Hlavní Výživa

Žaludek trochu bolí v prvních týdnech těhotenství. To je normální?

Plánování našich vládců. Zkuste vyjádřit svůj názor! ->

* Drazí přátelé! Ano, tohle je reklama, jak se má točit!

Je vyžadována nižší bolest břicha v časném těhotenství?

Řekněte mi, prosím, je nutné, aby na začátku těhotenství, kdy by měla doba dorazit včas, bolet dolní část břicha? Samozřejmě mám pozdní ovulaci, takže se cyklus pravděpodobně zvětší, ale je zajímavé čekat na bolest jako při menstruaci nebo se stane, že neexistují žádné bolestivé pocity?

Číst komentáře 19:

Nic mi neublížilo. Navíc jsem to později nemohl vydržet a běžel k lékaři a stěžoval si, že mi nic neublíží. Doktor byl zaplacen, takže smích zadržel, jen se chichotal a uklidnil.

Nemám co ublížit)

A bolelo mě to, všechno bylo jako předtím M. Dokonce jsem proto ani nevěřil, že to bylo B. Ačkoli jsem to opravdu chtěl. Celý můj život jsem trpěl bolestmi před M a první den. A byl jsem si jistý, že když ZAB to nebude bolet. Ale ne - všechno bolelo jako obvykle. Vše samostatně.

Mashunya, zasmál se slzám
Jasné, díky, holky. Právě jsem prohledával internet - v podstatě to bolí každého, ale obávám se o mě, že by měli začít dnes (pokud nezohledníte pozdní ovule), ale neexistuje bolest. No, budu čekat v krátkosti, děkuji, že jsem neprošel. Velmi vděčný! Pospěšte si dva //!

Moje bolest začala později, od 8 do 9 týdnů, asi zjevně všechno tam šlo

Danko, omlouvám se, tableta vyšlape) a tak později to začalo bolet a hlavně po stranách.

Všechno je individuální, všechno ve mně v prvním B. Bolelo to jako M., ale ve druhém tam

Mashunya, dnes jsem přesně se stejnou stížností, jako jste přišli)))

Leno4444, můj žaludek neubližoval, usrkl jsem velmi, velmi slabě a škubl jsem si vaječníky. V sedmém týdnu to vypadalo, jako by bylo peklo a velmi vzácné. A správně dívky napsali - každý má všechno individuálně. A aprhi na vás)))

Lena4444, tj. Apchi))))

Obecně jsem měl všechny příznaky PMS, žaludek mě bolel velmi špatně a moje období nikdy nepřišla

Nic jsem také neublížil! A co je slovo „povinné“? To by nemělo být! Ale stává se to... A je plná hrozby... Ttt... Nechť je s tebou všechno v pořádku.

A mimochodem, je lepší nehledat příznaky těhotenství, protože to dopadne rychleji!

Legrační dívky jsme všichni. Když to bolí, máme strach a když to neublíží, je to také děsivé.. Moje hrudník neubližoval, panikařil jsem. A vaječník byl nemocný - také jsem zpanikařil..

Berry 78, ach, to je jisté)) Neustále se cítím přemýšlet, že je to pořád děsivé. Když je bříško těžší a děsivé, a když z nějakého důvodu nemám pocit, že to není jako těhotenství, je to zase strašidelné)), když dítě moc strká, najednou na to není dostatek kyslíku, netlačí, je to zase strašidelné)) směju se na sebe))

Lena4444, jsme všichni takoví! Když jsem to začal, směšně jsem byl z toxinu šťastný. Jsem nemocný a jsem šťastný))
Teprve po 20 týdnech se ve smyslu nervů zklidnilo, protože se začalo pohybovat, bylo mi jasné, že i

Celá moje B neubližovala, ne tahala

Bolelo to hlavně na mé pravé straně až do 10-12 týdnů, pak jen toxikóza trvala až 18 týdnů... Bolest během B se často stává, když bolestivá M, tady mám

Nic mi neublížilo ani na začátku, ani na konci. A takové zvláštnosti mě nenapadlo, že mě to neubližuje)
ale proč onemocnět, když je vše v pořádku? Těhotenství není nemoc

Zanechat komentář:

Chcete-li přidávat komentáře, měli byste se zaregistrovat nebo přihlásit.

Recenze ranných bolestí žaludku

Holky, miláčku, dej radu. Situace je taková. První těhotenství bylo zamrzlé. A všechno se ukázalo kvůli tomu, že jsem nevěděl, jak se chovat, a hned v prvním týdnu těhotenství jsem spěchal k lékařům. ti s jejich kontrolami, dělali ultrazvuk několikrát. Tento termín je přirozeně krátký, ale nikoho nenajdou. Z nějakého důvodu doktor navrhl, aby pro případ uchování v nemocnici nikdy nešlo. Dali to do Mariinky pro uchování a po 2 dnech jsem odtamtud utekl již se zmrzlým těhotenstvím.

Rozhodl jsem se, že k doktorům nejdu v raných fázích. Nyní je zpoždění 2-3 dny, na ultrazvuku není vidět nic a je příliš brzy na HPLC.. Test zatím ukazuje jeden proužek a druhý je mírně patrný.

ALE OTÁZKA JE TO, CO: Zda existují takové bolesti v raných stádiích (to se píše na internetu, co se stane), například pálení a pálení dolního břicha nebo dolního břicha nebo střev. Přerušovaná bolest. Nechci jít k doktorům po tom, co se stalo. Chci jen pochopit - pokud je to nutné a stane se to, je lepší pít máty peprnou.

