Hlavní Bolest

Jaké dny můžete otěhotnět - jak vypočítat datum ovulace. V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět

Narození dítěte je velkým štěstím pro ty, kteří na něj čekají. Které dny jsou pro některé ženy příznivé, je naléhavou otázkou, zatímco jiné mají zájem o to, jak zabránit neplánovanému těhotenství. V prvním i druhém případě pomohou jednoduché, osvědčené metody pro stanovení doby početí.

Šance na otěhotnění

K oplodnění vajíčka dochází, pokud došlo k nechráněnému pohlavnímu styku a v aktuálním měsíci došlo k ovulaci. Při plánování těhotenství by měla žena nejprve navštívit gynekologa, podstoupit vyšetření a ujistit se, že neexistují žádné zdravotní problémy. Před přijetím si musíte spočítat cyklus a zapamatovat si datum poslední menstruace. 28denní cyklus je považován za ideální. Vysoká pravděpodobnost těhotenství, zvláště vysoká 14. den.

Jaké dny cyklu můžete otěhotnět

Na rozdíl od ochranných metod a kondomů jsou všechny dny cyklu početí příznivé. Úrodné období začíná pět dní před ovulací - zrání vajíčka. To znamená, že v hlenu děložního čípku začaly hormonální změny. Vytváří příznivé podmínky pro spermie a expanze hltanu dělohy usnadňuje pronikání spermatu do vajíčka.

Šance na těhotenství během menstruace

Jaké dny můžu otěhotnět? Celé dny. Například s hormonálním selháním nebo prodlouženým nervovým napětím zraje vejce až do poloviny menstruačního cyklu nebo nezraje vůbec. Pokud vás tedy zajímá, jak je pravděpodobné, že během těhotenství otěhotníte, je velmi vysoká, zejména v posledních dnech. Nadměrný výtok krve v prvních menstruačních dnech vytváří nepříznivou atmosféru pro spermie, ale při dlouhodobé menstruaci se zvyšuje riziko otěhotnění dítěte.

Pravděpodobnost otěhotnění po menstruaci

Většina dívek věří, že po menstruaci není možné otěhotnět. Dva dny po regulaci se vyznačují nízkou pravděpodobností těhotenství. Za zmínku však stojí, že to není nula. Jaká je pravděpodobnost otěhotnění ihned po menstruaci? Teoreticky ženské tělo pracuje nepřetržitě, ale v praxi neexistuje způsob, jak přesně spočítat, kolik dní po menstruaci můžete otěhotnět.

Mohu otěhotnět několik dní před menstruací

Když menstruace pokračuje, neznamená to, že žena nemůže otěhotnět. Ženy se stabilním menstruačním cyklem mají stejnou šanci stát se matkou jako ženy s nepravidelným. Šance na narození dítěte se v určitých dnech cyklu liší. Dobrý okamžik, kdy můžete otěhotnět, je týden před obdobím. Dny cyklu lze rozdělit do 4 fází:

 1. Když začíná folikulární folikulární zrání.
 2. Ovulatory doprovázené uvolněním vajíčka.
 3. S luteální fází dochází ke změně hormonálního pozadí pro početí.
 4. Konec: deskvamace - vajíčko opouští endometrium.

Výpočet ovulace

Gynekologové nazývají vhodný čas pro otěhotnění - proces vajíčka do vejcovodu v důsledku prasknutí zralého folikulu. Některé ženy to mohou dokonce cítit. Cítíte, že jste ovulovali příznaky:

 • zvětšení prsou;
 • pocity usrkávání, tíže v podbřišku;
 • bazální teplota stoupá;
 • zvýšená touha po sexu;
 • zvyšuje se počet průhledných výběrů.

V tuto chvíli samotné tělo říká ženě, jaký je její hlavní účel. Jak správně určit ovulaci pro početí, pokud nemáte výše uvedené příznaky? Pro tento účel jsou vhodné online kalkulačky, kde musíte zadat počáteční datum poslední menstruace a dobu trvání celého cyklu. Dny můžete vypočítat pomocí obvyklého kalendáře: k ovulaci nemůže dojít dříve než 14 dní před menstruací, ale vše záleží na délce cyklu..

Bezpečné dny od těhotenství

Existuje mýtus, že existují bezpečné dny po menstruaci, během nichž nemůžete otěhotnět. Ale s nechráněným pohlavním stykem existuje vždy šance na oplodnění vajíčka. Takže v jaký den po období můžete otěhotnět? Gynekologové říkají, že v jakémkoli případě: bez antikoncepce nebudete 100% chráněni před pravděpodobností dítěte. Pravděpodobnost početí je nejnižší dva dny před a po krvácení.

Nebezpečné dny těhotenství

Těhotenství je vždy možné, když je žena zdravá a je připravena porodit děti. Jsou nebezpečné dny, kdy se mohou bát ti, kteří dosud nepřemýšleli o plození. Pravděpodobnost otěhotnění můžete určit pomocí online menstruačního čítače nebo sami. Je snadné vypočítat, které dny jsou pro početí příznivé: musíte vzít svůj menstruační kalendář na posledních šest měsíců a vypočítat průměrný cyklus (od prvních dnů regulace do následujících):

 • 28 dní - ovulace nastává 14. den.
 • 33 dní, dobrý okamžik připadne na 17. den.

Ovulace graf

Tabulka ovulačních dnů zahrnuje zadání údajů o bazální teplotě. To je snadný způsob, jak zjistit, kdy dojde ke změnám v těle, a spočítat dny pro početí. K ovulaci dochází ve druhé fázi cyklu a je charakterizováno zvýšením bazální teploty. Postup měření se provádí ráno pomocí konvenčního teploměru, který se vloží do pochvy ihned po probuzení. Program ovulace zahrnuje dvě fáze cyklu:

 • svislá čára - hodnota bazální teploty od 35,7 do 37,2;
 • vodorovná čára - dny menstruačního cyklu (normální rozmezí od 28 do 32).

Kdy je lepší otěhotnět

Pokud si nemůžete představit dítě, měli byste zvýšit šance a spočítat, ve které dny je lepší otěhotnět. Nejprve musíte navštívit gynekologa, pít vitamíny, dodržovat dietu předepsanou lékařem, opustit špatné návyky. Stanovení nejlepších dnů těhotenství pomůže opravit BT během cyklu. Snížení nebo zvýšení vám řekne o dnech, které přispějí k početí (den zrání vajec, ovulace).

