Hlavní Výživa

Kosmetika v těhotenství: 5 nebezpečných složek

Těhotenství není nemoc, ale zvláštní čas v životě každé ženy. A musíte se o sebe postarat jako křišťálová váza - klasika, jakmile byla správně poznamenána. Práce, sportování, používání kosmetiky a návštěva kosmetických salonů není zakázáno, je však třeba zvážit některá omezení.

Jak se starat o obličej a tělo při čekání na dítě? A které složky kosmetiky a salonních procedur jsou kontraindikovány?

Nový život: co se změnilo

Během těhotenství ženské tělo zvyšuje hladinu estrogenu, zvyšuje riziko kožních vyrážek, pigmentace, strií a ukládání tuku. Těhotné ženy si často stěžují na podráždění a suchost kůže obličeje, přecitlivělost na kosmetiku a výskyt alergických reakcí.

Žena může používat stejný lék po celá léta, ale s výskytem dvou pruhů při testu, cítí odmítnutí nebo si všimne alergické reakce. Ale to není tak špatné! Kosmetika a postupy, které mohou poškodit budoucí dítě, si zaslouží samostatnou diskusi..

A ačkoli dnes neexistují žádné seriózní studie o tom, které prostředky jsou bezpečné a které nejsou, odborníci doporučují opustit používání několika komponent.

Královská vysoká škola porodníků a gynekologů RCOG naléhá na ženy, aby během těhotenství neriskovaly, pokud jde o vystavení určitým chemikáliím. V roce 2013 byla vydána doporučení, která uznávají riziko negativních účinků kosmetiky na plod. A i když je toto riziko malé, neměli byste ho ignorovat.

Dr. Michelle Bellinghamová

Zatímco čekáme na důkazy a důkazy, že kosmetika může poškodit plod (může to trvat desetiletí), každá žena může změnit svůj životní styl snížením množství použitých chemikálií.

Specialisté Asociace výrobců parfémů a kosmetických výrobků (Asociace kosmetických toaletních potřeb a parfumerie, CTPA) zastávají odlišný názor..

MD, ředitel CTPA Chris Flower

Všechny kosmetické výrobky jsou před vstupem na trh testovány na bezpečnost. Vyhodnocují je kvalifikovaní odborníci, kteří chápou, že kosmetiku mohou používat ženy, které jsou těhotné, a ženy, které o tom ještě nevědí. Pokud makeup není bezpečný během těhotenství, nebude uvolněn. Všechno je jednoduché!

Každá žena se tedy musí sama rozhodnout, zda jsou změny v kosmetické péči oprávněné, nebo zda je možné vše ponechat tak, jak je. Co musíte vzít v úvahu při výběru?

Kosmetika a těhotenství: bezpečnostní pravidla

Populární názor, že všechny složky kosmetiky mohou proniknout do hlubokých vrstev kůže, vstoupit do krve těhotné ženy a otrávit její tělo - není nic jiného než mýtus. Většina aktivních složek kosmetiky pracuje výhradně ve stratum corneum pokožky. A jak víte z průběhu školní biologie, neexistují v ní žádné kapiláry, a proto není spojena s oběhovým systémem ženy. Jinými slovy, kosmetika nemůže ovlivnit vývoj dítěte..

Další věc je, pokud má kůže spravedlivého sexu rány, poškození, zánět a akné. Teoreticky je možné pronikání nebezpečných složek do ženského těla.

Jaké kosmetice by nemělo být důvěryhodné?

5 nebezpečných složek kosmetiky

Retinoidy: vitamín A, retinol, estery retinolu

Albert Sassoon, MD, porodník-gynekolog na Manhattanu, je přesvědčen, že této skupině látek by se mělo za každou cenu vyhnout. Zatímco vitamín A je důležitou součástí normálního vývoje plodu, jeho vysoká koncentrace může způsobit „závažné vrozené vady a selhání ledvin u plodu“..

Všechny retinoidy mají nízkou molekulovou hmotnost, což znamená, že snadno překonají kožní bariéru a ovlivňují živé buňky těla..

Bělicí prostředky: arbutin, hydrochinon, kyselina kojová

Bělicí krémy obsahující agresivní látky, jako je kyselina kojová, arbutin a hydrochinon, se nejlépe vylučují během těhotenství a kojení, i když žena trpí hyperpigmentací..

Naruší proces produkce přírodního melaninu, který je nebezpečný během těhotenství. Kromě toho je v zemích EU zakázána látka, jako je hydrochinon, z důvodu rizika rozvoje apoptózy melanocytů a výskytu perzistentní pigmentace, ochronózy. Během těhotenství se pravděpodobnost nepříznivého výsledku několikrát zvyšuje.

Éterické oleje

Díky nízké molekulové hmotnosti se rychle vstřebávají do krevního řečiště a ovlivňují procesy v těle. Existuje tedy názor, že estery obsahující ketony jsou neurotoxické a mohou způsobit potrat. Patří sem rozmarýn, verbena a šalvějové éterické oleje.

Jiné estery působí na tělo jako fytoestrogeny a ovlivňují hormonální pozadí ženy. Jedná se o éterické oleje z pelargónie a posvátného vitexu.

Některé oleje mohou vyvolat výskyt děložního tónu ve druhém a třetím trimestru těhotenství. V tomto období je tedy lepší nepoužívat ve směsi éter pepřové masti a kosmetiku.

Hydroxykyseliny

Provádění chemických slupek během těhotenství se nedoporučuje. Střední a hluboká loupání jsou zvláště nebezpečné, ale i povrchní postupy mohou být škodlivé.

Populární složky peelingu - salicylové a glykolové kyseliny mají teratogenní účinky, to znamená, že mohou vést k abnormalitám ve vývoji plodu. Ostatní druhy jsou méně nebezpečné, například kyselina pyruvová, protože má vyšší molekulovou hmotnost. A další jsou zcela neškodné - jako kyselina mléčná. V každém případě však musí být potřeba použití chemických peelingů a možné důsledky jejich provedení dohodnuty s gynekologem a kosmetologem..

Formaldehydy

Regulační organizace v mnoha zemích světa silně oponují obsahu formaldehydových uvolňovačů v kosmetice. Formaldehydy nejsou povoleny v kosmetice a parfémech ve Švédsku a Japonsku. V USA, stejně jako v zemích EU, jsou povoleny, ale pouze u produktů, které nezůstávají na kůži. V Rusku není používání této skupiny upraveno zákonem.

Mezitím se jedná o toxické látky, které ve vysokých koncentracích způsobují závažné podráždění kůže, mohou přispět k rozvoji bronchiálního astmatu, podráždění sliznic nosohltanu a očí. To, zda jsou formaldehydy karcinogenní, je jedním z témat žhavé debaty ve vědecké komunitě. Skutečnost, že nejsou bezpečné, je skutečnost.

Jak si vybrat bezpečnou kosmetiku?

Nejlepší volbou pro spravedlivý sex v období porodu dítěte budou lékárnické výrobky, organická kosmetika a speciální série pro nastávající matky. Ty podléhají přísnější kontrole kvality, což znamená menší riziko splnění zakázaných součástí v jejich složení.

Před nákupem kosmetiky se ujistěte, že je produkt hypoalergenní, protože během čekací doby dítěte se zvyšuje citlivost pokožky. A nezapomeňte procházet seznam složek - jen pro každý případ!

Být zdravý a krásný!

Ve skutečnosti, když mluvíme o těhotných ženách, neexistují žádné kategoricky zakázané přísady, s výjimkou snad jednoho - retinolu.

Při plánování těhotenství a během těhotenství je důležité omezit příjem vitaminu A a jeho derivátů, jako je retinol a retinoidy v jakékoli formě. Hlavním vedlejším účinkem tohoto typu látky je narušení růstu a vývoje plodu.

Samozřejmě by mělo být zřejmé, že pro začátek tohoto typu patologie je zapotřebí velké a kumulativní dávkování, ale přesto je z důvodu bezpečnosti přítomnost této složky v kosmetice.

Retinol se obvykle nachází v léčbě akné a omlazení a zesvětlení pleti..

Jiné kosmetické přísady nejsou zvlášť nebezpečné. V každém případě byste však měli zvolit nej hypoalergenní kosmetiku s nejpřirozenějším složením..

Kosmetika pro nastávající matky: jak správně zvolit a používat?

Během těhotenství se mění vzhled ženy. Spolu s zvětšením prsou se často objevují zaoblení břicha, akné, strie a otoku. Těhotné společnice mohou být korigovány mírným cvičením, správnou výživou a přípravky pro péči o pleť. Moderní kosmetika pro těhotné ženy je naprosto bezpečná a zaměřená na řešení problémů, které se objevují během těhotenství.

K péči o pokožku těla a obličeje během těhotenství může žena částečně použít stávající kosmetiku. Kromě toho budou potřebné finanční prostředky na řešení specifických problémů: odstranění akné, věková skvrna, strie.

Kosmetika v těhotenství

Otázka, zda je možné používat kosmetiku těhotnými ženami, již dávno ztratila svůj význam. Před několika desítkami let se věřilo, že při přepravě dítěte je nutné odmítnout nejen krémy, pleťové vody, rtěnky a řasenky, ale také stříhání vlasů. Dnes se změnil přístup k postupům péče, mnoho výrobců vyrábí výrobky bez škodlivých látek, vhodné i pro těhotné ženy.

Několik těhotných žen má dostatek vody a čistících prostředků na péči o pokožku. Změny hormonálních hladin a metabolismu vedou k problémům vyžadujícím použití speciální kosmetiky. Pleťové vody, tonika, krémy, oleje a gely vytvořené pro nastávající matky, hypoalergenní, bezpečné pro dítě.

Kosmetologie pro těhotné ženy je tělový postup využívající mořskou sůl a řasy. Koupele, zábaly těla, lehká masáž (s výjimkou břicha a bez kontraindikací) pomohou uvolnit a zmírnit stres. Je povoleno vyrábět obličejové masky pomocí speciální kosmetiky, která je povolena během těhotenství.

Nedoporučuje se provádět salonní procedury zahrnující změny teploty a použití chemických reakcí. Patří sem: chemický peeling, masáž horkými kameny, horké zábaly a jakékoli použití éterických olejů. Stojí za to čas s elektro a fotoepilací, zvedáním.

Použití konvenční kosmetiky může způsobit dermatitidu, výskyt stařeckých skvrn..

Dekorativní kosmetika pro těhotné ženy by měla být hypoalergenní. Je nutné důkladněji sledovat trvanlivost každého produktu: řasenku, červenat se, oční stíny, rtěnku. Pokud je to možné, měli byste opustit použití nadace, uzavřít póry, zlepšit práci mazových a potních žláz.

Je důležité seznámit se se složením kosmetiky. Retinol, sójové a bergamotové produkty jsou zakázány. Pokud nedochází k alergickým reakcím, můžete si koupit produkty již známých firem. Zároveň se vyplatí upřednostnit prostředky s přírodními složkami a nejlépe - s poznámkou o bezpečnosti těhotných žen.

Pravidla pro výběr kosmetiky pro těhotné ženy

Výběr kosmetiky během těhotenství by měl být založen na představách o její bezpečnosti a účinnosti..

Abyste se vyhnuli nežádoucím důsledkům, měli byste dodržovat následující pravidla:

 • prioritou by měla být přírodní kosmetika pro těhotné ženy;
 • je třeba pečlivě prostudovat složení zakoupeného produktu, pokud obsahuje pouze názvy chemických sloučenin, je lepší nákup odmítnout;
 • dávají přednost produktům, jejichž složení je na prvním místě oleje, bylinné výtažky, vitamíny;
 • vyberte si výrobky na péči o pleť obličeje určené k odstranění věkových skvrn, vysokého obsahu tuků, akné - častých těhotných společníků;
 • pro péči o pokožku těla byste si měli koupit hydratační krémy a krémy, přírodní oleje a produkty pro prevenci a odstranění strií;
 • je důležité věnovat pozornost datu exspirace, pokud vypršela, pak používání kosmetiky může poškodit zdraví obecně, nejen stav kůže;
 • při výběru dekorativní kosmetiky je nutné upřednostňovat výrobky označené jako „hypoalergenní“, což bude chránit před nežádoucími reakcemi těla.

Nejpotřebnější během těhotenství jsou kosmetika pro strií a péči o pleť obličeje. Správná volba a včasný začátek používání pomůže předcházet problémům..

Výběr léku na strie

Strie nebo strie jsou jedním z hlavních problémů pokožky těla během těhotenství. A důvody jsou hormonální změny a přibývání na váze. V důsledku natahování a ztráty elasticity je vnitřní vrstva kůže roztržena, místo poškození je vyplněno pojivovou tkání. Nejprve vypadají strie jako fialové jizvy, ale po chvíli se zbarví a stanou se méně znatelnými. Více na strie během těhotenství →

Kosmetika pro těhotné ženy od strie pomáhá nejen odstranit problém, který již vznikl, ale také zabránit jeho výskytu. Nejlepší je začít používat léky předem, jakmile se žaludek začne zvětšovat a natahovat pokožku. Strie se objevují častěji s nedostatečnou vlhkostí a nedostatkem vitamínu E. Než se objeví, svědění kůže a vločky.

Kosmetika pro strie pro těhotné ženy by měla být bezpečná. Při výběru olejů se vyplatí přistupovat opatrně. Účinně změkčují pokožku a zadržují v ní vlhkost, ale při přepravě dítěte mohou být nebezpečné, mohou vést k potratu.

Pro nastávající matku jsou zakázány heřmánek, máta peprná, tymián, růže, oregano, cedr, zázvor, muškátový oříšek, fenykl, petržel, bazalka, šalvěj a skořicové oleje. Všechny tyto rostliny mohou být přítomny jako součást jiných strie, ale v tomto případě je jejich koncentrace mnohem nižší a nemůže být škodlivá. Nejlepší možností je odmítnout koupit éterický olej ve prospěch mírnější varianty: krém, pleťové mléko, mléko nebo gel.

