Hlavní Zdraví

Lahve - které jsou lepší pro novorozence

Lahve pro novorozence - základní položka, bez ohledu na to, zda je dítě kojeno nebo dostává umělou směs. Úkolem rodičů je vybrat pro své dítě pohodlný, bezpečný a vysoce kvalitní produkt. Chcete-li to provést, musíte zjistit, které láhve jsou pro novorozence nejlepší a co moderní trh nabízí..

Láhev na krmení je první věc, kterou byste měli dostat po narození dítěte

Které lahve jsou lepší

Při výběru láhve je třeba věnovat zvláštní pozornost těmto významným vlastnostem produktu:

 • formulář;
 • hlasitost;
 • materiál výroby;
 • různé bradavky;
 • přítomnost nebo nepřítomnost antikolikového systému;
 • přesnost měřítka;
 • pohodlí při používání.

Při výběru lahví na krmení pro novorozence, které jsou lepší, je třeba si uvědomit, že zdraví dítěte a jeho vývoj budou do značné míry záviset na správnosti přijatého rozhodnutí..

Sklo nebo plast: což je lepší

Než se zeptáte, jak si zvyknout dítě na láhev a naučit se ji držet sami, měli byste se rozhodnout, z jakého materiálu bude láhev lepší: sklo nebo plast. V prodeji jsou obě varianty nabízeny v široké škále.

Skleněné obaly lze zakoupit v jakékoli lékárně

Hlavní výhodou skleněného výrobku je jeho absolutní bezpečnost a neškodnost. Důvodem je skutečnost, že sklo je inertní materiál, který neinteraguje s žádnými jinými látkami a sloučeninami. Skleněné láhve pro krmení novorozenců lze bez obav zahřívat a dokonce vařit. Kromě toho nepřecházejí vzduch, mají dlouhou životnost. Vzor aplikovaný na takovou nádobu není vymazán ani po měsíci, ani po roce aktivního používání. Jedinou minus skleněných lahví pro krmení novorozenců je to, že nejsou příliš odolné vůči mechanickému namáhání.

Důležité! Lahve vyrobené ze skla mají poměrně velkou hmotnost, takže matka bude muset dítě krmit. Dítě nemusí mít kapacitu ve svých kotcích.

Plast váží méně, nerozbije se a může být vyroben v těch nejpodivnějších formách. Tato možnost bude optimální, když dítě již láhev drží. Navzdory skutečnosti, že plastová nádoba dokonale snáší účinky vroucí vody, může se při vystavení barvicím složkám šťávy, kompotu nebo polévky skvrn.

Při nákupu plastového výrobku je třeba věnovat zvláštní pozornost jeho kvalitě.

Důležité! Plastové obaly by se měly kupovat s velkou péčí - levné možnosti mohou být zdraví dětí nebezpečné.

Antikolický systém

Většina začínajících rodičů tráví spoustu času hledáním odpovědi na otázku, která láhev je pro novorozence nejlepší. Neexistuje univerzální řešení. Jakýkoli lékař specializující se na pediatrii s velkou pravděpodobností doporučí začít s antikolikovou lahví pro novorozence..

V prodeji najdete pro tento druh produktu dvě možnosti:

 • jednoduché lahve se vzduchovým kanálem uvnitř bradavek;
 • komplexní systémy, které zcela eliminují nesprávné krmení.

Použití antikolikového systému se doporučuje od okamžiku narození, zejména pokud je dítě kojeno.

Nejjednodušší lahve, ve kterých je zkumavka umístěna, mají nízké náklady, ale jejich spolehlivost je nízká. Často unikají a kojenecká výživa nebo jiné potravinové škvrny.

Antikolické systémy jsou zvláště vyhledávaným produktem.

Drahá antikoliková souprava téměř úplně eliminuje možnost úniku. Ale také má nedostatky. Takové systémy je velmi obtížné důkladně vyčistit. Výsledkem je, že na těžko přístupných místech se hromadí zbytky dětské výživy, což může potenciálně představovat hrozbu pro zdraví dítěte..

Pokyny pro každou antikolikovou láhev jsou povinné. Mělo by se to prostudovat tak, že později, kvůli nesprávnému použití, nebudete překvapeni, proč dítě láhev nebere, a co dělat v tomto případě.

Kromě toho byste měli dodržovat některá jednoduchá pravidla:

 • na konci krmení lahvičku ihned vyčistěte a zabraňte hromadění zbytků potravin v ní;
 • skladujte nádobu při pokojové teplotě na čirém vzduchu;
 • sterilizujte láhev před každým použitím;
 • neustále kontrolovat funkčnost ventilu a jeho integritu;
 • pravidelně kontrolujte bradavku, zda neobsahuje praskliny a mechanické poškození.

Kolik lahví potřebuje novorozenec

U novorozence při umělém krmení je vyžadováno nejméně šest nádob:

 • nádoby s bradavkami na směsi 250 ml– 4 ks. (zvládnout je sterilizovat);
 • 100 ml nádoby na vodu - 2 ks..

Nepředpokládejte, že kojící láhve nejsou nutné. Budete si muset koupit alespoň pár malých (100 ml) nádob na vodu a pár větších lahví. Ten lze vzít na cestu nebo použít při zavádění doplňkových potravin.

Při rozhodování o tom, kterou konkrétní láhev zvolit pro novorozence, se doporučuje dodržovat následující doporučení:

 • kontejnery by měly být vybrány úzké a tenké (jejich dítě je může samo o sobě držet, jsou vhodné pro vodu i směsi);
 • bradavky by si měly vybrat široké, fyziologické;
 • láhev by měla být nerozbitná.

Kolik lahví je třeba za 3 měsíce

V době, kdy dítě dosáhne věku tří měsíců, si lahve zakoupené při narození vyžadují výměnu. Jejich počet se nezmění, ale budete si muset zakoupit další dudlík - s několika otvory. Funkce polykání dítěte v tomto věku jsou již dostatečně rozvinuté, aby nezačal dusit a dusit, pokud při sání nevyvíjí úsilí. Kromě toho si musíte koupit dudlík s jedním dostatečně velkým otvorem, ze kterého můžete krmit dětskou kaši.

Láhev by měla být pro dítě nejprve pohodlná

Důležité! Odborníci doporučují nejen pravidelné sterilizace bradavek, ale také jejich výměnu s následující frekvencí: latex - 1krát za 2 měsíce, silikon - 1krát za 3 měsíce.

Hodnocení nejlepších lahví

Většina rodičů pečlivě prostuduje hodnocení nejoblíbenějších možností, protože musí řešit problém, jak rychle zvyknout dítě na kojence po kojení. Mezi nejlepší dětské kontejnery patří následující.

Nuk první volba

Kapacita výrobce je univerzální a vhodná pro každý věk dítěte do jednoho roku. Láhev je vyrobena z vysoce kvalitního bezpečného plastu. Jeho tvar je ergonomický a vhodný pro krmení. Na povrch se aplikuje nesmazatelná gradace..