Při plánování těhotenství může být nutné, aby žena užívala komplexy biologicky aktivních látek, které normalizují a podporují reprodukční funkci. Například biologicky aktivní potravinový doplněk TIME-FACTOR®, který obsahuje vitamíny C a E, kyselinu listovou, rutin, minerály (železo, hořčík a zinek), indol-3-karbinol, kyselinu glutamovou, aucubin, gingeroly, stejně jako standardizované rostlinné výtažky z kořenů anděliky, kořene zázvoru a posvátného ovoce Vitex. Komplex biologicky aktivních látek obsažených v doplňku stravy TIME-FACTOR® pomáhá normalizovat menstruační cyklus a udržovat hormonální rovnováhu

Video: co je den ovulace

Recenze

Elena, 25 let Po dlouhou dobu nebylo možné otěhotnět. Gynekolog mi poradil, abych vytvořil osobní tabulku bazální teploty. Pomohla mi lépe porozumět mému tělu. Doktor řekl, že to může dokonce určit pravděpodobné těhotenství. Dalším předpokladem pro plánování je návštěva ultrazvuku, kde se můžete dozvědět o skrytých gynekologických onemocněních.

Victoria, 26letá přítelkyně často říkala, že jsou nespolehlivé dny a bezpečí. Dlouho jsem s nimi tvrdil, že neexistují bezpečné dny. Výsledkem je, že jedna těhotná, druhá se dvěma dětmi. Dívky, aby se zabránilo těhotenství „z nedbalosti“, aby si partneři chránili.

Alina, 29 let Nerozumím tomu, kdo je v moderním světě chráněn „kalendářní metodou“. Bylo téměř nemožné koupit antikoncepci. Nyní můžete jít k gynekologovi, dát do něj spirálu. Nemám čas vypočítat, v jaký den po menstruaci můžete otěhotnět. Je snazší použít konvenční antikoncepční metody.

Jak vypočítat příznivé dny pro početí dítěte

Rozhodujícím faktorem pro ženy, které plánují porod, je menstruační cyklus. Často těhotenství přijde tak snadno, jak bychom chtěli. Je možné identifikovat příznivé dny pro početí dítěte po prostudování charakteristik menstruačního období a pomocí různých metod pro stanovení ovulace.

Co to je

Dny hnojení jsou období cyklu, kdy partnerka s největší pravděpodobností otěhotní poté, co je v blízkosti muže. Pro mnoho nastávajících matek trvá vhodná doba v průměru šest dní.

Pohlaví ve dnech vhodných pro početí nezaručuje těhotenství vůbec, ale v tuto chvíli šance vzrůstají. Optimální doba pro sex je 5 dní před roztržením folikulárního vaku a 2 dny po. Je důležité vědět, jak vypočítat den ovulace pro početí.

Koncepce cyklu

Menstruační cyklus sestává ze stádií, které ovlivňují reprodukční náladu. Pod vlivem hormonů zraje jeden nebo více folikulárních vaků měsíčně. Začátek tohoto časového období je výskyt menstruace a konec je poslední den před začátkem menstruace.

V menstruačním cyklu se rozlišují tyto fáze:

Follikulární nebo estrogenová fáze začíná první den menstruace. Pokračuje, dokud nezraje jeden nebo více dominantních folikulů. Estrogenová fáze končí jejich prasknutím a zráním oocytu. Tento proces může u nastávajících matek trvat jinak..

Jak folikulární vak zraje, v těle se vytváří estrogen. Vysoká hladina takového hormonu se vyznačuje jeho velkou velikostí. Po dosažení prahové hladiny hormonu dochází k prudkému uvolňování LH a FSH.

Končí v břišní dutině ženské buňky. Následně proniká vejcovodem, kde se při setkání se spermatem oplodní. Je třeba si uvědomit, že ženská buňka je aktivní pouze po dobu 24 hodin.

Po setkání se spermatem se přesune do děložní dutiny a 6. až 8. den je zaznamenána implantace zygotu. V místě prasklého folikulu se tvoří žluté tělo a začíná se vytvářet hormon, jako je progesteron..

Od chvíle ovulace začíná luteální fáze v těle, která trvá v průměru 12-16 dní. Hlavním účelem corpus luteum je syntéza estrogenu a progesteronu.

V případě nepřítomnosti těhotenství začíná po 10 až 12 dnech návrat tělního tělíska, což je doprovázeno snížením koncentrace estrogenu a progesteronu. V budoucnu je endometriální vrstva odmítnuta a dochází k menstruaci. Během těhotenství korpusové luteum nadále plně funguje a udržuje svůj normální průběh.

Metody

Existuje několik metod, které pomáhají nastávající matce vypočítat, v který den cyklu můžete otěhotnět.

Pomocí kalendáře

Nalezení nejlepších dnů je snadné pomocí koncepčního kalendáře. V případě, že k menstruaci dojde po 28 dnech, pak oocyt nejčastěji opouští folikul asi 14 dní. K tomu však vždy nedojde uprostřed období. Při zkrácené menstruaci dochází k procesu 6-8 dní a prodloužení až 35 dní - 20-22 dní.

Při plánování dítěte je důležité si uvědomit, že druhá část tohoto období je vždy 14 dní.

Pohlavní styk, který se vyskytuje 3. den po uvolnění vajíčka, se pro oplodnění považuje za neúčinný. Faktem je, že oocyt žije pouze 1-2 dny a spermie potřebují několik hodin, aby se s ním setkaly.

Pro začátek těhotenství je vhodný den prasknutí folikulárního vaku a 2 až 3 dny po jeho začátku.

Dny ovulace můžete vypočítat pomocí online kalendáře. Zdarma můžete použít kalendář zdarma zde

Bazální teplota

Aby bylo možné přesně určit datum, kdy je lepší otěhotnět dítě, je povoleno změřit bazální teplotu v konečníku. Můžete použít nejběžnější teploměr a provádět proceduru každé ráno, aniž byste současně vstali z postele. Získaná data by měla být uvedena ve zvláštním rozvrhu, který se doporučuje provádět každý menstruační cyklus..

V běžných dnech by měla být teplota 36,6 stupňů a bezprostředně před ovulací - 37 stupňů. Když se oocyt uvolní z vaječníku, teplota obvykle stoupne na 37,2 stupně.

Na grafu můžete pozorovat jak pokles bazální teploty, tak její nárůst, ale nejčastěji odchylky od normy jsou zanedbatelné. Ovulace nastává v období mezi poklesem teploty a jejím prudkým vzestupem. Přesný folikul opouštějící vajíčko lze určit kontinuálním udržováním plánu po dobu několika měsíců v řadě.

Pomocí výběrů

Spočítejte si, ve které dny cyklu můžete otěhotnět, pomocí vaginální metody. Zkušené ženy vnímají a rozpoznávají dny odchodu oocytů z vaječníku. Mají viskózní výtok, připomínající kuřecí protein.

U ženy mléčná žláza mírně bobtná a na jedné straně táhne vaječník, jehož genitální buňka vstupuje do vejcovodu.

