Hlavní Neplodnost

Jak zacházet s chřipkou při kojení

V době exacerbace epidemiologické situace není nikdo imunní vůči výskytu chřipky. To platí zejména pro kojící ženy, jejichž imunita není obnovena až do konce po těhotenství. Pokud mladá matka kojí, je zodpovědná nejen za své tělo, ale také za tělo novorozence..

Pokud infekci chřipkou nebylo možné zabránit, je nutné se seznámit s metodami léčby nemoci a novými podmínkami výživy dítěte..

Mohu kojit

Pokud se blíží sezónní epidemie chřipky, doporučuje se, aby se mladí rodiče starali o prevenci nemocnosti. Pokud došlo k infekci, je matkou hlavní starost o výběr bezpečných léčebných postupů.

Někteří lékaři mají sklon k potřebě dočasného přerušení laktace až do úplného zotavení kojící ženy. Důvodem je vysoká pravděpodobnost infekce novorozence nemocnou matkou. Nutnost pozastavit laktaci lze argumentovat, protože v době, kdy se objeví první příznaky nemoci, se dítěti podaří dostat dávku viru od matky.

Během tohoto období je mateřské mléko důležitější než kdykoli předtím, protože obsahuje cenné protilátky, které podporují boj proti infekčním patogenům. Pokud se žena nemohla vyhnout výskytu chřipky, doporučuje se kojení pokračovat. Aby se snížila pravděpodobnost infekce novorozeného dítěte, musí žena před každým krmením nosit gázu nebo celulózový obvaz.

Nebezpečí chřipky spočívá v jejích důsledcích, a proto, když se objeví charakteristický klinický obraz, měla by kojící matka konzultovat radu s lékařem.

Léčebné funkce

Přístup k léčbě chřipky přirozeným krmením by měl být úmyslný a vyvážený. Většina léků se nedoporučuje používat u kojících a těhotných žen. Jako antivirovou terapii mohou kojící matky používat tzv. Interferonové induktory (Grippferon, Viferon). Tyto prostředky jsou přijatelné pro přijetí nejen za účelem léčby, ale také pro prevenci ve výšce epidemie choroby.

Pokud teplota kojící ženy vzroste, doporučuje se jako antipyretikum přípravek na bázi paracetamolu. Je také přijatelné používat výrobky obsahující ibuprofen..

Pro usnadnění dýchání nosem se nedoporučuje používat vazokonstrikční kapky a spreje. Pro léčbu nachlazení je nutné použít výplach a zavlažování nosní dutiny solnými roztoky. Pokud nosní kongesce narušuje normální fungování, pak se nejlépe použijí vazokonstrikční kapky před spaním, ne déle než 3 dny v řadě.

Léčebné metody

Pokud onemocnění nepostupuje ve vážné formě, doporučuje se, aby kojící žena používala tradiční léčebné metody, které neovlivňují tělo dítěte prostřednictvím mateřského mléka. Během kojení může žena využít těchto léčebných metod:

 • Recepce Aflubina. Od chvíle, kdy se objeví první příznaky nemoci, je třeba dbát na stimulaci obranyschopnosti těla. Přírodní léčivo Aflubin stimuluje produkci protilátek proti virovým a bakteriálním patogenům.
 • Čaj s přídavkem přírodního medu a citronu. Tento produkt obsahuje šokovou dávku vitamínu C, která zvyšuje imunitu. Pití citronu a medu je přípustné pouze při absenci alergií, a to jak u matky, tak u dítěte.
 • Čaj s kalina, rybíz a malinový džem. Tyto bobule obsahují přírodní antibiotika a antivirové účinné látky. Můžete pít džem s čajem nebo jej přidat k pití.
 • Mléko s medem a máslem. Tento lék účinně bojuje proti bolesti v krku a suchému kašli. Před spaním se doporučuje používat mléko v teplé formě.
 • Pro symptomatickou léčbu chřipky během kojení můžete nohy zahřát v teplé vodě s přídavkem hořčičného prášku. Při suchém kašli jsou užitečné inhalace z odvarů léčivých bylin. Vdechování a zahřívání nohou v teplé vodě je možné pouze po normalizaci tělesné teploty.
 • Pokud má mladá matka obavy z bolestí v krku, doporučuje se ji opláchnout přidáním mořské soli a sody. K přípravě roztoku je třeba rozpustit 0,5 lžičky. sůl a ¼ lžička jedlá soda ve 300 ml vařené teplé vody. Jako alternativu lze použít odvar z léčivých rostlin (měsíčky a květy heřmánku). Frekvence oplachování je 3-4krát denně. Do oplachovacích roztoků můžete přidat éterický olej eukalyptu (2-3 kapky), který má baktericidní vlastnosti.
 • Teplo lze bez použití antipyretik snižovat otřením těla čistou vodou. Doporučuje se brát vodu při pokojové teplotě, vyhnout se podchlazení těla. Poté byste měli na čelo položit studený obklad.

Prevence

Mladým matkám je přísně zakázáno samoléčení, protože nekontrolované léky mohou dítěti ublížit. Chcete-li zabránit chřipce, postupujte podle následujících tipů:

 • Obývací prostor denně větrejte a proveďte mokré čištění..
 • Omezte návštěvu veřejných míst po dobu trvání epidemie..
 • Vezměte induktory interferonu a vytvořte v těle chřipkovou imunitu.
 • Věnujte pozornost stravě, která by měla obsahovat živočišné bílkoviny, čerstvé ovoce, zeleninu a džusy. Tabák a alkohol jsou přísně zakázány..
 • Používejte multivitaminové komplexy obsahující vitamín C a další užitečné složky.
 • Vyhněte se podchlazení. Chcete-li to provést, oblékejte v souladu s teplotou a povětrnostními podmínkami..

Kojící matky nemusí být očkovány proti viru chřipky. Tento postup zahrnuje lidi s rizikem vzniku závažných komplikací, diabetiky a starší osoby. Pokud je mladá matka ohrožena, doporučuje se očkování. Chřipkové profylaktické vakcíny nemají nepříznivý vliv na děti. Po zavedení léku může žena pociťovat mírnou nevolnost, která zmizí za 1-2 dny po očkování proti viru chřipky.

Účinné způsoby léčby mateřské chřipky během kojení - péče o dítě

Během kojení jsou ženy nejvíce náchylné k různým onemocněním, mezi nimiž je chřipka docela běžná.

Léčba tohoto onemocnění kojením vyžaduje dodržování určitých pravidel a používání určitých léků, které nepoškozují dítě. Hlavní věc, kterou by každá žena měla pochopit, je, že nemoc musí být léčena, a čím dříve, tím lépe.