Dr Browns

Další výhodná možnost, která vám umožní rychle přenést dítě na umělé krmení, nabízí dr. ​​Browns. Jedná se o antikolikovou láhev s patentovaným ventilačním systémem, ze kterého může dítě jíst i pít. Vsuvka má fyziologický tvar, který vám umožňuje přepnout na umělé krmení co nejrychleji a nejefektivněji..

Philips Avent Natural

Není nadsázka označit tuto láhev za nejoblíbenější na trhu. Voda a jídlo z ní se nerozlije. Samotný kontejner je ergonomický, snadno se skládá a čistí. Model je vhodný pro novorozence i starší děti. Spotřebitelé zejména zdůrazňují trvanlivost produktu a dostupné náklady..

Co jiného vzít v úvahu při výběru

Když přijde na to, kolik kapacit je potřeba pro krmení dítěte a objasní, co mohou být, nebude zbytečné získat informace o tom, čemu byste měli věnovat pozornost při výběru takových dětských výrobků, jako je tepelná láhev nebo antikolikový systém. Jedná se o následující body:

 • průměr krku (v ideálním případě, pokud je stejný, nemusíte pro každý kontejner zvolit samostatnou vhodnou bradavku);
 • tvar nádoby (měl by být umístěn v rukou dítěte);
 • přítomnost kotců;
 • výrobce (doporučuje se odmítnout nákup produktů neznámých společností s produkty pochybné kvality).

Vlastnosti výběru bradavek

Pokud byly v sovětských dobách všechny bradavky na prodej pryž, dnes jsou tyto výrobky vyráběny hlavně ze silikonu nebo latexu.

Výrobky Latex jsou měkčí, ale rychle se stávají nepoužitelnými a vyžadují častou výměnu. Silikonové bradavky jsou o něco tvrdší a odolnější.

Jakou formu si vybrat

Výběr správné bradavky je stejně důležitý jako láhev. Ve tvaru mohou být:

 • ovál (pro nádoby s úzkým hrdlem);
 • klasické kolo (maximálně napodobující hrudník matky);
 • ortodontická (anatomická forma);
 • antikolik (zabraňuje vniknutí vzduchu do žaludku dítěte).

Volba formy je individuální otázkou. Často musíte experimentovat, než najdete bradavku, která vyhovuje jak mamince, tak i miminku.

Lahve na lahve jsou vyrobeny z bezpečných materiálů

Velikost otvorů v bradavce

Rychlost přijímání směsi závisí na velikosti a počtu otvorů ve vsuvce. U novorozenců se doporučuje brát bradavky s jedním malým kulatým otvorem umístěným na boku a nedovolujícím tekutině vejít přímo do krku dítěte. Blíže k měsíci staré, můžete si vybrat bradavku s pomalým odtokem a dvěma otvory. Když je dítě 6 měsíců staré, obvykle se používají bradavky se středním nebo rychlým průtokem a 3-4 otvory..

Existují univerzální odrůdy, ve kterých se místo díry provede malý řez a průtok závisí na tom, jak se láhev otáčí.

Moderní trh je plný různých nabídek kontejnerů pro kojence a bradavky pro ně, takže by neměly být problémy s výběrem toho správného. Nalezení toho dokonalého může nějakou dobu trvat. Nejdůležitější je, že byste se neměli snažit šetřit při nákupu a věnovat pozornost lahvím pochybné kvality.

Hodnocení nejlepších lahví pro novorozence: recenze, jak si vybrat

Kojenecké lahve budou užitečné pro každé dítě, bez ohledu na to, jak ho rodiče živí: přírodní nebo umělé. Dnes se budeme zabývat jednou z nejčastějších otázek mladých matek: „Která láhev je pro novorozence lepší?“

Jak vybrat správnou láhev pro krmení dítěte?

Při nákupu tohoto prvního jídla pro dítě je třeba vzít v úvahu některé faktory:

Materiál

Moderní láhve jsou vyrobeny z plastu nebo skla. Plastové láhve jsou nejoblíbenější, jsou lehké, mají různé tvary, konfigurace a snadno se zpracovávají. Uživatelé však tvrdí, že plastové nádobí praskne rychle, je třeba jej často měnit. A lékaři varují, že při zahřívání plast uvolňuje látky, které mohou poškodit zdraví dítěte. Sklo je dokonale sterilizováno, ale snadno se rozbije, je poměrně drahé.

Formulář

Názory rodičů na tuto záležitost se liší. V obchodech najdete zakřivené nebo válcové láhve. Při nákupu je důležité věnovat pozornost tomu, jak pohodlné a rychlé se o takové nádobí starat: mýt, zpracovávat škodlivé bakterie.

Hlasitost

Neměli byste kupovat láhev velkého objemu, protože po narození dítě nebude moci jíst hodně mléka. Pro předkrmy bude dostatek jídel s kapacitou až 150 ml. Jsou vhodné pro držení, použití.

Hodnocení nejlepších lahví pro novorozence

Podle výsledků hodnocení rodičů na fórech v roce 2019 lze rozlišit TOP-10 z nejpopulárnějších značek takových dětských jídel:

Dr. Brown

Dětská jídla této společnosti jsou považována za bezpečná kvůli své šetrnosti k životnímu prostředí. Jedním z nejvíce zakoupených typů je skleněná láhev se speciálním ventilačním systémem, který chrání děti před kolikou. Silikonová bradavka přesně odpovídá tvaru mateřského prsu. Rodiče zaznamenávají pokles počtu regurgitace u kojenců, schopnost krmit děti umělým krmením těmito jídly. Když používáte Dr. Browna, děti neodmítají matčino prsa. Negativní body - vysoká cena, některé nepříjemnosti při praní.

Philips Avent

Jeden z nejpopulárnějších ze všech typů kojeneckých lahví. Splňuje povinné testování kvality, má všechny potřebné certifikáty. Vhodné pro mytí, měnící se tekutinu, široký krk, antikolikový systém, dobrá tepelná odolnost plastu jsou hlavními pozitivními aspekty Aventu. Bude vhodné, aby si dítě přiložilo láhev Avent rukou, když roste natolik, že ji dokáže držet na vlastní pěst.

Chicco Natural Feeling

Vsuvka na takové skleněné láhvi má speciální reliéfní prsteny, které napodobují přirozený proces kojení. Taková jídla můžete používat již od prvních dnů života dítěte. Jeho objem je větší než u jiných výrobců. Speciální ventil integrovaný do bradavky pomáhá rodičům vyřešit problém zbavení se bolestivé koliky, protože nedovoluje vzduchu vstoupit do žaludku. Dost těžký, ale velmi odolný. Má dostupnou cenu. Zákazníci si někdy stěžují, že postupem času začne unikat Chicco Natural Feeling..

Holub

Vyrobeno v Japonsku ze speciálního prvotřídního vysoce odolného skla. Skvělá volba pro rodiče, kteří krmí své dítě smíšeným typem krmení. Obdržel souhlas pediatrů a může být použit od prvních dnů života dítěte. Některé typy PIGEON jsou vybaveny vestavěnou lžičkou. Taková zařízení vám umožní vyhnout se zvyknutí na bradavku, rychlý zvyk jíst jídlo lžičkou. Dobrý nápad pro krmení dítěte mimo domov. Vybaven systémem zabraňujícím vzniku koliky, ale má relativně malý objem. Je to docela drahé.

