Hlavní Neplodnost

Dieta pro ARVI

Lékaři dnes souhlasí s tím, že správná výživa hraje hlavní roli v léčbě akutních respiračních virových infekcí - virových onemocnění, která ovlivňují sliznici horních cest dýchacích. Kromě toho strava se SARS pomáhá jak dospělým, tak malým dětem, jejichž tělo se s nemocí snaží co nejdříve vyrovnat. Co je tak zvláštního a jedinečného ve správné výživě? Jak rychle bude možné obnovit zdraví konzumací potřebných potravin? Co by mělo být vyloučeno z vaší každodenní stravy? Podrobné odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek najdete dále v článku..

Základní výživová pravidla pro ARVI

První příznaky přítomnosti akutních infekcí dýchacích cest v těle lze snadno určit - jedná se o výtok z nosu, bolest v krku, kašel, bolesti hlavy atd. Je důležité vyhledat lékařskou pomoc již v první fázi, kdy nemoc dosud neprošla do nebezpečné fáze vývoje a nedělala lidskému tělu komplikace..

Kromě toho je důležité během tohoto období dodržovat základní pravidla výživy, aby se zastavilo šíření mikrobů a obnovila činnost imunitního systému. Strava s ARVI zahrnuje následující doporučení:

 1. Výživa by měla být lehká, aby nezatěžovala již oslabené lidské tělo.
 2. Měli byste vyloučit některá jídla z vaší stravy, alespoň po dobu trvání nemoci. Zároveň stojí za to konzumovat ty výrobky, které mají zdravotní přínos, i když pro vás z hlediska chuti nepředstavují zvláštní hodnotu..
 3. Je velmi důležité konzumovat co nejvíce tekutin, protože v suchém krku se škodlivé mikroorganismy množí mnohem rychleji.
 4. Je vhodné jíst často, ale postupně, aby tělo mělo čas trávit jídlo a bojovat s mikroby.
 5. Hlavní důraz by měl být kladen na konzumaci bílkovin, minerálů a vitamínů..

Strava pro SARS pro dospělé

Pro dospělé je vše mnohem jednodušší než pro malé dítě. Strava pro dospělé zahrnuje následující potraviny:

 • Čerstvá zelenina a ovoce.
 • Česnek a cibule.
 • Zlato s mlékem.
 • Mléčné výrobky.

Imunitní systém dospělého je rozvinutější, takže to, co mu pomáhá, není vždy vhodné pro dítě. Kromě toho by se měly zvážit další možné faktory: přítomnost alergické reakce, nesnášenlivost dítěte k produktu, individuální vlastnosti těla atd..

Dieta pro akutní respirační virové infekce u dětí

Na základě výše uvedených informací lze jasně dospět k závěru, že strava pro akutní respirační virové infekce u dětí by měla být zvláštní a neměla by se podobat výživě, která je nezbytná pro starší lidi..

Měl by zdůrazňovat hlavní rysy takové stravy:

 1. Výživa pro akutní respirační virové infekce u dětí by měla být co nejjednodušší, žádná složitá masová jídla, rychlé občerstvení atd..
 2. Je důležité dát dítěti co nejvíce přírodních produktů, jak je to možné, a zároveň zajistit, aby produkty nezpůsobovaly alergickou nebo jinou negativní reakci..
 3. Je povoleno používat různé bylinné čaje z lékárny, například s heřmánkem, šalvějí atd..
 4. Pokud dítě nechce jíst, nemusíte ho k tomu nutit, protože tělo malého dítěte se snaží s infekcí bojovat samo od sebe a během této doby ho nemůže nic jiného rozptýlit. Nemůžete dítě překrmit, i když během nemoci prolije několik liber, chuť k jídlu se určitě vrátí, jakmile tělo cítí, že je v bezpečí.
 5. Do stravy je nutné zahrnout potraviny s vysokým obsahem vitamínu C a železa, které zvyšují odolnost dítěte vůči všem druhům infekcí.

Jaké jídlo by mělo být dáno dítěti?

Pravděpodobně vás zajímá otázka, jak nakrmit dítě SARS. Nejprve je třeba si uvědomit, že v prvních dnech nemoci dítě potřebuje velké množství tekutiny, protože ztrácí zájem o pevná jídla. Proto mu můžete uvařit nízkotučný vývar, dát kyselé mléčné výrobky, čaj s citronem, šťávu z čerstvé mrkve a další podobná jídla.

Poté můžete nabídku rozšířit o následující produkty:

 • Čerstvá zelenina ve formě salátů, plátků, můžete péct zeleninu nebo z nich vyrábět šťávu z buničiny. Obzvláště užitečné jsou zelí, rajčata, brambory, okurky, zelenina.
 • Čerstvé ovoce. Je důležité nepodávat ty plody, které způsobují alergickou reakci, jinak imunitní systém neodolá „dvojímu útoku“, současně bojuje s alergiemi a akutními infekcemi dýchacích cest. Během nemoci jsou vhodné banány, jablka, můžete vařit ovocné želé nebo jablečnou omáčku. Dobrá podpora imunitního systému dítěte a pečených jablek.
 • Česnek a cibule. Tyto přírodní léky jsou nepostradatelným lékem nachlazení, protože česnek i cibule mají antivirové vlastnosti. Pro efektivní výsledek můžete inhalovat pomocí česnekových par a přidávat cibule do salátů a dalších pokrmů.
 • Neměli byste odmítat běžnou výživu, vyjma mastných a těžko stravitelných potravin ze stravy. Je třeba si uvědomit, že dítě s ARVI nemá chuť k jídlu, ale to vůbec neznamená, že by se mělo zcela upustit od používání hlavních jídel. Ideální jsou kuřecí vývar, cereálie, zeleninový guláš, čerstvé zeleninové saláty, kastrol tvarohu, nízkotučné palačinky, zelí atd..

Jakákoli strava by měla obsahovat použití léčivých bylin a léčivých nápojů, které přispívají k rychlému uzdravení a obnovení imunity u dětí. Můžete například vařit odvar z šípů nebo vyrábět ovocné nápoje z brusinek a brusinek.

Jak nakrmit dítě, pokud má horečku?

Další otázka vyžaduje ještě podrobnější zvážení, protože v takových chvílích se rodiče často obávají, že nemají příležitost získat objektivní informace o tom, jak nakrmit dítě s SARS teplotou. V zásadě se taková strava bude mírně lišit od stravy, která by měla být použita pro jakékoli katarální onemocnění:

 1. Omezte se na tekuté nádobí, zatímco dítě by mělo být v sedu, aby se neudusilo.
 2. Dejte více chutného jídla, o které dítě žádá. Například tvaroh s marmeládou, banánové pyré, marmeláda, oblíbená kaše. Stojí za to zdržet se mastných polévek, boršče, masových pokrmů.
 3. Jídlo samotné by nemělo být příliš horké.
 4. Udělejte černý čaj, připravte šťávu z jablek nebo pomeranče.

Jak nakrmit dítě do 1 roku pomocí ARVI?

Pokud mluvíme o velmi malém dítěti do 1 roku, pak je v tomto případě nutné dát dítě na hrudník častěji. O správnou výživu by se měla postarat mladá matka, která by měla jíst více potravin se železem a vitamínem C. Je také možné zakoupit speciální dětskou výživu, která obsahuje četné vitamíny. Nezapomeňte se obrátit na profesionálního pediatra, který vám řekne základní pravidla výživy v tak obtížném období pro dítě.

Jak rychle bude možné obnovit zdraví?

Je třeba si uvědomit, že jídlo samotné není hlavním lékem na akutní respirační infekce. Pro plnohodnotnou léčbu je nutná celá řada opatření, která lékař předepíše po důkladném vyšetření a vašich příslušných testech.

Strava je však důležitá pro rychlé zotavení se z škodlivých účinků mikrobů, posílení imunitního systému a zabránění mikroorganismům v opětovném vstupu do lidského těla.

Jak rychle se můžete zbavit ARVI správnou stravou? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, protože tělo každého člověka má své vlastní charakteristiky, navíc musíte vzít v úvahu pacientův věk, stupeň vývoje nemoci a mnoho dalších faktorů.

Doufáme, že jste se nyní naučili přesně, jak nakrmit své dítě chladem a horečkou, a také jste zjistili, která strava by měla být vybrána pro sebe a vaše dítě v případě SARS. Takovou dietu je nutné dodržovat od prvního dne, jakmile pocítíte první příznaky nemoci, protože takto můžete přirozeně zvýšit imunitní funkci a zachránit sebe nebo své dítě před vážnými následky. Nezapomeňte na další metody léčby, protože pouze komplexní ošetření zaručuje rychlé zotavení..

Výživa pro dítě s ARVI

ARVI je velmi časté onemocnění u všech dětí. Správná péče o dítě pomůže jeho tělu rychle překonat infekci.

