Hlavní Výživa

Nemoci v těhotenství

Těhotné nachlazení by mělo být léčeno velmi opatrně, aby nedošlo k poškození dítěte!

V ideálním případě by budoucí maminka měla být lepší, kdyby se vůbec nezdravila, ale málokdy se někomu podaří vyhnout se nachlazení a chřipce během chladného období. I když jsou kontakty s okolním světem minimalizovány, může do domu přivést viry lepkavý člen rodiny.

Navíc! Někdy na nás útočí zevnitř bez vnější infekce, protože se usazují v genetickém aparátu buněk a čekají na příznivý okamžik, aby se prohlásili. Jedním z těchto stavů je těhotenství..

Ochranný systém ženského těla je z fyziologických důvodů ve stavu nucené inhibice - imunosuprese. To je záruka, že mechanismus ochrany vnitřního prostředí před vším cizím nebude fungovat proti rodícímu se životu. Plná kompatibilita tkání je možná pouze mezi dvěma klony nebo stejnými dvojčaty, ale ne mezi budoucí matkou a jejím dítětem!

Stejná imunosuprese, která inhibuje rejekční reakce a pomáhá udržovat těhotenství, však činí ženu extrémně citlivou na sezónní infekce. Pokud některou z nich vyzvednete, chovejte se rozumně, aby nedošlo k poškození dítěte!

PREGNANCY: LÉČBA CHLADU

Během těhotenství by neměla být užívána chemie (a převážná většina léků z lékárny je proti virům bezmocná), ale musíte být o rostlinné medicíně opatrní: byliny jsou někdy silnější než léky!

Na základě tohoto zákazu drogy obsahující alkohol (i v malém množství je škodlivý pro plod!), Zejména tinktury imunostimulancií - lékořice, echinacea, citronová tráva, zamanchi, leuzea, ženšen, rhodiola rosea... Zvyšují zátěž tvrdě pracujících srdce budoucí matky a cévní systém dítěte.

Jeho malé srdce bije v zuřivém rytmu a vydělalo více než 200 tepů za minutu. Zrychlit toto tempo znamená opotřebení formujícího se srdečního svalu a položení základů pro srdeční onemocnění.

Tip: Použijte imunostimulační látku, která nemá nežádoucí účinky. Tento křen se již dlouho používá při nachlazení v tradičním lékařství. Nastrouhejte kořen na jemném struhadle, smíchejte se stejným množstvím cukru, nechte ho na teplém místě po dobu 12 hodin, přelijte a vezměte 1 polévkovou lžíci. každou hodinu při akutním nachlazení.

PREGNANCY A Rýma

Přípravky, jako je galazolin a naftyin, používejte pouze na vrcholu běžného nachlazení, přísně dodržujte dávkování (1–2 kapky, nikoli čtvrtinu lahve najednou!) A četnost, která závisí na typu účinné látky. Některé léky se používají 1-2krát denně, jiné 4-5krát: pečlivě si přečtěte pokyny!

Čím méně budete tyto kapky používat, tím lépe. Proč?

1. Vasokonstrikční účinek se také může rozšířit do tepen placenty, což narušuje přísun krve plodu, pokud kapáte lék příliš často, na dlouhou dobu nebo hodně. Část je absorbována sliznicí nosohltanu a druhá se odteká do jícnu a vstupuje do krevního oběhu z trávicí soustavy..

2. Takové kapky mají nepříjemnou vlastnost, že způsobují křeče nejen předních, ale také únosových cév, což zvyšuje otok nosní sliznice. Akce se začíná objevovat od 3. 5. Dne nemoci a vytváří závislost na drogě. Vštípili to a bylo snazší dýchat, ale po hodině se nos ještě zesílil a vy jste znovu sáhli po kapkách - není to bez důvodu, že jim moderní lékaři říkají nazální drogy!

U těhotných žen taková závislost vzniká snadněji než u všech ostatních: hormonální pozadí je takové, že nosní kongesce je někdy pociťována během všech 9 měsíců a po porodu magické zmizení projevů vazomotorické rinitidy. To je další důvod k opatrnosti s vazokonstrikčními kapkami - výhoda moderní vědy a tradiční medicíny zná mnoho jiných léků na nachlazení!

Tip: Vypláchněte nos ze stříkačky slabým solným roztokem (ve sklenici vody - stolní sůl na špičce nože) a kapejte do nosu na základě mořské vody (Aquamaris, Salin).

VITAMINY PRO PREGNANTNÍ CHLAD

Potřeba těchto matek u budoucích matek je již vysoká a během nemoci se zvyšuje. Musím je vzít navíc?

Vše záleží na délce těhotenství a vlastnostech nemoci: poraďte se s lékařem! Bez jeho svolení nezvyšujte dávku vitamínů v lékárně. Možná lékař doporučí podporu těla pomocí kyseliny askorbové, která je silně konzumována při infekcích, nebo pomocí askorutinu (posiluje stěny krevních cév a snižuje riziko krvácení chřipkou).