MEDELA CALMA

Ekologická kapacita s jedinečným inteligentním dudlíkem. Skvělé pro umělé i smíšené krmení. Aby se z něj mléko vysávalo, bude se muset dítě pěkně potit. Neexistuje však žádné nebezpečí, že dítě odmítne matčina prsa kvůli výživě bradavkou. Vzhledem k vysoké kvalitě a snadnosti používání si rodiče rádi koupí MEDELA CALMA, a to i přes vysoké náklady.

TWISTSHAKE

Producenti se ujistili, že jejich produkty byly užitečné pro rodiče i poté, co jejich dítě opustilo dětství. Každá novinka této společnosti má sadu v sadě pro důkladnější promíchání směsi a později na bobule koktejly nebo bramborovou kaši, protože doplňková jídla lze začít již od 6 měsíců věku. Má anti-zvony systém, má krk, který je vhodný pro zpracování, a vlastnost k redistribuci tepla. Nevýhody zahrnují předražené.

NUK First Choice

Podle žen na fórech je taková dětská plastová láhev tou nejlepší volbou. Jeho charakteristickým rysem je jeho světlý design, sada bradavek pro děti různého věku, které se liší typem materiálu a šířkou otvorů. Krmení a stravování z něj je stejně výhodné. Během chůze se nebojte, že obsah vytéká, protože NUK je vybaven speciální těsnou zátkou

CANPOL BABIES

Skleněná klasická nádoba s poměrně úzkým hrdlem. Novorozenec si může pomalu pochutnat na jídle, protože díra v anatomické bradavce zabraňuje tomu, aby mléko vytékalo příliš rychle. Materiál, ze kterého je vyroben, je šetrný k životnímu prostředí, bezpečný. Další výhodou matek Kanpol je její všestrannost: v případě potřeby lze dudlík dodávaný se sadou nahradit jakýmkoli jiným.

NUBY MEDI-NURSER

Z nedostatků - malé množství. Používá se k pití léků nebo vitamínů pro dítě. Má speciální dávkovač s blokátorem zápachu, takže může být použit pro první krmení. Unikátní design neumožňuje dítěti kapku láhve.

Tommee tippee

Výrobky z Velké Británie se vyrovnávají s problémem koliky a přibližují vstřebávání potravy bradavkou blíže kojení. Je v ní zabudován indikátor teploty směsi a plast, ze kterého je vyrobena základna, je naprosto bezpečný.

Komarovského myšlenky

Závěr

Výběrem nejlepší láhve pro krmení novorozence se můžete vyhnout mnoha problémům s krmením. Proto stojí za to brát tuto otázku velmi vážně..

Recenze nejlepších dětských lahví pro novorozence

První rok života, dítě nemůže jíst z lžíce, on musí napodobit sání matčina hrudi. K tomu se používají speciální jídla. V článku vám řekneme, které kojenecké lahve jsou vhodné pro krmení, nabídneme hodnocení nejlepších tuzemských i zahraničních výrobců.

Kritéria výběru

Všechny produkty se liší podle věku, měkkosti, funkce a velikosti. Před nákupem je třeba pochopit následující skutečnosti:

 • pro jaký věk budete potřebovat svůj produkt (obvykle láhev zůstává po celou dobu a trysky se mění, ale existují produkty, které mohou být užitečné až po šesti měsících, například nerozlití);
 • jak moc se chcete setkat: nejlevnější jsou čínské výrobky, ale nemusíte šetřit na kvalitě, je lepší vzít osvědčené ruské možnosti, které jsou pozoruhodné svou vysokou spolehlivostí;
 • účel (pro mléčné směsi nebo vodu) - velikost perforace závisí na tom, protože kaše má hustší konzistenci.

Co hledat při výběru

Kvalita krmení a vaše pohodlí a obecně zdraví dítěte závisí na níže uvedených podrobnostech. Nezapomeňte také, že musíte zakoupit několik produktů najednou - pijte pijáky do domu a na procházky a také na různý obsah. Zvažte kritéria.

Materiál

Můžete si vybrat mezi sklem a plastem.

První jsou těžší, ale trvanlivé. Mohou se sterilizovat a plast nepřežije vroucí vodu. Ale se silným úderem se skleněná věc rozbije, a pokud se dítě plazí / chodí poblíž, stane se to prostě nebezpečným. Závěr - sklo je nejlepší volbou pro krmení až do šesti měsíců, kdy dítě ještě nebere kontejner, což znamená, že se nebude cítit těžce.

 • dlouhodobý provoz;
 • vysokoteplotní interakce.

Polypropylen je populárnější. Bude s vámi žít 1-2 roky a obvykle už déle nepotřebuje. Většina pediatrů je nabízí, zejména na procházce a když se jí dítě. Tyto výrobky jsou lehčí, mají různé tvary, pohodlné odnímatelné rukojeti pro držení. Vynikajícím příkladem plastové láhve je produkt domácí značky „Yum-yum“. Velmi pohodlný malý objem, přítomnost ochranného víčka pro těsné uzavření víka a jasný vzor - charakteristické rysy produktu.

 • beztíže;
 • různorodost designu;
 • bezpečnost.
 • vystavení vroucí vodě se může zdeformovat;
 • často se vyskytuje nekvalitní plast.

Těsnost

Důležité je, jak horní ochranná část drží, protože když bradavka padá, dojde ke znečištění. Závisí také na tom, zda se kapalina při otřesu rozlije. Když nosíte láhev v sáčku, může to spadnout vodorovně, pak je vysoká pravděpodobnost, že se voda nebo mléko rozlije. K vyřešení situace bude možné buď pevně zašroubovaný kryt (a nikoli na západkách, jak se často stává), jakož i odnímatelná čepička. Je-li nutné zvýšit těsnost, je místo trysky připevněno k hrdlu.

Jaký tvar a objem láhve je nejlepší pro krmení novorozenců: fotografie

Není nutné kupovat příliš velké výrobky, protože jedna porce směsi pro dítě není větší než 100 ml a nedoporučuje se dávat přípravek připravený ráno několikrát denně. Budete muset buď vylévat působivé zbytky, nebo zpočátku trochu vylit. V tomto případě však musí být hlava dítěte velmi silně vrácena, což by ho mohlo poškodit.

Doporučená kapacita by měla být mezi 120 - 160 ml.

 • úzký krk - pro šťávy, kompoty a vodu;
 • široký - pro mléčnou směs a tekuté cereálie;
 • přímý válec se mnohem snáze umývá;
 • s depresí uprostřed je výhodnější držet se.

Přesnost a pohodlí v měřítku

Důležitý ukazatel, který pomáhá určit množství zředěného jídla bez odměrky nebo sklenice.

Všechna čísla a pruhy by měly vypadat jasně. Pro pohodlí těch, kteří mají problémy se zrakem, mohou být vyryto. To platí také, když je barva opotřebovaná..

Obvykle se nejenom mililitry používají jako měrné jednotky, ale také unce - je důležité pro ty, kdo nakupují jídlo pro dítě v zahraničí.

