, který bere v úvahu všechny vlastnosti těla pacienta.

Akriderm

Akriderm je analog, kterým lze nahradit kapky Fenistilu. Jako aktivní složku obsahuje glukokortikosteroidní hormon betamethason. Používá se pro účinné protizánětlivé nebo antialergické účinky. Díky tomu s jistotou bojuje s následujícími chorobami:

 • kontaktní dermatitida jakékoli formy;
 • svědicí pokožka;
 • sluneční a seboroická dermatitida;
 • intertrigo;
 • ekzém;
 • toxická dermatitida;
 • fotodermatitida;
 • neurodermatitida;
 • atopická dermatitida;
 • pracovní dermatitida;
 • drogová dermatitida;
 • nealergická dermatitida;
 • psoriáza;
 • senilní svědění;
 • hmyzí štípnutí;
 • genitální svědění.

Akriderm GK je u žen během těhotenství a kojení přísně kontraindikován. Ale pokud jde o jiné odrůdy drogy, Akriderma SK a Gent, lze je užít, ale pouze v nejextrémnějším případě, kdy účinek překrývá možná rizika a další drogy jsou zcela neaktivní.

Jak tento léčivý přípravek ovlivňuje mateřské mléko, nebyl dosud plně prozkoumán, takže byste měli v době užívání léku dítě přestat krmit.

V závislosti na typu a zemi výroby léčiva se její cena může pohybovat od 120 do 630 rublů.

Triderm nelze koupit levněji než Fenistil. Může být vyroben jako mast nebo gel. Krém se liší tím, že se vstřebává rychleji. Ale kvůli této funkci bude muset být aplikována častěji..

Droga bude užitečná v těchto případech:

 • alergická a atopická dermatitida;
 • ekzém;
 • různé druhy lišejníků, pityriasis, chronické (jednoduché), vícebarevné;
 • kandidóza;
 • epidermofytóza nohou;
 • dermatofytóza.

Tento léčivý přípravek obsahuje tři hlavní složky, a to gentamicin, betamethason a klotrimazol. Gentamicin lze připsat antibiotikům. Je schopen snadno procházet buněčnou membránou a zastavit proteinový proces, to je nutné k zastavení vývoje škodlivých bakterií.

Betamethason je určen k boji s alergiemi, svěděním a záněty. A klotrimazol se ukázal jako antimykotikum. Bude účinný v boji proti houbám, jako jsou Candida, Trichophyton a Microsporum..

Triderm stojí do 690 rublů.

Poznámka! Produkt se nanáší na problémové oblasti kůže a zachycuje malou část zdravého povrchu kůže

Diazolin

Tento lék byl jedním z prvních v generaci antihistaminů, ale dodnes neztratil svůj význam. Antihistaminika jsou léky, které mohou potlačovat působení histaminu, látky charakterizované vysokou biologickou aktivitou..

Diazolin se týká levných analogů. Zároveň je však schopen aktivně bojovat s nemocemi, jako jsou:

 • senná rýma;
 • alergická rýma;
 • po kousnutí vos, včel, čmeláků a jiného podobného hmyzu;
 • vazomotorická rinitida;
 • Quinckeho edém;
 • kopřivka;
 • atopická a kontaktní dermatitida;
 • alergie na léky.

Poznámka! Pacientům je předepsán lék se zvláštní opatrností, pokud je jejich práce spojena se zvýšenou koncentrací pozornosti a pokud pacient trpí porušením centrálního nervového systému (centrální nervový systém)

Kdy nemůžete použít diazolin??

Tento levný analog fenistilového gelu je v případě výskytu takových chorob zakázán:

 • pylorická stenóza;
 • asteno-depresivní syndrom;
 • atony močového měchýře;
 • letargie střev;
 • porušení rytmu srdce;
 • kardiovaskulární choroby;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • hypertrofie prostaty;
 • epilepsie.

Při předepisování léku bude lékař věnovat pozornost přítomnosti ulcerativních procesů v žaludku a dvanáctníku, protože lék ovlivňuje sliznici těchto orgánů. Diazolin není přijatelný pro pacienty, kteří netolerují glukózu a laktózu..