Fórum Moms Stavropol

Zprávy:

Nedostali jste aktivační dopis? během registrace může dojít k chybě v e-mailu. Napište na [email protected]

Články o MamaSK

Novinky na MamaSK

To je zajímavé:

Jak dostat zaplaceno za prvorozeného ve Stavropolu?

Přidejte svá oznámení Prystroi do skupinových zpráv!

Podmínky umisťování reklam na MamaSK

 • Fórum Moms Stavropol »
 • Výměna zkušeností “
 • Těhotenství a porod (Moderátor: zábava)
 • Bolest žaludku na začátku těhotenství.

Autor Téma: Nemocný žaludek na začátku těhotenství. (Přečteno 11770 krát)

Toto téma si prohlíží 0 členů a 1 host..

 • Fórum Moms Stavropol »
 • Výměna zkušeností “
 • Těhotenství a porod (Moderátor: zábava)
 • Bolest žaludku na začátku těhotenství.

Stavropol KMV Pyatigorsk Kislovodsk Essentuki Minvody Zheleznovodsk Nevinnomyssk
© Místo matek území Stavropol 2009-2012
Administrace webových stránek neodpovídá za obsah zpráv,
publikováno ve fórech, na nástěnce a v komentářích k materiálům.

Stránka vygenerována za 0,887 sekund. Poptávky: 59.

Kdo táhne bříško v raných fázích?

Citát
Ulka:
Musíte navštívit lékaře, může to být hrozba.

Myslíš si, že jsem nebyl a neřekl jsem jí to? Na to naprosto klidně reaguje a říká, že po takovou dobu je to naprosto normální. Ještě mě nechce sledovat. První ultrazvuk obecně za 11-12 týdnů bude. Zde mluví o hrozbách po dobu 4 týdnů. No, to je jen 2 týdny zpoždění, ukázalo se. A v tomto období, jak můžete dělat ultrazvuk a sledovat? Nevím, v tomhle čase jsem proti tomu všem kategoricky proti. Mnoho příběhů a známých a kamarádek, přesně to, jak se něco stalo v tak rané době po vyšetření a ultrazvuku. A začal jsem se někam odtáhnout za pár dní po početí. A stále. Stručně řečeno, nevím, co mám dělat. Nemohu říci, že se to táhne pořád. To vůbec neublíží. Celý den to usrkává. Trochu zatáhne. To není ani bolest, ale jako by to byl nějaký otok. Doktor ho však nenechal na ultrazvuku. Vysvětlující lékař. Jak říkají rodina, mě zná od mého panenství). Takže si budu myslet. Hlavní klid).

Citát
cold_as_stone:
než ultrazvuk v raných stádiích je škodlivější než sex ve stejném období

stejný názor. během celého těhotenství jsme měli sex dvakrát a po obou časech jsem skončil v nemocnici a vy jste na ultrazvuk a jste v klidu v srdci, dokud nepocítíte pohyby. při míchání již víme, že je vše v pořádku. a tady je úplný neznámý.
Citát
Zrzka:
Jedním slovem - běží k lékaři.

Úplně souhlasím. Nechci se vyděsit, ale byl jsem také nakreslen a poté přidělen. potrat po 6 týdnech.
Citát
Eleaniel:
Na to naprosto klidně reaguje a říká, že po takovou dobu je to naprosto normální. Ještě mě nechce sledovat.
ještě není co sledovat - to je pravda, je to skutečný tok *, ale pití pilulek a kapek je docela přijatelné.
Eleniel © bříško trvalo 5 týdnů. Řekl jsem doktorovi a poslal do nemocnice na uchování - pod dohledem lékařů je to nejlepší) a nečekejte, až „zastaví“ ## Postarejte se o dítě. Je lepší ležet jednou v nemocnici - povídat si se stejnými těhotnými ženami. vzlétnout ze všech domácích prací. číst časopisy. než později litovat.
A kde jste pozorováni?

Připojuji se k názoru Světlany Smirnovy ©
Ulka ©
Vytáhl jsem to, na 7 N. měl potrat (k předchozímu B)
Tentokrát jsem byl trochu nakreslen, okamžitě jsem běžel k lékaři, byl mi předepsán 3 injekce hCG (každý druhý den), jsem dyufaston pil až 16 týdnů, vitamín E, svíčky s papaverinem a noshpu.
(vše musí být provedeno na doporučení lékaře)

I když nešli k lékaři - papaverin v zadku na noc a vitamín E 3 tablety denně - je to neškodné !! pro prevenci.

Citát
Irinka:
Eleaniel ©, také jsem byla nakreslena v prvních týdnech, řekla doktorovi, právě si všimli na kartě, když přišla s kartou pro vitamíny, žena, která mi je napsala, řekla, že by neměla čerpat z jejího spodního břicha, pít vitamín E, a opravdu to pomohlo, ale pijete vůbec vitamíny A co? Ujistěte se, že pijete, a hlavně pro dítě, je to velmi důležité! Vitamin E, kyselina listová, jodomarin a samozřejmě komplex vitamínů pro těhotné ženy! A vše bude v pořádku! I já jsem se bál hrozeb, i po dobu 8 týdnů jsem dělal ultrazvuk, který ukázal, že všechno bylo v pořádku, pak jsem poprvé slyšel, jak srdce dítěte bije, ale ve skutečnosti ne všechno je tak děsivé! Pokud nechcete dělat ultrazvuk, ne, a lékaři vědí, že není čeho se obávat!

