Hlavní Analýzy

Malování na postýlku: jak vybrat trezor

Malování na postýlku: jak vybrat trezor

Jak namalovat postýlku pro novorozence: výběr bezpečné vrstvy pro obnovu staré dřevěné postele

Proč malovat postýlku? Každá rodina má na tuto otázku vlastní odpověď. Někdo má na zuby zuby, někdo se pokouší vytvořit jasnou náladu v dětském pokoji nebo chce obnovit zděděný nábytek. Jediná věc si plete - nebezpečí lakování pro zdraví dítěte. V současné době tento problém řešíme, protože pro aktualizaci interiéru existují netoxické barvy. S výhradou technologie barvení pomůžou obnovit lůžko během několika dní..

Co výrobci natírají cots?

Laky na vodní bázi používané při výrobě nemají štiplavý zápach, jsou příjemné na dotek a umožňují obdivovat vzor přírodního dřeva. Bojí se chemických přípravků, takže je stačí každodenně otřít vlhkým hadříkem. Je důležité, aby povlak neobsahoval nebezpečný olovo a formaldehyd (to je uvedeno v osvědčeních o shodě s kvalitou).

Jak malovat postýlku doma?

Má smysl malovat dětskou postýlku, pokud to není nové, protože v době nákupu si můžete zakoupit nábytek v dětském pokoji pro téměř jakékoli barevné schéma. Pro práci je důležité zvolit netoxické barvy, dodržovat bezpečnostní opatření. Je nežádoucí, aby nastávající matka nezávisle aktualizovala pokrytí. K tomu by měli být přitahováni blízcí lidé..

U dětského nábytku je nutné barvu pečlivě zvolit, protože musí splňovat všechny bezpečnostní parametry a nesmí obsahovat nebezpečné sloučeniny

Jak malovat postýlku? Při výběru materiálů je důležité se zaměřit nejen na požadovaný odstín, ale také na úplnou bezpečnost novorozenců (viz také: video a lekce o pletacích botách pro novorozence s pletacími jehlami). Neměly by obsahovat toxická rozpouštědla, jedovaté oxidy, těkavé chemické sloučeniny, soli těžkých kovů a jiné škodlivé nečistoty. Následující typy barev splňují tyto požadavky:

 1. Akryl na vodní bázi. Odolný vůči opotřebení, snadno ovladatelný, nezničený neustálým čištěním. Jejich cena je však poměrně vysoká..
 2. Nitro barvy. Vytvořte odolný nehořlavý povlak. Rychle suchý, nemá výrazný zápach, má nízkou cenu za malování 1 m2.
 3. Vodní emulze. Netoxický, lehce a hustě zakrytý nábytek, bez zápachu, dokáže uzavřít trhliny do hloubky 1 - 2 mm, vydrží až 5 let.
 4. Voskové oleje. Vytvářejí bezchybný povlak díky kvalitnímu složení. Oleje jsou absorbovány do dřeva a vosk vytváří vnější vodoodpudivý povlak. Jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady.

Je možné doma zakrýt postýlku lakem?

Nejoblíbenější barva, kterou rodiče dávají přednost malování dětského nábytku - krémová, hnědá, růžová, modrá. Mnoho z nich však chce pouze zdůraznit přirozenou strukturu dřeva a chránit ji před negativními faktory prostředí. K tomu jsou vhodné netoxické akrylové laky. Jsou průhledné, odolné vůči ultrafialovému záření, čipům a poškození, nemají štiplavý zápach. Nitrolové laky a vodní nátěry nejsou vhodné pro dětský nábytek. První jsou toxické, druhé jsou nepraktické, protože jsou zničeny kapalinou.

Akrylový lak aplikovaný na povrch postýlky zdůrazňuje strukturu stromu a dává mu klasický, přirozený vzhled

Akrylová kompozice může pokrývat nábytek v konečné fázi. Dříve byl jeho povrch natřen, broušen (broušen brusným papírem č. 80 100) a potažen mořidlem na bázi vody. V prvním případě bude mít nábytek hezčí vzhled. Ve druhé verzi skvrna ztmavne dřevo do několika vrstev a lak zvýrazní jeho vzor..

Jak rychle odstranit starý lak z povrchu postýlky?

Chcete-li rychle odstranit starý lak z nábytku nebude fungovat. Nezbytné dovednosti a nástroje (bruska, bruska, kruhová vrtací tryska ve formě brusného kotouče, speciální spláchnutí). Řemeslníci doporučují používat Dufa Abbeizer. Produkt však má vůni, na všech površích se chová stejně dobře..

Fáze malování postýlky

Před malováním na lůžko je nutné připravit materiály a povrchy nábytku. Budete potřebovat barvu, váleček (malý byt a velký kulatý kartáč), houbu a hadry. V aerosolových obalech jsou povlaky, které se nanášejí stříkáním, ale jejich použití vede ke zvýšení spotřeby materiálu. Při malířských pracích byste měli dodržovat plán:

 • rozebrat nábytek na prvky;
 • očistit starý nátěr (pokud není plánováno zakrýt stávající složení) pomocí špachtle, brusky, štětce, chemického mytí;
 • odstranit prach, zpracovat pryskyřičné uzly (pokud existují);
 • vady, štěpky a trhliny;
 • povrch očistěte brusným papírem a odstraňte prach hadrem;
 • pokud plánujete malovat po stranách, povrch by měl být po broušení natřen základním nátěrem;
 • pomocí válečku nebo štětce naneste tenkou vrstvu barvy, pečlivě zakrývejte konce a vnitřek;
 • po zaschnutí první vrstvy nanést další vrstvy, nechat zcela zaschnout.

Barvení se provádí v několika vrstvách po úplném vysušení každé z nich

Pro správné zabarvení postele ne jednou hustou vrstvou, ale dvěma nebo třemi tenkými. Procedura se provádí 3 týdny před zahájením provozu nábytku. To umožní včasné odstranění defektů povlaku a zcela oslabí ten nejjemnější zápach barvy. Pokud po zabarvení začne povlak bublinkovat a zpožďovat, je práce přepracována: povrch je očištěn brusným papírem, odmaštěn a zbarven. Konečné vysoušení trvá až 8 hodin..

Doporučení pro zotavení jesliček

Postel často zdědí starší bratři, sestry, přátelé a příbuzní. Ne vždy vypadá, aby vyhovovala jejím rodičům, a musí se vypořádat s obnovou. Chcete-li aktualizovat vzhled kotviště v krátké době umožní tyto události:

 1. Kontrola možnosti obnovení nátěru. Je důležité zjistit, zda starý povlak neobsahuje olovo. Pokud ano, pak se barva již sněhla do dřeva a není možné ji vyčistit. Takové lůžko byste měli odmítnout.
 2. Hodnocení bezpečnosti. Provozní pokyny pro dětské postýlky se mění. Nábytek, který byl bezpečný před 10–15 lety, nemusí splňovat moderní požadavky. Měli byste věnovat pozornost vzdálenosti mezi stranami postýlky. Nemělo by být tak velké, aby dítě mohlo držet hlavu.
 3. Příprava na nové skvrny. Stojí za to odstranit stopy staré barvy, prachu, broušení, ujistěte se, že neexistují žádné otřepy, ostré rohy.
 4. Malování. Masters doporučujeme zvolit barvy Tikkurila, Dulux, Bright, PF-115, Symphony Winner. Pro lakování v bílé barvě jsou vhodné značky Tikkurila Miranol, Enamel Poli-R, Krasivo (Kvill). Dobře malované v hnědých nátěrech Alpina, Tikkurila Euro Pesto, Enamel Aerosol. Nedoporučuje se používat červené a žluté alkydové emaily od výrobců Kudo, LA-060 Element, PF-115 Lacra, protože obsahují olovo.
 5. Volba lůžkovin. Matrace a povlečení by měly být nové, přizpůsobit se velikosti postele tak, aby bylo dítě pohodlné.
 6. Kontrola pevnosti. Je důležité zajistit, aby byl model připraven k nepřetržitému používání. Chcete-li to provést, zkontrolujte mechanismy a smyčky, které mohou ublížit dítěti. Rám postýlky může být zabalen do ochranného krytu, aby dítě mohlo okusovat, aniž by se poškodilo.

Poznámka pro zkušené řemeslníky: jak udělat dětskou postel jedinečnou?

