Hlavní Bolest

Jak zacházet s chřipkou pro kojící matku?

Období kojení je stejně důležité jako období těhotenství (porod). Stádium vývoje a formování fyzického zdraví dítěte pokračuje, což zcela závisí na zdravotním stavu a životním stylu matky samotné. Pokud během tohoto období žena dostane chřipku, musíte vědět o způsobech, jak se uzdravit, aby nedošlo k poškození dítěte a obnovení zdraví. Mnoho léků je zakázáno pro ženy, které léčí chřipku a kojení..

Internetová stránka ogrippe.com naznačuje, že již ve stadiu inkubační doby žena předává virus dítěti, které také začne v jeho těle vyvinout chřipku. Pokud však žena onemocní, přestaňte kojit. Společně s mateřským mlékem jsou na dítě přenášeny protilátky, které jsou produkovány jejím tělem, které bojuje samo o sobě. Tělo dítěte potřebuje protilátky matky, které jsou silnější než jeho vlastní imunita. A protože matka infikovala dítě virem, měla by také pomoci při zotavení.

Pokud je dítěti odepřeno mateřské mléko, bude za ním následovat:

 1. Snížená imunita.
 2. Nervozita.
 3. Ustaraný stav.
 4. Exacerbace nemoci.
 5. Zvýšený kašel.
 6. Zvýšení teploty.
 7. Zvýšená zimnice, rýma a slzy.
 8. Zvýšený zánět.
 9. Zvýšená bolest v krku a hlavě.
 10. Zvýšené bolesti svalů a kloubů.

Dítě musí dostat mateřské mléko ve formě, ve které je produkováno tělem. Nemusíte se vařit, protože v tomto případě ztratí všechny své užitečné a léčivé vlastnosti. Bude to podobné přechodu dítěte na umělé krmení.

Lékaři vidí příčinu vývoje chřipky v mateřském těle jako další břemeno na dýchací systém, ke kterému dochází jak během těhotenství, tak během kojení. Výroba mléka vyžaduje hodně energie, takže žena může cítit nedostatek vzduchu.

Léčba drogy

Chřipku nelze léčit, protože komplikace se po ní vždy vyvíjejí. Léčebný proces je však komplikován skutečností, že kojící žena nemůže brát absolutně žádné léky, které jí pomohou při zotavení, což je spojeno s průnikem složek do mateřského mléka a dále do těla dítěte. Léčení drogy je přípustné. Měli byste si však pozorně přečíst návod k použití nebo se poradit s gynekologem nebo pediatrem.

Můžete používat drogy skupiny interferonů, protože mají šetrný účinek. Pokud jde o antibiotika, aspirin a paracetamol, je zakázáno tyto léky užívat. Tyto léky jsou škodlivé nejen pro virus, ale také pro protilátky, které jsou přenášeny na dítě. Antibiotika mají také nepříznivý účinek na střevní mikroflóru, proto se doporučuje užívat s jogurtem nebo kefirem k obnovení zdraví.

Dobře zavedený askorutin, který má:

 1. Posilující vlastnost, ve které stěny nádob přestávají hořet a bobtnat.
 2. Aktivace metabolismu uhlohydrátů.
 3. Redoxní procesy.
 4. Regenerace buněk.
 5. Tvorba steroidních hormonů.
 6. Syntéza pojivových tkání.

Avšak i tento lék by měl být užíván přesně podle dávkování a průběhu léčby..

V zásadě by každá žena měla nejprve prostudovat informace o konkrétním léku, než ho užije. Je vhodné nejprve konzultovat lékaře, který přesně předepíše léky, které jsou během kojení přípustné. Pak byste si měli prostudovat příbalové informace k danému léčivu, zejména sloupec „Kontraindikace“..

Neubližuje seznámení s jakýmikoli informacemi o drogě na internetu. Pamatujte, že mnoho léků není testováno na kompatibilitu s laktačním obdobím. Tyto studie jsou poměrně drahé a jejich implementace není nutná k uvolnění léčiva. Každá žena by proto měla pochopit, že příloha může říkat „Neužívejte během kojení,“ ve skutečnosti si však vývojáři nejsou spolehlivě vědomi účinku léku na ženu a její dítě..

Na internetu si můžete přečíst recenze běžných lidí, zejména kojících žen, které již užívaly drogy během laktace, když měly chřipku..

Domácí léčba

Chřipka je volitelně léčena v nemocnici. Můžete se dokonce uchýlit k tradiční medicíně, která je také dostatečně účinná a bezpečná pro kojící matku:

 1. Pijte hodně vody, džusů, ovocných nápojů a ovocných nápojů. Tím bude zajištěna normalizace rovnováhy voda-sůl, odstranění toxinů a kvalita mléka.
 2. Vytvořte sbírku prsou k odstranění kašle: tymián, anýz, břečťan, kořen lékořice, tymián, jitrocel, ředkvičková šťáva smíchaná s medem.
 3. Vřele se oblékněte a neohřívejte místnost pomocí zařízení, která suší vzduch.
 4. Dodržujte odpočinek v posteli, aby tělo rostlo silněji.
 5. Větrejte místnost.
 6. Jezte vyváženě, bez přejídání nebo hladovění.
 7. Naneste dítě na hrudník častěji, což zlepší oběh tekutin v těle.
 8. Zvlhčete vzduch a vyčistěte místnost.
 9. Nasyťte vzduch kyslíkem.
 10. Při nachlazení můžete vštípit nos roztokem mořské soli, propolisu a cibule.

Měli byste zkontrolovat teplotu pod pažemi, aby nebyla příliš vysoká. Jinak musíte navštívit lékaře.

Je zakázáno provádět horké koupele nohou, protože žena již spaluje z vysoké teploty a výskyt dalšího tepla povede k přílivu mléka do hrudníku, což může způsobit stagnaci. V tomto případě musíte na hrudník aplikovat studený obklad, mléko vylížit nebo dát dítěti.

Homeopatická léčba

Homeopatická léčba nevyžaduje přesnou diagnózu. Pokud se žena necítí dobře, může použít jakýkoli lék z této oblasti, který nemá kontraindikace a věková omezení. Lék neléčí nemoc, ale posiluje tělo jako celek.

Můžete se uchýlit k přírodním antibiotikům:

Důležité pochopit

Pokud je žena nemocná, je důležité, aby pochopila, že její životní styl nepřispívá ke zdraví. Může onemocnět nejen sama, ale také vést k výskytu nemocí u dítěte. Pokud si nepřeje čelit potížím, je třeba přezkoumat všechna opatření, která podnikne během chladného počasí a chřipkové epidemie.

