Hlavní Výživa

Jaký druh krmných lahví pro novorozence si vybrat

Nejlepší láhve pro novorozence jsou bezpečné, vysoce kvalitní výrobky, vhodné k použití a péči. Jak správně vybrat, co hledat a jaké jsou výhody a nevýhody produktů od předních výrobců?

Co hledat při výběru

I když je vaše dítě ošetřeno mateřským mlékem, jsou taková jídla nezbytná pro dávkování vody a jen pro případ.

Dnes trh nabízí obrovský výběr lahví pro novorozence. Jak vybrat nejvhodnější lahve, co hledat?

Materiál

Lahve samotné jsou vyrobeny ze skla nebo speciálního lékařského plastu.

Výhody skleněných lahví: trvanlivost, schopnost je sterilizovat po dlouhou dobu, bez obav, že materiál při vysokých teplotách začne uvolňovat nebezpečné látky. Nevýhody - křehkost (lámání, prasknutí náhlými změnami teploty) a hmotnost, dítě nebude schopno držet skleněné láhve, protože jsou mnohem těžší než plastové.

Plastové jsou lehké, mají více různých tvarů, ale postupem času se zakryjí mikrotrhlinami, ne všechno se smí vařit, je třeba je pravidelně měnit.

Bradavky jsou vyrobeny z latexu (měkčí, s krátkou životností) a ze silikonu (tvrdší).

Formulář

Většina rodičů dává přednost nízkým širokým lahvím, je výhodnější je držet v rukou jak maminky, tak později i samotného dítěte.

Existují zakřivené modely, je vhodné je krmit, protože je nemusíte obracet vzhůru nohama, ale je obtížnější je je umýt.

Široký krk je výhodnější pro směsi - je jednodušší prát a prášek se nevlévá, když se nalije do láhve.

Velikost

Kapacity 100 - 150 mililitrů jsou nezbytné - pro vodu a pro přepravu s sebou na procházkách nebo na klinice. Pro krmení vydrží měsíce až tři nebo čtyři, pak bude zapotřebí 250 až 300 ml nádob.

Tvar bradavky

Bradavky vytvářejí kulatý tvar, ortodontické a napodobují tvar prsu. Chcete-li si vybrat, budete se muset „zeptat“ dítěte - experimentálně si vyberte to, které vaše dítě bude líbit.

Průtok mléka

Jak rychle odtéká mléko z láhve, závisí na počtu a velikosti otvorů v bradavce. Všechny výrobky jsou označeny věkem a musí být dodrženy: pro novorozence - jednu malou díru ve středu nebo na boku, po měsíci - bradavku se dvěma otvory, po šesti měsících - bradavky s rychlejším průtokem 3-4 otvory.

Antikolický systém

Kolika u kojenců se vyskytuje z několika důvodů, jedním z nich je požití vzduchu v žaludku během krmení. V prodeji jsou lahve se vzduchovým kanálem uvnitř bradavek a celé antikolické systémy. Taková láhev pro krmení novorozence bez vzduchu zcela eliminuje její nedobrovolné spolknutí spolu se směsí a zabraňuje kolickým a hojným regurgitacím. Hlavní nevýhodou této složité konstrukce je to, že je velmi obtížné prát.

Obecná pravidla při výběru rohů: nákup pouze na důvěryhodných místech - lékárny, specializované dětské obchody, vyžádejte si certifikát pro produkt, pečlivě si přečtěte pokyny. Nezapomeňte okamžitě doplnit potřebné příslušenství: kartáč na mytí, sterilizátor, sadu náhradních bradavek.

Základní pravidla péče:

 • před každým použitím udržujte otevřený a sterilizujte;
 • po krmení důkladně opláchněte, neskladujte hotovou směs v lahvi;
 • pečlivě zkontrolujte láhve a bradavky. Pokud je zjištěno poškození, změňte jej.

Nejlepší láhve

Jak si vybrat výrobce a které láhve jsou nejlepší pro novorozence - podle většiny rodičů je hlavní seznam podobný: Možnosti Dr. Browna, Philips Avent Natural, Chicco Natural Feeling, Munchkin Latch, Medela Calma a Chicco Well-Being.

Dr. Brown's Options 120 ml

Plast, s úzkým krkem, se silikonovým strukem; vybaven antikolikovým systémem, vhodný pro děti od narození.

Sada obsahuje kartáč pro čištění ventilačního systému.

Nuk Bottle

Vybrané položky 6 z 260

Nové recenze

Pigeon Peristaltic Plus Bottle Glass 240 ml

Pravděpodobně jsme se vadili, protože při třepání z bradavky se obsah láhve vylil do plastového víčka. Jsme 3 měsíce starý, ale dítě se dusí směsí, tok je příliš silný. Zatím používáme bradavky předchozí velikosti. Neočekával jsem od této společnosti trik, nebyl problém s rozlitím plastovými lahvemi, byl naprostý potěšení z používání.

Philips Avent Anti-colic Bottle 125 ml

Koupil jsem si různé láhve, ale ze všeho byly plyny od dítěte. Poté jsem si koupil na radu této láhve! Dítě jí tiše, neusytí se na vzduchu. Snadno se čistí. Můžete nakládat ve svislé poloze. Samotná bradavka je dobře provedená, dítě si na rozdíl od jiných lahví rychle zvyklo. Celkově je jeho hlavní funkce protikolikového ventilu velmi uspokojena..

Dr.Brownova láhev Sada tří antikoliků Varianty + láhve se širokým hrdlem 2x270 ml, 1x150 ml

Pokud pijete dítě, potom, když jí dítě, proudí mléko přímo do obličeje dítěte, pokud se používá s vnitřními zkumavkami. A pokud se použije bez nich, bradavka se při sání zasekne, protože materiál je velmi měkký. Lahve jsou antikolické, pouze kolické po dobu až tří měsíců a kdo krmí podlahu litrovými lahvemi po dobu až tří měsíců? Litoval jsem, že jsem promarnil peníze! Začali jsme je používat od pěti měsíců, a pak jsme unikli!

BabyOno Natural Nursing Bottle 180 ml

Láhev se ukázala být nepříjemná pro nás, dítě spolkne vzduch, protože to nemůže normálně chytit tuto bradavku. Je obtížné dotáhnout horní část na samotnou láhev a z nějakého důvodu se úplně nezavře. syn to neocenil, ale přiznávám, že se jedná o individuální fiasko.