Nejprve je nutné vytvořit tu správnou mikroklima (časté větrání, mokré čištění, zvlhčování). Vzduch by neměl být prach, výpary z kuchyně a tabákový kouř.

Je důležité dodržovat lékařskou pomoc. Antivirové, expektorantní léky urychlí proces zotavení vašeho dítěte a zabrání komplikacím. Mytí nosu mořskou vodou Atomer zmírní otoky, zklidní sliznici a odstraní nadměrnou sekreci z nosní dutiny..

Hlavní roli při regeneraci hraje také výživa dítěte. Během tohoto období je nutné vyloučit ze stravy dítěte sladkou, kořenitou, smaženou mouku. Pamatujte, že kyselá slaná jídla dráždí bolest v krku anginou.

Je nutné krmit dítě během chladu v malých porcích, ale v kratším časovém intervalu, než je obvyklé (například každých 2,5 hodiny)..

Teplý, bohatý nápoj (kromě mléka a sladkých nápojů sycených oxidem uhličitým) nedovolí dehydrataci.

Doporučené produkty pro ARVI:

 1. Oves a pohanka. Obsahuje vápník, draslík, fosfor, všechny vitaminy B, železo a rostlinné bílkoviny, které jsou nezbytné pro regeneraci.
 1. Vařené libové maso se také doporučuje pro nachlazení. Můžete použít telecí, krůtí, králíka.
 2. Kefír, jogurt, fermentované pečené mléko, jogurt jsou lehká a výživná jídla. Pomáhají obnovit imunitu tím, že naplňují střeva dítěte prospěšnými bakteriemi bifidum..
 3. Zelenina a ovoce. Velmi užitečné v období nemoci. Ve formě šťáv, čerstvé nebo vařené - pomohou tělu doplnit zásoby vitamínů a minerálů. Je však třeba být opatrný a zabránit vzniku alergické reakce. To platí zejména pro ovoce obsahující vitamín C, stejně jako jahody a maliny..

Při dodržení těchto jednoduchých pravidel se vaše dítě bude moci rychle zotavit a vyhnout se dalším problémům ve formě komplikací.

Mohu kojit s ARVI

Léčba akutních respiračních virových infekcí laktací je proces, který by měl být pod dohledem lékaře. Zahrnuje jak použití schválených pro kojení léků, tak lidových léků. Není nutné přerušovat kojení.

Příznaky ARVI

Akutní respirační virové infekce jsou citlivé na absolutně všechny lidi v každém ročním období. Hlavním pravidlem pro kojící matku není panikaření, ale včasná opatření k rychlému zotavení a nenapadnutí dítěte.

V případě prvních příznaků nemoci je nutné okamžitě zahájit léčbu akutních respiračních virových infekcí během kojení:

 • zvýšení teploty na více než 37 ° C;
 • nosní kongesce, rýma;
 • kašel a kýchání;
 • bolest nebo bolest v krku;
 • Bolest svalů;
 • pocit slabosti a únavy, letargický stav.

Správná léčba léky schválenými pro kojící matky pomůže do jednoho týdne překonat nemoc.

Zda kojit během nemoci

Může kojení pokračovat, pokud má žena nachlazení? V minulosti většina lékařů doporučovala izolovat nemocnou matku od dítěte na období akutního průběhu nemoci a tentokrát odmítla kojit. Dnes se lékaři shodli: kojení se SARS v matce je nejen povoleno, ale také nutné pro dítě.

Názor pediatrů vychází ze dvou argumentů:

 1. Odstavení z mateřského prsu po dobu nemoci snižuje imunitu dítěte, proto mateřské mléko přinese mnohem větší výhody než běžné nachlazení.
 2. Než se objevily první příznaky nemoci, byl virus již nějakou dobu v těle matky. V době jejich projevu již původci nemoci spolu s protilátkami vstoupili do těla dítěte mateřským mlékem. V tomto případě, pokud dítě onemocní, mateřské mléko přispěje k rychlému uzdravení a snadnějšímu průběhu nemoci. A pokud vám nedojde, onemocní to jen imunitní systém.

Léčba akutních respiračních virových infekcí během kojení

Ihned po nástupu prvních příznaků je nutné léčit nachlazení. Za tímto účelem farmaceutické společnosti nabízejí mnoho účinných léků, které jsou kompatibilní s kojením a mají minimální vedlejší účinky a složky, které jsou škodlivé pro zdraví dítěte. Nezanedbávejte lidové metody.

1. Léky

Hlavním pravidlem léčby kojení je konzultace s lékařem. Pouze lékař může předepsat nejúčinnější léčbu pro kojící ženu a bezpečné ošetření pro dítě.

Jaké léky jsou nejčastěji předepisovány lékaři, co si mohu vzít s ARVI pro kojící matku, aniž by se obávala poškození dítěte:

 • antivirová léčiva schválená pro těhotné a kojící ženy - Grippferon, Aflubin a Oscillococcinum. V případě potřeby se používají při léčbě akutních respiračních virových infekcí u dětí mladších tří let;
 • prostředky na léčbu nachlazení. Je přípustné používat roztoky slané vody Aquamaris nebo Salin. Někteří dětští lékaři předepisují kapky s antimikrobiálním účinkem pinosolu. Při kojení je často předepsán Xymelin nebo Otrivin;
 • lék proti kašli - Lazolvan a Ambroxol. Je povoleno pít sirupy na bázi léčivých bylin;
 • nejbezpečnější antipyretika pro akutní respirační virové infekce během kojení jsou ta, která zahrnují paracetamol. Naneste a dětské antipyretické sirupy Panadol nebo Nurofen;
 • pro bolest v krku jsou předepisovány lokální léky s antimikrobiálními účinky: Miramistin, Ingalipt a Iodinol;
 • antibiotika jsou předepisována v extrémních případech. Absolutně bezpečná antibiotika neexistují, proto by se měla používat pouze pod dohledem lékařů a podle jejich doporučení.

2. Lidové metody

Spolu s léky se často používá tradiční medicína, ale pouze jako pomůcka pro tradiční léčbu. Několik tipů, jak zacházet s kojící matkou s ARVI z lidových prostředků:

 • čaj s citronem a medem, rakytníkem nebo malinami;
 • aromaterapie za použití éterických olejů: eukalyptus, rozmarýn, jedle;
 • inhalace pomocí vařených brambor, odvarů heřmánku nebo měsíčku;
 • kloktání sodou a solí;
 • ohřívání prsou vařenými bramborami;
 • použití ředkvičkové šťávy zředěné medem.

Existuje mnoho alternativních léků, ale vždy je nutné se předem poradit s lékařem, protože mnoho z nich způsobuje alergické reakce u dítěte.

Stanovisko Dr. Komarovského

Podle Dr. Komarovského by léčba akutních respiračních virových infekcí u kojící matky měla začít u prvních známek infekce. Pediatr doporučuje oblékat teplejší vodu, vypít hodně teplé tekutiny, zajistit chladný vlhký vzduch do místnosti a často do nosu přidat solný roztok. Je to jednoznačné: nestojí to za zastavení kojení, ale při komunikaci s dítětem je nutné dodržovat opatrnost.

Jak chránit a neinfikovat dítě SARS

Jak chránit dítě před nemocí a pokračovat v laktaci:

 1. Použijte čtyřvrstvý gázový obvaz, který se musí měnit každé 2-3 hodiny.
 2. Pravidelně si umyjte ruce a ošetřujte je antiseptiky.
 3. Místnost větrejte často po dobu 15 minut a proveďte mokré čištění..
 4. Pokud je to možné, méně komunikujte s dítětem (kromě doby krmení), protože ARVI se nepřenáší mateřským mlékem, ale vzduchovými kapičkami.

Nezapomeňte: nemedikujte - jakýkoli druh akutního respiračního onemocnění může vést ke komplikacím a dítě potřebuje zdravou matku.

10 potravin, které dají dětem nachlazení

Neexistují rodiče, kteří během dětské nemoci zůstávají klidní. Jejich chladné dítě ztratilo chuť k jídlu, ještě předtím, než by se mu líbilo jinak, než by se jeho matce líbilo, a pak se úplně zastavil. Co dělat? Z beznaděje mnozí dospělí, kteří si přejí, samozřejmě jen pro své dítě, někdy dělají chyby. První věc, která není přípustná, je nucené krmení. Z takového jídla se nemocný necítí lépe, tělo může reagovat ochrannou reakcí - zvracením. Po zvracení se stav pacienta nezlepší, ale znatelně se zhorší. Jak být? Jaká jídla by měla být dána dítěti během nachlazení?

