Hlavní Neplodnost

Cerucal během těhotenství?

Dívky mají termín 11 týdnů. Stále existuje závažná toxikóza. Minulý týden mě začali bodat, protože jsem už ztratil 5 kg. V pátek to bylo o víkendu zrušeno... říkali, že by to bylo o víkendu špatné, pak buď sanitka, nebo pondělí v LCD na kapátko. O víkendu jsem se cítil špatně a můj manžel si koupil tablety zurukalu. Teď sedím strach o dítě... Řekni mi, měl jsi nějaké důsledky z recepce? V prvním těhotenství jsem to vzal, ale termín byl o něco delší, všechno je v pořádku s dítětem.

Cerucal pro těhotné ženy

Obsah článku

ObsahCerucal během těhotenstvíCerucal během těhotenství: pokynyJe možné mít cerucal během těhotenství? Užívání během těhotenství? Příčiny nevolnosti a zvraceníCo je Cerucal? Co je součástí léku? Kdy je přípravek indikován?

Cerucal během těhotenství

První trimestr těhotenství je u většiny žen doprovázen toxikózou, jejíž nejčastějšími příznaky jsou nauzea, zvracení, slinění a celková nevolnost. Ve větší či menší míře jsou všechny nastávající matky vystaveny toxikóze, ale někdy se její příznaky stanou velmi silnými, zejména v prvních 12 týdnech. Pokud je nauzea doprovázena častým zvracením, může to vést k dehydrataci, v tomto případě musí být žena hospitalizována a intravenózní infúze roztoků léčiv.

Faktem je, že těhotenství dramaticky mění hormonální pozadí, které zase ovlivňuje nervový systém. Rostoucí embryo navíc uvolňuje metabolické produkty, které nepříznivě ovlivňují stav matky. Na začátku druhého trimestru začíná placenta fungovat. který eliminuje jevy časné toxikózy. Budoucí matky se často zajímají o to, zda je možné užít nějaké léky v raných stádiích ke zmírnění toxikózy. V lékárnách jsou často nabízeny celkem běžné antiemetikum - cerucal.

Cerucal během těhotenství: poučení

Cerucal je lék, který blokuje receptory umístěné v žaludku a dvanáctníku a přenáší signály do zvracovacího centra v mozku. Při svém působení mozek nedostává informace o podráždění těchto receptorů, proto nedochází ke zvracení, obsah žaludku normálně přechází do dvanáctníku a pak se aktivně pohybuje podél tenkého a tlustého střeva, jak se očekávalo.

Tserukal se doporučuje těm, kteří mají nevolnost, zvracení a škytavku jiné povahy, doprovázenou oslabením činnosti žaludku, střev a žlučovodů, neustálým pliváním potravy, žaludečními křečemi atd. To znamená, že se jedná o antiemetikum a antialikotikum.

Pokud stav není kritický, pak jsou pacienti předepisováni v tabletách cerucal: začne působit do půl hodiny. V akutních situacích, kdy je nutné okamžitě zastavit záchvat zvracení, se cerucal podává intravenózně (terapeutický účinek nastane po 1-3 minutách) nebo intramuskulárně (v tomto případě se účinek začíná objevovat za 15 minut).

Tablety se užívají 30 minut před jídlem, omyjí se vodou. Dávkování by nemělo přesáhnout 3-4 tablety denně, ale během těhotenství je dávkování pečlivě stanoveno lékařem. Průběh léčby, pokud je to nutné, může být dlouhý.

Je možné brát cerukal během těhotenství

Kontraindikace při užívání cerucalu jsou gastrointestinální krvácení, obstrukce žaludku, některé typy nádorů, vysoký nitrooční tlak a kupodivu první trimestr těhotenství: cerucal lze použít pouze od 13 týdnů po konzultaci s lékařem. Během kojení nedoporučujeme užívat cerukal.

Proč nemůže brát cerucal v raných fázích? Faktem je, že posiluje svalový tonus v gastrointestinálním traktu, který může jít do tónu dělohy. a v raných stádiích je zvýšený tonus dělohy schopen vyvolat spontánní potrat. Tato hrozba přetrvává později, proto nelze cerucal užívat ani v pozdním těhotenství bez předchozí konzultace s lékařem. Kromě toho cerukal stimuluje produkci hypofyzárního hormonu prolaktinu, který podporuje produkci lidského mléka a současně redukci děložních svalů..

Existují případy, kdy se časná toxikóza stává nesnesitelnou, od nevolnosti a zvracení je vážně ovlivněn celkový stav matky, což může také způsobit děložní tonus. Zároveň se zvyšuje riziko pro plod, pokud žena nemůže zvracet a pít. Poté lze přiřadit cerucal.

Ve druhém trimestru se cerucal používá s větší jistotou, protože se výrazně snižuje riziko potratu. Musíte však vědět, že vedlejším účinkem cereálie je stimulace sekrece nadledvinového hormonu, který zadržuje tekutinu a soli v těle, což může způsobit gestózu a vést k vážnějším komplikacím. Mezi další možné nežádoucí účinky patří bolesti hlavy a závratě, záchvaty paniky, tinnitus, pocity deprese a únavy; změny krevního tlaku a srdeční frekvence; sucho v ústech, průjem nebo zácpa; kožní vyrážky, svědění.

Jak vidíte, lék není zdaleka neškodný a během období kojení je jeho použití zcela zakázáno. Navíc těhotné ženy často trpí onemocněním ledvin a takové podmínky zvyšují riziko nežádoucích účinků..

Během těhotenství může být cerucal používán pouze podle pokynů lékaře. A musí vzít v úvahu možné kontraindikace užívání tohoto léku u pacienta..

Zejména forberemennost.net - Sandra Berezhnaya

Recepce při přenášení

První trimestr těhotenství u žen jde jinak. Mnoho dívek čelí problému nevolnosti, častému zvracení a celkové nevolnosti. Kvůli špatnému zdraví se zhoršuje nálada, dochází k rozpadu. Žena nemůže vést plný život, kvůli tomu velmi trpí. Stanovení normální výživy v této době také není snadné. Někdy nějaké jídlo znamená zvracení. Těhotná žena zhubne, což negativně ovlivňuje vývoj embrya. Na tomto pozadí existuje hrozba potratu.

Pokud trpíte silným zvracením, toxikózou, měli byste navštívit lékaře, informovat o všech příznacích. Předepíše antiemetika. Tato akce má Tserukal.

Pokyny naznačují, že během těhotenství je nutné použít pouze v naléhavých případech.

Není možné domluvit si schůzku sami, ale pokud lék doporučí lékař, je lepší se řídit jeho radou. Neustálé zvracení, podvýživa a další příznaky způsobí dítěti více škody než tento lék.

Příčiny nevolnosti a zvracení

Hlavním vyvolávajícím faktorem nástupu příznaků časné toxikózy je přítomnost vajíčka plodu. Odezvou na její vzhled v těle ženy je spuštěna kaskáda reakcí, které jsou patogeneticky významné ve vývoji zvracení u těhotných žen..

