Hlavní Analýzy

Poporodní strie jsou nejlepšími způsoby, jak se zbavit strie.

Poporodní strie jsou pro většinu mladých matek důvodem k obavám. Objevují se na břiše, hrudi, boky a hýždě. Podívejme se na tento jev podrobněji, upozorníme na příčiny formace, zjistíme, jak odstranit strie po porodu, pojmenovat způsoby, jak se této kosmetické vady zbavit.

Mohou se po porodu objevit strie??

Strie se po těhotenství neobjeví u všech nově razených matek. Jejich vzhled však zaznamenává asi 50% žen. Ve své struktuře jsou podobné jizvám, mohou být bílé, načervenalé barvy a častěji jsou lokalizovány v břiše a hrudi. Přímo se tyto orgány během těhotenství dítěte významně zvětšují. V medicíně se jim říká striae. Stretch značky na hrudi po porodu se vyskytují v souvislosti s nástupem laktace, zvýšení velikosti žlázy.

Proč se strie objevují po porodu?

Strie na těle po porodu - důsledky změn ve velikosti jednotlivých orgánů. V oblasti ztenčení pokožky, v hloubkách tkání, vznikají vnitřní slzy. Přímo jsou tyto oblasti postupem času nahrazeny pojivovou tkání. V důsledku toho se na povrchu kůže vytvoří defekt. Ve svém složení se strie po porodu neliší od jizev. Kromě zvýšení zátěže na kůži během těhotenství existují predispoziční faktory, které zvyšují pravděpodobnost strií. Mezi nimi:

 • nedostatečný příjem vitamínů;
 • dědičný faktor - v syntéze nestabilního kolagenu se podílejí histokompatibilní antigeny;
 • nedostatek selenu a mědi, které se podílejí na syntéze kolagenu.

Do strie projít po porodu?

Po porodu zmizí strie, pokud je mírné a mělké, úzké poškození kůže. Většina mladých matek vyžaduje speciální terapii, užívání léků a postupů. Pouze tímto způsobem je možné po porodu odstranit strie a obnovit kůži její předchozí vzhled. Jednotlivé striehy zmizí samy od sebe a toto se zřídka stává..

Co dělat se strie po porodu?

Otázka, jak odstranit zvuky strie z rtů téměř každé druhé matky. Zároveň nemohou lékaři poskytnout univerzální radu, protože každá situace je individuální. Při výběru metodiky a metody léčby, která odstraňuje strie na nohách po porodu, bere odborník v úvahu stupeň porušení, závažnost kosmetických defektů - počet strie, jejich umístění, hloubku, velikost. Až po analýze je navržena účinná metoda eliminace. Mezi běžné:

 • lokální terapie - masti, oleje, krémy pro ošetření pleti;
 • ošetření hardwaru - vstřikování, použití laseru;
 • používání lidových prostředků.

Je možné se po porodu zbavit strií??

Na základě odpovědi na tento druh otázek lékaři upozorňují ženy na čas zahájení terapie. Pokud mluvíme o tom, zda jsou strie odstraněny po porodu, když je léčba zahájena po 1-2 měsících, pak je pravděpodobnost jejich vymizení při použití pouze krémů, olejů malá. V takových případech jsou vyžadovány hardwarové metody, které po porodu odstraní strie na bocích. Stojí za zmínku, že takové lékařské postupy umožňují dosáhnout vynikajícího kosmetického účinku. Posílit to pomáhá lidovým prostředkům.

Krém na strie po porodu

Jedním z dostupných a účinných způsobů, jak se zbavit strie, je krém na strie po těhotenství. Lékaři doporučují použití jako preventivní opatření při přenášení dítěte. Při výběru takového nástroje se musíte řídit následujícími pravidly:

 • složení by mělo obsahovat výhradně přírodní složky, které zvyšují elasticitu kůže - elastin a kolagen;
 • lék by neměl mít vedlejší účinky;
 • výrobce musí být dobře známou ochrannou známkou, ověřenou a schválenou dermatology.

Mezi existující drogy této skupiny lze uvést:

 1. Krém Mama Comfort - určený pro těhotné a kojící ženy. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, reguluje rovnováhu vody a tuku. Extrakt z kaštanu koňského povzbuzuje krevní oběh, olejový extrakt - nasycuje mastnými kyselinami, zvyšuje pružnost pokožky.
 2. 9 měsíců - komplexní kosmetický přípravek, který obsahuje složky proti strii. Pomáhá předcházet a snižovat stávající strie.
 3. Mustella Má dvojitý efekt - opravuje stávající strie, zabraňuje vzniku nových.
 4. Péče o krém. Složení léčiva obsahuje aloe vera, panthenol, allantoin, extrakt z měsíčku. Tyto komponenty dokonale hydratují pokožku a stimulují její zotavení na hluboké úrovni..

Stretch Marker Oil

Ženy po narození dítěte se často zajímají o to, jak po porodu zesvětlit strie a snížit tak jejich viditelnost. Vynikajícím nástrojem pro tyto účely je přírodní olej. Hydratuje pokožku, díky čemuž je pružnější a snižuje strie. Z přírodních olejů vhodných k odstranění strií stojí za zmínku:

 1. Olivový olej - vynikající nástroj jako složka potravin, lze použít k prevenci strie, jejich eliminaci. Kyselina olejová je vynikajícím nástrojem v boji proti strie. Vyživuje hlubší vrstvy, brání vzniku nových defektů na kůži, snižuje strie na břiše po porodu.
 2. Olej z rakytníku řešetlákové - kyseliny linolenové a lenoleové této přírodní složky, dokonale zvyšují pružnost pokožky, její pružnost. Ve složení jsou také karoteny, bioaktivní látky, které zlepšují procesy opravy kůže.
 3. Mandlový olej. Kompozice obsahuje vitaminy jako A, E, B, které příznivě ovlivňují regeneraci epidermálních buněk. Obsažené stopové prvky stimulují syntézu kolagenu a obnovují rovnováhu vody a lipidů.

Kromě přírodních olejů může maminka po těhotenství používat speciální přípravky, které odstraní striím na břiše. Mezi oblíbené nástroje:

 1. Weleda. V tónu podporuje svalovou strukturu kůže, vyživuje ji a zlepšuje roztažitelnost horních vrstev. Základem oleje jsou rostlinné tuky pšeničných klíčků, s přídavkem extraktu z květů arniky, mandle. Tyto složky zlepšují metabolismus v tkáních, což vám umožní zbavit se kosmetických defektů..
 2. Olej Johnsons Baby - často používaný matkami při porodu dítěte, může být použit v období po porodu. Zlepšením mikrocirkulačních procesů se aktualizuje struktura kožních buněk. Olej lze kombinovat s přírodními ingrediencemi pro zlepšení účinku..

Lidové léky na strie po porodu

Tento typ terapie aktivně používají matky. Přímý lidový lék na strie po porodu pomáhá snížit velikost a počet strie, vyloučit vzhled nových. Mezi účinné recepty je třeba zdůraznit následující.

Přírodní olej pro strie

 • olivový olej - 100 ml;
 • jojobový olej - 1 lžíce. lžíce;
 • růžový olej - 15 kapek.
 1. Smíchejte ingredience.
 2. Naneste na oblast poškození pokožky 3-5 krát denně, dokud nedosáhnete účinku.

Efektivní Stretch Mark Cream

 • kokosový olej - 50 ml;
 • olivový olej - 50 ml;
 • kakaové máslo - 50 ml;
 • Vitamin E - 10 ml.
 1. Míchejte ingredience do hladka..
 2. Výsledný krém se nanáší na strie, až 5krát denně.

Mezoterapie pro strie

Korekce strie po porodu je možná pomocí mezoterapie. Takové ošetření zahrnuje zavedení injekcí subkutánně. Jejich složení je vybíráno individuálně, podle závažnosti porušení, hloubky strie, jejich lokalizace. Postup, který odstraní strie po porodu, je prováděn zkušenými odborníky pomocí stříkací pistole. Tento nástroj může řídit hloubku jehly a dávkování léku.

Složení vstupních fondů se může lišit. Pro takové subkutánní injekce se často používají:

 • kolagen;
 • vitaminy E, A;
 • enzymy;
 • rostlinné komponenty;
 • aminokyseliny;
 • rostlinné výtažky.

Laserové resurfacing

Když mluvíme o tom, jak se zbavit strie po porodu navždy, doktoři mezi efektivní metody rozlišují léčbu strie laserem. Tato manipulace umožňuje odstranit strie, jak je to jen možné. Po zákroku jsou prakticky neviditelné, nepřináší ženě estetické nepohodlí. K léčbě strie se používají 3 typy laserového resurfacingu:

 1. Frakční - používá se k odstranění strií na jakékoli části těla (hrudník, břicho, paže, nohy). Používá se tenká tryska, takže k nárazu dochází bodově.
 2. Tonální (laser na bázi oxidu uhličitého). Používá se s hlubokými strie. Stejná technika pomáhá zbavit se pooperačních jizev..
 3. Laserové zvedání. Pomáhá obnovit špičkovou vrstvu epidermis a dává buňkám dřívější elasticitu. Používá se k odstranění strie na kyčlích, hýždích.

Jak odstranit strie po porodu doma

Ženy mají často problém se strií po porodu. Zjistíme, co je příčinou vzhledu a jak odstranit striae po porodu na břiše a hrudi. Otevřeme otázku, zda je možné se jich úplně zbavit..