Hlavní věcí je pozorovat jemnou linii: vyplnit nedostatek životně důležitých látek způsobených touto nemocí, ale ne vytvářet hypervitaminózu. Nadbytek vitaminu A v časných stadiích těhotenství vede k malformacím a nadbytek vitamínů C a D v posledních měsících je plný stárnutí placenty.

Tip: opřete se o čerstvé ovoce a zeleninu a vypijte z nich vymačkané šťávy (kromě mrkve). Tělo vstřebá z nich vitaminy, které potřebuje, bez přebytku.

PREGNANCY-COLD-MED

S jejich pomocí obvykle utíkáme z respiračních infekcí. Ale je lepší ji nepoužívat v druhé polovině těhotenství: alergie se může již vytvořit u nenarozeného dítěte a cukrovka těhotné matky u těhotných žen.

VYTÁPĚNÍ V PREGNANCII

Mnoho z nich ve vaší pozici je kontraindikováno. Můžete být zvyklí na studenou koupel se solí a bylinkami. Během těhotenství budete na ni muset zapomenout! Stoupající nohy jsou také nežádoucí: existuje skutečné nebezpečí, že se stimuluje stimulace dělohy, způsobí potrat nebo předčasný porod..

Ale i když se nic takového nestane, je špatné, že krev proudí do žil nohou (natáhne je a způsobí otok) a zároveň bude odtékat z placenty: během procedury bude dítě trpět nedostatkem výživy a kyslíku.

Tip: Můžete si vztyčit ruce pod tekoucí vodou horkou vodou pro budoucí matku - to je vynikající prostředek pro běžné nachlazení a bolest v krku! Suché teplo také nepřinese škodu. Pocit, že se začínáš slupovat, ovíjet si krk teplým šátkem, oblékat si vlněné ponožky (do nich můžete nalít trochu hořčičného prášku nebo vystřihnout vložky z hořčičných omítek), teplé pyžamo a jít spát: je možné, že ráno zima zmizí beze stopy.

PREGNANCY: LÉČBA POKOJOVÉ HOMEOPATIE

Na rozdíl od tradičních drog není homeopatie těhotných žen škodlivá.

Pokud se necítíte dobře, rozpusťte 5 zrn homeopatického (!) Antigrippinu v ústech každých 15–30 minut, nebo užijte tabletu chřipky se stejným účinkem každých 15 minut po dobu 2 hodin. Chcete-li efekt upevnit, pokračujte stejně po dobu nejméně dalších 5 dnů, užívejte antigrippin každé 2 hodiny a chřipkový gel - 3-5krát denně.

KONTAKTUJTE SVÉHO LÉKAŘE, POKUD:

 • Nelíbil se s malátností za 2-3 dny.
 • Teplota je nad 38 stupňů, zejména pokud je doprovázena silnou intoxikací - pocit slabosti, slabosti, bolesti hlavy, zvracení.
 • V krku se objevily nálety, na „mandlích“ dopravní zácpy.
 • Hlen z nosu nebo sputa se změnil na žlutozelenou a v nich se objevila krev.
 • V čele a očích byla silná bolest hlavy, zhoršená ohýbáním.
 • Dotyčný těžký kašel, sípání, potíže s dýcháním.

Tip: Je lepší pozvat lékaře ráno, když jsou bolestivé příznaky výraznější a pro lékaře je snazší diagnostikovat a zvolit správnou léčbu.

PREGNANCY: STRONG INFLUENZA

OPATŘENÍ

Je pro matku těžké dýchat - a dítěti se dodává méně kyslíku. Navíc s hojným hlenem vylučovaným z nosu ztrácí vaše tělo až 2,5 litru tekutiny. Pijte více - je třeba vyrovnat ztráty!

 • Umístěte další polštář pod hlavu: sníží otok a zánět sliznice a také usnadní dýchání.
 • Masírujte body na vnější základně nosních dír špičkami ukazováček - nosní kongesce se okamžitě sníží.
 • Několikrát denně naneste na nosní můstek, whisky a na místa, kde se cítíte nepohodlí, malý balzam Zvezdochka.
 • Z rýmy a zánět vedlejších nosních dutin pomáhá horká infuze banánů, divokých jahodových listů a třezalky tečkované: 2 polévkové lžíce. polévkové lžíce jakékoli byliny nalít sklenici vroucí vody, nechat 30 minut, napětí a vypít půl sklenky 2-3 krát denně.
 • Dobře čistí nosní dutinu, usnadňuje dýchání, kapky sodové třísloviny: uvařte čajovou lžičku čaje se sklenicí vroucí vody, nechte 15 minut vařit při nízkém žáru, přelijte přes sýr a přidejte čajovou lžičku jedlé sody. Pipetujte 1-2 pipety 2-3krát denně do každé nosní dírky, pak si nezapomeňte vyfouknout nos.
 • Fytoterapeuti doporučují nalít 6-8 kapek čerstvých džusů (mrkev a jablko) nebo bylinných infuzí do každé nosní dírky 3-4 krát denně. Ten lze použít ve formě inhalací - 3 - 4 denní procedury po dobu 5 minut:
 • 1. Smíchejte třezalku tečkovanou, mladou vrbovou a dubovou kůru, lipové květy a lístky máty (1: 1: 2: 2: 2). Nalijte 2 lžíce. sbírání sklenicí vroucí vody. Před použitím nechte působit 3 hodiny v termosku, přefiltrujte a přidejte 3-5 kapek jedle.
 • 2. Vezměte rovnoměrně řebříček a oregano trávu, listy šalvěje, trikolóru fialového kořene a kůru Kalina. Nalijte 2 lžíce. sbírat sklenici studené vody, nechat hodinu stát, přivést k varu, nechat ji 5-7 minut vařit, vychladnout a napnout.
 • 3. Udělejte sbírku stejných částí pupenů borovice, květů lesního slézu, listů podbělů, vrby a vrby oregano. Připravte infuzi jako v bodě 2.

