Hlavní Analýzy

Nejlépe hodnocené japonské dětské plenky: Merries, Moony a Goon

Jednorázové plenky se staly skutečnou spásou pro rodiče z celého světa. Máma a táta se snaží vybrat nejlepší plenky pro své dítě - bezpečné, pohodlné a hypoalergenní. Na domácím trhu jsou oblíbené japonské plenky. Výhody a nevýhody plenek z Japonska a seznam oblíbených značek naleznete v tomto článku..

Japonské plenky jsou velmi žádané kvůli jejich vysoké kvalitě a pohodlí.

Výhody a nevýhody japonských plenek

Japonské plenky rychle získávají tržní podíl. Proč jsou tak populární? Tajemství spočívá v řadě výhod a malém počtu nevýhod. Nevýhody japonských dětských plenek jsou považovány za relativně vysoké náklady, jakož i riziko nákupu nekvalitní falešné. Pokud jde o výhody, existuje mnoho dalších:

 1. jemná textura, která umožňuje maximální pohodlí dítěte;
 2. „Prodyšné“ materiály;
 3. dostupnost indikátorů plnění;
 4. spolehlivá fixace;
 5. genderová separace.

Nejlepší plenky z Japonska

Jaké výrobky z Japonska si vybrat? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Model, který je ideální pro jedno dítě, může být nepříjemný pro druhé.

Všechny tyto značky plen jsou charakterizovány řadou charakteristických rysů, které jsou vlastní japonským výrobkům. Než si koupíte jednorázové plenky pro své dítě od japonského výrobce, měli byste se s nimi určitě seznámit a vzít v úvahu všechny nuance přímého použití:

 • se zvětšením velikosti se počet plenek v balení snižuje, takže cena svazku zůstává téměř nezměněna;
 • indikátory plnění jsou vyráběny ve formě žlutých proužků, které se modří, když se plenka plní;
 • modely by měly být vybírány podle pohlaví dítěte - absorpční prvky jsou umístěny s ohledem na anatomické rysy struktury těla chlapců a dívek;
 • U plen pro novorozence je k dispozici speciální vybrání pro pupek, který umožňuje jeho lepší zpracování bez odstranění produktu a zabraňuje častému kontaktu s jemnou pokožkou novorozence..

Veselé

Japonské plenky Merries se vyznačují velkou délkou ve srovnání s jinými produkty od zády k bříšku (asi 10 mm). Modely této značky jsou lehké a malé tloušťky, vnitřní povrch je potažen přírodním antibakteriálním extraktem. Plenky se dobře vstřebávají, ale výrazně zvyšují objem..

Náklady na plenky Goon jsou nejnižší ze tří zastoupených značek. Plenky jsou o něco širší než konkurenční modely (viz také: kde najít nejlepší opakovaně použitelné plenky?). Vnitřní povrch je měkký, má příjemnou strukturu a reliéfní povrch. Plnivo je podobné materiálu, který je součástí Meries, s dodatečným začleněním adsorpčních kuliček.

Moony

Při nákupu japonských plenek Moony si musíte vybrat modely o jednu velikost větší, než je teoreticky - podle recenzí, tato značka nabízí plenky - „malé velikosti“. Aby se snížilo riziko podráždění, je vnitřní povrch žebrovaný. Všechny modely mají přední a zadní gumové pásky. Podle výrobců plenka absorbuje tekutiny až 10 hodin v řadě.

Ostatní výrobci

Další populární značkou z Japonska je Doremi. Výrobky tohoto výrobce nejsou v žádném případě nižší než jejich konkurenti. Hlavním rysem Doremi je, že jsou vyrobeny z eukalyptového dřeva, což pomáhá zabránit vzniku nepříjemného zápachu. Kromě toho výrobce rozdělil adsorbenty na výkaly a moč, což významně snižuje riziko podráždění na jemné kůži.

Jak odlišit vyvážené série plenek od japonské?

Někteří rodiče čelí skutečnosti, že nakupované plenky nesplňují nejvyšší standardy kvality. V takových případech mnozí podezřívají faleš. Pampers tchajwanské, indonéské nebo čínské výroby se často prodávají pod rouškou japonských produktů, takže při nákupu byste měli věnovat velkou pozornost informacím o výrobci.

Rovněž je třeba mít na paměti, že japonští výrobci obvykle vyrábějí 2 řady plenek stejné značky. Jaký druh? Jeden z nich je určen pro domácí trh, druhý - pro vývoz. Navzdory skutečnosti, že oba jsou originální výrobky, kvalita první z nich je výrazně vyšší než u ostatních.

Pokud si rodiče chtějí pro své dítě koupit „velmi“ japonské plenky, které jsou výrazně kvalitnější než všechny analogy, musíte hledat interní řadu plenek. Na fotografii k článku můžete jasně vidět, jak by mělo vypadat balení vnitřní řady.

Následující příznaky také pomohou identifikovat „správné“ balení:

 1. Jméno výrobce. Série Moony vyrábí Unicharm, Merries od KAO a Goon od Daio Seishi Co.
 2. Logo. Na tomto základě je snadné identifikovat „vnitřní“ balení dětských plenek Merries. Logo by mělo mít klenutý tvar, umístěný ve střední části balení, pozadí - jasná postava ve tvaru srdce.
 3. Veškeré nápisy na obalu a návod k použití by měly být psány pouze v jazyce Země vycházejícího slunce (samozřejmě budou vyžadovány určité znalosti a dovednosti pro rozlišení hieroglyfů od čínštiny).
 4. Originální plenky jsou příjemné na dotek, nemají viditelné vady, švy jsou rovnoměrné a stěží viditelné, není cítit zápach.
 5. Určitě byste měli věnovat pozornost čárovému kódu země původu. Původní japonské balení Goon, Moony nebo Merries by mělo nést čísla 49 nebo 45. Pokud čárový kód obsahuje například číslo 47, znamená to, že plenky byly vyrobeny na Tchaj-wanu.

Které japonské plenky jsou nejlepší

Pro dlouho očekávané drobky - vše nejlepší. Podle tohoto principu rodiče dají své dítě. Nejlepší hračky, pohodlné oblečení, spolehlivé a měkké výrobky osobní hygieny. Není tajemstvím, že dnes většina rodičů dává přednost gázám a plenám - plenkám. Stali se věrným společníkem dětí, protože se pohodlně nosí, pohodlně, pohlcují sekrece a nezpůsobují alergie. Každý z rodičů však upřednostňuje určitou značku plen, protože ne každý je fit nebo dobře „sedí“. Nejlepší jsou určovány empiricky, vyzkoušeli několik firem. Kromě známých Pampers a Haggis se na trh s jistotou dostali i japonské pleny. Zboží pro naše krajany je nové a neznámé, má však po celém světě dost oblíbených. Mimochodem, existují také různé značky, které se liší charakteristikami a cenou. Stojí to za vyzkoušení novinky a pokud ano, které japonské plenky jsou nejlepší? Zkusme na to přijít.

