Hlavní Výživa

Chorionický gonadotropin (gonadotropin chorionický)

Lidský choriový gonadotropin (zkrácený HCG) se tvoří výhradně v placentě těhotné ženy, což je přirozený hormon. Získává se v laboratoři z moči ženy během těhotenství. Jeho účinky na člověka jsou podobné luteinizačnímu hormonu - prekurzoru testosteronu.

Perorální podání HCG není účinné. To bylo prokázáno v mnoha studiích. Pokusy ve Spojených státech amerických ukázaly, že potravinové doplňky s chorionickým gonadotropinem nepřinášejí žádný výsledek. Použití samotné látky v USA je zakázáno.

Jaký účinek má použití chorionického gonadotropinu??

Účinek hCG na lidské tělo je podobný luteinizačnímu hormonu. Signalizuje také průchod hypofýzy o aktivní stimulaci testosteronu. HCG ve formě léčiva, kromě zvýšení produkce mužského hormonu, zvyšuje kvalitativní vlastnosti spermií, zvyšuje sekundární sexuální vlastnosti u žen i mužů. U ženských reprezentantů chorionický gonadotropin zvyšuje syntézu progesteronu, významně zvyšuje rychlost zrání vajíček. Kromě toho tento lék pomáhá tvořit placentu..

Množství vytvořeného hCG vám umožňuje upravit zpětnou vazbu v řetězci interakce osy hypotalamus-hypofýza-varlata. Nedostatek choriových gonadotropinů vyvolává pokles velikosti a funkčnosti varlat. Zvýšení koncentrace tohoto lidského hormonu umožňuje umělé zavedení syntetického testosteronu a jeho různých analogů, což umožňuje systému hypogalamicko-hypofyzární-gonadální objasnit, že není třeba syntetizovat gonadotropin a gonadoliberin. To vyvolává ztrátu funkce varlat varlata, která se stává mnohem menší.

Použití hCG kulturistiky

Použití gonadotropinu se doporučuje těm sportovcům, kteří užívají testosteron a jeho analogy. To pomáhá vyhnout se atrofii varlat, která je považována za hlavní funkci tohoto léku. Kulturisté, kteří nemají mnoho zkušeností, používají hCG v kombinovaných kurzech pro růst svalů. Vzhledem k tomu, že tento lék zvyšuje hladinu syntézy testosteronu, je také užíván. Používá se také během „sušícího“ období k zachování svalové hmoty na pozadí sníženého příjmu kalorií.

Studie ukázaly, že choriový gonadotropin je neúčinný pro použití s ​​anabolickými cíli v kulturistice. Důvodem je skutečnost, že to může vyvolat řadu problémů. Stimulace syntézy testosteronu poskytované tímto lékem je mnohem menší než u jiných syntetických forem tohoto hormonu a vedlejší účinky jsou mnohem vyšší. Proto se mnozí zajímají, proč tedy brát hCG. Jeho hlavní výhodou, kterou kulturista získá, když ji vezme, je prevence atrofie varlat..

Použití gonadotropinu pro profylaktické účely k prevenci redukce varlat vyžaduje malé dávky. V důsledku toho užívání tohoto léku pro tento účel minimalizuje rizika, která vznikají, když vykazuje anabolické vlastnosti. Hlavní výhodou léčiva v průběhu anabolických steroidů je to, že může výrazně snížit negativní účinky mnoha z těchto léků. Jeho použití je povoleno během „sušení“, aby se zachovala svalová hmota. Pokud je HCG podáván po dlouhou dobu, pomáhá to udržovat fungování osy hypotalamus-hypofýza-varlata. Užívání tohoto léku k léčbě po cyklu se nedoporučuje..

Pravidla pro přijímání chorionického gonadotropinu během a po kurzu

Chorionický gonadotropin si můžete koupit bez lékařského předpisu v lékárně. Uvolňuje se ve formě injekcí pro subkutánní nebo intramuskulární podání. Lék je nejprve naředěn speciální kapalinou připojenou k němu, uvnitř ampulky. Injekce vstříknuté do svalů. Látka se rozpustí velmi rychle a je platná po dobu nejméně pěti až šesti dnů.

Krátký kurz

Pokud jsou anabolické steroidy užívány déle než pět nebo šest týdnů, není třeba injekce hCG.

Dlouhý kurz

Velké dávky nebo dlouhodobé používání anabolických steroidů vyžaduje zavedení 250 až 500 miligramů chorionického gonadotropinu dvakrát týdně. Pokud se hCG nepoužívá v těžkém průběhu, užívá se po terapii, která vyžaduje dávku 2 000 miligramů. Lék se podává tři týdny každý druhý den..

Věčný kurz

Profesionální kulturisté téměř vždy používají anabolické steroidy. To znamená, že je nutné pravidelně užívat chorionický gonadotropin. Každých pět týdnů se provádí přestávka na sedm až čtrnáct dní.

Možné nežádoucí účinky

Použití hCG může vést k následujícím negativním účinkům:

 • inhibovat produkci hormonu uvolňujícího gonadotropin;
 • vyvolat dysfunkci řetězce hypotalamus-hypofýza-varle;
 • vést k gynekomastii a maskulinizaci;
 • způsobit akné;
 • způsobují zalesňování a zvyšují ochlupení těla;
 • zvětšit velikost prostaty.

Recenze humánních choriogonálních gonadotropinů

Použití gonadotropinu v postcyklové terapii, jakož i v krátkodobých a dlouhodobých kursech s anabolickými steroidy, zpravidla přineslo velké množství pozitivních recenzí. Použití HCG je vhodné pouze u mužů. Ženy tento lék nepřijímají, a to ani jako prostředek k eliminaci účinků aromatizace.

Prakticky neexistují žádné negativní recenze chorionického gonadotropinu. Důvodem je skutečnost, že se používá jen zřídka pro anabolické účely. Negativní recenze jsou nejčastěji způsobeny skutečností, že někteří sportovci se snaží získat deset kilogramů svalové hmoty za kurz bez návratu.

Prodej chorionického gonadotropinu bez lékařského předpisu prostřednictvím sítě lékáren dělá uvolnění padělků nesmyslné, což vám umožní vždy koupit originální.

Chorionický gonadotropin
GONADOTROFIN CHORIONICKÝ

Farma Skupina

Analogy (generika, synonyma)

Recept (mezinárodní)

Rp.: Gonadotropini chorionici 500 ED
D. t. d. N 3 v amp.
S. Podle schématu.

farmaceutický účinek

Gonadotropinový hormon. Je produkován lidskou placentou a vylučován močí, odkud může být extrahován a vyčištěn. Stimuluje tvorbu progesteronu v corpus luteum a podporuje rozvoj placenty. Má gonadotropní účinek, hlavně luteinizaci.

Způsob aplikace

Pro dospělé: Individuální, v závislosti na indikacích a léčebném režimu.

Indikace

Pro ženy:
- indukce ovulace po stimulaci růstu folikulů;
- zachování funkce luteum vaječníku u pacientů se selháním luteální fáze.

Kontraindikace

- nádory různé lokalizace v závislosti na pohlavních hormonech;
- organicky způsobený kryptorchidismus (tříslová kýla, důsledky chirurgických zákroků ve tříselné oblasti, nesprávná poloha varlat) u chlapců a mužů;
- přecitlivělost na chorionický gonadotropin.

Vedlejší efekty

- Z endokrinního systému u žen je možný vývoj ovariálního hyperstimulačního syndromu, který je doprovázen vývojem ovariálních cyst s rizikem ruptury, ascitu, hydrotoraxu a rizika tromboembólie..

Formulář vydání

Lyofilizát pro roztok pro i / m podání
1 fl. lidský chorionický gonadotropin
5000 IU.
Rozpouštědlo: roztok chloridu sodného d / a 0,9% - 1 ml.

5000 IU - lahve (5) s rozpouštědlem (amp. 5 ks) - kartony.

POZORNOST!

Informace na stránce, kterou prohlížíte, jsou vytvořeny pouze pro informační účely a žádným způsobem nerozšiřují samoléčení. Účelem tohoto zdroje je seznámit zdravotnické pracovníky s dodatečnými informacemi o určitých lécích, a tím zvýšit jejich profesionalitu. Užívání léku "Gonadotropin Chorionic" bez selhání zajišťuje konzultaci s odborníkem, jakož i jeho doporučení ohledně způsobu použití a dávkování zvoleného léčiva..

Lidský choriový gonadotropin (hCG)

Obsah

Lidský choriový gonadotropin (hCG) [Upravit | upravit kód]

Lidský chorionický gonadotropin (hCG; synonyma: APL, biogonadil, CG, chorus, chorex, chorigon, chorion plus, choron, corgonject, follutein, glucor, gonadotrafon, gonatrafon LH, gonik, garvatropin, HCG lepory, necohexon bonex, predin, predalon, pregnesin, hniloba, primogonyl, profáza, profáza HP, rohoric, chorimon - veterinární injekční roztok, chorlon, prodávaný - veterinární injekční roztok) - jediný lék z celé řady zakázaných preparátů peptidových hormonů, jejichž použití v současnosti u mužů Název lze spolehlivě nastavit v ovládacím prvku dopingu. Tento hormon je produkován během těhotenství u žen a podporuje produkci estradiolu a progesteronu. Použití lidského chorionického gonadotropinu u mužů zvyšuje syntézu testosteronu v těle. Protože lidský chorionický gonadotropin není syntetizován u mužů, jeho přítomnost v moči sportovců naznačuje exogenní příjem tohoto hormonu v těle.

Lidský chorionický gonadotropin má luteinizační vlastnosti, protože odpovídá luteinizačnímu hormonu vytvořenému v přední hypofýze. V prvních 6 až 8 týdnech těhotenství umožňuje hCG další produkci estrogenu a gestagenu v luteu v těle. V důsledku toho začíná výroba těchto dvou hormonů v samotné placentě. HCG se získává z moči těhotných žen, protože se nezmění z krve na ledviny a vylučuje se močí. Komerčně dostupný hCG je suchá látka a je určen pro ženy i muže. Vstřikování lidského chorionického gonadotropinu u žen usnadňuje ovulaci, protože se projevuje v době zrání vajíčka a přispívá k jeho uvolňování. Podporuje produkci estrogenů a corpus luteum..

Lidský chorionický gonadotropin ve sportu [Upravit | upravit kód]

Hlavním důvodem, proč se sportovci zajímají o lidský chorionický gonadotropin, je to, že exogenní hCG má téměř stejné vlastnosti jako hypofyzární luteinizační hormon. U mužů luteinizační hormon stimuluje zárodečné buňky ve varlatech a zvyšuje produkci androgenních hormonů (testosteron). Injekční hCG je proto používán sportovci ke zvýšení produkce testosteronu. Lidský chorionický gonadotropin se nejčastěji používá v kombinaci s anabolickými steroidy (na konci nebo uprostřed steroidního cyklu). Jak již bylo uvedeno, zpětné anabolické steroidy inhibují tvorbu folikuly stimulujících a luteinizačních hormonů, v důsledku čehož je snížena produkce testosteronu. Protože tělo normálně potřebuje čas, aby normalizovalo proces produkce testosteronu, dochází u sportovce po zastavení přípravy steroidů k ​​velmi obtížné přechodné fázi, která často prochází s významnou ztrátou síly a hmotnosti. Na konci kurzu steroidů pomáhá odebrat lidský chorionický gonadotropin vrátit varlata do původního stavu, včetně jejich velikosti. Dočasné injekce lidského chorionického gonadotropinu při užívání anabolických steroidů mohou zabránit atrofii varlat, takže mnoho sportovců bere hCG uprostřed steroidního cyklu po dobu 2-3 týdnů. Všimněte si, že právě v této době sportovec dosáhne svého nejlepšího úspěchu z hlediska hmotnosti a síly. To je vysvětleno skutečností, že na jedné straně má sportovec vysokou hladinu vlastního testosteronu v důsledku používání hCG, a na druhé straně existuje vysoká koncentrace anabolických účinných látek v krvi díky používání steroidů..