Optimální výživa - způsob, jak dosáhnout uzdravení

Nachlazení je téměř vždy doprovázeno horečkou - takže se tělo snaží virus překonat. Pokud dítě nechce jíst, nemá smysl ho násilně krmit. Je však třeba doplnit sílu dětí. Tekuté jídlo je nejlepší volbou pro tyto účely. Lehce teplý zeleninový vývar, šťáva, ovocné nápoje, kompot a voda jsou to, co pozitivně ovlivní tělo. Pití by mělo být podáváno každých třicet minut. Vždy byste si měli pamatovat, že snadno stravitelné, nízkotučné, teplé a tekuté potraviny jsou považovány za prioritu..

Potraviny doporučené pro chlad

  • Nízkotučné jogurty. Moody a choosy nemocné děti nejsou příliš nadšené jídlem. Ale většina z nich neodmítne jíst lahodný jogurt z krásné sklenice. Takové jídlo bude dvojnásobně užitečné - nasytí a zlepší střevní mikroflóru.
  • Ovoce a zelenina bohaté na pektin. Jedná se především o: jablka, mrkev, brambory, dýně. Zvláštní pozornost by měla být věnována pečeným jablkům a dýně, mírně dušené cukrem. Je vždy chutné, zdravé a nezanechává pocit žaludku v žaludku. Vařte bramborovou kaši a mrkev. Ale ve stravě nemocného dítěte by nemělo zahrnovat: zelí a řepa, vodnice a luštěniny, okurky a ředkvičky. Stojí za to zdržet se švestek a hrušek.
  • Bobule Brusinky, borůvky a rybíz by měly být podávány ve formě ovocných nápojů nebo želé (průměrné množství denně). Užitečné a odvar z šípů.
  • Doporučuje se zázvor. On, s nachlazením a chřipkou - nepostradatelný lidový lék. Můžete jej připravit s čajem (jemně nasekat a nalít vroucí vodou). Kořen sníží zánět, má antimikrobiální účinek, očistí tělo toxinů.
 • Proteinové jídlo nelze vyloučit ze stravy nemocného dítěte. Nejvhodnější jsou ryby s nízkým obsahem tuku pečené ve fólii a maso ve formě parních kotletek. Můžete dát kousek vařeného králičího masa, kuře nebo krůty.
 • Nízkotučné kuřecí vývar je lék na všechny nemoci. Stále však není nutné dávat mu mnoho a nesmí být příliš horký.
 • Kashka. Během nachlazení - perfektní jídlo. Preferována by měla být ovesná a pohanková kaše. Pokud dítě miluje mléko - můžete jej vařit v mléce, ne - ve vodě. Kaše vyživuje tělo vitamíny a minerály.
 • Bee Honey. Pokud je matka přesvědčena, že její dcera / syn není alergický, měl by být med nabízen s čajem nebo ovocným nápojem. Doporučuje se podávat v malých dávkách, jako lék - do úst, následované omytím teplým čajem. Házení horkým čajem by nemělo být. Je nutné koupit lípy a akátový med.
 • Mléčné výrobky. Tvaroh, kefír a ryazhenka. Všechny jsou snadno strávitelné a optimálně vstřebatelné, což je zvláště důležité v období nemoci.
 • Citrusové plody: mandarinky a pomeranče, citronová šťáva v zeleném čaji - je to možné, ale pouze v případě, že na ně není alergie.

V průběhu nemoci nestojí za to experimentovat s horečkou. Tělo dítěte během tohoto období je oslabené a velmi zranitelné. Buďte opatrní a starejte se o své děti!

Pravidla výživy pro nachlazení a SARS: co můžete jíst a co nemůžete?

SARS je běžné virové onemocnění, které postihuje dospělé i děti. K vyléčení infekce bez následků pro tělo nestačí jedna dávka léků.

Je také nutné jíst správně. Výživa pro nachlazení hraje důležitou roli. Jídlo by mělo pomoci posílit imunitu a zmírnit příznaky nemoci, ale zároveň by nemělo zatěžovat trávicí trakt..

Základní pravidla výživy pro nachlazení a SARS

Při nachlazení začíná imunitní systém aktivně produkovat protilátky, které zabraňují škodlivému účinku patogenu na organismus. Jejich akce je zaměřena na ničení infekčních agens..

A aby se syntéza těchto protilátek objevila rychleji a efektivněji, potřebuje tělo určité látky, které samo nemůže produkovat.

Proto by je měl přijímat zvnějšku, tj. Z jídla. Hlavní látkou, kterou tělo potřebuje během běžného chladného období, je bílkovina.

Aby však byla snadno strávitelná, bude zapotřebí další energie a také trávicí enzymy. Kromě toho nemocné tělo potřebuje vitamíny a minerály, které zlepší syntézu protilátek a vyčistí krev toxických látek.

Proto je tak důležité řídit se pravidly výživy při nachlazení. Pokud je někdo striktně následuje, poskytne nejen nezbytnou podporu imunitnímu systému, ale během nemoci také výrazně zmírní jeho stav..

Musíte jíst s nachlazením takovým způsobem, aby tělo nezažilo další stres, ale zároveň získalo vše, co potřebujete..

U akutních onemocnění dýchacích cest musíte jíst často a v malých porcích. Takže i při nepřítomnosti chuti k jídlu u pacienta s chřipkou nebo SARS dostane jeho tělo potřebné živiny.

V přítomnosti bolestivých pocitů v krku by mělo být jídlo před jídlem rozdrceno. Její konzistence by měla být měkká, protože hrubé a pevné jídlo může poškodit sliznici hltanu, pouze zvyšuje bolest.

Teplota nádobí by měla být mírná. Studené a teplé jídlo nelze konzumovat, je dráždivé.

Jak vařit

Důležitý je také proces vaření. To by nemělo být smažené nebo pečené.

U ARVI se doporučuje používat nádobí vařené nebo dušené. V tomto období je nesmírně nežádoucí jíst ve velkém množství:

 • kyselá jídla;
 • horké koření a omáčky;
 • uzené maso;
 • nakládané okurky.

Upřednostňují se mléčné výrobky, maso, zelenina a ovoce. Současně je důležité dodržovat režim pití, protože dostatečný příjem tekutin zajišťuje účinné odstranění toxických látek z těla.

Nepoužívejte však nápoje, které mají močopudný účinek, protože zvyšují zátěž ledvin. Kromě toho mohou tyto nápoje při silném pocení vyvolat dehydrataci..

Pokud jde o omezení, je nutné vyloučit z pekárny čerstvé pečivo.

Při jeho výrobě se používají kvasinky, což je druh aktivátoru pro viry - zvyšují propustnost buněčných membrán, čímž je virus snáze pronikne. Nedoporučuje se také zneužívat cukr a cukrovinky..

Při dodržení těchto jednoduchých pravidel výživy může člověk výrazně zlepšit jejich pohodu a urychlit proces hojení, zabránit vzniku závažných komplikací.

Dieta na nachlazení a SARS

Měla by být dodržována strava pro akutní respirační virové infekce, počínaje prvními dny onemocnění. Jídlo by mělo být snadno stravitelné a vyvážené v proteinech, tucích a uhlohydrátech..

K urychlení procesu hojení bude nutné omezit množství žáruvzdorných tuků ve stravě, ale neměli byste odmítat snadno stravitelné uhlohydráty, protože rychle doplňují energetické zásoby v těle.

Zdravá strava s ARVI zahrnuje použití velkého množství bílkovin. Nedostatek této látky vede k narušení produkce enzymů nezbytných pro trávení potravin. Při psaní denního menu pro pacienta je třeba mít na paměti, že optimální příjem bílkovin v tomto případě bude 1 g na 1 kg.

Ve stravě musí být obsažena zelenina a ovoce. Mají mnoho užitečných látek, včetně vitamínů a minerálů potřebných k posílení imunity.

Když už mluvíme o tom, co jíst pro člověka během nachlazení, je třeba poznamenat, že použití potravin s vysokým obsahem zinku a vitamínu C bude nejužitečnější.

Kromě toho by do stravy měly být zahrnuty potraviny bohaté na vitamín E a B, protože stimulují syntézu protilátek. Doporučuje se také jíst potraviny obsahující vitamin A, které pomáhají regenerovat poškozené sliznice nosohltanu..

Pokud se antibakteriální léčiva používají k léčbě akutních respiračních virových infekcí, je nutné do stravy zahrnout produkty s bifidobakteriemi..

Po úplném uzdravení je stojí za to je několik týdnů konzumovat. Zabraňují nerovnováze ve střevní mikroflóře a zabraňují trávicím problémům..

A samozřejmě musíte pít co nejvíce tekutiny. Jak již bylo zmíněno, pomáhá odstraňovat toxiny z těla a snižuje známky intoxikace (bolesti hlavy, zimnice atd.).

Povolené produkty

Mnoho lidí se zajímá, co je s teplotou a dalšími známkami akutních respiračních virových infekcí, aby se zmírnily příznaky. Zpravidla se nejvíce akutní příznaky nachlazení projeví během prvních 2-3 dnů.