Vědci identifikují řadu teorií, které vysvětlují vývoj těchto příznaků. Nejstarší je považován za toxický koncept. Je založen na otravě ženského těla toxickými látkami, které produkují plod a placentu. Řada vědců se drží endokrinní teorie, podle níž je hlavním důvodem změna obsahu hormonů v ženském těle. Byla tak odhalena shoda píků zvracení se zvýšením obsahu chorionického gonadotropinu a snížením produkce kortikosteroidů v nadledvinách. Dnes je většina vědců toho názoru, že všechny příznaky se objevují v reakci na funkční narušení centrálního nervového systému, které je váženo metabolickými a neuroendokrinními změnami. Plodové vejce má dráždivý účinek na receptory děložní sliznice, což vede ke zvýšení excitability subkortikálních formací a ke zvýšení reakce autonomního nervového systému na jeho přítomnost..

Co je Tserukal

Účinná látka přípravku Cerucal má antiemetický účinek, urychluje průnik stolice tenkým střevem a vyprazdňování žaludku. Chemická struktura látky je blízká antipsychotikům. Antiemetické vlastnosti léku jsou způsobeny účinkem metoklopramidu na receptory v mozkovém kmeni, které aktivují vazby ve zvracovacím centru. Posílení peristaltiky je částečně způsobeno dopadem na centrální nervový systém, částečně vlivem na periferní nervové zakončení. Droga je schopna zvýšit tón žaludku a střev, normalizovat sekreci žluči.

Lék se uvolňuje ve formě tablet a injekcí. V tabletách je účinná látka dvakrát tolik, ale vstoupí do těla trávicím traktem a působí pomaleji než injekce. Při intramuskulárním nebo intravenózním podání aktivní složka okamžitě vstupuje do krevního řečiště, takže se efekt jeví mnohem rychleji.

Co je součástí léku?

Injekce účinné látky obsahuje pouze 5 mg. Zbývající objem připadá na pomocné látky:

 • bezvodý síran sodný (E221);
 • edetát sodný (antidotum, nebezpečné pro těhotné ženy);
 • chlorid sodný (fyziologický roztok);
 • voda.

Jedna tableta Cerucal obsahuje:

 • 10 mg metoklopramid hydrochloridu (aktivní složka);
 • želatina;
 • bramborový škrob (plnivo);
 • monohydrát laktózy (mléčný cukr);
 • stearát hořečnatý (E 572, plnivo);
 • oxid křemičitý (stabilizátor, E 551).

Tserukal nepomáhá ve všech případech. Například při zvracení psychogenní nebo vestibulární povahy je bezmocný. To znamená, že pokud je zvracení způsobeno zvýšenou úzkostí, hysterickým stavem nebo poruchami ve fungování vestibulárního aparátu, nemá smysl jej používat..

V jakých případech je Cerucal indikován?

Tento lék se v zásadě používá k prevenci nevolnosti, škytavek a zvracení, a to i po ozařování a chemoterapii. Může být také předepsáno k úlevě od nepříjemných příznaků způsobených akutní migrénou, biliární dyskinezí, hojným slinováním.

Tento lék brání receptorům umístěným v žaludku a ve střevech, aby vysílaly signály do zvracovacího centra v mozkové kůře. To znamená, že zvracení je blokováno a obsah žaludku se normálně pohybuje ve střevech.

Mezi nežádoucí účinky léku patří:

 • bolesti hlavy, nemotivovaný strach, deprese;
 • bušení srdce, tlakové rázy;
 • porušení stolice, nepříjemná pachuť v ústech;
 • alergie.

V případě potřeby lze přípravek Cerucal použít k úlevě od toxikózy u těhotných žen. Existují statistiky, podle kterých droga nemá toxický účinek na mámu a dítě. To však neznamená, že tento lék lze použít bez lékařské pomoci..

Kdo nemá dovoleno brát drogu?

Při pečlivém studiu pokynů pro tento lék můžete vidět, že těhotenství, zejména konec třetího trimestru, je na seznamu kontraindikací. A to opět potvrzuje skutečnost, že lék je dostatečně silný a může poškodit vývoj drobků v děloze..

Další tabu pro užívání drogy:

 • individuální nesnášenlivost s podstatnými látkami léčiva;
 • vnitřní krvácení v zažívacím traktu;
 • maligní a benigní novotvary;
 • období laktace;
 • akutní onemocnění ledvin a jater;
 • mechanické poškození orgánů zažívacího traktu;
 • hypertenze
 • epilepsie.
Četnost projevů
Orgánové systémy nastávající matkyČastoZřídkaFrekvence neznámá
Kardiovaskulární systémHypotenzeSnížení srdeční frekvence
 • srdeční selhání;
 • poruchy srdečního rytmu;
 • hypertenze;
 • Prodloužení intervalu QT.
Endokrinní systém
 • zvýšené hladiny prolaktinu v plazmě;
 • abnormální výtok mléka nebo mleziva z bradavek.
Zažívací trakt
 • nevolnost;
 • říhání;
 • zácpa.
Genitourinary System
 • libovolné močení;
 • zvýšení denní dávky moči vylučované z těla.
Imunitní systém
 • kopřivka;
 • alergické svědění a pálení;
 • anafylaktický šok.
centrální nervový systém
 • únava;
 • ospalost;
 • syndrom chronické únavy;
 • depresivní stav.
 • ztráta svalového tónu;
 • parkinsonismus;
 • křeče
 • porušení peristaltiky hladkých svalů vnitřních orgánů;
 • zmatení vědomí;
 • halucinace.
Antipsychotický maligní syndrom

Kromě nežádoucích účinků, které se nejčastěji vyskytují v důsledku samoléčení a porušení předpisu ošetřujícího lékaře, lékařská věda také zná případy předávkování, které se projevují následujícími příznaky:

 • bolest hlavy a závratě;
 • ospalost, apatie a zvýšená únava;
 • zmatek a halucinace;
 • narušená koordinace a dystonie;
 • bolest v pobřišnici;
 • porušení tlaku;
 • srdeční zástava;
 • potíže s dýcháním.

Při prvních známkách negativní reakce nebo příznaků předávkování by těhotná žena měla odmítnout užívat léky a vyhledat lékaře. Moderní věda dosud nevyvinula antidotum, které by pomohlo eliminovat všechny výše uvedené reakce, takže lékaři obvykle předepisují symptomatickou léčbu, která zahrnuje neustálé sledování kardiovaskulárního a respiračního systému..

Vlastnosti paralelního užívání přípravku Cerucal s jinými drogami

Předepisující lékař těhotné ženy by se při předepisování léku měl řídit nejen indikacemi a kontraindikacemi předepsanými v pokynech. Důležitou roli hrají současně používané léky..

Při předepisování tohoto antiemetika by tedy měl lékař zvážit následující aspekty:

nové záznamy
Je možné dát zrcadlo: jak se chránit před špatnými známkami? Je známo, jaký vliv mají buněčné věže na lidské zdraví. Je možné jíst banány zakoupené v Rusku?