Medela láhev s dudlíkem 150 ml

Melela je láska na první pohled! Absolutně všechny produkty této společnosti jsou perfektní! Nejsou žádné stížnosti! Pro ty, kteří pochybují o tom, zda jsou láhve vhodné pro bagry a jiné podobné otázky, mohu říci jednu věc: všechny výrobky uvnitř společnosti jsou na míru šité na míru. všechny lahve jsou vhodné pro odsávačky, bradavky a všechno ostatní! Protože co? Správně! Jsou to Švédové a určitě vědí hodně o správnosti a kvalitě všeho, co dělají. všechno je promyšlené ke každé maličkosti !! Takže nešetřte peníze, drahé mumie. Vy a vaše malé dítě budete potěšeni!
P.s.: Jediná námitka. Pokud plánujete nákup harmonické odsávací pumpy a láhve Smart Calcum Pacifier, vezměte si pouze sadu odsávací pumpy. protože má láhev, bradavku a dokonce i „sondu“ těsnění. Obecně jsem spokojen! Radím, radím a radím znovu!

Zboží Nuk (Nuk) - výrobky stejného německého výrobce. Aby Nuk pomohla rodičům, od narození navrhuje a prodává stovky doplňků pro děti. V tomto katalogu internetového obchodu obstetrics.ru jsou výrobky Nuke prezentovány v řadě skleněných a polypropylenových dětských lahví.

Výrobce vyrábí tři kolekce lahví střední cenové kategorie:

 1. Classic a New Classic - řada se širokým / úzkým krkem pro krmení;
 2. First Choice and First Choice + - s ortodontickou bradavkou pro simulaci kojení a krmení při smíšeném krmení;
 3. Klinik - borosilikátové skleněné láhve s jasnou gradací objemu.

Každá láhev Nuk, s výjimkou modelů řady Klinik, je vybavena dudlíkem. Věnujte pozornost jeho materiálu a velikosti. Nyuk má silikonové a latexové bradavky pouze v 1 a 2 velikostech. První je vhodný pro kojence a děti do 6 měsíců. Druhý - pro děti od šesti měsíců. Pro děti s tendencí ke spolknutí vzduchu při krmení zahrnuje sortiment značky lahve s antikolikovými bradavkami. Podle recenzí rodičů výrazně snižují počet regurgitace a koliky, které se mohou radovat.

Skleněné láhve Nuk jsou dražší, ale trvanlivější. Vhodný pro vaření a sterilizaci jakýmkoli způsobem. I po opakovaných mycích cyklech v myčkách nádobí nezmizí a nezmizí..

Plast je levnější a lehčí. Měli byste je zakoupit, pokud plánujete používat pouze sterilizátor nebo používat lahve jako nádobu pro skladování mateřského mléka. Přeji hezké nakupování!

Láhve pro novorozence. Což je lepší, jak nakládat, recenze

Lahve na krmení se vybírají nejen podle věku dítěte: bere se v úvahu zvláštnost materiálu, fyziologické vlastnosti bradavek a antikolika..

U novorozenců je důležité najít optimální velikost silikonové trysky s ohledem na tvar a počet otvorů. Jak roste a zraje, musí být nahrazeno prostornějšími a objemnějšími, aby bylo dítě pohodlné sající mléko (mléčná směs).

Pozitivní aspekty používání lahví pro krmení novorozenců

Osobní láhev na krmení je nezbytná věc od narození. Některé matky jsou nuceny spoléhat se na své vlastní volby již ve 3-4 měsících, kdy je nutné další krmení. V prvních týdnech života je dítě krmeno mateřským mlékem nebo směsí.

Nabídka se stává pestřejší blíž než 4 měsíce:

 • Je třeba zavést vodu a džusy.
 • Je třeba zavádět doplňkové potraviny ve formě tekutých obilovin.
 • Kromě toho zahrnují ve stravě šťávy a dužinu zeleného zralého ovoce.

Současně by mělo být vhodné použít trysku pro láhev. Pro tekutou směs a vodu - s malými otvory. Krmení se podává s větší a měkčí bradavkou - pro dítě je snazší dostat jídlo.

Je důležité, aby bradavka nebyla příliš tvrdá. Většina čelí této nevýhodě, protože sací reflex u novorozenců znamená stlačení a stlačení mléčné žlázy. Příliš „cenově dostupné“ jídlo způsobí, že dítě má malokluzi, způsobuje infekce, deformuje čelistní kloub.

Fyziologická bradavka je v některých případech nesmírně nutná a někdy žádoucí (v případě matčiny choroby):

 • Je to nezbytné při krmení mimo dům, zejména při nízkých teplotách. Ne každá matka bude moci dát prsa svému dítěti při chůzi venku v zimě.
 • Je nutné, aby maminka odešla o důležitých věcech a její nepřítomnost přichází s krmením.
 • Pokud by dítě mělo dostávat doplňkové krmení dříve, než je doporučené WHO pro doplňkové krmení. Napjaté mléko lze smíchat se směsí a dát dítěti láhev.

Aby dítě neodmítlo kojení ve prospěch bradavek, měly by být podle fyziologických norem co nejblíže napodobením příznaků mateřského prsu.

Sání lahve je mnohem snazší - mléko samotné vstupuje do otvorů a nalévá do ústní dutiny. Proto dítě nevynakládá zvláštní úsilí. Poté některé děti opouštějí matčina prsa, což znamená nucené zastavení laktace.

Příznivé látky s mateřským mlékem jsou absorbovány do krve. Proto se nedoporučuje kojení úplně zastavit, ale pokračovat v expresi mléka pro novorozence. Pokud z jakéhokoli důvodu potřebujete zadat bradavku v každodenní rutině dítěte, musíte si vybrat nejpodobnější hrudník. To platí také pro výběr dudlíků, které děti rádi nasávají mezi krmivy..

„Nejužitečnější“ a nejpohodlnější budou bradavky, které:

 • mají širokou základnu;
 • malé díry;
 • měkký materiál.

Potom dítě správně uchopí bradavku, jako je tomu u mateřského prsu. Kousnutí není přerušeno a instinkt a reflex nezmizí.

