Hlavní Testy

Přestaňte kouřit po 7 měsících těhotenství

Zjistil jsem, že jsem v 7 týdnech těhotná. Okamžitě přestat kouřit. Prvních sedm týdnů však kouřila jeden a půl balení denně. Ona konzultovala s lékaři, někteří říkají, že existuje velmi vysoká šance, že dítě bude mít odchylky od normy, zatímco jiní říkají, že je to v pořádku - hlavní věc není kouřit po prvním trimestru.
Pro mě je tato otázka velmi důležitá, protože můj manžel říká, že těhotenství musíte ukončit, protože jsem kouřil prvních 7 týdnů. Opravdu chci toto dítě, ale nechci mu kazit jeho život, pokud kvůli kouření v prvních týdnech může být dítě narozeno retardované..
Co radíš? Je nutné těhotenství ukončit, nebo se pokusit pokračovat ve zdravém stravování a čerstvém vzduchu??

Mimochodem, toto je druhé těhotenství. První byl naplánován a dítě má 2 roky. Během prvního těhotenství vedla naprosto zdravý životní styl a dítě je prostě zázrak (pah-pah-pah). Začal jsem kouřit před půl rokem..
Četl jsem v archivu téma kouření během těhotenství, bohužel však na moji otázku bohužel neexistuje žádná odpověď..

Tady říkají, že samotný fakt ostrého kapky je škodlivý. i když věřím, že vy sami byste se měli cítit.. pokud se necítíte nepohodlí, pak to dítě pravděpodobně nebude cítit! tak se neobtěžuj.

PS. prostě neházej své pantofle - kouřil jsem až do posledního.. Měl jsem kontrakce a kouřil jsem na nervy u okna! Vím, že to nemá pravdu. Nedoporučuji nikomu, aby opakoval své zneužití.. moje dítě je zdravé!

dva z mých přátel ani nepřemýšleli o odvykání kouření během těhotenství, naopak zvýšili počet cigaret, bez nich by se cítili velmi špatně. Takže jejich děti jsou zdravější než moje kuřáci, jsou méně nemocní než moje. za jeden rok a půl roku mluví s větami a moje ve věku 2 let teprve začíná opakovat slabiku.

IMHO. nepotřebují potrat. Mnoho lidí kouří a nevzdává se svého celého těhotenství.

Přestaňte kouřit po 7 měsících těhotenství

Ahoj Alexander, těhotná, nemůžu přestat kouřit, píšete, že víte, jak to udělat, řekněte mi prosím.

Kolik různých hrůz je napsáno o kouření. a divoké poškození zdraví a antisociálních návyků, a pokud jste stále těhotná a kouříte, jste téměř nepřítelem lidí! Pokud jste kouřící matka, pochopíte, o čem mluvím. Lékaři potřásnou hlavou, ve všech barvách popíší, že NEPOSKYTUJÍCÍ ublížení, které způsobíte sobě, a co je nejdůležitější, vašemu dítěti, které musíte naopak chránit, a ostatní nekuřáci se na vás budou dívat s pohrdáním a pokud vám ve vašich očích nic neřeknou, pak je to nevhodné diskutujte o takovém „stvoření“ jako vy. Obecně se diagnóza provádí - OKAMŽITĚ ZASTAVTE KOUŘENÍ! Ale kdo bude rozumět kouření dívek. Stále můžete tvrdit, že pro dítě je to horší, škoda z kouření nebo neustálý stres matky, ve které je, když je nucena odejít. Věřím, že společnost opravdu zesměšňuje chudé dívky. Zaprvé to inspiruje naši mládež, že kouření je skutečné potěšení, podpora a podpora v obtížných situacích, způsob, jak relaxovat nebo dát věci do pořádku, každoročně utrácí nepředstavitelné peníze na reklamu na cigarety, a pak visí stigma sociální hanby těhotným ženám, které kouří. Je nízká a střední! Byl jsem těžký kuřák před 10 lety, před 2 lety jsem skončil. Nesnáším kouření, protože zničilo to můj život.
Pokud jste těhotná a kouříte, pokud si uvědomíte, že poškozujete sebe a své dítě, pokud nechcete procházet celým těhotenstvím, mučíte se myšlenkami, že porodíte nemocné podřadné dítě - napište mi, vím, jak přestat kouřit snadno a ještě více, je to příjemné, Řeknu mu, pomoc a podporu

27. září 2010

Já sám nekouřím, ale můj manžel se usmál jako parní lokomotiva. Když si však uvědomili, že očekáváme dítě, vyvstala otázka ohledně jeho kouření. Protože to dělal v bytě.
Nechtěl jsem to omezit, chtěl jsem, aby se všichni v našem domě cítili pohodlně a pohodlně. Konzultovala s přáteli a jeden z nich mi poradil s elektronickými cigaretami. Po aktivním útoku na internetu jsem našel jednu společnost, která na první pohled vyhovovala mým potřebám. A při komunikaci se ukázalo, že tam pracují odpovědní a výkonní lidé.
Takže, spodní řádek je, že v této cigaretě není žádný tabák. Je to například plastová trubička, vložka s nikotinovým stlačením a parfémem vložená dovnitř. Neexistuje žádný kouř, existuje pouze pára, která voní lahodně nebo (když se cítím úplně nemocná) bez zápachu.
Pro mě a pro dítě neexistuje žádná újma a pro mého manžela byla minimalizována škoda způsobená kouřením, protože (jak jsem řekl) elektronická cigareta neobsahuje pryskyřice způsobující rakovinu a další choroby, na které většinou kuřáci umírají.
Jsou také doporučovány pro ty, kteří chtějí přestat kouřit..
Možná vám tyto cigarety pomohou? Společnost se jmenuje „Safesmoking“

Také kouřím, mám 9 měsíců těhotenství, můj manžel si myslí, že jsem přestal, ale maximum, co bych mohl udělat, je snížení počtu kouřených cigaret. Po celou dobu se nadávám, že kouřím, protože je pro mé dítě tak škodlivé, doufám, že všechno bude v pořádku. Zajímavé hodně z nás takhle.

Kouřil jsem 14 let.. docela silné cigarety, ne méně než osm... a ne méně než balení denně.. Bohužel jsem kouřil první měsíc těhotenství, dokud jsem nevěděl, že jsem těhotná..
Když jsem viděl dva pruhy, nekouřil jsem jednu cigaretu. Myslím, že kouřit, protože jsem si vědom, že ublížíš dítěti, je zločin. Pít, resp...

Mohu přestat kouřit během těhotenství??

Kouření poškozuje tělo jakékoli osoby. Těhotné ženy však pociťují dvojí ránu: trpí nejen jejich tělo, ale i formující se organismus jejich nenarozeného dítěte.

Měl bych přestat kouřit během těhotenství: účinek nikotinu na reprodukční funkce

Je možné přestat kouřit během těhotenství - spíše aktuální téma. Je však lepší, když žena tento problém vyřeší sama před početím.

Látky v tabákovém kouři mají negativní vliv na plodnost. Až do věku 25 let, kdy se tělo vyrovná s tímto zatížením, není situace tak kritická. Ale po 35 letech čelí muži i ženy důsledkům kouření..

Nikotin ovlivňuje hormonální systém a narušuje produkci estrogenu - hlavního „ženského“ hormonu. Problémy s kuřáky proto mohou nastat i ve fázi plánování dítěte. A i když nastane dlouho očekávané těhotenství, existuje vysoké riziko, že budou mít děti se zhoršenou reprodukční funkcí.

