Hlavní Neplodnost

Léčba ureaplasmy během těhotenství

Ureaplasma během těhotenství je infekční onemocnění způsobené bakterií ureaplasma.

Po dlouhou dobu bylo takové onemocnění označováno jako pohlavně přenosné onemocnění. Ale již v roce 1998 byla zavedena Mezinárodní klasifikace nemocí. Podle tohoto dokumentu je ureaplasma parvum během těhotenství považován za zánětlivý proces genitourinárního systému.

Gardnerella, ureaplasma a candida během těhotenství jsou přítomny v mikroflóře téměř 70% žen, ale za normálních podmínek se nevyvíjejí v nemoci, nezpůsobují nepohodlí.

Definice této choroby

Vzhledem k tomu, že bakterie během těhotenství u žen může ovlivnit různé části genitourinárního systému, mohou být příznaky odlišné:

 • hojná sliznice, bělavý výtok;
 • v pozdějších fázích - kolpitida - zánětlivý proces v pochvě;
 • endometritida - bolest v podbřišku;
 • cystitida - časté močení a bolest při močení;
 • známky bolesti v krku - pokud k infekci došlo prostřednictvím orální sex.

Nejnepříjemnějším okamžikem ureaplasmy je skutečnost, že téměř všechny příznaky jen zřídka způsobují úzkost během těhotenství..

Účinek bakterií je rozmanitý

I když je nemoc zřejmá, mnoho lidí je diagnostikováno a samoléčeno. Výsledkem je, že ženy léčí kandidózu, angínu a jiné nemoci během těhotenství spíše než ureaplasmu. Zjistěte také, zda je možné pít heřmánkový vývar pro těhotné ženy a normu ESR během těhotenství.

Účinek na tělo ženy a plod

V poslední době byla detekce této bakterie považována za indikaci ukončení těhotenství, protože měla negativní vliv na embryo a způsobovala vážné patologie.

Kromě toho ureaplazma během těhotenství způsobila špatné následky pro dítě, až do jeho infekce a zastavení vývoje.

Okamžitě si však uvědomujeme, že ureaplasma během těhotenství není vůbec tak nebezpečná. Je docela možné nést zdravý plod, normální práci. Účinek této choroby na plod však není vyloučen.

 1. Pokud žena našla ureaplasma urealitikum v prvním trimestru před tvorbou placenty, může infekce proniknout do krve embrya. To způsobuje vývoj patologií. Tělo budoucí matky však zpravidla spolehlivě chrání dítě, ale žena je méně chráněna.
 2. Ureaplasma způsobuje uvolnění děložního hrdla, což může vyvolat jeho předčasné otevření. Ihned poté začíná proces odmítnutí embrya..
 3. Důsledkem nemoci při přepravě dítěte může být v krátké době přerušení nového života a později - předčasné narození. Tento problém je vyřešen šitím děložního čípku.
 4. Existuje názor, že pokud neaplikujete ureaplazmu během těhotenství, je možné narození dítěte s vrozenou pneumonií. Jednoduše řečeno, dítě se nakazí v lůně.

Metody patologické terapie

V současné době neexistuje žádný všeobecný způsob léčby nemoci během těhotenství, po kterém se problém okamžitě odstraní. Všechny možnosti léčby jsou předepsány komplexně..

Uvažujme některé z nich..

Terapeutická metodaHlavní akceCost, rub
1. Antimikrobiální látky makrolidové skupiny (Vilprafen, Erytromycin, Rovamycin, Sumamed)Lékař vybere antibiotikum pro léčbu tohoto onemocnění v souladu s anamnézou nemoci, doprovodnými chronickými onemocněními, přítomností alergií a s ohledem na citlivost patogenů na tento lék. Použití antimikrobiálních léků ze série tetracyklinů během těhotenství je nepřijatelné.400
2. Imunostimulant ("Timalin", "T-aktivin")Tento lék má regenerační účinek a také zvyšuje ochrannou reakci těla, i když má nemoc chronickou formu.527
3. Vitamínový a minerální komplexNavrženo pro posílení imunity a obnovení tělesné síly po nemoci. Působení všech složek má pozitivní vliv na imunitní systém, pomáhá zvyšovat adaptivní schopnosti těla a také přispívá k rychlému uzdravení.299
4. Probiotika (Bifidumbacterin, Lactusan)Pomáhá obnovit přirozenou mikroflóru vagíny a střev, která byla ovlivněna při užívání antimikrobiálních látek.
Lékař rozhoduje, zda s tímto léčivým přípravkem má být léčeno těhotenstvím, a také délku léčby.
324
5. Antimykotikum a hepatoprotektorZabraňuje ničení makromolekulárních struktur tkání, urychluje procesy jejich obnovy a tkáně kloubní chrupavky, což způsobuje anestetický účinek.
Protizánětlivý účinek a oprava tkáně je zajištěna inhibicí aktivity hyaluronidázy, normalizací biosyntézy kyseliny hyaluronové.
1808

Je nutné léčit ureaplazmu během těhotenství a jak - rozhodne se gynekolog, který vás vede. Závěr o terapii je učiněn na základě výsledků analýz a ověření účinnosti léčby pomocí kontrolních nátěrů.

Pokud byla diagnóza provedena správně a byla zvolena správná metoda léčby, proběhne bez problémů dítě.

Nebezpečí nemoci v „zajímavé pozici“

Během těhotenství existuje řada rizik močových a mykoplazmat:

 • výskyt „zmrazeného“ těhotenství, které se nazývá „neúspěšné potraty“, je možný, v tomto případě plod přestane růst, jeho smrt nastane uvnitř matky;
 • v důsledku pronikání ureaplasmy do embrya infikovanou plodovou vodou je možné pro něj vytvořit bronchulmonální plicní dysplázii;
 • přerušení porodu dítěte;
 • předčasný porod díky skutečnosti, že se děložní čípek uvolní, vnější hltan změkne, otevře a vyloučí plod;
 • narození „nezralého“ dítěte se zpožděním vývoje a nízkou tělesnou hmotností;
 • zánět děložní sliznice v období po porodu;
 • následná ektopická koncepce nebo neplodnost;
 • generalizovaná infekce plodu, pokud během porodu patogen infekce pronikl sliznicemi a vstoupil do krevního oběhu.

Existují rizika pro dítě

Kdy mohu naplánovat nové těhotenství?

Většina žen se zajímá, kdy lze těhotenství naplánovat po léčbě ureaplasmy. Všechno zde však není tak jednoduché..