Které japonské plenky jsou nejlepší

Komfort, spolehlivost a hypoalergenicita. Takové vlastnosti by měly být nepochybně v plenkách. Zdraví a klid dítěte závisí na tom, jak dobrý je tento produkt. pokud dítě spí dobře, pak celá rodina spočívá. Plenky by tedy měly být vybírány moudře, aby nebránily pohybům dítěte, aby mu nezasahovaly, aby dobře absorbovaly tekutinu. Na tomto principu se vyvíjejí japonské pleny.

Nejběžnějšími japonskými výrobci jsou Merries, Moony a GooN.

Každá z nich je dobrá svým způsobem, ale existují určité rozdíly. Nejtenčí a nejpohodlnější plenky vyrobené v Japonsku jsou Merries. Prakticky nevyčnívají pod šaty, jsou pohodlné na nošení a měkké na dotek. GooN a Moony jsou v této záležitosti poněkud podřadní, jsou trochu hustší. Existuje však jedno důležité plus - tyto dvě řady jsou schopny absorbovat mnohem více tekutiny než Meries. Mooney je nejrychlejší plenka absorbující vlhkost.

Jedná se však pouze o povrchní rozdíly. Dítě, zejména novorozenec, může mít velmi citlivou pokožku, takže příliš dlouhé nošení plenky může způsobit alergie. Takže to dítě bude muset změnit častěji, než má čas, aby se „hromadilo do očních bulví“..

Při výběru japonských modelů je důležité zvážit tento faktor. Pokud dítě není náchylné na alergie, jsou pro něj Moony a GooN perfektní. Dítě bude moci nosit tyto plenky déle a rodiče nebudou muset obtěžovat dítě znovu se změnou povlečení. Pokud se na pokožce často objeví zarudnutí, neměli byste ji riskovat. Pohodlné Merries je v tomto případě tou nejlepší volbou.!

Podle odborníků jsou pro většinu dětí vhodné všechny tři typy plenek, protože jsou vyrobeny s vysokou kvalitou a spolehlivostí. Hlavní věc je hádat s velikostí.

Recenze o plenkách. Hodnocení nejlepších plenek

Každá matka se snaží dát svému dítěti to nejlepší, co plně platí pro plenky. Ale které plenky jsou nejlepší? Jak neudělat chybu při výběru? Portál mateřství analyzoval hodnocení plenek na internetu a sdílí výsledky se čtenáři..

14. místo - Molfix

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 3,63

Turecké plenky Molfix jsou u kupujících velmi populární a odborníci z Roskontrolu je velmi oceňovali - 71 bodů ze 100. V hodnocení plenek Molfix si matky stěžují, že plenky jsou nemotorné, špatně vstřebatelné a nevypadají esteticky, ale zároveň jsou příjemné za nízkou cenu..

Hodnocení Molfix na irecommend - 3,4, na Otzovik - 3,8, v dětském světě - 3.7.

Cena jedné plenky Molfix je 9 rublů.

13. místo - BabyGo

Průměrné skóre pro dvě hodnocení je 3,65

Při hodnocení plenek BabyGo si matky uvědomují své nízké náklady jako zásluhy, ale zároveň si stěžují na četné nedostatky: ztuhlost, nedostatek pružnosti vzadu, neroztahovací suchý zip.

Hodnocení plenek BabyGo na irecommend - 3.4, na Otzovik - 3.9.

Cena jedné plenky BabyGo je 7 rublů.

12. místo - Maneki

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 3,97

Matky mají rádi japonské plenky Maneki pro jejich pěkný design, dostatečnou měkkost a prodyšnou strukturu. Ve stejné době, některé matky psát recenze, že Maneki poklesla na dítě, protože Určeno pro baculaté děti. Některé matky si myslí, že tyto plenky jsou příliš tvrdé, u některých dětí způsobovaly alergie.

Hodnocení plenek Maneki na irecommend je 3,5, na Otzoviku - 3,7, na webových stránkách Dětského světa - 4,7.

Cena jedné plenky Maneki je 16 rublů.

11. místo - Pampers Premium Care a Pampers Active Baby-Dry

Průměrné skóre pro tři hodnocení je 3,97, respektive 4,45

Plienky Pampers, které daly název jednorázovým plenám obecně, se nyní vyrábějí na výrobní lince v Rusku a jsou oblíbené u (druhá nejoblíbenější značka na internetových stránkách Detsky Mir). Podle průzkumu uživatelů mateřství ohodnotilo Pampers Premium Care 61% matek pozitivně; negativní dojmy zůstaly s 20%.

Soudě podle recenzí je mnoho matek, které používaly Pampers Premium Care, otráveno jejich vůní; někteří si stěžují, že se plenka drží na kůži dítěte a vypadá mokrá. Zároveň mnoho lidí má ráda měkkost těchto plen a u dětí nedochází k podráždění pokožky..

Hodnocení plenek Pampers Premium Care na webu irecommend je 3,6, na Yandex.Market - 3.5, v internetovém obchodě Detsky Mir - 4,8.

Cena jedné plenky Pampers Premium Care - 11 rublů.

Další produkt společnosti Pampers, Pampers Active Baby-Dry, který se vyrábí také v Rusku, je výrazně vyšší. Hodnocení plen Pampers Active Baby-Dry na irecommend - 4, v internetovém obchodě Detsky Mir - 4.9.

V testech Roskontrol Pampers New Baby-Dry obsadil druhé místo z devíti vzorků a získal 76 bodů ze 100. Plenka má dobré ukazatele plné absorpce vlhkosti, ale k absorpci nedochází okamžitě.

Cena jedné plenky Pampers Active Baby-Dry - 14 rublů.

10. místo - Libero Comfort

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 4,07

Plenky Libero Comfort od renomovaného výrobce stále nacházejí své zákazníky, a to i přes nepříliš vysoké hodnocení. Podle výsledků testování Roskontrol dosáhl Libero 68 bodů ze 100 a obsadil šesté místo mezi devíti testovanými vzorky..

