Hlavní Bolest

37 týdnů těhotná

Pokud uvažujete termín pro porodnické měsíce, můžete si poblahopřát, máte již 9 měsíců, protože 1 porodnický měsíc jsou 4 týdny.

Normální přírůstek hmotnosti v tomto týdnu se nepovažuje za více než 13,5 kg.

Co se stane v 37. týdnu

V této době může žaludek padnout. Díky tomu je dýchání mnohem snazší, ale kvůli zvýšenému tlaku na močový měchýř chodí žena na záchod mnohem častěji. Placenta začíná stárnout, ale stále se plně vyrovnává se svými povinnostmi..

Žena může čas od času cítit intenzivní teplo, bude neustále dusná a zvyšuje se pocení. Důvod je následující: v poslední době se objem krve výrazně zvýšil.

Možná rizika

V posledních fázích těhotenství se zvyšuje riziko vaginálního krvácení, které je způsobeno zejména nesprávným umístěním placenty nebo jejím oddělením.

Pokud si žena ve výtoku všimla krve, pak si naléhavě potřebuje lehnout a zavolat sanitku. Pokud během doby budou vyhledávat pomoc, doktoři budou schopni udržet těhotenství a zabránit vzniku závažných komplikací. Po vyšetření se lékař rozhodne provést císařský řez nebo si jej uchovat a počkat na přirozené kontrakce.

V tuto chvíli rodí mnoho žen, což je považováno za téměř normu. Známky předčasného porodu se projevují u všech jinak a někdy nastávající matka je prostě nemusí pozorovat.

Příznaky blížícího se narození

Měli byste se poradit s lékařem nebo zavolat sanitku, pokud:

 1. Břicho se snížilo, v důsledku čehož se bolest v zádech a tlak na perineum zvýšily, ale díky tomu bylo mnohem snazší dýchat. Snížení břicha naznačuje, že dítě se již připravilo na východ.
 2. Trávicí problémy, například nevolnost, průjem. Důvodem je skutečnost, že se tělo před porodem snaží zbavit „všeho, co je zbytečné“..
 3. Slizniční zátka vyšla. Vzhled je to bezbarvý nebo lehce nažloutlý hlen, ve kterém může být přítomna krev. Může odejít okamžitě nebo postupně. To znamená, že se děložní čípek otevřel.
 4. Počet pohybů plodu se snížil.
 5. Tréninkové zápasy probíhají a cítíte bolest.

Přečtěte si více o předchůdcích porodu zde.

Blaho ženy ve 37 týdnech

Únava se stále hromadí a na nic prostě nezbývá. Žena se vždy chce lehnout a nic nedělat, ale nedovolte si odpočinout a ujistěte se, že vstáváte každých 20 minut a uděláte trochu cvičení.

Možné fyzické pocity

Téměř všechny změny v ženském těle v této době jsou spojeny s působením hormonů:

 1. Děloha. Výška dělohy se tento týden nezměnila a zaujímá nejvyšší pozici. Vzdálenost od pubické symfýzy k děloze je 37 cm a od pupku 17 cm. Hmotnost dělohy v tomto týdnu je 1 kg a objem je asi 5 l.
 2. Žaludek. Břicho přestalo růst a dítě aktivně přibírá na váze, a proto se stává stále více přeplněným. Po 37 týdnech může mnoho žen začít snižovat žaludek, což bude naznačovat přístup při porodu. Ale pokud se to nestalo, nebojte se, protože u některých žen se břicho před porodem snižuje. Vzhledem k tomu, že pokožka je silně napnutá, může se objevit svědění. V takovém případě se doporučuje používat pro stričky speciální krém. V tuto chvíli se pupek může točit, ale po porodu se vše vrátí na své místo.
 3. Tréninkové zápasy. Tento týden se záchvaty prodlužují a posilují. Žena bude cítit kontrakt dělohy a pak se uvolní. Tréninkové zápasy by měly být krátkodobé, jinak mohou znamenat začátek porodu. Přečtěte si více o tom, jak odlišit tréninkové kontrakce od začátku porodu, přečtěte si zde..
 4. Přidělení. Dávejte pozor na výboj. Norma se považuje za světlou barvu, bez nečistot, homogenní a kyselou vůní. Pokud jste viděli červené pruhy v sekrecích a bylo v nich více hlenu, pravděpodobně jste měli korek a děložní hrdlo se otevřelo. Přítomnost krve naznačuje placentární narušení. V takovém případě naléhavě zavolejte sanitku.
 5. Bolest Tento týden se může bolest v perineu a dolním břiše zesílit, a to vše kvůli skutečnosti, že žaludek upadl. Bolest v dolní části zad, nohou a v ňadru znamená, že máte chrupavku divergující a vazy měknou, a to proto, že se tělo připravuje na porod. Některé ženy trpí silnou bolestí nohou, zejména po dlouhých procházkách. Kromě toho může dojít k závažné bolesti v dolní části zad, zad a křížové kosti..
 6. Hruď. Prsa je již zcela připravena na své hlavní poslání - kojení dítěte. Výrazně se zvětšila, bradavky se zduřily a mírně prodloužily. Během tohoto období z nich kolostrum velmi často vyniká..
 7. Míchání. Míchání nebude vždy hladké a často můžete cítit silnou bolest. Nadále kontrolujte jejich počet. Každý den by maminka měla cítit nejméně 10 pohybů svého dítěte.

