Hlavní Neplodnost

KDYŽ JE LEPŠÍ BÝT PREGNANT? OBLÍBENÉ DNY NA KONCEPCI

Většina žen, které se rozhodnou předem připravit na početí, přestane být chráněna a začne pečlivě sledovat své tělo, udržovat kalendář tak, aby nevynechaly takzvané „příznivé dny“ nezbytné pro početí zdravého dítěte..

Po ovulaci dochází k oplodnění vajíčka. Je mnoho času, aby muž a žena počali dítě.

Sperma, vstupující do ženského těla, zpravidla žije až pět dní. Ženské tělo vylučuje pět příznivých dnů před ovulací a 15 hodin po něm. Proto je v těchto dnech pravděpodobnost těhotenství maximalizována.

Za nejúspěšnější den pro početí lze považovat vrchol, win-win, den ovulace.

Aby mohla žena přesně určit požadovaný den, může si sestavit individuální plán početí.

Individuální rozvrh pro početí dítěte

Co je k tomu zapotřebí?

Vezměte si praktický kalendář, kde můžete provádět grafické a barevné změny..

Nyní je čas aplikovat znalosti a všechny informace o menstruačním cyklu. Tyto údaje jsou nezbytné k přesnému výpočtu příznivých dnů..

Spuštění výpočtu:

 • napsat datum prvního dne poslední menstruace;
 • uveďte délku menstruačního cyklu;
 • uveďte, kolik dní období vyprší.

Například menstruační cyklus je 28 dní. Délka menstruace je 6 dní. První den menstruace je 24. listopadu. Předpokládá se, že při 28denním cyklu dochází k ovulaci ve dnech 14-16. Počítejte od prvního dne menstruace 14 a 16 a označte tato data v kalendáři (v našem příkladu padají 7. a 9. prosince). Přidejte k těmto dnem 5 dní a ukáže se, že nejvýhodnější pro početí budou dny od 7. do 14. prosince. Chyba ve výpočtech může být plus nebo mínus 2-3 dny.

Měření bazální teploty

Nejznámějším způsobem, jak určit příznivé dny pro početí, je měření základní teploty. A nejúžasnější věc je, že s touto metodou se můžete dozvědět hodně o stavu vašeho těla - ve skutečnosti složte zkoušku sami. Doporučujeme vám však upustit od pokušení neprofesionálně diagnostikovat sami sebe a navíc předepsat léčbu.

Bazální teplota je teplota těla v klidu, během měsíčního cyklu se mění pod vlivem různých hormonů v ženském těle.

Data grafu bazální teploty vás informují:

 • okamžik zrání vejce;
 • očekávaný ovulační moment;
 • jak funguje endokrinní systém;
 • zda existují gynekologické problémy;
 • přesný rozvrh menstruačního cyklu, začátek menstruace;
 • potvrdit těhotenství.

Co je nutné? Lékařský teploměr. Ideální volbou je elektronický teploměr. Za několik vteřin změří teplotu a sdělí mu to charakteristickým signálem.

Existují tři způsoby měření bazální teploty: v ústech, v konečníku, v pochvě. Nejspolehlivější výsledek se získá měřením teploty v konečníku.

Aby byl proces měření bazální teploty úspěšný, je lepší připravit vše večer. Najděte místo pro teploměr vedle postele. Pokud se rozhodnete použít rtuťový teploměr, dodržujte bezpečnostní pravidla. Nedávejte to bez pouzdra, zejména pod polštář, aby se ráno, vzhůru, náhodně nerozbilo.

Když se probudíte, nemůžete vstát - měli byste okamžitě změřit teplotu v poloze ležení. Abychom nezapomněli na výsledek, zkuste okamžitě zapsat hodnoty do poznámkového bloku, který by měl být, stejně jako teploměr, uložen na vhodném a snadno přístupném místě..

Nejlepší je měřit teplotu současně. Samozřejmě mohou existovat výjimky, například nedělní spánek často trvá déle, ale v tomto případě si nezapomeňte poznamenat plán. Proč je tato přesnost nezbytná? Je to všechno o stavu těla. Každou hodinu spánku se zvyšuje bazální teplota o 0,1 stupně.

Přesnost stanovení teploty také závisí na „kvalitě“ spánku. Musí to být nepřetržité tři hodiny..

Chcete-li spiknutí, musíte si pamatovat, jak vypadají úsečky a svěcení. Po nakreslení souřadné osy označte stupně (každá buňka znamená 0,1 stupně). Dny menstruačního cyklu jsou umístěny na ose x. Pro poznámky můžete přidělit samostatné místo. Mohou to být záznamy o stavu děložního hlenu, různých příčin ovlivňujících teplotu: nemoc, stres, špatný spánek, příjem alkoholu a další.

Při každé teplotní hladině ráno ukončete konec cyklu atd. Poté spojte všechny body v jednom řádku. Chcete-li získat přesný graf měření bazální teploty, zkuste obejít spojovací body „velmi vysoké“ nebo naopak „nízké“ teploty spojené s vašimi poznámkami s některými negativními událostmi nebo vlivy.

Je sestaven teplotní graf minulého cyklu. Má přímý význam při určování ovulace. Pokud se na to pečlivě podíváte, můžete přesně zaznamenat pokles teplotní křivky během menstruace (první fáze). Den, kdy začíná klesat, stejně jako celkové trvání procesu snižování, jsou pro každou ženu individuální. S počátkem posledních dnů menstruace se teplota rovná úrovni folikulární fáze cyklu. Toto je období nízkých teplot. Teplotní značka v takových okamžicích odpovídá 36,2 až 36,5 stupně. Tyto teplotní indikátory jsou ovlivněny estrogeny, které se uvolňují ve velkém množství..