Strie (strie) jsou atrofované oblasti kůže, v buňkách, z nichž není produkován kolagen. Objevují se díky ostré změně tělesné hmotnosti, roztažení kůže. Již během těhotenství se na břiše, boku a hrudi objevují červené a někdy fialové šipky. Jejich barva je dána skutečností, že kůže v místech prasknutí se stává tenčí, kapiláry a krevní cévy se dostávají velmi blízko k povrchu. Po nějaké době se strie zblednou a zblednou. A dokonce i po opalování zůstanou bílé, protože v těchto oblastech není pigment.

Chcete-li se zbavit strie vyžaduje hodně síly a trpělivosti. Ale v boji o krásu je žena schopna toho hodně. Moderní medicína a kosmetologie nabízí velké množství metod k obnovení krásy pokožky.

Pacienti si stěžují, že svědění a svědění strie po porodu. To proto, že na postižených oblastech kůže je proces obnovy pojivové tkáně, syntéza bílkovin. Jednoduše řečeno, proces hojení. Naneste na pokožku výživný krém nebo olej, abyste uvolnili nepohodlí..

Příčiny strií po porodu

Roztažení na břiše po porodu se objevuje v důsledku prodlouženého natahování kůže. A také hormonální nerovnováha se často stává spouštěčem ve vzhledu strie. Změny v oblasti pohlavních hormonů, konkrétně pokles produkce estrogenu, znamenají snížení množství kolagenu a elastinu. Pružnost a elasticita kůže přímo závisí na těchto hormonech. Proto se během těhotenství, kdy se mění hormonální pozadí, nejčastěji objevují strie.

Velký význam má dědičný faktor. Pokud má vaše matka a babička přirozeně elastickou a elastickou pokožku, budete se pravděpodobně pravděpodobně moci po porodu vyhnout striím. Všimli jsme si, že napodobenci jižanů se s takovým problémem setkávají méně často než dívky s bílou pletí. Faktem je, že slonovinová kůže je tenčí než tmavá kůže. A tenká kůže se táhne snadněji a rychleji..

Jak zabránit striae

Prevence problému je snazší než bojovat se strie. Tento lékařský princip vždy funguje. Je důležité zajistit řádnou péči o pleť. A lidé, kteří jsou v zóně zvláštního rizika: těhotné ženy, dospívající, lidé náchylní k nadváze a náhlé změny hmotnosti by tomu měli věnovat zvláštní pozornost.

Aby se zabránilo roztahování kůže, odborníci doporučují:

 • Denní kontrastní sprcha. A třením problémových oblastí žínkou nebo masážním kartáčem. Měli byste začít teplou vodou a končit chladem. Tento postup zlepšuje krevní oběh..
 • Použijte zvlhčovač po potahu, který obsahuje retinol (vitamín A) a alfa hydroxykyseliny.
 • Nalévání studené vody. Nezapomeňte postupné temperování postupně..
 • Pravidelná masáž problémových oblastí kakaovým máslem nebo vitamínem E.
 • Jíst potraviny bohaté na vitamíny A, C, E (mořské plody, ořechy, zelenina, byliny a ovoce).
 • Zvýšení příjmu potravin bohatých na omega-3 a omega-6 polynenasycené mastné kyseliny (ryby, všechny druhy rostlinných olejů).
 • Převaha rostlinných potravin ve stravě, která nebyla uvařena.

Strie na hrudi

Kůže v výstřihu je tenčí než v jiných částech těla. Proto je obtížné se vyhnout výskytu strií na hrudi po porodu. V období kojení prsa kojící ženy často a dramaticky roste a klesá. Horké záblesky natahují tenkou pokožku, což vede ke strie.

Zvažte, jak odstranit strie na hrudi, k obecným doporučením pro péči o tělo, dodáváme pouze to, že těhotná a kojící žena si musí zvolit pohodlné spodní prádlo pro krmení. Podprsenka, která podpoří prsa a sníží riziko strie.

Je užitečné otřít pokožku krku kouskem ledu. Připravte heřmánkový vývar a zmrazte v ledové nádobě. Tření provádí rychlý pohyb ruky tak, aby nezachytilo chladnou hruď. Tímto postupem bude pokožka pružná. V oblasti hrudníku používejte extrémně opatrně krém a olej ze strie. Protože existuje riziko, že se lék dostane do úst dítěte.

Medicína a kosmetologie proti strie

Moderní kosmetologie zná odpověď na otázku, jak se zbavit strie po porodu. Salon procedury dávají vysoké šance na úspěšný výsledek tohoto problému..

Zvažte nejoblíbenější z nich:

 • Zábaly (jíl, řasy, bláto). Obaly z mořských řas jsou zvláště účinné. Například řasa obsahuje kyselinu alginovou, díky níž je pokožka pružná a hladká. Zábaly Spirulina dávají velmi dobré výsledky při pravidelném používání.
 • Vakuová masáž. Provádí se pomocí speciálních plechovek, které lze zakoupit v lékárně. Tato masáž odstraňuje poporodní strie na břiše, hýždě a bokech..
 • Mezoterapie Subkutánní injekce se speciálními léky přispívají k produkci vlastního kolagenu.
 • Ozonová terapie Mikroinjekce ozonu mají příznivý účinek na regeneraci kožních buněk.
 • Laserové resurfacing. Horní vrstvy dermis jsou odstraněny vrstvu po vrstvě. Po porodu můžete strie odstranit laserem na klinice plastické chirurgie nebo v salonu krásy..
 • Mikrodermabraze. Ve skutečnosti jde o mechanický peeling obličeje pomocí nejmenších částic brusného materiálu.
 • Bioreparace. Subkutánní podávání přípravků kyseliny hyaluronové, vitamínů a aminokyselin. Zahájí aktivní regeneraci buněk. Bioreparační postup je efektivní metoda, jak se zbavit postpartum strie..
 • Postup darsonvalizace. Darsonval je speciální zařízení pro fyzioterapeutické procedury založené na vlivu nízkých proudů vysoké frekvence. Zjemňuje a omlazuje pokožku. Zařízení má velmi malou velikost a lze jej používat doma.
 • Contractubex pro strie. Regenerační mast. Často se předepisuje pro hojení ran, jizev a jizev..
 • Mesoscooter. Zařízení je váleček s jehlovým systémem. Před zahájením postupu se na kůži aplikuje živný roztok nebo sérum s kyselinou hyaluronovou. Během postupu válcování válce přes kůži se vytvářejí mikrokanály. Přes kterou výživná maska ​​proniká do hlubších vrstev dermis. Lze jej použít doma. Při pravidelném používání je zařízení dobré pro ošetření strie po porodu..

Mikrodermabraze a laserová korekce strií po porodu jsou velmi radikální metody, které zvládnou nejstarší stričky. Mějte však na paměti, že tyto postupy zjemňují pokožku, a tím ji činí citlivou a zranitelnou..

Recepty pro efektivní domácí krémy a masky pro strie

Zbavte se strie na břiše doma a pomůže vám nejen kosmetické procedury, ale i recepty tradiční medicíny.

Základní oleje se používají k přípravě výživných masek. Například lněný, sezamový, hroznový olej, olivový. Olej z rakytníku, ačkoliv je užitečný, není vhodný pro ošetření strie, protože velmi zasychá pokožku. Přidáním několika kapek éterického oleje získáme zdravý koktejl pro pokožku.

Osvědčené lidové léky na strie po porodu

 • 1 polévková lžíce. litry hroznového oleje, 5 kapek rozmarýnového esenciálního oleje, 5 kapek olejového roztoku vitamínu E. Smíchejte ingredience a aplikujte na problémové oblasti pokožky masážními pohyby. Masáže provádějte denně po dobu 10-15 minut.
 • 100 ml šťávy z aloe, 100 ml olivového nebo jiného základového oleje, 10 kapek vitamínu E, 10 kapek vitaminu A. Smíchejte ingredience a naneste na pokožku 2krát denně. Nevyžaduje oplachování. Skladujte směs v chladničce v těsně uzavřeném balení po dobu 2 týdnů. Aloe pokožku dobře hydratuje, vyživuje ji olivový olej a vitamíny.
 • 1 polévková lžíce. l základní olej (olivový, hroznový olej, broskev), 5 kapek citronového esenciálního oleje, 5 kapek růžového oleje. Výsledná směs pro masáž problémových oblastí po sprchování denně. Citronový olej vyhlazuje pokožku, dělá ji pružnou. Růžový olej je dobrý zvlhčovač.

„Po drhnutí těla se doporučuje vyrábět olejové masky. Keratinizovaná vrstva buněk je odstraněna a póry lépe absorbují živiny. Můžete si udělat vynikající drhnutí těla. “

Masť na základě mumie

Mumie založené krémy jsou velmi populární v boji proti striae. Mumiye je pryskyřice shromážděná na Vysočině. Má řadu užitečných látek. Od pradávna se v lidové medicíně používá Mumiye ze strie. Má regenerační, vyhlazující a proti stárnutí. K dispozici ve formě tablet nebo suchého prášku pro rekonstituci. Prodává se v lékárně..