Během tohoto období můžete jíst pečená jablka, nízkotučné jogurty (nejlépe přírodní, bez přísad) a další mléčné výrobky.

Obsahují velké množství bílkovin a bifidobakterií, které poskytují nejen posílení imunity, ale také zlepšení trávicích procesů.

Kromě toho se během období SARS doporučuje jíst kuřecí maso. Obsahuje také důležité stopové prvky a bílkoviny, ale prakticky neexistují žádné žáruvzdorné tuky. Během zimy byste také měli dát přednost:

 • zelí (obsahuje hodně vitamínu C);
 • plody moře;
 • vejce
 • obiloviny (ovesné vločky, pohanka, rýže);
 • nízkotučné odrůdy ryb;
 • zelenina a ovoce;
 • bylinné odvar.

Ryby a zelenina by se měly konzumovat denně. Tyto produkty dodávají tělu všechny potřebné látky, jsou dokonale kombinovány a nezatěžují trávicí trakt..

Připomínáme, že všechna jídla by měla být dušená, s minimálním množstvím koření a solí.

Výrobky se nedoporučují

Při nachlazení by se neměly používat následující potraviny:

 • smažené a mastné maso;
 • zeleninové saláty ochucené majonézou;
 • nové mléko;
 • fermentované mléčné výrobky s velkým množstvím tuku;
 • alkoholické nápoje;
 • kyselé bobule a ovoce;
 • čerstvé zelí;
 • hrozny
 • hrušky
 • káva zelený čaj.

Nejlepší studená jídla a nápoje

Pro zrychlení procesu hojení se doporučuje zahrnout do dietních produktů produkty, které nejen dodávají tělu energii, ale také přispívají k prevenci bakteriálních komplikací během ARVI:

Protože složení zeleniny z tohoto seznamu obsahuje enzymy, které dráždí sliznice nosohltanu, měly by být konzumovány s mírou.

Je lepší je jíst jako součást jakéhokoli jídla a připravovat z nich zdravé nápoje. Pitná tekutina v kombinaci s těmito produkty bude účinnější..

Za velmi užitečné se považuje například teplé mléko s medem a čaj s kořením. K přípravě posledně uvedeného se používá černý čaj s velkými listy. Vaří se obvyklým způsobem a poté se přidá trochu mletého pepře a sekaného zázvoru.

Jak nakrmit dítě chladem

Strava pro nachlazení a SARS u dětí se neliší od stravy u dospělých. Během nachlazení se také doporučují potraviny, které obsahují hodně bílkovin, snadno stravitelné uhlohydráty, vitamíny a minerály..

Čerstvé ovoce, mléčné a mléčné výrobky, nízkotučné odrůdy masa a ryb jsou základem stravy pro akutní respirační virové infekce u dětí. Je také nutné dodržovat pitný režim a chránit dítě před těžkou zátěží, fyzickou i emoční.

Pro snadnější přizpůsobení potravin by jídlo mělo být v tekuté konzistenci z vařených nebo dušených rostlinných a masných výrobků. Nenuťte dítě násilně jíst, pokud si to nepřeje.

Způsobí to podráždění, které negativně ovlivní jeho psychoemocionální stav. A zbytečný stres během nemoci je nežádoucí, protože zpomaluje okamžik zotavení. Každé 2–2,5 hodiny musíte krmit dítě v malých porcích.

Doporučuje se, aby se dítě v období nemoci konzumovalo častěji:

 • zeleninové pyré;
 • masové sufle;
 • kuřecí a zeleninový vývar;
 • mléčná kaše.

Protože virové infekce jsou často doprovázeny horečkou, musí dítě pít hodně tekutin.

Místo běžné vody lze dítěti nabídnout mátovou šťávu, ovocné šťávy, čaj s medem a skořicí.

Užitečné tipy

Výživa pro akutní respirační virové infekce je důležitou součástí léčby. Často záleží na tom, jak člověk během nemoci žere, jak rychle se dokáže zotavit.

Výživa by měla být vyvážená a poskytovat tělu všechny potřebné látky. Pro zotavení všechny produkty, které obsahují:

 • vitamín C;
 • Vitaminy B;
 • vitaminy A a E;
 • zinek a hořčík;
 • bílkoviny a stravitelné uhlohydráty.

To však neznamená, že nemocný bude muset úplně změnit svůj jídelníček. Ostré odmítnutí vašich oblíbených jídel může negativně ovlivnit jeho emoční stav, který pouze prodlouží cestu k uzdravení.

Proto nemusíte úplně měnit stravu, pouze zvyšujte počet zdravých potravin v ní a minimalizujte používání těch, které jsou na seznamu nedoporučených.

Během nemoci by jídlo mělo vzbudit chuť k jídlu a touhu po jídle. Nenuťte ho k jídlu, zejména pokud jde o děti.

Ke stravě byla nejúčinnější, můžete také použít alternativní metody boje proti ARVI.

Alternativní medicína nabízí mnoho receptů na přípravu různých nápojů a produktů, což také pomůže posílit imunitu a urychlit proces hojení. Před použitím je však vždy nutné vyhledat lékaře.

Dětská výživa při akutních respiračních virových infekcích: co zahrnout do stravy?

Dětská výživa při akutních respiračních virových infekcích: co zahrnout do stravy?

Pokud dítě chytí nachlazení, někteří rodiče se ho pokusí krmit důkladněji, čímž motivují své rozhodnutí tím, že tímto způsobem posilují sílu dětí v boji proti nemoci. Překrmování však může způsobit více škody než užitku. Proto je v procesu zotavení důležité organizovat správnou výživu malého pacienta. Co nakrmit dítě, aby v minulosti rychle nechalo nachlazení?

Během nachlazení se dětem doporučuje čerstvě vymačkané šťávy. Pokud je smíšený
zelenina a ovoce čerstvé, je důležité to dělat v nerovných proporcích s převahou
dopis. Kombinované šťávy by se měly vypít nejpozději do 15–20 minut
po odstředění a bezprostředně po smíchání. Takže je v nich uloženo
počáteční množství vitamínů.

Výživa dítěte během nemoci na pozadí stabilní tělesné teploty

Pokud má dítě chlad, ale tělesná teplota se nezvyšuje, nestojí za to znatelně upravit dětské menu. Je třeba naslouchat gastronomickým přáním dítěte, ale v rozumných mezích. Například, pokud dítě žádá sladkosti více než ve zdravém stavu, je možné si takové slabosti dopřát, ale pouze v malém množství.

Výživa dítěte během nemoci na pozadí zvýšené tělesné teploty

Zvýšení tělesné teploty je odpovědí těla na boj proti viru. A pokud dítě odmítne jídlo, nemusíte ho krmit násilím. Tímto způsobem tělo skutečně utratí část energie na asimilaci jídla, které by mohlo být nasměrováno k tomu, aby čelilo této nemoci.

Je známo, že s nachlazením, chřipkou, bolestmi v krku nebo jinými infekčními chorobami doprovázenými horečkou děti odmítají pevné jídlo. Proto je v těchto dnech důležité doplnit rezervu síly dítěte tekutým jídlem: lehké a zeleninové vývary, džusy, ovocné nápoje, kompoty a vodu. Tekutina musí být dána dítěti v intervalech 30–60 minut.

Doporučená jídla pro nachlazení

Jogurty

Během nemoci se děti stávají více rozvážnými a vybíravějšími na výběr jídla. Většina dětí se však nevzdává beztukových jogurtů, což může přinést dvojnásobnou výhodu: uspokojit hlad a zlepšit střevní mikroflóru.

Ovoce a zelenina

Pečené ovoce a zelenina jsou doporučené ošetření nachlazení. Například pečená jablka nebo dýně s cukrem jsou chutné, zdravé a co je důležitější, nevytvářejí pocit žaludku v žaludku.

Proteinové jídlo

Když se dítě začne zotavovat, jeho chuť k jídlu se vrací. V těchto dnech je zpravidla po poklesu vysoké teploty důležité vyloučit z dětské výživy škodlivé potraviny: mastné, smažené, nakládané a uzené. A dát přednost potravinám bohatým na bílkoviny: nízkotučné ryby nebo maso, mléčné výrobky.

Studená kaše je ideální jídlo. Jsou bohaté na vitamíny a stopové prvky, které jsou schopny udržet rovnováhu síly v těle dítěte. Pohanka a ovesná kaše by měla být upřednostňována. V závislosti na individuálních preferencích dítěte se cereálie mohou vařit v mléce nebo ve vodě.

Pro rychlou asimilaci jídla, nabídněte vašemu dětskému pyré přílohu.

Šťávy, voda, mléko, čaje

Pediatrům se doporučuje pít hodně chřipky během nachlazení. Odběr sputa usnadňuje teplé mléko s medem nebo minerální vodou. Z konkurenčních ovocných nápojů z brusinek a brusinek. Pro léčbu nemoci je užitečné také pití s ​​mírnou kyselostí: zelený nebo bylinný čaj s citronem, citronová voda, šípkový vývar.