 • Cerucal, levodopa, morfin a M-anticholinergika, pokud se používají souběžně, neutralizují terapeutický účinek ostatních;
 • uklidňující a analgetická léčiva zvyšují sedativní účinek přípravku Cerucal, což znamená, že může být nutné snížit jeho dávku;
 • účinná látka antiemetika zvyšuje terapeutický účinek antipsychotik;
 • současné užívání léků na bázi cerucalu a tetrabenazinu může způsobit „zvýšenou rigiditu“ svalové tkáně a její křeče. To je jedna z hlavních příčin dušnosti, obtížného polykání, třesů a úzkosti;
 • Cerucal zvyšuje absorpci tetracyklinu, lithia, mexiletinu, cyklosporinu a bromokriptinu;
 • Cerucal oslabuje terapeutický účinek cimetidinu a digoxinu;
 • kombinace serotonergních léčiv s antiemetiky stimuluje rozvoj otravy serotoniny;
 • souběžné použití atovaquonu s přípravkem Cerucal se nedoporučuje kvůli snížení účinnosti prvního.

Pro ženu bez lékařského vzdělání je docela obtížné vzít v úvahu všechny požadavky, takže nemá právo předepsat si kurs protidrogové terapie, zejména pokud čeká dítě a užívá více než jednu drogu.

Může být Cerucal těhotná

Mezi kontraindikace použití tohoto léku:

 • žaludeční obstrukce,
 • krvácení do žaludku a střev,
 • nádory (ne všechny),
 • zvýšený tlak očí,
 • těhotenství až 13 týdnů,
 • laktace.

Avšak ani po 13 týdnech nemůžete tyto tablety pít bezmyšlenkovitě - pouze se souhlasem gynekologa.

Proč to nestojí za to pít "zhidushkam"?

Tento lék zvyšuje svalový tonus žaludku a střev - zní to neškodně, ale tón se může rozšířit do dělohy, která často končí potratem v prvních týdnech. Po 4 měsících nebo později vás váš tón také ohrožuje, proto byste neměli pít cerucalum bez „požehnání“ lékařem..

Tento lék také způsobuje produkci prolaktinu, který je zodpovědný za produkci mléka a kontrakce dělohy..

Případy jsou samozřejmě odlišné. U některých žen je toxikóza tak akutní, že končí vyčerpáním a dehydratací těla, což ovlivňuje rostoucí embryo, jakož i tónu dělohy v důsledku neustálého zvracení. V tomto případě lékař vybere menší zlo a umožní příjem cerukálu.

Od začátku 2. trimestru již hrozba ztráty dítěte není tak pravděpodobná, a proto lékaři umožňují Tserukalu častěji. Ale také ne každá žena. Skutečností je, že tyto pilulky mají řadu alarmujících charakteristik. Mezi nimi je stimulace nadledvinových hormonů, což je nebezpečné zpožděním solí a vody v těle, tj. Gestózou, edémem a dalšími nebezpečnými podmínkami pro těhotnou ženu..

Cerucal pacienti si někdy stěžují na:

 • závrať,
 • těžká bolest hlavy,
 • hluk v uších,
 • valivá panika,
 • těžká únava, až do apatie,
 • tlakové rázy,
 • zácpa nebo průjem,
 • suchá ústa,
 • svědění, kožní vyrážky.

Pokud má žena na svém místě problémy s ledvinami, může tserukal způsobit výskyt dalších „vedlejších účinků“.

Obecně je to zdaleka nejnebezpečnější lék, který lze předepsat těhotné ženě jen s velmi dlouhými úseky, a pro kojící matky je to vůbec zakázáno.

Takže, když ráno trpíte toxikózou, nespěchejte, abyste se ujistili o existenci účinných léků pro farmacii. I když pomáhali přátelům nebo příbuzným, pouze jejich gynekolog ví, jaká rizika tyto ženy představují při užívání tserukalu. Prozkoumejte možné léky bez drog, abyste zmírnili toxikózu (například ráno snězte sušenku, aniž byste zvedli hlavu z polštáře). A možná můžete přežít obtížný první trimestr bez pochybných drog, které by vám a vašemu dítěti mohly ublížit!

Analogy

Cerucal je účinný lék, ale jeho cena se může zdát předražená

V tomto případě se vyplatí věnovat pozornost analogům této drogy:

Některé z výše uvedených léků jsou vytvářeny na základě stejné účinné látky jako Cerucal. Tato kategorie zahrnuje metucal a metoclopramid. Dormid a Kinedril obsahují další účinné látky. Používají se pro individuální nesnášenlivost metoklopramidu..

Pokud máte obavy o těžkou nauzeu, neustálé zvracení během těhotenství, měli byste znát následující informace o přípravku Cerucal:

 • lék je užíván podle pokynů lékaře;
 • nepřekračujte denní dávku;
 • lék bojuje proti nevolnosti, zmírňuje zvracení;
 • dlouhodobé použití se nedoporučuje.

Nadměrné slinění může vést k dehydrataci, v důsledku čehož je těhotná žena hospitalizována na jednotce intenzivní péče, aby se stabilizoval její stav a předepsala odpovídající terapie..

Je třeba poznamenat
, že skutečnou příčinou toxikózy tedy musí dnes porodník-gynekologové provádět symptomatickou léčbu.

V tomto případě je jmenován Tserukal
.

Cerucal během těhotenství návod k použití

Jak víte, jedním z nejvíce nepříjemných jevů prvního trimestru těhotenství je toxikóza. Obecná slabost, malátnost, slinění. A samozřejmě - neustálé záchvaty nevolnosti a dokonce zvracení. Ačkoli se toxikóza vyvíjí do stejné míry u více než 90% těhotných žen, u některých z nich jsou její projevy nejzávažnější. Mezitím nevolnost není jen bolestivá sama o sobě, ale také vede k tomu, že tělo nemá potřebné živiny a je dehydratováno. Někdy, ve zvláště závažných případech, musí být žena trpící toxikózou dokonce hospitalizována v nemocnici a pomocí kapátka udržet její stav.

Proč dochází k toxikóze?

Důvody, proč k toxikóze dochází v časných stadiích těhotenství, nebyly dosud plně prozkoumány. Je jasné pouze to, že je to způsobeno změnami, ke kterým dochází v těle nastávající matky pod vlivem hormonů produkovaných v jejím těle. Někteří odborníci tvrdí, že toxikóza se objevuje v důsledku poruch nervového systému, zatímco jiní se domnívají, že celá věc je narušením a změnou metabolických procesů. V každém případě, kdy povinnost produkovat hormony přechází na vytvořenou placentu, projevy toxikózy postupně zmizí. Ale to se děje jen blíže k 12. týdnu těhotenství a někdy o něco později.

A samozřejmě, ženy vyčerpané nevolností a zvracením by rády věděly, jestli opravdu neexistují žádné léky, které by mohly alespoň nějak zmírnit jejich stav během toxikózy.?

Je možné brát cerukal během těhotenství

Jedním z populárních léků, které lékárny nabízejí ke zmírnění nevolnosti, je tento Tserukal. Je však možné ho brát během těhotenství a dokonce i v jeho raných fázích??

Působení přípravku Cerucal je založeno na skutečnosti, že blokuje receptory dopaminu, které jsou v zažívacím systému, zejména v žaludku a v dvanáctníku. Právě tyto receptory přenášejí signály do mozku, v důsledku čehož dochází k zvracení. Pokud jsou tyto receptory blokovány, nedochází k atakům nevolnosti nebo zvracení, dochází k trávení potravy v obvyklém pořadí, od žaludku, který vstupuje do dvanáctníku, poté do tenkého střeva a dále. Přípravek Cerucal se často doporučuje pacientům, kteří kromě nevolnosti nebo zvracení také trpí křečemi žaludku nebo regurgitací.

