Hlavní Zdraví

Vytáhne žaludek a dolní část zad 37. týden.

Holky, řekni mi, prosím, kdokoli to měl, mám 37 týdnů, druhý den, kdy se bolí záda při pohybu, a neustálá bolest v břiše jako při menstruaci, není křeče, jmenovitě, bolest se nezastaví, plus všechno ostatní, druhý den je tekutý židle. Proč by to mělo být a jak vážné? Doktor z porodnice je nyní na dovolené, mohu se k němu dostat teprve po týdnu a po konzultaci jsou všichni tak hloupí, že nejsou schopni poskytnout nic pro hospitalizaci. Pomozte vypořádat se s pocity. poděkovat.

Komentáře uživatelů

Pokračuji v tématu a spěchám se podělit o své pocity. Včera jsem byl v mém místním gn, mluvil o volných stoličkách a trápení bolesti v žaludku, podlehla mé panice a naléhavě napsala doporučení do nemocnice, dokonce nabídla zavolat sanitku z konzultace. Díky bohu, odmítl jsem, řekl, že se klidně vrátím domů (15 minut chůze od ženy), zabalím se a zavolám auto odtamtud. Když jsem šel domů, pokračoval jsem v popadnutí břicha, ale když jsem dorazil do konečného cíle a měl dobré jídlo, začal jsem pustit, lehl jsem v naději, že se vše uklidní a hle, aj, všechno bylo úplně odstraněno. Sanitka již nebyla nutná. V noci jsem spal jako fretka, můj žaludek byl trochu kamenný, ale je to jasné z mého hlediska. Teď se také cítím skvěle. Obecně platí, že ať už se jednalo o předchůdce nebo jen o výcvikové činnosti mého těla, nevím, ale zdá se, že moje narození v tomto týdnu bylo odloženo na dobu neurčitou. A přiznávám, už jsem doufal, že brzy změním svůj těhotenský stav))), ale zjevně to tam nebylo. Děkujeme vám za účast..

Také jsem doufal, ale po pití No-shpu všechny bolesti zmizely), zdá se, že také dosáhnu termínu

pravděpodobně to je k dalšímu narození... a testy jsou v pořádku? nejsou bílé krvinky zvýšené? nemohou se ledviny už vyrovnat? zkuste stát v lokti

Zítra budu zkoušet, že s ledvinami nevím, předtím byly všechny ukazatele normální, ale musím přiznat, že v posledních několika dnech došlo také k mírnému otoku a v noci jsem začal běžet méně často na záchod, zdá se, že tekutina stále přetrvává.

když se ráno probudíte, vstaňte v poloze koleno a mírně odstraňte zátěž z ledvin. a během dne tak někdy stojí 5 minut. a možná se brzy narodíte... tady je tělo očištěno

OK díky.

řekni mi, co pálení žáhy a nedostatek vzduchu? stále tam nebo ne?

Mám také takový problém a dolní část zad a stolici (

po dlouhou dobu nebyly problémy se vzduchem, uprostřed těhotenství bylo párkrát, když to bylo dechberoucí, a teď je vše v pořádku, ale je zde pálení žáhy.

ne, pak počkejte příliš brzy, pokud budete průběžně informováni, buďme přátelé

Také mám takovou periodu a chvěním se každou minutu, sleduji každou změnu, pak se zdá, že se mi snížil žaludek, pak se dítě trochu pohne.

můj žaludek je na svém místě, ale jen pro případ, že sedím, poslouchám své pocity, ale souběžně s uvolněnou stolicí jsem vždy jedl maso, je půlnoc, a právě jsem dožvýkal sendvič s klobásou, pravděpodobně jako tempo, pořád vypadám)) :-)

Nedávno jsem zde četl, že tekuté a časté stoličky v takové době je tělo, které se připravuje na porod, jako je očištění)))))))))))))))).

Četl jsem také něco podobného, ​​že téměř za 2 dny začíná čištění těla podobným způsobem, proto můj manžel seděl včera večer na jehelách, všichni se připravovali na to, že mě vezmou do nemocnice, ale zdá se to trochu brzy, chci chodit pár týdnů, počkat )))

Stále mám bolesti v dolní části zad a břicha. když jsem potkal svého lékaře z porodnice, řekl jsem, že je to normální pro toto období, nemůžu ti o stolici nic říct, mám v tomto ohledu zácpu

Pocity v předvečer porodu. Harbingers

Kde začíná porod? Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných? Kdy odchází „dopravní zácpa“? Proč mě bolí záda? Zkušení sibmamové sdílejí svá pozorování a Nelly Mikhailovna AGAMYAN, porodník-gynekolog, hlavní lékař sítě MC „Ultrazvukové studio“ v Novosibirsku, říká, jaké symptomy mohou signalizovat blížící se narození ve 37–40 týdnech těhotenství.

Snížení břicha před porodem

Podíváte-li se na svou směnnou kartu, uvidíte při návštěvách lékaře čísla označená značkou VSDM (výška děložního fundusu). Tato měření pomáhají lékaři sledovat dynamiku vývoje dítěte - v průběhu těhotenství, jak matka roste, roste děloha, dosahuje nejvyššího bodu přibližně za 37 týdnů a poté začne klesat. Je to proto, že dítě jde na „nízký start“ a začíná se přibližovat k „východu“. Jeho hlava (na základě prezentace hlavy) se pohybuje na děložním čípku a nachází se v pánevní oblasti.

Sibmam zkušenosti:

Sweetmama

- Můj žaludek klesl 2 dny před porodem.

vánoční strom

- Ve 24 týdnech bylo moje dítě již nízké. Po 37 týdnech byla hlava již vložena do pánve. Doktoři se všichni obávali, že jsem například kýchl a okamžitě porodil. Jo, jak je to! Porodila jsem ve 39 týdnech po dobu 3 dnů a musela jsem udělat amniotomii, protože močový měchýř byl plochý.

Swetik

- 5 dní před porodem jsem pociťoval v žaludku nárůst těžkosti, myslel jsem si, že po přečtení knih mi hlava klesla. Něco tvrdě stisknuto. Následující den byl vyšetření hlavy potvrzen.

Prolaps břicha před porodem. Komentář odborníka

Výška děložního pozadí během těhotenství se zvyšuje asi o 1 cm za týden. Toto číslo dosahuje 37-40 cm do 37. týdne těhotenství a pár týdnů před narozením žaludek klesne o 2-3 cm, což se může stát během několika hodin. Faktem je, že v předvečer porodu je spodní část dělohy natažena a stává se měkčí. Z tohoto důvodu plod klesá a je přitlačován k dolní části malé pánve.