Kritéria pro výběr dobré láhve

Výrobci doporučili lahve pro novorozence jako nejúspěšnější antikolika: nejlepší fyziologické bradavky, které mohou napodobovat prsa matky. Nezapomeňte však na pohodlí dítěte - v příštích měsících je na pití a jídle z bradavky.

Velikost, objem, tvar

Neužívejte lahve „pro růst“, snažte se vyměnit pouze silikonovou trysku.

Zaprvé je to nepraktické, protože velikost plechovek nepřesahuje 50-80 ml. Za druhé, jedna láhev stačí poprvé - asi 2-3 měsíce. Potom bude dítě potřebovat univerzální lék, pomocí kterého budete moci pít i jídlo.

Optimální volba:

 • objem od 80 ml do 150 ml (pro vodu a mléko);
 • lehce konkávní na okrajích formy pro snadné držení;
 • úzký krk - usnadňuje mytí a čištění.

Lahve s širokým hrdlem vyžadují speciální trysky. V zásadě jsou vhodné pouze pro jeden typ kontejneru. Nemusí být kompatibilní s jinými značkami..

Materiál

Sklo je pro novorozence považováno za kontroverzní - bezpečné, ale ne spolehlivé. V rukou dítěte bude taková kapacita příliš těžká. Hygienické a sterilní odolné skleněné pouzdro vydrží dlouho. Na rozdíl od plastů se nepoškrábe a zachová si svůj obchodní vzhled. Téměř všechny modely lze vařit při vysokých teplotách..

Plastové láhve jsou díky své hmotnosti pohodlné - snadno se drží i pro novorozence. Díky své struktuře je plastový polypropylenový materiál náchylnější k deformaci..

Lahve můžete vařit několik minut, aby se tvar nezkreslil. Dostupné modely jsou častěji vystaveny stopám použití - poškrábání, čipy. Při delším používání se může tvořit plak, který nelze čistit pomocí čisticích prostředků..

Měkké lékařské silikonové láhve jsou považovány za nejpohodlnější.

Patentovaný antikolikový systém je regulován mezinárodními standardy certifikace kvality..

Díky měkkému materiálu se při nasávání kapaliny vytváří vakuum, které zabraňuje úniku vzduchu při krmení dítěte. Lékařský silikon neobsahuje bisfenol A, což eliminuje riziko alergií. Optimální objem je 150 - 250 ml.

Vlastnosti:

 • silikonová láhev se snadno deformuje a zachovává si svůj původní tvar;
 • lze čistit v automatických a manuálních systémech;
 • je zde široká bradavka a úzká špička;
 • smršťuje se a neteče;
 • měkké stěny vám umožňují upravit stupeň komprese tak, aby dávaly správné množství tekutiny.

Dobře si udržují teplotu tekutin. Materiál lze prát v myčce za použití biologických detergentů.

Bradavka

Existují 2 typy bradavek: latex a silikon:

 • Latex je považován za praktický, ale ne odolný materiál. Bradavky jsou měkké, lehké, čistitelné různými systémy (auto a manual).
 • Silikon vydrží déle, ale je tvrdší než latex. Potrubí je obvykle širší.

Je důležité zvážit velikost otvorů a jejich počet. V průběhu času se latexové bradavky mohou trhat. Vzhledem prvních zubů to dítě začne kousat, což bezpochyby povede k rozšíření a fúzi několika děr.

Velikost 0+ je pro novorozence. Na všech typech bradavek je 1 otvor. Od prvního měsíce života bude dítě potřebovat alespoň 2 díry. Norma je označena značkou 2+.

Antikolický systém

Díky různým zařízením, tvarům a materiálům je antikolikový systém schopen zabránit sání vzduchu do žaludku dítěte při sání.

Během plnění je zajištěno přirozené proudění vzduchu do systému. Díky tomu bude dítě absorbovat pouze tekuté jídlo a bubliny nedosáhnou na špičku bradavky. To vám umožní snížit riziko pálení žáhy, počet regurgitací a pravděpodobnost koliky.

Měřítko

Ne všechny modely lahví mají přesnou stupnici stupnice. Pro 100 g čisté vody existují odchylky až do 10% normy. Pro přesnost měření stačí do samostatné nádoby nalít 100 ml vody o pokojové teplotě a zkontrolovat ji pomocí údajů v láhvi. Chyba může být 0,5-1 ml (až 1 dělení).

Jak používat lahve pro krmení a krmení

Před použitím lahví musíte zvážit klady a zápory. V případě potřeby jděte na směs - nemoc, zavedení doplňkových potravin s nedostatkem mléka. Zavedení doplňkových potravin vás také nutí připravit tekuté cereálie a krmit je bradavkou.

Pravidla krmení a krmení:

 • Živina se podává v 10 ml denně, což zvyšuje dávku na požadované množství směsi denně.
 • Pokud dítě bradavku odmítne, netlačte na ni. Hladový - jíst. Mateřská prsa jsou nejen zdrojem potravy, ale také sedativem s mámou.
 • Nezapomeňte zavést vodu, protože směs má silnější konzistenci. To vede k zácpě a střevní obstrukci..
 • Musíte si vybrat jednu značku ovesné kaše nebo mléčné směsi, aniž byste změnili výrobce kvůli „náhle, jako to“.
 • Láhev se podává včas, na vyžádání. Dudlík by měl brát dudlík pouze během krmení, a nikoli při nemoci z pohybu a během spánku.

Před podáváním je důležité lahve sterilizovat. Dítě si na to postupně zvykne a hlavní věcí je sledovat množství rozdrceného produktu, konzistenci tvarohových hmot a celkový stav novorozence..

Hotová mléčná směs může být skladována po dobu 4 hodin od data přípravy při pokojové teplotě. Po každém krmení - nemyjte pod tekoucí vodou, ale vařte 3-5 minut.

Láhev na krmení novorozence musí být před použitím sterilizována

Sterilizace lahví:

 1. Nejprve musíte rozebrat lahvičku na její součásti a každou z nich pečlivě opláchnout pod tekoucí vodou.
 2. Bez použití detergentů uložte do studené vody a přiveďte k varu.
 3. Vařte na mírném ohni po dobu 5 minut.
 4. Nenechávejte láhve a bradavky v horké vodě. Odstraňte kleštěmi na ubrousek nebo talíř a nechte uschnout.