Také si myslím, že doktor stále rozumí. Ačkoli kdo ví. Uzi to opravdu nechce. Cítím se v zásadě dobře. To je také o vitaminech. Piju kyselinu listovou a jodomarin. Díky za vitamin E, také si ho koupím)). Obávám se také hrozeb, ale zároveň chápu, že někdy je pozice, kterou Bůh dává, skutečně oprávněná. Rozhodl jsem se, že se nebudu ještě zabývat sexem (ačkoli od začátku těhotenství to není tak často a aktivně). Prostě to nedokážu vysvětlit. Je to, jako by něco zasahovalo dovnitř, a já se vůbec necítím. Proto zatím nechci riskovat. A opakovaně vyprávěla doktorovi o pocitech. Říká, že je to naprosto normální. Neublíží, jako před menstruací. Ulka, upřímně myslím na hlavu). Jen nechci dělat ultrazvuk - v zásadě. Nedovolím nikomu, aby tam lezl v takovém čase - v zásadě. Teď jsem se postavil, abych počkal, ať mě neopustí. Ale zaregistruji se dřív, ne za 8 týdnů, ale v 7, i když je lékař proti. A tam už najdu všechno. Je to jen to, že zkušený lékař viděl mnoho těhotných žen. Ale lékaři jsou také jiní, nebudu se hádat.

Bolest žaludku v časném těhotenství

I když z nějakého důvodu skryjete své těhotenství, po nějaké době vám jedna z částí vašeho těla dá ostatním, jak se říká, „s giblety“. Je to o žaludku.

Na začátku těhotenství, při pohledu na její stále ploché bříško, je žena překvapená: „a jak se moje kůže opravdu protahuje?“ Ale neměli byste si dělat starosti, protože příroda se ujistila, že kůže na břiše se natáhla a v případě potřeby se přitáhla k sobě. Ženy, které porodily, jsou dobře známé s konceptem strií na břiše, existuje však mnoho takových poporodní žaludky, že nikdy nemůžete říci, že byly těhotné. To vše závisí na vlastnostech kůže, genetické predispozici, velikosti břicha a konečně na tom, zda žena pečovala o své tělo, byla v zajímavém postavení. Ale to je téma samostatného článku. Dnes si povíme o tom, jaký by měl být žaludek v raných stádiích..

Nejprve by žaludek neměl v žádném případě bolet! Pokud se žena cítí nepříjemně, tahem a dokonce i silnými ostrými bolestmi, je to příležitost poradit se s gynekologem. Nenechávejte tuto podmínku na „možná to projde“. Je pravděpodobné, že lékař neuvidí nic vážného a vysvětlí to fyziologickými změnami vyskytujícími se v těle. Například pod vlivem hormonů vazy změknou a změní se relativní poloha vnitřních orgánů břišní dutiny. Ale pamatujte, že bolest může také naznačovat problémy. Například o mimoděložním těhotenství nebo hrozbě zhroucení.

Další: pokud žena trpěla bolestivou menstruací, je možné, že se v prvním trimestru bude cítit nepohodlí v podbřišku.

Bolest v těhotenství v raných stádiích: příčiny, diagnostika, možné odchylky, léčba

Bolest v břiše a dolní části zad často způsobuje paniku těhotné ženy. Podle statistik je v prvním trimestru riziko potratu a rozvoje dalších patologických chorob obzvláště vysoké. Mezitím lékaři poznamenávají, že bolest v časném těhotenství mohou být způsobeny fyziologickými faktory, které nepředstavují žádné nebezpečí pro matku a plod. O tom, jak lze vyvolat nepohodlí, jak se s nimi vypořádat a kdy konzultovat s lékařem, budeme tento článek diskutovat.

Bolí žaludek v raných fázích těhotenství? Norma nebo patologie?

Od početí dítěte s budoucí matkou dochází k mnoha zdánlivě neviditelným změnám. V důsledku toho může dojít k nepohodlí v dolní části břicha nebo v dolní části zad, více o tom je dobře popsáno v článku https://www.syl.ru/article/329277/bolit-poyasnitsa-na-rannem-sroke-beremennosti-prichinyi-i -lechenie. Ale ne vždy to signalizuje nebezpečí. Je otázkou, zda žaludek v prvních týdnech těhotenství bolí, nejčastěji žena spěchá na předporodní kliniku spolu s pozitivním výsledkem testu. Pouze lékař může určit, co způsobuje stávající nepohodlí a jak je odstranit..

Bolest během těhotenství je rozdělena na porodnické a ne-porodnické. V prvním případě mohou být způsobeny fyziologickými vlastnostmi těla nebo různými patologiemi. Mezi ně patří mimoděložní těhotenství, předčasné oddělení placenty, spontánní potrat. Neporodnická bolest je spojena s poruchou orgánů, které nesouvisejí s reprodukčním systémem. Fyziologická bolest nízké intenzity lze nazvat variantou normy. Nejsou nebezpeční pro ženu a plod. Mezitím jsou situace, kdy těhotná žena může potřebovat pohotovostní lékařskou péči..

Kdy navštívit lékaře?

Okamžitá pomoc odborníka může být nezbytná, pokud v časných stádiích těhotenství bolí žaludek nebo bolest je spojena s následujícími příznaky:

 • bolest je akutní, roste v přírodě a nezmizí po zaujetí ležení;
 • bolestový syndrom je doprovázen kontrakcemi různých intenzit;
 • je zde nauzea, zvracení, poruchy fungování gastrointestinálního traktu, ztráta chuti k jídlu;
 • objevily se skvrny z genitálního traktu;
 • bolest se zvětšuje s palpací.

Výše uvedené příznaky nelze přičíst fyziologické normě. Označují patologické procesy probíhající uvnitř těla..