Aby bylo vaše tělo připraveno na nové zatížení, je třeba dodržovat několik pravidel..

 1. Musíte se ujistit, že terapie byla úspěšná. K tomu je nutné provést druhou analýzu 2 měsíce po ukončení léčby, na jejímž základě bude vydán konečný rozsudek..
 2. Protože k léčbě tohoto onemocnění se používají silná antibiotika, musíte nejprve zlepšit své zdraví, abyste se vyhnuli různým onemocněním. Chcete-li to udělat, můžete si vzít vitamíny, opatření k posílení imunity.
 3. Je nutné počkat, až bude tělo úplně očištěno od léku. Pokud byla terapie prováděna u obou partnerů, je třeba si uvědomit, že část antimikrobiálních látek v mužském spermatu může zůstat 72 dní.
 4. Žena by měla počkat na „normální období“, jinými slovy na krevní výboj, který byl před nemocí.

Chcete-li zjistit, jak účinná je terapie, podívejte se na recenze žen, které během těhotenství léčily ureaplasmu.

Ona byla léčena pro ureaplasma ve 22 týdnech těhotenství. Po poslechu různých názorů jsem se cítil nesvůj, protože téměř každý řekl, že tato nemoc postihuje dítě špatně. Přesto jsem se rozhodl jít do konce. Doktor předepsal léčbu antibiotiky a poté vitamínový komplex. Dělal jsem všechno podle pokynů a nemoc ustoupila!

Při plánování dítěte prošla všemi testy a našel jsem ureaplasma. Léčba trvala velmi dlouho, první cyklus antibiotik nepomohl. Pak následoval další kurz, pak rehabilitační terapie. Trvalo to asi tři měsíce. Po pozitivních výsledcích však lékař doporučil počkat ještě několik měsíců. O rok později se mi podařilo otěhotnět. Dítě se narodilo zdravé, úžasné.

O autorovi: Olga Borovikova

Jaká je nebezpečí ureaplasmózy pro těhotnou ženu a plod? Jak léčit nemoc během těhotenství?

Přítomnost ureaplasmy během těhotenství naznačuje nebezpečí pro matku a nenarozené dítě. Na pozadí této bakterie se vyvíjí onemocnění - ureaplasmóza. Pokrývá celý genitourinární systém, štěpí močovinu, nachází se také v dýchacích cestách, zažívacím traktu.

Co je to ureaplasmóza?

Vaginální mikroflóra obsahuje mnoho mikroorganismů. Hlavní množství připadá na laktobacily. Patogenní bakterie přítomné od 5 do 10%. Pokud je ženské tělo zdravé, jsou tyto mikroorganismy ve spícím stavu, ale když imunitní systém oslabí, začnou „ožívat“, aktivně se množí a ovlivňují blízké orgány a systémy.

Ureaplasmóza se vyskytuje na pozadí gramnegativních bakterií ureaplasma (ureaplasma). Příčinná látka je charakterizována nepřítomností vlastní DNA a buněčné membrány, patří k středně velkým druhům. Z tohoto důvodu může bakterie existovat pouze spolu s dalšími mikroorganismy, které jsou s nimi v symbióze, tj. Ve vztahu, ve kterém ureaplasma těží z jiných bakterií.

Kauzativní látka se šíří výhradně v buňkách, do nichž proniká a hydrolyzou močoviny generuje adenosintrifosfát. ATP je nukleosid trifosfát, který vytváří energii pro všechny buňky a poskytuje vztah mezi všemi orgány.

Zánětlivý proces začíná v době, kdy je oslabena imunita člověka, je překročena koncentrace ureaplasmy a jsou přítomny další patogenní mikroorganismy. Existuje 14 typů ureaplasmat, ale ne všechny z nich jsou nebezpečné pro těhotnou ženu..

Izolovány jsou pouze 3 typy bakterií, jejichž infekce vyžaduje urgentní ošetření:

 • Příčinný původce ureaplazma parvum (pravum) se nachází pouze ve sliznicích genitálií, produkuje protilátky, ovlivňuje hlavně genitourinární systém.
 • Bakterie ureaplazma urealiticum (urealiticum) proniká do krevní plazmy a šíří se po celém těle. Patří k nejnebezpečnějším druhům, což vede k neplodnosti.
 • Druh mikroorganismu ureaplazma (spec) je přítomen v mikroflóře vagíny a spermatu. Při aktivaci může vést nejen k zánětlivým procesům, ale také k negativním účinkům na reprodukční systém člověka.

Metody infekce

Hlavní cesta je sexuální. Může to být genitální, anální nebo dokonce orální sex..

Během normálního pohlavního styku je bakterie lokalizována na pohlavních orgánech, při orálním sexu - na sliznicích ústní dutiny, hrtanu. Nelze získat infekci domácím způsobem.

Je-li těhotná žena infikována, může bakterie infikovat dítě pouze během porodu, kdy plod prochází pohlavním traktem ženy při porodu. Proto je velmi důležité zabývat se léčbou během těhotenství.

Nebezpečí ureaplasmy během těhotenství

Samotná přítomnost ureaplasmy není tak nebezpečná jako její rychlá reprodukce, která narušuje optimální rovnováhu mezi agresivními a prospěšnými bakteriemi. Během porodu dítěte imunitní systém ženy výrazně oslabuje, takže se patogenní mikroflóra nekontrolovatelně šíří. To vede k poškození nejen genitálií, ale také cervikálních kanálů.

Důsledky pro ženské tělo

Pokud nemoc poprvé zasáhla ženu v prvním trimestru, je možný spontánní potrat, později - předčasný porod. V zásadě je však ureaplasmóza infikována ještě před plánovaným těhotenstvím, a proto pro ženu hrozí pouze to, že ureaplasma může způsobit rozvoj nemocí močového systému..

Důsledky pro plod

V přítomnosti ureaplazmy před těhotenstvím je nepravděpodobné, že by došlo k infekci plodu v děloze, protože je spolehlivě chráněna placentou a protilátkami, které se v těle matky vyvinuly dříve. Pokud však byla matka infikována během těhotenství, může patogen infikovat plod, protože tělo dosud nevyvinulo potřebnou ochranu.

