Hlavní Analýzy

Ceftriaxon během kojení

Doporučení
Pediatr - Dr. Victor Abdow
Rockville, MD, USA.

Mohu brát Ceftriaxon sodný během kojení??
Je to bezpečné pro kojící matku a dítě?

Třetí generace cefalosporinů pro injekční nebo parenterální podání. Stejně jako většina cefalosporinů, o nichž jsou k dispozici údaje, se vylučuje do mateřského mléka v klinicky nevýznamném množství (Kafetzis 1983, 1988 Hirabayashi, Bourget 1993), a to iu kojenců, jejichž matky je léčily. Vzhledem k nízké biologické dostupnosti při podání bude absorpce z mléka vstupujícího do plazmy dítěte nulová nebo zanedbatelná, s výjimkou případů předčasného narození a bezprostředního poporodního období, kdy lze zvýšit absorpci střeva. Jedná se o lék, který je schválen pro použití u kojenců a novorozenců. Uvědomte si možnost falešně negativních kultur, které mají za následek febrilní děti, jejichž matky užívají antibiotika, a také možnost gastroenteritidy (Ito 1993) změnou střevní flóry. 2001 American Academy of Pediatrics: Obvykle kompatibilní kojící léky Seznam WHO Essential Medicines List 2002: Kojení kompatibilní..

Druhy rizik

Velmi nízké riziko
Povoleno kojením. Není to nebezpečné pro dítě. více informací.

Nízké riziko
Mírně bezpečné. Může být přítomen v mateřském mléce. Postupujte podle doporučení svého lékaře. více informací.

Vysoké riziko
Nebezpečný lék, když je třeba brát v úvahu rizika. Používejte bezpečnější protějšky. více informací.

Velmi vysoké riziko
Nedoporučeno. Musíte přestat kojit nebo si vybrat bezpečný analog. více informací.

Ceftriaxon pro kojící matky

CEFTRIAXONE je antibiotikum cefalosporinů třetí generace. Má široké spektrum účinku a často se používá při léčbě novorozenců. K dispozici v tabletách, ampulích (na injekci).

Ceftriaxon je kompatibilní s kojením, ačkoli je nutné sledovat projevy volné stolice u dítěte.

Ve standardních pokynech pro léčivo se doporučuje předepsat HB při předepisování tohoto antibiotika. Nicméně, jako ve většině případů s antibiotiky, je to v mezinárodním adresáři kompatibility léků a hepatitidy B vyvráceno.

Kolik ceftriaxonu je vylučováno z mateřského mléka?

 • Poločas ceftriaxonu v mateřském mléce je 12-17 hodin (delší než v mateřské plazmě), u dětí však nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky.
 • Maximální koncentrace v krvi - po 60 minutách.
 • Pouze 4,2% mateřské dávky přechází do mateřského mléka.
 • Bezpečná dávka ceftriaxonu pro kojící matku - 1 000 - 2 000 mg 2krát denně.

Stejně jako jakékoli jiné antibiotikum má ceftriaxon nežádoucí účinky a bezpečnostní opatření. Nepoužívejte antibiotika k léčbě bez souhlasu svého lékaře! Pokud však váš lékař trvá na ukončení laktace kvůli léčbě, zkuste vyhledat jiného specialistu. Viz také: jak pochopit, že váš lékař je proti kojení.

Synonyma:
je možné, že kojící matka pije ceftriaxon
lékař předepsal antibiotikum ceftriaxon kojit
kompatibilita s ceftriaxonem a laktací
Ceftriaxon - pokyny pro HS

Ceftriaxonové antibiotikum pro HB: jak ovlivňuje kojení a dítě?

Otázka, zda kombinovat kojení s léky, je otázkou, která se obává kojících matek. Podle mezinárodního lékařského výzkumu je většina léků, zejména antibiotik, nekompatibilní s kojením.

Tento článek se zaměří na ceftriaxon, širokospektrální lék. Zjistíte, jaké indikace k použití, kdo by ho neměl brát a jaké jsou možné nežádoucí účinky.

Indikace pro použití

Ceftriaxon je antibiotikum třetí generace, které se používá k léčbě:

 • bakteriální infekce;
 • dýchací orgány;
 • kosti a klouby;
 • genitourinary system;
 • se oslabenou imunitou;
 • břišní tyfus;
 • endokarditida;
 • infikovaných ran a popálenin.

Lék je také předepisován pro prevenci infekcí v pooperačním období.

Jak droga funguje??

Hlavní aktivní složka bojuje s mureinem, je produkována bakteriální buňkou. Některé bakterie jsou však vůči antibiotikům rezistentní, proto by měl být pro úspěšnost léčby proveden test citlivosti..

Ceftriaxon je nejčastěji předepisován pouze pro přijetí do nemocnice. Dlouhodobá léčba vyžaduje sledování ledvin, jater a krve.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Při užívání antibiotika jsou možné následující nežádoucí účinky:

 1. stomatitida;
 2. anémie;
 3. zvracení a nevolnost;
 4. bolest hlavy, závratě;
 5. alergická reakce ve formě horečky, vyrážky, otoku, svědění, kopřivky);
 6. křeče v břiše;
 7. průjem;
 8. leukopenie;
 9. porušení chuti;
 10. dušnost a tachykardie.

V případě nežádoucích účinků byste se měli poradit s lékařem, aby upravil dávku nebo úplně zrušil lék, protože špatné zdraví matky nutně ovlivní zdraví dítěte.

Mezi kontraindikace je třeba uvést přecitlivělost na lék, renální nebo jaterní nedostatečnost, kolitida, nedostatek vitaminu K nebo problémy s jeho syntézou.

Jak to ovlivňuje kojení a dítě během kojení?

Návod k použití léku uvádí, že kojení by mělo být zastaveno. Biologický poločas antibiotika v mateřském mléce je přibližně 17 hodin, takže při užívání tohoto léku by měla být laktace zastavena, což lze upravit po ukončení léčby.

Někteří odborníci jsou si jisti, že tento léčivý přípravek lze kombinovat s hepatitidou B, je však třeba dodržovat bezpečnostní opatření. V každém případě lékař poradí ženě o použití antibiotika v tomto rozhodujícím období..

Maximální koncentrace v krvi (při intramuskulárním podání) se dosáhne po 2,5 hodinách. Pokud byl lék podáván intravenózně, pak lék působí rychleji - po hodině. To znamená, že během stanovené doby není možné krmit dítě. Ve složení mateřského mléka je procento antibiotik 4,2%.

Doporučení

Pokud lékař povolil užívání léku během kojení, měli byste pečlivě sledovat stav dítěte, protože se může objevit:

 • alergie;
 • trávení, stolice.

Pokud jsou tyto příznaky detekovány, léčivo by mělo být přerušeno..