Kromě blokování „emetických“ dopaminových receptorů zvyšuje Cerucal tón stěn žaludku a střev, což může být nebezpečné během těhotenství, zejména v jeho raných stádiích. Konec konců, střeva a žaludek jsou umístěna v bezprostřední blízkosti dělohy, což znamená, že Cerucal může nedobrovolně přispívat k jeho tónu. Během těhotenství je to samozřejmě velmi nežádoucí. Kromě toho se objevily případy, kdy hypofýza pod vlivem Cerucalu začala aktivně produkovat prolaktin - hormon zodpovědný za produkci mateřského mléka, což také pomáhá snižovat svaly děložních stěn..

To vše neznamená vůbec, že ​​užívání přípravku Cerucal v těhotenství je zcela kontraindikováno, můžete to však vzít pouze po dohodě s lékařem.

Cerucal během těhotenství - návod k použití

Přípravek Cerucal je dostupný ve formě tablet, z nichž každá obsahuje 10 mg účinné látky, hydrochlorid metoklopramidu nebo jako roztok pro intramuskulární / intravenózní injekci, přičemž každá ampule také obsahuje 10 mg této látky..

Přípravek Cerucal se užívá 3krát denně, 1 tableta nebo 1 ampulka, v závislosti na závažnosti stavu a pokynech ošetřujícího lékaře.

Upozorňujeme, že užívání přípravku Cerucal není kompatibilní se všemi léky

Cerucal a těhotenství

V důsledku hormonálního selhání a oslabení kontraktilní schopnosti svalů zažívacího systému pod vlivem progesteronu se může nastávající matka stát obětí poruch gastrointestinálního traktu, které ji během těhotenství provázejí. Hlavním onemocněním prvního trimestru těhotenství je toxikóza, která se projevuje slabostí, nevolností a zvracením.

Ve druhém a třetím trimestru může být toxikóza nahrazena pálením žáhy, preeklampsií, nadýmáním a nadýmáním. Nastávající matky se zpravidla snaží vyhýbat užívání léků, aby nepoškodily své vyvíjející se dítě. Ale v některých případech, s neustálým zvracením a špatným zdravím, se žena musí uchýlit k lékům. Protože nadměrný stres během zvracení, stejně jako neustálý stres, může způsobit potrat nebo předčasný porod.

Úřední pokyn pro Tserukal doporučuje užívat tento lék opatrně během těhotenství a pouze po konzultaci s odborníkem. O vhodnosti užívání určitého léku může rozhodnout pouze lékař

Gynekolog může předepsat toto antiemetikum ve všech trimestrech těhotenství, pokud je ohrožen život a těhotenství ženy. Cerucal však není předepsán na konci třetího trimestru, aby nevyvolával abnormální vývoj mozku a svalové tkáně dítěte.

Případy předepsání léku nastávajícím matkám

Doktor tak může Cerucal předepsat nastávající matce v následujících případech:

 • přetrvávající nepřetržité škytavky;
 • „Oheň“ ve hrudní kosti;
 • nadýmání;
 • nadýmání;
 • příznaky toxikózy a gestózy;
 • porušení odtoku žluči.

Tablety nebo injekce

Tablety jsou nejvýhodnější formou léků během těhotenství. Je to dáno především translačním terapeutickým účinkem, kterého je dosaženo nejméně půl hodiny po užití. Když používáte tabletovou formu, nepociťuje tělo matky ani vyvíjející se dítě „teratogenní“ dávku léku.

Pokud jde o intramuskulární nebo intravenózní injekce, jsou díky okamžitému výsledku použity v extrémních případech, kdy je nutné okamžitě zastavit nepříjemné příznaky komplikací. Tato forma se navíc používá v případech, kdy žena neustále trpí zvracením, což znamená, že v trávicím traktu se nezachovává ani jídlo, ani léky, a proto spolu s zvracením.

Roztok Cerucalu lze podávat intramuskulárně i intravenózně

Cerucal jako dobře známý lék

Tserukal je dovážené antiemetikum vyráběné izraelskou farmaceutickou společností, ale přesto si mezi ruskými ženami vydělalo lásku a důvěru. Tento lék se na domácím trhu objevuje již dlouhou dobu a je k dispozici pouze na lékařský předpis. Cerucal je úspěšně používán u těhotných žen, ale je možné jej i nadále používat ve své poloze?

Cerucal - lék na předpis

Na farmaceutickém trhu je přípravek Cerucal prezentován ve dvou dávkovacích formách:

 • orální tablety;
 • roztok pro intravenózní injekci.

Léčivou látkou, která určuje celý mechanismus terapeutického působení, je hydrochlorid metoclopramidu. Tato chemická sloučenina ovlivňuje receptory umístěné v mozku, které jsou „viníky komplikací“. Činnost Tserukalu je tedy zaměřena na:

 • blokáda impulsů ze střeva a dvanáctníku do zvracení;
 • zlepšení kontrakcí horního zažívacího traktu hypotalamem a parasympatickým nervovým systémem;
 • zvýšená motorická aktivita gastrointestinálního traktu;
 • stimulace vyprazdňování žaludku;
 • regulace "chlopně" umístěné mezi střevem a jícnem.

Kontraindikace

Kontraindikace při jmenování Tserukalu jsou:

 • glaukom a zvýšený nitrooční tlak;
 • přítomnost novotvarů;
 • krvácení do žaludku;
 • ucpání žaludku;
 • epilepsie;
 • Ohrožených potratů;
 • individuální nesnášenlivost.

Podle informací popsaných v pokynech jsou při užívání přípravku Cerucal nežádoucí účinky, jako například:

 • únava;
 • slabost;
 • závrať;
 • změna srdeční frekvence;
 • suché sliznice úst;
 • porušení stolice;
 • alergie.

Dojde-li k nepohodlí, měla by být léčba přerušena.

Co způsobuje všechny tyto příjemné příznaky

Zrození nového života způsobuje v ženském těle hormonální bouři, která nemůže ovlivnit její nervový systém. Kromě toho tělo „čekat“ celou dobu „filtruje“ produkty výměny embrya a to často nevyhovuje jeho „chuti“. Placenta, zodpovědná za čistotu fetálních vod, je spojena pouze s 2. trimestrem.

Mnozí „číšníci“ byli mučeni ranní nevolností a neustálým podvýživou, kvůli čemuž často ztmavnou v očích a mohou dokonce ztratit vědomí. Tserukal je nabízen mnoha - lék na zvracení, známý dlouhou dobu.

Pokyny k léku během těhotenství

Během těhotenství určuje porodník-gynekolog dávkování přípravku Cerucal a způsoby použití. Zpravidla se neliší od doporučení doporučeného pro léčbu jiných skupin pacientů..

Když jsou příznaky toxikózy výrazné, ale zvracení se objevuje pravidelně a ne neustále, používá se Cerucal ve formě tablet. Účinná látka začne působit do půl hodiny. Trvání léčby může být od 4 do 6 týdnů. 1 tableta je předepisována 3-4 krát denně.

Musíte vzít lék půl hodiny před jídlem, omýt vodou. Mléko, čaj nebo jiné nápoje mohou terapeutický účinek snížit. Pokud je aktivní uhlí předepsáno společně s Cerucalem, pak by měl být jejich příjem rozdělen na čas, je třeba přestávku nejméně hodinu (první Cerucal, po hodině - aktivní uhlí nebo naopak).