V hodnocení Libero Comfort matky uvádějí nepříjemný zápach, dobrou absorpci a distribuci vlhkosti. Nedostatky jsou také přítomny - absorpční vrstva je sražena do hrudek, s vysokou aktivitou dítěte může vnitřní vrstva chmýří, plenka je špatně větraná. Mnoho matek si stěžuje na příliš vysoké náklady na kategorii pohodlí. Má se za to, že kvalita je velmi závislá na zemi původu (Polsko nebo Rusko)..

Hodnocení plenek Libero Comfort na webu irecommend je 3,7, na Otzoviku - 4, na Yandex.Market - 4.5.

Cena jedné plenky Libero Comfort - 15 rublů.

9. místo - Mepsi

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 4.2

Ruské plenky Mepsi jsou vyráběny podle nejmodernějších technologií, vybavené indikátorem plnění a mají dobré hodnocení od rodičů. Maminky si uvědomují nedostatek pachu a netěsností, měkkost, dobrou absorpci. Okraje suchého zipu jsou však tuhé a někdy mohou zanechávat stopy na kůži dítěte.

Hodnocení Mepsi na Yandex.Market 4.5; on irecommend - 3.8, v internetovém obchodě Detsky Mir - 4.3.

Cena jedné plenky Mepsi je 7 rublů.

8. místo - Merries

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 4,36

Podle recenzí uživatelů mateřství mají japonské plenky Merries, které byly na konci roku 2000 a na začátku roku 2010 na vrcholu popularity, 70% pozitivních recenzí a pouze 8% negativních. Autoři negativních recenzí naznačují nízkou absorpční schopnost; V kladných hodnoceních matky zdůrazňují výjimečnou měkkost plenek. Názory byly rozděleny na průběh toků: pro některé proudily pravidelně, pro jiné nikdy.

Podle výsledků testování prováděného Roskontrolem, pleny Merries zaznamenaly 69 bodů a prokázaly schopnost rychle absorbovat vlhkost. Byly však zjištěny významné nedostatky: neúplná absorpce vody a reverzní sorpce (uvolnění absorbované vlhkosti při tlaku), 2,5krát vyšší než stanovená norma.

Plenky Merries jsou nejdražší ze 14 účastníků v našem žebříčku.

Hodnocení Merries na webu Otzovik 4.5; na irecommend - 4.3, na 7ya - 4.3.

Cena jedné plenky Merries - 21 rublů.

7. místo - YokoSun

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 4.4

Na jednom z prvních míst v popularitě mezi kupujícími jsou čínské plenky YokoSun. Maminky si povšimnou nepřítomnosti podráždění a odřenin dásní na kůži dítěte. Po použití zůstává povrch pleny suchý a nedává zpět vlhkost.

Hodnocení YokoSun na webu Otzovik 4.6; na irecommend - 4.8, na obstetrics.ru - 4.

Cena jedné plenky YokoSun - 12 rublů.

6. místo - GOO.N

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 4,43

Japonské plenky GOO.N a GOO.N Premium se mohou pochlubit 72% pozitivních recenzí, 19% negativních na portálu mateřství. Maminky říkají, že plenky se perfektně hodí k baculatým dětem. Současně jsou na ně některé děti alergické..

Podle výsledků testování Roskontrol dosáhly plenky GOO.N 65 bodů. Jsou pohodlné, netoxické, ale špatně větrané a absorbují malou vlhkost..

Hodnocení GOO.N na webu Otzovik 4.5; na irecommend - 4,2, na 7ya - 4.6.

Cena jedné plenky GOO.N je 12 rublů.

5. místo - Helen Harper Swimmies a Helen Harper Baby

Průměrné hodnocení tří hodnocení je 4,47 a 4,27

Značka Helen Harper je velmi oblíbená především díky pohodlným plaveckým kalhotkám Helen Harper Swimmies. V hodnocení matky uvádějí, že plenka se dokonale vyrovnává se svými funkcemi, dobře sedí na dítěti, nenafukuje při plavání, vypadá krásně a může být použita dvakrát.

Co se týče dětských plenek Helen Harper, zaznamenaly v mateřství pouze 46% pozitivních recenzí, 29% negativních. Maminky si stěžují, že plenky nezapadají dobře do těla dítěte a vypadávají kvůli nedostatku elastického pasu. Pokud jde o vstřebávání vlhkosti, názory byly rozděleny: v některých recenzích matky píšou, že plenka dobře absorbuje; v jiných - že to trvá jen pár hodin.

Hodnocení Helen Harper Swimmies na irecommend - 4, na Otzovik - 4.4, na webu Dětský svět - 5.

Hodnocení Helen Harper Baby na irecommend - 3,9, na Otzovik - 4, na 7ya - 4.9.

Cena některých kalhotek za plavání Helen Harper Swimmies - 24 rublů; jedna plenka Helen Harper Baby - 11 rublů.

4. místo - Moony

Průměrné skóre pro čtyři hodnocení je 4,48

Na ruském trhu se osvědčily plenky Moony Japanese. V hodnoceních matky píšou, že Moony dokonale udržuje vlhkost celou noc, měkkou, pohodlnou, nezpůsobuje alergie a podráždění. Model pro novorozence má výřez pro pupek, aby nedošlo k poškození hojivé rány.

V důsledku testování Roskontrol plenek Moony skóroval 65 bodů. Odborníci poznamenali, že ukazatele absorpce vlhkosti a reverzní sorpce nesplňují požadavky.

Bohužel existují falzifikáty tohoto populárního modelu, které postrádají všechny výhody originálu.

Hodnocení Moony pro Otzovik je 4,6, pro 7ya - 4,3, pro obstetrics.ru - 4, na Yandex.Market - 5.

Cena jedné plenky Moony - 13 rublů.

3. místo - Lovular Hot Winds

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 4,63

Lovular plenky vyrobené ve Velké Británii se objevily na našich policích není tak dávno. V hodnoceních matky upozorňují na svou výjimečnou něžnost a měkkost, jako chmýří (plenky jsou ošetřovány horkou parou pomocí speciální technologie). Plenky dokonale absorbují vlhkost a nezanechávají na pokožce žádné zbytky, vybavené indikátorem vlhkosti. Existují však určité nevýhody: některé matky si stěžují, že na celou noc není dostatek plenky. Mezi nedostatky označte příliš velkou velikost (samozřejmě plenky nejsou určeny pro tenké děti); některé matky tvrdí, že pokožka dítěte pod plenkou byla mokrá. Vysoká cena je také jednou z hlavních nevýhod..

Hodnocení Lovular Hot Winds na irecommend - 4.5, na Otzovik - 4.8, na 7ya - 4.6.

Cena jedné Lovular plenky je 19 rublů.

