Hlavní Neplodnost

Hodnocení nejlepších lahví pro novorozence: recenze, jak si vybrat

Kojenecké lahve budou užitečné pro každé dítě, bez ohledu na to, jak ho rodiče živí: přírodní nebo umělé. Dnes se budeme zabývat jednou z nejčastějších otázek mladých matek: „Která láhev je pro novorozence lepší?“

Jak vybrat správnou láhev pro krmení dítěte?

Při nákupu tohoto prvního jídla pro dítě je třeba vzít v úvahu některé faktory:

Materiál

Moderní láhve jsou vyrobeny z plastu nebo skla. Plastové láhve jsou nejoblíbenější, jsou lehké, mají různé tvary, konfigurace a snadno se zpracovávají. Uživatelé však tvrdí, že plastové nádobí praskne rychle, je třeba jej často měnit. A lékaři varují, že při zahřívání plast uvolňuje látky, které mohou poškodit zdraví dítěte. Sklo je dokonale sterilizováno, ale snadno se rozbije, je poměrně drahé.

Formulář

Názory rodičů na tuto záležitost se liší. V obchodech najdete zakřivené nebo válcové láhve. Při nákupu je důležité věnovat pozornost tomu, jak pohodlné a rychlé se o takové nádobí starat: mýt, zpracovávat škodlivé bakterie.

Hlasitost

Neměli byste kupovat láhev velkého objemu, protože po narození dítě nebude moci jíst hodně mléka. Pro předkrmy bude dostatek jídel s kapacitou až 150 ml. Jsou vhodné pro držení, použití.

Hodnocení nejlepších lahví pro novorozence

Podle výsledků hodnocení rodičů na fórech v roce 2019 lze rozlišit TOP-10 z nejpopulárnějších značek takových dětských jídel:

Dr. Brown

Dětská jídla této společnosti jsou považována za bezpečná kvůli své šetrnosti k životnímu prostředí. Jedním z nejvíce zakoupených typů je skleněná láhev se speciálním ventilačním systémem, který chrání děti před kolikou. Silikonová bradavka přesně odpovídá tvaru mateřského prsu. Rodiče zaznamenávají pokles počtu regurgitace u kojenců, schopnost krmit děti umělým krmením těmito jídly. Když používáte Dr. Browna, děti neodmítají matčino prsa. Negativní body - vysoká cena, některé nepříjemnosti při praní.

Philips Avent

Jeden z nejpopulárnějších ze všech typů kojeneckých lahví. Splňuje povinné testování kvality, má všechny potřebné certifikáty. Vhodné pro mytí, měnící se tekutinu, široký krk, antikolikový systém, dobrá tepelná odolnost plastu jsou hlavními pozitivními aspekty Aventu. Bude vhodné, aby si dítě přiložilo láhev Avent rukou, když roste natolik, že ji dokáže držet na vlastní pěst.

Chicco Natural Feeling

Vsuvka na takové skleněné láhvi má speciální reliéfní prsteny, které napodobují přirozený proces kojení. Taková jídla můžete používat již od prvních dnů života dítěte. Jeho objem je větší než u jiných výrobců. Speciální ventil integrovaný do bradavky pomáhá rodičům vyřešit problém zbavení se bolestivé koliky, protože nedovoluje vzduchu vstoupit do žaludku. Dost těžký, ale velmi odolný. Má dostupnou cenu. Zákazníci si někdy stěžují, že postupem času začne unikat Chicco Natural Feeling..

Holub

Vyrobeno v Japonsku ze speciálního prvotřídního vysoce odolného skla. Skvělá volba pro rodiče, kteří krmí své dítě smíšeným typem krmení. Obdržel souhlas pediatrů a může být použit od prvních dnů života dítěte. Některé typy PIGEON jsou vybaveny vestavěnou lžičkou. Taková zařízení vám umožní vyhnout se zvyknutí na bradavku, rychlý zvyk jíst jídlo lžičkou. Dobrý nápad pro krmení dítěte mimo domov. Vybaven systémem zabraňujícím vzniku koliky, ale má relativně malý objem. Je to docela drahé.

MEDELA CALMA

Ekologická kapacita s jedinečným inteligentním dudlíkem. Skvělé pro umělé i smíšené krmení. Aby se z něj mléko vysávalo, bude se muset dítě pěkně potit. Neexistuje však žádné nebezpečí, že dítě odmítne matčina prsa kvůli výživě bradavkou. Vzhledem k vysoké kvalitě a snadnosti používání si rodiče rádi koupí MEDELA CALMA, a to i přes vysoké náklady.

TWISTSHAKE

Producenti se ujistili, že jejich produkty byly užitečné pro rodiče i poté, co jejich dítě opustilo dětství. Každá novinka této společnosti má sadu v sadě pro důkladnější promíchání směsi a později na bobule koktejly nebo bramborovou kaši, protože doplňková jídla lze začít již od 6 měsíců věku. Má anti-zvony systém, má krk, který je vhodný pro zpracování, a vlastnost k redistribuci tepla. Nevýhody zahrnují předražené.

NUK First Choice

Podle žen na fórech je taková dětská plastová láhev tou nejlepší volbou. Jeho charakteristickým rysem je jeho světlý design, sada bradavek pro děti různého věku, které se liší typem materiálu a šířkou otvorů. Krmení a stravování z něj je stejně výhodné. Během chůze se nebojte, že obsah vytéká, protože NUK je vybaven speciální těsnou zátkou

CANPOL BABIES

Skleněná klasická nádoba s poměrně úzkým hrdlem. Novorozenec si může pomalu pochutnat na jídle, protože díra v anatomické bradavce zabraňuje tomu, aby mléko vytékalo příliš rychle. Materiál, ze kterého je vyroben, je šetrný k životnímu prostředí, bezpečný. Další výhodou matek Kanpol je její všestrannost: v případě potřeby lze dudlík dodávaný se sadou nahradit jakýmkoli jiným.

NUBY MEDI-NURSER

Z nedostatků - malé množství. Používá se k pití léků nebo vitamínů pro dítě. Má speciální dávkovač s blokátorem zápachu, takže může být použit pro první krmení. Unikátní design neumožňuje dítěti kapku láhve.

Tommee tippee

Výrobky z Velké Británie se vyrovnávají s problémem koliky a přibližují vstřebávání potravy bradavkou blíže kojení. Je v ní zabudován indikátor teploty směsi a plast, ze kterého je vyrobena základna, je naprosto bezpečný.

Komarovského myšlenky

Závěr

Výběrem nejlepší láhve pro krmení novorozence se můžete vyhnout mnoha problémům s krmením. Proto stojí za to brát tuto otázku velmi vážně..

Nejlepší krmení lahví

Dítě potřebuje mléko, bramborovou kaši, cereálie. Výrobci proto vyrábějí speciální kontejnery s dudlíkem, skrz které se do dítěte dostává jídlo. Přicházejí ve dvou typech - sklo a plast, každý typ má své výhody a nevýhody. Stejné hodnocení vám pomůže vybrat nejlepší láhev na krmení podle recenzí, která bude pro dítě pohodlná a bezpečná..

Nejlepší láhev na krmení pro společnost

Hodnocení se vytváří s přihlédnutím k popularitě značek, počtu kladných hodnocení jejich produktů, cenám a kvalitě produktů.

TOP-10 lídrů na trhu s těmito produkty je následující:

 • Pigeon je velká japonská společnost, která se vyznačuje přítomností vlastního výzkumného střediska. Vyrábí výrobky přizpůsobené potřebám rodičů a dětí. Společnost pracuje v několika oblastech - výroba kosmetiky, produktů pro péči o ústní dutinu, produktů pro krmení.
 • Chicco je populární značka dětských výrobků, která prodává vše pro krmení, péči o děti, chůzi a cestování. Katalog firem zahrnuje řadu lahví pro kojence s různými formami bradavek. Díky tomu je možné přiblížit proces příjmu mléka nebo obilovin přirozenému. Neobsahují bisfenol A, jsou hypoalergenní a bezpečné pro kojence..
 • Philips Avent - Společnost byla založena v roce 1984 ve Velké Británii a vyrábí výrobky pro péči o dítě. Majitel značky - Philips. Její lahve snižují riziko selhání prsu a činí tento proces bezbolestným pro dítě a matku. Značka má antikolické modely, které snižují pravděpodobnost plynů a praskání.
 • Výrobky značky Nuk jsou široce zastoupeny jak v maloobchodních prodejnách, tak v internetových obchodech. Značka nabízí výrobky a výrobky pro péči o kojence, výrobky pro kojení. Lahve společnosti jsou vyrobeny ze skla nebo polypropylenu a bradavky jsou vyrobeny z latexu nebo silikonu. Jejich objem se pohybuje od 120 do 280 ml.
 • Poma je společnost specializující se na dodávky zboží pro kojence. Má lahve s úzkým a širokým hrdlem, s držadly a bez držadel, s rychlým a středním proudem mléka a mléčných směsí. Vyznačují se rázovou odolností, nízkou hmotností, možností zahřívání v mikrovlnné troubě (bez bradavky) a mytím horkou vodou.
 • Medela je švýcarská zdravotnická a kojící továrna. Kapacity podniku jsou kompatibilní se značkovými odsávačky. Je vhodné v nich exprimovat mléko, poskytují pohodlné uchopení a mají ochranné víčko, aby se zabránilo toku tekutin. Její lahve na krmení jsou uznávány jako jedna z nejlepších díky snadnému zpracování, bezpečnosti materiálu, snadnému použití.
 • Dr.Brown's - značka si klade za cíl vytvořit pohodlné, bezpečné a cenově dostupné produkty pro krmení kojenců. Ve svém sortimentu jsou dva typy lahví - sklo a polypropylen. Jsou oblíbené zejména díky unikátnímu ventilačnímu systému, který vám umožňuje ukládat prospěšné látky do mléka. Odstraněním rizika spolknutí vzduchu dětem není možný výskyt koliky a plynu.
 • Twistshake - značka se objevila jako výsledek analýzy potřeb rodičů a preferencí kojenců. Jeho majitel byl jedním z prvních, kdo vyvinul antikolikovou láhev pro krmení kojenců. Při vytváření svých výrobků sleduje výrobce několik cílů: mělo by být snadno čistitelné, rychle stanovit potřebné dávky a zabránit ucpávání během příjmu potravy.
 • Mepsi je mladá značka na ruském trhu, která se objevila v roce 2010. Dnes nabízí širokou škálu produktů pro děti - od silikonových bradavek po mokré ubrousky. Vyznačuje se přijatelnými cenami a vysoce kvalitními výrobky..

Hodnocení nejlepších lahví na krmení

Trh je plný levných čínských výrobků, které se nemohou chlubit ani speciální použitelností nebo kvalitním zpracováním, a někdy dokonce vyvolávají obavy o bezpečnost dětí. Snažili jsme se tyto nuance zohlednit a do hodnocení zahrnout pouze modely s pozitivními charakteristikami.

TOP byl sestaven na základě analýzy následujících bodů:

 • Materiály pro výrobu nádob - sklo nebo plast;
 • Hmotnost a objem výrobků;
 • Formulář;
 • Typ bradavky - klasické, anatomické atd.
 • Přítomnost rozměrových divizí;
 • Hypoalergenicita;
 • Těsnost stěn a potahů;
 • Kompletní sada - zda existují pera, lžíce, štětec pro ponechání v sadě;
 • Kompatibilní s myčkou nádobí;
 • Reakce na změny teploty;
 • Připraveno pro sterilizaci;
 • Síla toku mléka.

Také při výběru nejspolehlivějších modelů v TOP nejlepších lahvích pro novorozence jsme věnovali pozornost síle jejich stěn a životnosti, bezpečnosti a nedostatku bisfenolu A ve složení, pohodlí rukojeti. Stejně důležité bylo, aby stěny neabsorbovaly pachy různých kapalin a udržovaly uvnitř teplo co nejdéle..

Nejlepší skleněné láhve na krmení

Takové modely obvykle stojí více než plastové, ale také vydrží mnohem déle. Mezi jejich výhody je nutné zdůraznit snadnou péči - můžete ji umýt rukama nebo v myčce na nádobí. Kromě toho jsou vhodné pro opakovanou sterilizaci a odolávají extrémním teplotám. Více než 10 výrobců nabízí láhve pro kojence ze skla, ale pouze 5 modelů má většinu pozitivních recenzí a byly zahrnuty do hodnocení.

Pigeon Peristalsis Plus Premium Glass

Láhev pojme 160 ml a je vhodná pro krmení dětí od narození. Kontejner je vyroben z odolného skla, které se v horkém počasí prakticky nezohřívá. Jeho povrch není kluzký, což spolu s malým průměrem poskytuje pohodlné uchopení rukou. Výrobek je vybaven dudlíkem s jedinečným tvarem, který umožňuje simulovat přirozený mechanismus matky sání prsou.

Tento model zajišťuje postupné zásobování mlékem a snižuje riziko koliky způsobené ventilačním systémem. Je-li to nutné, lze jej snadno ochladit ve studené vodě. Zaoblený tvar bradavek usnadňuje přechod z láhve na hrudník a naopak. Nádoba má široký krk, díky čemuž je produkt snadno čistitelný zevnitř. Součástí je neprodyšné víko, které zabraňuje rozlití mléka.

Výhody:

 • Lze použít s odsávacími pumpami stejné společnosti;
 • Snadné vyzvednutí náhradních bradavek;
 • Složení chybí bisfenol A;
 • Odolnost vůči extrémním teplotám;
 • Vsuvka je bez zápachu;
 • Nezpůsobuje alergie.

Nevýhody:

 • Pro děti to není příliš pohodlné - skleněné modely jsou těžší než plastové.

Podle recenzí tento model udržuje teplo uvnitř, což vám umožňuje krmit vaše dítě při přijatelné teplotě.

Chicco sklo s dobře silikonovým dudlíkem

Jedná se o prémiovou láhev pro krmení dětí venku a doma, která je důležitá od prvních dnů života dítěte. Sklo je zde poměrně silné a silné, což umožňuje, aby teplo uvnitř zůstalo déle. Díky tomu však vzrostla hmotnost produktu.

V průběhu času tento model nemění svoji barvu ve srovnání s plasty a neabsorbuje zápach potravin. Láhev je dodávána s dudlíkem, který s jistotou sedí na nádobě. Díky výrobě silikonu se nedeformuje a umožňuje dítěti bezbolestně odstavit prsa matky. Vsuvka je anatomická, takže nezpůsobuje dětem nepohodlí.

Výhody:

 • Normální tok mléka;
 • Existuje antikolikový ventil;
 • Lze prát v myčce na nádobí;
 • Těsné víko;
 • Pohodlná měřící stupnice.

Nevýhody:

 • Chcete-li to dobře umýt, možná budete potřebovat štětec;
 • Dost na jedno nebo dvě krmení.

Výhody tohoto modelu na obličeji - šetrnost k životnímu prostředí a dlouhá životnost, stačí vyměnit bradavky.

Philips Avent Glass Natural SCF671 / 17

Jedná se o levnou kojeneckou láhev, kterou lze používat od narození. Proces krmení je díky anatomickému tvaru bradavky co nejpřirozenější. Je vyroben ze silikonu, který necítí a nezpůsobuje alergie. Druh produktu je antikolik, tj. Mléko proudí rovnoměrně z nádoby. 120 ml uvnitř.

Vsuvka je pohodlná a měkká. Výrobek je vyroben ze silného skla a nebojí se teplotních změn. Tento model se snadno čistí a lze jej sterilizovat. Díky průhledným stěnám je snazší řídit proces podávání. Antikolický ventil zabraňuje úniku vzduchu z mléka a eliminuje nepříjemné pocity v žaludku.

Výhody:

 • Kvalitní materiály;
 • Dlouhá životnost;
 • Pomáhá odcizovat matčino prsa rychleji;
 • Vhodné nejen pro mléko;
 • Pohodlný tvar - speciální místo pro uchopení rukou.

Nevýhody:

Nuk nová klasika

Skleněná láhev na krmení Nuk New Classic má malý průměr. Jeho objem je však 240 ml, což je dostačující pro jediné krmení. Nezabírá příliš mnoho prostoru v sáčku a je vhodný nejen pro skladování mléka. Výrobek je vyroben ze skla, které odolává mechanickému namáhání a je odolné vůči zvýšeným teplotám. Nádoba je opatřena silikonovou bradavkou pevně spojenou s hrdlem.

Nuk New Classic je určen pro kojence starší než 6 měsíců. Poskytuje průměrnou sílu toku mléka, což zaručuje pohodlí při krmení. Díky ortodontickému typu bradavek si dítě vyvine správné sousto. Měřicí divize vám umožní řídit proces. Antikolický systém způsobuje nepřítomnost bolesti břicha u dětí.

Výhody:

 • Nezahrnuje bisfenol A;
 • Silný kryt;
 • Pohodlná rukojeť;
 • Zcela průhledné stěny;
 • Ploché dno, díky kterému pohodlně stojí na povrchu.

Nevýhody:

 • Není vhodné pro novorozence.

Komentáře uživatelů ukazují, že skleněný model se snadněji umývá z tukového mléka a voda v něm se ohřívá mnohem rychleji než v plastu.