Pokud je toxikóza akutní a je nutné okamžitě zastavit zvracení, použije se Cerucal jako injekce. Terapeutický účinek se projeví po 3 minutách při intravenózním podání, po 15 minutách při intramuskulárním podání. Jedna dávka by neměla přesáhnout 2 ml roztoku, až 25 ml lze podat denně.

Cerucal během časného těhotenství

Pro rodiče

Pro děti

Populární dnes

Na začátku těhotenství (do 12 týdnů) trpí většina žen toxikózou, mezi nejčastější projevy patří malátnost, zvracení, nevolnost a nadměrné slinění. Do jisté míry se u všech těhotných žen objevuje toxikóza, ale někdy se projevuje ve velmi akutní formě, zejména v prvním trimestru. A pokud je nevolnost doprovázena neustálým zvracením, může být tělo dehydratováno. V takových případech jsou ženy hospitalizovány a jsou jim předepsány intravenózní účinky speciálního medu. přípravky.

Příčiny toxikózy

S nástupem těhotenství se hormonální rovnováha dramaticky mění, což má přímý vliv na centrální nervový systém. Navíc vyvíjející se plod neustále uvolňuje metabolické produkty, které také negativně ovlivňují zdraví matek. Placenta, která eliminuje příznaky časné toxikózy, se objevuje až na začátku druhého semestru. Mnoho těhotných žen se proto ptá, zda je možné v prvním trimestru užívat léky k úlevě od toxikózy? V lékárnách často nabízejí populární antiemetika - Cerucal.

Informace o drogách

Tserukal je med. léčivo, které blokuje receptory umístěné v dvanáctníku a žaludku (je známo, že přenášejí odpovídající signály do zvracovacího centra). Pod vlivem léku signály z těchto receptorů nevniknou do mozku a zvracení samozřejmě chybí.

Poznámka! Přípravek Cerucal se doporučuje těm, kteří mají obvyklé příznaky toxikózy doprovázené křečemi žaludku, trvalou regurgitací, sníženou činností žaludku atd..

Pokud stav není příliš závažný, pak je lék předepsán v tabletách. Jeho účinek je patrný po 30 minutách po podání. V naléhavých případech, kdy je nutné okamžitě zastavit zvracení, může být léčivo injikováno (zde účinek nastane za 2-3 minuty). Tablety se užívají půl hodiny před jídlem a zapíjejí se vodou. Přibližná dávka je 3-4 tablety denně, přesnější dávky by však měl předepisovat výhradně lékař. Totéž platí pro průběh léčby - v případě potřeby může být docela dlouhý..

Kontraindikace

Tyto zahrnují:

 • žaludeční nebo střevní krvácení;
 • křeče
 • jednotlivé typy nádorů;
 • glaukom;
 • brzké těhotenství.

Cerucal je často předepisován až po 13. týdnu a poté až po předběžném vyšetření. Jeho příjem na začátku těhotenství i během kojení je velmi nežádoucí.

Cerucal během těhotenství v raných stádiích - proč ne?

Tento lék, jak jsme již zjistili, posiluje tón svalů gastrointestinálního traktu, který může ovlivnit tón dělohy. A v raných stádiích její zvýšený tón někdy vede k nejnepříznivějším důsledkům, včetně potratu. V budoucnosti hrozba nezmizí, proto je užívání Tserukalu později nežádoucí, zejména bez konzultace s lékařem. Lék navíc stimuluje sekreci prolaktinu - hormonu, který podporuje nejen laktaci, ale také redukci děložních svalů..

Poznámka! V některých případech, kdy je toxikóza obzvláště akutní, se stálé zdraví nastávající matky zhoršuje od neustálého zvracení a špatného zdraví, což také vede k vysokému děložnímu tónu. Dítě však může také trpět toxikózou, pokud žena z důvodu neustálého zvracení nemůže jíst a pít. Poté lze jmenovat recepci Tserukalu.

S trochou větší důvěry lze Tserukal vzít ve druhém trimestru, protože se v tomto období snižuje riziko spontánního potratu. Nezapomeňte však na vedlejší účinky. Po užití léku je stimulována produkce hormonu nadledvin a, jak víte, pomáhá zadržovat v těle soli a tekutiny. Výsledkem může být gestóza nebo závažnější komplikace. Mezi další nežádoucí účinky patří:

 • závrať;
 • migréna;
 • svědění a zarudnutí kůže;
 • panický záchvat;
 • zácpa nebo naopak průjem;
 • tinnitus;
 • poruchy srdečního rytmu;
 • suchá ústa
 • únava, depresivní nálada.

Předávkování přípravkem Cerucal

V případě předávkování lékem se mohou objevit následující příznaky:

 • ospalost;
 • arteriální hypertenze / hypotenze (méně časté);
 • Zmatení vědomí;
 • bradykardie;
 • křeče
 • poškození motoru.

Poznámka! Ve většině případů příznaky zmizí pouze den po ukončení přijímání. K dnešnímu dni nebyly identifikovány žádné případy fatálního předávkování lékem. Samotná léčba v případě předávkování je symptomatická.

Jak vidíte, Tserukal není v žádném případě neškodný lék, který je obecně zakázán užívat během kojení. Stále těhotné ženy často trpí onemocněním ledvin, které může také vyvolat vedlejší účinky. V průběhu těhotenství, zejména v časných stádiích, je užívání přípravku Cerucal nežádoucí a je možné pouze podle pokynů lékaře.

Druhy toxikózy

Typ toxikózyVčasná toxikózaPozdní toxikóza (gestóza)
Příznakynevolnost a zvracení; stav deprese; slinění; nervozita a podrážděnost; ospalost; špatné zdraví.zvýšení krevního tlaku; rychlý nárůst tělesné hmotnosti; přítomnost proteinu při analýze moči.

Léky, které nelze použít v časném těhotenství

1. Léky s vysokým rizikem rozvoje poruch (známých jako teratogenita) nebo způsobujících potrat.2. Léky s vysokou pravděpodobností vývoje odchylek (mírně rostoucí riziko).3. Jiné léky, kterým je třeba se vyhnout.
Warfarin.Amiodaron.Antagonisté vápníku.
Diethylstilbestrol.Lithium.Griseofulvin
Androgeny.Chlorochin.Omeprazol
Valproate.Fenytoin.Chinolonová antibiotika
Protirakovinné léky.Rifampicin
Tetracykliny.Spironolakton
Kortikosteroidy (vysoké dávky).Živé vakcíny
Analogy vitaminu A.
Fibrinolytika.
Cyproteronacetát.
Distigmin.
Misoprostol.

Video - Toxikóza v časném těhotenství

Líbil se vám materiál? Prosím ohodnoťte!

Cerucal během těhotenství - indikace a zejména pro použití

Projevy toxikózy často komplikují těhotenský proces. Současně trpí nejen zdraví budoucí matky, ale i samotného dítěte. Těžké zvracení může vést k dehydrataci. Lékaři používají Cerucal během těhotenství, aby ji zastavili a předešli komplikacím.

Tserukal - co je tento lék?