Dětská výživa při nachlazení antibiotiky

Pokud bylo možné překonat vysokou teplotu dítěte během nemoci pouze pomocí antibiotik, jsou k obnově mikroflóry jeho gastrointestinálního traktu nezbytné fermentované mléčné výrobky obohacené bifidokulturami. Tyto nápoje se musí pít jak během léčby, tak po dobu 3-4 týdnů po zotavení.

Zdravá strava

Zdravá strava může přiblížit uzdravení dítěte. A pokud změníte stravu dětí ve prospěch přírodních a zdravých produktů, pomůže to posílit její imunitu a zablokovat nachlazení.

Expert: Galina Filippová, praktická lékařka, Ph.D.
Autor: Elena Nersesyan-Brytkova

Výživa pro akutní respirační virové infekce

Publikováno: 20. října 2018

Kam dát čárku, když mluvíme o tom, jak nakrmit dítě se SARS?

Je naprosto normální, když nemocné dítě ztratilo chuť k jídlu. Dokonce ani dospělý není příliš pohodlné polykání s bolestmi v krku a ucpaným nosem a dokonce i malým člověkem - ještě více. Obávajíce se, že dítě nemá dostatek síly a energie k boji proti viru, mnoho matek vyvíjí obrovské úsilí na nákup všech vitamínů a zdravých produktů na trhu a v supermarketu. A když dítě odmítne oblíbeného jídelníčku, rozčílí to matku, která je ztracena v domněnce: jak nakrmit nemocné dítě?

U akutních respiračních virových infekcí byste však vůbec neměli horlivě jíst jídlo a pokoušet se vytvořit „posílené menu“. Během doby nemoci se tělo dítěte samo rozhoduje jíst co nejméně, aby vzácná energie odolávala viru, a ne aby trávila potravu.

Nejde o půst, ale o to nejnutnější pro zotavení.

Jak vytvořit menu tak, aby tělo dostalo užitečné látky a bylo schopné obnovit jeho dřívější sílu?

Výživa dítěte s ARVI: odlehčená strava nebo rozšířené menu?

Existuje několik pravidel výživy, aby se dítě brzy zotavilo ze SARS.

 • První. Nenabízejte jídlo příliš vytrvale a nekrmujte, když dítě kategoricky odmítá jíst.
 • Ten druhý. Udělejte si jídlo, abyste zlepšili náladu svého dítěte. Například neslouží jen svému oblíbenému jídlu, ale navrhují ho ve formě vtipných „obrazů“ a „hraček“. Pokud dítě dává přednost tvarohovým pokrmům - připravte mu tvarohové „sněhuláky“ tím, že k nim připojíte čokoládové „oči“ a „šátek“. Pokud miluje brambory - slepé brambory "koloboks", a pak přidat "pera" ze stonků kopru a petrželky. Miluje masová jídla? Udělejte "pirátské tváře" z masových koulí, ozdobte je zelení, rajčaty a okurkami. Pamatujte, že pozitivní přístup podporuje zotavení. Ale když je unesen tvůrčím procesem, nezapomeňte na užitečné složení pokrmů.
 • Třetí. Pokud má dítě horečku (zejména v prvních několika dnech nemoci), pravděpodobně kategoricky odmítne „vážná“ jídla. V tomto případě si připravte lehčí verzi svých oblíbených jídel: místo hovězí polévky používejte zeleninové pyré nebo krůtí nebo kuřecí vývar, tvaroh, banán a cereálie s ovocem. Ale pokud dítě stále odmítá - netrvejte na tom a nepřesvědčujte („Opravdu ho tolik milujete.“). Až se situace zlepší, počkejte pár dní a tělo dítěte bude připraveno vynakládat energii na jídlo.
 • Čtvrtý. U SARS začne teplota klesat třetí nebo pátý den, poté zmizí také příznaky - rýma, bolest v krku atd. Když se dítě zotaví, jeho chuť k jídlu se postupně vrátí. Ale protože tělo ještě nemá dost síly (konec konců, virus ještě nebyl úplně poražen) a kromě toho dítě nebylo venku několik dní - je příliš brzy na vaření obvyklých kalorií. Pro takové rehabilitační dny se dobře hodí dietní maso a rybí pokrmy vařené v dvojitém kotli. A samozřejmě, klobásy, uzená masa, marinády, kořeněná koření, smažená jídla a konzervované potraviny by měly být vyloučeny ze stravy.
 • Pátý. Nedělejte si starosti s množstvím jídla, které vaše dítě snědlo. Jen podávejte část, kterou obvykle jí, ale nebojte se toho, co zůstane na talíři. Dětská chuť k jídlu potřebuje čas, aby se vrátila k normálu. A žádné přejídání během nemoci nebude prospěšné pro gastrointestinální trakt, protože tělo ještě nemá sílu, aby přebytečně absorbovalo přebytek.
 • Šestý. Dny, kdy procházky, hosté a navštěvující třídy musí být kvůli nemoci odloženy, nemusí být nudné a monotónní. Můžete se skvěle bavit v kuchyni a uspořádat kulinářskou mistrovskou třídu. Přitáhněte dítě k jednoduchým manipulacím - nechte ho trochu hnětet a poté ho rozvařte válečkem, vystřihněte sušenky řezačkou cookie, dejte zeleninu a sýr na pizzu, ozdobte salát. To, co je připraveno z vlastních rukou, bude pro něj zajímavější a chutnější..
 • Sedmý. Pokud se k nemoci během nemoci připojila bakteriální infekce, lékař předepíše dětem antibiotika, aby proti němu bojovaly. Žaludeční sliznice však trpí a ve střevech umírají prospěšné bakterie, které tvoří mikroflóru. Pro udržení jejich normální funkce je nutné do denního menu dítěte přidat kyselé mléčné výrobky (nejlépe termostatický jogurt, fermentované pečené mléko nebo kefír s „krátkou“ trvanlivostí), které obsahují bifidokultury po dobu 3-4 týdnů..

Kurz je pro zotavení: doporučené produkty pro ARVI

K uzdravení potřebuje tělo dítěte kalorií, ale tekuté a přírodní vitamíny. Nabízíme možnosti pro zdravé a snadné menu, které není obtížné připravit..

Pokrmy z ovoce a zeleniny

Podle preferencí dítěte: někdo má rád ovocné želé nebo pěnu, někdo - zeleninové pyré z dušené nebo pečené zeleniny.

Pečená dýně

 • 500 g dýně (loupané)
 • 150 g cukru
 • práškový cukr

Oloupejte a nakrájejte na půl kilogramu dýně. Do půl litru vroucí vody přidejte 150 gramů cukru, plátky dýně a vše vařte 5 minut. Přeneste vařenou dýni do formy a pečte v troubě při 180 ° po dobu asi 20 minut. Ledový cukr posypte hotovou dýní.

Jogurt, kefír, tvaroh vlastní výroby

Mohou se snadno vařit doma, protože výhody pro mikroflóru budou mnohem větší. V lékárně kupte kváskový jogurt, kefír nebo tvaroh. Zahřejte mléko na 37–38 stupňů, přidejte do něj kvas, promíchejte a vše vložte do termosky na 8 hodin. Domácí "kyselé mléko" je připraveno.

Domácí jogurtový banánový koktejl

 • 125 g přírodního jogurtu nebo kefíru
 • 1 zralý banán

Do půl sklenice jogurtu nebo kefíru přidejte plátky nebo pyré z banánů. Chcete-li získat homogenní a svěží hmotu - porazte obsah mixérem.

Pokrmy z ryb, drůbeže nebo masa

Takové produkty je lepší si vybrat mezi nízkotučné odrůdy. A je užitečnější je vařit v pečené, vařené formě nebo v dvojitém kotli.

Kuřecí pudink

 • 600 g vařeného kuře
 • 1 šálek vařené rýže
 • 1 vejce
 • 0,75 šálku mléka
 • 1 polévková lžíce. lžíci másla
 • 1 polévková lžíce. lžíce rostlinného oleje
 • sůl

Dvakrát posuňte 600 g kuřecí filé v mlýnku na maso. K tomu přidejte sklenici vařené a šťouchané rýže (nebo pyré v mixéru) rýže. Do směsi nalijte 0,75 šálku mléka, přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce másla, 1 žloutek, sůl. Beat protein samostatně a přidejte do směsi. Vložte dno pekáče s fólií a namažte rostlinný olej. Pečte v peci 15-20 minut při 180 stupních.