Láhev Poma je malá a velmi vhodná pro krmení dítěte na ulici. Z tohoto důvodu se však do něj vloží pouze 125 ml mléka. Tento model lze použít pro děti od narození. Její krk je standardní, neroztažený, což ovlivnilo stupeň proudění tekutiny. To umožňuje dítěti těšit se z procesu a odpoutat se od kojení bez velkého nepohodlí..

Výrobek má jasný design, všechny obaly jsou odlišné v barvě - oranžová, zelená, modrá. Na skle je také kresba - jahody, jablka atd., Která zvyšuje zájem dětí. Tento model v sadě má silikonovou bradavku, bez zápachu a nealergenní. Slouží poměrně dlouhou dobu a zachovává si svůj původní vzhled..

Výhody:

 • Neinteraguje s jinými látkami;
 • Lze vařit pro sterilizaci;
 • Snadno se udržuje v čistotě;
 • Prodloužená životnost;
 • Povrchové škrábance se v průběhu času neobjeví.

Nevýhody:

 • Těžší než plastové modely.

Jedná se o jeden z nejdražších modelů v našem hodnocení, ale z hlediska kvality není horší než dražší možnosti..

Nejlepší plastové lahve na krmení

Takové výrobky váží několikrát méně než výrobky ze skla, což znamená, že je pro dítě pohodlnější je nechat. Jsou také důležitější na cestách, pokud je důležitá hmotnost zavazadel. Z hlediska životnosti jsou však tyto modely horší než alternativní možnosti. Na trh dětských výrobků je jich docela dost a ze všech návrhů bylo do této ratingové kategorie zařazeno pouze 5 nejlepších, podle zákazníků, antikolikových lahví na krmení..

Medela s Calma Smartphone

V žebříčku je to jeden z vůdců mezi rozpočtovými lahvemi. Nádoba je vyrobena z plastu a vydrží mechanické namáhání. Nebojuje a je vhodné ji vzít s sebou na cestu. Výrobek je bezpečný a je vyroben bez bisfenolu A. Je možné do něj nalít vroucí vodu - stěny se nebojí vysokých teplot až do 120 ° C.

Objem tohoto modelu je 150 ml, používá se od narození. Vsuvka v sadě je vyrobena ze silikonu, který je bez zápachu a nezpůsobuje alergie. Dítě ji sebevědomě chytí a dětská výživa neteče. Produkt odolává opakovanému zmrazování a rozmrazování, umožňuje sterilizaci při vysokých teplotách, nebojí se jejich rozdílů.

Výhody:

 • Výrazné rozměrové dělení;
 • Antikolický systém;
 • Dobrá síla toku mléka;
 • Anatomický tvar bradavek;
 • Široký krk.

Nevýhody:

 • Není vhodný pro častou sterilizaci - může časem mizet;
 • Měřítko je poté vymazáno.

Tato možnost je ideální, pokud chcete, aby samy děti držely kontejner ve svých rukou. Není těžký ai když spadne, určitě zůstane nedotčen.

Dr. Brown's Polypropylenové doplňky se širokým krkem

Dr. Bottle Set Brown's je známý především svým velkým objemem (270 ml). Standardní výbava - kontejnery samotné a vhodné ve velikosti struků vyrobených ze silikonu, které jsou považovány za hypoalergenní a bezpečné pro kojence. Produkt má jedinečný ventilační systém, který výrazně snižuje riziko koliky a plynu..

Uvnitř se neobjeví bubliny, což vám umožní ušetřit většinu vitamínů a dalších živin v mléce. Také díky vakuu je krmení pro kojence téměř přirozené. Snižuje výskyt regurgitace u dítěte, snadno se čistí, je vhodný pro sterilizaci, má pohodlné uchopení.

Výhody:

 • Blízký kontakt bradavek s nádobou;
 • Žádné nepříjemné pachy;
 • K dispozici v několika barvách;
 • Kompozice neobsahuje bisfenol A;
 • Bezpečná bradavka.

Nevýhody:

 • Měření dělení s chybou 10 g;
 • Postupem času se může začít prosakovat..

V recenzích láhve Dr. Brownova reakce je obecně pozitivní, ale všimněte si, že již dlouho chybí - při častém používání může ztmavnout a začít přeskočit mléko.

Anti-kolika Twistshake

Plastová láhev na krmení Twistshake v žebříčku má zajímavý design a prodává se v růžové, modré, béžové a mnoha dalších barvách. Může být použit od prvních dnů života dětí. Prsa na ni dobře reagují - jedí s radostí. To je usnadněno klasickou silikonovou bradavkou kulatého tvaru, kterou dobře proudí i hustá kapalina. V tomto případě dítě pracuje se svými rty, dolní čelistí a jazykem, což simuluje kojení.

Model Twistshake má široký krk, který urychluje proces příjmu mléčné kaše. Antikolický obranný systém neumožňuje bolest žaludku. Výrobek, i když je plastový, ale poměrně odolný - vydrží vysoké teploty a zamrznutí, je také vhodné ho nosit v sáčku. Vsuvka je docela měkká, ale rty a čelisti dítěte fungují efektivně..

Výhody:

 • Optimální průměr;
 • Víko zabraňuje úniku mléka;
 • Neboj se tepla;
 • Objem - 180 ml;
 • Hypoalergenní.

Nevýhody:

Twistshake anti-colic je vhodný pro krmení dětí mléčnou kaší. Nelepí se ke stěnám a produkt se po jídle snadno omyje.

Holub se lžičkou

V pořadí je to nejmenší kapacita, takže je vhodné si ji vzít na procházky. Je však nepravděpodobné, že by objem 120 ml stačil pro několik krmení. Model Pigeon je určen pro děti starší 3 měsíců, které již umí jíst ze lžíce. Je k dispozici v sadě a je určen k jídlu hustých potravin, jako jsou mléčné kaše a ovocné pyré. Díky své velké hloubce je možné nabrat hodně kapaliny.

Sada je vybavena vším potřebným - kromě lžíce je zde víko a kartáč na čištění stěn. Výrobní materiál - snadno omyvatelný plast. Na stěnách jsou rozměrové dělení, které řídí proces, ale nejsou příliš časté. Jídlo v lžíci přichází rovnoměrně, když je láhev nakloněna, zatímco nic nevychází.

Výhody:

 • Prodává se v několika barvách;
 • Víko se točí dobře;
 • Husté stěny;
 • Dítě si rychle zvykne na lžíci;
 • Nedostatek zápachu;
 • Množství spotřebovaného jídla je viditelné..

Nevýhody:

 • Dimenzionální dělení není dobře čteno;
 • Na stěnách nedochází ke zúžení rukou.

Hodnocení říká, že z této láhve je vhodné krmit dítě na silnici, když není místo pro rozkládání s miskami.

Mepsi s držadly a silikonovým dudlíkem

Toto je další kojenecká láhev, kterou lze použít pouze od 4 měsíců. Připomíná nápojovou mísu, je vyrobena v oranžové a béžové barvě a je vhodná pro chlapce i dívky. Výrobek je určen pro skladování mléka a mateřské mléko může být vyjádřeno uvnitř. Krk není široký, takže nalévání směsi není příliš pohodlné, ale existuje zátka pro její uložení.

Vsuvka v soupravě se vyznačuje rychlým tokem, takže je třeba pečlivě sledovat proces tak, aby se dítě neusazovalo mlékem. Díky pohodlným držadlům a nízké hmotnosti může dítě držet láhev sám. Tento produkt se snadno udržuje a můžete jej umýt v myčce na nádobí. Objem nádoby je 250 ml. Materiálem výroby byl hypoalergenní plast pro děti bezpečný..

Výhody:

 • Hmotnost - 80 g;
 • Anatomický tvar bradavek;
 • Příjemná cena;
 • Neobsahuje bisfenol A;
 • Dobrá kvalita;
 • Měkká bradavka.

Nevýhody:

 • Časem absorbuje pachy kapalin.

Rukojeti tohoto modelu jsou pohodlné, ale recenze ukazují, že je třeba je dotáhnout co nejtěsněji, aby se zabránilo otáčení lahve během krmení..

Jaký druh krmné láhve je lepší koupit

Skleněná nádoba, která je vhodná pro opakovanou sterilizaci, má delší životnost. Pokud potřebujete možnost rozpočtu, je lepší koupit plastový model. U novorozenců by měla být síla toku střední a starší děti budou potřebovat aktivní krmivo. Přítomnost antikolické chlopně k vyloučení říhání a koliky v břiše.