Účinné prostředky proti napnutí by měly zahrnovat změkčovadla (shea, jojoba) a komponenty, které zlepšují krevní oběh. Mnoho výrobců přidává vitamíny, aminokyseliny, kolagen - všechny tyto sloučeniny opravují tkáně. Výsledkem je, že povrch pokožky je znatelně měkčí a jemnější, eliminuje se peeling a suchost..

Také při výběru léku na strie musíte věnovat pozornost vůni, měla by být nenápadná, mírně vyjádřená. Ve většině produktů se aromatické přísady projevují ve styku s kůží, takže je-li to možné, je vhodné aplikovat na vnitřní záhyb lokte malé testovací činidlo. To pomůže nejen lépe posoudit zápach, ale také identifikovat možnou alergickou reakci..

Kromě použití kosmetiky, výživy, nošení speciálního spodního prádla, obvazů, vodních procedur a fyzické aktivity hrají důležitou roli v boji proti strie. K posílení tkáně kůže by mělo dojít nejen zvenčí, ale také zevnitř.

Výběr pokožky obličeje

Kosmetika pro obličej je nezbytná především pro těhotné ženy s mastnou a kombinovanou pokožkou. Tyto typy kůže se vyznačují zvýšenou prací mazových a potních žláz, což vede k tvorbě akné. Existuje mnoho nástrojů, které se s tímto problémem vypořádají, ale ne všechny jsou bezpečné pro budoucí matku a dítě.

Při výběru kosmetiky pro těhotné ženy, určené pro pleť obličeje, musíte věnovat pozornost složení.

Nebezpečné jsou následující součásti:

 • Kyselina salicylová. To je široce používáno v anti-akné a dalších vyrážkách. Během těhotenství je kontraindikován, protože může vyvolat patologie ve vývoji plodu a komplikace těhotenství. Na obalu je tato složka označena jako kyselina salicylová, BHA, Beta hydroxykyselina (BHA).
 • Retinoidy. Sloučeniny založené na vitaminu A. Stimulují dělení kožních buněk a zabraňují vzniku vrásek. Plod způsobuje vývojové poruchy. Na obalu produktu s retinoidy lze označit: Differin, Retin-A, Renova, kyselina retinová, Retinol, Retinyl linoleát, Retinyl palmitát, Tazorac a Avage.
 • Ftaláty. Jsou to soli a estery kyseliny ftalové používané jako parfémy. Jejich toxické účinky na organismus byly identifikovány po dlouhou dobu..
 • Hydrochinon a glutathion. Sloučeniny mají bělicí účinek působením na enzymy, které syntetizují melanin.
 • Dihydroxyaceton. Vyskytuje se v soláriích a vede k rakovině kůže, problémům s reprodukčním systémem a mutagenním reakcím..
 • Parabeny Používá se v mnoha kosmetických prostředcích a prodlužuje trvanlivost. Způsobuje rakovinu prsu, poškození reprodukčních orgánů.
 • Ethylenoxid. Je to dezinfekční složka a zjemňuje strukturu produktu. Má karcinogenní a mutagenní vlastnosti..
 • Hormony. Přestože fytoestrogeny nahrazují estrogen živočišného původu, jejich účinek na lidský organismus nebyl dosud plně studován.
 • Lauryl sulfát Karcinogen je nebezpečný při koncentraci více než 2%. Při použití produktů s touto sloučeninou je možné otravu..
 • Benzen. Odkazuje na toxiny, ovlivňuje kostní dřeň, způsobuje rakovinu krve a anémii.

Výrobky pro péči o pleť obličeje by měly obsahovat co nejvíce přírodních rostlinných složek. Během těhotenství lze mnoho kosmetiky nahradit tradiční medicínou: odvary, infuze, směsi.

Pravidla pro používání kosmetiky pro těhotné ženy

Aby bylo používání kosmetiky během těhotenství opravdu bezpečné, musíte si nejen vybrat prostředky, ale také je správně používat:

 • Mléko, krém, gel nebo napínací krém mohou a měly by být používány od 13. týdne těhotenství. V této době je riziko potratu již významně sníženo a žaludek teprve začíná růst. Pravidelné používání těchto produktů pomáhá zabránit strie později. Krém (gel, pleťové mléko) votřete do problémových oblastí lehkými pohyby dvakrát denně. Je nejlepší provést proceduru po sprše, pak aktivní složky pronikají kožními vrstvami rychleji a hlouběji.
 • Postačí používat kosmetiku pro péči o pleť jednou denně, nejlépe před spaním, když jsou svaly uvolněné.
 • Dekorativní kosmetiku používejte pouze v případě potřeby. Čím méně často, tím lépe. Maskovací prostředky, jako je nadace, korektor, prášek, je lepší nepoužívat vůbec. Před spaním je třeba pleť důkladně očistit od nečistot a make-upu.

Přehled populárních výrobců

V současné době mají lékárny širokou škálu kosmetiky pro těhotné ženy. Některé společnosti se specializují pouze na výrobu produktů pro nastávající matky, další - vytváří linii v rámci stávající značky.

Nejoblíbenější kosmetikou jsou následující výrobci:

 1. Weleda. Výrobce z Německa se zaměřuje na přírodní složky, které jsou neškodné pro těhotnou ženu. Tato řada se skládá z gelu-tonikum pro nohy a tři typy olejů: pro prsa během kojení, od slz během porodu, od strie.
 2. Chicco. Kosmetika z Itálie. Řada pro těhotné ženy obsahuje oleje z rýžových otrub a pšeničných zrn - složky, které zvlhčují a zvyšují pružnost pokožky. Pro nastávající matky se vyrábějí strie, sérum pro pokožku prsu, obličejový gel, šampony, hmyzí gely.
 3. Mustela. Francouzská společnost vyrábí celou řadu „9 měsíců“, tato kosmetika pro těhotné ženy obsahuje přírodní složky a testována dermatology. V prodeji najdete produkty pro péči o pokožku prsu, bradavky, olej ze strií a mnoho dalšího.
 4. Avent. Všechny výrobky této značky z Velké Británie jsou hypoalergenní, obsahují bambucké máslo, papáji, výtažek z mořských řas a mléčné bílkoviny. V sortimentu krému pro strie a péči o bradavky, hydratační olej a sprchový gel.
 5. Sanosan. Výrobce z Německa vyrábí ekologické výrobky schválené nezávislými evropskými odborníky. Série pro těhotné ženy je opatřena ochranným krémem s panthenolmem, značkou proti napnutí, zvlhčujícím mýdlem, ochranným krémem proti povětrnostním vlivům a mokrými ubrousky.
 6. Naše matka. Kosmetika pro těhotné ženy domácí společnosti „Naše máma“ se vyrábí jako součást série „Mom Comfort“. Výrobky jsou založeny na přírodních ingrediencích a obohaceny o vitamíny. Tato řada zahrnuje krémy a gely pro strie, pro péči o pokožku prsu, bradavky, tekuté mýdlo, šampon, multivitaminový olej atd..

Moderní kosmetika pro těhotné ženy je vyráběna na základě přírodních složek s přídavkem vitamínů, aminokyselin. Všechny produkty procházejí dermatologickou kontrolou, certifikovány. Při výběru je důležité věnovat pozornost složení, době použitelnosti a dostupnosti poznámek o povolení používání těhotnými ženami.

Autor: Olga Khanova, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Mohu používat kosmetiku během těhotenství?

Během těhotenství se každá žena transformuje a správný make-up pomáhá udržovat a udržovat krásu během tohoto magického období. Zkusme přijít na to, jaké bezpečné prostředky by měly být a zda budou budoucí matky namalovány.

Péče o kosmetiku během těhotenství

A změny kůže během těhotenství jsou vždy velmi individuální. Některé ženy se radují, že akné zmizelo a pokožka se stala hladkou, zatímco jiné se musí vypořádat se zvýšeným obsahem tuku a pigmentací, jak tělo bude reagovat - je téměř nemožné uhodnout. To je důvod, proč při rozhodování, kterou kosmetiku zvolit pro péči, musíte stavět na svém vlastním stavu. Obecné pravidlo je jednoduché: prostředky používané nastávající matkou by měly být bezpečné pro ni i pro dítě.

Nejlepší bezpečná kosmetika je ekologická, ale je těžké najít 100% přírodní produkty a jejich účinnost ne vždy splňuje očekávání. Hlavní věcí je zajistit, aby složení vybraného produktu nebylo:

  • ⛔ kyselina salicylová;
  • La laurylsulfát sodný;
  • ⛔ parabeny a ftaláty;
  • ⛔ benzen, dihydroxyaceton;
  • ⛔ hydrochinon a glutathion;
  • ⛔ hormonální sloučeniny.

Kosmetika během těhotenství by měla být kvalitní a bezpečná, neměli byste se však na ni spoléhat. Pro zachování krásy pokožky a vlasů je nutná vyvážená strava a příjem vitamínů doporučených lékařem.

Co lze a mělo by se použít:

• PRO FACE. Musíte si vybrat jemné čisticí a tonizační přípravky, které nevysychají a nedráždí pokožku, emulze a pleťové krémy, které poskytují péči o pleť v souladu s jejími změnami, ročními obdobími a možnými problémy. V létě je vhodné používat opalovací kosmetiku s vysokým SPF a pravidelně stříkat minerální vodu na očištěnou tvář;

• PRO TĚLO. Hlavním problémem v těhotenství je napínání kůže a výskyt strie. Striae se vytvářejí na rostoucím žaludku a hrudníku, mohou je způsobit náhlé změny hmotnosti. Suchá pokožka je nejvíce citlivá na strie, takže se musíte starat o její zvlhčení a udržení pružnosti. Dobrý krém na strie obsahuje éterické oleje, kolagen, vitamin E, výtažky z řas nebo pšeničných klíčků. Můžete si také vybrat nutriční produkt pro péči o pokožku břicha a dekolt ve formě oleje;

• PRO VLASY. Problémy s vlasy se zpravidla mohou trápit nastávající matku blíž k porodu a během těhotenství jsou kadeře obvykle tlustší a zdravější. Obecně platí, že kvalitní vlasy s hypoalergenním šamponem a pravidelné nanášení masek - výživné a zvlhčující vlasy postačují.

Věnujte pozornost změnám vzhledu - starejte se o 9 měsíců v očekávání, že dítě může a mělo by se měnit s ohledem na potřeby těla.

Dekorativní kosmetika pro těhotné ženy

Mnoho nastávajících matek se zajímá o otázku: mohu být malovaná? Dekorativní kosmetika pro těhotné ženy se neliší od běžné kosmetiky - měla by být vysoce kvalitní, bez „zakázaných“ složek, s normální trvanlivostí. V takovém případě nepoškodí ženu ani její dítě.

Odmítnutí make-upu během těhotenství je zcela zbytečné a někdy nevhodné, ale všechny prostředky, které by nastávající matka plánovala používat, by se měly zkontrolovat na alergickou reakci. Jakékoli výrobky na obličej - dekorativní i pečující - mohou být dříve aplikovány na pokožku v ohybu lokte. Během dne by neměly být žádné negativní změny, jako je podráždění, zarudnutí nebo vyrážka.

Kosmetika na obličej: 5 kosmetických přípravků pro nastávající matku

Ve sbírce profesionálního make-upu NYX - obrovský výběr vysoce kvalitní dekorativní kosmetiky. Nasbírali jsme 5 make-upů, které určitě najdou místo v tašce na make-up budoucí matky.

Čas na speciální kosmetiku: jak pečovat o pokožku během těhotenství

Krása

LIFESTYLE

PROPAGACE

Čas na speciální kosmetiku: jak pečovat o pokožku během těhotenství

Jaké kosmetické problémy může budoucí matka čelit? Jak jim předcházet a řešit je s řádnou péčí o pleť?

„Letidor“ se rozhodl obrátit se na znalce, aby se u kávovaru nehádal. Natalia Vysotskaya, přední kosmetologka profesionální značky BABOR, odpověděla na nejčastější dotazy našich čtenářů.

Předpokládá se, že těhotné a kojící ženy vyžadují speciální kosmetiku. Je to tak?

Naštěstí těhotenství není nemoc, kterou je třeba léčit. Během tohoto období však ženské tělo prochází změnami, které nelze ignorovat. Snížená imunita a změny v hormonálních hladinách upravují „pohodu“ pokožky.

Nastávající matka by proto měla kosmetické přípravky vybírat velmi pečlivě. Není nutné, aby se jednalo o kosmetickou linii se zvláštním označením „Pro těhotné ženy“. Je však velmi důležité, aby zaprvé bylo složení krémů, séra a olejů bezpečné, a za druhé, vybraná kosmetika uspokojila vznikající potřeby nového stavu pokožky..

Jak si vybrat bezpečnou kosmetiku během těhotenství?

Složení produktů by nemělo obsahovat zinek, rtuť, parabeny, složky živočišného původu a vysokou koncentraci ovocných kyselin..

Během těhotenství se pokožka stává citlivou, její bariérová funkce se mění, takže vysoká koncentrace vitamínů A, C a E v kosmetice může způsobit alergickou reakci.

Těhotné ženy by se měly vyhýbat kosmetice s éterickými oleji a parfémy - výrazné pachy mohou způsobit nevolnost a závratě..

Kyselina salicylová, běžná složka v čistících tonerech, gelech a krémech pro mastnou a smíšenou pleť, může vyschnout citlivou pokožku a také způsobit loupání a podráždění..

Co dělat vlastníkům problémové pleti?

Opravdu, během těhotenství, pot a mazové žlázy pracují intenzivněji než obvykle, je proto možné zvýšit produkci mazové sekrece a v důsledku toho mastný lesk a dokonce i místní zánět nebo akné.

Jako čisticí prostředek pro problematickou péči o pleť během těhotenství doporučuji enzymatický prášek. Skinovage Combination Skin Cream (předchůdce: Matting Cream) pomůže dosáhnout matné pleti a zmenšit póry..