Fyziologické důvody

Pocity bolesti způsobené následujícími faktory nejsou pro matku a plod nebezpečné:

 1. Implantace plodu. Bolest v dolním břiše může nastat několik dní před začátkem údajné menstruace, dokonce před zpožděním. Nejpravděpodobnější příčinou nepohodlí je zavedení oplodněného vajíčka do tkáně dělohy..
 2. Podvrtnutí dělohy. V tomto případě je bolest pozorována blíže ke konci prvního trimestru. Do této doby se děloha zvětšuje a mírně mění své umístění (stoupá).
 3. Zvýšené hladiny progesteronu v těle. Bez tohoto hormonu není možné normálně nést plod, protože právě on dělá pružné vazy a klouby. K bolesti dochází v důsledku hormonálních změn v těle.
 4. Ranní nevolnost. Toxikóza (zejména zvracení) je jedním z běžných důvodů, proč spodní břicho bolí v časném těhotenství..
 5. Zácpa. Těhotenství ovlivňuje nejen lidský reprodukční systém, ale i trávicí systém. V důsledku toho nadýmání a potíže s defekací.

Patologická povaha bolesti v prvních týdnech těhotenství

Bohužel ne všechny ženy nesoucí dítě dokážou zabránit nepříjemným pocitům v břiše, které se vyskytují v raných stádiích. Pokud se objeví bolest, je důležité včas posoudit možná rizika následujících patologií:

 1. Hypertonicita dělohy. Tento stav je nejčastější příčinou bolesti břicha v časném těhotenství. S hypertonicitou se děloha stává „kamenitou“, je zdeformována a narušuje správné umístění embrya v děloze. To zase může vést k potratu. Hypertonicita dělohy vyžaduje léčení a neustálé sledování lékařem.
 2. Anembryony. Tento problém čelí asi patnáct žen ze sta. S anembryem se dítě stane životaschopným v prvních týdnech těhotenství. Žena může kromě bolesti cítit i nevolnost, nevolnost, zvracení, ale příznaky jako toxikóza, otok mléčných žláz zmizí.
 3. Mimoděložní těhotenství. Při předčasné diagnóze může mít tento stav negativní důsledky pro ženské tělo a zpochybnit další pokusy otěhotnět.

Mimoděložní těhotenství: nebezpečné příznaky

Pokud dojde k implantaci oplodněného vajíčka do jedné z vejcovodů, bude mít ženský syndrom bolesti následující charakteristické rysy:

 • bolesti křeče, jednostranné, jsou konstantní nebo periodické;
 • bolest dává levé rameno (s prasknutím trubice a krvácení);
 • silné krvácení nebo špinění (v závislosti na tom, zda se trubka praskla nebo jen zlomila);
 • silná prošívací bolest pronikající do břišní dutiny.

Na samém začátku těhotenství může být bolest tažná. Tento stav může trvat několik dní až měsíců. Mimoděložní těhotenství však vždy končí smrtí vajíčka, prasknutím vejcovodu a chirurgickým zákrokem.

Non-těhotné příčiny bolesti břicha

Během porodu dítěte se zvyšuje zatížení všech orgánů a systémů těla. Současně dochází k poklesu imunity, což může vyvolat zhoršení chronických onemocnění:

 1. Pyelonefritida. Při zánětu ledvin se žena cítí tažením bolesti v dolním břiše, vyzařující k dolní části zad. Toto onemocnění je často doprovázeno horečkou, ale někdy je asymptomatické. Pyelonefritida může být detekována pomocí obecného testu moči..
 2. Cholecystitida. U této choroby je bolest pozorována na pravé straně břicha. Zároveň je těhotná žena zvracena zvracením.
 3. Cystitida. Zánětlivé onemocnění močového měchýře je pro dítě nebezpečné, protože škodlivé mikroorganismy přes reprodukční trakt mohou proniknout přímo do plodu a narušit jeho vývoj. Cystitida je při močení doprovázena častým močením a bolestí.
 4. Gastritida. U tohoto onemocnění, které je charakteristické pro druhý trimestr, ale často se vyskytuje v časných stádiích těhotenství, je bolest v horním břiše pociťována bolestí v důsledku mačkání žaludku rostoucím dělohy..
 5. Apendicitida. Bolest nastává, když je zanícený orgán. V této situaci je nutná lékařská pomoc a chirurgický zákrok..

Patologická diagnostika

Pokud se v počátečních stádiích těhotenství objeví bolest jakékoli povahy a intenzity, měla by se žena poradit s gynekologem o konzultaci, vyšetření a léčbě (pokud je to nutné). Pro přesnou diagnózu bude poslána na:

 • ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů - pomůže identifikovat mimoděložní těhotenství, novotvary a další děložní patologie;
 • pro vyšetření krve a moči - odhalí patologické procesy mimo reprodukční systém.

Nezakrývejte informace svého lékaře o předchozích potratech, potratech, mimoděložních těhotenstvích a nemocech. Tím se vyhnete komplikacím a zvolíte účinnější terapii..

Léčba bolesti břicha během těhotenství

Pokud se po vyšetření a ultrazvuku ukáže, že nepříjemné pocity jsou fyziologické povahy, může lékař doporučit ženě další relaxaci, procházky na čerstvém vzduchu, dobrou výživu. Léčba drogy v tomto případě není nutná. Pokud příčina bolesti spočívá v patologických procesech v těle, ve zhoršení chronických onemocnění, bude těhotné ženě předepsána nezbytná léčba:

 • s hypertonicitou dělohy - antispasmodická léčiva;
 • v případě mimoděložního těhotenství chirurgický zásah následovaný hormonální terapií;
 • při zánětlivých a infekčních onemocněních - léky, které neovlivňují normální nitroděložní vývoj plodu.