Droga Tserukal odkazuje na antiemetika. Lékaři jej aktivně používají při různých poruchách fungování trávicího systému:

 • syndrom dráždivého tračníku;
 • funkční pylorická stenóza;
 • pálení žáhy;
 • nevolnost.

Droga pomáhá rychle eliminovat záchvaty zvracení, které se vyvíjejí na pozadí migrény, předchozí kraniocerebrální trauma, zhoršená funkce jater. Vzhledem k těmto vlastnostem léku lékaři používají Cerucal během těhotenství jako účinné antiemetikum. Dělejte to však opatrně.

Tserukal - složení

Cerucal ve svém jádru obsahuje metoclopramid. Tato látka aktivně ovlivňuje dopamin, serotoninové receptory, které se nacházejí ve velkém množství v žaludku a dvanáctníku. Prostřednictvím těchto struktur jsou trávicí orgány zasílány do mozku. V důsledku této akce je pozorováno přerušení fyziologického řetězce a potlačení reflexu roubíku. Kromě toho se v důsledku těchto akcí obnoví peristaltika zažívacího traktu, což pozitivně ovlivňuje stav pacienta.

Co pomáhá Tserukalu?

Kromě ovlivnění zažívacího traktu ovlivňuje Cerucal také autonomní nervový systém.

Díky těmto akcím je schopen:

 • zvýšení stupně tónu svalů žaludku a střev, svěrač jícnu;
 • snížit motorickou aktivitu jícnu;
 • zlepšit peristaltiku;
 • přispět k sekreci žluči;
 • snížit dyskinezi žlučníku;
 • snížit škytavka;
 • snížit křeč svěrače Oddiho, který se nachází v místě, kde žlučovod jde do duodena.

Lékaři předepisují lék v situacích, kdy je nutné potlačit zvracení, eliminovat nevolnost. Přímo pro tento účel lékaři používají Cerucal pro toxikózu. Tento léčivý přípravek je předepsán s ohledem na závažnost příznaků. Nezapomeňte věnovat pozornost gestačnímu věku a přítomnosti průvodních patologií.

Cerucal - indikace pro použití

Lék aktivně používají lékaři v gastroenterologii. Jeho rozsah je však široký a droga se používá nejen k boji proti zvracení.

Pokud se obrátíte na přílohu, která doprovází lék Cerucal, jsou indikace pro použití v něm uvedeny následovně:

 • atonie nebo hypotenze žaludku, střev;
 • nevolnost různého původu (otrava, gastrointestinální choroby);
 • pálení žáhy;
 • gastroezofageální refluxní choroba;
 • syndrom dráždivého tračníku;
 • paréza žaludku.

Aplikujte lék a v případě potřeby duodenální ozvučení a rentgen. Droga pomáhá rychlému pohybu jídla ze žaludku do dvanáctníku. Výsledkem je, že se žaludek vyprázdní, což mu pomáhá plně prozkoumat a identifikovat stávající poruchy trávicího traktu.

Proč je přípravek Cerucal předepisován během těhotenství??

Lékaři předepisují přípravek Cerucal těhotným ženám s toxikózou. Časté útoky zvracení, konstantní nevolnost vyčerpávají ženské tělo natolik, že stav budoucí matky se prudce zhoršuje. Situaci zhoršuje vývoj dehydratace: při zvracení tělo ztrácí hodně tekutin. Gag reflex navíc vyvolává napětí v břišních svalech. To negativně ovlivňuje tón děložního myometria, což v konečném důsledku zvyšuje riziko spontánního potratu. V tomto případě se Cerucal během těhotenství stává účinným antiemetikem..

Cerucal s toxikózou v časném těhotenství

Podle pokynů k danému léčivu lze přípravek Cerucal během těhotenství, 1 trimestr, použít pouze ve výjimečných případech. To je způsobeno možným negativním účinkem složek léku na plod. V prvních měsících dochází k aktivnímu vývoji budoucího dítěte, vytvářejí se axiální orgány. Aby se neovlivnila embryogeneze, lékaři se pokoušejí Cerucal nepoužívat během časného těhotenství.

Pokud je však časná toxikóza tak nesnesitelná, že dochází ke zvýšení tonusu dělohy, lékaři běží na pomoc Cerucalu. Používejte jej přesně podle předepsaného schématu v souladu s dávkami uvedenými lékařem. Těhotná žena je pod přísným dohledem lékaře, který monitoruje stav jejího těla a nenarozeného dítěte.

Cerucal během těhotenství - druhý trimestr

Cerucal během těhotenství ve 2. trimestru se používá s menší opatrností. Před svým jmenováním však lékař zváží předpokládaný účinek a porovná jej s možnými riziky pro plod. V tomto případě lékaři dávají přednost léku v tabletách. Tato dávková forma je vhodná pro samotné pacienty a usnadňuje dávkování léku. V případech, kdy musí být zvracení okamžitě zastaveno, použijte lék ve formě injekce. Při intravenózním podání dochází k terapeutickému účinku po 1-3 minutách, pokud je přípravek Cerucal podáván intramuskulárně - po 5-10 minutách.

Tserukal během těhotenství ve třetím trimestru

V pozdějších stádiích, stejně jako na začátku období těhotenství, se přípravek používá opatrně. Tím, že v tuto dobu jmenují Tserukala z nevolnosti budoucí matky, mohou lékaři poškodit zdraví plodu. Studie provedené ve spojení s embryology ukázaly, že tento lék je schopen vyvolat extrapyramidové poruchy.

Projevují se následující příznaky:

 • změna svalového tónu;
 • škubání;
 • imobilizace těla dítěte.

V případech, kdy je nemožné se tohoto léčivého přípravku vyhnout, stanoví lékaři po jeho jmenování průběžné sledování plodu. Pokud se v pozdějších stádiích výrazně zhorší životní podmínky dítěte, může být po 38 týdnech indikována plánovaná císařská řez. Tímto způsobem doktoři dokážou zabránit možným komplikacím spojeným s procesem porodu (poranění).

Tserukal - aplikace

Při předepisování léku Cerucal se dávka vypočítá jednotlivě. V tomto případě lékaři věnují pozornost následujícím faktorům:

 • gestační věk;
 • stav plodu;
 • závažnost symptomů toxikózy.

Porušení frekvence užívání léku, nedodržení dávek indikovaných lékařem několikrát zvyšuje riziko nežádoucích účinků, včetně:

 • ospalost;
 • depresivní stav;
 • křeče
 • změna krevního tlaku;
 • hluk v uších;
 • závrať;
 • bolest hlavy;
 • zácpa;
 • alergická reakce;
 • průjem.

Tserukal v ampulích

Pokud je to nutné, lékaři rychle podávají Cerucal intravenózně, aby zastavili zvracení: injekce léku eliminují útok během několika minut. Zvláštní pozornost je věnována správnému výpočtu dávky pro injekce. Lékaři berou v úvahu stav těhotné ženy, objem zvracení a výskyt zvracení. V tomto případě se výpočet požadované dávky provádí s ohledem na maximální denní dávku. Je to 0,5 mg / kg za den.

Cerucal, tablety - dávkování

Při dlouhodobé léčbě těhotných žen lékaři často používají tabletovou formu léku. Minimalizuje rizika spojená s předávkováním. Kromě toho je pro ženu mnohem snazší užívat přípravek Tserukal samostatně, jehož dávku vypočítává lékař, než jít na injekci na kliniku (v nemocnici se droga často používá v ampulích).