Jak otěhotnět

Mnoho lékařů doporučuje mít sex s partnerem denně nebo každý druhý den po dobu 5 dnů před ovulací. Je prokázáno, že sperma žije v těle partnera několik dní a vajíčko je schopno oplodnit do 12-24 hodin.

Šance stát se rodiči zvyšují pohlavní styk před ovulací a během ní.

Je důležité soustředit se na blízkost s partnerem na vhodný den pro oplodnění nebo 3-5 dní před tím, než oocyt opustí vaječník. Je lepší nečekat na začátek ovulace, protože po proniknutí semenné tekutiny do ženského těla již nebude vajíčko připraveno k oplodnění..

Standardní poloha pro setkávání oocytů se spermatem je účinná. Díky ní semená tekutina proniká hluboko do pochvy a je prakticky bezeztrátová..

Nedoporučuje se běžet do koupelny ihned po ejakulaci. Chcete-li zvýšit šance stát se rodiči, lehněte si po sexu po určitou dobu.

Pokud chce pár porodit chlapce, doporučuje se mít sex za příznivého dne. Sex 3-4 dny před vejcem opouští vaječník zvyšuje šance na holčičku.

Ženské tělo je záhadou, a proto je poměrně obtížné ovlivnit procesy, které se v něm vyskytují. Příznivé dny pro početí se mohou změnit, jsou-li vystaveny různým faktorům, častému stresu nebo změně místa bydliště. K uvolnění vajíčka z penisu obvykle nedochází každý měsíc..

Při neexistenci požadovaného výsledku po roce aktivní sexuální aktivity se doporučuje vyhledat radu odborníka.

Koncepce dítěte - jak spočítat vše a otěhotnět

Průvodce po akci

Nejvhodnější doba pro početí je zpravidla 12–16 dní před začátkem následujícího měsíčního cyklu. Období, ve kterém se sperma a vajíčko mohou za nejvýhodnějších okolností setkat, je nanejvýš 3 nebo 4 dny - několik dní před a po ovulaci. Důvodem je skutečnost, že životnost spermií je 2-3 dny (podle některých zdrojů - až 5 a dokonce 7 dní) a životnost vajíčka je až jeden den, méně často až 3 dny.

Marina Pilnenskaya
Porodník-gynekolog, Moskva

Jak je početí

Samotný termín „ovulace“ pochází z latinského vajíčka - vejce; toto je název procesu východu zralého, schopného oplodnit vajíčko z vaječníku do břišní dutiny.

Fyziologicky je ovulace jednou ze stádií menstruačního cyklu. K ovulaci u žen v reprodukčním věku dochází pravidelně, každých 21-35 dní - uprostřed menstruačního cyklu (cyklus se obvykle počítá od prvního dne menstruace). Frekvenci výskytu ovulace regulují hypofyzární hormony - endokrinní žlázy umístěné v mozku a ovariální hormony (estrogeny a progesteron). Ovulace se zastaví nástupem těhotenství a po zániku menstruační funkce.

Aby došlo k pohlavnímu styku, je nejvýhodnější okamžik, kdy dojde k ovulaci a spermie mají dostatek času na to, aby upadly do vejcovodů, kde „počkají“ na uvolnění ženské zárodečné buňky nebo bezprostředně po ovulaci, když je vajíčko již v vejcovod.

Koncepční den

Pokud správně vypočítáte, v který den dojde k ovulaci, a během této doby sexuálního života je vysoká pravděpodobnost, že žena otěhotní.

Jak tedy lze zjistit ovulaci? Za prvé, s pomocí subjektivních znamení. Mohou to být krátkodobé bolesti v dolním břiše, pocit „praskající bubliny“ uprostřed cyklu, některé ženy zaznamenávají zvýšenou sexuální touhu - je to kvůli uvolňování estrogenů, ženských pohlavních hormonů, které se vytvářejí ve vaječnících, během ovulace. Některé příznaky lze odhalit při rutinním gynekologickém vyšetření, i když je těžké si představit, že žena, která věří, že nemá problémy s reprodukcí, půjde ke gynekologovi pouze za účelem stanovení ovulace. Žena si však může všimnout několika příznaků sama.

Den ovulace může být určen pozorováním uvolňování hlenu z děložního hrdla. Maximální sekrece hlenu je spojena s prudkým zvýšením hladin estrogenu a shoduje se s časem ovulace. Kromě toho se někdy používá roztažitelnost hlenu a pozoruje se také jeho krystalizace. Během ovulace je hlen velmi viskózní, lze jej napínat mezi prsty až do 8 - 10 cm. Čím větší je krystalizace, tím větší je pravděpodobnost ovulace. Tento jev se nejzřetelněji projevuje 3-4 dny před ovulací a dosahuje maxima v den navrhované ovulace. Krystalizace je výsledkem biofyzikálních a biochemických změn v hlenu děložního. Během tohoto období dochází ke zvýšení množství hlenu a ke zvýšení koncentrace solí, především chloridu sodného, ​​který je spolu s ionty draslíku odpovědný za jev krystalizace. Při těžké krystalizaci vypadá hlen jako kapradina pod mikroskopem. Existují speciální mikroskopy pro domácí použití, na které lze aplikovat hlen nebo sliny. Hlavní změny nastávají přesně ve vaginálním hlenu, ale ovlivňují také celé tělo, takže pro pohodlí začaly pracovat se slinami, u kterých je také možné určit příznak krystalizace. Zařízení Baby-Plan pro stanovení ovulace je založeno na tomto jevu..

Další nejpřesnější a nejinformativní metodou pro stanovení ovulace je měření základní teploty - teploty v konečníku. Metoda je poměrně jednoduchá a nevyžaduje prakticky žádné speciální vybavení, s výjimkou běžného lékařského teploměru.

Bazální teplota se měří stejným lékařským teploměrem ráno, ihned po probuzení, aniž by vstala z postele. Měření se musí provádět současně se zavedením teploměru do konečníku do hloubky 4 - 5 cm. Data měření teploty jsou vynesena do grafu, jehož vertikální osa je teplota a horizontální osa je den menstruačního cyklu. Graf také ukazuje dny pohlavního styku.

U mnoha žen lze s pečlivým monitorováním harmonogramu bazální teploty zjistit, že před zvýšením teploty je pozorován její krátký pokles. Podle této metody se má za to, že okamžik ovulace nastává 12 hodin před vzestupem bazální teploty nebo mezi poklesem a začátkem jeho vzestupu..

Mohu si vybrat pohlaví dítěte?

Při plánování těhotenství nemnoho potenciálních rodičů nemyslí na to, jak si předem zvolit pohlaví nenarozeného dítěte. Jeden potřebuje chlapce, druhý dívku. Takové plánování se stává zvláště důležitým, pokud rodina již má jedno dítě. Rodiče zpravidla sní o tom, že mají druhé dítě opačného pohlaví.

