Hlavní Testy

Těhotenství

Těhotenství je stav, který vyžaduje pečlivou pozornost signálům, které ženské tělo vysílá..

Vaginální výtok během těhotenství změní jejich vzhled.

Mnoho žen prostě není připraveno změnit svůj charakter a začne vydávat poplach.

Někdy taková reakce není oprávněná a někdy je to vlastně signál těla o závažných patologiích. Po prohlídce ženy se může rozhodnout, zda je patologie, či nikoli.

Těhotenství během časného těhotenství

Během normálního provozu oblasti ženských genitálií děložní čípek neustále vytváří hlen a připravuje tělo k oplodnění.

V průběhu menstruačního cyklu se změní charakter výboje. Absolutně, jako při nástupu a vývoji těhotenství.

Vzhled stejného výboje bude charakteristický pro celý první trimestr těhotenství, protože jejich regulace se provádí pod vlivem stejného hormonu - progesteronu..

Jakmile dojde k oplodnění, tělo se začne připravovat na zavedení vajíčka do dělohy a na jeho ochranu.

Bílý výtok během těhotenství

Právě tento typ výboje lze nejčastěji pozorovat u těhotných žen, zřídka výskyt takového výboje bude indikovat patologii.

Bílý výtok sestává z několika složek: hlenu, který je produkován dělohou, děložním hrdlem a samotnou vaginou; mikroorganismy a epitelové buňky, které lemují všechny orgány ženské genitální oblasti a neustále se mění, tj. mrtvý epitel je odstraněn sekrecemi.

Když mluvíme o vzácných případech, kdy bílý výtok během těhotenství naznačuje patologii, je nejprve nutné vyloučit vaginální kandidózu (drozd).

Při takové diagnóze má těhotná žena kromě bílého a zkřiveného výboje další nepříjemné příznaky - charakteristický kyselý zápach, svědění, pálení.

Tento příklad jasně ukazuje, že s výskytem jakéhokoli výboje nebude porada odborníka konzultovat. Je také nutné věnovat pozornost barvě výboje, konzistenci, množství a souvisejícím příznakům.

Spojení nepříjemných příznaků bude znamenat onemocnění nebo patologický proces..

V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace - příliš vysoké riziko potratu nebo mimoděložního těhotenství.

Žlutý, zelený výboj během těhotenství

Žlutý výtok během těhotenství nelze nazvat normou, a to i přesto, že ženě často nepřináší žádné nepříjemnosti.

Ale s výskytem žlutého výboje je v první řadě nutné vyloučit zánětlivý proces a jakékoli povahy. Je třeba poznamenat, že se zánětem dělohy se objevuje jasně žlutý výboj.

Žlutý výtok může být příznakem spontánního potratu, resp. Když se objeví, musíte reagovat co nejrychleji.

Mohou také naznačovat vývoj alergických reakcí, například hygienických výrobků a dokonce i spodního prádla. Infekční zánět také vyvolává výskyt sekrecí, žlutých i zelených.

Zelený výtok během těhotenství v téměř 100% případů ukazuje na vývoj závažných patologických stavů, například na přítomnost pohlavně přenosných nemocí, svědění, pálení, bolest při močení, pálení atd..
Jedná se pouze o výtok, který vyžaduje okamžitou lékařskou péči a ošetření infekce před porodem.

Hnědý výtok během těhotenství

Mnoho žen si může v průběhu těhotenství všimnout špinění a lékaři k tomu najdou mnoho vysvětlení..

Vzhled špinění, hnědý výboj nelze označit za bezpečný, protože je obtížné určit skutečnou příčinu. Z těchto důvodů gynekologové často nabízejí ženě, aby zůstala několik dní pod dohledem odborníků - v nemocnici.

Pokud se stav zhorší, mohou lékaři rychle jednat.

S výskytem hnědého výboje je nutné vyloučit mimoděložní těhotenství, vývoj krvácení.

Výskyt takových sekretů často naznačuje hrozbu potratu. V případě neúplného potratu může dojít ke značnému krvácení, které má hustý červenohnědý nádech..

Výskyt sraženin v pozdějších stádiích těhotenství může znamenat poruchu placenty, její stratifikaci s výskytem mírného krvácení.

Mezi nebezpečné stavy patří ruptura dělohy, která se nejčastěji zaznamenává u žen po potratu nebo s tvorbou jizev na děloze. A takové stavy mohou být signalizovány tělem, konkrétně vaginální výtok.

Špinění během těhotenství

Červené propouštění během těhotenství v raných stádiích je zcela běžné a jak ukazuje praxe, 90% žen má těhotenství a porodí zdravé dítě. Důvodů jejich vzhledu je mnoho. Mezi nimi:

 • Nadměrná citlivost a aktivní přísun krve do vnitřních pohlavních orgánů. Takový výtok se často objevuje pomocí instrumentálních vaginálních výzkumných metod;
 • Sexuální kontakt;
 • Mírné oddělení placenty, malé množství krve se pod ní hromadí a žena si na spodním prádle všimne růžového výboje..

Ženy si často všimnou červeného výtoku během těhotenství, v těch dnech, kdy by měla začít menstruace, se může objevit světle hnědý výtok.

Nebezpečné příznaky, které vyžadují okamžitou hospitalizaci a odbornou pomoc, jsou výskyt krevních sraženin, což je stav, který je klasickým příznakem potratu..

Méně často bude výskyt takových sekrecí naznačovat posun močového měchýře, zatímco výtok se stane hojným. Výsledkem cystického driftu je zpravidla nitroděložní smrt plodu.

Nejnebezpečnější výskyt špinění ve druhém a třetím trimestru těhotenství, který indikuje patologii a ohrožuje život plodu a matky.

Slizniční výtok během těhotenství

V pozdním těhotenství si ženy mohou všimnout výskytu sliznic, které mohou docela vyděsit.

Ve většině případů to není indikátor patologie, ale pouze odmítnutí sliznice a tato situace bude předzvěstí porodu. U některých žen korek sestupuje po částech a vzhled sekretů může být mnohonásobný.

Žena nemá důvod se obávat, korek neznamená vždy, že porod začne okamžitě.

Porod se může rozvinout po několika týdnech nebo dnech, ale u některých žen může korek odejmout přímo během porodu.

Vzhled sliznic během těhotenství nutí ženu, aby byla zvláště citlivá na osobní hygienu. Koneckonců, tato zástrčka byla jakousi ochranou membrán před patogenními mikroorganismy, s jejím výstupem se membrány staly zranitelnými.

Vodní výtok během těhotenství

Amniotická tekutina může vytéct a žena je identifikuje jako výtok. Vždy únik amniotické tekutiny naznačuje porušení integrity močového měchýře.

Voda zpravidla začne vytékat, když práce již začala, na vrcholu práce, ale některé ženy mají jiný způsob.

V každém případě je při odklonění plodové vody nutné zajistit, aby dítě netrpělo, zda existuje potřeba a příležitost k prodloužení těhotenství, zda je porodní kanál ženy připraven k narození dítěte a zda jsou nezbytná opatření k zabránění infekce.

Průtok prsu během těhotenství

Všechny těhotné ženy dříve či později si všimnou výtoku z hrudníku. Tyto příznaky by neměly vyvolávat obavy, nažloutlé a bělavé vypouštění z hrudníku - prototyp mateřského mléka - kolostrum.

Hormonální prolaktin bude zodpovědný za jeho produkci. S vývojem těhotenství se koncentrace tohoto hormonu v krvi zvyšuje, proto se objevuje výtok z bradavek.

Neexistuje jasná časová osa výskytu takových příznaků - každá žena je individuální. Někdy se může propuštění objevit v prvním trimestru těhotenství, zatímco jiné jsou blíže k porodu.

Stačí si v lékárně koupit speciální punčochové kalhotky, abyste neznečistili prádlo.

V každém případě, i když je žena přesvědčena, že její propuštění je známkou normálu, konzultace s odborníkem nebude zbytečná..