Kdy je nejlepší čas přestat? Budoucím rodičům se doporučuje přestat kouřit před začátkem a ne během těhotenství. Důvodem je například skutečnost, že kuřáci mají o 15% méně spermatu než nekuřáci. Navíc, mnoho pohlavních buněk u kuřáků je imobilních nebo má strukturální abnormality..

Udělejte test a za minutu zjistěte, zda bude pro vás snadné přestat kouřit

Měl bych přestat kouřit během těhotenství: co by měli kuřáci očekávat?

Pouze 5 z 10 žen, které se dozví o své situaci, přemýšlí o tom, že se vzdá cigaret. Polovina z nich se rozhodne přestat kouřit během těhotenství, druhá polovina postupně snižuje počet cigaret.

Stojí to za to nebo je to špatné - učinit rozhodnutí s ohledem na následující skutečnosti:

 • kuřáci mají trojnásobně zvýšené riziko potratu. Míra úmrtnosti novorozenců u kuřáckých žen je 20%. Přemýšlejte sami, zda byste během těhotenství měli přestat náhle kouřit;
 • nikotin narušuje krevní oběh v placentě. To znamená, že plod postrádá kyslík. Je to škodlivé? Ano, takové děti se rodí s nízkou hmotností, což je plné problémů;
 • u žen, které kouří, dochází k předčasnému zrání placenty s rizikem exfoliace a předčasného porodu. Kromě toho nikotin podporuje hypoxii a podvýživu plodu. Pokud se vzdáte cigaret - rozhodněte se sami!
 • kuřáci jsou náchylní k častým nachlazením a infekcím v důsledku snížené imunity. To je případ, kdy je lepší přestat kouřit, aby se vyloučila rizika spojená s přenosem nemocí během těhotenství;
 • hypoxie plodu u kouření žen se stává příčinou malformací srdce, mozku, způsobuje odchylky duševního a fyzického vývoje. Pořád si myslíte, že byste během těhotenství neměli náhle přestat kouřit?

Musím přestat kouřit před početím a jak na to

Někteří se zajímají, zda je škodlivé přestat kouřit během těhotenství, zatímco jiní se plánují špatný zvyk dopředu vzdát. Předpokládá se, že uvolnění těla z jedů, které se v něm hromadily během kouření, vyžaduje nejméně rok. Proto, abyste nemuseli přemýšlet o tom, zda můžete přestat kouřit během těhotenství, zda je to nebezpečné, je lepší přestat dýchat tabákový kouř, než se rozhodnete mít dítě.

Někteří odmítají nikotin ostře, zatímco jiní kouří stále méně cigaret každý den. Ti, kteří si kladně odpověděli na otázku, zda je kouření škodlivé, a náhle ho opustili, si všimnou, že fyzické trakce zmizí již 2-3 dny, a psychologická přitažlivost - do 2 týdnů.

Ti, kteří stále přemýšlejí o tom, kdy odejít, nejlépe říkají, že nikdy není pozdě a nikdy příliš brzy na to. Konec konců, nejde jen o vaše zdraví, ale také o život nenarozeného dítěte.

Psychická a fyzická závislost na kouření

Je možné, aby těhotné ženy přestaly kouřit náhle, jak to ovlivní jejich zdravotní a duševní stav? Během tohoto období života je žena zvláště zranitelná, trpí nestabilní náladou a potřebuje podporu. Je kouření tak nebezpečné, že musíte odnést její schopnost relaxace? Je možné okamžitě upustit nebo je lepší nechat všechno tak, jak je?

Nejprve musíte pochopit, že cigareta není neškodná zábava. To je zdroj více než 4 500 škodlivých látek, které otrávíte nejen sobě, ale také rostou uvnitř dítěte. Pokud tyto jedy a karcinogeny ovlivňují tělo dospělého, zvažte, zda jsou škodlivé pro plod? Zpoždění vývoje, mrtvě narození, perinatální úmrtnost - statistiky jsou nemilosrdné a naznačuje, že tomu nelze zabránit, pokud kouříte.

Je možné okamžitě skončit, když se dozvíte o těhotenství, je nebezpečné to udělat náhle? Závislost na nikotinu na fyzické úrovni zmizí během několika dnů. V tuto chvíli musíte zůstat v klidu, naladit se pozitivně a myslet si, že jste udělali velmi důležitou věc. Během několika týdnů bude také ustupovat psychologická závislost..

Kdy je lepší přestat - v prvním, druhém nebo třetím trimestru? Čím dříve, tím lépe. Je třeba říci, že jakmile se vzdáte cigaret, náhle přestanete otrávit své vlastní dítě. Nezapomeňte na to, když se vaše ruka natáhne za cigaretu..

Zda přestat kouřit během těhotenství a proč je kouření tak škodlivé?

Často pro ženu jsou zprávy, že čeká dítě, neočekávané. Okamžitě vyvstávají otázky: je možné přestat kouřit během těhotenství, je škodlivé pokračovat vdechování tabákového kouře a co všechno ohrožuje?

U kuřáků je větší pravděpodobnost komplikací při porodu dítěte. Pravděpodobněji trpí křečovými žilami, toxikózou, gestózou a zácpou než nekuřáci.

Stále existuje mylná představa o tom, proč by se těhotné ženy neměly vzdát kouření. Porodníci a gynekologové zároveň tvrdí, že „hlad po nikotinu“ lze přenášet z matky na dítě. Pokaždé, když kouří cigaretu „pro dva“, těhotná zvykne své nenarozené dítě na takové „dopingování“. Proto jsou děti kuřáckých matek často zlobivé, plačící a špatně spí.

Mohu přestat kouřit během těhotenství: co říkají lékaři?

Lékaři považují kouření za pomalou sebevraždu. Co říci o ženách, které kouří, když rodí dítě? Kuřačky mají dvojnásobně zvýšené riziko spontánního potratu. Děti takových žen zaostávají v duševním a fyzickém vývoji a začnou se kouřit v dospívání.

Odpověď na otázku, můžete přestat kouřit během těhotenství, a když je lepší to udělat, dát reproductologists. Každý souhlasí s tím, že je nejlepší přestat kouřit, jakmile se žena dozví o těhotenství (pokud to předem nevyšlo). Věnují pozornost nebezpečí aktivního i pasivního kouření. A mluvíme nejen o tom, proč nemůžete kouřit během těhotenství, ale také o tom, že musíte přestat ve fázi plánování. Kouření výrazně snižuje šance na přirozené početí a negativně ovlivňuje pravděpodobnost porodu, a to i při používání technologií asistované reprodukce.

Je samozřejmé, že cigarety nejen ohrožují zdraví dítěte, ale také komplikují život jeho matky. Včetně toho, jak se v budoucnu zvyšuje riziko porodu dětí s odchylkami a vrozenými patologiemi.

Jak přestat kouřit doma?

Proč se věří, že byste neměli přestat kouřit během těhotenství?

Na toto skóre existuje mnoho názorů. Následující je nejrozšířenější: během těhotenství můžete a měli byste přestat kouřit, ale je lepší to neudělat náhle. Ukončení příjmu nikotinu v ženském těle může vyvolat poruchy srdečního rytmu, svalové kontrakce, které v některých případech mohou způsobit potrat.