 • 2 tablety mumie rozpuštěné v lžičce teplé vody. Smíchejte v samostatné nádobě se svým oblíbeným tělovým krémem. Pro chuť můžete přidat několik kapek citronového esenciálního oleje. Naneste na problémové oblasti kůže denně. Masť může být uložena v lednici po dobu 6 měsíců..

Před použitím terapeutických mastí a krémů otestujte alergickou reakci. Chcete-li to provést, naneste malé množství masti na ohyb lokte a pozorujte po celý den. Pokud nedochází k alergické reakci, můžete nástroj bezpečně použít.

Kávový tělový peeling

 1. 2-3 lžíce. Mletá káva
 2. 1 polévková lžíce. l základní olej (olivový, sezamový, lněný)
 3. 1 lžička cukru nebo kandovaného medu
 4. 5 kapek éterického oleje (rozmarýn, jasmín, mandarinka)
 5. Trochu sprchového gelu

Při sprchování aplikujte na tělo drhnutí. Jemně masírujte tělo několik minut.

Výrobky na bázi kyseliny hyaluronové pomohou odstranit střih na břiše po porodu. Žádné krémy nejsou schopny proniknout do hlubších vrstev pokožky, ale hyaluron vytváří tenký film na povrchu pokožky a pomáhá udržet ji zvlhčenou. Hydratovaná kůže je zdravá kůže..

Podívejte se na video, ve kterém kosmetička dává doporučení, jak odstranit strie pomocí lidových prostředků.

Na závěr

Po porodu přejdou strie. Odpověď je jednoznačná: ano. Pozitivní účinek však přináší pouze integrovaný přístup k léčbě. Čím snazší bude zbavit se strie, tím dříve s nimi žena začne bojovat.

Je nezbytné organizovat pravidelnou a řádnou péči o tělo, do boje proti striae začlenit recepty tradiční medicíny. V pokročilých případech byste se měli obrátit na kosmetology, kteří znají odpověď na otázku: jak odstranit poporodní strie. Nezapomeňte, že hlavní roli hrají živiny, které dostáváme s jídlem. Vitamíny z přírodních produktů se lépe vstřebávají a mají příznivý účinek na naši pokožku. Zdraví a krása pokožky pochází z nutrie.

Buďte vytrvalí a trpěliví ve svém pronásledování a výsledek bude.

Jak se vám podařilo snížit strie nebo se jich zbavit? Zvládli jste to s pomocí tradiční medicíny nebo jste se museli obrátit na profesionály? Podělte se o své recepty s našimi čtenáři v komentářích.

Jak odstranit strie po porodu na břiše pomocí krémů a procedur

Co jsou strie (striae)

Po porodu se chci rychle dostat zpět do formy. Hubnutí dietou, která je nutná pro kojení, noci bez spánku a problémy pro mladou matku, není obtížné. Když ale kilogramy zmizí, problémy s kůží často přetrvávají.

Je možné dítě porodit a porodit a zároveň se mu na břiše a boky nedostanou strie? Je možné po porodu odstranit strie bez chirurgického zákroku? Pracují krémy, tělové zábaly a domácí opravné prostředky, nebo je to podvod pro důvěryhodné ženy? Téměř každý má strie bez nadsázky, ale málokdo ví, jak se s tímto problémem vypořádat..

Úrazy po porodu, jako na fotografii, se objevují díky rychlému nárůstu tělesné hmotnosti: pokožka nemá čas růst, protahuje se a vytváří síť slz. Pak jsou naplněny pojivovou tkání, jako v případě jizev dochází k jizvení. Povrch těla v tomto místě zůstává mírně nerovnoměrný a liší se barvou. Rizikové oblasti - břicho, boky, hýždě a hrudník.

V současné době, kdy mnoho zemí uzavřelo své hranice na dobu neurčitou kvůli pandemii koronavirů SARS-CoV-2, je cestování v tomto roce hodně neúspěšné. Například Španělsko nepřijme zahraniční turisty až do roku 2021. Itálie oznámila stejná opatření..

Existuje však dobrá cesta ze situace - online prohlídky měst po celém světě. Nejedná se o videa, ale o živé exkurze vedené profesionálními místními průvodci. Pokud v zemi neexistují žádná omezení pohybu, vysílají přímo z města, například z centra Prahy. Nebo z domova ve formátu webináře, pokud je chůze legálně omezena. Vy a vaše rodina můžete sedět na gauči a dívat se, pít čaj nebo víno a dokonce dělat domácí práce.

Zde můžete navštívit slavnou Sagrada Familia v Barceloně online - slavný a velmi neobvyklý chrám, Bibli v kameni a smysl života slavného španělského architekta Antonia Gaudího. "Konec světa přijde, až bude postaven," říkají.

A toto je zajímavé a poučné turné o 10 mýtech o Anglii a Britech. Navštivte starou galerii Uffizi ve Florencii. Historik umění v jednoduchém jazyce vypráví o tvorbě, významu a symbolech velkých obrazů Botticelliho, Leonarda Da Vinciho, Raphaela, Titiana a Caravaggia..

Navštivte krásnou Prahu, projděte se průvodcem po nábřeží Vltavy, prohlédněte si slavný Karlův most a naučte se mnoho tajemství Prahy. Vydejte se nyní do ulic Evropy!

Prohlídky jsou k dispozici v Rusku. Velmi zajímavé v Petrohradě, Moskvě, Bajkalu, Tule. Celý seznam živých online prohlídek s průvodcem naleznete zde..

Příčiny výskytu

Po narození se objevily strie. Jaký je důvod? Existují tři přirozené příčiny a žádná z nich nenaznačuje, že se žena vypustila, nebo se nějakým způsobem provinila výskyt slz na kůži.

To je normální, jedna z mnoha změn způsobených těhotenstvím a porodem..

 1. Během těhotenství se mění hormonální pozadí těla, zejména se zvyšuje sekrece kortizolu. Pod vlivem tohoto hormonu dochází zejména ke změkčení pojivových tkání stydkých kostí, což umožňuje narození dítěte. Druhou stranou mince je, že zvyšující se hladiny kortizolu, jakož i estrogenu a progesteronu, vedou ke snížení produkce kolagenu a elastinu. Hormony tak negativně ovlivňují pružnost a sílu pokožky, což usnadňuje výskyt strií.
 2. V určitém stádiu těhotenství začíná žaludek rychle růst a kůže prostě nemá čas na tak rychlé generování nových buněk. Horní vrstvy epidermis jsou nataženy co nejvíce, a když dosáhnou přirozeného limitu, jsou roztrhané. Úrazy na hrudi po porodu i na břiše ukazují, že se tyto části těla rychle mění, rostou.
 3. Třetí důvod také nelze vyloučit, stejně jako první dva - je to dědičná predispozice. Pokud matka a babičky těhotné ženy měly strie, pravděpodobně ji budou mít. To není důvod k rozrušení a vzdání se: věděli jsme o vyhlídkách díky zkušenostem předchozích generací, měli byste předem přijmout opatření a zabránit strie co nejdříve.

Jak odstranit strie

Projdou strie po porodu? Samy Striae v průběhu let nezmizí a nesnižují se. Nechirurgická léčba v jednom nebo druhém rozsahu snižuje vnější projevy tohoto defektu a při dlouhodobé terapii může situaci výrazně zlepšit. Ale úplně odstranit strie je možné pouze chirurgicky. Pokud jde o preventivní opatření, jsou mnohem účinnější než léčba a mají pozitivní vliv na tón pleti.

Pokud se strie již objevily, boj proti nim bude nejúčinnější v rané fázi, kdy jsou přestávky stále čerstvé, fialové nebo vínové. Jakmile strie zbarví, mohou být odstraněny bez stopy pouze laserem.

Mohu se po porodu zbavit strií? Určitě ano. Musíte však být trpěliví: pouze operace poskytuje okamžité výsledky. A výrobci, kteří píšou o kosmetice, že budou mít hmatatelný efekt po 1-2 měsících bezostyšně klamavých kupujících.

Udělej si sám

Prostředky pro kontrolu a prevenci v případě strie jsou stejné. Následující informace budou proto užitečné pro ženy v časném těhotenství, jejichž tělo se právě začalo měnit, a pro ženy, které nedávno porodily a objevily na kůži neestetické známky..

Čím dříve jsou přijata opatření, tím lze dosáhnout výraznějších výsledků, ale i v tomto případě je pozdě lepší než nikdy. Mnoho matek má zájem o to, jaké antikoncepční přípravky Lactinet nebo Charozetta jsou pro kojení lepší? Takové prostředky pro nechtěné těhotenství mohou vážně ovlivnit hormonální pozadí. Odpovědi na takové otázky jsme rozrušili v článku na odkazu.

Spodní prádlo pro prevenci strií kůže

Přibližně od třetího měsíce se těhotenství zvnějšku stává stále znatelnější: v první řadě roste žaludek, spolu s boky kolem a zvětší se prsa. V tuto chvíli je vhodné začít nosit speciální spodní prádlo.

Ženy v pozici si často stěžují na nepohodlí spojené s nošením podprsenky, protože hrudník se nejen zvyšuje, ale také se stává citlivější. Rozhodně však potřebuje podporu a fixaci, aby se zabránilo strie, nebo alespoň minimalizovala.

Dobrou pomocí při prevenci strií je obvaz pro těhotné ženy - podporuje žaludek a snižuje zátěž na kůži. Je také užitečné poprvé po porodu, kdy je tělo stresováno a výskyt strie je s největší pravděpodobností.