Cena diazolinu se rovná 75 rublům.

Zyrtec je také antihistaminikem, ale již druhou generací. Její působení je zaměřeno na alergické reakce těla v době jejich exacerbace.

Lék stojí o něco víc než zbytek levných analogů Fenistilu. Pokud to vezmeme v úvahu ve formě tablet, bude sestávat z následujících složek:

 • mikrokrystalická celulóza;
 • stearát hořečnatý;
 • monohydrát laktózy;
 • koloidní oxid křemičitý;
 • Opadry Y-1-7000.

Kontraindikace

Tablety a kapky přípravku Zirtek se nepoužívají, pokud pacient trpí přecitlivělostí na složky léčiva, nesnášenlivostí laktózy a je také nepřijatelný během těhotenství a během kojení..

Kapky pro děti se nepoužívají, pokud dítě ještě nemá 6 měsíců.

Maximální cena za Zirtek je 420 rublů.

Důležité! Terapeutický účinek nastává již po 20 minutách po aplikaci léčiva a bude trvat 24 hodin. Pokud používáte lék po dlouhou dobu, nenastane závislost nebo oslabení jeho účinnosti.

Claritin

Claritin lze použít jako lék na alergie během záchvatů a jako profylaktický lék k prevenci recidivy chronických onemocnění. Působí na buněčné úrovni a ovlivňuje pouze molekulární struktury, které se účastní alergických procesů.

Droga se stane účinnou, když pacient projeví taková onemocnění jako:

 • alergická rýma, která je sezónně spojená;
 • Quinckeho edém;
 • kopřivka (chronická);
 • pseudoalergická reakce, která se projevuje po konzumaci potravin uvolňujících histamin, jmenovitě rajčata, káva, čokoládové výrobky nebo kakao;

Lékaři předepisují claritin těhotné ženě, pouze pokud neexistují žádné jiné možnosti léčby tohoto onemocnění a tento účinek pokryje všechny negativní důsledky. Při provádění pokusů na zvířatech nemohli odborníci detekovat žádné abnormality plodu. Ale tvrdit, že droga neubližuje, nejsou ve spěchu.

Pokud matka během kojení použije klarithin, pronikne do mléka, proto je přísně zakázáno v tomto období dítě přirozeně krmit..

V závislosti na počtu tablet může cena Claritinu dosáhnout až 550 rublů. Cena sirupu je 250 rublů.

Všechny uvažované léky jsou levnými analogy, cena za každou z nich je v rozmezí od 70 do 700 rublů. Správně vybraný lék může současně účinně vyřešit mnoho problémů se zdravím lidí nebo být použit jako preventivní lék, který pomůže předcházet některým vážným onemocněním.

Kapky nebo masti Fenistilu však mohou bez poškození nahradit pouze správně vybrané léky. Vezměte prosím na vědomí, že všechny analogy a Fenistil pro děti jsou předepisovány s maximální opatrností. Proto se nemedikujte sami a vždy vyhledejte radu lékaře.

Pro léčbu a prevenci nemocí spojů a páteře naši čtenáři používají metodu rychlého a nechirurgického ošetření doporučeného předními revmatology Ruska, kteří se rozhodli postavit se proti farmaceutickým nezákonným praktikám a předložili lék, který SKUTEČNĚ PÉČE! S touto technikou jsme se seznámili a rozhodli jsme se ji nabídnout.

Téměř každý člověk trpí alergiemi po celý život. Moderní výrobci léků nabízejí různé léky k léčbě tohoto onemocnění. Existuje mnoho forem uvolňování: suspenze, kapky, gely, masti, tablety, tobolky a injekce. V závislosti na stádiu onemocnění a vlastnostech lidského těla je vybrán určitý typ. Mnoho pacientů chce vědět, jak nahradit Fenistil (gel). Dnes vám budou představeny analogy, recenze spotřebitelů a obchodní názvy léků.