Lahve se zpravidla nesbírají jako celek až do přípravy nové dávky směsi. Kondenzace se netvoří, na stěnách se neusadí vlhkost, netvoří se plísně.

Pokud naléhavě potřebujete připravit mléko, nalijte horkou vodu do horké láhve, aby se stěny ochladily. Jinak má dětské jídlo „čas“, aby se zhoršilo v důsledku kontaktu se stěnami láhve horké teploty.

Chcete-li připravit směs, musíte si přečíst pokyny. Každý výrobce uvádí počet odměrných lžiček pro 50–60 ml vody.

Nalijte do láhve „do obrázku“ a přidejte směs. Množství jídla se zvýší. Poté pevně uzavřete víko dudlíkem a víčkem a protřepávejte horizontálně, dokud se úplně nerozpustí. Pokud naplníte suchou směs vodou, je pravděpodobné, že některé zůstanou na dně nerozpuštěných.

Než dáte dítěti lahvičku hotového produktu, musí být protřepána. Vzduch tak úplně vyjde. Musíte ji naklonit tak, aby vzduch nevnikl do bradavky a mléko zcela vyplnilo prostor uvnitř.

Lahve pro kojence by neměly být velké, vybavené držáky nebo speciálními držáky. Děti do 3–4 měsíců stále nevědí, jak je udržet na vlastní pěst. Je důležité, aby velikost umožňovala vložit nádobu do sterilizátoru, krabice, ledničky.

Dudlík je třeba měnit každé 2-3 měsíce, zejména pokud ho dítě aktivně používá..

Pokud je láhev vyrobena ze skla, měli byste dát přednost tepelně odolnému materiálu..

Někdy levné sterily praskly uvnitř sterilizátoru kvůli vysokým teplotám. Alternativně lze použít vroucí vodu. Úzké místo s tenkým krkem musí být měněno každý měsíc, protože se zde hromadí bakterie. Prostředí kyselého mléka - ideální místo pro reprodukci mikrobů.

Výrobci kojeneckých lahví. Hodnocení nejlepších značek

Mnoho výrobků je vybaveno speciálními ukazateli teploty, ostatní modely jsou vyrobeny z lehkého odolného materiálu..

Pokud jde o výhody a zpětnou vazbu od zákazníků, bylo sestaveno pořadí nejlepších a nejvyhledávanějších modelů:

FirmaMateriálVýhody
Suavinex, ŠpanělskoVysoce kvalitní plast, který vydrží teploty varu až několik hodin. Testování ukázalo, že modely lze znovu ohřívat v mikrovlnné troubě..Může být použit v moderních topných technologiích, provádět čištění v automatickém a poloautomatickém režimu.
Philips AVENT, Velká BritánieEkologický plast neobsahující bisfenol A.Balení obsahuje 4 kontejnery, kartáč, figurínu. Existuje patentovaný antikolikový systém.
Munchkin Latch, NěmeckoPlastové bradavky s pružnou širokou základnou. Antikolický systém implementovaný pomocí lékařského silikonu.Během krmení je dno láhve deformováno podle principu harmoniky, což zabraňuje vstupu vzduchu do žaludku s jídlem.
BornFree, IzraelVysoce kvalitní plast bez škodlivých nečistot. Časté vary nezpůsobují plak, známky používání ani poškrábání..Odolný, praktický, bezpečný.
Tommee Tippee, Velká BritánieVsuvka je vyrobena ze silikonu, má podélný řez, výtok vzduchu. Plast lze vařit - nedochází k žádné deformaci.Sady 3 lahví a jednotlivě: každá má držák, víko. Systém blokování tekutin brání dítěti v rozlití obsahu a spolknutí vzduchu. Objem až 400 ml - vhodný pro mléko, vodu a ovesnou kaši.

Lahve by měly být vybírány nejen podle značky nebo značky. Mnoho produktů nemusí přitahovat děti a nemusí být vhodné k použití. Například nákup Tommee Tippee pro novorozence má smysl pouze tehdy, pokud dítě ví, jak lahvičku držet.

Kompaktnější modely jsou vždy kulatější, objemnější. To také způsobuje nepříjemnosti. Široká základna neumožňuje vždy zvolit správný úhel při podávání, takže mléko zcela vstupuje do dutiny bradavky bez vzduchu.

Nejlepší plastové lahve pro novorozence

Nejoblíbenějším, nejpohodlnějším a nejbezpečnějším materiálem zůstává plast. Neruší se, nebojuje - je to bezpečné pro samotné dítě; praktické pro mámu a další příbuzné. Lahve pro kojence vyrobené z vysoce kvalitního plastu se na výrobním trhu nenacházejí vždy. Najít dobrý model pro vaše preference také není snadné..

Takové značky jako AVENT, NUK a další se etablovaly, o nichž podrobněji:

ZnačkaVýhodynevýhodyNáklady
AventOblíbená značka se prosadila nejlepší rukou a nabízí láhve té nejvyšší kvality. Plast je tenký, silný. Při vysokých teplotách nedává deformaci. Pohodlná bradavka, kterou lze vařit bez obav z kazení.Po několika měsících aktivního používání se na stěnách objevuje krátkotrvající plak.Od 750 rub.
NUKDětská ortopedická láhev je vyrobena z vysoce kvalitního plastu. Hmotnost je malá, což zjednodušuje krmení dítěte. Je zde ochrana před čipy a poškrábáním. Vsuvka je vyrobena ze silikonu v ortodontické formě. Ventil na základně blokuje přívod vzduchu.Díky úzkému krku nejsou stěny a dno přístupné pro čištění. Musím použít sterilizátory a štětce.Od 600 rub.
Dr. HnědýVýrobky prošly všemi kontrolami, mají certifikáty kvality na mezinárodním trhu. Výrobce z USA vytvořil a patentoval unikátní antikolikový a ventilační systém. Použité ekologické materiály.Dítě zcela neodmítá prsa (není vhodné k odstavení).Od 650 rub.
Tommee tippeeK dispozici je měřicí stupnice. Minimální počet součástí v designu usnadňuje proces sterilizace. Ukazatel teploty ukazuje, kolik mléka je třeba ohřát.Nevhodné pro všechny děti. Skvělý model pro zavedení doplňkových potravin..Od 320 rub.