Sport

Po porodu je nutná mírná fyzická aktivita, dohodnutá s lékařem. Zejména lehká gymnastika pomáhá udržovat pokožku v dobrém stavu a zlepšuje krevní oběh, což jsou nezbytné podmínky, aby se zabránilo strie. Pomalu se můžete vrátit ke sportu do 2-3 měsíců po porodu.

Masáž

Denní masáž pomáhá v boji proti strie: obnovuje pružnost pokožky a urychluje regeneraci aktivací krevního oběhu. K zákroku můžete použít krém pro strie po porodu nebo olivový olej.

Zvláštní pozornost by měla být věnována oblastem, kde jsou již strie - žaludek, hrubost, boky. Masážní technika je jednoduchá: střídá intenzivní hladké pohyby a slabé brnění. Všechny pohyby by měly být prováděny směrem k srdci..

Jako lehká masáž působí tření tvrdým froté ručníkem. Osvědčené speciální kartáče, palčáky a všechny druhy masérů.

Studená a horká sprcha

Kontrastní sprcha je pro pokožku mimořádně prospěšná, posiluje stěny krevních cév a bojuje nejen s napínáním, ale také s křečovými žilami, které mnoho mladých matek trpí.

Během těhotenství může být užíván pouze se svolením lékaře za předpokladu, že pro plod neexistuje žádné riziko. Po narození jsou vodní procedury zcela bezpečné..

Algoritmus střídání je následující: nejprve teplá voda (pohodlná, ne horká), poté velmi horká na krátkou dobu, poté studená. Opakujte několikrát.

Vždy byste měli začít s horkou vodou a ukončit postup studenou vodou. Délka pobytu pod proudem horké vody by měla být 2-3krát delší než pod chladem.

Strava a vitamíny

Proteinová strava je užitečná pro obnovení elasticity kůže, produkci kolagenu a elastinu. Je vhodné naplnit dietu ovocem a zeleninou, zatímco kojení by mělo být prováděno opatrně, ale neměli byste zanedbávat rostlinné potraviny. Je možné jíst potraviny, jako jsou banány pro HS, pít kávu nebo alkohol, můžete z článků na odkazech.

Je důležité pít co nejvíce vody, ale v rozumných mezích, protože přebytek může přetrvávat ve tkáních a vyvolat otok. Doporučujeme vám, abyste se seznámili s informacemi o výhodách a škodách rybízu v laktaci, je možné z něj připravovat kompoty a ovocné nápoje, stejně jako pít mléko během kojení..

Mezi vitamínovými komplexy by měly být upřednostněny ty, které obsahují vitamín E - je třeba jako žádný jiný v boji proti strie. Téměř jakýkoli lék na strie po porodu, ať už se jedná o přípravek pro vnitřní nebo vnější použití, nezbytně obsahuje vitamin E.

Lidové léky

Je důležité pochopit, že strie se objevují téměř u každého - je to normální. Nepanikařte. Přijměte své tělo tak, jak je. To neznamená, že se nemusíte zabývat tímto problémem, ale buďte připraveni, že stopy strie zůstanou.

Vždy doporučuji těhotným ženám, aby nezanedbávaly olivový olej: takový cenově dostupný a jednoduchý lék nedává horší výsledky než krémy dostupné na otevřeném trhu..

V době, kdy kosmetické společnosti soupeří o nabídku produktů, které slibují ty nejúžasnější výsledky, je mnoho žen skeptických k lidovým prostředkům.

V prevenci a odstraňování strií mohou být domácí prostředky velmi užitečné: jsou relativně rozpočtové, zatímco krémy a tělové zábaly od známých značek budou stát značné částky. Základem všech kosmetických přípravků proti strii je stejný - oleje s vysokým obsahem vitamínu E.

Je obtížné odstranit strie po porodu doma, je lepší se pokusit zabránit jejich vzhledu, a proto jsou vhodné lidové recepty na bázi kosmetických olejů..

Krémy a pleťové vody domácí

Vlastně připravené formulace těží z přirozenosti a čerstvosti ingrediencí. Uchovávejte je v lednici. Zde jsou některé populární recepty..

 • Smíchejte půl sklenice olivového oleje a šťávy z aloe (listy můžete v mlýnu brousit, nejprve trny ořízněte). Přidejte 10 kapek vitamínu E a 5 kapek vitamínu A (prodává se v lékárně). Používá se pro každodenní masáže. Znatelné výsledky lze očekávat přibližně za 3 měsíce.
 • Smíchejte půl sklenice kakaového másla se 2 lžičkami strouhaného včelího vosku a přidejte 10 kapek tekutého vitamínu E. Pouze vlastnosti lotionu zlepší 2 lžíce oleje meruňkového jádra nebo pšeničných klíčků. Směs se zahřívá, dokud se vosk nerozpustí. Rub jednou denně.

Zábaly

Velmi efektivní a zdravé ošetření pleti s éterickými oleji a kosmetickým jílem. Oni nejen bojovat proti strie, ale také spálit podkožní tuk a zvýšit tón pleti..

Jíl musí být zředěn v teplé vodě, dokud není získána krémová hmota, obohatit složení několika kapkami vašeho oblíbeného éterického oleje. Nanášejte na problémové oblasti a zabalte do lepicí fólie. Udržujte asi 1 hodinu, opláchněte teplou vodou, pak můžete oloupat. Neopakujte více než 2krát týdně.

K balení je vhodný také čistý olej, jako je ricinový olej. Postup je jednoduchý: aplikujte na strie, omotejte fólií, položte topnou podložku na vrchol, přidržte půl hodiny.

Slupky

Domácí slupky se připravují z nejjednodušších produktů: med (výborný léčivý účinek, pokud na pokožce nejsou rány a rány), cukr, hrubá sůl, mletá káva, ovesná kaše. K těmto abrazivním částicím se přidá trochu rostlinného oleje. Třete, až kůže zčervená. Maximální účinek peelingu lze dosáhnout po sprchování, když je pokožka napařena. Opakujte 2-3krát týdně.

Přírodní oleje proti striím

Olej ze strnu po porodu lze použít jako nezávislý nástroj - stačí ho po sprše otřít masážními pohyby. Olivový, ricinový, mandlový olej dává dobré výsledky, pro větší účinek je můžete obohatit o další vitamín E zakoupený v lékárně.

Bambucké máslo obsahuje mnoho vitamínů ve formě, která usnadňuje vstřebávání pokožkou. Olej z pšeničných klíčků urychluje regeneraci buněk.

Kosmetické nástroje

Krém nebo mast pro strie po porodu nutně obsahují silný hydratační komplex, stimulují obnovu pleti, tvorbu kolagenu, obsahují retinoidy, výtažky z výživných olejů a vitamín E.

Kosmetické ošetření

Strie značky pro všechny se projevují svým způsobem: dědičnost, životní styl a nuance těhotenství zde hrají roli. Neexistují žádné univerzální recepty: kakaové máslo nebo pšeničné klíčky někomu pomohou.

Ti, kteří nemají tak štěstí s pružností pokožky, budou zachráněni mezoterapií nebo chemickým peelingem. Po konzultaci a zkoumání můžete konkrétně říci, kolik sezení bude potřebovat a co přesně je lepší v tomto případě vyzkoušet. Ale vždy existuje cesta ven, hlavní touha!

Pro ty, kteří nejsou připraveni čekat, existují způsoby, jak se zbavit strie po porodu rychleji as viditelnějším výsledkem. Toto jsou salonní procedury.

Chemický peeling

Loupání ovocnými kyselinami je velmi účinný postup. Jeho účelem je odstranit vrchní vrstvu kůže s vadami, aby se umožnilo rychle regenerující tkáně vyplnit toto místo novými čistými a celými složkami bez poškození..

Mezoterapie

Mezoterapie zahrnuje vstřikování aktivních živin, jako je kolagen, enzymy a aminokyseliny, do spodní vrstvy epidermis, aby se stimuloval růst nových buněk. Metoda je velmi účinná, ale u čerstvých vínových strií vykazuje nejlepší výsledky - budou moci téměř úplně dorůst. Efekt se projeví postupně, v průměru se znatelné změny objeví po 10 sezeních.

Ozonová terapie

Připomíná mezoterapii v tom smyslu, že zahrnuje i injekce. Pouze v tomto případě je ozon vstřikován pod kůži - což přirozeně stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu v kožních buňkách..

Mikrodermabraze

Postup je broušení horní vrstvy kůže. Pomáhá odstraňovat poškozenou pokožku a vytváří prostor pro růst obnovené pokožky..

Laserová korekce

Laserové odstranění strií po porodu je jediný způsob, jak se jich rychle a beze stop zbavit. Laserové resurfacing strie vám umožní výrazně snížit i ty, kterým se podařilo v několika sezeních bělení strie, rychleji čistí čerstvé. Podstata postupu spočívá v tom, že paprsek odpařuje horní vrstvu kůže spolu se strie. Místo poškozených oblastí roste nová zdravá a hladká pokožka..

K laserové korekci lze přistupovat pouze několik měsíců po dodání. Po zákroku trvá hojení asi 2 týdny..

Z recenzí matek

Olga, 26 let, Petrohrad

Můj manžel mi hodně pomohl. Obvykle se zasmál, když jsem chodil po domě v masce, naolejoval jsem vlasy a tak dále..

