Hlavní Testy

Jak zacházet s chřipkou při kojení

V době exacerbace epidemiologické situace není nikdo imunní vůči výskytu chřipky. To platí zejména pro kojící ženy, jejichž imunita není obnovena až do konce po těhotenství. Pokud mladá matka kojí, je zodpovědná nejen za své tělo, ale také za tělo novorozence..

Pokud infekci chřipkou nebylo možné zabránit, je nutné se seznámit s metodami léčby nemoci a novými podmínkami výživy dítěte..

Mohu kojit

Pokud se blíží sezónní epidemie chřipky, doporučuje se, aby se mladí rodiče starali o prevenci nemocnosti. Pokud došlo k infekci, je matkou hlavní starost o výběr bezpečných léčebných postupů.

Někteří lékaři mají sklon k potřebě dočasného přerušení laktace až do úplného zotavení kojící ženy. Důvodem je vysoká pravděpodobnost infekce novorozence nemocnou matkou. Nutnost pozastavit laktaci lze argumentovat, protože v době, kdy se objeví první příznaky nemoci, se dítěti podaří dostat dávku viru od matky.

Během tohoto období je mateřské mléko důležitější než kdykoli předtím, protože obsahuje cenné protilátky, které podporují boj proti infekčním patogenům. Pokud se žena nemohla vyhnout výskytu chřipky, doporučuje se kojení pokračovat. Aby se snížila pravděpodobnost infekce novorozeného dítěte, musí žena před každým krmením nosit gázu nebo celulózový obvaz.

Nebezpečí chřipky spočívá v jejích důsledcích, a proto, když se objeví charakteristický klinický obraz, měla by kojící matka konzultovat radu s lékařem.

Léčebné funkce

Přístup k léčbě chřipky přirozeným krmením by měl být úmyslný a vyvážený. Většina léků se nedoporučuje používat u kojících a těhotných žen. Jako antivirovou terapii mohou kojící matky používat tzv. Interferonové induktory (Grippferon, Viferon). Tyto prostředky jsou přijatelné pro přijetí nejen za účelem léčby, ale také pro prevenci ve výšce epidemie choroby.

Pokud teplota kojící ženy vzroste, doporučuje se jako antipyretikum přípravek na bázi paracetamolu. Je také přijatelné používat výrobky obsahující ibuprofen..

Pro usnadnění dýchání nosem se nedoporučuje používat vazokonstrikční kapky a spreje. Pro léčbu nachlazení je nutné použít výplach a zavlažování nosní dutiny solnými roztoky. Pokud nosní kongesce narušuje normální fungování, pak se nejlépe použijí vazokonstrikční kapky před spaním, ne déle než 3 dny v řadě.

Léčebné metody

Pokud onemocnění nepostupuje ve vážné formě, doporučuje se, aby kojící žena používala tradiční léčebné metody, které neovlivňují tělo dítěte prostřednictvím mateřského mléka. Během kojení může žena využít těchto léčebných metod:

 • Recepce Aflubina. Od chvíle, kdy se objeví první příznaky nemoci, je třeba dbát na stimulaci obranyschopnosti těla. Přírodní léčivo Aflubin stimuluje produkci protilátek proti virovým a bakteriálním patogenům.
 • Čaj s přídavkem přírodního medu a citronu. Tento produkt obsahuje šokovou dávku vitamínu C, která zvyšuje imunitu. Pití citronu a medu je přípustné pouze při absenci alergií, a to jak u matky, tak u dítěte.
 • Čaj s kalina, rybíz a malinový džem. Tyto bobule obsahují přírodní antibiotika a antivirové účinné látky. Můžete pít džem s čajem nebo jej přidat k pití.
 • Mléko s medem a máslem. Tento lék účinně bojuje proti bolesti v krku a suchému kašli. Před spaním se doporučuje používat mléko v teplé formě.
 • Pro symptomatickou léčbu chřipky během kojení můžete nohy zahřát v teplé vodě s přídavkem hořčičného prášku. Při suchém kašli jsou užitečné inhalace z odvarů léčivých bylin. Vdechování a zahřívání nohou v teplé vodě je možné pouze po normalizaci tělesné teploty.
 • Pokud má mladá matka obavy z bolestí v krku, doporučuje se ji opláchnout přidáním mořské soli a sody. K přípravě roztoku je třeba rozpustit 0,5 lžičky. sůl a ¼ lžička jedlá soda ve 300 ml vařené teplé vody. Jako alternativu lze použít odvar z léčivých rostlin (měsíčky a květy heřmánku). Frekvence oplachování je 3-4krát denně. Do oplachovacích roztoků můžete přidat éterický olej eukalyptu (2-3 kapky), který má baktericidní vlastnosti.
 • Teplo lze bez použití antipyretik snižovat otřením těla čistou vodou. Doporučuje se brát vodu při pokojové teplotě, vyhnout se podchlazení těla. Poté byste měli na čelo položit studený obklad.

Prevence

Mladým matkám je přísně zakázáno samoléčení, protože nekontrolované léky mohou dítěti ublížit. Chcete-li zabránit chřipce, postupujte podle následujících tipů:

 • Obývací prostor denně větrejte a proveďte mokré čištění..
 • Omezte návštěvu veřejných míst po dobu trvání epidemie..
 • Vezměte induktory interferonu a vytvořte v těle chřipkovou imunitu.
 • Věnujte pozornost stravě, která by měla obsahovat živočišné bílkoviny, čerstvé ovoce, zeleninu a džusy. Tabák a alkohol jsou přísně zakázány..
 • Používejte multivitaminové komplexy obsahující vitamín C a další užitečné složky.
 • Vyhněte se podchlazení. Chcete-li to provést, oblékejte v souladu s teplotou a povětrnostními podmínkami..

Kojící matky nemusí být očkovány proti viru chřipky. Tento postup zahrnuje lidi s rizikem vzniku závažných komplikací, diabetiky a starší osoby. Pokud je mladá matka ohrožena, doporučuje se očkování. Chřipkové profylaktické vakcíny nemají nepříznivý vliv na děti. Po zavedení léku může žena pociťovat mírnou nevolnost, která zmizí za 1-2 dny po očkování proti viru chřipky.

Léčba nachlazení a chřipky pro kojení

Kojící žena je více náchylná k nachlazení než ostatní. Důvodem je skutečnost, že tělo matky je oslabeno těhotenstvím, porodem, úzkostí nad dítětem, častým stresem a nedostatkem spánku. Pokud má žena během kojení nachlazení, začínají ji překonávat bolestivé myšlenky - zda stojí za to i nadále kojit své dítě, jaká je pravděpodobnost nakažení dítěte a mnoho dalších. Zkusme se vypořádat s problémy, které ruší mnoho kojících matek..