Během těhotenství je nejdůležitější včasná diagnostika a rychlé poskytování kvalifikované péče. Je lepší hrát na bezpečí, než se obviňovat za ztracený čas - všechno mohlo být jiné.

Příčiny bílého výboje během těhotenství

Jak se bílé objevují

Nejčastěji se bílý výtok během těhotenství vyskytuje v důsledku hormonálních změn v těle. Nějaký čas po oplodnění je vajíčko připojeno ke stěně dělohy a při vstupu do děložního kanálu se tvoří sliznice. Pevně ​​uzavře děložní hrdlo, aby chránil plod. Současně je za produkci takového hlenu zodpovědný hormon progesteron.

Bílý výtok během těhotenství - příležitost navštívit lékaře

Se zvýšením progesteronu během těhotenství se významně zvyšuje množství vaginálního výtoku sliznice. Hluboká leucorrhoea je zvláště patrná v prvním trimestru, kdy progesteron snižuje kontraktilní funkci dělohy, aby se zabránilo odmítnutí plodu. Na konci těhotenství se může množství hlenu zvýšit. Tyto příznaky naznačují časný nástup porodu..

Když se nemusíte bát

Bílý výtok není patologií v těchto případech:

 • pokud mají neutrální vůni;
 • charakterizovaná homogenní strukturou;
 • nedráždit vaginální sliznici a vnější genitálie, svědění nebo pálení chybí;
 • žena nemá bolesti.

Barevná saturace výboje během těhotenství závisí na načasování. Může se pohybovat od téměř průhledné až po mléčně bílou. Konzistence leucorrhoea je obvykle hustě tvárná. Vypouštění tekutin je častěji pozorováno před porodem. V každém případě však při zdravém těhotenství bude vápno bez zápachu a nebude doprovázeno svěděním v genitáliích..

Příznaky patologie

Vaginální výtok s následujícími vlastnostmi by měl upozornit nastávající matku:

 • pěnivý;
 • tekutá nebo tvarohová konzistence;
 • s nepříjemným zápachem;
 • s výskytem svědění nebo pálení v pochvě nebo na stydké pysky se hlenem;
 • s výskytem jiných odstínů výboje, s výjimkou bílé.

Přítomnost takových faktorů může naznačovat přítomnost plísňové infekce, sexuálně přenosných nemocí a akutních zánětlivých procesů v těle ženy..

Časté příčiny leucorrhoea

Nejčastěji se bílý výtok objevuje u těhotné ženy z následujících důvodů:

 • Kvůli samotnému těhotenství. Při přenášení dítěte se výrazně zvyšuje množství vaginální sekrece. V tomto případě je leucorrhoea ochranným mechanismem reprodukčního systému. Nedovolují většině mikroorganismů proniknout do dělohy a poškozovat nenarozené dítě. Přidělení během těhotenství nevede k pocitu svědění a nepohodlí. Jejich barva se může lišit od mléčné až světle béžové..
 • Sexuálně přenosné infekce. Patogenní bakterie v procesu jejich života a reprodukce mění mikroflóru vagíny a dělohy, což činí pH vhodnějším pro jejich existenci. Během těhotenství je pro ně snadné proniknout do těla a získat zde oporu, protože v tomto období je oslaben imunitní systém ženy. Povaha výboje v tomto případě závisí na typu infekce, která vstoupila do těla. U genitálních infekcí je výboj vždy hojný a má znatelný nepříjemný zápach. Barva hlenu je zelenkavá až žlutá a šedá. Tento stav je doprovázen svěděním v oblasti vnějších genitálií, pálením a ostrými nebo tažnými bolestmi.
 • Kandidóza nebo drozd. Patologie se může objevit na pozadí přepracování, hormonálních změn, prodlouženého vystavení stresu a také sexuálně přenosných. Tato plísňová infekce se vyznačuje změnou konzistence bílých. Získají sytě bílou barvu a stanou se jako tvaroh. V hlenu se také objevuje čirý kyselý mléčný nebo kvasnicový zápach. Patologie je doprovázena svěděním vnějších pohlavních orgánů..
 • Riziko potratu. Tento stav se může objevit v časném těhotenství. Aktivní výtok je u ženy pozorován ve dnech údajné menstruace nebo spontánního vývoje plodu. Leucorrhoea vyniká ve formě sraženin. Patologie je doprovázena bolestí a křečemi v dolním břiše. S takovými příznaky musí těhotná žena naléhavě vyhledat lékařskou pomoc.
 • Nedostatečná nebo nesprávná intimní hygiena. V takových případech může těhotná žena zažít nejen hojnost bílého výboje, ale také pálení, nepříjemný zápach a vyrážku na stydké pysky. Příčiny tohoto stavu spočívají v příliš častém používání deodorizovaných mýdel, intimních gelů a každodenních punčochových kalhotek. Nedostatečná frekvence výměnných vycpávek, zejména v horkém období, podporuje aktivní reprodukci bakterií a jejich snadné proniknutí do vagíny.

Jakékoli zánětlivé procesy pohlavních orgánů, které zahrnují například cervicitidu, jsou vždy doprovázeny hojným vaginálním výtokem.

Nebezpečí hojného výtoku z pošvy

Pokud se vaginální výtok objeví pouze v důsledku hormonálních změn v těle, má dočasnou povahu a není doprovázen dalšími nepříjemnými příznaky, nepředstavuje nebezpečí pro těhotnou ženu a její plod. V některých případech s hormonálními nárůsty na začátku těhotenství, které vyvolávají výskyt bílých, existuje riziko spontánního potratu. Obvykle se to stane, když plod má vady, které jsou neslučitelné s životem. Tyto jevy jsou doprovázeny bolestí v břiše..

K určení příčin bílého výboje se provádí roztěrová analýza

Ve všech ostatních případech je hojný vaginální hlen nejen nepříjemným příznakem existující patologie, ale také naznačuje přímou hrozbu pro matku a dítě:

 • Přítomnost infekce přispívá k poškození sliznice genitálií a výskytu zánětlivých procesů. V důsledku genitálních infekcí se u ženy může během těhotenství rozvinout cervicitida, endocervicitida a cervikální eroze. Všechna tato onemocnění vedou ke ztrátě elasticity dělohy, předčasnému porodu, prasknutí a špatnému odhalení děložního hrdla během porodu..
 • Během těhotenství a při průchodu porodním kanálem existuje riziko nákazy pohlavně přenosnými infekcemi dítěte.
 • Slabost při porodu, předčasné otevření krku lze pozorovat při drozdu. Během porodu existuje riziko infikování dítěte touto plísní. Ovlivňuje však nejen pohlavní orgány, ale také ústní dutinu, gastrointestinální trakt a oči dítěte.

Téměř všechny patologie, které vedou k objevení se hojné leucorrhoea z vagíny během těhotenství jsou úspěšně léčeny. Pro nastávající matku je důležité, aby včas vyhledala lékařskou pomoc, a nikoli aby sama medikovala.

Diagnostika vybití

Diagnóza bílého výboje u těhotných žen se provádí odebíráním z cervikálního kanálu a pochvy. Procedura se provádí při standardním gynekologickém vyšetření na židli pomocí zrcadel. Biomateriál lze použít pro tyto typy studií:

 • Analýza flóry nebo bakterioskopie. Umožňuje identifikovat zánětlivý proces, kandidózu, kokální infekce. Analýza ne vždy určuje typ sexuálně přenosné infekce..
 • Bakposev. Studie se provádí po dobu několika dnů. Umožňuje určit hlavní příčinu leucorrhoea.
 • Diagnostika PCR. Pro analýzu se používá škrábání epiteliální vrstvy. Tento postup umožňuje identifikovat infekce, které nejsou detekovány při studiu nátěrů bakterioskopií. Patří k nim chlamydie a herpes genitálií..

Metodu diagnostiky stavu stanoví lékař na základě příznaků těhotné ženy.