PREGNANCY: TEPLOTA

ZPRACOVÁNÍ TEPLOTY POČAS PREGNANCY

 • Pokud teplota prudce stoupne, ale stále máte pocit chladu a nemůžete se vůbec zahřát, vaše ruce a nohy jsou ledové, přikryjte se přikrývkou, vypijte několik sklenic horkého zpoceného čaje a položte si ji na dlaně a chodidla topné podložky. To pomůže rozšířit zúžené cévy kůže, což způsobí nával krve a tím zvýší přenos tepla. Když se zahřejete, začněte snižovat teplo tradičními prostředky babičky: otřete tělo vodkou nebo napůl zředěnou vodou 3% octem (svlékněte se po celou dobu zákroku a nespěchejte, abyste se okamžitě zabalili).
 • Pokud máte horečku, vařte bylinný čaj: 2 lžíce. suché nebo malinové bobule extrahované z marmelády. 4-listový podběl, 3-jitrocel, 2-majoránka. Další recept: 1 lžička. jemně nasekanou bílou vrbovou kůru, zalijeme 1 šálek vroucí vody, vychladíme. Pijte 4krát denně po dobu 1 polévkové lžíce.
 • Připravte si předem jehličnatý koktejl. Rozemelte 100 g mladých výhonků jedlí nebo borovicových pupenů a 50 g malinových kořenů. Přeložte do skleněné nádoby a nalijte 100 g cukru. Doplňte 1 polévkovou lžíci. vroucí vodou, trvat na tom, a pak zahřívat dalších 6-8 hodin ve vodní lázni. Nechte 2 dny stát a vypusťte výslednou jasnou malinovou šťávu. Skladujte na chladném tmavém místě a vezměte 1 polévkovou lžíci. 4-5krát před jídlem.

PREGNANCY: SICK THROAT

ZPRACOVÁNÍ V KROKU POČAS PREGNANCY

 • Vezměte 1 čajovou lžičku lékárenského sirupu, 2 lžíce. šťáva z červené řepy a kefír. Do této směsi vtlačte ½ citronové šťávy. Tento nápoj je prospěšný při chronické faryngitidě a angíně..
 • Na noc vypijte šalvějový mléčný vývar (již ležel v posteli). 1 polévková lžíce suchá tráva nalijte sklenici mléka, přiveďte k varu, nechte 10 minut mírně zahřát na mírném ohni, poté zatěžte a znovu vařte.
 • Budoucí matky by neměly používat lízátka a lékárnické pilulky na bolest v krku. Nahraďte je tradičními prostředky: držte v ústech čajovou lžičku oleje z rakytníku nebo vitaonu, kousek listu aloe řezu přes.
 • Připravte si antivirový oplach: bříza, eukalyptus a šalvěj (1: 2: 3). 1 polévková lžíce smíchat směs se sklenicí vroucí vody, trvat na teplém místě pod víkem po dobu 15-20 minut, napětí.
 • Každé 2 hodiny kloktat teplou převařenou vodou s cibulkou nebo šťávou z červené řepy (1: 1) nebo horkou infuzi jedné z bylin - třezalka tečkovaná, šalvěj, heřmánek, měsíček, eukalyptus. Nalijte 1 polévková lžíce. suroviny se sklenicí vroucí vody, trvejte na tom, 15-20 minut, napětí. Podle stejného receptu, při stejném složení, si můžete připravit opláchnutí z bylinných přípravků, pouze je musíte naléhat déle - 1 - 2 hodiny: Č. 1 - listy brusinky, perforované třezalky tečkované, maliny, malé lipy a popel; Č. 2 - nesmrtelné květy, malinové listy a pole přeslička tráva.

PREGNANCY: HLAS HLASENÝ

POSTUPY PRO ZPRACOVÁNÍ PRÁVNÍHO HROZNICE

Nesnažte se mluvit ani šeptem - může to být ještě nebezpečnější. Než hlasitá řeč. Při šeptání hrtanu se hlasité šňůry napínají, jako když křičí. Můžete úplně ztratit hlas!