Infekční mechanismy matky a dítěte

Infekce kojící ženy chřipkou není důvodem pro vyloučení dítěte. Mateřské mléko umožňuje tělu dítěte lépe se vypořádat s infekčními a virovými chorobami, protože plně poskytuje maximální ochranu a podporu imunitního systému. Každé virové onemocnění má inkubační dobu. U chřipky se pohybuje od několika hodin do několika dnů.

Společně s virem jsou nezbytné protilátky přenášeny mateřským mlékem na dítě, které s ním dítě pomáhá vyrovnat se. Proto s touto chorobou matky nemá smysl vylučovat dítě z prsu, izolovat ho od sebe nebo nosit gázový obvaz.

Je velmi důležité, aby kojící matka nevařila své mléko, protože to zničí všechny aktivní ochranné složky, které pomáhají tělu dítěte bojovat proti virům a infekcím.

Mnoho lékařů doporučuje pokračovat v kojení, a to i při těžkých formách chřipky. Toto onemocnění může ovlivnit kvalitu a množství mléka, ale v žádném případě by nemělo být dítě odstaveno.

Odstaveno nebo ne?

Mezi lékaři existují různé názory na kojení během nemoci. Jak je však uvedeno výše, dítěti se podaří získat virus od matky dříve, než se u něj objeví první příznaky.

Pravděpodobnost nakažení dítěte je velmi vysoká, protože matka je s dítětem po celý den v kontaktu. Bez mateřského mléka, ve kterém jsou protilátky, které umožňují tělu dítěte vyrovnat se s virem samotným, se dítě může ještě zhoršit..

Toto je informativní video o kojení během nemoci:

Jak zacházet a posilovat tělo?

Existuje mnoho způsobů, jak léčit chřipku při kojení. Hlavní věc je vybrat léky, které jsou povoleny během kojení a nepoškodí dítě. Současně je zakázáno samoléčení - léky by měl předepisovat pouze lékař.

Farmaceutické přípravky

Jak léčit chřipku s hepatitidou B? Pokud volba spadá na lék, mělo by být jejich přijetí provedeno pod dohledem ošetřujícího lékaře. V tomto případě by žena měla pečlivě sledovat reakci dítěte, protože výskyt alergie není vyloučen.

Chřipka u maminky může být doprovázena různými stavy, z nichž každý by měl být užíván samostatně..

 • Teplota. To by mělo být sraženo, pouze pokud stouplo nad 38 ° C. Nejbezpečnější lék pro matku a dítě je Paracetamol. Pokud je teplota pod 38 ° C, neměli byste ji snižovat.
 • Bolest krku. Doporučeno k použití lokálních přípravků - pastilky Strepsils, roztok jodinolu, hexorální sprej.
 • Kašel. Léky pomohou zmírnit stav: Elixir prsu, Gedelix, Tussamag.
 • Rýma. Při kojení by měly být použity kapky na bázi rostlinných výtažků - Pinosol, Aqua Maris, Salin.
obsah ↑

Lidové léky

Domácí recepty nepomohou zbavit se chřipky úplně. Je důležité pochopit, že pouze komplexní terapie, včetně užívání léků a lidových léků, vám umožní rychle se zbavit nemoci.

 • Čaj s citronem a medem. Zdroj vitamínu C posiluje imunitní systém. V tomto případě může být dítě alergické na med nebo citron. Je vhodné pečlivě sledovat jeho reakci a stav..
 • Čaj s malinovou, rybízovou a Kalina jam. Bobule obsahují přírodní antivirové složky a přírodní antibiotika..
 • Vařené teplé mléko s medem a máslem. Pomáhá zbavit se suchého kašle a bolestí v krku.
 • Oteplování nohou v teplé vodě s hořčičným práškem (při normální tělesné teplotě).
 • Kloktání roztokem sody a soli. Vynikající lék na bolest v krku. Pro 300 ml teplé vařené vody vezměte ¼ lžičku jedlé sody a ½ lžičky stolní soli. Rozpusťte a kloktejte 3-4krát denně.
 • Otřete tělo studenou vodou. Alternativní metoda snižování tepla bez užívání drog.

GV vakcinace

Světová zdravotnická organizace učinila prohlášení, že chřipka nemá vliv na kojení dítěte. Naopak je nutné vštěpovat matku a všechny členy rodiny. Po zavedení vakcíny do těla ženy začnou aktivně vyvíjet protilátky, které se přenášejí na dítě.

Riziko infekce dítěte je sníženo na téměř nulu, pokud byli všichni členové jeho rodiny očkováni. Proto by se kojící matka neměla bát očkování - nedojde k žádným vedlejším účinkům.

Preventivní opatření

Vzhledem k tomu, že kojící ženy by se neměly samy léčit, aby nedošlo k poškození dítěte, měly by dodržovat některá jednoduchá pravidla.

Preventivní opatření zahrnují:

 1. Denní mokré čištění a větrání.
 2. Během exacerbace epidemie omezte návštěvu veřejných míst - klinik a nákupních center. Odmítněte cestovat ve veřejné dopravě - pokud možno jen na čerstvém vzduchu.
 3. Vytvořte imunitu proti chřipce přijetím induktorů interferonu.
 4. Upravte stravu - obohacte ji čerstvým ovocem a zeleninou, džusy a živočišnými bílkovinami.
 5. Použití multivitaminových komplexů.
 6. Šaty na počasí - zejména vyhněte se podchlazení.

Užitečné video

Následuje informativní video o tom, jak zacházet s kojící matkou během nachlazení:

Chřipka je poměrně časté onemocnění, které je pro kojící ženu velmi snadné chytit. Tělo a imunitní systém jsou oslabené, protože veškerá energie přechází do produkce mléka. Včasná léčba a preventivní opatření však v tomto obtížném období rychle překonají nemoc a ochrání dítě..

Kojící chřipka

Kojení je jedinou fyziologicky vhodnou formou výživy pro novorozence. Výjimečně kojení doporučuje WHO z důvodu důležitosti mateřského mléka pro tvorbu imunity dítěte, jeho zdravého vývoje a normálního fungování jeho tělesných systémů. Kojení zahrnuje řetěz složitých psychofyziologických reakcí matky a dítěte, jeho přerušení zahrnuje komplexní vývojové poruchy dítěte. Kojení není příčinou přerušení kojení. Proč se nedoporučuje přerušit kojení během nemoci matky? Jaký druh chřipkové léčby pro kojení je přijatelný? Jaká opatření k prevenci chřipky při kojení by měla být přijata?