Bolesti zad a jejich příčiny

S nástupem těhotenství v ženském těle začíná významná restrukturalizace všech systémů. Z tohoto důvodu je v počátečních stádiích možný výskyt lehké bolesti nejen v dolní části břicha, ale také v dolní části zad. Nejčastěji tento druh nepohodlí významně neovlivňuje stav budoucí matky.

Pokud bolí dolní část zad v časném těhotenství, doporučuje se ženě:

 • chodit více na čerstvý vzduch;
 • relaxujte při nejbližším pohodlí;
 • držte se zdravé výživy, abyste předešli problémům se střevem.

Je-li bolest zad silná, doprovázená závratěmi a malátností, je to vážný důvod, proč se poradit s lékařem. Podobné příznaky mohou znamenat nebezpečné onemocnění močových cest..

Prevence bolesti během těhotenství

Následující tipy vám pomohou zmírnit stav ženy s nepohodlím v dolní části břicha a dolní části zad:

 • Nepři přejídat se;
 • trávit nejméně čtyři hodiny denně na čerstvém vzduchu;
 • zahrnout do stravy potraviny, které snižují zátěž trávicího systému, jater a ledvin;
 • neužívejte léky, doplňky stravy ani vitamíny bez lékařského předpisu.

Stojí za zmínku, že všechna výše uvedená doporučení lze použít, pouze pokud je identifikována příčina bolesti v časných stádiích těhotenství a jsou vyloučeny všechny druhy patologií a chronických chorob.

Bolest břicha v časném těhotenství

Doporučené příspěvky

Vytvořte si účet nebo se přihlaste a zanechte komentář

Příspěvky mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

Vytvořit účet

Zaregistrujte si nový účet v naší komunitě. Není to těžké!

Vejít do

Mít účet? Vejít do.

Jsme v sociálních sítích:

© 2006-2019, jsem zdravý!

Univerzitní klinika pro reprodukční technologii

Materiály na této stránce jsou chráněny autorským zákonem..

Jmenování

Vaše přihláška byla odeslána!

Brzy vám zavoláme.

Děkujeme, že jste kontaktovali kliniku „Jsem zdravý!“

Co dělat, pokud váš žaludek bolí během těhotenství

Jednoduchý kontrolní seznam pomůže nepropadat maličkosti.

Kontrolní seznam pro pacientky, které mají břicho během těhotenství

Známky, že je vše v pořádku Bolest žaludku v těhotenství: bolest není příliš silná, zmizí, když uvolníte nebo změníte polohu nebo po odchodu na záchod. Algoritmus bude proto následující:

 1. Zaujměte pohodlnou polohu.
 2. Udělejte si pauzu a zkuste se uvolnit. Dopřejte si půl hodiny, během které budete mít práci s hledáním pohodlné polohy..
 3. Přemýšlejte o tom, co by mohlo způsobit bolest: pamatujte, co jste jedli a kdy jste naposledy šli na záchod.
 4. Zkontrolujte podezření na vaginální výtok.

Kdy zavolat sanitku

 1. S jakýmkoli krvácením z pochvy na pozadí bolesti břicha.
 2. Pokud cítíte pravidelné kontrakce nebo záchvaty bolesti.
 3. Pokud bolest zesílí a nezmizí po 30-60 minutách, zatímco jste odpočívali.

Kdy jít k lékaři

 1. Pro jakýkoli neobvyklý vaginální výtok.
 2. Pokud pociťujete bolest při močení.
 3. Pokud cítíte bolest zad.

Proč mě bolí břicho během těhotenství?

Za prvé, žaludek může bolet z nejčastějších důvodů, které nesouvisejí s těhotenstvím: snědli jste něco špatného, ​​jedli příliš mnoho, nebo jste chytili mírnou infekci, nebo máte jen dyspepsii (poruchy trávení). Možná máte neléčená gynekologická onemocnění - to jsou všechna onemocnění, která se objevila před těhotenstvím a bez ohledu na to.

Za druhé, během těhotenství se zvyšuje riziko zácpy, která může také bolet žaludek. Musíte tedy pečlivě sledovat stravu a jíst více vlákniny (tj. Čerstvého ovoce a zeleniny), aby byla stolice pravidelná. Pokud dieta nepomůže, měly by se používat projímadla, která jsou povolena těhotným ženám. Například, laktulózový sirup nebo pravidelné čípky glycerinu.

Zatřetí existují konkrétní příčiny bolesti, které jsou přesně spojeny s novou situací. A lze je rozdělit do dvou velkých skupin: bez rizika a nebezpečné.

Když bolesti břicha nejsou nebezpečné

Těhotenství mění v těle ženy mnoho procesů. Změny jsou soustředěny v břiše a někdy reagují bolestí.

Bolest růstu

Když roste velikost plodu, děloha se protáhne Břišní bolest během těhotenství: Je to bolest plynu nebo něco jiného?, což samo o sobě může být nepříjemné. Ale spolu s dělohu jsou vazy, které ji podporují, napnuty. Někdo má štěstí, že nic takového necítí po celých devět měsíců, a někdo musí neustále hledat pohodlné místo v druhé polovině těhotenství, když se plod zvětší..

Pohybující se orgány

Děloha roste, zabírá břišní dutinu a zbytek orgánů se musí pohybovat Baby Belly Aches: 13 Příčiny bolesti břicha v těhotenství. Tento pohyb může také způsobit bolest a nepohodlí v různých částech břicha..