Důsledky pro plod jsou:

 • Placenta a fetální membrány se mohou nakazit, což vede k hypoxii. Výsledkem je pomalý vývoj dítěte.
 • Dojde-li k infekci během porodu, je dítě postiženo dýchacím ústrojím, nosohltany, ústní dutinou, zrakovými orgány a gastrointestinálním traktem. To vede k onemocněním, jako je zápal plic, zánět spojivek. Kromě toho může dojít k infikování urogenitálního traktu, nejčastěji v případě narození dívky.
 • Pokud došlo k nitroděložní infekci, je nejvíce postižen centrální nervový systém. V procesu života má dítě časté bolesti hlavy, migrény, dystonii, nervové vzrušení a další nemoci.

Příznaky ureaplasmózy

Příznaky nemoci jsou podobné příznakům jiných infekcí močového ústrojí. Čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost:

 • Svědění a pálení, nepohodlí na vnějších genitáliích. Tyto příznaky se zesilují po močení (nebo během něj).
 • Syndromy tažení bolesti a křeče v dolním břiše.
 • Bolest a nepohodlí při pohlavním styku.
 • Pokud je postižen močový měchýř, je onemocnění doprovázeno častým močením. V tomto případě může být přítomna bolest..
 • Pokud je postižen nosohltanu, pak jsou zde známky bolesti v krku, nachlazení.

S takovými příznaky se ženy snaží medikovat samy, což má za následek rychlý vývoj ureaplasmózy. Pokud tedy existují zjevné příznaky infekce, měli byste o tom okamžitě informovat svého gynekologa.

Diagnostika

Ureaplasmózu je nutné diagnostikovat ještě před těhotenstvím, tedy při jejím plánování. Je vhodné provést příslušné testy předem. Během porodu plodu není prováděno specifické vyšetření, ale v případě podezření na toto onemocnění je stanovena diagnóza..

K tomu se používají následující metody:

 • PCR nebo polymerázová řetězová reakce, pomocí které je detekován původce. Výsledek můžete získat několik hodin. Tato metoda je primární, protože neurčuje úroveň progrese patologie a stupeň bakteriální reprodukce.
 • Bakseeding z vagíny vám umožní zjistit, co PCR nemůže určit. Z pochvy se odstraní nátěr, načež se materiál umístí do živného média. Pokud se mikroorganismy vyvíjejí co nejrychleji, je nutná okamžitá léčba. Bakteriologická kultura umožňuje identifikovat reakci ureaplasmy na určitá antibakteriální léčiva. Proto je to ošetřovatelství, které pomáhá ošetřujícímu lékaři určit léčebný režim. Výsledek analýzy bude muset počkat dva dny.

Aby byl výsledek co nejpřesnější, měla by se žena připravit před provedením testů:

 • pohlaví je zakázáno tři dny před dnem laboratorní diagnostiky;
 • Nepoužívejte douche ani nepoužívejte tampony;
 • 3 dny před testem je nežádoucí používat přípravky na intimní hygienu;
 • použití vaginálních čípků a tablet je vyloučeno;
 • v den vyšetření nemůžete mýt mýdlem.

Léčba ureaplasmy během těhotenství

Pokud měla žena před těhotenstvím ureaplasmózu, pak s porodem plodu není léčba prováděna. Ale mnoho lékařů to hřeší a předepisuje antibiotika + moře dalších drog. Ureaplasmózu nelze úplně vyléčit. Může být tlumena jen na chvíli. Pokud tedy žena nemá žádné obtíže, dítě se cítí dobře, soudě podle ultrazvuku a CTG, léčba není nutná.

Pokud však k infekci došlo během těhotenství, lze léčbu předepsat. Při užívání drog byste neměli mít sex. V extrémních případech se doporučuje používat kondom, protože tím se zabrání sekundární infekci. Vzhledem k tomu, že se tento mikroorganismus přenáší sexuálně, je léčena nejen těhotná žena, ale i její sexuální partner.

Léková terapie zahrnuje následující:

 • Používají se makrolidová antibiotika - erytromycin. Možná použití linkosamidů (přípravky clindamycinu, lincomycinu). Nejúčinnějším antibakteriálním činidlem je léčivo Rovamycin. Antibiotika se užívají 2 až 3krát denně, léčba probíhá od 10 dnů do 2 týdnů.
 • Kromě toho jsou předepisována antimykotika: Nystatin, Levorin.
 • Protože ureaplasma potlačuje lidský imunitní systém, je nutné brát vitamínové premixy, interferony, peptidy aktivní biologické formy.
 • Kromě tablet je vaginální čípek také ukázán těhotné ženě. Může to být Neo-penotran, Terzhinan, Genferon.
 • Doporučené dvojnásobné mytí roztokem furatsiliny. Pro jeden postup stačí 2 tablety zředěné v půl litru teplé vody.
 • Nezapomeňte dodržovat speciální stravu, abyste nevytvořili příznivé prostředí pro patogenní mikroorganismy. Jakékoli sladkosti, kořenitá jídla, uzená jídla a slaná jídla jsou přísně zakázána. Doporučené obiloviny z obilovin, čerstvé zeleniny a ovoce, mléčné výrobky.
 • Je důležité provádět osobní hygienické postupy nejméně 2-3krát denně, protože umírající bakterie jsou vylučovány vaginou.
 • Tradiční medicína doporučuje provádět dekorace lékárny heřmánku, provázku, měsíčku. Vařte byliny na 1 litr vody - 4 polévkové lžíce bylin. Vařte 5 minut, nechte to uvařit. Napětí a nalít do pánve s vodou, sednout do koupele. Můžete se umýt odvarem.

Prevence

Preventivní opatření brání infekci a dalším problémům. Stačí dodržovat tato pravidla a zásady:

 • Zkuste mít jednoho stálého sexuálního partnera. Pokud máte náhodný sex, použijte kondom.
 • Pokud plánujete těhotenství, zeptejte se lékaře, aby provedl vyšetření na přítomnost ureaplasmy v těle.
 • Pokud jste měli pohlavní styk s osobou, o jejímž bezpečí si nejste jisti, ošetřete genitálie s chlorhexidinem ihned po intimitě..

Zjistěte si z našeho videa o ureaplasmóze z rtů porodníka-gynekologa Dmitrije Lubnina:

Řekněte včas gynekologovi o jakýchkoli poruchách a změnách v práci těla - jediný způsob, jak zabránit vzniku komplikací.

Co je to ureaplasma a jak je to nebezpečné pro ženu během těhotenství?

Je možné otěhotnět s ureaplasmou?