Existuje pouze jeden způsob, více či méně vědecky zdravý, pokusit se naplánovat pohlaví dítěte. Spermie s mužskou sadou chromozomů se pohybuje rychleji, ale žije méně než sperma s ženskou sadou. Proto náhoda sexuálního styku s ovulací (asi 14 dní před začátkem menstruace s 28denním menstruačním cyklem) zvyšuje pravděpodobnost narození chlapce a narození dívky je pravděpodobnější, pokud se pohlavní styk vyskytne o 2-3 dny dříve. Toto pravidlo však nefunguje vždy, protože se ve všech ohledech týká klasické situace „nezdravých“ rodičů. Pokud má některý z partnerů zdravotní stav, obvykle to ovlivňuje „rychlostní charakteristiky“ spermií. Například k tomu dochází, když dochází k narušení acidobazické rovnováhy genitálního traktu nebo ke změně kvalitativního složení sekrece u žen nebo v případě fyzické únavy u mužů (ovlivňuje to také mobilitu „zinger“)..

Menstruační cyklus

Koncepční menstruační dny

Koncepční kalendář

Kalkulačka pomůže vypočítat kalendář ovulace (dny příznivé pro početí dítěte) a menstruace (měsíčně), s ohledem na délku cyklu. A také pravděpodobnost početí chlapce a dívky.

Menstruační cyklus

Existuje běžná mylná představa, že ženský menstruační cyklus by měl trvat přesně 28 dní a ovulace by měla probíhat přesně „14. den cyklu“ nebo „uprostřed menstruačního cyklu“. To není pravda.

Menstruační cyklus je ve skutečnosti rozdělen do dvou fází - folikulární (před ovulací) a luteální (po ovulaci).

Folikulární fáze

Follikulární fáze (předchozí ovulace) začíná první den poslední menstruace a trvá, dokud ve vaječnících nezraje jeden dominantní folikul (nebo několik). Končí ovulací.

Luteální fáze

Luteální fáze (corpus luteum phase) začíná okamžikem ovulace a trvá asi 12-16 dní.

Žluté tělo se vytvoří v místě ko-folikulu během několika dnů po ovulaci. Jeho hlavní funkcí je syntéza progesteronu a estrogenu na podporu budoucího těhotenství. Pokud těhotenství nenastane, potom po 10 - 12 dnech podstoupí korpus luteum opačný vývoj, což vede k poklesu hladiny hormonů, po kterém začíná další menstruace. Pokud došlo k těhotenství - korpusové luteum nadále funguje a podporuje těhotenství.

Při nepřítomnosti těhotenství dosahuje hladina progesteronu maximální hodnotu asi týden po ovulaci - v této době se doporučuje provést krevní test progesteronu, aby se vyhodnotila funkce luteum v těle.

Menstruační cyklus

Follikulární fáze se může lišit v délce (jak u různých žen, tak u jedné ženy po celý život). Délka této konkrétní fáze cyklu obvykle určuje délku celého menstruačního cyklu a ovlivňuje zpoždění menstruace - například pokud zrání folikulu nastane rychleji nebo pomaleji než obvykle, nebo vůbec nedochází. Luteální fáze má obvykle konstantní trvání (12 až 16 dní).

Pohlaví dítěte

Pohlaví nenarozeného dítěte nezávisí na umístění hvězd na obloze, na nabídce budoucích rodičů ani na koncepci pózy. Pohlaví dítěte závisí na tom, jaký typ spermií oplodňuje vajíčko - nesoucí mužský chromozom Y nebo ženský X chromozom. Spermie „mužského“ pohlaví se zpravidla snáze a rychleji pohybují ve srovnání se „ženským“, ale jsou citlivější na vnější podmínky a nepříznivé účinky. Naopak spermatozoa „ženského“ sexu jsou méně mobilní, ale odolnější. Pokud tedy dojde k pohlavnímu styku v den ovulace nebo později, zvyšuje se pravděpodobnost porodu chlapce a pokud k pohlavnímu styku dochází dlouho před ovulací, zvyšuje se pravděpodobnost porodu dívky a snižuje se početí. Odborníci se však domnívají, že spolehlivost této metody nepřesahuje 60%.

Kdy je nejlepší otěhotnět a které dny se považují za příznivé?

Plánované těhotenství je podle lékařů mnohem lepší než neočekávané. V tomto případě je riziko vzniku nežádoucích nemocí, které se mohou během těhotenství rozvinout u nastávající matky i jejího dítěte, výrazně nižší. Tento článek vám řekne, kdy je lepší otěhotnět dítě a které dny jsou pro to považovány za příznivé..

Nejlepší čas na otěhotnění

Abychom pochopili, jak určit nejvhodnější čas pro početí dlouho očekávaného dítěte, musíte se ponořit do biologických principů - to pomůže docela snadno a snadno pochopit metodu výpočtu..

K oplodnění jsou zapotřebí dvě zárodečné buňky. Jedním z nich je žena a druhým mužem. Zdálo by se, že všechno je jednoduché, ale to není úplně pravda..

Ženský menstruační cyklus má několik po sobě jdoucích fází. Každá fáze je charakterizována svými vlastními charakteristikami. Hlavní funkcí menstruačního cyklu je zrání a příprava vajíčka pro nadcházející oplodnění. Tato vlastnost je přirozeně koncipována pro pokračování v lidské rase..

Hnojení vajíčka je možné až po zrání. Je také zásadní, aby vejce opustilo vaječník a vstoupilo do vejcovodu. To je nezbytné, aby se samčí reprodukční buňka mohla setkat s mužem. Fúze dvou zárodečných buněk se nazývá oplodnění nebo početí.

Lékaři věnují zvláštní čas menstruačnímu cyklu, kdy je vejce již zralé a připravené k oplodnění. Toto období se nazývá ovulace. Během tohoto období je pravděpodobnost početí dítěte nejvyšší. Je třeba poznamenat, že je možné plánovat početí dítěte nejenom v jeden den.

Odborníci rozlišují celé období, kdy pravděpodobnost oplodnění vajíčka zůstává poměrně vysoká. Je to docela snadné zjistit - je to pár dní před a po ovulaci. Tento čas je nejpříznivější pro početí dlouho očekávaného dítěte.

Jak vypočítat ovulaci?

Výpočet plánovaného data početí se velmi často provádí přesně pomocí metody stanovení ovulace. K tomuto účelu lze použít několik různých možností počítání. Každá z nich má své výhody a nevýhody..