I přes popularitu některých značek stojí za to dát přednost produktům, které mají značku kvality a certifikáty všech zkoušek.

Nejlepší skleněné láhve pro novorozence

Lahve pro kojence vyrobené z odolného skla jsou vhodné nejen pro matky a děti, ale také bezpečné. Koneckonců je to sklo, které je z hlediska toxicity považováno za nejbezpečnější materiál.

Nejlepší skleněné láhve:

 • CHICCO Nature Glass je perfektním řešením pro ty, kteří se starají o otázky životního prostředí. Vsuvka je vyrobena z latexu, má reliéfní prsteny. Vhodné pro mateřské a mateřské mléko. 150ml lahve jsou vhodné nejen pro novorozence, jak tvrdí výrobce. Cena klasického modelu dosahuje 700 rublů.
 • Canpol Babies - láhev z tvrzeného skla přístupná široké škále spotřebitelů je také vybavena silikonovou bradavkou. Žáruvzdorná, udržuje teplo několik hodin. Úzký krk a otevření poskytuje pomalou trubku, simulující tok mléka z mateřského prsu. Krk je univerzální, lze k němu přizpůsobit jakýkoli typ a velikost bradavek. Cena se pohybuje od 300 rublů.

Jedinou negativou je absence antikolikového systému, protože sklo se při vstřebávání mléka nedeformuje a nemění tvar.

Nejlepší silikonové láhve pro kojence

Nejoblíbenější silikonové láhve jsou:

 • Suavinex - existuje antikolikový systém, bradavka je silikonová, anatomická. Objem až 270 ml. Vhodné pro děti od prvních dnů života. Cena od 600 rub.
 • Dr. Hnědo - silikonové modely „Option“ se prodávají v sadě: 2 x 250 ml, 1 x 120 ml s vyjímatelnými bradavkami. Doporučeno dětem od prvního měsíce života. Cena dosáhne 1779 rublů.
 • Philips AVENT - ve verzi „Natural“ se silikonové láhve prodávají v objemu pouze 125 ml. Cena od 500 rub.
 • Nuby Natural Touch 240 ml je vhodný pro kojence od 3 měsíců. Silikonová bradavka zajišťuje pomalý tok mléka. Cena láhve dosahuje 900 rublů.

Významnou nevýhodou je velký objem. Vzhledem k velikosti láhve malá dávka mléka ne vždy zakrývá dutinu bradavky, což může způsobit koliku a polykání.

Tipy pro péči o lahvičky

Obecná pravidla pro používání lahví na směsi a mateřské mléko:

 • První aplikace vždy začíná sterilizací. Nádobu vařte podle pokynů.
 • Pravidelně kontrolujte na lahvích zbytky potravin, škrábance nebo třísky, aby se dítě neublížilo a nespotřebovalo zbytky potravin v důsledku úniku do produktu..
 • Pokud dítě nepoužívá dudlík, musí být používány neustále.
 • Jídla pro kojence - osobní a osobní. Před krmením neberte vzorek dítěte, dotýkejte se bradavky nebo víčka.
 • Měřítko by mělo být konvexní. Vysledovaná rýže se v průběhu času omývá, což zabraňuje další přípravě směsi s přesností na ml.

Lahve na směsi jsou určeny výhradně pro husté hmoty, které se liší od konzistence mateřského mléka.

V tomto ohledu se doporučuje dodržovat řadu pravidel péče o ně. Je důležité, aby novorozenci konzumovali čisté teplé jídlo, a rodiče jsou povinni zajistit správné používání jídel.

Video na téma: jak vybrat láhev pro krmení novorozence

Jak si vybrat láhev pro novorozence:

Antikolické láhve - pro klid matky a dítěte

Abychom pochopili, jak antikolické láhve pomáhají při krmení, je třeba pochopit, jaká je zvláštnost procesu stravování dítěte. Dítě může současně sát, spolknout a dýchat (zatímco dítě dýchá nosem). Je to proto, že hrtan je vyšší u novorozenců než u dospělých. Jak tělo roste, postupně klesá. V případě narušení nosního dýchání dítě začne dýchat ústy a polykat vzduchem s jídlem. Podobný jev lze pozorovat i v případě, že nos dítěte může volně dýchat, ale bradavka se během krmení drží v důsledku podtlaku uvnitř láhve, což zabraňuje úniku kapaliny. Dítě otevře ústa, tlak v láhvi se opět zvýší, tekutina vytéká ven, ale dítě už dokáže polykat vzduch. V důsledku toho může mít koliku v žaludku. Vzduch může také vstoupit do malého žaludku bublinkami mléka. Antikolické láhve jsou navrženy tak, aby snížily šanci, že se vzduch během krmení dostane do žaludku..

Jak funguje antikoliková láhev?

Smyslem lahví proti kolice je vytvoření přetlaku uvnitř pomocí vzduchového (antikolikového) ventilu. Díky své přítomnosti se bradavka nelepí dohromady a směs bez problémů proniká do dítěte v ústech během krmení. V závislosti na umístění vzduchového ventilu existují tři typy antikolikových lahví.

 1. Na dně láhve (MAM).
 2. V bradavce (Avent, Nuk, Canpol děti, šťastné dítě, Chicco).
 3. Jako součást speciálního antikolikového systému (Dr. Brown`s, Tommee Tippee).

Abychom pochopili, zda adaptace pomáhá dítěti, stačí, když ho matka pozoruje. Pokud jeho žaludek po jídle bobtná, je pro něj tento způsob krmení vhodný.

Jak používat dětskou antikolikovou láhev

Pokud neexistuje možnost kojení, lze od prvních dnů života dítěte použít lahvičku proti kolika. Za 1 měsíc je lepší zvolit bradavku s nízkou propustností tekutiny, aby se nedostala do velkého průtoku. V následujících měsících můžete zvýšit počet děr v bradavce..

Ke každému produktu přiložte pokyny. Mladí rodiče by se však měli stále dozvědět o hlavních doporučeních..