Většina sportovců stále užívá lidský chorionický gonadotropin na konci kurzu steroidů, aby se „nerozbilo“, to znamená, aby si zajistili lepší přechod k „přirozenému tréninku“. Přestože lidský chorionický gonadotropin velmi rychle vede k významnému zvýšení hladiny endogenního testosteronu, bohužel to není všelék v boji proti ztrátě síly a hmoty na konci steroidního cyklu. Jak bylo často pozorováno, sportovec v tomto případě podléhá opožděnému „přestávce“. To uvádí také americký lékař, Dr. Mauro Di Pasquale ve své knize „Užívání drog v amatérských sportech“ (Pasquale, 1984): „Sportovci používají HCG ke zmírnění negativních účinků, ke kterým dochází při dlouhodobém zastavení užívání steroidů. Tito sportovci se domnívají, že použití hCG jim pomůže rychle obnovit produkci testosteronu ve varlatech a uvést ji zpět do normálu. Tento názor je však stále chybný. ““ Faktem je, že ačkoli hCG stimuluje produkci testosteronu, neovlivňuje oblouk varlat hypotalamu - hypofýzy - a nevede k jeho obnovení. Po více či méně delším používání anabolických steroidů jsou hypotalamus a hypofýza stále v depresivním stavu a nadále v něm zůstávají při užívání hCG, protože testosteron produkovaný tělem v důsledku exogenního příjmu hCG potlačuje endogenní produkci luteinizačního hormonu. Jakmile skončí příjem hCG, je sportovec stále nucen projít fází zotavení. Příjem HCG ji pouze zdržuje.

Mnoho sportovců, kteří se specializují na kulturistiku, se bohužel stále domnívají, že lidský chorionický gonadotropin pomáhá při přípravě na soutěže: zpevňuje svaly, spaluje podkožní tuk, čímž lépe ukazuje linii postavy. Výňatek z knihy Dr. R. Kerra, Praktické použití anabolických steroidů atleti (Kerri, 1982), odstraňuje veškeré pochybnosti. Pokyny k použití lidského chorionického gonadotropinu jasně uvádějí, že hCG nemá žádný účinek na spalování tuků, chuť k jídlu, hlad nebo distribuci tuků. Rovněž jasně uvádí, že lidský chorionický gonadotropin se ukázal jako zcela zbytečný lék při léčbě obezity a nezrychluje proces spalování tuků s nízkokalorickou dietou..

Vedlejší účinky [Upravit | upravit kód]

Při užívání humánních chorionických přípravků gonadotropinů se mohou vyskytnout stejné nežádoucí účinky jako při užívání testosteronu. Se zvýšenou produkcí testosteronu se také zvyšují hladiny estrogenu, což může mít za následek gynekomastii (růst mléčných žláz). U mužů je patrný růst hrudníku. Někteří sportovci proto kombinují hCG s antiestrogeny. Sportovci také hovoří o častějším výskytu erekce a zvýšeném sexuálním zájmu. Ve vysokých dávkách může lék také způsobit akné a také kumulaci vody a minerálních solí v těle. Nejprve by měla být věnována pozornost poslední z výše uvedených, protože přebytečná voda může zase vést k oteklým, prasklým a vodnatým svalům. U velmi mladých sportovců může lidský chorionický gonadotropin, stejně jako anabolické steroidy, vést k předčasnému dokončení růstu kostí, což má za následek malý růst. Jeden z nežádoucích účinků, kterým by sportovci měli věnovat pozornost, je popsán v knize „Smrt v pokoji 2“ od B. Toldmana: „Zajímavým aspektem, který má za následek nesprávné užívání této drogy, je to, že si muži konečně jednou všimnou, že se cítí jako těhotné, protože začínají trpět plností, zvracením, ranní slabostí, to jsou všechny příznaky, které ženy obvykle potěší. “(citoval Ostapenko, Klestov, 2002).

Lidské chorionické gonadotropinové přípravky byly široce používány sportovci bývalé NDR s centrálně řízenou dopingovou praxí, kterou B. Berendonk podrobně popisuje ve své knize Doping (Berendonk, 1992)..

Použití gonadotropinů a faktorů uvolňujících gonadotropiny jako činidel, která zvyšují hladinu testosteronu v těle, jsou odborníci extrémně negativní, protože léky této skupiny v medicíně se používají buď jako diagnostické nástroje nebo k léčbě některých forem neplodnosti. Jak je vidět z výše uvedeného, ​​nemají žádný „normalizační“ účinek na funkční stav neuroendokrinního systému, ale pouze prodlužují „agónii“, dočasně se odkládají stranou, ale také prohlubují „poststeroidní“ jámu. Kromě toho je nadměrná stimulace hypotalamo-hypofyzárního a testikulárního systému plná extrémně nebezpečných vedlejších účinků až do rozvoje onkopatologie..

Bohužel nedostatek vědeckých informací (ve formě přístupné pro trenéra a sportovce) o účincích těchto léků na tělo sportovce podporuje šíření „zjevení“, jako jsou následující (zjistili jsme na internetu, citujte doslovně): „Po průběhu anabolických steroidů nebo růstových hormonů U inzulínových a štítných žláz je velmi důležité správně obnovit hormonální pozadí těla. U téměř všech dostupných materiálů na toto téma se doporučuje okamžitě absolvovat léčbu gonadotropinem. jaký je základ těchto doporučení? Ano, jen z obvyklé praxe. Jsem také praktikující a také mám výsledky pozorování sportovců jak během kurzů s různými drogami, tak po nich. Jednoduché recepty nemohou a neměly by, tato práce je příliš důležitá, jak pro zdraví sportovce, tak pro jeho další sportovní kariéru! Musíte začít povinným vyšetřením hormonálního systému. Samozřejmě musíte správně posoudit svůj stav v době zrušení kurzu, stejně jako anamnézu, a pak se obrátit na dobrý k lékaři, nejlépe sportovnímu. Bude možné skutečně posoudit stav hormonálního systému a v budoucnu pozorovat dynamiku změn, dokonce upravit váš stav, a také vzít nějaké léky. "To nebudeme komentovat. Navíc je to jen škoda, že lékaři samozřejmě existují." nejlépe sport. "kdo může poradit takhle a líto sportovcům, kteří těmto lékařům důvěřují.".

Výzkum [Upravit | upravit kód]

Negativní výsledky byly získány Nelsonem Vergelem během studie. Vergel je odborníkem na léčbu testosteronem a autorem Man's Guide, vědecké práce o používání testosteronu u mužů. Ve své studii endokrinologové porovnávali účinky tří látek: injekce 5000 PIECES hCG dvakrát týdně, injekce směsi testosteronu (Sustanon) v dávce 250 mg jednou za tři týdny a denní použití gelu obsahujícího 50 mg testosteronu. HCG použitý ve studii se jmenoval Pregnyl a vyráběl Oragon. Sustanon byl také produkován Oragonem a gel, který se zúčastnil studie, se jmenoval Testogel, produkovaný Scheringem. Vědci dali tyto látky po dobu šesti měsíců třem skupinám sestávajícím ze dvou desítek mužů s hypogonadismem (patologický stav způsobený nedostatečnou sekrecí androgenů). U všech mužů byly hladiny testosteronu pod 300 ng / dl, s normou 400–1 000 ng / dl. V důsledku toho hCG pouze zvětšil velikost varlat ve srovnání s jinými látkami. Tento účinek se zcela očekává, protože hCG má podobný účinek jako luteinizační hormon, který způsobuje růst varlat a zvýšenou produkci testosteronu.

V této studii se však ukázalo, že je zcela neočekávané, že hCG neovlivňuje koncentraci testosteronu v krvi. Proč se to stalo, vědci nevědí, v jiných dřívějších studiích hCG ovlivnila hladinu testosteronu. Možná jedním z důvodů je to, že subjekty v tomto pokusu byly ve věku mezi 18 a 29 lety a subjekty v jiných studiích byly mnohem starší.

V knize Anabolix 2006 od Williama Llelevelina je uveden další důvod, proč může být hCG v PCT užitečný: „Hlavní schopnost hCG je schopnost obnovit citlivost varlat na endogenní LH. Po dlouhém období nečinnosti je tato schopnost snížena a i když se produkce endogenního LH vrátila k normálu, neznamená to, že se testosteron také vrátil. Mnoho lidí ví, že pokud se varlata na kurzu snížila, pak jejich zotavení bez užívání drog trvá dlouho. HCG rychle vrátí velikost a funkčnost varlat. “ Tam autor uvádí doporučení pro přijetí: „Obvykle bychom neměli píchat více než 1500-3000 jednotek každé 4-5 dny po dobu 2-3 týdnů. Pokud zvýšíte dávku nebo frekvenci podávání, pak hCG sníží citlivost na LH v Leydigových buňkách, což nepotřebujeme. “.

Režim po cyklu léčby [Upravit | upravit kód]

 • 1-16 den gonadotropin 2500 IU každý druhý den
 • 1-30 dnů Clomid 50 mg dvakrát denně
 • 1 - 45 dní tamoxifen 20 mg denně.

Protokol byl testován na 19 mužech ve věku 23 až 57 let, kteří absolvovali 12týdenní kurz testosteronového cypionátu a nandrolon dekanoátu. Průměrná úroveň PH před kurzem byla 4,5, po kurzu méně než 0,7, po PCT - 6,2

Přečtěte si také [editovat | upravit kód]

Varování [upravit zdroj]

Anabolické léky mohou být použity pouze podle pokynů lékaře a jsou kontraindikovány u dětí. Poskytnuté informace nevyžadují použití nebo distribuci účinných látek a jejich cílem je pouze snížit riziko komplikací a vedlejších účinků..

Co ukazuje krevní test hCG

Co je hCG?

Z chemického hlediska je hCG glykoprotein. Skládá se ze dvou podjednotek: alfa a beta. Alfa podjednotka je přesně stejná jako u některých jiných hormonů: luteinizující, folikuly stimulující, tyrotropní. Zatímco podjednotka hCG beta je jedinečná, může být detekována v krvi enzymatickým imunotestem.

V analýzách se hCG začíná určovat 9 dní po vrcholu LH. Vrchol LH se zase objevuje v průměru jeden a půl dne před prasknutím folikulu. Roztržení folikulu je ovulace. Z něj vychází vajíčko vhodné pro oplodnění. HCG je syntetizován v případě těhotenství. Trofoblast jej produkuje po 5-6 dnech embryonálního vývoje. V takovém časném období umožňuje analýza hCG stanovení tohoto hormonu u 60% žen. Ve dnech 10 - 11 se analýza stává pozitivní již u 100% pacientů.

Právě na definici hCG jsou založeny domácí těhotenské testy, které používala téměř každá žena. Detekují tento hormon v moči. Tyto studie potvrzující těhotenství nejsou o nic méně přesné než krevní testy. Liší se pouze v tom, že:

 • později pozitivní (těhotenství lze potvrdit až po několika dnech);
 • vykazují kvalitativní výsledek, nikoli kvantitativní, proto je lze použít pouze ke zjištění těhotenství, ale neumožňují zhodnotit jeho průběh.

Krevní test je více informativní. Je nezbytně prováděno v programech asistované reprodukce. Kromě toho se ženy podrobují testům v prvním trimestru v rámci biochemického screeningu..

Fyziologická role

Jeden z gonadotropních hormonů, lidský chorionický gonadotropin (hCG), hraje důležitou roli v počátečních stádiích těhotenství, kdy po početí je ženské tělo zcela rekonstruováno, aby se zajistila implantace embrya. Zvažte, co je hCG a jakou roli hraje během těhotenství.

Během těhotenství je to velmi důležité, protože pro svůj normální průběh jsou zapotřebí velké dávky estrogenu a progesteronu, které vytvářejí příznivé podmínky pro vývoj plodu. Normální produkce těchto hormonů nestačí, proto stimuluje jejich produkci ve vaječnících.