Preventivní opatření budou:

 1. Procházky pod širým nebem.
 2. Příjem vitamínu.
 3. Chrání sebe a své dítě před přeplněnými místy.
 4. Být v dobré náladě.
jít nahoru

Předpověď

Chřipka není nebezpečná ani pro matku, ani pro její dítě, které je méně chráněno. Žena by se měla na chvíli chránit, dokud její dítě nedosáhne jednoho roku a nezraje. Pokud se nemoc vyvinula, je nutné ji léčit, což nutně zlepší prognózy dalšího vývoje. Je lepší to dělat společně s pediatrem, který se bude starat především o zdraví dítěte.

Léčba chřipky během kojení: jak se vypořádat s virem kojící matce

S blížícím se obdobím chřipky a nachlazení začne většina mladých matek pečlivě sledovat jejich zdraví. Konec konců jsou v neustálém kontaktu s dětmi, takže je velmi nebezpečné nakazit se virem nebo bakteriální infekcí: imunita nezralého dítěte nemusí být schopna se vypořádat s patogenními mikroorganismy. Během laktace však ochranné síly těla kojící matky nefungují v plné síle, takže mnoho z nich se během epidemie vyhne nemoci. Hlavní věc je zahájit léčbu včas, aby se zabránilo rozvoji komplikací. Je známo, že během kojení se nesmí používat všechny léky, takže léčebný režim může vyvinout pouze lékař..

Chřipka pro kojící matku: jak se odlišit od běžného nachlazení

S nástupem chladného období se stává aktivních mnoho virů a infekcí, které způsobují vznik akutních infekcí dýchacích cest a chřipky. Od začátku podzimu lékaři doporučují očkování jako způsob prevence virového onemocnění, ale ne všichni občané souhlasí s očkováním. Kojící matky by měly chránit své zdraví, ale není to vždy možné, protože v místech s velkým počtem lidí je velmi obtížné se vyhnout infekci.

V zimním období se téměř ve všech regionech země procento výskytu chřipky velmi zvyšuje. Lékaři varují, že nemoc je nebezpečná z důvodu vývoje komplikací, takže musíte znát příznaky zákeřného viru, abyste mohli včas zahájit léčbu.

Při prvních příznacích chřipky byste se měli poradit s lékařem, který vám předepíše účinnou léčbu

Mnoho žen zaměňuje příznaky virové chřipkové infekce s ARI nebo SARS. Je užitečné pochopit, že běžné nachlazení je způsobeno bakteriemi, které lze ve většině případů léčit antibiotiky. K chřipkové infekci dochází v důsledku viru vstupujícího do těla mladé matky, pro kterou není antibiotická terapie účinná. Lékaři nepřestávají opakovat: pokud kojící matka našla příznaky nemoci, je třeba nejprve zavolat lékaře doma. Virus je zákeřný, šíří se velmi rychle po celém těle a způsobuje nejen nepříjemné příznaky, ale také vyvolává vývoj závažných komplikací, které v některých případech mohou vést až ke smrti.

Každá kojící matka by měla pochopit, že je zodpovědná za život a zdraví svého dítěte. Čím rychleji zahájíte léčbu chřipky, tím nižší je riziko, že se choroba přetáhne a bude mít negativní účinky na orgány a systémy. A existuje také šance, že dítě při kojení mateřského mléka dostane od matky imunoglobuliny a nebude nakaženo virem nebo jej převede v mírnější formě.

Tabulka: příznaky chřipky a ARVI

Příznaky nemociJak se virus chřipky projevuje?Co je typické pro ARVI
Jak se infekce objeví na samém začátku nemociNemoc je charakterizována prudkým zhoršením celkového stavu těla mladé matky: vysoká horečka, slabost, silné bolesti hlavy, bolesti celého těla. Na počátku nemoci nemusí být žádné další příznaky.Bakterie postupně oslabují tělo: vše začíná lehkým ucpaným nosem, kýcháním, trochou únavy. Během jednoho nebo dvou dnů se mladá matka cítí, že se stav zhoršuje a uvědomuje si, že je nemocná
HorečkaVysoká teplota trvá asi tři dny, značka na teploměru stoupá na 39–40 stupňů. Antipyretika nezvládají dobře a nemohou normalizovat tělesnou teplotu kojící matkyVše záleží na obraně těla: u některých žen teplota trvá jeden den a nepřesahuje 37,5 stupně, ale ve většině případů je teplota na teploměru 38–38,5 0 ° C a mladá matka je v tomto stavu dva nebo tři dny
Bolest hlavyPřetrvávající bolest hlavy, v některých případech migrénaMírná bolest hlavy, která zmizí za den nebo dva
Rýma a otok nosní slizniceNos zůstává čistý, rýma je pozorována v mírné formě, nos neblokuje. Výjimkou jsou mladé matky trpící chronickými onemocněními nosní dutiny, například sinusitida nebo sinusitida. V tomto případě se tato onemocnění nosohltanu zhoršují vlivem chřipkového viru v těle. Často se přidává virová konjunktivitida.Rýma a nosní kongesce jsou jedním z prvních příznaků nachlazení. Sliznice velmi silně bobtná na samém začátku nemoci, je pozorováno slzení a žena neustále kýchá.
Bolest krkuNěkdy bolí v krku, u některých matek je sliznice mírně zrudlejší a bobtná, ale nedochází k akutní bolestiTéměř vždy bakterie infikují hrdlo, zbarví červeně a drobivě
KašelÚčinek viru na průdušky závisí na typu infekce. U některých forem chřipky je pozorován suchý kašel, který začíná dva dny po prvních příznacích nemoci, zatímco jiné typy viru vyvolávají těžký kašel od prvních hodin nemociSuchý kašel, který nemusí být příliš silný, se později promění v mokrý
Účinek na lymfatické uzlinyNezvyšujteZvýšení téměř v každém případě nemoci
Bolest svalůTěžká bolest svalů, bolesti celého tělaMenší bolest svalů, která zmizí dva až tři dny po nástupu nemoci.
Poruchy tráveníKojící matka se může cítit nevolná, u některých se může objevit průjemInfekce neovlivňuje orgány gastrointestinálního traktu
Celkový stav tělaExtrémní únava, vyčerpání, které může trvat i několik týdnůMírná únava, která v době zotavení prochází tři až čtyři dny
Trvání nemociVysoké teploty mohou trvat tři až pět dní. Tělo trvá asi sedm až deset dní v boji proti viru za předpokladu, že neexistují žádné komplikace. Do dvou až tří týdnů po nemoci se kojící matka cítí unavená, nemocná, slabost a bolesti hlavyTělo se s infekcí vyrovná za sedm dní. Vrchol nemoci nastává v prvních třech dnech nemoci, potom zbytkové příznaky ve formě rýmy a mírného kašle jdou do sedmého dne od počátku prvních příznaků