37–40 týdnů těhotenství jsou doprovázeny následujícími pocity:

 • úlevu při dýchání (děloha komprimuje hrudník tolik);
 • kreslení bolesti v podbřišku spojené s tím, že děloha a plod váží na spodní břicho celou svou hmotností;
 • nízká motorická aktivita dítěte - pohyby ve 37-40 týdnech těhotenství, pokud je břicho snížené, nejsou tak znatelné: je to proto, že dítě již zaujalo stabilní polohu před porodem a nemůže se otáčet, stačí jen pohnout nohama a pažemi.

Hubnutí a čištění střev před porodem

Mnoho těhotných žen je překvapeno, když zjistí, že hmotnost, o které je známo, že v posledním trimestru roste skokem a mezemi, se po 37–39 týdnech neočekávaně sníží o 1-1,5 kg. Ztráta hmotnosti je zvláště patrná, pokud je během těhotenství pozorován závažný edém. Nebojte se - to je naprosto přirozený proces a další známka toho, že setkání s dítětem není daleko.

Sibmam zkušenosti:

Nika

- Asi 2 dny před porodem jsem se začal cítit nevolně (dokonce jsem zvracel s Polinkou a jednoduše jsem se cítil nemocný s Leshkou) a (omlouvám se za podrobnosti) jsem měl volnou stoličku 3-4 dny a do narození. Tělo bylo očištěno.

MATKA A KOŠÍK M.

- Ráno jsem se probudil ve 4 a uvědomil jsem si, že mě bolí břicho. Skutečné je však trávení. Šel jsem, promiň, na záchod, tlačil. A až se ulevilo od žaludku, uvědomila si, že něco není v pořádku. Čas byl stanoven - kontrakce každých 7 minut probíhají jako hodinky.

Lucien

- Cítil jsem pokles břicha, ale. uvolněné stoličky 4-5 dní před dodáním! A bříško stále bolelo, nějak se zatáhlo. A pak vody odešly ráno a porodily večer.

Tamiri

- První známkou blížícího se narození byla, líto, průjem: asi 4 hodiny před porodem. Pak mě pustili dolů a po pár hodinách jsem porodila. Všechno!

Hubnutí a čištění střev. Komentář odborníka

Před porodem se tělo zbaví přebytečné tekutiny, což vede k mírnému úbytku hmotnosti. To se děje za účelem zahuštění krve a v budoucnu ke snížení její ztráty při porodu. Kromě toho již není zapotřebí další tekutina, která se dosud používala k výrobě plodové vody, a tělo se jí zbaví. Tento proces může být často doprovázen nejen zvýšeným močením po 37 týdnech těhotenství, ale také nevolností nebo průjmem. “.

Falešné (tréninkové) kontrakce

Jedním z nejdůležitějších příznaků, že se vaše děloha připravuje na nadcházející událost, je výskyt „prekurzorových“ kontrakcí. Obvykle nejsou bolestivé a cítí se spíše jako silné svalové napětí. Zdá se, že břicho v tuto chvíli „ztuhne“ a zmenšuje se a pak se postupně uvolňuje. Hlavním znakem, kterým lze tyto boje odlišit od skutečných, je jejich nepravidelnost. Vyskytují se v náhodných nerovných intervalech - pak se děloha stahuje několikrát denně, pak několikrát týdně. Nejčastěji si těhotné ženy všimnou výskytu takových tréninkových kontrakcí ráno a večer.

Sibmam zkušenosti:

Margarita

- Tři dny před narozením se ráno objevily falešné kontrakce - dokonce jsem se z nich probudil. Nebyli silní, ale rytmičtí, s intervaly 10 minut a 2 hodiny. Dalším zajímavým jevem - během týdne před porodem, při řízení autem, při skákání na hrbolcích jsem měl zřejmě v krční oblasti silný pocit bolesti. Zjevně tedy byl krk pootevřený.

e-katherine

- Moje tréninkové zápasy po dobu 2 týdnů začaly. Interval dosáhl 10 minut a po 1-2 minutách se zastavili. Pokaždé jsem začal nahrávat čas. A v den narození: ráno jsem se probudil z bolesti, myslím, že znovu, trénink. Šel jsem do sprchy. A pak jsem si uvědomil, že po sprše je to snazší (a obvykle po sprše, tréninkové zápasy zmizí), které mě nezachytí pětkrát při mytí.

murr1

- V předvečer narození bylo všechno jako obvykle, ale týden před tím jsem měl falešné kontrakce.

Falešné (tréninkové) kontrakce. Komentář odborníka

Po 37-40 týdnech těhotenství jsou tréninkové kontrakce nejdůležitějším znakem blížícího se porodu. Liší se od prenatálních kontrakcí nepravidelností a nízkou intenzitou. Jedná se o tréninkové kmeny dělohy, které se mohou objevit několikrát týdně, někdy i každý den. Takové kontrakce pomáhají vyhladit děložní hrdlo a zjemňují jej a připravují se na nadcházející porodu


Vyloučení sliznice v předvečer narození

Další předzvěstí raného porodu může být průchod sliznice - želé podobná hmota, která se během těhotenství vylučuje membránami děložního hrdla. Tato „zátka“ vyplňuje děložní hrdlo a chrání porodní kanál a plod před vzestupnou infekcí. V předvečer porodu začíná děložní čípek změkčit, mírně se otevřít a v důsledku toho může korek (ve formě bezbarvého, nažloutlého nebo mírně narůžovělého hlenu) jít před narozením - někdy se to může stát za týden, nebo dokonce ve dvou. Důležitý bod: po uplynutí korku byste se měli zdržet návštěvy bazénu, koupání v rybnících nebo dokonce koupání, protože to zvyšuje riziko získání infekce. Je lepší omezit se na sprchu.

Sibmam zkušenosti:

Jelena

- 10. července večer korek odešel bez jakýchkoli předběžných příznaků. 11 ráno začala voda vytékat, malé boje začaly odpoledne, dorazil jsem do porodnice směrem k porodní asistentce do 19 hodin, celou tu dobu jsem s ní telefonicky zůstal v kontaktu. Porodila 12. července ve 12,20. PDA byl 29. července.

Sweetmama

- Korek úplně odešel za 1 den (jeho první polovina šla za 2 týdny).

Lenok

- Můj korek vyšel postupně, vypadalo to jako výsledek prodlouženého výtoku z nosu, s pruhy krve.

Korkový výboj Komentář odborníka

Slizový výtok může signalizovat, že korek chrání dělohu a plod před vnějšími infekcemi. V rámci přípravy na porod zkapalňuje korek a začíná unikat. Je třeba mít na paměti, že tento příznak je individuální, v některých se korek odejde týden před narozením a pro někoho s nástupem porodu. Někdy mohou být tyto sekrece zaměněny s plodovou vodou. V tomto případě je třeba si uvědomit, že posledně jmenovaný neustále uniká a zesiluje mírným kašlem. Pokud máte stále pochybnosti, je lepší neprodleně konzultovat lékaře s amnio testem. “.