Jako ambulance pro přecitlivělou pleť jsou vhodné ampulky Stop Stress, což je postup, kterým je nejlepší doplnit Neuro Soothing Cream z programu neurokosmetické péče DOCTOR BABOR.

Jaké další kosmetické problémy mohou nastat během těhotenství??

V těle těhotné ženy dochází ke změně oběhového systému: zvyšuje se množství cirkulující krve v těle, kapiláry se rozšiřují. V důsledku toho se mohou objevit pavoučí žíly a růžovka.

Ve výzbroji kosmeceutické linie DOCTOR BABOR je speciální krém na korekci růžovky.

Jak se vypořádat s věkovými skvrnami?

Na pozadí hormonálních změn v těle nastávající matky se zvyšuje produkce melaninu a kůže může reagovat s výskytem věkových skvrn. Nejčastěji je pigmentace, ke které dochází během těhotenství, dočasným jevem..

Aby se zabránilo pigmentaci, musí nastávající matky používat bezpečné opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, například Protect Balm SPF 50 a Milk pro opalování SPF 50.

Jak odolat strie?

Strie je často se vyskytujícím problémem, který je bohužel špatně přístupný k úplné korekci, protože strie vznikají při prasknutí pojivové tkáně. Obzvláště pokud těhotná žena měla podobnou estetickou vadu v rodinné anamnéze.

Dejte si pozor na tyto faktory:

 • kontrola váhy. Dobrá výživa, dostatek vody a přiměřené cvičení;
 • příjem vitamínů A, E, C, skupina B, PP. Zlepšují celkový stav pokožky, přispívají k hojení poraněné tkáně. Vezměte prosím na vědomí, že vitamíny během těhotenství se užívají pouze podle pokynů lékaře;
 • vnější vliv: hydratační, kontrastní sprcha, krémy pro problémové oblasti s kolagenem a elastinem v jejich složení, například DOCTOR BABOR Modeling Body Cream.

Co hledat při výběru make-upu v těhotenství?

Stojí za to odmítnout použít hustý základ, protože ucpává póry. A obecně si vyberte hypoalergenní přípravky.

Měla by se budoucí matka omezit na procedury salonů?

Během těhotenství můžete absolvovat relaxační procedury pomocí lymfatických drenážních technik - jsou užitečné pro zmírnění otoku; a zvlhčující a vyživující ošetření - pro prevenci strie.

Nedělejte střední a povrchové střední chemické peelingy, injekční procedury, hardwarové procedury, intenzivní masážní techniky, odstraňování chloupků (vosk / cukr).

Péče o obličej pro nastávající matku

Jaké kožní problémy mají těhotné ženy a jaká kosmetika se s tím vyrovná bez poškození dítěte?

Během těhotenství prochází celé vaše tělo a kůže není výjimkou. Zatímco některé ženy prostě září krásou, jiné zažívají řadu dermatologických problémů od zarudnutí obličeje a rozbití cév až po strie a akné.

Takové změny nejsou vůbec mýtem, objem krve u těhotné ženy se zvyšuje téměř o 50%. Zvýšený krevní oběh v tkáních těla vede k tomu, že se tváře stávají růžovými, kapiláry, které se nedokáží vyrovnat s takovým objemem, se stanou křehkými, kromě toho začnou mazové žlázy pracovat aktivněji a tvář vypadá „lesklá“. To však neznamená, že nastávající matka musí snášet všechny tyto radosti.

Bohužel, konsenzus o tom, jaké ingredience jsou pro těhotné ženy nebezpečné, není stále plně formován. Někdy, ve snaze nepoškodit, ženy vůbec nic nepoužívají, nikdy nevíte. Jakmile se na internetu objeví článek o potenciálních nebezpečích Vitaminů, sklenice letí do koše. V důsledku toho se problémy hromadí jako sněhová koule a po těhotenství se množství utrácené na kosmetických klinikách desetkrát zvyšuje.

Hlavní věci, které byste si měli pamatovat, když se o sebe staráte:

 • Nejdůležitější je první trimestr. Pro vývoj dítěte jsou velmi důležité první týdny těhotenství, kdy ještě nemáte podezření na budoucí mateřství. K těmto datům jsou položeny tkáně a životně důležité systémy nové osoby. Právě v této době je vhodné být pečlivý v ošetřovatelských postupech a životním stylu (opustit špatné návyky).
 • V průběhu těhotenství by péče měla být příjemná a pohodlná, endorfiny jsou velmi důležité. Vyvarujte se jakýchkoli přísad a postupů, díky nimž se budete cítit nepříjemně, i když přinášejí výsledky. Stres, bolest atd. Vyvolávají uvolňování kortizolu, který stlačuje krevní cévy. Věř mi, není to užitečné pro tvé budoucí dítě.

Hyperpigmentace - maska ​​těhotenství

Co to je: Melasma je jednou z nejčastějších kožních změn spojených s těhotenstvím. Jedná se o světle nebo tmavě hnědé skvrny, které se objevují u 70% těhotných žen. Přepětí hormonů estrogenu, progesteronu a melanostimulačního hormonu vede ke skvrnám na horním rtu, na bradě, tvářích nebo na čele.

Co dělat: Melasmě nelze úplně zabránit, ale je možné snížit intenzitu pomocí vyčeření séra. Pokud jste pravidelně prováděli povrchové chemické peelingy s kyselinami AHA před těhotenstvím a nezpůsobují nepříjemné pocity, můžete provádět procedury s kyselinou mléčnou - působí pouze na vrstvu stratum corneum a nevykazuje systémový efekt.

Hledejte ve složení vitamín C, niacinamid a oligopeptidy 34 a 51. Používejte produkty s SPF 30+, preferujte sluneční bloky, tj. Oxid titaničitý a oxid zinečnatý, odrážejí teplo z kůže a jsou ideální pro těhotné ženy.

Nepoužívejte hydrochinon. Riziko buněčné toxicity je příliš vysoké..

Psoriáza, ekzém nebo růžovka

Co to je: Těhotenství může být pro tělo stresující, a tato skutečnost zhorší stávající nebo počáteční problémy. Podle jedné teorie se imunitní systém a všechny buněčné reakce přepínají na udržování zdraví dítěte a matka již „není dostatečně silná“. Naopak, někdy u těhotných žen dochází naopak k alergickému svědění a vyrážkám.

Co dělat: Buďte šetrní k pokožce. Mírné čisticí prostředky (hydrofilní oleje nebo krémové textury, studené krémy), lamelární krémy (napodobující přirozenou lipidovou vrstvu) a jednoduché zvlhčující séra.

Klíčovými složkami jsou panthenol, bisabolol, beta glukan, ovesný extrakt nebo ovesné vločky, koloidní ovesné vločky, olej z brutnáku, slunečnicový olej nebo olivy. Možná budete potřebovat korektor se zeleným nádechem pro maskování zarudnutí. Nebojte se silikonů, jsou inertní, nezpůsobují alergické reakce a nepřecházejí hluboko do kůže.

Vyhněte se: Abrazivní loupání, dokonce i při nejmenších částicích (leštění). Teplo a tření mohou vyvolat zánětlivé reakce. Vyhněte se také parfémovaným produktům - i když sprchový gel voní pěkně „tmavou čokoládou a pomerančem“, je lepší to riskovat. Vůně zhoršují senzibilizaci kůže..

Co to je: Zvýšené hladiny hormonů progesteronu, estrogenů a androgenů během těhotenství stimulují mazové a potní žlázy. Kůže je mastná, folikuly jsou zablokovány, na tváři, hrudi a zádech se mohou objevit černé tečky. Studie zaznamenaly maximální hladinu hormonů ve velmi raných stadiích těhotenství, uklidňující ve druhém a posledním nárůstu ve třetím semestru.

Co dělat: Potřebujete hliněné masky, které absorbují přebytečný mazu, je dobré, pokud složení bude síra (síra).

V krémech hledejte samoregulační a antibakteriální složky - niacinamid, glukonát zinečnatý, kyselinu nordihydroguaiaretovou, extrakt z kůry Salix alba (bílá vrba). Pokud máte pustulární nebo papulární formace, je možné použít nízké koncentrace benzoylperoxidu. Platná 2% kyselina salicylová a oloupá se s kyselinou mléčnou.

Vyhněte se: Retinol je škodlivý pro těhotné ženy - snadno prochází hlubokými vrstvami kůže a vstupuje do systémového oběhu, má teratogenní účinek, může způsobit buněčné mutace.

Někteří říkají, že kyselina salicylová je také nebezpečná, protože ovlivňuje červené krvinky a řídne krev analogicky s aspirinem. Věřím, že i 20% loupání kyselinou salicylovou bude fungovat pouze v mazových žlázách a nepůjde hlouběji. Proto všechny hororové příběhy o stimulaci krvácení nejsou odůvodněné. Ale ultrazvukové očištění je opravdu lepší se vyhnout, jejich účinek na tělo těhotných žen není opravdu pochopen..

Stát se matkou není snadný úkol, nekomplikujte si život „kosmetickými“ hororovými příběhy a panikou. Jednoduché tipy v tomto článku vám pomohou udržovat a dokonce zlepšit stav vaší pokožky..

Foto: thinkstockphotos.com, Alina Trout collage

Související produkty: pleťový krém, pleťové sérum

Kosmetika pro těhotné ženy: žebříček nejlepších značek a značek

Spravedlivý sex chce zůstat ženský a atraktivní vždy, zejména když se připravuje na matku. Během tohoto období však jejich tělo prochází velkými změnami. V důsledku hormonální nerovnováhy se nastávající matky rychleji unaví, mnoho z nich si stěžuje na otoky, vysychání z kůže, strie. Na pozadí nedostatku vitamínů se kůže vytrácí, kapilární síť a vyrážka. Proto je velmi důležité zajistit správnou péči o pleť a vlasy..

Kosmetika pro těhotné ženy by měla být bezpečná a měla by obsahovat přírodní složky. Nakupujte produkty označené jako „ekologická kosmetika pro těhotné ženy“. Kosmetika pro strie je zvláště důležitá v období těhotenství. Kromě toho byste se měli starat o péči o obličej, vlasy, nohy..

Výběr kosmetiky pro těhotné ženy

Nastávající matka může konzultovat výběr produktů péče s gynekologem a kosmetologem. První specialista ví o individuálních charakteristikách těla těhotné ženy a druhý vám pomůže vybrat správné léky. Výběr kosmetiky závisí na délce těhotenství a celkové kondici ženy.

Pokud budoucí matka nezávisle vybere „arzenál krásy“, měla by se řídit následujícími úvahami:

• Doporučujeme zakoupit produkty označené jako „kosmetika pro těhotné a kojící matky“. Při vývoji těchto fondů se berou v úvahu změny, které se vyskytují v těle ženy.

• Odmítněte dekorativní kosmetiku (základ, řasenku, rtěnku atd.), Která obsahuje velké množství chemikálií. Preferujte léky na bázi výtažků z rostlin, olejů a vitamínů.

• V důsledku hormonální nerovnováhy se stav kůže nastávající matky zhoršuje. V důsledku toho se zvyšuje pravděpodobnost stárnutí, strií, vyschnutí nebo naopak zvýšení obsahu tuku. Musíte se na takové potíže předem připravit a zakoupit prostředky na jejich prevenci. Například krémy ze striech pomohou udržet pružnost pokožky i po porodu.

• Před zakoupením kosmetiky vždy zkontrolujte datum exspirace. Produkt v žádném případě nekupujte, pokud jeho platnost vypršela, protože to ohrožuje nejen alergie, ale také zhoršení celkového stavu. Mimochodem, bio kosmetika má vždy krátkou trvanlivost..

• Přečtěte si recenze o kosmetickém přípravku, který vás zajímá, pokud existuje mnoho negativních odpovědí, zlikvidujte tento produkt.

• Dekorativní kosmetika pro těhotné ženy by měla být hypoalergenní. Jinak se zvyšuje pravděpodobnost alergické reakce. Stává se to proto, že tělo nastávající matky se stává velmi citlivým a nereaguje dobře ani na prostředky, které dříve používala.

Důrazně doporučujeme, abyste výběr kosmetiky svěřili kvalifikovaným odborníkům..

Použití kosmetiky

Tělo každé těhotné ženy je individuální a jedinečné, a proto reakce na jakoukoli kosmetiku (i přírodní) může být nepředvídatelná. Proto musíte před použitím jakéhokoli produktu konzultovat gynekologa. Jinak se zvyšuje pravděpodobnost negativních jevů, které zhoršují stav ženy a narušují vývoj plodu. I ty prostředky, které lékař schválil, by se měly používat velmi opatrně, a pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, přestaňte je používat..

Chcete-li se vyhnout negativním důsledkům, dodržujte následující pravidla:

• Doporučuje se používat prostředky proti striím od začátku 2 trimestrů dvakrát denně (po sprše). Krém se nanáší na problémové oblasti (žaludek, hrudník, boky) a jemně je otírá.

• Aby kosmetika na obličej (krémy, tonika, pleťové vody, peelingy a gely) nezpůsobovala těhotným ženám nežádoucí účinky, používejte je jednou denně. Doporučujeme je používat před spaním a poté v minimálním množství.

• K líčení použijte hypoalergenní řasenku a rtěnku. Tónování tváře krémem nebo práškem je povoleno pouze ve vzácných případech v případě závažných defektů, například pigmentace. Vzdejte se kontury tužky a stíny. Pokud jsou k odstranění dermatologických problémů zapotřebí výrobky pro péči, pak je dekorativní kosmetika pouze maskuje, a proto by se její použití mělo minimalizovat.

• Chcete-li zabránit vážnému vypadávání vlasů po porodu, do této doby pravidelně používejte lopuchový olej. Preferujte organické šampony a další bezpečné vlasové přípravky.

• Během těhotenství se nedoporučuje vystavovat prstence chemickému vlivu. Pokud opravdu chcete změnit barvu vlasů, poraďte se s lékařem před zákrokem.

Přírodní kosmetika pro těhotné ženy může zachovat krásu budoucí matky a zabránit mnoha negativním důsledkům porodu.