2. místo - NappyClub Premium

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 4,67

Plienky NappyClub Premium se objevily na ruském trhu v roce 2016. Ruský výrobce se pokusil vytvořit levné plenky založené na japonských (v plenách NappyClub Premium) a německých (v sortimentu NappyClub Comfort) absorpčních materiálech. Aby se snížily náklady na jejich výrobky, tvůrci nepoužívají nadměrné barvy na plenu a na balení, odmítli reklamu a zaměřili se na online prodej. Podle výrobce to umožnilo vyrobit plenky NappyClub o 30% levnější než analogy.

Mezi výhody matek patří absolutní bělost („méně barvy - méně chemie“), široký opasek, měkkost a nepřítomnost cizího zápachu. Mezi nedostatky patří slabý suchý zip (dítě se sundá), některé matky si všimly úniku, u některých dětských plenky způsobily alergie.

Hodnocení NappyClub Premium na webových stránkách irecommend je 4,6, na Otzoviku - 4,4, na Yandex.Market - 5.

Cena jedné plenky NappyClub Premium je 17 rublů.

1. místo - Huggies Elite Soft

Průměrné skóre ve třech hodnoceních - 4,63

Prvním místem v našem žebříčku jsou plenky Huggies Elite Soft. Nejoblíbenější jsou u kupujících (podle internetového obchodu Detsky Mir). Tyto plenky také obsadily první místo podle výsledků odborného testování Roskontrolu (83 bodů ze 100). Odborníci ocenili produkt za dobrou absorpci vlhkosti v krátkém čase, ale poznamenali, že reverzní sorpce (uvolnění absorbované vlhkosti tlakem) je 5 (!) Krát více, než je obvyklé.

Matky zároveň ujišťují, že plenky úspěšně absorbují i ​​tekuté výkaly novorozenců, kapsa na papeži zachrání před prosakováním. Pokud je však velikost nesprávně zvolena (podle matek je Huggies Elite Soft mírně malá), mohou na kůži zůstat stopy gumy a zrn gelu.

Hodnocení Huggies Elite Soft na webu Otzovik 4.7; on irecommend - 4.5, v internetovém obchodě Detsky Mir - 4.7.

Kromě vysokých hodnocení založených na recenzích je třeba si uvědomit i nízké náklady na plenky Huggies Elite Soft - to je to, co jim umožnilo dát jim první místo v našem hodnocení.

Cena jedné plenky Huggies Elite Soft - 7 rublů.

Porovnání hodnocení jednorázových plenek

Tabulka ukazuje hodnocení plenek sestavené různými weby na základě rodičovských recenzí a testování. Pro větší pohodlí jsou stejné značky a výrobci zvýrazňovány společnou barvou..

Jaké jsou nejlepší plenky?

Na konci recenze je třeba poznamenat, že jakékoli plenky, i ty nejoblíbenější a první v hodnocení japonských technologií, které mají status „Premium“ a jsou velmi drahé, nemusí být pro vaše dítě vhodné. Zde hovoříme o individuální toleranci, anatomických vlastnostech a sklonu k alergiím na určité materiály. Například drahé japonské plenky, které způsobují mnoho nadšených recenzí, způsobují, že některé děti mají na kůži alergie a zarudnutí..

Aby nedošlo k chybě při výběru, nekupujte okamžitě velké balení, i když náklady na každou plenku ve velkém balení jsou nižší. Vezměte si malé balení k testování - ušetříte peníze, pokud nemáte rádi plenky.

Další důležitý tip: vyberte správnou velikost pleny. Pokud je na balení uvedeno „3 - 6 kg“, nestojí za to kupovat dítě, jehož hmotnost již přesáhla 5 kg, zejména pokud je dítě baculaté. Obecná zásada: pokud plenky, které byly dříve vhodné pro dítě, začaly unikat, je čas přejít na další velikost.

Nejlepší japonské plenky v letech 2019-2020

Všichni rodiče se snaží dát svým dětem to nejlepší. To platí také pro výběr plen. Na rozdíl od evropských značek mají japonské pleny nejlepší kvalitu a mnoho dalších výhod. Kromě jemnosti a zvýšeného pohodlí neobsahují gel, který vylučuje nepříjemné aroma. Všechny materiály použité při jejich výrobě jsou naprosto bezpečné, přírodní a nezpůsobují alergické reakce..

Mají vysoké absorpční schopnosti, takže dítě bude pohodlné a pohodlné. Níže je uveden speciální seznam značek, které zobrazují výhradně nejlepší japonské plenky v letech 2019–2020. Po seznámení s tímto hodnocením zbývá jen vybrat ve prospěch těch, které se mi nejvíce líbily.

Druhy plenek

Všechny dětské plenky jsou rozděleny na jednorázové a opakovaně použitelné. Liší se mezi sebou jednorázovým nebo opakovaně použitelným použitím..

Jednorázový

Tento seznam obsahuje nejlepší japonské jednorázové plenky.

Genki

Plenky patří do prvotřídní třídy, je to vynikající hodnota za peníze. Navrženo pomocí moderní technologie. Základem je měkká bavlna, která nezpůsobuje alergické reakce. To vylučuje možnost zarudnutí nebo zarudnutí na kůži dítěte. Díky kyslík propustné vrstvě je eliminována vyrážka pleny.

Díky speciálnímu ukazateli plnosti to bude jasné. Když je plenka plná a je čas změnit ji na novou. Plenky jsou velmi pohodlné díky široké lepivé pásky. Jsou jasně fixovány, aniž by narazily do břicha dítěte. I při aktivní hře pevně přilne k pokožce. Všestranný, jak se hodí pro dívky a chlapce.

Klady:

 • Spolehlivost při navlhčení díky vysoké a rychlé rychlosti absorpce.
 • Je dobře pevná a neklouzá.
 • Přizpůsobuje se tělu dítěte.
 • Dostupná cena.

Minusy:

Charakteristickým rysem těchto plen je jejich cenově dostupné cenové rozpětí. Jsou vyráběny v několika verzích, vztahujících se k počtu Standard, Suite a Premium. Jsou známé svou jemností, pohodlím a dobrou nasákavostí. Rozdíly mezi řadami jsou v kvalitě. Jako základ se používá přírodní bavlna. V řadě Premium bude jeho kvalita maximální. Levnější možnosti se mohou lišit v nepřítomnosti zábavných barev..

Prvotřídní třída zahrnuje plenky se zvýšenou měkkostí a pohodlím. Díky jemnosti a dalším pozitivním vlastnostem jsou ideální pro děti od prvních dnů života. Dokonale udržují stolici, aniž by způsobovaly podráždění. K dispozici jsou možnosti pro chlapce, pro dívky a pro novorozence. Trochu malý.