Bolest před porodem

V posledních týdnech před porodem si mnoho těhotných žen stěžuje na bolest v dolní části zad a v břiše. To je další známka toho, že se tělo intenzivně připravuje na porod: pánevní vazy začínají zjemňovat a protahovat se a zvyšuje se průtok krve do pánevních orgánů. Pocity jsou specifické, poněkud připomínají menstruační bolesti, ale uvědomení si, že v tuto chvíli se připravuje otevření „cesty ven“ pro dítě, je velmi snadné zažít nepříjemné pocity..

Sibm zážitek

Natalika

- V předvečer porodu se mi stáhly záda, žaludek byl „cítil“ a cítil jsem, jako by hlava mého syna byla už na samém východu. Další den v porodnici mě dlouho překvapilo, že první hodiny kontrakcí vypadají přesně takto.

Nata to.

- Bolí mě záda asi týden před porodem. Někdy se vyskytly falešné kontrakce, také asi týden. Ale obecně bylo všechno jako vždy. Jel jsem až do posledního dne. Šel jsem v neděli a v pondělí jsem porodil. Ale! Někde uvnitř jsem cítil, že rodím před PDR, a stalo se to.

Nerry

- Moje záda hrozně bolí. Vytáhl žaludek. A co je nejdůležitější - neúprosný pocit úzkosti.

Kariana

- A den před zády mě bolelo tolik, že jsem vylezl na zdi. Korek neodešel.

Bolest před porodem. Komentář odborníka

Po 37–40 týdnech těhotenství může nastávající matka mít bolesti žaludku. Příčinou tažných bolestí je obvykle nejen výhřez břicha. Faktem je, že blížící se počátku porodu těhotná žena prodlužuje a změkčuje klouby pánve, takže se dítě narodí svobodněji. Kromě toho může popíjet svaly a vazy, je to také příprava pánve na porodu.

Pud hnízda v předvečer porodu

V předvečer porodu dostává mnoho žen z přírody ještě jednu „zprávu“, že se dítě brzy narodí. Existuje nepotlačitelná touha z něj udělat útulného „hnízda“ a nastávající matka s velkým potěšením si vybere malé ponožky a vesty pro svého budoucího syna, dceru, vyšívací pleny, pletené čepice a přehoz, koupí nejměkčí a nejkrásnější povlečení v postýlce, pohodlný kočárek, teplou malou obálku, krajková deka, sada podbradníků a ta pěkná chrastítko! Další povinnou položkou „hnízdění“ je často úklid (nebo dokonce oprava). Po uspořádání dětského koutku, koupě věcí a „olizování“ domu si žena s úlevou povzdechne: můžete porodit. A... v tuto chvíli boje často začínají. "Vnoření" - neuvěřitelně šťastný čas, protože vám to připomíná, že váš sen o brzkém setkání s dítětem se stane skutečností!

Sibm zážitek

Nena

- Dva dny před narozením se stala aktivnější - oba časy začaly v celém bytě provádět velké úklidy, na které už dlouho neexistovala síla. Všiml jsem si, protože jsem četl tady na fóru, že se to stane - připravuje hnízdo. A už tu nebyli žádní zajatci.

Ekaterina

- Ve 39 týdnech, 5 dnech jsem se probudil s hrozným nárůstem síly a rozhodl jsem se, že je životně nutné vytrhnout všechny podlahy v domě. Pak jsem si uvědomil, že noc začne.

Yen

- Před dodáním jsem neměl žádné zvláštní pocity, kromě toho, že jsem jako polní myš tahal všechny výrobky z obchodu domů, posledních 10 dní. No, nemohl jsem se dostat z obchodu. Zvednu plnou tašku a přetáhnu ji, pak chápu, že ji nenechám dole, je to těžké, takže chytím taxi. Dvakrát jsem v taxíku přišel domů se šňůrkou.

Změny v pohody a náladě

Všechny změny v ženském těle v předvečer porodu jsou spojeny s hormonálními změnami. Na začátku těhotenství bylo hlavním úkolem těla uchovat a pečovat o bezpečnost dítěte. „Šéfem“ tohoto procesu byl hormon progesteron, který je během těhotenství produkován placentou. Na konci třetího trimestru začíná placenta stárnout a hladina progesteronu se postupně snižuje. Nyní první housle hrají ženské pohlavní hormony estrogeny, jejichž úroveň se zvyšuje s placentou a funkční maturací dítěte. Jsou to „estrogeny“, kteří jsou „zodpovědní“ za změkčení děložního hrdla, podvrtnutí a zvýšení citlivosti dělohy, což přispívá k její redukci. Taková hormonální „bouře“ může ovlivnit náladu a způsobit náhlé slzy nebo příliv radosti. Navíc v posledních týdnech před porodem se žena připravuje na závažné změny, obává se nadcházejícího narození, jedním slovem, vede bohatý emoční život. Dopřejte své nestálé náladě pochopením, protože takové změny nálady jsou také součástí přípravy na jedno z nejdůležitějších setkání v životě.!

Sibm zážitek

Cheshire Cat

- Nálada před porodem se mění ve směru, ve kterém chcete zabít každého, kdo alespoň naráží na téma „dobře, když už“. A v knihách mimochodem, často píšou, že jedním ze známek blížícího se narození jsou hormonální změny, doprovázené změnami nálady a pocitem, že je vše unavené, neexistují žádné síly, únava z pocitu nejistoty, netrpělivosti - když je dodávka konečně dokončena! Pravděpodobně v tom něco je, opravdu čekáte na porod, jako dovolená. Ale když začaly boje, už se neobávaly žádné obavy, které by předtím trápily, a jedna myšlenka - no, sláva vám, Pane - začala!

Změny v pohody a náladě. Komentář odborníka

Několik dní před porodem se mohou objevit pohodu a náladu nastávající matky. Někteří se obávají slzy, rychlé změny nálady, podrážděnosti, emocionálního zotavení. Kromě toho se může objevit silné pocení, zimnice, horečka, závratě. Tyto příznaky jsou způsobeny hormonálními změnami v těle těhotné ženy v předvečer porodu. Je důležité pochopit, že prekurzory práce po 37–40 týdnech nejsou začátky porodu. Pokud však takové příznaky cítíte, nenechávejte je bez dozoru. Nezapomeňte o nich informovat svého lékaře..

Narození někoho začalo bouřlivou zátokou?

gitana

- Moje první narození začalo v nemocnici. Předtím se korek o pár dní později odešel - ale podle mého názoru ho doktor jen zvedl. A pak několik dní bylo ticho, žádné známky blížícího se porodu - až do prvního pravidelného, ​​mírně bolestivého popíjení v bříšku v den narození. Všechno to začalo velmi hladce, měl jsem čas si zvyknout na to, že dnes večer trávíme noc se svým manželem a lékařem na porodnici.

Katik

- A neměl jsem ani harchingery ani padající bříško. Jen v noci ve 3 začaly kontrakce, ve snu jsem nemohl pochopit, proč bolí můj žaludek, jako při menstruaci. V 6 jsem se probudil, uvědomil si, změřil - interval mezi kontrakcemi je 5-7 minut.