Léčba

Metody léčby bílého výboje závisí na povaze a složitosti patologie, jakož i na délce těhotenství. Pokud je malátnost způsobena hormonálními změnami v těle nebo nesprávnou hygienou, doporučuje se ženě dodržovat následující pravidla:

 • Turistika venku častěji.
 • Přezkum potravin ve prospěch snížení množství mastných potravin a zvýšení podílu zeleniny.
 • Při mytí nepoužívejte vonná mýdla a gely. Gely pro intimní hygienu se nedoporučují. Měl by se mýt čistou tekoucí vodou směrem k konečníku.
 • Nevyhazujte se.
 • Používejte denně bez aromatických polštářků a přísad ve formě éterických olejů nebo rostlinných výtažků. Tyto hygienické výrobky se doporučuje měnit nejméně každé dvě hodiny..
 • Používejte pouze prádlo vyrobené z přírodních bavlněných tkanin.
 • Zajistěte celodenní spánek.

Genitální infekce jsou častou příčinou leucorrhoea

Vyžaduje se léčba kandidózy během těhotenství. Terapie se provádí pomocí antimykotik a léků, které obnovují přirozenou mikroflóru. Léky se používají hlavně ve formě vaginálních čípků a vnějších mastí.

Terapie pohlavně přenosných infekcí vyžaduje použití antibiotik. A protože mnoho z nich je během těhotenství zakázáno, měl by být léčebný režim zvolen se zvláštní péčí. Kromě antibiotik se používají antimykotika a léky, které obnovují vaginální mikroflóru..

Které výluky během těhotenství by se měly bát

Péče o matku a touha chránit své dítě přicházejí do života ženy ještě před narozením dítěte. Není divu, že v této fázi budoucí matky pečlivě sledují procesy probíhající v jejich těle. Alokace v těhotenství jsou jedním z nejdůležitějších ukazatelů zdraví žen a bezpečnosti života dětí. Chcete-li se zbavit nežádoucích úzkostí, ale nechat si ujít klíčové signály patologií, musíte pochopit, proč lze sekreci změnit a hlavní důvody vzhledu..

Účinky hormonů na výboj

Hormonální progestogenní hormon má zvláštní vliv na uložení dítěte a vývoj embrya. Ačkoli progesteron je často nazýván „těhotným hormonem“, je vždy přítomen v těle ženy. Spolu s estrogenem má významný účinek na sekreci během menstruačního cyklu..

 1. Pod vlivem estrogenu se po poslední menstruaci před zahájením ovulace vylučuje tajemství s tekutější strukturou sliznice a častěji s čirou barvou.
 2. Během ovulace je její konzistence viskóznější a barva se změní na bílou s béžovým nebo mírně nažloutlým nádechem.
 3. Dále, již pod vlivem progesteronu, se objem sekrece výrazně zvyšuje. Postupně se stává silnější a krémovou. Barva se může lišit od odstínů bílé k bezbarvé.

Nahoře jméno, hormon přijal kvůli jeho zdroji - corpus luteum. Tato konkrétní žláza se formuje měsíčně ve vaječníku a ve druhé fázi cyklu po ovulaci. Aktivně produkuje progesteron, jehož hlavním úkolem je připravit vajíčko a dělohu pro případné těhotenství. Pokud těhotenství nenastane, mrtvé tělísko zemře a hladina hormonů je mnohem nižší. Tento proces signalizuje tělu, že početí neproběhlo a může začít menstruace. A ze stejného důvodu, těsně před menstruací, je množství vaginální sekrece stále vzácnější.

Pokud dojde k oplodnění, jsou patrné změny v obvyklé sekreci.

Korpus luteum pokračuje v činnosti během prvního trimestru díky podpoře chorionického hormonu (HCG, hCG). Tento hormon se začíná produkovat v prvních hodinách početí a kromě zachování vitality corpus luteum také ovlivňuje zvýšenou produkci progesteronu a udržování správné hladiny estrogenu.

V důsledku toho je hojný vaginální výtok normální během těhotenství. Pokud takový jev není pozorován, naznačuje to nízkou hladinu hCG, která se může stát alarmujícím zvonkem a hovořit o takových možných patologiích:

 1. Mimoděložní těhotenství.
 2. Zpoždění zrání plodu.
 3. Riziko potratu.
 4. Placentární nedostatečnost.
 5. Těhotenství blednutí.

S rozvojem těchto patologií však existují další příznaky, které budeme zvažovat o něco později. Mezitím byste měli zjistit, jaké tajemství by nemělo během těhotenství panikařit.

Fyziologická vaginální sekrece

Normální vaginální výtok sestává z několika druhů sekrece. Hlavním objemem je hlen produkovaný děložním čípkem, pod vlivem hormonálního pozadí. Vstupuje do pochvy přes krční kanál. Zahrnut je také nezánětlivý výpotek, který pochází ze systému krevních cév umístěných na stěnách pochvy. Převažuje ve složení lubrikantu, který se objevuje v důsledku proudu krve do pánevního úseku během sexuálního vzrušení. Zbývající složky zahrnují pot a tuk, produkovaný žlázami zodpovědnými za produkci laktobacilů a udržování zdravého kyselého prostředí.

Hlavní funkce takového tajemství při porodu dítěte jsou:

 1. Udržování zdravé mikroflóry;
 2. Samočištění vagíny;
 3. Ochrana embrya před vstupem patogenních mikroorganismů a virů do dělohy.

Alokace musí být vždy přítomna u zdravé ženy v reprodukčním věku. Pod vlivem menstruačního cyklu a fyziologických změn se však jejich počet může snížit nebo zvýšit a změny vzhledu.

Díky této funkci neexistuje jediný standard pro přirozené tajemství. Existují však platné varianty normy, jakož i známky a příznaky, které by ve zdravé verzi neměly být.

Těhotenství a propuštění

Hormonální změny, ke kterým dochází po početí, ovlivňují hlavně sekreci. Barvy a konzistence těchto změn nejsou zvlášť relevantní. Jsou to, čím jsou obvykle - průhledné nebo bílé, s viskózní a mukózní strukturou.

Během fotografie můžete porovnat barvu a strukturu zdravých sekretů během těhotenství.

Normální výtok během těhotenství

Vaginální hlen v prvním trimestru

Varianta normy je výskyt kapek krve v tomto hlenu, 6-10 dní po oplodnění. Může vyniknout při implantaci vajíčka plodu do sliznice děložního endometria. Když je embryo připojeno, mohou být ovlivněny malé krevní kapiláry, z nichž se objeví malé množství krve.

Tomu lze také přičíst vzhled hnědého výboje. Je to také krvavý výboj, který se mění s delším pobytem v kyselém prostředí vagíny. Protože je celý proces pro tělo stresující, může být doprovázen velmi smíšenými příznaky:

 • není silná bolest v podbřišku;
 • nevolnost a závratě;
 • mírné zvýšení tělesné teploty;
 • chuť kovu v ústech;
 • nepohodlí na hrudi.

Připojení plodu může být zcela asymptomatické. Pokud však takové projevy existují, neměli byste panikařit. Je lepší se ihned poradit s lékařem, aby se ujistil, že je tento proces úspěšný, a vyloučil komplikace s podobnými příznaky.

V této době se hladina hCG zvyšuje a těhotenství může být již stanoveno pomocí testu.

Vypouštění do druhého trimestru

Druhý trimestr těhotenství je nejstabilnější v přírodě, a to jak fyziologicky, tak emočně. Během tohoto období obvykle procházejí nepříjemné projevy toxikózy a při zdravém vývoji plodu by neměly být přítomny žádné nepříjemné příznaky..

Placenta po smrti corpus luteum nadále produkuje progesteron, estrogen a hCG. A proto může propouštění zůstat dost hojné, avšak při použití hygienické vložky nepřináší příliš nepohodlí. Mají sliznici, někdy viskózní konzistenci a barva může být bílá nebo úplně chybí.