Klady:

 • Velký výběr.
 • Ideální pro děti jakékoli tělesné hmotnosti.
 • Rozpočtová cena.

Minusy:

 • Malá velikost.
 • Absorbujte malé množství vlhkosti.

Veselé

Je to jedna z nejpopulárnějších plenek. Vlhkost se rychle dokonale vstřebává, poté se dítě díky suchu cítí pohodlně. Po absorpci vlhkosti nedochází k otokům ani ke zvětšení velikosti pleny. Dítě se v nich cítí pohodlně, plenka není vidět pod oblečením. K dispozici je indikační proužek. Je navržen tak, aby vás upozornil na změnu na novou..

Jsou lehké, propustné pro kyslík, pohodlné. Nezpůsobuje zarudnutí, podráždění, vyrážky z plenek, alergie. Materiály použité při výrobě jsou výhradně přírodní a bezpečné. Spolehlivé letáky jsou dobře opraveny. Existují modely pro novorozence, kde je místo pro břicho.

Klady:

 • Dobrá propustnost vzduchu.
 • Rychlá a efektivní absorpce.
 • Pohodlné a pohodlné.
 • Vnitřní povrch je pokryt reliéfem.
 • Aby nedocházelo k únikům, jsou k dispozici speciální strany.

Minusy:

NepiaDoReMi

Patří k počtu značek rozpočtu, které mají cenově dostupné rozmezí. Základem výroby jsou eukalyptové stromy. Díky jejich extraktu je rozklad moči blokován. Díky pohodlné inovaci dochází k oddělení na moč a volné stolice s absorbentem. V jiných modelech je smíšený. Tato technologie chrání pokožku dítěte před podrážděním, zarudnutím a alergickými reakcemi. Změna barvy indikačního proužku ukazuje, že je třeba vyměnit plenu.

Klady:

 • Měkkost a dobrá propustnost vzduchu.
 • Odolný suchý zip, elastická guma.
 • Levná cena.

Minusy:

 • Někteří spotřebitelé hlásí špatnou absorpci tekutin..

Znovu použitelný

Japonští výrobci uvažují o všestrannosti tím, že vymýšlejí nové opakovaně použitelné plenky.

Babyikawa

Jak vybrat japonské plenky, které jsou pro dítě nejlepší a nejvhodnější, pomůže speciálně připravené hodnocení. Zvláštní pozornost by měla být věnována opakovaně použitelnému modelu, který je prezentován v jedné značce, která má několik velikostí. Jsou určeny pro novorozence, starší děti a předčasně narozené děti. Uvnitř je speciální vložka absorbující stolici. Výplň z mikrovlákna, bambusu nebo uhlí-bambusu může působit jako výplň vložky.

Umístění speciální vložky může být uvnitř speciální kapsy nebo na jejím povrchu. Mají jasné barvy, které při častém praní neztrácejí barvu. Nezpůsobují alergické reakce, základem pro jejich šití je čistá bavlna nebo polyesterová vlákna.

Klady:

 • Vynikající propustnost vzduchu, díky které pokožka dýchá.
 • Dobře absorbuje vlhkost.
 • Mají jasné barvy, které při opakovaném praní neztrácejí stálost barev.
 • Cenově dostupné cenové rozpětí.
 • Navrženo v několika velikostech.

Minusy:

 • Vyžadovat konstantní praní.
 • Je nutná častá změna.

Po prostudování podrobného seznamu modelů plenek si můžete vybrat to nejlepší a nejvhodnější pro každé dítě. Tyto modely jsou velmi praktické, pohodlné a mají oproti konkurentům mnoho výhod. Než začnete s výběrem, měli byste se rozhodnout, pro jaký věk musíte zvolit dětskou plenku. Jsou pro chlapce a pro dívky. Speciální modely jsou určeny pro novorozence. Mají speciální výřez pupku.

Kromě věku je důležité brát v úvahu také hmotnost dítěte, aby plenka nebyla malá. Mohou se také lišit v plnění vrstev. Plenky mohou být jednorázové nebo opakovaně použitelné. Mohou obsahovat speciální impregnaci a mohou se lišit tvarem..

Plenky Genki nepia - recenze

To nejlepší z Japonců. Lepší Moony, Lepší Merries, Lepší Vše)

Dobrý den. Zdálo se mi velmi překvapivé, že tak málo recenzí na tyto plenky! Po špatné zkušenosti s Moony se stali objevem a spasením!))

Když jsem se obrátil na velikost M a vybral 3 balíčky různých plenek pro testování, abych diverzifikoval svou komunikaci s Marrisem, z nějakého důvodu jsem se také zastavil. A najednou se ukázalo, že je to štěstí! Protože 2 ze 3 byly selháním (

Upřímně řečeno, zpočátku na mě nezapůsobili, navenek nebyli vůbec tak barevní jako mnoho plenek, bez zajíců jako na oženitech, bez želv a medvídků jako na zbraních, bez roztomilých, jako by karnevalové obrázky na muni. Na těch prvních plenkách byly velmi jednoduché, z kreseb se v kruhu opakovalo pouze písmeno „G“ a jméno se opakovalo, dobře, stuha samotná pro suchý zip byla modrá. Nyní mají poměrně jednoduchý, ale příjemný vzor, ​​v jednom balení s jablky a hruškami, v jiném s listy.

Když jsem je poprvé testoval (v noci), jednoduše jsem s uspokojením poznamenal, že nepronikli. S Marrisem se to zřídka stalo, takže tato skutečnost nebyla nijak zvlášť nápadná. Nejprve. Po nočních můrách s Moony jsem to opravdu ocenil.

Všechny jejich výhody:

1. Neunikají. Absolutně. Máme po celou dobu jejich použití (šlo 3 velké balení), neprotekli ani jednou! To je zvlášť důležité pro noc, ale my jsme v nich nyní nepřetržitě (touha dále experimentovat, nějak zmizela).

2. Neotírejte se po stranách. To se stalo naším problémem s tvrdými křídly moony. Ale zde se boční křídla obecně ukázala jako velmi měkká, na dotek jako hedvábí, tak měkká, že když jsem jí přejel prstem, měl jsem pocit, že moje kůže na mých rukou je smaragdová. Právě křídla jsou pravděpodobně nejměkčí ze všech, se kterými jsme se setkali. Materiál je jen ten nejcitlivější.