Kojící chřipka: mechanismy infekcí matek a imunizace dětí

Mnoho kojících žen přemýšlí, zda stojí za to přerušit kojení různých nemocí. V období podzim-zima je nejpravděpodobnějším onemocněním chřipka. Ženské tělo během kojení je nejcitlivější na virové infekce tohoto druhu, protože produkce mateřského mléka vyžaduje více kyslíku, což je další zátěž pro dýchací systém. Chřipka během kojení však není známkou přerušení kojení. Mateřské mléko plní funkci přirozené obrany těla dítěte. Mateřské mléko obsahuje celou řadu imunologických obranných faktorů. Jeho imunoglobuliny jsou specifické pro patogeny dítěte, což je vysvětleno blízkým kontaktem matky a dítěte, ve kterém bakterie ženy a další patogenní mikroorganismy dítěte vstupují do těla ženy. Tělo matky produkuje specifické „individuální“ imunoglobuliny, které jsou přenášeny na dítě mateřským mlékem.

Chřipka, stejně jako jakékoli jiné virové onemocnění, je charakterizována určitou inkubační dobou (od okamžiku infekce těla do projevu prvních příznaků choroby), která může trvat několik hodin až 2-3 dny. Během tohoto období je kojící žena již zdrojem infekce pro své dítě. Takže v době infekce u matky již dítě dostalo virus s mlékem, stejně jako nezbytné protilátky, aby jeho tělo mohlo účinně zvládnout virus.

Kojící chřipka rovněž nevyžaduje taková opatření, jako je izolace dítěte od nemocné matky, oblékání gázového obvazu a vroucí mateřské mléko. V procesu vaření se ničí všechny složky pro přirozenou ochranu těla dítěte, většina vitamínů a stopových prvků obsažených v mateřském mléce, což ovlivňuje jeho nutriční vlastnosti. A vzhledem k tomu, že k infekci dítěte dochází dlouho před projevením prvních příznaků u matky, jejich izolací od sebe navzájem, jakož i použitím obvazů s gázou při styku, také nedává smysl..

Studie ukázaly, že u dětí, které byly odstaveny, zatímco jejich matky trpely chřipkou a jinými chorobami, byly ochranné funkce těla oslabeny, později byly lépe schopny čelit infekcím..

Odstavení dítěte z prsu během chřipky matky ho zbaví přírodních ochranných faktorů, živin a může také negativně ovlivnit psychoemocionální stav dítěte.

Během chřipky během kojení se doporučuje krmit dítě i v těžkých formách (mléko bez tepelného zpracování v těžkých podmínkách ženy). Chřipka s kojením může ovlivnit množství mléka, ale také to nezpůsobí ukončení krmení. V procesu zotavení tělo obnoví předchozí laktaci..

Léčba chřipky při laktaci: přijatelná léčiva, tradiční způsoby léčby

Chřipka s kojením vyžaduje zvláštní přístup k léčbě, protože většina léků je kvůli jejich vedlejším účinkům neslučitelná s kojením. Léčba chřipky při laktaci netoleruje nezávislost. Když se objeví první příznaky infekce, musí žena neprodleně vyhledat lékaře, aby potvrdila diagnózu a stanovila vhodný průběh léčby. Každý lék používaný k léčbě chřipky by měl být užíván přesně podle plánu v souladu s režimem výživy dítěte. Takový přístup k léčbě pomůže vyhnout se maximálním koncentracím účinných látek v mateřském mléce. Režim podávání léků a kojení by měl být navržen tak, aby byl mezi léky a dalším krmením dodržen maximální interval. Kojení Léčba symptomatických léčiv.

Mezi hlavní příznaky chřipky patří:

 • Teplo - paracetamol se pro léčbu používá v dávkách přesně předepsaných lékařem;
 • Bolest v krku - k úlevě od tohoto příznaku se používají odvarky bylin, teplý čaj, oteplování, kloktání;
 • Kašel - inhalace s odvarem bylin;
 • Rýma - vypláchnutí dutin fyziologickým roztokem.

Jakékoli ošetření kojení by mělo být dohodnuto se svým lékařem. Symptomatická léčba je založena na užívání bylinných a homeopatických léků. Nezapomeňte na alternativní způsoby ošetření: med, cibule, kapky, solný roztok a jód.

Co je přísně zakázáno pro chřipkovou terapii během kojení:

 • Použití léků, které nejsou slučitelné s kojením, jakož i těch, které jsou uvedeny v pokynech, pro které neexistují známky přípustnosti užívání léku k léčbě chřipky během kojení;
 • Užívejte velké dávky předepsaných léků za účelem rychlého zotavení. Je třeba si uvědomit, že většina léků je předepisována k úlevě od symptomatického komplexu, nikoli k léčbě samotné virové infekce. Zvýšení koncentrace léku v mateřském mléce je pro dítě nebezpečné.

Prevence chřipky: klíčové kroky

Každý ví, že této nemoci lze snáze předcházet než léčit. Jaká jsou hlavní opatření k prevenci kojení? V potenciálně nebezpečném období šíření virových infekcí musíte:

 • Omezte kontakty na možné zdroje infekce v co největší míře - navštěvujte přeplněná místa (obchody, veřejná doprava);
 • Celkové posílení těla a přirozené opevnění (strava bohatá na vitamíny pro matku);
 • Větrání bytu a udržování dostatečné úrovně vlhkosti;
 • Zdravý životní styl (plný spánek, klid, aktivita, pobyt na čerstvém vzduchu, zbavení špatných návyků, včetně stravování). Vyloučení faktorů nepříznivě ovlivňujících stav těla ze života (přejídání, nezdravé jídlo, sedavý životní styl) přispívá k jeho uzdravení a posílení ochranných funkcí;
 • Osobní hygiena.

Nespecifické metody prevence chřipky pro matku a dítě pomohou vyhnout se nakažení virovou infekcí nebo jej převést v mírnější formě.

Video z YouTube na téma článku:

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

Kojící chřipka u mámy: jak se má léčit

Chřipka je poněkud zákeřné onemocnění, komplikace, které se mohou objevit na absolutně jakémkoli orgánu. A v období přirozeného krmení novorozence, tím spíše, protože ženské tělo není po porodu stále dost silné a je více než kdy jindy nakaženo virovými chorobami. Ale, špatně, nepřestávejte kojit, vyplatí se soustředit na to, jak a jak zacházet s chřipkou během kojení. Dítě je pod spolehlivou ochranou mateřského mléka, spolu s nímž dostává protilátky v případě nemoci.