Ureaplasma poškozuje tkáňovou strukturu děložního čípku, což negativně ovlivňuje schopnost mít děti. Způsobením zánětlivého procesu je bakterie schopna se množit ještě lépe a zabránit tak oplodnění vajíčka. U ureaplasmy je těžké si představit dítě, ale i když žena otěhotní, mykoplazma způsobuje řadu nemocí, které mohou negativně ovlivnit ženu i nenarozené dítě.

Mnoho žen se stará: je těhotenství možné po ureaplasmě? Odpověď je ano. Po terapii je pravděpodobnější, že žena porodí a porodí absolutně zdravé dítě.

Jaké nebezpečí je ureaplazma pro ženu a dítě

Ureaplasma sama o sobě není nebezpečná. Téměř každý člověk má tuto bakterii. To přináší nebezpečí pouze tehdy, když se začne aktivně množit. K tomu může dojít kvůli oslabené imunitě, při které tělo není schopno udržovat optimální poměr patogenních bakterií k bezpečí.

Těhotenství je období oslabeného imunitního systému, které umožňuje množení patogenních bakterií aktivněji než obvykle. Jejich nadměrná aktivita může mít vážné důsledky nejen pro matku, ale také pro její nenarozené dítě..

Žena může zažít:

 • neplodnost;
 • potrat v raných stádiích;
 • mimoděložní těhotenství.

Nenarozené dítě:

buď opatrný

Podle statistik je více než 1 miliarda lidí nakažených parazity. Možná ani netušíte, že jste obětí parazitů.

Je snadné určit přítomnost parazitů v těle jedním příznakem - špatným dechem. Zeptejte se svých blízkých, pokud ucítíte ranní zápach (než si čistíte zuby). Pokud ano, pak s 99% pravděpodobností jste infikováni parazity.

Infekce parazity vede k neuróze, únavě, náhlým výkyvům nálady, v budoucnu začínají závažnější onemocnění.

U mužů parazité způsobují: prostatitidu, impotenci, adenom, cystitidu, písek, ledvinové kameny a močový měchýř.

U žen: bolest a zánět vaječníků. Vzniká fibrom, myom, fibrocystická mastopatie, zánět nadledvin, močového měchýře a ledvin. Stejně jako srdce a rakovina.

Chceme vás okamžitě varovat, že nemusíte běžet do lékárny a kupovat drahé léky, které podle lékárníků vymažou všechny parazity. Většina drog je extrémně neúčinná, navíc způsobuje velké poškození těla..

Co dělat? Pro začátek doporučujeme přečíst článek z hlavního institutu parazitologie Ruské federace. Tento článek popisuje metodu, kterou můžete své tělo očistit od parazitů, aniž by došlo k poškození těla. Přečtěte si článek >>>

 • vadný vývoj vnitřních orgánů, zejména plic a ledvin;
 • narušení tvorby nervového systému;
 • nitroděložní infekce plodu, což vede k závažným komplikacím, protože tělo samo o sobě nedokáže infekci překonat.

Příznaky nemoci během těhotenství

Žena během těhotenství zaznamenává významné změny v jejím těle, což jí neumožňuje včas pochopit, že něco s tělem není v pořádku. Zároveň však lze identifikovat některé příznaky, které ukazují, že je překročena koncentrace ureaplasmy v těle:

 • pálení, svědění, nepohodlí v oblasti vnějších genitálií se zvýšením těchto pocitů během močení nebo při horké lázni;
 • změna vaginálního výtoku (s ureaplasmózou se výtok zakalí);
 • křeče a bolesti břicha;
 • bolest při sexuální intimitě.

Při poškození močového měchýře může mít žena příznaky cystitidy, bolestivé a časté močení.

Bolest a slabost břicha

Těhotné ženy často berou v úvahu všechny tyto příznaky a domnívají se, že je příliš pozdě jít k lékaři a začít samoléčit, což je ještě horší. Lékaři varují, že toto je nejčastější příčina vývoje nemoci, což vede k nezvratným důsledkům pro dítě.

Jaké je nebezpečí ureaplasmózy v těhotenství?

Ureaplasma Parvum během těhotenství představuje hrozbu nejen pro matku, ale i pro dítě. Ureaplasmóza ovlivněním děložního čípku způsobuje neplodnost nebo předčasný porod. V případě infekce dítěte amniotickou tekutinou se může objevit bronchopulmonální dysplazie. Také na pozadí nedostatku živin existuje pro normální vývoj plodu riziko, že se dítě narodí s nedostatečnou tělesnou hmotností a následným zpožděním v mentálním vývoji..

Dopad na těhotenství

Ureaplasma během těhotenství ovlivňuje děložní čípek, v důsledku čehož se stává méně elastickým. Výsledkem je, že žena není schopna porodit dítě. Kromě toho infekce, která postihuje plod v raných stádiích, vede ke skutečnosti, že se nenarozené dítě zastaví ve vývoji nebo růstu, což může způsobit zmrazené těhotenství. Včasná infekce a vyléčení se stává klíčem k narození zdravého dítěte.

Jak zacházet s ureaplasmózou během těhotenství?

Ureaplasmóza u těhotných žen, pokud se neléčí, vede k závažným následkům pro plod. Aby se tomu zabránilo, je nutné provádět terapii včas. K léčbě ureaplasmózy během těhotenství dochází na základě užívání antibiotik. Často jsou s nimi předepisována jiná léčiva, která po expozici antibiotikům přispívají k normalizaci mikroflóry a stimulují imunitní systém a posilují tělo jako celek. Proto se nebojte vidět poměrně velký seznam drog.

Je důležité si uvědomit, že léčba pouze jednoho sexuálního partnera je zbytečná, protože infekci lze znovu získat po prvním nechráněném sexu..

Antibiotická léčba se provádí současně u obou partnerů, ale pouze v případě, že infekce ohrožuje plod. Lékař předepisuje léčbu v závislosti na konkrétním případě, takže jeho doporučení by měla být prováděna bezpodmínečně. Nejčastěji je léčba předepsána po 22 týdnech těhotenství.

Po ukončení léčebného postupu je nutné posoudit situaci opakovanými testy.

Prevence nemoci

Ureaplasmóze během těhotenství lze zabránit použitím následujících pravidel:

 • ureaplasma při plánování těhotenství by měla být vyloučena;
 • dodržovat hygienická pravidla;
 • jednou měsíčně provádět testy na infekci;
 • pokud není důvěra v partnera, použijte kondomy.