Obiloviny obsahují mnoho stopových prvků a vitamínů, které pomáhají obnovit ztracenou sílu během nemoci. A vůdci v tomto ohledu jsou pohanka a ovesné vločky. Je možné z nich připravovat jídla jak na vodě, tak na mléce. Připravené cereálie mohou být rozmíchány mixérem, aby se z nich stala „vzduchová“ hmota.

Sladká Pohanková kaše se smetanou a ovocem

 • 100 g Pohanka
 • 50 ml krému
 • 1 vejce
 • 1 pros. lžíci másla
 • 1 šálek mléka
 • Cukr, bobule

Dobře porazit 1 vejce, přidat 100 pohanků a promíchat. Pečicí misku položte na pergamen, přeneste do ní směs a pečte v troubě po dobu 20 minut při 120 stupních. Tam se pohanka trochu suší, poté se musí snížit na vroucí (1 šálek) mléka. Přidejte 1 dezertní lžíci másla, trochu cukru a vařte, dokud se nevaří asi 15 minut na mírném ohni. Připravenou kaši poražte mixérem nebo mixérem, přidejte do ní krém a bobule.

Zeleninové, masové a rybí vývary a polévky

Takové polévky lze rozdrtit, přidat obiloviny, které dítě miluje, nebo nudle.

Kašínkový květák a cuketová polévka

 • 500 g cukety
 • 500 g květák
 • 150 g mrkve
 • 150 g cibule
 • sůl
 • rostlinný olej

Nakrájíme 500 g cukety na kostky, 150 g mrkve, nastrouháme 150 g cibule na struhadle, 500 g květáku, rozdělíme květenství. Nakrájejte cibuli v rostlinném oleji přímo v pánvi, kde budete vařit polévku. Přidejte zbývající zeleninu a naplňte je horkou vodou tak, aby obsah byl mírně pod. Vařte polévku asi 20 minut na mírném ohni pod víkem. Poté zeleninu rozmačkejte ručním mixérem. Samostatně připravte krutony z bílého chleba a posypte polévkou.

Pitný režim s ARVI

Tělo se rychle dehydratuje, pokud dítě trpí horečkou SARS. A bez ohledu na to, jaký je objem ztracené tekutiny, musí být obnovena co nejrychleji. Proto se při nachlazení doporučuje více hojného nápoje než obvykle. Ve skutečnosti se kromě boje proti virům musí tělo zbavit produktů své vitální činnosti a hromadění sputa v průduškách. A také - je dobré asimilovat všechny léky a poté - je v krátké době zbavit.

Užitečné nápoje (podléhající normální toleranci dítěte a absence kontraindikací na některé složky), které během akutních respiračních virových infekcí dobře obnoví rovnováhu tekutin v těle:

 • Ovocné nápoje z brusinek, červeného a černého rybízu, brusinek. Tyto bobule jsou bohaté na vitamíny A, B, C, K, pomáhají tělu rychleji se zotavovat, jsou dobrými diuretiky.
 • Bylinné čaje z heřmánku, hypericum, šalvěje. Třezalka tečkovaná je známá svými antiseptickými, antispasmodickými, analgetickými a tonickými vlastnostmi. Heřmánek a šalvěj pomůže zmírnit bolest v krku a uklidnit.
 • Šípkový vývar. Bohatý na vitamín C, antimikrobiální.
 • Kompost ze sušeného ovoce. Kromě obsahu různých vitamínů je užitečný i pro zažívací trakt.
 • Čistá voda. Musíte pít lék s vodou. Je také užitečné pít vodu mezi jídly, takže virové produkty viru jsou „vyplaveny“ z těla.

Nežádoucí nápoje s ARVI:

I při nízké teplotě budou příliš horké nápoje dráždit sliznici hltanu. Při vysokých teplotách se mléko (včetně ne horkého) stává nebezpečným produktem, který není schopen úplně trávit, a v důsledku toho v některých případech způsobuje zvracení. V případě vysoké teploty je nejlepším nápojem pro nemocný organismus čistá voda..

Jak pít dítě s ARVI:

 • starší děti (po roce) mohou být opilé postupně, ale často: čtvrtina sklenice tekutiny každou půl hodinu;
 • pro děti je lepší vypít každých 15 minut dvě čajové lžičky jakéhokoli nápoje nebo vody.

I když se dítě po SARS zotavilo, jeho gastrointestinální trakt se ještě nevrátil k normálu. Nezačněte proto vařit obvyklé nádobí ihned poté, co teplota poklesne, bolest v krku a výtok z nosu zmizí. Počkejte týden a půl, než se vrátíte k vysoce kalorickým jídlům.

Jak se zotavit rychleji?

Aby se dobrá chuť k jídlu co nejdříve vrátila k dítěti, je důležité provést příslušnou léčbu a dodržovat všechna doporučení ošetřujícího lékaře. U akutních respiračních virových infekcí a chřipky pediatrové často doporučují použití antivirového léčiva Derinat, protože má tři nezbytné vlastnosti pro boj proti virům a prevenci komplikací. Na našem webu si můžete přečíst více o drogě.

Co a jak nakrmit dítě během nemoci? Dětská výživa během ARVI: co zahrnout do stravy

Dieta pro ARVI

Lékaři dnes souhlasí s tím, že správná výživa hraje hlavní roli v léčbě akutních respiračních virových infekcí - virových onemocnění, která ovlivňují sliznici horních cest dýchacích. Kromě toho strava se SARS pomáhá jak dospělým, tak malým dětem, jejichž tělo se s nemocí snaží co nejdříve vyrovnat. Co je tak zvláštního a jedinečného ve správné výživě? Jak rychle bude možné obnovit zdraví konzumací potřebných potravin? Co by mělo být vyloučeno z vaší každodenní stravy? Podrobné odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek najdete dále v článku..

Základní výživová pravidla pro ARVI

První příznaky přítomnosti akutních infekcí dýchacích cest v těle lze snadno určit - jedná se o výtok z nosu, bolest v krku, kašel, bolesti hlavy atd. Je důležité vyhledat lékařskou pomoc již v první fázi, kdy nemoc dosud neprošla do nebezpečné fáze vývoje a nedělala lidskému tělu komplikace..

Kromě toho je důležité během tohoto období dodržovat základní pravidla výživy, aby se zastavilo šíření mikrobů a obnovila činnost imunitního systému. Strava s ARVI zahrnuje následující doporučení:

 1. Výživa by měla být lehká, aby nezatěžovala již oslabené lidské tělo.
 2. Měli byste vyloučit některá jídla z vaší stravy, alespoň po dobu trvání nemoci. Zároveň stojí za to konzumovat ty výrobky, které mají zdravotní přínos, i když pro vás z hlediska chuti nepředstavují zvláštní hodnotu..
 3. Je velmi důležité konzumovat co nejvíce tekutin, protože v suchém krku se škodlivé mikroorganismy množí mnohem rychleji.
 4. Je vhodné jíst často, ale postupně, aby tělo mělo čas trávit jídlo a bojovat s mikroby.
 5. Hlavní důraz by měl být kladen na konzumaci bílkovin, minerálů a vitamínů..

Strava pro SARS pro dospělé

Pro dospělé je vše mnohem jednodušší než pro malé dítě. Strava pro dospělé zahrnuje následující potraviny:

 • Čerstvá zelenina a ovoce.
 • Česnek a cibule.
 • Zlato s mlékem.
 • Mléčné výrobky.

Imunitní systém dospělého je rozvinutější, takže to, co mu pomáhá, není vždy vhodné pro dítě. Kromě toho by se měly zvážit další možné faktory: přítomnost alergické reakce, nesnášenlivost dítěte k produktu, individuální vlastnosti těla atd..

Dieta pro akutní respirační virové infekce u dětí

Na základě výše uvedených informací lze jasně dospět k závěru, že strava pro akutní respirační virové infekce u dětí by měla být zvláštní a neměla by se podobat výživě, která je nezbytná pro starší lidi..

Měl by zdůrazňovat hlavní rysy takové stravy:

 1. Výživa pro akutní respirační virové infekce u dětí by měla být co nejjednodušší, žádná složitá masová jídla, rychlé občerstvení atd..
 2. Je důležité dát dítěti co nejvíce přírodních produktů, jak je to možné, a zároveň zajistit, aby produkty nezpůsobovaly alergickou nebo jinou negativní reakci..
 3. Je povoleno používat různé bylinné čaje z lékárny, například s heřmánkem, šalvějí atd..
 4. Pokud dítě nechce jíst, nemusíte ho k tomu nutit, protože tělo malého dítěte se snaží s infekcí bojovat samo od sebe a během této doby ho nemůže nic jiného rozptýlit. Nemůžete dítě překrmit, i když během nemoci prolije několik liber, chuť k jídlu se určitě vrátí, jakmile tělo cítí, že je v bezpečí.
 5. Do stravy je nutné zahrnout potraviny s vysokým obsahem vitamínu C a železa, které zvyšují odolnost dítěte vůči všem druhům infekcí.