Dávkování

Dávkování pro dospělé se neliší od přípustné hodnoty pro pacienty s hepatitidou B: 1–2 g jednou denně nebo 0,5–1 g každých 12 hodin. Je třeba mít na paměti, že nemůžete samoléčovat, přerušit léčbu sami a prodloužit délku léčby..

Pro kojící ženu je vhodný první režim užívání Ceftriaxonu, protože při jediné dávce můžete počkat 17 hodin. Jak je uvedeno výše, právě v době, kdy je třeba z těla odstranit antibiotikum.

Lék je uvolňován ve formě prášku, který, když je připraven, je podáván intravenózně nebo intramuskulárně. Pro podání by měl být použit pouze čerstvě připravený roztok, který nelze skladovat.

Někdy při intravenózním podání, flebitida, bolest podél žíly a při intramuskulárním podání bolest v místě vpichu.

Závěr

Některé nemoci tedy vyžadují urgentní léčbu. Užívání antibiotik je kontraindikováno u žen s kojením, ale existují výjimky. Pokud byl ceftriaxon předepsán kojící matce, musí sledovat dávkování, sledovat stav dítěte po jídle a její pohodu.

Syntéza antibiotika OJSC Ceftriaxon - přehled

Ceftriaxon pro kojení. Léčba pleuropneumonií

O této drogě jsem poprvé slyšel před několika měsíci. Všechno to začalo tím, že jednoho večera jsem cítil bolest v těle, další den teplota stoupla na 37,8. Už nebyly žádné další příznaky, které by mě upozornily. Moje nachlazení obvykle začíná bolestmi v krku, rýmou atd. Po několika dnech teplota klesla a já se cítil lépe, ale po dni teplota opět stoupla na 39.

Šel jsem k lékaři, všechno je v plicích čisté, dali pokyny pro obecné testy. A všechno se ukázalo být normální, kromě ESR-42. Doktor dala pokyn pro fluorografii, ačkoli řekla, že pro kojící matky je to nežádoucí. Moje dítě bylo v té době 1 rok staré. Přesto jsem provedl fluorografii, podle které mi byla diagnostikována „pravostranná pleuropneumonie na horním laloku“.

Lékař předepsal léčbu, která byla založena na intramuskulárních injekcích ceftriaxonu 2krát denně po dobu 1 g po dobu 7 dnů. Odmítl jsem hospitalizaci, protože Mám dvě malé děti. Můj lékař mi řekl, abych přestal kojit. Ale tak náhle jsem to nemohl udělat, moje dítě bylo velmi závislé na jeho hrudi, nevnímalo ani láhev ani bradavku. Po prostudování pokynů (a je zde uvedeno, že je používán i novorozenci) a informací na internetu (tato droga je na seznamu povolených kojení), jsem se rozhodl nepřestat krmit.

Pro mě byly injekce bezbolestné, antibiotikum bylo naředěno vodou na injekci a lidokainem. Teplota klesla 3 dny po injekci. Po 10 dnech jsem znovu provedl rentgen, ukázal, že je vše normální a podle krevního testu ESR -15.

Nezjistil jsem vedlejší účinek léku pro sebe a dítě, ačkoli moje dítě trpí atopickou dermatitidou, nedošlo k žádné reakci. Spolu s antibiotikem jsme vzali probiotikum.

Mimochodem, náklady na 1 balíček do 30 rublů, za celý kurz jsem strávil asi 400 rublů.

Takto mi Ceftriaxon pomohl vyléčit pneumonii doma bez hospitalizace a udržet kojení. Doporučuji všem, aby se včas poradili s lékařem a pokud se v extrémních případech antibiotika nebojí, nebojí se je používat.

Ceftriaxon během kojení

Toto téma si prohlíží 0 členů a 1 host..

 • Sumy fórum pro současné i budoucí rodiče “
 • Naše děti
 • Dětská strava "
 • Kojení (Moderuje ligiya) "
 • Ceftriaxon pro HS
 • SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Jednoduché stroje
  Jednoduché zvukové video Embedder
  Navrženo společností SychO

Stránka vygenerována za 0,092 sekund. Žádosti: 27.

Ceftriaxon pro kojení (kojení)

Použití ceftriaxonu během kojení je možné za podmínek: těžká infekce, zdravotní riziko ženy je vyšší než nebezpečí dítěte, patogen je citlivý na toto antibiotikum, postačuje dávka 1 g denně. Ve všech ostatních případech je nutné nahradit mateřské mléko kojeneckou výživou..

Hlavními důsledky pro matku jsou průjem, vyrážky, změny v krvi, dítě má v budoucnu riziko dysbiózy, drozdu, alergií a nesnášenlivosti na ceftriaxon a jeho analogy..

Snížení pravděpodobnosti nežádoucích účinků může být koordinováno s pediatrem ošetřujícím ženu, intervalem mezi podáním antibiotika a krmením, monitorováním stavu dítěte, s výskytem neobvyklých příznaků u lékaře.

Kdo je Ceftriaxone předepsán pro kojení?

Ceftriaxon pro kojení se předepisuje pouze v případech, kdy přínos pro ženu je vyšší než riziko pro dítě. Jsou to obvykle těžké infekce:

 • plíce - pneumonie (nozokomiální a komunitní);
 • prostřední ucho, zejména komplikovaný průběh;
 • membrány mozku - bakteriální meningitida;
 • mandle - angíny (angíny);
 • břišní orgány - peritonitida, cholecystitida, pankreatitida;
 • genitálie - adnexitida, endometritida, prostatitida;
 • močové cesty, ledviny (pyelitida, pyelonefritida);
 • klouby a kosti (hnisavá artritida, osteomyelitida);
 • kapavka, tyfus, syfilis;
 • kůže - erysipelas, karbuncle, vařit, absces, phlegmon;
 • s otravou krví (sepse);
 • srdeční chlopně - endokarditida;
 • borelióza (infekce je přenášena klíšťaty, projevuje se vyrážkami, je doprovázena neurologickými, kloubními a srdečními komplikacemi).

Ceftriaxon během kojení lze podat po bakteriologické studii, diagnostice PCR a je prokázáno, že patogen je citlivý na toto antibiotikum.

Účinek léku na tělo

Hlavním účinkem ceftriaxonu je ničení bakterií narušením tvorby jejich skořápky, a když je absorbován a eliminován, je možný toxický účinek na tělo:

 • alergické reakce;
 • zhoršení ledvin a jater;
 • změna složení střevní mikroflóry;
 • snížení počtu buněk v krvi (bílé krvinky, krevní destičky, červené krvinky);
 • krvácející.

Při správném použití u většiny žen se nežádoucí účinky neobjeví, průběh léčby nedává komplikace.

Doporučujeme přečíst si, zda by měl být Ceftriaxon užíván během těhotenství. Z článku se dozvíte, kdy je ceftriaxon předepsán během těhotenství, jak droga ovlivňuje plod, když není možné píchnout.