Video: hlavní rozdíly mezi chřipkou a nachlazením

Kojení Chřipková léčba

Kojící matky zpravidla nemohou věnovat své podnikání několik hodin, protože celou dobu věnují péči o dítě. Proto se žena při prvních známkách nachlazení nebo chřipky snaží užívat léky nebo důvěřovat osvědčeným lidovým receptům, aby odstranila nepříjemné symptomy nemoci. V případě infekce virem je však samoléčení nebezpečné pro zdraví a život, proto lékaři doporučují okamžitě zavolat sanitku, pokud se vyskytnou následující příznaky:

 • prudké zvýšení tělesné teploty na 40 stupňů nebo vyšší,
 • horečka a horečka trvají déle než tři dny,
 • kašel, dušnost a bolest na hrudi při dýchání,
 • ztráta vědomí,
 • zvracení, těžká nevolnost, zažívací potíže,
 • velmi silné bolesti hlavy.

Neriskujte své zdraví a život, ani neohrožujte dítě, protože imunita dětí ještě není tak silná, takže u dětí se chřipka často vyvíjí ve složité formě s rozvojem komplikací.

Některé ženy raději berou antibiotika, aby se s touto chorobou vyrovnaly rychleji. Chřipka je však virová infekce a průběh nemoci a rychlost zotavení přímo závisí na síle imunity těla a individuálních charakteristikách těla.

K léčbě chřipky během kojení lze použít lidové léky, například čaj s citronem a zázvorem

Režim léčby chřipky zahrnuje řadu různých opatření:

 • brát léky. Je třeba mít na paměti, že kojícím matkám je zakázáno zahájit léčbu léky. Mnoho léků může způsobit významné poškození zdraví dítěte. Lék, dávkování a maximální doba přijetí je proto stanovena pouze lékařem po objasnění diagnózy,
 • dobrá výživa a spousta pití. Virus chřipky vede k intoxikaci a dehydrataci. Abyste se vyhnuli negativním důsledkům, musíte jíst alespoň třikrát denně a pít více tekutin,
 • shoda s lůžkem. Mnoho dospělých nosí chřipku na nohou. Tělo potřebuje odpočinek, aby všechny síly směřovaly k boji proti viru. V případě aktivní fyzické aktivity se mohou objevit komplikace.,
 • používání lidových prostředků. Během laktace nelze použít mnoho léků, takže v komplexu je povoleno používat recepty tradiční medicíny. Je třeba si uvědomit, že léčba těmito látkami může být zahájena pouze po konzultaci s lékařem.

Léky pro léčbu chřipky: co mohou kojící matky

Na policích lékáren najdete mnoho léků, jejichž působení je zaměřeno na boj proti viru a na odstranění nepříjemných příznaků nemoci. V období kojení je však používání mnoha léků zakázáno. Měli byste zavolat lékaře doma, který vybere lék, který je kompatibilní s HB nebo s minimálním rizikem pro zdraví dítěte:

  lékaři předepisují především antivirová a imunomodulační léčiva,

V případě komplikací, kdy se bakteriální infekce připojí, například se potvrdí diagnóza pneumonie, lékař předepíše antibiotika. V některých situacích se doporučuje přerušit HB během antibiotické terapie. Odborníci se však snaží vybrat léky, které mají být během kojení povoleny.

antipyretika se používají k boji proti teplotě. Kojícím matkám jsou povoleny léky založené na paracetamolu nebo ibuprofenu. Lékaři doporučují použití dětských léků,

Léky s ibuprofenem mají nejen antipyretické a analgetické vlastnosti, ale také zmírňují zánět.

 • pokud žena pociťuje nosní kongesci nebo mírně rýmu, používá se k léčbě roztok mořské vody. Tyto léky jsou pro dítě zcela bezpečné a také účinně eliminují otoky sliznice a usnadňují dýchání..
 • Tabulka: Léky pro léčbu chřipky a řešení nepříjemných symptomů

  Drogová skupinaNázev lékuFormulář pro uvolnění produktuÚčinná látkaÚčinky na těloKontraindikace a vedlejší účinkyLaktacePřibližné náklady v rublech
  Antivirová a imunostimulačníGrippferon
  • Kapky,
  • sprej,
  • mast
  Lidský interferon alfa-2b
  • Zmírňuje zánět,
  • pozitivně ovlivňuje imunitu kojící matky: obrana se mobilizuje a začíná intenzivně bojovat s virem,
  • snižuje riziko komplikací,
  • používá se k prevenci chřipky
  Kontraindikace je individuální citlivost na účinnou látku. Vedlejší účinky se projevují jako alergické reakceJe povoleno aplikovat během kojení.295
  Viferone
  • Mast,
  • gel,
  • svíčky
  180
  Aflubin
  • Kapky,
  • tablety
  • Hořec,
  • bryony,
  • aconite farmaceutické,
  • fosforečnan železitý,
  • kyselina mléčná
  • Homeopatická medicína s přírodním složením,
  • má imunomodulační účinek,
  • díky svému složení pomáhá léčivo snižovat tělesnou teplotu,
  • zmírňuje zánět sliznic,
  • snižuje intoxikaci
  Kontraindikace je nesnášenlivost jedné nebo více složek léčiva. Podle pokynů je vedlejší účinek vyjádřen ve zvýšené sliněníJe povoleno používat během kojení až po jmenování lékařem340
  Antipyretikum a analgetikumNurofen dětiSirupIbuprofen
  • Normalizuje tělesnou teplotu,
  • zmírňuje zánět,
  • má analgetický účinek
  Používání léku je zakázáno v přítomnosti erozivních lézí žaludeční sliznice, poruch jater a ledvin a srdečních chorob. Při krátkém průběhu léčby se nežádoucí účinky prakticky neobjeví. Pokud používáte lék po dlouhou dobu, je možné krvácení do žaludku, pálení žáhy, zvracení, narušení močového systémuKojící matky mohou užívat léky v pediatrické lékové formě a v dávkách doporučených lékařem150
  Panadol pro dětiParacetamol
  • Bojuje s teplotou,
  • zmírňuje bolest
  Mezi kontraindikace se rozlišuje individuální reakce na účinné látky léčiva a patologické změny v játrech a ledvinách. Vedlejší účinky se mohou objevit ve formě bolesti v epigastrické oblasti, nevolnosti, alergických reakcích80
  Efferalgan75
  Antigrippin
  • Prášek pro přípravu roztoku,
  • šumivé tablety
  • Paracetamol,
  • vitamín C,
  • chlorfenamin maleát
  • Snižuje tělesnou teplotu,
  • zmírňuje bolest během chřipky a nachlazení, zvláště účinné při bolestech hlavy a svalů,
  • snižuje nosní kongesci,
  • eliminuje roztržení
  Droga je zakázáno používat, pokud má žena erozi a žaludeční vředy, jakož i porušování ledvin a jater. Vedlejší účinky se projevují pocitem ospalosti, sucho v ústech, alergickou reakcí a bolestí břichaAntigrippin je poměrně populární droga, která zmírňuje příznaky chřipky a nachlazení, ale kojící matky nesmějí tento přípravek používat. Pokud lékař předepsal léky, je nutné během léčby hepatitidu B zastavit20 (jedna taška)
  Prostředky pro léčbu a prevenci nemocí nosní dutiny založené na řešení přirozené mořské vodyAqua MarisNosní dutina sprejMořská voda z Jadranu
  • usnadňuje dýchání při nachlazení,
  • eliminuje otok nosní sliznice,
  • odstraňuje bakterie, viry, prach ze sliznice
  Kontraindikace zahrnují časté krvácení z nosu, alergie na léčivou látku, novotvary v nosní dutině. Vedlejší účinky se objevují velmi zřídka ve formě místní alergické reakce.Zcela bezpečné během kojení250
  AqualoreAtlantský oceán mořské vody220