Tréninkové zápasy

Vypadají blíž k porodu ve třetím trimestru. U nich se děložní hrdlo neotevře a těhotenství není ohroženo bolestmi břicha během těhotenství. Od skutečných bojů se liší sílou (trénink je celkem měkký) a pravidelností. Skutečné boje zesilují a neustále rostou a výcvik přichází a odchází, když chtějí.

Když je bolest břicha během těhotenství nejnebezpečnější

Nebezpečné případy jsou ty, které ohrožují plod nebo těhotnou ženu. Ale zpravidla ohrožují oba.

Mimoděložní těhotenství

Když test ukáže dva proužky, ultrazvuk ještě nebyl proveden a žaludek najednou a nesnesitelně bolí, musíte být v nemocnici co nejdříve. Ostré bolesti na začátku těhotenství mohou být ukazatelem mimoděložního těhotenství.

Normálně je vajíčko oplodněno, když je ve vejcovodu. Již v oplodněné podobě „plave“ na dělohu a je připevněna ke své stěně. Někdy se tento proces pokazí a oplodněná buňka se připojí přímo ke zdi vejcovodu. Trubice však nemůže nahradit dělohu: je to banální nemůže vědět, jak se protáhnout.

A když je embryo příliš velké pro zkumavku, zlomí se a způsobí vnitřní krvácení. Toto je nebezpečný stav, který vyžaduje okamžitý provoz. V tomto případě je velmi obtížné udržet vejcovod neporušený, možná ho budete muset odstranit.

Proto se nevzdávejte ultrazvuku v raných fázích.

Tento postup pomáhá určit, zda je vajíčko správně lokalizováno, a pokud je zjištěno mimoděložní těhotenství, operace je méně traumatická, přičemž si zachovává funkci vejcovodu.

Potrat

Potrat je spontánní potrat. Může to mít mnoho důvodů, počínaje nezvratností plodu a končící nevysvětlitelnými případy. Tak či onak, pouze lékař může předepsat léčbu, takže s hlavními příznaky potratu - bolest a krvácení - musíte naléhavě zavolat sanitku.

Potrat se může objevit v kterémkoli trimestru. Teprve po 24. týdnu se to již nazývá předčasné narození. A čím blíže k porodu, zejména po 34. týdnu, tím vyšší je šance, že vše úspěšně skončí Předčasná práce a porod pro matku i plod.

Zlomení placenty

Placenta je dočasný orgán, který spojuje plod s děloží. To je přes placentu, že plod dostane vše potřebné pro růst. Placenta normálně dobře přiléhá k děloze a oddělí se až po porodu. K částečnému nebo úplnému oddělení placenty však někdy dochází dříve.

Tento stav způsobuje silnou bolest a může být nebezpečný pro plod i matku. Baby Belly Aches: 13 Příčiny bolesti břicha v těhotenství. Jednou záchranou je zavolat sanitku, pokud bolest břicha neodezní po odpočinku a změně polohy. Krvácení během oddělení je vnitřní a snadno chybí. Proto neváhejte vyhledat lékaře během těhotenství.

Apendicitida

U těhotných žen zřídka, ale příloha je zanícena - asi v jednom z tisíce případů, apendicitida v těhotenství: jak to zvládnout a zda porodit. Možná je na vině pohyb vnitřních orgánů.

Nebezpečí spočívá v obtížné diagnostice zaníceného dodatku. Například, pokud děloha „tlačila“ proces cecum zpět. Zánět slepého střeva zpravidla nepředstavuje hrozbu pro těhotenství. Operace a celková anestézie samozřejmě nejsou pro plod zvlášť užitečné, ale neznamenají, že s jejím dalším vývojem bude něco špatného..

Potřebuji vaši pomoc znovu, matky! která měla břicho během těhotenství?

Přeji hezký a slunečný den. Potřebuji vaši radu a názor. První, dlouho očekávané těhotenství. Mnoho strachů ((Věc je taková: Dozvěděl jsem se, že jsem těhotná kvůli strašlivé bolesti v dolním břiše. Šli jsme k lékaři, stále ještě bylo velmi krátké období a ani doktor nic neviděl. Ale oni řekli, okamžitě - „pokud je těhotná, okamžitě hrozí (kvůli bolesti).“ Poté B. Daley potvrdil, že to byl utrozhestan, viburkol, kyselina listová a Magne B6. Když viburkol byl můj žaludek méně bolestivý, stále jsem to cítil. týden dělali vyrážku plodu + screening (vše je v pořádku s dítětem, našel jsem tón na přední stěně, kde je placenta. Znovu jsem dal vibrocol 10 dní. Ale problémy a že všichni moji přátelé, kteří rodí jednomyslně, křičí, že bych neměl cítit žaludek..k. v obchodě mě chytím za žaludek rukou a dřepu a kýchnu, neuškodí, podívám se na svého manžela a je zelený)))))))). Kdo to měl? Čí bolí břicho? Nyní máme téměř 15 týdnů. Neublíží to průběžně, ale periodicky některé vjemy proklouzávají. Obávám se tedy. Jinak se cítím skvěle a dítě je aktivní, na ultrazvuku byl podivný))))

Zveřejněno 3. srpna 2015, 13:56

45 komentářů

Oleska 3. srpna 2015, 14:00

Také na začátku těhotenství mě něco neustále táhlo a bolelo, byl předepsán progesteron. Ale nic jsem nepil. Byla jen jistota, že je vše v pořádku. Postupně o 4 měsíce všechno zmizelo.

Mamavladki 3. srpna 2015, 14:07

Takže na doktora moc nestěžuji, protože Nechci plnit prášky. A v zásadě neexistuje žádné zvláštní nepohodlí, ale pravidelně. Také jsem progesteron zrušil o týden dříve (odložil více než měsíc), protože všechno bylo řečeno na ultrazvuku. A tchán (spojený s medicínou) řekl, že to netrvá dlouho, a tak se pracovní aktivita zhoršuje.