Vynikající vzorek nabízí ruská značka Kurnosiki. Model „Animals“ má přesné gravírování s podélně dlouhými pruhy.

Bradavky

První věc, kterou je třeba rozlišit, je materiál výroby. Existují dva typy:

 • Latex. Je měkký, připomíná strukturu hrudníku.
 • Silikon Silnější a odolnější, těžší kousnout, když se objeví zuby.

Pro nejmenší doporučujeme latexovou variantu, pro kojence od šesti měsíců a starší - silikon.

Formy se také liší:

 • Standardní, symetrické. Mnoho dětí ji dává přednost, zmenšuje se dobře v jakékoli oblasti.
 • Anatomický Plně opakuje obrys hrudníku, vhodný pro ty, kteří jedí smíšený typ, je pro ně snazší přejít na doplňková jídla.
 • Ortopedické. Na jedné straně má zkosení, použijte ke změně skusu.

Rozlišují se také velikosti otvorů. Čím menší je dítě, díry by už měly být, zatímco pije pomalu. U staršího dítěte můžete vidět trysky s vyšším průtokem. Obvykle doporučený věk je uveden na obalu..

Jak si vybrat láhev pro novorozence s antikolikovým systémem

Jedná se o inovaci, která vám umožní odstranit vzduch z bradavky a spustit ji do samotné nádoby, jakmile směs opustí. Kyslíkové bubliny tedy nevstupují do žaludku, konkrétně působí jako iniciátory bolesti břicha.

Technologie může být provedena jako trubice, kohoutek nebo perforace, ventil na samém spodku trysky.

Možné doplňky

Sada může obsahovat užitečné průvodce, který vám usnadní život:

 • sada kartáčů pro mytí produktu;
 • držáky držadel (jsou obvykle vyjímatelné);
 • zaměnitelná bradavka - s nabídkou Kurnosiki se setkáváme v produktu Ovoce;
 • druhé, vzduchotěsnější víko - v případě, že potřebujete pro uložení obsahu odstranit silikonovou trysku;
 • zátka, která zabraňuje úniku tekutiny při nošení v sáčku.

Méně obyčejně, ale to lze vidět, když je v soupravě také malá hračka, chrastítko nebo zubní hlodavec. Někdy se dětská jídla prodávají v sadě - 2 láhve, piják, talíř s miniaturními plastovými spotřebiči.

Bezpečnostní předpisy

Je důležité pečlivě sledovat čistotu a integritu produktu. Zvažte doporučení:

 • Pokud k zahřívání kapaliny používáte mikrovlnnou troubu, před použitím nádobu protřepejte, aby se obsah promíchal, protože se nerovnoměrně zahřívá.
 • Vždy kontrolujte proces krmení: neopouštějte dítě, neopouštějte ho, protože se může dusit. I když již láhev nedržíte rukou, neustále ji sledujte.
 • Když odstraníte bradavku, nedávejte ji jako figurínu, protože existují otvory, kterými může být nasáván vzduch. Vyvolává nástup střevní koliky.
 • Nepředávejte nádobí jako hračku, protože dítě bude vnímat jídlo jako zábavu.

Která firemní láhev je nejlepší vybrat pro novorozence - výrobce

Zahraniční výrobci nabízejí dva extrémy - vysoce kvalitní, ale drahé evropské a americké modely a levné, levné zboží z Číny. Padělky jsou běžné.

Ruské značky konkurují zahraničním protějškům. Mají vysokou úroveň kvality, nejsou z hlediska výrobních standardů horší. Zároveň však firmy poskytují sníženou cenu, protože jsou vyrobeny ze surovin těžených v Rusku a nepřevádějí cla.

Dokazuje to tržiště Tovarika, kde najdete mnoho produktů pro děti od oficiálních tuzemských výrobců.

Top 9 ruských lahví pro krmení novorozenců v tabulce

ModelkaObjem mlKontejnerový materiálMěřící stupniceDalší funkce
„Baby“ z „Matčiny radosti“125PlastickýPřesnost v krocích po 30 mlMalý průtok tekutiny
"Gnome", výrobce - "Tale"300SklenkaSvětlá barvaŠroubovací uzávěr
"Princezna Castle" od "Baby I"60PlastickýKonvexní, detailníPohodlná velikost pro chůzi
"Nejlepší dcera" z "Baby I"125PlastickýPrůhlednáOrtodontická bradavka, odnímatelné rukojeti
"Sovy" z "Svět dětství"250Tepelně odolný polypropylenExtrudované měřítkoAntikolický otvor a ventil
„Ovoce“ z „Kurnosiki“250Plast bez bisfenolu AReliéfní a přesnýAnti-vakuum
Klasický od Yum Yum125SklenkaKonvexníPohodlný tvar
"Byliny" z "World of Childhood"125PlastickýReliéfníVčetně držáku prsten

Nejlepší plastové lahve pro novorozence

Výhodou tohoto materiálu je lehkost. Nejčastěji se používá jako možnost chůze a také proto, aby se dítě naučilo jíst samo. Uvidíme, na které modely matky a pediatrové reagují pozitivně.

Brown's Options

Má velmi stylový, výstižný design, který se rodičům bude líbit spíše než jejich dítěti: nemá obrázky a kresby, pouze harmonický tisk.

Vysoce kvalitní antikolikový ventilační systém: ventil nejen zabraňuje vstupu vzduchu do úst, ale také vytváří vakuum. Bez bublin je také lépe zachována kvalita mléčné směsi - všechny vitamíny skupiny A, C a E zůstávají.

kladyMinusy
✔ zahrnuto - ortopedické kousnutí bradavky a kartáč na mytí nádobí.„Jedná se o čínský produkt, ale má značnou cenu - od 500 rublů.

Suchý mix twistshake

Značka se proslavila excentrickým vzhledem linky. Například existuje zcela černá láhev, kterou lze prodat ve velikostech 180, 260, 330 ml.

Výhodynevýhody
✔ souprava obsahuje kontejner pro skladování produktů;✔ výroba se provádí v Číně, i když jde o švýcarskou společnost;
✔ je odměrka;✔ cena nedosáhne málo 1000 rublů.
✔ přesná měřicí stupnice.

Philips Avent Natural

Existuje několik sérií, které se liší barvou. Většina recenzí naznačuje, že modrá čára může vytéct. Bradavky se dodávají ve třech typech - standardní, ortopedické a žebrované.

kladyMinusy
✔ pro nádobu jsou vhodné různé trysky;✔ žádný uzavírací ventil.
✔ kryt přitlačuje perforaci na latex velmi dobře.

Medela Calma s chytrým telefonem

Jedná se o anatomický model, který ve všech ohledech (něha, tvar) opakuje bradavku, což umožňuje smíšený typ krmení. Existují zátky pro láhev i figurínu.

Výhodynevýhody
✔ používá se inovativní systém přívodu tekutin - nikoli malými otvory, ale jedním velkým trojitým otvorem.✔ Pokud strukturu nedemontujete a po každém použití důkladně opláchnete, může se v trojvrstvém latexu objevit plíseň.