A zde je více o tom, jak použít ceftriaxon pro anginu pectoris.

Antibiotická dětská reakce

Ceftriaxon se vylučuje do mateřského mléka, proto je nutné vzít v úvahu riziko negativní reakce dítěte na léčivo ve formě:

 • poruchy střevní mikroflóry - kolika, nadýmání, které se projevuje úzkostí, pláčem, ztrátou chuti k jídlu (slabé sání), průjmem, změnou stolice, častým pliváním a zvracením;
 • plísňová infekce dutiny ústní - zarudnutí, bolest při krmení, odmítnutí hrudníku;
 • senzibilizace - získání zvýšené citlivosti na antibiotikum, které se v budoucnu může projevit ve formě alergické reakce a intolerance nejen na ceftriaxon, ale také na léky ze skupiny cefalosporinů, penicilinů, beta-laktamových antibakteriálních látek (například Meronem, Tienam).

Orální kandidóza

Bylo zjištěno, že do mléka nepronikne více než 4% podaného množství, což není nejčastěji doprovázeno negativním účinkem na dítě. Pokud existuje vážná potřeba zavedení léku, je nežádoucí nahradit mateřské mléko kojeneckou výživou, kojení je přijatelné, ale s opatrností je důležité konzultovat pediatra, dojde-li k neobvyklým příznakům.

Kontraindikace Ceftriaxonu pro HB

Je zakázáno používat ceftriaxon k hepatitidě B (kojení) v případě nesnášenlivosti a známé alergické reakce na drogy:

 • Amoxicilin,
 • Ampicilin,
 • Amoxiclav,
 • Augmentin,
 • Benzylpenicilin,
 • Oxacillin,
 • Cefazolin,
 • Chienam,
 • Meronem,
 • Cefalexin,
 • Cefotaxime,
 • Cefixime.

Při jmenování je nutná opatrnost v případě onemocnění ledvin, jater a střev (enteritida, enterokolitida, ulcerativní nespecifika). To znamená, že před léčbou jsou nezbytné vyšetření a lékařský dohled, jakož i testy během používání ceftriaxonu.

Podívejte se v tomto videu, jaké léky můžete užívat při kojení:

Vedlejší účinky léku po porodu

Ceftriaxon lze předepsat ihned po narození, nejčastějšími nežádoucími účinky na jeho podání jsou:

 • vyrážky, kopřivka, svědění kůže;
 • zimnice, průjem, nevolnost, zvracení;
 • nadýmání, bolest, nadýmání;
 • špatná chuť v ústech, ztráta chuti k jídlu;
 • reprodukce plísní (drozd v ústní dutině, vaginální sliznice);
 • bolest hlavy, závratě;
 • únava, krvácení z nosu;
 • zvýšená aktivita jaterních enzymů;
 • zánět v dutině ústní (stomatitida), jazyk (glositida);
 • zahušťování žluči, sedimentace solí v žlučových a močových cestách;
 • těsnění v místě vpichu.

Se zvýšenou citlivostí na antibiotika nebo potřebou vysokých dávek v průběhu více než 10 dnů se mohou objevit závažné komplikace:

 • bronchospasmus a další závažné alergické reakce;
 • píchnutí, někdy fatální;
 • vytváření puchýřů s následným odlupováním povrchové vrstvy kůže;
 • potlačení imunity s přidáním další infekce (superinfekce);
 • žloutenka, selhání jater;
 • zhoršená funkce ledvin (zvýšená močovina, zbytkový dusík, kreatinin);
 • zvýšená glukóza, válce, červené krvinky v moči.

Dávkování ceftriaxonu pro krmení, kojení

Při kojení se dávky používají přesně stejně jako při léčbě dospělých pacientů - 1–2 g jednou denně, ale při kojení je důležité nepoužívat dávku vyšší než 1 g. Pokud je potřeba vyšší množství antibiotik, musí být mateřské mléko nahrazeno mléčnými směsmi..

Pokud je předepsána maximální dávka 4 g, je nebezpečí pro dítě považováno za velmi vysoké, takže lékaři v tomto případě nejčastěji doporučují zastavení laktace..

V tomto videu se dozvíte, zda kojení Ceftriaxone je kompatibilní:

Kolik můžu kojit po antibiotiku

Pro snížení rizika nežádoucích účinků můžete kojit dítě po injekci ceftriaxonu nejdříve po 6 hodinách.

Protože se v prvních týdnech krmí každé 2 hodiny, toto doporučení nelze splnit, proto se nejčastěji doporučuje převádět novorozence do mléčné směsi.

To se musí provést, pokud je dítě předčasné nebo má žloutenku, protože antibiotikum je pro tyto děti obzvláště nebezpečné..

Po šesti měsících se intervaly prodlouží na 3,5 hodiny (v průměru), zavádějí se doplňková jídla, takže tento denní režim může být vhodný:

 • 6-00 - kojení a úplná dekantace, na konci zavedení ceftriaxonu;
 • 9-30 - doplňkové potraviny;
 • 13-00 - směs a / nebo exprimované mléko;
 • 16-30, 20-00, 23-30 - kojení.

Je důležité vzít v úvahu, že ze všech cefalosporinů má Ceftriaxon nejdelší dobu působení, protože stačí ho píchat jednou denně. Po 12–17 hodinách se z krve vylučuje pouze polovina léčiva a mateřské mléko je zcela bezpečné teprve den po poslední injekci..

Antibiotickou léčbu kojící matky nelze pro dítě považovat za zcela bezpečnou, proto je v každém případě nutné individuální posouzení volby způsobu krmení..

Argumenty týkající se mateřského mléka zahrnují:

 • význam mateřského mléka;
 • nesnášenlivost mléčných přípravků;
 • malé množství antibiotika dodaného kojenci.

V případě současných onemocnění střev, ledvin, jater, již existující dysbiózy, průjmu, časté regurgitace, střevní koliky, pediatr obvykle doporučuje přechod na umělé krmení směsí.

Průběh léčby injekcemi, tablety

V léčbě ceftriaxonu je průměrný průběh léčby 7 dní. Doporučuje se zaměřit se na dobu normalizace tělesné teploty, po které se léčivo podává po dobu dalších 3 dnů. Nemůžete si aplikovat antibiotikum po dobu kratší než 5 dnů, protože příliš krátký průběh se stává příčinou mikrobiální rezistence.

Protože se ceftriaxon nepoužívá v tabletách, může být předepsán jiný cefalosporin, pokud je po injekci nutné přejít na vnitřní podávání. Cefalexin je vybrán pro kojení, další léky této skupiny jsou považovány za nebezpečnější.

V zájmu prevence

Pro profylaktické účely se ceftriaxon používá k prevenci pooperačních infekcí. Kojení je v takových případech nejčastěji kontraindikováno, protože zavedení prostředků na anestezii je přísně zakázáno kojeným dětem..