Druhá fáze, luteální fáze, trvá přibližně 14 dní před menstruací a je fází vyšších teplot. K ovulaci dochází na hranici nízkých a vysokých teplot. Ovulace je zaznamenána snížením teploty o 0,1 stupně a poté prudkým vzestupem. Během ovulace obvykle teplota v pochvě a konečníku klesá, někdy dokonce na 36,2-35,9 C. Často se stává, že nedochází k žádnému poklesu. Den ovulace je tedy den, který předchází dni, kdy teplota stoupá. Abychom byli přesnější při určování ovulace, porovnejte všechny příznaky, a to: výraznou bazální teplotu a stav děložního hlenu.

Když nastane těhotenství, teplota zůstane na úrovni 37,1-37,3 stupně. Pokud by menstruace měla přijít, den před ní teplota poklesne.

Shrnout. Graf normální bazální teploty je dvoufázový. Teplota v 1. fázi menstruačního cyklu je udržována na 36,4-36,7 ° C, jsou však možné jednotlivé výkyvy.

V den odpovídající ovulaci se teplota sníží o 0,3 ° C a poté během 1-2 dnů stoupne o 0,6 ° C ve srovnání s 1. fází. Zvýšená teplota by měla být udržována po dobu 11-14 dní. Při nepřítomnosti ovulace netvoří korpusové luteum, progesteron se nevytváří a nedochází ke zvýšení teploty.

Příznivé dny pro početí

Příznivé dny pro početí dítěte. Během života téměř každé ženy přichází dříve či později čas, kdy se rozhodne, že je čas, aby se stala matkou. V tomto ohledu vyvstává dilema: „Které dny jsou nejvhodnější pro možné pojetí?“ Musím říci, že většina spravedlivé poloviny lidstva byla v podobných případech, kdy se neočekávané a neplánované těhotenství změnilo na zdroj problémů a vůbec nebyl příjemným životem..

Tím se ničí plány do blízké a vzdálené budoucnosti. Někdy se dokonce může uchýlit k potratům, což není vůbec dobré. Je to žádoucí, předem naplánované těhotenství, podle lékařů, bude postupovat mnohem příznivěji. Žena bude šťastná a klidná.

Takže vědomý a vyvážený přístup k této události a umožňuje vám se na ni připravit předem, eliminující nežádoucí okolnosti nebo okamžiky. Zejména před těhotenstvím je možné a nutné léčit všechna chronická onemocnění tak, aby pak vaše tělo, takřka řečeno, „plně vyzbrojené“ splnilo vzhled dítěte v něm. Pokud to bude možné, stane se určitě radostnou událostí, ne alarmující..

Jak zjistit nejvýhodnější dny pro početí?

Nejlepší čas na otěhotnění je v těch dnech, kdy se s největší pravděpodobností uskuteční setkání „žabky“, tj. Spermie s vejcem připraveným na to. Pokud je spermie vždy připraveno plnit svou funkci, pak je situace s vajíčkem poněkud odlišná. Je ve fázi činnosti na velmi krátkou dobu. To znamená, že vejce je připraveno na možné oplodnění na několik dní. Častěji než netrvá déle než 48 hodin. Ukazuje se, že je třeba vypočítat tento „hvězdný“ čas, aby se pokusilo otěhotnět právě tehdy.

Ale jak vypočítat nejvýhodnější dny pro možné těhotenství?

Pro tyto účely se sestavuje plán menstruačních cyklů a na jeho základě se stanoví den nebo dny, které se nazývají ovulace. Pak může dojít k početí. Čím je cyklus stabilnější, tím snazší je provádět výpočty.

Dále je třeba mít na paměti, že:

 • sperma, jakmile vstoupí do ženského genitálního traktu, může zůstat aktivní po dobu asi pěti dnů;
 • tělo většiny žen je již připraveno na potenciální početí asi pět dní před samotnou ovulací a dalších patnáct hodin poté, co prošlo.
 • nejvýhodnější dny pro možnou koncepci jsou samozřejmě přesně dny nebo den, kdy dojde k ovulaci.

Metoda kalendáře pro výpočet

S více či méně pravidelným menstruačním cyklem je zcela možné a ani obtížné spočítat optimální dny potenciálního početí pomocí kalendářní metody známé našim babičkám. Výchozím bodem bude uprostřed menstruačního cyklu. Poté dochází zpravidla k ovulaci. V některých případech má vejce schopnost dozrát o několik dní později, nebo naopak, dříve.

Takže, pokud trvání menstruačního cyklu u této ženy je dvacet osm dní, pak s největší pravděpodobností již 14. nebo 15. den cyklu, bude ovulovat. Je třeba vzít v úvahu několik dní „chyby zrání“ a ukázalo se, že „hvězdnými“ dny z hlediska možného početí bude časové období začínající od 13 do končící 17. dnem jejího menstruačního cyklu. Je třeba si uvědomit, že v naprosté většině, pokud muž není starý a není nemocný, budou jeho sexuální buňky žít v ženském těle od 3 do 5 dnů. Ukazuje se, že provedením těchto úprav ve výpočtech se interval pohybuje od 9 do 18 dnů cyklu a bude považován za příznivý pro možné těhotenství..

Pokud se ženský cyklus nemůže pochlubit zvláštní pravidelností, pak se může pokusit použít kalendářní metodu, aby určil její příznivé dny. K tomu však bude nutné provést sérii výpočtů na nejkratší a v souladu s tím i nejdelší cyklus a sčítat je dohromady. Tímto způsobem může být žena skutečně použita, pouze pokud měla měsíční kalendář po dobu nejméně šesti měsíců. S velmi skokem, tj. Nepravidelným měsíčním cyklem, je nejlepší použít jiné metody. Naštěstí jich je mnoho.