Možné emoční zážitky

Téměř všechny ženy se bojí porodu, některé dokonce mají noční můry v noci. V tuto chvíli je lepší se uvolnit a nebát se.

To je zcela přirozený proces, kterým musí žena projít. Je velmi důležité udržovat optimistický přístup a pozitivní myšlenky..

Přečtěte si, jak se zbavit strachu z porodu..

Vývoj dítěte je ovlivňován mnoha faktory a především vztahem mezi matkou a tátou.

Dítě, na které rodiče čekají:

 1. Zrodí se životaschopnější, protože pozitivní emoce matky mají lepší podmínky pro uložení. Dítě vyvíjí mnohem lepší vnitřní orgány a systémy.
 2. Vyvíjí se lépe v lůně, protože jeho buňky přijímají potřebné množství kyslíku.
 3. Často se usmívá, protože neustále kopíruje emoce své matky.

Dámské recenze o týdnu 37

Těhotenství u každé ženy probíhá individuálně a každý zástupce slabšího pohlaví se cítí jinak:

Olga: „37. týden začal a já už mám skutečnou paniku. Velmi se bojím porodu, a zejména bolesti. Každý den se mi zdá, že rodím. Opravdu chci porodit rychleji, abych se zbavil neustálé úzkosti. “.

Svetlana: „Můj syn už tento týden váží 3300 g, obávám se, že na konci těhotenství bude ještě větší a bude pro mě těžké porodit. Je také znepokojující, že dítě stále vede velmi aktivní životní styl, neustále věří a bojuje. Navíc ho dnes mučili pálení žáhy, navíc dnes našli drozd. Navzdory těžké váze dítěte je můj žaludek malý, takže necítím žádné zvláštní problémy. “.

Valentina: „Moje rodové prekurzory se objevily dlouho před 37. týdnem: můj žaludek padl o dalších 35, a teď jsem přidal silnou bolest v dolním břiše a vzadu. Kromě toho už dítě kleslo, někdy se mi zdá, že se chystá vypadnout. “.

Věra: „Tento týden bylo prostě nesnesitelné chodit, protože moje nohy hodně bolely. A obecně je vše v pořádku, jen někdy cítím ostré bolesti v perineu. “.

Anna: „Můj syn dnes padl, čímž ho varoval, aby se připravil na setkání s ním. Díky tomu je mnohem snazší dýchat, i když každou půlhodinu běžím na záchod. Pečlivě sleduji stravu, abych nezískal hodně kilogramů. “.

Tatyana: „Už jsem unavená nejen fyzicky, ale i emocionálně, nemám na nic sílu. Neustálé změny nálady, teď pláč, pak se smích, můj ubohý manžel, který toto všechno trpí. Mimochodem, řekl, že se chtěl zúčastnit porodu a podívat se, jak se narodil jeho syn. To mě potěšilo, protože se velmi bojím a jeho podpora bude velmi vítána. “.