  Fotogalerie: Chřipkové léky

  Nurofen pro děti se zavádí ve formě sirupu s chutí pomeranče a jahody

  Antigrippin je populární lék k eliminaci příznaků chřipky, ale pro kojící matky je zakázáno.

  Aqualore schváleno pro použití během kojení

  Aqua Maris - sprej pro zavlažování nosní dutiny na základě přírodní mořské vody

  Aflubin - homeopatický lék s přírodním složením

  Grippferon lze použít nejen k léčbě, ale také k prevenci chřipky

  Viferon - lék s antivirovými a imunomodulačními vlastnostmi

  Dětský Panadol - paracetamolový sirup

  Efferalgan - sirup pro boj s horečkou s příjemnou chutí

  Lidové léky, které jsou povoleny kojícím ženám

  K nasycení těla vitamíny, prevenci dehydratace a boj proti infekcím mohou kojící ženy používat recepty, které jsou známé a populární ne pro první generaci:

   v období infekce virem chřipky dochází k intoxikaci těla. Pro zmírnění příznaků lékaři doporučují dodržovat pitný režim, tzn. konzumovat co nejvíce teplé kapaliny, jak je to možné. Během kojení se doporučuje pít černý čaj s citronem a zázvorem, čaj s malinami a černým rybízem, šípkový vývar,

  Je třeba zvážit skutečnost, že med, citron, maliny a zázvor mohou u dítěte vyvolat alergickou reakci, takže je třeba pečlivě sledovat reakci dítěte.

 • Pomáhá v boji proti infekci brusinkovou šťávou. Obsahuje obrovské množství vitamínu C, což pomáhá zvyšovat imunitu. Nápoj má také antibakteriální vlastnosti.,
 • čaj s kalina. Můžete použít čerstvé bobule nebo přidat hotový džem do teplé vody. Kalina účinně bojuje s viry, pomáhá snižovat tělesnou teplotu,
 • s bolestmi v krku a suchým kašlem pomáhá teplé mléko s přidáním medu a másla. Tento nápoj se doporučuje pít před spaním.,
 • opláchnutí roztokem soli a sody (ve sklenici teplé vody je třeba přidat 1/2 lžičky jedlé sody a soli, dobře promíchat) pomůže vyrovnat se s infekcemi krku. Opláchnutí by se mělo provádět každé tři až čtyři hodiny,
 • léčba není kompletní bez použití léčivých bylin. Pokud má kojící žena bolest v krku, je nutné připravit nálev heřmánku a měsíčku (do nádoby nalijte jednu polévkovou lžíci suchých a nakrájených rostlin, nalijte 300 ml vroucí vody a nechte alespoň jednu hodinu, potom se přelijte a mírně ochlaďte). Kloktat třikrát až čtyřikrát denně po jídle.
 • Přečtěte si více o léčbě bolesti v krku pomocí kojení v článku - Bolest v krku s laktací: zacházejte bezpečně.

  Brusinková šťáva je vynikajícím zdrojem vitamínů, které vaše tělo potřebuje k boji proti viru chřipky.

  Video: Dr. Komarovsky o pravidlech léčby během kojení

  Je možné aplikovat dítě na hrudník, když je matka nemocná s chřipkou

  Někteří lékaři doporučují ukončit kojení po dobu trvání nemoci, aby bylo dítě chráněno před infekcí virem chřipky. Většina lékařů se však drží jiného úhlu pohledu: stojí za to pokračovat v umisťování dítěte do hrudníku během nemoci. Faktem je, že virus může být v matčině těle několik dní, aniž by se projevil, takže se dítě může v tuto chvíli nakazit. Hlavním argumentem, který moderní lékaři představují pro HB během nemoci, jsou protilátky proti viru, které jsou v mateřském mléce a které dítě dostává od matky.

  Není třeba odmítat drobky v mateřském mléce. Žena by však měla dbát na minimalizaci rizika infekce dítěte: před každým krmením musíte nosit obvaz s gázou.

  A také je třeba pečlivě sledovat stav dítěte: pokud má dítě první příznaky chřipky, je naléhavě nutné zavolat pediatra doma, aby bylo možné zahájit léčbu včas a zabránit vzniku komplikací u dítěte.

  Prevence laktační chřipky

  Chcete-li se chránit nebo snížit riziko výskytu chřipkového viru, musíte dodržovat tyto pokyny:

  • je nutné větrání bytu nebo domu několikrát denně, stejně tak mokré čištění co nejčastěji,
  • vyhněte se přeplněným oblastem, zejména během epidemie chřipky,
  • posílit imunitu: dobře se najíst, jíst potraviny, potraviny a nápoje bohaté na vitamín C.,
  • poraďte se s lékařem, který doporučí multivitaminový komplex schválený pro použití během kojení,
  • musíte se oblékat podle povětrnostních podmínek a vyhnout se podchlazení,
  • po návratu z procházky, kliniky, ze skladu si důkladně umyjte ruce mýdlem,
  • chodit častěji venku,
  • Před opuštěním domu se doporučuje namazat nosní sliznici antivirovou mastí, například oxolinovou,
  • na přeplněných místech noste gázový obvaz, zejména v dopravě, lékárně nebo klinice.