Dávkování se počítá individuálně. V tomto případě lékaři často dodržují následující léčebný režim: 10 mg léku 1-3krát denně (3-4 tablety). Tablety se užívají půl hodiny před jídlem, omývají se velkým množstvím vody. Délka kurzu je stanovena lékaři individuálně, s přihlédnutím k závažnosti stavu těhotné ženy a klinickému obrazu toxikózy.

Cerucal - kontraindikace v těhotenství

V každém případě lékař individuálně stanoví, zda Cerucal během těhotenství z toxikózy. Ve většině případů se lékaři pokoušejí v prvním trimestru zdržet předepisování léků.

Kromě jiných možných případů, kdy nelze přípravek Cerucal použít, lékaři nazývají následující kontraindikace:

 • období laktace;
 • pylorická stenóza;
 • gastrointestinální krvácení;
 • střevní obstrukce;
 • gastrointestinální perforace;
 • historie epilepsie a záchvatů.

Cerucal u těhotných žen s toxikózou: přítel nebo nepřítel?

Během těhotenství čelí mnoho žen tak nepříjemnému jevu, jako je časná toxikóza, doprovázená neustálou nevolností, zvracením, slinováním a zhoršováním celkové pohody. Tento stav je způsoben změnou hormonálního pozadí a uvolňováním produktů metabolismu plodu do celkového krevního řečiště. Toxikóza obvykle zmizí po vytvoření placenty, ale před tím budoucí matky potřebují pomoc. Lékaři předepisují Tserukal, ale s četnými výhradami, aby zastavili útoky zvracení.

Jak droga funguje?

Cerucal je lék, který zastavuje útoky zvracení a normalizuje pohyblivost orgánů gastrointestinálního traktu. Účinnost léku je způsobena „prací“ jeho aktivní složky - metoklopramidu, která potlačuje zvracení na úrovni centrálního nervového systému.

Účinná látka krví proudí do zažívacího traktu a blokuje receptory, které přenášejí signály do zvláštní oblasti v mozku. V důsledku toho nervový systém nedostává informace od dráždivých látek a zvracení se zastaví. Kromě toho škytavka také zmizí, protože za to odpovídá i zvracovací centrum..

Cerucal - antiemetikum s metoklopramidem

Kromě hlavního terapeutického účinku je používání přípravku Cerucal doprovázeno dalšími terapeutickými účinky:

 • jídlo se zrychluje přes jícen a střeva stimulací peristaltiky;
 • je zabráněno zpětnému refluxu obsahu žaludku do jícnu;
 • normalizuje tok žluči z žlučníku do dvanáctníku.

Je Cerucal povolen během těhotenství, a to i v raných fázích

Oficiální lékařská příručka k danému léčivu uvádí, že použití antiemetik je zakázáno v počátečních stadiích těhotenství - až do 12 týdnů včetně. Ve druhém a třetím trimestru je předepsán lék, pokud přínos pro ženu převyšuje možné poškození dítěte. Kromě toho se vyplatí užívat Tserukal během kojení..

Jaké jsou důvody takových přísných omezení? Droga aktivuje svaly zažívacího systému, což je spojeno se zvýšením tonusu dělohy a v důsledku toho spontánním potratem v prvních týdnech těhotenství. Vstup Tsekurala v pozdních stádiích těhotenství bez předchozí konzultace s lékařem může ohrozit předčasný porod.

US Food and Drug Administration (FDA) přidělil Cerucal kategorii B. V experimentálních studiích na zvířatech účinná látka, podávaná dokonce i mnohokrát vyšší než normální dávky, nepříznivě neovlivnila embrya. Ale protože neexistovaly žádné odpovídající vědecké experimenty týkající se žen, je tento lék během těhotenství povolen pouze z přísných lékařských důvodů.

Ale co když zvrací starosti nastávající matky v prvním trimestru? V případě těžkého průběhu časné toxikózy, doprovázené neustálými záchvaty zvracení a zhoršením celkového zdraví, může lékař učinit výjimku a předepsat Cerucal, ale po pečlivém zvážení všech rizik, zkoumání ženy, studium povahy těhotenství.

Při jmenování

Hlavním důvodem jmenování Cerucalu v období porodu dítěte je různá závažnost toxikózy. V anotaci k nápravě existují další nemoci a stavy, ve kterých může lékař předepsat tento lék. Mezi nimi:

 • nevolnost a zvracení;
 • snížení nebo absence střevního tónu;
 • porušení motorické aktivity žaludku při cukrovce;
 • poruchy trávicího systému (říhání, pálení žáhy);
 • házení obsahu žaludku do jícnu;
 • zhoršená pohyblivost žlučových cest;
 • časté prodloužené škytavky.

Video: toxikóza během těhotenství

Prášky nebo injekce?

V lékárnických řetězcích je tento lék prezentován ve dvou formách:

 • orální tablety.
 • injekce.

Účinek léku je pociťován 60 minut po orálním podání, 15 minut po intramuskulární injekci a 2-3 minuty po intravenózní injekci. Účinná látka snadno proniká bariérou mezi oběhovým systémem a centrálním nervovým systémem a vylučuje se také mateřským mlékem.

Pokud se toxikóza vyskytne v závažné formě nebo je nutné okamžitě zastavit útoky zvracení, je předepsána tekutá forma léčiva. Obvykle se injekce Cerucalu provádí za stacionárních podmínek, protože nesprávné podání přípravku může vést k podráždění kůže nebo způsobit závažné alergické reakce.

Kapalná forma Cerucalu je navíc předepisována v rámci přípravy na diagnostické vyšetření zažívacího systému.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Nastávající matky by měly Tserukal brát s velkou opatrností, vzhledem k řadě kontraindikací uvedených v pokynech. Kromě prvních 12 týdnů těhotenství zahrnují přímé kontraindikace následující nemoci a patologické stavy:

 • feochromocytom (hormonálně aktivní tvorba nádoru v nadledvinách);
 • prolaktinom (tvorba nádoru hypofýzy spojená s nadměrnou produkcí hormonálního prolaktinu);
 • střevní obstrukce;
 • krvácení z orgánů gastrointestinálního traktu;
 • epileptické záchvaty;
 • extrapyramidové poruchy pohybu;
 • zúžení výtoku pylorusu;
 • průchozí otvor ve stěnách orgánů gastrointestinálního traktu;
 • přecitlivělost na účinné a pomocné látky léčiva.

Důležité! Složky léku mohou zvyšovat sekreci mineralokortikoidů (hormonů nadledvin), které si v těle uchovávají soli a tekutiny. Nesprávné použití přípravku Cerucal proto zvyšuje riziko gestózy - pozdní toxikózy, projevující se otoky, vysokým krevním tlakem a záchvaty..

Příjem Tserukalu s různými frekvencemi způsobuje nežádoucí důsledky pro různé orgány a systémy těla:

 • nervový systém:
  • nerovnováha;
  • zvýšená úzkost;
  • depresivní stav;
  • motorická úzkost;
  • únava a ospalost;
  • bolesti hlavy;
 • oběhový systém:
  • agranulocytóza (snížený počet bílých krvinek);
 • kardiovaskulární systém:
  • zvýšená srdeční frekvence;
  • hypertenze;
  • hypotenze;
 • trávicí orgány:
  • zácpa;
  • průjem;
  • suchá ústa
 • alergické projevy:
  • kožní vyrážky;
  • kopřivka;
  • dušnost.