Před výběrem nejlepšího analogu Fenistilu se musíte o tomto nástroji dozvědět něco. Léky se týkají antihistaminik, které lze použít i pro děti. Je k dispozici v několika formách. Léčivou látkou léčiv je dimethinden maleát. V lékárně bez lékařského předpisu si můžete zakoupit následující léky:

 1. Kapky obsahující 1 mg hlavní složky v každém mililitru (400 rublů).
 2. Gel pro vnější použití, 1 mg účinné látky (700 rub.).
 3. Emulze ve stejné koncentraci jako gel (450 rublů).
 4. 4 mg tablety (náklady nelze uvést z důvodu nedostatečné přípravy ve skladech).

Všechny typy léků jsou předepsány pro léčbu různých alergických reakcí. Gel se používá pro úly, dermatózy, svědění kůže. Emulze se používá pro kousnutí hmyzem a místní alergické reakce. Prášky a kapky jsou navrženy tak, aby eliminovaly alergie způsobené drogami, jídlem, kvetoucími rostlinami a dalšími faktory. Je kontraindikováno používat léky s přecitlivělostí na jejich aktivní složku, stejně jako v první třetině těhotenství a během kojení. Neměli byste se uchýlit k pomoci antihistaminika při bronchiálním astmatu. Nepoužívejte lék pro kojence mladší jednoho měsíce a nedávejte tablety dětem mladším 12 let.

Způsob použití léku je určen formou jeho uvolnění.

 1. Kapky se užívají perorálně 30 kapek třikrát denně. Děti dostávají léky tak, aby na každý kilogram tělesné hmotnosti byly 2 kapky (část by měla být rozdělena do tří dávek).
 2. Doporučuje se aplikovat na kůži instrukce "Fenistil-gel". Analogy této formy mohou být vybrány stejným způsobem použití. Požadovaný lék zpracovává potřebné oblasti až čtyřikrát denně. Emulze se používá podobně..
 3. Tablety se užívají jednou denně (dávka 4 mg).

Trvání užívání antihistaminik je stanoveno podle stavu pacienta. Pokud lék pro interní použití nebo Fenistil-gel pro vás není vhodný, je přijatelná náhrada za analog. Je pouze důležité zvolit správnou alternativu.

Nemůžete hned říci, která volba bude správná. V případě nesnášenlivosti jednotlivých složek je nutné nahradit „Fenistila“. V tomto případě jsou taková činidla vybírána, která zahrnují jiné látky. Měli by mít podobný účinek na tělo. V některých případech mají pacienti sklon najít analog Fenistilu (gel) levný. Dělají to, aby zachránili. Nahraďte antihistaminickou léčbu následujícími léky:

Podívejme se podrobněji na to, jak jsou léky klasifikovány a co to je, nejlepší analog Fenistilu.

Nejlepší analog Fenistilu je některý z léků první generace. Tyto prostředky jsou okamžité. Jsou účinné při závažných alergických reakcích. Po aplikaci je účinek pozorován několik minut. Obchodní názvy těchto léků jsou: difenhydramin, suprastin, tavegil, diazolin atd..

Návod k použití varuje, že tyto prostředky můžete brát pouze podle pokynů lékaře. Je přísně zakázáno kombinovat je s alkoholem, řídit vozidlo nebo vykonávat odpovědnou práci. Všechny tyto drogy - například recenze spotřebitelů - způsobují ospalost. Důležitým plusem jsou nízké náklady.

Pokud Vám Fenistil-gel nevyhovuje, můžete si vybrat levná analoga ve formě tablet nebo kapek. Kromě nízkých nákladů na některé antihistamininy druhé generace je jejich plus absence sedativního účinku. Návod k použití vám umožní užívat léky po dlouhou dobu bez nepříjemných následků a závislosti. Takové léky lze kombinovat s řízením a prováděním důležité práce. Obchodní názvy léčivých přípravků: „Cetrin“ (150 rublů), „Loratadin“ (50 rublů), „Zodak“ (300 rublů) atd. Hodnocení zákazníků tvrdí, že takové léky je velmi vhodné užívat. Musíte pít lék pouze jednou denně. Opakovaný příjem se provádí každý druhý den..