Lidský chorionický gonadotropin se začíná produkovat po implantaci embrya a jeho produkce se postupně zvyšuje až na 8-10 týdnů těhotenství. Do této doby produkce progesteronu a estrogenu postupně přechází na placentu, proto je hCG snížen.

Koncentrace krve

Stanovení hCG v krvi žen je známkou těhotenství, ale dostatečná hladina hormonu je detekována pouze po dobu 10-12 dní. Používá se také k potvrzení implantace embrya u IVF. Ale provedení studie předem není účinné, protože koncentrace může být nízká a není stanovena, nebo bude detekována vysoká hCG, protože injekce hCG se používá v protokolu stimulace vaječníků.

Specifičnost této analýzy je tak vysoká, zejména proto, že chorionický gonadotropin je určen v moči, což umožnilo vytvoření těhotenských testů, jejichž princip je založen na zvýšení koncentrace chorionického gonadotropinu. Testy mohou mít různou citlivost, což ovlivňuje jejich účinnost..

Krev pro analýzu je odebrána z ulnární žíly a je v ní odhalena koncentrace hCG, její norma u mužů a těhotných žen je 0-5 mU / ml. Během těhotenství se jeho hodnoty mění a jsou vidět v tabulce.

Pokud během těhotenství dojde ke snížení hladiny chorionického hormonu, může to být indikátorem úmrtí plodu, mimoděložního těhotenství..

Je třeba poznamenat, že hormon hCG se u mužů normálně nevyrábí, ale jeho malá množství stimulují spermatogenezi, která se používá v andrologii. Pokud je nalezen v krvi člověka, pak je to známka nádoru, který je schopen ho produkovat. Jsou to nádory varlat, gastrointestinálního traktu, plic a ledvin. U těhotných žen může zvýšení hCG znamenat cystický drift, chorionokarcinom, novotvary dělohy..

HCG u těhotných žen

Pro potvrzení těhotenství ženy, které jsou léčeny pro neplodnost, vždy darují krev na HCG. Přítomnost tohoto hormonu naznačuje, že léčba byla úspěšně dokončena. Počínaje 8. dnem těhotenství se koncentrace látky v krvi rychle zvyšuje. V průměru se zdvojnásobuje jednou za 2 dny. K tomu dochází během prvních 4 týdnů. V analýzách hCG stoupá pomaleji. Stále však roste jeho úroveň. Vrchol dosahuje za 10 týdnů.

Od této doby do narození zůstává norma hCG nezměněna. To se pohybuje od 5 do 50 tisíc IU. Po 35 týdnech lze pozorovat mírný vzestup..

V analýze lze hCG stanovit jako samostatné podjednotky. Jak jsme již řekli, existují dva: alfa a beta. Jejich poměr se liší v různých časech. Od narození počet alfa podjednotek překračuje beta-hCG 12krát.

HCG beta test

Pokud je krev na hCG obvykle darována, aby se prokázala skutečnost těhotenství. pak je beta podjednotka rozhodnuta předpovídat její průběh. Syntéza hCG úzce souvisí s diferenciací trofoblastu. Zvyšuje se s napětím kompenzačních mechanismů, které se zapnou v případě problémů.

Stanovení volného beta-hCG se používá pro prenatální screening 1 trimestru. Při zahájení od 2. trimestru lze použít analýzu obecného hCG. Bude to stejně informativní..

Patologické abnormality v krevním testu na hCG jsou příležitostí k podezření na určité fetální patologie. Například:

 • koncentrace beta podjednotek je signifikantně vyšší u Downova syndromu;
 • je snížena trizomií 18 a Edwardsovým syndromem.

HCG hraje důležitou roli v prevenci odmítnutí embryí. Pokud je hladina hormonů mnohem nižší, než je obvyklé, pak riziko zpomalení intrauterinního růstu dosáhne 45% a pravděpodobnost spontánního potratu je 25%.

HCG v IVF programech

Stanovení hladiny hCG v krvi ve 12. až 13. den se vždy používá ke zjištění těhotenství v důsledku IVF. Analýza také umožňuje předpovídat její průběh..

Hladina hCG v krvi je zpravidla nižší u žen, které otěhotní po IVF, než u těch, kterým se podařilo počat dítě přirozeným způsobem. Zdá se, že je to kvůli nízké tvorbě hormonu v chorionu v důsledku nedostatečného přísunu krve.

Podle koncentrace hCG může být podezření na vícenásobné těhotenství. V tomto případě je hladina hormonů vyšší..

Podle výsledků analýzy lze zjistit nevyvíjející se těhotenství. Za tímto účelem je hormon v krvi určován dynamicky. HCG pod normou označuje smrt plodu plodu a také příliš pomalý nárůst hladiny této látky v krvi. Jasným potvrzením potratu je snížení koncentrace beta-hCG.

 • Další příčiny snížení hladiny hormonů:
 • mimoděložní těhotenství;
 • fetoplacentální nedostatečnost.

Předklinická spontánní potrat po IVF je indikován koncentrací beta-hCG menší než 21 mU / ml 14 dní po přenosu.

HCG s trofoblastickou chorobou

Na pozadí trofoblastického onemocnění je zaznamenáno významné zvýšení hladiny hCG v krvi. Toto je skupina patologií, která kombinuje mnoho nebezpečných chorob:

 • cystický drift (plný a částečný, invazivní);
 • choriokarcinom;
 • placentární trofoblastické nádory.

Tyto patologie jsou diagnostikovány včetně použití krevního testu na hCG.

Kritéria pro diagnostiku cystického driftu jsou:

 • zvýšení beta-HG v analýzách provedených třikrát s přerušením na 1 týden;
 • zvýšení hCG šest měsíců po odstranění cystické smyčky;
 • histologické nálezy.

Nejčasnějším znakem je nárůst beta-HCG. Stejná analýza se používá k posouzení účinnosti léčby: chirurgická nebo chemoterapie. Studie umožňuje identifikovat formy patologie rezistentní na terapii.

Nejčastější příčiny odporu:

 • nedostatečná chemoterapie 1. linie (nedostatečné dávky léků, zvýšené intervaly, zkrácený průběh);
 • biologické vlastnosti nádoru.

Kritériem rezistence na léčbu je postupné zvyšování hladin beta-CG ve třech rozměrech v 10denních intervalech. Důkazem toho je také zvýšení hladiny hCG do 3 měsíců po posledním cyklu chemoterapie.

Test na chronickou hepatitidu C umožňuje lékaři pochopit, zda onemocnění pokračuje. Někdy během vyšetření jsou detekovány nové metastatické léze nebo nádor roste. V tomto případě se patologie nepovažuje za progresivní, pokud hCG v krvi neroste.

Analýza pomáhá lékaři určit okamžik, kdy je nutné provést chirurgickou léčbu cystického unášení. Operace se provádí, když:

 • dochází k krvácení z nádoru;
 • je zaznamenána rezistence na chemoterapii 1. a 2. linie;
 • nádorové metastázy rezistentní na chemoterapii.

HCG je důležitý laboratorní indikátor. Používá se k diagnostice těhotenství, vyhodnocení jeho průběhu a předpovídání výsledku. S jeho pomocí můžete mít podezření na mimoděložní, vícenásobné nebo nevyvinuté těhotenství. Stanovení volné hCG beta podjednotky se používá jako screeningový marker 1 trimestru. Změna indikátoru často indikuje chromozomální abnormality plodu. Malé odchylky od normy ve směru poklesu naznačují riziko nedostatečnosti feto-placentárního komplexu. To může mít za následek opožděný vývoj plodu nebo potrat..

Chorionický gonadotropin 5000ME: návod k použití

Návod k použití

Složení na 1 lahvi:

Chorionický gonadotropin - 5000 IU

Mannitol (Mannitol) - 20,0 mg

Popis

Lyofilizovaný bílý nebo téměř bílý prášek.

Farmakoterapeutická skupina

Chorionický gonadotropin. ATX kód: G03GA01.

Chorionický gonadotropin obsahuje lidský chorionický gonadotropin (hCG). Tento hormon má biologickou aktivitu podobnou luteinizačnímu hormonu (LH). LH je nezbytný pro normální růst a zrání ženských a mužských gamet a pro tvorbu pohlavních hormonů.

U žen: Chorionický gonadotropin se používá jako náhrada za endogenní uvolňování LH v polovině cyklu k vyvolání konečné fáze zrání folikulů vedoucí k ovulaci. Chorionický gonadotropin se také používá jako náhrada endogenního LH během luteální fáze.

U mužů: Chorionický gonadotropin se používá ke stimulaci Leydigových buněk k urychlení procesu tvorby testosteronu..

Neexistují žádné údaje z našich vlastních studií o farmakokinetice chorionického gonadotropinu ve federálním státním vojenském podniku „Moskevská endokrinní rostlina“ Ruské federace. Podle publikovaných údajů je při intramuskulárním podání lidského chorionického gonadotropinu dosaženo maximálních hladin hCG v krevní plazmě asi za 2-6 hodin (v závislosti na dávce). Chorionický gonadotropin se vylučuje ve 2 fázích. Biologický poločas v první fázi (pomalu) je od 23 do 37 hodin. HCG je metabolizován hlavně v ledvinách (80 až 90%). Vzhledem k pomalému vylučování hCG se může akumulovat při užívání léku v krátkých intervalech (například denně).

Indikace pro použití

indukce neplodnosti ovulace v důsledku anovulace nebo zhoršeného zrání folikulů;

příprava folikulů na propíchnutí v programech řízené stimulace vaječníků (pro techniky asistované reprodukce);

podpora luteální fáze (včetně období stimulované ovariální stimulace pomocí asistované reprodukční technologie (ART)) pomocí analogů hormonu uvolňujícího gonadotropin nebo jiných prostředků ke stimulaci ovulace u ženské neplodnosti v důsledku anovulace v důsledku nedostatečnosti endogenních estrogenů (selhání vaječníků skupiny I) podle klasifikace WHO).

neplodnost spojená s idiopatickou dyspermií;

opožděná puberta kvůli nedostatečné hypofyzární gonadotropní funkci;

neanatomický kryptorchidismus.

Kontraindikace

přecitlivělost na lidské gonadotropiny nebo na jakoukoli složku léčiva;

prokázané nebo suspektní nádory závislé na pohlavních hormonech (rakovina vaječníků, rakovina prsu a dělohy u žen a rakovina prostaty, rakovina prsu u mužů);

abnormální genitálie neslučitelné s těhotenstvím;

Nádor děložního fibroidu nekompatibilní s těhotenstvím.

Zvláštní pokyny a bezpečnostní opatření

v těhotenství, ke kterému dochází po indukci ovulace gonadotropními léky, existuje zvýšené riziko mnohočetného těhotenství;

Protože neplodné ženy podstupující ART a zejména oplodnění in vitro mají často patologické nálezy ve vejcovodech, může se incidence mimoděložních těhotenství zvýšit. Proto je důležité včasné ultrazvukové potvrzení, že těhotenství je intrauterinní;

míra ztráty těhotenství u žen podstupujících ART je vyšší než v běžné populaci;

měla by být vyloučena přítomnost nekontrolovaných extrapopulmonálních endokrinopatií (např. onemocnění štítné žlázy, nadledvin nebo hypofýzy);

Výskyt vrozených malformací po ART může být mírně vyšší než v důsledku spontánních koncepcí. Předpokládá se, že tato mírně zvýšená frekvence je spojena s charakteristikami rodičů (mateřský věk, charakteristika spermií), jakož i s vysokou četností vícečetných těhotenství po ART. Neexistuje žádný náznak, že zvýšené riziko vrozených malformací je spojeno s použitím gonadotropinů během ART.