Kojení studená

Nejčastěji se nachlazení nazývá akutní respirační virová infekce neboli SARS. Infekce je obvykle přenášena vzduchovými kapičkami přes horní dýchací trakt.

Žena je zvláště citlivá na akutní respirační virové infekce během kojení v důsledku skutečnosti, že její dýchací orgány pracují se zvýšeným stresem. Je to proto, že k produkci mateřského mléka je zapotřebí hodně kyslíku..

Od okamžiku, kdy virus vstoupí do těla matky, a dokud se nemoc nevyviní, uběhnou asi dva až tři dny. To znamená, že ještě před výskytem prvních příznaků nemoci u matky již dítě dostalo původce nemoci spolu s mateřským mlékem. Kromě toho však dostal protilátky proti patogenu, speciální enzymy tohoto patogenu pro tvorbu jeho protilátek a úplnou imunitní obranu proti komplikacím. V době, kdy matka vykazuje známky akutních respiračních virových infekcí, bude dítě již při kojení již nemocné nebo aktivně imunizované.

Příznaky

Nejběžnějšími příznaky nachlazení jsou následující stavy:

 • horečka;
 • obecná slabost;
 • nosní kongesce nebo rýma;
 • kašel, kýchání;
 • bolest krku;
 • často se může vyskytnout přetížení nebo tinnitus.

Obvykle nachlazení za řádného ošetření zmizí za deset dní..

Jak nakrmit dítě

Před několika desítkami let byla léčba nachlazení během kojení úplnou izolací matky od dítěte a ukončením kojení. Moderní lékaři však tuto metodu zcela odmítají..

V případě, že matka má nachlazení, v žádném případě nemusíte dítě odstavit z prsu. Nezáleží na tom, zda je dítě zdravé nebo nemocné. V každém případě exkomunikace okamžitě vede ke snížení imunity drobků. U nemocného dítěte bude nemoc závažnější a delší.

Během léčby nachlazení během kojení není nutné krmit dítě mlékem nebo vařeným mateřským mlékem. V tomto období mateřské mléko obsahuje všechny látky nezbytné pro výživu a léčbu dítěte. Kromě toho bude také dostávat léky s mateřským mateřským mlékem.

Při formování imunity dítěte má velký význam jeho infekce mikroorganismy, které vstupují spolu s mateřským mlékem nemocné matky. To mu v budoucnu pomůže, nebo onemocní, nebo mnohem snáze snáší nemoc..

Léčba

Základním principem léčení nachlazení během kojení ženy by měla být bezpečnost jejího dítěte. Během kojení může maminka užívat drogy nebo lidové léky.

Nejbezpečnějším antipyretikem pro kojící matku je paracetamol. Samozřejmě nemusí být zneužívány, ale také byste neměli dlouhodobě vydržet vysokou teplotu.

Žena s akutními respiračními virovými infekcemi během kojení je často doprovázena rýmou, kašlem, bolestmi v krku. K úlevě od těchto příznaků se používají speciální léky nebo metody..

Kašel se nejlépe léčí inhalací s bylinkami, jako je heřmánek, eukalyptus, měsíček. Tyto postupy se provádějí 15 až 20 minut třikrát až čtyřikrát denně.

Léčba léků na kašel během kojení se nejlépe provádí expektorancí Lazolvan nebo Ambroxol. Bylinné přípravky obsahující anýz, jitrocel, kořen lékořice (Dr. IOM, Gedelix, Bronchicum) jsou také skvělé..

Léky obsahující bromhexin jsou absolutně kontraindikovány k léčbě kašle během kojení. Antivirotikum Grippferon kompatibilní s kojením. Nemá škodlivé účinky na dítě a nemá vedlejší účinky..

Kojící chřipka

Stejně jako u ARVI by chřipka během kojení neměla být příčinou odstavení. Když matka přestala krmit dítě, vystavuje ho velkému riziku, že onemocní nebo komplikuje průběh nemoci. Během chřipky dítě dostává všechny potřebné antimikrobiální, antivirové a ochranné látky s mateřským mlékem. Je známo, že kojená děti mají chřipku mnohem těžší a onemocní déle než ti, kteří dostávají mateřské mléko.

Při léčbě chřipky u ženy během laktace se používají léky na bázi interferonu. Paracetamol lze použít ke snížení teploty..

Chřipka je nejnebezpečnější s komplikacemi, které způsobuje. Proto je třeba k jeho léčbě přistupovat odpovědně. Zřídka, ale existují případy, kdy je při léčbě chřipky nutné použít léky, které nejsou kompatibilní s krmením dítěte. V takových případech je kojení dočasně přerušeno. Aby matka během léčby neztrácela mléko, musí se neustále vyjadřovat. Dítě dostává stále umělé směsi. Jakmile se matka zotaví, můžete pokračovat v kojení..

Kojení bolest v krku

Angina nebo angína je infekční onemocnění, při kterém jsou postiženy mandle. Toto poměrně závažné onemocnění je obvykle způsobeno streptokokovou infekcí..

Příznaky

Hlavními příznaky anginy pectoris jsou zimnice, slabost, horečka až do 38 - 39 ° C, bolesti hlavy, bolest v krku, které dávají na stranu krku a ucha. Lymfatické uzliny pod dolní čelistí se zvětšují, získávají hustotu a bolestivost. Zanícené mandle jsou jasně červené, někdy s bílým plakem nebo pustulemi..

Léčba

Pokud se žena nakazila bolestmi v krku s kojením, není nutné vylučovat dítě z prsu. Ještě předtím, než matka ukáže první příznaky nemoci, dítě s mateřským mlékem dostává protilátky proti ní.

Při léčbě anginy pectoris se používají lokální a systémové léky. Lokální léky zahrnují spreje pro zavlažování a tablety pro resorpci. Nejčastěji je kojící matka předepsána Givalex, Stopangin, Ingalipt, Strepsils, Decatilene. Systémová léčiva v léčbě tohoto onemocnění jsou obvykle antibiotika..

Existují léky, které lze užívat k léčbě bolestí v krku při kojení. Můžeme rozlišit hlavní skupiny takových antibakteriálních látek:

 • Cefalosporiny 1. generace - cefapirin, cefazolin, cephalexin;
 • cefalosporiny 2 generací - Cefotiam, Cefsulodin, Cefuroxime;
 • peniciliny - Amoxiclav, Amoxicilin, Ampicilin;
 • makrolidy - Sumamed, Azithromycin, Erythromycin, Clarithromycin;
 • fluorochinolony - ofloxacin, moxifloxacin;
 • tetracykliny - doxycyklin, tetracyklin;

Je velmi důležité vyléčit bolest v krku včas, protože to může vést k vážným komplikacím..