Sekrece ve třetím trimestru

Třetí trimestr je těžší období přípravy na narození dítěte. Během této doby se za normální považuje nepatrný nebo mírný výtok, který vypadá jako obyčejný průhledný hlen. Méně často barva nabývá odstínu bílé. Množství hlenu prudce vzroste, když se pod vlivem estrogenu sliznice začne snižovat. Hladina progesteronu před narozením však prudce klesá, což souvisí s blížícím se obdobím laktace.

Abychom pochopili, co by nemělo být propuštěno ve středním a pozdním těhotenství, je také důležité zvážit možnosti, když se objeví známky komplikací.

Únik plodové vody

Bohatá sekrece ve druhém a korokovém výboji ve třetím trimestru není důležité zaměňovat s únikem plodové vody. Tyto vody jsou plodovou vodou, která vytváří příznivé prostředí pro život plodu a plní ochrannou, výživnou a podpůrnou funkci. Voda obvykle opouští tělo před narozením, aby se usnadnil odchod dítěte a práce.

Únik této vitální tekutiny je vážnou komplikací a představuje hrozbu pro život a normální vývoj dítěte..

Silné porušení amniotických membrán a předčasný průtok vody uprostřed těhotenství může vést k potratu a v pozdějších fázích - k předčasnému porodu.

Pokud je únik malý, je to plné zpomalení růstu a vývoje plodu a také nedostatku kyslíku..
Nebezpečí tohoto jevu je v tom, že při velmi malých únikech může žena vnímat tuto tekutinu pro změnu na hojnější výtok nebo v důsledku nedobrovolného močení v důsledku tlaku na močový měchýř.

Při bližším zkoumání se tyto vody velmi liší od barvy moči a pachu a od tajné konzistence. Kapalina je vodnatá a nevypadá jako hlen. Barva těchto sekretů během těhotenství je obvykle transparentní a bez zápachu. Také jeho vzhled způsobuje neustálé nepohodlí - vlhkost se zvyšuje ve svislé poloze a během pohybů. Žena se neobejde bez každodenní rutiny, ale musí se měnit častěji než obvykle.

Takové komplikace často začínají za takových okolností:

 • těžký stres;
 • vysoký tón dělohy;
 • přítomnost systémových chorob;
 • infekce
 • lékařský zásah;
 • špatné návyky (kouření, pití alkoholu, užívání drog).

Speciální test pomůže určit, zda hojným výtokem z pochvy během těhotenství je plodová voda. Vypadá jako pravidelné těsnění a určuje přítomnost alkalického prostředí. Pokud do vody vstoupí plodová voda, změní se toto těsnění na barvu uvedenou v návodu. Přítomnost příliš velkého množství tekutin by měla upozornit a stát se důvodem pro návštěvu lékaře.

Krev sekrece

Riziko vzniku mimoděložního těhotenství se objevuje v prvních týdnech těhotenství. Oplodněné vejce nemůže vstoupit do dělohy a získat oporu tam, protože to jednoduše nedosahuje. Může se zaseknout ve vejcovodu nebo implantovat do nesprávných orgánů - vaječníku nebo děložního čípku.

Embryo se začíná vyvíjet a růst, ale protože místo, kde spadlo, je nesprávné, v důsledku toho tento proces končí prasknutím orgánů, které způsobuje krvácení.

Pokud se krev objeví ve výboji, i když se kryje se zcela přirozenou a správnou implantací, nastávající matka musí navštívit lékaře.

Je důležité zkontrolovat, kde se připojilo ovocné vajíčko a co se stalo zdrojem krve. Pokud se tak nestane, ale stále se vyskytne komplikace, otevře se těžké krvácení, což je spojeno se zaváděním infekcí do pánevních orgánů a břišní dutiny..

Mimoděložní těhotenství je doprovázeno akutní bolestí břicha, závratě a ztrátou vědomí. Dalším specifickým příznakem může být silná bolest ramene způsobená podrážděním brachiálních nervů v důsledku krvácení..

Bohužel, neexistuje způsob, jak léčit patologii. Hlavním úkolem lékařů je zachránit život matky. Těhotenství bylo přerušeno.

Známky potíží

Výskyt výboje žlutého světla během těhotenství, stejně jako zelený nebo šedý odstín, může naznačovat vývoj zánětlivého procesu, který se vyvinul po infekční lézi. V takových případech je přítomnost svědění a pálení genitálií povinná.

Při drozdu obvykle změny barvy chybí, ale výše uvedené příznaky nezůstanou bez povšimnutí. Také se cítí přítomnost nepříjemného zápachu. Liší se v závislosti na typu infekce. U kandidózy je kyselé mléko, s vaginózou - ryby a s pohlavně přenosnými chorobami - shnilé. V leucorrhoea mohou být přítomny sraženiny hnisu..

Někdy se při alergických reakcích cítí svědění, pálení a zarudnutí. Alokace v takových případech často zbarví do růžova-šarlatové. Změnou intimního mýdla, spodního prádla nebo spodních kalhotek za hypoalergenní zapomenete na tyto příznaky.

Každý zánět je nebezpečný pro život nenarozeného dítěte a může vést k závažným komplikacím. Nejlépe optimálně léčit zánětlivé procesy způsobené patogenními mikroorganismy ve druhém trimestru.

Pro každou ženu je důležité, aby čas porodu dítěte plynul co nejklidněji. Aby nedošlo k podkopání vlastního klidu, je důležité věnovat pozornost vlastní pohodě a povaze tajemství. Pravidelné konzultace s gynekologem také pomohou předcházet mnoha problémům. Většina patologií je dnes léčena a mnoho kvalifikovaných odborníků pracuje v oblasti medicíny, kterým může být svěřena péče o dítě..

Těhotenství

Systematický vaginální výtok během těhotenství je pro spravedlivý sex a gynekolog, druh přímého ukazatele přítomnosti zdraví nebo patologie. Jsou charakteristické pro každou ženu, ale vzhledem k určitým problémům genitourinární sféry se jejich vůně, barva a struktura mohou lišit..

Popis

Cervix ženského těla systémově produkuje hlen - jedná se o přirozený a přirozený proces. Během menstruačního cyklu se generuje několik typů sekrecí - hojná / tekutá sekrece, která usnadňuje penetraci / pohyb spermatozoa pro početí (první polovina, dominuje estrogen) a neprůhledné / poměrně viskózní tajemství, které chrání dělohu před patogenními mikroorganismy (druhá polovina, progesteron dominuje).

V prvním trimestru těhotenství fungování dělohy s přídavky podporuje progesteron, respektive, od třináctého do čtrnáctého týdne, estrogen hraje dominantní roli. Jsou to výše uvedené hormony, které jsou zodpovědné za proces vylučování z pochvy.

Normální propuštění do týdne těhotenství

Následující seznam změn ve struktuře, viskozitě a intenzitě sekrecí je spojen s přirozenými fyziologickými procesy během těhotenství a odkazuje na normu, může se však v uvedených časových intervalech lišit v důsledku individuálních charakteristik konkrétního ženského těla..

1. týden

Vypouštění je identické s posledními týdny menstruační sekrece. Více informací naleznete v našem týdenním těhotenském kalendáři..

2. týden

Tajemství se stává hlenem, někdy s malými nečistotami krve. Během této doby dochází k ovulaci / instalaci vajíčka na stěny děložní dutiny.

3. týden

Lehké nebo střední implantační krvácení, někdy provázené tažnou bolestí v dolním břiše. Jako alternativní, krémově růžové, hnědé nebo žluté odstíny, které se zastaví několik dní po zahájení procesu.

4. týden

Fixace implantačního procesu je doprovázena bohatým tlustým průhledným nebo mírně bělavým tajemstvím bez nepříjemného zápachu, někdy s příměsí krve. Od tohoto období začíná globální hormonální restrukturalizace a dochází k nárůstu hlenu v důsledku velkého přílivu krve do orgánů.