Jak určit nejvýhodnější dny pro početí na základě bazální teploty?

Tento způsob stanovení nejvýhodnějších dnů pro početí je založen, jak jeho název napovídá, na kontrole bazální tělesné teploty. Předpokládá se, že je přesnější ve srovnání s kalendářem, ačkoli to také nezaručuje 100% spolehlivost. V tomto případě nemůže nic a nikdo jednat jako ručitel..

Pokud použijete tuto metodu, musí žena velmi přísně dodržovat doporučení týkající se měření její bazální teploty a poté pečlivě analyzovat grafy získané jako výsledek. Mluvíme o pozorováních založených na nejméně 4–6 menstruačních cyklech. Tento proces odhaluje následující:

 • během první poloviny menstruačního cyklu je teplota nižší;
 • během druhé poloviny naopak bazální teplota stoupá;
 • bezprostředně před začátkem zvyšování teploty dochází k jeho prudkému poklesu z 0,4 na 0,6 stupně.

Takže pokud se budete řídit teorií, bude to ovulace, kdy dojde k prudkému poklesu bazální teploty. Dny potenciální početí se počítají takto: asi pět dní před začátkem ovulace a další dva dny po zvýšení bazální teploty. Toto období je nejvhodnější pro pokus o otěhotnění..

Jak určit optimální dny pro početí pomocí ultrazvukového monitorování?

Příznivé dny pro početí lze také určit mnohem přesnějším způsobem. A tímto způsobem je banální a cenově dostupné ultrazvukové monitorování. Pro stanovení aproximace ovulace by žena měla provést ultrazvukové vyšetření sedmý den cyklu pomocí vaginální sondy. Tímto způsobem lékař určuje stupeň zralosti folikulů a jejich umístění.

Poté je třeba ultrazvuk každé 2-3 dny opakovat. V důsledku toho bude možné získat nejpřesnější představu o zrání a výstupu již zrajícího vejce do břišní dutiny. Po cestě může lékař také posoudit stupeň připravenosti endometria nebo děložní sliznice, aby zajistil, že se oplodněné vajíčko implantuje a poté fixuje. Poté, co údaje o ovulaci folikulů dosáhnou velikosti přesahující 18 milimetrů, zavolá doktor den údajného odchodu vajíčka z vaječníku.

Ultrazvuk se provádí výhradně na specializované klinice. Je třeba poznamenat, že takový postup vyžaduje lékaře s dostatečně vysokou kvalifikací a značnými zkušenostmi. Výsledky budou pak co nejpřesnější. Při správném dodržování všech pravidel je pravděpodobnost správného stanovení ovulace téměř 100%.

Stanovení příznivých dnů možné početí pomocí ovulačních testů

Dnes si můžete v mnoha lékárnách koupit domácí testy na ovulaci. Princip jejich činnosti je založen na reakci zvláštního ukazatele. Reaguje na zvýšení hladiny luteinizačního hormonu. Navíc jeho hladina stoupá jak ve slinách, tak v moči. Testy by měly být zahájeny každý den v týdnu před očekávaným zahájením ovulace. Je nutné striktně dodržovat všechna doporučení uvedená v pokynech. První z pozitivních výsledků lze považovat za indikátor toho, že k ovulaci dojde během následujícího dne.

U některých žen tyto testy nejsou informativní, stejně jako známé těhotenské testy. Tato technika se stále často nepoužívá, i když pouze kvůli vysokým nákladům na takové testy..

Co je třeba udělat před těhotenstvím?

Znát dny, které jsou nejvýhodnější pro početí, manželský pár s větší pravděpodobností dosáhne požadovaného výsledku. Na tento zásadní krok byste se však měli pečlivě připravit následujícím postupem:

 • podstoupit lékařskou prohlídku, může být nutné nejprve léčit nově nalezená nebo chronická onemocnění;
 • zbavit se problémů se zuby, včetně zubního kazu;
 • minimalizovat nebo eliminovat kontakt se škodlivými chemikáliemi a dokonce i domácími chemikáliemi;
 • pokud možno omezit použití farmakologických přípravků;
 • v posledních několika dnech před možným početím se pokuste snížit sexuální aktivitu.

Jak vypočítat příznivé dny pro početí dítěte

Rozhodujícím faktorem pro ženy, které plánují porod, je menstruační cyklus. Často těhotenství přijde tak snadno, jak bychom chtěli. Je možné identifikovat příznivé dny pro početí dítěte po prostudování charakteristik menstruačního období a pomocí různých metod pro stanovení ovulace.

Co to je

Dny hnojení jsou období cyklu, kdy partnerka s největší pravděpodobností otěhotní poté, co je v blízkosti muže. Pro mnoho nastávajících matek trvá vhodná doba v průměru šest dní.

Pohlaví ve dnech vhodných pro početí nezaručuje těhotenství vůbec, ale v tuto chvíli šance vzrůstají. Optimální doba pro sex je 5 dní před roztržením folikulárního vaku a 2 dny po. Je důležité vědět, jak vypočítat den ovulace pro početí.

Koncepce cyklu

Menstruační cyklus sestává ze stádií, které ovlivňují reprodukční náladu. Pod vlivem hormonů zraje jeden nebo více folikulárních vaků měsíčně. Začátek tohoto časového období je výskyt menstruace a konec je poslední den před začátkem menstruace.