Co se nazývá chřipka

Chřipka je primárně virus, jehož inkubační doba může být od dvou hodin do tří dnů. Chřipku lze snadno zachytit v případě hepatitidy A, zejména v období podzim-zima nebo během epidemie, a nemoc obvykle pokračuje v akutní formě. Celkem bylo identifikováno více než 2 000 druhů chřipky, z nichž je úmrtnost poměrně vysoká.

Proč se objeví a jak se přenáší

K infekci virem dochází v těsném kontaktu s pacientem nebo na jakémkoli veřejném místě, pacient by měl kýchat nebo kašel. Současně si již infikovaná osoba nemusí být vědoma choroby, ale již infikovat ostatní, protože infekce může nastat jak před prvními známkami poškození těla, tak v průběhu nemoci (až do sedmého dne).

Příznaky nemoci

Příznaky chřipky se příliš neliší od příznaků jakéhokoli virového onemocnění. To:

 • horečka, výrazné zvýšení teploty a docela ostré;
 • bolest v krku;
 • kašel;
 • vzhled nádchy a náhlé ucpání nosu;
 • bolest hlavy, letargie, bolavé klouby.

Možné důsledky

Chřipka je nepředvídatelné onemocnění. Mohou se rychle nakazit a onemocnět jen pár dní, nebo je lze léčit dostatečně dlouhou a obtížnou dobu. Někdy se nemoc chová příliš agresivně, těžké formy nemoci mohou být fatální.

Virová infekce je zákeřná tím, že s porážkou těla se zhoršují chronická onemocnění, která předtím pacienta zvlášť neobtěžovala..

Existuje také velké riziko vzniku komplikací na jakémkoli orgánu: od poškození dýchacího systému do nervového systému, ledvin, srdce.

Jak odlišit chřipku od běžného nachlazení

Protože, jak již bylo řečeno, existuje nebezpečí, že se vyskytne komplikace s chřipkou, je lepší detekovat nemoc v rané fázi, aby se okamžitě zahájila léčba. Známky chřipky, které se objevují, však není obtížné zaměnit se SARS nebo ARI. Nachlazení není tak nebezpečné pro kojící ženu, protože bakterie, které vstupují do těla, lze snadno léčit antibiotiky. Ale jak se zbavit chřipky, je tato kategorie léků neúčinná. Je docela obtížné samostatně rozpoznat skutečnou nemoc, takže se nemůžete váhat a dokonce s prvními příznaky stojí za to zavolat lékaře.

Charakteristické rozdíly nachlazení od chřipkového viru:

 1. V počátečních stádiích vývoje nemoci chřipkový virus prudce stoupá a při akutních respiračních virových infekcích se zdraví postupně zhoršuje.
 2. Tělesná teplota - s chladem na teploměru můžete pozorovat mírný nárůst - v průměru o 37-38 stupňů, a s chřipkou je teplota vysoká a špatně zablouditelná - 39-40 stupňů.
 3. Bolesti hlavy - pokud v prvním případě bolí hlava jen příležitostně, pak s chřipkou je bolest konstantní, často se stává migrénou.
 4. Rýma - SARS je charakterizována nosní kongescí, kýcháním a otokem sliznice v prvních dnech nemoci. Chřipka naopak nejčastěji nechává nos čistý, rýma se prakticky nepozoruje, nebo se projevuje ve formě exacerbace chronického onemocnění (pokud má matka).
 5. Krk - nachlazení často postihuje nosohltanu, bolest v krku, zčervená. A s virem - bolest v krku je cítit méně často, akutní bolest téměř vždy chybí.
 6. Kašel - s akutními respiračními virovými infekcemi nebo akutními respiračními infekcemi, suchý, se zotavením zvlhčeným. Chřipka může ovlivnit průdušky okamžitě a projevuje se jako suchý kašel jen pár dní po infekci.
 7. Lymfatické uzliny se zvětšují pouze s chladem.
 8. Virus chřipky způsobuje bolesti těla, bolesti svalů. Bakterie nemohou vést k takové bolesti, nebo mírná bolest ve svalech prochází za dva až tři dny.
 9. Trávicí systém - poruchy se mohou vyskytnout pouze ve druhém případě: nevolnost, průjem. ARVI neovlivňuje gastrointestinální trakt.
 10. Fyzická kondice jako celek - člověk může na nohou přenášet nachlazení, nemoc zmizí za několik dní, jako celek způsobuje jen malou únavu. S chřipkou je tělo vyčerpané, cítíte se velmi unavení, někdy toto období trvá dlouho poté, co se nemoc uzdravila.
 11. Doba nemoci - ARI obvykle trvá týden, zatímco malátnost a všechny ostatní příznaky se aktivně projevují až v prvních dnech. A s chřipkou - pouze jedna teplota může trvat až 5 dní a nemoc sama o sobě obvykle trvá asi 10 dní, po kterých jsou její důsledky pociťovány po dlouhou dobu.

Kojení Chřipková léčba

Kojení se proti chřipce velmi liší od léčby infekčního onemocnění u obyčejného člověka. Koneckonců, nemoc může postihnout nejen samotnou matku, ale i dítě. Přestože mateřské mléko je pro novorozence zdrojem imunoglobulinů, prostřednictvím kterých je aktivována pasivní imunita u dítěte. Nemocná matka by však v každém případě měla nosit masku v kontaktu s dítětem, protože dítě se může nakazit kapičkami ve vzduchu a dokonce i ve slabé formě, ale trpí vážnou nemocí. Samozřejmě nelze podceňovat klid, zdravý spánek a vyváženou stravu v případě nemoci..

Pití hodně vody, odpočinku v posteli, větrání místnosti v nepřítomnosti matky a dítěte v ní - všechna tato jednoduchá pravidla pomohou kojící ženě rychleji se zotavit.

Léky pro léčbu chřipky

Protože se nedoporučuje přerušit laktaci během nemoci, jsou pro léčbu předepsány léky předepsané dětem. Například Aflubin nebo Nurofen, pokud je nutné odstranit příznak horečky. Z „dospělých“ léčiv během kojení chřipkou je povoleno užívat paracetamol nebo ibuprofen, ale pouze v přísném souladu s předepsaným dávkováním. Tyto léky proti chřipce by se neměly užívat déle než tři dny..

Ascorutin pomůže vyléčit kašel, ale je také velmi důležité poradit se s lékařem před použitím. Z antivirových léčiv pro kojence jsou nejbezpečnější Viferon ve svíčkách, kapky Grippferonu.