Nežádoucí ovariální hyperstimulace

U pacientů, kteří dostávají kombinovanou terapii FSH / hCG pro neplodnost v důsledku anovulace nebo zhoršeného folikulárního zrání, může použití léčiva obsahujícího FSH vést k nežádoucí ovariální hyperstimulaci. Před zahájením léčby folikuly stimulujícím hormonem (FSH) a během pravidelných časových období během léčby FSH je proto nutné provést ultrazvukové vyšetření, aby se vyhodnotil vývoj folikulů a stanovily hladiny estradiolu. Kromě možného současného vývoje velkého počtu folikulů se hladiny estradiolu mohou zvyšovat velmi rychle, například během dvou nebo tří po sobě následujících dnů může dojít ke zdvojnásobení (zvýšení více než dvakrát) a je možné dosáhnout extrémně vysokých hodnot. Diagnózu nežádoucí ovariální hyperstimulace lze potvrdit ultrazvukem. V případě nežádoucí ovariální hyperstimulace (tj. Ne jako součást léčby zaměřené na přípravu na oplodnění in vitro s přenosem embryí (IVF / ET), přenosem do gametového přenosu ve zkumavce (THF) nebo injekcí spermatu do plazmy (ICSI)), podávání FSH- obsahující léčivo musí být okamžitě přerušeno. V tomto případě je nutné se vyhnout těhotenství a nepodávat léčivo choriový gonadotropin, protože podávání LH aktivního gonadotropinu na to může kromě vícenásobné ovulace způsobit ovariální hyperstimulační syndrom (OHSS)..

Toto varování je důležité zejména u pacientů s polycystickým vaječníkem. Klinickými příznaky OHSS střední závažnosti jsou gastrointestinální poruchy (bolest, nevolnost, průjem), citlivost mléčných žláz, zvětšení vaječníků a cysty vaječníků mírného až středně závažného stupně. Byly hlášeny dočasné odchylky ve výsledcích jaterních testů související s OHSS, které naznačují jaterní dysfunkci, která může být doprovázena morfologickými změnami v jaterní biopsii.

Ve vzácných případech dochází k závažným OHSS, což může ohrozit život. Vyznačuje se velkými ovariálními cystami (náchylnými k prasknutí), ascitem, nárůstem hmotnosti, často hydrotoraxem a v některých případech - tromboembolismem.

Ženy s rizikovými faktory pro trombózu (osobní nebo rodinná anamnéza, těžká obezita (index tělesné hmotnosti> 30 kg / m2) nebo trombofilie) mohou být během léčby gonadotropiny nebo po ní vystaveny zvýšenému riziku žilní nebo arteriální tromboembólie. Tyto ženy musí zvážit výhody používání ART a možná rizika..

Lék gonadotropin by se neměl používat ke snižování tělesné hmotnosti. HCG neovlivňuje metabolismus tuků, distribuci tuků ani chuť k jídlu.

Léčení mužských pacientů hCG vede ke zvýšení produkce androgenů. Proto:

pacienti s latentním nebo zjevným srdečním selháním, poruchou funkce ledvin, arteriální hypertenze, epilepsií nebo migrénou (nebo pokud jsou tyto stavy přítomni) by měli být pod přísným lékařským dohledem, protože zhoršení onemocnění nebo relaps může někdy být důsledkem zvýšené produkce androgenů;

HCG by měl být používán s opatrností u chlapců v prepubertálním věku, aby nedošlo k předčasnému uzavření epifýzy nebo předčasné puberty. Vývoj kostry by měl být pravidelně sledován..

Pokud trpíte některým z těchto onemocnění, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete užívat tento lék.

Dlouhodobé podávání může vést k tvorbě protilátek proti léčivu.

Použití gonadotropinu v gerontologii musí být omezeno v souvislosti s možností výskytu nádorů vylučujících gonadotropin..

Opatrnost u osob s onemocněním ledvin..

Používejte během těhotenství a kojení

Chorionický gonadotropin lze použít k udržení luteální fáze, ale nelze jej použít během těhotenství. Chorionický gonadotropin nelze použít během kojení.

Vliv na schopnost řídit auto nebo jiné mechanismy

Podle zpráv droga neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí a koncentraci.

Dávkování a podávání

Po přidání rozpouštědla k lyofilizátu se intramuskulárně podá rekonstituovaný chorionický roztok gonadotropinu. Připravený roztok není skladován, protože další uchování sterility roztoku není zaručeno. Uvedené dávky jsou přibližné, léčba by měla být upravena lékařem individuálně, v závislosti na nezbytné reakci na léčivo.

Když je ovulace indukována v neplodnosti v důsledku anovulace nebo zhoršeného zrání folikulů

Obvykle se podává jediná injekce choriové dávky gonadotropinu

od 5 000 do 10 000 ME pro dokončení léčby FSH;

Při přípravě folikulů na vpich v programech řízené ovariální stimulace (CSJ)

Obvykle se jediná injekce chorionového gonadotropinu podává v dávce 5 000 až 10 000 ME k dokončení léčby léky FSH;

Podpora luteální fáze u žen během kontrolované ovariální stimulace během ART

Dvě až tři opakované injekce léčiva mohou být podávány v dávce 1 000 ME až 3 000 ME každý po dobu 9 dnů po ovulaci nebo přenosu embrya (například ve dnech 3, 6 a 9 po indukci ovulace).

Níže uvedené dávky jsou indikativní a měly by být upraveny individuálně v závislosti na klinické odpovědi..

Hypogonadotropní hypogonadismus a idiopatická dyspermie

1 000 až 2 000 ME léku 2-3krát týdně. V případě neplodnosti spojené s dyspermií je možná kombinace gonadotropinového chorionického léčiva s dalším lékem obsahujícím folitropin (FSH) 2-3krát týdně. Průběh léčby by měl trvat alespoň 3 měsíce, až do očekávaného zlepšení spermatogeneze. Během této léčby je nutné pozastavit substituční léčbu testosteronem. Když bylo dosaženo zlepšení spermatogeneze, v některých případech je k udržení postačující izolované hCG..

Se zpožděním v pubertě kvůli nedostatku gonadotropní funkce hypofýzy

1500 ME 2-3krát týdně. Léčba trvá nejméně 6 měsíců.

S kryptorchidismem nezpůsobeným anatomickou překážkou:

ve věku 2 let - 250 ME se podává dvakrát týdně po dobu 6 týdnů;

ve věku 6 let - 500 až 1 000 ME se zavádí dvakrát týdně po dobu 6 týdnů;

ve věku nad 6 let - 1 500 ME se podává dvakrát týdně po dobu 6 týdnů. V případě potřeby lze léčebný cyklus opakovat..

Pokyny pro chov

Lyofilizát pro přípravu se zředí přidáním rozpouštědla (roztok léčiva Gonadotropin Chorionic 5000 ME)

Vezměte prázdnou sterilní láhev;

Přidá se 1 ml roztoku léčiva Gonadotropin Chorionic 5000 ME;

Přidají se 4 ml sterilního 0,9% roztoku chloridu sodného;

Jemně protřepejte, dokud se složky nezmíchají;

Vyberte správné množství roztoku léčiva na základě skutečnosti, že 1 ml zředěného roztoku obsahuje 1 000 ME chorionického gonadotropinu.

Zbylý zředěný roztok gonadotropinu zlikvidujte.

Vedlejší účinek

Nežádoucí účinky spojené s účinkem léčiva jsou uvedeny níže podle orgánových tříd a frekvence. Frekvence se stanoví takto: velmi časté (> 1/10); časté (> 1/100, 1/1000, 1/10000,

Předávkovat

Akutní toxicita přípravků gonadotropinů získaných z lidské moči se ukázala jako velmi nízká. Je však pravděpodobné, že příliš vysoká dávka CKH může vést k OHSS (viz „Zvláštní pokyny a opatření“)..

Interakce s jinými drogami

Protože interakce léčiva Chorionický gonadotropin s jinými léčivy nebyla studována, nelze tuto interakci vyloučit..

Do 10 dnů po ukončení léčby chionovým gonadotropinem může ovlivnit hodnoty imunologických testů, obsah hCG v séru / moči, což může vést k falešně pozitivnímu výsledku těhotenského testu..

Lyofilizát pro přípravu roztoku pro intramuskulární podání 5000 ME v lahvích ze skleněné zkumavky.

5 lahví s léčivem v blistrovém balení polyvinylchloridového filmu doplněné 5 ampulkami 1 ml rozpouštědla (chlorid sodný, injekční roztok 9 mg / ml) v blistrovém balení filmu polyvinylchloridu spolu s návodem k použití léčiva a rozpouštědla, rozrušení nebo ampule nůž v krabici z lepenky.

Při balení ampulí se zářezy, kroužky a body zlomu nejsou roztroušeny ampule nebo nože.

Podmínky skladování

Na tmavém místě při teplotě 8 ° C až 15 ° C.

Udržujte mimo dosah dětí..

Skladovatelnost

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Prázdninové podmínky

Vydání na předpis.

Endokrinní závod FSUE v Moskvě, Rusko

109052, Moskva, st. Novokhokhlovskaya, 25

Tel./fax. (495) 678-00-50 / 911-42-10.

Název a adresa právnické osoby, ve které bylo vydáno osvědčení o registraci / organizace přijímající reklamace spotřebitelů

Endokrinní závod FSUE v Moskvě, Rusko

HCG (lidský chorionický gonadotropin)

Farmakologická skupina: gonadotropní hormony.
Farmakologický účinek: prevence a léčba neplodnosti, stimulace ovulace u žen a spermatogeneze u mužů.
Receptorové účinky: luteinizační hormonální receptor
V molekulární biologii je lidský chorionický gonadotropin (hCG) hormon produkovaný oplodněným vejcem po početí. Později, během těhotenství, je hCG produkován během vývoje placenty a poté prostřednictvím placentární složky syncytiotrofoblastu. Tento hormon je produkován některými rakovinami; zvýšené hladiny hormonů v nepřítomnosti těhotenství tedy mohou indikovat diagnózu rakoviny. Není však známo, zda je produkce hormonů příčinou nebo účinkem rakovinných nádorů. Analog hCG v hypofýze, známý jako luteinizační hormon (LH), je produkován v hypofýze mužů a žen všech věkových skupin. Dne 6. prosince 2011 FDA zakázal prodej „homeopatických“ a nelicencovaných dietních potravin obsahujících HCG a prohlásil je za nezákonné.

Popis

Lidský chorionický gonadotropin (hCG) je lék na předpis, který obsahuje lidský chorionický gonadotropin přírodního (lidského) původu. Chorionický gonadotropin je polypeptidový hormon, který se obvykle nachází v těle ženy v prvních měsících těhotenství. Syntetizuje se v buňkách syncytiotrofoblastu placenty a je odpovědný za zvýšení produkce progesteronu, hormonu důležitého pro udržení těhotenství. Chorionický gonadotropin je v těle přítomen ve významném množství pouze během těhotenství a jako standardní těhotenský test se používá jako indikátor těhotenství. Hladina chorionického gonadotropinu v krvi je znatelná již sedmý den po ovulaci a postupně dosahuje vrcholu asi za 2-3 měsíce těhotenství. Poté se bude postupně snižovat až do narození.
V molekulární biologii je lidský chorionický gonadotropin (hCG) hormon produkovaný oplodněným vejcem po početí. Později, během těhotenství, je tento hormon produkován během vývoje placenty a poté prostřednictvím placentární složky syncytiotrofoblastu. Některé rakoviny produkují tento hormon; zvýšené hladiny hormonů v nepřítomnosti těhotenství tedy mohou indikovat diagnózu rakoviny. Není však známo, zda je produkce hormonů příčinou nebo účinkem rakovinných nádorů. Analog hCG v hypofýze, známý jako luteinizační hormon (LH), je produkován v hypofýze mužů a žen všech věkových skupin. Dne 6. prosince 2011 americký úřad FDA zakázal prodej „homeopatických“ a nelicencovaných dietních potravin obsahujících hCG a prohlásil je za nezákonné.
Přestože má hormon zanedbatelnou aktivitu podobnou FSH (folikuly stimulující hormon), je fyziologický účinek chorionického gonadotropinu podobný luteinizačnímu hormonu (LH). Jako klinické léčivo se hCG používá jako exogenní forma LH. Obvykle se používá k udržení ovulace a těhotenství u žen, zejména u žen trpících neplodností v důsledku nízkých koncentrací gonadotropinů a neschopnosti ovulace. Vzhledem ke schopnosti LH stimulovat Leydigovy buňky ve varlatech k produkci testosteronu, hCG se také používá u mužů k léčbě hypogonadotropního hypogonadismu, poruchy charakterizované nízkým testosteronem a nedostatečným uvolňováním LH. Lék se také používá k léčbě prepubertálního kryptorchidismu (nesnížení jednoho nebo obou varlat do šourku). Atleti používají hCG kvůli své schopnosti zvyšovat endogenní produkci testosteronu, zejména během nebo na konci steroidního cyklu, kdy je produkce přirozených hormonů přerušena.