 1. Sterilizace. Před krmením lahvičku důkladně vypláchněte a vařte alespoň 5 minut. Nebo můžete nádobu držet ve sterilizátoru. Tato možnost je zvláště vhodná pro plastové výrobky. Některé typy umožňují mikrovlnnou sterilizaci. Takové láhve mají víko, kde potřebujete čerpat vodu a nechat tam dudlík.
 2. Čištění. Po jídle je nutné zbývající mléko nebo směs vyjmout z nádoby, očistit kartáčem a poslat do skříňky do dalšího použití. Uchovávejte láhev otevřenou, aby se zabránilo nepříjemným zápachům..
 3. Ventil. Před každým jídlem zkontrolujte integritu této části.
 4. Bradavka. Měl by být také pravidelně kontrolován, aby na povrchu nebyly žádné praskliny. Každé 2–3 měsíce musí být dudlík vyměněn.
 5. Úložný prostor. Láhev by měla být uchovávána při pokojové teplotě. Je lepší zakrýt dudlík.

Hodnocení antikolických lahví

Dr. Brownovy. (Dr. Brown)

Uvnitř láhve je antikolický systém, který se skládá z trychtýře s integrovanou trubicí a speciálního pouzdra s otvorem. Díky tomuto designu nedochází k podtlaku a tlak v láhvi je vždy kladný. Kartáč na čištění se prodává s lahví. Bradavky však budou muset koupit samy.

Důležité! Předností láhve dr. Browna. je možné použít s antikolikovým systémem i bez něj.

Brownovo antikolické video z láhve.

Jak používat

 1. Grudnichkov prvních dnů života musí být krmen dudlíkem první úrovně.
 2. Krmení lahví by mělo být zastaveno dříve, než bude zcela prázdné, jinak dítě spolkne vzduch.
 3. Láhev je vybavena bezpečnostním diskem, který musí být použit během přepravy, aby se její obsah nerozlil. Ze stejného důvodu nelze lahvičku bez disku protřepat..
 4. Při zahřívání směsi v láhvi je nutné uvolnit držák bradavek a před dítětem znovu utáhnout..

Podle recenzí matek užívajících láhev je jedinou nepříjemností zajištění správné čistoty láhve a málo viditelné stupnice.

Avent

Vyrábí výrobky ve dvou formách - přirozenost a klasika. V druhém případě je u silikonové bradavky standardní velikosti jeden antikolický ventil, který umožňuje proudění vzduchu do láhve a nikoliv do žaludku dítěte. Lahve v „přirozenosti“ mají dvojitý ventil a zvětšenou bradavku s lístky, které zabraňují slepení. Sada obsahuje jednu silikonovou bradavku. Je třeba zakoupit další typy bradavek a čisticí kartáč.

Láhev je velmi pohodlná a snadno se udržuje. Snadno se sestavuje a umývá, stupnice je jasně viditelná.

Video Avent Anti-Colic

Tommee Tippee (Tommy Tippy)

Tommee Tippee Anti-Colic lahve Video

Existují dva typy lahví: s bradavkami Easi-Vent a antikolickými lahvemi Blíž k přírodě Anti-Colic Plus. Všechny typy lahví jsou vybaveny jasně viditelným měřítkem s velkým počtem..

Ve vsuvce Easi-Vent je ventil, který umožňuje proudění vzduchu uvnitř láhve a tím snižuje riziko požití vzduchu. Navzdory skutečnosti, že tento typ láhve není umístěn jako antikolik, je podle mechanismu působení ventilu podobný jako antikolikum Avent.

Blíže k přírodě Antikolické láhve Anti-Colic Plus se skládají ze silikonového ventilu se zkumavkou citlivou na teplo a ventilačního kroužku. To vám umožní nejen propustit vzduch, ale také reagovat na změny teploty tekutin. Pokud je tedy ventil modrý, je jídlo v láhvi připraveno k krmení dítěte. Červená barva označuje, že by obsah měl být v pohodě..

Podle komentářů matek není indikátor teploty zcela přesný a začíná měnit barvu, když je obsah jen mírně teplý. Mnoho z nich není spokojeno s nutností umýt velké množství dílů.

Nuk

Láhev je opatřena antikolikovou vsuvkou s ventilem. K přepravě láhve je v sadě dodán bezpečnostní disk, který zabraňuje úniku. Bradavka je zpravidla zahrnuta.

Většina matek je přitahována relativně nízkou cenou láhve ve srovnání s vrstevníky, vysoce kvalitním plastem, který se nepoškrábe a nezasahuje časem, a barva měřicí stupnice je stabilní.

Canpol děti

Láhev je opatřena antikolikovou vsuvkou s ventilem. Na přední straně je pohodlné odstupňování. V sadě s lahví - bradavka, víko pro míchání a kartáč na mytí bradavek.

Odolná láhev s jasným designem a barvou odolnou proti otěru a teplotě. Výrobky Tritan jsou odolné v myčce na nádobí a neztrácejí lesk a průhlednost po mnoho cyklů.

Canpol děti antikolická videa z lahví

Šťastné dítě

Vsuvka se dodává s nádobou. Láhev je opatřena antikolikovou vsuvkou s ventilem. Vzhledem k pomalému proudění tekutin se přípravek doporučuje dětem od prvních týdnů života.

Kvalitní tisk za relativně nízkou cenu, barevně odolný tisk na povrch.

Láhev je opatřena speciálním silikonovým kroužkem na spodní straně láhve, což umožňuje odvzdušnění láhve.

V mikrovlnné troubě existuje funkce samo-sterilizace. Velmi pohodlné čištění díky odnímatelnému dnu.

Chicco (Chico)

Láhev je opatřena antikolikovou vsuvkou s ventilem. Dodává se se silikonovou bradavkou ve tvaru ženského prsu. Dudlík prodávaný v sadě.

Ve srovnání s analogy se stejným mechanismem účinku, poměrně vysoká cena.

Které antikolické lahve si vyberou lépe

Každá maminka si vybere láhev, která se jí zdá co nejbezpečnější a nejpohodlnější. Mezi nejoblíbenější kritéria, kterým byste měli věnovat pozornost před nákupem:

 • objem, velikost a tvar nádoby;
 • materiál;
 • tvar a materiál bradavky;
 • možnost tepelného zpracování;
 • síla;
 • pohodlí a snadné použití;
 • Zpětná vazba
 • cena.