Tento názor je chybný! Přestat kouřit během těhotenství je bezpečné. Pokud se otrava náhle zastaví, nestane se nic špatného. Čeká na vás jen dobré - rychlé zotavení!

Alternativní ovládání kouření

Už jsme tedy zjistili, zda je možné přestat kouřit během těhotenství, kdy a jak nejlépe přestat. Nyní zvažte nástroje, které vám to pomohou správně a bezpečně..

Pro usnadnění procesu odstavení z nikotinu se často doporučují farmaceutické přípravky: tablety, náplasti, žvýkačka. Kromě toho, že tyto prostředky jsou neúčinné, jsou obvykle kontraindikovány pro těhotné ženy - bez souhlasu lékaře by neměly být přijímány svévolně.

Mezi neléčbami jsou populární akupunktura a hypnóza. Mohou být také přijata se souhlasem porodníka-gynekologa. Účinnost těchto metod je však zpochybněna. Univerzální nástroj, který pomáhá překonat závislost na nikotinu a nemá žádné kontraindikace, je Allen Carrova metoda.

Musím si dělat starosti, pokud budoucí otec kouří?

Předpokládá se, že vedení zdravého životního stylu je důležité pouze pro nastávající matku, protože má dítě. To je pravda, ale budoucí otec se stará o své zdraví.

Za prvé, kuřáci mají více problémů s početím. Zadruhé, svým špatným zvykem nutí matku svých nenarozených dětí ke kouření z druhé ruky. Kouření ovlivňuje cévní tonus a negativně ovlivňuje účinnost. K tomu můžete bezpečně přidat ranní kašel, dušnost, srdeční problémy.

V rodinách, kde kouří alespoň jeden z rodičů, jsou děti náchylnější k chronickým onemocněním dýchacích cest, vyvinou se 6krát častěji trávicí choroby.

Při plánování těhotenství stojí za zvážení, že mužské tělo bude potřebovat 3 měsíce na očištění cigaretových jedů a karcinogenů a ženské tělo - 12 měsíců.

Pořád pochybujete, zda můžete a měli byste přestat kouřit během těhotenství?

Pak zvažte následující skutečnosti:

 • život kuřáka je o 20 let kratší než život nekuřáků;
 • kuřácké ženy mají o 42% vyšší riziko, že budou mít dítě s rozštěpem rtu;
 • asi 70 složek tabákového kouře jsou karcinogeny (způsobují rakovinu);
 • balení cigaret denně je 320 ml oxidu uhelnatého, což snižuje hladinu hemoglobinu o 5% a vede k nedostatku kyslíku;
 • v cigaretách je plonium-210, což je radioaktivní prvek a hromadí se v těle;
 • kuřáci mají 11krát vyšší pravděpodobnost výskytu tuberkulózy a rakoviny plic;
 • kuřáci mají často srdeční infarkty, mrtvice, endarteritidu dolních končetin, rakovinu dýchacího systému;
 • nikotin redukuje libido 2,5krát;
 • cigarety způsobují předčasné stárnutí kůže, protože se u nich vyvíjí „syndrom tabákové tváře“.

Pokud potřebujete pomoc při překonání závislosti na nikotinu, obraťte se na Allen Carr Center!

Pokud přestanete kouřit brzy v těhotenství, jaké bude nebezpečí nikotinu pro plod a zda může být minimalizováno: důsledky kouření

Většina dětí narozených ženám, které kouří, se rodí předčasně. Jejich váha je výrazně nižší než u dětí narozených matkám bez špatných návyků. Kuřáci děti se vyvíjejí občas pomaleji, zažívají hladovění kyslíkem v průběhu těhotenství.

Jak kouření ovlivňuje plod

Kouření je škodlivé pro každou ženu, zejména pokud je těhotenství potvrzeno.

Správným rozhodnutím je vzdát se závislosti na nikotinu. Mělo by být zřejmé, že nenarozené dítě často trpí tímto negativním zvykem.

Závislost na nikotinu během těhotenství: hlavní rizika pro plod a matku

Kouřící dívka má v těle řadu poruch:

 • nesprávný krevní oběh;
 • zúžení krevních cév;
 • změny v činnosti srdce, dýchacích orgánů atd..

Totéž se stane s plodem. Chybí jí kyslík a další živiny nezbytné pro vývoj.

V první řadě trpí kouřením matky následující orgány dítěte vyvíjející se v lůně:

Děti narozené kuřáckým matkám mají sníženou tělesnou hmotnost a vrozené vady, jako je kůň noha nebo rozštěp rtu.

Látky obsažené v cigaretách nepříznivě ovlivňují tělo matky, stává se náchylnou k infekcím, které jsou provokatéry předčasného porodu a různými patologiemi plodu.

Je nebezpečné přestat kouřit v různých termínech

Dnes existují dva názory, zda je nebezpečné přestat kouřit během těhotenství nebo ne. Někteří odborníci se domnívají, že je nutné kouření postupně přestat, zatímco jiní se zavázali náhle se zbavit závislosti na nikotinu. V prvním případě nebezpečí spočívá v tom, že dívka, která věděla o svém zajímavém postavení, stále vdechuje jedovaté výpary. Za druhé, nedostatek nikotinu v krvi vyvolává ženu k nervovému zhroucení. To i další může způsobit potrat.

Žena by měla přestat kouřit včas, aby neměla negativní dopad na její dítě.

Mohu skončit v prvním trimestru

Během plánování těhotenství by dáma v zásadě neměla mít špatné návyky. Pokud mají stále své místo, žena stále netuší podezření, které se stalo, a nadále kouří. V žádném případě byste neměli myslet na potraty.

Během tohoto období se nestalo nic nenapravitelného. Jakmile žena zjistí o své situaci vše, co potřebuje, je okamžitě se vzdát cigaret. Když dojde k implantaci zygoty do endometria dělohy, stane se plod a tělo matky jedním. Po tomto období se všechny změny, které se vyskytnou u matky, ať už tak či onak, týkají dítěte.

Jak ukončit ve druhém trimestru

Kouření je nejvíce návykové. Pokud jste to nemohli odmítnout na začátku těhotenství, měli byste být připraveni na to, že dítě bude mít nějaký druh narušení. Je to kvůli velkému riziku, že je nutné podniknout veškerá opatření k odstranění závislosti na nikotinu. Je důležité mít na paměti riziko potratových komplikací a těhotenství. Lékaři říkají, že vzdání se cigaret by mělo být postupně a pokud možno pod dohledem odborníka, vyvine vhodnou metodu, jak se zbavit závislosti.

Jak nekuřit ve třetím trimestru a během laktace

Závislost na nikotinu by měla být co nejdříve odstraněna. V přítomnosti závislosti - hlavní věcí je naučit se sebeovládání a nesahat po krabici cigaret v době obtíží, špatné nálady nebo problémů, které se objevují, a nezáleží na tom, jak dlouho se to stane.

Ideálně se vzdejte cigaret až do 12. týdne. Není snadné pro ženu, která kouří asi deset cigaret denně, aby se vzdala nikotinu, a proto, pokud myšlenka přestat kouřit vznikla pouze ve třetím trimestru, je lepší postupovat postupně.

Aby nedošlo ke kouření ve třetím trimestru těhotenství, musíte si uvědomit, že to poškozuje nenarozené dítě. Neriskujte zdraví drobků za pár potahů.