Zde je, jaký druh krmné láhve si vybrat:

 • Na dlouhé procházky po ulici si můžete vzít mléko nebo směsi v holubí nádobě, která dobře udržuje teplo.
 • Od prvních dnů života je produkt z C vhodný k použití.
 • Aby si dítě zvyklo na láhev, je nejlepší si koupit Philips Avent, který napodobuje proces kojení..
 • Pokud potřebujete nádobu, a to i pro dlouhodobé skladování mléka, bude mít Nuk New Classic pravdu.
 • Model Poma, připomínající přirozený proces krmení, pomůže vzdát se prsou bez závažných následků.
 • Můžete naučit své dítě držet láhev sami pomocí kontejneru Medela.
 • Bezpečný a hypoalergenní model - Dr. Brownovy opce.
 • Twistshake s antikolikovým systémem pomáhá rozvíjet dolní čelist.
 • Pro krmení dětských mléčných kaší můžete použít Holub se lžičkou.
 • Dítě starší 4 měsíců je vhodné krmit z Mepsi.

Oba modely skla a plastu mají své klady a zápory. Proto při výběru nádrže stojí za zvážení všech jeho funkcí a pečlivé přečtení charakteristik.

Jak si vybrat láhev pro novorozence - základní pravidla

Přečtěte si také:

Nafukovací prsten krku pro koupání novorozenců - jak používat a zda koupit

Dětský olej pro novorozence - jak si vybrat ten správný

Jaký prací prášek je nejlepší koupit pro novorozence

Ahoj milí odběratelé a hosté blogu! Dnes budeme mluvit o věci, která byla velmi populární v dobách, kdy naše babičky byly mladé matky! Pod vlivem módy se navenek zlepšila, ale její funkční účel a jméno zůstaly stejné..

Hádejte, o čem mluvíme? Samozřejmě o lahvi na krmení. Na dnešním trhu je nelze započítat. Velké i malé, sklo a plast, standardní a univerzální - všechny přitahují sebe, ale ne všechny, jak se ukázalo, jsou bezpečné pro malé spotřebitele. Proto jsme se rozhodli podrobně sdělit, které láhve jsou pro novorozence nejlepší, jak je správně vybrat a kde je výhodnější koupit. Posaďte se, jak začneme.

1. Láhev pro novorozence: být či nebýt

Pravděpodobně už neexistují lidé, kteří nikdy neviděli láhev na krmení. Jaká je? Nejobvyklejší láhev, jejíž zvláštní účel je indikován pouze malým objemem, bradavkou, která je dodávána, a vtipnými kresbami na stěnách.

Existuje názor, že v první řadě byl vytvořen pro umělé děti. Ti, kteří pravidelně potřebují krmit mléko. Ve skutečnosti tomu tak není. Matky kojených dětí takové lahve také úspěšně používají. Například do mléčných drobků nebo krmení exprimovaného mléka v minutách, kdy je třeba odejít.

2. Jak si vybrat vhodnou láhev na krmení

Co je v dětských jídlech nejdůležitější? Nejedná se o obaly a v žádném případě o cenu, ale o kvalitu, o které mohou certifikáty svědčit, doporučení známých i dodržování vašich očekávání. K tomu, aby byly opodstatněné a aby se láhev po dlouhou dobu nakoupila věrně, při nákupu musíte věnovat zvláštní pozornost jejím charakteristikám.

Není jich tolik:

 • materiál, ze kterého je vyroben;
 • hlasitost;
 • tvar a velikost krku;
 • typ bradavek a dostupnost dalšího příslušenství;
 • anti-ring systém a další pěkné bonusy.

Proč jsou tak důležité? Pojďme to dát dohromady.

3. Vyberte materiál

Výrobci tradičně vyrábějí dva typy lahví: sklo a plast. V průběhu let se objevili přívrženci i odpůrci, jejichž názory jsou založeny na výhodách a nevýhodách těchto produktů.

Co jsou dobré skleněné láhve? Jsou trvanlivé, vydrží určitou míru sterilizace a varu, aniž by zdeformovaly a dokonale si zachovaly svůj původní vzhled. Ale s tím vším mají 1 významnou nevýhodu - snadno bojují. Ačkoli ne, dva - jsou těžší než plast.

Plastové se zase nebojí nárazů a pádů a často jednoduše ohromí rozmanitostí jejich tvarů. Tyto láhve lze také vařit, protože podle odborníků může plast odolávat teplotám až 120 ° C. Pravda, vysoká kvalita. Faktem je, že nekvalitní plast se může za provozu deformovat, zakalit a během provozu se zakrýt trhlinami, ve kterých se bakterie později hromadí.

Skleněné láhve jsou samozřejmě o něco dražší než plastové. Nicméně rozdíl v ceně je kompenzován jejich životností - je téměř dvakrát větší. Ale znovu, za jedné podmínky - že je nikdo nezlomí dopředu.

Abychom mohli uzavřít rozhovor, který jsme začali o materiálu pro výrobu lahví, učiním rezervaci, že podle recenzí a mých zkušeností je sklo vhodnější pro novorozence. Ale pro starší děti - plast.

Jen proto, že se tito lidé začínají učit více o světě, učit se chodit a z nějakého důvodu si na takových výletech neustále brát s sebou lahve. Musím mluvit o tom, jak traumatické mohou být?

4. Studujeme objem

Všimli jste si, kolik mléka drží láhev na krmení? Správní budou ti, kdo odpoví, že vše zde záleží na jeho velikosti. Faktem je, že výrobci vyrábějí jak malé lahve o objemu 125 - 150 ml, tak velké lahve o objemu 250 - 300 ml..

Které z nich jsou výhodnější koupit - záleží jen na vás. Abych vám však trochu usnadnil výběr, podělím se o rady zkušených matek. Tvrdí, že první jsou skvělé pro dojení dítěte vodou, zatímco druhé jsou skvělé pro krmení silnějších potravin..

Při výběru jedné z těchto lahví pamatujte na přítomnost označení na nich. Usnadňuje proces jejich použití, zejména v případě umělých dětí. A je to dobré, pokud je viditelné kvůli vyboulení na produktu, protože se v průběhu času nenosí.

5. Vybereme optimální tvar láhve a požadovanou velikost hrdla

Dnes na regálech obchodů můžete vidět lahve ve formě lahví, prstenů nebo půlměsíců. Ale nemyslete si, že jsou všechny určeny pro amatérky. Spíše pro děti různého věku.

Posuďte sami: láhve ve formě lahví jsou ideální pro kojence, které jsou krmeny matkou, a ve formě prstenů a půlměsíců - pro starší děti.

Snaží se vzít všechno do svých rukou a láhev není výjimkou. Ale navzdory skutečnosti, že pro ně je hlavní věc, aby to bylo snadné, praktičnost a snadnost péče o něj by měla zůstat vaší prioritou. Budete to muset umýt.

Mimochodem, pupínky nebo silikonové polštářky jsou pěkným bonusem pro všechny lahve. První z nich vylučují klouzání, druhý „poskytují“ pohodlí. Co je potřeba, abych ti řekl, že nikdo nemůže. Konec konců je hlavním kritériem výběru pohodlí. A má svůj vlastní.

A teď o velikosti krku. Může být úzká nebo široká. První se nejčastěji vyskytuje ve skleněných lahvích, zatímco druhý plastových. To je to, co se cení vyšší. Jen proto, že to usnadňuje péči o láhev.

6. Dobrá bradavka - co to je


Při výběru dudlíku je třeba věnovat pozornost následujícím faktorům:

 1. výrobní materiál - mohou to být silikon nebo latex. Vzhledem k tomu, že první z nich jsou považovány za vhodnější pro kojence, jsou výhodnější. Takové bradavky jsou hypoalergenní a bez zápachu. Kromě toho jsou praktičtější a odolnější, protože si dobře udržují svůj tvar..
 2. forma - lékaři říkají, že je lepší zpočátku brát bradavky se širokou základnou. Napodobují hrudník a přispívají k vytvoření správného kousnutí. Pro kojence nebudou příčné kroužky zbytečné. Pomáhají dítěti zachytit bradavku jako prsa.
 3. velikost otvorů na bradavce - velké jsou pro husté jídlo, zatímco malé pro tekutinu. Proč by toto pravidlo nemělo být opomíjeno? Mléko vylévající samo o sobě jistě zachrání dítě před potřebou sát a učiní z něj medvědí službu. V budoucnu bude buď křičet srdečně, čeká na novou část mléčných řek, nebo se na ně dusí.

Ovládání lahví samozřejmě usnadňují víka, čisticí kartáče a další volitelné příslušenství..

7. Trochu o pěkných bonusech


V některých lahvích najdete také přítomnost několika užitečných maličkostí:

 • systém zvonků - spočívá v přítomnosti speciálního ventilu pro odvětrání vzduchu. Mimochodem, boční otvory na bradavce mohou vykonávat svou funkci.
 • indikátor teploty - na některých lahvích může být nanesena neviditelná, na teplo citlivá barva, která se objevuje, když je směs příliš horká na to, aby se mohla krmit, nebo pokud je pro dítě pohodlné.
 • kromě toho nikdo nezrušil samoohřívací láhve, které nepotřebují popis.