5. týden

Standardem je malé množství průhledného výboje bez zápachu, jakákoli jiná barva tajemství označuje infekční, sexuálně přenosný problém nebo hrozbu ukončení těhotenství (v přítomnosti krevních sraženin).

6. týden

U těhotných žen se v tomto období obvykle uvolňuje průsvitné nebo mírně bílé tajemství v malých objemech, bez zápachu a standardní struktury.

7. týden

Změny v hormonálním pozadí vedou ke zvýšení toku sekrecí, stávají se nejen hojnější, ale také tenčí. Silné tajemství jakéhokoli stínu může naznačovat patologii.

8. týden

Výtok je mírný, většinou světlý a má mírně kyselou vůni, ne tekutou, obvyklou konzistenci. Hnědé tajemství, které obvykle doprovází oddělení embrya plodu od stěn dělohy s následným potratem, je velmi nebezpečné..

9. týden

Tajemství má tekutinu, vodnatou konzistenci, je bez zápachu, má světlý stín a nemělo by způsobit žádné nepohodlí.

10. týden

Během tohoto období těhotná žena často podstoupí počáteční gynekologické vyšetření. Vypouštění je podobné jako 9. týden, ale ve vzácných případech lze pozorovat malé špinění, krvavé tajemství - není nebezpečné, pokud neexistuje bolest břicha a může být způsobena drobivostí, která se stala drobivou, stěny dělohy v důsledku mechanického stresu během gynekologického vyšetření, po pohlavním styku buď kvůli cervikální erozi.

11. týden

Tajemství je řídké, bezbarvé nebo lehké, vyniká v malém objemu.

12. týden

Dobrý výtok mírné přírody, světlý nebo bělavý, někdy s mírně kyselou vůní. Během tohoto období jsou velmi nebezpečné pohlavní choroby projevující se svěděním, pálením, hlenem / hnisem a bělostí nepřirozených barev..

13. - 25. týden

Alokace zůstávají průhledné, ale jejich objem se v důsledku zvýšení vlivu estrogenu začíná zvyšovat a získává stále tekutější konzistenci. Leucorrhoea má mírně kyselou vůni..

25. - 36. týden

Mírný nebo hojný výboj světla, méně často bílé odstíny s výraznou kyselou vůní. Ve vzácných případech může být pozorován částečný výtok plodové vody (nažloutlý odstín, tekutá konzistence), což je patologie a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. V případě těžké zácpy / hemoroidů může tajemství zahrnovat krvavé sraženiny, pokud je výboj hnědý nebo jiná barva - to je signál závažné patologie.

36. - 40. týden

Mírný výboj bělavého odstínu se může střídat se sekrecí sliznicového typu, někdy s přidáním krevních sraženin, což signalizuje proces přípravy na výtok z korku a nástup práce. Poloprůhledný kapalný výboj ve velkých množstvích je plýtvání plodovou vodou nebo změnou struktury membrán. V každém případě, pokud k nim dojde, musíte co nejdříve kontaktovat gynekologa.

Popis hlavních typů výboje

Níže jsou popsány hlavní typy vaginálního výtoku, nejčastěji se objevují u spravedlivého sexu během těhotenství.

Světle bílá zdůrazňuje

Příčiny výskytu jsou tvorba hlenu žlázami glomerulární koronární tepny, obnova epitelu stěn pohlavních orgánů, reprodukce mikroflóry.

 • Silné a viskózní tajemství lehkého odstínu mléka.
 • Mírný výtok vodnaté konzistence.

Množství sekretované sekrece závisí na koncentraci určitého typu hormonu - progesteronu nebo estrogenu.

Lékaři zpravidla spojují tento typ výboje s menstruačním cyklem (odpovídajícím dny před nástupem těhotenství) - v první části je nízko mobové tajemství vodnaté konzistence, které je později nahrazeno hustou a viskózní látkou, zcela bílou nebo béžovou. Na konci cyklu se objem výboje opět zvyšuje.

Po sexuálním styku nebo po použití hormonálních antikoncepcí se také může vytvořit bílý světelný výboj. Bohaté tajemství bílé barvy, tvarohové struktury s ostrou kyselou nebo pivní vůní je již patologie způsobená zpravidla kandidózou. Bílý průsvitný tekutý vodní výboj ve velkém množství s nepříjemným zápachem - nejčastěji vaginóza bakteriální povahy.

Je tento typ výboje doprovázen pocitem tahu v podbřišku nebo bolestí? Okamžitě navštivte lékaře!

Žlutá propouštění během těhotenství

Příčiny výskytu jsou alergická reakce na produkty intimní hygieny, zánětlivé procesy, únik amniotické tekutiny.

Relativní norma je považována za neprůhledný světle žlutý výboj v malých množstvích bez štiplavého zápachu, svědění, bolesti a nepohodlí.

Žluté propouštění od spravedlivého pohlaví se nepovažuje za přirozené, ale pokud nejsou doprovázeny dalšími patologickými příznaky a po určité době zanikají, neměly by způsobit vážné obavy. Nezapomeňte okamžitě kontaktovat gynekologa v případě, že tajemství má výrazný tmavě žlutý odstín - to je možné znamení spontánního potratu nebo závažné alergické reakce.

Pokud žlutý výboj změní barvu na zelenou, obvykle to znamená přítomnost sexuálně přenosné choroby. V tomto případě často existuje odpovídající dodatečná symptomatologie, zejména bolest a svědění při močení, pálení v oblasti genitálií.

Zářivě žlutá barva tajemství také naznačuje spojení s patologií bakteriální infekce se zánětem vaječníků, přívěsků nebo vejcovodů. Velmi hojný světle žlutý vodnatý výboj nejčastěji znamená částečný odpad plodové vody, který je považován za normu bezprostředně před porodem - v jakékoli jiné situaci potřebuje těhotná žena okamžitou hospitalizaci.

Zelený výboj během těhotenství

Příčiny výskytu jsou pohlavně přenosná onemocnění, bakteriální infekce, hrozba ukončení těhotenství, zánětlivé procesy, gestační věk nad 42 týdnů. Jednoznačná patologie, výtok nelze považovat za normální.

Zelené propouštění během těhotenství je vždy patologie a může způsobit řadu důvodů.

První a druhý trimestr

Zde jsou nejčastěji diagnostikovány kolpitida a cervicitida. První jsou infekční povahy (streptokoky, kapavka, chlamydie atd.), Zatímco druhé jsou zánětlivým procesem v děložním čípku. Méně často je u žen se zelenou sekrecí diagnostikována bakteriální vaginóza, která je považována za porušení normální rovnováhy mezi užitečnou a patologickou mikroflórou ve vnitřní dutině vagíny.

Při neexistenci správné léčby mohou generalizované bakteriální infekce procházet placentární bariérou a způsobit vážné patologie u vyvíjejícího se plodu (maso před ukončením těhotenství a smrt nenarozeného dítěte), proto, pokud dojde k zelené sekreci, měli byste se co nejdříve poradit s gynekologem.

Třetí trimestr

Ve třetím trimestru těhotenství lze ke všem výše uvedeným faktorům přispívajícím k výskytu zelených sekretů přidat chorioamnionitidu - akutní zánět strukturálních membrán plodu infekční povahy, který téměř vždy přechází do endometritidy, což je zánět vnitřních stěn dělohy. Infekční zánětlivý proces, doprovázený nejen sekrecí výše uvedené barvy, ale také zvýšením teploty, při absenci účinné konzervativní protioterapie, ovlivňuje plodovou vodu a může infikovat samotný plod.

Se značným zpožděním v procesu dodávání, během 42 týdnů, dokonce i normální plodová voda zbarví zeleně, což naznačuje procesy akutní / chronické hypoxie spektra. V tomto případě lékaři provádějí umělou výzvu k procesu porodu, v extrémních případech, v jeho nepřítomnosti, císařskému řezu.