Ale na začátku těhotenství, když jsem mu popsal všechny vyhlídky na strie, uvědomil jsem si, jak je to pro mě vážné. Můj manžel mi dokonce pomohl udělat masáž s olivovým olejem, v kombinaci příjemné s užitečným.

Ksenia, 31 let, Moskva

Měl jsem silné strie - zdálo se, že moje kůže doslova praskla. Byl jsem na to připraven: po těhotenství moje matka nechala bílé pruhy v dolním břiše.

Celých 9 měsíců jsem si promnul oleje, krémy a masti. Myslím, že také trochu pomohli. Ale rok po porodu jsem se rozhodl provést laserové resurfacing. Tento postup přinesl ohromující výsledek! Jen magie. Ale musel jsem utratit spoustu peněz, ale zase mohu chodit v samostatných plavkách.

Závěr

Mohu se po porodu zbavit strií? - Nejobtížnější věcí v této záležitosti je trvání procesu hojení. Strie jsou značně hlubokým poškozením epidermis, proto je nelze odstranit za měsíc.

Prevence zahrnuje stejná opatření jako léčba, ale samozřejmě je účinnější, protože léčit slzy kůže je mnohem obtížnější než zabránit jejich vzhledu..

Existuje mnoho populárních receptů, všechny jsou založeny na výživných olejích, které nasycují pokožku vitaminem nezbytným pro regeneraci. Kromě strií, ošetření oleji, zábalů těla a peelingů zlepšují celkový stav pokožky, zvyšují tón, dodávají pružnost a vyhlazení..

Kosmetické akce nabízené kosmetickými salony mají hlubší účinek a je velmi pravděpodobné, že střihy odstraní beze stopy. Tyto prostředky však můžete použít až po uplynutí dodací lhůty.

V ideálním případě je nejlepší kombinovat domácí a salonové procedury pro komplexní řešení problému. Odstranění strie bude vyžadovat spoustu času, měli byste se na to připravit: buďte trpěliví a nezoufejte, pokud některá z metod nepřinese hmatatelné výsledky.

Co dělat s strie na břiše po porodu: jak je odstranit doma pomocí krémů a improvizovaných produktů

Strie, neboli tzv. Strie, jsou atrofické jizvy, kterých se nelze snadno zbavit. Během těhotenství je problém nejdůležitější. Tělo ženy se neustále mění a kůže není ponechána bez pozornosti. Kůže nemá čas se přizpůsobit podmínkám a objevují se strie. Proto se každá matka chce po porodu zbavit strií na břiše.

Jak odstranit strie

Než se naučíte, jak po porodu odstranit strie na břiše, musíte podrobně porozumět povaze jejich původu. Strie je mikrotrhnutím kůže, ke kterému dochází v důsledku ztráty přirozené pevnosti a pružnosti pokožky. Každý rok se tloušťka kůže zmenšuje a při častých změnách hmotnosti se může zlomit. Právě tyto procesy se vyskytují během vývoje plodu v děloze.

Jaké jsou strie během těhotenství

Kůže během těhotenství zažívá velké dávky, které se zvyšují každý den po celých 9 měsíců. Vnitřní vrstvy epidermis jsou roztrhané a to se odráží ve vnějších vrstvách. Jizvy se objevují v místech mezer, liší se od sebe hloubkou, velikostí a tvarem.

Striae na těhotné břicho

Strie po narození se objevují z následujících důvodů:

 • v důsledku hormonálních změn v těle se produkuje méně kolagenu, který udržuje elastický stav kůže;
 • při rychlém přírůstku hmotnosti nemá kůže čas na přizpůsobení, kvůli tomu se vlákna rozbijí;
 • geneticky zděděná vlastnost, která se projevuje s nepřiměřeným vzhledem strie;
 • snížená fyzická aktivita;
 • kouření výrazně zhoršuje stav pokožky a dehydratuje ji;
 • zhoršený metabolismus;
 • slabé břišní svaly.

Pokud má žena po těhotenství znatelné všechny předpoklady pro výskyt strií, je téměř 100% pravděpodobné, že se s tímto problémem setká..

Prochází kolem sebe

Zpočátku získají tmavě fialové, fialové, růžové nebo fialové odstíny a po nějaké době zbarví a zanechají jizvy..

Pokud máte hodně strie, zkuste se slunit na slunci, protože jsou nejvíce vidět na tmavé kůži. To je způsobeno nepřítomností melaninu v místech ruptury pojivové tkáně..

Pokud máte dítě a bojíte se strie, zkuste jíst správně, namažte pokožku speciálními krémy a noste spodní prádlo správné velikosti. Tyto tipy jsou užitečné zejména po druhém trimestru, kdy žaludek začíná růst rychleji..

Pokud chcete vědět, zda strie na břiše přecházejí po porodu sami, můžeme dát zápornou odpověď.

Je možné se doma zbavit strie?

Po porodu má žena pro sebe méně času. Pokud dříve bylo možné jít do posilovny za účelem udržení dobré fyzické kondice, nyní příležitost zmizela. Zjistíme, zda je možné zbavit se strie po porodu doma..

Jak se zbavit strie po porodu doma:

 1. Každý den masírujte pšenicí, olivovým, broskvovým nebo mandlovým olejem. Pokuste se jemně třít olej, aniž byste napínali pokožku.
 2. Používejte speciální peelingy. Můžete si je koupit v obchodech nebo si je sami vyrobit. Pokuste se aplikovat před odchodem do sprchy asi za 10 minut.
 3. Krémy pro strie. Nakupují se ve specializovaných prodejnách, protože obsahují komponenty, které nelze najít pro vlastní vaření. Snadno se vtírají do problémových oblastí a poté cítíte lehké brnění - to je známka kvalitního produktu.
 4. Mumie. Několik tablet se zředí v dětském krému, aby se dosáhlo homogenní konzistence. Aplikujte na postižené oblasti. Postupem času se malé strie značí a velké se stávají méně znatelnými. Doporučuje se aplikovat kurz denně po dobu 3-4 měsíců.

Tekutý extrakt z Mumiyo

Které krémy jsou lepší

Jedním z léků na strie na břiše po porodu jsou speciální krémy. Musí splňovat následující požadavky:

 • obsahuje složky, které zlepšují přirozenou elasticitu, včetně kolagenu a elastinu;
 • kompozice by neměla obsahovat složky, které mají negativní vliv na stav kůže a těla;
 • je lepší koupit krémy od známých výrobců, což poskytne důvěru v účinnost produktu.

Je také důležité, aby krém proti striím po porodu obsahoval kromě kolagenu také živiny, například vitaminy B, vitamíny A a E, nenasycené mastné kyseliny, antioxidanty, které chrání před nepříznivými účinky na životní prostředí, olivový olej.

Uvádíme nejslavnější krémy pro strie, abychom pochopili, které je lepší zvolit po porodu:

 1. Mama Comfort. Krém je určen pro citlivou pokožku v období po porodu. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, nenasycené mastné kyseliny a komplex REGU-STRETCH, který stimuluje schopnost pokožky natahovat se.
 2. Pregnacare Krém je určen k prevenci a likvidaci nedávno objevených strií. Složení zahrnuje aloe vera, vitamín E, měsíčkový extrakt a citronový olej. Absolutně přírodní ingredience nepoškozují pokožku.
 3. Vichy. Zvyšuje pružnost pokožky a snižuje riziko strie. Zahrnuje termální vodu od výrobce, glycerin a bazový olej.

Masti od strie na břiše po porodu se používají do šesti měsíců od narození dítěte. Mělké a malé strie se rychle vymizí, zatímco hluboké a velké strie se v průběhu času stanou méně znatelnými, takže malé značky zůstanou.

Jak odstranit poporodní strie na břiše pomocí mastí:

 1. Zinková mast. Pomáhá produkci kolagenu v těle. Aplikuje se jednou denně. Je nutné vzít malé množství masti a jemně votřít do problémové oblasti.
 2. Heparinová mast. Pomáhá obnovit krevní oběh v poškozených cévách. Vhodné pro mladé matky a aplikováno dvakrát denně.
 3. Retinová mast. Podporuje regeneraci pokožky. Používá se co nejdéle - šest měsíců. Masť ze strnu po porodu se vtírá do postižené oblasti, dokud se v místě použití nezačnete cítit teplo.

Je efektivní používat Contractubex

Kontaraktubeks je kombinovaný lék zaměřený na léčbu různých typů jizev. Navrženo pro externí použití. Produkt změkčuje a viditelně vyhlazuje povrch poškozené pokožky. Ze svých nesporných výhod lze rozlišit nízké náklady a téměř úplnou absenci kontraindikací.

Contractubex od strie po porodu se používá jako prostředek k urychlení hojení poškozené kůže. Doporučuje se aplikovat průběh až 3-4 měsíce. Přípravek se nanáší jemně tenkou vrstvou pouze na místo vytvořené jizvy.

Kontraindikace pro použití:

 • alergie na cibulový extrakt;
 • nezpracovávejte staré strie.

Oleje

S pomocí oliv, rakytníku a mandlového oleje se zbavíte strie doma. Vyrábějí loupací produkty, které nasycují pokožku velkým množstvím živin.