Metoda kalendáře

Tato metoda je nejčastější, protože je poměrně jednoduchá. Každá žena může vypočítat datum ovulace a příznivé období pro početí pomocí metody kalendářního výpočtu.

Jaké dny cyklu můžete otěhotnět?

Chcete-li otěhotnět co nejdříve, musíte si připravit svůj zdravotní stav na tuto zásadní fázi života. A také vědět, jaké dny můžete otěhotnět a pravděpodobnost úspěšného oplodnění je nejvyšší.

Hlavním posláním ženy je narození dítěte, vzdělání a plození. Dříve či později přichází poznání, že žena je připravená stát se matkou.

Ale těhotenství není vždy okamžitě, jakmile taková touha.

Jaké dny je lepší otěhotnět po menstruaci?

Po důležitém rozhodnutí ženy a jejího manžela, že by se dítě mělo objevit v rodině, vyvstává první otázka: „Kdy budeme blízko?“.

Stává se, že taková otázka vyvstává v opačné situaci, kdy je těhotenství nežádoucí a pár se snaží takové události vyhnout.

Ve skutečnosti nelze přesnou odpověď získat, protože každá žena a její tělo jsou individuální.

Ale stále můžete pochopit toto téma, pokud se ponoříte do fyziologie žen.

Žena, která sleduje svůj menstruační cyklus a další jemnosti, by měla mít vždy po ruce osobní kalendář..

Díky tomu je možné přesně určit dny příznivé pro početí plodu. Stejně tak nepříznivé dny pro ty, kteří ještě nechtějí otěhotnět.

Ve skutečnosti je kalendářní počet menstruace a ovulace u žen docela populární, i když není 100% přesný.

S pomocí takového kalendáře můžete pravidelně označovat dny menstruace, počítat úrodnou a neplodnou fázi.

Jde o to, že když žena přijde v plodném věku, může otěhotnět pouze v určitých dnech. Když začíná ovulace, kolem středu aktuálního cyklu.

Všechny ostatní dny - jedná se o neplodnou fázi, nesouvisející možnosti početí plodu.

Ale často v takových dnech existují výjimky z pravidel. Proto antikoncepce pro výpočet ovulace není vždy účinná.

Ovulace těhotenství

Menstruační cyklus ženy obvykle trvá přibližně 25 až 35 dnů, přičemž začátek se počítá od prvního dne menstruace..

Jakmile se menstruace zastaví, je folikulární fáze aktivována. Tato fáze je charakteristická pro syntézu folikuly stimulujícího hormonu endokrinními žlázami, začíná maturace vajíček.

A kolem 9. - 14. dne cyklu se folikul zlomí, což se ženám říká ovulace.

Druhý den po začátku menstruace se děloha začíná připravovat na možnou koncepci, v níž začíná růst endometria.

V případě, že početí nenastalo z jakéhokoli důvodu, folikul se zužuje a produkuje progesteron. Výsledná endometrium se také rozpadá, což vede k další menstruaci.

Menstruační období

Chcete-li získat znalosti o tom, v který den cyklu můžete otěhotnět, měli byste zvážit možnosti početí před kritickými dny..

V průběhu dnů a po jejich dokončení.

 1. Předčasné období. V této době probíhají procesy odhojení endometria, které vycházejí z proudu krve z menstruace. Obvykle je také vajíčko odmítnuto, což by se nyní mohlo stát potenciálem pro oplodnění. Podle lékařů neexistují žádné předpoklady pro připojení vajíčka ke stěně dělohy. Pravděpodobnost početí je proto nízká. A dokonce i v případě opakované ovulace v této fázi cyklu, hormonální pozadí dělá vše, aby nedošlo k těhotenství.
  Ale vždy existují výjimky z pravidel. Pro ženy, které mají nepravidelný sexuální život a nejsou chráněny, je opakovaná ovulace docela reálná. A dny života spermií mu budou moci dát šanci oplodnit vajíčko i za 2-3 dny. Pokud je sexuální aktivita pravidelná, cyklus je stabilní, šance na otěhotnění jsou sníženy na nulu.
 2. Měsíčky. Stejně jako v předchozí situaci je při menstruaci šance na početí zanedbatelná. Neočekávaná „překvapení“ mohou být, pouze pokud:
  * menstruace je dlouhá, spermie mohou čekat na nástup plánované ovulace;
  * nestabilní cyklus menstruace, pokud menstruace nastane v neočekávaný den a všechny výpočty jsou automaticky aktualizovány.
 3. Po kritických dnech. Je obtížné otěhotnět po dokončení období. Protože předpoklady jsou nepříznivé, stále existují výjimky. Protože život spermií trvá asi 7 dní, ženy, jejichž menstruace rychle končí, existuje šance, že sperma přežije před začátkem ovulace. Zejména pokud ke kontaktu mezi partnery dojde 3-6 dní po skončení kritických dnů.

Jaké dny jsou nejvyšší šance na otěhotnění??

Je možné přesně určit, ve které dny je pravděpodobnost, že žena „letí“, nejvyšší - můžete, ale nemůžete mluvit o 100% informací.

Existuje několik metod, které určují, ve které dny je pravděpodobnost těhotenství nejvyšší:

 1. Bazální teplota.
  Měřením bazální teploty lze zjistit počátek ovulace. Teploměr bude ukazovat teplotu 37 až 37,3 stupňů. Ihned po spánku musíte změřit anální tělesnou teplotu, která poskytuje nejpřesnější hodnoty..
 2. Ovulační test.
  Takový test si můžete zakoupit v lékárně. Specifičnost tohoto testu je podobná principu testu možného těhotenství. Po vložení testu do moči se objeví jeden nebo dva proužky. Ve druhém případě si může být žena jistá, že už ovulovala. Takový test se však provádí 2-3 dny v řadě v konkrétní denní době.
 3. Ultrazvukové vyšetření.
  Lékaři předepisují takovou studii těm ženám, které kvůli diagnóze neplodnosti nemohou otěhotnět. Taková diagnóza se provádí 10 dní po posledním dni menstruace. Během studie se specialista dívá na růst folikulu ve vaječníku, který je dominantní. Jsou chvíle, kdy k těhotenství nedochází kvůli skutečnosti, že k ovulaci vůbec nedochází.

Tabulka: kdy je snazší otěhotnět

Aby bylo možné určit, které dny cyklu může žena otěhotnět, dojde k záchraně tabulka cyklů.

Nejprve musíte u ženy spočítat trvání menstruačního cyklu.

K tomu je třeba vědět, že jeho začátek začíná prvním dnem nástupu menstruace a cyklus končí v předvečer druhé menstruace po něm.

Dále můžete pomocí speciální tabulky vypočítat dny ovulace, kdy nastane ideální období pro početí.