Můžeme s jistotou říci, že nejlepší náhražku Fenistilu lze vybrat mezi léky třetí generace, které mají antihistaminický účinek. Tyto léky neobsahují nepříjemné nežádoucí účinky. Jsou vyrobeny z komponent druhé generace, ale mají propracovanější strukturu. V lékárně si můžete koupit „Telfast“, „Suprastinex“, „Xizal“, „Erius“. Recenze uvádějí, že léky jsou opravdu účinné, ale nejsou levné. Z tohoto důvodu ne každý spotřebitel ochotně a ochotně nahradí nárokovaný lék takovým.

Můžete si vybrat efektivní analog fenistilové masti - kortikosteroidní gel. Takové léky pomáhají velmi rychle. Z určitého hlediska je lze nazvat nejlepšími náhradníky. Ale každý lék má své nevýhody. Kortikosteroidní masti a gely jsou hormonální. Při správném použití se instrukce říká, že to nebude mít na vaše tělo špatný účinek. Drogy nezasahují do práce vlastního hormonálního původu. U malých dětí však mohou způsobovat problémy v nadledvinách. Tyto léky můžete na kůži aplikovat po určitou dobu (obvykle ne déle než týden). Anotace jim zakazuje mazat obličej nebo genitálie. Kromě toho nelze použít kortikosteroidní masti, pokud jsou vyrážky a zarudnutí infekční povahy. Obchodní názvy populárních alternativ:

 • Sinaflanová mast.
 • Advantan.
 • "Elokom" a tak dále.

Náklady na léky se velmi liší. Takže například sinaflanová mast vás nestojí víc než 30 rublů a krém Advantan stojí asi 700 rublů.

Nejlepší a nejúčinnější analog fenistilu (gelu) z kousnutí a alergických reakcí je vždy vybrán s ohledem na individuální vlastnosti pacienta. Abyste se mohli správně rozhodnout, musíte se poradit s lékařem. Pouze v tomto případě si můžete být jisti, že lék bude účinný..

 • Pokud potřebujete lék na kožní alergie nebo na svědění dítěte, neměli byste se uchýlit k těžkému dělostřelectvu ve formě kortikosteroidů. Začněte s bezpečnými léky. Upřednostňujte krém "La Cree", mast "Gistan", "Nezulin" nebo známý "Bepanten". Tyto nástroje můžete používat od narození. Je důležité postupovat podle pokynů.
 • Pokud je alergie komplikována bakteriální infekcí, nemusí se dříve zmíněné léky vyrovnat. Pomohou vám takové prostředky jako Levomekol, Gentamicin, Levosin atd. Je důležité vědět, co způsobuje kožní infekci: houba, virus nebo bakterie.
 • V případě závažnější alergie než jen vyrážky byste měli nahradit „Fenistil“ ve formě gelu tabletami nebo kapkami pro vnitřní použití. Tyto léky nepůsobí lokálně. Mají vliv na celý organismus jako celek, což je důležité. Pokud vedete aktivní životní styl a nemůžete se vzdát svých obvyklých aktivit, dávejte přednost lékům druhé nebo třetí generace. Je-li nutná okamžitá akce, vyberte první generaci antihistaminik.

Hodnocení léků, pokud budou vybrány správně, budou vždy kladné. Léky budou účinné, v krátkém čase vás ochrání před alergiemi. Negativní názory se utvářejí u pacientů, kteří dávají přednost samoléčbě a volí nesprávný lék.

Vyrážka a zarudnutí kůže jsou nejčastějšími příznaky alergické reakce, ale nevyžadují vždy použití fenistilového gelu nebo analogů ve stejné formě. Často se musíte uchýlit k internímu použití léčiv. Ať už si vyberete jakýkoli nástroj, vždy si přečtěte pokyny. Za ošetřování vašeho dítěte buďte zvlášť zodpovědní. Pokud se během několika dní necítíte lépe a alergie naberá na síle, měli byste určitě navštívit lékaře. Hodně štěstí!

Články O Neplodnosti