Svému designérskému pokoji můžete za pár dní dát lesk na míru. To inspiruje rodiče, kteří rádi pracují nezávisle na zlepšení interiéru svého bytu a domova. V tomto případě je lepší prohlížet fotografie interiérů v dětských pokojích a jednat takto:
(doporučujeme přečíst: dětský pokoj pro novorozenou dívku nebo chlapce: fotografie interiérů)

 • přemýšlet o autorově designu postele (vzor, ​​výzdoba);
 • vyberte barvu, vyberte správnou barvu (akryl, latex);
 • vypočítat náklady na práci a zahájit provádění;
 • udělejte dekor z látky: patchwork, postýlky, baldachýn a další (doporučujeme si přečíst: jak umístit baldachýn na postýlku a videonahrávku sami);
 • přidejte kola, vytvořte větrací otvory ve spodní části postele;
 • ozdobte ložní prádlo s aplikacemi, pruhy podle stylu školky.

Rodiče by měli vědět, že někdy můžete udělat i bez lakování. V tomto případě by měla být postýlka broušena a ponechána v naturáliích. Při obnově postýlky používají mistři často speciální vosky a oleje, které pomáhají chránit přírodní stín dřeva. Pokud však potřebujete vyjádřit jedinečnost dětského pokoje konkrétní barvou, pomůže vám pouze obarvení bezpečnými materiály..

Jaká barva malovat postýlku

Při nákupu hotové dřevěné postýlky, která nebyla ve fázi výroby pokryta ochrannými látkami, je nutné ji namalovat sami. Obnovení lakové vrstvy je nutné také při použití starého produktu. V obou případech je důležité povrch řádně připravit před zahájením práce. Musíte si vybrat, jak malovat postýlku.

Co výrobci natírají cots

Pro novorozence je vybrán nábytek, který neobsahuje toxické látky. Z tohoto důvodu je nejběžnější verze stromu. Aby se vyloučilo riziko poranění, když se střepina dostane pod kůži dítěte a prodlouží se životnost takového výrobku, je lakován. Ve výrobních podmínkách se používají následující možnosti:

 1. Formulace na vodní bázi. Materiály z této skupiny nepoškozují dětské tělo, nepříjemný zápach při rychlém zabarvení zmizí. Povlak je hladký a vrstva zaschlé barvy je příjemná na dotek. Populární je barevné složení nebo čirý lak na bázi vody. Častěji je postýlka pro dítě namalovaná v hnědé nebo bílé barvě. Pokud je použit lak, v tomto případě je zachována přirozená struktura materiálu. Současně je nevhodné vydávat kus nábytku v jiné barvě, i když je povlak zastaralý. Lze jej obnovit.
 2. Olejové barvy. Takové kompozice neumožňují průnik vlhkosti, umožňují nanášet jednotnou vrstvu materiálu. Olejové barvy chrání dřevěnou strukturu před poškozením. Ke zvýšení životnosti povlaku a samotné postýlky se používají speciální aditiva (antiseptická). To zabraňuje vývoji plísní, hniloby a hniloby..

Jaká barva malovat postýlku

Nábytek pro dítě by měl být bezpečný, ale zároveň by mělo být dobré chránit strom před poškozením a dítě před zraněním, pokud jsou na povrchu drsnosti..

Další požadavky jsou také kladeny na povrchové materiály:

 • předpokladem je absence různých těkavých složek ve složení materiálu;
 • barva by neměla obsahovat těžké kovy, toxické a jiné nebezpečné látky, protože děti často kousají improvizované předměty;
 • vysoká rychlost sušení, rozpouštědla ve směsi musí být neškodná;
 • při výrobě barev pro dětský nábytek nepoužívejte hořlavé látky; Kromě toho věnujte pozornost vlastnostem materiálů, jejich chování ve spalovacím procesu - komponenty by neměly emitovat toxické sloučeniny;
 • odolnost proti vlhkosti, agresivnímu prostředí a mechanickému namáhání;
 • snadná péče;
 • pružnost, která zajišťuje odolnost materiálu vůči negativním faktorům, prodlužuje životnost.

Pro obarvení postýlky je lepší zvážit lesklou barvu, protože matný povlak se obtížněji čistí - všechny nečistoty jsou na něm natištěny a okamžitě vás upoutají.

Na vodní bázi

Vodou dispergované kompozice jsou považovány za nejvýhodnější pro lakování povrchů a struktur v dětském pokoji. Tyto materiály jsou rozděleny do následujících typů:

 1. Akrylové sloučeniny. Barva této skupiny splňuje požadavky na dokončovací materiály ve školce. Cena je navíc přiměřená. Výhody zahrnují přítomnost antibakteriálních přísad v kompozici. Rychle schne, zatímco povrch je hladký. Materiál je dobře snášen mechanickým namáháním, vlhkostí, teplotními extrémy a ultrafialovým zářením..
 2. Latex. Barva je založena na syntetickém latexu. Cena složení této skupiny je nižší než akrylová. Po zabarvení se vytvoří středně silný povlak. Materiál dobře snáší kontakt s kapalinou, což usnadňuje péči. Nevýhody: vystavení ultrafialovému záření, změny teploty.
 3. Silikonové sloučeniny. Jsou odolné vůči vlhkosti. Po zabarvení se na povrchu stromu vytvoří film, který je náchylný k samočištění. Vyznačuje se hydrofobními vlastnostmi, pružnými, nevystavenými mikroorganismy, propouští páru, toleruje extrémní teplotní výkyvy a vydrží dlouho.
 4. Polyvinylacetátové materiály. Tato možnost je také vhodná pro zdobení dětského nábytku. Výhody materiálu: během hoření nevypouští toxické látky, je odolný vůči ultrafialovému záření, agresivnímu prostředí. Povlak je flexibilní, ale netoleruje kontakt s vlhkostí..

Na základě kaseinu z mléka

Jedná se o bezpečné materiály, neobsahují těkavé složky. Složení zahrnuje mléčný kasein, porcelán. Poslední z nich působí jako posilující látka. První je ve formě pojivové složky.

Když se aplikuje na strom, neobjeví se charakteristický zápach, složení se vyznačuje vysokou přilnavostí, která vám umožní zpracovat rovnoměrné povrchy, na kterých zůstává stará barva.

Tyto materiály jsou považovány za podmíněně bezpečné. To rozšiřuje rozsah jejich aplikace. Složení tohoto typu může být použito ke zlepšení vzhledu dřevotřískových desek: DPS, dřevotříska, dřevotříska. Je přípustné používat materiál v uzavřeném prostoru..

Lakovací technologie

Vzhledem k výše uvedeným požadavkům na zakrytí postýlky je třeba zvolit správné složení a při aplikaci se vyhnout chybám. Výsledkem bude, že design zůstane atraktivní po dlouhou dobu. Barva může mít jakoukoli barvu, ale častěji se volí kompozice jasného odstínu.

Crib malování poprvé

Pokud je nábytek vyroben na zakázku, nemá vždy povrchovou úpravu. Pak majitel natírá postel sám. Zakoupí se hotové barevné složení nebo bílá, do kterého se přidá barva požadovaného odstínu. Pokyny pro malování:

 1. Celý povrch postýlky je očištěn od nečistot: prachu, třísek, olejových skvrn.
 2. První vrstva materiálu je základní nátěr. Takové opatření zajistí vysokou přilnavost barvy a dřeva..
 3. K distribuci kompozice se používají válečky, štětce.
 4. Chcete-li, aby byla barva sytější a jednotná vrstva, naneste barvu v několika vrstvách. Mezi etapami si udělejte přestávky, protože musí před dokončením malířských prací zcela vyschnout..

Pokud je použita kompozice na bázi vody, musí být přístroj po dokončení práce omyt. Rychlost sušení takové barvy je vysoká. Povlak přestane být lepivý po 30-60 minutách. Dětskou postýlku lze použít po 2 dnech. K úplnému ztuhnutí materiálu však dojde po 10 dnech. Poté se povlak stává odolným vůči agresivnímu prostředí (rozpouštědla, detergenty).

Aktualizace dříve malovaných položek

Pokud potřebujete přelakovat postýlku, není nutné zcela odstranit vrstvu starého obložení. Moderní materiály se vyznačují vysokou přilnavostí, takže je přípustné zahájit práci na vrcholu dříve naneseného povlaku. Návod:

 1. Postýlka se zpracovává na střední nebo vysokou zrnitost. Toto opatření umožňuje posílit přilnavost barvy ke starému nátěru. Když začne odlupovat, je zcela odstraněna špachtlí..
 2. Stará vrstva opláštění je vyčištěna, odmaštěna.
 3. Pokud jsou na povrchu vady, jsou v této fázi odstraněny. Pro dřevo můžete použít tmel, tmel. Když tyto oblasti zaschly, přejděte k dalšímu kroku - barvení. Předdřevo je znovu očištěno a připraveno.
 4. Složení se aplikuje na stejném principu jako v předchozím uvažovaném případě - když je vymalováno nové lůžko.