Účinné způsoby léčby mateřské chřipky během kojení - péče o dítě

Během kojení jsou ženy nejvíce náchylné k různým onemocněním, mezi nimiž je chřipka docela běžná.

Léčba tohoto onemocnění kojením vyžaduje dodržování určitých pravidel a používání určitých léků, které nepoškozují dítě. Hlavní věc, kterou by každá žena měla pochopit, je, že nemoc musí být léčena, a čím dříve, tím lépe.

Infekční mechanismy matky a dítěte

Infekce kojící ženy chřipkou není důvodem pro vyloučení dítěte. Mateřské mléko umožňuje tělu dítěte lépe se vypořádat s infekčními a virovými chorobami, protože plně poskytuje maximální ochranu a podporu imunitního systému. Každé virové onemocnění má inkubační dobu. U chřipky se pohybuje od několika hodin do několika dnů.

Společně s virem jsou nezbytné protilátky přenášeny mateřským mlékem na dítě, které s ním dítě pomáhá vyrovnat se. Proto s touto chorobou matky nemá smysl vylučovat dítě z prsu, izolovat ho od sebe nebo nosit gázový obvaz.

Je velmi důležité, aby kojící matka nevařila své mléko, protože to zničí všechny aktivní ochranné složky, které pomáhají tělu dítěte bojovat proti virům a infekcím.

Mnoho lékařů doporučuje pokračovat v kojení, a to i při těžkých formách chřipky. Toto onemocnění může ovlivnit kvalitu a množství mléka, ale v žádném případě by nemělo být dítě odstaveno.

Odstaveno nebo ne?

Mezi lékaři existují různé názory na kojení během nemoci. Jak je však uvedeno výše, dítěti se podaří získat virus od matky dříve, než se u něj objeví první příznaky.

Pravděpodobnost nakažení dítěte je velmi vysoká, protože matka je s dítětem po celý den v kontaktu. Bez mateřského mléka, ve kterém jsou protilátky, které umožňují tělu dítěte vyrovnat se s virem samotným, se dítě může ještě zhoršit..

Toto je informativní video o kojení během nemoci:

Jak zacházet a posilovat tělo?

Existuje mnoho způsobů, jak léčit chřipku při kojení. Hlavní věc je vybrat léky, které jsou povoleny během kojení a nepoškodí dítě. Současně je zakázáno samoléčení - léky by měl předepisovat pouze lékař.

Farmaceutické přípravky

Jak léčit chřipku s hepatitidou B? Pokud volba spadá na lék, mělo by být jejich přijetí provedeno pod dohledem ošetřujícího lékaře. V tomto případě by žena měla pečlivě sledovat reakci dítěte, protože výskyt alergie není vyloučen.

Chřipka u maminky může být doprovázena různými stavy, z nichž každý by měl být užíván samostatně..

 • Teplota. To by mělo být sraženo, pouze pokud stouplo nad 38 ° C. Nejbezpečnější lék pro matku a dítě je Paracetamol. Pokud je teplota pod 38 ° C, neměli byste ji snižovat.
 • Bolest krku. Doporučeno k použití lokálních přípravků - pastilky Strepsils, roztok jodinolu, hexorální sprej.
 • Kašel. Léky pomohou zmírnit stav: Elixir prsu, Gedelix, Tussamag.
 • Rýma. Při kojení by měly být použity kapky na bázi rostlinných výtažků - Pinosol, Aqua Maris, Salin.
obsah ↑

Lidové léky

Domácí recepty nepomohou zbavit se chřipky úplně. Je důležité pochopit, že pouze komplexní terapie, včetně užívání léků a lidových léků, vám umožní rychle se zbavit nemoci.

 • Čaj s citronem a medem. Zdroj vitamínu C posiluje imunitní systém. V tomto případě může být dítě alergické na med nebo citron. Je vhodné pečlivě sledovat jeho reakci a stav..
 • Čaj s malinovou, rybízovou a Kalina jam. Bobule obsahují přírodní antivirové složky a přírodní antibiotika..
 • Vařené teplé mléko s medem a máslem. Pomáhá zbavit se suchého kašle a bolestí v krku.
 • Oteplování nohou v teplé vodě s hořčičným práškem (při normální tělesné teplotě).
 • Kloktání roztokem sody a soli. Vynikající lék na bolest v krku. Pro 300 ml teplé vařené vody vezměte ¼ lžičku jedlé sody a ½ lžičky stolní soli. Rozpusťte a kloktejte 3-4krát denně.
 • Otřete tělo studenou vodou. Alternativní metoda snižování tepla bez užívání drog.

GV vakcinace

Světová zdravotnická organizace učinila prohlášení, že chřipka nemá vliv na kojení dítěte. Naopak je nutné vštěpovat matku a všechny členy rodiny. Po zavedení vakcíny do těla ženy začnou aktivně vyvíjet protilátky, které se přenášejí na dítě.

Riziko infekce dítěte je sníženo na téměř nulu, pokud byli všichni členové jeho rodiny očkováni. Proto by se kojící matka neměla bát očkování - nedojde k žádným vedlejším účinkům.

Preventivní opatření

Vzhledem k tomu, že kojící ženy by se neměly samy léčit, aby nedošlo k poškození dítěte, měly by dodržovat některá jednoduchá pravidla.

Preventivní opatření zahrnují:

 1. Denní mokré čištění a větrání.
 2. Během exacerbace epidemie omezte návštěvu veřejných míst - klinik a nákupních center. Odmítněte cestovat ve veřejné dopravě - pokud možno jen na čerstvém vzduchu.
 3. Vytvořte imunitu proti chřipce přijetím induktorů interferonu.
 4. Upravte stravu - obohacte ji čerstvým ovocem a zeleninou, džusy a živočišnými bílkovinami.
 5. Použití multivitaminových komplexů.
 6. Šaty na počasí - zejména vyhněte se podchlazení.

Užitečné video

Následuje informativní video o tom, jak zacházet s kojící matkou během nachlazení:

Chřipka je poměrně časté onemocnění, které je pro kojící ženu velmi snadné chytit. Tělo a imunitní systém jsou oslabené, protože veškerá energie přechází do produkce mléka. Včasná léčba a preventivní opatření však v tomto obtížném období rychle překonají nemoc a ochrání dítě..