Péče o produkty během těhotenství

Těhotenství neovlivňuje nejlépe stav pokožky obličeje:

• Typ pleti se mění. V důsledku zvýšené koncentrace estrogenu se snižuje tvorba tuku v kožních žlázách. To znamená, že mastná pokožka se stává normální a suchá pokožka je dokonce suchší.
• Zvyšuje se citlivost kůže, podráždění, zarudnutí, alergická reakce.
• Cévní hvězdičky se objevují kvůli vazodilataci.
• Objeví se hnědé skvrny.
• Vyrážka z akné se objevuje v důsledku poruchy funkce mazových žláz.

Suchá pokožka potřebuje zvlhčovač a mastnou pleť potřebuje výživný krém.

Nejlepší kosmetika pro těhotné ženy k čištění pleti: Natura Siberica, Dr. Hauschka, Weleda, Santaverde atd..

Kromě toho nezapomeňte na ochranu obličeje před UV zářením, pro šetrnou péči zvolte výrobky s vysokou úrovní SPF.

Nejoblíbenější kosmetika obličeje:

• Hydratační a osvěžující krém Veleda na bázi duhovky, jojobového oleje obnovuje a vyhlazuje pokožku.
• Zelená maminka s vonnou maticí a olejem z rakytníku je vhodná pro stárnoucí, suchou pokožku.
• Sebium Cleansing Gel jemně odstraňuje nečistoty, aniž by způsoboval alergie.
• Bioscreen Sun Cream s SPF-50 chrání pokožku před škodlivými účinky ultrafialového záření.

Účinná a bezpečná tělová kosmetika pomůže porazit strie na břiše, boky, hýždě a hrudi:

• Topferový olej na bázi olivového, arganového oleje, extraktu zázvoru poskytuje šetrnou péči a zvyšuje pružnost pokožky.
• Krémy a oleje Mama Comfort s grapefruitovým olejem poskytují komplexní péči o pleť.
• Veleda olej s arnikovým extraktem, jojobovým olejem a mandlovým olejem zabraňuje strie a celulitidě.
• Krém 9 měsíců vyživuje, zklidňuje, zabraňuje strie.
• Scrub La Recolte des Plantes No. 2 eliminuje otoky, odstraňuje únavu nohou, čistí pokožku atd..

Ruční kosmetika by měla být také organická, tj. Stejně jako v předchozích případech by ve složení neměly být přítomny chemikálie. Pokud si neumíte představit sami sebe bez manikúry, pak dávejte přednost domácím procedurám a lakům bez toluenu, dibutylftalátu a formaldehydu. Odstraňovač laku na nehty nesmí obsahovat aceton.

Pro léčbu křehkosti, ztráty kadeře nebo pro prevenci tohoto stavu by měly být použity vhodné přírodní šampony. Vlasová kosmetika pro těhotné ženy by měla obsahovat jemné čistící složky.

Pro zbarvení nebo zesílení se doporučuje použít henu a basu. Vyrábejte masky na vlasy na bázi rostlinných olejů dvakrát týdně. Kromě toho se doporučuje masáž pokožky hlavy jemným kartáčem, aby se aktivoval průtok krve a stimuloval růst vlasů.

Kosmetika pro intimní hygienu těhotných žen by měla mít pH 5,5. Hypoalergenní přípravky jemně čistí genitálie a nepřekrývají jemnou sliznici. Důvodem je skutečnost, že v jejich složení nejsou žádné aromatické přísady a vůně.

Nebezpečné komponenty

Před nákupem kosmetiky zkontrolujte, zda neobsahují následující součásti:

• Retinol (vitamin A) ve velkých dávkách narušuje vývoj plodu, nachází se v přípravcích proti stárnutí.
• Vůně s ftaláty ovlivňují játra a ledviny, které se často nacházejí v parfémech, pleťových vodách a deodorantech..
• Kosmetika pro zesvětlení pokožky, která obsahuje hydrochinin nebo glutathion, ovlivňuje enzymy, které produkují melanin. Jakékoli narušení přirozených procesů tvorby kůže má nepříznivý dopad na plod.
• Opalování s dihydroxyacetonem vyvolává onkologická onemocnění, reprodukční dysfunkce a mutagenní účinky.
• 1,4-dioxan je karcinogen, který proniká do těla kůží..

• Parabeny přispívají k rozvoji rakoviny prsu, narušují reprodukční systém.
• Ethylenoxid změkčuje velmi tvrdé složky a dezinfikuje. Působí na tělo jako karcinogen a mutagen.
• Kosmetika s hormony vyvolává nerovnováhu a negativně ovlivňuje vývoj nenarozeného dítěte.
• Lauryl sulfát sodný po průniku do těla vyvolává intoxikaci, pokud jeho obsah v produktu přesahuje 2%.
• Benzen je toxická látka, která ovlivňuje vnitřní orgány a kostní tkáň..

Bezpečná kosmetika pro těhotné ženy by neměla obsahovat výše uvedené látky.

Hodnocení kosmetiky pro nastávající matky

Moderní trh nabízí speciálně navrženou kosmetiku pro těhotné ženy, která je vytvořena z bezpečných přísad. Tyto výrobky jsou hypoalergenní a podléhají přísným kontrolám kvality..

Doporučené značky kosmetiky pro těhotné ženy:

1. Mustela je vysoce kvalitní a bezpečná kosmetika s elastoregulačními složkami, která vyvolává tvorbu elastinu a kolagenu, obnovuje tón pleti a podkožních svalů:

• Gel zpřísňující pokožku zvyšuje elasticitu, odstraňuje svědění, těsnost, urychluje syntézu epidermálních tuků.
• Krém pro strie zvyšuje pružnost pokožky, která se používá každý den.
• Olej zabraňuje strie, zvyšuje pružnost pokožky. Kompozice neobsahuje parabeny, ftaláty a jiné chemikálie.
• Sérum posiluje pokožku prsu a činí ji pružnější.
• Krém na nohy posiluje krevní cévy, zjemňuje, zvlhčuje pokožku, dodává pocit chladu po celý den.

2. Veleda je řada přírodních kosmetických přípravků, které připravují ženské tělo k porodu:

• Olej, který zabraňuje zlomení při porodu, činí svaly perineum měkčí a pružnější, aplikované od 34 týdnů těhotenství.
• Olej zabraňuje striím na hrudi, břiše, boky, hýždě. Snižuje i existující strie.

• Venadoron je tonizační gel na nohy, který rychle odstraňuje závažnost, nepohodlí a zvyšuje odtok krve žilami a lymfatickými cévami..
• V mandlové řadě na obličeji Veleda nejsou žádné éterické oleje, v důsledku toho nezpůsobují alergie.
• Masážní olej Arnica se používá k prevenci a léčbě modřin, podvrtnutí a křečí. Produkt zlepšuje krevní oběh, zahřívá svaly a posiluje tkáně..

3. Krém na strie Avent na bázi mořských řas, papájového oleje a bambuckého ovoce zvyšuje pružnost pokožky, vyživuje, hydratuje a urychluje její regeneraci. Tento účinný produkt na bázi přírodních ingrediencí bojuje proti striím, vhodný pro použití před a po porodu.

4. Maternea je bulharská kosmetika pro nastávající matky na bázi přírodních olejů, vitamínů, aktivních biokomplexů:

• Krém na strie minimalizuje riziko šmouh na kůži.
• Olej pro zvýšení pružnosti při pravidelném používání napíná pokožku, snižuje strie.
• Zpevňující krém na prsa si zachovává tvar mléčných žláz.
• Gel na nohy ochlazuje, uklidňuje, eliminuje všechny nepříjemné příznaky spojené s přetížením.

5. Baby Teva je izraelská prémiová mateřská kosmetika. Na vývoji vysoce kvalitních a bezpečných přípravků se podíleli gynekologové, porodníci, dermatologové atd. Kosmetika na bázi bylinných složek neobsahuje chemické přísady a konzervační látky. Rostlinné oleje a výtažky zaručují šetrnou péči a zachovávají mládí a krásu nastávající matky. Povinná sada kosmetiky pro těhotné ženy zahrnuje:

• Olej pro prevenci slz.
• Olej k prevenci křečových žil.
• Anestetický olej používaný při porodu.
• Rostlinné výtažky pro posílení vlasů.
• Přírodní krém a olej pro strie.

Ekologická kosmetika pro těhotné ženy tak pomůže zachovat krásu a mládí po porodu. Svěřte výběr fondů odborníkům, kteří vyberou nejvhodnější produkty v závislosti na délce těhotenství a celkové kondici těla. Pokud si zvolíte kosmetiku sami, pak si před nákupem prostudujte složení a věnujte pozornost datu expirace.

Je možné, aby těhotné ženy používaly kosmetiku a krémy. Kosmetika pro těhotné ženy: bezpečné prostředky a zakázané komponenty. Kritéria výběru

Pro každou ženu je těhotenství zvláštní období, které je někdy snadné a někdy obtížné. Nastávající matka chce zůstat přitažlivá pro sebe i pro ostatní, avšak ze strachu z poškození plodu se uchýlí k různým omezením, která zahrnují některé produkty, léky, oblečení a kosmetiku pro těhotné ženy. Ale v očekávání dítěte, musí být péče o kůži, protože hormonální pozadí těla je narušeno, což vede ke zhoršení jeho stavu.

Mohou těhotné ženy používat kosmetiku

Duševní pohodlí je hlavní podmínkou pohody během těhotenství. Cítí se žena pohodlně bez make-upu? Zejména nyní, když se s vývojem moderních technologií vyvinuly celé řady hypoalergenní kosmetiky s minimálním obsahem barviv a bez příchutí. V takových sériích se dává přednost přírodním složkám bez obsahu syntetických derivátů..

Stretch Mark Cosmetics

Těhotné strie jsou obzvláště znepokojivé, ale existují již speciální prostředky, jak tomuto problému zabránit. Pokud přemýšlíte o prevenci strie nebo strie předem, tomuto problému se během těhotenství snadno vyhnete. Ve všech řadách pro nastávající matky je krém nebo olej ze strií s hydratačními a výživnými složkami.

Retinol, vynikající zvlhčovač, který proniká do hlubších vrstev epidermis, je obvykle přítomen ve složení léků proti striu. Mezi složky takové kosmetiky patří také chitosan, aloe vera a kyselina hyaluronová. V závislosti na výrobci se léčení strií skládá z různých látek, které zvyšují pružnost pokožky, mají drenážní účinek a podporují regeneraci pokožky:

 • avokádové, jojobové, bambucké nebo kakaové máslo;
 • semena šípků, sóji a pšeničných klíčků;
 • vitaminy A, C, E;
 • aminokyseliny a minerály;
 • kolagen;
 • extrakt z pšeničných klíčků;
 • Mořská řasa.

Hlavním tajemstvím, které zabraňuje striím kůže, je pravidelné používání kosmetiky. Aby se dosáhlo požadovaného účinku, musí být všechny složky denně dodávány do pokožky. Používáte-li krém čas od času, ani nejdražší kosmetika pro těhotné ženy nedá žádné výsledky. Od třetího měsíce porodu musí budoucí matka začít používat krém ze strie, aby jim nedala jedinou šanci.

Pro tvář

Během těhotenství by měla být zvláštní pozornost věnována pokožce obličeje. Při změně hormonálního pozadí produkuje tělo velké množství estrogenů, které přispívají k suché kůži. U žen, které mají od přírody mastnou pleť, to pouze zvýší přitažlivost, a pro ženy, jejichž pleť obličeje je problematická nebo suchá (bohužel většina z nich je), je nutné se o to pečlivě starat. Pomůže to linka pro péči o suchou pokožku během těhotenství, která obsahuje zvlhčující pěny na mytí, změkčovadla a opalovací krémy.

Jednou týdně musíte mechanicky očistit obličej pomocí peelingové a zvlhčující masky, která zahrnuje aloe vera, hyaluronát sodný a další výživné a zvlhčující látky, které zvyšují pružnost pokožky. Doporučujeme pečovat o obličej pomocí exfoliačních a čistících obličejových masek pomocí mleté ​​kávy, zakysané smetany, máty nebo jogurtu..

Během těhotenství musíte používat dekorativní kosmetiku. Doby, kdy těhotná žena chodila s bledou tváří, která nebyla namalovaná a pigmentové skvrny, se už zaplavily. Lékaři nedoporučují odstraňovat nebo zesvětlovat pigmentaci během těhotenství, ale nikdo jí nezakazuje maskování vysoce kvalitní dekorativní kosmetikou.

Přehled výrobců přírodní a dekorativní kosmetiky pro těhotné ženy

Ne všechna kosmetika by měla být používána těhotnou ženou, aby nedošlo k poškození jejího dítěte. Mnoho kosmetických přípravků obsahuje komponenty, které mohou nepříznivě ovlivnit zdraví matek a dětí, takže byste měli dát přednost speciálně navržené řadě. Přírodní kosmetika pro těhotné ženy od nejlepších výrobců se již nepovažuje za luxus, nýbrž za nutnost. Zvažte společnosti vyrábějící kosmetiku speciálně pro nastávající matky:

Italská kosmetika chicco na trhu po dlouhou dobu dokázala vyhrát miliony fanoušků. Linka péče o tělo je určena pro těhotné ženy, proto obsahuje řadu pšeničných olejů a rýžových otrub, které zajišťují maximální hydrataci a pružnost epidermis. Kosmetika pro těhotné ženy této společnosti zahrnuje širokou škálu produktů: strie, sérum pro péči o prsa, tonizující gely na obličej, komáry, výživné krémy, šampony, pleťové vody a mnoho dalšího.

Kosmetika pro těhotné ženy německé firmy weleda je vyrobena pouze z přírodních surovin, které nepoškozují tělo nastávající matky. Kosmetičky představily čtyři kosmetické výrobky určené speciálně pro ženy v dané pozici:

 • Kojení zlepšující olej
 • Olej ze slz během porodu
 • Stretch Marker Oil
 • Gel gel pro nohy "Venadoron"

Tato malá, ale účinná řada přináší pozitivní výsledky při každodenním používání..