3. Všechno je rovnoměrně rozloženo a absorbováno. Pokud byl v čínštině s kapalnými procesy, byl více či méně absorbován, pak procesy, které vážněji všechny zůstaly na povrchu, bylo smutné. V Genkas tomu tak nebylo. Vše, co bylo možné absorbovat, bylo absorbováno. Například nebylo možné z nich něco shromáždit pro analýzu..

4. Uvnitř i ven jsou velmi měkké. Tato kvalita má v zásadě všechny japonské pleny. Ale skutečnost, že je v Genkasu, je skutečnost!

5. Cena je nižší než u ostatních Japonců. Obecně to podle mého názoru není nejdůležitějším kritériem, absence netěsností a oděrů je nepochybně důležitější, a nakonec samozřejmě úspornější. Pokud by však tyto vlastnosti v nich nebyly, určitě bych si už dál nekoupil, jednoduše kvůli malému rozdílu v ceně. Ale zázračně se shodovalo, že se tito Genki - pro nás stali zlatým prostředkem. Ukázalo se, že jsou ve všech ohledech super úspěšné a dokonce levnější. Mimochodem, můžete také získat podíl, například v Ozone, když jsem je naposledy vzal jen za 818r za balení! Podle mého názoru je velmi cool, když cena i kvalita jsou zcela uspokojeny. Ale upřímně, kdyby to stálo víc než stejný Mooney, pořád bych si vzal Genki, navzdory nedostatku krásných obrázků, protože kvalita stejně tak zvítězí)

Po pravdě řečeno, stále mají na nohou jednu minus - stopy gumových pásek, ale protože moje dítě je baculaté, tento okamžik nás straší všude a zjevně se z něj nemůžeme dostat pryč. Nebudu snižovat své hodnocení gumových pásem, protože jsou pro nás téměř nevyhnutelným problémem, ale v Genki jsou stále mnohem slabší (!) Než ve stejném Muni.

Také to můžu nazvat mínus, že v maloobchodě není snadné je najít, viděl jsem je pouze ve Vkusville. Ale pro ty, kteří jsou zvyklí na objednávání přes internet s doručováním, to není problém. Nejvýhodnější je objednat na Ozone (při slevách) nebo na 4cleaning.

Můj závěr: Genki jsou ty plenky, u kterých jsme nyní rádi, že můžeme přestat. Navenek nejsou super jasné, ale jsou nekonečně pohodlné a praktické. Stali se, jak to bylo, zbabělci hb, jednoduchí, ale jemní, pohodlní a pohodlní. Pro nás (nafouklé do 8 kg a máma, která nemusí neustále umývat ruce) - se staly skutečným nálezem. Byl to kůň, který jsem vypustil na hromadu (Merries, Huns, Muni a Chinese), ale nakonec se ukázalo, že se stal vítězem!)))) Tak se to stane)

Pro obláčky - vřele doporučuji. Pokud jde o štíhlou, nevím, možná se tam vypořádají s ranou, ale je to stále individuální, takže na sebe nepřijmu takovou odpovědnost a nebudu mluvit za všechny ty malé. Ale protože to pro nás byla ideální volba, dal jsem solidní 5!

P.S. Mimochodem se ukázalo, že Genki (Genki) je přeložen z japonštiny jako zdravý, pepřový nebo v dobré náladě. Co vám všem přeji;)

A konečně, koho to zajímá, fotografie samotné smečky.

Proč jsou japonské plenky lepší

S narozením mé dcery se na mém blogu objevilo další téma: děti: Japonské dětské výrobky, dětská medicína v Japonsku, vzdělávání atd. Některé zkušenosti, znalosti a diskuse o této otázce již byly získány. Dnes se chci podělit o své osobní dojmy z používání japonských plenek. Nyní je jich na trhu obrovské množství.
Doufám, že moje zkušenosti s plenkami budou pro ruské matky užitečné, protože v Rusku je velmi žádají. Takže které japonské plenky dávají přednost?

Úmyslně jsem se nejprve neobjevil s recenzemi jiných matek, rozhodl jsem se stavět na svých vlastních pocitech a na mých kritériích hodnocení. Beru na vědomí pouze to, že nemám žádné zkušenosti s používáním plen běžných na ruském trhu, a proto s nimi nemohu srovnávat.

V tuto chvíli už bylo moje dítě testováno: ZEMĚ, MOONY, GOON, PAMPERS, MAMY POKO. Je třeba poznamenat, že všechny tyto pleny jsou ve stejné cenové kategorii.

Pampers byly použity v porodnici pro dítě a my jsme se jim velmi líbili - tenké, pohodlné, dobře vstřebatelné. Výrobce uvádí, že dítě bude v nich v pohodlí až do 10 hodin, ale naše dítě rychle reagovalo na jeho plnost, což se zdálo, že nastal čas na změnu Pampers. Nevím, jestli je kvalita Pampers nabízených na ruském trhu jiná, nemohu nic říct.
Jediné negativní Pampers - drsné spony, často dítě třít kůži. A ještě jedna poznámka, a to od Pampers (velikost do 5 kg), naše dítě rostlo rychleji. Zbytek plenek stejné velikosti, které bychom mohli používat ještě asi měsíc. Takže jsou o něco méně.

Nyní o Merrisovi. Moji přátelé v Japonsku jim dávají přednost a radili mi. Opravdu neexistují žádné komentáře k Merries: velmi měkká reliéfní vnitřní vrstva, výborná absorpce, stále je používám pouze v noci (dítě tiše spí celou noc)., Měkké a tenké zapínání na suchý zip. Vše je v pořádku. Jediný negativní - v jednom balíčku - pouze jeden design plenky (ale to je pro vizuální-maminky)).

Proč jsou japonské plenky lepší

Nejlepší japonské pleny: přehled předních značek - článek, který pomůže mumímům vybrat si nejlepšího výrobce plen z země vycházejícího slunce. Na ruském trhu roste poptávka po dětských plenkách od japonských výrobců. Populární značky jsou umístěny jako prémiové. Zohledňují anatomické rysy chlapců a dívek, mají ukazatele náplně a vrstvy, které uvnitř rychle absorbují a distribuují vlhkost. Modely jsou založeny na ekologických a hypoalergenních materiálech, které chrání pokožku dítěte před vyrážkami z plen, bakteriemi a prosakováním. Při rozhodování o doplnění sortimentu pro děti jsme provedli srovnávací analýzu navrhovaných možností. Značky „Takeshi Kid's“, „Merries“, „GooN“, „Moony“ jsou v tomto odvětví zastoupeny přibližně stejně. Japonské analogy plenek se prodávají s malými odchylkami v hodnotě, ale stále existují určité rozdíly, které se mohou v konkrétním případě ukázat jako významné..