Canpol Babies EasyStart Novorozeně

Minimalistický design, žádný jasný vzor - pouze obrysy. Ale nad jednoduchost je slušná funkčnost skrytá..

kladyMinusy
✔ klasický design;✔ nebyl nalezen.
✔ přijatelná cena;
✔ vyrobené v Polsku a dodávány do Ruska bez přerušení.

Holub se lžičkou

Velmi pohodlný přechod na příbory. Z láhve odchází trubice, skrze kterou se podle principu sdělovacích nádob vydává tekutá kaše nebo polévkové pyré. Vytvořil láhev v Japonsku.

Výhodynevýhody
Design design inteligentní skvrny.✔ měkký plast (stlačitelný).

Nejlepší skleněné výrobky pro novorozence

Jsou těžší, ale snadno se vaří, při vysokých teplotách nezakalí.

Holubí peristaltické plus

Vsuvka sleduje tvar prsu, takže se dítě neudusí a mléko neodmítá.

kladyMinusy
✔ antikolický systém;✔ nebyl nalezen.
✔ žádné zamlžení, skvrny;
✔ žádná místa obtížně čistitelná a dezinfikovatelná.

NUK First Choice Plus

Německý kvalitní produkt. Tryska je latexová, existují možnosti pro různý věk. Velmi pohodlný tvar přispívá k dobrému polykání - velmi málo vzduchu vstupuje do úst. Ale latex má krátkou životnost, takže byste měli mít několik produktů najednou, nebo si koupit nový za měsíc.

Výhodynevýhody
✔ na skle - zábavné kresby;✔ není velmi vhodný ventil proti kolice;
✔ přesná měřicí stupnice.✔ Když dojde k převrhnutí, dojde ke snížení tlaku, úniku tekutiny.

CHICCO Nature Glass

Docela drahé výrobky, protože značka je velmi populární, populární po celém světě. Kvalita je však často zpochybňována: mnoho matek tvrdí, že perforace na bradavce je mnohem větší, než je uvedeno na obalu, zejména je to špatné pro kategorii 0+.

kladyMinusy
✔ trvanlivost;✔ cena;
✔ ergonomický tvar;✔ nesoulad deklarovaných rozměrů.
✔ snadno omyvatelné;
Glass sklo odolné vůči teplu.

Výběr láhve pro novorozence bez chyb - který je lepší koupit

Abychom to shrnuli, poznamenáváme, že stojí za to získat jednoduché, ale osvědčené návrhy. Zařízení domácích výrobců mají vynikající vlastnosti. Všechny suroviny jsou testovány na bezpečnost, každý výrobek má certifikát kvality. Zahraniční produkty často nabízejí inovace, které v praxi buď nejsou užitečné, nebo ztěžují krmení. Nakupujte dětská jídla značek „Kurnosiki“, „Svět dětství“ nebo „Pohádka“ a určitě budete spokojeni.

Další doporučení

 • Pro děti do šesti měsíců zvolte latex, pak postupně změňte na silikon.
 • Pokud není problém s kousnutím, získejte klasický tvar figuríny, a pouze v případě selhání, experimentujte s jinými variantami.
 • Je lepší mít několik nádob najednou, takže v jedné je mléko nebo směs a ve druhé - voda, džus. I při pečlivém zpracování mohou stopy zůstat.

Mluvili jsme o nejlepší kvalitě, o nejlepších lahvích pro krmení novorozenců, udělali jsme hodnocení na základě zpětné vazby od rodičů. Při výběru stavte na individuálních vlastnostech dítěte. A další užitečné produkty pro drobky najdete v katalogu obchodní platformy Tovarika.

10 nejlepších lahví pro novorozence: hodnocení 2020

* Recenze nejlepších podle editorů Zuzako.com. O kritériích výběru. Tento materiál je subjektivní, nikoli reklama a neslouží jako vodítko k nákupu. Před nákupem se musíte poradit s odborníkem.

Bez ohledu na to, zda je dítě kojeno nebo je krmeno umělou směsí, lahve pro novorozence jsou nutností. Moderní výrobci nabízejí širokou škálu takových produktů, což značně komplikuje výběr. Hlavním úkolem každého z rodičů je nákup pohodlné, vysoce kvalitní a bezpečné láhve. Při výběru je třeba mít na paměti, že zdraví a vývoj vašeho dítěte bude přímo záviset na přijatém rozhodnutí. Abychom vám usnadnili správné rozhodnutí, sestavili jsme v roce 2020 hodnocení nejlepších lahví pro novorozence. Při sestavování recenze jsme pečlivě analyzovali a zohlednili názor pediatrů a zpětnou vazbu rodičů.

Populární dětské láhve značky

Lahve, které se dnes prodávají, se liší objemem, tvarem a materiálem. Výrobci používají plast a sklo pro výrobu těchto krmných zařízení. Odrůdy vyrobené z plastu jsou lehké a bezpečné. Nebudou bojovat, pokud spadnou, a přicházejí v mnoha různých podobách. A lahve ze skla se snadno sterilizují a jsou naprosto bezpečné, protože nevydávají škodlivé látky. Skleněné láhve se vyznačují dlouhou životností..

Na dnešním trhu jsou za nejlepší považovány následující značky kojeneckých lahví:

 1. Philips AVENT. Anglický výrobce jedinečných dětských lahví a tvarů bradavek.
 2. Comotomo. Oficiální distributor kvalitních 100% netoxických lékařských silikonových lahví. Výrobky této společnosti jsou nejen způsobem výživy, ale také zabraňují nežádoucím vedlejším účinkům krmení ve formě koliky a plynu u kojenců..
 3. Medela. Švýcarská společnost se zabývá nejen vývojem a výrobou lahví na krmení a bradavek, ale také provádí výzkum v oblasti kojení..
 4. Dr. Hnědý. Tento americký výrobce je velmi žádán a získal obrovské množství pozitivních recenzí od rodičů z celého světa..
 5. Chicco. Pod touto značkou se vyrábějí kvalitní lahve pro novorozence a pijáky. Při výrobě společnost používá pouze vysoce kvalitní a zcela bezpečné materiály..
 6. Holub. Japonský výrobce krmných lahví vyrobených z ekologických materiálů. Její produkty splňují všechny standardy kvality..
 7. Nuk. Tento výrobce vyrábí lahve pro novorozence, přičemž zohledňuje všechny potřeby kojenců a rodičů. Výrobky se vyznačují také tím, že ani při vysokých teplotách nedochází k vymazání vzorové a objemové stupnice..
 8. Tommee Tippee. Britský výrobce vyrábí lahve vhodně tvarované s indikátorem teploty a anatomicky tvarovanými bradavkami.
 9. Canpol. Pod touto značkou se kvalitní a bezpečné láhve pro novorozence prodávají již více než 25 let.
 10. Kurnosiki (Svět dětství). Domácí společnost dodávající na trh vysoce kvalitní a cenově dostupné výrobky pro kojence.

Všichni uvedení výrobci získali uznání a důvěru rodičů. Výrobky těchto společností jsou vysoce kvalitní a absolutně bezpečné. Proto, pokud si chcete koupit dobrou láhev pro krmení svého dítěte, věnujte pozornost produktům uvolněným pod jednou z výše uvedených značek.