Pokud jde o otázku laktace, je třeba poznamenat, že kouření ovlivňuje kvalitu mléka a jeho objem. V důsledku kouření tělo dítěte nepřijme vitaminy potřebné pro vývoj látek, budou absorbovány nikotinem.

Pokud nikotin vstupuje do těla dítěte denně, mohou nastat následující účinky:

 • ztráta chuti k jídlu;
 • poruchy spánku;
 • pomalý vývoj;
 • střevní potíže;
 • alergie;
 • predispozice k maligním nádorům.

Vliv nikotinu na plod a placentu

První týdny těhotenství jsou pokládka všech hlavních orgánů dítěte. Proto je důležité, aby nenarozené dítě dostalo všechny potřebné živiny, zejména kyslík v plné výši. Nikotin je jed, který během těhotenství negativně ovlivňuje tělo matky i dítě dítěte. Navíc, pokud ženské tělo „chrání“ imunitní systém, plod chrání placentu. Míra obtížnosti a zdravotních problémů přímo závisí na počtu cigaret kouřených ženou. Hrozba narušení placenty je nebezpečná, její pravděpodobnost se zvyšuje o 25%, pokud žena kouří 10 cigaret denně. Je-li dlouhodobým kuřákem, pravděpodobnost stoupne na 65%.

Jak cigarety ovlivňují výživu plodu

To, jak dítě jí, závisí na průtoku krve. Kouření blokuje tok kyslíku a omezuje krevní cévy. V důsledku toho dochází k hladovění kyslíkem, což je spojeno s vážnými důsledky pro nenarozené dítě. Dítě nemá dostatek živin, které potřebuje, aby se správně a plně vyvíjelo.

Pokud kouříte slabé cigarety

Lehké cigarety se neliší od silných cigaret. Rozdíl je pouze v množství. Pokud kouříte dvě lehké cigarety, je to téměř stejné jako kouření jedné silné cigarety. Jakýkoli příjem nikotinu v těle poškozuje budoucí matku a dítě, a proto nezáleží na tom, které cigarety žena kouří.

Porodné komplikace

Kuřácká matka zvyšuje riziko potratu v průměru o 30%. Komplikace při porodu po kouření během těhotenství je narození dítěte s podváhou. Nejhorším důsledkem kouření je narození mrtvého dítěte.

Je bezpečné přestat kouřit okamžitě

Odborníci jsou přesvědčeni, že díky okamžitému ukončení špatného zvyku žena zvyšuje šanci na zdravé potomstvo. Lékaři trvají na tom, jak se zbavit závislosti, pokud se žena rozhodne přestat kouřit déle než 4 měsíce.

Kouření způsobuje nemoci

Závislost na tabáku negativně ovlivňuje matku. Za zmínku stojí nezdravá barva pleti, chraplavý hlas, špatné zuby. Existují mnohem závažnější nemoci, například:

 • osteochondróza;
 • nespavost;
 • křečové žíly;
 • poruchy oběhu;
 • osteoporóza;
 • poruchy práce srdce;
 • nespavost atd..

Mnoho kuřáků ospravedlňuje svůj zvyk tím, že říká, že vzdání se cigaret způsobí stres a tím i poškození dítěte. Ano, je to částečně pravda. Nezapomeňte však, že poškození způsobené nikotinem je mnohem závažnější než stres způsobený selháním. Je chybou se domnívat, že drahé cigarety jsou vysoce kvalitní, a proto méně škodlivé. Není nutné si myslet, že pokud se sníží počet kouřených cigaret nebo se sníží síla, bude pro dítě snazší dýchat.

V případě, že dívka plánuje mít dítě, nebo vidí na testu dva pruhy, první věcí, kterou by měla udělat, je přestat kouřit. Od prvních dnů musí matka chránit své budoucí dítě a dělat vše pro to, aby ho chránila před škodlivými účinky toxického kouře.

Mohu přestat kouřit během těhotenství??

Každý ví, že kouření během těhotenství je velmi škodlivé. Některé ženy však předpokládají, že zanechání tohoto návyku může způsobit další újmu, takže pokusy o ukončení jsou považovány za ne zcela opodstatněné. To je vlastně velký a nebezpečný klam..

Existuje mnoho studií prokazujících, že kouření je jednou z nejdůležitějších příčin nežádoucích těhotenství, kterým lze předcházet. Odvykání kouření v jakékoli fázi těhotenství je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své dítě..

Pro některé se tato tvrzení budou jevit jako neopodstatněná banalita, proto budeme analyzovat známá fakta potvrzená vědeckým výzkumem..

Běžné mýty

Mýtus č. 1: Jsem těhotná a kouřím, takže teď nemá smysl přestat.

Skutečnost: ukončení kouření kdykoli prospěje vám i vašemu dítěti. Po prvním dni bez cigaret začne dítě přijímat více kyslíku. To pomůže rozvíjet jeho plíce, nemluvě o mnoha dalších výhodách..

Mýtus č. 2: Přestat kouřit bude pro mé dítě příliš stresující.

Skutečnost: Odvykání kouření nevytváří pro vaše dítě další stres. Během těhotenství se riziko úzkostných poruch a deprese skutečně zvyšuje (až 30% těhotných žen trpí 1), což může mít negativní dopad na dítě a vyžaduje léčbu. Tyto podmínky jsou však způsobeny jinými faktory, než je odvykání kouření..

I když je možné, že tyto duševní stavy jsou spojeny s kouřením, kouření je naopak jen zhoršuje. Studie ukazují, že ženy s depresí a / nebo úzkostí kouří častěji a během těhotenství přestávají méně často, zatímco kouření může také zhoršit obě tyto poruchy. Podle rozsáhlého přehledu studií však odvykání kouření zlepšuje duševní zdraví, snižuje depresi, úzkost a stres a také zlepšuje náladu a kvalitu života. 2

Mýtus č. 3: Během těhotenství můžete kouřit méně cigaret nebo přepnout na elektronické cigarety.

Skutečnost: Neexistuje bezpečné množství kouření. Každá cigareta uvolňuje škodlivé chemikálie, které se dostanou k vašemu dítěti a ovlivňují vaše zdraví. Elektronické cigarety také nejsou zcela neškodné. Přestože se o elektronických cigaretách stále čeká mnoho, těhotné ženy je lépe nepoužívají. Nikotin v elektronických cigaretách je škodlivý pro vyvíjející se děti a jsou v nich další škodlivé látky, i když v mnohem menším množství než v tabákovém kouři.

Mýtus č. 4: Kouření mě uvolňuje, což je dobré pro mě i pro mé dítě.

Skutečnost: odvykání kouření je iluze. Ve skutečnosti je to pro vás jednodušší, protože jste dostali další dávku nikotinu. To rozhodně poškozuje vaše tělo víc, než to pomáhá. Kromě toho je pocit relaxace dočasný a pocit stresu způsobeného závislostí na nikotinu se brzy vrátí. Kouření zrychluje srdeční rytmus a zvyšuje krevní tlak. Zvyšuje také obsah oxidu uhelnatého v krvi, a proto vaše dítě dostává méně kyslíku.

Mýtus č. 5: S dítětem s nižší hmotností není nic špatného.

Skutečnost: kouření během těhotenství zvyšuje šanci mít dítě s nízkou porodní hmotností. Jedna studie, která zkoumala 796 těhotných žen, dokonce ukázala vztah mezi počtem kouřených cigaret a podváhou. Podle něj každá kouřená cigareta denně těhotnou ženou, která neukončila kouření před sedmým měsícem, vede ke snížení hmotnosti narozeného dítěte o 19–24 gramů. A to bere v úvahu další faktory. 3 To znamená, že pokud jste těhotná, kouříte balíček denně, potom se dítě může narodit snadněji asi o 400–500 g.