  Chřipka je ve většině případů nebezpečná s komplikacemi, takže pokud se objeví první příznaky choroby, měli byste se okamžitě poradit s lékařem. Lékař vybere léky, které lze kombinovat s kojením, a také doporučí ochranu dítěte před infekcí. Nepoužívejte samoléčivé přípravky, může to poškodit a minout čas. Lékaři doporučují chřipkové záběry, aby ochránili sebe a svou rodinu před nemocí nebo ji přenesli v mírnější formě. Je také nutné dodržovat preventivní opatření, která pomohou snížit riziko nákazy virem..

  Kojící chřipka

  Kojení je jedinou fyziologicky vhodnou formou výživy pro novorozence. Výjimečně kojení doporučuje WHO z důvodu důležitosti mateřského mléka pro tvorbu imunity dítěte, jeho zdravého vývoje a normálního fungování jeho tělesných systémů. Kojení zahrnuje řetěz složitých psychofyziologických reakcí matky a dítěte, jeho přerušení zahrnuje komplexní vývojové poruchy dítěte. Kojení není příčinou přerušení kojení. Proč se nedoporučuje přerušit kojení během nemoci matky? Jaký druh chřipkové léčby pro kojení je přijatelný? Jaká opatření k prevenci chřipky při kojení by měla být přijata?

  Kojící chřipka: mechanismy infekcí matek a imunizace dětí

  Mnoho kojících žen přemýšlí, zda stojí za to přerušit kojení různých nemocí. V období podzim-zima je nejpravděpodobnějším onemocněním chřipka. Ženské tělo během kojení je nejcitlivější na virové infekce tohoto druhu, protože produkce mateřského mléka vyžaduje více kyslíku, což je další zátěž pro dýchací systém. Chřipka během kojení však není známkou přerušení kojení. Mateřské mléko plní funkci přirozené obrany těla dítěte. Mateřské mléko obsahuje celou řadu imunologických obranných faktorů. Jeho imunoglobuliny jsou specifické pro patogeny dítěte, což je vysvětleno blízkým kontaktem matky a dítěte, ve kterém bakterie ženy a další patogenní mikroorganismy dítěte vstupují do těla ženy. Tělo matky produkuje specifické „individuální“ imunoglobuliny, které jsou přenášeny na dítě mateřským mlékem.

  Chřipka, stejně jako jakékoli jiné virové onemocnění, je charakterizována určitou inkubační dobou (od okamžiku infekce těla do projevu prvních příznaků choroby), která může trvat několik hodin až 2-3 dny. Během tohoto období je kojící žena již zdrojem infekce pro své dítě. Takže v době infekce u matky již dítě dostalo virus s mlékem, stejně jako nezbytné protilátky, aby jeho tělo mohlo účinně zvládnout virus.

  Kojící chřipka rovněž nevyžaduje taková opatření, jako je izolace dítěte od nemocné matky, oblékání gázového obvazu a vroucí mateřské mléko. V procesu vaření se ničí všechny složky pro přirozenou ochranu těla dítěte, většina vitamínů a stopových prvků obsažených v mateřském mléce, což ovlivňuje jeho nutriční vlastnosti. A vzhledem k tomu, že k infekci dítěte dochází dlouho před projevením prvních příznaků u matky, jejich izolací od sebe navzájem, jakož i použitím obvazů s gázou při styku, také nedává smysl..

  Studie ukázaly, že u dětí, které byly odstaveny, zatímco jejich matky trpely chřipkou a jinými chorobami, byly ochranné funkce těla oslabeny, později byly lépe schopny čelit infekcím..

  Odstavení dítěte z prsu během chřipky matky ho zbaví přírodních ochranných faktorů, živin a může také negativně ovlivnit psychoemocionální stav dítěte.

  Během chřipky během kojení se doporučuje krmit dítě i v těžkých formách (mléko bez tepelného zpracování v těžkých podmínkách ženy). Chřipka s kojením může ovlivnit množství mléka, ale také to nezpůsobí ukončení krmení. V procesu zotavení tělo obnoví předchozí laktaci..

  Léčba chřipky při laktaci: přijatelná léčiva, tradiční způsoby léčby

  Chřipka s kojením vyžaduje zvláštní přístup k léčbě, protože většina léků je kvůli jejich vedlejším účinkům neslučitelná s kojením. Léčba chřipky při laktaci netoleruje nezávislost. Když se objeví první příznaky infekce, musí žena neprodleně vyhledat lékaře, aby potvrdila diagnózu a stanovila vhodný průběh léčby. Každý lék používaný k léčbě chřipky by měl být užíván přesně podle plánu v souladu s režimem výživy dítěte. Takový přístup k léčbě pomůže vyhnout se maximálním koncentracím účinných látek v mateřském mléce. Režim podávání léků a kojení by měl být navržen tak, aby byl mezi léky a dalším krmením dodržen maximální interval. Kojení Léčba symptomatických léčiv.

  Mezi hlavní příznaky chřipky patří:

  • Teplo - paracetamol se pro léčbu používá v dávkách přesně předepsaných lékařem;
  • Bolest v krku - k úlevě od tohoto příznaku se používají odvarky bylin, teplý čaj, oteplování, kloktání;
  • Kašel - inhalace s odvarem bylin;
  • Rýma - vypláchnutí dutin fyziologickým roztokem.

  Jakékoli ošetření kojení by mělo být dohodnuto se svým lékařem. Symptomatická léčba je založena na užívání bylinných a homeopatických léků. Nezapomeňte na alternativní způsoby ošetření: med, cibule, kapky, solný roztok a jód.

  Co je přísně zakázáno pro chřipkovou terapii během kojení:

  • Použití léků, které nejsou slučitelné s kojením, jakož i těch, které jsou uvedeny v pokynech, pro které neexistují známky přípustnosti užívání léku k léčbě chřipky během kojení;
  • Užívejte velké dávky předepsaných léků za účelem rychlého zotavení. Je třeba si uvědomit, že většina léků je předepisována k úlevě od symptomatického komplexu, nikoli k léčbě samotné virové infekce. Zvýšení koncentrace léku v mateřském mléce je pro dítě nebezpečné.