Léčba hepatitidy za studena B

Kojící máma je obzvláště náchylná k nachlazení

Nikdo není v bezpečí před nachlazením a bohužel také kojící matkou. Spolu se špatným zdravím, slabostí, bolestmi hlavy a teplotou ji začínají překonávat bolestivé pochyby a myšlenky: kojit či nekojit? Jak nakrmit, aby se dítě neinfikovalo? Jaká je pravděpodobnost infekce drobků mlékem matky?

Identifikace a průběh nachlazení u kojící matky

Osoba dostane nachlazení přes horní dýchací cesty. Kojící matka je zvláště citlivá na akutní respirační infekce, protože její dýchací orgány pracují s konstantním zatížením, protože mléko vyžaduje hodně kyslíku.

Od proniknutí viru do těla až po vývoj onemocnění trvá asi jeden až tři dny. Proto dítě již před vizuální detekcí nachlazení přijalo spolu s mlékem původce nemoci, protilátky proti němu, speciální enzymy tohoto patogenu k produkci vlastních protilátek, jakož i úplnou imunitní obranu proti možným komplikacím. V době, kdy matka onemocní, je dítě nemocné nebo aktivně imunizované.

Příznaky nachlazení u kojící matky:

 • Slabost
 • Horečka
 • Rýma nebo ucpaný nos
 • Bolest krku
 • Kýchání, kašel
 • Někdy přetížení nebo tinnitus

Breastmilk pomáhá imunizovat dítě

Chlad obvykle netrvá déle než 10 dní. Ale nemůžete to zanedbat, protože existuje možnost komplikací a exacerbací chronických onemocnění.

Před dvěma desetiletími předcházela léčba nachlazení během kojení okamžité izolaci matky od dítěte a přerušení (číst: prakticky úplné zastavení) kojení. Naštěstí Bulletin Světové zdravotnické organizace, Krmení svých prvních let života: Fyziologické nadace, publikovaný v roce 1989, vyvrátil tento převládající stereotyp..

Pokyny kojení

V současné době lékaři při detekci nachlazení u kojící matky doporučují dodržovat následující pravidla:

 • Nepokoušejte se odstavit zdravé nebo nemocné dítě. To okamžitě ovlivní snížení jeho imunity. A nemoc nabude závažného charakteru a bude přetrvávat mnohem déle
 • Krmte přirozeně, není třeba se vyjadřovat
 • Mléčné mléko vůbec nepotřebuje vařit. To ho zbaví mnoha nutričních a v tomto případě léčivých vlastností.
 • Všechny potřebné léky pro dítě během nemoci matky, dostane prostřednictvím svého mléka

To je důležité vědět! Infekce drobků mikroorganismy na něj přenesené mlékem od nemocné matky hraje zpravidla velkou roli při utváření jeho imunity. Pokaždé, když se dítě s touto nemocí vyrovná, bude mnohem snazší nebo vůbec onemocní.

Kojení léky na kojení

Léčba nachlazení během kojení má jeden hlavní princip: bezpečnost pro dítě. Jsou možné dvě možnosti léčby: pomocí léků a alternativních receptů.

Léky k léčbě nachlazení u kojící matky

Pokud kojící matka udržuje vysokou teplotu, kterou netoleruje, je třeba snížit zvýšené stupně. Nejbezpečnější lék, lékaři považují Paracetamol. Pokud ve vašem domácím lékárničce nebylo nic podobného, ​​je jednou povoleno za tímto účelem přijmout jakýkoli vhodný lék.

Nepřestávejte kojit chladem!

Pro léčbu nachlazení, kašle a bolestí v krku užívejte symptomatická činidla, jejichž účinek je zaměřen na snížení intoxikace a aktivaci obranyschopnosti těla. Během léčby nezapomeňte pít co nejvíce. Zabráníte tak vyschnutí sliznice nosu a krku, přispěje k ztenčení sputa a pocení..

 • Vykašlávání, jako je Ambroxol (aka Lazolvan), pomůže snížit kašel.
 • Velmi účinné jsou také bylinné přípravky na bázi anýzu, kořene lékořice, jitrocele, tymiánu atd. Například Bronchicum, Elixír prsu, Gedelix, Doctor IOM
 • Tyto léky obsahující bromhexin jsou absolutně kontraindikovány kojícím matkám.
 • Nafazolin (aka naftatin), Oxymethazolin (Nazivin), Tetrizolin (Tizin) usnadní dýchání. Každý z nich můžete použít ne déle než 3-5 dnů!
 • Protizánětlivé a antimikrobiální účinky budou mít mastné kapky pinosolu. Zahrnují látky rostlinného původu
 • Hydratuje nosní sliznici, zředí hlen a zlepší jeho výtok během rýmy. Aquamaris a solin spreje vyrobené na bázi mořské vody
 • Bolest v krku pomůže léčit místní antimikrobiální látky, jako je hexoral, jodinol, chlorhexidin
 • Namažte sliznici membrány hltanu Lugolovým roztokem

Antivirová činidla pomohou zbavit se virových infekcí. Například Grippferon. Je kompatibilní s kojením a nemá žádné vedlejší účinky..

 • brát léky bezmyšlenkovitě
 • překračujte doporučenou dávku

Při výběru chemikálií si pečlivě přečtěte pokyny pro každou z nich. To nutně ukazuje, zda je povoleno nebo zakázáno brát je během kojení.

Konzultace s ošetřujícím lékařem nebude zbytečná..

Lidové léky na ošetření nachlazení u kojící matky

Mnoho matek se bojí brát léky, i když jsou povoleny, a během léčby se snaží používat výhradně tradiční metody. Některé z nich nemají nižší účinnost než průmyslová zařízení.