Každých 30 minut vdechujte vonnou páru. Nalijte bylinkovou vodu do sklenice vroucí vody a nechte ji ponořit jednu hodinu pod víkem. Složení infuzí:

 • 1/2 lžičky listů bažinového rozmarýnu, 1 lžička listů velkého jitrocelu a 2 lžičky listy podbělky;
 • 3 lžičky. pupeny borovice nebo tráva z květů levandule a heřmánku;
 • 2 lžičky tříbarevné fialové byliny a 1,5 lžičky tráva řady tripartitů;
 • 1 lžička. listy podbělů. Mullein žezlo květiny a květy bezinky.

Kloktat! Každopádně ani kapka se nedostane do hrtanu - během zákroku ji epiglottis pevně zakrývá. A zvuky oplachování mohou poškodit.

PREGNANCY: Kašel (SUCHÉ NEBO MOKRÉ)

OŠETŘENÍ PREGNANCY

Na začátku nemoci, kdy je kašel suchý, vypijte a nadechněte pár infuzí a odvarů heřmánku, jitrocele, šalvěje a třílisté, lipové barvy. Změkčují hrtan a průdušky, zklidňují podrážděnou sliznici dýchacích cest a mají protizánětlivé účinky..

Po 2-3 dnech, poté, co kašel zvlhne a sputum začne přecházet, jděte k odvarům bylin se sušícím, svíravým a vykašláváním - had horský, list brusinky a eukalyptu, rozmarýnová tráva, řebříček a posloupnost.

S dlouhým kašlem, který vás do konce týdne "pustil". Musíte být vyšetřen lékařem, abyste vyloučili zápal plic..

Chronická onemocnění a těhotenství

Máte-li chronické onemocnění před těhotenstvím, může to zkomplikovat narození. Váš lékař provede nezbytnou léčbu, která nepoškodí dítě.

NEMOCI DÝCHACÍCH CEST

Toto je nejčastější respirační onemocnění během těhotenství, přítomné u 1-4% těhotných žen. Vliv těhotenství na průběh nemoci je velmi nejednoznačný: ve 22 případech ze 100 se nemoc zhoršuje, v 29 je zaznamenán její mírnější průběh; v jiných případech zůstává symptomatologie stejná. Obecně se od 36. týdne stav zlepšuje a těžký astmatický záchvat během porodu se vyskytuje velmi zřídka. S mírným průběhem nemoci komplikuje nebo mírně komplikuje těhotenství..

Pokud trpíte astmatem, může se toto onemocnění po ukončení obvyklé léčby léky zhoršit. Můžete pokračovat v používání inhalátoru a dokonce užívat steroidní léky k léčbě astmatu; neublíží jim. Dlouhodobé používání

steroidy někdy vedou ke zvýšení krevního tlaku a hladiny cukru v krvi, ale tyto účinky lze eliminovat.

Také známý jako lupus, antifosfolipidový syndrom je autoimunitní onemocnění, při kterém se produkují protilátky, které ničí orgány. Protilátky zvyšují viskozitu krve, což vede k tvorbě malých a velkých krevních sraženin. Antifosfolipidový syndrom může být doprovázen dalším onemocněním, systémovým lupusem; v tomto případě se nazývá sekundární antifosfolipidový syndrom. Jedná se o závažné onemocnění, které může způsobit potrat, preeklampsii, trombózu a také narození mrtvého plodu..

Antifosfolipidový syndrom je léčen malými dávkami aspirinu (denní norma -75 mg) a v některých případech injekcemi heparinu. Pokud trpíte tímto onemocněním, potřebujete dohled porodníka, který bude kontrolovat průběh těhotenství a vývoj plodu. Jakmile se zjistí, že jste těhotná, měli byste o své nemoci jednat se svým lékařem, protože při vhodné léčbě je možnost příznivého výsledku těhotenství přes 70%; v opačném případě může až 70% těhotenství vést k potratu.

KRVÉ CHOROBY A CHOROBY KRVE

Pokud jste měl vysoký krevní tlak před těhotenstvím, je tento stav klasifikován jako chronická hypertenze. Toto onemocnění je častější u žen starších 40 let, černých žen z Karibiku a

ženy, jejichž matky a sestry mají vysoký krevní tlak. Hypertenze může být také vyvolána určitými chorobami (cukrovka, onemocnění ledvin a nadváha)..

Hlavním rizikem hypertenze během těhotenství je možnost preeklampsie. Riziko u těhotných žen trpících chronickou hypertenzí je asi 20%. Obecně platí, že pokud se preeklampy nevyvíjejí s hypertenzí, riziko pro matku a dítě je zanedbatelné.

Vzhledem k tomu, že budete v ohrožení, bude vám lékař věnovat větší pozornost, což může znamenat zvýšení počtu testů a návštěv u lékaře. Musíte se co nejdříve poradit se svým lékařem o antihypertenzivech, která užíváte, protože některé léky, které snižují krevní tlak, nejsou bezpečné pro těhotné ženy. V prvním trimestru těhotenství se Váš krevní tlak pravděpodobně sníží. Později je často nutné zvýšit dávku léku nebo dokonce předepsat jedno nebo dvě další léky. U hypertenze je důležité být pod dohledem lékaře a dodržovat šetrný režim: jíst potraviny s nízkým obsahem tuku, hodně relaxovat a dělat cvičení pro relaxaci (například jóga). Tím se zvýší pravděpodobnost normálního těhotenství.