Tradiční medicína se doporučuje pro kojící matky

Léčba chřipky během laktace se nepochybně často provádí pomocí lidových prostředků. Hlavní věc je, že žena a dítě nemají alergické reakce na určité složky alternativní medicíny. Jako alternativa k užívání léků:

 1. Teplý čaj s citronem a trochou medu.
 2. Rostlinné lékárenské poplatky.
 3. Čaj vyrobený z malin, rybízu nebo kalina.
 4. Teplé mléko s medem.

Ošetření můžete doplnit:

- přírodní „kapky“ pro nos, například propolis;
- použití obkladů;
- ponožky s hořčicí - suché ponoření se nalije do ponožky a nosí se po celý den;
- inhalace na vařené brambory.

Homeopatická léčba

Homeopatie je také schválenou léčbou chřipky při kojení. Kromě toho tyto fondy nemají prakticky žádné kontraindikace. Jelikož se blaho nemocné ženy během několika hodin po získání těchto prostředků zlepší, lze je použít ještě před příjezdem lékaře a stanovením diagnózy..

Je možné aplikovat dítě na hrudi s chřipkou

Odpověď na tuto otázku lze téměř vždy slyšet - není to možné, ale nezbytné. Přirozené krmení je zastaveno pouze v extrémních případech. Obecně není virus chřipky důvodem k vyloučení dítěte z hrudníku. Při zachování kojení nebude dítě muset být převedeno do směsi as mlékem dostane potřebné protilátky a posílí imunitu. K otázce léčby a výběru léků je nutné přistupovat pouze opatrně a v žádném případě neporušovat doporučené dávkování. Současně se některé ženy snaží zkrmovat dítě mlékem z láhve a někdy jej vařit. Nestojí to za to udělat jedno nebo druhé, protože pro dítě je mnohem snazší pít mléko z láhve a po zotavení matky se dítě může odmítnout vrátit k prsu. Vaření kazí chuť mléka a ničí všechny užitečné vlastnosti takového cenného jídla. Nemoc matky by proto neměla ovlivnit způsob krmení dítěte.

Prevence laktační chřipky

Po strachu z komplikací po takovém vážném onemocnění může mladá matka přijmout veškerá možná preventivní opatření, aby nedošlo k onemocnění, zejména na podzim a v zimě. Nezbytné:

 • co nejčastěji (alespoň jednou denně) provádějte mokré čištění a větrejte místnosti v domě;
 • se zvýšeným epidemiologickým prahem je lepší omezit se na návštěvu přeplněných míst;
 • povolené vitamíny (zejména C) mohou být užívány s gv k přípravě imunity vůči infekcím;
 • zaměřit se na vyváženou a správnou stravu;
 • ve špatném počasí nebo mrazu by měla být kojící matka oblečená do počasí - tak, aby bylo teplé a suché;
 • během epidemie, před vstupem na čerstvý vzduch, můžete namazat nosní dutinu Oxolinovou mastí;
 • po návratu z veřejných míst si dobře umyjte ruce mýdlem.

Povolená nebo ne chřipková vakcína pro laktaci

Povinné podávání vakcíny je nutné pouze u ohrožených matek. To znamená, že patří k diabetikům nebo existuje vysoké riziko závažných komplikací po nemoci. Takové očkování neovlivňuje dítě, ale matka se může projevit malou reakcí - horečka, malátnost. Podobné důsledky prožívají dostatečně rychle - za 1-2 dny.

S výhradou preventivních opatření má kojící žena šanci, že nebude nakažena nebezpečnou chorobou. A s infekcí je hlavní věcí neváhat zavolat lékaře a ne-medikovat. Koneckonců, nesprávné léky dokážou mnohem více než chřipka..

Léčba nachlazení a chřipky pro kojení

Kojící žena je více náchylná k nachlazení než ostatní. Důvodem je skutečnost, že tělo matky je oslabeno těhotenstvím, porodem, úzkostí nad dítětem, častým stresem a nedostatkem spánku. Pokud má žena během kojení nachlazení, začínají ji překonávat bolestivé myšlenky - zda stojí za to i nadále kojit své dítě, jaká je pravděpodobnost nakažení dítěte a mnoho dalších. Zkusme se vypořádat s problémy, které ruší mnoho kojících matek..

Kojení studená

Nejčastěji se nachlazení nazývá akutní respirační virová infekce neboli SARS. Infekce je obvykle přenášena vzduchovými kapičkami přes horní dýchací trakt.

Žena je zvláště citlivá na akutní respirační virové infekce během kojení v důsledku skutečnosti, že její dýchací orgány pracují se zvýšeným stresem. Je to proto, že k produkci mateřského mléka je zapotřebí hodně kyslíku..

Od okamžiku, kdy virus vstoupí do těla matky, a dokud se nemoc nevyviní, uběhnou asi dva až tři dny. To znamená, že ještě před výskytem prvních příznaků nemoci u matky již dítě dostalo původce nemoci spolu s mateřským mlékem. Kromě toho však dostal protilátky proti patogenu, speciální enzymy tohoto patogenu pro tvorbu jeho protilátek a úplnou imunitní obranu proti komplikacím. V době, kdy matka vykazuje známky akutních respiračních virových infekcí, bude dítě již při kojení již nemocné nebo aktivně imunizované.

Příznaky

Nejběžnějšími příznaky nachlazení jsou následující stavy:

 • horečka;
 • obecná slabost;
 • nosní kongesce nebo rýma;
 • kašel, kýchání;
 • bolest krku;
 • často se může vyskytnout přetížení nebo tinnitus.

Obvykle nachlazení za řádného ošetření zmizí za deset dní..

Jak nakrmit dítě

Před několika desítkami let byla léčba nachlazení během kojení úplnou izolací matky od dítěte a ukončením kojení. Moderní lékaři však tuto metodu zcela odmítají..

V případě, že matka má nachlazení, v žádném případě nemusíte dítě odstavit z prsu. Nezáleží na tom, zda je dítě zdravé nebo nemocné. V každém případě exkomunikace okamžitě vede ke snížení imunity drobků. U nemocného dítěte bude nemoc závažnější a delší.

Během léčby nachlazení během kojení není nutné krmit dítě mlékem nebo vařeným mateřským mlékem. V tomto období mateřské mléko obsahuje všechny látky nezbytné pro výživu a léčbu dítěte. Kromě toho bude také dostávat léky s mateřským mateřským mlékem.

Při formování imunity dítěte má velký význam jeho infekce mikroorganismy, které vstupují spolu s mateřským mlékem nemocné matky. To mu v budoucnu pomůže, nebo onemocní, nebo mnohem snáze snáší nemoc..

Léčba

Základním principem léčení nachlazení během kojení ženy by měla být bezpečnost jejího dítěte. Během kojení může maminka užívat drogy nebo lidové léky.