Série pro těhotné ženy od této anglické společnosti zahrnuje pouze hypoalergenní přípravky, které jsou schváleny předními evropskými dermatology a plně splňují všechny požadavky. Kosmetika AVENT je založena na papáji, bambuckém másle, extraktu z mořských řas a mléčných bílkovinách. Sortiment kosmetiky pro nastávající matky zahrnuje krémy pro péči o bradavky a strie, hydratační olej ze suché pokožky, relaxační sprchový gel.

Německá kosmetika pro těhotné ženy sanosan získala titul „bezchybné složení šetrné k životnímu prostředí“ a získala nejvyšší hodnocení od nezávislých evropských odborníků. Hypoalergenní řada pro nastávající matky zahrnuje: ochranný krém s panthenolem, dětské hydratační mýdlo, krém proti povětrnostním vlivům, léčení strií, mokré utěrky Comfort.

Řada mustela francouzské kosmetiky zahrnuje celou sérii nazvanou „9 měsíců“, která zahrnuje: balzám na péči o bradavky, gel na regeneraci postavy, krém na nohy, krém na péči o prsa, olej na strie, tělové mléko.

Kosmetika korejské společnosti Lierak se prodává pouze v lékárnách. Je založen na hluboké znalosti histofafyziologie, takže nastávající matky rychle kupují lék na strie Fitolastil. Těhotným ženám se výsledky tolik líbí, že jakmile si krém vyzkoušejí, už ho nedokážou odmítnout, a to ani bez ohledu na vysokou cenu.

Ruská společnost Our Mom vydala celou řadu produktů pro těhotné ženy s názvem mama comfort, která zahrnuje kosmetiku:

 • pro oblast hrudníku
 • pro tělo
 • na vlasy
 • pro intimní oblast
 • proti strie

Všechny produkty jsou založeny na přírodních ingrediencích a jsou vybaveny vitamíny A, B, E, F. Produktová řada Mama Comfort, viz foto níže.

Během těhotenství se každá žena transformuje a správný make-up pomáhá udržovat a udržovat krásu během tohoto magického období. Zkusme přijít na to, jaké bezpečné prostředky by měly být a zda budou budoucí matky namalovány.

Péče o kosmetiku během těhotenství

A změny kůže během těhotenství jsou vždy velmi individuální. Některé ženy se radují, že akné zmizelo a pokožka se stala hladkou, zatímco jiné se musí vypořádat se zvýšeným obsahem tuku a pigmentací, jak tělo bude reagovat - je téměř nemožné uhodnout. To je důvod, proč při rozhodování, kterou kosmetiku zvolit pro péči, musíte stavět na svém vlastním stavu. Obecné pravidlo je jednoduché: prostředky používané nastávající matkou by měly být bezpečné pro ni i pro dítě.

Nejlepší bezpečná kosmetika je ekologická, ale je těžké najít 100% přírodní produkty a jejich účinnost ne vždy splňuje očekávání. Hlavní věcí je zajistit, aby složení vybraného produktu nebylo:

  • ⛔ kyselina salicylová;
  • La laurylsulfát sodný;
  • ⛔ parabeny a ftaláty;
  • ⛔ benzen, dihydroxyaceton;
  • ⛔ hydrochinon a glutathion;
  • ⛔ hormonální sloučeniny.

Kosmetika během těhotenství by měla být kvalitní a bezpečná, neměli byste se však na ni spoléhat. Pro zachování krásy pokožky a vlasů je nutná vyvážená strava a příjem vitamínů doporučených lékařem.

Co lze a mělo by se použít:

. PRO FACE. Musíte si vybrat jemné čisticí a tonizační přípravky, které nevysychají a nedráždí pokožku, emulze a pleťové krémy, které poskytují péči o pleť v souladu s jejími změnami, ročními obdobími a možnými problémy. V létě je vhodné používat opalovací kosmetiku s vysokým SPF a pravidelně stříkat minerální vodu na očištěnou tvář;

. PRO TĚLO. Hlavním problémem v těhotenství je napínání kůže a výskyt strie. Striae se vytvářejí na rostoucím žaludku a hrudníku, mohou je způsobit náhlé změny hmotnosti. Suchá pokožka je nejvíce citlivá na strie, takže se musíte starat o její zvlhčení a udržení pružnosti. Dobrý krém na strie obsahuje éterické oleje, kolagen, vitamin E, výtažky z řas nebo pšeničných klíčků. Můžete si také vybrat nutriční produkt pro péči o pokožku břicha a dekolt ve formě oleje;

. PRO VLASY. Problémy s vlasy se zpravidla mohou trápit nastávající matku blíž k porodu a během těhotenství jsou kadeře obvykle tlustší a zdravější. Obecně platí, že kvalitní vlasy s hypoalergenním šamponem a pravidelné nanášení masek - výživné a zvlhčující vlasy postačují.

Věnujte pozornost změnám vzhledu - starejte se o 9 měsíců v očekávání, že dítě může a mělo by se měnit s ohledem na potřeby těla.

Dekorativní kosmetika pro těhotné ženy

Mnoho nastávajících matek se zajímá o otázku: mohu být malovaná? Dekorativní kosmetika pro těhotné ženy se neliší od běžné kosmetiky - měla by být vysoce kvalitní, bez „zakázaných“ složek, s normální trvanlivostí. V takovém případě nepoškodí ženu ani její dítě.

Odmítnutí make-upu během těhotenství je zcela zbytečné a někdy nevhodné, ale všechny prostředky, které by nastávající matka plánovala používat, by se měly zkontrolovat na alergickou reakci. Jakékoli výrobky na obličej - dekorativní i pečující - mohou být dříve aplikovány na pokožku v ohybu lokte. Během dne by neměly být žádné negativní změny, jako je podráždění, zarudnutí nebo vyrážka.

Kosmetika na obličej: 5 kosmetických přípravků pro nastávající matku

Ve sbírce profesionálního make-upu NYX - obrovský výběr vysoce kvalitní dekorativní kosmetiky. Nasbírali jsme 5 make-upů, které určitě najdou místo v tašce na make-up budoucí matky.

Klient je plně schopný jednotlivec, který zadává objednávky na webových stránkách www.site, buď označených jako příjemce zboží, nebo používá zboží zakoupené na webových stránkách www.site výhradně pro osobní, rodinné, domácnosti a jiné potřeby, které nesouvisejí s podnikatelskou činností.

Prodejce - Beauty Territory LLC.

Internetový obchod - internetová stránka vlastněná prodávajícím, která má adresu na internetu www.site. Předává Zboží nabízené Prodávajícím svým Klientům k zadávání Objednávek, jakož i podmínky platby a doručení těchto Objednávek Klientům.

Zboží - předmět hmotného světa, který nebyl stažen z civilního oběhu a předložen k prodeji na Stránce.

Objednávka - řádně provedená žádost zákazníka o doručení na vybranou adresu seznamu Zboží vybraného na Stránce. Objednávku lze podat jak za účelem uzavření smlouvy o maloobchodním prodeji, tak i pro výměnu nebo výměnu Zboží na základě dříve uzavřené smlouvy v případech stanovených právními předpisy Ruské federace..

Zrušení objednávky nebo zboží - technická akce prodávajícího, která neznamená odmítnutí prodávajícího k provedení smlouvy, které se provádí na místě a uvádí, že některé zboží v objednávce (zrušení zboží) nebo veškeré zboží v objednávce (zrušení objednávky) nepřevádí na klienta klient Aktuální objednávka. Prodávající je povinen informovat registrované zákazníky o všech případech zrušení, a to i v případě zrušení zboží z podnětu klienta, zasláním elektronické zprávy o zrušení na e-mailovou adresu uvedenou zákazníkem při registraci (nebo zprávu do sekce).

Doručovací služba - třetí strana, která poskytuje služby pro doručování Objednávek Klientům na základě dohody s Prodávajícím.

Externí web - web na globálním internetu, odkaz na který je k dispozici na webu www.site.