Struktura

Lidský chorionický gonadotropin je glykoprotein sestávající z 237 aminokyselin s molekulovou hmotností 25,7 kDa.
Jedná se o heterodimerní sloučeninu s alfa podjednotkou identickou s luteinizačním hormonem (LH), folikuly stimulujícím hormonem (FSH), tyreostimulačním hormonem (TSH) a jedinečnou beta podjednotkou.
Alfa podjednotka je 92 aminokyselin.
HCG gonadotropinová beta podjednotka obsahuje 145 aminokyselin kódovaných šesti vysoce homologními geny lokalizovanými v tandemu a obrácených párech na chromozomu 19q13.3 - CGB (1, 2, 3, 5, 7, 8).
Tyto dvě podjednotky vytvářejí malé hydrofobní jádro obklopené oblastí s vysokým poměrem povrchu k objemu: 2,8krát větší než u koule. Převážná většina vnějších aminokyselin je hydrofilních.

Funkce

Lidský chorionický gonadotropin interaguje s luteinizačním hormonem / chorionickým gonadotropinovým receptorem a pomáhá udržovat corpus luteum v časném těhotenství. To umožňuje, aby corpus luteum produkoval progesteron během prvního trimestru těhotenství. Progesteron obohacuje dělohu tlustou membránou krevních cév a kapilár, takže odolává rostoucímu plodu. Díky svému vysoce negativnímu náboji může hCG odpuzovat mateřské imunitní buňky a chránit plod během prvního trimestru těhotenství. Navrhuje se také, že hCG může působit jako placentární spojení pro rozvoj místní mateřské imunologické tolerance. Například endometriální buňky ošetřené hCG způsobují zvýšení apoptózy v T buňkách (rozpuštění T buněk). Tyto výsledky ukazují, že hCG může být spojovacím článkem ve vývoji imunitní tolerance a může přispět k invazi trofoblastů, což, jak víte, zrychluje vývoj plodu v endometriu. Rovněž se navrhuje, aby hladiny hCG byly spojeny s příznakem, jako je ranní nemoc těhotných žen..
Vzhledem k jeho podobnosti s LH lze hCG použít také v klinické praxi pro indukci ovulace ve vaječnících, jakož i pro produkci testosteronu ve varlatech. Některé organizace shromažďují moč těhotných žen, aby z nich extrahovaly hCG pro další použití při léčbě neplodnosti.
Lidský chorionický gonadotropin také hraje důležitou roli v buněčné diferenciaci / šíření a může aktivovat apoptózu..

Výroba

Stejně jako jiné gonadotropiny může být látka extrahována z moči těhotných žen nebo z kultur geneticky modifikovaných mikroorganismů s rekombinantní DNA.
V laboratořích, jako je Pregnyl, Follutein, Profasi, Choragon a Novarel, se vylučuje z moči těhotných žen. Laboratoř Ovidrel produkuje rekombinantní DNA mikroby.
Přirozeně se produkuje v placentě v syncytiotrofoblastech..

Příběh

Chorionický gonadotropin byl poprvé objeven v roce 1920 a asi o 8 let později byl identifikován jako hormon důležitý v těhotenství. První lék, obsahující chorionický gonadotropin, přišel ve formě hypofyzárního extraktu extrahovaného ze zvířat, který vyvinul Organon jako komerční produkt. V roce 1931 Organon uvedl extrakt na trh pod obchodním názvem Pregnon. Spory o značku však donutily společnost změnit název na Pregnyl, který se objevil na trhu v roce 1932. Organgon je dodnes pregnyl stále prodáván, není však již k dispozici ve formě extraktu hypofýzy. V roce 1940 byly vylepšeny výrobní postupy, které umožnily získat hormon filtrací a čištěním moči těhotných žen, a na konci 60. let tuto technologii přijali všichni výrobci, kteří dříve používali živočišné extrakty. V následujících letech se výrobní proces pokročilejší, ale obecně se hCG dnes vyrábí stejným způsobem jako před několika desítkami let. Protože moderní léky mají biologický původ, je riziko biologické infekce považováno za nízké (nelze je však zcela vyloučit).
Dřívější indikace pro použití chorionických přípravků gonadotropinu byly mnohem širší než nyní.
V literatuře o výrobcích, počínaje padesátými a šedesátými léty, bylo používání léčiv doporučováno mimo jiné pro léčbu děložního krvácení a amenorey, Frelichova syndromu, kryptorchidismu, ženské neplodnosti, obezity, deprese a mužské impotence. Dobrým příkladem rozšířeného užívání chorionického gonadotropinu je ilustrován lék Glukor, který byl v roce 1958 popsán jako „třikrát účinnější než testosteron. Určeno pro muže s menopauzou a staršími muži. Používá se pro impotenci, anginu pectoris a ischemickou chorobu srdeční, neuropsychózu, prostatitidu, [a] myokarditidu. “.
Tato doporučení však odrážejí období, kdy léky byly méně regulovány vládními agenturami a jejich uvedení na trh bylo méně závislé na úspěchu klinických hodnocení než nyní. Indikace FDA schválené pro použití hCG jsou dnes omezeny na léčbu hypogonadotropního hypogonadismu a kryptorchidismu u mužů a anovulační neplodnosti u žen.
HCG nevykazuje významnou tyrotropní aktivitu a není účinným prostředkem pro odbourávání tuků. Toto je zvláště známé, protože v minulosti byl hCG široce používán k léčbě obezity. Tento trend se stal populárním v roce 1954, po zveřejnění článku Dr. A.T.U. Simons, ve kterém uvedl, že chorionický gonadotropin je účinným doplňkem stravy. Podle výsledků studie bylo u nízkokalorické stravy a užívání drogy pozorováno účinné potlačení hladu. Inspirováni podobnými články se lidé po celém světě brzy začali podrobovat vážným testům kalorií (500 kalorií denně) při injekcích hCG. Brzy se samotný hormon začíná považovat za hlavní složku přispívající ke spalování tuků. Ve skutečnosti byl v roce 1957 hCG nejčastěji předepisovaným lékem na hubnutí lékaři. Novější a komplexní studie však vyvracejí přítomnost anorexických nebo metabolických účinků při používání hCG a léčivo se pro tento účel již nepoužívá..
V roce 1962, v časopise American Medical Association, vyšlo spotřebitelské varování o Simonově stravě, která zahrnuje použití hCG, a uvádí, že vážná omezení kalorií vede k tomu, že svaly a tkáně těla nedostávají dostatek bílkovin, což samo o sobě je ještě nebezpečnější než obezita. Do roku 1974 obdržela FDA dostatek nároků na použití hCG pro odbourávání tuků a vydala nařízení o nutnosti tisknout následující oznámení na předepisující informace: „hCG neprokázala svou účinnost jako další terapie pro léčbu obezity. NENÍ ŽÁDNÁ DŮLEŽITÁ DŮKAZ, ŽE DROG ZVÝŠE ZTRÁTU HMOTNOSTI BEZ OMEZENÍ KALORIÍ NEBO CO, KTERÉ ZÍSKÁ VÍCE NAVRŽENĚJŠÍ NEBO „NORMÁLNÍ“ DISTRIBUCE TUKU NEBO CO JE MÉNĚ
SENSE HUNGER NEBO DISCOMFORT TÝKAJÍCÍ SE OMEZENÍ KALORIÍ. “ Toto varování je k dispozici u všech produktů, které jsou v současné době prodávány ve Spojených státech..
Lidský chorionický gonadotropin je dnes velmi populární drogou, protože v mnoha případech ženské neplodnosti zůstává nedílnou součástí ovulační terapie. V současné době jsou v USA oblíbenými drogami Pregnyl (Organon), Profasi (Serono) a Novarel (Ferring), ačkoli mnoho dalších značek chorionického gonadotropinu bylo v průběhu let populární. Droga je také široce prodávána mimo USA a lze ji najít pod mnoha dalšími značkami, z nichž všechny zde nejsou uvedeny. Vzhledem k tomu, že tento lék není kontrolován na federální úrovni, sportovci a kulturisté ve Spojených státech, kteří nejsou schopni najít místního lékaře, který je připraven předepsat lék pro léčbu hypogonadismu indukovaného steroidy, často objednávají tento produkt z jiných mezinárodních zdrojů. Vzhledem k tomu, že droga je relativně levná a zřídka falešná, je většina mezinárodních zdrojů poměrně spolehlivá. Ačkoli byly v posledních letech na trh uvedeny na trh rekombinantní formy chorionického gonadotropinu, díky široké dostupnosti a nízkým nákladům na biologický hCG je stále hlavním produktem pro použití pro přímé i nezamýšlené účely..

Analýza HCG

HCG se měří pomocí krevních nebo močových testů, například během těhotenských testů. Pozitivní výsledek indikuje implantaci blastocyst a embryogenezi u savců. To může pomoci při diagnostice a sledování nádorových zárodečných buněk a trofoblastických chorob..
V těhotenských testech, kvantitativním krevním testu a nejpřesnějších testech v moči je hCG obvykle detekován mezi 6 a 12 dny po ovulaci. Je však třeba vzít v úvahu, že obecná hladina hCG se může během prvních 4 týdnů těhotenství lišit ve velmi širokém rozmezí, což může během tohoto časového období vést k falešným výsledkům..
Trofoblastická onemocnění, jako je chorionademon („molární těhotenství“) nebo choriokarcinom, mohou vést k vysoké hladině beta-hCG (v důsledku přítomnosti syncytiálních trofoblastů - villi, které tvoří placentu), a to i přes nepřítomnost embrya. To, stejně jako některé další podmínky, mohou vést k zvýšeným hladinám hCG v případě, že těhotenství není.
Hladiny HCG se také měří během trojitého testu, skríningového testu na určité fetální chromozomální abnormality / vrozené vady.
Většina testů používá monoklonální protilátky specifické pro beta podjednotky hCG (beta hCG). Tento postup se provádí, aby se zajistilo, že během testování není zanedbána podobnost hCG s LH a FSH (poslední dvě látky jsou vždy v těle přítomny v různých množstvích, zatímco přítomnost hCG téměř vždy znamená těhotenství).
Mnoho imunologických testů hCG je založeno na principu sendviče, když protilátky označené enzymem nebo pravidelné nebo fluorescenční barvivo jsou připojeny k hCG. Těhotenské močové testy jsou založeny na laterální smykové technice..
Rozbor moči může být imunochromatografický nebo jakýkoli jiný a lze jej provést v domácím, kancelářském, klinickém nebo laboratorním prostředí. Prahová úroveň detekce je od 20 do 100 mIU / ml, v závislosti na značce testu. Na začátku těhotenství lze přesnější výsledky získat testováním první ranní moči (pokud je hladina hCG nejvyšší). Když je moč zředěna (měrná hmotnost nižší než 1,015), koncentrace hCG nemůže naznačovat koncentraci v krvi a test může být falešně negativní.
Sérové ​​testy používající 2 až 4 ml žilní krve obvykle zahrnují chemiluminiscenční nebo fluorimetrické imunotesty, které mohou detekovat hladiny beta-hCG pod 5 mIU / ml a umožňují detekci kvantitativní koncentrace beta-hCG. Kvantitativní analýza hladin beta-hCG je užitečná pro monitorování embrya v buněčných a trofoblastických nádorech, následné terapii po potratu a při diagnostice a následné terapii po léčbě mimoděložního těhotenství. Absence viditelného plodu během vaginálního ultrazvuku s hladinami beta-hCG dosahujícími 150 000 mIU / ml naznačuje mimoděložní těhotenství.
Koncentrace se obvykle měří v tisících mezinárodních jednotek na mililiter (mIU / ml). Mezinárodní jednotka HCG byla vytvořena v roce 1938 a revidována v letech 1964 a 1980. V současné době je 1 mezinárodní jednotka přibližně 2,35 × 10–12 mol, nebo přibližně 6 × 10–8 gramů.