Jaké jídlo by mělo být dáno dítěti?

Pravděpodobně vás zajímá otázka, jak nakrmit dítě SARS. Nejprve je třeba si uvědomit, že v prvních dnech nemoci dítě potřebuje velké množství tekutiny, protože ztrácí zájem o pevná jídla. Proto mu můžete uvařit nízkotučný vývar, dát kyselé mléčné výrobky, čaj s citronem, šťávu z čerstvé mrkve a další podobná jídla.

Poté můžete nabídku rozšířit o následující produkty:

 • Čerstvá zelenina ve formě salátů, plátků, můžete péct zeleninu nebo z nich vyrábět šťávu z buničiny. Obzvláště užitečné jsou zelí, rajčata, brambory, okurky, zelenina.
 • Čerstvé ovoce. Je důležité nepodávat ty plody, které způsobují alergickou reakci, jinak imunitní systém neodolá „dvojímu útoku“, současně bojuje s alergiemi a akutními infekcemi dýchacích cest. Během nemoci jsou vhodné banány, jablka, můžete vařit ovocné želé nebo jablečnou omáčku. Dobrá podpora imunitního systému dítěte a pečených jablek.
 • Česnek a cibule. Tyto přírodní léky jsou nepostradatelným lékem nachlazení, protože česnek i cibule mají antivirové vlastnosti. Pro efektivní výsledek můžete inhalovat pomocí česnekových par a přidávat cibule do salátů a dalších pokrmů.
 • Neměli byste odmítat běžnou výživu, vyjma mastných a těžko stravitelných potravin ze stravy. Je třeba si uvědomit, že dítě s ARVI nemá chuť k jídlu, ale to vůbec neznamená, že by se mělo zcela upustit od používání hlavních jídel. Ideální jsou kuřecí vývar, cereálie, zeleninový guláš, čerstvé zeleninové saláty, kastrol tvarohu, nízkotučné palačinky, zelí atd..

Jakákoli strava by měla obsahovat použití léčivých bylin a léčivých nápojů, které přispívají k rychlému uzdravení a obnovení imunity u dětí. Můžete například vařit odvar z šípů nebo vyrábět ovocné nápoje z brusinek a brusinek.

Jak nakrmit dítě, pokud má horečku?

Další otázka vyžaduje ještě podrobnější zvážení, protože v takových chvílích se rodiče často obávají, že nemají příležitost získat objektivní informace o tom, jak nakrmit dítě s SARS teplotou. V zásadě se taková strava bude mírně lišit od stravy, která by měla být použita pro jakékoli katarální onemocnění:

 1. Omezte se na tekuté nádobí, zatímco dítě by mělo být v sedu, aby se neudusilo.
 2. Dejte více chutného jídla, o které dítě žádá. Například tvaroh s marmeládou, banánové pyré, marmeláda, oblíbená kaše. Stojí za to zdržet se mastných polévek, boršče, masových pokrmů.
 3. Jídlo samotné by nemělo být příliš horké.
 4. Udělejte černý čaj, připravte šťávu z jablek nebo pomeranče.

Jak nakrmit dítě do 1 roku pomocí ARVI?

Pokud mluvíme o velmi malém dítěti do 1 roku, pak je v tomto případě nutné dát dítě na hrudník častěji. O správnou výživu by se měla postarat mladá matka, která by měla jíst více potravin se železem a vitamínem C. Je také možné zakoupit speciální dětskou výživu, která obsahuje četné vitamíny. Nezapomeňte se obrátit na profesionálního pediatra, který vám řekne základní pravidla výživy v tak obtížném období pro dítě.

Jak rychle bude možné obnovit zdraví?

Je třeba si uvědomit, že jídlo samotné není hlavním lékem na akutní respirační infekce. Pro plnohodnotnou léčbu je nutná celá řada opatření, která lékař předepíše po důkladném vyšetření a vašich příslušných testech.

Strava je však důležitá pro rychlé zotavení se z škodlivých účinků mikrobů, posílení imunitního systému a zabránění mikroorganismům v opětovném vstupu do lidského těla.

Jak rychle se můžete zbavit ARVI správnou stravou? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, protože tělo každého člověka má své vlastní charakteristiky, navíc musíte vzít v úvahu pacientův věk, stupeň vývoje nemoci a mnoho dalších faktorů.

Doufáme, že jste se nyní naučili přesně, jak nakrmit své dítě chladem a horečkou, a také jste zjistili, která strava by měla být vybrána pro sebe a vaše dítě v případě SARS. Takovou dietu je nutné dodržovat od prvního dne, jakmile pocítíte první příznaky nemoci, protože takto můžete přirozeně zvýšit imunitní funkci a zachránit sebe nebo své dítě před vážnými následky. Nezapomeňte na další metody léčby, protože pouze komplexní ošetření zaručuje rychlé zotavení..

Jak nakrmit dítě během nemoci: týdenní menu a 7 receptů

Prevence ARVI u dětí: správná výživa

Léčba nachlazení u dětí (ARVI, z lékařského hlediska) je nevděčná záležitost: pro léky ARVI téměř neexistuje pomoc, stačí počkat, až se tělo dokáže vypořádat se samotnou nemocí. Ale můžete mu s tím pomoci - správně nakrmit dítě během nemoci. Jsme si jisti: týdenní menu na prevenci nebo léčbu ARVI od Dr. Darie vás velmi překvapí.

Pokud jde o prevenci akutních respiračních virových infekcí, každý čeká na nějaké speciální léky proti častým akutním respiračním virovým infekcím. Budu vás velmi zklamat, ale neexistují. Vše do bodu banality je jednoduché. Pro některé je to těžké. Je těžké změnit návyky a způsoby myšlení..

Ochrana před SARS:

 • výživa;
 • hygiena;
 • ubytování;
 • sezónní oblečení;
 • psychologie;
 • kalení;
 • včasné odstranění ložisek chronických infekcí a zachování normálního fungování původně slabých orgánů a systémů;
 • další metody ochrany (masky, blokátory virů, lidové léky, nosní výplachy, oxolinová mast).

Co nemůžete krmit dítětem pomocí SARS

Jedním z hlavních imunitních orgánů jsou střeva. Je obklopen lymfatickými uzlinami, ve kterých se zpracovávají viry a bakterie, syntetizují se a absorbují vitamíny a produkují se i hormony štěstí.

Hlavní věc během SARS není narušovat činnost orgánů gastrointestinálního traktu. Nezasahovat znamená nejíst, které brání jejich práci.

Jakmile se tedy objevil uzel nebo naopak dlouho neodešel, ARVI byl zpožděn dlouhým mokrým kašlem s výtokem ze sputa, vyloučte:

 • všechna jídla obsahující jednoduché rychlé cukry: sladkosti, džemy, prémiová bílá mouka atd. Kromě přepětí inzulínu to vyvolává růst plísní bakteriální flóry, která zvyšuje intoxikaci. Houby začnou jíst vitamíny, uvolňují sliznice, takže jsou náchylné k novým virům. Cukry také zvyšují fermentaci ve střevě a narušují jeho ochranné funkce;
 • produkty obsahující kvasinky nebo fermentační produkty;
 • šťávy a ovoce - obsahují také rychlé cukry a přetížují slinivku břišní a vitamíny v průběhu nemoci z nich stále nejsou absorbovány;
 • syrová zelenina - ve slinivce břišní při napadení viry je snížena produkce trávicích enzymů;
 • jakékoli mléčné výrobky a jejich deriváty jsou obtížné pro játra, špatně trávené slinivkou pórem poškozenými viry, což způsobuje fermentaci, hnilobu ve střevech a vede k otravě krve nezpracovanými zbytky. Obzvláště špatné je pít a jíst mléko přímo z ledničky: samotná zima způsobuje křeče krevních cév, narušení dodávky krve do trávicího systému;
 • mastné maso, zejména vepřové maso. Maso, které je během nemoci přijatelné, lze vybrat empiricky: jezte a cítíte se teplé nebo horké. Pokud ale během nemoci nechcete jíst živočišné bílkoviny, nejíte ani nenutí násilí - je to také velká zátěž pro gastrointestinální trakt;
 • obilná ovesná kaše, müsli, müsli, dětské cereálie, krupice - nepřináší výhody, a nejčastěji se jedná o stejné jednoduché uhlohydráty s přebytkem cukru;
 • všechny výrobky s barvivy a konzervačními prostředky.

Nezapomeňte, že neexistují žádné „dietní“ uzeniny a uzeniny, jedná se o stejný škrob s barvivy, solí a aroma..

Jak nakrmit dítě: nabídka na týden

 • Minimálně zpracované produkty. Nezahrnujte potravinářské doplňky.
 • Celozrnné cereálie, libové maso, ryby, vejce, čerstvé bylinky, tepelně ošetřená zelenina, sezónní ovoce a rozmrazené bobule.