Více informací o pravidlech pro výběr lahví pro krmení se dozvíte na videu Dr. Komarovského:

8. Recenze

Říká se, že skutečně ocenit kvalitu jakéhokoli produktu je možné pouze v praxi. Rádi vám poskytneme tuto příležitost tím, že nabídneme skutečné recenze lahví..

Kate:

Měli jsme láhev na krmení „Svět dětství“ s gumovým dudlíkem. Pravidelně ji napil vroucí vodou a všechno bylo v pořádku.

Olya:

Dlouho jsem si vybral láhev a zastavil jsem se v Aventu. Měli jsme plastovou, velmi pohodlnou. Pokud se o ni postaráte, bude postupovat podle pokynů dlouho..

Karina:

Brown od samého začátku používal láhev s antikolikovým systémem. Výsledkem je, že mám dvě zdravé děti a jen příjemný zážitek.

9. Péče o láhev


Každý výrobce to popisuje v návodu k použití. Ukazuje, jak dlouho a jak často se má láhev sterilizovat, jak ji mýt (obvykle mýdlová voda nebo soda) a zda je možné vařit.

Postupujte jasně podle těchto pravidel, sdílejte tento článek na sociálních sítích, přihlaste se k odběru našich aktualizací a buďte zdraví! Brzy se uvidíme!

Nyní číst:

Jaké mokré ubrousky je nejlepší koupit pro novorozence - co je třeba zvážit při výběru

Ahoj milí čtenáři! Tento článek pojednává o mokrých ubrouscích. Dnes jsou v téměř každé kabelce a...

Nejlepší láhve pro novorozence v roce 2020

Narození dítěte je radostnou událostí v rodině, na kterou se budoucí rodiče připravují se zvláštní péčí. Při výběru produktů pro drobky byste neměli šetřit: musí být vyrobeny z vysoce kvalitních surovin, aby se předešlo zdravotním problémům. Jedním z nejdůležitějších dětských doplňků je láhev na krmení. Taková jednoduchá položka má mnoho variací. Abychom pochopili, jaký je nejlepší způsob, jak si koupit láhev pro dlouho očekávané dítě, pomůže hodnocení kvalitních produktů na základě recenzí odborníků a matek.

Jak vybrat nejlepší láhev pro novorozence

Každá matka chce pro své dítě jen to nejlepší. Při hledání správných řešení sedí na mnoha fórech a pečlivě studují všechny možné tipy a triky pro výběr produktů pro dítě. Láhev je poměrně jednoduchá věc, existují však kritéria výběru, která byste měli určitě zvážit před nákupem:

 1. Velikost a objem - protože děti nejedí příliš, bude stačit láhev s objemem 80 až 140 ml;
 2. Tvar - nejlépe rovný nebo láhve s po stranách dutinami - se pohodlněji drží v dlani. Měli byste také dávat pozor na tvar krku - jsou úzké a široké, druhý je mnohem jednodušší, ale vyzvednutí dudlíku pro ně může být problém;
 3. Materiál - všechny vlastnosti jsou velmi individuální a materiál, ze kterého je láhev vyrobena, není výjimkou. Každá máma dříve či později má ostrou otázku: sklo nebo plast? Skleněné láhve jsou hygienické a odolné vůči sterilizaci, ale jsou těžké a snadno se rozbijí. Plastové láhve jsou lehké, nelze je rozbít, ale zároveň se rychle poškrábají a ztrácejí svůj vnější lesk. Další nevýhodou plastických hmot je to, že levné modely ne vždy vydrží sterilizaci nebo nevyvolávají toxické látky při zahřívání. Alternativou k tradičnímu sklu a plastu mohou být moderní měkké láhve vyrobené z lékařského silikonu;
 4. Přítomnost antikolikového systému - antikolické lahve mohou snížit nepříjemné pocity dítěte způsobené nadbytkem vzduchu v bříšku. Díky struktuře se vzduch nedostane na špičku bradavky, a proto do břicha dítěte, což snižuje počet regurgitací a kolik;
 5. Existence přesného škálování - každá matka ví, jak důležité je přísně dodržovat proporce směsi přijaté dítětem, zejména při umělém krmení. Dokonce i ti nejlepší výrobci špatně označili. Po zakoupení byste měli určitě zkontrolovat přesnost měřítka..

Tak či onak, můžete si vybrat několik různých možností, které splňují všechny vaše potřeby, protože na dotaz, kolik lahví je potřeba, zkušené matky jednoznačně odpoví: alespoň 2. Mnoho lidí nakupuje více, zejména pokud nedojde. Po výměně lahví na skladě nehrozí žádné nebezpečí, že by se dítě dostalo do potravy.

Nejlepší plastové lahve na krmení

V dnešní době je možná plastová láhev nejoblíbenějším řešením problému, který je lepší koupit pro láhve pro novorozence. Světlo, rozpočet, jasné lahve dobyly trh. Při výběru plastové láhve byste však měli být zvláště pozorní u výrobce. Mnoho čínských výrobků určených ke krmení bez příslušných certifikátů kvality může při zahřátí emitovat škodlivé chemikálie, které mohou poškodit křehké tělo. Žebříček představuje populární plastové modely, nákupem, které si rodič může být jistý pro blaho dítěte.

Výrobce dětských výrobků z USA Dr. Brown je jedním z nejvyhledávanějších rodičů z celého světa. Jejich výrobky mají všechny možné certifikáty kvality a jsou schváleny mezinárodní komunitou pediatrů. Láhev na krmení je vyrobena z ekologických materiálů. Sofistikovaný ventilační systém poskytuje spolehlivou ochranu před vzduchem vstupujícím do břicha dítěte. Mnoho matek sdílí jejich nadšení, což potvrzuje, že okruh opravdu funguje..

Z takové láhve se širokým krkem dítě jedí snadněji a po krmení se plivá mnohem méně často. Tvar bradavky napodobuje mateřskou bradavku, takže láhev lze použít s kombinovanou verzí krmení: dítě se pak nevzdá prsu.

Průměrná cena je 650 rublů.

 • Spolehlivá výrobní společnost;
 • Vysoce kvalitní ekologický materiál;
 • Efektivní systém zvonků;
 • Napodobující bradavku.
 • Vysoká cena;
 • Sofistikovaný design, mnoho dalších prvků ztěžuje sterilizaci.

Láhev z Velké Británie je milovaná nejen mezi matkami, ale i mezi dětmi. Pohodlný tvar láhve vám umožní ponechat si ji i na měsíc staré dítě. Tvar bradavky napodobuje ženskou bradavku, což vám umožňuje maximalizovat proces umělého krmení na přirozené. Vysoce kvalitní plast, ze kterého je láhev vyrobena, je absolutně bezpečný, nevydává žádné škodlivé chemikálie. Kromě stupnice pro měření objemu se láhev může pochlubit také indikátorem teploty: řekne mámě, kdy se směs zahřeje na požadovaný stupeň.

Průměrná cena je od 500 rublů.

 • Ergonomický tvar
 • Vysoce kvalitní materiály;
 • Napodobování procesu přirozeného krmení bradavky;
 • Přítomnost správného měřítka;
 • Přítomnost indikátoru teploty.

Skvělá láhev, která si získala pozitivní pověst mezi matkami z celého světa. Je vyrobena z vysoce kvalitního plastu, je nízká hmotnost a chráněna před třískami. Výkresy však nebudou vymazány z láhve, ale mohou být sterilizovány při nejvyšších teplotách. Zvláštní pozornost si zaslouží bradavka - je vyrobena z měkkého silikonu, má ortodontický tvar s otvorem posunutým nahoru. A ventil na dně láhve plní antikolické funkce a chrání dítě před vstupem vzduchu do břicha. Jedná se o láhev s úzkým hrdlem, takže bude vhodné ji držet.

Průměrná cena je 330 rublů.

 • Vysoce kvalitní materiály: výkresy nejsou vymazány, je obtížné je poškrábat;
 • Silikonová bradavka promyšlená pro pohodlí dítěte a matky;
 • Velký výběr bradavek vhodných pro láhev;
 • Přesné a živé škálování.
 • Víko není dostatečně těsné, takže je obtížné nosit láhev.

Nejlepší skleněné láhve pro novorozence

Mnoho rodičů, kteří se obávají důsledků uvolňování nebezpečných látek z plastu, stále dává přednost použití staré dobré skleněné láhve. Vážná a krásná, potěší matčino oko a ruku svým faktorem kvality. Podle průzkumů však takové láhve pravděpodobně nebudou žít déle než několik měsíců - často se zlomí. Proto v rezervě vždy stojí za to mít 1-2 láhve navíc, abyste se nedostali do potíží.