Děti s nízkou porodní hmotností mají závažnější zdravotní problémy než děti narozené s normální hmotností. Tyto problémy mohou ovlivnit zdraví vašeho dítěte nyní, během jeho dětství a dospělosti..

Mýtus č. 6: Přestat kouřit během těhotenství je velmi obtížné..

Fakt: Naštěstí to tak není. Drtivá většina žen dokáže přestat kouřit v raných fázích těhotenství. Podle relativně malé americké studie je to podporováno výskytem averze k chuti nebo vůni tabákového kouře u většiny těhotných žen. 4 Nesmíme však zapomenout ani na silnou motivaci, která se objevila, protože podle statistik ženy s neplánovaným těhotenstvím přestaly kouřit nebo snižovaly počet cigaret o cca 15% méně. Kromě toho WHO uznává, že špatné zdravotní chování, jako je kouření, je důsledkem životních okolností. Pokud tedy žena kvůli svému prostředí žije ve stresu, bude pro ni těžší přestat. 5

Ale bohužel, opětovné kouření po těhotenství může být obtížné. Více než polovina žen, které přestaly kouřit během prvních čtyř měsíců po porodu. Důvody nejsou úplně pochopeny, ale hlavní faktory zahrnují přítomnost kouření partnera nebo člena rodiny, závažnost závislosti na nikotinu a nízký přírůstek hmotnosti během těhotenství. 5 Podle jiné verze, podle stejné výše uvedené studie o averzi k chuti a vůni, je kouření obnoveno, protože vnímání chutí a pachů se jednoduše vrátí do stavu před porodem..

Mýtus č. 7: Během posledního těhotenství jsem kouřil a měl jsem zdravé dítě, takže další dítě bude také zdravé.

Fakt: pokaždé, když kouříte během těhotenství, riskujete zdraví svého dítěte. Pokud jste v minulosti kouřili a měli jste zdravé těhotenství, neznamená to, že příští těhotenství bude také zdravé.

Existují nějaké negativní důsledky odvykání kouření během těhotenství??

Co vědci nepopírají, je možné přibírání na váze. Ženy, které přestaly kouřit během těhotenství, přibývají na váze více než ženy, které nadále kouří.

I když ve skutečnosti hlavním problémem není to, že se může objevit dočasná nadváha, ale v obavách z toho, což může narušit zbavení se špatného zvyku. Americká studie ukázala, že ženy, které jsou více znepokojeny přírůstkem tělesné hmotnosti po ukončení kouření, jsou méně pravděpodobné, že přestanou kouřit během těhotenství nebo zůstanou v poporodním období staženy (cítí se závislé). 6

Jak bezpečné a efektivní je kouření na těhotenství??

Léky

Léky, které pomáhají přestat kouřit a jsou přijatelné během těhotenství (podle dohody s lékařem), zahrnují nikotinovou substituční terapii (NRT), bupropion a vareniklin. Někteří kuřáci používají také elektronické cigarety obsahující nikotin, aby se zabránilo kouření tabáku..

 1. Substituční terapie nikotinem (NRT) je užívání drog, které obsahují nikotin, ale jsou dostupné v jiné formě (náplasti, žvýkačky, pastilky, inhalátory atd.), Díky nimž neexistují žádné další škodlivé látky. Neexistují dostatečné důkazy pro potvrzení bezpečnosti a účinnosti NRT během těhotenství. Ačkoli podle Cochraneovy analýzy studií použití NRT zvyšuje míru odvykání kouření přibližně o 40% do konce těhotenství, existuje však důkaz, že pokud jsou z analýzy vyloučeny potenciálně zkreslené studie, není NRT účinnější než placebo. 7 U žen, které kouří méně než pět cigaret denně, se předpokládá, že těží z behaviorální terapie více než NRT, zatímco kuřáci s vyšší závislostí na nikotinu těží z NRT..
 2. Bupropion je antidepresivum a FDA kategorie C během těhotenství (tj. Vedlejší účinky byly zjištěny u zvířat), s prokázanou účinností při zastavení užívání tabáku a bez známých vedlejších účinků na plod. Hlavními farmakokinetickými výhodami bupropionu je jeho schopnost chránit plod před expozicí nikotinu. Také jeho příjem, kromě snížení touhy po kouření, je spojen se zmírněním příznaků deprese a udržování hmotnosti, což může být zvláště atraktivní pro ženy, které se obávají, že po ukončení kouření získají další libry. Přestože přírůstek hmotnosti po ukončení tohoto léku je podobný jako u jiných způsobů odvykání kouření.
 3. Varenicline je také lékem kategorie C v těhotenství, ale s neznámou bezpečností a účinností pro těhotné ženy. Ale mezi jinými kategoriemi lidí (nesouvisejícími s těhotnými ženami) se vareniklin prokázala jako účinná při dlouhodobém odvykání kouření a má v tomto ohledu lepší ukazatele než pouze NRT nebo bupropion. Těhotné ženy stále potřebují odpovídající zkoušky bezpečnosti a účinnosti..

Stojí za zmínku, že Národní zdravotnická služba v Anglii nedoporučuje bupropion a vareniklinu, přestože dobře souvisí s NRT 8. Popisy a závěry o bupropionu a vareniklinu však byly získány také ze spolehlivých zdrojů..

Prostředky, kterým je třeba se vyhnout

Následující léky nebyly během těhotenství dostatečně studovány nebo mají nízkou účinnost nebo bezpečnost během těhotenství, proto se FDA během tohoto období nedoporučuje..

 • Klonidin je antihypertenzivum (pro vysoký krevní tlak), jehož účinnost při ukončení kouření ne vždy převyšuje placebo. Vzhledem k takovým vedlejším účinkům, jako je snižování krevního tlaku, vyžaduje neustálé sledování jeho výkonu.
 • Nortriptylin je tricyklické antidepresivum, které může zmírnit příznaky odstavení z nikotinu (např. Deprese). Přestože byla prokázána účinnost při odvykání kouření a omezený počet vedlejších účinků, bezpečnost v těhotenství není známa..
 • Cytisin (Tabex) je podle WHO, která je částečným agonistou nikotinových receptorů, nejdostupnějším lékem v boji proti závislosti na nikotinu. Cytisin ukázal, že je čtyřikrát účinnější než placebo. Vedlejší účinky jsou podobné těm, které byly popsány výše: bolest hlavy, nespavost, podrážděnost, nevolnost, úzkost. Testy jeho bezpečnosti během těhotenství však stále probíhají (v roce 2018 se očekával nástup fáze III), takže prozatím ji nelze doporučit těhotným ženám. 5

E-Sigs

Elektronické cigarety vám umožňují inhalovat nikotin parou, ne kouřit. Konvenční cigarety dodávají nikotin spolu s tisíci škodlivých chemikálií. Samotný nikotin je však relativně neškodný.

Elektronické cigarety neprodukují dehet a oxid uhelnatý - dvě hlavní toxické složky tabákového kouře. Oxid uhelnatý je obzvláště škodlivý pro vyvíjející se dítě v děloze. Pára z elektronické cigarety také obsahuje některé potenciálně nebezpečné chemikálie, ale je jich mnohem méně než v cigaretovém kouři.