O_l_g_a

- Nebyly tam žádné zvláštní pocity. Jako obvykle jsem snědl dobrou třešně na noc. probudil se ráno ze silných bojů.

knv2002

- V kurzech nám bylo řečeno, že prvorozenec zřejmě nic necítí. Korek a voda jsou samozřejmostí a nástup práce a dalších předchůdců u primiparů se nejčastěji projevuje špatně. I když chápu, že je to všechno individuálně.

Bolest v dolním břiše po 37 týdnech těhotenství: 4 tipy k úlevě od bolesti

Poslední devátý měsíc těhotenství není snadný, pro ženu je obtížné se pohybovat kvůli nárůstu tělesné hmotnosti, plod tlačí na všechny orgány a těhotná žena se stále více cítí unavená. V období 37 týdnů je vysoká pravděpodobnost porodu, takže žena by měla neustále poslouchat její pocity.

 1. Hlavní důvody, proč přitahuje dolní část břicha po 37 týdnech těhotenství
 2. Tahání břicha při 37 týdnu těhotenství: známky blížícího se narození
 3. Proč bolest na prsou po 37 týdnech těhotenství
 4. Co dělat, když váš žaludek bolí po 37 týdnech těhotenství
 5. Příčiny bolesti v podbřišku po 37 týdnech těhotenství (video)

Hlavní důvody, proč přitahuje dolní část břicha po 37 týdnech těhotenství

3 týdny před úplným těhotenstvím je dítě již dost velké - nemá dostatek místa, aby se mohl bez problémů otáčet, takže budoucí matky se často při otěru plodu cítí silné otřesy.

Pokud má žena dvojčata nebo je to její druhé těhotenství, je šance na porod ve 37 týdnech vysoká.

Výskyt bolesti břicha v posledních týdnech těhotenství je poměrně častý výskyt. Tyto bolesti jsou samy o sobě považovány za normální průběh takového období, těhotné břicho začíná klesat, což znamená, že se dítě připravuje na setkání s vnějším světem.

Zřídka bolavé bolesti, stejně jako u menstruace, jsou nejčastěji hlavním příznakem předčasného porodu. Pokud se objeví další příznaky: zimnice, horečka, špinění, špinění, závratě, důrazně se doporučuje poradit se s gynekologem nebo porodníkem.

Příčiny bolesti:

 1. Křeč v dolním břiše je důsledkem skutečnosti, že děloha roste s růstem plodu.
 2. Akutní tažná bolest může způsobit zánět slepého střeva, který je umístěn v pravém dolním břiše. Taková bolest je často doprovázena horečkou, nevolností a nedostatkem chuti k jídlu..
 3. V důsledku rychlého růstu dělohy dochází k tlaku na přívěsky, což může vést k prasknutí cysty. Vysoká horečka, bolest při močení a silná bolest jsou důvodem konzultace s lékařem o první pomoci.

Pokud se po dobu 37 týdnů táhne dolní část zad, bolesti zad a bolesti žaludku, bolest nemusíte vydržet a samoléčíte. To je velmi nebezpečné pro budoucí matku i pro dítě v bříšku..

Tahání břicha při 37 týdnu těhotenství: známky blížícího se narození

Bolesti podobné menstruaci jsou zpravidla hlavním znakem začátku porodu. Pokud k tomu dojde po 37 týdnech, musíte těmto bolestem věnovat zvláštní pozornost..

Tréninkové zápasy Brexton-Higgs jsou bezbolestné a epizodické, zatímco pracovní bolesti jsou výraznější, pravidelnější a zároveň způsobují nepohodlí.

Čím blíže je datum údajného porodu, tím více si žena přeje vidět své dítě.

Zajíci předčasného porodu:

 1. Žaludek padl. Zpravidla k tomu dochází 37-38 týdnů, ale někdy žaludek padá a v posledním týdnu, a den nebo dva před zamýšleným datem narození.
 2. Nedostatek chuti k jídlu a mírné hubnutí. Před porodem si žena všimne, že touha po jídle je výrazně snížena, a může také ztratit 1-2 kilogramy.
 3. Korek odešel. Korek se může uvolnit za několik dní, někdy i několik týdnů před porodem.
 4. Zvyšování energie. Před porodem se zvyšuje vitalita, jako by se tělo připravovalo na nadcházející „práci“.
 5. Vody odešly. Tok plodové vody je jistým znakem nástupu porodu.
 6. Průjem. Průjem může často znamenat nástup porodu. Průjem však může být také známkou otravy, takže je lepší počkat na další příznaky, než zavoláte sanitku.

Vzhled absolutoria k poslednímu datu je docela přijatelný. Na konci těhotenství by měly být průhledné a bez pruhů. Pokud se objeví krevní sraženiny, může to být signál pro abrazi placenty, takže byste měli okamžitě navštívit lékaře.

Proč bolest na prsou po 37 týdnech těhotenství

Po 37–38 týdnech těhotenství může žena pociťovat bolest nejen v dolní části zad, ale také na hrudi. Je to zpravidla způsobeno proudem krve do mléčných žláz - tělo se připravuje na kojení. Také, prsa mohou bolet kvůli hormonálním změnám a nejsou spojeny s nebezpečnými následky..

Bolestivé procesy se změnami v těle ženy a růstem dítěte v bříšku.

Bolest na hrudi může být způsobena pálením žáhy, která maminku často doprovází ve třetím trimestru. Doporučuje se jíst méně smažená, kořenitá a slaná jídla. Nevhodné oblečení, úzká podprsenka - to vše může způsobit bolest na hrudi.

Co dělat, když váš žaludek bolí po 37 týdnech těhotenství

Pokud po dobu 37 týdnů vytahujete nepříjemné bolestivé pocity z dolního břicha, doporučuje se nezůstávat doma, ale vyhledat lékaře. Takové bolesti mohou být obtěžováním porodu a tento jev není zcela pozitivní..

Jak zmírnit bolest:

 1. Chodit venku. Krev bohatá na kyslík pomáhá zbavit těhotnou ženu.
 2. Uvolněte se více, snižte fyzickou aktivitu. Z důvodu růstu břicha se zvyšuje zatížení páteře, proto se doporučuje nosit speciální obvaz, méně se ohýbat a zvedat závaží.
 3. Můžete pít bylinné čaje, ale musíte si uvědomit, že některé byliny jsou během těhotenství zakázány.
 4. Drogy, které zmírňují křeče, lze vypít pouze podle pokynů lékaře.

Pokud těhotná žena po 37 týdnech pociťuje epizodickou bolest v dolním břiše, doporučuje se zdržet se sexu, aby nedošlo k předčasnému porodu..

Jakékoli změny, které se vyskytnou v těle těhotné ženy v posledních fázích, musíte informovat pozorujícího gynekologa.