Perfektní láhev pro stoupence klasického skla. Latexová bradavka s reliéfními kroužky bere v úvahu všechny vlastnosti novorozence, takže krmení směsí je co nejpodobnější přirozenému procesu během kojení. Přestože výrobce doporučuje jeho produkt od narození, láhev má velký objem - až 150 ml, takže může sloužit po určitou dobu, některé matky ji doporučují k nákupu od 6 měsíců. Láhev udržuje teplotu mléka dobře, snadno se čistí a sterilizuje. Vybaven systémem zvonků.

Jaký druh krmných lahví pro novorozence si vybrat

Nejlepší láhve pro novorozence jsou bezpečné, vysoce kvalitní výrobky, vhodné k použití a péči. Jak správně vybrat, co hledat a jaké jsou výhody a nevýhody produktů od předních výrobců?

Co hledat při výběru

I když je vaše dítě ošetřeno mateřským mlékem, jsou taková jídla nezbytná pro dávkování vody a jen pro případ.

Dnes trh nabízí obrovský výběr lahví pro novorozence. Jak vybrat nejvhodnější lahve, co hledat?

Materiál

Lahve samotné jsou vyrobeny ze skla nebo speciálního lékařského plastu.

Výhody skleněných lahví: trvanlivost, schopnost je sterilizovat po dlouhou dobu, bez obav, že materiál při vysokých teplotách začne uvolňovat nebezpečné látky. Nevýhody - křehkost (lámání, prasknutí náhlými změnami teploty) a hmotnost, dítě nebude schopno držet skleněné láhve, protože jsou mnohem těžší než plastové.

Plastové jsou lehké, mají více různých tvarů, ale postupem času se zakryjí mikrotrhlinami, ne všechno se smí vařit, je třeba je pravidelně měnit.

Bradavky jsou vyrobeny z latexu (měkčí, s krátkou životností) a ze silikonu (tvrdší).

Formulář

Většina rodičů dává přednost nízkým širokým lahvím, je výhodnější je držet v rukou jak maminky, tak později i samotného dítěte.

Existují zakřivené modely, je vhodné je krmit, protože je nemusíte obracet vzhůru nohama, ale je obtížnější je je umýt.

Široký krk je výhodnější pro směsi - je jednodušší prát a prášek se nevlévá, když se nalije do láhve.

Velikost

Kapacity 100 - 150 mililitrů jsou nezbytné - pro vodu a pro přepravu s sebou na procházkách nebo na klinice. Pro krmení vydrží měsíce až tři nebo čtyři, pak bude zapotřebí 250 až 300 ml nádob.

Tvar bradavky

Bradavky vytvářejí kulatý tvar, ortodontické a napodobují tvar prsu. Chcete-li si vybrat, budete se muset „zeptat“ dítěte - experimentálně si vyberte to, které vaše dítě bude líbit.

Průtok mléka

Jak rychle odtéká mléko z láhve, závisí na počtu a velikosti otvorů v bradavce. Všechny výrobky jsou označeny věkem a musí být dodrženy: pro novorozence - jednu malou díru ve středu nebo na boku, po měsíci - bradavku se dvěma otvory, po šesti měsících - bradavky s rychlejším průtokem 3-4 otvory.

Antikolický systém

Kolika u kojenců se vyskytuje z několika důvodů, jedním z nich je požití vzduchu v žaludku během krmení. V prodeji jsou lahve se vzduchovým kanálem uvnitř bradavek a celé antikolické systémy. Taková láhev pro krmení novorozence bez vzduchu zcela eliminuje její nedobrovolné spolknutí spolu se směsí a zabraňuje kolickým a hojným regurgitacím. Hlavní nevýhodou této složité konstrukce je to, že je velmi obtížné prát.

Obecná pravidla při výběru rohů: nákup pouze na důvěryhodných místech - lékárny, specializované dětské obchody, vyžádejte si certifikát pro produkt, pečlivě si přečtěte pokyny. Nezapomeňte okamžitě doplnit potřebné příslušenství: kartáč na mytí, sterilizátor, sadu náhradních bradavek.

Základní pravidla péče:

 • před každým použitím udržujte otevřený a sterilizujte;
 • po krmení důkladně opláchněte, neskladujte hotovou směs v lahvi;
 • pečlivě zkontrolujte láhve a bradavky. Pokud je zjištěno poškození, změňte jej.

Nejlepší láhve

Jak si vybrat výrobce a které láhve jsou nejlepší pro novorozence - podle většiny rodičů je hlavní seznam podobný: Možnosti Dr. Browna, Philips Avent Natural, Chicco Natural Feeling, Munchkin Latch, Medela Calma a Chicco Well-Being.

Dr. Brown's Options 120 ml

Plast, s úzkým krkem, se silikonovým strukem; vybaven antikolikovým systémem, vhodný pro děti od narození.

Sada obsahuje kartáč pro čištění ventilačního systému.

TOP-8 moderní antikolikové láhve na krmení

Dnes existuje velké množství lahví na krmení. Mohou být potřební nejen pro kojené děti, ale také pro kojence, které dostávají mateřské mléko. Matky, které kojí, často potřebují volný čas, takže kojící lahve mohou během její nepřítomnosti nahradit mateřská ňadra. Samozřejmě byste se do nich neměli zapojovat, protože dítě v budoucnu nemusí brát prsa. V současné době však byly vytvořeny láhve, které napodobují bradavku, mají dostatečně hustý a elastický materiál a mají také další vlastnosti, jako je antikolická láhev.

Jaké je tajemství antikolických lahví?

Colic je bolestivý příznak, který dítě v prvních měsících života obává. Zpravidla začínají v novorozeneckém období..

Útoky koliky často přetrvávají až 3 měsíce. Není těžké rozpoznat bolestivé pocity, které dítě trápí. Colic začíná ve večerních hodinách, trvá asi 3 hodiny. Objeví se najednou, jak zmizí.

Přesné příčiny vývoje bolesti u dítěte nebyly stanoveny. Je pravděpodobné, že kolika se vyskytuje v důsledku nezralosti gastrointestinálního traktu jako reakce na kolonizaci nové mikroflóry. To také vyvolává vývoj útoku koliky přejídání.

Antikolické láhve jsou určeny k boji proti polykání během krmení. Tato skutečnost však není příčinou vzniku koliky. Protože problém je vyřešen po regurgitaci. Je vhodnější říci, že antikoliková láhev eliminuje regurgitaci a umožňuje tak dítěti aktivně přibírat na váze.

Antikolický mechanismus spočívá v přítomnosti speciálního ventilu, který je nainstalován na spodní straně silikonové bradavky. Ventil vyrovnává tlak uvnitř láhve s okolím, takže není pozorováno žádné vakuum. Vzduchové bubliny vstupují do láhve a jsou umístěny na povrchu směsi nebo mléka. Lze je vidět pouhým okem, a tím vyhodnotit ventil.

Správně fungující mechanismus umožňuje dítěti, aby nepřerušilo rytmus krmení a dlouho nejedlo, aniž by vzhlédlo od láhve. Pro snížení rizika polykání vzduchu umožňuje proud střední intenzity. To znamená, že mléko by nemělo proudit příliš rychle, aby dítě nepřerušovalo rytmus krmení a nezmrzlo.

Pravidla pro používání dětských antikolikových lahví

Maminkám, jejichž děti jsou kojeny, se doporučuje zakoupit několik lahví různých výrobců. Protože pouze v procesu použití je možné pochopit, která možnost je při krmení výhodnější. Po zakoupení je důležité si pečlivě přečíst pokyny k montáži produktu.

Antikolika může mít odlišný mechanismus účinku. Proto je důležité věnovat zvláštní pozornost doporučením pro sestavení lahví. Před použitím je nutné nový produkt zpracovat buď vařením nebo sterilizací parou.

Předtím, než dáte dítěti láhev jídla, je důležité sledovat teplotu kapaliny uvnitř. Mix a mateřské mléko by nemělo být zahříváno v mikrovlnné troubě. Protože jsou zničeny všechny prospěšné látky potřebné pro dítě. Navíc mikrovlnná trouba ohřívá jídlo nerovnoměrně. A pokud nemícháte tekutinu, můžete spálit dítě.

Kdy dávat přednost antikolické láhvi

Obecně platí, že antikolické láhve jsou určeny pro děti do 6 měsíců věku, kdy dochází ke skutečnosti, že nedochází k trávení. Je také rozumné používat takovou láhev, pokud dítě při krmení neustále spolkne vzduch, existuje riziko častého plivání, což vede ke špatnému přírůstku hmotnosti. Pokud tedy poloha „sloupce“ po krmení není účinná, měli byste se podívat na antikolické láhve.