Ureaplasma je bakterie, která se vyskytuje téměř u každého člověka, nese hrozbu, dokud se nezačne množit aktivněji než obvykle. K tomu dochází v důsledku oslabené imunity, ke které často dochází během těhotenství. Moderní medicína zabraňuje ureaplasmóze i ve stadiu plánování dítěte, ale i když k infekci došlo během těhotenství, neměli byste se toho bát. Existují různé léky, které pomáhají udržovat a porodit zdravé dítě..

Ureaplasma během těhotenství a kojení

Ureaplasma - původce ureaplasmózy

Ureaplasmóza je zánětlivé onemocnění způsobené jednobuněčným parazitem.

Dříve byla ureaplasmóza přisuzována skupině sexuálně přenosných nemocí. Nyní se věří, že se jedná o zánětlivý proces genitourinárního traktu.

Toto onemocnění je častější u žen než u mužů. Současně můžete získat ureaplasmózu během těhotenství nebo kojení..

Nebezpečí nemoci a způsob, jak ji správně léčit, lze nalézt v tomto článku..

Obecné informace o nemoci

Ureaplazma je normálně přítomna ve vaginální mikroflóře u 75% žen, aniž by jim způsobila újmu. Společně s tím je normální flóra vagíny tvořena laktobacily. Jakmile se jejich počet sníží, ureaplasma začne naplňovat „volné území“ - a nemoc se bude rozvíjet.

K tvorbě ureaplasmózy přispívají následující faktory:

 • těhotenství - dochází k vážným změnám v těle nastávající matky;
 • snížená imunita;
 • avitaminóza;
 • zánětlivé procesy urogenitálního traktu;
 • časté změny sexuálních partnerů;
 • podchlazení;
 • nedodržování osobní hygieny;
 • použití nitroděložních zařízení;
 • závažné systémové nemoci.

Jak dešifrovat analýzu na ureaplasmózu

K diagnostice ureaplasmózy je nutný nátěr z pochvy nebo močové trubice, v některých případech lze použít moč.

Nejpřesnější metoda je kulturní. Toto je setí biologického materiálu na živném médiu. Pokud byla v nátěru přítomna ureaplasma, za příznivých podmínek se začne aktivně množit..

Výsledek bude znám do 4-5 dnů..

Druhou nejpřesnější metodou je PCR (polymerázová řetězová reakce). Podstatou analýzy je nalezení jednotlivých fragmentů řetězce bakteriální RNA. Výsledek testu je připraven následující den. Normálně by počet bakterií neměl být vyšší než 10 až 4 stupně CFU na 1 ml. Pokud je ve vaší analýze číslo od 10 do 5 stupňů / ml, pak jste vyvinuli ureaplasmózu. Stejné standardy platí pro kulturní metodu..

Další metodou je ELISA. Určuje množství protilátek proti ureaplasmě. Analýza relapsů je zvláště přesná..

Jaké jsou možné důsledky pro plod??

Ureaplasmóza, stejně jako jakákoli jiná infekce, má na tělo negativní účinek. Pokud je žena těhotná, pak je především znepokojena nebezpečím ureaplasmy pro plod.

Porážka pochvy nebo děložního čípku s ureaplasmou může vyvolat:

 • potrat;
 • předčasný porod;
 • včasné odhalení děložního čípku;
 • hypoxie plodu - hladovění kyslíkem;
 • předčasnost plodu.

Také množení bakterií poskytuje půdu pro znovuusídlení dalších patogenních mikroorganismů, které způsobují závažnější důsledky pro dítě (například zánět amniotických membrán a vody)..

Ureaplasmóza močové trubice způsobuje narušení močových funkcí, v důsledku čehož trpí všechny tělesné funkce.

Je možné porodit s ureaplasmózou??

Pokud žena z nějakého důvodu nemohla nebo nedokázala vyléčit nemoc během těhotenství, pak se zajímá o otázku: je možné porodit s ureaplasmou?

Přirozené narození s ureaplasmózou může u novorozence vyvolat pneumonii. A je také vysoká pravděpodobnost, že se dítě stane nositelem ureaplasmy (zejména pokud je plodem dívka).

V některých případech bakterie nemají patogenní účinek na plod a dodávku. Pokud podle výsledků ultrazvuku neexistují kontraindikace, lékař se rodí přirozeným způsobem.

Musím se léčit na ureaplasmózu?

Když žena obdrží pozitivní výsledky testu, přemýšlí, zda je možné uraplazma během těhotenství vyléčit.?

Ureaplasmóza je léčena antibiotiky. V raných stádiích jsou takové léky pro plod nebezpečné, protože onemocnění (pokud je v počátečním stadiu) je jednoduše monitorováno. Pokud proces probíhá, měla by být léčba zahájena okamžitě, přičemž se zváží přínosy pro matku a riziko pro plod.

Od poloviny druhého trimestru se provádí opětovné vyšetření. Pokud se výsledky analýzy nezmění, lze nemoc léčit. Celá terapie se provádí pod dohledem porodníka-gynekologa. Je to lékař, který předepisuje bezpečné a účinné léky..

 • antibiotika: Erythromycin, Rovamycin, Vilprafen;
 • imunomodulační činidla: Genferon, Interferon;
 • korekce dysbiózy po antibiotikách: Linex, Bafidumbacterin.

Během léčby a kontrolního období musí žena opustit pohlavní styk. Je také důležité dodržovat pravidla osobní hygieny a používat individuální ručník.

Nutná je také strava, s výjimkou slaných, kořenitých a mastných jídel, cukrovinek, sycených nápojů a rychlého občerstvení.

Je nutné léčit ureaplasmózu během kojení?

O tom, zda léčit ureaplazmózu během kojení, rozhodne žena společně s gynekologem.

Pokud nemoc pokračuje ve smazané formě a nepřináší nepohodlí, může žena odložit terapii až do konce laktace..

V případě, že ureaplasmóza rychle postupuje, není možné terapii odmítnout. Bohužel téměř všechna antibiotika přecházejí do mateřského mléka. Protože v době léčby (10-15 dní) je lepší přestat krmit.

Je vilprafen bezpečný během těhotenství a kojení??

Vilprafen je základní lék pro léčbu ureaplasmy. Toto je antibiotikum ze skupiny makrolidů. Léčivou látkou je josamycin. K dispozici ve formě tablet.

Lék proniká jak do placentární bariéry, tak do mateřského mléka. Vilprofen lze během těhotenství a kojení používat pouze v případě, že přínos pro matku je vyšší než riziko pro plod.

Během těhotenství začíná léčba nejdříve 20–22 týdnů. Bakteriostatické dávky léčiva jsou předepsány (ne více než 500 mg / den). Blokují schopnost množení bakterií, což zabraňuje progresi ureaplasmózy. Po porodu bude možné tuto chorobu léčit úplně.