Zde jsou nejoblíbenější:

 • Pokud máte podezření na nachlazení, zahřejte 0,5 litru mléka, přidejte 1 čerstvé kuřecí vejce, 1 lžička. med a 1 lžička máslo. Vše důkladně promíchejte. V noci se napij
 • Zamíchejte 5 kapek jódu do půl sklenice vařené vody. Vezměte tuto směs. Pak žvýkat stroužky česneku
 • Do ponožek nalijte hořčičný prášek
 • Pečeme cibuli v troubě a jíst bez omezení až do konce běžného nachlazení
 • Řez ředkvičky nakrájejte na malé plátky, posypte cukrem a pečte v troubě 2 hodiny. Kmen. Pijte 1 polévková lžíce. až 5krát denně a vždy před spaním
 • Před spaním si vezměte směs jemně nasekaného česneku a medu (poměr 1: 1). Pijte čistou teplou vodu
 • Vdechujte česnekový med po dobu 15 minut. Po ní je vhodné jít spát a pít čaj s malinami a medem.
 • Nadechněte se pláště vařených brambor. Nezapomeňte se pečlivě zabalit.
 • Breathe Brewed Birch or Eucalyptus Leaves
 • Udělejte inhalaci na základě infuze květin farmaceutického heřmánku (15 g), měsíčku (10 g) a sklenice vroucí vody
 • Kloktat několikrát denně infúzí tymiánu (1 polévková lžíce. Byliny ve sklenici vroucí vody, nechte 1 hodinu)
 • Jednou za hodinu můžete kloktat směsí jablečného octa a vody (1 polévková lžíce na sklenici)
 • Ve vodní lázni zahřejte 0,5 šálku rostlinného oleje, přidejte 4 jemně nasekané stroužky česneku, 1 ks cibule. Nechte směs stát po dobu dalších 2 hodin, pak ji namažte a namažte nosem. Tato metoda je účinná jako profylaxe proti nachlazení.
 • Pijte lipový čaj, maliny a další rostliny. Slaďte medem. Přidejte citron

Jakákoli zima je vždy překonatelná!

Nachlazení během kojení je velmi nepříjemná epizoda. Pokud však v tu dobu začnete léčit a nepřestanete kojit své dítě bez závažného důvodu, bude to jistě bez následků..

Kojící matka: ne tak špatné jako chřipka. tout

Je zima na dvoře a máme jaro - zbrusu nové dítě, které se živí mateřským mlékem, roste a kvete. Kdo řekne, že v našich duších není jaro? A pokud ano, pak je čas odsunout podzimní a zimní obavy z nachlazení a chřipky.

Radost v srdci je náš první a jasně podceňovaný štít v boji proti infekcím. Imunologové tvrdí, že nemoc není jen infekcí. Toto je součet: stres plus infekce. A většina našich stresů jsou naše nervy, naše neschopnost vidět pozitivní nebo touha vidět negativní. Proč tedy sami zvyšujeme šance na nemoc? Proč si nejsi tak jistý svou silou proti nějakému hrobu?

Druhým štítem je hrudník naší matky. Jak je zpíváno v statečných písních: „Setkáme se s nepřítelem svými prsy!“ V našem případě je to doslova pravda. Během kojení je krevní oběh v hrudníku mnohem intenzivnější. A mléko ve složení je velmi blízko krve. Příroda stanovila, že vše potřebné bylo v mléce, proto úroveň imunitní ochrany kojící matky je mnohem vyšší než u běžné ženy a mléko samotné chrání matku i dítě.

Orientované

Abyste se přestali něčeho obávat, musíte to pečlivě zvážit. Jak říkají, nepřítel musí být znám osobně.

Takže, nachlazení. Takže v každodenním životě nazýváme řadu chorob nosu, krku a ucha. Pod pojmem „nachlazení“ se dostáváme: virové infekce, bakteriální infekce a exacerbace chronických onemocnění. Obtížným případem jsou „komplikace“, slovo je velmi podobné slovu „překrývající se“ - jeden problém k druhému. Například na pozadí poklesu imunity se „chronium“ zhoršuje a virová nebo bakteriální infekce se „překrývá“. Nebo naopak: nasbírali infekci, která podkopala naši sílu a vyvolala exacerbaci chrony. Nebo virová infekce vytvořila základ pro „výsadbu“ bakteriální infekce. Nebo naopak.

Ale přesto je chřipka izolována od jiných virových „nachlazení“ nebo SARS. A proto. Virus chřipky více než jiné virové „analogy“ je schopen snížit imunitu a vyvolat tak „komplikace“. Proto ji musíte brát vážně.

V Mother Nature je zde vše vyvážené: protože chřipka je nebezpečnější než jiné akutní virové infekce dýchacích cest, je snazší diagnostikovat ji. Chřipka má velmi charakteristické projevy. Zejména velmi jasný začátek nemoci..

Chřipka obvykle začíná najednou: byli jste jen zdraví a doslova během 10 minut se cítíte velmi nemocní. S chřipkou jsou možné všechny příznaky nachlazení najednou:

 • vysoká horečka a zimnice;
 • bolest a bolesti v celém těle - a ve svalech a kostech (zejména v křížové kosti);
 • bolení očí, slzení, netolerance vůči jasnému světlu;
 • bolest hlavy;
 • bolest v krku, suchý kašel.

Prasečí chřipka je jednou z možností chřipky. Má stejné projevy a některé „osobní“ rysy:

 • od samého začátku - suchý kašel, velmi rychle měnící se v mokrý;
 • silná slabost;
 • někdy průjem, zvracení.

Fandit pravidlům

Co dělat, když vy, kojící matka, stále „chytíte nachlazení“? Ti, kteří dávají přednost alopatickým léčebným metodám, je nutné s pomocí lékaře zjistit, zda se jedná o bakteriální nebo virovou infekci, a proto, jaké léky je třeba užívat - antivirové nebo antibakteriální. Zvolený lék by měl být kompatibilní s kojením.

Pokud věříte ve svou vlastní imunitní obranu, pomozte naší imunitní armádě všemi prostředky! Nejprve vytvoříme nepříznivé životní podmínky pro „agresora“. Co to znamená?

  Udržujte teplotu v místnosti ne vyšší než 18–20 ° C. Sami se vřele a pohodlně oblékáme. Faktem je, že v teplé a suché atmosféře sliznice nosohltanu vyschne a nemůže již sloužit jako první přírodní bariéra. Naopak, hlen se stává viskózním, což ztěžuje správné dýchání, tedy nosem.

Bylo by hezké často váš dům ventilovat, provádět mokré čištění nebo používat zvlhčovač. Bude teplejší oblékat se lépe než zapnout topení.

Pijte hodně (optimálně - jen čistou vodu). Nebo džusy, kompoty, ovocné nápoje, čaj. Faktem je, že se zvýšenou teplotou, pocením a dýcháním ústy se ztráta tekutin dramaticky zvyšuje. Hlen se stává viskóznějším, také krev, a v důsledku toho je krevní oběh obtížný. Kromě toho tekutina pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Pokud pijete čaj s bylinkami, pamatujte, že mnoho bylinných diuretik je do určité míry laktogenní. A šalvěj a máta mají naopak účinek snižující mléko.

(Mimochodem, pokud se pečlivě podíváme na to, jak se zvířata, například psi, chovají během nemoci, uvidíme několik charakteristických rysů. Je vhodné se na ně blíže podívat a také je adoptovat.)