V mém prvním těhotenství a nyní během druhého bylo kýchání trestem. Během kýchání je to, jako by něco bylo stisknuto, opravdu to bolí. Ale jde rychle. Žaludek se také pravidelně táhne. Ultrazvuk je v pořádku.

Už si nepamatuji, zdá se, že čas od času až do konce je to píchnutí.

Delta 5. srpna 2015, 21:24

Narodil jsem se trochu po silném kýchnutí))) Pouze to bylo 38 týdnů. A tak musíte odpočívat více, zejména při tahání.

Mamavladki 9. srpna 2015, 14:20

Lynxx 3. srpna 2015, 14:03

Vypadá to jako hypertonicita. Často se to stává! Poslouchejte doktora, můžete papaverinovat pro bolest svíčky. Nezvedejte těžký, více odpočívejte, hledejte pohodlnou pózu. Nesedí se zkříženýma nohama. Všechno bude v pořádku! Nebojte se, nepřitahujte negativní. Zdraví pro vás a dítě.

Mamavladki 3. srpna 2015, 14:10

Neexistuje žádná hypertonicita, je zde tón ((((moc vám děkuji!).

Mariman 3. srpna 2015, 19:28

Ale neřekli, aby pili?

Mamavladki 3. srpna 2015, 23:13

Ne, protože ne-shpu není slovo.

V tomto případě první těhotenství dokonale odešlo a nyní je vše v pořádku. Takže se neboj. Pravděpodobně jen taková vlastnost těla.

Maryna 3. srpna 2015, 14:05

Ol, nemůžete si pomoci, ale cítit ho. Tělo se přizpůsobí změnám. Například jsem se bála kašle, bolest byla okamžitě ostrá :) neměla nic společného s tnus (na žádném ultrazvuku to nebylo vidět, ale bylo jich mnoho :(

Mamavladki 3. srpna 2015, 14:11

Takže si myslím, že je to normální, tělo se obnovuje, děloha roste. Navíc je můj žaludek už dostatečně velký. Některé na 5-6 měsíců. takový jako můj byl 3.

Volga 3. srpna 2015, 14:35

Myslím, že svaly a vazy jsou napnuté a to může způsobit bolest. Když je tón, žaludek zpívá a bolí dlouho a celý.

Azazel 3. srpna 2015, 14:07

Olyo, stejně jako ty mám první, dlouho očekávaný) Neexistují žádné neustálé bolesti, ale může to sem a tam píchnout. Nyní se svalové kosti někde začaly rozptylovat (začaly tu téma, dívky mi řekly, co a jak), protože bolesti trochu zesílily, ale opět epizodické.
Nevyvíjíte se, nebojte se, a co je nejdůležitější, ujistěte se, že je vše v pořádku !! Kromě bolesti krve moje přítelkyně krve pokračovala první tři měsíce a porodila zdravý arašíd!!
Postarejte se o sebe, nezavírejte! Dobré zdraví a snadné dodání.

Azazel 3. srpna 2015, 14:18

Nejste jediný))) Vaše pocity jsou pro mě jasné, co se týče - začínám se trochu bát a trochu se zlikvidovat)) Protože to pro vás nechci))))

Mamavladki 3. srpna 2015, 14:24

Děkuju. A nebojte se! S námi bude vše v pořádku)))

Azazel 3. srpna 2015, 14:48

Markamama 3. srpna 2015, 14:07

Ohhhh, tento vibrocol. Podle mého názoru to nebude horší, ale nakonec to bude stát peníze. Byl jsem nakreslen. Kýchání, jo, jak nemocné :) může tato rostoucí děloha tolik ovlivnit vaše tělo? Přesto, přerozdělování hmoty, přemístění orgánů?

Lesenka 3. srpna 2015, 14:11

Můj žaludek byl také velmi bolestivý (šel jsem k gynekologovi, abych zjistil, co bolí, ale ukázalo se, že dítě tam už bylo) a bolelo mi záda a nohy mi připadaly jako nějaká babička po dobu 100 let :))) také dali tón, lékař doporučil 5 dní odkapat magnézii (okamžitě ji vypustí). Po ní nebyly žádné silné a časté bolesti břicha.

Mom_of_2_kids 3. srpna 2015, 14:14

Mohu táhnout, ale neustále nebo bolet kýchání - ne. A nejprve bych nebyl nemocný.

Mamavladki 3. srpna 2015, 14:17

štěstí pro vás))) Nech to být tak.

Vorber 3. srpna 2015, 14:15

Žaludek vytáhl téměř celý první trimestr. Vibrukol vůbec nepomohl. Ze série „to neubližuje, ale také to nepomůže.“ Doktor předepsal noshpa, takže to pomohlo. Ve druhém trimestru se vše vrátilo k normálnímu stavu. Odpočívej více, lež s nohama položenými na polštáři.

NataliyaP 3. srpna 2015, 14:16

papaverin byl předepsán pro mě a noshpu can. Pomohlo mi to. Doktor obecně říkal, že zátěž by měla být vždy na vás. Zbavuje křeče dobře.