V menstruačním cyklu se rozlišují tyto fáze:

Follikulární nebo estrogenová fáze začíná první den menstruace. Pokračuje, dokud nezraje jeden nebo více dominantních folikulů. Estrogenová fáze končí jejich prasknutím a zráním oocytu. Tento proces může u nastávajících matek trvat jinak..

Jak folikulární vak zraje, v těle se vytváří estrogen. Vysoká hladina takového hormonu se vyznačuje jeho velkou velikostí. Po dosažení prahové hladiny hormonu dochází k prudkému uvolňování LH a FSH.

Končí v břišní dutině ženské buňky. Následně proniká vejcovodem, kde se při setkání se spermatem oplodní. Je třeba si uvědomit, že ženská buňka je aktivní pouze po dobu 24 hodin.

Po setkání se spermatem se přesune do děložní dutiny a 6. až 8. den je zaznamenána implantace zygotu. V místě prasklého folikulu se tvoří žluté tělo a začíná se vytvářet hormon, jako je progesteron..

Od chvíle ovulace začíná luteální fáze v těle, která trvá v průměru 12-16 dní. Hlavním účelem corpus luteum je syntéza estrogenu a progesteronu.

V případě nepřítomnosti těhotenství začíná po 10 až 12 dnech návrat tělního tělíska, což je doprovázeno snížením koncentrace estrogenu a progesteronu. V budoucnu je endometriální vrstva odmítnuta a dochází k menstruaci. Během těhotenství korpusové luteum nadále plně funguje a udržuje svůj normální průběh.

Metody

Existuje několik metod, které pomáhají nastávající matce vypočítat, v který den cyklu můžete otěhotnět.

Pomocí kalendáře

Nalezení nejlepších dnů je snadné pomocí koncepčního kalendáře. V případě, že k menstruaci dojde po 28 dnech, pak oocyt nejčastěji opouští folikul asi 14 dní. K tomu však vždy nedojde uprostřed období. Při zkrácené menstruaci dochází k procesu 6-8 dní a prodloužení až 35 dní - 20-22 dní.

Při plánování dítěte je důležité si uvědomit, že druhá část tohoto období je vždy 14 dní.

Pohlavní styk, který se vyskytuje 3. den po uvolnění vajíčka, se pro oplodnění považuje za neúčinný. Faktem je, že oocyt žije pouze 1-2 dny a spermie potřebují několik hodin, aby se s ním setkaly.

Pro začátek těhotenství je vhodný den prasknutí folikulárního vaku a 2 až 3 dny po jeho začátku.

Dny ovulace můžete vypočítat pomocí online kalendáře. Zdarma můžete použít kalendář zdarma zde

Bazální teplota

Aby bylo možné přesně určit datum, kdy je lepší otěhotnět dítě, je povoleno změřit bazální teplotu v konečníku. Můžete použít nejběžnější teploměr a provádět proceduru každé ráno, aniž byste současně vstali z postele. Získaná data by měla být uvedena ve zvláštním rozvrhu, který se doporučuje provádět každý menstruační cyklus..

V běžných dnech by měla být teplota 36,6 stupňů a bezprostředně před ovulací - 37 stupňů. Když se oocyt uvolní z vaječníku, teplota obvykle stoupne na 37,2 stupně.

Na grafu můžete pozorovat jak pokles bazální teploty, tak její nárůst, ale nejčastěji odchylky od normy jsou zanedbatelné. Ovulace nastává v období mezi poklesem teploty a jejím prudkým vzestupem. Přesný folikul opouštějící vajíčko lze určit kontinuálním udržováním plánu po dobu několika měsíců v řadě.

Pomocí výběrů

Spočítejte si, ve které dny cyklu můžete otěhotnět, pomocí vaginální metody. Zkušené ženy vnímají a rozpoznávají dny odchodu oocytů z vaječníku. Mají viskózní výtok, připomínající kuřecí protein.

U ženy mléčná žláza mírně bobtná a na jedné straně táhne vaječník, jehož genitální buňka vstupuje do vejcovodu.

Jak otěhotnět

Mnoho lékařů doporučuje mít sex s partnerem denně nebo každý druhý den po dobu 5 dnů před ovulací. Je prokázáno, že sperma žije v těle partnera několik dní a vajíčko je schopno oplodnit do 12-24 hodin.

Šance stát se rodiči zvyšují pohlavní styk před ovulací a během ní.

Je důležité soustředit se na blízkost s partnerem na vhodný den pro oplodnění nebo 3-5 dní před tím, než oocyt opustí vaječník. Je lepší nečekat na začátek ovulace, protože po proniknutí semenné tekutiny do ženského těla již nebude vajíčko připraveno k oplodnění..

Standardní poloha pro setkávání oocytů se spermatem je účinná. Díky ní semená tekutina proniká hluboko do pochvy a je prakticky bezeztrátová..

Nedoporučuje se běžet do koupelny ihned po ejakulaci. Chcete-li zvýšit šance stát se rodiči, lehněte si po sexu po určitou dobu.

Pokud chcete, aby chlapec porodil pár, doporučuje se mít sex přesně v příznivý den. Sex 3-4 dny před vejcem opouští vaječník zvyšuje šance na holčičku.

Ženské tělo je záhadou, a proto je poměrně obtížné ovlivnit procesy, které se v něm vyskytují. Příznivé dny pro početí se mohou změnit, jsou-li vystaveny různým faktorům, častému stresu nebo změně místa bydliště. K uvolnění vajíčka z penisu obvykle nedochází každý měsíc..

Při neexistenci požadovaného výsledku po roce aktivní sexuální aktivity se doporučuje vyhledat radu odborníka.