Hnědý výtok během těhotenství

Příčiny nástupu jsou blížící se narození, mimoděložní těhotenství, porušení placentárních struktur, těžké zánětlivé procesy genitourinárního systému, přímá hrozba potratu, eroze 2. a 3. typu, mikrotrauma stěn sliznice, prekurzory krvácení.

Relativní norma je považována za malé objemy tajemství střední konzistence světle hnědé barvy před porodem, po implantaci vajíčka a také mikrotraumy sliznic během pohlavního styku / vyšetření gynekologem..

Nejčastěji se vypouštění tohoto stínu týká patologií. Tento druh tajemství je tedy základním příznakem mimoděložního těhotenství s odmítnutím vajíčka. Navíc u těhotných žen s normálními indikátory hnědé vypouštění tmavých odstínů střední nebo vysoké intenzity naznačuje riziko potratu - v této situaci byste měli okamžitě kontaktovat nemocnici za účelem konzervativní léčby nebo chirurgické pomoci..

Cervikální eroze doprovází extrémně malé množství průsvitné tekuté sekrece, která se pravidelně objevuje v průběhu těhotenství - což je docela dobře známý gynekologický problém, který lze po porodu katarizací odstranit.

Silný červený výboj s hnědými místními oblastmi, krevními sraženinami a vzácnou intenzivní bolestí v dolním břiše obvykle naznačuje neúplný potrat a potřebu postupu kyretáže děložní dutiny a odstranění mrtvého plodu.

V pozdním těhotenství, ale před začátkem 36. týdne, hnědé tajemství viskózní konzistence sekretované v malých objemech naznačuje placentární narušení nebo poruchu. Velmi hojné vypouštění hnědých odstínů po 36. týdnu vyžaduje okamžitou hospitalizaci - nejpravděpodobnější příčinou je ruptura dělohy.

Krvavé problémy

Příčiny výskytu jsou fyziologické hormonální změny, extrakce fetálního vajíčka do děložní stěny, infekční onemocnění, hrozící potraty, mimoděložní nebo mrtvé těhotenství, narušení placenty, mikrotrauma děložní stěny.

Norma je považována za výtok tohoto typu během menstruačního období (odpovídající dny před nástupem těhotenství), malé průsvitné tajemství po pohlavním styku nebo gynekologickém vyšetření.

Krvavý výtok je běžným fyziologickým jevem u těhotných žen v prvním trimestru a je způsoben především hormonálními změnami, příliš aktivním přísunem krve do genitálií se zvýšením jejich citlivosti a uvolněním epitelu děložní dutiny. Ve všech výše uvedených situacích je tajemství vylučováno, je průsvitné a nemá krevní sraženiny.

Určité obavy mohou být způsobeny zvýšením intenzity sekrecí a změnou jejich barvy na sytější. Ve středním a pozdním stádiu tedy růžové tajemství střední intenzity může znamenat narušení placenty. Výskyt velkých krevních sraženin v sekrecích, stejně jako sekrece hlenu s nasycenými odstíny blíže k hnědé, signalizuje mimoděložní / mrtvé těhotenství nebo hematom struktury dělohy..

Ve vzácných případech gynekologové diagnostikují tzv. Cystický drift - strukturální změny ve fetálním rezervoáru s růstem placentární tkáně. V tomto případě nemusí být výboj intenzívním červeným nádechem, ale je velmi hojný a trvá týdny, bez výskytu syndromu bolesti. Bez odborné lékařské péče může plod umřít.

Nejnebezpečnější špinění ve druhém a třetím trimestru těhotenství a může naznačovat řadu patologií, od poranění pohlavních orgánů po myomy..

Dodatečná kritéria pro udělení absolutoria

Vůně

Norma je absence nebo vylučování s mírně kyselou vůní. V případě ostrých nepříjemných pachů (pivo, hnisavý, sírový atd.) Je lepší poradit se s gynekologem, aby problém diagnostikoval a identifikoval patologii.

Intenzita

 1. Menší - obvykle jde o normu, bez ohledu na barvu tajemství s normální konzistencí..
 2. Střední - normální s čirým a bělavým výbojem normální konzistence.
 3. Vysoká intenzita - pouze jasný výtok ze 13. týdne těhotenství je normou a je způsoben zvýšením produkce estrogenu. Krátkodobý silný tok nažloutlé sekrece z 36. týdne také naznačuje odchod plodové vody a začátek porodu.

Konzistence

 1. Kapalina - ve většině případů se považuje za normu. Obvykle se objevují od třináctého týdne po oplodnění a pokračují téměř do porodu.
 2. Silný - naznačuje přímý účinek progesteronu, je normou v prvních týdnech těhotenství.
 3. Mukózní, pastovitý - může naznačovat různé nemoci (například kandidózu), jsou normou po pohlavním styku, při odchodu placentární zátky.

Uvolnění po těhotenství

Bezprostředně po porodu na měsíc má žena zvláštní typ dynamicky se měnícího výboje, který se vyznačuje krvavou sekrecí a přítomností tzv. Lochie. Vzhled posledně jmenovaného je způsoben procesem přirozeného hojení vnitřní struktury dělohy a fyziologickým odmítnutím přebytečné tkáně. Hlavní etapy s popisnými charakteristikami:

 1. Bohatý krvavý výboj s krevními sraženinami, jasně červená. Obvykle trvá až tři dny po bezprostředním narození.
 2. Tajemství serózní sacharózy s převahou narůžovělých a hnědých odstínů. Samotný výboj se zbledne, obvykle neexistují hemoragické sraženiny a jasně červené skvrny. Začněte čtvrtým dnem po porodu a zmizí o 10–11 dní.
 3. Přiřazení nažloutlé barvy s příměsí bílých odstínů, špinavé, většinou tekuté a bez zápachu. Zmizí do třetího týdne po doručení.

Od třetího týdne po narození začíná výše uvedená lochie mizet a výtok se stává vzácnějším a vodnatějším s hlenovými nečistotami sklovité konzistence z děložního hrdla, leukocyty chybí nebo se objevují v ojedinělých případech. Po šestém týdnu by se děložní výtok měl úplně zastavit, ale sekrece současně přichází na prenatální normu až druhý měsíc po normalizaci hormonálního pozadí ženy.

Brzké těhotenství

První měsíce těhotenství jsou obdobím obrovské hormonální úpravy. Od prvních dnů začíná tělo ovládat hormon těhotenství - progesteron, který ovlivňuje mnoho orgánů a systémů. Potom ve druhém trimestru se zvyšuje koncentrace estrogenu. Kromě toho na práci těla působí stres, emoční nestabilita, změny ve výživě a další faktory. To vše ovlivňuje fungování genitálií a povahu propouštění..

U 30% těhotných žen se vyskytuje neobvyklé propouštění během časného těhotenství (prvních 12 týdnů). Ve většině případů to není nebezpečný jev spojený s přírodními změnami. Ale někdy propuštění může naznačovat potřebu léčby, takže těhotná žena by měla být opatrná na své zdraví.

Z čeho se vaginální výtok skládá

Vaginální výtok pomáhá udržovat zdraví genitálií. Chrání sliznici před podrážděním, bakteriemi a poranění během pohlavního styku, eliminují pocit sucha a nepohodlí a přispívají k samočištění.

Složení vaginálního výboje obvykle zahrnuje:

 • hlen cervikálního kanálu;
 • sekrece vaginálních žláz;
 • deskvamované buňky vaginální sliznice;
 • bílé krvinky;
 • mikroorganismy, které tvoří vaginální mikroflóru.

Hustotu sekrecí ovlivňují hormony. Progesteron, který dominuje ve druhé fázi cyklu a v časných stádiích těhotenství, zesiluje vaginální sekreci. Pod jeho vlivem se v děložním čípku vytvoří sliznice, která pomáhá chránit dělohu před infekcí. Estrogen způsobuje vypouštění tekutin a viskózních látek, jako je vaječné bílé.

Normální propuštění v časném těhotenství

U zdravé ženy by vaginální výtok během těhotenství neměl způsobovat nepohodlí: svědění, pálení nebo podráždění.