Použití hCG v medicíně

Nádorová značka

Lidský chorionický gonadotropin lze použít jako marker rakovinného nádoru, protože jeho beta podjednotky se vylučují u některých typů rakoviny, včetně seminomu, choriokarcinomu, zárodečných buněk, chorionadenomu, teratomu s choriokarcinomovými prvky a nádorů ostrůvkových buněk. Z tohoto důvodu může pozitivní výsledek u mužů znamenat rakovinu varlat. Normální hladina u mužů je 0-5 mIU / ml. V kombinaci s alfa-fetoproteinem je beta-hCG vynikajícím markerem pro sledování nádorů zárodečných buněk.

HCG a ovulace

Lidský chorionický gonadotropin je široce používán parenterálně místo luteinizačního hormonu jako induktor ovulace. Pokud je přítomen jeden nebo více zralých ovariálních folikulů, může být ovulace způsobena podáváním hCG. Pokud dojde k ovulaci mezi 38 a 40 hodin po jedné injekci hCG, lze naplánovat postupy, jako je intrauterinní inseminace nebo pohlavní styk. Kromě toho pacienti, kteří podstoupili IVF (in vitro fertilizace), obvykle užívají hCG, aby zahájili ovulační proces, nicméně zotavení oocytů je pozorováno od 34 do 36 hodin po injekci, několik hodin před varlaty uvolněný z vaječníku.
Protože hCG podporuje corpus luteum, používá se hCG za určitých okolností ke zvýšení produkce progesteronu..
U mužů se injekce hCG používají ke stimulaci buněk Leydig, které syntetizují testosteron. Intratesticulární testosteron je nutný pro spermatogenezi z Sertoliho buněk. Obvykle se hCG u mužů používá v případě hypogonadismu a při léčbě neplodnosti.
V prvních několika měsících těhotenství je přenos viru HIV-1 ze ženy na plod extrémně vzácný. Má se za to, že je to způsobeno vysokou koncentrací hCG a že beta podjednotky tohoto proteinu jsou aktivní proti HIV-1.

Upozornění pro ženy užívající HCG Pregnyl k vyvolání ovulace:

a) Neplodní pacienti podstupující reprodukční lékařskou péči (zejména ti, kteří vyžadují oplodnění in vitro), kteří často trpí abnormalitami trubek, mohou po užívání tohoto léku zažít mimoděložní těhotenství. Proto je rozhodující včasné ultrazvukové potvrzení na začátku těhotenství (ať už intrauterinní nebo ne). Těhotenství po léčbě tímto lékem bude vyšší riziko multiplikátů. Ženy trpící trombózou, obezitou a trombofilií by neměly být předepsány tento lék, protože v tomto případě existuje zvýšené riziko vzniku arteriálního nebo žilního tromboembolismu po nebo během používání HCG Pregnyl.
b) Po léčbě tímto lékem jsou ženy obvykle náchylnější k potratům.
V případě mužských pacientů: Je známo, že dlouhodobé používání HCG Pregnyl obvykle vede ke zvýšení produkce androgenů. Proto: Pacienti trpící zjevným nebo latentním srdečním selháním, hypertenzí, renální dysfunkcí, migrénou a epilepsií se nedoporučují užívat tento lék nebo se doporučuje, aby ho užívali v nižších dávkách. Kromě toho by léčivo mělo být používáno s maximální opatrností k léčbě sexuálně dospělých adolescentů, aby se snížilo riziko předčasného pohlavního vývoje nebo předčasného uzavření růstové zóny epifýzy. Tento typ kosterního zrání pacientů by měl být pečlivě a pravidelně sledován..
Lék by neměl být předepsán mužům ani ženám trpícím: (1) přecitlivělostí na lék nebo na kteroukoli jeho hlavní složku. (2) známé nebo možné nádory závislé na androgenech, například rakovina prsu u mužů nebo karcinom prostaty.

Chorionický gonadotropin v kulturistice

Substituční léčba testosteronem vede ke skutečnosti, že hypothalamus zastavuje produkci GnRH (hormonu uvolňujícího gonadotropin). Bez GnRH přestane hypofýza produkovat LH. Bez LH varlata (varlata nebo gonády) zastaví produkci testosteronu. U mužů má hCG velmi podobnou LH. Pokud po dlouhodobém používání testosteronu mají varlata vrásčitý vzhled, je pravděpodobné, že brzy po terapii hCG se opět začne zvyšovat produkce testosteronu. HCG podporuje produkci testosteronu ve varlatech a zvyšuje jejich velikost.
HCG lze extrahovat z moči těhotných žen nebo genetickou modifikací. Produkt lze zakoupit na předpis pod značkami Pregnyl, Follutein, Profasi a Novarel. Novire je další značka produktu rekombinantní DNA. Některé lékárny mohou také vyrábět předpis hCG v lahvích různých velikostí. Značkové léky hCG v běžné lékárně stojí více než 100 USD za 10 000 IU. Stejnou částku ME pro zvláštní recept lze zakoupit za 50 USD. Mnoho pojišťoven neplatí za hCG, protože jeho použití je nezbytné pro atrofii varlat během rehabilitační terapie testosteronem, která je považována za zneužití. A většina mužů kupuje drogu z lékáren na předpis, které ji prodávají mnohem levněji..
HCG je v některých sportech na seznamech nelegálních drog.
Profesionální sportovci testovaní na hCG pozitivně byli ze soutěže dočasně staženi, včetně zákazu MLB na 50 her pro Mannyho Ramireze v roce 2009 a zákazu 4 her z NFL pro Briana Cushinga.

Chorionický gonadotropin a testosteron

Jak dlouho je zvýšení hladiny testosteronu po injekci hCG? Vědci tento problém studovali a pokusili se zjistit, zda jsou vysoké dávky účinnější při udržení tohoto skoku. Po podání 6000 IU hCG byly hladiny testosteronu a hCG v krevní plazmě studovány u normálních dospělých mužů se dvěma různými aplikacemi. V prvním provedení obdrželo sedm pacientů jednu intramuskulární injekci. Během 4 hodin bylo pozorováno prudké zvýšení hladin testosteronu v plazmě (1,6 ± 0,1krát). Hladiny testosteronu pak mírně poklesly a zůstaly nezměněny po dobu alespoň 24 hodin. Mezi 72-96 hodinami byl pozorován zpožděný pík v hladinách testosteronu (2,4 ± 0,3násobný nárůst). Poté se hladina testosteronu snížila a počáteční hladiny dosáhla za 144 hodin..
Ve druhém případě dostalo šest pacientů dvě intravenózní injekce hCG (v dávkách 5-8krát vyšších než dávky podané první skupině) v 24hodinovém intervalu. Počáteční zvýšení plazmatického testosteronu po první injekci bylo stejné jako v prvním případě, a to navzdory skutečnosti, že plazmatické hladiny hCG byly v tomto případě 5-8krát vyšší. Během 24 hodin byly hladiny testosteronu opět sníženy ve srovnání s hladinami pozorovanými 2 až 4 hodiny po injekci a druhá intravenózní injekce hCG nezpůsobila významné zvýšení. Zpožděné maximum hladin testosteronu v plazmě (zvýšení 2,2 ± 0,2krát) bylo pozorováno přibližně o 24 hodin později než v prvním případě. Studie tedy ukazuje, že pokud jde o dávkování hCG, už to neznamená lépe. Ve skutečnosti mohou vysoké dávky snížit citlivost Leydigových buněk ve varlatech. Bylo také prokázáno, že hladiny testosteronu v krvi nejsou nejvyšší, ale dvakrát po injekci hCG.

Chorionické gonadotropinové a Leydigovy buňky

HCG může nejen zvýšit hladiny testosteronu, ale také zvýšit počet Leydigových buněk ve varlatech. Je známo, že klastry Leydigových buněk ve varlatech dospělého během léčby hCG se významně zvyšují. V minulosti však nebylo jasné, zda se počet Leydigových buněk nebo všech buněk v těle zvýší. Byla provedena studie, ve které byly dospělým samcům potkanů ​​plemene Sprague-Dawley denně injikovány subkutánně 100 IU hCG po dobu 5 týdnů. Během 5 týdnů léčby se objem buněčných klastrů Leydig zvýšil 4,7krát. Počet Leydigových buněk (původně stejný jako průměr 18,6 x 106 / cc. Testes) se 3x zvýšil.

Chorionický gonadotropin a substituční terapie

Neexistují žádné pokyny pro hCG u mužů podstupujících substituční léčbu testosteronem, kteří chtějí zachovat normální velikost varlat. Studie, která používala 200 mg injekce testosteron enanthátu týdně s hCG v dávkách 125, 250 nebo 500 IU každý druhý den u zdravých mladých mužů, ukázala, že v dávce 250 IU každý druhý den zůstala normální funkce varlat (bez změny jejich velikosti). Není známo, zda je taková dávka účinná pro starší muže. Kromě toho neexistují žádné dlouhodobé studie o používání hCG po dobu delší než 2 roky..
Vzhledem ke svému účinku na hladiny testosteronu může použití hCG také zvýšit hladiny estradiolu a dihydrotestosteronu, ačkoli neexistuje důkaz, který by dokázal, zda je toto zvýšení úměrné použité dávce..
Nejlepší dávka hCG tedy ještě nebyla stanovena pro udržení normální funkce varlat při zachování minimální úrovně konverze estradiolu a dihydrotestosteronu.
Někteří lékaři doporučují, aby muži, kteří se obávají velikosti testikulu nebo chtějí udržet plodnost, zatímco prochází substituční léčbou testosteronem, by měli používat 200-500 IU hCG dvakrát týdně. Byly také použity vyšší dávky, například 1 000 až 5 000 IU dvakrát týdně. Předpokládá se, že takové dávkování může způsobovat vedlejší účinky, obvykle spojené s estrogenem a dihydrotestosteronem, a případně snížit citlivost varlat při dlouhodobém používání hCG. Vědci začali zkoumat, zda je použití modulátorů estrogenového receptoru Tamoxifen (značka Nolvadex) nebo Anaztrozol (značka Arimidex) nezbytné k potlačení zvýšení hladin estradiolu. Vysoká hladina estradiolu může způsobit zvětšení prsou a zadržování tekutin u mužů, ale v přijatelném množství je důležitým článkem při udržování zdravých kostí a mozku..