V případě, že byla použita lokální anestézie (drobné chirurgické a diagnostické zásahy), pak se použijí standardní dávky - 1 g za hodinu před operací a stejné množství v následujících 4 dnech 1krát denně. Tyto dávky jsou minimální pro ceftriaxon..

Analogy ceftriaxonu pro laktaci

K léčbě kojících žen se používá ceftriaxon domácí produkce a jeho cizí analogy: Rocefin, Azaran, Lendacin, Cefatrin, Medaxon. Nejbezpečnějšími vedlejšími účinky jsou Rocefin, protože je to původní lék. Znamená to, že:

 • byly provedeny všechny nezbytné klinické studie;
 • léčivé suroviny mají vysoký stupeň čištění;
 • výrobní technologie plně odpovídá mezinárodním standardům kvality.

Rocefin Azaran Medaxon

Nevýhodou je jeho cena - jedna láhev stojí asi 515 rublů, zatímco ruský ceftriaxon nebude stát více než 40 rublů na 1 g.

Bezpečnostní předpisy

Pro minimalizaci rizika komplikací léku u kojenců a kojenců potřebujete:

 • používat antibiotikum až po vyšetření;
 • přísně dodržujte lékařská doporučení ohledně dávek a průběhu;
 • Poraďte se s pediatrem ohledně možnosti pokračujícího kojení a proveditelnosti přechodu na kojeneckou výživu;
 • pečlivě sledujte činnost střev dítěte, vezměte v úvahu, že změna barvy stolice, pěnivý výtok je známkou narušení mikroflóry;
 • denně vyšetřete pokožku, aby se zjistily vyrážky, a ústní dutinu, aby se zjistila zarudnutí a bílý plak;
 • se všemi pochybnými příznaky je nutná okamžitá lékařská prohlídka, samoléčení komplikací je zakázáno.

Žena by měla pít co nejvíce normální pitné vody a jíst méně slané a kořeněné jídlo..

Doporučujeme si přečíst, o čem je lepší - Cefotaxime nebo Ceftriaxone. Z článku se dozvíte, která z antibiotik nejlépe působí na pneumonii, bronchitidu a sinusitidu, jaké jsou jejich rozdíly, indikace pro předepisování.

A zde je více o pravidlech pro použití ciprofloxacinu a ceftriaxonu.

Ceftriaxon se používá kojení přísně podle pokynů lékaře a po konzultaci s pediatrem. Během období léčby je nutné sledovat celkový stav dítěte, kůže, sliznic ústní dutiny a funkce střev. Pokud se vyskytnou neobvyklé příznaky, okamžitě se poraďte s odborníkem, samoléčení komplikací je zakázáno.

Je ceftriaxon možný s kojením?

Před zvážením, zda lze ceftriaxon léčit pro kojící matku, se musíte seznámit s tím, jak se lék vylučuje do mateřského mléka:

 • Maximální koncentrace ceftriaxonu v mateřském mléce je zaznamenána jednu hodinu po intravenózní injekci nebo 2,5 hodiny po intramuskulární injekci;
 • Poločas aktivní složky léčiva v lidském mléce je 12-17 hodin.

Studie prokázaly, že ceftriaxon se vylučuje v malém množství mlékem (4,2% dávky, kterou dostává matka). Při dávce nepřesahující 1 g je povoleno kojení zdravého dítěte. Ale měli byste být opatrní a pečlivě sledovat dítě, abyste si včas všimli začátku reakce na antibiotikum.

Možné vedlejší účinky

Ceftriaxon má zřídka nežádoucí účinky a používá se k léčbě infekcí u kojenců, ale někdy se při užívání léku pozoruje:

 • kopřivka;
 • rychlé dýchání;
 • tachykardie;
 • snížení tlaku;
 • bolest hlavy;
 • nevolnost nebo zvracení
 • bolest břicha;
 • průjem.

V krvi pacienta je zaznamenáno zvýšení počtu bílých krvinek, zatímco počet červených krvinek se může snížit. Ve vážných případech je možné vyvinout Quinckeho edém život ohrožujících komplikací, když edematózní tkáně komprimují hrtan a narušují dýchání..

Pokud je ceftriaxon injikován kojící matce, potom dítě nemá žádné poruchy dýchacího a kardiovaskulárního systému.

Při ošetřování kojící ženy antibakteriálním lékem se může objevit její dítě:

 • snížená chuť k jídlu;
 • zvracení nebo časté plivání;
 • střevní kolika;
 • průjem;
 • úzkost a poruchy spánku.

Pokud je ceftriaxon předepsán pro HS, je nutné pečlivě sledovat stav dítěte.

Přestaňte kojit, pokud se dítě stane neklidným, často nezbedným, špatně jí nebo má uvolněnou stolici.

Ve většině případů je zhoršení drobků spojeno s užíváním ceftriaxonu matkou a příznaky, které zmizí po přechodu na umělé krmení..

Krmte nebo ne během léčby ceftriaxonem

Farmakologický průvodce naznačuje, že ceftriaxon je lék, který je neslučitelný s kojením, ale lékaři mají jiný názor:

 • mateřské mléko je považováno za nejvíce přizpůsobené jídlo pro dítě;
 • během laktace se uvolňuje malé množství léčiva.

Při kojení je ceftriaxon zakázán v následujících případech:

 • pro ošetření matky se vyžaduje dávka vyšší než 1 g denně;
 • dítě má zažívací potíže (časté plivání, kolika, zácpa nebo průjem).

V těchto případech, kdy je Ceftriaxon předepsán pro HB, se matce doporučuje dočasně přenést dítě na krmení směsí nebo zvolit jiný lék, který je pro dítě bezpečný.

Aktivní složka ceftriaxonu prochází poločasem rozpadu za 12–17 hodin a stává se pro dítě bezpečným. Po podstoupení antibiotické terapie je kojení povoleno jeden den po poslední injekci..

Pravidla pro bezpečné zacházení

Existují 2 léčebné režimy pro ceftriaxon:

 • předepsáno injekci léčiva v dávce 0,5 g ráno a večer;
 • aplikujte denní dávku jednou denně.

Při kojení se doporučuje injekce ceftriaxonu jednou. Podle níže uvedených pravidel pomůže jednorázový úvod kojící matce snížit riziko nežádoucích účinků u kojenců:

 • Nekrmte dítě 3-4 hodiny po injekci ceftriaxonu. Během tohoto období je zaznamenána maximální koncentrace aktivní složky léčiva v mléce. Jedno krmení by mělo být provedeno směsí a výsledné mléko by mělo být dekantováno. Dále je krmení dítěte povoleno v obvyklém režimu;
 • Pečlivě sledujte stoličku a chuť k jídlu dítěte. Přestože se účinná látka ceftriaxonu po několika hodinách rozpadne a stane se neaktivní, u dětí citlivých na léčivo se mohou objevit žaludeční poruchy. Pokud jste přecitlivělí na léky, musíte se během léčby matky poradit s pediatrem o výběru směsi pro umělé krmení..