Koncepce dítěte - jak spočítat vše a otěhotnět

Průvodce po akci

Nejvhodnější doba pro početí je zpravidla 12–16 dní před začátkem následujícího měsíčního cyklu. Období, ve kterém se sperma a vajíčko mohou za nejvýhodnějších okolností setkat, je nanejvýš 3 nebo 4 dny - několik dní před a po ovulaci. Důvodem je skutečnost, že životnost spermií je 2-3 dny (podle některých zdrojů - až 5 a dokonce 7 dní) a životnost vajíčka je až jeden den, méně často až 3 dny.

Marina Pilnenskaya
Porodník-gynekolog, Moskva

Jak je početí

Samotný termín „ovulace“ pochází z latinského vajíčka - vejce; toto je název procesu východu zralého, schopného oplodnit vajíčko z vaječníku do břišní dutiny.

Fyziologicky je ovulace jednou ze stádií menstruačního cyklu. K ovulaci u žen v reprodukčním věku dochází pravidelně, každých 21-35 dní - uprostřed menstruačního cyklu (cyklus se obvykle počítá od prvního dne menstruace). Frekvenci výskytu ovulace regulují hypofyzární hormony - endokrinní žlázy umístěné v mozku a ovariální hormony (estrogeny a progesteron). Ovulace se zastaví nástupem těhotenství a po zániku menstruační funkce.

Aby došlo k pohlavnímu styku, je nejvýhodnější okamžik, kdy dojde k ovulaci a spermie mají dostatek času na to, aby upadly do vejcovodů, kde „počkají“ na uvolnění ženské zárodečné buňky nebo bezprostředně po ovulaci, když je vajíčko již v vejcovod.

Koncepční den

Pokud správně vypočítáte, v který den dojde k ovulaci, a během této doby sexuálního života je vysoká pravděpodobnost, že žena otěhotní.

Jak tedy lze zjistit ovulaci? Za prvé, s pomocí subjektivních znamení. Mohou to být krátkodobé bolesti v dolním břiše, pocit „praskající bubliny“ uprostřed cyklu, některé ženy zaznamenávají zvýšenou sexuální touhu - je to kvůli uvolňování estrogenů, ženských pohlavních hormonů, které se vytvářejí ve vaječnících, během ovulace. Některé příznaky lze odhalit při rutinním gynekologickém vyšetření, i když je těžké si představit, že žena, která věří, že nemá problémy s reprodukcí, půjde ke gynekologovi pouze za účelem stanovení ovulace. Žena si však může všimnout několika příznaků sama.

Den ovulace může být určen pozorováním uvolňování hlenu z děložního hrdla. Maximální sekrece hlenu je spojena s prudkým zvýšením hladin estrogenu a shoduje se s časem ovulace. Kromě toho se někdy používá roztažitelnost hlenu a pozoruje se také jeho krystalizace. Během ovulace je hlen velmi viskózní, lze jej napínat mezi prsty až do 8 - 10 cm. Čím větší je krystalizace, tím větší je pravděpodobnost ovulace. Tento jev se nejzřetelněji projevuje 3-4 dny před ovulací a dosahuje maxima v den navrhované ovulace. Krystalizace je výsledkem biofyzikálních a biochemických změn v hlenu děložního. Během tohoto období dochází ke zvýšení množství hlenu a ke zvýšení koncentrace solí, především chloridu sodného, ​​který je spolu s ionty draslíku odpovědný za jev krystalizace. Při těžké krystalizaci vypadá hlen jako kapradina pod mikroskopem. Existují speciální mikroskopy pro domácí použití, na které lze aplikovat hlen nebo sliny. Hlavní změny nastávají přesně ve vaginálním hlenu, ale ovlivňují také celé tělo, takže pro pohodlí začaly pracovat se slinami, u kterých je také možné určit příznak krystalizace. Zařízení Baby-Plan pro stanovení ovulace je založeno na tomto jevu..

Další nejpřesnější a nejinformativní metodou pro stanovení ovulace je měření základní teploty - teploty v konečníku. Metoda je poměrně jednoduchá a nevyžaduje prakticky žádné speciální vybavení, s výjimkou běžného lékařského teploměru.

Bazální teplota se měří stejným lékařským teploměrem ráno, ihned po probuzení, aniž by vstala z postele. Měření se musí provádět současně se zavedením teploměru do konečníku do hloubky 4 - 5 cm. Data měření teploty jsou vynesena do grafu, jehož vertikální osa je teplota a horizontální osa je den menstruačního cyklu. Graf také ukazuje dny pohlavního styku.

U mnoha žen lze s pečlivým monitorováním harmonogramu bazální teploty zjistit, že před zvýšením teploty je pozorován její krátký pokles. Podle této metody se má za to, že okamžik ovulace nastává 12 hodin před vzestupem bazální teploty nebo mezi poklesem a začátkem jeho vzestupu..

Mohu si vybrat pohlaví dítěte?

Při plánování těhotenství nemnoho potenciálních rodičů nemyslí na to, jak si předem zvolit pohlaví nenarozeného dítěte. Jeden potřebuje chlapce, druhý dívku. Takové plánování se stává zvláště důležitým, pokud rodina již má jedno dítě. Rodiče zpravidla sní o tom, že mají druhé dítě opačného pohlaví.