Nejbezpečnějším antipyretikem pro kojící matku je paracetamol. Samozřejmě nemusí být zneužívány, ale také byste neměli dlouhodobě vydržet vysokou teplotu.

Žena s akutními respiračními virovými infekcemi během kojení je často doprovázena rýmou, kašlem, bolestmi v krku. K úlevě od těchto příznaků se používají speciální léky nebo metody..

Kašel se nejlépe léčí inhalací s bylinkami, jako je heřmánek, eukalyptus, měsíček. Tyto postupy se provádějí 15 až 20 minut třikrát až čtyřikrát denně.

Léčba léků na kašel během kojení se nejlépe provádí expektorancí Lazolvan nebo Ambroxol. Bylinné přípravky obsahující anýz, jitrocel, kořen lékořice (Dr. IOM, Gedelix, Bronchicum) jsou také skvělé..

Léky obsahující bromhexin jsou absolutně kontraindikovány k léčbě kašle během kojení. Antivirotikum Grippferon kompatibilní s kojením. Nemá škodlivé účinky na dítě a nemá vedlejší účinky..

Kojící chřipka

Stejně jako u ARVI by chřipka během kojení neměla být příčinou odstavení. Když matka přestala krmit dítě, vystavuje ho velkému riziku, že onemocní nebo komplikuje průběh nemoci. Během chřipky dítě dostává všechny potřebné antimikrobiální, antivirové a ochranné látky s mateřským mlékem. Je známo, že kojená děti mají chřipku mnohem těžší a onemocní déle než ti, kteří dostávají mateřské mléko.

Při léčbě chřipky u ženy během laktace se používají léky na bázi interferonu. Paracetamol lze použít ke snížení teploty..

Chřipka je nejnebezpečnější s komplikacemi, které způsobuje. Proto je třeba k jeho léčbě přistupovat odpovědně. Zřídka, ale existují případy, kdy je při léčbě chřipky nutné použít léky, které nejsou kompatibilní s krmením dítěte. V takových případech je kojení dočasně přerušeno. Aby matka během léčby neztrácela mléko, musí se neustále vyjadřovat. Dítě dostává stále umělé směsi. Jakmile se matka zotaví, můžete pokračovat v kojení..

Kojení bolest v krku

Angina nebo angína je infekční onemocnění, při kterém jsou postiženy mandle. Toto poměrně závažné onemocnění je obvykle způsobeno streptokokovou infekcí..

Příznaky

Hlavními příznaky anginy pectoris jsou zimnice, slabost, horečka až do 38 - 39 ° C, bolesti hlavy, bolest v krku, které dávají na stranu krku a ucha. Lymfatické uzliny pod dolní čelistí se zvětšují, získávají hustotu a bolestivost. Zanícené mandle jsou jasně červené, někdy s bílým plakem nebo pustulemi..

Léčba

Pokud se žena nakazila bolestmi v krku s kojením, není nutné vylučovat dítě z prsu. Ještě předtím, než matka ukáže první příznaky nemoci, dítě s mateřským mlékem dostává protilátky proti ní.

Při léčbě anginy pectoris se používají lokální a systémové léky. Lokální léky zahrnují spreje pro zavlažování a tablety pro resorpci. Nejčastěji je kojící matka předepsána Givalex, Stopangin, Ingalipt, Strepsils, Decatilene. Systémová léčiva v léčbě tohoto onemocnění jsou obvykle antibiotika..

Existují léky, které lze užívat k léčbě bolestí v krku při kojení. Můžeme rozlišit hlavní skupiny takových antibakteriálních látek:

 • Cefalosporiny 1. generace - cefapirin, cefazolin, cephalexin;
 • cefalosporiny 2 generací - Cefotiam, Cefsulodin, Cefuroxime;
 • peniciliny - Amoxiclav, Amoxicilin, Ampicilin;
 • makrolidy - Sumamed, Azithromycin, Erythromycin, Clarithromycin;
 • fluorochinolony - ofloxacin, moxifloxacin;
 • tetracykliny - doxycyklin, tetracyklin;

Je velmi důležité vyléčit bolest v krku včas, protože to může vést k vážným komplikacím..

Kojící matka: ne tak špatné jako chřipka. tout

Je zima na dvoře a máme jaro - zbrusu nové dítě, které se živí mateřským mlékem, roste a kvete. Kdo řekne, že v našich duších není jaro? A pokud ano, pak je čas odsunout podzimní a zimní obavy z nachlazení a chřipky.

Radost v srdci je náš první a jasně podceňovaný štít v boji proti infekcím. Imunologové tvrdí, že nemoc není jen infekcí. Toto je součet: stres plus infekce. A většina našich stresů jsou naše nervy, naše neschopnost vidět pozitivní nebo touha vidět negativní. Proč tedy sami zvyšujeme šance na nemoc? Proč si nejsi tak jistý svou silou proti nějakému hrobu?

Druhým štítem je hrudník naší matky. Jak je zpíváno v statečných písních: „Setkáme se s nepřítelem svými prsy!“ V našem případě je to doslova pravda. Během kojení je krevní oběh v hrudníku mnohem intenzivnější. A mléko ve složení je velmi blízko krve. Příroda stanovila, že vše potřebné bylo v mléce, proto úroveň imunitní ochrany kojící matky je mnohem vyšší než u běžné ženy a mléko samotné chrání matku i dítě.

Orientované

Abyste se přestali něčeho obávat, musíte to pečlivě zvážit. Jak říkají, nepřítel musí být znám osobně.

Takže, nachlazení. Takže v každodenním životě nazýváme řadu chorob nosu, krku a ucha. Pod pojmem „nachlazení“ se dostáváme: virové infekce, bakteriální infekce a exacerbace chronických onemocnění. Obtížným případem jsou „komplikace“, slovo je velmi podobné slovu „překrývající se“ - jeden problém k druhému. Například na pozadí poklesu imunity se „chronium“ zhoršuje a virová nebo bakteriální infekce se „překrývá“. Nebo naopak: nasbírali infekci, která podkopala naši sílu a vyvolala exacerbaci chrony. Nebo virová infekce vytvořila základ pro „výsadbu“ bakteriální infekce. Nebo naopak.

Ale přesto je chřipka izolována od jiných virových „nachlazení“ nebo SARS. A proto. Virus chřipky více než jiné virové „analogy“ je schopen snížit imunitu a vyvolat tak „komplikace“. Proto ji musíte brát vážně.