 • Je jich málo. Přesněji řečeno, existuje pouze to, co chcete (a zpravidla NECHCE). Nemusíte jíst, protože „musíte jíst“. Vyčerpání hladem zjevně pro většinu z nás nepředstavuje hrozbu a je nepřiměřené čerpat sílu z „frontové linie“, abychom vytvořili již značné zásoby potravin. Když se tělo začne zotavovat, připomene vám, že je čas na jídlo.
 • Mír. Zvířata se během nemoci schovávají v nejvzdálenějších a nejtišších koutech a raději si ublíží. A vůbec ne, aby nenapadl příbuzné, ale protože je to jednodušší. Poslouchejte sebe, a pokud vám vaše tělo řekne to samé, pak je to právě pro vás.
 • V praxi to může znamenat režim postele nebo polopenze - to není obtížné zorganizovat s dítětem v prvních měsících života a starší dítě je šťastné ležet se svou matkou, knihami, hračkami a sissies, které jsou k dispozici kdykoli. Dopřejte si dočasnou „dovolenou“ ze všech energeticky náročných úkolů (čištění, vaření, opuštění domu). Jsou pomocníci - máte štěstí, to jsou věci pro ně. Neexistuje nikdo, kdo by se staral o domácnost a „aktivně se bavil“ s dítětem - věřte mi, že během dne se nic neděje bez chůze s dítětem. A během této doby budete silnější. Kojící matka (na rozdíl od úředníka) má právo onemocnět - koneckonců, z přiměřeně provedené nemoci se v důsledku toho zdraví zvýší a stále je budete potřebovat!

  Ale zpět ke zvířatům pozorujeme. Uváděli jsme vše, co zvířata dělají, když jsou nemocná. A zpravidla se zotavují! Není to pro lidi dost? No, přidejte.

  Jsme ošetřeni

  Můžete použít naturopatické léky, které vám již dříve pomohly. "Pomáháme" - rozumíme doslova: pomáhali vašemu tělu bojovat s infekcí, posilovat vaši imunitu nebo místně - jako baktericidní látky.

  Jedná se o med, propolis (lokálně i interně), cibulové kapky do nosu, roztok mořské soli nebo „Aquamaris“ a homeopatické kapky do nosu „Euphorbium Compositum Spray“..

  A také. Nyní máte nový nástroj pro výrobu nosních kapek - mateřské mléko. (Říká se, že mléčné žlázy Australopithecus byly velmi dlouhé - krmit dítě při chůzi, když sedí na zádech. Pravděpodobně se jim však nenapadlo kapat mléko do nosu. Na cestách. Ano, a pravděpodobně měli nachlazení jiným způsobem.) Budeme muset vyjádřit mléko, naplnit pipetu a kapat do nosu. Čerstvě vyjádřené mléko má velmi výrazný protizánětlivý účinek, zejména pokud je již vyvíjeno v procesu, kdy vaše tělo bojuje s touto infekcí - obrana bude „individualizovaná“.

  Vysoká teplota během nemoci ukazuje, že tělo si je nemoci vědomo a přijímá včasná opatření - vyvíjí imunitní obranu. "Chlazení", doprovázená vysokou teplotou, mají šanci projít rychleji než stagnující, s teplotou asi 37,5 ° C. A pokud okamžitě snížíte horko, pak nedáte vaší imunitě příležitost „rozpoznat a zapamatovat si“ tuto konkrétní infekci a vyvinout stabilní imunitu vůči ní. Existuje tedy šance, že se vám to podaří znovu. Je to ostuda, že? Navíc mnoho bakteriálních infekcí netoleruje vysokou horečku..

  Je tedy vhodné teplotu nesnižovat, dokud ji můžete tolerovat. Pokud je to nesnesitelné, můžete si vzít paracetamol. Pamatujte, že s chřipkou se antibiotika a aspirin nedoporučují..

  A o tom, co byste neměli dělat. Neostříhejte si nohy, protože to způsobuje příval krve ženským pohlavním orgánům a může zvyšovat příval krve do hrudníku - to vyvolá silný příliv mléka a pravděpodobně i jeho stagnaci. Obecně se při kojení nedoporučují obecné oteplovací postupy, protože teplota v prsu kojící matky je již zvýšená.

  Krmit

  Kojící matky musí věnovat pozornost ještě jedné věci. Infekce, která aktivně klesá - pod hrdlo, má šanci způsobit otok hrudníku (stejný jako v nose, když je obtížné dýchat), což může opět znamenat stagnaci mléka. Infekce sama o sobě s největší pravděpodobností „neseděla“ na hrudník, způsobovala otoky, ale prostě to udělala silná krevní rána - mléko přišlo více, než bylo požadováno. Proto je důležité aplikovat dítě na prsa včas, aby nedošlo k jeho přetečení. Krmení během nachlazení a chřipky může a mělo by.

  Snažit se izolovat od dítěte není nejlepší volba, protože v tomto případě můžete získat spoustu „vedlejších účinků“. Vzrušení pro dítě, kdo „jak je - bez mámy?“; potřeba dekantovat pro udržení laktace a nezpůsobovat stagnaci mléka; nutnost pokračovat v strachu o dítě - protože ho samo připravilo o možnost „optimalizace“ imunizace - mateřským mlékem.

  Jak víte, zda je nepohodlí na hrudi katarální jev nebo je to samostatný problém? Měření teploty na několika místech pomůže odpovědět na tuto otázku. Změřte teplotu v podpaží, v lokti a popliteálních záhybech a ve tříslech. Pokud se ukáže, že pod paží je teplota více než 0,5 stupně než na jiných místech (tam se rozsah indikací může měnit o 0,2 stupně), pak je pravděpodobně problém „hrudníku“ oddělený od běžného nachlazení.

  Pokud stále dochází ke stagnaci mléka nebo laktostáze, je třeba učinit zvláštní opatření, aby se zmírnil otok mléčných žláz. Nejprve odstraňte otok - protože bez něj může být obtížné vyjádřit mléko nebo dát dítě.

  K tomu poradci kojení doporučují aplikovat studenou komprimaci (například namočenou ve studené vodě a vymačkanou plenu nebo list zelí z ledničky), aby se prsa ochladila. Studená zúží krevní cévy, pomůže to vyrovnat mléko a aplikovat dítě.