Elektronické cigarety jsou celkem nové a ne o nich je známo všechno. Současné důkazy však naznačují, že jsou mnohem méně nebezpečné než kouření tabáku..

Pokud vám používání cigarety pomůže přestat kouřit, je pro vás a vaše dítě mnohem bezpečnější, než pokračovat v inhalaci tabákového kouře. 8

Výhody odvykání kouření během těhotenství

Když přestanete kouřit, okamžitě získáte pozitivní výsledky pro vás a vaše dítě. Z těla budou odstraněny škodlivé plyny, jako je oxid uhelnatý a jiné toxické chemikálie. Když přestanete kouřit:

 • Snižte riziko komplikací během těhotenství a porodu.
 • Bude mít větší šanci na zdravější těhotenství a zdravější dítě.
 • Snižte riziko mrtvého porodu.
 • Dítě je méně pravděpodobné, že se narodí příliš brzy, a zažije další dýchací, výživové a zdravotní problémy, které se často vyskytují u předčasně narozených dětí.
 • Dítě bude mít menší šanci na porod podváhy: děti žen, které kouří, jsou v průměru o 200 g lehčí, což může způsobit problémy během a po porodu. Například s větší pravděpodobností mají problémy s udržováním tepla a jsou náchylnější k infekcím..
 • Snižujete riziko úmrtí na zastavení smrti z neznámých důvodů, známých také jako syndrom náhlého úmrtí kojenců.

Přestat kouřit nyní pomůže vašemu dítěti v pozdějším životě. Děti, jejichž rodiče kouří, s větší pravděpodobností trpí astmatem a jinými vážnými nemocemi, které mohou vyžadovat lůžkovou péči..

Čím dříve přestanete kouřit, tím lépe. Ale i když se v posledních týdnech těhotenství zastavíte, bude to pro vás a vaše dítě prospěšné.

Pasivní kouření poškozuje vaše dítě.

Pokud váš partner nebo kdokoli jiný, kdo žije s vámi, kouří, může jejich kouř ovlivnit vás i dítě před narozením i po něm. Může být také obtížnější přestat kouřit, pokud je kuřák poblíž..

Použitý kouř může také snížit hmotnost dítěte při narození a zvýšit riziko syndromu náhlé smrti. Děti rodičů, kteří kouří, budou s větší pravděpodobností hospitalizováni s bronchitidou a pneumonií během prvního roku života. 8

Jak přestat kouřit během těhotenství

Přestat kouřit během těhotenství a minimalizovat negativní důsledky pro sebe a dítě je pro kuřáka obtížné. Období těhotenství snášejí mnohem tvrději a bolestněji než nekuřácké dívky.

Existuje obrovské a neodůvodněné riziko poškození nenarozeného dítěte.

Je tu nejaky problem? Potřebujete více informací? Zadejte formulář a stiskněte klávesu Enter!

Jak přestat kouřit během těhotenství

Jak přestat kouřit těhotnou ženu? Odborníci nedoporučují náhle vzdát se kouření těhotných žen. Správně protáhněte proces odvykání kouření po dobu 3 týdnů.

Každý týden je samostatná fáze:

 1. V prvním týdnu se doporučuje snížit počet uzených tabákových výrobků alespoň o polovinu, přejít na cigarety s nižším obsahem nikotinu a dehtu.
 2. Ve druhém kroku kouřte ještě méně tabáku. Pokuste se kouřit polovinu tolika, 3 čtvrtiny původní částky. Snažte se nedokončit cigarety až do konce, snižte počet potahů.
 3. Ve třetím týdnu kouřte v době, kdy se cítíte fyzicky postiženi kvůli nedostatku nikotinu v těle. Na konci pódia zmizí silná touha po kouření.

Pokud je historie kouření krátká, žena má náhlé těhotenství a neexistují kontraindikace pro náhlé ukončení kouření, můžete zkusit ukončit metodu Allen Carr nebo použít akupunkturní kódování nebo laser.

 • Lékařské kódování - negativně ovlivní pohodu budoucí matky a stane se dalším stresem;
 • Používejte léky k potírání kouření - může poškodit plod;
 • Hypnóza kódování a sugestivní metoda - nepříznivě ovlivňují duševní stav ženy a vedou ke vzniku dalších fóbií.
↑ Test pro kuřáky

Data, kolik nebo čas před těhotenstvím

Kolik musíte přestat kouřit před těhotenstvím? Žena by měla přestat kouřit, když se dozví o těhotenství. Eliminujte jakýkoli kontakt s tabákem dlouho před těhotenstvím, když se žena rozhodne stát se matkou.

Poté, co jste se rozhodli přestat kouřit rok před možným těhotenstvím, můžete použít pomocné prostředky, které je zakázáno používat při porodu plodu.

Datum je určeno jak dlouho trvá čištění těla:

 • Ledviny odstraňují přebytek nikotinu od 2 do několika hodin, v závislosti na síle konzumovaných tabákových výrobků;
 • Obnova a čištění bronchiálního respiračního systému vyžaduje šest měsíců až 3 roky;
 • Úplné očištění těla toxinů proběhne za 3 měsíce;
 • Poruchy srdečního rytmu budou odstraněny po 5 letech;
 • Funkce vnitřních orgánů bude obnovena za rok.
↑ Proveďte test kouření

Tipy pro dívku nebo ženu, která se rozhodne stát matkou

V ideálním případě by žena měla přestat kouřit 3 roky před početí, vzhledem k době potřebné k obnově těla, ale protože jen málo žen plánuje těhotenství tak brzy, musí přestat kouřit alespoň rok..

Pro urychlení procesu čištění těla se doporučuje:

 • Pijte více vody a mléka;
 • Často chodíte na čerstvý vzduch;
 • Jděte do koupelny;
 • Vypijte vitamíny;
 • Začněte zdravý životní styl.

Proč se nemůžete náhle rozloučit

Situace je plná vážných zdravotních komplikací..

Dvojnásobně nebezpečné je přestat kouřit ostře, protože ohrožuje její zdraví a zdraví nenarozeného dítěte.

U těhotné ženy, která přestane kouřit, se v důsledku poklesu srdečních kontrakcí začnou svaly prudce stahovat a může dojít k potratu. Malátnost může trvat až několik měsíců.

Dalším faktorem ovlivňujícím pohodu budoucí matky a dítěte je abstinenční syndrom.

Při ostrém odmítnutí kouření by těhotné ženy neměly používat léky obsahující nikotin, zmírňovat příznaky ani vyvolávat averzi k tabákovým výrobkům..

Budou přidány nevyhnutelné nemoci spojené s těhotenstvím:

Kašelové záchvaty mohou mít škodlivý vliv na průběh těhotenství, jsou další svalové kontrakce a zatěžují bronchopulmonální systém.

Užitečné video na toto téma

Je možné začít kouřit sami později?

V pozdních stádiích těhotenství není z výše uvedených důvodů možné ostré zastavení kouření.