Po dobu 37 týdnů je nejlepší léčit infekce a zánětlivá onemocnění, která mohou také komplikovat současný stav a ovlivnit proces dodávání..

Příčiny bolesti v podbřišku po 37 týdnech těhotenství (video)

Po 37 týdnech těhotenství by měla žena pečlivě sledovat své zdraví a poslouchat její pocity. Kreslení bolesti může být příčinou předčasného porodu, proto neignorujte křeče v dolní části břicha a dolní části zad.

Bolest v dolním břiše po 37 týdnech těhotenství: 4 tipy k úlevě od bolesti

Poslední devátý měsíc těhotenství není snadný, pro ženu je obtížné se pohybovat kvůli nárůstu tělesné hmotnosti, plod tlačí na všechny orgány a těhotná žena se stále více cítí unavená. V období 37 týdnů je vysoká pravděpodobnost porodu, takže žena by měla neustále poslouchat její pocity.

Hlavní důvody, proč přitahuje dolní část břicha po 37 týdnech těhotenství

3 týdny před úplným těhotenstvím je dítě již dost velké - nemá dostatek místa, aby se mohl bez problémů otáčet, takže budoucí matky se často při otěru plodu cítí silné otřesy.

Pokud má žena dvojčata nebo je to její druhé těhotenství, je šance na porod ve 37 týdnech vysoká.

Výskyt bolesti břicha v posledních týdnech těhotenství je poměrně častý výskyt. Tyto bolesti jsou samy o sobě považovány za normální průběh takového období, těhotné břicho začíná klesat, což znamená, že se dítě připravuje na setkání s vnějším světem.

Zřídka bolavé bolesti, stejně jako u menstruace, jsou nejčastěji hlavním příznakem předčasného porodu. Pokud se objeví další příznaky: zimnice, horečka, špinění, špinění, závratě, důrazně se doporučuje poradit se s gynekologem nebo porodníkem.

Příčiny bolesti:

 1. Křeč v dolním břiše je důsledkem skutečnosti, že děloha roste s růstem plodu.
 2. Akutní tažná bolest může způsobit zánět slepého střeva, který je umístěn v pravém dolním břiše. Taková bolest je často doprovázena horečkou, nevolností a nedostatkem chuti k jídlu..
 3. V důsledku rychlého růstu dělohy dochází k tlaku na přívěsky, což může vést k prasknutí cysty. Vysoká horečka, bolest při močení a silná bolest jsou důvodem konzultace s lékařem o první pomoci.

Pokud se po dobu 37 týdnů táhne dolní část zad, bolesti zad a bolesti žaludku, bolest nemusíte vydržet a samoléčíte. To je velmi nebezpečné pro budoucí matku i pro dítě v bříšku..

Tahání břicha při 37 týdnu těhotenství: známky blížícího se narození

Bolesti podobné menstruaci jsou zpravidla hlavním znakem začátku porodu. Pokud k tomu dojde po 37 týdnech, musíte těmto bolestem věnovat zvláštní pozornost..

Tréninkové zápasy Brexton-Higgs jsou bezbolestné a epizodické, zatímco pracovní bolesti jsou výraznější, pravidelnější a zároveň způsobují nepohodlí.

Čím blíže je datum údajného porodu, tím více si žena přeje vidět své dítě.

Zajíci předčasného porodu:

 1. Žaludek padl. Zpravidla k tomu dochází 37-38 týdnů, ale někdy žaludek padá a v posledním týdnu, a den nebo dva před zamýšleným datem narození.
 2. Nedostatek chuti k jídlu a mírné hubnutí. Před porodem si žena všimne, že touha po jídle je výrazně snížena, a může také ztratit 1-2 kilogramy.
 3. Korek odešel. Korek se může uvolnit za několik dní, někdy i několik týdnů před porodem.
 4. Zvyšování energie. Před porodem se zvyšuje vitalita, jako by se tělo připravovalo na nadcházející „práci“.
 5. Vody odešly. Tok plodové vody je jistým znakem nástupu porodu.
 6. Průjem. Průjem může často znamenat nástup porodu. Průjem však může být také známkou otravy, takže je lepší počkat na další příznaky, než zavoláte sanitku.

Vzhled absolutoria k poslednímu datu je docela přijatelný. Na konci těhotenství by měly být průhledné a bez pruhů. Pokud se objeví krevní sraženiny, může to být signál pro abrazi placenty, takže byste měli okamžitě navštívit lékaře.

Proč bolest na prsou po 37 týdnech těhotenství

Po 37–38 týdnech těhotenství může žena pociťovat bolest nejen v dolní části zad, ale také na hrudi. Je to zpravidla způsobeno proudem krve do mléčných žláz - tělo se připravuje na kojení. Také, prsa mohou bolet kvůli hormonálním změnám a nejsou spojeny s nebezpečnými následky..

Bolestivé procesy se změnami v těle ženy a růstem dítěte v bříšku.

Bolest na hrudi může být způsobena pálením žáhy, která maminku často doprovází ve třetím trimestru. Doporučuje se jíst méně smažená, kořenitá a slaná jídla. Nevhodné oblečení, úzká podprsenka - to vše může způsobit bolest na hrudi.

Co dělat, když váš žaludek bolí po 37 týdnech těhotenství

Pokud po dobu 37 týdnů vytahujete nepříjemné bolestivé pocity z dolního břicha, doporučuje se nezůstávat doma, ale vyhledat lékaře. Takové bolesti mohou být obtěžováním porodu a tento jev není zcela pozitivní..

Jak zmírnit bolest:

 1. Chodit venku. Krev bohatá na kyslík pomáhá zbavit těhotnou ženu.
 2. Uvolněte se více, snižte fyzickou aktivitu. Z důvodu růstu břicha se zvyšuje zatížení páteře, proto se doporučuje nosit speciální obvaz, méně se ohýbat a zvedat závaží.
 3. Můžete pít bylinné čaje, ale musíte si uvědomit, že některé byliny jsou během těhotenství zakázány.
 4. Drogy, které zmírňují křeče, lze vypít pouze podle pokynů lékaře.

Pokud těhotná žena po 37 týdnech pociťuje epizodickou bolest v dolním břiše, doporučuje se zdržet se sexu, aby nedošlo k předčasnému porodu..

Jakékoli změny, které se vyskytnou v těle těhotné ženy v posledních fázích, musíte informovat pozorujícího gynekologa.

Po dobu 37 týdnů je nejlepší léčit infekce a zánětlivá onemocnění, která mohou také komplikovat současný stav a ovlivnit proces dodávání..

Příčiny bolesti v podbřišku po 37 týdnech těhotenství (video)

Po 37 týdnech těhotenství by měla žena pečlivě sledovat své zdraví a poslouchat její pocity. Kreslení bolesti může být příčinou předčasného porodu, proto neignorujte křeče v dolní části břicha a dolní části zad.