Starší dítě - méně plenek

Jednou z vlastností asijských výrobců je cena balení plen, bez ohledu na velikost, stejná, ale počet kusů v balení se postupně snižuje. Čím mladší dítě, tím levnější je cena jedné plenky.

Prvotřídní produkty jsou na první pohled poměrně drahé. Pokud vezmeme v úvahu všechny provozní vlastnosti plenek, pak volba ve prospěch této kategorie výrazně ušetří čas, sílu a zdraví dítěte. Na základě našich výsledků srovnávání nabízejí plenky Takeshi nejlepší kombinaci ceny a kvality..

Dimenzionální pravítko

Tři z prezentovaných výrobců nabízejí všechny velikosti, od „novorozenců“ po plenkové kalhotky. Takeshi nabízí dětské pleny o hmotnosti od 6 kg. Na rozdíl od Merries nejsou malé, dobře sedí, guma je měkká a pevně přiléhající k tělu. Jiné značky se také osvědčily, aby odpovídaly deklarované velikosti. Někteří mumie na fórech někdy zaznamenávají „smělost“, ale je to spíše kvůli specifickým vlastnostem dětí, spíše než průměrným ukazatelům fyzického vývoje dětí obecně.

Materiály a textury

Nejcitlivější a nejcitlivější ve většině případů uznává Merries, doporučuje se matkám v perinatálních centrech pro péči o novorozence. Pro starší děti přichází Takeshi Kids do popředí pomocí bambusové buničiny. Plenky jsou měkké, tenké, dobře vstřebatelné a mají antibakteriální účinek díky přirozeným vlastnostem vlákna.

Moderní super savé absorbenty přirozeně umožňují dětem klidně spát celou noc. Kůže zůstává ráno do sucha, celý obsah plenky zůstává uvnitř. Maminka si všímá vysokého antiseptického účinku Takeshi Kids. Ani nejmobilnější děti ve snu nemají vyrážku a podráždění plenky.

Shoda s dětskou anatomií

„GooN“ a „Moony“ rozdělují produkty do řad pro dívky a chlapce. Absorpční vrstva má rozdíly v lokalizaci. Pro Takeshi Kid's toto oddělení není charakteristické. Výrobci spoléhají na širokou absorpční vrstvu, která se s výtokem vypořádá, bez ohledu na pohlaví dítěte.

Pro Takeshi není pohlaví dítěte důležité - chlapci a dívky zůstávají stejně suchí a cítí se dobře.

Plienkové kalhotky zohledňují zvláštnost pohybů dětí během období spánku a bdělosti, proto mají výrobky středně fit, těsně přiléhající podél žaludku a zpět kolem nohou..

Objektivní výhody plenek Takeshi jsou nejlepší japonské plenky

Po zvážení všech možností japonských plen na ruském trhu jsme zařadili značku Takeshi Kid do sortimentu jako nejvšestrannější, nejdostupnější a nejkvalitnější značku. Věříme, že značka Takeshi Kid je nejlepší japonská plenka. Nejatraktivnější vlastnosti:

 • široká absorpční vrstva na bázi bambusové celulózy;
 • vysoké přírodní absorpční, antibakteriální vlastnosti;
 • jemná textura materiálu chránící pokožku dítěte před podrážděním;
 • anatomický střih, měkká, ale pevně přiléhající guma;
 • střední plenka fit.

Nejlepší japonské plenky

Značka Takeshi má úplnou kontrolu nad výrobním procesem. Výrobky splňují deklarované specifikace. Ve srovnání s jinými zástupci japonských plenek jsou Takeshi Kid's dostupnější. Mají pohodlné balení a rovnoměrnou spotřebu. Dítě se cítí pohodlně, bez ohledu na úroveň aktivity nebo pohlaví. Bambus není jen přírodní absorbent - je to zcela hypoalergenní materiál s přirozenými protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi. Anatomický design plenkových kalhotek neomezuje pohyby, ale vylučuje úniky. Elastické pásky těsně přiléhají k tělu, aniž by rozdrtily kůži a krevní cévy - dítě se pohybuje a spí s maximálním komfortem. V tomto ohledu věříme, že nejlepší japonské plenky jsou značkou Takeshi Kid, která je uvedena v našem katalogu.

Dětské plenky: jak se nedopustit chyby s výběrem?

Roskontrol pokračuje v kontrole dětských výrobků v rámci zvláštního projektu „Zdravé dítě“. Již testované dětské šťávy a jogurty, ovocné a zeleninové pyré a voda pro děti. Tři měsíce na stránce projektu maminka a táta hlasovali pro nové zkoušky. Většina hlasů byla udělena za plenky na jedno použití.

Plenky jsou dobrým pomocníkem pro moderní rodiče. Pokud je na výběr - umyjte si hory jezdců, použijte gázové plenky a poté ošetřete podráždění na kůži dítěte nebo důvěřujte jednorázovým výrobkům. Podle průzkumů si více než 70% rodičů vybere druhou možnost. Nejsou levné a pro většinu rodičů je to vážná výdajová položka. Jak neudělat chybu s výběrem?

Odborníci společnosti Roskontrol poslali na kontrolu plenky 8 nejběžnějších značek: ruské Pampers, Huggies, Libero, japonská GOO.N, Merries, Moony, turecká Bella Baby Happy a Helen Harper vyrobená v Polsku.

Názor hvězda táta. Sergey Demyanchuk, zpěvák, skupina „předseda vlády“, dcera Theodora, 2 roky:

"V podmínkách velkého města, moderního rytmu, si myslím, že jednorázové plenky jsou nezbytnou věcí." Otázka je, kterou si vybrat? Nejprve jsme požádali o radu přátele a příbuzné. A pak jsem šel do obchodu sám, cítil jsem všechno sám, dotkl se ho. A hlavně se mi líbily japonské plenky - měkké, je jasné, že mají vysokou kvalitu. Samozřejmě dražší než ostatní, ale když bylo dítě velmi malé, neuložili jsme a koupili jen to nejlepší. “.

Co voní jako plenka?

V reklamách slibují, že plenky okamžitě absorbují vlhkost, spolehlivě ji drží uvnitř a nedráždí pokožku dítěte. Odborníci provedli mnoho testů, aby zjistili, zda tomu tak skutečně je..

Na rozdíl od reklamy, kde se do plenek nalije nějaká modrá tekutina, odborníci z Vědeckého výzkumného ústavu hygieny a ochrany zdraví dětí a dospívajících dělají vše podle vědy a GOST.