Účinná látka může také vyvolat svalovou hypertonicitu, což může být nebezpečné, pokud existuje riziko potratu..

Výskyt vedlejších účinků závisí na dávce a délce léčby přípravkem Cerucal. Těžké nežádoucí účinky jsou mimořádně vzácné, ale vyžadují okamžité stažení léku. V jiných případech je po konzultaci s lékařem možné snížení dávky..

Pokyny pro bezpečné používání

Dávkování a trvání užívání antiemetika je stanoveno ošetřujícím lékařem po vyšetření a výslechu těhotné pacientky. Výběr výhodné dávkové formy léčiva závisí na závažnosti negativních symptomů.

Nejčastěji jsou tablety předepisovány k léčbě doma a se středně závažnými projevy toxikózy. Při užívání lékové formy tablety se doporučuje dodržovat následující pravidla:

 • lék se užívá půl hodiny před jídlem v předepsané dávce, ne více než 3-4krát denně;
 • pít tabletu by měla být voda nesycená, jiné nápoje snižují terapeutický účinek.

Délka léčby je v každém případě individuální, ale obvykle její průběh nepřesahuje 4 týdny.

Co může nahradit Tserukal

Je třeba si uvědomit, že o otázce nahrazení drogy rozhoduje pouze ošetřující lékař. V lékárnických řetězcích dnes existuje velký výběr synonym s léky Cerucalu, které obsahují stejnou aktivní složku - metoklopramid. Synonyma drogy zahrnují:

 • Metamol;
 • Metoclopramid;
 • Vero-metoclopramid;
 • Perinorm
 • Tseruglan.

Funkční analogy Cerucalu lze považovat za léky, které rovněž brání nebo zastaví zvracení, ale obsahují jiné účinné látky.

Tabulka: Léky předepsané k úlevě od příznaků toxikózy

TitulDávkové formyÚčinné látkyIndikaceKontraindikaceJak používat během těhotenství
GanatonTabletyItoprida hydrochlorid
 • Nevolnost a zvracení různého původu;
 • pálení žáhy;
 • nadýmání;
 • bolesti žaludku.
 • Krvácení z trávicího traktu;
 • otvor ve stěnách žaludku nebo střev;
 • netolerance ke složkám léku.
Vzhledem k nedostatku spolehlivých údajů o bezpečnosti je lék předepsán, pokud možný přínos převyšuje pravděpodobné riziko pro dítě.
Motilium
 • Tablety;
 • suspenze.
Domperidone
 • Nevolnost a zvracení různého původu;
 • pálení žáhy;
 • říhání;
 • zvýšená tvorba plynu;
 • epigastrická bolest.
 • Prolaktinom;
 • krvácení z trávicího traktu;
 • závažné onemocnění jater;
 • nesnášenlivost součástí.
Nástroj je předepsán, pokud zamýšlený přínos výrazně převyšuje možné poškození plodu
MotilakTabletyDomperidone
 • Nevolnost a zvracení jakéhokoli původu;
 • epigastrická bolest;
 • pálení žáhy;
 • zvýšená tvorba plynu.
 • Prolaktinom;
 • nesnášenlivost součástí.
Neexistují žádné údaje o rizicích pro vývoj plodu, ale v prvním trimestru je předepsán pouze po pečlivém zvážení výhod a poškození dítěte.
BoninTabletyMeclosin
 • Nevolnost a zvracení různého původu;
 • závrať.
Přecitlivělost na složkyPřed předepisováním lékař posoudí pravděpodobné riziko a přínos.
Polysorb MPPrášekSilica
 • Toxikóza;
 • otrava jídlem;
 • akutní střevní infekce;
 • dysbióza.
 • Gastrointestinální vřed;
 • snížená pohyblivost střeva;
 • nesnášenlivost součástí.
Lék je povolen v každém trimestru těhotenství.
Hofitol
 • Tablety;
 • řešení.
Extrakt z artyčoku
 • Toxikóza;
 • biliární dyskineze;
 • těžká chronická onemocnění jater a ledvin.
 • Cholelitiáza;
 • akutní forma onemocnění jater a ledvin;
 • nesnášenlivost součástí.
Droga se používá pod lékařským dohledem.

Fotogalerie: Možnosti náhrady Cerucal

Dámské recenze

Ovlivňuje nervový systém a jeho nejintenzivnější vývoj je nyní u dítěte. Lepší obejít se bez Tserukalu. Ve skutečnosti to pomáhá, pouze dočasně zmírňuje nevolnost. Měl jsem to třikrát v mém druhém těhotenství, nevolnost zmizela, ale moje křeče začaly (malé), a teď je moje dcera neklidná, velmi nervózně impulzivní, reaguje na každý ostrý hluk a kvůli tomu špatně spí. Se svou první dcerou jsem vůbec neměl toxikózu a také jsem měl problémy se spánkem..

Lesek

http://www.baby.ru/blogs/post/42898932–1697651/

Injekci mi bylo 10 dní, došlo k velmi závažné toxikóze, dehydrataci, lékař řekl, že Cerucal je lepší než taková toxikóza, dítě má menší poškození. Po injekcích se to stalo mnohem jednodušším a poté zvracel více než 10krát denně a nic nejedl. Na ultrazvuku po dobu 20 týdnů řekli, že všechno je v pořádku s dítětem, všechny orgány se vyvíjejí správně.

Katyushka

http://www.baby.ru/blogs/post/42898932–1697651/

No tak, tak škodlivé pro dítě. Osobně jsem ho během prvního těhotenství injikoval, protože bez něj bych nemohl jíst nic. Porodila jsem dítě bez patologií, při porodu 8–9 podle Apgara. Takže moje rada pro vás: nemučte se, nepijte Tserukal, byl mi předepsán 1 tableta, je-li těžké zvracení, pak 2 za den, už ne. Opravdu pomáhá.

Asutka

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/437745/index.html

Tserukal jsem bral až 16 týdnů, protože neexistoval žádný jiný způsob, jak zachránit, alespoň trochu jídla se zpozdilo a Ginipral byl ve druhé polovině těhotenství. Nyní má dítě hemangiom, které drogy to ovlivnily - není známo.

elena_1983

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/437745/index.html

Vzal jsem si také Cerucal od 12 týdnů do 16. Ačkoli lékař předepsal 7 týdnů. Po přečtení kontraindikací jsem se rozhodl snášet toxikózu - mínus 10 kg za 6 týdnů. Nyní již 22 týdnů a díky bohu toxikóza prošla.

WWant

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/437745/index.html

Video: osobní zkušenost s kontrolou toxikózy

Cerucal je tedy spíše závažným lékem s působivým seznamem kontraindikací a nežádoucích účinků. Proto by nastávající matka neměla z vlastního podnětu snižovat nepříjemné příznaky toxikózy. Pouze kvalifikovaný lékař bude schopen posoudit všechna rizika, stanovit přesné dávkování a bezpečné trvání průběhu léčby.

Články O Neplodnosti