Je třeba mít na paměti, že pro dekoraci laminovaných dřevotřískových desek se nedoporučují vodné disperzní kompozice.

Barvy na dětský nábytek

V mnoha prodejnách můžete vidět širokou škálu nátěrů na dětský nábytek. Při přemýšlení o opravách v dětském pokoji se rodiče snaží transformovat interiér jasnými barvami, z nichž bude dítě potěšeno. Barevná místnost je samozřejmě krásná, ale následně ovlivní zdraví dítěte??

Výběr barvy pro dětský pokoj musí být proveden se zvláštní odpovědností

Koneckonců ani bílé barvivo není zárukou úplné bezpečnosti. Obzvláště pokud se chystáte malovat nábytek, který je v neustálém kontaktu s vaším dítětem, například dětskou postýlku, krmnou židli nebo stůl.

Aby se zabránilo nepříznivému vlivu nátěru, je nutné se zodpovědností přistupovat k výběru barvy. Za tímto účelem se musíte seznámit s kritérii, která odpovídají zadanému materiálu, je nanejvýš důležité, jaký druh barvy budete malovat betlém.

Bezpečnost barev a laků používaných v dětských pokojích, nábytku nebo hračkách je na prvním místě

Co by mělo být: bezpečnost je na prvním místě

Základní barevné nátěrové hmoty pro děti neobsahují chemické sloučeniny

Malování na postýlku - pojďme mluvit o její bezpečnosti. Každý rodič se stará o to, aby jeho děti byly zdravé. Všechno kolem nich, včetně prostředí v dětském pokoji, by nemělo být nebezpečné.

Do-it-yourself zbarvení dětského nábytku

Proto, pokud plánujete opravit dětský pokoj, rozhodněte se o druhu barvy a se zodpovědností rozhodněte podle svého výběru. Platí to nejen pro barvu nátěru, ale také pro kvalitu a bezpečnost..

Profesionální odolný lak pro dětské pokoje a ložnice

O tom, jak neškodný je nátěr, jsou upozornění výrobce, která jsou uvedena na obalu, a samozřejmě struktura tohoto materiálu.

  Pokud balení naznačuje, že tato barva není přijatelná při použití v dětském pokoji, v tomto případě nezapomeňte vzít v úvahu doporučení výrobce..

Hypoalergenní barva odolná proti opotřebení pro děti a obývací pokoje

Hypoalergenní matná latexová barva pro děti

Ekologicky šetrná, sametově matná, vodou ředitelná latexová barva pro vnitřní použití

Bezpečný olej s voskem pro nábytek v dětském pokoji

Odborné poradenství. Nejlepší volbou je produkt se složkou rozpustnou ve vodě, jejich struktura zahrnuje pigmenty, pojivovou základnu, plniva, zahušťovadla a vodu. Kromě toho tato barva bez zápachu, která při práci s ní vytváří určité pohodlí.

Dnes se v prodeji objevily barvy, které jsou speciálně navrženy pro dětské pokoje.

Druhy, jejich výhody a nevýhody

Univerzální matný akrylový email, vhodný do dětských pokojů

Jak malovat dřevěnou postýlku? Většina povlaků přijatelných pro použití v dětských pokojích je rozdělena na některé základní typy.

  Akrylový povlak na vodní bázi. Tato barva má mnoho výhod. Je volně nanášen na povrch, má zvýšenou odolnost proti opotřebení, odolnost proti vlhkosti, v budoucnu nevyzařuje toxické látky, existuje celá řada barev a odstínů, je odolný proti slunečnímu záření. Toto pokrytí má pouze jednu minus - velký cenový ekvivalent.

Ekologická akrylová barva na vodní bázi

Neškodná akrylová barva pro dětský pokoj

Univerzální barva na vodní bázi má jednu nevýhodu - rychle se vymaže

Olejový vosk - originální nátěr dětského nábytku, který často nahrazuje lak

Odolný, rychle schnoucí, ekologický nitrolak

Latexová barva do dětských pokojů neobsahuje toxické složky

Vysoce schovaná vinylová barva na vodní bázi

Akrylová latexová barva na stěny a stropy

Omyvatelný silikon-akrylový interiérový lak vytváří obzvláště odolný hygienický povlak

Minerální povlaky určené pro vnitřní výzdobu

Jak si vybrat právo

Pokud je na nádobě s barvou uvedeno, že ji nelze kategoricky použít pro dokončovací práce v dětských pokojích, musíte dodržovat pokyny výrobce

Při výběru barvy byste se měli spoléhat na její vlastnosti. Musí splňovat tato kritéria..

Struktura barvy by neměla obsahovat látky, které mohou způsobit alergie.Neměli byste se soustředit na ty nástroje, které zahrnují málo známé výplně a směsi. Jsou označeny speciálním kódováním.
Neměly by být přítomny těžké kovy a pesticidyS vědomím, že malé děti tahají všechno do úst, je třeba dávat pozor, aby částice povlaku pronikly do těla. Může to nepříznivě ovlivnit vaše zdraví.
Složka nesmí obsahovat chemické sloučeninyIdeálním rozpouštědlem je voda, při jejímž vysychání nedochází k emisím toxických látek
Ve struktuře by neměly být žádné hořlavé látkyTo eliminuje uvolňování nebezpečných prvků v extrémních situacích.
Pružnost je hlavní vlastností vysoce kvalitních barevTo umožní časté mokré čištění bez obav o kvalitu povlaku.

Pro dětský pokoj je nejlepší používat vodou ředitelné barvy, které jsou naprosto neškodné pro zdraví

Nezapomeňte se poradit s prodejcem, požádat o certifikáty produktu. Pokud povlak splňuje všechny požadavky, bude mít obchod nutně dokument.

Ekologicky šetrná barva pro zařízení pro péči o děti

Video: Barevná dílna. Barvy pro děti

Jaký druh barvy mohu použít?

Očekávání dítěte v rodině je důležité a náročné období. Budoucí rodiče mimo jiné zajistí prostor pro nového člena rodiny, vyberou nábytek a připraví se na změnu. Postýlka a přebalovací stůl, židle pro dítě a chodec, dětský koutek - to vše postupně zaplňuje dům.

Malování dřevěného nábytku pro děti je jedním z nejpopulárnějších témat na fórech mladých matek a otců. V tomto článku odpovíme na všechny jejich otázky..

Situace pro malování postýlky

Postýlku dali štědří přátelé a příbuzní, ale nezapadá to do stylu vašeho bytu. Nejstarší dítě prozkoumalo svět, objevilo umělce a vymalovalo veškerý nábytek a nákup nového se do rozpočtu vůbec nevejde. Všechno, co obchody nabízejí, se navzájem podobá, ale chci něco zvláštního. Stará postel dlouho čekala na svého majitele a ztratila svůj bývalý vzhled.

Obecně platí, že v různých situacích se rodiče ptají: jaké barvy malovat dětský nábytek. Každý si přeje svému dítěti to nejlepší, proto je při výběru materiálů velmi zodpovědný.

Z čeho je dětský nábytek vyroben?

Materiál, ze kterého je nábytek vyroben, určuje výběr povlaku. Vhodná barva pro malování postýlky by měla být s ní kompatibilní, dobře si lehnout a nepadat. Nejběžnější materiály: dřevo, deriváty dřeva a plasty.

Dřevo

Dřevěný nábytek je nesporným lídrem a favoritem. Přírodní materiál odolný proti opotřebení, jehož jste v bezpečí. Je snadné prát a rychle zasychat. Tvrdá dřeva jsou odolnější a prohlubně a stopy zůstávají na měkkém povrchu borovicového nábytku.

Dřevotříska a MDF

Levný nábytek vyrobený z dřevěných derivátů je mnohem dostupnější než masivní dřevo, i když to není tak ceněné. Předpokládá se, že MDF je silnější než jiné panely na bázi dřeva, šrouby v něm lépe drží a povlak zůstává déle neporušený.

Pokud na strom padne téměř jakákoli barva, je obtížnější malovat tyto materiály, i když nejsou beznadějné..