  Prevence chřipky: klíčové kroky

  Každý ví, že této nemoci lze snáze předcházet než léčit. Jaká jsou hlavní opatření k prevenci kojení? V potenciálně nebezpečném období šíření virových infekcí musíte:

  • Omezte kontakty na možné zdroje infekce v co největší míře - navštěvujte přeplněná místa (obchody, veřejná doprava);
  • Celkové posílení těla a přirozené opevnění (strava bohatá na vitamíny pro matku);
  • Větrání bytu a udržování dostatečné úrovně vlhkosti;
  • Zdravý životní styl (plný spánek, klid, aktivita, pobyt na čerstvém vzduchu, zbavení špatných návyků, včetně stravování). Vyloučení faktorů nepříznivě ovlivňujících stav těla ze života (přejídání, nezdravé jídlo, sedavý životní styl) přispívá k jeho uzdravení a posílení ochranných funkcí;
  • Osobní hygiena.

  Nespecifické metody prevence chřipky pro matku a dítě pomohou vyhnout se nakažení virovou infekcí nebo jej převést v mírnější formě.

  Video z YouTube na téma článku:

  Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

  Kojení: Prevence nemoci

  Jakákoli nemoc s HB nepřináší nic jiného než obavy: mladá matka, již oslabená po porodu, vyčerpaná neustálým ošetřováním novorozence, se začíná cítit špatně, což výrazně ovlivňuje produkci mléka.

  K fyzické slabosti se přidávají emocionální pocity ohledně pravděpodobnosti nakažení dítěte, jakož i hledání metod, jak se tomuto problému vyhnout. Kojení není důvodem k odmítnutí prsou a úplné izolaci matky, navíc to odborníci kategoricky nedoporučují, aby nedošlo k ohrožení dítěte. Jaké jsou tipy týkající se toho, jak léčit kojící ženu, zvažte níže.

  Mohu kojit během chřipky?

  Kromě chřipky má každá žena kromě rozhodnutí o tom, co zacházet, otázku, zda je možné kojit novorozence. Takové obavy jsou spojeny se strachem z nakažení dítěte.

  Ženské tělo, když se zabývá výrobou mateřského mléka, které v nedávné minulosti přežilo období těhotenství a porodu, je poměrně slabé. Díky tomu je co nejvíce zranitelný vůči účinkům všech druhů virových infekcí, které nás ve velkém počtu obklopují v období podzim-zima. Tato zranitelnost je způsobena skutečností, že produkce mléka v těle má silnou zátěž na dýchací systém, konkrétně je to první, kdo trpí infekcí chřipkou nebo jinými akutními virovými infekcemi dýchacích cest.

  Odborníci poznamenávají, že chřipková nemoc by neměla být důvodem pro minimalizaci laktace, odstavení dítěte z hrudníku. Důvodem je následující:

  • mateřské mléko je skutečným štítem pro dítě, které chrání stále nezralé tělo před virovou expozicí;
  • mateřské mléko obsahuje speciální látky, které hrají roli imunologické ochrany;
  • imunoglobuliny jsou specifické pro patogeny dítěte, protože kontakt mezi ním a matkou je velmi blízký, což znamená, že bakterie, které přicházejí k matce, nutně ovlivňují dítě;
  • spolu s mlékem dítě dostává od ženského těla ty imunoglobuliny, které vyvinul v reakci na vnější útoky;
  • kojenecké tělo dostává ochranu od matky, která je organizována jejím tělem a má zkušenosti s bojem proti různým virům a bakteriím.

  Chřipka je virová patologie, jejíž škodlivý účinek na organismus začíná dlouho před nástupem prvních příznaků nemoci. Virus se však nemusí projevit několik hodin nebo dokonce dní po proniknutí do těla. Vyhodit hepatitidu B poté, co má matka horečku nebo rýmu, je přinejmenším nepřiměřené, protože dítě již dlouho dostalo viry i imunoglobuliny ze svého těla, aby chránilo.

  Chřipka, která se vyvinula u ženy, která kojí dítě, vyžaduje, abyste šli k lékaři, přísně dodržovali jeho doporučení a dokončili všechny schůzky. Nelze ignorovat takový stav, může to být velmi nebezpečné.

  Co nelze udělat s výskytem příznaků chřipky u kojící ženy?

  1. Izolovat matku.
  2. Používejte obvazy na ústa a nos.
  3. Vařte mateřské mléko.

  Pokud jsou první dva body jednoduše neúčinné. protože infekce již může dítě proniknout dlouhou dobu, může poslední položka dítě vážně poškodit. Důvodem je skutečnost, že varný proces ničí nejen patogenní bakterie a viry, ale také cenné látky, makro a mikroelementy obsažené v mateřském mléce. To může dítě zbavit spolehlivé ochrany, kterou mu matka poskytuje..

  Psychologie zdraví matek označuje ty faktory, které mohou záviset na jejich emocionálním klidu. Proto je pro úspěšné zotavení velmi důležité uklidnit se, dodržovat všechny lékařské předpisy a v žádném případě dítě odstavit z hrudi, nikde ho neopustit, nestrávit veškerý čas zbytečnou dezinfekcí okolního prostoru.

  Podle studií bylo dítě, jehož matky zastavily hepatitidu B během chřipky, náchylné k infekci, mělo sníženou imunitu a v budoucnu bylo obtížnější tolerovat další choroby..

  Stojí za povšimnutí, že kromě ochrany těla dítěte je kojení také úzkým emočním spojením mezi matkou a jejím dítětem. Je proto důležité ji udržet, nenechat dítě cítit se osaměle, zbavené mateřské podpory a vzácné výživy. Některé ženy pozorují výrazné snížení množství mléka, což by nemělo vyvolávat obavy. Tento problém je dočasný, zpravidla sám zmizí okamžitě poté, co nemoc ustoupí.

  Léčebné funkce

  Léčba chřipky během kojení vyžaduje promyšlený přístup, nemůžete to dělat pouze s lidovými recepty, nebo využít zkušenosti s léčbou jiných respiračních virových infekcí.

  Během období krmení dítěte mateřským mlékem je nutné dodržovat doporučení, která lékař dá. Pokud se objeví první příznaky virové choroby, obraťte se na odborníka, je přísně zakázáno zdržovat se a pokusit se o vlastní léčbu. Je pravděpodobné, že chřipka způsobí vznik závažných komplikací, kterým by se dalo zabránit, s včasným zahájením léčby.