Existuje pouze jeden způsob, více či méně vědecky zdravý, pokusit se naplánovat pohlaví dítěte. Spermie s mužskou sadou chromozomů se pohybuje rychleji, ale žije méně než sperma s ženskou sadou. Proto náhoda sexuálního styku s ovulací (asi 14 dní před začátkem menstruace s 28denním menstruačním cyklem) zvyšuje pravděpodobnost narození chlapce a narození dívky je pravděpodobnější, pokud se pohlavní styk vyskytne o 2-3 dny dříve. Toto pravidlo však nefunguje vždy, protože se ve všech ohledech týká klasické situace „nezdravých“ rodičů. Pokud má některý z partnerů zdravotní stav, obvykle to ovlivňuje „rychlostní charakteristiky“ spermií. Například k tomu dochází, když dochází k narušení acidobazické rovnováhy genitálního traktu nebo ke změně kvalitativního složení sekrece u žen nebo v případě fyzické únavy u mužů (ovlivňuje to také mobilitu „zinger“)..

Menstruační cyklus

Koncepční menstruační dny

Koncepční kalendář

Kalkulačka pomůže vypočítat kalendář ovulace (dny příznivé pro početí dítěte) a menstruace (měsíčně), s ohledem na délku cyklu. A také pravděpodobnost početí chlapce a dívky.

Menstruační cyklus

Existuje běžná mylná představa, že ženský menstruační cyklus by měl trvat přesně 28 dní a ovulace by měla probíhat přesně „14. den cyklu“ nebo „uprostřed menstruačního cyklu“. To není pravda.

Menstruační cyklus je ve skutečnosti rozdělen do dvou fází - folikulární (před ovulací) a luteální (po ovulaci).

Folikulární fáze

Follikulární fáze (předchozí ovulace) začíná první den poslední menstruace a trvá, dokud ve vaječnících nezraje jeden dominantní folikul (nebo několik). Končí ovulací.

Luteální fáze

Luteální fáze (corpus luteum phase) začíná okamžikem ovulace a trvá asi 12-16 dní.

Žluté tělo se vytvoří v místě ko-folikulu během několika dnů po ovulaci. Jeho hlavní funkcí je syntéza progesteronu a estrogenu na podporu budoucího těhotenství. Pokud těhotenství nenastane, potom po 10 - 12 dnech podstoupí korpus luteum opačný vývoj, což vede k poklesu hladiny hormonů, po kterém začíná další menstruace. Pokud došlo k těhotenství - korpusové luteum nadále funguje a podporuje těhotenství.

Při nepřítomnosti těhotenství dosahuje hladina progesteronu maximální hodnotu asi týden po ovulaci - v této době se doporučuje provést krevní test progesteronu, aby se vyhodnotila funkce luteum v těle.

Menstruační cyklus

Follikulární fáze se může lišit v délce (jak u různých žen, tak u jedné ženy po celý život). Délka této konkrétní fáze cyklu obvykle určuje délku celého menstruačního cyklu a ovlivňuje zpoždění menstruace - například pokud zrání folikulu nastane rychleji nebo pomaleji než obvykle, nebo vůbec nedochází. Luteální fáze má obvykle konstantní trvání (12 až 16 dní).

Pohlaví dítěte

Pohlaví nenarozeného dítěte nezávisí na umístění hvězd na obloze, na nabídce budoucích rodičů ani na koncepci pózy. Pohlaví dítěte závisí na tom, jaký typ spermií oplodňuje vajíčko - nesoucí mužský chromozom Y nebo ženský X chromozom. Spermie „mužského“ pohlaví se zpravidla snáze a rychleji pohybují ve srovnání se „ženským“, ale jsou citlivější na vnější podmínky a nepříznivé účinky. Naopak spermatozoa „ženského“ sexu jsou méně mobilní, ale odolnější. Pokud tedy dojde k pohlavnímu styku v den ovulace nebo později, zvyšuje se pravděpodobnost porodu chlapce a pokud k pohlavnímu styku dochází dlouho před ovulací, zvyšuje se pravděpodobnost porodu dívky a snižuje se početí. Odborníci se však domnívají, že spolehlivost této metody nepřesahuje 60%.

Příznivé dny pro početí

Prvním a vzrušujícím stupněm přípravy na doplnění v rodině je početí. I když oba partneři mají dokonalé zdraví, těhotenství se nemusí objevit v prvním měsíci. Je proto důležité určit, které dny jsou pro početí příznivé..

Vedení kalendáře pro stanovení ovulace a výpočet příznivého času pro početí

Vejce si zachovává schopnost oplodnit pouze 2 dny, proto, aby mohlo dojít k těhotenství, musí během tohoto období proběhnout pohlavní styk. Aby bylo možné přesně vypočítat příznivé období pro početí dítěte, musí mít dívka kalendář s ohledem na cyklus.

V kalendáři je nutné označit měsíc od prvního dne do konce absolutoria. Pokud sledujete cyklus po dobu tří až pěti měsíců, lze stanovit příznivé období pro oplodnění vajíčka.

Po nastavení doby cyklu můžete použít kalkulačku ovulace nebo sami vypočítat fáze cyklu:

 • Folikulární fáze je od prvního dne menstruace. Začíná fáze růstu vajíčka a folikulu, ve kterém se nachází. Doba trvání tohoto období je od 11 do 21 dnů.
 • Ovulace - během této doby se zvyšuje obsah luteinizačního hormonu, v důsledku čehož vajíčko opouští vaječník. Trvání ovulace až 48 hodin.
 • Luteální fáze trvá od konce ovulace do dalšího menstruačního cyklu..

Důležité: Největší pravděpodobnost porodu je uprostřed cyklu. První den menstruace je začátek, nástup další menstruace je konec.

Jiné metody pro stanovení nástupu ovulace

Nejúčinnějším způsobem je provést ovulační test. Prodávají se v jakékoli lékárně a jsou to testovací proužky. Protože ovulace začíná po skoku na luteinizačním hormonu, test reaguje na jeho obsah v moči a zobrazuje: ovulace nastala nebo ne.