Obvykle po šesti měsících potřeba lahví se zvláštním mechanismem zmizí. Protože psát zpět od žaludku do jícnu a plivat se obvykle projde. To je také usnadněno zavedením silnějších potravin (doplňkových potravin) v daném věku..

Druhy lahví Anticolor

První otázka, která se může objevit pro nově vyrazené rodiče, je „Která láhev zvolit a jaké typy existují?“. Antikolické láhve se od sebe liší tvarem, materiálem, samotným mechanismem, který zajišťuje snížení příjmu vzduchu v těle dítěte. První věc, kterou matky věnují pozornost, je materiál, z něhož se produkt skládá. Protože láhev je prvním pokrmem pro dítě, a proto je nutné k němu přistupovat opatrně.

V návodu k použití by neměly být uvedeny údaje o škodlivých látkách, které jsou součástí (bisfenol, PVC atd.). Nejbezpečnější jsou sklo, plast a silikon..

Sklenka

Jedná se o nejbezpečnější a nejekologičtější výrobky. Mohou sloužit po dlouhou dobu a neztrácejí své původní vlastnosti. Skleněné láhve se velmi dobře umývají a manipulují. Na skle nejsou žádné škrábance, v oblasti kterých se mohou akumulovat patogenní bakterie..

Přes velké množství výhod mají skleněné láhve své nevýhody. Hlavní nevýhodou tohoto typu produktu je jeho vysoká hmotnost a skleněné lahve lze snadno rozbít. Takový nebezpečný mínus často děsí rodiče a dává přednost lahvím z jiného materiálu.

Navzdory skutečnosti, že většina výrobců vyrábí lahve z tepelně odolného skla, je stále možné zakoupit nekvalitní produkt, který může během sterilizace prasknout. Směs a mléko ve skleněné láhvi také pomalu ochlazují a zahřívají se déle. Tato skutečnost je sporná pro matky, pro někoho pozitivní, pro někoho negativní. Když se na lahvi objeví čipy, je důležité je okamžitě vyměnit.

Plastický

Jsou dnes nejoblíbenější. Jsou také bezpečné a velmi pohodlné. Speciální plast lze vařit a sterilizovat, zatímco láhev neztrácí svůj původní vzhled. Jídlo v takové nádobě se rychle zahřívá a chlazuje, přičemž se udržuje pokojová teplota.

Avšak plastové láhve mají také nevýhody. Tyto láhve by měly být pečlivě sledovány, protože se rychle stanou nepoužitelnými. Nepřetržité používání vede k prasklinám a poškrábání. Zpracování takového produktu z škodlivých bakterií je obtížnější. Také plast může změnit barvu pod vlivem určitých látek. Vzhled těchto změn by měl upozornit rodiče a upozornit, že by měl být produkt zlikvidován..

Silikon

Dnes si získávají stále větší oblibu mezi matkami. Během výrobního procesu si výrobci také vybírají bezpečné materiály. Tyto lahve se snadno používají. Silikon si po dlouhou dobu udržuje požadovanou teplotu jídla. Tento typ láhve může změnit svůj tvar. Dítě je potěšeno, že drží takový produkt v úchytech, vytlačuje jídlo, které rozvíjí nezávislé dovednosti.

Silikonový produkt sterilizujte o něco déle než lahve z jiných materiálů. Silikon napodobuje dotek ženského prsu, což pro dítě vytváří psychologický komfort.

Tvar láhve

Kromě materiálu musíte věnovat pozornost tvaru lahví. Dnes výrobce představuje všechny nové formy, které se liší od standardních válcových. Vytvářejí se speciální láhve, které mají zakřivený tvar nebo ergonomii, které se liší zúžením uprostřed produktu, takže pro dítě je vhodnější držet láhev v držadlech. Takové „vybavení“ však brání úplné péči o produkt. Většina lahví má široký krk. Tato skutečnost je nezbytná pro důkladné zpracování láhve..

Lahve se liší objemem a velikostí. Moderní výrobky mají měřítko, pomocí kterého lze snadno určit množství tekutiny potřebné pro dítě. Je velmi důležité tomu věnovat pozornost, protože kojená děti by měla dostat určité množství směsi, která se počítá s ohledem na věk dítěte.

Pro novorozence a předčasně narozené děti jsou vhodné malé lahve o objemu 80 - 150 ml. Děti od 4 měsíců již potřebují lahve určené pro 250 - 300 ml.

Vlastnosti bradavky

Jedním z nejdůležitějších faktorů, kterým byste měli při výběru láhve věnovat pozornost, je samotná bradavka. Liší se materiálem, tvarem a také počtem otvorů. Každá láhev má svou vlastní bradavku, která jí vyhovuje..

Materiál

Nejoblíbenějším materiálem pro bradavky je silikon. Slouží dlouhou dobu a neztrácí svůj původní vzhled. Ale navzdory mnoha výhodám silikonových bradavek existuje dnes ještě cenově výhodnější verze bradavky z gumy a latexu. Použití se nedoporučuje, protože materiál má specifický zápach a chuť. A také materiál nemá elastické vlastnosti, takže po použití takové bradavky nemusí dítě brát matku prsa.

Gumové a latexové bradavky se velmi rychle stávají nepoužitelnými díky jejich měkkému materiálu, rychle se trhají a trhají. Dojde-li k takovým změnám, měl by být dudlík změněn. Rovněž bradavky z rozpočtových materiálů mají stejný průtok tekutiny, který nelze regulovat. Silikonové bradavky mají různé tvary, které stojí za vyzvednutí během používání. Novorozenci by měli brát široké bradavky napodobující ženská prsa.

Formulář

Tvary bradavek mají širokou škálu možností:

 • Standardní silikonová bradavka má širokou základnu a protáhlou špičku. Horní část by měla ležet na kořenech jazyka dítěte a dítě by si mělo ovinout rty kolem základny bradavek. Takové bradavky jsou nejoblíbenější a nejpohodlnější;
 • ortodontická bradavka přispívá ke správné tvorbě kousnutí u dítěte. Má specifický vylisovaný tvar. Taková bradavka anatomicky opakuje ústní dutinu. Musí však být správně používán a dán dítěti, které musí v určitém postavení celý svůj proces sání vysát. Také pro některé rodiče je mytí ortodontické bradavky často nevhodné;
 • stretch bradavka je ideální pro kojence. Takové bradavky napodobují proces sání z mateřského prsu. Proto se pro kojence, kteří jsou krmeni z láhve, doporučuje tažná vsuvka, aby se snížilo riziko opuštění matčina prsu. Dítě musí aktivně sát takovou bradavku a chytit ji úplně, aby získalo směs nebo mléko. Napnutá bradavka se při sání prodlužuje a zaujímá správnou polohu v ústní dutině.

Počet a průměr otvoru

Všechny moderní silikonové bradavky se vyznačují počtem otvorů v horní části produktu. Otvory se také liší velikostí. Musíte si vybrat správný dudlík s ohledem na věk dítěte a na jídlo, které dítě v budoucnu dostane..

Například novorozencům se doporučuje vzít dudlík s jednou malou dírkou. Mléko nebo směs z takové bradavky bude vytékat pomalu a pravidelně, což umožní dítěti, aby se dusilo a nejedlo tiše, bez zachycení vzduchu. Jak dítě roste, měli by rodiče pečlivě zvážit proces krmení z bradavky, protože pro starší dítě je obtížné získat jídlo z malé díry v bradavce..

U kefírů a silnějších potravin se vytvářejí speciální štěrbiny v bradavkách a dokonce existuje možnost regulovat průtok kapaliny. Také byste měli věnovat pozornost tak důležitému ukazateli..

Průtok je pociťován tlakem proudu tekutiny a je regulován digitálními hodnotami od 0 do 5:

 • „0“ - vhodné pro kojence do 4 měsíců, které jsou kojeny, nebo pro děti, které dostávají mateřské mléko během odstavu od matky. Nejnižší průtok je vhodný pouze pro tekuté potraviny;
 • „1“ - doporučeno pro děti do 6 měsíců. Vhodné také pro tekuté potraviny;
 • „2“ - tok je definován jako „střední“. Vhodné pro starší děti od 6 měsíců do roku. Taková bradavka prochází různými tekutinami (čaj, voda, džusy, mléko, směs);
 • "3" - rychlý průtok tekutiny. Doporučuje se dětem starším než jeden rok a také není vhodná pro silná jídla;
 • „4“ - velká díra, která se doporučuje volit pro silná jídla i pro ovesnou kaši;
 • „5“ je možnost nastavení průtoku. Ideální pro děti od 3 měsíců. Hlavní výhodou tohoto toku je to, že jej lze upravit a změnit..