Po 37 týdnech těhotenství táhne dolní část břicha

V posledních týdnech těhotenství doprovázely všechny nastávající matky den a noc pocity úzkosti a různé obavy. V této době roste plod co nejvíce, a proto se nachází přímo pod hrudníkem, což ztěžuje dýchání. Můžete si také všimnout, že v 35-36 týdnech těhotenství se spodní břicho táhne, protože děloha se již začíná připravovat na nadcházející porod, a tím způsobuje kontrakční kontrakce. Proto v tuto chvíli mnozí odborníci doporučují, aby se neúčastnili dlouhých cest, aby nedošlo k ohrožení zdraví.

Hlavní rysy 36. - 38. týdne

V této době bude budoucí dítě intenzivně přibírat. Pohyby plodu v děloze jsou aktivnější a obvykle jsou také doprovázeny silným pohybem paží a nohou. Žena je musí vždy poslouchat, protože při normálním těhotenství by dítě mělo do dvanácti hodin udělat asi deset šoků.

Je třeba také poznamenat, že dítě již plně určuje svoji polohu v děloze ve 36-37 týdnech těhotenství. Dolní břicho je v tuto chvíli taženo budoucími matkami právě proto, že dítě je téměř připravené k narození, a proto je ženské tělo na to připraveno pravidelnými kontrakcemi dělohy. Bolest může také nastat v břišní dutině a v oblasti ochlupení..

Co by se mohlo trápit?

Jakákoli nastávající matka může také říci, že je mnohem obtížnější chodit, a když přijde 36. týden těhotenství, je stále tuhost ve všech pohybech. Dolní břicho se táhne, dolní část zad může bolet - to se v tuto chvíli často stává. Dalším nepříjemným okamžikem může být výskyt nepohodlí v oblasti kyčelních kloubů.

Důvody vzniku takových nepříjemných pocitů tahu se mohou velmi lišit, takže o nich stojí za to o nich mluvit více.

Není důvod k obavám

V případě, že břicho níže během těhotenství během těchto období bolí i během menstruace, nepropadejte panice. Pocity této povahy obvykle neohrožují zdraví budoucí matky a jejího dítěte. Jsou způsobeny tím, že uvnitř ženy se malý člověk vyvíjí a roste aktivním tempem. Proto se děloha stává každým dnem mnohem větší, a tím tlačí na všechny sousední orgány.

Navíc téměř všechny dívky trpí hormonálním selháním, když nastane 36. týden těhotenství - táhnou spodní břicho, zjemňují a uvolňují klouby, což vede k bolesti v oblasti mnoha svalů a pánve. Budoucí matka může také cítit, že je pro ni velmi obtížné chodit kvůli skutečnosti, že její těžiště je již přemístěno velmi velkým břichem, charakteristickým pro toto období..

Z toho by mělo být vyvozeno, že tahové bolesti v dolním břiše během těhotenství po 36 týdnech jsou považovány za přírodní jevy, které nejsou nebezpečné..

Jiné důvody bolesti

Budoucí matka navíc může mít nebo zhoršovat takové nepříjemné onemocnění, jako jsou hemoroidy. Toto onemocnění lze také považovat za příčinu bolestí v tahu dolního břicha během těhotenství ve 35. až 38. týdnu. V takovém případě se musíte poradit se svým lékařem, který vám poradí a předepíše bezpečný lék, který může zmírnit stav ženy a nepoškozovat plod..

Také nepříjemné pocity v podbřišku mohou být stále způsobeny tréninkovými souboji. S tímto jevem by bolest měla nastat neočekávaně a měla by projít během několika minut.

Důvod k obavám

V případě, že již trvá 36 týdnů těhotenství, táhne se spodní břicho, je také velmi obtížné, měli byste okamžitě zavolat lékaře nebo sanitku. Takové příznaky znamenají, že děloha je v dobrém stavu, a to je v takových časech velmi nežádoucí. V důsledku těchto poruch v těle plodu chybí vzduch, což může vést k předčasnému porodu. Pro tento stav dělohy jsou stále charakteristické bolesti zad a dolní části zad.

V případě, že zvýšený tón nepřestane během několika dnů, je nejlepší jít do nemocnice, aby lékaři mohli sledovat stav budoucí matky a zdraví svého dítěte.

Za zmínku také stojí, pokud již dorazil 36. týden těhotenství, je vytaženo spodní břicho a je vidět skvrna od vagíny rozmazávající přírody. Tyto příznaky mohou naznačovat, že placenta exfoliová. Tento proces ohrožuje nejen zdraví budoucího člověka, ale i jeho život. S takovými jevy se vyplatí okamžitě kontaktovat lékaře.

Co jiného mohou být nemoci?

Ve 36. týdnu těhotenství trpí mnoho žen, kromě výše uvedených, časté zácpy a jiné poruchy trávení. Kromě toho jsou budoucí matky znepokojeny migrénami, častým močením a nespavostí..

Také v této době si již můžete všimnout, že z mléčných žláz začíná vystupovat tekutina. Ale nebojte se, protože začalo unikat kolostrum. Ženy jsou často mučeny křečovými žilami, pálením žáhy, otokem nohou a spánkem s neustálým přerušováním. V posledních týdnech plod již vyvíjí velký tlak na mnoho nervových zakončení, což při chůzi způsobuje pocit znecitlivění.

Užitečné tipy

Chcete-li v tuto chvíli zmírnit svůj stav, musíte věnovat více času pobytu na čerstvém vzduchu a pasivnímu odpočinku. Kromě toho je nutné se vyvarovat všech druhů náhlých pohybů a velmi opatrně vstávat z ležící polohy, otáčení ze zadní strany na bok a zavěšení nohou na podlaze až po této manipulaci. Díky této posloupnosti pohybů se můžete chránit před bolestí v dolním břiše a dolní části zad ve 36. týdnu těhotenství.

Téměř všichni odborníci za takových podmínek stále doporučují chodit alespoň každých dvacet minut a nezdržovat se na stejné pozici po dlouhou dobu. Ženy by v těchto dnech měly nosit pouze pohodlnou obuv a nesmí pít hodně tekutin, aby před porodem nedošlo k otoky. Bude velmi užitečné dělat speciální gymnastiku určenou pro budoucí matky tohoto trimestru. Od 35. týdne také nebude zbytečné připomínat kurzy pro přípravu na porod..

Kromě toho byste neměli zapomenout na správnou výživu a navštívit svého lékaře alespoň jednou týdně. Pokud má nastávající matka pochybnosti o svém zdraví, je nejlepší vyhledat radu lékaře nebo sanitku.

Do této doby je již nutné začít se připravovat na porodnici, protože v blízké budoucnosti proběhne radostná událost, místo všech strachů a strachů přijde pocit štěstí a úlevy při pohledu na domorodce.

Z hlediska porodnických období je 37. týden těhotenství považován za devátý měsíc stavu zvláštního pro ženu. Po většině termínu, ale je důležité se i nadále starat o své zdraví a poslouchat chování drobků.