Plastický

Plastový nábytek je lehký a pohodlný. Obvykle se jedná o houpací křesla a přeměňující postele, které rostou s dítětem a z kolébky pro novorozence se mění v obyčejné místo na spaní. Při výběru takového nábytku věnujte pozornost kvalitě plastů.

Jaká barva malovat postýlku

 • Barva musí být především bezpečná a netoxická. Neměla by emitovat těkavé organické látky, které způsobují alergie a zdravotní problémy..
 • Certifikát EN 71 potvrzuje shodu barev a laků s mezinárodními normami a umožňuje použití dětských hraček a nábytku.
 • Barvy a laky a laky na bázi rozpouštědel nejsou žádným způsobem vhodné, protože jsou toxické a představují nebezpečí požáru. Kromě toho mají silnou vůni. Je lepší upřednostňovat materiály na vodní bázi, které zahrnují přírodní materiály.
 • Povlak by měl být dostatečně silný, aby vydržel dětské hry a nepoškozoval dítě.
 • Je důležité věnovat pozornost odolnosti vůči pracím a čisticím prostředkům, musí být vysoká.

Takže s ohledem na všechna tato doporučení se konečně rozhodneme, jakou barvu můžete malovat betlém na dřevěné, plastové nebo z jiných materiálů..

Na vodní bázi

 • Emulze a disperze
 • Akrylát
 • Akryl

Voda je nejbezpečnějším ředidlem pro barvy a laky. Proto se pro děti doporučují vodní barvy.

Emulzní a disperzní kompozice vynikají oproti ostatním za dostupnou cenu. Propustili páru a „dýchali“, dokonce si dokázali zachovat barvu, ale bohužel takové materiály jsou krátkodobé a nejsou odolné proti mokrému čištění. Tato nevýhoda se stává důležitou, pokud jde o věci pro děti..

Povlak vytvořený akrylátovou barvou je pevný a pružný, ale ne vždy odolný vůči praní. Není to proto ideální jako barva na postýlku.

Akrylová barviva si zachovávají svoji barvu, vytvářejí trvanlivou a odolnou vůči různým povlakům, nepropouštějí vodu. Položky potažené akrylem lze prát.

Jak jsme již zmínili v jiných článcích, všechny materiály dispergovatelné ve vodě, včetně akrylu, mají dvě závažné nedostatky. Za prvé, v každém případě vyžadují před lakováním speciální povrchovou úpravu. Za druhé, nejsou schopné přilnout k některým povrchům: lakované, lesklé, laminované, natřené minerální nebo adhezivní barvou. Takové kompozice také nespadají na dřevotřískové a dřevotřískové desky.

Výrobci zpravidla uvádějí na obalu účel a oblast použití barev a laků, takže můžete procházet hlavními komponenty a symboly na štítku.

Na základě kaseinu z mléka

Barvy a další materiály pro zpracování dřeva z Vernenského manufaktury jsou vyrobeny z přírodních komponentů. Zahrnují kasein mléka, vodu jako ředidlo, porcelánový prášek pro sílu a přírodní barvy.

To jsou skutečné ekologické barvy, které prošly nezbytnými testy a splňují normy přijaté pro dětský nábytek a hračky. Materiály neemitují nebezpečné organické sloučeniny, proto nepoškozují zdraví a životní prostředí.

Ze stejného důvodu jsou bez zápachu a můžete s nimi během těhotenství pracovat beze strachu o sebe a nenarozené dítě.

Speciální receptura zajišťuje spolehlivou přilnavost k nejnáročnějším povrchům: plast, dřevo a všechny typy dřevotřískových desek (MDF, dřevotřískové desky, dřevotřískové desky), jakož i polystyren, keramika a beton, sklo a kov jsou lakovatelné. Ve většině případů není nutné předem zpracovat lakovaný produkt, což znamená, že není vystaven nadměrným chemickým a mechanickým účinkům.

Po zaschnutí se povrch stane odolným vůči vodě a detergentům, takže lakovaný nábytek lze omýt vlhkou houbou. Barva nebude vymazána a neodlomí se.

Rozhodnutí o tom, jaký druh barvy lze použít k malování postýlky, naznačuje, že zbývá pouze vybrat barvu.

Každý lovec chce vědět

Nejběžnější volbou je bílá barva na postýlku. Klidné odstíny nerozptylují dítě a barva je vhodná pro všechno. Na světlém nátěru jsou okamžitě vidět jakékoli nečistoty a nejmenší nedostatky, ale to může být jak ctnost, tak i nevýhoda.

Samozřejmě existují i ​​jiné možnosti. V interiéru místnosti se můžete zaměřit na postel a zakrýt ji neobvyklou barvou.

Dětský dřevěný nábytek můžete malovat několika barvami různými způsoby.

 1. Vyberte si dva harmonické odstíny a použijte je v celém designu místnosti.
 2. Doplňte vnější části nábytku vzory a ornamenty pomocí šablony nebo maskovací pásky.
 3. Natřete každou kolejnici postýlky ve své vlastní barvě: podle barev duhy nebo přechodu ze světla na tmavé nebo monochromatické přes jednu.

Vize dítěte je utvářena, soustředí se na jasné prvky a nálada, úroveň aktivity a obecně harmonický vývoj závisí na tom, co vidí kolem.

Lakovací technologie

Barvy založené na mléčném kaseinu ve většině případů nevyžadují předběžnou povrchovou úpravu: není třeba základní nátěr a odstraňovat staré barvy. Menší výjimkou je pouze laminovaný nebo lesklý povrch. Potom bude nutné povrch lehce obrusit, aby se odstranil lesk, není třeba zcela odstraňovat starou vrstvu.

Crib malování poprvé:

 1. Nejjednodušší je malovat po částech, takže pokud je to možné, produkt rozebírejte.
 2. Vyčistěte produkt od prachu a nechte jej zaschnout.
 3. Naneste nátěr rovnoměrně, obvykle pro vytvoření vysoce kvalitního nátěru stačí 1-2 vrstvy.
 4. Každá předchozí vrstva musí před nanesením další vrstvy zaschnout, v závislosti na vlhkosti a teplotě vzduchu to bude trvat 30–60 minut.
 5. Postýlka bude připravena k použití za dva dny a povlak zcela ztvrdne do deseti dnů.

V případě přelakování bude jako základní nátěr sloužit starý nátěr nebo lak..

Aktualizace dříve malovaných položek:

 1. Pokud byl nábytek nalakován, pak jej zbruste, aby se odstranil lesk..
 2. Vyčistěte a odmastěte produkt.
 3. Pokud chcete malovat několik barev nebo použít ozdobu, pak pomocí maskovací pásky izolujte části, které by neměly být natřeny.
 4. Stejně jako v předchozích pokynech pokračujte malbou.
 5. Naneste tenkou vrstvu rovnoměrně.
 6. Každá předchozí vrstva musí před aplikací další vrstvy zaschnout. V závislosti na vlhkosti a teplotě vzduchu to bude trvat 30–60 minut. Obvykle stačí 1-2 vrstvy.
 7. Postýlka bude připravena k použití za dva dny a povlak zcela ztvrdne do deseti dnů.

Rozsah kreativity

Pouhé malování nábytku bílou barvou je jemné, stručné řešení, ale je toho tolik, aby se dalo vylepšit.

Nechte pokoj s dítětem růst. Když dítě začne kreslit a učit se dopisy, pomocí břidlicové barvy, můžete pro toto místo vytvořit místo přímo na zdi.

Ekologicky šetrné materiály, které jsou bezpečné pro zdraví, vám umožňují představit dospělé dítě ke změně interiéru a široká paleta inspiruje realizaci nejodvážnějších nápadů.

Ve zkratce

Vyberte si materiály pro dětský pokoj, které nejsou zdraví škodlivé: nevyzařujte organické sloučeniny, vyhovují mezinárodní normě EN 71, vyrobené z přírodních složek.

Nezapomeňte na čištění: barva musí být odolná vůči vodě a detergentům..

Dítě roste a vyvíjí se, takže kryt postýlky musí být dostatečně silný, aby vydržel hry a test „na zubu“.

Jak malovat dřevěnou postýlku

Malba dětského nábytku

Funkce

Před natřením postýlky musíte pochopit vlastnosti tohoto procesu, protože v případě nesprávného přístupu riskujete zdraví svého dítěte.