Chippenův test na stimulaci chorionického gonadotropinu (u mužů do 75 let)

Přestože požadované dávky hCG nebyly schváleny a klinicky prokázány, vyvinul Dr. Eugene Shippen (autor Testosteronova syndromu) vlastní metodu užívání drogy na základě své osobní zkušenosti..
Dr. Schippen zjistil, že typický průběh léčby po dobu tří týdnů je nejvhodnější pro pacienty, kteří dobře reagují na hCG. 500 jednotek se podává denně subkutánní injekcí od pondělí do pátku po dobu tří týdnů. Učí se, že nezávisle vpíchne 50 jednotek inzulínových injekčních stříkaček s 30 jehlami před stehno a sedí s rukama volně. Hladiny testosteronu, celkové a volné, plus E2 (estradiol) jsou měřeny před použitím a třetí sobotu po 3 týdnech podávání (autor tvrdí, že testování slin může být přesnější pro úpravu dávky). Studie prokázaly, že subkutánní injekce mají stejnou účinnost jako intramuskulární injekce.
Chippen měřil účinek hCG na celkovou hladinu testosteronu u svých pacientů a rozdělil je na ty, kteří podstoupí substituční léčbu testosteronem, a na ty, kteří prostě potřebují „revitalizovat“ jejich varlata hCG, aby dostali normální hladiny testosteronu..
Takto určuje funkci Leydigových buněk (varlat):
1. Pokud podávání hCG způsobí méně než 20% zvýšení celkové hladiny testosteronu, zjistíme minimální zachování funkcí Leydigových buněk (primární hypogonadismus nebo egonandotropní hypogonadismus naznačuje kombinaci centrálních a periferních faktorů).
2. Zvýšení celkových hladin testosteronu o 20–50% naznačuje dostatečnou rezervu, ale mírně potlačenou reakci, spojenou hlavně s centrální inhibicí, ale někdy s testikulární reakcí.
3. Více než 50% zvýšení celkových hladin testosteronu indikuje primárně centrálně zprostředkované potlačení funkce varlat.
Poté v závislosti na reakci pacientů na hCG nabízí následující možnosti léčby:
1. Pokud existuje nedostatečná odpověď (20%), provede se substituční terapie testosteronem.
2. Oblast mezi 20 a 50% zpravidla vyžaduje zvýšení hCG po určitou dobu plus přirozené zvýšení nebo možnosti „částečné“ náhrady..
Dr. Schippen věří, že substituční terapie testosteronem je vždy poslední možností v hraničních případech, protože v průběhu času lze často pozorovat zlepšení a může dojít k regeneraci Leydigových buněk. Tvrdí, že mnoho z těchto faktorů závisí na věku. Až 60 let je nárůst téměř vždy pozorován. Ve věkovém rozmezí 60–75 let se tak nestane vždy, ale výsledek je obvykle docela předvídatelný po obdržení výsledků stimulačních testů. Kromě toho mohou být při odpovídajícím léčení základních procesů (deprese, obezita, alkoholismus atd.) Choroby spojené se snížením výtěžku testosteronu zcela reverzibilní. Tvrdí, že k tomuto pozitivnímu účinku nedojde, pokud se hlavní terapie projeví ve formě substituční terapie testosteronem..
3. Pokud existuje adekvátní odezva, vyjádřená ve více než 50% zvýšení testosteronu, má tělo velmi dobrou zásobu Leydigových buněk. Terapie HCG bude pravděpodobně úspěšná při obnově plné produkční kapacity testosteronu bez substituční terapie, nejlepší možnosti pro dlouhodobé používání a přirozenější obnovy biologických vibrací pro optimální reakci.
4. Chorionický hCG může být předepsán nezávisle a dávka může být upravena v souladu s reakcí těla. U mladších uživatelů s vysokou mírou odezvy (T> 1100 ng / dl) lze hCG užívat každý třetí nebo čtvrtý den. Rovněž minimalizuje jeho přeměnu na estrogen. Respondentům s nižší hladinou (600 - 800 ng / dl) nebo s vyšším výtěžkem estradiolu spojeným s plnou dávkou hCG lze přiřadit následující průběh podávání: 300 - 500 jednotek na Po-Pá-Pá. Někdy méně citliví uživatelé mohou potřebovat vyšší dávky, aby dosáhli lepší produkce testosteronu..
Shippen kontroluje hladinu volného testosteronu ve slinách v den injekce před tím, než stanoví účinnost a podle toho upraví dávku. Tvrdí, že později, když nastane oprava Leydigových buněk, může být nezbytné snížení dávky nebo frekvence podávání..
5. Pro posouzení účinnosti léčby doporučuje monitorovat hladiny testosteronu a estradiolu 2 až 3 týdny po změně v hCG a pravidelně během nepřetržitého používání. Tvrdí, že testování slin více odráží skutečnou hladinu volného estrogenu a testosteronu v těle. Většina pojišťoven neplatí za testování slin. Krevní test je standardní způsob kontroly hladiny testosteronu a estradiolu..
6. Kromě zpráv o vývoji protilátek proti hCG (autor uvádí, že se s takovým problémem nikdy nesetkal) se tvrdí, že při neustálém používání hCG neexistují žádné vedlejší účinky..
Kniha Dr. Schippena byla vydána na konci 90. let. Neznám jediného lékaře, který by tuto metodu dávkování používal. Nevím, jestli je to efektivní nebo ne. Myšlenka, že funkce varlat může být zlepšena pomocí hCG cyklů u mužů s nízkou hladinou testosteronu v důsledku tupého fungování Leydigových buněk, je poněkud zajímavým konceptem, který je třeba studovat. Protože tento protokol vyžaduje velmi pečlivé sledování, mnoho lékařů se tomuto použití vyhýbá. Samotná povaha tohoto nevhodného použití hCG může také vést k tomu, že to bude nákladné pro pacienty, kteří za své používání a monitorování musí platit v hotovosti..

Další použití hCG v kulturistice

Velmi známý lékař v oblasti substituční léčby testosteronem, Dr. John Chrysler, doporučuje 250 IU hCG dvakrát týdně všem pacientům, kteří užívají substituční terapii testosteronem denně, stejně jako den předtím, týdenní injekce cypionátu testosteronu. Po analýze četných laboratorních testů a subjektivních zpráv o pacientech a po prozkoumání informací o hCG posunul tento režim dopředu o jeden den. Jinými slovy, jeho pacienti používající injekční cypionát testosteronu nyní užívali hCG v dávkách 250 IU dva dny před a také v den bezprostředně předcházející jejich týdenní intramuskulární injekci. Všichni pacienti dostali injekci hCG subkutánně a dávka mohla být upravena podle potřeby (uvádí, že dávky více než 350 IU byly zřídka vyžadovány dvakrát týdně).
U mužů, kteří používají gely obsahující testosteron, stejná dávka každý třetí den pomohla udržet testikulární velikost (dávka gelu by měla být upravena po měsíci hCG, aby se kompenzovaly zvýšené hladiny testosteronu způsobené hCG)..
Někteří lékaři se domnívají, že zastavení substituční léčby testosteronem po dobu několika týdnů, během nichž se používají týdenní dávky hCG 1 000 - 2 000 IU, poskytuje dobrou stimulaci funkce varlat bez trvalého používání hCG. Neexistují však žádná data, která by taková prohlášení podporovala. Jiní se domnívají, že cyklování hCG při zachování substituční terapie testosteronem může zabránit poklesu počtu Leydigových buněk ve varlatech. Opět neexistují žádná data ani publikované zprávy, které by podporovaly tento názor..
Podle Dr. Chryslera samotné použití hCG nepřináší stejné subjektivní výhody, pokud jde o sexuální funkce jako testosteron, a to ani při podobných sérových hladinách androgenů. S přídavkem více „tradičních“ transdermálních nebo parenterálních látek však testosteron v kombinaci s řádně dávkovaným hCG stabilizuje krevní hladiny, zabraňuje atrofii varlat, pomáhá vyvážit expresi jiných hormonů a přispívá k významnému zvýšení pohody a libida. Ale nadměrně, hCG může způsobit akné, zadržování vody, špatnou náladu a gynekomastii (zvýšení mléčných žláz u mužů).
Mnoho mužů si stěžuje, že jejich lékaři nevědí o hCG a jeho použití. Někteří tráví spoustu času hledáním lékařů, kteří by mohli napsat předpis. Existuje jeden dobrý způsob, jak zjistit, který lékař ve vaší oblasti může takové léky předepisovat - zavolejte do místní lékárny na předpis a zeptejte se lékařů, kteří jim říkají o předpisech svých pacientů..
Pokud se rozhodnete (po dohodě se svým lékařem), že chcete používat hCG se substituční terapií testosteronem v dávce 500 IU týdně, budete potřebovat 2000 IU látky měsíčně. Kvalita HCG se může po smíchání s bakteriostatickou vodou časem zhoršovat, i když je skladována v lednici. Lahvička obsahující 3 000 nebo 3 500 IU by tedy měla trvat 6 týdnů.
Používání hCG vyžaduje hodně disciplíny, protože byste si měli pamatovat, že jej musíte používat jednou týdně kromě týdenních nebo dvoutýdenních injekcí testosteronu. Mnoho mužů se však může cítit docela pohodlně u menších varlat, pokud testosteron zlepšuje sexuální touhu. A někteří šťastní nemají vůbec zkušenost s atrofií varlat při používání testosteronu (uživatelé s velkými varlatami mají menší potíže s jejich redukcí než muži s menšími varlaty). Nakonec je to osobní podnikání každého.
HCG se také používá v kombinaci s klomifenem a tamoxifenem k normalizaci produkce testosteronu po zastavení testosteronu nebo anabolických steroidů po dlouhodobém používání. Tato metoda funguje pouze pro ty, kteří začali brát testosteron nebo anabolické steroidy s normální základní hladinou testosteronu (kulturisté a sportovci) a nefunguje pro ty, kteří trpí nedostatkem testosteronu (hypogonadismus).
Neexistuje shoda ohledně správného dávkování a frekvence použití hCG.
HCG nejen obnovuje velikost varlat, ale také zvyšuje sexuální touhu. Je však třeba si uvědomit, že až bude léčba ukončena, začne opět atrofie varlat. Doporučuje se používat hCG v malých množstvích (250 IU dvakrát týdně subkutánně). HCG může zvýšit hladinu estradiolu a dihydrotestosteronu v krvi, takže je velmi důležité analyzovat oba parametry po zahájení užívání léku. Při používání hCG a testosteronu může být nutné snížit dávky testosteronu, protože hCG může navíc ovlivnit hladinu testosteronu v krvi..

"HCG dieta"

Britský endokrinolog Albert T. W. Simons navrhl použití hCG jako doplněk stravy s nízkým obsahem kalorií (méně než 500 kalorií). Simons, která studovala těhotné ženy na dietě s nedostatkem kalorií v Indii, a chlapci s nadváhou s problémy s hypofýzou (Frelichův syndrom), kteří podstupovali léčbu nízkými dávkami hCG, tvrdili, že v obou případech pacienti ztratili tuk, nikoli svalovou tkáň. Vědec věřil, že hCG programuje hypothalamus, v prvním případě, k ochraně vyvíjejícího se plodu podporou mobilizace a výdajů na abnormální, nadměrné hladiny tuku. Simons později vydal knihu nazvanou Libry a palce o boji proti obezitě. Simons, praktik v Mezinárodní nemocnici Salvator Mundi v Římě, doporučil denní injekce nízkých dávek hCG (125 IU) v kombinaci s dietou s nízkým obsahem kalorií (500 cal / den, s vysokým obsahem bílkovin, nízkým obsahem sacharidů a tuků), která by přispívala spalování tuků bez ztráty svalové hmoty.
Výsledky výzkumu společnosti Simons nebyly reprodukovány jinými vědci a v roce 1976 FDA v reakci na stížnosti zavázala Simons a další k tomu, aby na všechny reklamy uvedly následující prohlášení:
„Tyto postupy hubnutí zahrnují injekce hCG, léku, který nebyl schválen FDA jako bezpečná a účinná léčba obezity nebo kontroly hmotnosti. Neexistuje žádný podstatný důkaz, že hCG přispívá k hubnutí, kromě toho, že výsledkem je omezení kalorií, které má za následek „normální“ distribuci tuku, nebo že snižuje hlad a nepohodlí spojené s dietami omezenými kaloriemi. “.
Prohlášení FDA, 1976.
K oživení zájmu o „hCG dietu“ došlo po propagaci drogy Kevinem Trudeauem, který byl zakázán na základě požadavků Federální obchodní komise USA.
Studie vyvracející hCG stravu zveřejněné v časopise Journal of American Medical Association a American Journal of Clinical Nutrition dospěly k závěru, že hCG není ani bezpečný, ani účinný pro hubnutí..
V metaanalýze bylo zjištěno, že studie o použití hCG pro hubnutí byly nízké metodologické kvality. Dospělo se k závěru, že „neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že hCG je účinnou léčbou obezity nebo že její použití vede k úbytku hmotnosti a redistribuci tuku nebo ke snížení hladu nebo ke zlepšení pohody“. Autoři uvedli, že „... použití hCG by mělo být považováno za nevhodnou terapii hubnutí...“ Podle autorů by měli být lékárníci a lékaři při používání terapie hCG Simons velmi opatrní. Výsledky této metaanalýzy takové jmenování silně podporují. Na základě našich zjištění by lékaři praktikující tuto terapii měli být osvobozeni od praxe. “.
Komentáře Liesena a kol., Od American Bariatic Society, 1995.
Podle Americké společnosti bariatrických profesionálů nebyly po závěrečné metaanalýze v roce 1995 zveřejněny žádné nové klinické studie..
Vědeckého konsensu bylo dosaženo po tvrzení, že jakýkoli úbytek hmotnosti během „hCG stravy“ může být výsledkem nízkokalorické stravy (od 500 do 1 000 kalorií denně), která je výrazně nižší než doporučená kalorií pro dospělé, a může přispět k rozvoji rizik, podvýživa.