Normálně existují dva typy výboje:

 • Slizový výtok bez zápachu. Mohou být průhledné nebo s bílými žilkami. S nástupem těhotenství může být propouštění poněkud hojnější nebo silnější než obvykle.
 • Mléčně bílá rovnoměrná výboj bez sraženin a nepříjemného zápachu - leukorea. Obvykle doprovázejí celý průběh těhotenství.

Nebezpečné výboje v časném těhotenství jsou:

 • silné špinění - příznak krvácení;
 • hojný sýrový výtok s „chlebem“ nebo kyselou vůní - znamení drozdu;
 • zelený viskózní výboj s nepříjemným zápachem způsobeným pyogenními bakteriemi - indikuje infekci;
 • výtok, který způsobuje svědění a pálení - známka zánětlivého procesu.

Tyto příznaky během těhotenství jsou důvodem konzultace s lékařem.

Bohaté propouštění během časného těhotenství

Před těhotenstvím se do vagíny ženy v průměru sekretuje až 2 ml tekutiny. Po oplodnění vajíčka se zvyšuje objem krve procházející pohlavními orgány. To vede ke zvýšené produkci cervikálního hlenu a vaginálních sekretů. Jejich množství dosahuje 5 ml za den, což přibližně odpovídá objemu jedné čajové lžičky. Zvýšení množství výboje je zcela normální, ale způsobuje pocit zvýšené vlhkosti a je vnímáno jako hojný výboj.

Množství výboje se zvyšuje po sexuálním vzrušení nebo pohlavním styku, protože pohlavní orgány navíc produkují hlen, který zajišťuje mazání. Pravidelné zvyšování objemu hlenu by proto nemělo těhotnou ženu vzrušovat.

Pro ochranu spodního prádla gynekologové doporučují používat denní kalhotky, které je třeba vyměňovat každé 2-3 hodiny. Tampony je nutné odmítnout, mohou narušit složení mikroflóry a způsobit množení patogenních bakterií.

Špinění u těhotných žen při připojení vajíčka plodu k děloze

U 15% těhotných žen se objevuje špinění 7-8 dní po oplodnění (18-22 dní od začátku poslední menstruace). Během této doby může vaginální výboj změnit barvu. Skvrnitost může být:

Jejich počet by neměl přesáhnout více než 3 kapky (malé skvrny) na prádlo nebo těsnění.

Změna barvy je způsobena fyziologickými důvody. Faktem je, že v prvním týdnu po oplodnění dochází k implantaci vajíčka plodu (budoucího embrya) do stěny dělohy. Při procesu připojení k endometriu se uvolňují enzymy, které rozpouští děložní sliznici. Poškození malých kapilár může být doprovázeno uvolněním malého množství krve - implantace krve.

Při normálním průběhu těhotenství během tohoto období by neměly být pozorovány následující příznaky:

 • krevní sraženiny;
 • výtok trvající déle než jeden den;
 • těžký jasně červený výboj.

Vzhled kteréhokoli z těchto příznaků je příležitostí konzultovat s lékařem!

Syrový bílý výboj v časném těhotenství

Již jsme řekli, že bílý uniformní výboj, který nezpůsobuje svědění, je normou pro těhotné ženy. Zrnité nebo sražené bílé však mohou být příznakem drozdu (vaginální kandidóza).

Těhotné hormony mění pH vagíny, díky čemuž je náchylnější k plísňovým infekcím. Houby rodu Candida jsou často přítomny v mikroflóře těla a se snížením jeho ochranných funkcí se rychle rozmnožují a vytlačují prospěšné laktobacily a bifidobakterie.

S drozdem je žena obtěžována hojným bílým výbojem. Mají heterogenní sraženou konzistenci. A jejich kyselá vůně je způsobena přítomností kyseliny produkované candidou.

Kromě sekrecí se mohou objevit další příznaky:

 • zarudnutí a otok sliznice;
 • silné svědění, horší po navlhčení sliznice;
 • pocit pálení během a po močení.

Léčba kandidózy u těhotných žen se provádí léky, které nepoškozují vývoj plodu.

Žlutý výtok u těhotných žen v raných fázích

Bledě žlutý výboj na počátku těhotenství může být variantou normy v několika případech:

 • Světle žlutý výboj. Jejich vzhled je spojen s hormonálními změnami a deskvamací vaginálních epiteliálních buněk. Takové vápno na podložce nebo spodním prádle časem získává nažloutlý odstín..
 • Nažloutlá béžová barva výboje je způsobena individuálním kolapsem červených krvinek. Mohou vstoupit do vagíny v důsledku podráždění sliznice po pohlavním styku, mytí uvnitř vagíny, podráždění způsobené užíváním vaginálních forem drog. Pokud takové propuštění trvá déle než 1 den, je lepší informovat svého lékaře.
 • Bílo-žlutý výboj po nechráněném styku kvůli spermatu.
 • Nažloutlý výtok se může objevit po omytí odvarem léčivých bylin nebo po zavedení léků do vagíny (terzhinan, makmirror).

Nesmí docházet k žádnému vypouštění nasycené žluté barvy. Mohou naznačovat vývoj infekce. Například u trichomoniázy dochází k žlutému bublajícímu výboji. Někdy mohou žluté bílé získat nazelenalý nádech a ostrý nepříjemný zápach. Takový výtok je zpravidla doprovázen dalšími známkami zánětu:

 • svědění a pálení;
 • bolest v genitáliích a dolním břiše;
 • rychlé nebo bolestivé močení;
 • celková slabost a horečka.

Pokud se tyto příznaky objeví, okamžitě vyhledejte lékaře.

Béžová propouštění během těhotenství

Běžný výtok může doprovázet normální průběh těhotenství nebo mluvit o patologii.

Normální jsou:

 • Bledě béžový (téměř bílý) výboj v rozporu s hladinou pohlavních hormonů. Tento stav není nebezpečný, ale vyžaduje diagnózu..
 • Bohaté béžové výboje po utrozhestanu ve vaginální formě nebo při perorálním podání. Vylučování je způsobeno normální reakcí těla na zvýšený progesteron.
 • Béžový výtok s vaginálními čípky a tablety předepsanými gynekologem.

Patologie:

 • Béžový výboj obsahující hrudky a zrna. Pokud je taková leucorrhoea doprovázena svěděním a pálením, pak naznačují drozd.
 • Béžový nebo krémový výtok s nepříjemným zápachem. Stav indikuje reprodukci bakterií v pochvě. Léčba nutná k zabránění fetální infekce.
 • Béžový výboj s narůžovělým nádechem - obsahuje příměs krve. Podmínka vyžaduje konzultaci s gynekologem, protože může znamenat hrozbu potratu.

Špinění v časném těhotenství

Krvavý výtok v raných stádiích může být způsoben fyziologickými příčinami nebo může být příznakem patologie. Hlavním ukazatelem je množství krve ve výboji:

 1. Vypouštění s pruhy krve může naznačovat možné prasknutí kapiláry během sexu, gynekologického vyšetření a sportu. Objevují se, když poškozují polyp nebo cervikální erozi.
 2. Růžový výboj. Vypouštění s příměsí krve v časném těhotenství (25. - 28. den od začátku posledního menstruačního období) je spojeno s hormonální aktivitou během zmeškaného menstruačního cyklu. Uvědomte si, že první „menstruační“ krvácení po těhotenství velmi zřídka přetrvává u těhotných žen.
 3. Vypouštění jako u menstruace je známkou krvácení. Čerstvá červená nebo vínová krev na prádle může být známkou patologie. Stav ženy lze posuzovat podle intenzity krvácení:
 • Skvrna je špinění krve na spodní prádlo. Umí mluvit o mimoděložním těhotenství, hrozbě potratu.
 • Lehké krvácení - nasycení prádlem nebo čistou podložkou krví trvá déle než 5 minut. To může znamenat potrat..
 • Těžké krvácení - čistý polštářek je nasáklý za méně než 5 minut. Umí mluvit o spontánním potratu, prasknutí zkumavky s mimoděložním těhotenstvím.