A vlastnosti povrchových úprav dětského nábytku jsou následující:

 • Složení nátěrů, které budou aplikovány na dětský nábytek nebo hračky, by nemělo obsahovat škodlivé sloučeniny, které se mohou vypařovat do atmosféry a způsobit sebemenší alergické reakce, podráždění sliznic a další projevy odmítnutí těchto látek ze strany dítěte;
 • Před lakováním postýlky se ujistěte, že barva neobsahuje toxické chemikálie, soli těžkých kovů, toxické oxidy a škodlivé organické látky. Děti táhnou všechno do úst a je pravděpodobné, že částice barvy mohou proniknout do těla dítěte a způsobit jeho otrávení nebo podráždění;
 • Při výběru barvy pro malování postýlky hledejte materiály vyrobené na základě neškodných rozpouštědel, nejlépe ze všech - voda. I po úplném zaschnutí povlaku v něm zůstávají nečistoty z toluenu, xylenu, fenolu a dalších rozpouštědel používaných při výrobě barev;
 • Doporučuje se vybrat nehořlavé materiály, jakož i ty, které během hoření nevypouštějí toxické látky;
 • Povrch dětského nábytku je vystaven zvýšenému opotřebení v důsledku neustálého mytí, tření, rozlitého jídla, vylučování těla dítěte a mechanického namáhání během her. Konečná vrstva by proto měla být dostatečně pevná, snadno omyvatelná, pružná a odolná proti opotřebení;
 • Je lepší dát přednost jasným a bohatým barvám s dobrým výběrem barev a širokými možnostmi tónování, protože děti milují právě takové barvy.

Materiály

Pro práci s dětským nábytkem a hračkami si můžete vybrat různá složení, ale doporučujeme se omezit na materiály na bázi vody nebo na přírodní oleje:

 • Akrylové a latexové vodní disperzní barvy (na vodní bázi) na dřevěný nábytek
  . Vyznačují se nepřítomností škodlivých nečistot, vynikající kvalitou povlaku, nasycenými tóny, velkým výběrem odstínů a odolným elastickým filmem; (Viz také článek.)
 • Nábytkové laky z akrylu a polyuretanu
  . Pozoruhodná pro jejich vysokou pevnost a odolnost proti opotřebení, kvalitu a jas barev, odolnost proti vodě a dlouhou životnost;
 • Akrylová smalt
  . Používají se pro malování povrchů se zvýšeným opotřebením, včetně okenních parapetů, pracovních desek, oken, dětského nábytku a hraček. Absolutně neškodné a velmi odolné vůči poškození;
 • Aqualaki
  . Míchají se na bázi disperzí vody a polymeru, dávají průhledné, polomatné, matné a tónované odstíny, vyznačují se svou krásou, silou a příjemnou na dotekový povrch;
 • Olejové vosky
  . Skládá se z přírodního oleje a vosku. Během aplikace je olej absorbován do dřeva a vosk zůstává na povrchu a vytváří souvislý vodoodpudivý povlak, odolný proti opotřebení a detergentům. Jsou doporučenými evropskými výrobci materiálů pro dětské pokoje a nábytek.

Všechny tyto materiály se vyznačují úplnou toxikologickou, alergenní, chemickou a provozní bezpečností, jakož i vynikající škálou barev a vysokou cenou. Faktem je, že povrchové úpravy dětských hraček a nábytku podléhají mnoha dalším testům a kontrolám, které ovlivňují jejich konečné náklady.

Tato kategorie výrobků v evropských zemích je označena normou DIN EN 71 a také bezpečnostním listem MSDS, který uvádí složení plniva a rozpouštědel použitých při výrobě barev nebo laků. Na žádost kupujícího musí být tyto dokumenty poskytnuty ke kontrole..

Tipy pro výběr

Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu následující:

 • Barva by měla být netoxická.
 • Měl by být snadno aplikovatelný a rychle suchý..
 • Po konečném sušení by měl tvořit odolný povlak..
 • Povrch ošetřený barvou by měl být snadno čistitelný..

Rada! Při výběru barvy pro postýlku novorozence byste měli dát přednost tlumeným pastelovým odstínům..

Při nanášení barvy na povrch byste měli také zvážit některé aspekty:

 • Nejlepší je malovat postýlku nejméně sedm dní před tím, než je dítě přivedeno z nemocnice.
 • Pokud po zaschnutí barva začne bublinat a začne se odloupávat, je nutné ji důkladně očistit smirkovým hadříkem, poté ji ošetřit tak, aby povrch byl odmaštěn rozpouštědlem a poté znovu malovat..
 • K malování jsou potřeba dva kartáče:
  1. velký byt;
  2. malé kolo.

Nohy, zadní strana a boky postýlky jsou natřeny velkým štětcem a kulatý kartáč s dlouhou rukojetí je užitečný pro malování větviček a dalších těžko přístupných míst..

 • Při malování je lepší kreslit štětcem najednou. V tomto případě bude ležet nerovnoměrně a mohou se tvořit šmouhy..
 • Chcete-li malovat povrch postýlky by měla být v několika tenkých vrstvách, poté, co předchozí vrstva správně uschne - pak bude nátěr odolný.

  Výběr postýlky pro novorozence je velmi odpovědná záležitost. Koneckonců, v tak raném věku, dítě tráví ve snu více času, než je vzhůru.

  Proto by při výběru barvy jeho postýlky měli rodiče kromě osobních preferencí vycházet ze skutečnosti, že barva by neměla být příliš jasná, aby dítě nevyděsila nebo nedráždila.

  Je také důležité si uvědomit, jaký účinek mají určité barvy na člověka

  Pokud jste nenašli postýlku požadovaného stínu - nezáleží na tom, je velmi snadné překreslit bílou postýlku nebo postýlku ze světlého dřeva téměř v jakémkoli jiném stínu..

  Další doporučení

  Není nutné malovat postýlku pouze jedním druhem laku. Můžete ukázat fantazii a malovat pouze určité prvky barvou a lak nanášet na zbytek povrchu, protože samotný strom je krásný materiál. Můžete si koupit malé sklenice azurové barvy v různých barvách a vyrobit nábytek mnohobarevným, což pomůže dítěti naučit se rozlišovat barvy.

  Vytvořením nového designu postele pro dítě můžete současně zlepšit odvětrávání matrace díky spodní části postýlky. To se provádí řezáním díry ve spodní části produktu, která sestává z dřevovláknité desky nebo souvislé desky z překližky.

  Dětská postýlka

  Bez ohledu na to, zda je nová postýlka natřena nebo stará natřena, musí být povrch připraven k práci. Před opětovným nasazením postýlky je nutné vyčistit starý nátěr. Existují také takové moderní barvy, laky, které lze jednoduše aplikovat na předchozí vrstvu. Pokud však zvolíte obvyklé složení, povrch by měl být ošetřen tak, aby se zcela odstranily zbytky starého materiálu. Broušení by mělo být provedeno brusným papírem, po dokončení práce odstraňte prach čistou hadříkem. To pomůže vyrovnat vrstvu barvy, bude ležet čistěji a produkt se ukáže jako velmi krásný..

  K práci potřebujete váleček, houbu a kartáč. Pro velké plochy použijte váleček. Je vhodné malovat sloupy a tyče postýlky štětcem. Houba je vhodná pro malé části. Můžete si koupit barvu v aerosolovém balení a provést malování postřikem, ale tato technika je dobrá pouze pro rovnoměrné pozadí. Navíc se zvyšuje spotřeba barvy..

  Během barvení je třeba dbát na to, aby se kapky barvy neshromažďovaly na nevhodných místech. Za tímto účelem nenasahujte najednou velké množství barvy na váleček nebo kartáč.

  Pokud se má postel plánovat nejen k malování, ale také k malování, je lepší povrch po leštění natřít. Základní nátěr může být na bázi oleje, latexu nebo vody. Ropná základna bude spolehlivější, ale vůně z ní může být silná.

  Při malování postýlky je důležité dát přednost materiálům s nejbezpečnějším složením. Lepší volba pro vodní barvy

  Jejich složení neobsahuje toxické látky a je bezpečné pro rostoucí organismus..

  Jak chránit strom olejem

  Jaké další prostředky mohou pokrývat povrch nábytku? Doporučuje se například nanášet na dřevěný stůl olejový povlak. Produkt nejen dodá krásně lesklý vzhled, ale také jej chrání před škůdci a nepříznivými faktory prostředí - ultrafialovým zářením, vysokou vlhkostí atd..

  • lněný olej - vhodný pro všechny druhy dřeva, před použitím dvakrát vařit, takže vrstva rychleji schne;
  • tung - používá se pro kuchyňský nábytek, absolutně netoxický;
  • teak, dánský - používá se pro výrobky ze dřeva převážně z listnatých druhů, které se nacházejí venku.