  Pokud je přesto hrudník velmi plný a napjatý a není možné ani připevnit dítě ani mléko mléko, měli byste lehce stisknout polštářky tří prstů obou rukou na okrajích dvorce, prsty položte téměř svisle na obě strany bradavky a držte je asi 40 sekund. Toto zatlačí otok hluboko do hrudníku na krátkou dobu a zmenší pružnost paralosální oblasti. Potom bude možné dítě okamžitě připevnit k hrudníku, nebo nejprve trochu podkožního mléka a poté se připojit. Nezapomeňte, že aktivně sající dítě je nejlepší prsní pumpa a karafa.!

  Vyberte si lék

  Zkušenost nám říká: každý z nás má svůj vlastní způsob, jak onemocnět. Nemá smysl dělat vše, co pomohlo sousedům nebo příbuzným. Říkají, že i dvě dvojčata mohou přenášet stejnou infekci různými způsoby..

  Právě proto, že každý je nemocný svým vlastním způsobem, je nemožné vytvořit „lék na všechny“. Zde je částka nachlazení a chřipky a každým rokem roste. Pokud by pomohli, pak by se nové neobjevily - výklenek je již obsazen a zvládnut. Takové léky mají symptomatické indikace. Například „při kašli“. "S rýmou." "S projevy nachlazení." Výrobce léku upřímně informuje, že jeho lék je zaměřen na vymazání uvedeného příznaku. A ne pro léčbu pacientovy nemoci.

  Ale je dokonce možné získat lék jen pro sebe v konkrétní situaci? Umět. Protože existuje takové slovo - homeopatie.

  Homeopatické léky jsou bezpečné pro těhotné, kojící, kojence, nemají věková omezení.

  Jeden lék léčí několik (a často všechny) symptomy nemoci při určitém projevu. Faktem je, že homeopatie neléčí příznaky, ale celý organismus, který tímto způsobem onemocněl. Při popisu nemoci je nutné ji správně rozpoznat.

  Najít lék pro sebe je jednoduché - protože jeho portréty byly vyleštěny tak, aby zářily tisíci uživatelů. To je další důkaz jejich účinnosti - homeopatické léky se nemění každý rok, ale jsou testovány po staletí (třetí století je pryč!).

  Homeopatické léky začínají jednat okamžitě. Přirozeně, pokud jde o akutní stav, a nikoli o chronické onemocnění. Výsledek si můžete všimnout za hodinu nebo dvě - a vyvodit závěry o správnosti výběru léku. Nepomohlo to - zkusíme jinou. (Chřipku můžete vyléčit „od prvních minut“ za půl dne a „denně“ za 4 dny, pokud je droga vybrána správně.) Je dobré, že není nutné nejprve provést přesnou diagnózu a poté ji léčit. Můžete léčit okamžitě!

  Homeopatické léky nepotřebují reklamu, nevyžadují pro výrobu mnoho složek a množství účinné látky v nich je směšně menší než molekula. Homeopatie je proto levná.

  Homeopatie se správným skladováním nemá datum exspirace. Ano, na obalu je uvedena doba použitelnosti 2 roky. V praxi je známo, že lék, který ležel více než sto let, stále funguje!

  Rovněž je důležité, aby homeopatická léčba „dobyla velmi tendenci k častým nachlazením“ (TD Popova, „Rodinná kniha“, Kyjev, 1999)..

  Odvoláváme se na nádherný článek Veroniky Nazarové (Maslova) o drogách, které pomáhají při nachlazeních různých typů. Poznamenávám ze sebe, že moje pětiletá rodina (táta, máma, tři děti) téměř 9 let prakticky nepoužívá žádný lék kromě homeopatie. Věřte mi, všechno se během této doby stalo. Naše nachlazení zpravidla prochází za den nebo čtyři. Nejdelší dětská „zima“ trvala 2,5 týdne. Nemohli jsme najít lék. Ale diagnostikovaná „fokální bronchopneumonie“ byla vyléčena za den, kdy byl nalezen lék! Bez antibiotik a jiných léků. Žádné „vedlejší účinky“. Tři koule rozpuštěné v půl sklenici vody. Impozantní?

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  Léčba nachlazení, rýmy, kašle u kojící matky s lidovými léky

  Chytají se vždycky zima. Viry, které způsobují ARI nebo SARS, padají do horních cest dýchacích další oběti v kontaktu s nemocnou osobou během kašle a kýchání. Jsou velmi těkavé, takže jeden člověk může nakazit několik lidí najednou..

  Kojící ženy jsou velmi citlivé na respirační infekce produkce mléka vyžaduje neustálý přísun kyslíku a jejich plíce zároveň pracují ve zvýšeném režimu.

  A nyní pojďme k tomu podrobněji. A jejich obrana může být oslabena porodem, přepracováním a dalšími faktory. Chlad pro kojící matky tedy není tak neškodný jako pro ostatní. Jak a jak je nejlepší způsob, jak ošetřit nachlazení pro kojící matku při kojení?

  Příznaky běžné nachlazení

  V důsledku infekce se objevují zánětlivé procesy sliznic nosu, krku a očí, které způsobují rýmu, kašel, bolestivé polykání, slzení, slabost a horečku. Jak to všechno zacházet s kojící matkou?

  Tyto příznaky se samozřejmě neobjeví současně a ne okamžitě. Inkubační doba nemoci se nachlazení trvá 1-3 dny.

  Samotná choroba trvá asi týden, ačkoli to není považováno za nebezpečné, ale někdy je plné komplikací..

  Může novorozenec onemocnět?

  Od prvního dne nemoci matky, která ještě nemusí mít podezření na budoucí problém, dostává dítě matce mléko, viry i protilátky proti nim. Produkuje na základě vlastních ochranných látek matky, které snižují riziko infekce.

  Pokud je však novorozenec nemocný, nemůžete ho izolovat od jeho matky a přestat kojit. To povede k oslabení jejích ochranných sil, jako mléko pro něj je nepostradatelným zdrojem výživy a posílení imunity.

  Dítě v tomto případě může být nemocné mnohem déle a těžce. Obzvláště nebezpečná je úplná exkomunikace předčasně narozených dětí z matky, protože jejich imunitní systém je velmi nedokonalý a riziko komplikací nemoci je velmi vysoké.

  Nemocné dítě, jak to bylo, získává první zkušenosti v boji proti této nemoci a vyvíjí také svůj vlastní ochranný systém. Díky tomu už příště nemůže vůbec onemocnět nebo relativně snadno přenést nemoc. Nakažené dítě nepotřebuje další léčbu.

  V žádném případě byste neměli vařit mateřské mléko. Navíc zcela ztrácí své ochranné vlastnosti. V každém případě by krmení mělo být přirozené..

  Jaké je nebezpečí nachlazení??

  Nebezpečí chladného onemocnění jsou komplikace, které z toho vyplývají. Neúplně léčená ARI je plná nemocí průdušek a plic, také infekcí ORL a dalších.