V Mother Nature je zde vše vyvážené: protože chřipka je nebezpečnější než jiné akutní virové infekce dýchacích cest, je snazší diagnostikovat ji. Chřipka má velmi charakteristické projevy. Zejména velmi jasný začátek nemoci..

Chřipka obvykle začíná najednou: byli jste jen zdraví a doslova během 10 minut se cítíte velmi nemocní. S chřipkou jsou možné všechny příznaky nachlazení najednou:

 • vysoká horečka a zimnice;
 • bolest a bolesti v celém těle - a ve svalech a kostech (zejména v křížové kosti);
 • bolení očí, slzení, netolerance vůči jasnému světlu;
 • bolest hlavy;
 • bolest v krku, suchý kašel.

Prasečí chřipka je jednou z možností chřipky. Má stejné projevy a některé „osobní“ rysy:

 • od samého začátku - suchý kašel, velmi rychle měnící se v mokrý;
 • silná slabost;
 • někdy průjem, zvracení.

Fandit pravidlům

Co dělat, když vy, kojící matka, stále „chytíte nachlazení“? Ti, kteří dávají přednost alopatickým léčebným metodám, je nutné s pomocí lékaře zjistit, zda se jedná o bakteriální nebo virovou infekci, a proto, jaké léky je třeba užívat - antivirové nebo antibakteriální. Zvolený lék by měl být kompatibilní s kojením.

Pokud věříte ve svou vlastní imunitní obranu, pomozte naší imunitní armádě všemi prostředky! Nejprve vytvoříme nepříznivé životní podmínky pro „agresora“. Co to znamená?

  Udržujte teplotu v místnosti ne vyšší než 18–20 ° C. Sami se vřele a pohodlně oblékáme. Faktem je, že v teplé a suché atmosféře sliznice nosohltanu vyschne a nemůže již sloužit jako první přírodní bariéra. Naopak, hlen se stává viskózním, což ztěžuje správné dýchání, tedy nosem.

Bylo by hezké často váš dům ventilovat, provádět mokré čištění nebo používat zvlhčovač. Bude teplejší oblékat se lépe než zapnout topení.

Pijte hodně (optimálně - jen čistou vodu). Nebo džusy, kompoty, ovocné nápoje, čaj. Faktem je, že se zvýšenou teplotou, pocením a dýcháním ústy se ztráta tekutin dramaticky zvyšuje. Hlen se stává viskóznějším, také krev, a v důsledku toho je krevní oběh obtížný. Kromě toho tekutina pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Pokud pijete čaj s bylinkami, pamatujte, že mnoho bylinných diuretik je do určité míry laktogenní. A šalvěj a máta mají naopak účinek snižující mléko.

(Mimochodem, pokud se pečlivě podíváme na to, jak se zvířata, například psi, chovají během nemoci, uvidíme několik charakteristických rysů. Je vhodné se na ně blíže podívat a také je adoptovat.)

 • Je jich málo. Přesněji řečeno, existuje pouze to, co chcete (a zpravidla NECHCE). Nemusíte jíst, protože „musíte jíst“. Vyčerpání hladem zjevně pro většinu z nás nepředstavuje hrozbu a je nepřiměřené čerpat sílu z „frontové linie“, abychom vytvořili již značné zásoby potravin. Když se tělo začne zotavovat, připomene vám, že je čas na jídlo.
 • Mír. Zvířata se během nemoci schovávají v nejvzdálenějších a nejtišších koutech a raději si ublíží. A vůbec ne, aby nenapadl příbuzné, ale protože je to jednodušší. Poslouchejte sebe, a pokud vám vaše tělo řekne to samé, pak je to právě pro vás.
 • V praxi to může znamenat režim postele nebo polopenze - to není obtížné zorganizovat s dítětem v prvních měsících života a starší dítě je šťastné ležet se svou matkou, knihami, hračkami a sissies, které jsou k dispozici kdykoli. Dopřejte si dočasnou „dovolenou“ ze všech energeticky náročných úkolů (čištění, vaření, opuštění domu). Jsou pomocníci - máte štěstí, to jsou věci pro ně. Neexistuje nikdo, kdo by se staral o domácnost a „aktivně se bavil“ s dítětem - věřte mi, že během dne se nic neděje bez chůze s dítětem. A během této doby budete silnější. Kojící matka (na rozdíl od úředníka) má právo onemocnět - koneckonců, z přiměřeně provedené nemoci se v důsledku toho zdraví zvýší a stále je budete potřebovat!

  Ale zpět ke zvířatům pozorujeme. Uváděli jsme vše, co zvířata dělají, když jsou nemocná. A zpravidla se zotavují! Není to pro lidi dost? No, přidejte.

  Jsme ošetřeni

  Můžete použít naturopatické léky, které vám již dříve pomohly. "Pomáháme" - rozumíme doslova: pomáhali vašemu tělu bojovat s infekcí, posilovat vaši imunitu nebo místně - jako baktericidní látky.

  Jedná se o med, propolis (lokálně i interně), cibulové kapky do nosu, roztok mořské soli nebo „Aquamaris“ a homeopatické kapky do nosu „Euphorbium Compositum Spray“..

  A také. Nyní máte nový nástroj pro výrobu nosních kapek - mateřské mléko. (Říká se, že mléčné žlázy Australopithecus byly velmi dlouhé - krmit dítě při chůzi, když sedí na zádech. Pravděpodobně se jim však nenapadlo kapat mléko do nosu. Na cestách. Ano, a pravděpodobně měli nachlazení jiným způsobem.) Budeme muset vyjádřit mléko, naplnit pipetu a kapat do nosu. Čerstvě vyjádřené mléko má velmi výrazný protizánětlivý účinek, zejména pokud je již vyvíjeno v procesu, kdy vaše tělo bojuje s touto infekcí - obrana bude „individualizovaná“.

  Vysoká teplota během nemoci ukazuje, že tělo si je nemoci vědomo a přijímá včasná opatření - vyvíjí imunitní obranu. "Chlazení", doprovázená vysokou teplotou, mají šanci projít rychleji než stagnující, s teplotou asi 37,5 ° C. A pokud okamžitě snížíte horko, pak nedáte vaší imunitě příležitost „rozpoznat a zapamatovat si“ tuto konkrétní infekci a vyvinout stabilní imunitu vůči ní. Existuje tedy šance, že se vám to podaří znovu. Je to ostuda, že? Navíc mnoho bakteriálních infekcí netoleruje vysokou horečku..

  Je tedy vhodné teplotu nesnižovat, dokud ji můžete tolerovat. Pokud je to nesnesitelné, můžete si vzít paracetamol. Pamatujte, že s chřipkou se antibiotika a aspirin nedoporučují..