  Naneste olej měkkým štětcem. Nástroj je hojně navlhčen v kompozici. Nanáší se ve směru vláken. Poté počkejte, až se absorbuje, a zbytky odstraňte měkkým hadříkem, poté nechte 30 minut a vyleštěte.

  Návod k použití

  1. Před natíráním postele musíte pečlivě připravit její povrch. Často to zabere více času než samotná malba, nicméně práce v této fázi by se neměla opomíjet. Vrstva barvy nebude zakrývat vady na povrchu postele, takže musí být bez problémů odstraněny. Jak začíná přípravná práce??

  • otřete povrch brusným papírem;
  • prach vznikající při broušení musí být pečlivě očištěn suchým, čistým hadříkem;
  • pokud již bylo lůžko natřeno, je třeba starý nátěr odstranit štětcem s tvrdou pilou nebo škrabkou a důkladně omýt speciálním čisticím prostředkem;
  • na odmaštěný podklad se nanese odmašťovací prostředek, antiseptikum, vrstva základního nátěru, poté, co zaschne, praskliny, nepravidelnosti a, je-li to nutné, se provede základní nátěr celého povrchu. Pro dosažení co nejlepšího výsledku je lepší tmel ve dvou vrstvách, zvláště když se suší, zmenšuje se;
  • když povrch dobře zaschne, je třeba jej brousit brusným papírem a odstranit prach.

  Postel můžete malovat, chcete-li obnovit její vzhled. Specialisté „5 Masters“ vám pomohou vybrat správný typ barvy pro materiál, ze kterého je kus nábytku vyroben, provést přípravu povrchu, natřít produkt. V případě potřeby provedou naši zaměstnanci další dokončovací práce: opravy trhlin, třísky, odstranění otěrů. Chcete-li získat radu a pozvat pány domů, můžete zavolat nebo zanechat žádost na webu, abychom vám mohli zavolat zpět.

  • Kouzelníci pomohou malovat postele z jakéhokoli materiálu (dřevo, dřevotříska, kov atd.)
  • Vybereme tu správnou barvu a nejlepší způsob, jak ji aplikovat.
  • V případě potřeby provedou odborníci také kosmetické nebo komplexní opravy interiéru
  • Naši zaměstnanci pracují v domě zákazníka v Moskvě a Moskevské oblasti.
  • Zavazujeme se malovat jakékoli postele s kvalitou a přesností.
  • Máme rozumné ceny
  • Po dokončení práce přijímáme platby

  Instalace nátěru

  Nyní více o tom, jak malovat postel.

  Pro ty, kteří se rozhodli pracovat samostatně, naše tradiční instrukce krok za krokem:

  1. Uvolníme postel z matrace, pokud je rozebrána, rozložíme ji. Podrobnosti přeneseme do dílny nebo na ulici;

  Postel přeneseme na místo vhodné pro práci.

  1. Odstraňujeme starý povlak z částí produktu. K tomu použijte špachtle, kartáč, brusku s kovovým kartáčem, fén na budování. Můžete také použít chemické praní;

  Odstraňujeme barvu špachtlí a fénem.

  1. Putty všechny trhliny, trhliny, štěpky a jiné povrchové vady se speciálním tmelem na dřevo na bázi polymerní směsi;

  Putty všechny trhliny a nedostatky.

  1. Drtíme detaily brusným papírem, dosáhneme nejhladšího a rovnoměrného povrchu;
  1. Na materiál aplikujeme základní nátěr doporučený výrobcem barvy dle vašeho výběru. Čekáme, až úplně uschne;

  Podrobnosti otřete kartáčem.

  1. Otevřete plechovku barvy a důkladně ji promíchejte. Naneste tenkou vrstvu na celou plochu dílů, natřete konce a špatné povrchy;

  První nátěr naneste tenkou vrstvou.

  1. Po zaschnutí první vrstvy naneste druhou vrstvu a poté - třetí vrstvu barvy.

  Projdeme všechny konce a nenápadné povrchy.

  Prstové barvy pro děti do jednoho roku: snažíme se kreslit

  Mnoho matek se zabývá vývojem svých dětí z kolébky a snaží se s nimi začít malovat co nejdříve. Jakmile vaše dítě přestane stahovat všechny neznámé předměty do úst, může mu být nabídnuta barva na prsty. Pro děti mladší než jeden rok je jejich kresba dostupnou činností. Je to v pořádku, pokud vaše dítě ochutná barvu, ale je lepší počkat, až přestane tahat všechno, co vidí v ústech. Mnoho matek se pokusilo kreslit s dětmi pomocí prstových barev. Jejich recenze se zásadně liší. Někdo nemůže sledovat dítě pokryté barvou a potom skvrny všude kolem. A někdo je připraven nabídnout kartáč a Whatman pro pětiměsíční dítě. Někde uprostřed a leží pravda. Pojďme na to.

  Za co a proč?

  Každé konkrétní dítě začíná období, kdy se musí prokázat v tvůrčí sféře. V dětství to bude nutně trvat od 6 měsíců do roku a půl. Zde jsou pro vás užitečné barvy prstů pro děti do jednoho roku. Přispívají k rozvoji světa pomocí barev, hmatových pocitů, rozvíjejí jemné motorické dovednosti, hmatovou citlivost, vytrvalost a soustředění. Jsou bezpečné, vyrobené z ekologických komponent. Finger barvy přispívají k rozvoji myšlení a představivosti vašeho dítěte. Zkuste je pomocí nich naučit názvy barev. Obecně platí, že výhody takových barev je obtížné podceňovat, můžete je a měli byste je používat. Nyní pojďme mluvit o tom, jak to udělat..

  Aktivity s dítětem

  Nemůžete jen dát dětským barvám prstů dětem až rok a čekat, co s nimi udělá. Pokud je začnete poznávat ve velmi malém věku, musíte po určité době zadat barvy po jedné. Měli byste být připraveni na skutečnost, že dítě bude skvrnit sebe i stůl a všechno kolem. Proto mu poskytněte velké pole činnosti a v žádném případě ho nevyhazujte, pokud je špinavý. Naopak - musíte chválit jeho každý hádanku

  Jakékoli neopatrné slovo ho může vyděsit z tohoto zábavného procesu. Poté, ve vyšším věku, můžete nabídnout vašemu dítěti různé vzdělávací hry

  Například může čerpat déšť z mraku a plácl prsty na papír. Nenechte však spěchat, nechte dítě jednoduše rozdávat kreativní energii v barvě. Nakonec dnes mnoho slavných obrazů vypadá stejně. Všechno natřené by mělo viset na nápadném místě, jako čestná deska, aby dítě vidělo, že jste hrdí na jeho úspěchy.

  Prstové barvy (až do roku, kdy je jejich nejjednodušší použití) lze následně změnit na akvarely, tužky, fixy a obyčejné pastelky. Pokuste se kreslit každého, něco, co vaše dítě bude líbit víc, něco méně. Nastříkejte pero štětcem a nechte otisk na listu papíru. Později se tento list snadno promění v kartu pro babičku. Při koupání se mohou používat prstové barvy pro děti do jednoho roku. A dítě zůstane čisté a vana se snadno umývá. Jedinou špatnou věcí je, že takové kresby jsou krátkodobé.

  Fáze malování postýlky

  Před malováním na lůžko je nutné připravit materiály a povrchy nábytku. Budete potřebovat barvu, váleček (malý byt a velký kulatý kartáč), houbu a hadry. V aerosolových obalech jsou povlaky, které se nanášejí stříkáním, ale jejich použití vede ke zvýšení spotřeby materiálu. Při malířských pracích byste měli dodržovat plán:

  • rozebrat nábytek na prvky;
  • očistit starý nátěr (pokud není plánováno zakrýt stávající složení) pomocí špachtle, brusky, štětce, chemického mytí;
  • odstranit prach, zpracovat pryskyřičné uzly (pokud existují);
  • vady, štěpky a trhliny;
  • povrch očistěte brusným papírem a odstraňte prach hadrem;
  • pokud plánujete malovat po stranách, povrch by měl být po broušení natřen základním nátěrem;
  • pomocí válečku nebo štětce naneste tenkou vrstvu barvy, pečlivě zakrývejte konce a vnitřek;
  • po zaschnutí první vrstvy nanést další vrstvy, nechat zcela zaschnout.