Různé způsoby, jak minimalizovat poškození již kouřených cigaret v počátečních fázích těhotenství:

 1. Při další konzultaci s odborníkem upozorněte, že jste zapojeni do kouření. Lékař vybere vhodnou stravu a vitaminy, aby minimalizoval abstinenční příznaky a další nepříjemné příznaky..
 2. Vezměte velké množství vitamínu C. Urychluje metabolismus, odstraňuje toxiny z těla a čistí krev. Studie prokázaly, že vitamin C v dávkách 500 mg / dl snižuje negativní účinek nikotinu a toxinů na vývoj bronchopulmonálního systému plodu.
 3. Pijte drogy a vyberte si potraviny s vysokým obsahem železa. Tím se normalizuje krevní obraz..
 4. Vyhněte se kofeinovým potravinám:
  1. Čokoládové výrobky;
  2. Černé čaje;
  3. Coca-Cola, Pepsi Cola;
  4. Kávové nápoje.
 5. Strava by měla obsahovat vlákninu. Dávejte přednost ovocné a zeleninové stravě a čerstvým džusům.
 6. Pro nejrychlejší očistu těla často pijte:
  1. Mléčné nápoje;
  2. Kefir;
  3. Minerál bez plynu;
  4. Spousta zeleného čaje.
 7. Vydejte se na procházky na čerstvý vzduch 3-4 hodiny denně.
 8. Vyhněte se kouření z druhé ruky - kouření a kouření obklopené oblasti.

Vliv na časný vývoj plodu

Kouření tabáku v raných stádiích, až 12 týdnů, vede k potratům a krvácení z dělohy. První trimestr - období tvorby plodu.

Na začátku, od sedmého do čtrnáctého dne, kouření tabáku poškozuje kostní dřeň plodu. Po porodu může být vyžadována transplantace..

Ve druhém měsíci těhotenství se tvoří:

 • Vnitřní orgány;
 • Mozek;
 • Orgány sluchu a čichu;
 • Končetiny.

Pátý týden je charakterizován tvorbou mozku, srdeční kontrakcí, funkcí ledvin a jater. Pravděpodobnost otravy a smrti embrya je s největší pravděpodobností.

Šestý týden - okamžik začátku krevního oběhu. Tabák v tomto období vede ke kardiovaskulárním patologiím dítěte.

Nebe se tvoří v šestém až osmém týdnu. Kouření tabáku během tohoto období způsobuje deformace (například „rozštěp rtu“) a hladovění kyslíku v rodícím se mozku vede k rozvoji Downova syndromu.

Třetí měsíc se tvoří:

 • Pohlavní orgány
 • Hlasová jednotka

Vysoký obsah oxidu uhelnatého v krvi plodu vede k hladovění kyslíkem.

 • Nedostatečná tělesná hmotnost novorozence;
 • Předčasné narození;
 • Ředění plic u novorozence;
 • Špatně vytvořený slabý dýchací systém;
 • Nerozvinutý nervový systém;
 • Smrt mozkových buněk a vnitřních orgánů;
 • Inguinální kýla;
 • Patologie vývoje končetin;
 • Patologie vývoje oblohy („rozštěp patra“, „rozštěp rtu“) po dobu 6-8 týdnů;
 • Downův syndrom.

Následně tyto děti častěji trpí SARS, jsou náchylnější k astmatu a závažným plicním onemocněním. Vady logického myšlení jsou přítomny, často se vyskytuje pomalý mentální vývoj.

Jak kouření ovlivňuje vývoj plodu

Kouření v pozdějších fázích těhotenství zvyšuje riziko předčasného porodu. Až 30% předčasně narozených dětí zemře při narození.

Srdeční frekvence plodu se zvyšuje o 90 úderů. Výsledkem může být uvolnění fetální membrány, což je hlavní příčina krvácení a potratu..

Orgány zraku a sluchu jsou tvořeny v osmnáctém týdnu. Otrava nikotinem se stává chronickou.

Ve dvacátém prvním až dvacátém třetím týdnu dochází k dýchání při tréninku plodu, což ovlivňuje další funkci dýchacího systému. Každá cigareta zastaví proces na půl hodiny.

Od třicátého týdne je kouření plné nemocí nervových struktur, endokrinního systému a následných duševních poruch u dítěte.

Tabák v posledním měsíci může vést k porodu císařským řezem v důsledku oddělení placenty.

V průměru mají děti kuřáků podváhu 300 gramů a nedostatek výšky 1,2 cm.

Snižte poškození nikotinu na zdraví těhotné ženy a dítěte

Pokud není možné začít kouřit během těhotenství, pokuste se minimalizovat škodlivé účinky nikotinu a toxinů na plod:

 1. Odborníci doporučují silné pití. Kapalina čistí tělo ledvinami, snižuje negativní účinky tabáku na činnost močového měchýře budoucí matky.
 2. Tabákový výrobek nedokončujte až do konce, uprostřed zhasněte. Před filtrem se zvyšuje koncentrace škodlivých látek, takže 2 poloviny cigarety jsou „užitečnější“ než jedna.
 3. Přepněte na značku, která používá filtry na uhlí. Uhlí absorbuje více než 30% toxických látek obsažených v tabákovém výrobku.
 4. Pokuste se tabákový produkt vyjmout z úst častěji, aby se snížilo podráždění sliznic, hrdla a pravděpodobnost, že produkty pálení vstoupí do žaludku.
 5. Přepněte na dražší cigarety. Cena je ukazatelem důkladného čištění tabáku a papíru. Obsah škodlivých látek se po řádném čištění sníží.
 6. Preferujte mírné cvičení, například dlouhé procházky na čerstvém vzduchu. Aktivní sporty se nedoporučují pro těhotné a kuřáky. Nekuřte ihned po nevyhnutelné fyzické námaze (např. Po schodech).
 7. Mentol v cigaretách zvyšuje účinky toxinů, takže se zdrží kouření tabákových výrobků obsahujících mentol.
 8. Přepněte na černý tabák. Je méně škodlivý, protože při jeho výrobě se nepoužívají další zjasňující a aromatické látky.
 9. Vyvarujte se kouření před jídlem, během jídla a v kombinaci se žvýkačkou. Tím se sníží škodlivé účinky tabáku na zažívací trakt, vyčerpané toxikózou..
 10. Neužívejte příliš hluboký potah, abyste zapálili tabák. Tím se sníží inhalovaný oxid uhelnatý o 30%..
 11. Kouř venku.
 12. Kouřte pomalu, příliš hluboko.
 13. Trávit čas venku a častěji se sprchovat, aby se zlepšila bronchopulmonální funkce a krevní oběh.
 14. Jezte více ovoce a zeleniny. Upřednostňujte:
  1. Česnek;
  2. Pomeranče
  3. Vodnice;
  4. Mrkve.
 15. Pijte více tekutin. Nikotin je dobře odstraněn a snižuje jeho účinek na tělo:
  1. Mléko;
  2. Kefir;
  3. Tichá minerální voda;
  4. Zelený čaj.
 16. Pijte kurz vitamínů. Měl by se zaměřit na:
  1. Vitamin C - urychluje metabolismus, odstraňuje toxiny z těla a čistí krev;
  2. Vitamín A;
  3. Vitamín E;
  4. Selen.
 17. Jezte více ryb a mořských plodů.
 18. Vyhni se:
  1. Mastný;
  2. Alkoholické nápoje
  3. Uzený;
  4. Kofeinované výrobky.
Sdílejte s přáteli nebo se zachraňte!

Kouřit nebo nekouřit? Jak kouření ovlivní dítě během těhotenství??