TOP-8 moderní antikolikové láhve na krmení

Dnes existuje velké množství lahví na krmení. Mohou být potřební nejen pro kojené děti, ale také pro kojence, které dostávají mateřské mléko. Matky, které kojí, často potřebují volný čas, takže kojící lahve mohou během její nepřítomnosti nahradit mateřská ňadra. Samozřejmě byste se do nich neměli zapojovat, protože dítě v budoucnu nemusí brát prsa. V současné době však byly vytvořeny láhve, které napodobují bradavku, mají dostatečně hustý a elastický materiál a mají také další vlastnosti, jako je antikolická láhev.

Jaké je tajemství antikolických lahví?

Colic je bolestivý příznak, který dítě v prvních měsících života obává. Zpravidla začínají v novorozeneckém období..

Útoky koliky často přetrvávají až 3 měsíce. Není těžké rozpoznat bolestivé pocity, které dítě trápí. Colic začíná ve večerních hodinách, trvá asi 3 hodiny. Objeví se najednou, jak zmizí.

Přesné příčiny vývoje bolesti u dítěte nebyly stanoveny. Je pravděpodobné, že kolika se vyskytuje v důsledku nezralosti gastrointestinálního traktu jako reakce na kolonizaci nové mikroflóry. To také vyvolává vývoj útoku koliky přejídání.

Antikolické láhve jsou určeny k boji proti polykání během krmení. Tato skutečnost však není příčinou vzniku koliky. Protože problém je vyřešen po regurgitaci. Je vhodnější říci, že antikoliková láhev eliminuje regurgitaci a umožňuje tak dítěti aktivně přibírat na váze.

Antikolický mechanismus spočívá v přítomnosti speciálního ventilu, který je nainstalován na spodní straně silikonové bradavky. Ventil vyrovnává tlak uvnitř láhve s okolím, takže není pozorováno žádné vakuum. Vzduchové bubliny vstupují do láhve a jsou umístěny na povrchu směsi nebo mléka. Lze je vidět pouhým okem, a tím vyhodnotit ventil.

Správně fungující mechanismus umožňuje dítěti, aby nepřerušilo rytmus krmení a dlouho nejedlo, aniž by vzhlédlo od láhve. Pro snížení rizika polykání vzduchu umožňuje proud střední intenzity. To znamená, že mléko by nemělo proudit příliš rychle, aby dítě nepřerušovalo rytmus krmení a nezmrzlo.

Pravidla pro používání dětských antikolikových lahví

Maminkám, jejichž děti jsou kojeny, se doporučuje zakoupit několik lahví různých výrobců. Protože pouze v procesu použití je možné pochopit, která možnost je při krmení výhodnější. Po zakoupení je důležité si pečlivě přečíst pokyny k montáži produktu.

Antikolika může mít odlišný mechanismus účinku. Proto je důležité věnovat zvláštní pozornost doporučením pro sestavení lahví. Před použitím je nutné nový produkt zpracovat buď vařením nebo sterilizací parou.

Předtím, než dáte dítěti láhev jídla, je důležité sledovat teplotu kapaliny uvnitř. Mix a mateřské mléko by nemělo být zahříváno v mikrovlnné troubě. Protože jsou zničeny všechny prospěšné látky potřebné pro dítě. Navíc mikrovlnná trouba ohřívá jídlo nerovnoměrně. A pokud nemícháte tekutinu, můžete spálit dítě.

Kdy dávat přednost antikolické láhvi

Obecně platí, že antikolické láhve jsou určeny pro děti do 6 měsíců věku, kdy dochází ke skutečnosti, že nedochází k trávení. Je také rozumné používat takovou láhev, pokud dítě při krmení neustále spolkne vzduch, existuje riziko častého plivání, což vede ke špatnému přírůstku hmotnosti. Pokud tedy poloha „sloupce“ po krmení není účinná, měli byste se podívat na antikolické láhve.

Obvykle po šesti měsících potřeba lahví se zvláštním mechanismem zmizí. Protože psát zpět od žaludku do jícnu a plivat se obvykle projde. To je také usnadněno zavedením silnějších potravin (doplňkových potravin) v daném věku..

Druhy lahví Anticolor

První otázka, která se může objevit pro nově vyrazené rodiče, je „Která láhev zvolit a jaké typy existují?“. Antikolické láhve se od sebe liší tvarem, materiálem, samotným mechanismem, který zajišťuje snížení příjmu vzduchu v těle dítěte. První věc, kterou matky věnují pozornost, je materiál, z něhož se produkt skládá. Protože láhev je prvním pokrmem pro dítě, a proto je nutné k němu přistupovat opatrně.

V návodu k použití by neměly být uvedeny údaje o škodlivých látkách, které jsou součástí (bisfenol, PVC atd.). Nejbezpečnější jsou sklo, plast a silikon..

Sklenka

Jedná se o nejbezpečnější a nejekologičtější výrobky. Mohou sloužit po dlouhou dobu a neztrácejí své původní vlastnosti. Skleněné láhve se velmi dobře umývají a manipulují. Na skle nejsou žádné škrábance, v oblasti kterých se mohou akumulovat patogenní bakterie..

Přes velké množství výhod mají skleněné láhve své nevýhody. Hlavní nevýhodou tohoto typu produktu je jeho vysoká hmotnost a skleněné lahve lze snadno rozbít. Takový nebezpečný mínus často děsí rodiče a dává přednost lahvím z jiného materiálu.

Navzdory skutečnosti, že většina výrobců vyrábí lahve z tepelně odolného skla, je stále možné zakoupit nekvalitní produkt, který může během sterilizace prasknout. Směs a mléko ve skleněné láhvi také pomalu ochlazují a zahřívají se déle. Tato skutečnost je sporná pro matky, pro někoho pozitivní, pro někoho negativní. Když se na lahvi objeví čipy, je důležité je okamžitě vyměnit.

Plastický

Jsou dnes nejoblíbenější. Jsou také bezpečné a velmi pohodlné. Speciální plast lze vařit a sterilizovat, zatímco láhev neztrácí svůj původní vzhled. Jídlo v takové nádobě se rychle zahřívá a chlazuje, přičemž se udržuje pokojová teplota.

Avšak plastové láhve mají také nevýhody. Tyto láhve by měly být pečlivě sledovány, protože se rychle stanou nepoužitelnými. Nepřetržité používání vede k prasklinám a poškrábání. Zpracování takového produktu z škodlivých bakterií je obtížnější. Také plast může změnit barvu pod vlivem určitých látek. Vzhled těchto změn by měl upozornit rodiče a upozornit, že by měl být produkt zlikvidován..

Silikon

Dnes si získávají stále větší oblibu mezi matkami. Během výrobního procesu si výrobci také vybírají bezpečné materiály. Tyto lahve se snadno používají. Silikon si po dlouhou dobu udržuje požadovanou teplotu jídla. Tento typ láhve může změnit svůj tvar. Dítě je potěšeno, že drží takový produkt v úchytech, vytlačuje jídlo, které rozvíjí nezávislé dovednosti.

Silikonový produkt sterilizujte o něco déle než lahve z jiných materiálů. Silikon napodobuje dotek ženského prsu, což pro dítě vytváří psychologický komfort.