  A o tom, co byste neměli dělat. Neostříhejte si nohy, protože to způsobuje příval krve ženským pohlavním orgánům a může zvyšovat příval krve do hrudníku - to vyvolá silný příliv mléka a pravděpodobně i jeho stagnaci. Obecně se při kojení nedoporučují obecné oteplovací postupy, protože teplota v prsu kojící matky je již zvýšená.

  Krmit

  Kojící matky musí věnovat pozornost ještě jedné věci. Infekce, která aktivně klesá - pod hrdlo, má šanci způsobit otok hrudníku (stejný jako v nose, když je obtížné dýchat), což může opět znamenat stagnaci mléka. Infekce sama o sobě s největší pravděpodobností „neseděla“ na hrudník, způsobovala otoky, ale prostě to udělala silná krevní rána - mléko přišlo více, než bylo požadováno. Proto je důležité aplikovat dítě na prsa včas, aby nedošlo k jeho přetečení. Krmení během nachlazení a chřipky může a mělo by.

  Snažit se izolovat od dítěte není nejlepší volba, protože v tomto případě můžete získat spoustu „vedlejších účinků“. Vzrušení pro dítě, kdo „jak je - bez mámy?“; potřeba dekantovat pro udržení laktace a nezpůsobovat stagnaci mléka; nutnost pokračovat v strachu o dítě - protože ho samo připravilo o možnost „optimalizace“ imunizace - mateřským mlékem.

  Jak víte, zda je nepohodlí na hrudi katarální jev nebo je to samostatný problém? Měření teploty na několika místech pomůže odpovědět na tuto otázku. Změřte teplotu v podpaží, v lokti a popliteálních záhybech a ve tříslech. Pokud se ukáže, že pod paží je teplota více než 0,5 stupně než na jiných místech (tam se rozsah indikací může měnit o 0,2 stupně), pak je pravděpodobně problém „hrudníku“ oddělený od běžného nachlazení.

  Pokud stále dochází ke stagnaci mléka nebo laktostáze, je třeba učinit zvláštní opatření, aby se zmírnil otok mléčných žláz. Nejprve odstraňte otok - protože bez něj může být obtížné vyjádřit mléko nebo dát dítě.

  K tomu poradci kojení doporučují aplikovat studenou komprimaci (například namočenou ve studené vodě a vymačkanou plenu nebo list zelí z ledničky), aby se prsa ochladila. Studená zúží krevní cévy, pomůže to vyrovnat mléko a aplikovat dítě.

  Pokud je přesto hrudník velmi plný a napjatý a není možné ani připevnit dítě ani mléko mléko, měli byste lehce stisknout polštářky tří prstů obou rukou na okrajích dvorce, prsty položte téměř svisle na obě strany bradavky a držte je asi 40 sekund. Toto zatlačí otok hluboko do hrudníku na krátkou dobu a zmenší pružnost paralosální oblasti. Potom bude možné dítě okamžitě připevnit k hrudníku, nebo nejprve trochu podkožního mléka a poté se připojit. Nezapomeňte, že aktivně sající dítě je nejlepší prsní pumpa a karafa.!

  Vyberte si lék

  Zkušenost nám říká: každý z nás má svůj vlastní způsob, jak onemocnět. Nemá smysl dělat vše, co pomohlo sousedům nebo příbuzným. Říkají, že i dvě dvojčata mohou přenášet stejnou infekci různými způsoby..

  Právě proto, že každý je nemocný svým vlastním způsobem, je nemožné vytvořit „lék na všechny“. Zde je částka nachlazení a chřipky a každým rokem roste. Pokud by pomohli, pak by se nové neobjevily - výklenek je již obsazen a zvládnut. Takové léky mají symptomatické indikace. Například „při kašli“. "S rýmou." "S projevy nachlazení." Výrobce léku upřímně informuje, že jeho lék je zaměřen na vymazání uvedeného příznaku. A ne pro léčbu pacientovy nemoci.

  Ale je dokonce možné získat lék jen pro sebe v konkrétní situaci? Umět. Protože existuje takové slovo - homeopatie.

  Homeopatické léky jsou bezpečné pro těhotné, kojící, kojence, nemají věková omezení.

  Jeden lék léčí několik (a často všechny) symptomy nemoci při určitém projevu. Faktem je, že homeopatie neléčí příznaky, ale celý organismus, který tímto způsobem onemocněl. Při popisu nemoci je nutné ji správně rozpoznat.

  Najít lék pro sebe je jednoduché - protože jeho portréty byly vyleštěny tak, aby zářily tisíci uživatelů. To je další důkaz jejich účinnosti - homeopatické léky se nemění každý rok, ale jsou testovány po staletí (třetí století je pryč!).

  Homeopatické léky začínají jednat okamžitě. Přirozeně, pokud jde o akutní stav, a nikoli o chronické onemocnění. Výsledek si můžete všimnout za hodinu nebo dvě - a vyvodit závěry o správnosti výběru léku. Nepomohlo to - zkusíme jinou. (Chřipku můžete vyléčit „od prvních minut“ za půl dne a „denně“ za 4 dny, pokud je droga vybrána správně.) Je dobré, že není nutné nejprve provést přesnou diagnózu a poté ji léčit. Můžete léčit okamžitě!

  Homeopatické léky nepotřebují reklamu, nevyžadují pro výrobu mnoho složek a množství účinné látky v nich je směšně menší než molekula. Homeopatie je proto levná.

  Homeopatie se správným skladováním nemá datum exspirace. Ano, na obalu je uvedena doba použitelnosti 2 roky. V praxi je známo, že lék, který ležel více než sto let, stále funguje!

  Rovněž je důležité, aby homeopatická léčba „dobyla velmi tendenci k častým nachlazením“ (TD Popova, „Rodinná kniha“, Kyjev, 1999)..

  Odvoláváme se na nádherný článek Veroniky Nazarové (Maslova) o drogách, které pomáhají při nachlazeních různých typů. Poznamenávám ze sebe, že moje pětiletá rodina (táta, máma, tři děti) téměř 9 let prakticky nepoužívá žádný lék kromě homeopatie. Věřte mi, všechno se během této doby stalo. Naše nachlazení zpravidla prochází za den nebo čtyři. Nejdelší dětská „zima“ trvala 2,5 týdne. Nemohli jsme najít lék. Ale diagnostikovaná „fokální bronchopneumonie“ byla vyléčena za den, kdy byl nalezen lék! Bez antibiotik a jiných léků. Žádné „vedlejší účinky“. Tři koule rozpuštěné v půl sklenici vody. Impozantní?

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  Články O Neplodnosti