Léčba ceftriaxonem se provádí pod dohledem lékaře a běh antibiotika by neměl překročit 7-10 dnů. V tomto případě kojit dítě nebo dočasně přejít na umělé krmení - rozhodují pediatři.

Je třeba si uvědomit, že ceftriaxon, stejně jako jiná antibakteriální činidla, porušuje střevní mikroflóru a negativně ovlivňuje trávení dítěte, proto je pro ošetřující matku zakázáno léčit antibiotikem bez lékařského předpisu..

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Ceftriaxon pro kojení. Ceftriaxon během kojení dětské reakce

Jako hlavní účinná látka ceftriaxonu se používá murein. Je produkován bakteriální buňkou. Po Ceftriaxonu je možné zabít velké množství bakterií škodlivých pro tělo matky.

Některé škodlivé buňky však již dokázaly vyvinout imunitu proti ní. V tomto případě nebude terapie korunována dlouho očekávaným účinkem..

Kojící matky musí před použitím drogy použít speciální test citlivosti..

Ceftriaxon - antibiotika, která se používají k ničení škodlivých bakteriálních buněk a mikroorganismů. Je důležité používat lék pouze v případě, že tento typ infekce nevyvinul imunitu.

Po injekci můžete dítě krmit až po sedmi hodinách

Droga by měla být použita v následujících případech:

 • Silný zánětlivý proces v gastrointestinálním traktu, kterému se již podařilo přejít na peritonitidu.
 • Pneumonie nebo plicní absces byly dříve diagnostikovány..
 • Infekční poškození měkkých tkání, jednotlivých kostí nebo kloubů.
 • Meningitida.
 • Zánět ledvinové pánve (pyelonefritida).
 • Kapavka.
 • V těle je pozorována infekce některých orgánů mikroby (sepse).
 • Infekční popáleniny a rány.

Kromě toho je třeba poznamenat, že léčivo během krmení lze použít k prevenci. Žena by měla pochopit, že její použití je vhodné, pouze pokud je předepsán lékař. Samoléčení v této věci není přípustné.

Lék lze použít pouze v nemocničním prostředí. Při ukončení kurzu byste měli navíc sledovat stav jater, ledvin a krve. Pokud se lék podává lidem ve stáří, měl by být kurz doplněn dostatečným množstvím vitamínu K.

Vlastnosti užívání léku v období hepatitidy B

Antibiotika se zcela rozpustí v lidském těle během sedmnácti hodin. Krmení dítěte mateřským mlékem během tohoto období se přísně nedoporučuje. Po uplynutí této doby lze laktaci zcela obnovit. V případě potřeby může žena v této záležitosti kontaktovat odborníka, který pomůže v krátké době zahájit proces..

Je třeba poznamenat, že v této oblasti bylo provedeno velké množství testů. Výsledkem bylo, že na dítě nemělo žádný negativní účinek ani účinek. Proto je podle mnoha odborníků možné kombinovat užívání Ceftriaxonu a kojení. Mateřské mléko může být nahrazeno směsí, pouze pokud žena chce hrát bezpečně.

Je důležité vědět, že maximální množství látky v krvi nastává v období 2,5 hodiny po injekci. Během tohoto období lékaři doporučují zdržet se kojení. Poté začne množství antibiotik prudce klesat..

Lék pronikající do mléka není vyšší než 4,2% z jeho celkového množství. Tento poměr nemůže negativně ovlivnit dítě a formování jeho těla. Mamince se doporučuje striktně dodržovat dávku, kterou určil lékař.

Dávku a četnost injekcí určuje lékař

Vědecky bylo stanoveno, že bezpečné množství léku je od jednoho do dvou gramů denně.

Pokud bylo rozhodnuto kombinovat laktaci a léčbu antibiotiky, měla by žena pečlivě sledovat celkový stav a pohodu dítěte. Vedlejší účinky mohou zahrnovat koliku, alergie a diatézu. Bohužel byly zaznamenány případy závažné otravy jídlem. Pokud se taková reakce projeví, doporučuje se okamžitě odmítnout.

Rodiče by měli nejprve věnovat pozornost stolici dítěte. Průjem je jedním z častých důsledků zaznamenaných při užívání Ceftriaxonu.

Aplikace pro prevenci infekcí u pacientů s cirhózou

U pacientů, kteří trpí cirhózou jater, se často mohou vyvinout různé infekce. V tomto ohledu je velmi důležité zvolit ten správný lék k léčbě. Studie řady léků, včetně ceftriaxonu, provedli španělští lékaři.

Za tímto účelem bylo na čtyřech klinikách pozorováno sto jedenáct pacientů s cirhózou, navíc komplikovaných žaludečním krvácením a mikrobiálními infekcemi. Z těchto lidí byly dvě třetiny silnějšího pohlaví ve věku padesáti osmi let..

Ve většině z nich byla patologie způsobena chronickým zneužíváním alkoholu..

Čtyřicet osm procent subjektů trpělo touto chorobou ve druhém stupni a zbytek ve třetím. Kromě toho došlo k mnoha komplikacím, jako je vyčerpání, ascites, selhání ledvin a jater..

Během léčby byla přítomnost mikrobiální infekce detekována u jedenácti procent pacientů, což je třikrát méně než bez použití ceftriaxonu. Peritonitida a spontánní bakterémie se vyvinula u dvou procent lidí ve srovnání s dvanácti, kteří tento lék neužili.

Gramnegativní bakterie byly nalezeny pouze u jednoho člověka, který užíval Ceftriaxon, au dalších sedmi pacientů, kteří užívali jiné léky.

Použití „ceftriaxonu“ tedy mnohem účinněji zabraňuje určitým bakteriálním infekcím během operací, které jsou spojeny s cirhózou.

Španělští lékaři navíc doporučují intravenózní užívání tohoto léku v případě špatné funkce jater, žaludečního krvácení nebo encefalopatie..

Navzdory pozitivnímu výsledku vědci doporučují provedení podobných studií v různých zemích, protože existují určité rozdíly v rozmanitosti patogenních mikrobů..

Pokyny k použití s ​​ceftriaxonovým antibiotikem v injekcích zde nekončí.

Dávkování a účel léku

Lékaři nejčastěji předepisují množství, které lze zadat během kojení. Během dne by neměla překročit dva gramy. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje zadat 0,5-1 gramů každých dvanáct hodin.

Odborníci doporučují použít první možnost. V opačném případě nebude během dne přijatelné krmit dítě sedmnáct hodin v řadě. Během této doby se antibiotika mohou úplně rozpustit. Kromě toho je třeba poznamenat, že je dovoleno injikovat pouze roztok, který byl právě připraven.

Článek prozkoumá, zda je pro kojení povolen ceftriaxon..