 1. Obecná ustanovení
  1. Web je vlastněn a spravován společností Beauty Territory LLC.
  2. Při objednávce produktů prostřednictvím internetového obchodu zákazník souhlasí s níže uvedenými podmínkami prodeje zboží (dále jen „podmínky“).
  3. Tyto podmínky, s výjimkou ustanovení 3.11 „Předobjednávka“, jakož i informace o Zboží prezentovaném na Stránce, jsou veřejnou nabídkou v souladu s článkem 435 a částí 2 článku 437 občanského zákoníku Ruské federace..
  4. Na vztahy mezi zákazníkem a prodávajícím se vztahují ustanovení Občanského zákoníku Ruské federace o maloobchodním prodeji a nákupu (§ 2 kapitola 30), zákon Ruské federace „o ochraně práv spotřebitele“ ze dne 07.02.1992 č. 2300-1 a další právní akty přijaté v souladu s nimi..
  5. Prodávající si vyhrazuje právo na změnu těchto Podmínek, v souvislosti s nimiž se Klient zavazuje pravidelně sledovat změny Podmínek zveřejněných v sekci.
  6. Klient souhlasí s Podmínkami kliknutím na tlačítko „Objednat“ v poslední fázi zadávání Objednávky na Stránce nebo udělením souhlasu operátorovi při zadávání Objednávky telefonicky. Realizace těchto akcí je skutečností potvrzující uzavření smlouvy mezi Klientem a Prodávajícím.
  7. Podmínky prodeje obsahují položky s aktivními odkazy na konkrétní tematické sekce s podrobnějšími informacemi, které jsou nedílnou součástí podmínek prodeje. Způsob, jak zajistit přístup k některým částem těchto podmínek prostřednictvím aktivních hypertextových odkazů, je obecně přijímaný způsob zveřejňování informací na internetu.
  8. V případě pobídkových opatření - zásoby, lze v podmínkách zásob zveřejněných na Stránce stanovit zvláštní ustanovení, která upravují postup při zadávání objednávky a vracení zboží. Podmínky akcií jsou navíc nedílnou součástí těchto prodejních podmínek a podléhají žádosti o účast osob podílejících se na akciích. Provedení propagační objednávky a / nebo splnění dalších podmínek pro účast v akci znamená, že klient souhlasí s podmínkami příslušné propagace..
 2. Registrace na webu
  1. Chcete-li provést objednávku, musí se klient zaregistrovat na webu.
  2. Prodávající nenese odpovědnost za správnost a správnost informací poskytnutých Klientem při registraci.
  3. Klient souhlasí, že nebude informovat třetí strany o přihlašovacím jménu a hesle zadaném při registraci. Pokud má Klient podezření, že jeho uživatelské jméno a heslo jsou bezpečné nebo že je možné neoprávněné použití třetími stranami, zavazuje se klient o tom neprodleně informovat Prodávajícího zasláním e-mailu na adresu [chráněný e-mailem].
  4. Registrací na Stránce se Klient zavazuje přijímat servisní zprávy zasílané na e-mailovou adresu uvedenou při registraci a / nebo prostřednictvím SMS zpráv a / nebo oznámení push a / nebo prostřednictvím aplikací messenger pro smartphony na telefonní číslo uvedené Klientem při registraci a / nebo zadání objednávky, o stavu objednávky, zboží v košíku zákazníka a / nebo přidané zákazníkem do „Moje touhy“. Odmítnutí těchto zpráv ze strany klienta je z technických důvodů nemožné.
 3. Registrace a termíny
  1. Objednávka Klienta může být zadána následujícími způsoby: přijata telefonicky nebo zadána Klientem nezávisle na Stránkách. Podrobnosti o objednávce jsou popsány.
  2. Při zadávání objednávky musí klient uvést následující informace:
   • CELÉ JMÉNO. Příjemce nebo příjemce objednávky;
   • Doručovací adresa objednávky;
   • kontaktní číslo.
  3. Po zadání Pokynu platební metodou „Hotovost při přijetí“ je Klientovi poskytnuta informace o očekávaném datu doručení Pokynu. Toto datum znamená období, do kterého bude doručovací služba připravena doručit objednávku zákazníkovi. Uvedené datum závisí na dostupnosti objednaného zboží ve skladu prodávajícího, době potřebné k vyřízení objednávky a době doručení zásilky vybrané doručovací službou při zadávání objednávky. Pokud zvolíte jiné způsoby platby, bude zákazníkovi po zadání objednávky poskytnuta informace o přibližném datu dodání objednávky. Po obdržení peněžních prostředků Prodávajícím ve lhůtách uvedených v bodě 5.5. těchto Podmínek je Klientovi poskytnuto informace o předpokládaném termínu doručení Objednávky.
  4. Pokud Zákazník zadal Objednávku Zboží ve výši převyšující dostupnost Zboží ve skladu Prodávajícího a pokud Prodávající nemá požadované množství objednaného Zboží ve skladu, Prodávající o tom informuje Zákazníka zasláním elektronické zprávy nebo telefonem určeným Zákazníkem při zadávání Objednávky. Zpráva je odeslána na e-mailovou adresu uvedenou při registraci. Klient má právo souhlasit s přijetím Zboží v množství, které má Prodávající k dispozici, nebo zrušit tuto položku Zboží z Objednávky. Pokud zákazník neobdrží odpověď do 14 dnů, vyhrazuje si prodávající právo zrušit tento produkt z objednávky.
   1. Prodávající má právo zrušit objednávky zákazníka obsahující Zboží, které Zákazník dříve 2 nebo vícekrát odmítl, s uvedením důvodů nesouvisejících s přítomností vad tohoto Zboží..
   2. Prodávající má právo odmítnout uzavřít smlouvu a zadat objednávku, pokud již zákazník provedl a neobdržel jiné dříve provedené objednávky, pokud má nezaplacené zboží..
  5. Lhůty pro přijetí Objednávky Klientem závisí na adrese a oblasti doručení, provozu konkrétní Dodací služby a přímo nezávisí na Prodávajícím..
  6. Veškeré informační materiály o Zboží prezentované na Stránkách slouží pouze pro informaci a nemohou plně předávat spolehlivé informace o vlastnostech a vlastnostech Zboží, včetně barev, velikostí a tvarů. Pokud má zákazník otázky týkající se vlastností a vlastností zboží, včetně barev, velikostí a tvarů, před odesláním objednávky musí zákazník kontaktovat prodejce.
  7. Při zadávání některých Objednávek si Klient může zvolit způsob vytvoření Pokynu v jedné nebo více položkách.
  8. Pokud je v souladu s požadavky legislativy nutné před převedením na zákazníka ověřit funkčnost Zboží, provede se toto ověření ve skladu prodávajícího před tím, než je zboží převedeno na doručovací službu.
  9. Funkce prodeje zlevněného zboží
   • Prodávající má právo nabídnout k prodeji produkt, který má vady uvedené v popisu produktu na webu.
   • Zjistí-li Klient vady, které nebyly dohodnuty prodávajícím při prodeji Zboží, má Klient právo uplatnit nároky na bezdůvodné odstranění vad, nahrazení nebo ukončení smlouvy, stanovené zákonem, prokáže-li, že se vady vyskytly před převodem Zboží na Zákazníka nebo z důvodů vzniklých před převodem.
   • Ve všech ostatních ohledech se tyto podmínky vztahují na zlevněné zboží..
  10. Zrušení objednávky nebo produktu
  11. Předobjednávka (Předobjednávka)
   1. Prodávajícímu na Stránce může být nabídnuta předobjednávka. Zboží, které ještě nebylo uvedeno do prodeje a není ve skladu prodávajícího, jehož cena a termín jsou předběžné. Takové nabídky nejsou nabídkou..
    Tyto produkty jsou vyráběny v samostatné předobjednávce (dále jen „Předobjednání“). Předobjednávka nezakládá povinnost prodávajícího převést zboží za předběžnou cenu.
   2. Lhůta pro prodej zboží v předobjednávce
    Pokud jde o Zboží, které je k dispozici pro předobjednávku, web uvádí plánované datum prodeje Zboží, které lze změnit na základě informací od výrobce nebo dodavatele tohoto produktu..
    V případě změny lhůty pro prodej Zboží bude zákazníkovi zasláno oznámení na e-mailovou adresu, kterou uvedl při registraci na Webu.
   3. Předobjednávka ceny produktu
    1. Cena uvedená na Stránce za Zboží dostupné pro Předobjednávku není konečná. V případě změny ceny provedené výrobcem nebo dodavatelem prodávajícího má prodávající právo změnit cenu, a to i u již dokončených předobjednávek..
    2. V případě změny ceny Zboží v Předobjednávce bude Zákazníkovi zaslána na e-mailovou adresu uvedenou při registraci na Stránce nabídka k nákupu Zboží za novou cenu. Uvedená nabídka je nabídka. Klient má právo souhlasit s podmínkami objednávky zboží za novou cenu, nebo odmítnout objednávku. Uvedené akce lze provést, když zákazník kontaktuje zákaznický servis prodávajícího.
    3. Pokud Zákazník s novou cenou Zboží souhlasí, Objednávka přechází do zpracování a Zákazník je informován o očekávaném datu převodu Objednávky na doručovací službu...
    4. Pokud Klient nepotvrdí svůj souhlas s novou cenou Zboží do 5 (pěti) kalendářních dnů způsobem stanoveným v bodě 3.11.3.2. Podmínky se považují za odmítnutí klienta zadat objednávku a předobjednávka se automaticky zruší.
    5. Pokud Klient odmítne podat objednávku na Zboží za novou cenu, budou-li předobjednávky zaplaceny, budou finanční prostředky vráceny na písemnou žádost Klienta způsobem, jakým byla záloha původně provedena, v souladu s ustanoveními bodu 6.3. těchto podmínek. Pokud byl předobjednávka uhrazena pomocí bankovní karty, budou prostředky vráceny na bankovní kartu, pomocí které byla provedena platba.
   4. Neprodej zboží v předobjednávce
    Pokud je v důsledku okolností mimo kontrolu Prodávajícího uvolnění Zboží k prodeji výrobcem zrušeno nebo odloženo na dobu neurčitou, Prodávající jednostranně zruší Předobjednávky. V takovém případě budou peněžní prostředky převedené Klientem na úhradu Zboží v Předobjednávkách na písemnou žádost Klienta vráceny způsobem, jakým byla záloha původně provedena, v souladu s ustanoveními bodu 6.3. těchto podmínek. Pokud byl předobjednávka uhrazena pomocí bankovní karty, budou prostředky vráceny na bankovní kartu, pomocí které byla provedena platba.
 4. dodávka
  1. Způsoby dodání zboží jsou uvedeny na Stránce. Dohodnutý způsob doručení se považuje za metodu zvolenou Klientem z dostupných způsobů doručení při zadávání Objednávky.
  2. Prodávající vynaloží veškeré úsilí, aby dodržel dodací lhůty uvedené na Stránce, avšak zpoždění dodávky je možné kvůli nepředvídaným okolnostem, ke kterým nedošlo vinou Prodávajícího.
  3. Riziko náhodné ztráty nebo náhodné škody na Zboží přechází na Klienta od okamžiku převodu Objednávky na něj a příjemce Objednávky připojí podpis v dokladech potvrzujících doručení Objednávky. V případě nedoručení objednávky prodávající uhradí zákazníkovi náklady na objednávku předplacenou zákazníkem a doručení po obdržení potvrzení o ztrátě objednávky z doručovací služby. Vybere-li Klient jako zásilkovou službu pro mezinárodní poštu Ruskou poštu, nese riziko neúmyslné ztráty nebo náhodného poškození Zboží plně Prodávající, dokud nebude Zboží převedeno na doručovací službu. Po převodu Zboží na specifikovanou doručovací službu je odpovědnost Prodávajícího stanovena v rozsahu stanoveném mezinárodním poštovním právem (Univerzální poštovní úmluva ze dne 12. srpna 2008). Pokud si zákazník vybere Spring Global Mail jako doručovací službu pro mezinárodní poštu, jakož i další neregistrovanou poštu, nese riziko neúmyslné ztráty nebo náhodného poškození zboží v plném rozsahu prodávající před převodem na doručovací službu, po převodu zboží na určené doručovací služby, riziko náhodné ztráty nebo náhodné škody na zboží nese zákazník, protože u neregistrovaných zásilek není možné získat potvrzení o ztrátě zboží z doručovací služby. Klient má právo zvolit jiné způsoby doručení mezinárodní pošty bez stanovených omezení.
  4. Náklady na doručení každé Objednávky se počítá individuálně na základě její hmotnosti, regionu a způsobu doručení a někdy i způsobu platby a je Klientovi nahlášena v poslední fázi zadávání Objednávky telefonicky.
  5. Při dodání je Objednávka předána Klientovi nebo osobě určené jako Příjemce Pokynu. Pokud není možné obdržet Pokyn provedený výše uvedenými osobami v hotovosti, je Pokyn předán osobě, která je připravena poskytnout informace o Pokynu (číslo zásilky a / nebo jméno Příjemce), jakož i uhradit plné náklady Pokynu osobě, která Pokyn doručila..
  6. Aby nedocházelo k podvodům a aby byly splněny povinnosti uvedené v bodě 4.5. Podmínky závazku po doručení předplacené Objednávky má osoba, která Příkaz doručuje, právo požádat Příjemce o doklad totožnosti (soubor „Identifikační doklady“). Prodávající zaručuje důvěrnost a ochranu osobních údajů Příjemce (bod 9.).
  7. Při převodu Objednávky je Klient povinen za přítomnosti osoby doručující Objednávku zkontrolovat vzhled a balení Objednávky, počet Zboží v Objednávce, vzhled a balení Zboží, úplnost, sortiment, trvanlivost, s výjimkou případů, kdy je Objednávka přijímána prostřednictvím automatizovaných terminálů pro vydávání Objednávek..
  8. Podmínky přidělené Prodávajícím k přijetí Objednávky Zákazníkem jsou omezené a jsou uvedeny při zadávání Objednávky ve fázi výběru vhodného způsobu doručení. Další informace viz Pravidla prodeje
  9. Nepřijetí objednávky ve lhůtách uvedených v bodě 4.8. Podmínek se považuje za odmítnutí smlouvy o prodeji kupujícím ze strany klienta a je základem pro zrušení objednávky ze strany prodávajícího. Pokud byla neobdržená objednávka předplacena, budou peněžní prostředky vráceny zákazníkovi způsobem předepsaným v bodě 3.10.3 Podmínek..
 5. Platba za zboží
  1. Cena zboží je uvedena na Stránce. V případě nesprávného uvedení ceny Zboží objednaného Zákazníkem Prodávající informuje Zákazníka při nejbližší příležitosti, aby potvrdil Objednávku za opravenou cenu nebo zrušil Objednávku. Pokud není možné kontaktovat klienta, považuje se tato objednávka za zrušenou. Pokud byl příkaz uhrazen, vrátí prodávající zákazníkovi částku zaplacenou za objednávku na bankovní kartě, s níž byla platba provedena..
  2. Cena Zboží uvedená na Stránce může Prodávající jednostranně změnit. Cena Produktu je platná v době, kdy kliknete na tlačítko „Objednat“ v poslední fázi zadávání Objednávky. V takovém případě se cena zboží objednaného klientem nezmění.
  3. Způsoby platby za Zboží jsou uvedeny na Stránkách v sekci Způsob platby. Dohodnutý způsob platby se považuje za metodu zvolenou Klientem z dostupných platebních metod při zadávání Objednávky.
  4. V případě předplacení Zboží je objednávka přijata ke zpracování až po připsání peněžních prostředků zákazníka na bankovní účet prodávajícího. Zároveň je Zboží na objednávce rezervováno na dobu 3 pracovních dnů od okamžiku objednání (s výjimkou Příkazů s platbou poštovním nebo bankovním převodem). Po stanoveném období je rezervace zrušena a Prodávající nemůže zaručit dostupnost Zboží ve skladu Prodávajícího, v důsledku čehož se může prodloužit doba zpracování Objednávky.
  5. Funkce platby za zboží pomocí bankovních karet, jakož i elektronické platební prostředky spojené s bankovními kartami.
   1. V souladu s nařízením centrální banky Ruské federace „O vydávání bankovních karet a o transakcích prováděných pomocí platebních karet“ ze dne 24. prosince 2004 č. 266-P provádí operace s bankovními kartami držitel karty nebo osoba pověřená na základě plné moci provedené v souladu se zákonem.
   2. Postup platby pomocí bankovních karet je uveden na Stránkách v sekci "Způsob platby".
   3. Bankovní transakce jsou autorizovány bankou. Pokud má banka důvod se domnívat, že transakce je podvodná, má banka právo tuto operaci odmítnout. Podvodné transakce s bankovní kartou spadají do působnosti článku 159 trestního zákoníku Ruské federace. Podle článku 159 trestního zákoníku je podvodem krádež majetku někoho jiného nebo nabytí práva na majetek někoho jiného podvodem nebo porušením důvěry a je trestáno pokutou ve výši až 120 000 rublů nebo ve výši mzdy odsouzeného nebo jiného příjmu po dobu až 1 roku nebo povinné až 360 hodin, nebo nápravná práce po dobu až 1 roku, nebo zatčení až na 4 měsíce, nebo omezení svobody až na 2 roky, nebo nucené práce až na 2 roky, nebo odnětí svobody až na 2 roky.
   4. Aby se předešlo případům různých druhů nezákonného používání bankovních karet při platbě, jsou všechny Objednávky zadané na Stránce a předplacené bankovní kartou zkontrolovány Prodávajícím. Prodávající si vyhrazuje právo bez zrušení důvodu zrušení objednávky v případě problémů s identifikací plátce. Cena objednávky je vrácena na bankovní kartu majitele.
   5. Přijímání a zpracování plateb pomocí bankovních karet provádí poskytovatel elektronických plateb Intellectmoney nebo jiný poskytovatel elektronických plateb. Prodávající nezpracovává, včetně shromažďování a ukládání dat z bankovních karet zákazníků.
  6. Prodávající má právo poskytnout zákazníkovi slevy na zboží a založit bonusový program. Druhy slev, bonusů, postup a podmínky akruálního vyjádření jsou na Stránkách uvedeny v příslušných tematických blocích sekcí: "Informace", "Slevy a propagace", Club Club Beauty mánie a může být jednostranně změněn prodejcem.
  7. Prodávající má právo stanovit slevy za účelem propagace konkrétního způsobu platby nebo dodání Zboží. V takovém případě může Prodávající omezit podmínky slev, omezit jejich maximální velikost, navíc se slevy nevztahují na Zboží za speciální cenu. Jsou uvedeny podrobné podmínky pro poskytování obchodních slev a. Sleva může být poskytnuta na následnou Objednávku také za účelem kompenzace možného zvýšení nákladů Zboží při zadávání nové Objednávky v případě výměny Zboží nebo výměny za obdobnou av jiných případech, kdy je podle těchto Podmínek nutné přepočítat náklady na Zboží.
  8. Při provádění marketingových aktivit zahrnujících investování jakýchkoli předmětů do objednávek zákazníka je dodávka těchto investic prováděna společně s objednávkou zákazníka..
  9. Náklady na objednávku nezahrnují cla. Platební podmínky a výše cla jsou stanoveny celními předpisy země, kde je objednávka doručena.
 6. Nákup se vrací
  1. Vraťte zboží dobré kvality.
   1. Zákazník má právo změnit rozhodnutí o nákupu a odmítnutí objednaného zboží kdykoli před jeho přijetím a po obdržení zboží - do 7 dnů, nepočítaje den, kdy je zboží převedeno na zákazníka. Vrácení přijatého Zboží v dobré kvalitě je možné, pokud je zachována jeho prezentace, vlastnosti pro spotřebitele, jakož i (pokud existují) doklad potvrzující skutečnost a podmínky nákupu daného Zboží. Metody a postup vracení zboží viz.
   2. Zákazník nemá právo odmítnout Zboží dobré kvality s individuálně definovanými vlastnostmi, pokud lze uvedené Zboží použít výhradně Klientem, který jej získá..
   3. V případě, že Zákazník odmítne Zboží v souladu s článkem 6.1.1. Podmínky Prodávající mu vrací náklady na vrácené Zboží, s výjimkou nákladů prodávajícího na dodání vráceného Zboží od Zákazníka, nejpozději do 10 dnů ode dne, kdy Prodávající obdržel písemnou žádost Zákazníka (kopie musí být zaslána na e-mailovou adresu [chráněný e-mail]). Žádost se považuje za podanou ve správné formě, je-li podána písemně s vlastním podpisem Klienta. Žádost zákazníka o vrácení se přenáší současně se zbožím, které zákazník odmítá.
   4. Do 7 dnů od přijetí objednávky, bez započítání dne převodu Zboží, má Zákazník právo vyměnit Zboží odpovídající kvality za podobný Produkt, pokud uvedené Zboží nevyhovovalo Zákazníkovi ve formě, rozměrech, stylu, barvě, velikosti nebo konfiguraci. Klient nemá právo na výměnu Zboží dobré kvality, uvedeného v Seznamu nepotravinářského zboží dobré kvality, nepodléhajícího vrácení nebo výměně, schváleného nařízením vlády Ruské federace ze dne 19. ledna 1998 č. 55.
   5. Výměna zboží se provádí vrácením zboží prodávajícímu, následným zrušením objednávky nebo zboží a následným zadáním nové objednávky. Zrušení je navíc technickou akcí a neznamená odmítnutí Prodávajícího splnit smlouvu. Prostředky jsou vráceny klientovi způsobem předepsaným v bodě 3.10.3. Pokud se cena Zboží v době zadání nové objednávky zvýšila, musí Zákazník kontaktovat zákaznický servis na webu [chráněno e-mailem] před jeho provedením. Nevydání nové Objednávky na Zboží do 14 pracovních dnů ode dne zrušení Objednávky je činností Klienta, která označuje odmítnutí klienta zamýšlet se vyměnit.
   6. Pokud v době, kdy zákazník požaduje, není podobný produkt k dispozici od prodávajícího, má zákazník právo odmítnout splnit kupní a prodejní smlouvu a požadovat vrácení peněz zaplacených za určený produkt. Prodávající musí vrátit peníze zaplacené za vrácené zboží do 3 kalendářních dnů ode dne přijetí zboží vráceného zákazníkem.
   7. Výměna nebo vrácení Zboží v dobré kvalitě se provádí, pokud se uvedené Zboží nepoužívalo, jeho prezentace, spotřebitelské vlastnosti, pečeti, tovární štítky atd. Atd. Atd.), Prodávající si vyhrazuje právo odmítnout vrácení hotovost na tomto základě.
  2. Vrácení zboží nedostatečné kvality
   1. Zákazník může vrátit Zboží nedostatečné kvality výrobci nebo prodávajícímu a požadovat vrácení peněz zaplacených během záruční doby, data vypršení platnosti nebo, není-li tato lhůta stanovena, v přiměřené lhůtě nepřesahující dva roky. Klient může také požadovat výměnu Zboží v nedostatečné kvalitě nebo odstranit vady. Metody a postup vracení zboží viz..
   2. V případě, že Klient odstoupí od smlouvy a uplatní nárok na vrácení peněžní částky zaplacené za Zboží v souladu s bodem 6.2.1. Obchodní podmínky, náklady na Zboží budou vráceny Zákazníkovi do 10 dnů od okamžiku, kdy Prodávající obdrží písemnou žádost od Zákazníka (kopie musí být zaslána na e-mailovou adresu [chráněný e-mailem]). Žádost se považuje za podanou ve správné formě, je-li podána písemně s vlastním podpisem Klienta. Žádost zákazníka o vrácení se přenáší současně se zbožím, které zákazník odmítá. Zboží musí být převedeno spolu s originály záručního listu a uzavřením servisního střediska (pokud existuje).
   3. Nahrazení Zboží v nedostatečné kvalitě za Zboží v dobré kvalitě se provádí vrácením Zboží Prodávajícímu, zrušením Objednávky nebo Zboží a poté zadáním nové Objednávky. Zrušení je navíc technickou akcí a neznamená odmítnutí Prodávajícího splnit smlouvu. Prostředky jsou vráceny klientovi způsobem předepsaným v bodě 3.10.3. Pokud se cena Zboží v době zadání nové objednávky zvýšila, musí Zákazník kontaktovat zákaznický servis na webu [chráněno e-mailem] před jeho provedením. Nevydání nové objednávky na zboží do 14 pracovních dnů od data zrušení objednávky je činností zákazníka, což znamená, že klient odmítl úmysl vyměnit zboží..
  3. Vrácení peněz
   1. V případě zrušení objednávky nebo zboží po jeho obdržení budou finanční prostředky vráceny a způsob vrácení je stanoven v závislosti na způsobu, který klient použil při platbě za zboží.
   2. Vrácení peněz provádí Prodávající jedním z následujících způsobů:
    a) v hotovosti na místě Prodávajícího - pouze v případě platby v hotovosti;
    b) poštovním převodem nebo bankovním převodem na údaje uvedené klientem v žádosti, které musí být zaslány na e-mailovou adresu [chráněné e-mailem], v případě platby poštovním převodem nebo bankovním převodem, jakož i v hotovosti;
    c) na bankovní kartu, u které byla provedena platba - v případě platby kreditní kartou;
   3. Pokud je objednávka nebo produkt zrušen před jeho přijetím, vrátí se předplacené prostředky na objednávky a zboží zaplacené kreditní kartou na kartu, u které byla provedena platba..
  4. Postup pro porušení podmínek sortimentu (přeskupení) prodávajícím.
   1. V případě převodu Zboží v rozporu s podmínkami sortimentu platí pravidla Čl. 468 občanského zákoníku Ruské federace, článek 18 zákona „o ochraně práv spotřebitelů“.
   2. Pokud tyto Podmínky nestanoví jinak, pokud je v objednávce nalezen Produkt, který neodpovídá objednanému sortimentu (přeskupení), je Zákazník oprávněn tento Produkt odmítnout při převodu Objednávky a požadovat výměnu Produktu v sortimentu stanoveném Objednávkou nebo vrácení peněz zaplacených za skutečně nepřevedené Produkt.
   3. Zboží převedené na Klienta v rozporu s podmínkami sortimentu je možné vrátit Prodávajícímu. Pokud zákazník tento produkt přijme, má prodávající právo požadovat od zákazníka platbu tohoto produktu za cenu stanovenou prodávajícím za tento produkt na webu v době převodu zboží (včetně soudu). Pokud skutečně převedené zboží není v okamžiku převodu zboží v sortimentu prodávajícího prezentovaném na stránkách, je toto zboží placeno za cenu dohodnutou s prodávajícím.
   4. Výměna zboží, které není v souladu s objednávkou sortimentu, se provádí zadáním nové objednávky. Pokud byl Produkt, který neodpovídá sortimentu, předem uhrazen Klientem, bude jeho hodnota vrácena na bankovní kartu, s níž byla provedena platba, nebo, pokud byla záloha provedena jiným způsobem, poštovní poukázkou nebo bankovním převodem na údaje uvedené Klientem v žádosti. Pokud chybějící produkt nebyl uhrazen zákazníkem, bude při zadávání nové objednávky uhrazen jakýmkoli dostupným způsobem, který si zákazník nebo prodávající vybral po dohodě se zákazníkem. Pokud se cena zboží zvýšila, musíte před provedením nové objednávky kontaktovat zákaznický servis na [e-mailem chráněné] stránce. Pokud nevydá novou objednávku do 14 dnů od data zrušení původní objednávky, jedná se o akci zákazníka, což znamená, že zákazník odmítl úmysl nahradit.
   5. Pokud není možné zboží vyměnit, prodávající o tom informuje zákazníka zasláním zprávy na e-mailovou adresu uvedenou zákazníkem během registrace a prostředky skutečně zaplacené za nepřevedené zboží budou vráceny způsobem stanoveným v bodě 6.4.6..
   6. Prostředky zaplacené Klientem za skutečně nepřevedené Zboží jsou vráceny na bankovní kartu, s níž byla provedena platba, nebo, pokud byla platba provedena jiným způsobem, poštovním převodem nebo bankovním převodem podle údajů uvedených v žádosti zaslané e-mailem [e-mailem chráněná] stránka a podléhají vrácení do 10 dnů od přijetí žádosti zákazníka o vrácení peněz. Vrácení částky zaplacené za Zboží se provádí způsobem, jakým byla provedena platba.
  5. Postup pro porušení množstevních podmínek ze strany prodávajícího.
   1. Pokud tyto Podmínky nestanoví jinak, je Klient při převodu Objednávky povinen zkontrolovat počet Zboží v Objednávce. Pokud se při převodu Objednávky Klientem zjistí nesrovnalosti v množství Zboží v Objednávce, je Klient povinen za přítomnosti zástupce Prodávajícího nebo dopravce vypracovat zákon o nesrovnalosti v množství..
   2. Pokud Prodávající převedl na Klienta menší množství Zboží, než je stanoveno Objednávkou (nedoručení), má Klient při převodu Objednávky právo převzít Zboží v části odpovídající Objednávce a požadovat převod chybějícího množství Zboží, nebo v případě, že chybějící zboží bylo zaplaceno, odmítnout Objednávku ohledně chybějícího Zboží. a požadovat vrácení chybějícího zboží.
   3. Pokud byl chybějící produkt předem uhrazen zákazníkem, je jeho hodnota vrácena na bankovní kartu, s níž byla provedena platba.
   4. Převod chybějícího zboží se provádí provedením nové Objednávky, pokud - pokud tyto Podmínky nestanoví jinak - předloží Klient zákon o nesrovnalosti (zákon o nedoručení) vyhotovený v souladu s bodem 6.5.1. Pokud se cena zboží zvýšila, musíte před provedením nové objednávky kontaktovat zákaznický servis na [e-mailem chráněné] stránce. Pokud chybějící produkt dosud nebyl uhrazen zákazníkem nebo byla jeho hodnota vrácena na bankovní kartu, je při zadávání nové objednávky uhrazena jakýmkoli způsobem. Nevydání nové Objednávky do 14 dnů ode dne zrušení původní Objednávky je činností Klienta, což ukazuje na opuštění úmyslu obdržet chybějící Zboží..
   5. Pokud není možné převést chybějící zboží, oznámí to prodávající zákazníkovi zasláním zprávy na e-mailovou adresu uvedenou zákazníkem při registraci a prostředky skutečně zaplacené za chybějící zboží musí být vráceny do 10 dnů od obdržení písemné žádosti od zákazníka o vrácení peněz vlastní podpis zákazníka, jakož i zákon o nesrovnalosti (zákon o nedostatečném investování) ve výši vypracované v souladu s bodem 6.5.1. Vrácení částky zaplacené za Zboží se provádí způsobem podle bodu 6.3.2. Podmínky prodeje.
   6. V případě, že Klient poruší ustanovení bodu 6.5.1 týkající se přípravy zákona, má prodávající právo odmítnout zákazníkovi uspokojit nároky na počet převáděného zboží.
  6. Uvádějí se podrobné informace o postupu při reklamaci kvality a vrácení zboží.
 7. Duševní vlastnictví
  1. Veškeré textové informace a grafické obrázky na Stránce jsou vlastnictvím Prodávajícího a / nebo jeho protistran.
 8. Záruky a odpovědnost
  1. Prodávající neodpovídá za škody způsobené Zákazníkovi v důsledku nesprávného použití Zboží objednaného na Stránce.
  2. Prodejce neodpovídá za obsah a fungování externích webů.
  3. Prodávající má právo postoupit nebo jiným způsobem převést svá práva a povinnosti vyplývající z jeho vztahu s Klientem na třetí osoby.
  4. Zákazník souhlasí s tím, že objednané zboží nebude používat pro obchodní účely.
  5. Prodávající nenese odpovědnost za ztráty, které by zákazníkovi mohly vzniknout v důsledku skutečnosti, že jeho uživatelské jméno a heslo se dozvěděly třetí osobě, pokud nedojde k žádnému provinění..
 9. Důvěrnost a ochrana osobních údajů