Luchik1 3. srpna 2015, 14:17

Měl jsem bolesti žaludku. Vytáhl a zakňučel. Dali tón a hrozbu. Viděl Utrozhestana a vykopal magnézii v nemocnici. Bolest zmizela ve druhé polovině těhotenství. Nezvedejte těžký, nebuďte nervózní a vše bude fungovat. Můj doktor se zasmál, když jsem k němu přišel již před porodem. Lepší a lepší stav, ne jako na začátku

Lavanda 3. srpna 2015, 14:32

Zranilo mě to téměř od prvního měsíce v týdnu do 16, a pak se to stalo. Cítil jsem se pohodlně sedět v mých rozepnutých kalhotách. Můj manžel jezdil do práce autem, možná se na 3-4 měsíce nevzdá místa. Až do 12 týdnů byla hrozba, vzala si prášky. Odpočiňte si více a udělejte si domácí práce na manžela během směny.

Lavanda 3. srpna 2015, 14:40

V pozdějších fázích jsem se cítil mnohem pohodlněji než v předchozích. Pro mě, po 5 měsících, zazněl bzučák - žádná bolest, můj syn se pohybuje. pouze příjemná a „lehká“ váha.

Unitra 3. srpna 2015, 16:43 1

Olga, a řekněte nám o CZ. Kdy jste se zaregistrovali? Proč? Co se od vás vyžaduje? Já sám nyní nepracuji a v této situaci se mnohým doporučuje zaregistrovat se v Centrálním zdravotním středisku. Dává to smysl?

Azazel 4. srpna 2015, 17:26

Mám stejnou otázku jako Unitra - řekněte nám o centrálním zámku)

Yulia007 3. srpna 2015, 14:50

Byl jsem předepsán no-shpa a vibrocol.

Mamavladki 3. srpna 2015, 15:44

Ale doktor mi neřekl ani slovo o no-shpa. Je to zvláštní. Ne poprvé jsem četl, že to pomohlo. Ano, a to stojí méně než vibrocol. Musím se jí zeptat.

Yulia007 3. srpna 2015, 16:40

můj žaludek se táhl, gynekolog nejprve předepsal vibrocol - nepomohlo to, pak se začala tolik tahat, říkala jí, říká - kupuj si injekci bez shpu, můj manžel mě bodl, abych nešel na kliniku, bylo to 5 dní, a Zapomněl jsem na to po celé těhotenství, injikoval jsem jednou denně

Evgenia 3. srpna 2015, 15:53

noshpa pomáhá, když jsem ležel na ochraně všech dívek s hrozbou, píchli nashpu, a měl jsem strašnou alergii na injekce, obrovskou červenou skvrnu vytvořenou v místě vpichu a svědění jako štiplavý skus, nemohl jsem spát. Proto jsem pil pilulky. A s břemenem mám celý příběh, jsme s ní přátelé. Po 38 týdnech jsem začal cvičit kontrakce, docela znatelné, chodil jsem s nimi každý den do nemocnice, onemocněl jsem u doktora a řekla, že stále máte krk, který není připraven pít noshpu, pokud je to úplně nesnesitelné. Pila jsem, a tak jsem zaspala skutečné boje. Jak si vzpomínám, v 10 hodin večer jsem nemohl usnout od bolesti (myslel jsem si, že bolest by měla být skvělá, že bych měl křičet a svíjet se, takže se všichni přátelé, kteří mě rodí, vystraší), vypili noshpochki a šli spát. Obecně, v 4:30 ráno, Lala už křičela mocí a hlavní v našem jasném světě, neměla jsem ani čas se bát.

Mamavladki 3. srpna 2015, 16:40

)))) znovu dokazuje, že pro každého je všechno jiné. tyto přítelkyně se svými životními zkušenostmi))))

Viksya 3. srpna 2015, 17:29

Bolest mě hodně bolela, byla nemocná až 12 týdnů, ale když byl předepsán Utrozhestan, prakticky jsem přestal tahat. Druhý B není náznakem bolesti, vše je mnohem jednodušší

Slizuhka 3. srpna 2015, 19:48

Utrozhestan od 12 týdnů do 37 týdnů! žaludek byl také celé těhotenství, ne-li moje. ale všichni vyjeli OK! i když ve 21 týdnech šili na krk

Mamavladki 3. srpna 2015, 23:02

hmm. zvláštní. když jsem byl jmenován, byla to hrozba v brzkém rande, takže dítě se ve mně drží a spolehlivě „posadí“. Ale proč později? Nejsem doktor, ale teoreticky rozumím slovům své tchyně (vztahující se k medicíně), že po vycpání progesteronem klesá pracovní aktivita a v mnoha případech císařská řez.

KatyaSun 3. srpna 2015, 23:48

Byl jsem nemocný v raných fázích. Panika byla hrozná. Vzala si Utrozhestana po dobu až 20 týdnů, přestože na ultrazvuk neohrozily ani hypertonicitu. Viburkol pravidelně zasazoval, když to bolelo. Někdy jsem pil noshpu. Nakonec všechno skončilo dobře.

Iriska 4. srpna 2015, 01:08

Noshpu v pozdějších fázích je nemožný. Pouze nejdříve. V pozdějších fázích to může vyprovokovat předčasný porod. Utrozhestan představuje vaginálně (ano, vyskytly se problémy s porodem, nyní chápu proč) Ale je nutné ho zrušit postupně, tento lékař ho pravděpodobně musí spočítat. A moje zapomněla, že ho jmenovala, a pak - stále platí. Zrušit okamžitě ((((((

Iriska 4. srpna 2015 01:13

Všechno, co vám bylo předepsáno a bylo mi předepsáno, žaludek pravidelně bolelo celé B. Břicho bylo v celé B. v dobré kondici. To je normální. Lékaři vystrašili některé hrůzostrašnými příběhy, jiní říkali, že je vše v pořádku. A přesto, ano, všechno je v pořádku))) Porodila jsem zdravé a včasné.

Články O Neplodnosti