Srdeční choroba

Většina žen plánujících rodinu má zdravé srdce. V minulosti se nejčastěji vyskytovaly srdeční choroby způsobené infekčním onemocněním zvaným revmatická horečka, které může vést k poškození srdečních chlopní. Toto onemocnění je poměrně vzácné, i když některé ženy z rozvojových zemí jej mohou trpět. Máte-li vrozené srdeční onemocnění, měli byste o tom hovořit se svým lékařem. Může se ukázat, že jediným preventivním opatřením bude užívání antibiotik během porodu, aby se zabránilo vniknutí infekce do vašeho srdce. Pokud však existuje závažná patologie, může těhotenství představovat hrozbu pro vaše zdraví. Před otěhotněním se proto poraďte s lékařem.

Pokud trpíte vrozeným srdečním onemocněním vy nebo váš manžel / manželka, měli byste o tom informovat svého lékaře při první návštěvě v souvislosti s těhotenstvím. Podrobnější pozdější vyšetření srdce vašeho dítěte obvykle ukazuje, zda jsou nemoci vašich rodičů.

Pokud máte revmatismus, můžete si nechat vyměnit srdeční chlopně. Pokud ano, pak hlavním problémem v těhotenství je antikoagulační režim. Pravděpodobně budete užívat warfarin, abyste zabránili tvorbě krevních sraženin kolem umělé srdeční chlopně. Warfarin je velmi účinný lék; nelze jej však vzít mezi šestým a čtrnáctým týdnem těhotenství, takže ho kardiolog nahradí heparinem. Toto je další antikoagulant, který je podáván orálně denně pouze jako injekce, ale není přenášen na plod placentou. Někteří lékaři předepisují heparin až do porodu, jiní doporučují užívat warfarin mezi čtrnáctým a třicátým šestým týdnem těhotenství a poté se vrátit k heparinu až do porodu.

Nemoc srpkovitých buněk

Dědičné onemocnění (patologie erytrocytů) se vyskytuje hlavně u lidí afrického původu a v Karibiku jako přirozená obrana proti malárii. Pokud jste zděděli nemoc srpkovitých buněk pouze od jednoho z vašich rodičů, má to malý vliv na vaše zdraví a do jisté míry chrání před malárií. Pokud jste zdědili tuto nemoc od obou rodičů, může to mít vážné následky..

Nemoc srpkovitých buněk je příčinou bolesti kloubů a anémie, které se vyvíjejí od dětství. Těhotenství může způsobit další problémy, protože vytváří další zátěž pro tělo a může způsobit zhoršení nemoci. Nejčastějšími komplikacemi jsou bolest kloubů, dušnost, bolest na hrudi a infekce hrudních orgánů (u matky), jakož i omračování a předčasnost (u dítěte)..

Lékaři pozorující, že byste měli udržovat úzký kontakt s vámi, pečlivě sledujte

během těhotenství a pokud je to indikováno, rozhodněte se o transfuzi krve. Během těhotenství můžete být léčeni kyselinou listovou a penicilinem; dodání bude pravděpodobně uměle indukováno po dobu 38 týdnů.

SEXUÁLNĚ PŘENOSNÉ CHOROBY Bakteriální vaginitida

Přestože bakteriální vaginitida je pohlavně přenosná nemoc, můžete být nakaženi bez sexu. Při první návštěvě lékaře o těhotenství můžete být vyšetřeni na bakteriální vaginitidu. Pokud se toto onemocnění neléčí, zvyšuje se riziko předčasného porodu. Hlavními příznaky tohoto onemocnění jsou vodnaté bělavé nebo šedavé výboje s nepříjemným nebo podezřelým zápachem. Toto onemocnění však může být také asymptomatické..

Bakteriální vaginitida je obvykle léčena antibiotiky; použití vaginálních krémů je také možné.

Chlamydia

Jedná se o bakterie, které se běžně přenášejí pohlavním stykem. Příznaky u mužů mohou být téměř nepřítomné, takže si nemusí být vědoma nemoci, i když infikovaní muži mohou při močení pociťovat bolest. U žen může být nemoc asymptomatická, i když močení u některých z nich je také bolestivé a může dojít k propuštění. Ženy někdy zažívají akutní bolest v pánvi, objeví se akutní zánět pánevních orgánů. Výrazné příznaky však nenaznačují riziko neplodnosti..

Pokud jste v minulosti podstoupil chlamydii a stejně jako váš partner podstoupil léčbu, která eliminuje riziko infekce, jediným strachem spojeným s těhotenstvím je povaha účinku chlamydiové infekce na vejcovody těhotné ženy. Pokud jsou postiženy vejcovody, existuje riziko mimoděložního těhotenství. Pokud jste těhotná déle než 12 týdnů nebo pokud vyšetření ukáže, že plod je v děloze, infekce, ke které došlo před těhotenstvím, nebude mít na plod škodlivý účinek..