Tvar láhve

Kromě materiálu musíte věnovat pozornost tvaru lahví. Dnes výrobce představuje všechny nové formy, které se liší od standardních válcových. Vytvářejí se speciální láhve, které mají zakřivený tvar nebo ergonomii, které se liší zúžením uprostřed produktu, takže pro dítě je vhodnější držet láhev v držadlech. Takové „vybavení“ však brání úplné péči o produkt. Většina lahví má široký krk. Tato skutečnost je nezbytná pro důkladné zpracování láhve..

Lahve se liší objemem a velikostí. Moderní výrobky mají měřítko, pomocí kterého lze snadno určit množství tekutiny potřebné pro dítě. Je velmi důležité tomu věnovat pozornost, protože kojená děti by měla dostat určité množství směsi, která se počítá s ohledem na věk dítěte.

Pro novorozence a předčasně narozené děti jsou vhodné malé lahve o objemu 80 - 150 ml. Děti od 4 měsíců již potřebují lahve určené pro 250 - 300 ml.

Vlastnosti bradavky

Jedním z nejdůležitějších faktorů, kterým byste měli při výběru láhve věnovat pozornost, je samotná bradavka. Liší se materiálem, tvarem a také počtem otvorů. Každá láhev má svou vlastní bradavku, která jí vyhovuje..

Materiál

Nejoblíbenějším materiálem pro bradavky je silikon. Slouží dlouhou dobu a neztrácí svůj původní vzhled. Ale navzdory mnoha výhodám silikonových bradavek existuje dnes ještě cenově výhodnější verze bradavky z gumy a latexu. Použití se nedoporučuje, protože materiál má specifický zápach a chuť. A také materiál nemá elastické vlastnosti, takže po použití takové bradavky nemusí dítě brát matku prsa.

Gumové a latexové bradavky se velmi rychle stávají nepoužitelnými díky jejich měkkému materiálu, rychle se trhají a trhají. Dojde-li k takovým změnám, měl by být dudlík změněn. Rovněž bradavky z rozpočtových materiálů mají stejný průtok tekutiny, který nelze regulovat. Silikonové bradavky mají různé tvary, které stojí za vyzvednutí během používání. Novorozenci by měli brát široké bradavky napodobující ženská prsa.

Formulář

Tvary bradavek mají širokou škálu možností:

 • Standardní silikonová bradavka má širokou základnu a protáhlou špičku. Horní část by měla ležet na kořenech jazyka dítěte a dítě by si mělo ovinout rty kolem základny bradavek. Takové bradavky jsou nejoblíbenější a nejpohodlnější;
 • ortodontická bradavka přispívá ke správné tvorbě kousnutí u dítěte. Má specifický vylisovaný tvar. Taková bradavka anatomicky opakuje ústní dutinu. Musí však být správně používán a dán dítěti, které musí v určitém postavení celý svůj proces sání vysát. Také pro některé rodiče je mytí ortodontické bradavky často nevhodné;
 • stretch bradavka je ideální pro kojence. Takové bradavky napodobují proces sání z mateřského prsu. Proto se pro kojence, kteří jsou krmeni z láhve, doporučuje tažná vsuvka, aby se snížilo riziko opuštění matčina prsu. Dítě musí aktivně sát takovou bradavku a chytit ji úplně, aby získalo směs nebo mléko. Napnutá bradavka se při sání prodlužuje a zaujímá správnou polohu v ústní dutině.

Počet a průměr otvoru

Všechny moderní silikonové bradavky se vyznačují počtem otvorů v horní části produktu. Otvory se také liší velikostí. Musíte si vybrat správný dudlík s ohledem na věk dítěte a na jídlo, které dítě v budoucnu dostane..

Například novorozencům se doporučuje vzít dudlík s jednou malou dírkou. Mléko nebo směs z takové bradavky bude vytékat pomalu a pravidelně, což umožní dítěti, aby se dusilo a nejedlo tiše, bez zachycení vzduchu. Jak dítě roste, měli by rodiče pečlivě zvážit proces krmení z bradavky, protože pro starší dítě je obtížné získat jídlo z malé díry v bradavce..

U kefírů a silnějších potravin se vytvářejí speciální štěrbiny v bradavkách a dokonce existuje možnost regulovat průtok kapaliny. Také byste měli věnovat pozornost tak důležitému ukazateli..

Průtok je pociťován tlakem proudu tekutiny a je regulován digitálními hodnotami od 0 do 5:

 • „0“ - vhodné pro kojence do 4 měsíců, které jsou kojeny, nebo pro děti, které dostávají mateřské mléko během odstavu od matky. Nejnižší průtok je vhodný pouze pro tekuté potraviny;
 • „1“ - doporučeno pro děti do 6 měsíců. Vhodné také pro tekuté potraviny;
 • „2“ - tok je definován jako „střední“. Vhodné pro starší děti od 6 měsíců do roku. Taková bradavka prochází různými tekutinami (čaj, voda, džusy, mléko, směs);
 • "3" - rychlý průtok tekutiny. Doporučuje se dětem starším než jeden rok a také není vhodná pro silná jídla;
 • „4“ - velká díra, která se doporučuje volit pro silná jídla i pro ovesnou kaši;
 • „5“ je možnost nastavení průtoku. Ideální pro děti od 3 měsíců. Hlavní výhodou tohoto toku je to, že jej lze upravit a změnit..

Antikolický systém

A konečně se lahve od sebe liší svým antikolikovým systémem. Rodiče by také měli vyzkoušet několik typů mechanismů k určení konečné volby. Antikolický systém je ve všech lahvích rovnoměrně nasměrován k cirkulaci vzduchu, takže uvnitř není vytvořeno žádné vakuum.

Pro tento účel byl vytvořen speciální ventil, který má jiné umístění:

 • na dně láhve. Odnímatelné odvětrávané dno zajišťuje větrání a zabraňuje dítěti spolknout vzduch. Chcete-li vytvořit antikolikový efekt, měli byste otočit dno a poté otevřít speciální otvory;
 • v samotné bradavce. Taková lokalizace chlopní je prezentována na většině modelů antikolických lahví. Ventil na spodní straně vsuvky také pomáhá vzduchu vstoupit do láhve;
 • láhev s integrovaným antikolikovým systémem. Tyto výrobky mají vyšší náklady, ale jsou odolnější. Takové láhve se také obtížněji mytí a manipulace s nimi..

TOP-8 antikolické lahve

Rodiče by měli věnovat pozornost známým značkám, které vyrábějí láhve na krmení. Protože prověřené spolehlivé značky provádějí výzkum, mají příslušné certifikáty a vyrábějí produkty z ekologických a bezpečných materiálů.

Neměli byste šetřit na prvních jídlech dítěte, protože na tom závisí zdravotní stav dítěte.

Nejoblíbenější antikolické lahve, kterým většina matek důvěřuje, jsou uvedeny níže..

Philips Avent

Anglický zástupce značky před vydáním produkt otestuje. Řada lahví Avent je k dispozici v klasickém a přírodním provedení. Všechny výrobky mají složení plastových lahví a silikonový dudlík. Produkt má široký krk, který umožňuje důkladné zpracování. A také všechny bradavky mají protikolický mechanismus. Přírodní modifikace se však doporučuje dětem od prvních dnů života, protože na spodní straně této bradavky je dvojitý ventil..