  Před užitím jakéhokoli léku byste se měli poradit s lékařem, neoprávněné změny v dávkování nebo frekvence podávání jsou zakázány.

  Během léčby chřipky musíte věnovat pozornost řadě důležitých funkcí:

  • doporučuje se pít léky v souladu s maximálním intervalem před krmením dítěte, je to nezbytné proto, aby se většina účinné látky vylučovala z těla a dostávala se k dítěti v minimální koncentraci;
  • na recepci kojící ženy jsou zakázána léčiva, která nejsou kompatibilní s kojením;
  • nemůžete úmyslně zvýšit dávkování za účelem urychlení vlastního zotavení, může to způsobit vážné poškození křehkého těla dítěte;
  • nemůžete házet HB, to významně sníží imunitu dítěte.

  SARS v kojící matce se může vyskytovat s různou gravitací, domluvit si schůzku, doporučit užívání určitých léků mohou pouze odborníci. Samoléčení je v této situaci přísně zakázáno..

  Léčebné metody

  Během terapeutické terapie by nemělo být opomíjeno kojení dítěte, dítě by mělo být aplikováno na prsa přesně tak, jak to dítě potřebuje. Chcete-li se zeptat, jak léčit, jako chřipka během kojení, potřebujete pouze svého vlastního lékaře, pro tento účel využijte zkušenosti přátel (i pozitivní), nedoporučuje se.

  V případě, že se onemocnění vyvine během kojení, měl by lékař rozhodnout, co se má léčit. Pokud se průběh chřipky neliší v závažnosti, můžete použít metody tradiční medicíny (pouze po schválení specialistou). Užívání speciálních léků, léků proti chřipce je možné pouze pod dohledem a předpisem lékaře.

  Vlastnosti léčby nachlazení a chřipky během kojení:

  1. Ke snížení zvýšené tělesné teploty je třeba použít paracetamol nebo ibuprofen ve vhodných dávkách.
  2. Za účelem stimulace ochranných sil těla matky je povoleno přijímat Aflubin. a co je nejdůležitější, dodržujte dávkování stanovené lékařem. Aktivuje produkci protilátek proti patogenům ARVI.
  3. Je nutné zorganizovat hojný nápoj, pomůže podpořit laktaci, urychlit vylučování toxinů mimo tělo. K tomuto účelu je vhodný čaj s citronem a medem (při absenci alergie u matky a negativní reakce u dítěte). Čaj s marmeládou z malin, kalina, rybízu, rakytníku je vhodný. Tyto bobule samy obsahují antivirové a antibakteriální složky, které urychlují proces hojení..
  4. Chcete-li zmírnit nepříjemné pocity v krku, můžete pít mléko s přídavkem malého množství másla a medu. Kloktání s bylinkami, které nejsou během laktace zakázány, například heřmánek, měsíček..
  5. Při nepřítomnosti teploty je dovoleno zahřát si chodidla v poměrně teplé vodě s přídavkem hořčičného prášku.
  6. Vdechování páry, léčivých bylin, instilace zředěné cibule nebo šťávy z červené řepy pomůže zmírnit ucpání nosu..

  Vezměte kagocel nebo jiná antivirová činidla k boji proti nemoci, je možné pouze za podmínky, že návod umožní jejich použití během laktace, stejně jako po získání souhlasu lékaře.

  Po celou dobu nemoci musíte často dát dítě na matčino ňadro, pomůže vám to:

  • dejte dítěti co nejvíce ochranných protilátek, jak je to možné v boji proti této nemoci;
  • vyhněte se stagnaci mléka způsobené přílivem v důsledku zvýšené konzumace alkoholu.

  Lékaři někdy doporučují homeopatii kojícím ženám jako účinný způsob boje proti chřipce. Většina z těchto léků zpravidla nemá omezení pro použití během laktačního období. Ale takové prostředky by měl předepisovat pouze homeopat.

  Prevence

  Prevence kojení je velmi důležitá. Jakémukoli onemocnění je mnohem snazší zabránit než ho léčit, zejména za podmínek omezeného použití léčiv během HBV.

  Aby se zabránilo infekci jakoukoli infekcí, včetně nebezpečného viru chřipky, je nutné udržovat ochranné síly vlastního těla.

  Uvažujte o důležitých preventivních opatřeních, nemůžeme vždy zabránit nemoci, ale jsou docela schopni urychlit zotavení (kvůli silné imunitě).

  Důležitá preventivní opatření:

  • minimální možná návštěva přeplněných míst velkého počtu lidí, zejména v období zvýšeného výskytu SARS;
  • zvýšení frekvence procházek čerstvým vzduchem;
  • mokré čištění jednou denně;
  • organizace hojného pití;
  • obohacení mateřské stravy o čerstvou zeleninu, ovoce, příjem speciálně vitaminově-minerálních komplexů;
  • časté větrání bytu, prostor, kde jsou matka a dítě;
  • odmítnutí špatných návyků mladé matky;
  • dodržování osobních hygienických pravidel, povinné mytí rukou (nebude bolet proplachování krku a nosu) po návratu domů;
  • vyhněte se podchlazení těla, protože běžnou příčinou SARS je oblečení, které není odolné vůči povětrnostním vlivům, což způsobuje probuzení virů spících v těle a zahájení jejich destruktivního účinku.

  Období kojení je doba, kdy by žena měla pečlivě a pečlivě ošetřovat své vlastní tělo. Pokud se objeví jakékoli příznaky virové infekce, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Během léčby chřipky s hepatitidou B je velmi důležité neodmítnout dítě, pouze tento přístup ho ochrání před infekcí a vytvoří správnou, silnou imunitu malého člověka..

  Léčba nachlazení a chřipky pro kojení

  Kojící žena je více náchylná k nachlazení než ostatní. Důvodem je skutečnost, že tělo matky je oslabeno těhotenstvím, porodem, úzkostí nad dítětem, častým stresem a nedostatkem spánku. Pokud má žena během kojení nachlazení, začínají ji překonávat bolestivé myšlenky - zda stojí za to i nadále kojit své dítě, jaká je pravděpodobnost nakažení dítěte a mnoho dalších. Zkusme se vypořádat s problémy, které ruší mnoho kojících matek..

  Kojení studená

  Nejčastěji se nachlazení nazývá akutní respirační virová infekce neboli SARS. Infekce je obvykle přenášena vzduchovými kapičkami přes horní dýchací trakt.