Jak se zbavit strií na břiše po porodu pomocí olejů:

 1. K některému z těchto olejů se přidá půl lžičky kávy a lžíce medu. Produkt se vtírá do pokožky do zčervenání po dobu 10 minut, poté se zcela omyje.
 2. Půl sklenice másla se smíchá s 1 sklenicí soli a cukru. Výsledná hmota je vtírána do pokožky před tím, než je 7 minut do sprchy. Poté se omyje vodou a setře se dětským krémem, takže nedochází k podráždění.

Abyste dosáhli co nejlepšího účinku, musíte je pravidelně používat

Jak odstranit poporodní břicho

Poporodní břicho se odstraní úpravou výživy a mírným cvičením. To bude mít příznivý vliv na velikost strie. Proto by měly být vyloučeny následující produkty:

 • mastný a smažený;
 • chléb;
 • čokoláda;
 • cukrovinky;
 • slaná a kořenitá jídla.

Měl by být spotřebován více:

 • voda;
 • zelenina, včetně brokolice a květáku.

Jezte alespoň 5krát denně.

Z hlediska fyzické aktivity stojí za to postupně zvyšovat zátěž. Začněte procházkou ulicí, spalují nadváhu a posilují svaly. Pokud neexistují žádné vážné problémy s hmotností, ale jsou oslabeny jen svaly, pak bude docela snadné obnovit tvar.

Diastáza

Diastáza je patologie břišních svalů, která je charakterističtější pro ženy, které nedávno porodily. Léčí se většinou bez chirurgického zákroku pouze konzervativními metodami. Je pozorováno u 40% žen v období po porodu.

Nejúčinnějším způsobem boje proti diastáze je cvičení. Zde je několik:

 • kočičí pozice;
 • gluteal most;
 • zvedání těla ležícího na zádech;
 • pomalé nohy nahoru.

Provádějte je denně ve 3 sadách, každá s opakováním 10-15.

Jak odstranit strie po porodu: 13 profesionálních + 7 domácích metod

V tomto článku podrobně prozkoumáme, jak odstranit strie po porodu a zda je to vůbec možné. Budeme analyzovat, jaké metody má moderní kosmetologie a jaké postupy lze provádět doma. A také, co může pomoci plastické chirurgii v nejtěžších situacích.

Co jsou strie??

Strie (striae od lat. Striae - proužky) jsou poškození kůže ve formě vlnitých proužků různých šířek a délek, které se vyskytují během jejího natahování. Mám barvu od bílé do červeno-fialové.

K pochopení procesu tvorby strie lze kůži porovnat s elastickou páskou, na kterou je papír nalepen. Pokud je pásek natažen příliš tvrdě, papír se roztrhne. Takové zlomy se nakonec uzdraví a získají nejprve karmínový odstín kvůli velkému počtu krevních cév. Později se úplně uzdraví a získají perlový stín.

Strie, stejně jako jiné jizvy, nemají vlasové folikuly, mazové a potní žlázy. Mají menší elasticitu než okolní oblasti. Buňky, ze kterých strie nejsou schopny syntetizovat melanin, tak se stanou více znatelnými na opálené kůži.

Příčiny a místa výskytu strie během těhotenství

Důvodem výskytu strií během těhotenství je změna hormonálního pozadí se současným prudkým nárůstem tělesné hmotnosti. Estrogen a kortikosteroidy mají silný vliv na elasticitu pokožky nastávající matky, jejíž rovnováha se během těhotenství výrazně mění..

Spolu s růstem dítěte se mění tělo matky: váha roste, objemy rostou. Kůže, která ztratila pružnost, je napnutá a poškozená (roztrhaná).

Nejčastěji se strie u žen během těhotenství objevují na břiše, boky, hýždě a hrudi (mléčné žlázy).

Je možné strie po těhotenství úplně odstranit?

Je téměř nemožné zcela odstranit strie pomocí kosmetických a domácích procedur. Jejich viditelnost můžete pouze výrazně snížit. A musíte si uvědomit, že čerstvé strie jsou upraveny co nejvíce. Pokud porod proběhl před více než rokem, bude pro ně obtížnější se jich zbavit..

Jedním z nejúčinnějších postupů v kosmetologii je použití laserů. Mezi ně patří: laserové resurfacing, laserový peeling a frakční fototermolýza.

Jediným způsobem, který pomáhá zcela odstranit strie, je plastická chirurgie. Například abdominoplastika (břišní břicho). Je však možné, že je nadbytek kůže a je drahý.

Všechny tyto metody budeme podrobněji analyzovat níže..

Odstranění strie pomocí hardwarové kosmetologie

Moderní hardware kosmetologie má bohatou sadu technik, které jsou velmi účinné proti striae, zejména ty, které se objevily nedávno. Všechny hardwarové postupy lze provádět po laktaci a stabilizaci hmotnosti..

Laserové resurfacing

Postup je poměrně radikální, je předepsán pro staré nebo velké strie. Při úplném leštění jsou horní vrstvy kožních buněk úplně zničeny, následně jsou nahrazeny novými buňkami, jako by byly jizvy vypuzeny. Během tohoto postupu laserový paprsek vytváří mikrotermální zóny, které jsou aktivačními centry pro syntézu kolagenu a elastinu. V důsledku toho se pokožka zřetelně uzdraví a napne..

Po laserovém resurfacingu vyžadují ošetřené oblasti pečlivou údržbu. Obnova trvá několik měsíců. Během tohoto období je nebezpečné být na slunci, takže postup se neprovádí v létě a na jaře.

Cena: 40-300 rub./cm 2.

Pokud je to možné: po ukončení laktace a stabilizace hmotnosti.

Laserový peeling

Jemná hardwarová metoda. Na základě použití laserového paprsku pronikajícího přímo do mezery. Laser zahřívá postiženou oblast a změkčuje ji. Syntéza kolagenů je aktivována v buňkách dermis. Povrch pokožky je vyrovnaný, svěží a malé pruhy téměř úplně zmizí, starší a hlubší se stávají méně znatelnými.

Laserový peeling poškozuje pokožku, vyžaduje regenerační péči. 2-3 měsíce po zákroku je na slunci zakázáno.

Cena: 40-300 rub./cm 2

Pokud je to možné: po ukončení laktace a stabilizace hmotnosti.

Vakuová masáž

Přístrojová vakuová masáž bezbolestně „láme“ podkožní tuk. Účinek je kombinován se zvýšeným průtokem krve a lymfy v kůži a svalech, což urychluje obnovu kožních prasklin. Nejúčinnější v kombinaci s jinými postupy.

Zařízení pro provádění vakuové masáže střídavě pumpuje a pumpuje vzduch ze speciálních přísavek. Masáž lze provádět dvěma způsoby:

 1. Stabilní cesta. Přísavka se aplikuje na konkrétní oblast po dobu 2-3 minut, poté se přesune do jiné.
 2. Labilní způsob. Přísavka se pohybuje hladce po celé oblasti strie..

Cena: 800 - 1700 rublů / procedura

Pokud je to možné: po ukončení laktace a stabilizace hmotnosti.

Frakční fototermolýza

Frakční fototermolýza nebo Fraxel je jednou z nejúčinnějších metod léčby zralých strií. Zařízení, kterým se postup provádí, rozděluje celkový laserový tok na mnoho malých paprsků. Tyto paprsky propichují kůži a vytvářejí v ní mikrokanály. Současně buňky kolem těchto „propíchnutí“ zůstávají neporušené a začnou je aktivně pěstovat. K regeneraci dochází syntézou velkého množství kolagenu a elastinu.

Před fotothermolýzou se na kůži nanese anestetický gel. Čas závisí na oblasti zpracování. Kosmetička stráví 40–50 minut na boky. Bolest je mírná. Nakonec se aplikuje uklidňující krém, který bude třeba používat doma. Po zákroku potřebuje pokožka ochranu před UV zářením.

Cena: 500 rub./cm 2

Pokud je to možné: po ukončení laktace a stabilizace hmotnosti.

Miostimulace

Metoda je založena na účinku mikroproudů na svaly. Výsledkem je zlepšení oběhu krve a lymfy, zrychlení metabolismu, pokožka obnovuje pružnost. Doporučený průběh postupů.

Podstata metody: elektrody jsou aplikovány na kůži, což dává impulz nervovým zakončení. Signál z neuronů jde do svalů a začínají aktivně pracovat - stahovat. V oblasti několika tréninkových procedur pro svaly vrací tón a pružnost, metabolismus je aktivován. Takové změny jsou zvláště výhodné pro strie..

Cena: 2000-2500 rub / procedura.

Pokud je to možné: po ukončení laktace a stabilizace hmotnosti.

Použití injekčních postupů

Účelem injekcí je zlepšit strukturu a barvu kůže, rekonstruovat kolagenová vlákna a vyvolat syntézu elastinu. K dosažení účinku se obvykle provádí několik postupů, jejichž počet určuje lékař v závislosti na stavu strie.

Mezoterapie

Mikroinjekce umožňují vstřikování různých aktivních přípravků do mělké vrstvy kůže, aby stimulovaly regenerační procesy, výživu a hydrataci. Procedura je účinná nejen proti striím, ale také v boji proti nadváze a celulitidě. Výsledek závisí na vybraném mesococktail..