Budu sdílet nabídku pro tento týden, což pomůže rychle zvládnout SARS u dětí a dospělých. Tento výživový systém byl testován mou rodinou a mými pacienty..

Toto je samozřejmě pouze příklad, pokud vám něco není vhodné, ukážte fantazii. Dítě nechce dušenou zeleninu - přidejte je do masových kuliček. Nemá na ně ráda vejce ani alergie - kotlety lze ze zeleniny vyrobit slepením mouky ze špaldy. Experimentujte a zůstaňte zdraví!

Menu od snot

Jak vařit dietní jídla z tohoto menu

Já sám vždy vařím intuitivně. Například v masových kuličkách mám vždy po ruce všechno. Mohu je například smíchat pouze z masa a minerální vody s plynem, což dává tělu zvláštní vzdušnost. A mohu přidat cibuli, mrkev, cuketu, dýně, brusinky nebo syrové vejce, pohankovou mouku nebo rýži, a občas jen zaliju zeleninové pyré z dětské výživy do mletého masa. Představte si, a každý den budu psát nějaké recepty.

Jáhlová prosa s dýní. Propláchněte proso, nalijte vroucí vodu přes noc a zavřete víko. Ráno vařte, dokud se nevaří několik minut, můžete přidat skořici. Dýně lze odebrat z dětského pyré - nebo z kaše pečené dýně v troubě, aby se bramborová kaše sama připravila. Vždycky péct dýně celé v kůře, a pak oloupat. Je to snazší, než se pokusit nasekat a oloupat syrovou dýni..

Kotlety z mrkve a špaldové mouky. Celozrnné je skvělou náhradou za vejce, ale můžete přidat mouku i vejce. Mrkev nastrouhaná mrkev na jemném struhadle, sůl, smíchejte s moukou nebo moukou a vejcem, v případě potřeby přidejte rozinky. Všechny proporce na oku, takže můžete oslnit kotlety. V extrémních případech, pokud kotlety selže, smažte palačinky. Tvarované kotlety rychle smažíme na obou stranách a pečeme v troubě.

Scramble Omelet. Je to velmi jednoduché. Vejce rozmíchejte v misce, nalijte je do dobře zahřáté pánve s rostlinným olejem a poté rychle a rychle promíchejte nekovovou špachtlí, aby se hrudky příliš vařily..

Krémová mrkvová polévka. Dobrá volba pro ty nejmenší a pro ty, kteří nemají rádi nakrájenou zeleninu. Polévka je jasná, krásná a vydatná díky rýži. Vařená loupaná mrkev. Vařte neleštěnou rýži. Podle potřeby je smíchejte v mixéru se správným množstvím vody, soli nebo sojové omáčky, otrub a sezamových semen. Přiveďte k varu, přidejte trochu kokosového mléka a nalijte na talíře.

Čočková polévka. Nejjednodušší asimilace čočky je červená. Je lepší začít s malými porcemi, aby se dítě naučilo trávit luštěniny. Nezapomeňte čočku nasáknout přes noc. Při vaření přidejte asafoetidu nebo česnek, abyste minimalizovali nadýmání. Smažte cibuli, mrkev v pánvi a smíchejte je v mixéru s vařenou čočkou a trochou vody. Přiveďte k varu, sůl a ozdobte zelení - i když je nepravděpodobné, že by děti takové dekorace schválily.

Zeleninový pilaf s rozinkami a sušenými meruňkami. Opláchněte a namočte neleštěnou rýži po dobu jedné hodiny. Smažte cibuli a mrkev na pánvi. Do vyhřívané litinové nádoby s rostlinným olejem vložte vlhkou rýži, sušené ovoce a smaženou zeleninu. Míchejte rychle po dobu jedné minuty, přidejte vroucí vodu a vařte na mírném ohni pod víkem, dokud se nevaří..

Jehněčí a pečené cukety. Ne všechny děti jsou schopny žvýkat skopové maso, takže můžete experimentovat, jak preferujete. Maso můžete nakrájet na malé kousky a péct na špejle. Nejprve můžete maso uvařit a pak upéct. Maso můžete rozdrtit na mleté ​​maso, rozmíchat mleté ​​maso s vejcem a připravit kebab. Cuketa podélně nakrájená na 4 díly, sůl a péct v troubě.

Co nakrmit dítě SARS a nachlazením?

Ve věku 1 až 6 let je diagnóza ARVI 6-10krát ročně běžnou záležitostí. Ale rodiče se nemusí bát každého kýchání. Měli by vědět, jak při prvních známkách nemoci vytvořit takové podmínky, které pomohou nemocnému dítěti zotavit se co nejrychleji a bez komplikací. V tomto případě je velmi důležitá racionální výživa dítěte s nachlazením a SARS. Co se tím myslí?

Zkušení lékaři, kteří odpovídají na otázku, jak zacházet s ARVI a chřipkou, doporučí rodičům, aby svým dětem poskytli:

 • čerstvý čistý vnitřní vzduch;
 • hojný teplý nápoj;
 • dočasný odpočinek na lůžku;
 • správná výživa.

Předpokládá se, že zotavení je 90% závislé na stravě a zdravém spánku. A opravdu, silné dětské tělo se dokáže velmi dobře vypořádat se samotnou nemocí, bez drog. Ale jak nakrmit dítě SARS a nachlazení, aby mu neublížilo?

DĚTSKÁ VÝŽIVA PRO STUDENÉ A SARS: VLASTNOSTI

Není tajemstvím, že během nemoci chuť k jídlu u dětí zmizí - mladé tělo intenzivně bojuje s původci infekce a trávení potravy vyžaduje další úsilí a energii.

Rodiče musí pochopit: krmení dítěte by nemělo být násilím, krátká strava a mírný úbytek na váze nepředstavují ohrožení jeho zdraví, protože tělo má v případě nemoci určité rezervy síly. Po zotavení dítě rychle získá ztracené kilogramy..

Další věc je pití. Je nutné dát nemocnému dítěti co nejvíce pít - od 1,5 do 2 litrů denně. To usnadní jeho stav, a co je nejdůležitější, přispěje k rychlému odstranění toxinů z těla. Nabídka drobky lahodné ovocné nápoje, teplý čaj, bobule kompot nebo želé, vývar šípky, kakao nebo mléko (zaměření na preference dítěte).

 • Správná výživa dítěte s nachlazením a SARS zahrnuje malé porce lehkého a dobře stravitelného jídla. Nejlepší ze všech, pokud dítě žádá, aby se najedlo, a to bez ohledu na denní dobu. Pokuste se mu nabídnout něco chutného a zdravého, to je nejlepší, že mu jsou dobře známy jídla.

Proč byste se měli vyhnout neobvyklé nabídce pro dítě? Skutečností je, že možnosti trávení během nemoci jsou sníženy a namísto očekávaných přínosů mohou nové ovoce, sladkosti nebo pochoutky způsobovat poruchy a následně další vážné zatížení těla..

CO ZAHRNOVAT DO DÉTA A CO JE LEPŠÍ ODMÍTAT?

 • Ujistěte se, že dětská strava obsahuje zeleninu a ovoce, které dodávají tělu vitamíny a minerály. Jablka, hrušky, kiwi, citrony, saláty ze zelí, mrkve a řepy pomohou stimulovat obranyschopnost těla.
 • Když pediatr vysvětlí, jak nakrmit dítě akutními respiračními virovými infekcemi a nachlazením, určitě zmíní známé antimikrobiální přípravky pro všechny: česnek, cibuli, zázvor.
 • Dítě potřebuje co nejvíce tekutin, takže šťavnaté ovoce, jako je meloun, meloun atd., Bude velmi užitečné.
 • Od smažené, kořeněné a slané během tohoto období by měly být odstraněny. Nejvhodnější budou bujóny, maso a ryby, dušená zelenina, dušená zelenina, luštěniny, míchaná vejce, mléčné výrobky (jogurt, kefír, tvaroh).
 • Nenechte se unášet sladkostí, protože cukr snižuje aktivitu bílých krvinek - buněk bojujících s infekcí. Nahraďte své obvyklé dobroty přírodním medem. Můžete si také dopřát sladké zubíčko s tmavou čokoládou, pečenými jablky, ovocnými želé a dokonce i zmrzlinou.

Pokud jde o drogy, rozhodnutí o vhodnosti jejich použití musí být dohodnuto s lékařem.

Ve většině případů můžete dělat obvyklé slané koupele pro nos, což pomůže odstranit hlen, a prostředky, které opravují imunitní obranu těla. K posledně jmenovaným patří droga Anaferon pro děti, která se používá v pediatrii déle než 10 let. Jedná se o imunomodulátor, který pečlivě podporuje imunitní systém dítěte a je doporučován dětem s akutními virovými infekcemi dýchacích cest..

Články O Neplodnosti