Takže pro velmi malé dítě stačí láhev proti kolika 100-150 ml. Pokud se dítě ukáže, že bere matku prsa, je lepší zvolit nádobu se speciálními tryskami na bradavce, která napodobuje ženské prsa. Po šesti měsících je žádoucí mít větší láhev - nejméně 240 ml.

Před zakoupením produktu jej pečlivě prostudujte. Složení by nemělo být bisfenol, ftaláty, PVC. Kvalitní zboží se vyrábí z:

 1. Polypropylen;
 2. Sklenka;
 3. Polyethersulfon;
 4. Chirurgický silikon.

Sklo je považováno za nejbezpečnější a nejhygieničtější. Ale je těžké a snadné porazit.

Recenze slavných pediatrů

Pokud posloucháte názor slavných dětských lékařů, pak se velmi liší. Takže, Dr. Komarovsky věří, že kolika nezávisí na množství vzduchu, které dítě při jídle spolkne. Hlavním důvodem, proč nazývá přejídání a přehřátí. Pediatr se však domnívá, že antikolické láhve zabraňují regurgitaci po jídle.

Jiní pediatrové a porodníci, jako jsou Martha a William Sears, se domnívají, že pokud má dítě trávicí potíže, je nutná antikoliková láhev. Tvrdí, že vzduch je opravdu jednou z příčin koliky v žaludku..

V každém případě je na každém rodiči, aby rozhodl, zda dítě potřebuje takovou láhev. Většina odborníků souhlasí s tím, že stojí za to vyzkoušet takový nástroj. Nezpůsobí to újmu. A dokonce i naopak - je docela možné, že bude užitečná láhev proti kolice.

Sdílejte to

Tento produkt není k dispozici pro dodání do vašeho regionu.

poděkovat!

Vždy se snažíme o to nejlepší, abychom potěšili naše zákazníky s nejlepšími cenami..

S pozdravem, Wildberries Internetový obchod.

Přidáno do čekacího seznamu

Další informace o přijetí

Již brzy

Struktura

Popis

Se silikonovým nebo latexovým ortodontickým strukem, velikost 1 (0-6 měsíců) M (střední díra). NUK Anti-Colic AIR SYSTEM snižuje pravděpodobnost koliky způsobené škodlivým požitím vzduchu. Vyrobeno z měkkého, extra pevného materiálu, lze zmrazit. Extra široký krk pro snadné plnění a čištění. Ergonomický tvar láhve - pohodlné držení.

Informace o technických specifikacích, rozsahu dodávky, zemi výroby a vzhledu zboží jsou pouze informativní a vycházejí z nejnovějších dostupných informací od výrobce

poděkovat!

Vždy se snažíme o to nejlepší, abychom potěšili naše zákazníky s nejlepšími cenami..

Recenze antikolických lahví

Dnes je trh tak rozmanitý, že když se ocitneme v lékárně nebo v obchodě, ztratíme se z obrovského výběru dětských jídel. Vyvstává zcela přirozená otázka - jak vybrat nejlepší láhev pro vaše dítě a na co byste měli při nákupu dávat pozor. Pojďme to pochopit

Sedm důležitých ingrediencí při výběru láhve:
1. Kvalita materiálu
2. Tvar a objem
3. Tvar bradavek
4. Možnost tepelného zpracování
5. Použitelnost
6. Existuje protikolický systém
7. Průtok bradavek (pramínek)
____________________________________________________________________

užitečné údaje na toto téma shromáždili uživatelé fóra Sibmama
Seznam lahví s popisy a hodnocení od uživatelů Sibmama

____________________________________________________________________
Philips Avent

Jeden z nejpopulárnějších výrobců.
Mnoho rodičů dává přednost Philips Avent TM.
Výrobky Philips Avent jsou vyráběny ve Velké Británii, projdou všemi důležitými zkušebními postupy a mají mezinárodní standardy kvality..

Kojenecká láhev na krmení "Přírodní"

1. Široká prsní bradavka pro přirozené uchopení
2. Inovativní dvojitý antikolikový ventil
3. Speciální konstrukce zabraňuje úniku během plnění lahví
4. Široký krk pro snadné plnění a čištění
5. Neobsahuje bisfenol-A (Tato látka se uvolňuje při zahřátí a dokonce i při praní detergentů a má toxický a karcinogenní účinek. Stále více zemí každý rok zakazuje legislativní výrobu kojeneckých lahví a potravinových obalů z plastů obsahujících bisfenol A. Nejbezpečnější pro dítě jsou proto výrobky označené „BPA 0%“ nebo „BPA free“)
6. Věk od 0 měsíců
7. Plast / materiál ze skla
8. Vhodné pro myčky nádobí

Láhev na krmení Classic Series+

1. Široká bradavka
2. Antikolický ventil
3. Speciální konstrukce zabraňuje úniku během plnění lahví
4. Široký krk pro snadné plnění a čištění
5. Neobsahuje bisfenol-A
6. Věk od 0 měsíců
7. Plast / materiál ze skla
8. Vhodné pro myčky nádobí


Standardní / základní lahve

Kojenecké lahve Philips Avent řady Standard / Essential usnadňují krmení dítěte.
Díky měkkým silikonům a ztužujícím žebrům může dítě bradavku snadno uchopit.
! Neobsahuje bisfenol-A

Cena od: 185,00 rub. - 3 118,00 rub

______________
PŘEHLED PRODUKTŮ TM Philips Avent.

(-) 0
(+) 36 (Maligosha, Taylunga, linet, Olya Novosib, Laranis, Lennochka,
JARIK0309, nevesta1712, Volanna, Hatifix, Marina-S, Ver @ hk @, sterviliya,
maksinata, Anzhelichk @, abeldi, Businka5, jeka22rus, lele777, Super mam,
Nadinka-1208, Katyusha18, Olesya!, El86, Tanya75, Afalinatata, yana__8888,
olga.ru, Olga_Pi, MaryashkA, undina22, Kristina1993, Rodink @, Tane4kaS,
Paní Kolb)

Maligosha napsal:
Vyzkoušeli jsme jiné, byl jsem spokojený s Avent. Možná, že dobrý pochází z levných, ale my jsme jeden nedostali