Kombinace drog a kojení je problémem, který obává mnoho žen po porodu. Mezinárodní studie v lékařství ukazují, že některá léčiva, zejména antibiotika, jsou zakázána pro současné použití s ​​kojením.

Ceftriaxon je antibiotikem třetí generace a jeho spektrum účinku je rozsáhlé. Používá se při léčbě onemocnění dýchacích cest a bakteriálních infekcí. K dispozici v práškové formě pro výrobu roztoku, který se podává intravenózně nebo intramuskulárně.

Mnoho lidí přemýšlí, zda může být keftriaxon kojen..

Kontraindikace

Než začnete chovat Ceftriaxon a aplikovat jej pro intramuskulární podání, musíte pečlivě prostudovat existující kontraindikace. Absolutní zákaz - drogová alergie.

Kromě toho není tento lék předepsán v prvních měsících těhotenství a matkám, které kojí dítě.

Lék může být předepsán pro jaterní nebo ledvinové dysfunkce, ale nemůže být použit s kombinovanou nedostatečností obou orgánů.

Léčba může být předepsána pro dysfunkci jater nebo ledvin, ale ne společně se selháním obou orgánů

Antibiotikum není povoleno pro předčasně narozené děti, jejichž věk nepřesahuje čtyřicet jedna týdnů.

Pokud jde o novorozence, je ceftriaxon povolen od prvních dnů, ale v prvních dvou týdnech může být předepsán pouze ze zdravotních důvodů, protože tento lék může vyvolat vývoj jaderné žloutenky.

Na pozadí antibiotické terapie je zakázáno podávat intravenózní roztoky obsahující vápník. Mezi relativní kontraindikace patří nemoci krve, které ovlivňují jeho koagulační schopnost, těhotenství po prvním trimestru, laktace.

Ceftriaxon pro kojící matky

Ceftriaxon pro kojící matky

(8,33 z 10) Načítání...

CEFTRIAXONE je antibiotikum cefalosporinů třetí generace. Má široké spektrum účinku a často se používá při léčbě novorozenců. K dispozici v tabletách, ampulích (na injekci).

Ceftriaxon je kompatibilní s kojením, ačkoli je nutné sledovat projevy volné stolice u dítěte.

Ve standardních pokynech pro léčivo se doporučuje předepsat HB při předepisování tohoto antibiotika. Nicméně, jako ve většině případů s antibiotiky, je to v mezinárodním adresáři kompatibility léků a hepatitidy B vyvráceno.

Kolik ceftriaxonu je vylučováno z mateřského mléka?

 • Poločas ceftriaxonu v mateřském mléce je 12-17 hodin (delší než v mateřské plazmě), u dětí však nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky.
 • Maximální koncentrace v krvi - po 60 minutách.
 • Pouze 4,2% mateřské dávky přechází do mateřského mléka.
 • Bezpečná dávka ceftriaxonu pro kojící matku - 1 000 - 2 000 mg 2krát denně.

Stejně jako jakékoli jiné antibiotikum má ceftriaxon nežádoucí účinky a bezpečnostní opatření. Nepoužívejte antibiotika k léčbě bez souhlasu svého lékaře! Pokud však váš lékař trvá na ukončení laktace kvůli léčbě, zkuste vyhledat jiného specialistu..

jak pochopit, že váš lékař je proti kojení.

Viz také: další léky proti hepatitidě B.

Zdroje:
1. Hale T. Medications and Mother 's Milk, 2010

 • Synonyma:
  je možné, že kojící matka pije ceftriaxon
  lékař předepsal antibiotikum ceftriaxon kojit
  kompatibilita s ceftriaxonem a laktací
 • Ceftriaxon - pokyny pro HS
 • Skupina drog:
  antibiotika.

Drahé ženy! Neužívejte antibiotika, pokud máte bolest v hrudi nebo máte nějaký jiný problém. Dnes jsou konzultace savce dostupné nejen ve vašem městě, ale také online (například vyhledávání lékařů najdete na portálu DocDoc.ru). Nekontrolovaná antibiotická léčba může vést k novým potížím...

Ceftriaxon během kojení. Ceftriaxon pro kojení

Užívání léků při kojení. Kojení během nemoci

Tyto látky se nazývají lipofilní (tuk milující). Molekuly, které nesou plný nebo částečný elektrický náboj, se v tucích nerozpouštějí; nazývají se lipofobní nebo hydrofilní (tukové klobouky nebo milující vodu).

Léky pro kojení Lipofilní vlastnosti obsahují léky na anestezii (ether, fluorotan, cyklopropan), alkoholy, včetně ethylu a fuselové oleje. Mezi vitamíny je mnoho nenabitých, a proto vysoce rozpustných látek v tucích. Vitamíny F, A, D, E, K snadno pronikají do mléka, což vytváří zvláštní potíže.

Na jedné straně jsou vitamíny A a D vyžadovány kojící matkou, ale na druhé straně jsou pro dítě nebezpečné, protože je potřebuje v menším množství a při nejmenším předávkování...

Výživa kojící matky by měla být plná a rozmanitá

Tento článek je velmi užitečný. Osobně, když jsem přišel z nemocnice, nevěděl jsem proč. A teď mám alespoň představu, jak jíst.

Pro tanky: To opravdu chápu. S dítětem je to již absolvované jeviště. Můžete jíst hovězí, vepřové, krůtí maso dušené nebo vařené v troubě, králíka (zvlášť lahodné tlapky) se zeleninou: květák, brambory, cuketa. Nebyli jsme alergičtí na játra.

Můžete jíst domácí knedlíky (pokud je čas je vařit), knedlíky s bramborami a tvarohem, těstoviny nebo rýže s pyré z dětského masa (doba vaření - 5 minut!), Dětské šťávy, pyré z ovocných plodů, pečená jablka a hrušky (vše je ztraceno).

vlastnosti), křepelčí vejce, všechny druhy mléčných výrobků 0,1% tuku. Stále hnědý chléb, sýr, máslo. Soubory cookie "Maria", sušenky, sušení čajem. Čaj - bez aromatických přísad, místo cukru - fruktózy. Bobule: borůvky, angrešt, švestky, třešně. Nebyla ani alergie na palačinky kefírů.

Seděli jsme na této stravě po dobu šesti měsíců, se zavedením doplňkových potravin se to okamžitě stalo mnohem snazší. Teď jí skoro všechno. Bon chuť k jídlu a rychlé zotavení!

12/15/2008 02:23:38, Máma je alergická

Na jedné straně mateřské mléko podporuje kolonizaci gastrointestinálního traktu dítěte prospěšnými mikroorganismy a na druhé straně brání růstu patogenních bakterií.

U kojených dětí je proto méně pravděpodobné, že budou trpět nejen střevními, ale i akutními respiračními infekcemi.