Pokud není chlamydie během těhotenství vyléčena, riziko předčasného porodu a infekce dítěte během porodu se mírně zvyšuje. Při infikování se u novorozenců může objevit zánět spojivek (infikované oční víčka se drží pohromadě) a 1-3 týdny po narození může mít dítě zánět dolních cest dýchacích. Léčba chlamydií během těhotenství se provádí erytromycinem, nikoliv tetracyklinem, protože ten může mít nepříznivý vliv na vývoj kostního aparátu dítěte..

Pokud se domníváte, že jste v ohrožení, budou při vaší první návštěvě u lékaře provedeny testy na toto závažné pohlavně přenosné onemocnění. Kapavka může způsobit slepotu a vážnou infekci plodu. Mezi příznaky patří krvácení, které není v souladu s menstruačním cyklem, pálení při močení, vaginální výtok a silné svědění.

Kvapavka se obvykle léčí antibiotiky; v pozdějším stadiu těhotenství bude znovu odebrána kapavka, abyste se ujistili, že již nemáte infekční chorobu.

Toto infekční onemocnění (zánět jater způsobené přítomností virů) se přenáší krví a tajemstvím nejčastěji pohlavním stykem s infikovaným partnerem; infekce také nastává během porodu nebo opakovaného použití jehel. Pokud jste byli infikováni, pravděpodobně se stanete celoživotním nositelem viru a možnost infekce jiných lidí bude pokračovat. V průběhu času může hepatitida B způsobit poškození jater. V některých zemích, jako je západní Afrika a jihovýchodní Asie, je hepatitida B rozšířená..

Léčba spočívá v tom, že těhotná žena poskytne odpočinek, šetrnou stravu a pravidelné krevní testy. Váš partner by měl být také vyšetřen a měl by být očkován, pokud ještě nemá hepatitidu. Hepatitida B může být přenesena na dítě během porodu; v tomto případě však může být onemocnění zastaveno vakcinačním průběhem ihned po narození dítěte.

Virus herpes simplex

Existují dva typy virů herpes simplex: první obvykle způsobuje herpes simplex, který se objevuje na rtech ve formě vezikul, druhý způsobuje genitální herpes. Oba typy virů jsou přenášeny úzkým kontaktem, jako jsou polibky a sexuální kontakt. V obou případech pociťujete bolest z malých vředů na kůži, která se mohou objevit kdykoli; jejich vzhledu obvykle předchází brnění. Pokud je u vašeho partnera nalezen virus herpes simplex, měl by použít kondom, aby vás neinfikoval. To je zvláště důležité během těhotenství..

Pokud trpíte genitálním herpesem (jednoduchý virus herpes simplex druhého typu), můžete infekci přenést na dítě během porodu. Problém nastává pouze v případě, že během porodu dojde k ohnisku oparu..

Pokud onemocníte před porodem, vaše tělo vytvoří protilátky, které se před narozením přenášejí na dítě, a chrání ho až do věku tří měsíců. Pokud je dítě během porodu infikováno virem herpes simplex, může mít infekční onemocnění mozku známé jako meningitida. Inhibice a hypotrofie se mohou projevit meningitidou; nemoc se však může stát závažnější, život ohrožující.

V zájmu ochrany dítěte nabídne většina lékařů císařský řez, pokud k prvnímu ohnisku oparu došlo během porodu a nedošlo k porušení membrán. Pokud se jedná o opakované ohnisko, které je běžnější, doporučení nebude tak kategorické. Někteří lékaři doporučí císařský řez; avšak riziko, že se u dítěte objeví onemocnění, je menší než 1: 100, takže nyní mnoho lékařů věří, že přirozený porod je bezpečný, pokud jsou léčeny antivirovým lékem bezprostředně po porodu.

Virus lidské imunodeficience (HIV / AIDS)

Nechráněný sex je nejčastější způsob přenosu infekce AIDS / HIV; může se však přenášet také prostřednictvím špinavých jehel a během transfúze infikované krve, stejně jako při porodu.

Pokud jste HIV pozitivní, riziko přenosu infekce na vaše dítě je 15–25%. Toto riziko může být sníženo na 1-2% při vhodném ošetření; Testování na HIV se v současné době doporučuje v mnoha nemocnicích. Léčba zahrnuje použití antivirotik (jedna nebo tři, v závislosti na obsahu virů v krvi ženy) a císařského řezu; kojení se nedoporučuje. V některých případech, například, pokud užijete tři léky a nejsou detekovány žádné viry, může být vaginální doručení pro vaše dítě bezpečné. Pokud jste byli léčeni před těhotenstvím, lékař vám může navrhnout změnu léčby. Pokud užíváte lék během těhotenství, můžete obvykle léčbu po porodu ukončit.

Ze zřejmých důvodů bude důvěrnost důležitou otázkou pro těhotnou ženu, takže se musíte rozhodnout, koho chcete věnovat diskusi o své léčbě. Váš lékař by měl vědět o vaší léčbě, protože bude sledovat vás a vaše dítě..