Použití hCG pro kontrolu hmotnosti

Všechny spory, stejně jako nedostatek injektovatelného hCG na trhu pro hubnutí, vedly k významnému rozšíření na internetu "Homeopatického hCG" pro kontrolu hmotnosti. Často není jasné, z jakých složek jsou tyto produkty vyrobeny, ale pokud jsou vyrobeny ze skutečného hCG homeopatickým ředěním, neobsahují hCG vůbec, nebo obsahují pouze stopová množství..
Americká FDA prohlásila, že produkty bez licence obsahující hCG jsou nelegální a neúčinné na hubnutí. Tyto drogy nejsou homeopatické a byly uznány jako nelegální látky. Samotný HCG je ve Spojených státech klasifikován jako droga, a proto jej FDA neschválil k prodeji jako stimulátor hubnutí nebo k žádnému jinému účelu, a proto ani čistý hCG ani drogy obsahující hCG nelze nalézt na prodej USA, s výjimkou lékařského předpisu předepsaného lékařem. V prosinci 2011 FDA a FTC začaly přijímat opatření k odstranění neautorizovaných produktů HCG z trhu. Následně někteří dodavatelé přecházejí na „nehormonální“ verze produktů pro hubnutí, kde je hormon nahrazen směsí volných aminokyselin.

Návod k použití HCG

Obecná ustanovení
Lidský chorionický gonadotropin se obvykle používá jako intramuskulární injekce. Používají se také subkutánní injekce a bylo zjištěno, že tento způsob podávání je terapeuticky přibližně ekvivalentní intramuskulárním injekcím..
Vrcholné koncentrace chorionického gonadotropinu jsou dosaženy přibližně 6 hodin po intramuskulární injekci a 16-20 hodin po subkutánní injekci.

Pro muže
Pro léčbu hypogonandotropního hypogonadismu současné FDA doporučené protokoly doporučují buď krátký 6týdenní program, nebo dlouhodobý program do 1 roku, v závislosti na individuálních potřebách pacienta. Krátkodobé pokyny pro předepisování doporučují mezi 500 a 1000 jednotkami 3krát týdně po dobu 3 týdnů, následuje dávka dvakrát týdně po dobu 3 týdnů. Pro dlouhodobé použití se doporučuje dávky 4 000 jednotek 3krát týdně po dobu 6 až 9 měsíců, poté se dávka sníží na 2 000 jednotek 3krát týdně a použije se po dobu dalších 3 měsíců.
Kulturisté a sportovci používají hCG buď v cyklu k udržení integrity varlat při používání steroidů, nebo po cyklu k rychlejšímu obnovení hormonální homeostázy. Při správném použití se oba typy použití považují za účinné..

Po skončení cyklu
Lidský chorionický gonadotropin se často používá s jinými léky jako součást programu hloubkové terapie po skončení cyklu zaměřeného na co nejrychlejší obnovení produkce endogenní produkce testosteronu na konci steroidního cyklu. Obnovení endogenní produkce testosteronu je důležité na konci každého cyklu se subnormálními androgenními hladinami (spojenými se supresí indukovanou steroidy), což může být pro tělo velmi obtížné. Hlavním problémem je účinek kortizolu, který je do značné míry vyvážen vlivem androgenů. Cortisol posílá do svalů zprávy opačné k testosteronu nebo pomáhá rozkládat protein v buňce. Pokud nekontrolujete nízký testosteron, kortizol může rychle snížit významnou část svalového zisku..
Protokoly hCG po cyklu obvykle používají 1 500–4 000 IU každé 4 nebo 5 dní, maximálně 2 nebo 3 týdny. Při dlouhodobém používání nebo při použití příliš vysokých dávek může léčivo pomoci snížit citlivost Leydigových buněk na luteinizační hormon, což zabrání dalšímu návratu do homeostázy.

Během cyklu
Kulturisté a sportovci mohou také používat chorionický gonadotropin během steroidního cyklu, aby se vyhnuli atrofii varlat a výsledné snížené schopnosti reagovat na stimulaci LH. Ve skutečnosti se tato praxe používá k tomu, aby se předešlo problému testikulární atrofie, aby se tomuto problému zabránilo po skončení cyklu. Je důležité si uvědomit, že při tomto použití musí být dávkování pečlivě upraveno, protože vysoké hladiny hCG mohou vést ke zvýšené aromatáze ve varlatech (zvýšené hladiny estrogenu) a také ke snížení citlivosti varlat na LH. Pokud je tedy léčivo používáno nesprávně, může vyvolat primární hypogonadismus,
výrazně prodlužuje dobu zotavení.
Současné protokoly pro použití hCG proto doporučují podávání 250 IU subkutánně dvakrát týdně (každý 3. nebo 4. den) po celou dobu trvání steroidního cyklu. Někteří uživatelé mohou vyžadovat vyšší dávky, ale v žádném případě by neměli překročit 500 IU na injekci.
Tyto protokoly pro použití hCG během cyklu byly vyvinuty profesorem Johnem Chryslerem, renomovanou postavou v oblasti anti-aging a hormonální terapie, pro pacienty podstupující substituční léčbu testosteronem (TST). Přestože je TKT často prováděna dlouhodobě, atrofie varlat je běžným problémem u většiny pacientů, bez ohledu na udržení normální hladiny androgenů. Program hCG navržený Dr. Chryslerem je navržen tak, aby tento problém vyřešil dlouhodobým používáním. Pro ty, kteří se zajímají o načasování užívání hCG v souvislosti s daným programem pro nahrazení testosteronu, Dr. Chrysler ve svém článku „Aktualizace protokolu Chrysler hCG“ doporučuje: „v mé analýze pacienti podstupující TRT užívali hCG v dávkách 250 IU; dva dny před, stejně jako v den bezprostředně předcházející intramuskulární injekci. Všichni pacienti užívali hCG subkutánně, a pokud to bylo nutné, byla dávka upravena (nicméně jsem neviděl použití více než 350 IU na dávku)... Pacienti, kteří dávají přednost použití transdermálního testosteronu nebo dokonce testosteronu v tabletách (i když jsem proti takovému použití), užívali hCG každou třetinu den".

Pro ženy
Při použití k vyvolání ovulace a těhotenství s anovulační neplodností u žen se den po užití poslední dávky menotropinů odebere dávka od 5 000 do 10 000 jednotek. Načasování je upraveno tak, aby byl hormon přijímán ve správný čas v ovulačním cyklu.
Lidský chorionický gonadotropin nepoužívají ženy ke sportovním účelům.

Dostupnost

HCG je vždy balen ve 2 různých lahvičkách / ampulkách (jedna s práškem a druhá se sterilním rozpouštědlem). Před injekcí musí být smíchány a pro další použití by měly být zbytky léčiva uloženy v lednici. Ujistěte se, že produkt odpovídá tomuto.
popis. Lidský chorionický gonadotropin je široce vyráběn a snadno dostupný na černém trhu. K dnešnímu dni je problém padělků malý, a to navzdory skutečnosti, že se stále vyskytovalo několik podobných případů (vše ve vícedávkových lahvičkách).
HCG je ve formě prášku v lahvích s 3 500 IU, 5 000 IU nebo 10 000 IU (hodnoty se mohou lišit v závislosti na lékárně). Můžete zavolat lékárnu na předpis a objednat láhev s požadovaným množstvím ME. Obvykle se dodávají s 1 ml (nebo cc) lahví bakteriostatické vody, aby se prášek zředil na tekutý roztok. Bakteriostatická voda (voda s konzervačním prostředkem, která je dodávána s lékem na předpis) se smíchá s práškem, aby se před injekcí resuspendovala nebo rozpustila. Taková voda může udržovat roztok po dobu 6 týdnů, pokud je skladována v lednici. Někteří pacienti nepoužívají 1 ml lahve na vodu prodávané komerčními lékárnami a místo toho žádají své lékaře, aby jim dali 30 ml lahví bakteriostatické vody, aby mohli zředit hCG na vyšší pracovní koncentraci, což je pro muže praktičtější při použití nízkých dávek hCG týdně.
HCG se používá jako injekce subkutánně nebo intramuskulárně (stále existuje diskuse o tom, která metoda je lepší). Počet IU na injekci bude záviset na tom, kolik bakteriostatické vody se přidá do suchého prášku. Pokud přidáte 1 ml k 5000 IU prášku, dostaneme 5000 IU na ml, takže 0,1 ml bude 500 IU. Pokud přidáte 2 ml na 5 000 IU prášku, dostaneme 2500 IU / ml; 0,1 ml (nebo cc) v inzulínové stříkačce se rovná 250 IU. Pokud chcete zadat 500 IU, bude zapotřebí 0,2 metru krychlového. podívejte se na tento mix.
Pro subkutánní injekci hCG se používají stříkačky s velmi tenkou inzulínovou jehlou, což usnadňuje podávání léčiva i pro pacienty, kteří se obávají injekcí. Typické velikosti:
• 1 ml, 12,7 mm dlouhý, velikost 30 a
• 0,5 ml, 8 mm, 31 velikostí.
Stříkačky vyžadují samostatný recept. Některé lékárny na předpis je automaticky zahrnou do soupravy, ale nezapomeňte se na to předem zeptat. Nikdy nepoužívejte stříkačku použitou k přípravě na injekci, jehla již bude opotřebovaná. Nezapomeňte, že byste měli také doplnit alkoholové tampóny, abyste vyčistili injekční oblast a špičku lahvičky. Typickými místy vpichu jsou břišní oblast, blíže pupku nebo ochlupení tukové tkáně. Místo břišních svalů vymačkejte z rukou nějakou tukovou tkáň a do této oblasti vložte injekční stříkačku a poté ji otřete tamponem namočeným v alkoholu. Vhoďte stříkačku do nádoby na ostré předměty poskytnuté vaší lékárnou..
Jak již bylo zmíněno dříve, předpis hCG je mnohem levnější možností než komerčně dostupné farmaceutické výrobky. Kromě toho je někdy obtížné najít komerčně dostupný hCG v běžných lékárnách..
Přehled literatury ukazuje široký rozsah použitých dávek hCG a mezi lékaři v této záležitosti existují významné neshody. Pro léčbu mužské neplodnosti jsou předepsány dávky v rozmezí 1250 IU třikrát týdně až 3000 IU dvakrát týdně (muži, kteří podstupovali substituční léčbu testosteronem, nebyli zahrnuti do oblasti studie).

Dostupnost:

Lidský chorionický gonadotropin je široce dostupný na různých farmaceutických a veterinárních trzích. Složení a dávkování závisí na zemi a výrobci, ale léčivo zpravidla obsahuje 1 000, 1 500, 2 500, 5 000 nebo 10 000 mezinárodních jednotek (IU) na dávku. Všechny formy jsou dodávány jako lyofilizovaný prášek, který před použitím vyžaduje rekonstituci sterilním ředidlem (vodou).

Články O Neplodnosti