Během léčby by mělo být kojení pokud možno přerušeno. Toto rozhodnutí lze učinit pouze po konzultaci s lékařem..

Prevence ureaplasmózy

Před těhotenstvím musí být žena vyšetřena na všechny pohlavně přenosné infekce, včetně ureaplasmózy.

Aby se zabránilo vývoji nemoci během těhotenství a kojení, je nutné:

 • během pohlavního styku používat kondomy;
 • dodržovat osobní hygienu;
 • udržujte svou imunitu na správné úrovni;
 • vyhněte se stresu a podchlazení.

A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že jakékoli onemocnění by měl léčit a diagnostikovat lékař. Koneckonců, nastávající matka je zodpovědná nejen za sebe, ale také za své dítě!

Ureaplasma během těhotenství: léčba, důsledky, co je nebezpečné?

Plánování těhotenství a ureaplasmy

Mnoho žen dnes považuje za nutné podstoupit úplné lékařské vyšetření před plánováním těhotenství. To umožňuje identifikovat ureaplasma před začátkem možné koncepce. Pozitivní analýzou a v důsledku toho přítomností ureaplasmy v těle má žena zcela adekvátní otázku: je možné touto diagnózou otěhotnět? Podle odborníků neexistují žádné překážky z fyzického stavu budoucí matky, ale před počátkem je ještě třeba se s nimi zacházet.

Zdroje infekce

Během pohlavního styku se můžete nakazit ureaplasmózou. V tomto případě může dokonce i orální sex vést k infekci, což znamená, že ureaplasma ovlivní sliznice ústní dutiny a hrtanu. Infekce v domácích podmínkách je dnes považována za nemožnou i při návštěvě koupelny.

Stojí za povšimnutí, že během porodu se může dítě nakazit, protože lékaři doporučují léčbu před těhotenstvím. Pokud by ureaplasmóza nemohla být vyléčena před porodem, pak po objevení drobků bude nutné provést úplné vyšetření dítěte a v případě potřeby zahájit léčbu. Protože tato infekce způsobuje zánětlivé procesy v pánevních orgánech, během porodu se oblast její lokalizace výrazně rozšiřuje a začíná se dále šířit. Výsledkem je hluboká infekce celého reprodukčního systému. Inkubační doba je asi jeden měsíc..

Provokující faktory ureaplazmy během těhotenství

Ureaplazma během těhotenství může být vyvolána řadou faktorů:

 • snížená imunita;
 • podchlazení;
 • stres
 • věk do 30 let;
 • časný nástup sexuální aktivity;
 • nemoci genitourinárního systému;
 • dysbióza;
 • dlouhodobé užívání hormonálních léků a antibiotik.

Příznaky ureaplasmy během těhotenství

Ureaplasma během těhotenství se projevuje přibližně tři týdny po infekci. Přesná diagnóza však může být provedena pouze prováděním výzkumu, protože příznaky ureaplasmy jsou nespecifické.

Hlavní projevy nemoci:

 1. nepohodlí při močení;
 2. bolest v břiše;
 3. malý výtok z pochvy bez barvy;
 4. možné zvýšení teploty.

Jaká je nebezpečí ureaplazmy během těhotenství ?

Především ureaplasma výrazně komplikuje proces těhotenství, protože může vyvolat výskyt zánětlivých procesů v děložním čípku a pochvě. V důsledku toho může být těhotenství obtížné, protože oplodněné vajíčko se nepřilepí na stěnu dělohy.

Dalším nebezpečím může být mimoděložní těhotenství, které je komplikací infekce ureaplasmy. Pokud se primární infekce ureaplazmy vyskytla v prvním trimestru, je pravděpodobné, že plod může být infikován krví, protože placenta dosud nebyla vytvořena. Ureaplazma během těhotenství je jednou z běžných příčin fetálních patologií, ale tělo těhotné ženy se snaží dítě chránit před negativními důsledky..

Ureaplasma během těhotenství přímo ovlivňuje děložní čípek: získává volnou strukturu. který provokuje jeho odhalení. Včasné otevření dělohy vede k předčasnému porodu v pozdějších stádiích nebo k potratu v prvním trimestru. Sešívání děložního čípku ho chrání před nechtěným otevřením.

Předpokládá se, že poté, co žena během těhotenství podstoupila ureaplasma, porodí dítě s neonatální nebo vrozenou pneumonií. Novorozenec je onemocnění, které se projevuje v prvních 28 dnech po narození dítěte, a vrozené onemocnění je onemocnění, které se u dítěte vyvinulo v lůně matky. Vztah ureaplasmy u matky s novorozeneckou nebo vrozenou pneumonií u dítěte se však nepotvrdil. Mezi těmito dvěma nemocemi neexistuje přímý kauzální vztah.

Vaginitida vyvolaná ureaplazmem nezpůsobuje během těhotenství komplikace. Ale situace se ještě zhoršuje, když se infekce dostane do děložního čípku.

Ureaplazma během těhotenství má další velmi negativní důsledek - nízkou hmotnost plodu. Ačkoli vztah mezi ureaplasmou a váhou dítěte je bodem. Je však známo, že poškození cév placenty infekcí může vést k podvýživě.

Mezi důsledky infekce patří poporodní endometritida. Je to zánět vnitřní výstelky dělohy. Poporodní endometritida je charakteristická pro ženy, které porodily dítě císařským řezem.

K dnešnímu dni není před plánováním těhotenství nutný ureaplasmatický test, ale je lepší jím projít, abyste se vyhnuli nepříjemným následkům..

Těhotenský ureaplasmatický test

Na základě stížností je obtížné stanovit diagnózu, protože lékař může předepsat následující vyšetření:

 • přímá imunofluorescence;
 • Diagnostika PCR;
 • mikrobiologická analýza;
 • metoda genetické sondy;
 • sérologické vyšetření.

Vyšetření na ureaplazmu by měla provádět nejen žena, ale také její partner.

Léčba ureaplasmy během těhotenství

Ureaplasma během těhotenství je léčena antibakteriální terapií a následně léky pro normalizaci mikroflóry a zvýšení imunity. Léčbu by měl předepisovat lékař, zejména pokud je během těhotenství zjištěna ureaplasma..