Při první návštěvě lékaře o těhotenství budete vyzváni, abyste provedli analýzu syfilis; naštěstí jsou případy těhotných syfilis vzácnější než kdy jindy.

K prevenci poškození plodu obvykle postačuje první trimestr antibiotik..

Ačkoli toto onemocnění přenášené pohlavním stykem nelze klasifikovat jako závažné, je nutné provést léčebný postup - jinak se zvyšuje riziko předčasného porodu. Hlavními příznaky tohoto onemocnění jsou nazelenalé pěnivé výboje s nepříjemným zápachem a svrabem.

Léčba se obvykle podává ústně a nikoli

má nepříznivý účinek, když

Pokud trpíte epilepsií, těhotenství bude pravděpodobně pokračovat bez komplikací. V dopoledních hodinách můžete mít slabost, ale pokud je lék užíván pod dohledem lékaře, nejpravděpodobnějším výsledkem je úspěšný výsledek těhotenství..

Před těhotenstvím je nutné se domluvit s lékařem, aby se (pokud je to možné) snížila dávka léků, změnil režim jejich podávání a zajistila se jejich optimální kombinace během těhotenství. Riziko dítěte s vrozenou anomálií se zvyšuje; může být snížena užíváním kyseliny listové (dávka se zvyšuje na 5 mg denně) až do narození dítěte. Pokud jste již těhotná, je důležité se co nejdříve poradit se svým lékařem. Některá antispastická léčiva mohou ovlivnit schopnost vašeho těla absorbovat vitamin K, který je nezbytný pro správnou funkci jater dítěte po narození; proto byste měli užívat vitamín K v tabletách nebo jako injekce počínaje 36. týdnem těhotenství. Po narození musí být dítěti injikován také vitamín K. Během těhotenství se mohou záchvaty zesílit a průběh léčby by měl být odpovídajícím způsobem upraven..

Roztroušená skleróza je progresivní chronické onemocnění nervového systému neznámé etiologie, charakterizované periodickými relapsy a remisi. Neexistují žádné údaje potvrzující účinek těhotenství na dlouhodobou prognózu roztroušené sklerózy, ale relapsy po porodu nejsou neobvyklé.

Ačkoli se zdá, že roztroušená skleróza neovlivňuje těhotenství, je důležitým faktorem průběžné lékařské sledování. Pravděpodobnost anémie a infekčních onemocnění, jako jsou onemocnění způsobená infekcemi močových cest, roste. Snažte se udržovat své zdraví: více se uvolněte, vyhněte se stresovým situacím a přehřátí. Pokud užíváte léky, poraďte se se svým lékařem, pokud jsou škodlivé během těhotenství, protože některé léky indikované pro roztroušenou sklerózu nejsou bezpečné..

Chronický únavový syndrom

Syndrom chronické únavy, známý také jako myalgická encefalomyelitida, je oslabujícím chronickým onemocněním, často se vyvíjí jako komplikace po virových infekcích, i když povaha nemoci a její příčina nejsou známy. Pokud trpíte chronickým únavovým syndromem, měli byste se svým lékařem poradit o lécích, které užíváte, včetně bylinných a homeopatických léků, abyste věděli, zda nebudou mít na těhotenství nepříznivý účinek..

U některých žen, které trpí myalgickou encefalomyelitidou, se symptomy zmírňují, pravděpodobně v důsledku hormonálních změn; nicméně, po porodu, relaps nemoci často nastane. Samotné dodání může být vážnou zátěží. Měli byste naplánovat, jak k porodu dojde, a zvážit použití anestezie ke snížení stresu a únavy, která může způsobit protahované, bolestivé porod. Není důvod odmítnout konzervativní doručení; ve druhé fázi porodu však možná budete potřebovat pomoc, pokud jste příliš vyčerpaní na to, abyste to zkusili.

U myalgické encefalomyelitidy je důležité, abyste byli během těhotenství podporováni, což bude pravděpodobně představovat vážnou zátěž, zejména po porodu. Neváhejte a přijměte pomoc svého partnera, matky, sester a přátel.

OSTATNÍ CHRONICKÉ CHOROBY

Toto onemocnění způsobuje hromadění přebytečného cukru v krvi. K takové nemoci může dojít během těhotenství (gestační diabetes). Bez ohledu na to, zda dochází k léčbě tabletami nebo injekcemi inzulínu, je riziko pro dítě stejné. Hlavními rizikovými faktory pro něj (kromě zvýšeného rizika anomálií) jsou makrosomie (příliš rychlý růst) a narození mrtvého dítěte. Hlavními rizikovými faktory pro těhotnou ženu jsou hyperglykémie (prudké zvýšení hladiny cukru) a hypoglykémie (prudké snížení hladiny cukru v krvi), které se často vyskytuje u lidí, kteří se ráno cítí nauzea. Existuje také riziko preeklampsie. Vzhledem k riziku porodu mrtvého dítěte mnoho porodníků doporučuje porod po dobu 38 týdnů a doporučuje stimulaci, pokud k porodu nedochází přirozeně během tohoto období..