  Podrobnosti o soukromí a ochraně osobních údajů.

 10. Jiné podmínky
  1. Na vztahy mezi Klientem a Prodávajícím se vztahuje zákon Ruské federace.
  2. V případě dotazů a stížností ze strany Klienta musí kontaktovat zákaznický servis Prodávajícího telefonicky nebo na [webem chráněných e-mailem]. Současně se odpovědi prodávajícího na požadavky zákazníka považují za zaslané v příslušné formě, pokud jsou zaslány na e-mailovou adresu zákazníka uvedenou při registraci nebo písemně na e-mailovou adresu zákazníka (pokud existuje příslušná objednávka). Strany se pokusí vyřešit všechny vzniklé spory vyjednáváním, pokud nebude dosaženo dohody, bude spor postoupen soudnímu orgánu v souladu se současnými právními předpisy Ruské federace.
  3. Uznání neplatnosti kteréhokoli ustanovení těchto podmínek soudem neznamená neplatnost zbývajících ustanovení.

Seznam nepotravinářského zboží dobré kvality, které nepodléhá vrácení nebo výměně za podobné zboží jiných velikostí, tvarů, rozměrů, stylů, barev nebo balení

Během těhotenství prochází žena mnoha úžasnými změnami. Zběsilý tanec hormonů a celková restrukturalizace těla se nemohou zdát neviditelné ani ve velmi raných fázích. Kůže může být lepší nebo horší, ale to, že se změní, je jisté. Nastávající matka má navíc mnoho otázek, zda jsou všechny kosmetické výrobky a postupy pro dítě bezpečné.

Těhotenství tedy vyžaduje, aby žena vybudovala zcela nový systém péče o sebe. Udělali jsme speciální sérii příspěvků o tom, jak zůstat krásné a dobře upravené a nepoškozovat dítě.