Láhev Avent pro novorozence má malý objem 125 ml. Ostatní velikosti produktu jsou vhodné pro starší děti - 260 a 330 ml. Maminka recenze pro tento produkt jsou většinou pozitivní. Další nespornou výhodou je, že si dudlík můžete koupit samostatně, pokud dítě „vyrostlo“ stávající velikost. Výrobce nabízí ke koupi dudlík s nastavitelným průtokem tekutiny. Cenová kategorie nevyhovuje všem a je v oblasti 470 rublů za láhev. Existují však různé soupravy, které kupují výnosnější.

Dr. Brown's

Americká značka je také spolehlivá, dobře známá a oblíbená značka. Antikolické láhve této společnosti jsou k dispozici s integrovaným systémem. Skládá se z rukávu, nálevky a potrubí. Tato nádrž propouští vzduch do láhve a zabraňuje jejímu smíchání s kapalinou. Vzduchové bubliny postupně vytlačují tekutinu, která zabraňuje bublinám vniknout do gastrointestinálního traktu dítěte.

Lahve jsou vyrobeny z plastu a bradavky jsou vyrobeny ze silikonu. Mohou být různé tvary (válcové a ergonomické). Za zmínku také stojí, že krk může být široký i úzký. Objem, který lze nalézt na trhu, je 120 a 240 ml. Menší objem je vhodný pro novorozence a předčasně narozené děti. Většina matek je s tímto produktem spokojena, ale některé jsou nešťastné, že mytí láhve a zásobníku často způsobuje potíže.

Medela calma

Švýcarský výrobce představuje speciální silikonové inteligentní přísavné zařízení, které je vhodnější pro děti, které jsou smíšené a přirozeně krmené. Tento model zcela napodobuje proces sání mléka z mateřského prsu. Dítě se však musí přizpůsobit takové bradavce a aktivně produkovat akt sání.

Z negativních recenzí stojí za zmínku, že matky ne vždy zvládnou složitý systém zařízení na lahve, a také některé děti to odmítají. Zbytek bradavky splňuje všechny moderní požadavky, vyrobené z vysoce kvalitního a bezpečného plastu. Cena se pohybuje od 700 do 1100 rublů.

Canpol děti

Polské výrobky, které patří do rozpočtové verze antikolikových lahví. Tato bradavka je analogem Philips Avent Natural. Všechny lahve mají plastové složení a silikonový dudlík, o jehož bezpečnosti není pochyb. Všechny výrobky mají široký krk a antikolikový ventil. Pro novorozence je malý objem 120 ml.

Většina matek je spokojena, ale někteří si všimnou tuhosti bradavek a slabého antikolického účinku. Cena je výhodou této láhve a je 270 - 400 rublů.

Holub

Japonský výrobce představuje naší pozornosti plastové i skleněné antikolické láhve. Tyto lahve jsou jedním z vůdců používaných u dětí od narození. Výhodou tohoto produktu je vysoká kvalita..

Vsuvka má malou díru a ventil, který vytváří protikolický mechanismus. Láhev si uchová svůj původní vzhled po dlouhou dobu. Tvrzené sklo nepraská během nepřetržitého zpracování. Cena závisí na materiálu a pohybuje se od 450 do 900 rublů.

Kvalita německého produktu je také nepochybná. Výrobce vyrábí lahve ze skla a plastu. Také bradavky nabízejí širokou škálu. Zvláštní pozornost je však třeba věnovat skleněné láhvi z nárazuvzdorného temperovaného skla s antikolikovým, ortodontickým dudlíkem. Produkt lze používat od prvních dnů života.

V silikonové bradavce je nainstalován pomalý tekutý pot a speciální ventil, který zabraňuje požití vzduchu. Tento materiál v láhvi vydrží všechny procesy zpracování láhve. Většina matek tvrdí, že sklo je tak silné, že není tak snadné ho rozbít. Cena se pohybuje od 720 do 1 000 rublů.

Tommee tippee

Anglická značka nabízí láhve s jedinečným antikolikovým systémem. Skládá se z trubek a ventilů umístěných po celé délce trubice. Láhev je vyrobena z bezpečného plastu a bradavka je vyrobena z odolného silikonu. Výrobek má široký krk.

Hlavním rysem této antikolikové láhve je to, že zkumavka uvnitř produktu má indikátor, který ukazuje teplotu jídla. Modrá barva označuje, že kapalina musí být zahřívána a naopak červená, aby ochladila. Pro novorozence je optimální objem 150 ml. Cena je 820 - 850 rublů.

Chicco

Lahve italského výrobce se vyznačují přítomností antikolikového mechanismu, uzavřeného v základně silikonové bradavky. Materiál láhve může být buď skleněný nebo plastový. Většina maminek je s používáním těchto lahví spokojená. Odhadovaná cena závisí na materiálu produktu a pohybuje se od 350 do 730 rublů.

Péče o láhev s antikolikem

Péče o dětskou lahvičku vyžaduje zvláštní pozornost. Udržujte nádobí čisté a suché. Je také důležité neustále sledovat láhve na praskliny a škrábance. Protože se v takových defektech hromadí patogenní mikroorganismy ve velkém počtu. Po zakoupení by si rodiče měli přečíst návod k použití a montáži produktu. Před použitím je důležité láhev pečlivě zpracovat a vařit.

Po jídle se doporučuje láhev umýt dětským čisticím prostředkem a speciálním kartáčem nebo houbou, které se často dodávají s výrobkem. Před každým použitím sterilizujte láhev ve sterilizátoru. Některé lahve lze mýt v myčce na nádobí. Tyto pokyny však najdete pouze v návodu k použití, který je dodáván s lahví v balení.

Je také důležité sledovat stav vsuvky a samotného ventilu. Pokud se vytvoří defekty, může dojít k selhání antikolikového systému. Z hygienických důvodů se doporučuje pravidelně měnit bradavku (každé 3 měsíce). Čisté a suché nádobí by mělo být skladováno při pokojové teplotě se zavřeným víčkem.

Závěr

Antikolické láhve jsou dnes mezi matkami velmi oblíbené. Je však mechanismus obsažený v produktu účinný? Řešit pouze rodičům. Systém, který uzavírá vzduch uvnitř láhve, má příznivý účinek na regurgitaci. Jejich počet je výrazně snížen, protože dítě během krmení spolkne vzduch. Tato skutečnost je samozřejmě pozitivní..

Na dnešním trhu existuje velké množství bezpečných produktů, které lze doporučit k použití. Ale musíte věnovat pozornost výrobci. Je lepší dát přednost spolehlivým, oblíbeným značkám, které jsou testovány před výrobou a mají příslušné certifikáty..

Rodiče by měli přistupovat k výběru opatrněji a nezastavovat se pouze u jedné láhve. Pouze v procesu používání můžete pochopit, který produkt se perfektně hodí. Každá antikoliková láhev má ostatně své výhody a nevýhody..

Články O Neplodnosti