Druhou metodou je konzultace s gynekologem s ultrazvukovým stanovením ovulace. Po ultrazvuku může lékař s přesností nahlásit až dva dny, kdy přijdou příznivé dny pro početí dítěte.

Třetí způsob - každý den sledovat množství a kvalitu děložního hlenu, který je přidělen:

 • Po ovulaci nebo 2 dny před nástupem menstruace - žádný výtok nebo jen velmi málo.
 • V běžných dnech vypadá hlen jako lepkavá konzistence.
 • Nejvýhodnější doba pro početí je, když je hlen bezbarvý a kluzký.

Tyto informace musíte shromáždit po skončení špinění, abyste mohli předem určit, že příznivé dny pro počet těhotenství dorazily..

5 tipů pro příznivé pojetí dítěte

 1. Před zahájením plánování těhotenství je vhodné, aby oba partneři podstoupili lékařskou prohlídku. Mnoho mužů se zdráhá navštívit lékaře, zvláště pokud se cítí dobře. V tomto případě musí člověk alespoň podstoupit obecný krevní test a rozbor na nepřítomnost pohlavně přenosných nemocí. Oba rodiče by si měli stanovit krevní skupinu a faktor Rh. Pokud tyto údaje nezná, měla by být rovněž předložena analýza. Různé Rh faktory neovlivňují pravděpodobnost početí, ale ovlivňují pravděpodobnost porodu dítěte.
 2. Naplánujte si intimitu v den ovulace a následující den.
 3. Pro větší aktivitu a životaschopnost spermií se muži nedoporučuje nosit těsné oblečení, horké koupele, návštěvu parní sauny, sauny atd..
 4. Vyhněte se stresovým situacím..
 5. Zdravý životní styl: správná výživa, eliminace alkoholu, odvykání kouření. Pro oba partnery je vhodné přidat do stravy specializované vitamínové a minerální komplexy, které připravují reprodukční systém pro početí a zvyšují jeho pravděpodobnost.

Závěr

Ne všechny rodiny dokáží v prvním měsíci otěhotnět, a to i při pravidelném pohlavním styku bez antikoncepce. Pro početí je nutné, aby se shodovaly pouze dva faktory:

 1. Období ovulace u žen.
 2. Dostatečné pohyblivé spermie v spermatu.

Ale každý z nich je zase ovlivněn mnoha faktory, mezi nimiž jsou nej neočekávanější: od úrovně stresu a nedostatku váhy u ženy po mužskou lásku k sauně a koupeli. Proto, pokud jste poprvé nemohli otěhotnět - nezoufejte.

Pomocí všech výše uvedených tipů a doporučení můžete určit nejlepší dny pro početí a stát se šťastnými rodiči.

NENÍ REKLAMNÍ. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ NA ÚČASTI ODBORNÍKŮ.

Lunární kalendář početí. Zdarma online výpočet

Kalendář přirozené plodnosti, známý jako lunární kalendář početí a těhotenství, se používá již od starověku babylonského. V 50. letech slovenský gynekolog Eugene Jonas, který pracoval na problematice porodu a plánování rodiny, provedl statistickou studii o početí a těhotenství, která byla následně v klinickém prostředí potvrzena profesorem Kurtem Rechnitzem v Maďarsku..

Podstata metody kalendáře lunárního pojetí

Metoda astrologického koncepčního kalendáře je založena na lunárním cyklu. Dr. Jonas tvrdil, že žena je nejpravděpodobnější těhotenství, když je tranzitní měsíc ve stejné fázi jako ženský rodný měsíc. To znamená, že pokud se žena narodila ve fázi ubývajícího měsíce, je pro ni nejsnadnější otěhotnět právě v této měsíční fázi..

Přestože se astrologická metoda lunárního kalendáře zdála zcela nevědomá, úspěšně fungovala v 98% případů. Navíc se ukázalo, že tato metoda je jednoduchá, bezplatná a přirozená, aniž by měla různé vedlejší účinky, jako jsou drogy.

S touto bezplatnou službou můžete snadno zjistit příznivé dny pro početí v lunárním kalendáři na základě dobře známých, široce popsaných studií Dr. Jonase. Tento kalendář také bere v úvahu zatmění Měsíce a Slunce, které jsou považovány za nepříznivé období a mohou nepříznivě ovlivnit zdraví budoucích dětí. Znáte-li své biologické a přírodní cykly, můžete výrazně zvýšit šance na přirozené těhotenství a porodit zdravé dítě bez nákladného ošetření a umělého oplodnění, jako je IVF..

Pokud chcete dítě určitého pohlaví, podívejte se do sekce: „Určení pohlaví dítěte podle měsíce“


Vypočítat příznivé dny zdarma pro početí:

Příznivé dny pro početí

Každá žena se chce stát matkou a porodit zdravé dítě. Pro některé to funguje dostatečně rychle, zatímco jiné se uchylují k různým metodám, které pomohou najít příznivé dny pro otěhotnění dítěte. Žena musí pečlivě sledovat své tělo a jakékoli změny v něm. To pomůže vytvořit kalendář příznivých dnů pro početí dítěte..

Pokud je vše hotové správně, můžete určit den ovulace. Během tohoto období je vejce připraveno na fertilizační proces, což znamená, že páry, které se chtějí stát rodiči, by se měly zvláště aktivně pokusit zahájit nový život.

Po nechráněném pohlavním styku zde sperma, které vstupuje do těla ženy, tam žije asi 5 dní. Pokud s vajíčkem nedojde, jednoduše zemřou.