Je třeba poznamenat, že léčba bude předepsána v souladu s rysy průběhu těhotenství. Pokud se vyskytnou komplikace, léčba ureaplasmy začíná okamžitě. Pokud nic neohrožuje dítě a zdraví nastávající matky, můžete začít užívat léky od 22. týdne těhotenství. To minimalizuje účinek antibiotik na dítě a vylučuje infekci z porodního kanálu. Během léčby je nutné se zdržet sexuální aktivity.

Přípravky na odstranění ureaplasmy

Existuje určitý seznam léků, které jsou nejvhodnější pro léčbu ureaplasmy:

 1. Erythromycin, Sumamed, Rulid (patří do skupiny makrolidů);
 2. Doxycyklin, tetracyklin (skupina tetracyklinů);
 3. Clindamycin, Lincomycin a Dalitsin (skupina linkosamidů).

Nejlepší je použít systémovou terapii, například kombinovat tablety se svíčkami.

Léčebný režim lze také doplnit imunomodulátory, antimykotiky, prostředky pro regeneraci mikroflóry a vitamíny. Je důležité jíst správně: vyhýbejte se smaženým jídlům, pikantním a uzeným. Trvání léčby je asi tři týdny..

Čípky od ureaplasmy během těhotenství

Lokální léčba není o nic méně účinná, protože po konzultaci s gynekologem se můžete uchýlit k použití vaginálních čípků. Nejoblíbenější jsou Hexicon a Genferon.

Hexikon znamená léky, které se dokonale vypořádají s ureaplazmem, zatímco čípky mají šetrný účinek na mikroflóru vagíny. K odstranění ureaplasmy stačí jeden čípek denně. Léčba by měla trvat asi sedm dní. Hexikon lze použít během těhotenství a kojení.

Genferon je antibakteriální látka, která příznivě ovlivňuje lokální a systémovou imunitu. Čípky eliminují zánětlivý proces, přispívají k produkci imunoglobulinů, snižují subjektivní příznaky ve formě svědění, bolesti, pálení. Droga se používá během těhotenství po konzultaci s gynekologem.

Recenze těhotných žen o léčbě ureaplasmy

 • Marina V.: Ve 22. týdnu podstoupila léčbu ureaplasmy. Byl jsem velmi vyděšený, když mi lékaři řekli, že ureaplasma během těhotenství negativně ovlivňuje vývoj dítěte. Ale nespadl jsem do zoufalství a rozhodl jsem se, že budu léčen až do konce! Můj ošetřující lékař mi předepsal antibiotika, a když se můj stav zlepšil, vitamíny pro těhotné ženy. Udělal jsem všechno, co mi řekl, a ureaplasma mi už nevadí, a co je nejdůležitější, vše je v pořádku s dítětem!
 • Karina A.: Po provedení testů ve fázi plánování dítěte jsem zjistila, že mám ureaplasma. Léčba trvala 3 měsíce, protože první cyklus antibiotik nepomohl. Druhý cyklus antibiotik plus rehabilitační terapie byly velmi účinné, ale lékař navrhl počkat několik měsíců, aby se ujistil, že ureaplasma skutečně ustoupila. A o rok později jsem otěhotněla, dítě se narodilo silné a zdravé!

Závěr

 1. Ureaplasmóza musí být léčena, i když se cítíte dobře.
 2. Ureaplasma během těhotenství je léčena makrolidovými antibiotiky..
 3. Až do třetího trimestru se léčba ureaplasmózy nedoporučuje, protože plod není zcela vytvořen.
 4. Během císařského řezu je infekce dítěte nemožná.
 5. Každé druhé narození končí infekcí dítěte.
 6. Ureaplasma se nemusí projevit během těhotenství.
 7. Názor, že ureaplasma vyvolává patologie během těhotenství, je sporný. Nejčastěji může životní styl mladé matky a její životní podmínky vést k rozvoji patologií plodu.
 8. Podle některých odborníků je kolem infekce, jako je ureaplasma, příliš mnoho hluku. To může vést k rezistenci vůči lékům a následně k neúčinnosti antibiotik v případě skutečného nebezpečí..

Všechno, o čem jsme v tomto článku psali, je samozřejmě svévolné, hodně záleží na těle těhotné ženy, na jejím odporu a včasném spuštění mechanismů pro boj s infekcí.

Ureaplasma během těhotenství: jak nebezpečná je infekce pro ženu a dítě

U žen lze v nátěrech nalézt dva typy mikroorganismů: ureaplasma urealiticum (Ureaplasma urealyticum) a ureaplasma parvum (Ureaplasma parvum). Nemají buněčnou zeď, jejich cytoplazma je obklopena tenkou membránou.

Jak dochází k infekci?

Ureaplasma se nachází u 20% lidí, kteří nemají klinické příznaky nemoci. Ale jsou schopni nakazit ostatní, aniž by to měli podezření. Rozlišují se následující mechanismy distribuce patogenů:

 • sexuální - během pohlavního styku;
 • vzestupně - od vagíny se infekce šíří do příloh;
 • hematogenní - s průtokem krve, zřídka realizováno;
 • translokace - z jednoho orgánu do druhého;
 • transplacentální - od nemocné matky k dítěti.

Mechanismus vývoje nemoci

V ženské vagíně normálně funguje celý systém ochranných faktorů.

 • Bílý. Denně se uvolní asi 20 ml fyziologické leucorrhoea, která zvlhčuje životní prostředí, což je příznivé pro reprodukci prospěšné mikroflóry.
 • Epitel. Je neustále desquamated a jako součást leucorrhoea, je odstraněn. Pokud se k tomu mikroorganismy připojí, pak také vyjdou.
 • Mikroflóra Normální biocenóza je představována lakto- a bifidobacily. Procento zbývajících mikroorganismů je zanedbatelné. Lactobacilli zabírají všechny nutriční výklenky, proto patogeny nemají substrát pro růst a reprodukci.
 • Sání životního prostředí. Kyslé prostředí je zajištěno zpracováním glykogenu laktobacily. Vydávají peroxid vodíku, což je antiseptikum.
 • Imunoglobuliny. V sliznici jsou buňky řady leukocytů. Syntetizují imunoglobuliny, které mohou aktivovat fagocyty k absorpci bakterií, virů a hub..

Ureaplasma je však schopna změnit buněčný metabolismus a způsobit:

 • metabolické poruchy aminokyselin a peptidů;
 • chromozomální mutace v buňkách;
 • autoimunitní reakce;
 • zvýšená syntéza prostaglandinů;
 • zvýšená koagulace krve.

K čemu vede močová plazma během těhotenství?