Anastasia: „Dnes mám sliznici, zítra půjdu k lékaři, pravděpodobně pôjdou porodit. Obávám se, že všechno bylo v pořádku. Shromáždil jsem všechny věci a dokumenty, protože najednou dítě požádalo, aby se narodilo v noci. “.

Alena: „Získala jsem 11 kg, když sleduji stravu a plavu 3krát týdně. Mimochodem, dítě má opravdu ráda ve vodě, chová se klidně, pravděpodobně si užívá. Kromě toho plavání pomáhá zmírňovat bolesti zad. Žádné strie, používám krém a lidové léky. Můj žaludek se ještě nesnížil, takže je stále těžké dýchat. “.

Eugene: „Dnes jsem byl v ordinaci, řekl, že všechno bylo v pořádku a tento týden se mi nedaří porodit. Břicho se snížilo, ale všechny ostatní známky předčasného porodu se neobjevily. Je velmi obtížné spát, často chodím na záchod a podivné sny o těhotenství jsou unavené. Obecně nevím, jak je moje dcera, ale už jsem připraven na porod. “.

Kira: „Kolik toho už chcete mít dítě v náručí, tolik, co jsme zažili. A škytavka, a točila se, plakala, cestovala a mnohem zajímavější a neobvyklá. Snažím se těšit z pocitů těhotenství, protože se to brzy nestane a zdá se mi, že se nudím. “.

Vývoj plodu při těhotenství 37 týdnů

Dítě denně získává 30 g, z toho 15 g je podkožní tuk. Břicho a hlava mají stejný obvod. Kůže je hustá a zcela růžová. Dítě již má své vlastní jedinečné rysy obličeje a individuální vzorec pleti..

Plíce dítěte jsou již docela vyvinutá, ale dosud nejsou součástí oběhového systému. Během porodu se v srdci otevře ventil, kterým krev vstupuje do plic, kde bude nasycen kyslíkem.

Surfaktant se nyní vyrábí v plicích, aby umožnil dítěti dýchat po porodu. Dítě dělá dechové pohyby, v důsledku čehož plodová voda vstupuje do plic, která se vylučuje během výdechu. To zase může vyvolat škytavku..

Na neuronech, které se nacházejí v mozku, se začíná vytvářet myelinová pochva. Ve skutečnosti se jedná o ochrannou membránu, která se skládá z velkého počtu vrstev buněčných membrán. Tento proces bude pokračovat po celý první rok života. Zajišťuje koordinaci pohybů.

Dítě už má dobře vyvinutý uchopovací reflex. Lebka není úplně osifikovaná a jsou zde 2 otevřené fontanely. Uzavřou se jen pár měsíců po narození. Měkkost lebky umožňuje snadný průchod dítěte přes porodní kanál. Chrupavka nosu a uší se tento týden dále posiluje. Uši jsou plně tvarované, díky čemuž dítě dokonale slyší vnitřní i vnější zvuky.

Spánek dítěte se nyní zdá být nejen rychlou, ale také pomalou fází. Je charakterizována skutečností, že svaly jsou v uvolněném stavu, tlak se snižuje a dítě se uklidňuje. Pomalá fáze zabere asi 40% spánku. Informace, které přicházejí k dítěti, jsou jím zpracovávány i ve stavu spánku..

Obočí a řasenka jsou již dobře natažené a délka vlasů na hlavě může být od 0,5 do 4 cm. Pokud jde o původní mazání, může pokrývat celé tělo nebo zůstat pouze na záhybech kůže. Dítě již může samostatně udržovat teplotu svého těla, protože procesy výměny tepla probíhají přesně jako u dospělých.

Všechny dětské systémy jsou připraveny k plné práci a ve střevech se nahromadily první černé výkaly zvané meconium. Uvnitř střevní sliznice je pokryta klky. Střeva a žaludek také dělají lehké kontrakce vpřed, což v budoucnu pomůže dítěti v propagaci jídla, což znamená, že je připraven přijímat, trávit a asimilovat jídlo.

Pokud se dítě narodí tento týden, nezažije tolik stresu, protože v této fázi jeho nadledvinky výrazně vzrostly a produkují hormon, který mu pomáhá přizpůsobit se novým životním podmínkám.