Stav budoucí matky

Co se děje v 37. týdnu těhotenství s nastávající matkou? Pokud je vše v pořádku, pak žena:

 • V tuto chvíli získává hmotnost až 13,5 kg. Břicho v 37. týdnu těhotenství může být nižší, pod váhou plodu. A to usnadňuje pohodu matky, uvolňuje některé vnitřní orgány tlaku.
 • Ženský močový měchýř také dostává hodně stresu, musí často navštěvovat toaletu.
 • Nová fáze stavu placenty - stárne, i když stále plní své povinnosti.
 • Žena může vykazovat projevy intenzivního tepla, stává se velmi dusnou, z tohoto důvodu se zvyšuje pocení. Je to proto, že poslední fáze těhotenství jsou časem, kdy se množství krve významně zvyšuje..

Musíš být opatrný

37. týden těhotenství je nebezpečný čas na krvácení z pochvy. Toto je naposledy, pro každou ženu jdou svou vlastní cestou. Příčinou krvácení je zpravidla nesprávné umístění placenty nebo proces jejího oddělení.

V případě krvavého výboje je první věcí, kterou by žena měla zajistit, ležení na zádech a zavolání sanitky. Díky včasnému poskytování lékařské péče se těhotenství může dále rozvíjet a vše bude opět normální. Pokud problém ignorujete, mohou nastat závažné komplikace. Lékař určí, co se s touto matkou stane v této situaci po 37 týdnech těhotenství. Může si položit otázku ohledně císařského řezu nebo doporučit ženě, aby si lehla pro uchování. Pro mnoho žen v této době je porod normální.

Pokud je čas porodit

Projev příznaků předčasného porodu se může lišit. Je důležité, aby si je budoucí matka všimla včas.

Existuje několik důvodů pro naléhavou lékařskou pomoc nebo zavolání sanitky:

 • Snížené břicho vedlo ke zvýšení bolesti v zádech a tlaku na perineum. Žena cítila úlevu. Takové příznaky znamenají, že proces přesunu plodu k východu začal. A takový proces se nikdy nestane opačným směrem.
 • Vzhled zažívacích potíží, nevolnost, průjem. Důvodem je očistná funkce těla, která se snaží odstranit „vše zbytečné“ do důležitého okamžiku v životě.
 • Ukončete sliznice. Vzhled je to bezbarvý nebo lehce nažloutlý hlen s malými přísadami krve. Okamžitě nebo po částech odejde a bude znamením otevření děložního hrdla.
 • Snížené pohyby plodu. Dospělé dítě je těsně v loně matky. Již známé ženě, tréninkové kontrakce se stávají trvalými, bolest je přítomna.

Jak se rodící matka cítí

Co se stane s těhotenstvím po 37 týdnech těhotenství? Nastávající matka se cítí stále unavená. Existuje touha lehnout si a odpočívat. A musíte poslouchat své touhy, přerušit svou dovolenou nejméně každých 20 minut. Nezapomeňte, že aktivní životní styl a po 37 týdnech těhotenství zůstává relevantní. Koneckonců, každá žena chce, aby její narození bylo snadné a úspěšné..

Nezapomeňte na malý trénink, sledujte svůj jídelníček, trávte více času venku.

Povaha pocitů budoucí matky

37. týden těhotenství se vyznačuje dalšími změnami v těle nastávající matky. Studujeme projevy fyzických pocitů, které mohou být přítomny v daném čase.

Bolest po 37 týdnech těhotenství je spojena s hormonální aktivitou:

 • Děloha nezmění svou polohu na výšku, je vysoká. Mezi ochlupením na ohanbí a dělohou by měla být 37 cm, vzdálenost k pupku je 17 cm. Hmotnost dělohy se zvyšuje a činí asi 1 kg při objemu 5 l.
 • Velikost břicha zůstává stejná, již neroste. Nyní se aktivně odvíjí aktivní proces vývoje dítěte, který přibírá na váze. Cítí se stále více omezen. Existují ženy, které si již všimly, že jejich žaludek upadl. To je známka blížícího se porodu. Ale takové příznaky nejsou pro každého přirozené. Někdy se objeví břišní výhřez těsně před začátkem porodu.

Když břicho budoucí ženy neustále roste a mění svůj tvar, vede to k pocitům svědění. Aby se zabránilo strie, je nutné používat kosmetiku speciálně určenou pro těhotné ženy. Nedělejte si starosti s knoflíkem břicha, který se může točit. Když se dítě narodí, všechno padne na místo.

Rysy výcvikových bojů

Recenze z 37. týdne těhotenství naznačují, že tréninkové zápasy se staly delší a silnější. Existují pocity komprese dělohy, střídání s následnou relaxací. Tréninkové zápasy se vyznačují krátkým trváním. Pokud jsou intenzivnější, může to znamenat nástup práce.

Analýza vypouštění

Je důležité sledovat barvu a intenzitu výboje. Norma, pokud:

 • Jasný;
 • žádné nečistoty;
 • mají jednotnou konzistenci;
 • zakysanou vůní.

Vzhled červených žil, zvýšení hlenu může znamenat proces odmítnutí sliznice. Výsledkem tohoto jevu je otevření děložního hrdla.

Pokud je ve výtoku zaznamenána krev, placenta se může začít odlupovat. Pak musíte naléhavě zavolat pohotovostní lékaře.

Povaha bolesti

Bolesti na 37 týdnech těhotenství lze pozorovat v perineu, dolním břiše. Důvodem je snížené břicho. Jaké fyzické pocity jsou pro toto období charakteristické:

 • Pokud jsou bolesti zad, nohou a ňadra bolestivé, znamená to, že v chrupavce a vazech je nesoulad. Změkčují a připravují se na práci.
 • Některé ženy se obávají silné bolesti, která postihuje jejich nohy. Zpravidla je to patrné, pokud žena chodila hodně.
 • Pro toto období je rovněž přijatelný výskyt závažné bolesti v bederní, dorzální a sakrální oblasti..
 • Příprava prsu je dokončena, je schopna plnit své hlavní poslání - kojení dítěte. Velikost prsu se výrazně zvýšila, je zde otok bradavek, jejich mírné prodloužení. Toto období je charakterizováno výskytem mleziva..
 • Povaha pohybů se změnila, již nejsou tak hladké. Tato aktivita dítěte často způsobuje matce silnou bolest. Je důležité řídit frekvenci pohybů. Neměli by být méně než 10krát denně.

Jaké jsou emoce budoucí matky

Těhotenství 37 týdnů - velmi emotivní čas. Většina žen se začíná obávat budoucích pocitů. Někdy se projevuje i ve formě nočních můr.

Psychologové nedoporučují být zajati nepříjemnými emocemi a myslet pozitivně. Koneckonců, porod je přirozený proces, který je charakteristický pro všechny ženy. Bez těchto okamžiků nebudete moci cítit veškerou radost z narození dítěte.