  Kromě toho lze očekávat relapsy chronických chorob, které často po chřipce „zvednou hlavu“. Jde o oslabení imunity. Proto by kojící matky neměly být nachlazeny.

  Zajímá vás, zda lze kojit exotické ovoce? Přečtěte si podrobný článek o výhodách a škodách exotických pro kojící matky a děti.

  Přečtěte si o použití kojence Nurofen pro kojení zde. Návod k použití Paracetamolu a Nurofenu.

  Jaké léky by neměly být použity?

  Kojícím matkám, které nepřerušují krmení dítěte během nemoci, je zakázáno používat hlavně takové léky:

  • ovlivňující laktaci;
  • zvýšit riziko alergií u dítěte;
  • toxický
  • neprobádané - poměrně zřídka se provádějí studie účinků jednotlivých léků na tuto kategorii pacientů, takže byste neměli riskovat tyto prostředky;
  • komplexní - zahrnují širokou škálu látek, z nichž některé mohou být pro mladé matky nebezpečné.

  Je třeba poznamenat, že:

  • i bezpečné léky s dlouhodobým užíváním mohou způsobit nežádoucí reakci;
  • je lepší zacházet s léky spíše než injekcemi, protože ve druhém případě je pravděpodobnost negativního účinku léku na dítě pravděpodobnější;
  • brát v noci matčinu lék pro novorozence je méně nebezpečné;
  • je lepší, když doba krmení neodpovídá době píku účinné látky v těle matky.

  Jaké poškození může dítě udělat?

  1. Analgin - anafylaktický šok, změny v krvi.
  2. Fenobarbital - deprese ledvin, jater, účinek na krev, nervový systém.
  3. Kodein - drogová závislost, zácpa.
  4. Paracetamol - ne déle než 3 dny, protože je škodlivý pro játra.
  5. Bromhexin je komplexní lék.
  6. Olejové kapky a vazodilatační přípravky - nepoužívejte déle než 3 dny.
  7. Sulfanilamidy a tetracykliny - toxické, mohou způsobit krvácení.
  8. Makrolidy - užívejte opatrně, protože může způsobit dysbiózu.
  9. Teraflu, Coldrex, Fairvex - drogy s neprozkoumaným účinkem na kojící ženy.

  Lidové léky

  Léčba nachlazení při kojení lidovými prostředky (s výjimečnými výjimkami) je nejnebezpečnější a nejoblíbenější kategorií fondů pro kojící ženy. Zde jsou některé z nejpopulárnějších:

  • Ředkev. Řezané ředkvičky s cukrem se pečou v troubě po dobu 2 hodin, její šťávu by se mělo vypít v lžíci každé 3 hodiny a v noci. Používá se jako protizánětlivé.
  • Med a česnek. Vdechnutí medu a česneku ve stejném podílu - z rýmy a kašle. Pro stejný účel se v noci používají ponožky s hořčicí..
  • Brambory. Vdechování páry s vařenými bramborami se dobře odlupuje od kašle a rýmy.
  • Tymián. Lžíce tymiánu napuštěná ve sklenici vroucí vody je dobrý způsob, jak se kloktat. K tomu se používá také jablečný ocet v poměru: lžíce na sklenici.
  • Čaj. Tradiční limetkový čaj s citronem pomáhá s horečkou a bolestmi v krku. Dobrým lékem je také teplé mléko s máslem.

  Indikace pro použití

  Ne všechny populární recepty platí pro kojící matky. Musíte je používat s okem na možnou alergickou reakci na dítě. Mezi takové prostředky patří: cibule, česnek, maliny, med.

  Odvar heřmánku a máty je dobrý způsob, jak se kloktat, ale není vhodné ho spolknout, aby nezpůsobilo nevolnost střeva u dítěte.

  Parní koupele nohou pro matky se nedoporučují, protože mohou vyvolat významný tok krve do hrudníku, což zajistí zvýšenou produkci mléka a jeho pravděpodobnou stagnaci.

  Homeopatie

  Poměrně často se při léčbě akutních respiračních infekcí používají tyto léky:

  • Remantadin, ribovirin, arbidol, antigrippin - účinná profylaktická léčiva nebo s počátečními příznaky chřipky. Antigrippin lze dále použít, ale jeho účinek se neobjevuje příliš rychle.
  • Imunální, aflubin - komplexní prostředek k léčbě chřipky.
  • Griperferon je účinný a neškodný lék, ale je vhodné jej použít co nejdříve.
  • Viferon - svíčky, s akcí podobnou fluferronu.

  Indikace pro použití

  První tři léky z předchozího seznamu mohou u novorozence způsobit gastrointestinální poruchy, často jsou alergické. Tyto prostředky se proto nedoporučují na dlouhou dobu..

  Imunální a Aflubin jsou také nebezpečné s možností vyrážky na kůži dítěte. Ale druhý lék lze bezpečně kapat do nosu. Jakýkoli homeopatický lék můžete použít pouze se svolením lékaře a informovat ho o kojení.

  Seznam mléčných výrobků pro kojící matky je zde. Co můžete a nemůžete jíst pro kojící matku.

  Doporučení lékařů

  Slavný pediatr Komarovsky a další odborníci radí, aby nepřerušovali krmení dítěte nemocí matky. Mléčné mléko by se také nemělo vařit..

  Přednost by měla být věnována homeopatii a lidovým lékům. Pokud jsou antibiotika předepsána, pak je podle lékaře HB v tomto případě kontraindikována.

  Mnoho odborníků na GV se domnívá, že by se nemělo bát antibiotik. Při jejich užívání však nejsou fenomény dysbakteriózy vzácné.

  Lékaři doporučují, že to není důvodem úplného odmítnutí hepatitidy B. V extrémních případech ji můžete omezit na přestávku a přitom pokračovat v vyjadřování. Možná budete muset změnit lék..

  Někteří odborníci se domnívají, že většina antibiotik je neškodných pro HB, zejména penicilinové léky, ale pokud na ně máte alergii, měli byste počkat na HB a v budoucnu se o tyto léky bát..

  Nachlazení není tak jednoduché, jak se zdá. Mladé matky musí zacházet s jejich nemocí zodpovědně. Je nutné se léčit a začít to dělat hned, co nejvíce se snaží udržet kojení během akutních infekcí dýchacích cest.

  A nezapomeňte vyhledat pomoc u lékaře, aniž byste mu zapomněli říct o kojení. Je možné překonat nachlazení bez fatálních následků!

  Články O Neplodnosti