  Pro správné zabarvení postele ne jednou hustou vrstvou, ale dvěma nebo třemi tenkými. Procedura se provádí 3 týdny před zahájením provozu nábytku. To umožní včasné odstranění defektů povlaku a zcela oslabí ten nejjemnější zápach barvy. Pokud po zabarvení začne povlak bublinkovat a zpožďovat, je práce přepracována: povrch je očištěn brusným papírem, odmaštěn a zbarven. Konečné vysoušení trvá až 8 hodin..

  Postel často zdědí starší bratři, sestry, přátelé a příbuzní. Ne vždy vypadá, aby vyhovovala jejím rodičům, a musí se vypořádat s obnovou. Chcete-li aktualizovat vzhled kotviště v krátké době umožní tyto události:

  Zkontrolujte pokrytí obnovy

  Je důležité zjistit, zda starý povlak neobsahuje olovo. Pokud ano, pak se barva již sněhla do dřeva a není možné ji vyčistit

  Takové lůžko byste měli odmítnout.
  Hodnocení bezpečnosti. Provozní pokyny pro dětské postýlky se mění. Nábytek, který byl bezpečný před 10–15 lety, nemusí splňovat moderní požadavky
  Měli byste věnovat pozornost vzdálenosti mezi stranami postýlky. Nemělo by být tak velké, aby dítě mohlo držet hlavu.
  Příprava na nové skvrny
  Stojí za to odstranit stopy staré barvy, prachu, broušení, ujistěte se, že neexistují žádné otřepy, ostré rohy.
  Malování. Masters doporučujeme zvolit barvy Tikkurila, Dulux, Bright, PF-115, Symphony Winner. Pro lakování v bílé barvě jsou vhodné značky Tikkurila Miranol, Enamel Poli-R, Krasivo (Kvill). Dobře malované v hnědých nátěrech Alpina, Tikkurila Euro Pesto, Enamel Aerosol. Nedoporučuje se používat červené a žluté alkydové emaily od výrobců Kudo, LA-060 Element, PF-115 Lacra, protože obsahují olovo.
  Volba lůžkovin. Matrace a povlečení by měly být nové, přizpůsobit se velikosti postele tak, aby bylo dítě pohodlné.
  Kontrola pevnosti. Je důležité zajistit, aby byl model připraven k nepřetržitému používání. Chcete-li to provést, zkontrolujte mechanismy a smyčky, které mohou ublížit dítěti. Rám postýlky může být zabalen do ochranného krytu, aby dítě mohlo okusovat, aniž by se poškodilo.

  Lakovací technologie

  Vzhledem k výše uvedeným požadavkům na zakrytí postýlky je třeba zvolit správné složení a při aplikaci se vyhnout chybám. Výsledkem bude, že design zůstane atraktivní po dlouhou dobu. Barva může mít jakoukoli barvu, ale častěji se volí kompozice jasného odstínu.

  Crib malování poprvé

  Pokud je nábytek vyroben na zakázku, nemá vždy povrchovou úpravu. Pak majitel natírá postel sám. Zakoupí se hotové barevné složení nebo bílá, do kterého se přidá barva požadovaného odstínu. Pokyny pro malování:

  1. Celý povrch postýlky je očištěn od nečistot: prachu, třísek, olejových skvrn.
  2. První vrstva materiálu je základní nátěr. Takové opatření zajistí vysokou přilnavost barvy a dřeva..
  3. K distribuci kompozice se používají válečky, štětce.
  4. Chcete-li, aby byla barva sytější a jednotná vrstva, naneste barvu v několika vrstvách. Mezi etapami si udělejte přestávky, protože musí před dokončením malířských prací zcela vyschnout..

  Pokud je použita kompozice na bázi vody, musí být přístroj po dokončení práce omyt. Rychlost sušení takové barvy je vysoká..

  Dětskou postýlku lze použít po 2 dnech. K úplnému ztuhnutí materiálu však dojde po 10 dnech. Poté se povlak stává odolným vůči agresivnímu prostředí (rozpouštědla, detergenty).

  Aktualizace dříve malovaných položek

  Pokud potřebujete přelakovat postýlku, není nutné zcela odstranit vrstvu starého obložení. Moderní materiály se vyznačují vysokou přilnavostí, takže je přípustné zahájit práci na vrcholu dříve naneseného povlaku. Návod:

  Zbarvení postýlky.

  1. Postýlka se zpracovává na střední nebo vysokou zrnitost. Toto opatření umožňuje posílit přilnavost barvy ke starému nátěru. Když začne odlupovat, je zcela odstraněna špachtlí..
  2. Stará vrstva opláštění je vyčištěna, odmaštěna.
  3. Pokud jsou na povrchu vady, jsou odstraněny. Na dřevo můžete použít tmel. Když tyto oblasti zaschly, přejděte k dalšímu kroku - barvení. Strom je znovu očištěn a opatřen základním nátěrem.
  4. Složení se aplikuje na stejném principu jako v předchozím uvažovaném případě - když je vymalováno nové lůžko.

  Je třeba mít na paměti, že pro dekoraci laminovaných dřevotřískových desek se nedoporučují vodné disperzní kompozice.

  Kritéria výběru

  Před zakrytím povrchu je nutné řádně provést předběžné dokončovací práce. Porušení jedné z těchto technologií může způsobit problémy s dalším zpracováním. Kromě toho nekvalitní povrchové materiály mohou negativně ovlivnit zdraví dítěte..

  Charakteristiky barviv jsou nejprve studovány..
  Na druhé straně musí splňovat následující kritéria. To platí zejména pro barvy, takže vše bude bezpečné:

  • Složení konečných materiálů by nemělo obsahovat dostupné látky, které způsobují alergické reakce.
   Je lepší se vyhnout produktům, které obsahují neznámé sloučeniny a obsah. Mají speciální kódování.
  • Barva by neměla obsahovat těžké kovy a pesticidy..
   Často se ukazuje, že děti přitahují všechno, co je obklopuje, do úst, takže částice barvy vstupují do těla. Při interakci s organickými látkami v těle oxidují a emitují škodlivé částice, ničí nábytková vlákna.
  • Základní složky nátěru pro děti neobsahují chemické sloučeniny.
   Nejvhodnějším rozpouštědlem pro tuto látku je voda. Během sušení voda nevypouští těkavé škodlivé látky do vzduchu po celou dobu. Některé nečistoty nepříznivě ovlivňují tělo.
  • Neškodné složení eliminuje přítomnost hořlavých látek.
   Tím bude chráněn provozní proces v extrémních podmínkách. V důsledku spalování se škodlivé složky a sloučeniny nebudou uvolňovat do vzduchu.
  • Barva by měla být flexibilní, dobře poddajná pro občasné mokré čištění a chemické vlivy..
   Trvalá kontaminace potravin, barev, pohybů střev a potřeba čistoty mohou povlak výrazně opotřebovat, což má za následek mechanické poškození..

  Výběr by měl být proveden nejen v souladu se slovy prodejce nebo konzultanta, je třeba zkontrolovat certifikáty kvality. Pokud jsou barvy a dokončovací materiály legální a zcela bezpečné, bude dokument v obchodě určitě přítomen.
  Okamžitě určit možnost, jak malovat nábytek. Nejlepší je malovat bílou - je co nejvšestrannější.

  Ve videu:
  barvy do školky.

  Používáme barvy na dřevo

  Praskliny, čipy musí být tmel. Po zaschnutí je nutné použít brusný papír a dobrou procházku po celé ploše, aby se zabránilo hrbolům. Poté se vlhkou houbou odstraní prach a nečistoty. Nyní můžete začít nanášet nátěry.

  První věc, kterou musíte udělat, je tedy natřít povrch primerovým antiseptikem. Tato kompozice chrání nábytek před vlhkostí, plísněmi, houbami a škůdci..

  Po nanesení základního nátěru můžete začít nanášet hlavní nátěr. Pokud vás zajímá, jaké barvy malovat, například dřevěná postel, pak by ideální volbou bylo akrylové.

  Jaká barva malovat postýlku

  Nábytek pro dítě by měl být bezpečný, ale zároveň by mělo být dobré chránit strom před poškozením a dítě před zraněním, pokud jsou na povrchu drsnosti..

  Další požadavky jsou také kladeny na povrchové materiály:

  předpokladem je absence různých těkavých složek ve složení materiálu;
  barva by neměla obsahovat těžké kovy, toxické a jiné nebezpečné látky, t

  děti často kousají předměty po ruce;
  vysoká rychlost sušení, rozpouštědla ve směsi musí být neškodná;
  při výrobě barev pro dětský nábytek nepoužívejte hořlavé látky; Kromě toho věnujte pozornost vlastnostem materiálů, jejich chování ve spalovacím procesu - komponenty by neměly emitovat toxické sloučeniny;
  odolnost proti vlhkosti, agresivnímu prostředí a mechanickému namáhání;
  snadná péče;
  pružnost, která zajišťuje odolnost materiálu vůči negativním faktorům, prodlužuje životnost.