Musíte monitorovat hladinu cukru v krvi několik měsíců před a po početí, protože to snižuje riziko anomálií u vašeho dítěte. Poté, co otěhotníte, začnete přípravek užívat ve formě tablet, ale ve formě injekcí. Během těhotenství byste měli pečlivě sledovat obsah cukru a zajistit, aby 2 hodiny po jídle byla hladina cukru v krvi nižší než 7 mmol / L. Tento výsledek často vede ke zvýšení počtu injekcí denně ze dvou na čtyři. Množství inzulínu, které potřebujete, se zvyšuje každý týden, protože placenta roste až do 34. týdne těhotenství.

Je důležité dodržovat jemnou a vyváženou stravu, abyste mohli předvídat, kolik inzulínu potřebujete. Nebojte se, pokud musíte zvýšit dávku inzulínu, to neznamená, že budete jíst příliš mnoho.

Mnoho žen má problémy s ledvinami; z velké části nepředstavují velké nebezpečí: jedná se o infekce močových cest a cystitidu. Mohou se však vyskytnout závažnější problémy, jako je selhání ledvin. Pokud trpíte selháním ledvin, závažnost onemocnění ovlivňuje povahu těhotenství..

Žena se selháním ledvin by měla diskutovat účinky těhotenství s nefrologem a porodníkem. Úspěšný výsledek těhotenství závisí na tom, jak dobře fungují ledviny. Pokud máte transplantaci ledvin a funguje to dobře, máte všechny předpoklady pro zdravé dítě. Většina léků na odmítnutí ledvin je během těhotenství bezpečná; Váš lékař by vás měl informovat o lécích, které užíváte..

Pokud jste na dialýze a očekáváte transplantaci ledvin, je situace pro těhotenství nepříznivá. Většina žen na dialýze nemůže otěhotnět; nástup těhotenství je obtížný a většina dětí se rodí mnohem dříve. Ženy se středně těžkým selháním ledvin mají riziko rozvoje

preeklampsie; měli by toto riziko prodiskutovat se svým lékařem a pokusit se jej minimalizovat..

Nemoc štítné žlázy

Štítná žláza může produkovat nedostatečné nebo nadměrné množství hormonu štítné žlázy; v obou případech je to zdraví zdraví a může mít nepříznivý vliv na těhotenství. Pokud vaše štítná žláza nefunguje normálně, pravděpodobně budete muset brát léky pro hormonální regulaci. Ačkoli onemocnění štítné žlázy by nemělo ovlivnit těhotenství, lékař bude pečlivě sledovat vaše zdraví, dokud nezačnete první vyšetření po narození dítěte.

Hypotyreóza (nedostatek hormonů štítné žlázy) lze snadno léčit tyroxinem. Každé tři měsíce během těhotenství se kontroluje hladina hormonu štítné žlázy, ale je nepravděpodobné, že se dávka léku, který užíváte, změní.

Pokud máte tyreotoxikózu (štítná žláza produkuje nadbytek hormonu), možná budete potřebovat léčbu léky, které regulují štítnou žlázu. Pokud je během onemocnění diagnostikována onemocnění štítné žlázy

těhotenství, musíte nejprve vzít velkou dávku léku; po několika měsících však obvykle klesá. Léky procházejí placentou a ve vzácných případech to způsobuje u novorozence struma a hypotyreózu. Riziko je sníženo při použití minimální účinné dávky léku. Pokud trpíte onemocněním štítné žlázy, zkontrolujte svou hormonální hladinu šest týdnů po porodu, protože v této fázi se může objevit zánět štítné žlázy, známý jako postnatální hypotyreóza, což bude vyžadovat změnu léčebného režimu.

Nejsou k dispozici žádné údaje o přímém účinku těhotenství na průběh rakoviny, ale s sebou nese komplikace, protože léčba, kterou potřebujete, může být pro dítě škodlivá. Pokud je rakovina diagnostikována po otěhotnění, možná budete muset přemýšlet o proveditelnosti ukončení těhotenství. Rozhodnutí závisí na povaze onkologie, závažnosti onemocnění a účinku optimální léčby na matku a dítě.

Během těhotenství musí lékař najít kompromisní řešení: nejúčinnější léčba by měla být pro dítě bezpečná. Použití chemoterapie v prvním trimestru zvyšuje riziko vrozených vad. Ve druhém a třetím trimestru může chemoterapie vést k podvýživě plodu, ale míra rizika dalších komplikací se liší a závisí na použitých drogách. Radiační terapie může ublížit vašemu dítěti v závislosti na místě, kde se nachází nádor, na intenzitě záření. Nejzranitelnější plod je po dobu 8-15 týdnů. Chirurgický zásah během těhotenství je obvykle povolen a často není pro dítě nebezpečný. Zánět nebo infekce břišní dutiny však zvyšuje pravděpodobnost předčasného porodu.

Články O Neplodnosti