Mezoterapie se provádí pomocí stříkačky s tenkou jehlou nebo meso-injekčního zařízení s velkým počtem tenkých krátkých jehel. Před zahájením injekcí se na kůži nanese anestetický gel, aby se minimalizovalo nepohodlí. Rehabilitace po proceduře není nutná, stačí se zdržet návštěvy bazénu, sauny, solária a pití alkoholu po dobu 7-14 dní.

Cena: 3000-8000 rub. / 1 ​​zóna.

Kdy to mohu udělat: dokážu to po laktaci

Karboxyterapie

Karboxyterapie je injekce lékařského oxidu uhličitého.

Oxid uhličitý, vstupující do dermis, má následující účinky:

 • stimuluje krevní oběh;
 • urychluje přechod kyslíku z krve na dermis;
 • lokálně rozšiřuje krevní cévy, do buněk vstupuje více živin a kyslíku;
 • metabolismus se zrychluje;
 • začíná aktivní syntéza vlastního kolagenu.

Cena: od 2 500 rublů / 1 procedura

Pokud je to možné: po porodu a na konci laktace.

Bioreparace

Jedná se o postup, který vám umožní omladit pokožku zavedením modernizované kyseliny hyaluronové s vitamíny a aminokyselinami. Po injekci tyto látky začnou aktivně fungovat, zrychlují syntézu kolagenu, zvyšují tonus pleti, zvyšují pružnost a zdraví. Bioreparace se provádí v průběhu 3 - 5 procedur, mezi nimiž by měly uplynout nejméně 3 týdny.

 1. Anestetika aplikovaná na kůži.
 2. Lék se injikuje tenkou jehlou každé 2 cm.
 3. Ošetřená oblast je namočena speciálním gelem.

Do 7-14 dnů po zákroku se nedoporučuje opalovat, chodit do lázeňského domu a do sauny. Fyzická aktivita, konzumace alkoholu jsou také kontraindikovány. Malé modřiny, otoky, otoky - vedlejší účinek injekcí zmizí po 1-3 dnech.

Cena: 9000-11000 rub / procedura.

Pokud je to možné: po porodu a na konci laktace.

Kolagenová injekce

Takové injekce doplňují kolagen v kůži a zároveň zvyšují jeho vlastní syntézu.

Léčivo, které se podává, je gel. Jeho hlavní složkou je kolagen. Při vstřikování do pokožky stimuluje destrukci starých kolagenových vláken a syntézu nových. Imunitní systém nereaguje na léčivo jako cizí předmět, takže vedlejší účinky postupu jsou velmi vzácné.

K významnému snížení počtu a hloubky strie je zapotřebí 4-7 procedur. Injekce se provádějí lokální anestézií pomocí speciálního gelu..

Cena: 8000-14000 rub / procedura, v závislosti na oblasti a stavu strie.

Pokud je to možné: po porodu a na konci laktace.

Ozonová terapie

Zavedení směsi ozon-kyslík subkutánně má pozitivní vliv na krevní oběh. Výsledkem je, že se dermis rychle zbavuje metabolických produktů a je nasycena nezbytnou výživou. Kromě toho ozon stimuluje vlastní regeneraci kůže, buňky se začnou aktivně dělit, strie se postupně snižuje.

Procedura se doporučuje kombinovat s mezoterapií, laserovými technikami. Injekce ozonu během několika sezení porovnávají strie s tónem a topografií zdravé kůže.

Cena: 2000-2500 rub / procedura.

Kdy to mohu udělat: po porodu a po laktaci.

Použití profesionálních kosmetických procedur

Kosmetologické postupy poskytují výsledky v případě integrovaného přístupu a dlouhodobého používání. Nejlépe se používají jako doplněk k výše popsaným postupům nebo v boji proti krátkým a středním striím..

Zábaly

Wrap - metoda expozice pokožce a tělu jako celku. Efektu je dosaženo aplikací jakékoli látky (řasy, masky, léčivého bahna, jílu) a následným zabalením ošetřené oblasti filmem, který vytváří skleníkový efekt. Díky tomu začnou aktivní složky kompozice působit a v hlubších vrstvách kůže se aktivuje krevní a lymfatický tok..

Druhy zábalů, které pomáhají v boji proti strie:

 • Thalassoterapie nebo zábal z mořských řas.
 • Použití kosmetických olejů.
 • Pomocí bláta a hlíny.
 • Se zvláštními prostředky pro strie. Tento zábal lze provést doma..

Účinek zábalů kůže:

 • zmenšení velikosti a závažnosti strie;
 • zrychlení toku lymfy čistící nejen kůži, ale i tělo jako celek;
 • výživa a hydratace;
 • vyčeření povrchových vrstev;
 • vzestup turgoru.

Cena: od 2000 rublů / procedura.

Kdy to mohu udělat: po porodu a po laktaci.

Ruční profesionální masáž

Příjemný a relaxační postup. Krev proudí během masáže do oblastí se strie, nasycuje je kyslíkem a výživou, začíná regenerační procesy.

 • Klasický. Recepce: hladil, třel, mačkal, hnětení, vibrace, poklepávání. Masér pracuje na tkáních v různých hloubkách..
 • Směřovat. Základem je studium biologicky aktivních bodů, které ovlivňují různé orgánové systémy.

Cena: od 500 rublů / procedura

Kdy to dokážete: Masáž prsou lze provádět až po porodu a po ukončení laktace. Břišní masáž - po porodu. Můžete masírovat boky a hýždě během těhotenství a během kojení, v tomto případě si specialista vybere jemnější techniky.

Chemický peeling

Takový peeling ve skutečnosti způsobuje chemické popálení. Toto poškození ničí horní vrstvu pokožky, vyhlazuje její strukturu a aktivuje produkci nového kolagenu.

Chemické slupky se liší v hloubce expozice:

 • Povrch. Minimálně poškozuje pokožku, postihuje pouze epidermis. Je vyrobena z mandlí, salicylové, mléčné a dalších kyselin.
 • Medián. Proniká hlouběji. Přípravky pro tento peeling obsahují několik typů kyselin: trichloroctová, salicylová, retinová, směs kyseliny glykolové a kyseliny mléčné.
 • Hluboký. Vyrábí se na bázi kyseliny fenolové. Dokonce se vyrovná s hlubokými strikovými značkami, ale kůži vážně poškozuje, proto ji provádějí pouze odborníci.

Cena: 1100-4000 rub / procedura.

Pokud je to možné: po narození dítěte a dokončení kojení.

Chirurgické metody boje

Chirurgie je hledána v případech, kdy kosmetologie a domácí procedury nepřinesly požadovaný účinek..

Abdominoplastika

Abdominoplastika (břišní břicho) je chirurgická operace prováděná k obnovení proporcí a estetiky břicha..

Existují dvě možnosti provádění:

 1. Miniabdominoplastika - ovlivňuje dolní část břicha, s ní utáhne a odstraní přebytečnou pokožku. Bude tam malá jizva.
 2. Klasická abdominoplastika - chirurg bude pracovat nejen s kůží, ale také se svaly a šlachy. Často se kombinuje s liposukcí..

Plastická chirurgie břicha je komplexní a významný chirurgický zákrok, který má mnoho kontraindikací. Provádí se až po prohlídce, konzultaci a důkladné přípravě. Pooperační a zotavovací období může být zpožděno o 6-7 měsíců.

Cena: od 100 000 rub.

Mastopexie

Mastopexie - chirurgický zákrok pro korekci tvaru a utažení hrudníku (mléčné žlázy). V tomto procesu je možné odstranit části kůže strie.

Existuje několik typů intervence pro mastopexii:

 1. Oběžník. Řez je proveden kolem dvorce.
 2. Vertikální. Řez jde kolem dvorce a svisle dolů.
 3. Ve tvaru písmene T. Dlouhý řez vedený kolem dvorce, poté - dolů vertikálně, pak se provede další horizontální řez.

Druh a stupeň intervence určuje chirurg a závisí na stavu prsní tkáně.

Stejně jako jiné operace je mastopexie vážným zásahem do těla. Dělat to ženám, které plánují budoucí těhotenství, se nedoporučuje. Období obnovy může být 12 měsíců..

Cena: od 25 000 do 100 000 rublů.

Femoroplastika

Femoroplastika - operace k zvednutí boky. Přebytečná kůže a tuk se pitvají a odstraní, vytvoří se konturová linie stehna. Zásah může ovlivnit zvlášť přední, zadní nebo vnitřní stehno a všechny oblasti, včetně hýždí.

Rehabilitace obvykle trvá 4 až 6 měsíců.

Cena: od 160 000 rub.

Jak odstranit strie po porodu doma?

Většina kosmetických procedur je během těhotenství kontraindikována a mladá matka často nemá dostatek času na to, aby na ně mohla jít. Boj proti striím by však měl začít co nejdříve - zatímco jsou čerstvé, je snadnější je odstranit. Domácí ošetření přijde na záchranu. Nepomohou se zbavit strie o 100%, ale pomohou snížit viditelnost a náklady na další léčbu po porodu a na konci laktace..

Vlastní masáž

Můžete masírovat problémové oblasti denně. Mandlové, oranžové, olivové, broskvové oleje vyživují pokožku a pomáhají relaxovat.