Tylunga napsal:
Musíte si však vzít láhev vysoké kvality a stojí to peníze, takže výběr musí provést matka sama měřením pomocí peněženky. Měl jsem Avetovskys, takže je tu pro mě skvělá volba: už z nich pijí 3 děti a jsou ve výborném stavu

Super mamka napsal:
Pro nás neexistuje lepší láhev Avent. Zkoušeli jsme snubní nos, ale bradavka není pohodlná, jako by se držela k sobě, když z ní saje! Mysleli jsme - dobře, nechme ji, vypijeme z ní trochu vody. Pak to hodili a ta věc! Voda z ní vytéká s velkým tlakem. Takže jsem za avent

Alex Li napsal:
Zdá se mi, že není velký rozdíl. Hlavní věc je vybrat tak, aby bylo vhodné mýt. Například pijáci Aventa jsou velmi špatně praní.

yana__8888 napsal:
Máme avent, opravdu se mi to líbí. Vsuvka má malou díru, dítě se neudusí, zkusili snubní nos, vsuvka má velmi velkou díru, dcera nevede krok s tokem, dobře, nebo si na to zvykla.

Rodink @ napsal:
Používáme lahve avent. Jsme docela spokojeni. Obzvláště se mi líbilo, že začali vyrábět skleněné láhve. Krása! A myjí se dobře a barva se nemění. Těžko, ale můžete si na to zvyknout. Nejprve jsem koupil malý 120 ml. Dnes jsme koupili větší lahvičku -240 ml. Za cenu trochu drahou, ale jsem připraven se s tím vyrovnat))

_____________________________________________________________________
NUK lahve, bradavky a příslušenství

Řada NUK First Choice Plus

Tvar bradavek First Choice, co nejblíže k přírodě.
Je extra měkký a snižuje pravděpodobnost koliky..
Tyto lahvičky bradavek jsou k dispozici v různých provedeních..

NUK Classic Series

Testováno mnoha generacemi: klasické láhve NUK s latexem a silikonovými ortodontickými bradavkami.
Antikolický systém snižuje pravděpodobnost koliky.

Cena od 230,00 RUB - 618,00 RUB

______________
PŘEZKUM PRODUKTŮ

(-) 0
(+) 3 (Alexandra Bugrovskaya, Minchenushka, zaichiha)

[quote = "Alexandra Bugrovskaya"] Máme dva Nuk a Pigeon, plast. Používáme od 3 týdnů věku. Má voda, občas vařím. Rozdíl s levnějšími je možná v životnosti. Naše ve výborném stavu. Nuk je krásná, s Medvídkem Pú. Opravdu dudlík, na to jsem také dal Pigeona.
Všichni moji přátelé Avent, také plast.

zaichiha napsal:
Během B jsem si podvědomě kupoval drahé láhve, i když jsem je stěží používal. jediné, co jsem pochopil, je to, že i bradavka 0+ se může lišit. Pro zcela NUK 0+ ji začali používat až po 5 měsících, protože díra byla větší

Minchenushka napsal:
Po celou dobu jsme byli na vrbách. Od mých dcer jsem si koupil chladné láhve s pomůckami, koupil jsem láhve NUK se svým druhým synem, nevidím rozdíl.
Ale abych zajistil kvalitní materiál, jsem pozitivně 100%.

_____________________________________________________________________
Holub


Láhev na krmení od 0 měsíců

Fyziologická dudlíková láhev určená speciálně pro kojená miminka na základě holubí vědy a výzkumu.
Navrženo pro podporu kojení. Nezpůsobuje zmatek bradavek. Unikátní design bradavek umožňuje reprodukovat přirozené mechanismy matky sání prsu. Úspěšné klinické zkoušky (SCCH RAMS, 2013)..


Speciální produkty od narození

Určeno speciálně pro kojence s patologií rozštěpu rtu a / nebo patra, stejně jako pro použití v časném pooperačním období a pro děti s mikrognatií.
Určeno speciálně pro děti se slabým sacím reflexem nebo pro děti. Určeno pro krmení dětí na klinice

Cena od: 299,00 rub. - 1200,00 rub

______________
PŘEZKUM PRODUKTŮ

Lahve Dr.Brown vytvářejí při krmení novorozenců pozitivní tlak a zabraňují vzniku vakua, čímž vytvářejí podmínky podobné kojení. Jedinečný ventilační systém umožňuje vzduchu vstupovat do láhve otvory umístěnými na vnější straně ventilačního pouzdra. Dále skrze ventilační trubici vzduch vstupuje do té části láhve, která se při plnění nachází nad kapalinou. Neustálá výměna kapaliny vzduchem během podávání zabraňuje vzniku vakua. Vakuum (podtlak), které se vytváří v běžných lahvích, může způsobit problémy, jako je nahromadění tekutin ve středním uchu, kolika, plyn, plivání nahoru a špatná nálada dítěte. Ventilační systém minimalizuje vzduchový kontakt s mateřským mlékem při zachování důležitých živin, jako jsou vitamíny C, A a E

Cena od: 269,00 rub. - 3 280,00 rub

______________
PŘEZKUM PRODUKTŮ

nevesta1712 napsal:
Použil jsem láhve doktora Browna a Aventa.

_____________________________________________________________________
Uzly Kurnosiki

Kojenecké láhve Kurnosiki jsou vysoce kvalitní, snadno použitelné a absolutně bezpečné láhve s atraktivním designem! Každá láhev je vybavena klasickým latexovým nebo silikonovým strukem a uzavřeným uzávěrem, který chrání obsah před rozlitím.
Všechny lahve jsou vyrobeny z bezpečných materiálů - lékařské sklo nebo polypropylen (tepelně odolný nerozbitné plasty, které neobsahují bisfenol A).
Sortiment je představen v živých sériích, které se dítěti a jeho rodičům jistě budou líbit: „Moje první příběhy“ a „Moje oblíbené ptáky“ ruské produkce, jakož i „Moji první přátelé“ s legračními postavami - Bunny, Kitten a Frog.

Cena od: 75,00rub - 250,00 rub

______________
PŘEZKUM PRODUKTŮ

(-) 0
(+) 4 (JARIK0309, Lisenok2112, Natalie @ Natalie, Love Story)

Články O Neplodnosti