Buďte trpěliví, doplňte optimistickou náladu a pozitivní myšlenky. Uplyne trochu času a proběhne hlavní setkání vašeho života - s novorozeným dítětem.

V této době je důležité, aby rodiče měli úplné porozumění. Koneckonců, dítě cítí emoce mámy a okolních lidí. Musí vědět, že vnější svět se s dítětem setká s péčí a pozorností.

Dětský stav

Co se stane s dítětem po 37 týdnech těhotenství? Vyvíjí se, aby viděl svět v plné připravenosti. Pokud dojde k nitroděložnímu vývoji dítěte na pozadí pozitivních emocí, bude to životaschopnější.

Co je typické pro drobky po 37 týdnech:

 • Je zaznamenán intenzivní vývoj vnitřních orgánů a systémů..
 • Pokud dítě dostává dostatek kyslíku, umožňuje to, aby se dítě aktivně vyvíjelo.
 • Časté úsměvy dítěte se objevují, když je matka veselá a radostná. Dítě ve věku 37 týdnů skenuje náladu své matky.
 • Velikost těla dítěte je přibližně 48 cm s hmotností 3 kg. Je charakteristický denní přírůstek hmotnosti 30 g, z nichž každých 15 g je subkutánní tuk.
 • Břicho a hlava mají stejný obvod..
 • Změny pleti jsou husté a růžové.
 • Dítě již má svou vlastní tvář, kůže má individuální vzor.
 • Vývoj plicního systému u dítěte je dostatečně rychlý, ale zatím bez připojení k oběhové soustavě. Během porodu se otevře srdeční chlopně, což povede k proudění krve do plic a bude nasyceno kyslíkem. V současnosti je plicní systém dítěte charakterizován vývojem povrchově aktivní látky, která zajišťuje dítě při narození. Koneckonců, když dítě dýchá, je možné při výdechu dostat do plic amniotickou tekutinu. Z tohoto důvodu dítě někdy začne škytat..
 • Mozkové neurony zahajují proces vytváření myelinového pláště, což je druh ochranné membrány s velkým počtem vrstev z membránových buněk. Doba trvání tohoto procesu je první rok života. Myelinový plášť je potřebný pro koordinaci pohybu drobků.
 • Vývoj uchopovacího reflexu je dokončen, dítě hraje pupeční šňůra, táhne ji.
 • Osifikace lebky ještě není dokončena, 2 fontanely zůstávají otevřené. Aby se tyto oblasti lebky zarostly, bude to trvat dva měsíce po narození dítěte. Díky měkkosti kostí lebky bude hlava schopna úspěšně postupovat po celé délce porodního kanálu.
 • Posílení nosní a ušní chrupavky. Dítě slyší nejen zvuky uvnitř těla matky, ale také zvenku.
 • Změny v charakteru spánku dítěte jsou zdánlivě pomalou fází. Předtím byl přítomen pouze půst. Nyní může dítě relaxovat. Uklidňuje se, protože děloha nevyvíjí tolik tlaku na tělo drobků. Doba trvání pomalé fáze je 40% veškerého spánku. Dítě však může ve snu zpracovat také informace získané zvenčí.
 • Je tam kresba obočí a řasinek, díky nimž je obličej podobný obrazu člověka. Vlasy rostou na hlavě, někdy dosahují 0,5-4 cm.
 • Primární mazání zůstává buď na celém těle dítěte, nebo pokrývá pouze záhyby kůže.
 • Je pozoruhodné, že schopnost dítěte samostatně zajistit teplotu pro jeho tělo. Povaha jeho procesů přenosu tepla přirovnává dítě k dospělému. Teplota v 37. týdnu těhotenství je pro dítě stejná jako jeho matka.
 • Připravenost všech dětských systémů je plně funkční.
 • Pro střeva je charakteristický výskyt shluků prvních výkalů, který bude mít černou barvu a nazývá se meconium. Vnitřek střevní sliznice již byl pokryt vrstvou klků. Jsou prováděny pohyby střev a žaludku. To pomůže dítěti, aby se jeho jídlo pohybovalo po celé délce zažívacího traktu, což ukazuje ochotu přijímat a přizpůsobovat jídlo..

Pokud k narození dítěte dojde v tomto období, nebude to pro dítě příliš stresující. Toto bylo postaráno velmi zvětšenou velikostí nadledvinek. Intenzivní produkcí hormonu zajistí adaptaci dítěte na novou formu existence.

Doporučení lékaře

Přítomnost některých problémů lze vyřešit nasloucháním radám odborníků:

 • Pokud je těhotná žena po 37 týdnech znepokojena nespavostí, musí být ve dne aktivnější. Žena by se neměla vyhýbat nekomplikovaným domácím úkolům, procházkám vzduchem. Zkuste spát během dne. Těsně před spaním není vhodné jíst ani pít. Před spaním se postarejte o větrání místnosti..
 • Je důležité navštěvovat kurzy pro těhotné ženy, studovat tematickou literaturu, aby se připravila na důležitou událost. To odvede ženu od rušivých myšlenek..
 • Nepřetržité sledování potravin by se nemělo zastavit ani v tomto období. Potřeba vyvážené stravy je důležitá pro ženu a její dítě. Zkontrolujte objem jídla, zvažte jeho obsah kalorií. Příčinou přejídání mohou být projevy pálení žáhy.
 • Je důležité konzumovat fermentované mléčné výrobky ve formě přírodního jogurtu, kefíru, tvarohu, sýra, jogurtu, zakysané smetany. Jejich přidání do každodenní stravy pomůže matce a dítěti poskytnout vápník. V potravinách musí být také obsažen vitamín C a železo..
 • Pro intimní vztahy neexistuje zákaz, pokud je vše v normě. Někdy to pomáhá zmírnit stres. Vyberte si pózu zezadu, aby se žena necítila nepohodlně. To je dokonce užitečné, protože s pomocí mužského spermatu se děložní hrdlo stává pružnějším. Pomůže to v procesu doručení..

Shrnout

Únosci porodu po 37 týdnech těhotenství jsou snížené břicho, přítomnost špinění a zvýšené kontrakce. Žena může v tomto období porodit plnohodnotné dítě a měla by být připravena na cestu do nemocnice. Všechny věci byly naskládány po dlouhou dobu, pro dlouho očekávané dítě bylo připraveno věno.

Pokud však stav ženy není patrný, může si těhotenství i nadále užívat. Je důležité sledovat výživu, vést aktivní životní styl, střídat ji s relaxací, více být na čerstvém vzduchu. V emoční sféře budoucí matky by měl být pořádek, protože dítě uvnitř ní slyší a chápe všechno. Podpora blízkých je velmi důležitá..

Postarejte se o sebe a své dítě, zkuste zažít pouze pozitivní emoce. Brzy těhotenství bezpečně skončí narozením krásného dítěte.

Články O Neplodnosti