Pořadí masáží:

 1. Připravte si masáž nebo olej na masáž.
 2. Vyčistěte pokožku, koupel nebo sprchu..
 3. Po procedurách vody, pro zahřátí svalů, můžete provést 20-30 dřepů nebo aktivně otřít ošetřovanou oblast ručníkem.
 4. Použít masáž.
 5. Zahájení a ukončení vlastní masáže se doporučuje hladit.
 6. Masáž v určitých směrech: podél boků a pasu, pohybujte se zdola nahoru, na žaludek a hrudník - krouživými pohyby, podél hýždí - od páteře po periférii. Trvání relace 10-15 minut.
 7. Nakonec naneste krém na strie.

Masáž se nejlépe provádí večer před spaním. Nejdůležitější věcí je pravidelnost..

Když to dokážete: self-masáž může být provedena od prvních týdnů těhotenství.

Domácí zábaly

Zábaly lze provádět doma. Záchrana potravin, oleje, krémy a strečové zábaly přijdou na záchranu.

 1. 40-60 minut před a po zákroku je lepší nepít ani nejíst.
 2. Balicí směs se nanáší pouze na připravenou pokožku. Měl by se mýt mýdlem a drhnout..
 3. Směs se třením kruhovým pohybem.
 4. Potom je tělo zabaleno do několika vrstev přilnavé fólie. Natočte film spirálovitě, shora dolů. Neutahujte jej, aby nedošlo k narušení krevního oběhu.
 5. Zabalte se do županu, přehozu nebo přikrývky, abyste dosáhli účinku sauny.
 6. Maximální doba balení - 60 minut.
 7. Po uplynutí této doby se film odstraní, obalový prostředek se omyje, aplikuje se zvlhčovač nebo krém na strie..

Průběh zábalů obvykle sestává z 10 procedur.

Recepty pro domácí léky na strečové zábaly:

 • S mumií. 2 tablety mumie se rozpustí v lžičce vody a smíchají se s dětským krémem. Trvání - 15-20 minut.
 • S modrou hlínou. 4 lžíce rozpuštěný ve 100 ml vody, přidejte 5 lžičky. hořčičný prášek a 2 kapky mentolového oleje. Přihlaste se maximálně 40 minut.
 • S medem. 2 lžíce míchejte med se 2 lžičkami olivový olej. Můžete si vzít kolečko nebo lopuchu. Trvání 30 minut.

Kdy to mohu udělat: po porodu a po laktaci.

Drhne

Domácí peelingy založené na mleté ​​kávě, medu, cukru a dalších přírodních brusivech zvýší mikrocirkulaci, zmírní otoky a dokonce i pokožku. Přidáním zakysané smetany, oleje zvlhčí a zpevní. Musíte je aplikovat na lehké kruhové pohyby.

Populární recepty křoviny:

 • 3 lžíce kávová moučka se smísí se stejným množstvím jakéhokoli rostlinného oleje. Můžete přidat čajovou lžičku cukru nebo mořské soli.
 • Smíchejte v poměru 30 g kávy a 30 g medu, trochu oleje, přidejte černou nebo červenou mletou papriku. Papriky by neměly být více než čtvrt čajové lžičky!
 • Ve stejném poměru smíchejte cukr a sůl. Do krémové konzistence přidejte med nebo zakysanou smetanu.

Když to dokážete: peelingy lze provádět doma v jakékoli fázi těhotenství.

Krémy

Při výběru krému pro strie, dávejte pozor na ten, který obsahuje citrusové éterické oleje, elastin, kolagen a ovocné kyseliny.

Populární krém pro strie:

 1. EVINAL „K prevenci a redukci strie“, placentární. Krém s hustou texturou, kromě extraktu placenty, obsahuje výtažky z přesličky, skořice a stonky. Také ve složení jojobového oleje, vlašských ořechů, vitamínu E. Zabraňuje výskytu strií, snižuje stávající. Cena je asi 300 rublů.
 2. BIELITA Eco Baby Care - ekologický krém pro tělo „péče a prevence strií“. Hustý krém s oleji a výtažky z manžety, břečťanu, přesličky. Zvlhčuje, zabraňuje vzniku strie. Uvolní to stávající, pouze lehce odlehčí. Cena je asi 190 rublů.
 3. SVOBODA Mother Care „Je to vaše tělo“ - skvělé složení a nízká cena. Kromě olejů obsahují rostlinné složky kolagen a elastin. Doporučuje se začít používat ve fázi plánování těhotenství. Cena je asi 165 rublů.
 4. BIOLINE JaTo Body Concept Elasticizing Skin Tone Elasticizing. Nástroj s velmi lehkou texturou. Tento drahý krém se používá jako profylaxe, ale jeho hlavní hodnotou je, že koriguje vzhled strie. Cena je asi 3000 rublů.
 5. SYLVECO hydratační balzám pro natahovací značky. Preventivní mléko. Složení: lékořice, betulin, pupalka, kakaové máslo. Zvyšuje tón pleti. Vzácný v maloobchodě. Cena do 500 rublů.

Krémy lze používat během těhotenství a laktace, stačí sledovat jednotlivé reakce maminky a dítěte. Jako prevence krémových strie se začnou používat ve fázi plánování těhotenství.

Oleje

Oleje se používají k masážím a zábalům těla. Vyživují a hydratují pokožku, aktivují procesy jejího vnitřního zotavení. Ve vzácných případech mohou způsobit alergie..

Účinné oleje používané k boji proti strie:

 • Kokosový ořech Prevence a odstranění strií. Vitamin E posiluje kožní buňky, kyselina hyaluronová - zvlhčuje. Riziko alergické reakce je minimální..
 • Bambucké máslo (bambucké máslo). Hydratuje, napíná pokožku.
 • Kakao. Vitamin E, palmitová, stearová a olejová kyselina obnovují pružnost pokožky.

Oleje se nanášejí na čistou pokožku masážními pohyby, po 10 minutách se zbytek osuší ubrouskem. Jako preventivní opatření je můžete použít v kterékoli fázi těhotenství a během kojení, jakož i před těhotenstvím.

Mumie

Mumiye dobře léčí kožní léze, odstraňuje malé strie, takže velké jsou méně výrazné.

Existuje několik způsobů, jak používat mumii od strie:

 • Krém. 3 g mumie se rozpustí v 1 lžičce. teplé vody a smícháno s 50 g jakéhokoli výživného krému. Produkt nanášejte na čistou pokožku dvakrát denně kruhovými masážními pohyby..
 • Maska. 1 lžička rozpusťte mumii v 1 lžičce. teplá voda, přidejte 1 lžička. mletá káva, 2 kapky éterických olejů pomeranče a eukalyptu, smíchejte s 1 lžičkou. dětský krém nebo krém na strie. Masku intenzivně vtřete do kůže strčemi a nechte působit 10 minut. Po opláchnutí studenou vodou. Lze aplikovat 2krát týdně.
 • Máslo. 1 lžička horská pryskyřice smíchaná se 2 lžičkami olej z rakytníku. Může být použit každý den třít do strie.
 • Mast. Složení: mumie 2g, tekutý med - 3 polévkové lžíce, olivový olej - 2 polévkové lžíce Přísady důkladně promíchejte, naneste na pokožku a nechte působit 30 minut. Umyjte se ve sprše. Používejte každý týden.

Sport

Cvičení pomáhá udržovat v tónu nejen svaly, ale také pokožku. Pravidelný trénink před těhotenstvím a během těhotenství pomáhá předcházet strie nebo téměř minimalizovat.

Sportovní aktivity během těhotenství mají své vlastní vlastnosti. Je správnější zvolit druh bez těžkých nákladů. Jóga pro těhotné ženy, turistika, bazén - optimální.

Zbavte se již objevených strie, cvičení vám nepomohou. Pomohou však pokožce být v dobrém stavu a zlepšit její celkový vzhled.

Cvičení s nízkou zátěží se doporučuje během těhotenství za předpokladu, že zdraví matky a dítěte nevyvolává obavy.

Jak zabránit strie v těhotenství: prevence

Prevence výskytu strií během těhotenství je pro udržení pružnosti pokožky.

Co musíme udělat:

 • Udržování vysoké úrovně hydratace pokožky. To pomůže ošetřovacím procedurám, dostatečnému množství pitné vody a pestré stravě s vysokým obsahem vitamínů C, A, D, E, stopovým prvkům, vysoce kvalitnímu proteinu.
 • Kontrola tělesné hmotnosti. Přísná strava je kontraindikována u těhotných žen, ale nemusíte dovolit ostrý přírůstek hmotnosti, a to ani během těhotenství.
 • Masáž a udržování svalového tonusu pomocí vhodných cvičení, aktivní životní styl pomůže také, pokud nezabráníte výskytu strie, pak rozhodně snížíte jejich počet a závažnost.

Je možné snížit pravděpodobnost strie, i když hlavní činnosti se začínají provádět dlouho před těhotenstvím a přeměňují je v dobrý zvyk.

Video - jak odstranit strie

Závěr

Existuje mnoho nástrojů a způsobů, jak se zbavit strie. Liší se účinností, náklady a dobou používání. Hardware a injekční kosmetologie jsou nejúčinnější, ale většinu postupů lze provést až po porodu a po ukončení kojení. Během těhotenství můžete doma používat oleje, krémy, peelingy, masáže a mumie. A také jít na profesionální masáž. Nejradikálnějším způsobem boje je plastická chirurgie, používá se pouze v nejzávažnějších případech..

Články O Neplodnosti