Nejčastější příčiny krvácení v časném těhotenství:

 • Spontánní potrat (potrat) - spontánní potrat;
 • Drift bublin je výsledkem oplodnění vadného vajíčka;
 • Mimoděložní těhotenství - oplodněné vajíčko je připojeno mimo děložní dutinu.

Špinění v jakékoli fázi těhotenství je příležitost k vyhledání lékařské péče šťavnatým způsobem, zejména pokud jsou doprovázeny:

 • zvýšená srdeční frekvence;
 • dušnost
 • horečka;
 • bledost;
 • slabost
 • prudké zhoršení celkového stavu;
 • tažné nebo spastické bolesti v podbřišku;
 • krevní sraženiny ve výboji;
 • fragmenty embryí v sekrecích.

Tyto příznaky mohou znamenat potrat a komplikace po něm, takže jsou důvodem pro nouzovou hospitalizaci:

Aby nedošlo k přehlédnutí nebezpečného stavu, je třeba zavolat sanitku nebo jít do nemocnice na vlastní pěst, když se objeví čerstvá krev (jako při menstruaci). Podle statistik, 50% těch, kteří hledají lékařskou pomoc včas, úspěšně nosí těhotenství.

Hnědá v časném těhotenství

Hnědý výtok je směsí hlenu z děložního hrdla a "staré" krve, ve které se ničí červené krvinky. Hnědý nebo nahnědlý výtok ve dnech odpovídajících zmeškané menstruaci se považuje za přijatelný. Jejich objem zpravidla nepřekračuje běžné vypouštění (postačuje denní snáška) a doba trvání nepřesahuje 2 dny.

Hnědavý výtok v prvním měsíci těhotenství je ozvěnou hormonálních změn spojených s menstruačním cyklem. Neměli by vyděsit ženu, ale k vyloučení jiných důvodů se doporučuje informovat o nich gynekologa.

 • Hnědý výtok, který neodpovídá implantaci (18-22 dní od začátku poslední menstruace) nebo menstruačnímu krvácení (25-28 dní od začátku poslední menstruace), může znamenat hrozbu potratu. Jejich vzhled musí být naléhavě oznámen lékaři.
 • Nažloutlý nahnědlý výtok s nepříjemným zápachem může být příznakem bakteriální vaginózy, infekce, která se vyvíjí v pochvě. Tato podmínka také vyžaduje návštěvu gynekologa..

Hnisavé propuštění v časném těhotenství

Žluto-zelený výboj, často s nepříjemným zápachem, může naznačovat vývoj infekce, sexuálně přenosných nemocí nebo zánětlivého procesu. Jejich přítomnost může naznačovat infekci v pochvě, děloze nebo jejích přílohách. Nejběžnějším důvodem je to, že vaginální mikroflóra dominují patogenní bakterie:

Hnisavý výtok u těhotných žen je často doprovázen nepříjemnými pocity: tažení bolesti v podbřišku a v perineu, podráždění na vnějších pohlavních orgánech a bolest během močení. Samoléčení je nepřijatelné.

Vypouštění tekutin v časném těhotenství

Normálně by výtok u těhotných žen měl mít konzistenci syrového kuřecího proteinu nebo být silnější. Vypouštění tekutin v prvním trimestru může naznačovat mírnou poruchu v těle nebo vývoj nemoci.

Příčiny kapalných výbojů, které nejsou nebezpečné:

 • Vodní výtok spojený s vysokými hladinami estrogenu. Tento stav není zdraví škodlivý, ale vyžaduje použití hormonálních léků ke zvýšení hladin progesteronu..
 • Individuální rys těla. Pokud výboj nezpůsobí nepříjemné pocity, žena se cítí dobře a analýza hormonů je v normálním rozmezí, pak není důvod k vzrušení..

Vypouštění tekutin způsobené nemocemi:

 • Vaginální mikrotrauma. Po pohlavním styku se na stěnách sliznice mohou tvořit mikrotrhliny, skrz které se uvolňuje tekutá část krve, která chce být více vodnatá. Stav zmizí za 1-2 dny.
 • Herpetická infekce. Genitální herpes během těhotenství je doprovázen výskytem malé vyrážky na sliznici, drobných vředů, zarudnutí, svědění, pálení a výtoku tekutin.
 • Vaginální dysbióza. Hraniční stav mezi normou a nemocí, ve kterém se mění složení vaginální mikroflóry.
 • Bakteriální vaginóza. Zánět vaginální sliznice v prvních dnech nemoci se projevuje vylučováním tekutin. Po 1-3 dnech získají žlutozelený odstín a nepříjemný zápach.
 • Unikající plodová voda obklopující plod v děloze. Únik se zvyšuje při ležení na zádech a při namáhání lisu během kašle nebo fyzické námahy. V prvním trimestru těhotenství je množství vody přibližně 2 polévkové lžíce a únik je vzácný.

Vypouštění bradavek v časném těhotenství

Vypouštění z bradavek se často vyskytuje v časných stadiích těhotenství. Jejich vzhled je spojen s přítomností malého množství tekutiny v mléčných žlázách mléčných žláz, což jim brání slepit se. Od prvních dnů těhotenství se zvyšuje průtok krve v hrudi. Krev nasycená hormony způsobuje otok a proliferaci žlázové tkáně, což může vést k vytlačení tekutiny z mléčných kanálků. Výtok z prsu může také vyvolat pohlavní styk nebo stres..

U některých žen se může ze 4 až 6 týdnů těhotenství objevit jasný výtok z bradavek. Není čeho se obávat, ale je lepší říct svému gynekologovi o propuštění.

Ve 14-16 týdnech se začne produkovat hormon prolaktin, který připravuje tělo kojení. Počínaje tímto obdobím může být kolostrum (primární mléko) vylučováno..

Jak léčit výtok v časném těhotenství

Průhledný nebo rovnoměrný mléčný bílý výboj vyžaduje ošetření. Jako preventivní opatření, vnější mytí genitálií teplou vodou mýdlem nebo odvarem bylin (heřmánek, akácie, šalvějové květy).

Pokud povaha výboje naznačuje přítomnost nemoci, nemůžete být léčeni nezávisle. Těhotné ženy by se neměly stahovat a provádět žádné další manipulace uvnitř vagíny bez lékařského předpisu.

Kromě léčby předepsané gynekologem je třeba dodržovat následující doporučení:

 • Dodržujte osobní hygienu. Ráno a večer se doporučuje umýt pohlavní orgány teplou vodou pomocí měkkého intimního gelu, který obsahuje kyselinu mléčnou. Aby se zabránilo zavlečení E. coli do vagíny, musí být po každém pohybu střeva genitálie promyté a směrující tok teplé vody z pubis do konečníku.
 • Používejte spodní prádlo vyrobené z přírodních materiálů. Blízké syntetické prádlo může také způsobit zvýšené vylučování a množení bakterií.
 • Nepoužívejte vonné polštářky. Mohou způsobit podráždění a zvýšené sekrece. Používejte hygienické výrobky bez zápachu a měňte je každé 2-3 hodiny, jinak se mohou stát živnou půdou pro infekci..
 • Omezte sladká jídla a kořenitá jídla obsahující spoustu octa a koření. Tyto produkty ovlivňují stav genitálií a mohou vyvolat vývoj drozdů. Doporučujeme vyloučit kečup, majonézu, hořčici, sojovou omáčku, uzené pekařské výrobky z pšeničné mouky, sladkosti z těhotné nabídky..

Vypouštění z genitálního traktu v časném těhotenství může být normální možností, ale měli by být o svém vzhledu informováni gynekologovi. Těhotné ženy by neměly samostatně diagnostikovat nebo provádět ošetření - pro plod může být nebezpečné.

Články O Neplodnosti