Před těhotenstvím není detekce malých koncentrací ureaplasmy v nátěrech bez klinického obrazu zánětu nebezpečná. Pokud však žena často zažívá exacerbace infekce, může to mít negativní důsledky pro reprodukční zdraví a plod. Nebezpečí ureaplasmy během těhotenství je následující:

 • potrat;
 • primární a sekundární placentární nedostatečnost;
 • retardace růstu plodu;
 • intrauterinní infekce;
 • pneumonie u novorozence.

U ženy může ureaplasma způsobit chronickou endometritidu. Na pozadí opakujícího se zánětu dělohy se mění jeho schopnost přijímat oplodněné vajíčko. To se může projevit ve formě obvyklého potratu - v počátečním období dvě nebo více potratů v řadě. U některých žen je neplodnost vážným důsledkem..

V podmínkách placentární nedostatečnosti je narušen nitroděložní vývoj dítěte. Takové děti trpí hypoxií, nedostávají potřebné množství živin. Narodili se proto hypotroficky - s nízkou hmotností a malou velikostí.

I když se dítě neinfikuje in utero, přítomnost infekce v těle matky vede k imunitním změnám. Důsledky: po narození je dítě náchylnější k různým chorobám.

Co rozdává mikroby

Nejčastěji je ureaplasma asymptomatická v genitálním traktu nebo v močové trubici. V normálním stavu mikroflóry nezpůsobuje zánětlivou reakci. Důvody výskytu onemocnění se objevují se snížením místní a obecné imunity. Stalo se to:

 • během těhotenství;
 • během hormonálních změn;
 • po vážné nemoci;
 • po podchlazení;
 • na pozadí rušení mikroflóry.

Ale ani při zánětlivém procesu není vždy možné detekovat ureaplasmu. Detekce se zvýší na 65-75% s:

 • uretritida;
 • vaginitida;
 • bakteriální vaginóza;
 • patologie děložního čípku;
 • potrat.

Od chvíle infekce po objevení se prvních příznaků u ženy může uplynout několik měsíců. Při akutním průběhu infekce se objevují následující příznaky.

 • Přidělení. Obvykle transparentní, ale jejich počet se výrazně zvyšuje. Při kombinaci s jinou infekcí se mohou zakalit, nažloutnout a mít nepříjemný zápach..
 • Svědění Pocit pálení, touha po poškrábání vzniká podrážděním sekretů a produktů zánětu.
 • Bolest. Ve spodní části břicha se může objevit tažná bolest. Někdy má vztah k pohlavnímu styku.

Způsoby, jak identifikovat patogen

U těhotných žen je povinná studie nátěr na flóře, který se provádí při registraci, uprostřed termínu a krátce před porodem. V ostatních případech se studie provádí, když se v genitálním traktu vyskytnou stížnosti na propuštění nebo svědění. Charakteristickým rysem ureaplasmy je, že je téměř nemožné detekovat běžným nátěrem. Pro ureaplasmózu jsou nutné speciální studie. Ale nejsou drženi všemi. Doporučuje se vyšetřit následující ženy:

 • s nejasnou neplodností;
 • s potratem;
 • se zmrazeným těhotenstvím;
 • historie mrtvě narozených.

Metody výzkumu

Výzkum se provádí mnoha způsoby. Materiál pro něj může být:

 • škrábání z močové trubice;
 • stěr z děložního čípku nebo zadního vaginálního fornixu;
 • ranní moč.

Analýza založená na ranní moči se provádí metodou molekulární biologie, která se v Rusku velmi zřídka používá. Hlavní diagnostické metody jsou následující.

 • Kulturní. Výsev na živných médiích oddělených od vagíny vám umožní získat čisté kolonie mikroorganismů. Norma je na hranici pod 104 CFU. Pokud neexistují žádné známky zánětu, je žena považována za zdravou.
 • PCR V současné době je metodika používána nejen k detekci patogenní DNA, ale také ke stanovení jejího množství. Jako materiál se používá škrábání z pochvy. Norma se považuje za 104 kopií DNA nebo méně. Dešifrování analýzy také umožňuje stanovit konkrétní typ ureaplasmy - urealitikum nebo parvum.
 • Sérologické. Tato technika je založena na detekci protilátek proti ureaplasmě. V závislosti na kombinaci a titrech imunoglobulinů je možné určit fázi průběhu zánětu: jedná se o primární infekci, chronické onemocnění nebo remisi. Tato technika pomáhá při diagnostice potratu, příčinách potratu a při vyšetřování novorozenců s vrozenou infekcí. Ale k prokázání skutečnosti infekce se tato metoda nepoužívá.

Ženský nátěr lze užít pouze dva týdny po léčbě antibiotiky, pokud je plánována kultivační studie. A po 30 dnech, pokud je potřeba diagnostika PCR.

Léčit nebo odejít

Mnoho mikroorganismů je oportunních. Během těhotenství je však otázka, zda se má léčit ureaplazma, spojena s možným rizikem pro dítě. Tabulka klinických doporučení definuje následující přístup..

 • Žádné známky zánětu. Pokud je současně detekována méně než 104 CFU ureaplazmy, je žena uznána jako zdravá, léčba se neprovádí.
 • Žádný zánět, ale spousta ureaplasmat. Nevyžadující léčba není nutná. Ureaplasma během těhotenství je léčena u žen s anamnézou komplikací, s obvyklým potratem. Ošetřují se také neplodné páry.
 • Existuje zánět a ureaplasma. Léčba je pro každého.

Terapeutická taktika

Pokud jsou kromě ureaplazmy detekovány i další patogeny, pak je nejprve léčba zaměřena na ně. Je nemožné se úplně zbavit ureaplazmy. Proto jsou stanoveny následující cíle:

 • odstranit příznaky zánětu;
 • vést k normálnímu rozmazání;
 • omezit relaps.

Ureaplazmy nemají buněčnou zeď. Proto na ně antibiotika ze skupiny penicilinů, monobaktamů a cefalosporinů nepůsobí. K léčbě se používají následující antibiotika:

 • makrolidy - „Josamycin“ nebo „Vilprafen“, „Clarithromycin“;
 • tetracykliny - "doxycyklin";
 • fluorochinolony - Ofloxacin, Levofloxacin.

Neošetřená ureaplasma a těhotenství jsou špatnou kombinací. Musíte se připravit na narození dítěte předem: uveďte své zdraví do pořádku. Poté bude ložisko dítěte procházet bez nežádoucích komplikací.

Články O Neplodnosti