Galina Valentinovna Vorobyova, vedoucí inženýrka, Výzkumný ústav hygieny a ochrany zdraví dětí a dospívajících:

"Nejprve zkontrolujeme, zda plenka obsahuje škodlivé látky (jako je olovo a arsen) a těkavé organické sloučeniny (aceton, methanol, hexan, benzen, toluen, fenol, formaldehyd a další)." V této studii pouze jeden vzorek (Libero) vykázal migraci fenolu do vodního extraktu a pak je koncentrace těchto látek 8krát nižší než maximální přípustná koncentrace “.

Odborníci také určili obecný index toxicity. K tomu je plenka „nasáklá“ ve fyziologickém roztoku a poté pomocí živých buněk k určení, jak toxický je roztok. Čím silnější je reakce buněk, tím škodlivější látky v pleně, tím vyšší je riziko podráždění kůže, alergií a závažnějších onemocnění u dítěte..

Nejbezpečnější produkty byly Moony a Bella Baby Happy a Pampers Active Baby mělo nejvyšší index toxicity (ale stále v normálních mezích). Komplexním ukazatelem obsahu škodlivých organických látek, které mohou být uvolněny z pleny, je oxidovatelnost. Podle tohoto ukazatele má GOO.N. nejlepší výsledek. Ale Helen Harper má maximální množství organických látek uvolňovaných do extraktu.

Odborníci byli upozorněni na poněkud znatelný zápach vzorků Pampers a Huggies. Dobrá plenka by neměla nic cítit. Jakákoli vůně zvyšuje riziko alergických reakcí u dítěte. Zvláště nebezpečné je, když si odborník všiml vůně vodního extraktu. Naštěstí všechny testované vzorky neměly žádný takový problém..

Účastníci testu prošli testem podle mikrobiologických ukazatelů a ukázalo se, že jsou prakticky „sterilní“ - v nich nejsou bakterie ani houby.

Suché a pohodlné?

Pro referenci:

Můžete udělat jednoduchý test doma. Podle standardů by plenka měla absorbovat 55 ml tekutiny za 3 sekundy. Obvykle, pokud je povrch pleny potažen krémem (který je nutný, aby se na pokožce dítěte neobjevilo podráždění), pak se absorpční doba významně prodlouží, a tedy i doba kontaktu tekutiny s pokožkou. A získá se opačný účinek: místo ochrany, podráždění.

Snad hlavním indikátorem kvality plenek je to, kolik tekutiny dokáže absorbovat. Podle GOST je nutné, aby plenka o velikosti „midi“ (do 9 kg) absorbovala a spolehlivě udržovala uvnitř nejméně 240 gramů vlhkosti. S tímto úkolem se vypořádal pouze jeden produkt - Bella Baby Happy, výsledek je 274 g. „Japonci“ mají nejhorší výsledky. Jejich velikost se však liší, nikoliv 4-9 kg, jako zbytek, ale 4-8 kg. Avšak i při požadavcích na velikost „mini“ (do 6 kg) se nedokázaly vyrovnat dvě značky - Merries absorboval pouze 156 g a Moony měl anti-rekord: 120 g.

Specialisté také zjistili, kolik vlhkosti se uvolňuje zpět při stlačení. Standard není vyšší než 6 gramů. A opět, japonské plenky ukázaly nejhorší výsledky: Merries se vrátil téměř 10 gramů tekutiny, Moony - 9 g. Co to znamená pro dítě? Pokud se na jemnou pokožku dítěte nahromadí vlhkost, může se objevit vyrážka, může dojít k podráždění, které může způsobit vážné nepohodlí, způsobit bolest a úzkost u dítěte.

Kůže dýchá

Jak jsme zjistili, dobrá plenka by měla rychle absorbovat velké množství vlhkosti a držet ji uvnitř. Ideální - také propouští vzduch, aby dýchala pokožka dítěte.

Pro stanovení prodyšnosti jsou experimentální subjekty umístěny do speciálního zařízení. Vzduch je dodáván pod tlakem 5 atmosfér a zařízení čte, kolik vzduchu prochází plenkou. Pampers, Huggies a Helen Harper mají nejlepší skóre. Nejméně vzduchu. Japonci znovu - Moony a Merries.

Andrey Mosov, vedoucí expertní oblasti NP Roskontrol, lékař:

"Musíme vzít v úvahu, že větrání prostoru není prováděno ani tak samotnou plenkou, která obsahuje vrstvu odolnou vůči vlhkosti, ale podél jejího obvodu." Současně hraje velkou roli reliéf vnitřní vrstvy, což přispívá k lepší cirkulaci vzduchu. Všechny japonské pleny mají reliéfní vnitřní vrstvu a výrobci tvrdí, že je to potřeba pouze pro lepší cirkulaci vzduchu. “.

Záření v japonských plenkách - pravda nebo mýtus?

Od nehody v jaderné elektrárně Fukušima uběhly více než tři roky, ale občas na internetu se objevují otázky a diskuse na fórech: existuje v japonských plenkách nějaké záření? Abychom rozptýlili všechny pochybnosti a mýty, změřili jsme radioaktivitu „Japonců“ - Merries, GOO.N a Moony. Spěcháme, abychom ujistili rodiče: dozimetr stanovil radioaktivitu na úrovni 0,3 - 0,5 μSv / h - toto je úroveň záření pozadí, která nás obklopuje.

Shrnout

Na základě součtu všech ukazatelů se Bella Baby Happy ukázala jako nejlepší. Plienky Pampers dobře absorbují vlhkost a udržují ji uvnitř, dobře procházejí vzduchem, ale mají poměrně vysoký index toxicity a mají také velmi patrný zápach. Japonské značky - GOO.N, Moony a Merries - se ukázaly jako nejbezpečnější, obsahují nejméně potenciálně škodlivé látky. Nevýhodou „Japonců“ je, že absorbují mnohem méně tekutin než jiné pleny. Ale pokud je změníte včas, nebudou problémy.

Tatyana Kirilina, doktorka hygieny dětí a dospívajících, Federální centrum pro hygienu a epidemiologii Rospotrebnadzor, matka dvouměsíční dcery:

"Každý organismus je individuální, a pokud jsou plenky určité značky vhodné pro jedno dítě, pak není pravda, že budou vyhovovat jinému dítěti." Obecným doporučením při používání jakékoli plenky je její častá výměna. Ideálně po každém použití, ale ne méně často než každé 3-4 hodiny. V tomto případě není tak důležité, kolik tekutiny v gramech plenka absorbuje. Každá matka sleduje stav kůže dítěte a v důsledku toho vybírá, co mu vyhovuje. “.

Články O Neplodnosti