Tabulka: „ve které dny cyklu mohu otěhotnět“

Díky tomuto kalendáři můžete jednoduše spočítat přibližné dny začátku ovulace. Je tedy nutné provést různé metody pro stanovení dnů doprovodného početí.

Mohou to být testy na ovulaci, měření bazální teploty ráno a dokonce výlet k ošetřujícímu lékaři.

Příklad výpočtu

Jasný příklad výpočtu: U ženy trvá cyklus 28 dní. Takže jedenáctý den po začátku menstruace musíte začít testovat ovulaci.

Počítat kalendář koncepce.

Délka měsíčního cyklu ženy je určena počtem dní mezi prvním dnem předchozí menstruace a prvním dnem následujícího. Průměrný cyklus je 28 dní, ale může se pohybovat od 21 do 35 dnů. Délka menstruačního cyklu se může v jednotlivých měsících lišit.

Koncepční kalendář je program určený speciálně pro ženy, který je jednoduchý a snadno použitelný. Pomáhá vypočítat trvání menstruačního cyklu, den ovulace, čas konce minulosti a začátek další menstruace. Kalendář má také následující funkce: Tento program umožňuje vypočítat „nebezpečné“ a „bezpečné“ dny na ochranu před nechtěným těhotenstvím, nebo naopak naplánovat nejlepší čas pro otěhotnění (vhodný pouze pro ženy s pravidelným menstruačním cyklem);

Koncepční kalendář pomůže určit odhadované datum narození v případě těhotenství; Stanovení dnů premenstruačního syndromu; A také nabízí spoustu dalších užitečných informací..

Vypočítat den ovulace podle koncepčního kalendáře.

Aby bylo možné vypočítat den ovulace, musíte určit první den poslední menstruace:

Jaké dny můžete otěhotnět: je čas si otěhotnět

Ve skutečnosti pomáhá připravit se na zrození dědice a vyvarovat se mnoha problémů. Ale pro plánování musíte alespoň nastínit fyziologii koncepčního procesu. Jaké dny můžete otěhotnět - téma našeho článku.

Fyziologie početí

V celém reprodukčním věku ženy dozrává každý menstruační cyklus a vajíčko je přivedeno do vejcovodu. Tento proces se nazývá ovulace, vyskytuje se v polovině období a trvá asi 1-2 dny.

Pokud k oplodnění nedojde, pak na konci cyklu je děložní endometrium odmítnuto a vyloučeno během menstruace..

Logicky je uprostřed cyklu nejvýhodnější dny pro početí. Ale na začátku a na konci můžete mít sex bez ochrany, bez strachu z otěhotnění. Příroda však nijak nespěchá s naší logikou a ženy v průběhu cyklu otěhotní.

Spolehněte se také na zaručené těhotenství s ovulací..

Zaprvé, určení přesného data jeho počátku není tak jednoduché.

Za druhé, úspěšná koncepce závisí na řadě dalších faktorů, kromě zrání vajíčka.

Jsou dny bezpečné před těhotenstvím

Medicína zná případy těhotenství v téměř každém období cyklu. Pojem „dny bezpečného cyklu“ je proto nesprávný. Bude přesnější rozlišit dny příznivé pro početí a dny, kdy je jeho pravděpodobnost malá.

Taková vágnost formulací je spojena především s nestabilitou cyklu. I ženy, u nichž je stabilní, mají vždy riziko selhání. Existuje mnoho důvodů pro změnu cyklu - nemoc, nervové nebo fyzické napětí, změna klimatu a další.

Pravděpodobnost početí

Při stabilním cyklu není obtížné vypočítat, v který den nastane ovulace - je to 2-3 dny uprostřed období. Toto období je optimální pro těhotenství. Pokud se pár snaží zabránit početí, lze 2-3 dny před a po menstruaci považovat za relativně bezpečné..

O menstruaci je mnoho mýtů. Poměrně často existuje názor, že během regulace není početí možné. Podívejme se na toto „krvavé období“ podrobněji.

Před menstruací

Na začátku regulace vejce umírá. Kromě toho počáteční odmítnutí děložního endometria znemožňuje jeho připojení, i když je vajíčko oplodněno. Vznikající výboj nepříznivě ovlivňuje spermie. Toto období lze proto považovat za bezpečné - podmíněně.

Pojetí je však možné. Pokud má žena zřídka sex, její reprodukční systém je schopen reagovat na neplánovanou ovulaci. Účinek některých látek, které tvoří spermie, může také vést ke stejnému výsledku. Výsledkem je, že vejce zrající za 2-3 dny je oplodněno spermaty, které zůstaly aktivní.

Navíc vždy existuje šance na selhání. Menstruace může začít později, než očekávala žena. Potom, v době pohlavního styku, bude vejce stále schopno oplodnit a připojit se k endometriu dělohy, která nezačala exfolizovat.

Během menstruace

Během tohoto období je životaschopnost spermií vstupujících do pochvy značně snížena. Snižuje pravděpodobnost početí a stav stěn dělohy, které nejsou schopny přijmout oplodněné vajíčko. Proto početí není pravděpodobné - ale možné.

Jak mohu otěhotnět během regulace:

 1. Pokud se regulační orgán přetáhl, sperma, které se dostalo do vagíny poblíž jejich konce, může čekat na zrání vajíčka.
 2. Někdy se v ženském těle vyvinou dvě vejce, zrající v malém intervalu. Poté, v okamžiku odstranění první buňky z těla, bude druhá připravena k oplodnění.
 3. Pokud je cyklus ztracen nebo zpočátku nepravidelný, existuje vždy šance na chybu při určování doby ovulace.

Proto byste neměli používat regulační období jako antikoncepci. To je nejen nespolehlivé, ale také nebezpečné. Obzvláště vysoká pravděpodobnost přenosu různých nemocí v této době.

Po menstruaci

Několik dní po menstruaci je možnost početí velmi nízká. Vejce ještě není zralé, proto hnojení není možné.

Ale spermie jsou schopné zůstat aktivní několik dní. Proto mají při dlouhé menstruaci a krátkém cyklu dobré šance čekat na ovulaci.

Metody pro stanovení příznivých období

První věc, kterou musíte udělat, abyste otěhotnět, je naučit se, jak určit optimální dny pro početí..

K tomu se používá několik metod:

 • kompilace kalendáře;
 • měření teploty;
 • ovulační testy;
 • folikulometrie;
 • blahobyt ženy.

Kompilace kalendáře

Při pravidelném cyklu vám kalendář pomůže určit, kdy můžete otěhotnět. Chcete-li to provést, musíte několik měsíců, nejméně šest měsíců, vyznačit období menstruace v kalendáři. Poté se vypočítá doba trvání každého cyklu - od začátku jedné menstruace do začátku dalšího.