Kojení příznivě ovlivňuje psychický stav a zdraví matky, předchází mastitidě a snižuje riziko vzniku rakoviny mléčných žláz a vaječníků. Budeme si pamatovat, že mluvíme o normálním mléku zdravé ženy.

Ale v případech, kdy se v mateřském mléce nacházejí mikroby, musí lékař rozhodnout, zda je možné pokračovat v kojení. Mezi bakteriemi, které se mohou objevit v mateřském mléce, jsou také neškodné (enterokoky, epidermální stafylokoky v malém množství...

Kojila své první dítě, v důsledku toho zvedl ode mě Staphylococcus aureus a několik let se vyskytovaly problémy s trávením a alergiemi.

Když kojila druhé dítě, prošla mlékem pro sterilitu, byl odhalen stejný zlatý Staffilococcus, pokusila se o léčbu dítěte i sebe, zatímco pokračovala v krmení, v důsledku toho se po krmení vyvinula zelená stolička a pláč...

hodil toto krmení, přenesl se na umělou výživu, nyní jsme ošetřeni odděleně, dítě po krmení není neklidné, stolička je žlutá, podobá se ovesné kaši a léčím se naplno, protože. tato infekce je léčena s velkými obtížemi. Sečteno a podtrženo: dvě děti a obě s slušnou dysbiózou.

13. 8. 2008 10:21:25, Olga

Staphylococcus aureus není nebezpečný pro zdravé dítě, které je již 1,5 měsíce staré. A nemůžete nic pít, ledaže samozřejmě neexistují žádná akutní onemocnění.

Ceftriaxon pro HB: indikace a nežádoucí účinky při používání během kojení

Otázka, zda kombinovat kojení s léky, je otázkou, která se obává kojících matek. Podle mezinárodního lékařského výzkumu je většina léků, zejména antibiotik, nekompatibilní s kojením.

Tento článek se zaměří na ceftriaxon, širokospektrální lék. Zjistíte, jaké indikace k použití, kdo by ho neměl brát a jaké jsou možné nežádoucí účinky.

Indikace pro použití

Ceftriaxon je antibiotikum třetí generace, které se používá k léčbě:

 • bakteriální infekce;
 • dýchací orgány;
 • kosti a klouby;
 • genitourinary system;
 • se oslabenou imunitou;
 • břišní tyfus;
 • endokarditida;
 • infikovaných ran a popálenin.

Lék je také předepisován pro prevenci infekcí v pooperačním období.

Důležité! Při léčbě ceftriaxonu je třeba použít prebiotika k normalizaci mikroflóry ve střevě. To pomůže vyhnout se nepříjemným následkům, protože antibiotikum zabíjí nejen „špatné“ bakterie, ale také člověk potřebuje trávit potravu.

Hlavní aktivní složka bojuje s mureinem, je produkována bakteriální buňkou. Některé bakterie jsou však vůči antibiotikům rezistentní, proto by měl být pro úspěšnost léčby proveden test citlivosti..

Ceftriaxon je nejčastěji předepisován pouze pro přijetí do nemocnice. Dlouhodobá léčba vyžaduje sledování ledvin, jater a krve.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Při užívání antibiotika jsou možné následující nežádoucí účinky:

 1. stomatitida;
 2. anémie;
 3. zvracení a nevolnost;
 4. bolest hlavy, závratě;
 5. alergická reakce ve formě horečky, vyrážky, otoku, svědění, kopřivky);
 6. křeče v břiše;
 7. průjem;
 8. leukopenie;
 9. porušení chuti;
 10. dušnost a tachykardie.

Poznámka! Ceftriaxon by neměla brát kojící matka, pokud má dítě hyperbilirubinémii, protože se lék váže na albumin a vytlačuje bilirubin, což je nezbytné k boji proti nemoci.

V případě nežádoucích účinků byste se měli poradit s lékařem, aby upravil dávku nebo úplně zrušil lék, protože špatné zdraví matky nutně ovlivní zdraví dítěte.

Mezi kontraindikace je třeba uvést přecitlivělost na lék, renální nebo jaterní nedostatečnost, kolitida, nedostatek vitaminu K nebo problémy s jeho syntézou.

Návod k použití léku uvádí, že kojení by mělo být zastaveno. Biologický poločas antibiotika v mateřském mléce je přibližně 17 hodin, takže při užívání tohoto léku by měla být laktace zastavena, což lze upravit po ukončení léčby.

Maximální koncentrace v krvi (při intramuskulárním podání) se dosáhne po 2,5 hodinách. Pokud byl lék podáván intravenózně, pak lék působí rychleji - po hodině. To znamená, že během stanovené doby není možné krmit dítě. Ve složení mateřského mléka je procento antibiotik 4,2%.

Doporučení

Pokud lékař povolil užívání léku během kojení, měli byste pečlivě sledovat stav dítěte, protože se může objevit:

 • alergie;
 • trávení, stolice.

Pokud jsou tyto příznaky detekovány, léčivo by mělo být přerušeno..

Doporučení. Nejlepší možností je nakrmit dítě před užitím antibiotika. V tomto případě bude rovněž vhodné vyjádřit se před užitím drogy.

Dávkování pro dospělé se neliší od přípustné hodnoty pro pacienty s hepatitidou B: 1–2 g jednou denně nebo 0,5–1 g každých 12 hodin. Je třeba mít na paměti, že nemůžete samoléčovat, přerušit léčbu sami a prodloužit délku léčby..

Pro kojící ženu je vhodný první režim užívání Ceftriaxonu, protože při jediné dávce můžete počkat 17 hodin. Jak je uvedeno výše, právě v době, kdy je třeba z těla odstranit antibiotikum.

Lék je uvolňován ve formě prášku, který, když je připraven, je podáván intravenózně nebo intramuskulárně. Pro podání by měl být použit pouze čerstvě připravený roztok, který nelze skladovat.

Někdy při intravenózním podání, flebitida, bolest podél žíly a při intramuskulárním podání bolest v místě vpichu.

Závěr

Některé nemoci tedy vyžadují urgentní léčbu. Užívání antibiotik je kontraindikováno u žen s kojením, ale existují výjimky. Pokud byl ceftriaxon předepsán kojící matce, musí sledovat dávkování, sledovat stav dítěte po jídle a její pohodu.

Ceftriaxon pro kojení: indikace, kontraindikace, reakce dítěte, recenze

Článek prozkoumá, zda je pro kojení povolen ceftriaxon..

Kombinace drog a kojení je problémem, který obává mnoho žen po porodu. Mezinárodní studie v lékařství ukazují, že některá léčiva, zejména antibiotika, jsou zakázána pro současné použití s ​​kojením.

Ceftriaxon je antibiotikem třetí generace a jeho spektrum účinku je rozsáhlé. Používá se při léčbě onemocnění dýchacích cest a bakteriálních infekcí. K dispozici v práškové formě pro výrobu roztoku, který se podává intravenózně nebo intramuskulárně.