Nejvýhodnější dny pro otěhotnění po menstruaci jsou 5 dní před začátkem ovulace a pouze 15 hodin po ní. To znamená, že pouze v těchto dnech existuje maximální šance otěhotnět. Za den ovulace se samozřejmě považuje nejpřesnější a nejúspěšnější den. Chcete-li přesně vědět, kdy se to stane, musíte být schopni vytvořit si vlastní rozvrh menstruačního cyklu.

Nejjednodušší způsob, jak vypočítat den ovulace

Nejprve musíte vzít kalendář, ve kterém bude vhodné zadat různé rysy menstruačního cyklu. Nejlepší je označit každou fázi cyklu v různých barvách. To bude jasněji ukázat, jaké stádium ženského těla začíná v určitém časovém období. Úspěch výpočtu dne ovulace bude záviset na tom, jak jasně a správně jsou označeny..

Sestavení koncepčního kalendáře

Kalendář příznivých dnů pro početí dítěte nutně zahrnuje:

 1. Datum zahájení poslední menstruace.
 2. Počet dní v menstruačním cyklu.
 3. Kolik dní trvá menstruace.

Nejčastěji u žen cyklus trvá asi 28 dní a doba trvání je 6 dní. Například poslední menstruace začala 24. srpna. K ovulaci by v tomto případě mělo dojít 14-16. Den. Aby to vypadalo jasně, je třeba tyto dny označit v kalendáři. Ukázalo se, že 7. a 9. září.

Tělo každé ženy je individuální, takže v důsledku určitých faktorů může dojít k malé chybě. Například stres, nemoc nebo strava. Odchylka od normy může být v každém směru asi 2–3 dny. Musí být také označeny v kalendáři, ale v jiné barvě. Bude tedy vizuálně jasné, jaké jsou příznivé dny pro početí dítěte po menstruaci..

Funkce výpočtu bazální teploty

Jedním z nejspolehlivějších a nejběžnějších způsobů, jak spočítat den, kdy je větší pravděpodobnost otěhotnění, je změřit základní teplotu. Tato metoda jako celek může mluvit o stavu těla. Jinými slovy, žena je podrobena kompletní prohlídce, ale pouze doma a sama.

Kalkulačka příznivých dnů pro početí dítěte s použitím bazální teploty by měla být prováděna denně v každý den cyklu. Studie se však provádějí pouze v naprostém klidu.

Každá žena má teplotní rozdíly během celého cyklu. K tomu dochází v důsledku expozice určitým hormonům v jejím těle..

Co lze zjistit z grafu bazální teploty?

Díky denním měřením teploty je vypracován speciální plán, který pomáhá zjistit takové momenty, jako jsou:

 1. Den, kdy vejce zraje.
 2. Ovulace.
 3. Stav a správné fungování endokrinního systému.
 4. Přítomnost nemocí nebo abnormalit v gynekologii.
 5. Odhadovaný den začátku menstruace.
 6. Kompletní rozvrh individuálního cyklu menstruace.
 7. Těhotenství.

Správné měření teploty

Pro správné měření teploty musíte mít doma lékařský teploměr nebo elektronický teploměr. Druhá možnost se pro taková měření považuje za ještě spolehlivější a přesnější. Měří data během několika sekund, což oznámí určitý zvuk.

Měření se provádí jedním ze 3 způsobů. Mezi nimi:

 • Ústy.
 • Přes konečník. Je zvažována nejspolehlivější a nejspolehlivější metoda..
 • Přes vaginu.

Aby bylo dosaženo optimálních výsledků, musí se žena připravit večer. Konkrétně položte teploměr vedle svého lůžka. Ihned po probuzení, bez vstávání, změřte teplotu libovolným pohodlným způsobem. Poté musí být data zapsána do poznámkového bloku, aby na ně nezapomněla nebo nedošlo k jejich záměně. Každý den to musíte udělat současně. Ve všední dny je to docela jednoduché, protože ve většině případů musíte začít pracovat do určité hodiny. Výjimkou mohou být víkendy a svátky. V tomto případě si budete muset v poznámce poznamenat, protože s každou další hodinou spánku se teplota zvyšuje o 0,1 stupně. Spánek by měl být delší než 3 hodiny.

Plánování

Aby data z notebooku byla schopna plně vizualizovat obrázek a zobrazit menstruační cyklus se všemi fázemi, je nutné vypracovat správný plán. To znamená, nakreslete na papír osu vodorovné a svislé osy. V tomto případě jsou dny cyklu vyznačeny na ose x a naměřená teplota na ose y (krok 1 buňky by měl znamenat 0,1 stupně). Nezapomeňte vyhradit prostor pro zvláštní data. Například stres, opilý alkohol, sliznice, nemoc.

Po zadání všech dat jsou body spojeny spojitou čarou. Díky tomuto rozvrhu žena snadno spočítá příznivé dny pro početí dítěte. To jasně ukazuje, že během menstruace teplota klesá. Každá žena má individuální údaje, ale průměrná hodnota bude od 36,2 do 36,5 stupně.

Během druhé fáze nebo luteálního zvýšení teploty je pozorováno. Začíná asi 2 týdny před nástupem menstruace. Kalkulačka příznivých dnů pro početí dítěte ukazuje, že v intervalu od nízké po vysokou teplotu dochází k ovulaci. Během tohoto období se hodnoty snižují o 0,1 stupně, po kterém prudce stoupají.

Abyste si byli jisti nástupem ovulace, musíte sečíst všechny příznaky. To je základní teplota v grafu a děložní hlen. Pokud se vše shoduje, můžete se aktivně zapojit do plánování těhotenství.

Články O Neplodnosti