Fotografie z ultrazvuku plodu

Foto 3D ultrazvuk plodu po dobu 37 týdnů:

Doporučení v 37. týdnu

Chcete-li se zbavit nespavosti, vést během dne aktivnější životní styl. Můžete například dělat jednoduché domácí úkoly, chodit na čerstvý vzduch, méně spát, jíst a nepít v noci. Kromě toho před spaním řádně větrejte místnost.

Pokračujte v kurzech a přečtěte si potřebnou literaturu, to vše se určitě hodí při porodu a při následné péči o dítě.

Pravidla výživy

Výživa musí být neustále sledována během těhotenství a tento týden není považován za výjimku. Vyvážená strava je nezbytná pro zdraví matek a dětí.

Denní menu by mělo zahrnovat produkty, které dodávají tělu užitečné látky a vitamíny. Je nutné sledovat množství konzumovaného jídla, protože přejídání přispívá k těžkosti v žaludku, narušení spánku a pálení žáhy.

Ve 37. týdnu těhotenství by měla být věnována zvláštní pozornost konzumaci mléčných výrobků. Přidejte do svého denního menu následující produkty: přírodní jogurt, kefír, tvaroh, sýr, jogurt, zakysaná smetana. Kromě toho odborníci doporučují jíst potraviny bohaté na vitamín C a železo..

Hlavní věcí je dodržovat následující pravidla:

 • výživa by měla být vyvážená;
 • jíst pravidelně a po malých porcích;
 • jídlo by mělo být univerzální.

Intimní vztah

Zcela pár párů tento týden se úplně vzdává sexu. Mnozí se bojí, někteří cítí přítomnost dítěte a nemohou se soustředit, jiní si nemohou vybrat pózu.

Pokud nemáte takové zkušenosti a problémy a vaše fyzická kondice vám umožní zkontrolovat se se svým lékařem, pak sex v tomto týdnu je přijatelný.

Pokud jde o držení těla, upřednostňujte ty, které zahrnují pronikání zezadu. Další fakt „pro“ sex ve 37. týdnu - mužské spermie dělají děložní hrdlo pružnější, což nezasahuje do porodu.

Cvičte stres

Pokud se cítíte dobře, pokračujte ve cvičení jógy nebo fitballu. Dýchejte cvičení denně, protože výrazně zmírní váš stav a pomoc při porodu. Pravidelná fyzická aktivita pomůže udržet se v kondici a po porodu bude mnohem snazší se zotavit.

Užitečné rady:

 1. Masáž může pomoci zbavit se bolesti dolní části zad, což může váš milovaný manžel snadno udělat..
 2. Nenechávejte doma bez výměnné karty a dokumentů a ujistěte se, že v telefonu zkontrolujte limit poplatků a peněz.
 3. Informujte svého lékaře o všech změnách ve vašem těle..
 4. Abychom mohli uniknout ze smutných myšlenek, najít si koníček, určitá činnost vám určitě přinese potěšení.
 5. Určitě jděte do nemocnice tento týden a uvidíte všechno na vlastní oči. Ujistěte se, že dostáváte zaslíbenou péči a péči..

Vyšetření na 37 týdnech těhotenství

Při dalším vyšetření lékař rozhodne o velikosti pánve, vaší hmotnosti a výšce. Kromě toho je velmi důležité sledovat krevní tlak, protože náhlé skoky naznačují vážné problémy.

Kromě toho musíte projít analýzu moči, krve a nátěru z pochvy, děložního čípku a močové trubice.

Analýzy jsou nezbytné pro sledování sterility porodu, protože dítě prochází porodním kanálem a pokud dojde k nějaké infekci, předá dítě.

Při vyšetření bude lékař určitě vyšetřit pochvu a děložní hrdlo, zkontroluje, zda nedochází k úniku plodové vody. Kromě toho určí stupeň dilatace děložního čípku, podívá se na prezentaci plodu a změří šířku pánve..

Ultrazvukové vyšetření není v tuto chvíli nutné, lékař jej může individuálně předepsat ženě, která dříve měla nějaké odchylky. Navíc lékař při jmenování definitivně poslouchá srdeční rytmus dítěte stetoskopem.

Tento týden se doporučuje darovat krev pro stanovení skupiny a faktoru Rh. Budete to potřebovat v době přijetí do nemocnice.

Články O Neplodnosti