Pokud jsou cykly pravidelné, pak nejvýhodnější období klesne v průměru na 10–12 dní.

Protože při pravidelných cyklech jsou pozorovány malé poruchy, je možné výpočty upřesnit. K tomu jsou vybrány nejdelší a nejkratší menstruační periody. Potom se počet dní dlouhého cyklu odečte od 11, od krátkých 18.

Pro přehlednost je výpočet uveden v tabulce

Doba trváníZpůsob platbyZávěr
Nejkratší2424-18 = 6Optimální období pro početí je od 6. do

18. den cyklu

Nejdelší2929-11 = 18

Toto není nejspolehlivější způsob. U žen s nepravidelným obdobím to není možné.

Graf teploty

Tato metoda je založena na skutečnosti, že ovulace způsobuje zvýšení bazální teploty asi o 0,25-0,5 0 C. Bazální je nejnižší teplota dosažená po dlouhém odpočinku. Proto se měří denně po spánku v konečníku.

Indikace jsou zaznamenány v plánu. Asi den před ovulací může teplota mírně klesnout, ale poté se zvyšuje a udržuje až do konce cyklu.

Graf jasně ukazuje, kolik dní po menstruaci jsou optimální podmínky pro těhotenství.

Tuto techniku ​​však nelze nazvat absolutně spolehlivou. Hodnota teploty je ovlivněna délkou a kvalitou spánku, pohody, pití alkoholu a dalšími faktory.

Ovulační testy

Princip je stejný jako u těhotenských testů - určují přítomnost hormonu v moči ženy, výsledek se odráží v proužcích.

Ovulace je stanovena přítomností LH, luteinizačního hormonu, který se začíná syntetizovat 20-30 hodin před uvolněním vajíčka.

Testy se provádějí několik dní v řadě. Tato metoda neposkytuje 100% záruku početí, ale v přesnosti výrazně převyšuje ty předchozí..

Foliklometrie

Gynekolog může tuto metodu doporučit, pokud žena nebyla těhotná po dlouhou dobu. Spočívá v monitorování růstu vajíčka pomocí ultrazvuku. Průzkum se provádí denně, počínaje 10. dnem cyklu.

Gynekolog pomocí ultrazvuku hodnotí růst folikulu. Pro vzhled vejce musí dosahovat průměru asi 15-25 mm. Zkušený lékař používající ultrazvuk k určení nejen zrání vajíčka, ale také sledování připravenosti děložního endometria k jeho připojení.

Ultrazvuková diagnostika poskytuje kompletní informace o stavu ženského reprodukčního systému. To dává lékaři příležitost provést přesnou diagnózu a určit, co dělat, pokud nemůžete otěhotnět.

Blaho ženy

Ženy jsou někdy schopny cítit nástup ovulace v jejich pohody..

Pečlivě sledují své pocity a zaznamenávají jejich opakování v každém cyklu, mohou se soustředit na výskyt bolestivosti v podbřišku, výtoku a dalších známkách. Ale pro široké použití není tato metoda vhodná.

Závěr

Můžete otěhotnět v kterýkoli den menstruačního cyklu. Proto, aby se předešlo nechtěnému těhotenství, je lepší používat spolehlivé antikoncepční prostředky, aniž by se spoléhaly na bezpečné dny. Je-li početí dítěte sen, který ještě nelze realizovat, musí člověk uvěřit, že vše dopadne.

Moderní gynekologie může vyřešit mnoho problémů. Mít sex v příznivém období, dodržujte všechna doporučení lékaře a váš sen se splní.

Už jste někdy použili metody popsané v tomto článku? Nebo můžete přidat něco z vlastní zkušenosti? Čekáme na vaše komentáře.

Jak rychle otěhotnět: radu lékaře

Těhotenství je možné pouze v případě ovulace (zde můžete vypočítat ovulaci), pokud partneři nepoužívají žádnou antikoncepci. V tomto článku najdete odpovědi na otázky, jak rychle otěhotnět a které pózy jsou nejvýhodnější pro otěhotnění dítěte..

Co ovlivňuje těhotenství?

Dokonce ani absolutně zdraví muži a ženy nemusí být schopni otěhotnět, když to chtějí, protože proces oplodnění je ovlivňován mnoha faktory.

 • Zkušenosti a stresy - pokud žijete v podmínkách neustálého psychoemocionálního stresu a pracujete pro nošení bez spánku v noci, pak to nepříznivě ovlivňuje proces zrání vajíček u ženy a spermie u muže.
 • Změna klimatu - stěhování nebo cestování do jiné země může ovlivnit menstruační cyklus ženy a ovulace se změní z obvyklého harmonogramu.
 • Přítomnost špatných návyků - a to platí nejen pro ženy, které kouří, pijí hodně kávy a alkoholu, ale také pro muže. Jak ukazují lékařské studie, u kuřáka mužského pohlaví jsou spermie méně mobilní a sperma obsahuje mnoho změněných spermat, které nemohou oplodnit vajíčko.
 • Výživa - nepřítomnost dostatečného množství vitamínů a minerálů ve stravě vede k nedostatku některých hormonů zapojených do procesu zrání zárodečných buněk. U žen vede nedostatek vitamínu E a kyseliny listové k anovulačním cyklům a problémům s počátkem.
 • Nadváha - další libry a jejich nedostatek vedou k hormonálním poruchám, které ovlivňují práci vaječníků a schopnost otěhotnět. To platí také pro muže, protože obézní mladí lidé produkují méně semenné tekutiny, ve které spermie nejsou dostatečně mobilní..
 • Užívání některých léků - tablety ze skupiny antihistaminik, léků proti bolesti a antibiotik mohou ovlivnit proces zrání vajec, oddálení nebo potlačení ovulace.
 • Věk - čím starší žena, tím menší je pravděpodobnost, že otěhotní. Gynekologové věří, že věk nejpříznivější pro početí a porod je 18 až 24 let. Od 30 let je u ženy snížena schopnost otěhotnět iu ovulace.
 • Užívání lubrikantů a různých lubrikantů během sexu - všechny tyto léky mohou narušovat motilitu spermií a snižovat pravděpodobnost početí.

Nedostatek těhotenství ze zdravotních důvodů

Někdy se stává, že prvnímu dítěti se podařilo otěhotnět od prvního nebo druhého cyklu a plánování druhého dítěte bylo odloženo na dobu neurčitou. Pokusy otěhotnět s druhým dítětem se nejlépe začnou návštěvou ordinace gynekologa - testy, nátěry a ultrazvuk vyhodnotí celkový zdravotní stav mladé matky a připravenost jejího těla na nové těhotenství. Velkou roli hrají také několik faktorů:

 • kolik času uplynulo po prvním narození - ženské tělo se obnoví po těhotenství po dobu tří let, pokud porod nebyl bez komplikací;
 • přítomnost laktace - při kojení v těle ženy se produkuje velké množství hormonu prolaktinu, který potlačuje ovulaci;
 • přítomnost chronických onemocnění u žen - po porodu a během kojení v důsledku poklesu imunity mnoho žen zhoršuje chronické infekce, které mění hormonální pozadí a negativně ovlivňují proces zrání vajíček.