  Žena je zvláště citlivá na akutní respirační virové infekce během kojení v důsledku skutečnosti, že její dýchací orgány pracují se zvýšeným stresem. Je to proto, že k produkci mateřského mléka je zapotřebí hodně kyslíku..

  Od okamžiku, kdy virus vstoupí do těla matky, a dokud se nemoc nevyviní, uběhnou asi dva až tři dny. To znamená, že ještě před výskytem prvních příznaků nemoci u matky již dítě dostalo původce nemoci spolu s mateřským mlékem. Kromě toho však dostal protilátky proti patogenu, speciální enzymy tohoto patogenu pro tvorbu jeho protilátek a úplnou imunitní obranu proti komplikacím. V době, kdy matka vykazuje známky akutních respiračních virových infekcí, bude dítě již při kojení již nemocné nebo aktivně imunizované.

  Příznaky

  Nejběžnějšími příznaky nachlazení jsou následující stavy:

  • horečka;
  • obecná slabost;
  • nosní kongesce nebo rýma;
  • kašel, kýchání;
  • bolest krku;
  • často se může vyskytnout přetížení nebo tinnitus.

  Obvykle nachlazení za řádného ošetření zmizí za deset dní..

  Jak nakrmit dítě

  Před několika desítkami let byla léčba nachlazení během kojení úplnou izolací matky od dítěte a ukončením kojení. Moderní lékaři však tuto metodu zcela odmítají..

  V případě, že matka má nachlazení, v žádném případě nemusíte dítě odstavit z prsu. Nezáleží na tom, zda je dítě zdravé nebo nemocné. V každém případě exkomunikace okamžitě vede ke snížení imunity drobků. U nemocného dítěte bude nemoc závažnější a delší.

  Během léčby nachlazení během kojení není nutné krmit dítě mlékem nebo vařeným mateřským mlékem. V tomto období mateřské mléko obsahuje všechny látky nezbytné pro výživu a léčbu dítěte. Kromě toho bude také dostávat léky s mateřským mateřským mlékem.

  Při formování imunity dítěte má velký význam jeho infekce mikroorganismy, které vstupují spolu s mateřským mlékem nemocné matky. To mu v budoucnu pomůže, nebo onemocní, nebo mnohem snáze snáší nemoc..

  Léčba

  Základním principem léčení nachlazení během kojení ženy by měla být bezpečnost jejího dítěte. Během kojení může maminka užívat drogy nebo lidové léky.

  Nejbezpečnějším antipyretikem pro kojící matku je paracetamol. Samozřejmě nemusí být zneužívány, ale také byste neměli dlouhodobě vydržet vysokou teplotu.

  Žena s akutními respiračními virovými infekcemi během kojení je často doprovázena rýmou, kašlem, bolestmi v krku. K úlevě od těchto příznaků se používají speciální léky nebo metody..

  Kašel se nejlépe léčí inhalací s bylinkami, jako je heřmánek, eukalyptus, měsíček. Tyto postupy se provádějí 15 až 20 minut třikrát až čtyřikrát denně.

  Léčba léků na kašel během kojení se nejlépe provádí expektorancí Lazolvan nebo Ambroxol. Bylinné přípravky obsahující anýz, jitrocel, kořen lékořice (Dr. IOM, Gedelix, Bronchicum) jsou také skvělé..

  Léky obsahující bromhexin jsou absolutně kontraindikovány k léčbě kašle během kojení. Antivirotikum Grippferon kompatibilní s kojením. Nemá škodlivé účinky na dítě a nemá vedlejší účinky..

  Kojící chřipka

  Stejně jako u ARVI by chřipka během kojení neměla být příčinou odstavení. Když matka přestala krmit dítě, vystavuje ho velkému riziku, že onemocní nebo komplikuje průběh nemoci. Během chřipky dítě dostává všechny potřebné antimikrobiální, antivirové a ochranné látky s mateřským mlékem. Je známo, že kojená děti mají chřipku mnohem těžší a onemocní déle než ti, kteří dostávají mateřské mléko.

  Při léčbě chřipky u ženy během laktace se používají léky na bázi interferonu. Paracetamol lze použít ke snížení teploty..

  Chřipka je nejnebezpečnější s komplikacemi, které způsobuje. Proto je třeba k jeho léčbě přistupovat odpovědně. Zřídka, ale existují případy, kdy je při léčbě chřipky nutné použít léky, které nejsou kompatibilní s krmením dítěte. V takových případech je kojení dočasně přerušeno. Aby matka během léčby neztrácela mléko, musí se neustále vyjadřovat. Dítě dostává stále umělé směsi. Jakmile se matka zotaví, můžete pokračovat v kojení..

  Kojení bolest v krku

  Angina nebo angína je infekční onemocnění, při kterém jsou postiženy mandle. Toto poměrně závažné onemocnění je obvykle způsobeno streptokokovou infekcí..

  Příznaky

  Hlavními příznaky anginy pectoris jsou zimnice, slabost, horečka až do 38 - 39 ° C, bolesti hlavy, bolest v krku, které dávají na stranu krku a ucha. Lymfatické uzliny pod dolní čelistí se zvětšují, získávají hustotu a bolestivost. Zanícené mandle jsou jasně červené, někdy s bílým plakem nebo pustulemi..

  Léčba

  Pokud se žena nakazila bolestmi v krku s kojením, není nutné vylučovat dítě z prsu. Ještě předtím, než matka ukáže první příznaky nemoci, dítě s mateřským mlékem dostává protilátky proti ní.

  Při léčbě anginy pectoris se používají lokální a systémové léky. Lokální léky zahrnují spreje pro zavlažování a tablety pro resorpci. Nejčastěji je kojící matka předepsána Givalex, Stopangin, Ingalipt, Strepsils, Decatilene. Systémová léčiva v léčbě tohoto onemocnění jsou obvykle antibiotika..

  Existují léky, které lze užívat k léčbě bolestí v krku při kojení. Můžeme rozlišit hlavní skupiny takových antibakteriálních látek:

  • Cefalosporiny 1. generace - cefapirin, cefazolin, cephalexin;
  • cefalosporiny 2 generací - Cefotiam, Cefsulodin, Cefuroxime;
  • peniciliny - Amoxiclav, Amoxicilin, Ampicilin;
  • makrolidy - Sumamed, Azithromycin, Erythromycin, Clarithromycin;
  • fluorochinolony - ofloxacin, moxifloxacin;
  • tetracykliny - doxycyklin, tetracyklin;

  Je velmi důležité vyléčit bolest v krku včas, protože to může vést k vážným komplikacím..

  Články O Neplodnosti