V tomto příspěvku budeme analyzovat, které složky kosmetiky nelze použít během těhotenství a proč, a hovoříme o tom, jak zvolit bezpečný make-up pro nastávající matku..

Jakou kosmetiku nelze použít během těhotenství

Hororové příběhy, že škodlivé složky kosmetiky pronikají hluboko do pokožky, vstupují do krevního řečiště a otráví naše tělo, jsou nejčastěji neopodstatněné. Většina komponent pracuje v horní vrstvě kůže, kde nejsou kapiláry, a tudíž ani komunikace s oběhovým systémem. To znamená, že nemohou nijak ovlivnit dítě. Ale! V případě, že pokožka obsahuje mikroděny (škrábance, akné atd.), Je možné proniknutí.

Vzhledem k tomu, že ne všechny součásti kosmetiky jsou pro dítě bezpečné, vyplatí se hrát bezpečně a odmítnout s nimi používat kosmetiku. Navíc během těhotenství často dochází ke zvýšené citlivosti pokožky a ke vzniku alergií. Nastávající matky by se proto měly vyvarovat přítomnosti určitých složek v kosmetice.

Zakázané komponenty

Štítky si pečlivě přečtěte. Bez ohledu na to, jak absurdní se to může zdát, nežádoucí složky se vyskytují také ve výrobcích, které se prodávají v lékárnách v oddílech pro těhotné ženy, a dokonce i ve výrobcích, které výrobce přímo naznačuje, že jsou navrženy speciálně pro nastávající matky.

 • (kyselina salicylová). Má teratogenní vlastnost (toto hrozné slovo znamená, že látka může vést k abnormálnímu vývoji plodu a vrozeným malformacím). Zbývající kyseliny nejsou zakázány. Zde je však důležité pochopit, že všechny kyseliny jsou různé, mají jinou molekulu ve velikosti a hloubka penetrace se také velmi liší. Například glykolové a pyruvické stupně - vlastníci nejmenších molekul - jsou velmi aktivní a pronikají hluboko. A mandlové a mléčné kyseliny s velkými molekulami působí jemně v horní vrstvě. Takže pokud se stále rozhodnete udělat loupání během těhotenství, je lepší zvolit mléko a mandle. A samozřejmě používejte pouze výrobky s minimální koncentrací 5-15%. O středních peelingech se nedá mluvit..
 • Vitamin A - retinol (retinol) a jeho deriváty (retinoidy) - retinylpalmitát (retinyl palmitát), retinaldehyd (retinaldehyd / retinyl), tretinoin (tretinoin), adapalen (adapalen), tazaroten (tazaroten), isotretinoin (isotretinoin, (retinylacetát). Tyto látky mají teratogenní vlastnosti. Zákaz se nevztahuje pouze na farmaceutické přípravky, jako je retinová mast, Differin, Klenzit, ale také na kosmetiku s vitamínem A. Obzvláště nebezpečným je použití v prvním trimestru..
 • (kafr). Nachází se v lécích proti akné. Může vyvolat děložní tón.
 • Agresivní složky bělení: kyselina kojová (kyselina kojová), arbutin (arbutin) a zejména hydrochinon (hydrochinon) - v mnoha zemích je toxická a zakázaná.
 • Fytoestrogeny. Jsou to fyto nebo rostlinné hormony. Tyto rostliny je obsahují: jetel červený, vojtěška, len, lékořice, červené hrozny, chmel, divoké příze, klíčky pšenice a ječmene, kořen ženšenu, šalvěj, sójový, česnek, měsíček, arnica.
 • Formaldehydové a formaldehydové konzervační látky (formaldehyd, kvaternium-15, dimethyl-dimethyl (DMDM) hydantoin, imidazolidinylmočovina, diazolidinylmočovina, hydroxymethylglycinát sodný, 2-brom-2-nitropropan-1,3-diol (bronopol). Toxické a zakázané v řadě. komponenty zemí.
 • (parafinový likér, minerální olej). Sama o sobě není nebezpečná. Za prvé je to petrochemický produkt, který je již nepříjemný, a za druhé, minerální olej vytváří na pokožce nevdechující film. To může narušovat důležité procesy těla při odstraňování toxinů a dýchání kůží..
 • Mají velmi malou molekulu a rychle se vstřebávají do krve. I přes svou přirozenost mohou estery velmi silně ovlivnit naše tělo. Navíc, mnoho z nich je docela alergických. Proto musíte během těhotenství se všemi ethery být velmi opatrní. A některé z nich jsou přísně kontraindikovány pro těhotné ženy. Esenciální oleje obsahující ketony (jako šalvěj, kopr, rozmarýn, verbena, yzop) jsou potenciálně neurotoxické a mohou způsobit potrat. Kromě toho mohou některé étery, jako jsou fytohormony, ovlivnit hormonální systém (například pelargónie, šalvěj z hlíny, posvátný vitex). Zejména se doporučuje vyhnout se těmto esterům v prvním trimestru těhotenství...
 • (avobenzon, homosalát, oktisalát, oktokrylen, oxybenzon, oktinoxát, benzofenon a další). Chemické filtry tak či onak způsobují chemickou reakci v kůži, jejíž účinek na dítě, pokud byl v zásadě zkoumán, je velmi malý. Vyberte si výrobky s fyzickou obrazovkou (oxid zinečnatý a oxid titaničitý).

Na speciální účet

 • Enzymy Nejoblíbenější jsou papain (papain), bromelain (bromelain). Předpokládá se, že kosmetika s enzymy je velmi jemná, působí na povrch kůže, a proto se během těhotenství velmi doporučuje. Někteří odborníci však poznamenávají, že enzymy s hlubokou penetrací mohou ovlivnit metabolické procesy v buňkách. Před použitím kosmetiky s enzymy během těhotenství byste proto měli zvážit klady a zápory a teprve poté rozhodnout.
 • (Řasy). Také kontroverzní komponenta. Obavy odborníků jsou způsobeny jejich vysokou biologickou aktivitou a schopností ovlivňovat množství jódu v těle. Proto by budoucí matky měly používat řasy a kosmetiku na jejich základě s opatrností.

Při výběru přípravků na péči věnujte zvláštní pozornost parfémům. Výrobky se štiplavým zápachem nemusí být váš „těhotným“ čichem vůbec tolerovány.

Jakou kosmetiku mohou těhotné ženy používat?

Během těhotenství je vhodné zvolit hypoalergenní možnosti z lékáren, bio nebo organických značek. Obvykle mají kvalitní ingredience a neutrální formulace. Hromadný trh se často zahřívá levnými a pochybnými konzervačními prostředky a profesionální výrobky jsou nasyceny účinnými látkami, což je pro budoucí matky zcela zbytečné. Před nákupem si pečlivě přečtěte složení produktu.

Výrobky pro péči o tělo lze často najít ve speciální řadě pro nastávající matky. Ale tady nemůžete slepě věřit výrobci. Odpověď vám poskytne pouze složení, je tato kosmetika bezpečná pro těhotné ženy?.

Při výběru bezpečné kosmetiky pro těhotné ženy si pečlivě přečtěte štítky a vyhněte se součástkám ze seznamu zakázaných. Pokud najednou najdete tyto součásti v nástrojích, které již používáte, příliš se nebojte. Riziko jejich průniku opravdu není velké. Přestaňte tento nástroj používat a vyberte nový. Vyberte si nejjemnější kosmetiku s přírodními přípravky. Buďte krásná, ale nikdy neriskujte své zdraví - vaše a vaše dítě.

V následujících příspěvcích budeme analyzovat funkce péče o obličej, tělo, vlasy a nehty během těhotenství..

Nechte své otázky v komentářích. Nebo možná máte dodatky do seznamu zakázaných součástí?

Nemyslete si, že těhotné ženy potřebují speciální kosmetické výrobky. Jen vaše obvyklá sada kosmetiky se mírně změní. Zde je to, co potřebujete:

S výskytem akné nebo pigmentace, jakož i za účelem jejich prevence budete muset kosmetický arzenál trochu doplnit..

Pro čištění pleti

Je pravděpodobné, že obvyklý gel pro mytí již není vhodný. V důsledku změny hormonálního pozadí se mastná kůže často blíží normálnímu stavu a suchá pokožka se stává ještě suchší. Při výběru se ujistěte, že nemá následující součásti:

 • kyselina salicylová (ve složení je označena jako kyselina salicylová, BHA, beta hydroxyhydroxylová nebo BHA);
 • benzen;
 • ftaláty (obvykle se používají jako vůně);
 • antimikrobiální ethylenoxid.

Proti strie (striae)

Používejte od 12. týdne těhotenství, kdy začíná růst žaludku a pokožka - ztrácí pružnost a protahuje se.

Předpokládá se, že nebudou existovat žádné strie, pokud se moc nezotaví. To není úplně pravda: striee se mohou objevit s nízkou hmotností v reakci na změny hormonálních hladin. Harchingers of striae - silné svědění a peeling. Pak se objevují červeno-šedé jizvy, které bělí v průběhu času.

Nejlepší volbou pro nastávající matky je speciální mléko, krém nebo gel pro strie. Vhodný je také krém s hustou texturou nebo balzámem. Je dobré, pokud existují:

 • bambucké máslo nebo jojobový olej: na rozdíl od olejů z růže, máty peprné, heřmánku, oregana, muškátového oříšku a fenyklu je méně pravděpodobné, že způsobí alergické reakce;
 • aminokyseliny, které urychlují obnovu buněk;
 • opravit poškozenou tkáň.

Pro nohy

Zátěž na nohou (a žilách) se zvyšuje každý měsíc a opravné prostředky na těžkost v nohou a na prevenci křečových žil mohou být skutečnou spásou.

Užitečné a krémy z kuří oka a kukuřice. Čím pohodlnější jsou vaše nohy, tím příjemnější (a delší) procházky na čerstvém vzduchu jsou velmi užitečné.

Pro prsa

Prsa často signalizuje těhotenství jako první - zvětšuje se a zvětšuje se. A protože mléčné žlázy nemají ve své struktuře svaly, začnou se vazy protahovat. A pokud nebudou přijata opatření včas, může prsa ztratit tvar a poklesnout.

"Kromě výběru dobré podprsenky, která správně rozloží zátěž, se doporučuje posílit pokožku hrudníku," říká Elena Alekseeva, expertka na značku Biotherm v Rusku. "Pomáhají to produkty s vitamíny A a E, zvlhčujícími přísadami a extrakty z mořských řas.".

Během těhotenství se může vaše sada péče lišit od toho, co jste měli dříve. © iStock

Výběr kosmetiky pro těhotné ženy

Mnoho odborníků radí nastávajícím matkám, aby používaly kosmetiku s přírodními ingrediencemi. Ale pozor: během těhotenství se pokožka stává citlivější a reaktivnější, může se objevit podráždění, zarudnutí a svědění.

Struktura

Nejlepší je koupit speciální kosmetiku pro těhotné ženy - je to nejbezpečnější a nejúčinnější. Pokud však z nějakého důvodu není možné zvolit speciální nástroj (například se vám nelíbí zápach nebo textura), zaměřte se na následující parametry:

 • malý seznam složek: čím menší jsou, tím nižší je pravděpodobnost alergií;
 • nepřítomnost nebezpečných složek: například častý společník solárií - dihydroxyaceton nebo bergamot, který může způsobit podráždění;
 • krátká skladovatelnost (optimálně - 6 měsíců).

Přehled kosmetiky

Jemně čistí pokožku, snižuje suchost, posiluje ochrannou bariéru pokožky díky bambuckému máslu a niacinamidu v kompozici.

Mezi přísady patří solární filtry, kyselina hyaluronová, včelí vosk. Intenzivně hydratuje pokožku, chrání ji před fotografováním a dodává záři.

Jemně čistí pokožku od líčení a nečistot, aniž by došlo k narušení jejích přirozených ochranných vlastností. Základem vzorce je extrakt z bambucké kůry, termální voda Vichy.

Intenzivně obnovuje pokožku rukou a nohou, zjemňuje ji a hydratuje působením komplexu olejů - avokáda, bambu, mandle.

Vyživuje a zvlhčuje pokožku rukou, chrání před suchem. Složení - bambucké máslo, meruňka, semena mučenky, vitamin E.

Zabraňuje strie, a ty, které jsou, je méně výrazné díky bambuckému máslu a sóji, vitamínu E..

Produkt s kyselinou hyaluronovou a extraktem Chrondrus Crispus znatelně zlepšuje tvar prsu, činí pokožku pružnější a tonizovanou. Důležité: nedoporučuje se používat během krmení.

Použití kosmetiky

Jaká jsou pravidla pro používání make-upu během těhotenství??

 • Nepřekrývejte kosmetiku. Za prvé, kůže nepotřebuje další zatížení a za druhé, pokud se objeví reakce, nebudete rozumět tomu, co přesně.
 • Nejprve vyzkoušejte každý nový produkt na malé ploše..
 • Minimalizujte make-up. Pokud je to možné, používejte nadaci méně často (je lepší věnovat pozornost přípravkům na péči s tónovacími účinky), prášku, stínům.

Hypoalergenní řasenka, rtěnka nebo lesk na rty - váš maximální program.

Používejte od 12 týdnů do konce těhotenství. Aplikujte 2krát denně po sprše a jemně vtřete do pokožky. Neukončujte aplikaci, i když se zdá, že nebudou existovat žádné nové striee.

 • Výrobky na obličej (hydratační nebo vyživující krém, čisticí prostředky) lze používat 2krát denně - ráno a večer.
 • Venotonika (léky na těžkosti v nohou a na prevenci křečových žil) se aplikují 1-2krát denně. Pokud máte predispozici k varixům nebo pavoukům, začněte je používat od 12. týdne těhotenství. Pokud ne, ve třetím trimestru, když se cítíte těžké nohy.
 • Pokud se objeví komedony a zánětlivé prvky, poraďte se s kosmetologem, aby odborník vybral účinný a bezpečný lék.
 • Články O Neplodnosti