Antikolický systém

A konečně se lahve od sebe liší svým antikolikovým systémem. Rodiče by také měli vyzkoušet několik typů mechanismů k určení konečné volby. Antikolický systém je ve všech lahvích rovnoměrně nasměrován k cirkulaci vzduchu, takže uvnitř není vytvořeno žádné vakuum.

Pro tento účel byl vytvořen speciální ventil, který má jiné umístění:

 • na dně láhve. Odnímatelné odvětrávané dno zajišťuje větrání a zabraňuje dítěti spolknout vzduch. Chcete-li vytvořit antikolikový efekt, měli byste otočit dno a poté otevřít speciální otvory;
 • v samotné bradavce. Taková lokalizace chlopní je prezentována na většině modelů antikolických lahví. Ventil na spodní straně vsuvky také pomáhá vzduchu vstoupit do láhve;
 • láhev s integrovaným antikolikovým systémem. Tyto výrobky mají vyšší náklady, ale jsou odolnější. Takové láhve se také obtížněji mytí a manipulace s nimi..

TOP-8 antikolické lahve

Rodiče by měli věnovat pozornost známým značkám, které vyrábějí láhve na krmení. Protože prověřené spolehlivé značky provádějí výzkum, mají příslušné certifikáty a vyrábějí produkty z ekologických a bezpečných materiálů.

Neměli byste šetřit na prvních jídlech dítěte, protože na tom závisí zdravotní stav dítěte.

Nejoblíbenější antikolické lahve, kterým většina matek důvěřuje, jsou uvedeny níže..

Philips Avent

Anglický zástupce značky před vydáním produkt otestuje. Řada lahví Avent je k dispozici v klasickém a přírodním provedení. Všechny výrobky mají složení plastových lahví a silikonový dudlík. Produkt má široký krk, který umožňuje důkladné zpracování. A také všechny bradavky mají protikolický mechanismus. Přírodní modifikace se však doporučuje dětem od prvních dnů života, protože na spodní straně této bradavky je dvojitý ventil..

Láhev Avent pro novorozence má malý objem 125 ml. Ostatní velikosti produktu jsou vhodné pro starší děti - 260 a 330 ml. Maminka recenze pro tento produkt jsou většinou pozitivní. Další nespornou výhodou je, že si dudlík můžete koupit samostatně, pokud dítě „vyrostlo“ stávající velikost. Výrobce nabízí ke koupi dudlík s nastavitelným průtokem tekutiny. Cenová kategorie nevyhovuje všem a je v oblasti 470 rublů za láhev. Existují však různé soupravy, které kupují výnosnější.

Dr. Brown's

Americká značka je také spolehlivá, dobře známá a oblíbená značka. Antikolické láhve této společnosti jsou k dispozici s integrovaným systémem. Skládá se z rukávu, nálevky a potrubí. Tato nádrž propouští vzduch do láhve a zabraňuje jejímu smíchání s kapalinou. Vzduchové bubliny postupně vytlačují tekutinu, která zabraňuje bublinám vniknout do gastrointestinálního traktu dítěte.

Lahve jsou vyrobeny z plastu a bradavky jsou vyrobeny ze silikonu. Mohou být různé tvary (válcové a ergonomické). Za zmínku také stojí, že krk může být široký i úzký. Objem, který lze nalézt na trhu, je 120 a 240 ml. Menší objem je vhodný pro novorozence a předčasně narozené děti. Většina matek je s tímto produktem spokojena, ale některé jsou nešťastné, že mytí láhve a zásobníku často způsobuje potíže.

Medela calma

Švýcarský výrobce představuje speciální silikonové inteligentní přísavné zařízení, které je vhodnější pro děti, které jsou smíšené a přirozeně krmené. Tento model zcela napodobuje proces sání mléka z mateřského prsu. Dítě se však musí přizpůsobit takové bradavce a aktivně produkovat akt sání.

Z negativních recenzí stojí za zmínku, že matky ne vždy zvládnou složitý systém zařízení na lahve, a také některé děti to odmítají. Zbytek bradavky splňuje všechny moderní požadavky, vyrobené z vysoce kvalitního a bezpečného plastu. Cena se pohybuje od 700 do 1100 rublů.

Canpol děti

Polské výrobky, které patří do rozpočtové verze antikolikových lahví. Tato bradavka je analogem Philips Avent Natural. Všechny lahve mají plastové složení a silikonový dudlík, o jehož bezpečnosti není pochyb. Všechny výrobky mají široký krk a antikolikový ventil. Pro novorozence je malý objem 120 ml.

Většina matek je spokojena, ale někteří si všimnou tuhosti bradavek a slabého antikolického účinku. Cena je výhodou této láhve a je 270 - 400 rublů.

Holub

Japonský výrobce představuje naší pozornosti plastové i skleněné antikolické láhve. Tyto lahve jsou jedním z vůdců používaných u dětí od narození. Výhodou tohoto produktu je vysoká kvalita..

Vsuvka má malou díru a ventil, který vytváří protikolický mechanismus. Láhev si uchová svůj původní vzhled po dlouhou dobu. Tvrzené sklo nepraská během nepřetržitého zpracování. Cena závisí na materiálu a pohybuje se od 450 do 900 rublů.

Kvalita německého produktu je také nepochybná. Výrobce vyrábí lahve ze skla a plastu. Také bradavky nabízejí širokou škálu. Zvláštní pozornost je však třeba věnovat skleněné láhvi z nárazuvzdorného temperovaného skla s antikolikovým, ortodontickým dudlíkem. Produkt lze používat od prvních dnů života.

V silikonové bradavce je nainstalován pomalý tekutý pot a speciální ventil, který zabraňuje požití vzduchu. Tento materiál v láhvi vydrží všechny procesy zpracování láhve. Většina matek tvrdí, že sklo je tak silné, že není tak snadné ho rozbít. Cena se pohybuje od 720 do 1 000 rublů.

Tommee tippee

Anglická značka nabízí láhve s jedinečným antikolikovým systémem. Skládá se z trubek a ventilů umístěných po celé délce trubice. Láhev je vyrobena z bezpečného plastu a bradavka je vyrobena z odolného silikonu. Výrobek má široký krk.

Hlavním rysem této antikolikové láhve je to, že zkumavka uvnitř produktu má indikátor, který ukazuje teplotu jídla. Modrá barva označuje, že kapalina musí být zahřívána a naopak červená, aby ochladila. Pro novorozence je optimální objem 150 ml. Cena je 820 - 850 rublů.

Chicco

Lahve italského výrobce se vyznačují přítomností antikolikového mechanismu, uzavřeného v základně silikonové bradavky. Materiál láhve může být buď skleněný nebo plastový. Většina maminek je s používáním těchto lahví spokojená. Odhadovaná cena závisí na materiálu produktu a pohybuje se od 350 do 730 rublů.

Péče o láhev s antikolikem

Péče o dětskou lahvičku vyžaduje zvláštní pozornost. Udržujte nádobí čisté a suché. Je také důležité neustále sledovat láhve na praskliny a škrábance. Protože se v takových defektech hromadí patogenní mikroorganismy ve velkém počtu. Po zakoupení by si rodiče měli přečíst návod k použití a montáži produktu. Před použitím je důležité láhev pečlivě zpracovat a vařit.

Po jídle se doporučuje láhev umýt dětským čisticím prostředkem a speciálním kartáčem nebo houbou, které se často dodávají s výrobkem. Před každým použitím sterilizujte láhev ve sterilizátoru. Některé lahve lze mýt v myčce na nádobí. Tyto pokyny však najdete pouze v návodu k použití, který je dodáván s lahví v balení.

Je také důležité sledovat stav vsuvky a samotného ventilu. Pokud se vytvoří defekty, může dojít k selhání antikolikového systému. Z hygienických důvodů se doporučuje pravidelně měnit bradavku (každé 3 měsíce). Čisté a suché nádobí by mělo být skladováno při pokojové teplotě se zavřeným víčkem.

Závěr

Antikolické láhve jsou dnes mezi matkami velmi oblíbené. Je však mechanismus obsažený v produktu účinný? Řešit pouze rodičům. Systém, který uzavírá vzduch uvnitř láhve, má příznivý účinek na regurgitaci. Jejich počet je výrazně snížen, protože dítě během krmení spolkne vzduch. Tato skutečnost je samozřejmě pozitivní..

Na dnešním trhu existuje velké množství bezpečných produktů, které lze doporučit k použití. Ale musíte věnovat pozornost výrobci. Je lepší dát přednost spolehlivým, oblíbeným značkám, které jsou testovány před výrobou a mají příslušné certifikáty..

Rodiče by měli přistupovat k výběru opatrněji a nezastavovat se pouze u jedné láhve. Pouze v procesu používání můžete pochopit, který produkt se perfektně hodí. Každá antikoliková láhev má ostatně své výhody a nevýhody..

Články O Neplodnosti