Mnoho lidí přemýšlí, zda může být keftriaxon kojen..

Drogová akce

Hlavní aktivní složkou léčiva je murein, který je produkován bakteriální buňkou. Díky "ceftriaxonu" můžete zabít spoustu škodlivých bakterií, které jsou škodlivé pro ženské tělo.

Ale některé patogenní buňky již dokázaly vyvinout imunitu proti ní. Terapie v tomto případě nebude dlouho očekávaným úspěchem.

Před použitím tohoto léku musí kojící matky podstoupit speciální test, aby se stanovila jejich citlivost..

Lék je antibiotikum, které se používá k ničení patogenních mikroorganismů a bakteriálních buněk. Je důležité používat lék pouze v situaci, kdy se u tohoto infekčního patogenu proti němu nevyvinula imunita.

Je tedy možné předepsat ceftriaxon kojení?

Indikace pro použití

Droga by měla být použita v následujících situacích:

 • Silný proces zánětu v gastrointestinálním traktu, který se podařilo vyvinout v peritonitidu.
 • Diagnóza dříve plicního abscesu nebo pneumonie.
 • Infekční zánět kloubů, jednotlivých kostí nebo měkkých tkání.
 • Meningitida.
 • Proces zánětu v pánvi ledvin (pyelonefritida).
 • Pozorování mikrobiální infekce některých orgánů v těle (sepse).
 • Kapavka.
 • Rány a popáleniny infekčního původu.

V zájmu prevence

Kromě toho je třeba říci, že léčivo během kojení je také povoleno pro preventivní účely. Žena by si měla být vědoma, že její použití je vhodné pouze pro lékařské účely. Samoléčení je v této věci přísně zakázáno..

Lék lze použít pouze ve stacionárních podmínkách. Při léčbě je navíc nutné sledovat stav krve, ledvin a jater. Pokud je léčivo podáváno starším lidem, měl by být kurz doplněn dostatečným obsahem vitamínu K.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Lék "Ceftriaxon" může způsobit řadu vedlejších účinků: alergická reakce (otoky, svědění, kopřivka, horečka, vyrážka); závratě a bolesti hlavy; nevolnost; břišní křeče; zvracení průjem; zánět ústní sliznice (stomatitida); poruchy chuti; dušnost a tachykardie; snížení krevního tlaku; leukopenie; anémie.

Používání léku je zakázáno u pacientů s vysokou citlivostí, se selháním jater nebo ledvin, kolitidou. U těhotných žen se nedoporučuje používat antibiotika.

Ceftriaxon pro kojení

V mateřském mléce trvá biologický poločas antibiotik přibližně 17 hodin, a proto se při používání těchto typů léků doporučuje kojení ukončit. Po ukončení léčby se však laktace vrací.

Během kojení však injekce ceftriaxonu nezpůsobují nepříznivé účinky. Většina odborníků se domnívá, že léky mohou být kombinovány s laktací, podléhají bezpečnostním opatřením a nahrazují některá krmiva umělou směsí..

V krvi je maximální koncentrace intramuskulární injekce 2,5 hodiny, intravenózní injekcí - asi hodinu po zákroku. To znamená, že během této doby nemůže být dítě krmeno mateřským mlékem. Nejlepší způsob je nakrmit dítě před užitím antibiotika..

Dávka Ceftriaxonu při kojení je pouze 4,2% z celkového složení mateřského mléka. Taková malá dávka nemůže nepříznivě ovlivnit dítě, podléhá všem pravidlům.

Bezpečné množství je 1–2 gramy léčiva dvakrát denně. Se souhlasem lékaře kojit a být léčen antibiotikem, musíte pečlivě analyzovat pohodu dítěte.

Dítě může mít žaludeční nevolnost a koliku, alergickou reakci a ještě horší otravu. Tyto důsledky vyžadují ukončení léčby. Je důležité sledovat stoličku vašeho dítěte.

U tohoto dítěte může tento konkrétní lék vyvolat průjem během kojení..

Ve farmakologických průvodcích píšou, že „ceftriaxon“ je nástroj, který není kompatibilní s kojením, ale lékaři si myslí, že jinak:

 • mateřské mléko je jídlo, které je pro dítě nejvhodnější;
 • během krmení je zakázáno bodat Ceftriaxon v následujících situacích: pokud žena potřebuje k léčbě více než jeden gram léčiva denně; při pozorování trávicích problémů dítěte (průjem, kolika, zácpa nebo časté vyplivnutí).

Jaká je reakce dítěte na keftriaxon během kojení??

Droga velmi zřídka způsobuje nežádoucí účinky a používá se při léčbě infekcí u kojenců, v některých případech je však zaznamenána při užívání: kopřivka, průjem, rychlé dýchání, bolesti břicha, tachykardie, zvracení nebo nevolnost, bolest hlavy.

Bílé krvinky a červené krvinky nejsou normální. V těžkých případech se může vyvinout Quinckeho edém - život ohrožující komplikace, když edematózní tkáně narušují dýchání zúžením hrtanu.

Pokud je injekce ceftriaxonu podána kojící matce, potom dítě nemá žádné poruchy kardiovaskulárního a dýchacího systému..

Při léčbě antibiotiky může u dítěte dojít ke ztrátě chuti k jídlu, častému plivání nebo zvracení, průjmům, střevní kolice, poruchám spánku a úzkosti.

Pokud je pro HB předepsán Ceftriaxon, musíte pečlivě sledovat stav dítěte. Přestaňte kojit s úzkostí, častými náladami, špatnou chutí k jídlu a volnou stolicí u dítěte. Ve většině případů se stav dítěte zhoršuje v důsledku toho, že žena užívá lék, a nežádoucí příznaky zmizí po přechodu na umělé krmení směsí.

Dávkování

U dospělých pacientů obvyklé dávkování nepřekračuje maximální normu pro kojení. Příjem v množství 1 až 2 gramů denně nebo 0,5 až 1 gramu léčiva každých dvanáct hodin.

Pokud žena kojí, první možnost by byla ideální. Protože užívání tohoto léčiva jednou denně vám umožní přeskakovat mezi procedurami po více než sedmnáct hodin. Dříve bylo uvedeno, jak dlouho trvá antibiotický poločas. Pro podání se používá výhradně čerstvě připravený roztok..

Recenze

Z recenzí ceftriaxonu během kojení je zřejmé, že daleko od všech antibiotik je během tohoto období zakázáno. K těmto přípravkům také patří ceftriaxon. Nejtěžší je u dětí do šesti měsíců, protože časté krmení ve vyšším věku je mnohem snazší.

Dítě je obvykle předepsáno „Evitalia“ a „Linex“ (bakterie) souběžně s léčbou matky, aby se zabránilo střevním poruchám.

Takže „Ceftriaxon“ lze kojit, hlavní věcí je dodržovat všechna doporučení.

Články O Neplodnosti