Těhotenství pro každou ženu je zároveň radostí a odpovědností, jde již o starosti nejen o sebe a její zdraví, ale také o budoucnost jejího dítěte. V tomto ohledu je otázka, zda kouřit během těhotenství, obzvláště naléhavá, zejména pokud budoucí žena v práci je kuřák se zkušenostmi. Jak kouření ovlivňuje plod během těhotenství a jak přestat kouřit během těhotenství, stojí za to se náhle vzdát závislosti - pojďme o tom mluvit podrobněji.

Je možné přestat kouřit během těhotenství náhle??

Mnoho žen se špatným zvykem se často diví: Je možné během těhotenství náhle přestat kouřit? Jak říkají lékaři sami, je to možné a nezbytné, ale přestat kouřit nestojí za to. Zejména pokud to děláte během těhotenství - pokud žena kouří 10 nebo více cigaret denně, mělo by být vše postupné. Těhotenství pro ženu a její tělo je poměrně velkou zátěží a stresem, zatímco prudká změna návyků a odmítnutí každodenní cigarety může zhoršit její bolestivý stav..

Jak přestat kouřit během těhotenství? Všechno je celkem jednoduché - udělejte to postupně, výpočet procesu samotného po dobu 3 týdnů.

 • V prvních 7 dnech se vyplatí snížit počet cigaret na polovinu a na konci týdne přejít na lehčí verzi tabákového výrobku.
 • Ve 2. týdnu je snižte na 1 ks. denně a učinit z něj pravidlo 1 cigaretu denně, aniž by cigaretu zcela kouřilo.
 • Ve třetím týdnu je pravidlem brát cigaretu z cigarety pouze v nejextrémnějším případě a poté, když srdce začne bít rychleji a narušuje závratě, kouří to až do filtru.

Jak poznamenají lékaři, kouření v těhotenství je eliminováno v 6–7 z 10 případů, takže lze považovat za úspěšný pokrok.

Důsledky kouření během těhotenství?

Tělo matky a dítěte je vzájemně propojeno, jedná se o jediný celek a poškození dítěte, které cigarety způsobí jako první, se projeví na dítěti. Hlavní důsledky kouření během těhotenství pro dítě, zejména v raných stádiích, které si lékaři všimnou:

 • zvýšená pravděpodobnost spontánního potratu a potratu;
 • zvyšuje pravděpodobnost porodu předčasně narozeného dítěte s nízkou hmotností;
 • schopnost dítěte přizpůsobit se vnějším faktorům je výrazně snížena, zatímco počet případů novorozenecké choroby se zvyšuje;
 • riziko vzniku vrozené vady se několikrát zvyšuje;
 • dítě bude zaostávat ve svém vývoji, fyzickém i duševním;
 • mimo jiné je několikrát omezena schopnost kouřící ženy mít plnou a úspěšnou početí, protože problémy s pohybem vajíčka ve vejcovodech, pokles pohybu spermatoze hraje v souhrnu mínus partneři, kteří se snaží otěhotnět;
 • dítě narozené kouřící ženě zvyšuje riziko rozvoje patologií v reprodukčním systému, jakož i vad a patologií vzhledu;
 • tabákový kouř snižuje u dítěte všechny funkce plicního systému - nedostatek povrchově aktivní látky vyvolává selhání;
 • závislost mnohokrát zvyšuje procento náhlé kojenecké úmrtnosti;
 • děti narozené matkám, které kouří během těhotenství, pravděpodobněji trpí jinými vrstevníky.

Co dělat, pokud jste nemohli přestat kouřit během těhotenství?

Pokud jste přestali kouřit na samém začátku těhotenství a neuspěli jste po celou dobu těhotenství - nebylo dost vůle nebo zážitek kuřáka stále převažuje nad logikou, pak byste měli udělat něco pro mírné snížení počtu kouřených cigaret, a proto škodí nikotinu.

 • Na začátku praktikující psychologové radí - pamatujte, co vás přimělo kouřit, a když zjistíte, co vás přivedlo k tomuto špatnému návyku, pokuste se tento faktor eliminovat a cigaretu postupně nahrazujte užitečnějšími činnostmi.
 • Také něco vezměte za ruce. Nakreslete a maľte obrázky, hrajte tenis nebo řešte skenovací slova, a pokud nemáte dost v ústech, jen nahlodejte mrkev nebo slámu, klikněte na semena. To vše pomůže minimalizovat každodenní spotřebu cigaret a utratit peníze, které jste ušetřili za masáž nebo návštěvu bazénu, návštěvu obchodu nebo kavárny, a nezapomeňte kouřit, vezměte s sebou přítelkyni, která rozhodně nekouří.
 • Spolu s tím praktikujte zastrašovací taktiku pro sebe - vytvářejte uvnitř nepříjemného spojení s cigaretami. Jak ukazuje praxe, drogová závislost se zvyšuje, pokud ji narkoman spojuje s příjemnými událostmi, myšlenkami a relaxací. Stejně jako kouření. Chcete-li minimalizovat spotřebu cigaret denně - spojte je s nepříjemnými událostmi a stresem, představte si, jak vaše dítě v děloze začíná dusit tabákovým kouřem atd..
 • Pokud nemůžete překonat závislost na nikotinu - zapojte do tohoto povolání manžela, rodiče a přítelkyni. Pokud cítíte touhu kouřit - pozvěte je a společně udělejte něco zajímavého.
 • A co je nejdůležitější, důvěřujte sami sobě a místo toho, abyste se nadávali za každou poruchu a kouřovou cigaretu, pochvalte si balíček cigaret za každé zmeškané nafouknutí a vhoďte do urny. Pokud nemůžete přestat, požádejte o pomoc psychoterapeuta, protože důvody závislosti na cigaretách mohou hluboké změny vědomí a osobnosti a jejich překonání nebude snadné.

Kolik je smlouva o narození, co je obsaženo v jejích doložkách a jaké dokumenty se připravují?

Jak se vypočítávají dávky v mateřství pro pracující ženy, naleznete na následující stránce..

Recenze těch, kteří kouřili během těhotenství

Tamila, matka 2 dětí, 29 let
Úplně jsem přestal kouřit až v 7. měsíci druhého těhotenství - nyní je to již 9 měsíců a jsem hrdý na to, že jsem se dokázal vyrovnat i v posledních měsících. Mohu říci pro sebe - mi pomohla kniha A. Kary „Snadný způsob, jak přestat kouřit“, a ona mi pomohla vyrovnat se se závislostí. Z toho, že jsem opustil svůj špatný zvyk, jsem nezažil tolik stresu - byl jsem rád, že jsem odmítl, a chci říci, že se s touto závislostí může vyrovnat každý..

Elena, 3 děti, 39 let
Během druhého a třetího těhotenství jsem pravidelně kouřil a pil pivo a vyčítal jsem si za každý potah a cigaretu. Ale nemohla skončit - není to přesvědčování mých rodičů, ne můj manžel, který by mě mohl od této závislosti odradit. Celé těhotenství jsem kouřil téměř každý den, ale porodil jsem své syny silnými a zdravými - když jsem byl v nemocnici, nekouřil, mléko proudilo v proudu. Jakmile jsem se vrátil domů se svým 2. a 3. synem - začal jsem znovu kouřit, mléko po 3 týdnech zmizelo. Řeknu to všem matkám najednou - házejte v prvních dnech, nezbavujte děti nejcennějších v jejich prvních dnech života, jmenovitě mateřského mléka.

Inspirativní video pro těhotné ženy a nejen pro ty, které dosud kouření nepřestaly:

Články O Neplodnosti