Pokud pár aktivně žije sexuálně bez použití antikoncepčních prostředků a zároveň nemůže rok otěhotnět, musí navštívit lékaře a podstoupit řadu vyšetření. To platí pro oba partnery, protože je zpochybňována diagnóza neplodnosti, která vyžaduje diagnostiku mužů a žen.

Jak rychle otěhotnět se ženou?

Plodnost ženy, stejně jako biologická kompatibilita páru, hraje důležitou roli v početí - někdo otěhotní při prvním pokusu a jiní potřebují více než jeden cyklus, aby si mohli prohlédnout vážené dva pruhy v testu. Proč není možné otěhotnět, i když neexistuje gynekologická patologie, a co dělat v takové situaci, budeme zvažovat krok za krokem.

 1. Častý sex - při rozhodování o narození dítěte pár začíná mít sex každý den, někdy i několikrát. Takový fanatický přístup vede k přesně opačnému účinku: v semenné tekutině člověka existuje jen málo aktivních spermií, protože nemají čas na produkci, zárodečné buňky jsou neaktivní, respektive je šance na početí výrazně snížena. Aby se dosáhlo požadovaného těhotenství, musíte se uvolnit banálně a nemyslet na to, zda došlo k oplodnění - užijte si navzájem a získejte skutečné potěšení z intimních hladění.
 2. Stres - absence dvou proužků na samotném testu se obává ženy, zvláště pokud těhotenství nenastane během několika cyklů. V této situaci byste prostě neměli chodit v cyklech, pokud jsou manželé zdraví a vedou aktivní životní styl, pak koncepce určitě přijde. Abyste předešli stresu, je nejlepší dostatek spánku alespoň 9 hodin denně, vzdát se kávy a dalších stimulantů nervového systému, užívat vitamíny a kyselinu listovou.
 3. Výživa - ve fázi plánování těhotenství by měla žena omezit mastné maso, živočišné tuky a rychlé uhlohydráty ve stravě. Potraviny by měly být vyváženy vysokým obsahem zelené zeleniny, bylin, ovoce, bobulovin a ořechů - tyto produkty obsahují obrovské množství vitamínu E, kyseliny listové a stopových prvků příznivých pro plodnost. Pro zlepšení kvality spermií se také doporučuje monitorovat výživu, včetně mastných odrůd ryb, olivového oleje, vlašských ořechů a dýňových semen ve stravě..

Jak otěhotnět, pokud to nefunguje? Pokud jsou manželé absolutně zdraví, vyhýbejte se stresu a jezte správně, ale početí stále nedochází, měla by být u ženy sledována ovulace. Z tohoto důvodu se doporučuje měřit bazální teplotu v konečníku během několika menstruačních cyklů, vždy ráno, aniž by vstala z postele. Při normálním menstruačním cyklu u ženy v první fázi se teplota v konečníku rovná tělesné teplotě (36,2–36,7 stupňů). Den před ovulací a když vajíčko vstoupí do vejcovodu, teplota v konečníku stoupne na 37,0–37,1 stupně - to jsou nejvýhodnější dny pro aktivní sex, což zvyšuje šance na oplodnění.

V současné době se prodávají ovulační testy ke sledování tohoto důležitého procesu..

Nejinformativnější diagnostickou metodou je nicméně ultrazvukové vyšetření ovulace, které vám umožní podrobně studovat stav reprodukčních orgánů..

Jak často musíte mít sex, abyste otěhotněla?

Pokud pár zdrží 3–4 dny před očekávanou ovulací sex a potom má sex každý druhý den, významně to zvýší šance na těhotenství. Dlouhodobá abstinence je rovněž škodlivá (více než 5 dní), protože to má nepříznivý vliv na kvalitu spermií. S normálním menstruačním cyklem trvajícím 28–30 dní u ženy jsou nejvýhodnější dny pro intimní vztahy dny od 12. do 20. dne.

Příznivé pozice pro početí

Během ejakulace vstoupí spermie obrovské množství do pochvy, odkud spěchají do dělohy a poté do vejcovodů, kde dochází k oplodnění. Je přirozené, že část spermie teče z pochvy, ale ve většině případů to nezabrání početí.

Existuje rozšířený názor, že s různými abnormalitami ve struktuře vnitřních pohlavních orgánů (ohýbání dělohy a dalších) a nečinností spermií u člověka je třeba mít sex v určitých pozicích, aby se zvýšila šance na početí. Tato teorie nemá konkrétní důkazní základnu, ale nepřinese škodu.

Vypadá to, jak vypadají doporučené polohy:

 • v poloze ženy na břiše - taková pozice je výhodná pro početí, když je děloha ohnutá a orgán se odchyluje dozadu;
 • v pozici ženy na boku s koleny přitisknutými k jejímu žaludku - v této poloze je penis nejblíže k děložnímu čípku - podle toho se semenná tekutina okamžitě ejakuluje do děložního hrdla;
 • v misionářské poloze - muž nahoře, žena v poloze na zádech.

Lidové cesty

Ženy se silnou touhou mít dítě hledají lidové způsoby, jak rychle otěhotnět. Jejich účinnost samozřejmě nebyla prokázána, ale mnoho zástupců spravedlivého sexu tvrdí, že tyto recepty skutečně pomohly otěhotnět od prvních pokusů. Nejběžnější jsou následující:

 • fikus květ - všeobecně se věří, že po výsadbě fikusu doma přitahuje žena svou rodinu dítě a těhotenství brzy přijde;
 • žáby - figurky, plyšové hračky, ručně šité, zobrazující žábu, přitahují „čáp, který přináší dítě do rodiny“;
 • použití dělohy borité nebo jednostranných ortilií ve formě alkoholové tinktury - tato rostlina obsahuje velké množství různých složek, včetně rostlinných estrogenů a progesteronu, které mají přímý vliv na zrání vajíčka a zvyšují pravděpodobnost početí.

Hlavní radou pro rychlý nástup žádoucího těhotenství u zdravých manželů je stále úplná relaxace a uvolnění situace - několik měsíců se prostě milujte, aniž byste museli počítat fanaticky „nebezpečné“ dny. Zároveň vedete zdravý životní styl, méně nervózní, dostatek spánku, více času na čerstvém vzduchu a brzy těhotenský test potěší vás dvěma proužky.

Články O Neplodnosti