  Pro obarvení postýlky je lepší zvážit lesklou barvu, protože matný povlak se obtížněji čistí - všechny nečistoty jsou na něm natištěny a okamžitě vás upoutají.

  Na vodní bázi

  Příklad latexové barvy na vodní bázi.

  Vodou dispergované kompozice jsou považovány za nejvýhodnější pro lakování povrchů a struktur v dětském pokoji. Tyto materiály jsou rozděleny do následujících typů:

  Akrylové sloučeniny. Barva této skupiny splňuje požadavky na dokončovací materiály ve školce. Cena je navíc přiměřená.

  Výhody zahrnují přítomnost antibakteriálních přísad v kompozici. Rychle schne, zatímco povrch je hladký. Materiál je dobře snášen mechanickým namáháním, vlhkostí, teplotními extrémy a ultrafialovým zářením..

  • Latex. Barva je založena na syntetickém latexu. Cena složení této skupiny je nižší než akrylová. Po zabarvení se vytvoří středně silný povlak. Materiál dobře snáší kontakt s kapalinou, což usnadňuje péči. Nevýhody: vystavení ultrafialovému záření, změny teploty.
  • Silikonové sloučeniny. Jsou odolné vůči vlhkosti. Po zabarvení se na povrchu stromu vytvoří film, který je náchylný k samočištění. Vyznačuje se hydrofobními vlastnostmi, pružnými, nevystavenými mikroorganismy, propouští páru, toleruje extrémní teplotní výkyvy a vydrží dlouho.
  • Polyvinylacetátové materiály. Tato možnost je také vhodná pro zdobení dětského nábytku. Výhody materiálu: během hoření nevypouští toxické látky, je odolný vůči ultrafialovému záření, agresivnímu prostředí. Povlak je flexibilní, ale netoleruje kontakt s vlhkostí..

  Na základě kaseinu z mléka

  Jedná se o bezpečné materiály, neobsahují těkavé složky. Složení zahrnuje mléčný kasein, porcelán. Poslední z nich působí jako posilující látka. První je ve formě pojivové složky.

  Tyto materiály jsou považovány za podmíněně bezpečné. To rozšiřuje rozsah jejich aplikace. Složení tohoto typu může být použito ke zlepšení vzhledu dřevotřískových desek: DPS, dřevotříska, dřevotříska. Je přípustné používat materiál v uzavřeném prostoru..

  Zajímavé je: tyrkysová barva - jak se dostat při míchání barev: vysvětlujeme pečlivě

  Jak a jak malovat dřevěnou postýlku

  Všechny děti milují být obklopeny jasnými, barevnými, světlými a zábavnými předměty. Malování dětského nábytku v jasných barvách, kreslení kreslených postaviček, pohádkových postav, květin, vzorů nebo roztomilých zvířat na jeho povrchu potěší každé dítě a dodá každodenní život dobrou náladu. Můžete si vytvořit jedinečnou designovou postel za pár dní volna..

  Materiály vhodné pro dětský nábytek

  Rodiče by měli vědět, že hlavním bodem provádění této myšlenky je správná volba barvy pro postýlku, protože v případě nesprávného přístupu může být ohroženo zdraví dítěte. Je třeba mít na paměti, že děti, jejichž zuby se seká, se určitě pokusí kousnout do postýlky, aby se zabránilo alergické reakci, otravě, podráždění sliznic dítěte, barva by měla být šetrná k životnímu prostředí bez toxických látek.

  Speciální typy barev pro dětský nábytek neobsahují olovo, toxické oxidy, toxické prvky, těžké kovy a škodlivé organické látky. Aby nedošlo k záměně při výběru materiálu, je nutné zkontrolovat dostupnost osvědčení o povolení pro barvy nebo laky, které vám umožní je použít pro dětské zboží.

  Kromě toho je třeba mít na paměti, že je nutné malovat postýlku materiály odolnými vůči mechanickému namáhání, je to nezbytné, aby dítě nemohlo odlomit kousky dřeva. Při výběru barvy by měly být upřednostněny výrobky vyrobené na základě bezpečných rozpouštědel, nejlépe na vodě. Je nutné vybrat nehořlavé materiály a během hoření také nevydávat toxické látky.

  Proces malování postýlky

  Aby bylo možné zrekonstruovat starou dřevěnou postýlku, bude to vyžadovat velmi málo času a nákladů, veškerá práce se skládá z následujících kroků:

  Nejprve musíte rozebrat postýlku na její součásti; pokud existuje nějaká stará barva, je nutné odstranit a vyleštit dřevěné povrchy jemným brusným papírem a snažit se je co nejhladší; velké části pískujte speciální kulatou tryskou na vrtáku se smirkovými podložkami; odstraňte prach z ošetřených povrchů, což umožní nanášet barvy a laky rovnoměrnou, čistou vrstvou a učinit produkt krásnějším; malé části a mřížky důkladně omyjte mýdlovou vodou a dobře osušte; prvky s kůží by měly být pokryty vodou zbarvením majícím jeden tón s tónem mřížek; sestavit nábytek, pevně spojit všechny detaily; platí pro všechny prvky, včetně mřížek, bezbarvého akrylového laku nebo barvy

  V tomto případě je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru laku. Musí být bezpečný a bez škodlivých látek.

  Odborníci doporučují v takových případech používat Tikkuril Kiva, tento lak má vodní základnu, nemá zápach, velmi rychle schne, je absolutně neškodný pro zdraví dítěte a je vhodný i pro dětské hračky. Nátěr nebo lak musí být nanášen ve 2 vrstvách; v další fázi použijte hadr nebo brusný papír k procházce po okrajích produktu, kde by kapky barvy mohly zhoustnout; po malování by měla být postýlka ponechána na volném prostranství několik dní (na ulici, například na balkóně), aby lak nakonec vyschl.

  K malování postýlky potřebujete váleček, štětec a houbu. Velké ploché povrchy by měly být natřeny válečkem, kartáče různých velikostí jsou vhodné pro malování tyčí a sloupů postýlky, houba je dobrá pro malé předměty.

  Během procesu je třeba zajistit, aby se sraženiny barvy neobjevovaly na samostatných místech, proto musíte na kartáč nebo váleček natáhnout malé množství kapaliny..

  Další doporučení

  Není nutné malovat postýlku pouze jedním druhem laku. Můžete ukázat fantazii a malovat pouze určité prvky barvou a lak nanášet na zbytek povrchu, protože samotné dřevo je krásný materiál. Můžete si koupit spoustu malých sklenic azurové barvy v různých barvách a vyrobit nábytek mnohobarevným, což pomůže dítěti naučit se rozlišovat barvy.

  Vytvoření nového designu dětské postýlky může současně zlepšit její ventilaci, což doporučují pediatři. Lékaři doporučují zvýšit ventilaci matrace díky spodní části postýlky. Větrání může být provedeno nezávisle nařezáním otvorů ve spodní části postýlky, která sestává z dřevovláknité desky nebo souvislé desky z překližky.

  Zahrnuje dětský nábytek

  Před vyřešením problému, jak natřít dřevěnou postel, je nutné zvolit ten správný lakovací produkt. Hlavní podmínkou je volba takového nástroje, který by nepoškozoval zdraví dítěte. Níže uvádíme několik tipů na výběr materiálů pro vnější transformaci dětského nábytku.

  Složení barvy a laku by nemělo obsahovat škodlivé látky, protože se vypařují do vzduchu a mohou mít nepříznivý vliv na zdraví dítěte. Dítě může mít svědění kůže, podráždění nosní sliznice nebo kašel.
  Barvy nesmějí obsahovat soli těžkých kovů, škodlivé organické látky, toxické chemikálie a toxické oxidy.
  Vyberte si na vodě neškodné laky

  Nepoužívejte fenol, xylen nebo toluen.
  Vezměte prosím na vědomí, že materiál musí být nehořlavý..
  Barva by měla být charakterizována elasticitou a odolností proti opotřebení, protože veškerý dětský nábytek musí být často otřen hadříkem několikrát denně hadrem.
  Podle estetických charakteristik je lepší dávat přednost jasným nasyceným barvám - takový nábytek potěší děti více.

  Články O Neplodnosti